Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rząd chce hojnie dopłacać do zakupu aut elektrycznych. Nawet po 25 tys. zł! Zagraniczni producenci już zacierają ręce.

Posted by Marucha w dniu 2018-05-15 (Wtorek)

Sprawa tzw. elektromobilności i dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych pokazuje, że rząd traci kontakt z twardą rzeczywistością.

Minister Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w ubiegłym tygodniu dopłaty dla osób gotowych kupić sobie nowego „elektryka”. W 2019 r. miałyby one wynieść do 25 tys. zł na auto. Dofinansowanie mogłoby objąć rocznie do kilkudziesięciu tysięcy pojazdów.

Razem daje nam to potężną kwotę, która w praktyce zasili konta zagranicznych firm produkujących auta elektryczne. Jednocześnie rząd nie ma kasy na opiekunów niepełnosprawnych…

Przypomnijmy – rządowy „Plan Rozwoju Elektromobilności” zakłada, że do 2025 roku po polskich drogach ma jeździć 1 milion samochodów elektrycznych.

Aby było to możliwe Fundusz Niskoemisyjnego Transportu (to na niego pójdzie nowa opłata emisyjna doliczana do ceny paliwa) ma dopłacać chętnym do zakupu nowych aut o napędzie elektrycznym.

– „W ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu planujemy dofinansowanie zakupu kilkudziesięciu tysięcy samochodów elektrycznych wraz z budową ok. 20 tys. punktów ładowania w całym kraju. W 2019 r. dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego mogą już wynieść ok. 25 tys. zł na pojazd. W kolejnych latach wysokość wparcia będzie zależna od potrzeb klientów i kształtowania się rynku” – stwierdził minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Wypowiadając te słowa minister Tchórzewski zapomniał o jednej bardzo ważnej kwestii, która sprawia że cały projekt „miliona elektryków” staje pod wielkim znakiem zapytania.

Otóż osiągnięcie tej liczby aut elektrycznych w Polsce do 2025 roku będzie się wiązało z wygenerowaniem dodatkowego zapotrzebowania na energię na poziomie 4,3 TWh2 rocznie. Problem w tym, że już teraz w naszym kraju brakuje prądu (musimy go dokupować za granicą – głównie z Niemiec), a planowane i budowane nowe bloki elektrowni i tak nie będą w stanie pokryć deficytu jaki powstanie, gdy na ulice polskich miast wyjedzie milion aut elektrycznych.

To wszystko sprawia, że rządowy „Plan Rozwoju Elektromobilności” jest albo wymysłem czysto politycznym, stworzonym na potrzeby zbliżających się kampanii wyborczych, albo ma na celu realizację interesów Niemiec (gdyż, aby sprostać popytowi na prąd trzeba go będzie sprowadzać od naszego zachodniego sąsiada).

Tak czy inaczej, to że pomysł dopłacania do zakupu samochodów elektrycznych wyszedł ze strony rządu (a dokładnie Ministerstwa Energii) pokazuje, jak silny (i skuteczny) musi być w tej kwestii lobbing producentów tego typu pojazdów. Nie da się bowiem ukryć, że dopłaty w wysokości do 25 tys. zł są dla rządu PiS politycznie bardzo ryzykowne (szczególnie jeśli się je zestawi z informacjami, że opiekunowie osób niepełnosprawnych nie mogą liczyć na kilkaset złotych w gotówce, a NFZ odmawia refundacji leków ratujących życie).

Ktoś zatem musiał wywrzeć na przedstawicielach władzy duże wrażenie, że zdecydowali się oni wejść w ten projekt, mimo zupełnie czytelnych ryzyk o charakterze politycznym czy ekonomicznym.

[Przy okazji powtórzmy jeszcze raz: jeśli nie zrobi się analizy, skąd pochodzi energia elektryczna do zasilania elektrycznych aut, jak powstają ich akumulatory i ile trzeba zużyć CO2, by zbudować takie auto, poszukiwanie ratunku dla środowiska w samochodach elektrycznych nie ma sensu.
Szwedzki Instytut Środowiska obliczył, że przy produkcji baterii zasilającej pojazd elektryczny atmosfera zostaje zanieczyszczona przez prawie 20 ton dwutlenku węgla – czyli tyle, ile auto spalinowe wytwarza przez 8 [osiem] lat. – admin]

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 40 do “Rząd chce hojnie dopłacać do zakupu aut elektrycznych. Nawet po 25 tys. zł! Zagraniczni producenci już zacierają ręce.”

 1. revers said

  Tak wyglada Tesli samochod po wypadku w Szwajcarii

  https://www.zerohedge.com/news/2018-05-14/tesla-bursts-flames-after-violent-crash-switzerland-killing-driver-trapped-inside

  A te 25 tys. to zapewne nowy genialny pomysl Morawieckiego jak podwyzszyc PKB o kolejne 5,3% i przescignac Chiny Ludowe z 10%.

 2. snag said

  Amerykanie zmądrzeli/przestali kupować to trzeba gdzieś opchnąć 😉 ,…

 3. Jurek said

  plan jest prostacki. Te 25 K ładnie się składa na 5-cio miliardową łapówę, którą muszą rocznie płacić pajace z żółtymi papierami, za to, że mają czapkę króla. Te 25 K będzie wliczone w cenę którą i tak zapłaci nabywca !

  Owa łapówa pod różnymi pretekstami np. dopłata do upadającego banku , już się wyświechtała i stała się podejrzana, zatem przez ćwierć wieku popisowskie idole baranów i debili, będą miały z kogo łupić haracz na łapówy.

  Nie ma co płakać Panie Gajowy. To nie z budżetu . Budżet jest klepnięty dla zupełnie innych żydłaczków.

 4. Boydar said

  którą i tak zapłaci nabywca !!!

  A z czego un zapłaci ?

 5. snag said

  3 ,…

  A skutki uboczne? Państwowe dotacje w cen aut pokryje podatnik … w rezultacie spadek popytu na paliwo i niższe ceny samochodów to niższy dochód w postaci do skarbu państwa który trzeba skompensować … Jak/czym? Ano wyższym podatkiem na tradycyjne paliwo.

 6. snag said

  Oops! ,…

  Mialo byc: ‚niższy dochód do skarbu państwa’

  Sorry ,…

 7. Polo said

  Tak samo jak dotacje dla rolników. A później będą kutasy przychodzić do garaży i kontrolować. KONTROLOWAĆ!!!!!!!

 8. hucpa said

  Szwedzki Instytut Środowiska ma w tym wypadku całkowitą racje. To droga znikąd, i o to chodzi, by dalej produkować to nad czym panuje Chazar. To jak z rakiem, mimo naturalnych lekarstw, zdrowej żywności, jesteśmy karmieni lekarstwami na żydowskim certyfikacie, które maja za zadanie nas stabilizować ale nie leczyć. Pomijam trend posoborowy kultury śmierci.

 9. lopek said

  „Rząd chce hojnie dopłacać do zakupu aut elektrycznych.”
  Koniec cytatu.
  Teraz mamy dolar unych podpięty pod ropę naftową. Kto i w jaki sposób dolara unych odepnie od ropy i przypnie go do samochodu elektrycznego?

 10. maniek said

  …jak sie kogos wali w dupsko – to gowno lezie do łba i ma sie posrane pomysły!…WODA/nie mylic z wódą!/ jest ta alternatywną energia…generatory HHO – gdzie np. Chiny – produkują juz od 10 lat …

  http://www.okayenergy.com/

  Cena jednostkowa: 2700 USD / zestaw
  Operacyjny link wideo: https://youtu.be/f8uns1WLDcc

  mozna uzywac do rozmaitych „napędów”…auto – bus – motorowka – czołg – statek – piec CO….itd

  kupujesz dwu- obwodowy generator prądu /np.benzyna – gaz/np 5.5kW honda – koszt około 1500 dolcow do tego silnik elektryczny i po przestawieniu faz – masz za friko enerdie!!!!!…dla 5 domow/gospodarstw – pełne zapotrzebowanie!!!/

  …na allegro i ebayu – jest tego od groma…trza tylko zakasac rękawy – bo bimber sie sam nie zrobi…

  łoj!…ale bedzie bolało….aj!…waj!!…

  niestety pedalstwo zainstalowalo mi to matołkowate yahoo i searchloka – i musze postawic system od nowa – bo nic nie wyszukują…

  ps!…pytanie za 5 pkt…co z bateriami po zuzyciu?…toz to takie same gowno jak odpady radioaktywne…

  i jeszcze to…

  https://alternatywnepaliwo.pl.tl/REAKTOR-HHO.htm

  patenty Tesli

  Click to access TeslaCompletePatentList.pdf

  https://treborok.wordpress.com/pierwsze-pojazdy-elektryczne/?preview=true

 11. troll polonii said

  Przeciez to waryjot!

  Tesla znowu bankrutuje. Trzeba wesprzec zyda,.

  I Tesla nie musi zebrac o pieniadze wsejmie.
  Te pieniadze pojda do kibla. A moglyby wspomoc biedne niepelnosprawne dzieci, ktore dostana guzik.

  Desperate times call for desperate measures. Too much burning cash and not enough profit. Musk is an interesting dude but he’s made so many stupid decisions with the vehicles that it’s just needlessly costing them so much money and causing them so many headaches, would all have been easily avoided if he were to listen to the smart people around him. Too much automation, too much fancy expensive shit for no reason, too much stupid twitter drama, too much stupidity when dealing with investor questions, too much drama when dealing with NTSB questions, too much drama on twitter for no reason.

  Tesla offers Fremont factory as collateral – Investment Watch Blog

  http://www.investmentwatchblog.com/tesla-offers-fremont-factory-as-collateral/

  Autopilot sie zesral??

  Whose fault? Tesla crashes into fire truck, driver blames autopilot (PHOTOS) — RT US News

  https://www.rt.com/usa/416715-tesla-crash-truck-autopilot/

 12. Marucha said

  Re 11:
  Jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, to jedyne sensowne wydają się rowery albo hulajnogi (są i takie z siodełkiem).

 13. Ravkill said

  Pierdolenie kotka, za pomocą młotka. Jakie dopłaty? Gówno prawda a nie dopłaty. Najtańszy samochód elektryczny to 150 K złotych. W tym masz 34500 zl samego Vatu. Jak więc „dopłacą” 25 000 to i tak państwo jest do przodu 14,500 zł. Tak więc, żadne dopłaty, tylko mniejsze strzyżenie owieczki….

 14. Ravkill said

  Ad 14, Szanowny Adminie – „ten pojazd” nie jest dopuszczony do ruchu – wg obecnych przepisów. Aczkolwiek jest sensowny ekonomicznie, ale VW by nie zarobił, tylko chinczyk, dlatego długo nie będzie…

 15. troll polonii said

  12
  Marucha
  No tak, ale do Polski sie nie nadaje. Prawdziwi kierowcy moga sie zdenerwowac i ubic.
  A wczesniej zwyzywaja.
  Jak tu odwiezc rodzine na wczasy?
  No i na zakupy tez niewygodnie.
  I tak bez parasola?

 16. Marcin said

  Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić wyjazd na rodzinne wakacje autem elektrycznym w Bieszczady lub dalszą, służbową trasę przerywaną co 3 h aby naładować baterię.

 17. ibrachim ibn jakub said

  kto gupi
  ten kupi
  a jak wszem wiadomo
  gupich nie siejom, same sie rodzom.

 18. kostar said

  Ale kim i czym jest minister w takiej np. Polsce?? Do kogo należy globalna polityka/do kogo nalezą wyzsze uczelnie,szkoly,uniwersytety – czyj i jaki program jest wdrażany na nich. Kto posiada ideologie i wiedze o globalnym swiecie i gospodarce, kto ma raporty i analizy kto zna „prawde” i prawdziwą prawde?? Jaki jest obecnie swiatowy system operacyjny i kto nim steruje..

  Co może robic,mowic i myslec jakikolwiek zindoktrynowany pajac w jakimkolwiek Kraju, ktory nie posiada wlasnych uczelni, nie uczy tam realnych mechanizmow kontroli i dzialania systemu ekonomicznego oraz zarzadzania gospodarka. Knoci historię a w niej nie zamieszcza czynnikow klimatycznych/geopolitycznych/ ekonomicznych/spolecznych/religijnych. Kto ma kapitał na rozwoj, naukowcow,medycyne,produkcje,niestlumiony intelekt podyktowany trendami na danych terenach swiata?? Duzo by pisać o tym że kazda oddolna praca z garniturem w „dzikim” kraju musi skonczyć się sprzedażą siebie samego. Głoszą globalne poglądy odnosnie gospodarki i systemow spolecznych nazywając je obecnymi trendami , a niektorym wmawiaja że to wciąz demokracja.

  Minister to nikt, ale to gorzej dla ludu bo brak jakiejkolwiek kontroli i odpowiedzialnosci instytucji, dlatego że nie podlega ona pod jurysdykcję Polski albo w ogóle jest poza granicami kraju.

  11 – Tesla to zmarl 75 lat temu, a ten pajac (elon musk) to typowy zachodni zlodziej z butelki, typu (warren buffet/bill gates/jeff bezos/marck zuckerberg) i cale te niepotrzebne swiatu cywilizowane błedy ludzkiego zycia, ktory to wyssał przez NASA/PENTAGON informacje i pieniadze , ktore umozliwily stworzenie firmy space i puszczanie rakiet z satelitami w kosmos zeby znow rozkraść naród i swiatową społecznosc zalezna od technologii.

  Jak wydrenowali naród do cna tak że ten już ma dosyć programów kosmicznych, a chce skupic się na ziemi i burdelu w kazdej dziedzinie zycia to załozyli maski aktorom i nazwali narodowe agencje strategiczne prywatnymi. No ale taka jest tendencja, zeby mało miało dużo to dużo musi nie mieć NIC.

  W kosmosie setki miliardow dolarów , a na ziemi zrownowazony rozwoj bo bieda,syf i ubostwo takim systemem łatwo zarządzać. Ci pół-ludzie bez zadnych praw ziemskich tylko chcą mieć warunki do przezycia i nawet nie potrzebny im sredniej klasy teleskop do patrzenia w kosmos w przeciwienstwie do elementu.

 19. kostar said

  Cytuję arrtykuł autora – „Otóż osiągnięcie tej liczby aut elektrycznych w Polsce do 2025 roku będzie się wiązało z wygenerowaniem dodatkowego zapotrzebowania na energię na poziomie 4,3 TWh2 rocznie. Problem w tym, że już teraz w naszym kraju brakuje prądu (musimy go dokupować za granicą – głównie z Niemiec), a planowane i budowane nowe bloki elektrowni i tak nie będą w stanie pokryć deficytu jaki powstanie, gdy na ulice polskich miast wyjedzie milion aut elektrycznych.

  To wszystko sprawia, że rządowy „Plan Rozwoju Elektromobilności” jest albo wymysłem czysto politycznym, stworzonym na potrzeby zbliżających się kampanii wyborczych, albo ma na celu realizację interesów Niemiec (gdyż, aby sprostać popytowi na prąd trzeba go będzie sprowadzać od naszego zachodniego sąsiada).

  Tak czy inaczej, to że pomysł dopłacania do zakupu samochodów elektrycznych wyszedł ze strony rządu (a dokładnie Ministerstwa Energii) pokazuje, jak silny (i skuteczny) musi być w tej kwestii lobbing producentów tego typu pojazdów. Nie da się bowiem ukryć, że dopłaty w wysokości do 25 tys. zł są dla rządu PiS politycznie bardzo ryzykowne (szczególnie jeśli się je zestawi z informacjami, że opiekunowie osób niepełnosprawnych nie mogą liczyć na kilkaset złotych w gotówce, a NFZ odmawia refundacji leków ratujących życie).

  Ktoś zatem musiał wywrzeć na przedstawicielach władzy duże wrażenie, że zdecydowali się oni wejść w ten projekt, mimo zupełnie czytelnych ryzyk o charakterze politycznym czy ekonomicznym.”

  2 lata temu jak trochę przygrzało to prąd wylaczali co kilkanasie minut , a tym czasem będą mieć nadwyżkę dla maszyn.

  Bardzo odpowiada mi to z realiami kolonii polskiej, ze bedziemy musieli zasilac kapitałem anglosasow i niemoli, a oni dadzą energię po to żeby mogli sprzedać swoje autka, ktore wpisują się w nową politykę po 2020r. kolonia to kolonia i musi się dostosować do eksploatacji.

  Ministerstwo energi w PL to do kogo należy Izraela/niemiec/usa?? Ta polityka prawdopodobnie nie bedzie tolerować osób niepełnosprawnych (cywilizacyjnie debili) więc dla nich nie bedzie wsparcia.

 20. kostar said

  ad 1 – Bardzo odpowiada mi wykonanie Tesli bez kolizji ma forme/kształt i parametry super-samochodu, a po wypadku się od razu sam utylizuje. Innowacyjnie i ekonomicznie.

 21. NC said

  Re 10, Maniek: To jest urządzenie do oczyszczania silnika spalinowego ze złogów w cylindrach, a nie alternatywne źródło energii.

 22. troll polonii said

  20
  Kostar
  To wszystko prawda.
  Dodam wiecej.
  Ja juz pisalem o Elonie z Poludniowej Afryki.

  Dodam tylko, ze podobnie jak Gates, Zuckerberg i inni – Elon tez sobie moze pozwolic na awantury biznesowe. Moze ukrasc, okrasc, poklamac, naciagnac, byc zadluzonym itp. Wszystkie jego pomysly sa nieudane a mnie zlosci, ze nazywa swoja gangsterska firme imieniem Nikoli Tesla , ktory byl geniuszem wszechczasow.
  To powinno byc zabronione. Juz lepiej, zeby nazwal swoja firme Einstein

  Tesla on autopilot nearly crashes in exact same spot Model X crashed

  http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5582461/Tesla-autopilot-nearly-crashes-exact-spot-Apple-engineer.html

 23. snag said

  Pojawił się znikąd, wykorzystał globalne ocipienie bullshit, został multimiliarderem dzięki państwowym dotacjom, przyszedł Trump, olał Porozumienie Paryskie i zamknął kurek z dotacjami. Trzeba szukać nowego frajera … EU i Polska podpisały porozumienie i tak łatwo się nie odczepią – Good luck, suckers!
  http://www.businessinsider.com/tesla-elon-musk-net-worth-2017-10

 24. RomanK said

  TRump umie liczyc….. dlug USA jaki odziedziczyl wynosi 20 trilionow dollarow…..
  z takim majatkiem nie ma naprawde sie naprawde……czym przejmowac:-))))))
  Wiem -panie Jasiu ,ze pan by chcial miec tyle dlugu:-)))))))

 25. snag said

  19 ,…

  Nie zapominajmy ze wyższy popyt na energie oznacza wyższe ceny które dotkną tych którzy jeżdżą autobusami.

  20 ,…

  Nic szczególnego w wyglądzie i rozwiązaniach a prawie setka dolców … za te pieniądze mam 2 SUV lexus lf1 limitless 36 i 2 ubezpieczenia na rok.

  .https://i0.wp.com/theusafeed.com/wp-content/uploads/2018/01/lexus_lf1_limitless_36_2ec346e41d6775d5d6deb2d8d4b7ff251f4d0130-copy.jpg?resize=620%2C330
  .https://s.aolcdn.com/dims-global/dims3/GLOB/legacy_thumbnail/916×515/quality/95/https://s.blogcdn.com/slideshows/images/slides/721/291/3/S7212913/slug/l/04-lexus-lf-1-limitless-detroit-1.jpg

 26. RomanK said

  Ravkill :-))))) no- ale, jak ladnie brzmi:-)))))))

 27. Kostar said

  22/25 – Ja widziałem wczesniej juz ten wypadek autonomicznego auta. My nie zdajemy sobie sprawy jako ludzkosc co ma miejsce w swiecie i jesli oficjalna technologia w cywilu ktora swoj poczatek miala w wojsku juz umozliwia wprowadzenie na droge aut bez kierowcow to znaczy ze wiele przed nami ukrywaja i są technologicznie kilka wieków przed szarymi ludzmi z ulicy. Kobieta z rowerem moze na psychotropach jakichs, natomiast ta w Tesli to typowy nowoczesny cywilizowany debil, ktory zaczal uzywac ludzkich atrybutów, gdy było już za pozno. Nastepni po autach bedziemy MY ludzie.

  Wspolczesna infrastruktura drogowa ma się nijak do obecnej technologii/urbanizacji,potrzeb gospodarki i sektora uslug. Nie uwzglednia w ogole zmian w systemie spolecznym. Dziś auta powinny byc hermetyczne od ludzi jak pociagi i tylko transport w małej ilosci i ograniczonej trasie jezdzic po miescie. Zwykle auta powinny miec punkty poczatku i konca coś jak MOP przy autostradach i za ekranami miasto z biosferą/ jak stacje PKP.

  Auta prywatne w malej ilosci sluza wtedy do pracy(niezawsze) i wczasy/urlop reszta nalezy do wspolnej komunikacji, a nie pojedynczych bulwarówek i sensu zycia.

  Co widzę korek lub slysze o nim w stolicy albo podstolicach PL to zastanawiam się ile cywilizowanych stworków kupiło eko-torebeczke albo wiezie bio-zakupki w tym drogowym dramacie pojedynczych osób w autach.

 28. Re: 24 RomanK
  Alez z takim dlugiem wobec lichwiarzy to w zasadzie „pestka” = jeden ruch palcem na klawiaturze komputera pt: „delete” I dlugu nie ma zadnego…I o co chodzi…

  Totalny dlug calych USA ksztaltuje sie w granicach 320-340 bilionow (trylionow) dolarow, a bogactwo najwiekszego lichwiarza swiata a. rotschilda waha sie w granicach 520-525 bilionow (trylionow) dolarow…

  I pytanie: Czy wszyscy obywatele w USA sa idiotami, czy najwiekszy zlodziej-lichwiarz wszechczasow a. rotschild???…

  I jeszcze jedno: „Jesli ja bede trzymal klucz do kasy, to na 1000% nikt z zyjacych w RP nie bedzie w dlugach finansowych”…

  Warto sie nad tym zastanowic…
  (kupa dlugow do likwidacji…a i „frankowicze” by dziekczynnie „pielgrzymowali do Ministra Skarbu…”…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. revers said

  Jak na razie VW zainwestowal 34 mld EUR w e samochody

  https://www.focus.de/auto/elektroauto/elektromobilitaet-vw-investiert-34-milliarden-euro-in-elektroautos_id_7863582.html

  to sa powazne kwoty

  a wypadki Tesli z autopilotem na autostradzie to juz sa ekstremalne wyczyny i awarie, pamietajac ze podobne e autobusy autopilotowane jezdza juz w Francji bez kierowcow ale z predkoscia 50km/h.

  Autopilot na autostradzie to juz moze byc proba samobojcza, proba zabojstwa, lub nawet proba jazdy zamroczonego alkoholem lub narkotykami niedoszlego kierowcy pojazdu, przy 150 km/h GPS zrywa polaczenia telemetryczne lub moze latwiej odebrac falszywe z odbic sygnaly telemetryczne ktore prowadza do katastrofy pojazdu.

 30. Re: 34 Revers…

  Jaka powazna jest to kwota 34 miliardy „jewro???”…
  Co roku (kazdego roku) s…syny zydzi-lichwiarze nas „kroja” na ponad 50 miliardow dolarow plus…tylko z tytulu „obslugi zadluzenia”…a gdzie jeszcze „frankowicze”, karty kredytowe, hipoteki, itd., itd., I nikt nie krzyczy…I wszystko jest k…rwa w porzadku…

  Te pieprzone 34 miliardy, to rotshild wydaje na „dropsy” I „sznurowki” dla „trzeciego swiata…

  Nie bede dalej pisal, bo napisze cos, co nie byloby dyplomatyczne…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Antymarxista said

  Polska ma elektrownie na własny węgiel i plany na budowę kolejnych.
  Polska importuje drogą ropę naftową.
  Francja też dopłaca do pojazdów ekologicznych i to od wielu lat.
  Analizując sytuację Polski globalnie – to dobra decyzja.

 32. Re: 31 antymarxista…

  Nastepny „artysta”, ktory pisze, ze Polska ma elektrownie I wlasny wegiel…
  A g….no ma… zydzi k…rwa maja I calkowicie zarzadzaja oglupialym „polactwem” I „wyksztalcona gawiedzia”…

  Napewno ma ponad 3 biliony dlugu wobec lichwiarzy (plus) I sama „obsluga” rok rocznie wyplacane jest ponad 50 miliardow do lichwiarskiej kieszeni…, czyli Polska jest totalnie SPARALIZOWANA lichwiarskim systemem finansowym I to lichwiarze decyduja praktycznie o wszystkim wlacznie z planami z ktorych g…wno wyniknie…

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. NICK said

  Tak tylko osobiście.
  Z Panem Bogiem, Jaśku.

  RomanK weg.

 34. Antymarxista said

  http://budownictwo.wnp.pl/blok-910-mw-w-elektrowni-jaworzno-iii-przeszedl-kluczowy-test,321959_1_0_0.html

 35. Re: 34 antymarxista…

  Ty czlowieku NICZEGO nie rozumiesz I nic co czytasz nie dociera do swiadomosci.

  Nie jest wazne KTO BUDUJE ale jest najwazniejsze KTO jest tego zbudowanego obiektu WLASCICIELEM !!!!.

  I co w zwiazku z tym, ze powstanie 10 czy 20 elektrowni, 40 kopaln, 5 stoczni, 1000 fabryk jesli w dalszym ciagu Narod Polski g…wno z tego ma, a ma jedynie k…rwa dlugi finansowe wobec lichwiarskiego plemienia zmijowego…, ktore bez zadnego problemu przejmie dobra materialne zbudowane rekami Polakow za zmniejszenie zadluzenia, ktore lichwiarska mafia kreuje z…powietrza…

  Czy my Polacy mamy zyc i korzystac z tego co zbudowalismy czy tylko mamy zapier…alc i cieszyc sie ze mamy „robote???”…

  Nie wiem czys przyglup czy niedorozwoj???…

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 36. Boydar said

  Jednak takiej elektrowni do torby nie schowa, i w taksówkę nie wsiądzie 🙂

 37. Re: 36 Boydar…

  Panie Boydar, prosze sobie przypomniec zaklady „URSUS”…produkujace nie tylko traktory…
  I co zydowskie k…rwy zostawily??? Wywiezli maszyny, a na ruinach trawa rosnie…
  A co bylo ze Stocznia Gdanska??? Nie schowali zydzi do „walizki???”….
  A co z tysiacami przedsiebiorstw i fabryk???…
  I na dodatek przylazi jakis „antymarxista” i pierdoli o nuklearnym „szyldzie” bysmy sie k..rwa cieszyli jak idioci z piaskownicy… Czy to nie az nazbyt cyniczna bezczelnosc???…

  Panie Boydar, wystarczajaco jestem wk…rwiony dzisiaj zydowskimi „objawieniami” swiatowymi i modle sie, aby ZADNEMU Polakowi nie przyszlo do zdurnowacialego lba isc na wojne.
  ZADNEJ K…RWA WOJNY. Trzymac bron w Domu i go pilnie PILNOWAC rozprawiajac sie w miedzyczasie z zydowskim robactwem, ktore nas „oblazlo” jak pluskwy w nocy…podczas snu w „dolarowym” hoteliku…
  ==================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. Boydar said

  No, trawa to te zielone na dole

  Paaanie Jaśku, niech się Pan zajmuje kredytem społecznym; strategię i politykę, także gospodarczą, zostaw Pan śpionom Putina.

 39. Re: 38 Boydar
  Panie Boydar, Program Kredytu Spolecznego (Narodowego), kontrole poziomu (rownowage) srodkow platniczych wzgledem dobr materialnych (wyprodukowanych, bedacych w produkcji), likwidacje wszystkich podatkow, wprowadzanie nowych pieniedzy do cyrkulacji, itd., itd. to ja mam w „jednym palcu” I nie potrzebuje zadnej ksiazki, zadnego „doradctwa” ze strony „ekonomistow” czy „wyksztalconych z wielkich miast”…

  Oczywiscie, ze moge zapodac conajmniej 30 uczciwych I oddanych Polakow, ktorzy wykonaja bez zadnego problemu wywalenie na zbity pysk (ryje) wszelkich „szpekulantow” I wszelkie zydowskie k…restwo z naszej Ojczyzny raz na zawsze. I zrobia to zupelnie za darmo…
  (potrzebne jest posiadac tylko 10 sprawiedliwych…by Bog ocalil Polske (a ja mam 30 troche wiecej, anizeli jest wymagane przez Samego Boga)…

  I jeszcze jedno: Niczego nie dokonamy, ani nie ruszymy do przodu bez LIKWIDACJI LICHWIARSKIEGO KARTELU FINANSOWEGO na ktora likwidacje jestem w 150% przygotowany bez wzgledu na okolicznosci…, gdyz jakakolwiek polityka, gospodarka i strategia ekonomiczna jest calkowicie zalezna od systemu cyrkulacji srodkow platniczych – czyli „kasy” do ktorej od ponad 600 lat zydzi-lichwiarze trzymaja kurczowo klucze…

  =====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Prosze sobie zdac sprawe o czym pisze i jaka wartosc moje slowa przedstawiaja…z perspektywy 29 lat zajmowania sie tylko lichwiarskimi „przekretami”…

 40. Antymarxista said

  http://auto.dziennik.pl/jednoslady/artykuly/572577,wsk-nowy-motocykl-elektryczny-wsk-relaxel-ursus.html

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23324325,kiedy-polska-firma-podbila-amerykanski-rynek-tanim-i-wytrzymalym.html

  http://naprad.eu/category/auta/

  Czas wyjść z jaskini.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: