Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Za wywiad z rosyjskim dyplomatą czeka mnie więzienie?

Posted by Marucha w dniu 2018-05-17 (Czwartek)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Rosjankę, która brała udział w „działaniach hybrydowych przeciwko Polsce” (bardzo ogólny i dziwny zarzut, właściwie wszystko – a zatem nic – można pod niego podciągnąć). Oprócz tego cztery osoby objęto pięcioletnim zakazem wjazdu na terytorium Polski.

Wszystkie pięć osób miały „podsycać animozje polsko-ukraińskie” (!!!???), m.in. w kwestii polityki historycznej.

PYTANIA OTWARTE: Dlaczego ABW nie robi tego samego w stosunku do Ukraińców promujących banderyzm i podważających zbrodnie OUN-UPA na Polakach?

Dlaczego ABW nie dobrała się do red. Tomasza Sakiewicza, który otrzymał medal od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (a więc bezpieki obcego państwa!!!)?

Dlaczego ABW nie bierze na celownik Żydów (lub kogokolwiek innego) oskarżających Polaków o współudział w holokauście, a więc negujących polską politykę historyczną?

Dalej w komunikacie prasowym sugeruje się, że już wkrótce przerąbane będą też mieli niektórzy obywatele Polski. Hmm… Skoro Mateusza Piskorskiego wsadza się do więzienia „za promowanie celów Federacji Rosyjskiej” (przy jednoczesnym braku aresztowań tych, którzy promują cele USA i Izraela), to jaki los czeka taką dziennikarkę jak ja, która przeprowadzała wywiady m.in. z rosyjskimi dyplomatami (przecież oni jako dyplomaci promowali cele swojego kraju, a ja ten wywiad publikowałam pod swoim nazwiskiem!!!)?

Co mnie czeka za to, że pisałam reportaże z podróży do Rosji? I wreszcie, jaka kara mnie dosięgnie za to, że mam przyjaciół w Rosji i nie traktuję Rosji jako największego wroga, a wręcz przeciwnie – szukam porozumienia z sąsiadem…?

Agnieszka Piwar
Publicystka
Autorka filmu ”Rajd Katyński – śladami pamięci”
blog: http://www.agnieszkapiwar.blogspot.com

http://prawica.net

 

Komentarzy 37 to “Za wywiad z rosyjskim dyplomatą czeka mnie więzienie?”

 1. ,68 said

  http://radiopomost.com/wp/uncategorized/10-sposobow-na-manipulacje-spoleczenstwem/

 2. Dziadzius said

  Jak widac to w Polsce jest takie samo uznanie dla Moralnosci i Sprawiedliwosci Spolecznej jak i w Usraelu -Ten co placi wystwia zasady ten co otrzymuje pieniadze bezwarunkowo i bezmyslnie wykonuje i nikt sie o PRAWDE nie martwi tylko o grosz bo tak wyglada New World Order stworzony przez Starszych Braci i ich LIchwe.

 3. karlik said

  Chcieliście rządów silnej ręki na wzór Piłsudskiego to macie…
  Bereza coraz bliżej…
  Łamanie konstytucji i praw człowieka, fałszowanie wyborów…Jeszcze tylko klęski wrześniowej brakuje..

 4. Zesz said

  #2 „Łamanie konstytucji i praw człowieka, fałszowanie wyborów…Jeszcze tylko klęski wrześniowej brakuje..”

  Cierpliwosci, nie od razu Krakow zbudowano, choc Dudasza w Krakowie namaszczonoi i wybrano.

 5. Joe said

  Boja się zwrotu orientacji na wschód, oj boją się. Dlatego „spuścili” Leppera i zniszczyli Samoobronę, dlatego siedzi Piskorski.
  Wolą zwalczać „kontrrewolucję” w zarodku.

 6. Maverick said

  Polacy muszą się obudzić, zachód jak i komuniści byli pod kontrolą Rotszylda, on zawsze obstawia obie strony, jego żydowskie kundle wdrażali komunizm, przewodzili aparatowi bezpieczeństwa NKWD i CZEKA. W Katyniu też żydowscy enkawudziści strzelali w potylicę Polakom z polecenia Berii i Stalina. Deep State który kontroluje USA z polecania Rotszylda to nic innego jak byli trockiści. Oni też pragną zemsty na Rosji za wypędzenie trockistów.
  Dwie frakcje chazarskie po prostu się czasami gryzą.
  Wykorzystują gojów do osiągania swoich celów. Polacy myślą że wybierają swoich prezydentów gdy kabała cały czas podstawia i swoich agentów, którzy dla zmyłki nawet udają katolików.
  Jak Bolek, ateista Stolzman etc. Teraz Duda podczas wizyty w New Jersey zakazał polskich flag pod pomnikiem katyńskim pod groźbą aresztu.

  Dlatego w dobie postępu lucyferiańskiego musimy zbudować Unię wolnych i suwerennych Słowian.
  NATO to armia Lucyfera.

  Trochę dla przypomnienia że lucyferianie efektywnie pracują nad depopulacją.

 7. Edward. said


  Parszywa zdrada „prezydenta” Dudy.

 8. Carlos said

  brawo 5 Joe

 9. Inkwizytor said

  ABW to pieski CIA oraz SBU, sami nawet zesrać się nie mogą

 10. troll polonii said

  Polska kontynuuje polityke podboju Rosji przez Zachod.
  Polska jest tylko wytresowanym – i to niedokladnie- psem policyjnym, ktory ma szczekac na Rosje; bez kaganca.
  Od 17 wieku bierzemy czynny udzial w wielkiej kampanii przeciwko ‚ Trzeciemu Rzymowi’ (Moskwie) . A moze nawet i wczesniej.
  Jak dotad mamy slabe rezultaty ale za to ambitne proby.

  Z Napoleonem nam wyszlo..ale bokiem. Jak juz bylismy niepotrzebni, to wyslali nas na Haiti w przekonaniu, ze zaden Polak stamtad nie wroci. I faktycznie . Malo kto wrocil.
  Napoleon nie odnowil Polski ale ustanowil Ksiestwo Warszawkie; ale za to z wdziecznosci wielkiej musielismy isc na Moskwe.

  Pilsudski za zachodni zold wydumal rodzaj federacji z Ukraina i Bialorusia, zeby podbic Rosje.
  No wiec dojechalismy az do Kijowa.. ale potem musielimy liczyc na cud nad Wisla.

  W czasie slawetnych polowan na zubry niejaki Goering proponowal naszemu Beckowi wspolny napad na Moskwe i okolice.
  Niemcy nie mieli tak wielkiej armii, zeby sie rozlesc po calej Rosji. Potrzebowali najemne sily.
  Propozycja przyszla troszke za pozno bo juz bylismy zwiazani ukladem bezpieczenstwa z Francja i z Anglia..
  Niemniej jednak tej obiecujacej propozycji nie odrzucila ani Rumunia ani Wegry. Razem z Hitlerem napadly na Rosje.
  Niemcy postanowili wyprobowac Drang nach Osten.

  Na koncu dostali w dupe ale aliancki desant przyszedl Rosji w sukurs za pozno..o cale dwa lata.
  Kiedy alianci wyladowali w koncu w Normandii armia Hitlera byla praktycznie rozbita a Rosjanie dotarli do Berlina. Wtedy, przez moment w historii – szlismy w szeregu z Rosjanami.
  Spoznienie aliantow bylo celowe bo chodzilo o to, zeby wykrwawic i Rosje i Niemcy.! Polska aliantow nie bardzo wtedy obchodzila.
  Podstep sie udal. Polowicznie. Rosja sie rzeczywiscie wykrwawila ale ku zgorszeniu Churchilla – przetrwala. Dlatego to wielki przyjaciel Polski , W. Churchill potem publicznie zalowal, za nie „znukowal” – nie zbombaowal bomba atomowa Moskwy.
  Rosja znow przetrwala, na zlosc Zachodowi.

  Zas za wysilek zolnierzy polskich, pomoc aliantom i krew przelana dla wyzwolenia Polski spod hitlerowskiego jarzma – zostalismy przez tych aliantow – USA i Anglie- sprzedani w Jalcie.
  Rosja nie miala wobec Polski zadnych zobowiazan.
  Ale alianci mieli!

  I mimo, ze Stalin byl w sojuszu z aliantami – nic mu to nie pomoglo w opinii ‚moralnego’ Zachodu.

  Od czasow zakonczenia wojny w 1945 roku , Zachod nie przestal ujadac na Rosje i prowadzic dywersje w samej Rosji i panstwach satelitarnych, ktore Zachod Rosji przehandlowal.
  I bez wzgledu na to, jaki system suwerennosci panstwowej sobie Rosja nie przyjmie – zawsze bedziemy opowiadac legendy o Stalinie.
  Jakos zabraklo nam fantazji na prawdy i legendy o Churchillu.

  Zaprzyjaznil sie Zachod z Rosja tylko w czasie gdy przez 10 lat, prozachodnie rzady Gorbaczowa i Jelcyna mialy rzucic Rosje na kolana.
  Niestety, ani goraca , ani zimna wojna, ani prowokacje czeczensko-gruzinskie nie zmogly Rosji.

  A polityka Zachodu sie nie zmienila.
  Zachod rozpoczal najwieksza w dziejach Europy wojne propagandowa, do ktorej najbardziej nadaje sie wlasnie Polska – kraj najbardziej chetny i podatny na obslugiwanie (za darmo) interesow Zachodu.
  Tak wiec kosztem Polakow i polskich dzieci oplacamy antyrosyjskie ambicje Ukrow, ktorzy tez sa na uslugach kowbojow. Przekazujemy ogromne (pozyczone!!) sumy na Ukraine, placimy straszne pieniadze za gaz i zakup przestarzalej broni; przylaczylismy sie do NATO, i wydajemy fure szmalu na bestialskie wojny i na propagande antyrosyjska i na … wazeline, zeby bez mydla zabezpieczyc zachodnie tyly.
  W prezencie dostalismy ..ustawe 447
  A doktor Piskorski ciagle siedzi!

  Opisana powyzej sytuacja z zatrzymaniem Rosjanki , jest tylko potwierdzeniemm tego co pisze:
  PiS realizuje polityke Pilsudskiego: wieczystej przyjazni z Kijowem – bo a nuz damy rade Moskwie a wtedy… wielmozny Zachod…poglaszcze nas po ciasnej glowce..po czym sprzeda Dolny Slask zydom.

  A my wlasnie na zlosc Rosji wyrzucilismy z Polski 4-ch rosyjskich dyplomatow wylacznie na zyczenie Zachodu.

  Stalin wyklocil dla nas Ziemie Zachodnie w czasie Konferencji Jaltanskiej i to w kilkanascie lat po tym jak w czasie Konferencji Wersalskiej – -Lloyd George pozwolil sobie na uwage:
  ‚Dac Polsce Slask – to jak malpie zegarek’

 11. kura domowa said

  Nie trawię wyrażenia „polska polityka historyczna”, jakoś kojarzy mi sie z „poprawnością polityczną”

 12. kacper said

  Bo teraz się o tym pisze https://kresy.pl/wydarzenia/pol-miliona-zl-panstwowej-dotacji-dla-badaczki-polskiego-antysemityzmu/ i na taki temat mówi , za to jest kasa za tamto więzienie .

 13. revers said

  re10 „Zaprzyjaznil sie Zachod z Rosja tylko w czasie gdy przez 10 lat, prozachodnie rzady Gorbaczowa i Jelcyna mialy rzucic Rosje na kolana.
  Niestety, ani goraca , ani zimna wojna, ani prowokacje czeczensko-gruzinskie nie zmogly Rosji”

  Nie po to siedzi zachod w Afganistanie, zeby byl spokoj w Azji i Rosji centralnej, wlasnie powstaje ISIS uzbekistanski, by znowu zaczac wojne z Rosja od nowa. W Donbassie, w kierunku Luganskim rowniez trwa wymiana ognia na okraglo.

 14. mate29 said

  Konstytucja PRL-u miała zapis o „przyjaźni Polsko-Radzieckiej” ,ale władza nie wykorzystywała go w walce z opozycją.
  Obecna Konstytucja Polski nie posiada zapisu o” przyjaźni Polsko-Ukraińskiej” ale pachołki USA i tak działają jak gdyby taki zapis był!
  Zasłużyli,żeby USA poklepała ich po ramieniu

 15. Wit said

  W przyszłości, kiedy wiatr zawieje w drugą stronę, pisdzielcy będą traktowane bez grubej kreski – za przynależność do partii PiS – kara śmierci przez rozstrzelanie, za udowodnione sądownie poparcie lub głosowanie na PiS – 25 lat ciężkiego więzienia.

  Polacy przeżyli Hitlera i NSDAP, przeżyli Stalina i NKWD, to i przeżyją Kaczyńskiego i PiS.

 16. Boydar said

  Nie „przeżyli Stalina” tylko dzięki Stalinowi. Choć literalnie rzecz ujmując, Polacy (głównie na Syberii i w Kazachstanie) nadal żyją a Stalin już nie.

  Stalin był rzeczywiście stalowy, a PiS z tektury i celuloidu, normalnie, jak w cyrku; Pańskie porównanie (15) jest więc bez sensu.

 17. Wit said

  @ Boydar

  Czy mógłby Pan proszę rozszerzyć wątek Stalina i Polaków, bo może rzeczywiście niesłusznie porównuję Stalina który miał jednak dużo sympatii do Polaków z antypolskim „naczelnikiem” z Żoliborza który Polski i Polaków nienawidzi?

 18. Boydar said

  Rozszerzyć … to znaczy co mam zrobić ? Opisać historię i jej przyczyny takimi jakie były ? O co mnie Pan podejrzewa 🙂

  Może jestem wariat, ale nie samobójca.

 19. Wit said

  @ Boydar

  Szkoda, ale rozumiem i szanuję Pańską decyzję, która sporo daje do myślenia.

 20. RomanK said

  Pani Agnieszko…na pytania, jakie pani postawilia – Dlaczego????? moze pani udzielic tylko- Teologia!!!!\
  Niech pani zatem zadowoli sie pytaniem- Jak???….. do tego doszlo:-))))///

  Panie Witek …pan to tylko pozornie wydaje sie miec jakas tam racje, quasi hstoryczna:-))) ale to tylko sie panu wydaje….
  Pisze pan….. jak sie zmieni wiatr….jak sie zmieni wiatr to nastapi przestawienie zagli…i zrobi to wahta, ktora specjalizuje sie w obsludze reji na lewym halsie..a prawa pojdzie pod poklad i beda sie bujac na hamakach:-))))do nastepnej zmiany….
  Ten okrent plynie wg dawno wykreslonego planu….pan sie nei zachwyca zygzakami…..bo dozna pan albno zachwytu..albo olsnenia…w co osobiscie watpie:-)))))) PRL..zmiania tylko prefixex i afterfixes….a to wpywa na wyglad ale nie na charakter.

 21. RomanK said

  Trollu…mow za siebie i w swoim imieniu i swoje opinie….. na ciebie – jak tez na tzw polski rzad nie glosowalem i chyba wiekszosc tu na Gajowce tez…. a jak nie mozesz zmien ksywke na ” glos narodu”…i tyl wtedy mozesz opowiadac glupoty takie….. jak wyzej:-)))
  POlityka..a zwlaszcza gepolityka nie zna pojecia :przyjazn” sympatia….wiernosc….
  TO wlasnei dlatego…Wielka rzeczypospolita stala sie PRL-bis w zaniku.
  POmysl jak mozesz:
  Jesli jakikolwiek rzad..wchodzi w relacje z rzadem panstwa, dla ktorego maxyma i credo jest:

  Nasze Panstwo Pierwsze…..( ponad wszystkie i wszystko)….Dobrze – czy zle..( Right or Wrong),( racja czy nie),ale zawsze tylko Nasze Panstwo!

  to jaki bedzie skutek tych relacji????? gdzie tu miejsce na dyskusje , sprawiedliwosc , rownorzednosc, czy wspolny interes nie mowiac o wspolnym dobru????
  Niech pan zapozna sie co autor wiersza mial na mysli piszac slowo Blyskotka..we fragmencie..bo ciebie Polsko blyskotkami ludza…..trolem i papuga:-))))))

 22. Boydar said

  „… pan sie nei zachwyca zygzakami …”

  Pięknie powiedziane.

  Ale wszyscy się zachwycamy, murwa kać, od zawsze.
  Jednak prawdą jest również, że wszystko co ma początek, ma i koniec, szczególnie the race. I to we wszystkich znaczeniach 🙂

 23. Boydar said

 24. troll polonii said

  21
  RomanK
  A ja mowie za siebie – i napewno nie z Romana.
  Po pierwsze, ksywka to prywatny wybor. Z definicji , nie nalezy sie ksywki czepiac. Rownie dobrze mozna byc Romanem K. Kazdy ma jakis powod, zeby sobie wybrac pseudonim.
  Ja nie popieram elekcji bo w nia nie wierze. Nie pamietam, zebym komus wybieral partie na ktora nalezy glosowac.
  Nasze panstwo, niestety, nie zawsze bylo nasze i to sie odbija w dziejach wspolczesnych.,
  Kocham czytac wiersze ale wole opierac sie na konstytucji

 25. RomanK said

  Tzn Trolu mowisz za siebie..uzywajac zaimka MY????? i wypierasz sie zes nie UBek….a stare nawyki nie zdychaja……bo zeby byc czlonkiem rodziny krolewskiej musialbys byc conajmniej Mulatem:-))))

 26. Boydar said

  Tiaaaa ?

  https://kobieta.wp.pl/matka-meghan-markle-wypila-herbatke-z-rodzina-krolewska-zaraz-pozna-elzbiete-ii-6253057895078017a

 27. troll polonii said

  25
  RomaK
  Cenzurka?
  Widac nawyki komunistyczne u pana Romana. Kto ma inne zdanie – to napewno ubek albo agent Putina.
  Jeszcze mi przypraw „korzenie’ – Szerloku Holmesie od siedmiu bolesci.
  My, Polacy – ale nie WY- cudzoziemcy.
  Miedzy ‚Nami” a „Wami” jest taka roznica, ze MY znamy polska pisownie: ortografie i skladnie.

 28. Boydar said

  Trollu, jedziesz po bandzie. Nie masz dowodu, że Roman Kafel ma jakikolwiek problem z językiem polskim. A to co masz, nie jest dowodem.

 29. Poziomka said

  „Miedzy ‚Nami” a „Wami” jest taka roznica, ze MY znamy polska pisownie: ortografie i skladnie.“

  Pan Troll się cofnie proszę do 24.

  http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2486688

 30. Boydar said

  Panie Poziomka, to nie ortografia przesądza o znajomości języka, tylko myślenie w nim; melodia, której innostraniec nigdy nie pojmie. Wyjątkiem są geniusze dokonujący tłumaczeń literatury, zresztą przeważnie Żydzi 🙂

 31. Poziomka said

  Przez ortografię, Panie Boydar wyrażamy szacunek dla jęzka, którego używamy.
  Szczególnie jeśli jest to język ojczysty. W innym przypadku jest to zwyczajne niechlujstwo.

 32. Boydar said

  Generalnie ma Pan rację; ale skoro ma nas i tak nie być, to co nam po ortografii ? „Nie czas żałować róż gdy płoną lasy”. Poza tym, czy Adam z Ewą znali ortografię ? Albo ich młodsza pociecha ? A taki Piast Kołodziej to tylko liczyć umiał, ilość szprych musiała się zgadzać 🙂

 33. revers said

  Bo jesli chodzi o wojne hybrydowa to dyplomacja, zachodnia, wywiad nie ma sobie rownych a konkurencje usuwa sie, lub zamyka jak to mialo miejsce z pania redaktor ..

  Wlasnie startuje wg. chisnkiego wywiadu, afganskiego, pakistanskiego, rosysjkiego w Uzbekistanu, Tadziskitanu nowa ofensywa jihazu, isis, czy dawnej al kaidy jak to woli …

  http://katehon.com/article/special-services-agent-attack-russia-being-prepared-east

 34. Boydar said

  Kończąc temat, jest różnica pomiędzy napisaniem „napewno” a „Chiszpanii”; bo tu nawet uszkodzona spacja nie radzi.

 35. Ale dlaczego? said

  No cóż, PIS, to teraz PZN. Partia Zdrady Narodowej.
  I zgodnie z logiką zdrajców, będą wspierać działanie antypolskie. A więc banderyzm na Ukrainie, zalew Polski przez Ukraińców, szczucie Polaków Na Rosję (zamiast szukać dróg współpracy, a więc szukać pokojowych sposobów zwiększania bezpieczeństwa Polski).

  Tramp sprzedał nas Żydom, ale na jotę to nie zmieniło narracji pisiorów. Poza tym w Polsce zapadła zmowa milczenia n.t. ustawy.
  Jest to dobitnym dowodem zdrady, Targowicy, jaka się obecnie rozgrywa.
  To nie są żarty, odczujemy to szybciej, niż myślimy.

  I warto poczytać o ludobójstwie żydowskim na Palestyńczykach (Angole też wymordowali tysiące Palestyńczyków), bo my jesteśmy szykowani na następców Palestyńczyków:

  https://wolnemedia.net/70-lat-czystki-etnicznej-w-palestynie/

  A ty Juda znowu rozmawia z syjonistami:

  https://wolnemedia.net/duda-rozmawial-z-zydowskimi-lobbystami/

 36. JerzyS said

  a kto zapłaci odszkodowanie

 37. JerzyS said

  Tomasz Komenda został w środę (16 maja 2018 r.) uniewinniony. Adrian Klarenbach rozmawia z Sylwestrem Chruszczem (Wolni i Solidarni), Janem Mosińskim (PiS) i Pawłem Rabiejem (.Nowoczesna), kto jest winny i powinien zapłacić o odszkodowanie…

Sorry, the comment form is closed at this time.