Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Siekiera_Motyka o Polskość czarnych Polaków na…
  corintians o Izolacja Zełenskiego
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Depopulacja Polski

Posted by Marucha w dniu 2018-05-18 (Piątek)

Gospodarka w Polsce (świadomie nie używam określenia polska gospodarka) rozwija się bardzo dobrze. I niechby tak było jak najdłużej! I na tym niestety koniec dobrych wiadomości.

ONZ opublikował dane, według których Polska należy do dziesięciu najszybciej wymierających krajów na świecie. Do 2050 roku będzie nas o ponad piętnaście procent mniej. Przy czym żadna pociecha, że prawie wszyscy nasi sąsiedzi wymierają szybciej. [Tak widocznie ma być. Pan Bóg nowego potopu nie ześle, bo pierwszy okazał się nieskuteczny. Woli użyć metod naturalnych – admin]

Uszczegółowieniem tych prognoz są wyniki badań Instytutu Geografii i Zagospodarowania Przestrzennego Polskiej Akademii Nauk, dotyczące wyludniania się miast na prawach powiatu. Takich miast jest obecnie 66 i do 2050 roku mieszkańców nie ubędzie tyko w dwóch lub trzech.

W najgorszej sytuacji jest Górny Śląsk, gdzie kilka miast straci prawie połowę mieszkańców. W pierwszej dziesiątce najbardziej wyludnionych miast tej kategorii ma się znaleźć Tarnobrzeg.

Lubię Tarnobrzeg, bo to sąsiad mojej rodzinnej Stalowej Woli i to dla mnie dodatkowo smutna informacja. W 2050 roku Tarnobrzeg ma mieć około trzydziestu tysięcy mieszkańców, czyli tyle ile na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Tyle tylko, że wtedy Tarnobrzeg miał perspektywy rozwoju oparte o kopalnię siarki. Teraz chyba żadnych takich gospodarczych perspektyw nie ma.

Wcale dużo lepiej nie wygląda to w Stalowej Woli, choć może się wydawać, że nadal jest silnym ośrodkiem przemysłowym.

Proces wyludniania takich miast, to będzie katastrofa w wielu wymiarach. Najpierw padną usługi i handel. Ze względu na brak ludzi do pracy na pewno nie pojawią się nowi inwestorzy, a już działający mogą zacząć się wynosić. Te procesy spowodują drastyczny spadek wpływów do budżetu miasta. Padać zaczną oświata i kultura, bo zmniejszy się zasilanie z budżetu. Sypać zacznie się infrastruktura, bo i na jej utrzymanie zacznie brakować pieniędzy. Dla tych miast perspektywa, że w 2050 roku będą biednymi mieścinami ze starymi ludźmi jest całkiem realna.

Jedną z płaszczyzn globalnego konfliktu jest walka demografii z technologią. Bogaty Zachód wymiera, ale ratuje się przewagą technologiczną. Taki typowy konflikt demografii z technologią widać teraz między Palestyńczykami, a Żydami z Izraela.

W Europie zachodniej demografia wyraźnie wygrywa z technologią. Niestety Polska jest w tej fatalnej sytuacji, że demograficznie szybko ginie i nie ma żadnej przewagi technologicznej, żeby chociaż opóźnić katastrofę spowodowaną przez wymieranie “Polski powiatowej”. Niestety, wspomniany wzrost gospodarczy nie buduje przewagi technologicznej i pewnie zostanie przejedzony na 500+ i inne nieskuteczne i marnotrawne programy socjalne.

Jeżeli dożyję w 2050 roku będę miał 88 lat. Czy moja rodzinna Stalowa Wola będzie wtedy klasycznym przykładem mieszaniny technologicznej klęski z demograficzną katastrofą?
A Państwo uważacie, że da się w Polsce uniknąć technologicznej klęski wraz z demograficzną katastrofą?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Komentarze 22 do “Depopulacja Polski”

 1. Zbyszko said

  15%..? te dane są stanowczo zaniżone. Od czasów odzyskania wolności ok 8mln młodych Polaków wyjechało za chlebem, w 2000 roku słyszałem w radio jak telefonujący człowiek mówił że 1mln Polaków odebrało siebie życie z powodów ekonomicznych. Ilu do teraz? Ilu wybiła pauperyzacja i służba zdrowia a raczej utrudniony dostęp do niej? Ilu wybiła depopulacja poprze zatrucie naszej żywności, powietrza i wody (fluorowanie)?
  niektórzy szacują, że jest nas Polaków w Polsce już tylko ok 26-28mln, więc prawie tyle ilu zostało nas po II wojnie

 2. revers said

  Za to coraz czesciej slychac ukraincow, a na granicy polsko-niemieckiej rozne grupki mieszanych niemcow z polityczno-spolecznych uczelni i szkol, bedzie wprowadzalo „uchodzcow” inaczej lub robic za anty-fe, anty-pegide..

 3. Rob said

  To prawda. Sytuacja demograficzna w Polsce jest tragiczna. To już nie chodzi o kilka % ponieważ widać to gołym okiem.
  Kiedy odwiedzam wschodnie tereny Polski (lubelszczyzna, podlaskie) to widać te opuszczone wioski, puste domy, nawet puste pola i tylko gdzie niegdzie pasące się krowy.
  Pamiętam jak za „komuny” tereny te tętniły życiem. W małej osadzie gdzie przyjeżdzałem na wakacje do babci wybudowano nawet basen (teraz już tylko straszy pusta dziura), ładną halę sportową…
  Dzisiaj nie można tam nawet kupić mleka prosto od krowy o prawdziwym maśle nie wspominając.
  Młodzi pouciekali do miast, wyjechali na „zachód”…
  Niedawno dr Jaśkowski (lub Czerniak) wspomniał, że chodząc po polskich cmentarzach spisywał długość życia zmarłych osób z ostatnich kilku lat.
  Średnia wyszła mu coś około 48 lat!!!
  Do Stalowej Woli też mam sentyment z młodych lat. Prawie każdego roku jeździłem tam na obóz sportowy (basen 50 m).
  Ładnie położone miasto i z tego co pamiętam w tamtych czasach było zawsze świetnie zaopatrzone (chałwa, kamyczki, sezamki – dla dzieciaków wtedy to był rarytas!).
  To se ne vrati… a szkoda.
  No, ale wtedy to był reżim a dzisiaj mamy wreszcie wytęsknioną wolność.

 4. RomanK said

  http://thecountriesof.com/top-10-european-countries-by-highest-population/

  Prosze zwrocic uwage ..Holandia ma dwukrotnie wiekszosc urodzen niz POlaka wieksza 2.54 raza…..kto lze…..???
  patrzac na dzietnosc rodzin HOlandia ma mniej dzieci w rodzinie….zatem dane o liczbie ludnosci Polski sa falszywe….

  ——–
  Dzietność podnoszą imigranci.
  Admin

 5. Re: 3 Rob…

  Jak kiedys powiedzialem: „polactwo” I „wyksztalcona polska gawiedz z wielkich miast” bedzie przeklinac dzien wlasnych narodzin”…
  No I bedzie, jak „nie przelupi slepek I nie odkorkuje uszka…” (I nie wezmie AK-47 do raczki sprzedajac ostatnia koszule…)..
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. RomanK said

  Panie Jasiu co pan je???…ze pan ma takie jasne przy- widzenia?????

 7. JerzyS said

  Zwiększanie dzietności przez adopcje dużych dzieci.
  Najlepiej takich co maja ponad 20 lat!

 8. Marcin said

  Panie Rób. Gdzie pan te krowy widział to daj pan znać to podjadę zobaczyć?!

 9. Rob said

  Podam tylko w przybliżeniu: w dużej wiosce pod Lubartowem.
  Z tego co mi powiedziano to tylko jeden gospodarz miał te krowy – legalne, unijne z wszystkimi certyfikatami.
  Ja tam pamiętam jeszcze czasy kiedy piło się ciepłe mleko prosto od krowy… z pianką.
  Dzisiaj w wielu krajach jest to przestępstwem!

 10. Boydar said

  Są krowy, potwierdzam. I kunie, i kozy, i kury luzem. Może nie tyle co kiedyś ale są. Zwłaszcza jak się jedzie na z Lublina na Radzyń ale przez Krasienin i Kamionkę. Widać po drodze sporo. Krzyże i kapliczki też są. Kiedyś naliczyłem ponad sto czterdzieści.

  Jak się dobrze poszuka, to się znajdzie. Mnie nawet kiedyś pianie koguta obudziło. Się zwruszyłem. A w jednej bieszczadzkiej wsi to nawet jedną krowę mieli!
  Admin

 11. Przemko said

  wincyj feminizmu, dżenderactwa, 8ych marców (panie Gajowy :P), pedalizmów, aborcjonizmów i filmów gdzie w 10 na 9 kobiety bija mężczyzn, a w 10/10 są im „równe” (np. w męskich zawodach) – żeby babom już do reszty odbiło ; do tego podnieść podatki na sponsorowanie ‚klątw’, chazarskich kamieni na cmentarzu, 500+ (panie Gajowy:P) żeby tylko pracujący mężczyzna nie był w stanie utrzymać żony zajmującej się domem i dziećmi – i w trzy pokolenia Polska zniknie. że też hitler na to nie wpadł !!!

 12. lolek said

  Zdaniem Tomasza Kroka prócz regularnej masonerii w II RP aktywnie działały też ryty nieregularne, ezoteryczne i okultystyczne: różokrzyżowcy, martyniści, teozofowie, ryt Le Droit Human i ryt Memphis Misram. Le Droit Human powiązana była z Towarzystwem Teozoficznym (odwołującym się do Heleny Bławatskiej). Członkami Towarzystwa Teozoficznego byli generał Michał Karaszewicz Tokarzewski, autor podręcznika dla polskiego wywiadu płk Kazimierz Chodkiewicz, legioniści i zwolennicy Piłsudskiego. Celem teozofów był związek wszechludzki, bez rasy, narodowości, płci i wyznania, studia nad nieznanym i badanie nieznanych sił.

  Według Tomasza Kroka teozofowie pod wpływem szkoły steinerowskiej powołali Polskie Towarzystwo Antropozoficzne. Teozofowie sprowadzili też do Polski Kościół Liberalno Katolicki jego wyświęconym kapłanem był Michał Karaszewicz Tokarzewski (był szefem SZP poprzedniczki ZWZ z której powstała AK). Członkami kościoła była Eliza Orzeszkowa, Maria Rodziewiczówna i Janusz Korczak (Korczak był też masonem z loży Le Droit Human, podobnie jak matka Wandy Wasilewskiej). Teozofowie nie zostali objęci dekretem antymasońskim. Miejscem ich wakacyjnych spotkań był Mężni nad Bugiem. Po wojnie teozofowie działali wspólnie z różokrzyżowcami.

  Jak informuje Tomasz Krok z różokrzyżowcami powiązany był Polski Związek Synarchiczny. „Jego członkowie wyznawali pogląd, że najlepszym dla Polski ustrojem byłaby synteza ideologii liberalnych, czyli swobodnego rozwoju indywidualnego jednostki oraz prawicowych zasad jedności państwa i silnego rządu”. Synarchiści związani byli z okultystami.

  Zdaniem Tomasza Kroka dla środowiskach ezoterycznych ważna była filozofia Hoene Wrońskiego, według której lepszy świat miała budować słowiańszczyzna po wodza Rosji. Hoene Wroński czerpał z kabalistyki i okultyzmu, oddziaływał na masonów i różokrzyżowców, szerzył mesjanizm, jego kontynuatorem był Jerzy Braun [ dziadek stryjeczny reżysera Grzegorza Braun , stryj prezesa TVP i Mediów Narodowych Jerzy Braun. ]

  Jak informuje Tomasz Krok za masońskie uznawano też działające w II RP takie organizacje jak „Krzyż i Miecz” (z którą podczas wojny mieli być związani: Zofia Kossak, Jerzy Braun, Artur Górski, Walenty Majdański, Stanisław Popiel, późniejszy ksiądz Jan Zieja) i Legion Maryi (który po wojnie, zdaniem Tomasza Kroka, infiltrowała dla UB Anna Dębska, po 1989 roku znana jako mistyczka „Anna” mająca mieć rzekome objawienia maryjne i kontakty ze zmarłymi). Masoneria miała też infiltrować KUL i inne środowiska katolickie.

  http://prawy.pl/71507-antymasonska-komorka-episkopatu-polski-1946-1952/
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Braun

  Federacja Organizacji Narodowo-Katolickich „Unia” – katolicka konspiracyjna organizacja polityczno-wojskowa w czasie II wojny światowej. Powołana w 1940 przez Jerzego Brauna jako federacja różnych odłamów ruchu chrześcijańsko-demokratycznego i przedwojennych polskich organizacji katolickich.

  Głosiła program odbudowy niepodległego państwa polskiego, opartego na zasadach katolickiej nauki społecznej. Wydawała pisma konspiracyjne Kultura Jutra, Naród i Naprzód.

  Posiadała własną sieć konspiracji i wywiadu wojskowego. Stworzyła też własną Organizację Wojskową, której komendantem został płk dypl. Stanisław Grodzki, ps. dr Edward, a jego zastępcą Cyprian Odorkiewicz, ps. Krybar.

  W 1942 struktury zbrojne Unii podporządkowały się Armii Krajowej. Ich członkowie wzięli później udział w powstaniu warszawskim w Zgrupowaniu „Krybar”. W 1943, zachowując autonomię organizacyjną, Unia połączyła się ze Stronnictwem Pracy.

  Do grona jej aktywnych członków i współpracowników należeli m.in.: Pola Gojawiczyńska, Stefan Jaracz, Leopold Kielanowski, Zofia Kossak-Szczucka, Kazimierz Kumaniecki, Juliusz Osterwa, Kazimierz Studentowicz, Jerzy Turowicz, Karol Wojtyła, Kazimierz Wyka.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Federacja_Organizacji_Narodowo-Katolickich_%E2%80%9EUnia%E2%80%9D

 13. Jarek Majchrzyk said

  Plodnosc w Izraelu wynosi ponad 3 dzieci na kobiete, w Polsce – 1,3. Moze tak podpatrzec co Zydow na tym polsuchym oblezonym skrawku ziemi do takiej produkcji dzieci zacheca? Wiara? Polityka panstwowa?

  ——-
  Za późno. Nie ma w historii narodu, który zdołał się podźwignąć z takiej zapaści demograficznej.
  Admin

 14. Przemko said

  ad.13
  ale obywatelami israhella sa także arabowie. to arabki zawyzaja statystykę. chazarów rodzi się też poniżej progu zastępowalności pokoleń. PS. pozdrowienia z Tunezji – jest Ramadan, a dziewuchy chodza jakby były na deptaku w Europie (nooo dobra … może nie leża pod śmietnikami jak w Oxfordzie w sobotnia noc…)

 15. komentator said

  Tutaj żadnych mechanizmów specjalnych nie trzeba. Wystarczy tak opodatkować młodych ludzi, żeby odechciało im się żyć. I tak właśnie jest. Na Wyspach na Polkę 3 dzieci, w Polsce jedno. Tam ojciec utrzyma dom. Tutaj jedna pensja na mieszkanie, a druga na utrzymanie. I oczywiście brak jakichkolwiek oszczędności. Bo po co, jak jeszcze podatek od lokat trzeba zapłacić. Taki kraj dla młodych ludzi.

 16. snag said

  14 ,…

  Bzdura ,…

  Mimo że dzisiaj Arabów w grajdołku jest 2x więcej niż ortodoksów to w 2059 ortodoksów będzie 2x więcej niż Arabów i będą większością … “Interestingly, haredim will overtake Arabs as the largest minority.”

  Przecietna arabska rodzina … „Arab-Israeli women now have an average of 3.13 children” i spada a Haredi (orthodoksi) … „By contrast, the haredi fertility rate has remained steady at 6.9 children per woman” i nie maleje.

  Orthodoksi nie służą w wojsku, 3/4 nie pracuje a reszta zarabia pod stołem albo na szwindlach, słowem pasożyt którego ktoś musi utrzymać … Koniec przewagi demograficznej chazarow to koniec ich dominacji i zio-grajdolka, dlatego przygotowują Polin do przeprowadzki.

  https://www.jta.org/2017/05/19/news-opinion/israel-middle-east/israels-demographic-future-crowded-and-very-religious

 17. snag said

  13 ,…

  Przeciętna rodzina Chasydów … następne w drodze ,…

 18. RomanK said

  . Od czasów odzyskania wolności ok 8mln młodych Polaków wyjechało za chlebem, w 2000 roku słyszałem w radio jak telefonujący człowiek mówił że 1mln Polaków odebrało siebie życie z powodów ekonomicznych. Ilu do teraz? …emmps6rem bzdremmmm…
  Najwiecej ludzi z Polski wyjechalo w latach 1976- z przerwa na 80- i 81 89….ponad 5-6mln,,czyli czasu pelnej wolnosci scjalistycznej i rzdow oswieconych Kiszczakow…..

 19. Re: 18 RomanK
  Panie Romku, poza granicami RP („polin”) jest conajmniej 20 milionow Polakow (w tym ok. 10.000 konfidentow zydowskich) plus ok. 10-12 milionow Polakow potomstwa.
  Z tych 20 milonow to ok. 100.000 elit (wyksztalconych, wyszkolonych I po czesci swiadomych).

  Generalnie, nie jest tak zle z nami Polakami, ale jest bardzo zle z naprawde madrymi, inteligentnymi I rzeczywiscie wyksztalconymi. Jest poprostu intelektualna tragedia.
  (2000-3000 Polakow na 50 milionow jest faktyczna katastrofa dla nas).

  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Przemko said

  ależ kolego Snagu. ortodoksi nie uznają istnienia państwa isra(h)ell, nie służą mu ani w armii ani w urzędach, palą flagi tego państwa, protestują przeciwko masakrom Palestyńczyków, a obecnie także przeciwko u-roszczeniom chazarskim wobec Polski – są (jak sami twierdzą) najbardziej prześladowaną mniejszością religijną w tym bandyckim państwie. no to ICH do tej statystyki nie ująłem – raczej tych co to ich pałują i ciągają po ulicach…

 21. snag said

  Przemko ,…

  Znikoma część, Neturei Karta – Reszta czarno-opakowanych nie może się doczekać żeby wrócić do Polina i ‚swoich’ shtetli … Nie służą w wojsku i nie pracują bo urodzeni pasożyci ,…

  Neturei Karta states that no official count of the number of members exists. The Jewish Virtual Library puts their numbers at 5,000, while the Anti-Defamation League estimates that fewer than 100 members of the community take part in anti-Israel activism.

  Czarno-opakowani ortodoksi to ponad 25% populacji grajdołka i 3x tyle rozsiane po świecie i powoli wracają do Polski.

  In 2010 a report released by the Israel Central Bureau of Statistics showed that 8% of Israel’s Jewish population defines itself as ultra-Orthodox, 12% as Orthodox,

 22. snag said

  9 ,…

  I nierzadko z gruźlicą 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: