Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Peryskop o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  Sceptyk o Upadek cywilizacyjny Polski
  Carlos o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Wojtek. o Dlaczego ludzie nie lubią…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Przedstawiciel „Januszy biznesu” zaniepokojony wzrostem płac

Posted by Marucha w dniu 2018-05-19 (Sobota)

Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak jest samozwańczym znawcą wielu tematów, ale tym razem postanowił wypowiedzieć się o kwestii najbliższej jego sercu, a więc przedstawił wykładnię typowego „Janusza biznesu”.

Wyraził on bowiem zaniepokojenie szybkim wzrostem wynagrodzeń w naszym kraju, jednocześnie upatrując choćby emigracji zarobkowej młodych ludzi w… zbyt wysokich kosztach wynajmu mieszkań w stosunku do wynagrodzeń.

Swoje kuriozalne poglądy Kaźmierczak, stojący na czele organizacji wyspecjalizowanej w tłumaczeniu świata przy pomocy internetowych memów, wyraził w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Stwierdził w nim, że polska gospodarka jest rozpędzona dzięki znakomitej europejskiej koniunkturze, co jednak mocno go niepokoi. Z tego powodu ma istnieć bowiem problem z niedoborem pracowników, co ma wpływać na konieczności walki o siłę roboczą przy pomocy rosnących płac.

Tymczasem zdaniem szefa ZPiP w Polsce wynagrodzenia nie rosną w korelacji do wzrostu wydajności i produktywności (nie wspomina jednak, że nie rosną też odpowiednio szybko do wzrostu cen), a to „dla gospodarki w dłuższym okresie jest niedobre”. Presja płacowa ma być widoczna zwłaszcza w branżach rozkwitających w czasach koniunktury, takich jak budownictwo, dlatego choćby zakontraktowanie poważnych fachowców do robót „trwa bardzo długo”.

Kaźmierczak pochyla się również nad sprawą emigracji młodych Polaków. Jego zdaniem nieco ona spadła, ale problemem jest brak chęci powrotu do naszego kraju. Przedstawiciel środowisk nazywanych prześmiewczo „Januszami biznesu” twierdzi, że to efekt wysokiego kosztu wynajmu mieszkania w stosunku do zarobków oraz zbyt wysokiego opodatkowania najniższych dochodów.

Zestawienie tej wypowiedzi z narzekaniem na wzrost wynagrodzeń nie wymaga chyba szerszego komentarza…

To nie jedyna kuriozalna wypowiedź polskich neoliberałów w ostatnich dniach. W środę Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji Iskierka, narzekała na jednym z portali, iż „młodzi są roszczeniowi. Chcą pracować 8 godzin, a później mieć czas dla siebie”, co jej zdaniem jest skutkiem systemu edukacji „kształcącego narcyzów”.

Na podstawie: forsal.pl.

Zobacz również:
Rynek pracownika zagraża „Januszom biznesu”

http://autonom.pl

Komentarzy 25 do “Przedstawiciel „Januszy biznesu” zaniepokojony wzrostem płac”

 1. RomanK said

  Sa osdobnicy, ktorym odpowiadac nalezy tylko walac w ryja piescie….

  ——
  Nie inaczej.
  Admin

 2. Ale dlaczego? said

  Przecież nikt im nie każe męczyć się z tym „bisnesem”.

 3. Boydar said

  Geny każą, vis maior. Goja trzeba rżnąć nawet leżąc w trumnie. Choć oni teraz to raczej się palą, najwyraźniej Oświęcim i Majdanek wybitnie im się spodobały. Hitler się w grobie przewraca …

 4. Rafal Cz. said

  Co z tym ciaglym pochylaniem sie…
  Pochylnia jakas?

 5. konrad said

  „młodzi są roszczeniowi” czyli co to znaczy?? może nie są tak tępo systemowi.. I niech się szanują, jeśli czuja że ich nie chcą szanować , a chcą nimi gardzić. Kolejny wolno-debil zachodniej fundacji zupelnie odrealniony.

 6. AlexSailor said

  Wzrost płac w Polsce wynika z zadeklarowanej przez rząd płacy minimalnej, z zasiłku 500+, oraz z zatrudnianiem w aparacie państwowym i samorządowym na zasadzie partyjnych znajomości.
  Zatrudnienie to polega na tworzeniu szkodliwych „etatów” na koszt podatnika, których okupanci gnębią Polaków.
  Takie miejsca pracy tworzone są również w sektorze prywatnym ale ich istnienie zależy tylko od nakazów przepisów ustanowionych przez państwo.
  Przykładem część działalności biur podatkowych wynikająca tylko z absurdalnych przepisów podatkowych.

  Wzrost płac powodujący wzrost cen, jest niezwykle korzystny dla rządu oraz banków, gdyż mają one udział w podatkach oraz różnicy w oprocentowaniu kredytu i lokaty.
  Po prostu mogą sobie zagarnąć oszczędności ludzi oraz pobudzać w sztuczny sposób koniunkturę.

  Widać to doskonale na przykładzie wzrostu płac w Polsce, gdzie wzrost cen (masło 100%, paliwo 20%, mieszkania 25%) postawił pracowników w sytuacji gorszej,
  niż przed podniesieniem płac, a przy okazji spowodował obrabowanie Polaków z zasobów finansowych inflacją (przy 5% co najmniej 50 miliardów zł rocznie, przy 10% znacznie więcej).

  Np. 500+ przy dwójce – trójce dzieci i podniesionej urzędowo płacy minimalnej 1500 zł na rękę, powoduje, że racjonalnie myślący człowiek zostaje w domu licząc na
  zajęcia dorywcze wyżej płatne, np. praca za granicą za 3-4 razy większe pieniądze.
  Podobnie przy pracy pierdząco-stołkowej na urzędzie z perspektywą do emerytury, nawet za 1500 zł na rękę plus ewentualnie 500+ i podobne, potencjalny
  pracownik woli przekładać papiery ciesząc się namiastka władzy, niż pracować w sektorze generującym majątek narodowy, np. zbierać truskawki.

  Na dodatek całe te podwyżki płac w dużej części finansowane są długiem rosnącym w tempie niespotykanym nawet w Polsce, wydawaniem pieniędzy
  na konsumpcję zamiast ich oszczędzanie, oraz inwestowanie w wątpliwe przedsięwzięcia, np. w mieszkania na szczycie bańki spekulacyjnej i przy
  kredycie.

  Żeby sprawę jeszcze zagmatwać, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze tabuny „ukraińców”, którzy zaniżają płacę Polakom na zasadzie wzrostu podaży jej
  na rynku.
  Ale to też nie jest takie oczywiste, bo wcale nie chcą pracować za minimalną płacę.

  A co do Januszy Biznesu, to pieprzą oni jak Piekarski na mękach nie rozumiejąc nawet od kogo dostają kijem.
  Niemniej w obecnych warunkach wielu z nich zwinie swoje interesy, wyjedzie za granicę lub będzie żyć z kapitału i
  „etatu” załatwionego po znajomości.

  Niestety, już nie długo zobaczymy efekty genialnej polityki gospodarczej w Polsce, a przy wzroście oprocentowania kredytu
  na rynkach finansowych zaliczymy kolejną katastrofę.

 7. Wit said

  Re. artykuł

  „młodzi są roszczeniowi. Chcą pracować 8 godzin, a później mieć czas dla siebie”

  Oczywiście młodzi ludzie całe swoje życie powinni oddawać żydowskim firmom rodzinnym, bo jak nie to won szukać sobie nowej roboty. Janusze biznesu (często pospolici chazarowie) są bezwzględni.

 8. Zbyszko said

  No cóż… biada, gdy pan z dziada.
  Wygląda na to, że to jeden z tych nowobogackich, którym udało się na tej całej pieprzonej transformacji przepotwarzyć np z PRL-owskiego cinkciarza, bądź pana „inżyniera” (nie mylić z absolwentem politechniki) -jakiegoś prywaciarza cwaniaczka w… kapitalistycznego biznesmena i teraz wyciąga na wierzch te swoje cinkciarskie mondrości.

 9. Zbyszko said

  „młodzi są roszczeniowi. Chcą pracować 8 godzin, a później mieć czas dla siebie”
  to było za komuny i to niestety se już ne wrati.
  I nie tylko to, bo także np gwarantowane przez państwo emerytury, porządna bezpłatna na wszystkich szczeblach edukacja, bezpłatna powszechnie dostępna służba zdrowia itd, itp…
  Młodzi powinni od razu walić w pysk, każdemu kto przyzna się że był w Solidarności

 10. komentator said

  A czy jedna część wypowiedzi nie jest prawdziwa? Połowa pensji na państwo, a połowa tego, co zostało (przy dobrych wiatrach) na mieszkanie. Tak wygląda życie 70% młodych ludzi (o ile mieszkają sami). Ich rodzice i dziadkowie dostawali mieszkania za pół darmo, a nam zostało tyrać w zagranicznej korporacji do śmierci z pętlą u szyi. Którą skutecznie zaciska nasze kochane państwo, zabierając połowę dochodu, w zamian dając niekończące się kolejki, edukację na poziomie małpy i dziurawe drogi.

 11. Lily said

  „Najwyzszy szczyt sk………wa,to jak bogaty
  okrada biednego”. Bogaca sie na ludzkiej
  krwawicy.Trzecia R.P,jest tego najlepszym
  przykladem.
  Pozbawieni uczuc wyzszych(empatii).
  Maja to zakorzenione w genach.

 12. […] https://marucha.wordpress.com/2018/05/19/przedstawiciel-januszy-biznesu-zaniepokojony-wzrostem-plac/ […]

 13. Joannus said

  Ad 9
  ”Młodzi powinni od razu walić w pysk, każdemu kto przyzna się że był w Solidarności”.

  Aj waj. Jak to na bohaterów rękę podnosić.

  Ale serio, spokojnie, wpierw młodzi żądni dóbr i uciech światowych muszą nasycić się dobrodziejstwami świata zachodniego.

  Jak bracia ”wielkiego polaka” przycisną śrubę, a stanie się to niezadługo, ziszczą się słowa pisma.

  I powstaną dzieci przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią.

 14. slawomir said

  Wkrotce Prawda zacznie tak uwierac ze nie bedzie innego wyjscia jak tylko bunt i gniew ale bedzie inaczej, calkiem inaczej bo to powstana PRAWDZIWI POLACY!

 15. RomanK said

  Roszczeniowcy:-)))) Tylko podly kretymn moze cos takiego wymysles…
  Czlowiek- jako byt biologiczny ma 24 godziny…z czego 8 musi spac….
  zostaje mu 16 godzin…* poswieca na prace min 8 godz ..2 godz na przygotowanie sie do pracy, dojazd…..i cala reszta 6 godz…na zycie…rodzine…pranie, gotowanie, ksztalcenie naprawy . leczenie, chorowanie, procesowanie i dochodzenie swoich racji z oszykujacymi go pracdawcami….etc etc etc etc……tylko 6 godz…….minus dziekczynia i rozmowy z Bogiem.
  Chlerny walkon…i biedny…. i jeszcze takiemu sie marzy byc panem??????z jakiej racji??? panem sie trzeba urodzic…..:-))))

 16. Joannus said

  Ad 8
  ”… biada, gdy pan z dziada.”

  Oj biada, bo zawsze będzie prymitywny i pazerny

 17. RomanK said

  Pan urodzony…NIIIIGDY..nie bedzie ani pazerny…… ani prymitywny:-))))
  jebnij sie pan w leb panei Pojebus:-)))))
  Pracowlem przez 12 lat dla jednych z najbogatszych ludzi na swiecie…zatem i widzialem przez te lata najbogatszych ludzi na swiecie,,wlacznei z arystokratami….za wyjatkiem ksiecia Monaco..i Ksiecia Sauda Mustafy…cala reszta to zgraja tak przymitywnych i pazernych ssynow…ze jakby przyszlo ich rznac…zrobibym to z dzika przyjemnoscia.

 18. Ale dlaczego? said

  Panie Romanie.

  To po prostu wyłazi wgrane do ogłupionych mózgownic kłamstwo, że bogaty to nie kradnie, bo już ma.
  Dziesiątki lat propagandy neoliberalnej.
  To taka sama prawda, jak to, że biedni sami są winni temu, że są biedni…

 19. emigrant said

  Dzwon do Ukraincow oni beda dla Ciebie pracowac. Ja noe bede pracowal dla Ciebie I Na Twoje Kolejce Porsche 😆😆😆

 20. hucpa said

  re17

  Tak jest dzisiaj, ale nie było ongiś, to zazydzenie doprowadziło naszych najlepszych synów i córki na drogę pasożyta. Niech pan to zapamięta, zanim tak lekko wyda wyrok i podniesie miecz,..

 21. RomanK said

  Panie Hucpa to prapraprapradzodki pana ustawowo zatwierdzili Arende..i Propinacje…nei wasi najlepsi synowie i corkli…c i jzu od pokolenia myja brudy..i bzydkie sciela loza…za dewizy….

 22. hucpa said

  Niestety grzech,. lenistwa, nieroztropności, ma swoje skutki, nie zawsze uboczne, jak trwale gości, szczególnie przy tak wielce zorganizowanej i doświadczonej bandzie psychopatów, żyjących pod łaskawym okiem niefrasobliwego pana, extra rozporządzających jego majętnością. Polak niestety znany jest z tego atrybutu, naiwności zahaczającej o głupotę.

  Kara za blędy przodków,. choćby zmywak za dewizy, to juz na szczęście, nie za wielkie osiągniecie, Polakowi.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Mówi Pan „naiwności zahaczającej o głupotę”?
  Nie zahaczającej.
  Polak jest durniem. Tępym durniem. A przy tym przekonanym o swej mądrości i wiedzy. Do tego aroganckim i nienawidzącym słów prawdy,
  Polacy to naród, jaki nie potrafi rządzić własnym państwem od 300 lat. Najlepszym okresem wówczas były rządy rosyjskie za czasów Królestwa Polskiego.
  Polska nie nadaje się do samodzielnego istnienia. Szkodzi i sobie i innym.

 24. Spin said

  Ad 23

  Bo marzeniem Polaka jest „być jak żyd”. A największy ubaw maja zydzi, patrzac jak ich nasladowanie niszczy Polskę. Tak , togłupota połaczona z utrata narodowego instynku samozachowawczego.

 25. hucpa said

  re23

  Polska ma prawo a nawet obowiązek, trwać jako społeczność zorganizowana, na wzór i podobieństwo Boże, ku jego chwale, to Bóg decyduje, nie człowiek,.

  Polska wykazała, mimo dekapitacji swej najcenniejszej siły twórczej, poprzez tragizm swego istnienia, wole Boga i Narodu. Tez tych `durniów`. Jej tragicznym błędem jest i pozostaje żydofilstwo, brak zrozumienia tego tematu, oraz odrzucanie możliwości uwolnienia się, od tego obrzydliwego Bogu i ludziom nawyku.

  Rozbiory Rzeczypospolitej, niechętne Carom i Cesarzom, oni wiedzieli,. pociągnęły za sobą upadek innych europejskich nacji, poprzez ich zażydzenie. Arystokracja, śmietanka umysłów zachowujących Boga Chrześcijan w uwielbieniu, dziś jest reliktem, jak i sam Bóg, poprzez żydowskie Sekty Watykańskie – Ohyda Spustoszenia.

  Gajowy pan wie o kim piszemy. Jest pan na czele peletonu objaśniającego drzazgę w dupie, czyraka, raka ludzkości, jej upadek oraz śmierć. Powstawanie żydowskiego feniksa. Słowem o żydzie – najgorszym wrogu ludzkości jakiego ziemia nosi !

  Apokalipsa z nieba nam nie spada.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: