Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Żydowska nienawiść do Polski i Polaków

Posted by Marucha w dniu 2018-05-19 (Sobota)

Bezinteresowna nienawiść do polskości. Antypolonizm żydowski przed I wojną światową.

W średniowieczu, w okresie okrutnych prześladowań Żydów w szeregu krajów zachodnio – europejskich, Polska ich przyjęła, i obdarzyła ich możliwościami jakich w żadnym innym z krajów nie doznali.

W 1264 r. król Bolesław wydał statut kaliski, który gwarantował Żydom opiekę prawną. Statut ten, podpisywany przez kolejnych władców Polski, był pierwszym w historii Europy, w którym Żydzi otrzymali gwarancje religijnej i społecznej autonomii.

„Stopniowo realizowano u nas system który stawał się dla nich istnym “państwem w państwie”, z samorządem, z własnym sądownictwem, a nawet systemem podatkowym, dla ich nacji specjalnym i wyjątkowym. Ten stan, oczywiście z wahaniami niemożliwymi do usunięcia i z wyjątkiem akcji prowadzonej przez buntownika Chmielnickiego, trwał aż do utraty przez Polskę niepodległości.

Z utratą naszej niepodległości ich sternicy, a za nimi masy żydowskie, uznały ten obszar za bezpański i w swym rodzaju jedyny, wprost idealny do stworzenia z Polski zastępczej “ziemi obiecanej”. I tak zrodziło się pojęcie “Judeo-Polonii”, wprowadzane nawet w życie, przy pomocy władz niemieckich, w końcowej fazie 1-ej wojny światowej.

Na szczęście dla nas, także w drugiej połowie XIX-go wieku – a więc w okresie w którym chyba nikt w Europie nie wierzył w możliwość wskrzeszenia państwa polskiego – znalazły się w Polsce patriotyczne i realistyczne ośrodki polityczne, które postawiły sobie za cel odbudowę naszej państwowości.

Dopóki Polska była silna, Żydzi zamieszkali na jej terenach byli jej władzom lojalni. W tamtych czasach I Rzeczypospolitej mieli swe miejsce w strukturze społeczeństwa i wraz z innymi stanami stanowili cześć jego harmonijnie funkcjonującej całości. W czasie rozbiorów Polski już tylko część z nich przejawiała postawy lojalne wobec wspólnej ojczyzny i wyrażała czynnie swe patriotyczne do niej przywiązanie. W miarę upływu lat, coraz większe ich zastępy nastawiły się na współpracę z zaborcami, przyczyniając się w sposób dotkliwy do wyniszczania polskości..”. (Stanisław Kozanecki. List e -mail)

Józef Ignacy Kraszewski w swej powieści „Żyd” przytoczył ich tok rozumowania:

…w powietrzu czuć proch ale dla nas to nic złego…chłop polski nie lubi nas, wiemy o tym, ale chłop jest głupi – nie boimy się go. O szlachtę głównie nam idzie. Wmiesza się ona przez sam punkt honoru w awanturę, pójdzie do lasu, na krwawe pole, za co ją rząd ukarze, zniszczy, wytępi, wydusi, wywłaszczy, a wówczas dla nas droga otwarta…

Wobec takiej filozofii nie dziwi, że wielu bogatych Żydów sprzyjało wybuchowi powstania. Jednym z nich był znany przyjaciel powstańców Kronnenberg. A. L. Szcześniak w pracy „Judeopolonia” wspomina, że wyasygnował on na cele powstańcze 1 mln. złotych rubli. Kierownictwo powstania przeznaczyło je na zakup broni w Anglii (pewnie u angielskich Żydów). Inny Żyd Tugenhold, szpieg rosyjski, zdradził Rosjanom szlaki przerzutu tej broni, tak że duża jej część dostała się w ręce rosyjskie. Po zgnieceniu powstania Kronnenberg został odznaczony przez cara najwyższym orderem i przyznał mu szlachectwo.

A.L. Szcześniak w cyt. pracy zwraca uwagę, że współpraca Żydów z caratem w tłumieniu Powstania Styczniowego, a także w finansowym wspieraniu go, miała głębszy sens:…

”Upadek powstania i konfiskata przez carat 4254 majątków szlachty polskiej i grabież ziemi wysiedlonych na Sybir 7000 rodzin zaścianków szlacheckich stworzyło niebywałą okazję wykupu przez Żydów polskiej ziemi… Już w r. 1885 statystyki w Królestwie notują 2966 Żydów właścicieli lub dzierżawców dużych majątków…Na tym nie koniec. Ogólne straty polskie powstania wynosiły ok. 250 tyś osób. Był to olbrzymi cios wymierzony w polską substancję etniczną. Dotknął również ludność miast. Pojawiła się następna okazja wykupu tym razem własności miejskiej…”

[Zachciało się idiotom iść z szabelką na Rosję… Macierewicze najwidoczniej już wtedy mieli rząd nad duszami Polaków – admin]

Po powstaniu, w którym zginęło tak wielu, przeważnie młodych Polaków, na skutek stworzonych przez władze politycznych i gospodarczych warunków, wyemigrowało z Polski w latach 1864 – 1914 ok. 4,5 mln. przeważnie młodzieży, osłabiając znacznie potencjał ludnościowy Polaków. W tym czasie dzięki rozrodczości, a także polityki cara, wzrosła znacznie liczba ludności Żydowskiej na ziemiach polskich, lokując się przede wszystkim w miastach.

A Szcześniak, op. cit. podaje następujący ich udział w poszczególnych latach:

     1781 – 1856 – 1897
Warszawa 4,5%  24,3% 33,9%
Łódź    –  12,2% 40,7%

Następowała na ziemiach polskich zmiana struktury społecznej i narodowościowej . Pisał o niej Feliks Koneczny („Cywilizacja Żydowska” Warszawa 1997 r):

„Wolne zawody przechodziły w ręce żydowskie w nieproporcjonalnym odsetku. Prasa poszła w znacznej części na żołd Żydów; ekonomia żydowska zapanowała niepodzielnie nad stosunkami gospodarczymi, a po miastach topniała własność nieruchoma chrześcijańska. W miastach tubylcy uciekali przed Żydami na peryferia miasta. Handel żydowski przybrał cechy jakby monopolu, a rolnictwo popadło w niesłychane zadłużenie u Żydów, rzemiosło zaś grzęzło w nędzy i niestety w ciemnocie. Rozrost zaludnienia żydowskiego wyprzedzał przyrost ludności polskiej coraz silniej…”

Stosunki polsko żydowskie w czasie I wojny światowej

U zarania powstawania państwa polskiego po pierwszej wojnie Światowej “Jewrejskaja Żyzn” organ “Litwakow” z dnia 22. listopada 1915 pisał:…”Uznajemy zasadę samodzielności narodów, wszelako niepodległość Polski byłaby jaskrawym naruszeniem tej idei… Tylko dzięki obcym władzom i innym narodowościom istniała gwarancja, że Polska autonomia nie była niebezpieczna…”

Tę wrogą postawę wobec budzącej się po latach niewoli Polski prezentowali również zagraniczni ziomkowie naszych Żydów. Np. apel syjonistow holenderskich zamieszczony 28.04.1918r w ” Joodsche Wachter” miedzy innymi zawierał następującą prośbę:…” A do Was panujący wszystkich państw całej ziemi zwracamy się z żądaniem…strzeżcie Izraela, nie dopuście do największego nieszczęścia, jakie w dwudziestym wieku nasz naród mogło dosięgnąć: nie dopuście do wolnej Polski, kosztem zniszczonego żydostwa” (J. Orlicki „Szkice z dziejów stosunków polsko – żydowskich 1918 –1949” Szczecin 1983 s.37).

W miarę zbliżania się perspektywy powstania państwa polskiego, wrogość wobec niego wśród pewnych odłamów żydostwa narastała. W 1920 r. na dorocznej konferencji syjonistycznej w Londynie zapadły wg niektórych autorów (J. Krajewski cytuje za pracą ks. Józefa Kruszynskiego) tajne uchwały, w których między innymi znalazły się następujące sformułowania:

 • “Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzana we wszystkich państwach Europy, Azji i Ameryki”.
 • “Użyć wszelkich wpływów-aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza”.
 • „Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją”.
 • “Popierać i szerzyć w Polsce komunizm”.

Nie tylko w apelach, publikacjach, dyplomacji, trudno było się doszukać patriotyzmu do Polski ówczesnych Żydów. Występowali oni również zbrojnie wobec naszego, co dopiero powstającego wojska. O tej sytuacji we Lwowie pisze Jan Krajewski (J. Krajewski: Białe Karty w sprawach Polsko-Żydowskich na przełomie XIX/XX wieku do 1939 roku. PWO. Warszawa 1989 ):

“Patrole polskie, wysyłane w okolice dzielnicy żydowskiej, były systematycznie ostrzeliwane; w dniu 14 listopada na Zamarstynowie Żydzi wskazywali Ukraińcom miejsca ukrycia rannych żołnierzy polskich i tych, którzy nie zdołali się wycofać, nie oszczędzając także rodzin, których członkowie walczyli po stronie polskiej. Wielu z nich zamordowano…”

Nie lepiej działo się w zaborze pruskim. Np. w Poznaniu liczba Żydów była niewielka. Jednak podjęli walkę z Polakami po stronie niemieckiej. Karol Rzepecki, pierwszy polski prezydent policji w Poznaniu tak wspominał te czasy: (K. Rzepecki: Powstanie grudniowe w Wielkopolsce. Poznaniu 1919)…

”Niemcy a nawet Żydzi poczęli strzelać z okien do naszych patroli…odznaczali się w tym strzelaniu zza płota Żydzi, urzędnicy hakatyści i policjanci…”.

Chyba najwięcej nienawiści do Polaków wykazywali Żydzi litewscy. Jedno z żydowskich pism wychodzących w Wilnie tak pisało:

”Gdyby była mowa o zmianie granic, to moglibyśmy się zgodzić na każde rozwiązanie, byle nie polskie. Gdyby nastąpiła tendencja oddania Wilna Polsce, wówczas musielibyśmy zmobilizować cale żydostwo do obrony naszej Jerozolimy litewskiej…”.

A oto niektóre wspomnienia polskich dowódców wojskowych z r. 1919.:

W. Sobieski: “Żydzi czynnie wspierali bolszewików, strzelając z okien do naszego wojska…”.

Gen. Kopański: ” Z tyłu pada kilka strzałów karabinowych. Strzelają, jak się później okazuje- miejscowi Żydzi komuniści…Celowali w dowódcę, gdyż strzały ich trzy razy drasnęły me ramię…”.

F. Koneczny: ” W Wilnie Żydówki wylewały kubły ukropu na przechodzące oddziały polskie”.

Ks. dr S. Trzeciak: “…kiedy wymieniony 41 pp opuszczał ze względów taktycznych czasowo Lidę, to Żydzi z okien i dachów strzelali do żołnierzy naszych, lali wrzątkiem na nich i rzucali kamieniami. Kiedy zaś później wymieniony pułk ponownie zajął miasteczko, ludność polska wskazała na kloaki, do których Żydzi wrzucili siedmiu oficerów naszych, jako ostatnio wycofujących się postrzelili, pojmali, w okrutny sposób zmasakrowali i rzucili do kloaki”.

Poza w/w objawami fizycznego wyniszczania, przejawów indywidualnej nienawiści do polskości, trwała intensywna z nią walka w skali globalnej. Uczestniczyła w niej prasa nieomal całego świata będąca w rękach Żydów (o czym między innymi pisał H. Ford,) także świat finansowy, a zwłaszcza na niwie dyplomatycznej, liczne zastępy różnych doradców żydowskich poszczególnych rządów biorących udział w konferencji pokojowej w Wersalu.

Silne lobby żydowskie starało się wpływać nawet na skład naszej delegacji o czym świadczy następujące zdarzenie opisane przez A. Pruszyńskiego w pracy z 2008 r pt. „Polacy – Żydzi” na podstawie informacji rodzinnej, a potwierdzone przez A.L. Szcześniaka w Książce „Judeopolonia” Radom 2001 r.:

Jeszcze przed przyjazdem delegacji polskiej u przedstawiciela Polski w Paryżu pojawił się jeden z Rothschildów z ostrzeżeniem: „ …jeżeli delegatem na konferencję będzie nadal pan Dmowski, to nie dostaniecie ani Gdańska, ani Śląska, ani Pomorza, ani Kresów.”

W czasie wytyczania powojennych granic Polski owa groźba Rothschilda nabrała realnych kształtów. A. Pruszyński (op. cit) tym działaniom przypisuje nie przyznanie Gdańska Polsce.

W czasie, kiedy Polacy bronili swych granic przed atakiem bolszewików, Czechów (na Zaolziu), zmagali się z Niemcami w Wielkopolsce, Żydzi postanowili wykorzystać ich trudną sytuację poprzez:

 • prowokowanie ludności polskiej do wywoływania ekscesów antyżydowskich, aby zdyskredytować Polaków w oczach państw koalicyjnych;
 • organizowanie licznych manifestacji, zwłaszcza w USA, o charakterze antypolskim, aby usposabiać nieprzychylnie do Polski opinię światową;
 • Deprecjonować wszelkie korzystne dla Polski propozycje odnoszące się do ustalenia granic (za A. Szcześniakiem. Op. cit).

Zarówno cytowane wypowiedzi świadków zdarzeń, jak również opisane wyżej działania sprawiły, że w omawianym okresie rola naszych „sąsiadów” Żydów była niezbyt nam przyjazna, żeby nie powiedzieć- haniebna. Były w tym czasie także pewne działania nam przyjazne, zwłaszcza we Warszawie, lecz ich skala nie może zmienić ogólnego ich obrazu.

Stosunki polsko – żydowskie w okresie międzywojennym

Minęło dwadzieścia lat życia w niepodległej Polsce. W Europie zaczął szaleć faszyzm i hitleryzm. Polska wykazała duża odporność na ówczesne europejskie prądy. Żydzi rozwijali w niej swą kulturę, bogacili się, praktykowali swe wierzenia w licznych bożnicach, szereg ich partii prowadziło bujne życie polityczne. Pokazywało się wiele żydowskich czasopism.

Na tle tej wolności pewne ekscesy studentów i próba bojkotu gospodarczego nie wiele zmieniały w relatywnie korzystnych warunkach rozwoju mniejszości żydowskiej. Porównane z warunkami jakie miała w innych krajach Europy można powiedzieć, że wyróżniały się korzystnie.

Można więc było spodziewać się życzliwości i sympatii do tej ich ojczyzny. Czy byli jednak, jak można było przypuszczać polskimi patriotami? Z perspektywy czasu można powiedzieć, że dbali przede wszystkim o własny narodowy jak i indywidualny interes.

Od najdawniejszych czasów, dzięki przywilejom [prawdopodobnie sfałszowanym – admin] danym im przez polskich władców, a następnie dzięki kolaboracji z władzami państw zaborczych, Żydzi polscy bogacili się kosztem innych warstw społeczeństwa. Na tych ziemiach i kosztem tego społeczeństwa powstawała akumulacja ich kapitału, która dzisiaj stanowi potęgę w skali światowej. Gromadzone na terenie Polski aktywa wypływały strumieniem do zagranicznych ośrodków finansowych, podnosząc potęgę gospodarczą odległych nam państw.

Informacja przedwojennego MSW. mówi, że jedynie w latach 1933-1936 Żydzi emigrujący z Polski do Palestyny wywieźli z kraju, nie licząc osobistych kosztowności, złota, dewiz itp. walutę o wartości przekraczającej 226 mln ówczesnych złotych w czasie, kiedy cały zapas dewiz Polski wynosił 160 mln zł.

Mimo tak znacznego wypływu aktywów ze skarbu państwa, majątek społeczności żydowskiej w kraju nie malał i według jej szacunków sama wartość ich nieruchomości wynosiła ok. 10 mld zł. (J. Orlicki. op. cit.).

Lecz nie tylko zagrożenie gospodarcze było źródłem obaw bardziej rozgarniętych Polaków. Działania Żydów powoli, lecz systematycznie próbowały powiększać swe intelektualne (ideologiczne) oddziaływanie na społeczeństwo. Pisarz żydowski Ch. N. Bialik pisał w tym czasie: „Goje kiedyś może się dowiedzą, że myśl żydowska przenika powoli, jak trucizna w ich organizm państwowy”

Walka toczyła się o zyskanie przewagi w inteligencji, czyli patrząc przyszłościowo w zyskaniu korzystnych proporcji miejsc dla młodzieży żydowskiej na uniwersytetach. Według obliczeń prof. Komornickiego w r. 1930/31 studenci żydowscy na Uniwersytecie Jagiellońskim , na prawie, stanowili 39,2%, na Uniwersytecie Wileńskim 33,3 %, na Uniwersytecie Lwowskim 32,3%, na Uniwersytecie Warszawskim 31,0%. Na innych wydziałach humanistycznych ów procent był nawet wyższy.

Ów wysoki procent Żydów na uczelniach , ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ograniczał dostęp do wiedzy miejscowej, polskiej młodzieży. Ta polityka edukacyjna po kilku już latach owocowała znaczną przewagą inteligencji żydowskiej w miastach i miasteczkach. I tak np. w samej tylko Warszawie mieliśmy przeszło 650 lekarzy – dentystów. Żydów, Jeszcze większe ich proporcja występowała w adwokaturze.

Ks. Trzeciak wyliczył, 19 miast, gdzie w 1936 r. na 197 adwokatów nie było ani jednego Polaka. (J. Krajewski: Białe Karty… wyd. Ojczyzna 1989 r.) Ta sytuacja powodowała, że patriotyczne ugrupowania w sejmie starały się wprowadzić na uczelniach tzw. numerus clausus, przez wiele lat bez powodzenia, ze względu na skład ugrupowań politycznych w sejmie.

W okresie międzywojennym pokazywało się w Polsce 130 pism w języku hebrajskim, funkcjonowało 15 teatrów. W miarę zaostrzania się konkurencji o wykształcenie na uczelniach dochodziło do zajść pomiędzy polskimi i żydowskimi studentami. Żydzi zadźgali w nich nożami co najmniej 4 studentów polskich: po jednym w Wilnie i Lwowie i dwóch w Lublinie.

Trwała też w tamtych czasach intensywna agenturalna działalność Komunistycznej Partii Polski reprezentującej Żydów, a wykonującej polecenia Moskwy. Partia ta stała na stanowisku oddania Śląska i Pomorza Niemcom, a Kresów z Białostockiem i Lwowem Sowietom. I chociaż dziś historycy i pisarze Żydowscy żalą się na tamte czasy, to według prof. Jakuba Goldberga, w Polsce do II wojny światowej Żydom żyło się lepiej niż w innych europejskich krajach, poza Czechosłowacją.

Relacje polsko – żydowskie w czasie II wojny Światowej pod okupacją Bolszewików.

Pozwalamy sobie przypomnieć słowa Hitlera, jakie wypowiedział niemal w przeddzień wybuchu II wojny światowej. W dniu 11 sierpnia 1939 r. Hitler powiedział Jakubowi Burkhardtowi, Komisarzowi Ligi Narodów, że „Wszystko, co czynię, jest skierowane przeciwko Rosji i jeżeli Zachód jest zbyt głupi i ślepy, żeby to zrozumieć, to będę zmuszony zawrzeć układ z Rosjanami, pobić Zachód i wtedy, po klęsce Zachodu, zaatakować Związek Sowiecki wszystkimi moimi siłami”.

Aby zrealizować swój rzeczywisty plan podboju słowiańskiego Wschodu, Hitler zaproponował Polsce udział w Pakcie Antykominternowskim, do którego Paktu przystąpiła Japonia 25 listopada 1936 r.

Pakt Antykominternowski potrzebny był Hitlerowi do zrealizowania planu podboju Związku Radzieckiego przez jednoczesny atak ze wschodu i z zachodu. Stanowcza odmowa Polski w dniu 26 stycznia 1939 r. przystąpienia do Paktu Antykominternowskiego spowodowała konieczność powstania frontu zachodniego, czego Hitler chciał uniknąć. Wojna obronna Polski we wrześniu 1939 r., zmusiła Hitlera do zdrady Japonii i w rezultacie opór Polaków zapobiegł zagładzie Słowian. (www.radiopomost.com 27..08.09 …) I co należy podkreślić, również inteligencji żydowskiej w Polsce, dając jej czas na przemieszczenie do ZSSR. Pośrednio, postawa Polski uratowała również żydowskie struktury polityczno – gospodarcze i ich aktyw kierowniczy ZSSR. (R.J.)

Tym czasem przegrana wojny przez Polskę przyniosła jej ludności ogrom cierpień i bólu. O tej tragedii narodu, o zbrodniach na nim dokonanych świat milczy. Nie ma filmów o bezprzykładnym bohaterstwie Polaków o ich heroicznych zmaganiach z dwoma okupantami, o ich poświęceniu dla innych, nawet obcych. Po prostu cisza. Nie ma pisarzy, nie ma wydawnictw, które z setek tysięcy relacji naocznych światków utrwalałyby pamięć o pokoleniu Polaków, które poświęciło radość życia i samo życie dla ratowania europejskiej kultury i cywilizacji.

Kilku odważnych autorów, zamiast zasłużonej chwały za ujawnianie prawdy, jest przemilczanych, atakowanych, a nawet ciąganych po sądach za przekroczenie tzw. „poprawności politycznej”, czyli wskazanie morderców uczestniczących w dobijaniu konającej Polski. Ci, choć tyle lat minęło od tamtych czasów, żyją sobie nadal spokojnie w swych pałacykach, luksusowych apartamentach, wysoko wynagradzani i pilnują, by światło o ich czynach nie wymknęło się z zaplombowanej na trwałe historii tych ziem. Prawdziwa historia jest tak okrutna, że nawet język polski nie znajduje adekwatnego określenia.

To co stało się w 1939 r po wkroczeniu sowietów na teren Polski nie można nazwać ludobójstwem, ani holokaustem, gdyż te określenia mówią o spowodowaniu śmierci masowej lecz w sposób gwałtowny, przez strzał w tył głowy, (Katyń), lub przez zabicie gazem (Auschwitz). Tym czasem śmierć naszej ludności na Kresach poprzedzona była sadyzmem i okrucieństwem (obcinanie członków, oślepianie, przypalanie i wiele innych tortur, rozciągniętych w czasie, a powodujących straszliwy ból i cierpienie (widok torturowania bliskich). Jeśli więc ten rodzaj wyniszczania narodu dotyczył setek tysięcy to jak takie zdarzenie nazwać?! Może z angielska „atrocious” czyli okropny, ohydny, lecz i to określenie wydaje się za słabe. Pozostaje nam więc jedynie opis tej ohydy, okropieństwa towarzyszący zabijaniu naszej ludności na Kresach, po wejściu tam Sowietów..

Dowódca AK. Stefan Rowecki odnotował:

…”Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu.., po wkroczeniu bolszewików, rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na łup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych…”

Jerzy Robert Nowak czerpiąc z licznych prac przyczynkowych napisał książkę pt. „Przemilczane zbrodnie” w której przedstawia to co działo się nie tylko na Wołyniu, lecz w całej strefie okupowanej przez Sowiety, a jednocześnie nie ukrywa sprawców tych okropieństw i nieszczęść. Podążmy więc jego śladem:

Jeszcze w czasie działań wojennych Żydzi zaatakowali Polaków w Grodnie. Z bronią długą i krótką atakowali rodziny inteligencji polskiej, urzędników, a nawet żołnierzy w pobliskich miasteczkach: w Skidlu, Łumnie, Jeziorach i innych. Strzelali zza węgła, a kiedy polskie wojsko odeszło i przyszli sowieci, ich czołgami kierowali również miejscowi Żydzi, Wziętych do niewoli Polaków, wskazanych przez miejscowych Żydów mordowano stosując nieludzkie tortury. Przed śmiercią okrutnie ich kaleczono obcinając nosy, uszy, członki, wydłubywano oczy, wiązano drutem kolczastym, przywiązywano do czołgów i wleczono po kamienistych ulicach. Trupy wrzucano następnie do przydrożnych rowów i lejów po bombach. Jęki i krzyki mordowanych było słychać nawet kilka km. Od miasta.(op. cit. s 17). Brutalne represje dotknęły nie tylko mieszkańców Grodna, ale całego powiatu grodzieńskiego.

Dywersja bojówek żydowskich miała miejsce również w Skidlu, Rożyszczach, w Stepaniu, Skałacie a jednocześnie Żydzi uaktywnili się jako przewodnicy dla armii najeźdźców. Byli też pierwsi w rozbrajaniu polskich żołnierzy nie szczędząc im upokorzeń, obelg i drwin. Ścigali próbujących uciec przed sowietami jak dziką zwierzynę.

Po wkroczeniu wojsk sowieckich na ziemie polskie na tle atmosfery przygnębienia miejscowej ludności szczególnie boleśnie przez nią była odczuwana zdrada „sąsiadów” ludności żydowskiej, demonstrującej swą radość i „tańczącej na polskim grobie”. Całowali czołgi najeźdźców i przeżywali jakby fizyczną ekstazę i straszliwą wrogość do Polaków. W następnych miesiącach wyłapywali w miastach i po wsiach Polaków, uciekinierów z okupowanej przez Niemców części kraju, a przede wszystkim przedstawicieli polskiej inteligencji, ziemian, i wszystkich podejrzanych o polskość. Jednocześnie rozpoczęły się mordy. Zamordowano lwowskich działaczy studenckich., dominikanów w Czortkowie, polskich policjantów w Kołkach i Sarnach i wielu innych miejscowościach. Szczególne okrucieństwo przejawiali żydowscy wyrostkowie. Świadek zajścia tak opisuje jedno z wydarzeń:… „zgraja 10 – 15 żydowskich wyrostków zaatakowała młodego żołnierza na ulicy, którą przechodziliśmy. Przy pomocy noży, pałek i bagnetów, każdy z nich chciał mieć udział w mordzie”.

W cytowanej książce J.R. Nowaka można znaleźć liczne opisy podobnych mordów cywilów, żołnierzy, oficerów, hrabiego Skirmunta, i tysiące innych naszych rodaków. Równolegle do tych wydarzeń samosądów miało miejsce powszechne donosicielstwo skutkujące cierpieniami i bólem, gorszymi od nagłej śmierci. Miejscowi Żydzi donosili swym rodakom z NKWD o miejscach zamieszkania polskich rodzin. Te były bezbronne. Ich ojcowie i bracia zginęli lub byli w obozach jenieckich. Matki, żony, siostry, córki stały się pastwą gwałtów. Ich domostwa rabowano.

Całe rodziny, nocą, w czasie mrozów, ładowano do bydlęcych wagonów i wieziono na Sybir w strasznych warunkach, mrozu, braku picia, jedzenia i urządzeń sanitarnych w zaplombowanych wagonach. Słabsi umierali i tych wyrzucano z wagonów w bezludne, mroźne, pustkowie. Setki opisów tych tragedii można znaleźć w pamiętnikach tych nielicznych, którzy przeżyli i którym udało się po wojnie wrócić do ojczyzny.

Straszny w tych czasach był los dzieci. W opisywanym w książce przypadku aresztowano wpierw ojca, lekarza pozostawiając matkę i czwórkę dzieci bez środków do życia. Tej, starającej się ratować przed wyjazdem na Sybir, odebrano dzieci, które wraz z innymi zamknięto w barakach. Kiedy Niemcy zaatakowali swych do niedawna sprzymierzeńców, sowieci pilnujący dzieci zamknęli drzwi ich baraków żelazną sztabą i pozostawili je bez jedzenia i picia, a sami uciekli.

Podobnych, strasznych tragedii matek i dzieci pozbawionych swych ojców w zapisach o tamtych czasach znajdujemy sporo. Niestety, źródłem tych tragedii były donosy Żydów i Żydówek.

Trudno w krótkim opracowaniu przekazać czytelnikowi obraz owego morza nieszczęść. O wyczynach stworzonych przez Żydów tzw. „czerwonej milicji”, o stworzonym dla Polaków piekle. Oficerów wojskowych wywożono, broniących się rozstrzeliwano, na uciekających przez Karpaty do Rumunii urządzano polowania jak na dzikiego zwierza.

Wstrząsający jest ustęp cytowanej książki traktujący o sądowych i więziennych katach opisywanej narodowości; o strasznych torturach przez tych zwyrodnialców stosowane. Ich opis (już w powojennej Polsce, lecz przez tych samych żydo- bolszewików) podaje H. Pająk w rozdziale „Zbrodnicze metody śledcze” w swej książce pt. „Rządy Zbirów” (Henryk Pająk, Stanisław Żochowski, „Rządy Zbirów 1940 – 1990” Lublin 1996 r).

Oddzielną historię stanowi udział Żydów w okrutnych deportacjach Polaków. J.R. Nowak w tym dziale opisuje jak bili Polaków kolbami karabinów, rabowali polskie mienie, wskazywali których Polaków wysiedlić. Z zamieszczonych w tym miejscu wspomnień dowiadujemy się, że na każdej furmance był Żyd z karabinem, że Żydzi nadzorowali deportację Polaków na Syberię, o gehennie w czasie transportu i o okropnych warunkach życia i pracy na niegościnnej ziemi. Deportowano ok. 1,5 mln Polaków i tyle samo było tragedii poszczególnych osób wypędzonych z swego kraju i swego domu.

Ponurym dopełnieniem obrazu nieszczęść, których sprawcami byli Żydzi stała się masowa likwidacja więźniów politycznych dokonana po wybuchu wojny niemiecko – sowieckiej w 1941 r. A. Szcześniak (op. cit. s 87) pisze jak „NKWD przy pomocy milicji żydowskiej rozstrzeliwało przed ewakuacją zarówno skazanych na ciężkie kary, jak również wszystkich chorych i słabych fizycznie, niezdolnych do przetrzymania długiego pieszego marszu w najcięższych warunkach”

Autor wspomina o mordowaniu polskich więźniów w Łucku, Oszmianie, Wołożynie, Czortkowie, Tarnopolu i w okolicach Briańska. Opierając się na materiałach źródłowych z tamtych czasów przytacza świadectwo masowego mordu w Berezweczu: „Po wkroczeniu Niemców otwarto bramy więzienia. Miejscowi Polacy szukali swoich bliskich. Na terenie więzienia zastali doły pełne okaleczonych trupów, powiązanych drutem. Część ciał nie posiadała kończyn, uszu, języka. Wszystko wskazywało na to, że przed śmiercią byli okrutnie torturowani”.

W innym miejscu cytuje dane z monografii prof. R. Szawłowkiego:…

”Blisko wioski Folwarki Tylwickie niektórych więźniów rozstrzelano, innych, z braku kul, zabito bagnetami i kolbami karabinów.

Trudno wyobraźnią objąć masowość tych ohydnych zbrodni. W Kownie po mieście krążyły odkryte ciężarówki z stojącymi w nich Żydami, którzy wskazywali szoferom drogę według podanych adresów, Inne pełne nieszczęśliwych ludzi, często z małymi dziećmi i zgrzybiałymi starcami, wiozły ich do zagłady. We Lwowie milicja żydowska wymordowała w czterech wielkich więzieniach, szczególnie w Brygidkach i Zanarstynowie ok. 8 tyś. ludzi, w tym kobiet i dzieci. Zabici byli strzałem w tył głowy. Inni mieli czaszkę zmiażdżoną od uderzenia tępym narzędziem. Przy ul. Kazimierzowskiej więzienie wraz z więźniami spalono.

Trudno nazwać szczęśliwcami tych, którzy czasowo ocalili życie. Załadowano ich do wagonów (ponad 40 osób w jednym) i ruszali w długą drogę na Sybir. W środku wagonu była dziura służąca za ubikację. W wagonach panował straszny smród i zaduch. Nie dawano wody, jedzenia, ludzie płakali, mdleli, modlili się prosząc o ratunek i litość. W ten sposób wypędzono z domów i zesłano na Sybir ponad 1,5 mln osób. Zaledwie kilkaset wróciło, schorowanych, po wojnie do kraju.

Los naszych rodaków na Syberii, opisany przez tych co przetrwali to piekło, jest powszechnie, niestety tylko Polakom znany. Głód, mróz, praca ponad siły, krzyki pilnujących NKWDzistów, bicie, lżenie, upokarzanie, szydzenie czyli cierpienia fizyczne i psychiczne powiększały liczbę chorych i zgonów. Nieliczni przetrwali, a wróciwszy musieli zapomnieć, któremu donosicielowi zawdzięczają swój los.

W początkowych dniach owej strasznej okupacji żydo-bolszewickiej rozegrał się dramat oficerów polskiej armii, na których wyrok podpisał minister spraw wewnętrznych, jeden z żydowskich przywódców sowietów, Beria. Ponad dwadzieścia tysięcy patriotycznej elity polskiego społeczeństwa zamordowano strzałami w tył głowy i zasypano w masowych mogiłach. Ta skala ludobójstwa rzuca po dzień dzisiejszy cień na rosyjski naród, który w tej sprawie nie miał nic do powiedzenia. Sprawcy mordu nie zostali ukarani.

W dalszych latach wojny z okrucieństw zasłynęła tzw. Brygada Kowieńska” złożona z Żydów. W nocy z 28 na 29 stycznia 1944 r zaatakowała polską wieś Koniuchy. Zamordowano tam 46 Polaków w tym kobiety i dzieci.

Obok tych tragedii, których źródłem były bezpośrednie działania żydo-bolszewików, było i morze innych, wynik ohydnych okrucieństw części ludności ukraińskiej działającej w ramach OUN – UPA . Jednak i tych praprzyczynę trzeba szukać w wieloletniej propagandzie żydo–bolszewików, rozbudzającej nienawiść niepiśmiennej biedoty do swych zamożniejszych ziomków, a wśród nich do tzw. „polskich panów”.

Po wytępieniu przez „rewolucjonistów” ukraińskich elit, tę zrodzoną nienawiść skierowano na Polaków, zwłaszcza tych chronionych w okresie międzywojennym przez polskie państwo. Ten nurt nienawiści stale podsycany przez Sowietów został wzmocniony ukraińskim nacjonalizmem karmionym przez ideologię Doncewa. Ta nawoływała do mordowania wszystkich nieukraińców, a nawet tych Ukraińców, którzy sprzeciwiali się tej ideologii mordów. Tą drugą falą nienawiści objęci zostali i Żydzi, jeszcze nie dawno panowie życia i śmierci na tych terenach. Opis skali zrodzonego z tych dwóch nurtów ludobójstwa znajdziemy w dziełach Siemaszków, Edwarda Prusa, Władysława Kubowa i wielu innych.

Ludność żydowska zamieszkała na terenach wschodnich II Rzeczypospolitej miała więcej szczęścia od swych ziomków z dzielnic zachodnich i centralnych. Hitlerowcy zjawili się tam nieomal dwa lata później. Dwa lata w tamtych czasach, kiedy każdy przeżyty dzień był błogosławieństwem, było bardzo dużo. Znaczna jej cześć zdołała się ewakuować i pozostawać poza zasięgiem gestapowskiej administracji, i uniknąć skutków nienawiści drugiego narodu aspirującego do rządzenia światem..

W imperium Żydo–bolszewickim żyło wielu Żydów, którym nie odpowiadał system narzucony przez ich ziomków. Swą przyszłość widzieli raczej wśród swych ziomków z Zachodu. Kiedy nadarzyła się możliwość wyjścia z “Sowieckiego Raju”, cześć tej zbiorowości skorzystała z okazji, zgłaszając się w szeregi armii Andersa. Lecz i tutaj następowała sprzeczność ich i polskich interesów. Oto wspomnienie jednego z Sybiraków (Gazeta Polska. 10.02.1994):

„W Kijowie przebywałem kilka dni i tam dowiedziałem się od spotkanych Polaków, że w mieście istnieje i funkcjonuje Polska Delegatura. W delegaturze urzędowali sami Żydzi. Nie było ich w tajdze syberyjskiej, nie było ich w obozach pracy, byli natomiast w urzędach i magazynach Delegatury. Byli ubrani w amerykańskie ciuchy, siedzieli za stołami, zajadali amerykańskie smakołyki i popijali kawę. Byli to polscy Żydzi, albowiem rozmawiali między sobą po żydowsku, a z nami po polsku… W delegaturach można było żyć wygodnie…

Ja wynędzniały, i wygłodzony patrząc na ten skarb, doznałem wstrząsu. Otrzymałem niewielką ilość sucharów, konserw, cukru, kaszy słoniny i innych artykułów…w latach 41-43 w obozach pracy w tajdze syberyjskiej przebywało jeszcze dużo Polaków. Pracowali oni przy wyrębie tajgi, a jedynym wynagrodzeniem za ich katorżniczą pracę były głodowe racje żywnościowe. W tym samym czasie Żydzi pracujący w Polskich Delegaturach opływali we wszystkie luksusy pomocy amerykańskiej i nie zrobili nic, ażeby przyjść z pomocą umierającym z głodu Polakom”.

Stalin, zgodził się na sformowanie polskiej armii na terenie ZSSR w czasie, kiedy pomoc wojskowa (dostawy broni) zachodnich aliantów była dla niego niezbędna dla przetrwania. Idąc na to ustępstwo wobec, wówczas jeszcze sojuszniczego, rządu polskiego w Londynie, realizował własne plany.

 • ograniczył liczbowo wielkość możliwych do sformowania jednostek Wojska Polskiego;
 • przez manipulację informacyjną sprawił, że Żydzi z dawnych terenów Polski pierwsi zgłaszali się w punktach werbunkowych, wypełniając kontyngent liczbowy polskich wojsk;
 • setki tysięcy Polaków, pragnących wydostania się z nieludzkiej ziemi i chętnych do odwetu nad hitlerowskim wrogiem, zgłaszało się do punktów werbunkowych, na skutek spóźnionej informacji w czasie, kiedy duża cześć kontynentu wypełniona była już przez Żydów.

Odmowa ich przyjęcia do wojska była dla nich kolejną klęską życiową, tym dotkliwsza, że ich szczery patriotyzm napotkał barierę obcych narodowo interesów. W tej sytuacji musiało dojść do wzajemnych niechęci, wykorzystanych zarówno przez propagandystów sowieckich jak i żydowskich do nazwania ich antysemityzmem.

Taka etykieta, przylepiona rządowi polskiemu na emigracji w czasie tuż po Holocauście, powodowała nieobliczalne szkody dla sprawy polskiej. Stalin, przez swą misterną grę osiągnął zrodzenie się na świecie niechęci do Polaków i ich niepodległościowych dążeń.

W ramach globalnie zakreślonego celu – skłócenia Polaków z Żydami, poszczególne ogniwa sowieckiej władzy wykazywały w tej materii wiele własnych inicjatyw. Sowieci z jednej strony ograniczali zakres ewakuacji ludności żydowskiej, z drugiej rozpuszczali wśród niej pogłoski, że to Polacy sprzeciwiają się jej wyjazdowi. Zasada dziel i rządź była wszechstronnie przez nich stosowana.

Żydzi parli do wojska sięgając nieraz do metod szantażu. (W jednej z depesz do gen. Sikorskiego, gen. Anders podaje: “Otrzymałem już zapowiedź rabinów, w liczbie kilkuset osób, że jeśli ich nie wywiozą, to będą depeszowali do Rooswelta”, cytat za K. Kersten: Polacy Żydzi Komunizm. NOW. 1992)

Opory polskiej kadry oficerskiej w przyjmowaniu nieproporcjonalnie dużej liczby Żydów do swych jednostek miały swe uzasadnienie w wątpliwościach co do ich polskiego patriotyzmu. Wątpliwości te znalazły pełne uzasadnienie po przybyciu jednostek polskich na teren Palestyny. Nastąpiła tam masowa dezercja Żydów. K. Kersten op. cit. tak pisze o tym okresie: Dezercje żołnierzy Żydów zaczęły się w 1942 roku podczas stacjonowania jednostek PSZ w Palestynie… W 3 Dywizji Strzelców Karpackich we wrześniu i październiku zdezerterowało 171 Żydów, ogólna liczba dezerterów Żydów w r. 1942 sięgnęła 643.

Zło dobrym zwyciężaj. Stosunki polsko – żydowskie na ziemiach polskich zajętych przez Niemców.

Na ziemiach polskich okupowanych przez Niemców sytuacja Żydów była tragiczna. Celem najeźdźców obok powiększenia dla Niemców „przestrzeni Życiowej” kosztem Polaków było, całkowite wyniszczenie Żydów. Ich sytuacja była nieporównywalnie gorsza od ich ziomków, żyjących w państwach zachodnich.

Wielką przeszkodą w ich ratowaniu był fakt, „że olbrzymia większość z pośród nich była niezasymilowana. Kiepsko mówili po polsku, mieli najczęściej niewielu polskich przyjaciół, nosili odmienne stroje… a największą trudność sprawiała bierność samych Żydów.” (Richard C. Lukas: Zapomniany Holocaust. Kielce 1995 r).

Aleksander Graf Pruszyński w jednej ze swych publikacji dotyczącej stosunków polsko – żydowskich pisał: „Ówcześni Żydzi w Polsce niewiele przypominali obecnych. Żyli praktycznie między swoimi w stworzonych przez siebie gettach. Mówili językiem „jidysz” odmiennym od polskiego,, inaczej się ubierali, mieli inny typ fizyczny. Tylko ok. 15% było zasymilowanych, mówiło dobrze po polsku i miało polskich przyjaciół ,którzy mogli im pomóc skryć się przed Niemcami”.

C. Lukas (op. cit.) cytuje jednego z Polaków pomagającemu w ukrywaniu Żydów: Czy wyobrażacie sobie jak trudno było uratować kogoś, kto miał semickie rysy twarzy? Trzeba było ich trzymać w ukryciu cały czas…

Wywalczona przez rabinów separacja Żydów od Polaków, utrwalona ich przedwojennym działaniem, stwarzała dodatkową trudność. Klimat obojętności w pierwszym roku wojny zaczął zmieniać się w niechęć a nawet wrogość wobec informacji o działaniach ich ziomków wobec Polaków pod okupacją sowiecką. Tymczasem o ile na początku wojny wydawało się, że sytuacja Żydów w gettach jest bezpieczniejsza od sytuacji Polaków, na których okupant urządzał łapanki, aresztowania i rozstrzeliwania, już od czasu najazdu Hitlera na ZSSR sytuacja Żydów znacznie się pogorszyła i rozpoczęła się ich masowa eksterminacja.

Mimo doznanych od Żydów cierpień na Wschodzie, współczucie wobec ich miejscowych ziomków, czerpiące miłosierdzie z chrześcijańskiej wiary, przeważyły, Rodziła się powszechna chęć pomocy, ograniczona oczywiście terrorem okupanta i stworzonymi warunkami ekonomicznymi. Dziś trudno sobie nam wyobrazić heroizm tych naszych rodaków, którzy ryzykowali swe życie i życie najbliższych dla uratowania obcego im człowieka. Tym bardziej, że aresztowani w czasie łapanek Żydzi, pewni śmierci, wydawali Niemcom Polaków, którzy ich przechowywali.

W dzisiejszym społeczeństwie trudno pojąć, jak było możliwe, pod groźbą kary śmierci, przy ciągłych rewizjach mieszkań, przyjąć obcego człowieka do domu, zapewnić mu wyżywienie kosztem swoich skromnych kartkowych przydziałów żywności, dbać o jego higienę, dostarczać lekarstw w razie choroby, i żyć przez kilka lat w strachu przed dekonspiracją.

Różne też były warunki zapewnienia schronienia w miastach a inne na wsi. Tam, gdzie wszyscy się znali, wzajemnie odwiedzali, każda zmiana zachowań, np. większe zakupy, budziła ciekawość i groziła ujawnieniem ukrywanego, a w następnie śmierć całej rodziny, a nawet spalenie całej wioski. W miastach zasady konspiracji zmuszały do ciągłej zmiany miejsca ukrycia, a tym samym angażowanie w ratunek Żyda wielu osób i to przez cztery lata! Czy żyją na świecie ludzie zdolni do takich poświęceń dla obcych? Jedynie w Polsce znalazło ich się tak wielu!

Oprócz tej formy ratunku tego historycznie nieprzychylnego nam narodu ludzie wykształcili szereg innych sposobów pomocy. Jedną z nich był szmugiel żywności do getta. Wykorzystywano w tym celu dzieci, gdyż te mogły przecisnąć się przez szczeliny w murze. Bez tej pomocy Polaków ludzie w getcie poumieraliby z głodu.

Tysiące ludzi dobrej woli wspomagało nieszczęśników w każdy możliwy sposób: dostarczając im fałszywe dokumenty, przekazując informacje o działaniach i zamierzeniach Niemców, Polscy kolejarze ostrzegali Żydów wiezionych do obozów zagłady co ich tam czeka wbrew kłamstwom ich konwojentów itp. Polskie zakonnice i polscy duchowni kryli w zakonach i świątyniach tysiące żydowskich sierot, dając im utrzymanie, wychowanie i nauczanie (szacuje się że zakonnice prowadziły ok. 200 ochronek w których przechowywało się tysiące dzieci). Powstały nielegalne organizacje zajmujące się działalnością charytatywną i ratowaniem Żydów np. Żegota, a AK zaopatrywała w broń powstańców getta.

Przez cały czas, rząd polski na uchodźstwie nie przestawał upominać sojuszników o potrzebie wzmożenia pomocy dla tego nieszczęśliwego narodu. Sam ze swoich skromnych środków przeznaczał ogromne sumy na pomoc nieszczęśnikom. (w styczniu 1943 r –150 tyś. zł by dojść w sierpniu 1944 r. do 4 mln zł.)

Wdzięczność postrzegana inaczej. Żydzi i Polacy po drugiej wojnie światowej.

W 1945 r. do Polski wróciło ok. 100 tyś. Żydów, którzy w latach 1940 – 1941 uciekli do Sowietów i byli deportowani do Kazachstanu lub na Syberię. Powołana przez Bolszewików władza do rządzenia Polską składała się głównie z Żydów. Działali pod ochroną potężnego władcy sowieckiego imperium, ministra spraw wewnętrznych Berii.

Skład personalny rządzącej krajem Żydo-bolszewickiej mafii opisał H. Pająk (op. cit. w rozdziale „Prawo rasy wyższej”). Ta mafia, nazywana też Biurem Politycznym i Komitetem Centralnym PZPR wsławiła się w pierwszych latach powojennych zbrodniami i terrorem, częściowo opisanym w cytowanym dziele. Aleksander Graf Pruszyński w swej pracy (op. cit) podaje, że pod ich władza, w latach 1944 – 1954 zginęło 70 tyś. Polaków, a milion, w tym większość chłopów przeszło przez więzienia. O zbrodniczych metodach śledczych jakie wobec więźniów stosowano można dowiedzieć się z cytowanej już książki H. Pająka i A Żochowskiego op. cit. s.167 – 178.

Pod rządami swych ziomków uaktywnili się członkowie tej zbiorowości. Po II Wojnie Światowej fala Żydów ze Wschodu, w drodze na Zachód, znalazła chwilową przystań w Polsce. Rejestry archiwalne byłej szczecińskiej Delegatury Komisji Specjalnej do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym zawierają ok. 150 nazwisk Żydów, ukaranych …za przemyt, cynkciarstwo i spekulacje. Jak pisze J. Orlicki: ”Gangi przemytnicze wywoziły całymi tonami deficytowe artykuły …zdobywane w drodze przestępczej od dysponentów ówczesnych dostaw UNRRA…przemycali do kraju…materiały… za które pobierali paskarskie ceny…”.

A jaką postawę przyjęli ci uratowani przed śmiercią przez Polaków Żydzi? Jak pisze A. Pruszyński tylko nieliczni uratowani podziękowali swym wybawcom. W TVN pokazano rozmowę z jednym z tych szczęśliwców mieszkającym obecnie w Izraelu. Założył rodzinę a jej dzieci są już dziś dorosłymi. Dopiero po sześćdziesięciu latach syn i wnukowie odwiedzili w Polsce wybawców by podziękować w imieniu dziadka, który pytany o ten wyjazd powiedział „dobry goj to martwy goj, nie mam za co dziękować.”

Również zastanawia stanowisko niektórych Żydów chronionych w czasie niemieckiej okupacji, wobec ich wybawców, prześladowanych przez ich ziomków po wojnie. Literatura nie opisuje takich przypadków.

Działania Żydów w czasie i po rewolucji październikowej wywołały okrutną nienawiść do nich Niemców; Ukraińcy pozbawieni wówczas swoich elit i informacji o przyczynach ich zagłady zrodzili dziką nienawiść do wszystkich obcych, nieukraińców. Jedynie Polacy, pomimo tak wielu krzywd doznanych przez ten obcy naród, potrafili w czasie jego nieszczęścia zapomnieć o urazach i przyjść mu z pomocą. Miast nienawiści ich przedstawiciele czekają jedynie na akt przeproszenia.

I tak Jerzy Robert Nowak w pracy „Kogo muszą przeprosić Żydzi” (Warszawa 2001) wskazują na oczekiwane przez Polaków przeproszenie za:
– zdradzanie nas na rzecz zaborców;
– licznych Żydów szpicli i donosicieli w służbie carów;
– koncepcję Judeo – Polonii
– rozliczne kampanie antypolonizmu;
– rolę w partii zdrady narodowej – KPP;
– zdradę Polski na Kresach w latach 1939 – 1941;
– zbrodnie w Koniuchach i Nalibokach;
– rolę w stalinizacji Polski;
– gospodarcze niszczenie Polski w dobie stalinowskiej;
– zaprzepaszczenie tak wielu polskich szans po 1989r.

Autor Stanisław Wysocki w pracy „Żydzi przeproście!” (Warszawa 1998) rozszerza tę listę żądając przeprosin za:
-Służalcze wysługiwanie się Sowietom na wschodnich terenach Polski zajętych przez nich po 17 września 1939r;
-wprowadzenie i utrwalenie władzy w naszym kraju na wzór sowiecki oraz opanowanie w niej kluczowych stanowisk;
-bestialskie znęcanie się nad niewinnie aresztowanymi patriotami polskimi i ich masowe uśmiercanie w ubeckich kazamatach więziennych;
-opanowanie kierownictwa „Solidarności” i przejęcie za jej pośrednictwem władzy w Polsce po 1989r;
-wprowadzenie przez T. Mazowieckiego tzw. Grubej kreski oznaczającej pozostawienie w spokoju, bez żadnych rozliczeń, wszystkich prominentów byłej PRL;
-szkody wyrządzone państwu i narodowi polskiemu przez wyprzedaż za bezcen, obcym, naszych zakładów pracy;
-szkody wyrządzone polskiemu rolnictwu – zgodę na znaczne obniżenie produkcji rolnej, by Polska mogła stać się importerem żywności z krajów zachodnio – europejskich;
-rzadko spotykane zażydzenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
-oskarżenia Polaków o antysemityzm;
-oskarżanie Polaków o współudział a Holokauście;
– wyszydzanie polskiego patriotyzmu i tradycji narodowych;
– napastliwe ataki na Kościół Katolicki;
– upowszechnianie kłamstw o wydarzeniach kieleckich w 1946 r. i marcowych w 1968 r.

Nikt nie jest w stanie ująć w liczbach ile upokorzeń, cierpień i utraty istnień ludzkich miało początek w działaniach owych niewdzięcznych synów naszej ziemi. Około 2 mln naszych rodaków wypędzono z ich ojcowizny i skazano na śmierć, w najlepszym wypadku wieloletnią tułaczkę. Kto na nich donosił do NKWD o ich statusie społecznym i znaczeniu dla polskości? Kto wskazywał domy w których mieszkali? Kto uczestniczył w grabieniu ich mieszkań i strzeżeniu, by uciekając w czasie wywózki nie uratowali życia? Kto wulgarnością, obelgami znęcał się w czasie ich konwojowania i doprowadzał do upokorzeń? Czy nie powinniśmy odnaleźć sprawców tej wielkiej tragedii?

Minęło 70 lat od najazdu na Polskę jej sąsiadów. Doświadczenia tamtych czasów wciąż dają znać o sobie, a narosła niechęć przez pewne środowiska Żydowskie stale jest podsycana. Pojawiają się różne paszkwile jak prace Kosińskiego, Grossa, w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym i innych czasopismach. Jednocześnie polityka rządu robi wrażenie, jakby rozwojowi kraju przeszkadzała polskość i polscy patrioci. Dlatego tak ważne dziś staje się zawołanie: Żeby Polska była Polską!

Dr Rudolf Jaworek
Aktualizacja: 2010-10-4 11:59 pm 

http://www.bibula.com

Komentarze 53 do “Żydowska nienawiść do Polski i Polaków”

 1. Marcin said

  Skorpion i żaba

  Pewnego razu skorpion podczas swojej wędrówki natknął się na rzekę. Zastanawiał się jak ją przekroczyć. Nie było mostu, a on nie umiał pływać. Myśląc chwilę postanowił poprosić o pomoc któregoś z mieszkańców rzeki. Idąc wzdłuż brzegu natknął się na żabę, która wspaniale pływała pomiędzy liliami.
  – Żabko, czy byłabyś tak miła i przewiozłabyś mnie na drugi brzeg rzeki?
  Żaba przeraziła się:
  – Ale przecież ty jesteś skorpionem! Jeśli tylko zbliżę się do Ciebie to ty mnie ukąsisz i zginę!
  – Nie bój się – odpowiedział skorpion – przecież jeśli Ciebie zabiję, to oboje utoniemy, prawda? Ja tylko chcę przedostać się na drugą stronę rzeki.
  Tłumaczenie skorpiona wydawało się logiczne i uspokoiło żabę. Postanowiła więc, że pomoże mu pokonać rzekę i przewiezie go na swoim grzbiecie. Jednak kiedy byli już w połowie drogi, na samym środku rzeki, skorpion ukąsił żabkę. Ta natychmiast zaczęła tracić przytomność i topić się, a razem z nią zaczął tonąć skorpion. Resztkami sił żaba zapytała skorpiona:
  – Dlaczego to zrobiłeś? Przecież teraz oboje zginiemy!
  – Bo taka jest moja natura – odpowiedział skorpion – taka jest moja natura.

 2. Tesla said

  [Zachciało się idiotom iść z szabelką na Rosję… Macierewicze najwidoczniej już wtedy mieli rząd nad duszami Polaków – admin]

  Jak Najświętsza Panienka każe to grzech nie iść.

  ——–
  Proszę tu nie mieszać Najświętszej Panienki. Ona nic nie kazała. Ona siadła i płakała nad głupotą Polaków, którzy ją pewnie szczerze kochają, ale rozumem się z idiotami pozamieniali.
  Admin

 3. Kajtek said

  Jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz. To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym matołom.

  Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
  Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
  A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

  Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
  Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
  Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  ——-
  Panie Kajtku, pokornie przyjęlibyśmy Pańskie wyzwiska i obelgi… gdyby nie to, że sami to od dawna wiemy.\
  Admin

 4. Tesla said

  A Anneliese Michel kto się „ukazał”?

 5. Joe said

  A skąd wiadomo, że Beria był żydem?

 6. brys said

  Ciekawe jaki jest dziś odsetek żydów w narodzie prawniczym i wśród wyższych urzędników?

 7. Boydar said

  Czy Bryś wie co znaczy „odsetek” ? To część ze stu. Sto nie jest częścią stu. Sto to jest sto. Arytmetyków przepraszam, a logik mnie poprze.

 8. adsenior said

  Sprowadzenie krzyżaków i żydów do Polski, największe plagi, w naszych dziejach, największa głupota władców.

 9. Tesla said

  http://sieradz-praga.pl/ita-turowicz-2/pro-christo-et-patria/potrzeba-pamieci-refleksje-wokol-150-rocznicy-powstania-styczniowego-1863/

 10. Boydar said

  Artykułu jeszcze nie przeczytałem, najpierw śniadanie i coś dla kurażu. Dzisiaj podobno egzekucja Pana Nyndro, to może nawet więcej niż coś. Ale wstęp już zassałem, „… bezinteresowna nienawiść do polskości …”; zjeżyło mnie, i to z samego rana. Bo tu nie ma mowy żadnej bezinteresowności. Bezinteresowność to pojęcie najwyraźniej panu profesorowi obce.

  Po pierwsze jest niewinna ofiara. Co by nie powiedzieć o naszych winach to w porównaniu jesteśmy jak żona Cezara. Niewinną ofiarę można tylko nienawidzić, bo jak inaczej rzyć ?

  Po drugie – świadek zbrodni. Tu jest problem, bo z jednej strony najlepszy świadek to martwy świadek, ale z drugiej potrzebny jest na bieżąco jako źródło cennego biogazu.

  Po trzecie element zawadzający w rozwoju miejsca odpoczynku. Tyle lat starań a to polskie draństwo się ciągle pod nogami plącze; to przecież można i trzeba znienawidzić.

  Po czwarte, Polacy, jacy jeszcze tu i ówdzie zostali, stanowią nieprzyjemny kontrast w żydowskim getcie. To wygląda fatalnie, i nie tylko wygląda; jak patrzą na żyda, to tak jakoś obojętnie i pogardliwie, nawet gdy im podrzynać gardło, modlą się tylko barany. Baranów nienawidzimy z urzędu.

  Jest też piąte; w razie Ruska (przeciwnie niż w razie Niemca) to wszystko co z takim trudem przez tysiąc lat ukradziono, przypadnie tym pier.dolonym Polaczkom. No to już przechodzi ludzkie pojęcie, człap, człap !!!

  Summa summarum (bo i tak wszystkiego nie wymieniłem) powodów do nienawiści jest więcej niż mnóstwo, jak mawiał Kali.

 11. andzia said

  Polak to zwierz (Jacek Międlar). https://www.youtube.com/watch?v=bzrzRdl9l_w

 12. Nina said

  Proszę, proszę. Okazuje się, że Władysław Bartoszewski NIE podpisał umowy w Teresinie. Skowo dziś ludzie na urzędach powołują sie na jego rzekomą akceptację urojeń żydowskich – znaczy jedno dokument z podpisem Wł. Bartoszewskiego został (kolejny dokument, został) SFAŁSZOWANY! Mówi o tym bez ogródek dr Zbigniew Kękuś, proszę posłuchać – YT „Dr Zbigniew Kękuś (PPP 27) Ustawa 447 – Morawiecki broni największego szwindla w historii żydów”

  .https://www.youtube.com/watch?v=NW8ObvVFPxo

 13. Jarek Majchrzyk said

  Z tym wszystkim trzeba na zewnatrz i to po angielsku. Jak prof. Chodakiewicz powiedzial: w polskim zascianku sluzymy tylko samym sobie, a oni nas oblewaja gdzie moga.

 14. Boydar said

  „… NIE podpisał …”

  Bo Ruski czuwał nad głupolami !!! Dyskretnie, bo przecież by Go zaraz zjedli, ale jednak czuwał. I, qurwa, nadal czuwa !

  Dzięki Ci, Panie Boże, za takiego sąsiada.

 15. Boydar said

  A nawet jeśli podpisał

  „… Zalecamy, by tam, gdzie nie zostało to zrobione, państwa uczestniczące w Konferencji Praskiej rozważyły wdrożenie narodowych programów, które zajmowałyby się nieruchomościami skonfiskowanymi przez nazistów, faszystów i ich kolaborantów …”

  To przecież nic w tym złego dla nas nie ma 🙂

  Click to access Deklaracja_Terezinska%2C_2009.pdf

 16. andzia said

  re:15
  Boydar, tam nie ma podpisów. To nie jest dokument. Zresztą w innym wpisie Kękuś mówił, że projekt deklaracji został przedstawiony przez Żydów, ale nikt nie podpisywał. Ja szukałam na stronie MSZ, ale nie znalazłam. Że Żydy i dwużydziany przodują w propagandzie, to wiadomo. Przyjęto, że podpisano i jeden powtarza za drugim- to po pierwsze. Po drugie deklaracje nie mają charakteru wiążącego prawnie, na gruncie prawnym są podobne do listu intencyjnego ale nie wynikają z nich żadne konsekwencje, które można egzekwować. W szczególności nie powinni się spodziewać wykonywania intencji pozbawieni zasad moralnych, właściwych dla naszego kręgu kulturowego, Żydzi.

  ——-
  Już amerykańskie kurwy i skurwysyny nas przekonają, że jednak wszystko mam moc prawną.
  Admin

 17. Boydar said

  No więc jakby nie było, to niech tam; niech się Pani Andzia nie stresuje, to tak naprawdę nie nasze głowy, ani Pani ani moją.

 18. Antares said

  Jeżeli chodzi o statut kaliski to temat został już omówiony w Gajówce. Wszystkie tzw. dawne przywileje dla żydów sami żydzi nagłaśniali aby potwierdzić przed Nami że wszystko im się należy.
  https://marucha.wordpress.com/2017/01/05/o-falszywce-tzw-przywilejow-zydowskich/

 19. andzia said

  re:17
  Tym się nie stresuję, tylko pisiarskimi łgarstwami i zdradą. Kurdupel wlazł w mysią dziurę i się rozchorował (albo udaje). Ufam, że Pan Bóg ich rozliczy.

 20. Boydar said

  Pan Bóg nie ma z tym nic wspólnego, to carskie sprawy.

 21. Poziomka said

  Uzupelnieniem tego artykułu jest przypomnienie książeczki/broszury Jana Polaka „Zbrodnicze plemię”, publikowanego jako fragment tutaj:
  https://marucha.wordpress.com/2011/06/11/zbrodnicze-plemie/

  a w całości od kilku dni tutaj:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zbrodnicze-plemie-2018-05

  To jest lektura obowiązkowa dla każdego Polaka.

 22. Re: 20 Poziomka

  Aby zrozumiec „zmijowe plemie” (ich doktryne, zamierzenia, polityke, spekulacje, systemy polityczne (kapitalizm, socjalizm czy komunizm), ktore maja wspolna ceche – dokladnie taki sam system monetarny – tj. lichwiarski, trzeba wpierw poznac ich lichwiarski kartel kreowania kredytu finansowego z…powietrza..I to „powietrze”, ktore jest suto oprocentowane.

  Nie znajac judaizmu nikt nie ma pojecia o komunizmie, co mozna wylozyc na: „nie znajac przeszlosci nie jest w zaden sposob podobne, aby nawet myslec o przyszlosci…, a tymbardziej jak planowac…”

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. Bronisław said

  Re: 2. Szanowny Pan Wacław Pisze w tym komentarzu: „Proszę tu nie mieszać Najświętszej Panienki. Ona nic nie kazała. Ona siadła i płakała nad głupotą Polaków, którzy ją pewnie szczerze kochają, ale rozumem się z idiotami pozamieniali.
  Admin”.

  Nie można się nie zgodzić z tezą Pana, Panie Wacławie, ale trzeba podkreślić mocno, iż Matka Boża wielokrotnie ostrzegała Polski Naród przed samobójczymi powstaniami, jak chociażby w objawieniach Gietrzwałdzie, czy w Siekierkach w 1943 roku!!!
  Jeżeli w pierwszym wypadku z powodzeniem to w drugim, Powstańcy Warszawscy zdecydowali się utopić Swoich Rodaków we krwi zamiast posłuchać Najświętszej Panienki, Którą obrali, sobie, jako jedyny Naród w świecie, za Swoją Królową!!!

  Pozdrawiam, jak zawsze Pana, Panie Wacławie bardzo serdecznie oraz życzę stalowego zdrowia, aby Pan mógł, jak najdłużej służyć Naszemu Polskiemu Narodowi!!!

  Króluj Nam Chryste!!!.

 24. Poziomka said

  Szybko Pan przeczytał Panie Jasiu.
  To, że Pan wszystko wie, wiemy i my.

 25. Salcie said

  Kuźwa, kurdupel wystrugał prezydenta Judę z banana, narozrabiał obsadzając rząd judejczykami, milczał w sprawie ustawy 447 a teraz schował się w mysią dziurę i choruje…..
  ——————————————
  Dr. Ewa Kurek o ministrze Glińskim: Zachowuje się jakby był na własnym
  folwarku

 26. Salcie said

  Komentarz do pogardy Andrzeja Dudy dla polskiej flagi – Jan Zbigniew hrabia Potocki

 27. Re: 23 Bronislaw.
  Panie Bronislawie, Matka naszego Krola Jezusa Chrystusa nie powinna sie modlic za nas, ale to MY powinnismy sie modlic do Niej by Ona dla nas Polakow wypraszala Laski od Swego Syna, bo to ON jest wladny naszego losu I od NIEGO zalezy co z nami bedzie…

  Matka Boza (Jej Figura) winna byc na KAZDYM SKRZYZOWANIU naszych ulic, naszych domow I w naszych sercach to przede wszystkim…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Piskorz said

  re 21 A ja mam pytanie..Czy J. Polak nie zakończył swojego życia tak jak np dr D. Ratajczak..?!

 29. MatkaPolka said

  PARSZYWA ZDRADA ANDRZEJA DUDY i panika w ambasadzie niemieckiej
  – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 17 maja 2018 10:26

  • wyrok Europejskiego Sądu Arbitrażowego
  • odwołanie do prezydenta Trumpa w sprawie ustawy 447
  • brak reakcji Andrzeja Dudy na oskarżenia Żydów
  • długi Żydów wobec Polski
  • komornik
  • zamykanie Polaków patriotów w szpitalach psychiatrycznych

  Kontakt do przedstawiciela Europejskiego Sądu Arbitrażowego – esacourt at gmail– proszę się kontaktować tylko w sprawie własnych kredytów CHF.

  Dokumenty i materiały źródłowe zaprezentowane w powyższym nagraniu:
  – Wyrok Sądu Arbitrażowego – reparacje za Warszawę –
  – Dekret Prezydenta RP z 2 grudnia 1939

  Andrzej Duda zakazał polskich flag i wyrzucił Polonię spod Pomnika Katyńskiego ” – o tym, co wydarzyło się w Jersey mówi W. Rosowski

  .http://porozmawiajmy.tv/parszywa-zdrada-andrzeja-dudy-i-panika-w-ambasadzie-niemieckiej-jan-zbigniew-hrabia-potocki

 30. MatkaPolka said

  CO ZAŁATWIŁ Hrabia Potocki

  II Rzeczpospolita jest ważna –JAN Hrabia Zbigniew Potocki jest legalnym prezydentem Polski
  Ważna jest konstytucja II RP z 1935 r. –
  Konstytucja Stolzmana -Kwaśniewskiego z 1997 jest nieważna

  Odszkodowania od Niemiec ważne są dla II Rzeczpospolitej, a nie dla III Rzeczpospolitej

  Wyrok Europejskiego Sądu Arbitrażowego – Niemcy muszą zapłacić $850 mld (miliardów) za zniszczenie, wysadzenie w powietrze Warszawy, 100 miliardów dla Warszawiaków – za śmierć Warszawiaków.

  $ 25 bilionów ( trylionów wg US) odszkodowań od Niemców za zniszczenie Polski w II wś – w przygotowaniu

  Dlaczego prezydent A. Duda NIE ZAWETOWAŁ ustawy 447 Kongresu USA i prezydenta Trumpa – miał obowiązek to zrobić.

  Duda, Szydło, Tusk – to oni namówili Trumpa – żeby amerykańscy Żydzi wystąpili do Kongresu USA o odszkodowania od Polski.

  Hrabia Potoki – jego przedstawiciele przekazali do Kongresu –
  1.Umowę USA – Pl z 1960 – Polska spłaciła – wszelkie inne roszczenia ma spłacać Żydom rząd USA.
  2. Ostateczny wyrok sądu z USA – żydzi, obywatele USA nie mogą mieć roszczeń od innego suwerennego państwa z powodu ustawodawstwa amerykańskiego

  SPRAWA POLSKA – POLIN

  Za 300 mld dolarów fikcyjnych „odszkodowań” dla Żydów ziemia w Polsce ma być przekazana dla żydów
  Na południu Polski już odbywa się ten proceder – geodeci robią szacowanie gruntów – Polacy mają być wysiedlani ze swojej ziemi, ich miejsce mają być Żydzi.

  Dokument złożony na ręce prezydenta Trumpa. – Polacy wystawią rachunek USA. Jesteśmy właścicielami całego Chicago
  Gen. Pułaski – Dostał całe Chicago za waleczność i obronę Stanów Zjednoczonych – USA będą zmuszone do wypłacenia Polsce odszkodowań.

  Veto Potockiego do prezydenta Trumpa –jeśli się Trump nie opamięta – Potocki wystąpi do wypłacenia Polsce odszkodowania za Chicago. Kilkadziesiąt bilionów dolarów.

  Książka Robert Majka
  List Juliusza Nowiny-Sokolnickiego, konstytucyjnego następcy Prezydenta RP, w związku z kłamstwami “Gazety Wyborczej”
  Juliusz Nowina – Sokolnicki legalnym Prezydentem na uchodźctwie;
  http://www.bibula.com/?p=2970
  (***)
  S. Ostrowski – przypominam – samozwańczo ogłosił się prezydentem na uchodźstwie, by kontynuować dzieło niesławnej Rady Trzech. Jego niekonstytucyjnymi następcami będą później Edward Raczyński, Kazimierz Sabbat, Ryszard Kaczorowski. Dlatego 22 grudnia 1990 r. Lech Wałęsa nie mógł przyjąć władzy od R. Kaczorowksiego. Przejął tylko insygnia władzy, zawłaszczone zresztą przez grupę Ostrowskiego. Wcześniej grupa gen. W. Andersa zawłaszczyła Skarb Narodowy. Po wypowiedzeniu posłuszeństwa prezydentowi Augustowi Zaleskiemu w 1954 r. gen. Anders utworzył, bowiem niekonstytucyjną, zdradziecką Radą Trzech w składzie Władysław Anders, Tomasz Arciszewski, Edward Raczyński…(***)
  (***)

  W Polsce rządzą agenci Mossadu

  1764 Król Poniatowski – Ile żydzi są winni Polsce -260 tysięcy w złocie

  Musimy pociągnąć do odpowiedzialności finansowej Państwo Izrael państwo Izrael musi zapłacić 17 bln 850 mld dolarów
  Żydzi to „naród bez ziemi” – gość w Palestynie – ziemia należy do Palestyńczyków

  Wielka przepaść miedzy II RP a III RP

  Cała reperacja – odszkodowanie dla Polski od Niemiec za zniszczenia II RP (przez zbrodniczą nazistowską III Rzeszę niemiecką) to 25 bln dolarów bez 1 mld.
  Potocki zamierza powołać Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy do wydania NAKAZU zapłaty od Niemiec dla Polski
  .
  Potocki działa precyzyjnie i dokładnie – obecny rząd PL o tym wie ( i nic nie robi) – jest informowany.

  Historia Polski wymazana i zafałszowana

  II RP wystąpi z roszczeniami do Izraela – będziemy ich ścigać prawnie

  III RP to teatr i tragikomedia. Brygada czołgowa USA

  W Polsce przygotowywany jest „black out” – wyłączenie prądu – wprowadzony zostanie Stan Wojenny.
  Będzie stosowana broń psychotroniczna – ludzie nie będą chcieli być w domu, będą uciekać; na ich miejsce uchodźcy z Izraela.

  Wszystkie ustawy w Polsce pisane są w Izraelu – to powiedziała ambasador Izraela w PL. Również budżet – jest nielegalny

  Duda – ma prawo i może rozwiązać Sejm Senat i ogłosić wybory – nie zrobi tego – jest sterowany odgórnie z zagranicy.

  Wszystkie Służby Specjalne w Polsce są OBCE; rezyduje ok. 25 tys agentów mosadu

  Polskę nie tak łatwo zniszczyć. Legalny Prezydent II RP ma wielką powagę
  Sam brytyjski Książe Karol powiedział – żydów jest za dużo – trzeba coś z tym zrobić

  Petlewicz – „znakomity historyk” – nie ma bladego pojęcia o historii Polski – skąd ma wiedzieć – ma korzenie żydowskie – usiłuje zakłamać to co Potocki odtajnił.

  SPRAWA FRANKOWICZÓW – co wzięli kredyty we frankach szwajcarskich.
  Piszcie do ESA – nie zapłacicie ani franka. To był przekręt 1000-lecia. Jarosław Kaczyński dokonał przestępstwa – to on wyraził zgodę na kredyty we frankach
  Potocki wziął kredyt – spłacił tyle ile wziął odmówił płacić 4x więcej.

  Jeśli „coś” się stanie Potockiemu – będzie opublikowany film z nazwiskami osób, które to zrobiły.
  Potocki to nie Lech Kaczyński – co leciał i nie doleciał. Klucz do zamka Smoleńskiego mają Jarosław Kacz. i A. Macierewicz – znają prawdę

  Lech Kaczyński – podpisał Traktat Lizboński. Rolnicy – nie tylko oszukani i okradzeni – będą wysiedlani – majątki przekazane państwu Izrael. Rolnicy wciągnięci w gigantyczne kredyty – istnieje możliwość ich anulowania. UE – musi wypłacić zaległości dla polskich rolników

  ESA – sąd arbitrażowy jest legalny. Tak jak wiele sądów arbitrażowych w Europie. W Polsce zalegalizował min. Ziobro ( przez pomyłkę). Sesje wyjazdowe sądu w Londynie – (prawo angielskie – najlepszy system prawny broniący jednostkę)

  Prezydent II RP – ma prawo do UŁASKAWIEŃ- potrzebny komplet dokumentów

  Sejm – pajace – nie ma Polaków, no może 10 osób

  Polska zdradzona przez USA; Polsce bliżej do Rosji niż do USA i do Niemiec. Prezydent Trump musi otrzeźwieć
  Do wojny nie dojdzie. – Rosja nie pozwoli. Dwie poprzednie wojny – spowodowali Żydzi

  Ratujmy Polskę – Potocki – mój ród od 11 wieku.

  MEDIA – Zakaz przyjmowania Potockiego do programu

  Polacy prześladowani – Kękuś do wariatkowa.

  Obce banki w Polsce –tak naprawdę Polacy – swoich pieniędzy nie macie.
  Morawiecki – dyletant Bankowy

 31. MatkaPolka said

  Verba volent – Scripta manent – Słowa ulatują – pisma pozostają

  Zajęło mi dużo czasu, – aby przynajmniej w punktach przedstawić te ważne wystąpienie Jana Zbigniewa hrabiego Potockiego.
  Pełny tran skrypt można zrobić choćby przez voice recognition – dyktować przez telefon komórkowy – ale skrót, w punktach, jest chyba lepszy.

  Proszę zachować, kopiować, rozpowszechniać.

 32. MatkaPolka said

 33. MatkaPolka said

  Żydowscy kaci NKWD i UB w powojennej Polsce.
  https://wirtualnapolonia.com/2015/03/07/zydowscy-kaci-nkwd-i-ub-w-powojennej-polsce

  ***)
  Usunięta przez żydowskich oprawców POLONICA została zarchiwizowana pod adresem:

  http://web.archive.org/web/20071027054055/http://polonica.net/

  Lista IPN osób skazanych na karę śmierci 1946-55

  Wykaz miejsc grzebania ofiar zbrodniczej działalności aparatu terroru w Polsce w latach 1944 -1956
  Lista Śmiertelnych ofiar żydokomunistycznego aparatu terroru i represji 1981-89
  Przekleństwo rzucone na targowiczan – abp Jan Paweł Woronicz
  Zbrodnia bez kary
  Bohaterowie na ławie oskarżonych
  45 zasad zniewalania Polski – KGB
  Skazani na śmierć za Polskę
  Zapomniane ludobójstwa Polaków
  Mord na Mokotowie
  Deportacje obywateli Polskich w głąb ZSRR
  65 rocznica sowieckich deportacji
  Zamęczeni w Borowiczach
  Między śmiercią a niewolą
  NKWD przeciwko ludności polskiej
  Tajemnica kąkolewnickich lasów
  Stalinowski terror komunistyczny NKWD i UB w Polsce
  Okupacja w imię sojuszu – armia sowiecka w Polsce 1944 – 1956
  żydokomunistyczne bandy na ziemiach polskich 1941-44
  Mordercy w togach
  Raport komisji Mazura – mordercy sądowi
  Kolaboracja mniejszości etnicznych i rzezie na Wołyniu
  Zbrodnie w majestacie prawa 1944-56
  Mroczne zagadki MSW
  Czarna księga ‚sprawiedliwości’
  Prawda o Kielcach 4 VII 1946 r. – prof. J.R. Nowak
  Zajścia kieleckie z dnia 4 lipca 1946 r. – Raport biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka
  Męczennik komunizmu – bp. Czesław Kaczmarek
  Prawda o marcu 1968 r.
  Służby specjalne i samolikwidacja komunizmu
  Agentury wschodnie i jak funkcjonuje układ postkomunistyczny
  Globalne oblicza antypolonizmu
  Antypolska polityka

  w Polsce

  KPP i Lumpen – elity PRL i PRL-bis III RP
  Magdalenka – zbrodnia zdrady nowej Targowicy
  Szwindel – „okrągły stół”
  ‚Minim’, ‚Kat’, ‚Olin’, ‚Carex’, ‚Alek’ i inni – Kto rządzi PRLem-bis
  Elita żydowska przeciwna Polsce
  Państwo przeżarte agenturą
  Trzy rodzaje zabezpieczeń interesów nomenklaturowych
  Współpraca rządu Mazowieckiego ze STASI
  Propozycja Geremka w/g archwów STASI
  Chamy i żydy
  Czerwona forsa
  Czerwone skunksy
  Kto nami kręci …?
  Będziesz Ukrzyżowany – Kulisy zbrodni ks. Jerzego Popiełuszko
  Długie łapy SB – Kulisy zbrodni ks. Jerzego Popiełuszko
  13 XII 1981 – PAMIĘTAMY !!
  Przemilczenia i tabu
  Mówili mi: Będzie wielki atak na Jedwabne
  Jedwabne …to dopiero początek
  Ordery Kwaśniewskiego
  Order Odrodzenia Polski dla komunistów i zbrodniarzy żydowskich
  Antypolskość upamiętniona
  o. Hejmo był jego marionetką
  Stalinizm nierozliczony
  Szkic do portretu dyktatora – agent sowiecki Wojciech Jaruzelski

  „Jakie dobrodziejstwo ci uczyniłem, że mnie tak nienawidzisz?”
  (stara mądrość rabinacka)

  „a gniew twój bezsilny niech będzie jak morze, ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych!”Zbigniew Herbert
  „Przesłanie Pana Cogito”
  Czerwone ży[d]ciorysy

  „Czekamy na ciebie, czerwona zarazo,
  Byś wybawiła nas od czarnej śmierci.
  Coś kraj nasz najpierw rozdarłszy na ćwierci,
  Była zbawieniem, witanym z odrazą…”.
  Józef Szczepański ps. „Ziutek”, żołnierz oddziału „Parasol” Armii Krajowej

  znani …ale z fałszywej strony

  poznaj ich prawdziwe oblicze, kim naprawdę są…

  Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stoltzman
  Leszek Balcerowicz – portret doktrynera
  Włodzimierz Cimoszewicz – syn oficera stalinowskiej Informacji
  Marek Borowski – ideowy komunista
  Gebertowie: Gebert-Warszawski od agenta Kominternu do fanatycznego tropiciela
  Jerzy/Sławomir Wiatr – Spuścizna stalinowskiego politruka
  Adam Michnik-Aaron Szechter – Załgany rodowód
  Jacek Kuroń – Icek Kordblum
  Jerzy Owsiak – spec od „Róbta co chceta”
  Zdrada żydowska – prawdziwy Geremek
  Zdrada żydowska – prawdziwy Mazowiecki
  Czesław Miłosz – polonofob z antypolską alergią
  Były poputczik Miłosz
  Szymborska, Stalin i Giordano Bruno
  Wiesława Szymborska: „Zabić księży”
  Szymborska – czyli od Stalina do unii
  Mrożek …inaczej
  „Autorytet” z mroczną przeszłością – anty-ks. agent SB Michał Czajkowski
  Dossier oprawców – płk. UB Anatol Fejgin
  Dossier oprawców – płk. UB Józef Światło – vel Izak Fleischfarb
  El commendante – kim był naprawdę zbrodniarz komunistyczny Ernesto Che Guevara
  Ernesto Che Guevara – Czerwony mesjasz
  Che Guevara – ikona lewaków

  Afery, rozboje, oszustwa, grabieże
  Żydo-hochsztaplerzy, oszuści, złodzieje
  zorganizowana na bezprecedensową skalę przestępczość
  Od dziesiątków lat ciągle powtarzające się grabieże, afery, oszustwa na wielką skalę, rabują ogromne sumy pieniędzy, …mordują zacierając za sobą ślady…

  Afery, grabieże i straty Polski
  Afera FOZZ
  GRUpa trzymająca FOZZ
  Afera Rublowa

  Lichwokracja
  Światowa oligarchia Mamony

  „Istnieje spisek o światowym zasięgu (…) jeżeli nie pokonamy spiskowców, nie będziemy mieli nic do przekazania następnym pokoleniom poza perspektywą niewolnictwa.”A. K. Chesterton

  LICHWOKRACJA
  Fałszerze pieniędzy – Leopold Soucy
  Rodowodyinterbankierów
  Komisja Trójstronna i klub Bilderberg
  Grupa Bilderberg
  Soros i jego działalność
  George Soros – Wielki deprawator
  Ideolog globalizmu Zbigniew Brzeziński
  Ideowe i finasowe źródła nazizmu

  „Rozum i wiedzę miej za proch i pył, Gardź tą najwyższą z ludzkich sił; Niech tylko w złud i czarów dziwy Pcha cię wciąż dalej duch kłamliwy, A już bez reszty będziesz mój!”. Mefisto
  „New Age”… i inne bzdety

  Psychomanipulacja, Parapsychologia, Soctechnika,

  …indoktrynacja, fałsz, pranie mózgu, zniewolenie

  § 11. Fałszywe teorie

  „Ogłupiliśmy, odurzyliśmy i zdemoralizowaliśmy młodzież gojów przy pomocy wychowania w zasadach, znanych nam, jako fałszywe lecz wpajanych przez nas.”
  „Protokoly Medrcow Syjonu”

  Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji
  O niebezpieczeństwach Wschodu, New Age, ezoteryzmu, radiestezji, magnetyzmu, …itd.
  o. Jacque Verlinde
  Klucz do zrozumienia Nowej ery – New Age
  Okultyzm jako niewierność fundamentalna
  Popularyzacja jogi i hinduizmu a globalny antychrystianizm
  Transcendentalna medytacja jako bałwochwalstwo
  Reiki a chrześcijaństwo
  Ideologia różczkarstwa
  Demoniczny wpływ okultyzmu

 34. MatkaPolka said

  Żydowscy kaci NKWD i UB w powojennej Polsce.
  https://wirtualnapolonia.com/2015/03/07/zydowscy-kaci-nkwd-i-ub-w-powojennej-polsce

  Poprzedni wpis – BOCZNE MENU – zmoderowało sie

  Usunięta przez żydowskich oprawców POLONICA została zarchiwizowana pod adresem:

  http://web.archive.org/web/20071027054055/http://polonica.net/

 35. MatkaPolka said

  Żydowskie PODMIANKI. Matka Polka

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/09/zydowskie-podmianki-matka-polka

  ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
  ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY

  Oni i ich poprzednicy budowali Polskę po 1918 i 1945 roku.
  1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
  1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR

  Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE

  *1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
  *1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
  *2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
  *2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
  *2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  *2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
  *2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  *2008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).

  Mówił o większym zadłużeniu 750 mld poseł Jacek Kurski w programie Polsatu u Lisa. Oni bronią interesów 2% oligarchów. Naród ich nie interesuje. Knują plany własne – nie polskie…

  Zapytajmy siebie samych? Jak to się stało? W ciągu 21 lat, zdrajcy, okupanci i wrogowie zdołali doprowadzić Polskę do śmiertelnej zapaści substancji materialnej Narodu.

  Wyróżniki tej zapaści:
  * Ponad 20 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
  * Sześć milionów żyje w ubóstwie.
  * Osiem milionów żyje w nędzy.
  * Ponad 2 miliony jest bezrobotnych i pól miliona bezdomnych.

  Taki los zgotowano Narodowi Polskiemu.

  Oni wszyscy już byli i nadal są.
  Wyrzućmy ich na śmietnik historii. Dla Polski nic dobrego nie zrobili. Ponad 8400 polskich strategicznych zakładów zniszczyli. Obcym służyli. Polskę zdradzili. Oni przehandlowali nam Polskę: staliśmy się ofiarą spisku.

  *Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.
  *Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rrządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.
  *Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.
  *Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.
  *Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.
  *Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.
  *Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.
  *Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.
  *Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.
  *Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.
  *Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów
  *Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.
  *Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów.

  *Moralność i tradycyjne wartości rodzinne chrześcijańskie zastąpiono akceptacja dla zboczeń, pornografią, Sodoma i Gomorą. Homoseksualizmu uznany był kiedyś za zboczenie i chorobę psychiczna.

  Żydowskich podmianek ciag dalszy

  SYSTEM PRAWNY SĄDOWNICTWO A TALMUD.
  (***)

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA
  – to największa Żydowska Podmianka

  System finansowy wymielony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, ze nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie –„uznane autorytety” , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja.
  (…)

 36. Bogdan Leks said

  OTO JAK POLACY ZNAJA SWOJA HISTORIE

  cytat z artykulu „W 1264 r. król Bolesław wydał statut kaliski, który gwarantował Żydom opiekę prawną”. Otoz, w 1264 roku Polska nie miala KROLA!

  Krol Boleslaw Smialy zostal usuniety z tronu i przez ponad sto lat nie bylo krola. Kara papieska i cesarsko-niemiecka.

  Krol Kazimierz Wielki zatwierdzil prawa dla zydow ze statutu kaliskiego na Panstwo Polskie, najwiecej zydow przyjal krol Kazimierz Jagiellonczyk i rozszerzyl prawa tej mniejszosci. Kilkaset lat pozniej Panstwo Polskie przestalo istniec mocno zainfekowane przez krolow-masonow : August II(Niemiec), jego syn rowniez mason przedostatni krol August III(Niemiec) i ostatni krol-mason Stanislaw August Poniatowski, zdrajca i zaprzaniec, kochanek carycy Katarzyny i ojciec jej corki.

 37. snag said

  36 ,…

  Z jakiego artykułu? Link please! … Autorem Statutu Kaliskiego był książę Bolesław Pobożny ,…

 38. snag said

  37 ,…

  Znalazłem – Drobny detal, cenny materiał, przeżyjesz ,…

 39. Salcie said

  Salcie ma przynajmniej drobną satysfakcję, bo w czasie walki o fotel prezydencki, propagowała kandydata Grzegorza Brauna gdzie tylko mogła. Się nie pomyliła ale niewiele mogła 🙂

  —————-

  Grzegorz Braun: „Minister Gowin powinien wisieć na latarni” #41 KONDOMINIUM News

 40. MatkaPolka said

  https://vignette.wikia.nocookie.net/callofduty/images/1/1f/SS.JPG/revision/latest?cb=20130109190451&path-prefix=pl https://www.elmars.linuxpl.info/3644-large_default/naklejka-cyfra-arial-7.jpg

 41. MatkaPolka said

  SS7

 42. Rokitnik said

  Salcie ! Myli się Pani…rzyt pozostanie rzytem pomimo na tym ETAPIE mówi więcej prawdy jak inni ! UNE zawsze stoją po dwóch stronach barykady, stąd przegrana ” tamtego „, NIE zmienia NIC w naszym położeniu.

 43. dejpanspokój said

  Serbia już płaci za mienie bezspadkowe – https://rs.usembassy.gov/united-states-welcomes-serbias-passage-holocaust-restitution-law/?_ga=2.63391914.408608482.1526799569-1719909692.1526799569

 44. Jack Ravenno said

  Mam nadzieję, że dożyję czasów by na własne oczy zobaczyć jak tasiemce zostają pozbawieni wszystkiego i wypędzeni z polskiej ziemi. Gdyby byli normalni – nie miałbym nic przeciw nim ale każdy czyn i gest świadczą przeciwko pasożydom…
  To się naprawdę źle dla nich skończy.

 45. http://www.iluminaci.pl/info/pochodzenie-hitlera//

  Według śledztwa Bundestagu, opublikowanego częściowo w książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA to Hitler był FRANKENBEGEREM z nieprawego łoża. Był to feudalny ród śląski Frankensteinów, który po procesie Doktora Frankenszteina w Świdnicy w r. 1602 zmienił nazwisko na FRANKENBERG, którego gałąź wywędrowała w czasie wojen śląskich do Austrii, gdzie powróciła na łono Synagogi jako FRANKENBERGERY. Sąd rozpatrywał ojcostwo Alojza HiDlera II, którego Klara Schicklgruber, która obsługiwała seksulanie TYLKO Żydów, mogła mieć z 4 Żydami nie biorąc pod uwagę Rotszylda, i zasądził alimenty Młodemu Frankenbergerowi, którego ojciec miał bank w Grazu i kancelarię adwokacką w Wiedniu.
  Ten feudalny ród śląski pochodził od Franka-Wszebora, który na Nowy Rok 1031 otruł w Kruszwicy Bezpryma i Emeryka, co jest węgierskim dramatem narodowym, po czy uciekł do Ottona Bolesławica we Wrocławiu, po którego OTRUCIU został czeskim palatynem Śląska. Po okrutnej pacyfikacji Czech przez Ekkeharda II z Erfurtu Wszebor dał Śląsk Kazimierzowi Mnichowi i Powrócił na Kujawy. O jego sarkofag w kolegiacie łęczyckiej wycierano buty. Przybył do Polski z Rychezą, skąd komitywa z Kazimierzem I, a miał pochodzić z haremu Roberta Złodzieja. Z tej racji Adolf Hidler-Hitler miał akta w Warszawskim Sądzie Szlacheckim, tak jak Józef Stalin jako syn hrabiego Przewalskiego.
  Jako zastępca komisarza Czerwonego Pułku Monachijskiego dostał od Paryskiego Rotszylda 900 milionów $ a jego totumfacki Himmler 100, tylko za zmianę Wyznania, z Marksizmu na Lasalizm. Dzięki temu został szpiclem Reichswehry, awans na Kaprala i Zelazny Krzyż. Znaleziono Ślązaka, który był podoficerem w II rezerwowym Pułku Monachijskim, który skonfundował wszystkich twierdzeniem, że Hitler kapralem nie był: Był Gońcem a to jest stopień Starszego Strzelca: U NAS STOPNIE PODOFICERSKIE ZDOBYWAŁO SIĘ NA ZWIADZIE A HITLER NA ZWIAD NIE CHODZIŁ.
  Hitler awansował na konfidenta Reichswehry, co kosztowało Rotszylda 900 milionów GRUBYCH dolców, gdyż Wojna Rewanżowa była wojną Rotszyldów z Rokefelerami, którzy UKRADLI Rosję Rotszyldom finansując PRZEZ STALINA najemnikom chińskich i japońskich, bo Piłsudski wydał rozkaz Rozstrzeliwania Mauserów.
  W tym świetle to Hitler mógł Wywołać wojnę z Polską dla zagarnięcia Przez Rotszyldów skarbu Włastów w Modlinie, ale generałowie Wehrmachtu nie pozwolili mu. Gdy Winston Churchill po wypiciu pół butelki Szkockiej odpowiedział kongresmenom amerykańskim: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTEGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELA, a ponieważ z granicą niemiecko-żydowską na Missisipi żaden kongresmen nie chciał mieć nic wspólnego to Preliminarz pokojowy z Zakopanego diabli wzieli. Niemcy uznali to za Zgubne Skutki Szkockiej, ale tytuł Pana Wojny ZOBOWIĄZYWAŁ.
  Poirytowani generałowie Wehrmachtu wydali Adolfowi paszport na emigrację do Niemieckiej Palestyny: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA… Ponieważ jako Naczleny Wódz wzbogacil się bardzo (całe złoto zdobyczne, wybór dzieł sztuki) to pojechał do Hajfy, gdzie doszedł do wniksu, że Te żydy go kradną, więc pojechał do Szwajcarii, gdzie mu wbito na paszporcie KAPITAŁ KRYMINALNY.
  Przed bankructwem politycznym uratowali Hitlera mnisi bułgarscy Bułgarskim Skarbem Imperialnym. Ponieważ MUSIELI go dać Stalinowi lub Brytyjczykom to postanowili Sprzedać go Hitlerowi, który MUSIAŁ go ukryć w landach wschodnich, które ZOSTANĄ anektowane przez Polskę, więc będą mogli go Odzyskać. Generałowie Wehrmachtu musieli Fuehrera Przeprosić, bo starczało tego na Kupienie USA, który pogroził im: JA WAM WYBIJĘ Z GŁOWY SOSNIZ, gdzie były posiedzenia Rady Politcznej Wehramchtu.
  AGH namierzyło w skarbcu Hitlera w Wałbrzychu 2,5 miliona ton złota, po które zgłosili się Grecy i Włosi, ale Parlament Bułgarii obraził się: MY – RATOWAĆ HITLERA… ??? – Trzeba więc, jak najszybciej, oddać to Grekom lub Włochom, by nie egzekwowała tego jezuicka Bundeswehra dla Córki Hitlera z zamrożonej spermy: http://wandaluzja.pl/ skan: Nowy obraz mapy bitowej.bmp, Rok 2007//

 46. hulsz said

  Konspirację czas zacząć. Tworzyć państwo podziemne tak jak za Niemca – nie ujawniać sie
  Państwo Polskie jest pod okupacją. Przyjdzie moment

  Tu chyba pomoże tylko GROM Z JASNEGO NIEBA albo Armia Czerwona i ponowne zdobycie Berlina.

  Kiedy gen. Żukow pacyfikował żydowski aparat opresji NKWD Berii na Łubiankach – po śmierci Stalina – wydał rozkaz żołnierzom – strzelać do wszystkich i zabijać – TU NIE MA ROSJAN.

  Żydowski system przemocy i niewolnictwa można zlikwidować tylko przez SIŁĘ i nie dotyczy to tylko Polski – wszystkie narody są podporządkowane przez System Bankowy – syjonizmowi i żydowi. Kto nie wierzy niech przeczyta „Protokoły mędrców Syjonu”

  Cały wiek XIX I XX zajął żydom, żeby podporządkować świat – wszystkie wojny w XIX w. Ameryce były po to, aby wprowadzić System Bankowy, i wszystkie wojny w Europie w XX w.

  Mateusz Piskorski zostaje w areszcie na kolejne 6 miesięcy

 47. hulsz said

  Konspirację czas zacząć. Tworzyć państwo podziemne tak jak za Niemca – nie ujawniać sie
  Państwo Polskie jest pod okupacją. Przyjdzie moment

  Tu chyba pomoże tylko GROM Z JASNEGO NIEBA albo Armia Czerwona i ponowne zdobycie Berlina.

  Kiedy gen. Żukow pacyfikował żydowski aparat opresji NKWD Berii na Łubiankach – po śmierci Stalina – wydał rozkaz żołnierzom – strzelać do wszystkich i zabijać – TU NIE MA ROSJAN.

  Żydowski system przemocy i niewolnictwa można zlikwidować tylko przez SIŁĘ i nie dotyczy to tylko Polski – wszystkie narody są podporządkowane przez System Bankowy – syjonizmowi i żydowi. Kto nie wierzy niech przeczyta „Protokoły mędrców Syjonu”

  Cały wiek XIX I XX zajął żydom, żeby podporządkować świat – wszystkie wojny w XIX w. Ameryce były po to, aby wprowadzić System Bankowy, i wszystkie wojny w Europie w XX w.

  Mateusz Piskorski zostaje w areszcie na kolejne 6 miesięcy

  Przedruk z Wierni Polsce Suwerennej autor Matka Polka

 48. Boydar said

  Sami się nie wygonią, Panie Jack. Chociaż … 🙂

 49. Salcie said

  Młode wilczki 🙂
  ——————————-
  MEGA MOCNA DEBATA! Bosak vs Berkowicz o walce z ANTYPOLONIZMEM

 50. Ad. 30:
  Nie mam pojęcia, ale ciekawi mnie, na jakiej podstawie hrabia Potocki NEGUJE hipotekę izraelską. Ja nie roszczę do hipoteki Jerozolimy tylko katastru i byłbym wdzięczny Panu Hrabiemu za uwzględnienie mego Katastru Jerozolimskiego.
  W Rosji hipotekę wprowadził dopiero rząd Lutowy, ale w Królestwie Kongresowym hipoteka istniała na podstawie Kodeksu Napoleona, i była wykorzystywana przez rosyjskie prawo wojenne do wywłaszczaniu Polaków i tworzenia hipoteki ŻYDOWSKIEJ, której ABSURDEM jest Żydowski Wawel. – Czyżby więc w Brytyjskim Mandacie Palestyny też nie było hipoteki, JAK W ROSJI? a Hrabia odwołuje się do Muzułmańskiego Prawa Gruntowego ???
  O planie Wypędzania Polaków i koszarowaniu ich w Rezerwatach słyszałem w początku lat 90 jako programie Żydów Rosyjskich czyli stalinowskich, ale dopiero hrabia Potocki powiedział, że wstępem tej akcji ma być Wyłączanie Prądu i atak zbrojnych i szkolonych militarnie do dzieciństwa Żydów na bezbronnych Polaków. To się zgadza z zakupem przez Pierdziela Rokefelera i Japończyków minireaktora URSZULA SIPIŃSKA – NIE dla ENERGETYKI GMINNEJ tylko schronów Przeciwatomowych, jakie budowano wówczas w Niemczech. Minireaktor USi sprzedał Pierdzielowi generał NKWD Wojciech Jaruzelski. – Z tej racji wnioskuję o Powieszenie dyrektorów CEGIELSKIEGO i ich przydupników, bo minireaktor USi stał się taką Tajną Bronią, jak mój AEROBUS, wykorzystany dla zniszczenia imperializmu amerykańskiego i ATUT Bundeswehry POWSTRZYMANIA Rosjan na Wiśle.
  Hrabia Potocki mówi o Długu Żydowskim wobec I Rzeczypospolitej w wysokości 260 tysięcy dukatów. Mi wiadomo tylko, że król Stanisław August Poniatowski oskarżył frankistów o wywiezienie z Polski do Prus przy pomocy armii rosyjskiej 400 tysięcy dukatów.

 51. RomanK said

  Nie bylo zqadnych Statutow Kaliskich..nigdzie nie ma…to wszystko- jak Uklad teresinski…Haggadah….dokladnie jak wszystko inne..prtyzantka zydowska, liczba ofiar…czy tak samo jak wladza Solidarnosci:-)_)_)_) z jakimi zawarto Uklad Okraglostolowy Magdalenski:-))_) Jakie wladza czego??? skoro po zapisach Okraglaka rejestroweano nowy zwuizek, krtorego wladza juz byly ,,dorobili se tylko czlonkuf…..na gwalt i na chama ..pardon …… trolla:-))))

 52. Ad. 36, 51:
  Pisałem o tym, że NIE BYŁO Statutu Kaliskiego Bolesława Pobożnego z roku 1264, gdyż to jest Fałszywka, PODWAŻAJĄCA prawo Feudalne poddające Żydów Sądom Biskupim, zwanych WINTOJRĄ. Kazimierz Wielki dopuścił się tego fałszerstwa, żeby podporządkować Żydów – wzorem Luksemburgów – sądom Królewskim.

  ———–
  Prawdopodobnie WSZYSTKIE tzw. przywileje żydowskie to ordynarne fałszywki.
  Admin

 53. Ona said

  AD.30 Ajjj namnozyło nam sie tej arystokracji. Hrabia Potocki, Sról Leszczyński , ten to już dziwnym tafem leszczyńskim po kadzieli, ze strony żony. Przychodzi czas, że człowiek wyrasta z ogladania i słuchania bajek. Zwłaszcza pisanych przez takich marnych literatów, jak wymienieni. Smuci tylko polska łatwowierność. Można się dać oszukać raz, ale dać sie oszukiwać przez 1000 lat to juz jakis masochizm.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: