Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Richard Pipes (1923-2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-05-21 (Poniedziałek)

17 maja 2018 roku zmarł w USA w wieku 95 lat Richard Pipes (właściwie Piepes) – amerykański historyk i sowietolog – urodzony w Cieszynie w zasymilowanej [bua haha ha! – admin] rodzinie żydowskiej (ojciec był legionistą Piłsudskiego).

W latach 1981-1982 doradca prezydenta Ronalda Reagana ds. ZSRR i Europy Wschodniej, jeden z czołowych animatorów antykomunistycznej i rusofobicznej polityki historycznej, którą po 1989 roku importowano z USA do Polski.

Richard Pipes opuścił Polskę tuż po wybuchu drugiej wojny światowej, a od 1943 roku był obywatelem USA. To on narzucił zachodniej nauce tezę o „organicznym związku” bolszewickiego państwa totalitarnego z autorytarną tradycją państwa moskiewskiego i rosyjskiego caratu. Tezę odrzuconą przez niektórych historyków rosyjskich, jak np. Lew Gumilow i Aleksander Sołżenicyn, którzy widzieli w ZSRR „Antyrosję”, czyli zaprzeczenie historycznej tradycji rosyjskiej.

Pipes nie był jednakże twórcą tej tezy, bo jako pierwszy postawił ją w okresie międzywojennym Jan Kucharzewski (1876-1952) – autor wielotomowej pracy pt. „Od białego caratu do czerwonego”. Richard Pipes był też zwolennikiem tezy o równorzędności „dwóch totalitaryzmów” (nazizmu i komunizmu), którą już inni przekuli twórczo w tezę, że komunizm był gorszy od nazizmu.

Do najbardziej znanych prac historycznych Richarda Pipesa należą: „Rosja carów”, „Rosja bolszewików”, „Rewolucja Rosyjska”, „Krótka historia Rewolucji Rosyjskiej”, „Rosja, komunizm i świat”, „Komunizm”. To m.in. na tych dziełach wychowała się cała rzesza polskich prawicowych historyków i publicystów, w tym dawni i obecni pracownicy IPN. To m.in. jego językiem przemawia w sprawach historii najnowszej większość polityków polskiej prawicy. I to m.in. przez jego optykę większość polityków polskiej prawicy patrzy dzisiaj na Rosję. Nawet jeżeli sobie tego nie uświadamia.

Należy odnotować, że informację o śmierci Richarda Pipesa najbardziej patetycznie zatytułował portal niezalezna.pl („Gazeta Polska”): „Nie żyje Richard Pipes – światowej sławy historyk”. Podkreślono w niej, że Zmarły jako doradca Reagana „w pierwszych kilku miesiącach stanu wojennego grał pierwszoplanową rolę we wszystkich posunięciach administracji Reagana wobec Polski i ZSRR, pisał dokumenty i teksty przemówień, zabiegał o utrzymanie ostrego kursu wobec Moskwy”.

Dodano też, że był odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

W tej i innych notatkach informujących o śmierci Richarda Pipesa nie wspomniano jednak, że w 1996 roku – mimo swojej znanej niechęci do Rosji – był przeciwnikiem rozszerzenia NATO. Stwierdził wówczas:

„Jestem zdecydowanie przeciwny rozszerzaniu NATO. Nie widzę potrzeby po temu, ponieważ Rosja nie reprezentuje obecnie żadnego zagrożenia w stosunku do Europy Wschodniej. Rozszerzenie NATO mogłoby okazać się samospełniającym się proroctwem w tym sensie, iż pobudziłoby ono paranoję, i bez tego już tak silną i rozpowszechnioną w kołach rosyjskich wojskowych i polityków, i przekształciłoby Rosję w rzeczywiste zagrożenie. Uważam, że lepiej byłoby zatrzymać perspektywę ekspansji NATO niejako w rezerwie, w charakterze przestrogi wobec Rosjan, gdyby zaczęli oni stosować zbyt brutalną presję w stosunku do krajów »bliższej zagranicy«”[1].

Warto przypomnieć te słowa szczególnie dzisiaj.

Bohdan Piętka

[1] Cyt. za: „Dwugłos o NATO: Richard Pipes i Piotr Wandycz (1996 r.)”, http://www.portal.arcana.pl (portal dwumiesięcznika „Arcana”).

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 11 do “Richard Pipes (1923-2018)”

 1. Po twarzy – wynik jednoznaczny: Żyd. A jak żyd to musi kłamać. Generalnie prosta logika ale jakże skuteczna. Wynika z faktu, że żydostwo jest przeklęte przez Chrystusa. Jednakże każdy żyd, który zaprze się swojego żydostwa np. am. Bobby Fisher, Grzegorz Braun, brother Nathanael natychmiast jest pozbawiony tego przekleństwa.

 2. Joannus said

  Coś jakby pan Piętka dowartościowuje osobnika szkodliwego.

 3. AlexSailor said

  Oglądałem go w jakimś tam wywiadzie i bardzo ładnie mówił po polsku.

 4. Carlos said

  jego bym sobie odpuscil, tak calkiem zly i glupi nie byl…

  Głupi? Na pewno nie był.
  Admin

 5. Cholera….kazdy polski goy ma swojego „dobrego” zyda !!! Zgodnie z ta maksyma przegrywamy wszystkie kontrargumenty, nawet wsrod wlasnego Narodu dotyczace historii naszej Polakow tragedii „wspolnego” od wielu wiekow obcowania z ta parchata i nienawistna nam nacja w Rzeczpospolitej. Zbiera sie na wymioty !

  ——–
  Nie robimy z Pipesa „dobrego żyda”. Odnotowujemy jego odejście jako osoby znanej i wpływowej.
  Admin

 6. RomanK said

  Poczytajcie jego syna Daniela…..zobaczycie na czym polega assymilacja zydow:-)))))

  TO bajanie o glebokim zakorzenieniu bolszewizmu w rosyjskosci….to hyzzzzzz….. nieboszczyka:-))))
  Wg jego emmpstrembzdremm Matuszka Rassija pare wiekow nosila pomiot zydowski bolszewizm…az wydala go na swiat przy pomocy akuszerow frankistowskich z jaczejek marksistowskich komunistycznego Swiatowego Kahalu:-)))))) w postaci zwyrodfnialego bolszewcikiego stalinizmu:-))))
  Ten pomiot byl naturalnym spadkobierca panstwa i niewolniczej, rabskiej ….. duszy Rosji…..pojeb……

 7. AlexSailor said

  @RomanK

  Coś się nie bardzo zgadza.
  Żydzi nie mogli się osiedlać w Rosji, tylko w Królestwie Polskim.
  Oczywiście omijali ten zakaz, niemniej był on do pewnego stopnia skuteczny.
  Niewątpliwie ich nasycenie było tam mniejsze niż w Polsce, Niemczech. czy Anglii.

  Tak zwana rewolucja, to dzieło konkurencyjnych mocarstw i to o dziwo wojujących ze sobą, jak Prusy (złodzieje ukradli nawet nazwę wytrzebionemu plemieniu Prusów),
  Anglia i Stany.
  Ta nacja po prostu nadawała się dobrze do wykonania dywersyjnego zadania.
  A, że później sprawy wymknęły się z kontroli, to już inna sprawa.
  Nikt nie przewidział Stalina.

 8. TG said

  Jeden z architektów bałaganu światowego.

 9. Lily said

  Wiadomo przeciez,kim byli i sa najczesciej doradcy prezydentow,premierow,ministrow i innych urzednikow na wysokich/decydujacych stanowiskach.
  „Wszedzie mamy swoich ludzi”,Szymon P.

 10. Boydar said

  „… Żydzi nie mogli się osiedlać w Rosji, tylko w Królestwie Polskim …” – Pan Alex

  I przede wszystkim dlatego „niewyżyta Niemra” uczyniła co uczyniła. I już mogli.

 11. Wit said

  Och i ach, robaki będą miały małą wyżerkę. Dobra i smaczna chazarzyna. A może ktoś im zabroni?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: