Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sukces dyplomacji polskich szabes gojów, Steven Foulop zostanie ambasadorem Polski

Posted by Marucha w dniu 2018-05-21 (Poniedziałek)

Co widać na zdjęciu? Naiwny zacznie opowiadać o treści i formie, odgadywać postaci i tak dalej, a oszołom antysemita od razu postawi trafną diagnozę. Na zdjęciu widać żydowską arogancję, butę i pogardę. Ten bezczelny typ w adidasach obok, pożal się Boże, prezydenta Polski to Dyrektor Ligii Przeciw Zniesławieniom (ADL) Abraham Foxman.


ADL to jedna z najbardziej zakłamanych, rasistowskich i złodziejskich organizacji żydowskich, jakie świat nosił. Między innymi ADL stoi za „przedsiębiorstwem holokaust”, które tak trafnie i dobitnie opisał Norman Finkelstein, syn żydowskich emigrantów z Polski.

Wszystkim zabawnym osobnikom, którzy z całą pewnością powiedzą, że przesadzam i przerabiam się na większego oszołoma niż jestem, wklejam dla odmiany inne zdjęcie.

Obok poważnych ludzi i poważnych przywódców Abraham Foxman nie ma odwagi okazać pogardy i lekceważenia, nikt by mu zresztą na to nie pozwolił, zatem proszę sobie dać spokój ze wszystkimi spiskami i przypadkami. Nie, to żaden przypadek, to od lat wyćwiczone zachowanie żydowskich panów wobec gojów, a nawet Ostjuden, bo przecież obok Adriana stoi Agata.

Abraham Foxman pokazuje całemu światu, co ADL może zrobić z Polską i śmieje się przy tym od ucha do ucha.

Pytanie, czy Polska może jakoś zareagować? Oczywiście, że tak, nawet musi, ale musiałaby zacząć od Polski. Dopóki będziemy mieli w Polsce Michnika właściwego i po drugiej stronie „patriotyczną” szkołę „prawicowego rozsądku”, to każdy Żyd nienawidzący Polski, a tych jest najmniej 70% z całej populacji, będzie mógł robić, co mu się podoba.

Banalna zasada, jeśli nie masz szacunku dla samego siebie, to nikt cię nie uszanuje. Nie jest to pierwsze i ostanie zdjęcie Andrzeja Dudy, na którym przecież nie on, co mnie mało interesuje, jest poniżany, ale poniża się Polskę…

Duda z głupkowatym uśmieszkiem Maliniaka stoi z tyłu.

Obie fotografie nigdy nie powinny powstać i jeśli się mylę, to proszę mi pokazać Elżbietę II w trzecim szeregu poprzedzonym myckami albo Abrahama Foxmana w trampkach na oficjalnym spotkaniu z prezydentem Rosji.

Takie rzeczy nie przydarzają się państwom i głowom państw, które się szanują. Gdyby ktokolwiek z korpusu dyplomatycznego miał odrobinę godności i jaj, powiedziałby krótko, panie Foxman, ubierz się pan jak człowiek albo wypad z kadru. I to powinien zrobić właśnie ktoś w dresie i w adidasach, jakiś podrzędny ochroniarz, broń Boże szef protokołu.

Niestety po takiej akcji Michnik właściwy napisałby, że to skandal i polskie kompleksy, z kolei „obóz patriotyczny” podniósłby lament nad brakiem politycznego realizmu, w kontekście naszego sojuszu z USA.

Obraz naszej dyplomacji, naszej pozycji świecie i przede wszystkim naszych relacji „sojuszniczych” jest zawarty na tych dwóch fotografiach i co gorsza takimi fotografiami zbudowaliśmy już całe albumy. Nie ma się czemu dziwić, jeśli przez tydzień Michnik właściwy i lustrzane odbicie po prawej stronie, tłumaczy, że lokalizacja Pomnika Katyńskiego obok ścieku, nie jest lokalizacją obok ścieku, tylko przyszłą rewitalizacją terenu, to o czym mowa?

Żaden Żyd nie dyskutowałby o najmniejszym kompromisie, ale na myśl o przesunięciu żydowskiego pomnika o milimetr zalałby gojów szambem antysemityzmu, nazizmu i holokaustu, po dziurki w nosie.

Polski prezydent wręcza bezczelnemu żydowskiemu chamowi książkę o Katyniu, robi niby groźną minę, a pożyteczni polscy idioci tłumaczą prostemu ludowi jakież to było racjonalne, patriotyczne i „ponad małości”.

Efekt? Po wyjeździe polskiego prezydenta z gminy New Jersey żydowski sołtys Steven Foulop oświadcza, że nie przeprosi Polski, ale uczyni Polsce zaszczyt i będzie startował na ambasadora. Oświadczenie padło przy pomocy Twittera, ale jestem pewien, że Steven Foulap był w tym czasie w samych gaciach i drapał się po półdupku.

Polska będzie gojem, czyli pachołkiem świata, dopóki nie zacznie szanować samej siebie. Bogu dziękować tę mądrość lud zaczyna przyswajać wbrew pożytecznym idiotom od lewa do prawa.

[Takiego hooya, a nie „przyswajać”… Polactwo to może sobie przyswoić zasady srania w lesie – admin]

MatkaKurka
http://kontrowersje.net

 

Komentarze 83 do “Sukces dyplomacji polskich szabes gojów, Steven Foulop zostanie ambasadorem Polski”

 1. star1 said

  Teraz czas na to, abyśmy my ostawili całą post-magdalenkową ekipę do dalekiego szeregu: PiS, PO, PSL, SLD, Kukiz, Razem itd. . Na nic więcej ci godni pożałowania słudzy obcych służb nie zasługują. Przy okazji – odnoszę dziwne wrażenie, że to co stało się na stadionie w Poznaniu – to kolejna ustawka, kolejna – jak to się teraz mówi -hucpa. Pożywka dla niepolskich mediów i wysyłane z radością w świat wieści o tym „co to się w tej Polsce wyprawia”. Kolejna brudna ustawka!

 2. Moher49 said

  Nie mamy prezydenta, jest preżydent. Premier Polski kształci dzieci w żydowskiej szkole. Biada tobie Polsko. Dostaliście 500+, zabiorą wam fabryki, ziemię, lasy, duszę. Lichwa nas zeżre.

 3. Wojtak z obsraną menorą w tle said

  Żydo-chazarję trzeba po prostu zlikwidować fizycznie. Poprawić Światosława. Oni nie mogą istnieć na tym świecie bo go zniszczą. To nie jest żaden naród, to mafia kryminalna grabiąca świat. Kopią sobie curvy grób i wcześnie czy później nastąpi ich koniec. Litości nie będzie, bo cały skrzywdzony przez nich świat ich NIENAWIDZI. Oby to się stało jak najszybciej.

 4. Siekiera_Motyka said

  Te Addidasy (dam głowę) to taki mały sygnał dla wspólnoty Anglo-Syjonu że mam Polin i „ich” tak zwanego preześia w du&ie.

  Ad. 1 – „Pożywka dla niepolskich mediów”, dokładnie tak !!! Na Zachodzie NIE MA NADZIEI że jaka kol wiek Prawda dotrze to zwykłych ludzi (90% ludności). „Oni” to mają perfekcyjnie skontrolowane. Zmanipulowana historia Polski nie bedzie skorygowana. Ona będzie tam stale modyfikowana aż wreszcie Polacy wyjdą na barbarzyńców nie co jak Palestyńczycy w Izra-Hellu.

  Miałem okazje słuchać Kanadyjkę która opowiadał w samolocie o swojej wycieczce historycznej. Opowiadała to Chińczykowi. Była w Polsce, Austrii i Niemczech. Odwiedzali obozy koncentracyjne i inne miejsca szczególne z tym związane. Opowiadała jakie ogromne wrażenie na niej zrobiły komory gazowe w Auschwitz które tak dużo niewinnych żydów wyniszczyły w czasie Holo. Nie mogła zrozumieć jak można nienawidzić ludzi do takiego stopnia by im to zrobić. Brakowało tylko liczby 6000000 by wszystko było perfekcyjnie wyjaśnione. Ona tak się zapłakała że przewodnik musiał ją z komory osobnie wyprowadzić. Sądziła że reszta grupy „Didn’t get it.” Ona czuła ból będąc w tym miejscu. W tym momencie chciałem ją spytać czemu tego bólu nie odczuwa w Północnej Ameryce gdzie miliony Indian ohydnie wyniszczyli ale już dawno temu zrozumiałem że nic by to nie dało. Takich Kanadyjek wyhodowano na Zachodzie w milionach dzięki edukacji MSM Syjonu.

 5. Galernik said

  Hura. Kolejny sukces polskiej dyplomacji.
  Liczą się z nami. Jesteśmy ważnym członkiem nato, uni i strategicznym partnerem stanów a od niedawna należymy do wąskiego grona państw rozwiniętych. Ruskie mogą nam skoczyć. Jeszcze tylko musi się u nas zainstalować Goldman Sachs i nowa szlachta i będziemy mocarstwem k.wa w ch.j.

 6. walerianda said

  Nie będę na nikogo nastawał ani na szefa Komitetu Pomnika Katyńskiego pana Nowaka, że dogadał się w sprawie przesynięcia pomnika z Fulopem i postawienie go nad ściekiem ulicznym ani na pana Platę biegnącego bezmyślnie do Sądu wszak obaj prawnicy. Ja proponowałem przywalenie z całej polskiej siły w te plugawe pyski i zabrać im ten pomnik z ich terenu i postawić na terenie prywaatnym, naszej Polskiej Unii Kredytowej, w polonijnej dzielnicy Greenpoint na Brooklynie za darmo a nie jak po przesunięciu nad cuchnący ściek burzowy za 500 000 dolarów rocznie a nie jak do tej pory
  za darmo. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi a nie sądzę aby tą opłatę roczną obaj mecenasi uiszczali ……

 7. brys said

  Zauważyliście że już z ustawą o IPN ucichło. Jak nagle się zaczęła tak i sie nagle skończyła nagonka na żydów w oficjalnym nurcie. Nasze pasozydy i atlantyckie się dogadują znaczy się. I stąd ta wizyta dudy pewnie, po uchwaleniu 447, „A nam panowie coś zostawicie?”

 8. Jędrek said

  4
  Tak nieśmiało pragnę napomknąć że na terenie „naszej” Unii Kredytowej stoi już pomnik Piłsudera który to zresztą ma tuż obok instytut swojego imienia.

 9. Peryskop said

  Cieknącym jadem jeszcze nikt niczego pozytywnego nie załatwił.
  Podniecanie się w jątrzeniu bywa zgubną słabością charakteru.

  Nie mam powodów aby bronić PADa czy Foxmana, ale muszę zwrócić uwagę, że takie sportowe buty są często spotykane u osób cierpiących na tzw „stopę cukrzycową”, gdy wobec bolesnej wrażliwości i/lub skłonności do owrzodzeń – klasyczne wyjściowe obuwie już nie wchodzi w grę.

  Nie mam wiedzy co do stanu zdrowia Abe F. – może ktoś coś wie ?

  Niemniej jego otyłość wskazuje na takie podwyższone ryzyko.

  ——-
  Choooy wielki i bąbelki.
  Ten jebany, plugawy skurwiel może sobie kupić specjalne buty zrobione na zamówienie.
  Admin

 10. gość said

  A pamiętacie kochani Michnika w klapkach w Pałacu Prezydenckim?

  ——-
  A chuja Kurwonia w wyświechtanych dżinsach odbierającego Order Orła Białego?
  Przecież zydowskie kurwy pierdzą Polakom w twarz….
  Admin

 11. Ale dlaczego? said

  Preżydent 😀 Dobre.

  Ale chyba trafniejsze jest Pro-żydent. 😉

  Zgadzam się z autorem.

  Z tym że ten cały pomnik to hucpa i pierdoła mająca odwrócić uwagę od 447.
  Żydzi i USA poniżyły nas znowu, chcą nas bezprawnie okraść na bilion zł (wzięty z sufitu albo inwentaryzacja skarbu państwa RP), a te pachołki żydowskie jadą do USA i robią sobie fotki z bandytami, którzy przecież są sednem tegoż bezczelnego szykowanego rabunku.
  I zarzekają się, że nie było mowy o kwestiach mienia żydowskiego.

  http://www.bibula.com/?p=101668

  „Rozmówcy zgodzili się, że dzisiaj wielka odpowiedzialność leży po stronie środowisk, którym zależy na dobrych relacjach polsko-żydowskich, tak aby debata nie była zdominowana przez postawy skrajne po każdej ze stron, które ostatnio się pojawiły – stwierdził Szczerski.”

  Postawy skrajne.
  A ustawa 447 i bilion zł?
  Ja pierdolę. Szopka, kabaret, tragifarsa?

 12. gość said

  Andrzej Duda to koń trojański i największy SZKODNIK III RP z nadania PiS – [Prof. Nowak]

 13. Boydar said

  Ja wiem. Do żydowskiego nieba jest już w pełni gotowy.

 14. abcdef said

  Panie Admin,
  „[Takiego hooya, a nie „przyswajać”… Polactwo to może sobie przyswoić zasady srania w lesie – admin]”

  Jakbym czytał Bismarcka o Polakach, z wyjątkiem skatologii.

  Oskarża Pan ofiarę, że była/jest głupia. Zapomina Pan o epokowej akcji propagandowej, trwającej od lat 60ch ubiegłego wieku, której uległ cały świat zachodni, a później „wyzwolona” w latach 90ch wschodnia Europa, w tym i Polska.

  Kultury politycznej, historii trzeba uczyć kolejne pokolenia — nie zrobiono tego w Polsce i nie zrobiono tego w innych krajach, w których neo-bolszewizm/neo-Marksism zasadził się i rządzi do tej pory, trując głowy społeczeństw.

  Matka Kurka przynajmniej widzi nadzieję, i nadzieja zawsze jest, choć dla Pana, ewidentnie, sprawa jest zamknięta, skończona.

  Więc, co Pan tu robi? Najął się Pan aby ubliżać nam, Polakom? Czym Pan się różni od Grossa, Endelking i innych polakożerców?

  Proszę ruszyć głową i kupić lepszy niż Pan posiada słownik języka polskiego. To bardzo ładny język, zapewniam Pana.

  ——–
  Panie Abcdef,
  Typowe.
  Obrażanie się o prawdę.
  Polactwo lubi, by mu schlebiać.

  Ja, kurwa wasza mać, tym się różnię od Grosa, Engelking i innych, że – PISZĘ PRAWDĘ!
  Że nic nie zmyślam.
  Że nie przypisuję Polakom cech jakich nie mają, ani czynów, jakich nie dokonali.

  Ja odróżniam te 0.1% Polaków od reszty polactwa.

  A Matka Kurka, choć ma talent polemiczny i dziennikarski, to jeszcze parę lat temu dałby się porąbać za PO. Potem nastąpił postęp (?) i zwrócił się ku PIS-owi. Z kim trzyma teraz – nie wiem.
  Admin

 15. witek said

  Problem z prof JR Nowakiem jest taki, że mówi rzeczy, o których nie zająknie się ojciec dyrektor, ani nawet sam Naczelnik 🙂
  Nie mówiąc już o mniejszych płazach z PO-PISu.
  ktoś mi opowiadał, że chciał zorganizować spotkanie z profesorem i…
  radiomaryjno– gazetopolskie patryjoty nie wykazały zainteresowania
  Bo jak powiadali ” profesor ich atakuje”

  Polecam wywiad, jaki ukazał się na antenie toruńskich mediów
  I niech ktoś powie, że oni są zatroskani o Polaków???
  Mydło, wazelina aż kapią
  Wstyd za takich redemptorystów!

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/wywiad-z-prezydentem-rp-andrzejem-duda-z-chicago/

 16. Salcie said

  Preżydent Duda bardzo godnie reprezentuje swoją izraelską ojczyznę ale Polskę ma po prostu w dudzie, pardon doopie.
  A oszołom Macierewicz to pewnie teraz kosmate łapki zaciera z radości.
  ——————————————————————————-

  Prawda dla Polaka: USA szykuje wojnę w Polsce. Rozsyłajcie

 17. abcdef said

  Dla Pana Admina i czytelników: Pranie mózgu:

 18. Analityk Z Bożej Łaski said

 19. Salcie said

  Dałby Bóg, żeby ten mądry facet nie był przebierańcem podstawionym przez naszych umiłowanych starszych braci w wierze.
  ———————————–
  GENIALNE przemówienie Adama Andruszkiewicza! To było niczym expose! Start stowarzyszenia DLA POLSKI

 20. Peryskop said

  Re 9

  Admin : …Ten jebany, plugawy skurwiel może sobie kupić specjalne buty zrobione na zamówienie.

  Racja. I mało tego, zapewne znalazłby sportowe obuwie w ciemnym granacie, czy w czerni.

  Ale tu mogła zagrać… kasa, bo im mają więcej, tym pazerniejsze !

 21. Piskorz said

  re 9 Ciekawy b. temat do rozważań..ha ha ha Czy ma chore kopyto czy też nie..?!

 22. Wit said

  Polactwo czerpię ogromną przyjemność z takiego publicznego poniżania. Gdyby tylko mogło, rzuciłoby się do butów Foxmana, by całować i lizać jego adidasy. Polactwo ma takie zachowania w genach. To silniejsze od nich.

 23. Boydar said

  A ja sobie myślę, że od samego początku trzyma z tym samym, oficerem prowadzącym. Z kim natomiast trzyma oficer, jest dla MK zupełnie obojętne.

 24. Rozpuszczalnik said

  Re 14 (Abcdef)

  Panie Abcdef, na miejscu Admina wykopałbym Pana z Gajówki bez ceregieli. Prawdopodobnie podszywa się Pan pod Polaka, bo Polak nie skierowałby pod adresem p.Maruchy, Polaka wśród Polaków, głupawego pytania: „Więc, co Pan tu robi? Najął się Pan aby ubliżać nam, Polakom?”, w którym w dodatku miałby reprezentować Polaków w dwóch ostatnich słowach przed znakiem zapytania.

  Słownictwo p. Gajowego nigdy nie jest przypadkowe. Do każdej kategorii odbiorców Admin zwraca się w języku dla niego zrozumiałym. Z jednym wyjątkiem – Admin wyraźnie nie lubi salonowych pięknoduchów, wyznawców religii Świętego Spokoju (za Michalkiewiczem), kanapowych patriotów z politycznie poprawnym zatwardzeniem i dydaktyków w zakresie manier, obowiązujących w kurniku, w którym koguta nie sposób zidentyfikować inaczej jak po metce na szyi.

  Czyżbym był wobec Pana szorstki, p. Abcdef ?

 25. Marucha said

  Re 22:
  Wyć się chce, gdy widzi się, na jaki poziom spadli Polacy…

  Ongiś dumny, waleczny acz łagodny naród, będący przykładem w całym chrześcijańskim świecie, stoczył się na poziom kundla bez honoru i ambicji.
  Duma i waleczność gdzieś zniknęły, natomiast łagodność przerodziła się w skłonność do ujadania, właściwego małym pieskom, które można kopnąć nogą bez ryzyka, że ugryzą. Co najwyżej zaskomlą.

 26. Joung said

  MG-42 zadziala predzej czy pozniej.Bez zydowskiej milosci wzgledem tych co Cie niszcza POLSKO.

 27. Rokitnik said

  Oj Salcie Salcie…Pan Andruszkiewicz to tylko pywak polityczny ( nie wiem nawet z jakiego klubu poliDycznego należy?) ale skoro powołuje się na przyjaźń z Jarosławem Gowinem, to budzi to moje najwyższe zdumienie? Powiada ów młody polityk, ze robi w polityce od lat ( chyba jest posłem), więc ciekawym by było zapoznanie się jak głosował w kluczowych momentach debat parlamentarnych?

  POLSKA potrzebuje r a d y k a l n y c h posunięć, a nie MNOZENIA jeszcze jednej kanapy politycznej po to by zaistnieć? Nam potrzeba GOSPODARZA z wizją JAK wybrnąć z zaistniałej mizeroty polityczno-moralno- gospodarczej – a nie rozważań o skoku cywilizacyjnym który ( może ) się dokonać, bo zbudujemy np. Centrum Logistyczne?
  Nam trzeba w ramach obecnej NIEMOZNOSCI wszelakiej w i z j o n e r ó w na miarę Dmowskiego czy Paderewskiego…! My ( w Gajówce ) nie szukając daleko mamy większe rozeznanie w sprawach Kraju i Swiata, – niż czlonek parlamentu z ul.Wiejskiej? To przecież tragifarsa droga P. Salciu!!?

 28. Dictum said

  1. „Choooy wielki i bąbelki.
  2. „Ten jebany, plugawy skurwiel… ”
  3. „A chuja Kurwonia w wyświechtanych dżinsach odbierającego Order Orła Białego?
  4. Przecież zydowskie kurwy pierdzą Polakom w twarz….
  Admin”
  5.”Ja, kurwa wasza mać, tym się różnię …”

  Panie Gajowy, różni się Pan jeszcze tym, że duża część Polaków oraz zaglądających na Pana Gajówkę szanuje swój język – piękny i bogaty – i używa go kulturalnie (nawet w stanie wściekłości na to, co się dzieje), nie musząc zniżać się do sięgania po zasoby z rynsztoka.
  Takie wyzwiska nic nie dają oprócz wrażenia bezsilności. A przecież używa Pan dobrej broni przeciwko wrogom, prowadząc taki blog.
  Nie oczekuję, że Pan się ze mną zgodzi, wyrażam tylko swoje zdanie, że takie „wykrzykniki” odbierają sporo powagi szlachetnej pracy. Amen.

 29. AlexSailor said

  @Salcie

  Co on konkretnego powiedział?
  Mi wygląda na kolejnego socjalistę, a jego wystąpienie pełne jest utartych frazesów, populistycznych memów.
  Czy Pani(?) wie, że chłopi na wsi nie mogą świń chować, nie mogą ich zabijać, nie mogą swobodzie nimi obracać.
  A ten polityk mówi coś i centralnym porcie komunikacyjnym, kolejnej wielkiej budowie socjalizmu,
  a na dodatek instalacji militarnej NATO w pobliżu granic Rosji za nasze podatkowe pieniądze.

  Dosłuchałem do połowy, bo szkoda dalej czasu – pewnie niczego nowego nie powiedział, no i oczywiście nie zajął w żadnej konkretnej
  sprawie żadnego jednoznacznego stanowiska.

  A, i zatrudnienie młodych w administracji, zamiast jej radykalnej redukcji.
  Etatyzm pełną gębą.

 30. Boydar said

  dolnołużycki: (1.1) šejc m
  górnołużycki: (1.1) šewc m

  https://pl.wiktionary.org/wiki/szewc

  Już kilka razy domagałem się zwrotu Łużyc; i Rugii. Wierzę Stalinowi.

  ——-
  Nie oddadzą. Nie ma ich jak ruskimi postraszyć. Ruskie nami pogardzają.
  Admin

 31. RomanK said

  Jesli idacego z oficjalna wizyta i w dobrzej wierze, umowiony i ubrany odpowiednio do okazji..zostaje przywitany przez gospodarza w podomce..i kapciach… Odbieram przeslanie natychmiast i nie przekraczajac progu wracam do domu., Nigdy wiecej nie bede mial zadnej sprawy do zalatwienia w tym miejscu.
  W dyplomacji ,ktora jest specjalna forma PROWADZENIA DIALOGU LICZA SIE SZCZEGOLY I po to istnieje protokol dyplomatyczny.
  I o tym szefowie organizacji zydowskich wiedza dobrze…i gdzie trzeba zchowuja drobiazgowo.
  ….chociaz nei jest to nic nowego..juz Fredro pisal…
  z poleceniem od Czesnika
  moze sobie udre lyka….
  Mam tylko pytanie do dumnych Polakow…..kto wam wybral Dude i cala reszte????
  Czy to nie Jaruzel rozpoczal cykl spotkan rzadow polacfa ,przyjmowany w drzwiach kuchennych?????
  To znak dla mamzerow i mehesow…..:-)))) ze prawo parve i kosher obowiazuje.

 32. RomanK said

  Panie Salcie…… co pan wybrzydza …to nei PiS wynalazl metode …prowadzenia Waszych wojen na Naszym terytorium zeby nei pozostal kamien na kamieniu…i do puki wszystko co Nasze nie zostanie Wasze..

 33. Boydar said

  Jeszcze, obowiązuje. Ale to już ostatni sezon, korzystać kto może ! Jeszcze … 🙂

 34. Listwa said

  @ 14 abcdef

  Obecne pokolenia Polaków niestety jest w swej ogólnej masie słabiutkie, głupiutkie i beznadziejne. Mają sie za nie wiadomo kogo a lecą o tym nie wiedząc o tym w stronę parobków z coraz gorszym rozeznaniem.

  Przykładem potwierdzającym jest ten tekst do Gajowego:
  „Więc, co Pan tu robi? Najął się Pan aby ubliżać nam, Polakom? Czym Pan się różni od Grossa, Endelking i innych polakożerców?
  Proszę ruszyć głową i kupić lepszy niż Pan posiada słownik języka polskiego. To bardzo ładny język, zapewniam Pana.”

  – debilstwo czystej maści. Do tego aroganckie i myśli taki że jak ładną polszczyzną coś napisze to go przed głupota chroni. Widać jak chroni.

  Czym się różni? narodowością i nie uzywa schlebiania dla uczynienia z Polaków parobków bez zrozumienia i własności.

  „Kultury politycznej, historii trzeba uczyć kolejne pokolenia — nie zrobiono tego w Polsce”
  – jak nie zrobiono to czas zejść na ziemię i nie udawać kulturalnego historyka z poezją na ustach.

  Teraz jest tak , ze może, wielkie może, naród Polski przetrwa. Może. A jeśłi to sie uda, to nie dzięki głupiemu i bezpodstawnemu myśleniu o swojej wielkości domniemanej i poczuciu. Bida z nędzą, a srać pędzą – tak to dziś wygląda. .

 35. RomanK said

  Panie Boydar….czytal pan ksiazki takich lwowskich autorow ,,Łozińskich?????

 36. RomanK said

  NIc tak nei wzmacnia glupiutkiegio i słabego narodu ,.,jak wielkie wojny na swoim terytorium z największymi….

 37. Boydar said

  Nie czytałem … wsiech nie …. O Władysławie Łozińskim ze Lwowa tylko gdzieś kiedyś, podobno niezły asior z niego był. I uczony niezmiernie.

 38. RomanK said

  ..panei Dictuym używanie tzw wyrazen ,,,jest najczęściej wyrazem bezsilności i braku slow:-))) wobec zeczysiwtosci:-))) Zotaja tylko wyrażenia zeby to to…..opisać jak najwłaściwiej:-))))) i nic nei uronic:-)))

  ——
  Dokładnie. To jest wyraz bezsilności.
  Admin

 39. Wit said

  Re. 25. Marucha

  Polactwo ma w genach niewolnictwo. Nieprzypadkowe jest podobieństwo wyrazu „slave” do „Slav”. Większość polactwa uwielbia służbę u obcych. A służba u żydostwa to szczyt marzeń polactwa. Następna w kolejności jest służba u anglosasów. Poza tym nic już dla polactwa nie jest ważne.

  Pan z kolei myśli o Polakach szlachetnie urodzonych („Ongiś dumny, waleczny acz łagodny naród, będący przykładem w całym chrześcijańskim świecie”), których prawie już nie ma. Większość wymarła, zostały jakieś niedobitki w kraju i za granicą.

 40. gość said

  „Patrzcie co z nami robią żydzi…plują nam w twarz”

 41. snag said

  6 ,…

  Gdzie, na trotuarze? ,…

 42. snag said

  9 ,…

  Grzybica, tu znana pod nazwa ‚athlete’s foot’ – Spotykana częściej u aszkenazim niż wśród Gojów ,…

 43. RomanK said

  jaki QURA …NASZ????????? czyj?????
  Panie Zieba……pan dokonuje plagiatu…pan mnie ukradl wazne slowo…..:-))))))))) ..Wypierdalac:…..

  Panie jeszcze nikt nigdy nei zrobil dla stosunkow polsko zydowskich niz te rzondy Mehesow i mamzerow:-))))))

  Uj panei Zieba….zebys pan tylko dal sie obrzezac….poczulbys sie pan u siebie w domu gospodarze:-))))))
  ..

 44. snag said

  20 ,…

  Wrodzone niechlujstwo a nie kasa czy pazerność ,…

 45. Siekiera_Motyka said

  Ad. 29 – „Czy Pani(?) wie, że chłopi na wsi nie mogą świń chować, nie mogą ich zabijać, nie mogą swobodzie nimi obracać.”

  Te „małe” szczegóły pokazują jak daleko Polska upadła po wielkim „wyzwoleniu” w 1990-tym.

 46. Joannus said

  Ad 28 Dictum

  Kiedyś może zbyt ostrą ripostę dałem w odpowiedzi na Pana niedowierzanie o spowiedzi Stalina, niemniej zawsze jestem po Pana stronie.
  A pro po tegoż osobnika, nie jestem, zaznaczam jego wybielaczem. Ostatnio dowiedziałem się, że Bierut chciał stolicy w Łodzi, on zadecydował o Warszawie. Chciał daru ZSRR w formie miasteczka akademickiego, Bierut uparł się aby to był PKiN.

  Pozdrawiam.

 47. Boydar said

  Zięba to w sumie prawdę mówi; aż szkoda że …

 48. Joannus said

  Ad 45
  Naiwni rolnicy swego czasu uznali, że bardziej niż Państwo Polskie, o ich interesy zadba związek Solidarność Rolników Indywidualnych.

  Później nabrali się na dobrodziejstwo dopłat unijnych w nieświadomości celu miękkiego lądowania w stopniowej likwidacji.

  Patrząc na krajobraz wiejski odnoszę wrażenie jakby był skażony wybuchem bomb neutronowych. Kogut z kurami nie zagdaczą, krowa nie zabeczy, koń nie zarży, indyk nie zagulgocze.
  Poza traktorami z opryskiwaczami nie sposób ujrzeć człowieka na polu albo łące. A w obejściach non stop warczą kosiarki.

  Cóż im pozostało do zadowolenia, chyba tylko to.
  ”My som teraz panie z Europy”, jak śpiewała grupa Pod Budą

 49. Boydar said

  Z gnoju są, i gnojem umrą, unijna łapówka im nie pomoże. Jeszcze tylko po drodze spuszczą swoje gówna do studni i wzmocnią plony roundupem. No i przy najbliższej okazji poprą stuprocentową zdolność koalicyjną.

 50. snag said

  48 ,…

  Naiwni rolnicy? Oni są ofiara szajsu który wyście kreowali … w miastach ,…

 51. Marek said

  A ja sobie myślę, że od samego początku trzyma z tym samym, oficerem prowadzącym. Z kim natomiast trzyma oficer, jest dla MK zupełnie obojętne.
  ===
  Coś w tym jest. Kurka jest jak kleszcz albo wesz. Raz żeruje na pisie, innym razem na po, za chwile na owsiku. Jest jak żyd. I gdyby nim był, wcale bym się nie zdziwił.

 52. Joannus said

  Ad 49
  Faktycznie we wsi którą znam bliżej wszystkie studnie pozamieniali na szamba.
  Ponadto w domach od rana do nocy błyskają ekrany, bo mają czas i chcą być dobrze poinformowani.

 53. Regina said

  Ad.14 Abcdef Panie ćwierć alfabetu,aby wyrwać ludzi z letargu należy dobrze nimi wstrząsnąć,owijanie w bawełnę prawdy nic nie daje.Prawda bywa często bolesna,ale ma moc uzdrawiającą,nawet ta najbardziej przykra.

 54. slawomir said

  https://www.wykop.pl/link/4322887/skandaliczna-ustawa-napisana-pod-zagraniczne-lobby/

  Jada po nich ostro i TAK MA BYC!

 55. Boydar said

  Tak jest, Pani Regino; a Niebo nie jest z gumy.

 56. Dictum said

  ad. 46.
  Gdzieś też jakiś historyk stwierdzał, że Stalin wcale się nie upierał odbierać nam naszych Kresów (Wilno, Lwów), ale komuniści tzw. polscy byli bardziej usłużni, niż tego chciał sam Gienieralissimus. Nie wiadomo, czy to prawda, ale jeśli tak było, to serce się kraje, że najpiękniejsze polskie miasta bezpowrotnie utraciliśmy.

 57. Premizlaus said

  Re 25:
  I to jest sedno, na co co kazanie prawie zwracają uwagę xięża z FSSPX, że co z tego, że znamy kto jest masonem, kto Żydem, kto banksterem, kto mordercą, skoro nie pracuję nad sobą i swoimi słabościami?
  Gdyby Polacy nie byli tak skłonni do wsiąkania propagandy, kłamstw i manipulacji, to wszelkie żydomasonerie mogłyby nas pocałować w pompkę, bo świadomym narodem nie da się sterować i wciskać mu ściemy.
  Ale mamy, jak to Pan określa, lemingów i katoliczników.

 58. hucpa said

  elita polski,.. jeśli tak, to wypisuje się z tego grajdołka, mentalnie, do czasu ich pożogi, to obraz degrengolady i rozpaczy narodu, mordercza parchata służba u władzy. Ta gromada niedorobionych żydów, reprezentantami dominium Polin.
  JAJA, toz to polityczny kabaret Polski.

  Ameryka powstanie, będzie okazja w Polsce, wymiecenia brudu nasienia zasklepionego, i zasiania polskiego ziarna, na polskiej ziemi. Potem, utrzymać na zachodzie, odebrać na wschodzie, i trzymać żelazną ręka za mordę, kurdupli różnorakiego autoramentu lub kopa, do ,..hella.

 59. hucpa said

  Gruzin Wisarionowicz Dzugaszwili, totalny filosemita, podczas 29 lat panowania, wymordował 40-60 milionów,. ludzi w samej Rosji, a ok. 100 milionów, z okolicami. Kraj wielkości Polski i Niemiec.
  Wymordował z zimna krwią Elity Narodu Niemieckiego, Rosyjskiego i Polskiego. Wykombinował Gułagi- miejsca tortur i śmierci. Umowę Ribentrop – Molotow, której efektem, byla 2 wojna żydowska. Potem z tego paktu stworzono UPA.

  Podzielono Polskę I Niemcy.

  Polacy dziwacy, niejako na własne życzenie, zamiast skorzystać z okazji i oczyścić z brudu, korzystając na tym wymiernie, pozostali w centrum pożogi, nie spodziewając się ataku od wschodu, no jak to, swój na swego, żyd żyda ? na wszelki wypadek porobili sobie pakty z Marsjanami i Wenusjanami.

  Dziwny ten Naród Polska, który nie widzi własnej zagłady i nie korzysta z ręki ratunku. Pogrąża siebie i innych, dla Plejadan, którzy z przyjemnością kończą porządki i zakładają Niemlin, Polin i Ruslin.

 60. Antymon said

  ad 19
  Andruszkiewicz pracuje dla rodziny Morawieckich.

  Stary Morawiecki ze swoim „niezależnym” ugrupowaniem o nazwie „Wolni i solidarni” (w skrócie WSi… przepraszam, WiS) dostał zadanie pozyskania w wyborach samorządowych głosów dla sił obecnie rządzących w taki sposób, aby wyborcy nie wiedzieli, iż głosują na siły obecnie rządzące (w terenie ludzie niechętnie wybierają do samorządów politykierów z PO czy PiS). WSi… sorry, WiS może się również przydać jako „szalupa ratunkowa” na wypadek, gdy Polacy mieli już dość PiS-u.

  W związku z powyższym stary Morawiecki od ładnych paru miesięcy jeździ po Polsce i tworzy lokalne struktury, a ponieważ został wyposażony w kasę i fachową pomoc służbistów, to ponoć nieźle mu idzie:
  http://natemat.pl/230805,kim-sa-wolni-i-solidarni-partia-morawieckiego-walczy-o-ludzi-w-regionach

  W listopadzie ubiegłego roku, gdy ptaszki już głośno śpiewały, że młody Morawiecki zostanie premierem, Andruszkiewicz wyczuł, że pod takim protektoratem może zrobić znacznie większą karierę niż u narodowców czy kukizowców, więc się sprzedał, a stary Morawiecki go kupił, bo wie, że Andruszkiewicz może mu przynieść podwójną korzyść – przeciągnąć na jego stronę trochę głosów narodowego elektoratu, a równocześnie osłabić uczciwe ugrupowania narodowe.

  Na razie media niewiele o tym piszą. Prawdopodobnie dopiero gdy rozpocznie się kampania, partia Morawieckiego uderzy z całą siłą, mając już zbudowane struktury i wszystko, czego potrzeba. To przemówienie Andruszkiewicza, najwyraźniej napisane przez dobrze opłacanych fachowców od manipulacji, może być pierwszym akordem tego uderzenia.

 61. […] plus https://marucha.wordpress.com/2018/05/21/sukces-dyplomacji-polskich-szabes-gojow-steven-foulop-zosta… […]

 62. antonio said

  Ciekawi mnie Panowie wasze zdanie o hrabim Potockim ?????

 63. snag said

  Za Odrą jak gość w pantoflach a w Polinie jak na BBQ na trawniku u siebie za domem 😉 ,…

 64. Vis said

  Panie Gajowy a mi się Pana dosadny język podoba,lubię jak się nazywa rzeczy po imieniu i nie owija w bawełnę a jak się komuś nie podoba to nie musi czytać.
  Tak trzymać!

 65. Dictum said

  ad. 64.
  Najwyraźniej tacy, jak Vis nie odróżnia dosadności od ordynarności.
  To ponure, że wielu Polaków kompletnie nie czuje własnego ojczystego języka i plecie takie bzdury, jak Vis.

 66. Marucha said

  Re 64, 65:
  Obu Panom dziękuję za opinie.
  A granica między dosadnością a ordynarnością zależy od nastawienia odbiorcy.

 67. Dictum said

  ad. 66
  A nastawienie odbiorcy zależy od standardów, w jakich został wychowany i naiwnego oczekiwania, że inni (szczególnie ci, po których się tego spodziewa) też respektują te standardy.
  Można zabawiać głuptasów i znajdować u nich poklask bardzo tanim kosztem (współczesne „kabarety”), ale zawsze pozostaje przeświadczenie, że tak zabawiają ci, co sami niewiele lepsi od głuptasów.

 68. Salcie said

  Ad.67
  Hmmm… Salcie doleje trochę oliwy do ognia, bo pamięta jak przed laty szanowny Gajowy umiał ustrzelić każdego największego nawet sqrwiela jednym celnym acz perwersyjnie eleganckim słowem lub zdaniem. Serwował intruzom taką śmiertelnie trujacą finezję 🙂
  A dzis mu się nie chce i Salcie to rozumie, bo sama ostatnio zaczeła rzucać mięsem w akcie rozpaczy nad głupotą polactfa.
  Pozdrawiam zniesmaczonych 🙂

 69. Salcie said

  Ad.27
  Szanowny Panie Rokitnik, może ma Pan racje a może nie. Salcie jak tonący brzytwy, chwyta się już wszystkiego byle nie popaść w depresję 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

 70. Re 67 Dictum

  Jednocześnie i Pana rozumiem i się z Nim nie zgadzam. Słownictwo polskie jest dosyć obszerne i zawsze można sobie znaleźć teren, na którym korzysta się z jego części. W Gajówce korzysta się z całego spectrum, a w mozaikach słownych autorstwa gajowego Maruchy połyskują zarówno elementy czysto finezyjne, jak i te jędrne, adekwatne do stopnia zgnilizny przedmiotu.

  Będę konkretny: taki na przykład „prof. Jacek Leociak” wypisuje co mu ślina na ozór przyniesie różne baliwernie na temat „Polskiego Kościoła”, tutaj .http://kultura.dziennik.pl/ksiazki/artykuly/574182,prof-jacek-leociak-polski-kosciol-w-swoim-rdzeniu-jest-herezja-poniewaz-w-wiekszosci-jest-narodowo-katolicki.html

  Jacek Leociak od lat żywi się holocaustem na koszt polskiego podatnika, na ogół religii katolickiej. Serwuje mu za to spostrzeżenia w rodzaju „Polski Kościół lubi chlubić się tym, że to już 1052 lata chrztu, tymczasem to jest katastrofa.” (…) „Pius XII to w mojej książce i w moim myśleniu to szczególnie negatywna postać. Kunktator, hipokryta i człowiek głęboko mijający się z tytułem następcy Chrystusa. Milczenie Piusa XII przyniosło nieszczęście Żydom, nikogo nie ocaliło. Ocaliło wyłącznie własny, głównie finansowy interes Piusa i Watykanu. Chore, absolutnie niechrześcijańskie myślenie”.(…) „Kościół jest w dramatycznym kryzysie. Oszalały i ślepy na wszystko realizuje swoje partykularne, fantazmatyczne interesy. Dla Kościoła najważniejsze jest, żeby nie było in vitro i aborcji.”

  itd, itp.

  Pytanie: Czy w głębi podświadomości, w odniesieniu do tego „pracownika nauki”, wybrałby Pan zwrot „Czcigodny panie profesorze”, czy raczej „ty zbyd.lony ch..ju”?
  A jeśli chodzi o oddanych mu studentów, dobroczyńców i wszystkich lemingów, finansujących opłacających mu bezmyślnie papu, napoje i pranie pościeli, to czy wobec nich miałby Pan raczej pozytywne myśli w rodzaju „moi ukochani bliźni, moi bracia i moje siostry, wiwat bezinteresowne i samobójcze dobro!”, czy też bliższa byłaby Panu co nieco militarna retoryka, prezentowana przez właściciela i gospodarza Gajówki.

 71. Boydar said

  Właścicielem Gajówki jest, jak wiadomo, Pan Putin. Więc nie ma dziwne, że militarna.

 72. Dictum said

  ad. 70.
  Znana mi jest od lat ta żałosna kreatura ze stopniami naukowymi, podręcznikowy przykład pożytecznego idioty. Te wypociny goja-zaprzańca też czytałem. Jest to osobnik o skretyniałym umyśle, od lat na usługach przemysłu holokaust. Gardzę nim jak się gardzi podłymi sługusami, gardzę tak samo jego zleceniodawcami, i nawet religia katolicka nie nakazuje mi czuć do takich miłości i wyrozumiałości. Mogę odczuwać wyłącznie politowanie, że można stać się tak pokrętnym i wynaturzonym, bo przecież na wstępie, czyli na początku życia, każdy dostaje z grubsza taki sam kapitał na własny rozwój.
  Jak Pan zauważył, nie użyłem – bardzo zgrabnie nazwanej przez Pana – „militarnej retoryki” (lepsze określenie „retoryki koszarowej”).

 73. Re 72 Dictum

  😉
  Bardzo ładnie Pan to ujął. Ja jednak pytałem Pana o reakcję poczętą „w głębi podświadomości”.

  * * *

  Pozostaję przy swoim, w sensie bogactwa mozaiki, jaką stanowi każdy język, a dla nas język polski, w którym możemy – zupełnie naturalnie – szukać kolorów, których na zasłonach w salonie próżno szukać byłoby.

  Jeśli nawet Pan Gajowy nieco się rozhasał i na dźwięk jego słów Zosia z Pana Tadeusza mogłaby krzyknąć i różowe lico dłonią zakryć, to jednak pozostawmy Jemu (i nam samym) prawo do wyboru środków ekspresji.

  Ja sam, zmuszony w jakiejś kontrowersyjnej kwestii wygłosić przed damami albo papieżem (którym?) jakieś dictum, uważałbym na każde słowo. Co jednak ,dla równowagi, wyrzuciłbym z siebie po wyjściu, myśleć wprawdzie potrafię, ale nie chcę (i nie będę chciał przez następne 10, a nawet 20 sekund).

 74. Dictum said

  ad. 73.
  Wniosek z Pana słów taki, że skoro nie jesteśmy damami ani papieżem, można się rozhasać i żaden respekt odnośnie wrażliwości (wrażliwości nie nadwrażliwości) nie obowiązuje, bo ja mam silne emocje i wyrażam je tak, jak mi się podoba. Czyli – jednym słowem – przyzwolenie na „róbta, co chceta”.

 75. Listwa said

  Należę do przeciwników bluzgania, ordynarnego przeklinania, jest w tym niewątpliwe zło.
  Ale ubierać należy się adekwatnie do sytuacji, raz jest to elegancki garnitur, ale jak trzeba wywieźć dobroczynny obornik dla odżywienia ziemi to zakłada się gumofilce.

  Niektóre komentarze, przesłania w nich zawarte, emanująca treść, to gnojowica, do czegoś takiego nie należy wręcz podchodzić w garniturze.

  STARY TESTAMENT – Księga Przysłów rozdz 26: 4,5

  „Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym.
  Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty, by nie pomyślał, że mądry.”

  – Tu jest określona mądra zasada, tylko z pozoru wewnętrznie sprzeczna.

  „25 Nie ufaj miłemu głosowi, gdyż siedem ohyd ma w sercu;
  26 choć się zatai nienawiść podstępnie, to złość się wyda na zgromadzeniu.”

  – i to też mądrość z tej samej księgi, nie każdy głos w „garniturze” od razu jest dobry, nie kazdy w „gumofilcach” od razu zły.

  Treść, nie forma decyduje i to treść wkomponowana w kontekst sytuacyjny, o czym mało kto z Polaków wie (tacy uwielbiają stałość formy i kochane przez siebie stereotypy). Forma niekiedy może zaszkodzic treści. A raczej skuteczności przesłana zawartego w treści.

 76. Listwa said

  @ 64 Vis
  Gajowy oprócz nielicznych i coraz rzadszych wyjątków przekleństw, jest celny i skuteczny z dobrą korelacją treści i formy.

  Wypieszczone, zniewieściałe komentarze, wypełniające stereotypy wyrobione przez seriale TV, a zwłaszcza o infantylnej treści, są na ogół akceptowane jako kulturalne, ale są bardzo często gó**no warte.

 77. Boydar said

  Jest jeszcze gorzej niż Pan Listwa (75) napisał – „… ale ubierać należy się adekwatnie do sytuacji, raz jest to elegancki garnitur, ale jak trzeba wywieźć dobroczynny obornik dla odżywienia ziemi to zakłada się gumofilce …”
  O ile należy chodzić na co dzień jak Bóg przykazał, czyli w sukience, spódnicy lub innej sukni, to wybierając się na narty (zupełnie nie wiem po co) wypada niestety założyć … spodnie, nie burkę. No i sochę też jednak wygodniej ciągnąć w jakichś dresach.

  Tym samym historia zatoczyła koło a my odkryliśmy (po raz kolejny) tajemnicę ziejącego krocza.

 78. Re 74 Dictum

  „Wniosek z moich słów” wcale taki, jak Pan chce, nie jest.

  Gdyby Pan Gajowy latał po przedszkolach z koncertem żywego słowa, wydałbym z siebie dźwięki ostrzegające. Naturalnie, brałbym pod uwagę okoliczności łagodzące, bo tak się składa, że gardzę tymi samymi osobnikami i kategoriami ludzkimi, co On, a dzieci partnerów (niegdyś rodziców) oglądają telewizję i wiele wiedzą.

  Tymczasem Pan Gajowy wypowiada się w czterech ścianach swojej Gajówki i ma prawo celować w sedno wszystkim, co ma pod ręką (nawet jeśli ręka w mięsie). Owszem, okna (windows) Gajówki są otwarte, ale kto się do nich zbliża, robi to na własne ryzyko. Znam człowieka, który zatkałby sobie uszy (na wszelki wypadek i pozostałe otwory), po czym uciekałby na południe, dopóki by mu drogi nie przebiegł czarny kot albo baba z pustymi wiadrami.

  Dopuszczam więc niektóre formy „róbta, co chceta”, byle u siebie i na własny rachunek.
  Dla odmiany, teraz, pod rządami rządu światowego, jestem przeciwny nakazowi „róbta, co nie chceta”.
  Chyba że chodzi o tak szlachetne okoliczności, jak obrona Ojczyzny przed którymś z sojuszników albo własne zbawienie – wtedy i tchórz i lekkoduch mają obowiązki, od których wymigiwać się nie można (a jeśli można, to nie warto).

 79. Dictum said

  ad. 78

  Nigdy nie ujmuję wagi zasług Pana Gajowego, wręcz przeciwnie. Wielokrotnie podkreślam znaczenie misji, którą spełnia. Zgadzam się także z poglądami, które przedstawia. Ja po prostu wyrażam chęć czy oczekiwanie, żeby i forma komentowania była na najwyższym poziomie. To wszystko.
  A skoro to – jak niektórzy z Państwa mi perswadują – niepotrzebne czy niewykonalne (bo emocje), to proszę bardzo – będzie jak będzie.

 80. Boydar said

  Panie Dictum, nawkładał Panu Gajowy Marucha chujów ? Ja nie pamiętam. A dlaczego (nie dlaczego nie pamiętam, bo to by się dało wytłumaczyć przede wszystkim zaawansowaną chrumkającą skrezolą), tylko czemu nie nawkładał. Bo Pan rozumie po ludzkiemu. I jak cóś do Pana ma, to w takim języku się wywnętrza. A do niektórych, to zupełnie zabieg niecelowy (po ludzkiemu), nie pojmą. Każda jedna próba kontaktu musi być sformułowana w ich narzeczu i na ich poziomie.

  Poza tym, ekonomia. Proszę zauważyć, że powyższą egzegezę mógłbym znacząco skrócić używając popularnego zwrotu towarzyskiego w rodzaju „nie pierdolcie, Dictum”. No ale jestem prawie pewien, że wówczas Pan by nie zrozumiał.

  Dla rozluźnienia atmosfery, pozdrawiam Pana szczerze, dobrze że są jeszcze na świecie takie zakały na drodze nieubłaganego postępu jak Pan 🙂

 81. NICK said

  Lubię Was.
  Dictuma i Lubelaka.

  Czasem warto powtórzyć.
  A powtórka mema nie będzie do Was.
  Nie, nie.

  Żyj. Po ludzku i po Bożemu.
  Na wszelki wypadek. Jak jesteś słaby.
  Boga nie uznajesz.

  Lekarz Ci tego nie powie.
  Bóg PIERWSZY.
  Mówię.

 82. Lily said

  A,to o „polskiej”Biedronce.

 83. Dictum said

  ad. 80 – … „nie pierdolcie, Dictum”. No ale jestem prawie pewien, że wówczas Pan by nie zrozumiał.

  Akurat ten zwrot nie był nieelegancki jeszcze za pana Zagłoby, czyli w wieku XVII, oznaczał po prostu „nie przynudzaj, nie pleć”. Dopiero z czasem nabrał pejoratywnego znaczenia.
  Ja, Panie Boydar, znakomicie rozumiem wszystkie nieparlamentarne zwroty i dlatego sprzeciwiam się używaniu ich w kontaktach międzyludzkich. Bo jak można potępiać coś, czego się nie pojmuje albo nie zna?
  Tak właśnie robi teraz część durnowatej opinii publicznej potępiając Polskę za… resztę Pan dobrze wie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: