Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trzydzieści tysięcy imigrantów tylko w pierwszym kwartale

Posted by Marucha w dniu 2018-05-22 (Wtorek)

Urząd do Spraw Cudzoziemców opublikował najnowsze dane dotyczące liczby wydawanych zezwoleń na pobyt w Polsce. Tylko w pierwszym kwartale tego roku złożono wnioski o blisko 50 tysięcy dokumentów tego typu, a to oznacza wzrost o blisko 11 procent w skali roku.

Najczęściej o pozwolenia na pracę w naszym kraju ubiegają się Ukraińcy, Białorusini, Hindusi oraz Wietnamczycy, ale tendencja wzrostowa widoczna jest również wśród obywateli Gruzji.

Z danych wspomnianej instytucji wynika, iż w pierwszych trzech miesiącach tego roku wpłynęło blisko 50 tysięcy wniosków o pozwolenie na pobyt w Polsce (to oznacza wzrost o blisko 11 procent w skali roku), a pozytywnie rozpatrzono blisko 30,5 tysiąca takich dokumentów. Najczęściej o pracę w naszym kraju ubiegają się nadal Ukraińcy, ponieważ złożyli oni blisko 63 procent wszystkich wniosków. Na dalszych miejscach uplasowali się Białorusini, Hindusi oraz Wietnamczycy.

Wnioski o pobyt czasowy w celu podjęcia pracy najchętniej składają wciąż obywatele z państw sąsiednich, ale ten trend powoli się zmienia. Urząd do Spraw Cudzoziemców poinformował bowiem, że widoczne jest coraz większe zainteresowanie zezwoleniami ze strony Gruzinów. W tym roku znajdują się oni bowiem na trzecim miejscu pod względem liczby składanych wniosków.

Jednocześnie w pierwszym kwartale złożono blisko tysiąc wniosków o ochronę międzynarodową, przy czym odpowiednie warunki w tej kwestii spełniło tylko 123 cudzoziemców, a ogółem liczba podobnych próśb w ciągu roku spadła o 37 procent. Najczęściej o podobne dokumenty zwracali się obywatele Rosji, Ukrainy oraz Tadżykistanu.

Na podstawie: pb.pl, wgospodarce.pl.
http://autonom.pl

Nadchodzą imigranci z Uzbekistanu

Lobby przedsiębiorców może zacierać ręce, natomiast wyborcy partii rządzącej wierzący w jej wcześniejsze stanowisko odnośnie imigracji z pewnością już od dłuższego czasu czują się oszukani. Resort pracy i polityki społecznej jest bowiem gotów przyjąć w Polsce blisko trzy tysiące obywateli zdominowanego przez muzułmanów Uzbekistanu, dlatego dyplomatom z tego państwa obiecano uproszczenie procedur uzyskiwania pozwolenia na pracę w naszym kraju.

W budynku ambasady Republiki Uzbekistanu w Warszawie odbyło się spotkanie pomiędzy delegacją uzbeckiej Agencji do spraw Migracji Zewnętrznych a przedstawicielami Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej oraz polskich agencji zatrudnienia. Dzień wcześniej uzbeccy urzędnicy mieli z kolei rozmawiać z władzami Lublina i Łodzi, dlatego wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda łódzki Artur Babiński również mieli wyrazić zainteresowanie współpracą z Uzbekistanem.

Ma ona polegać przede wszystkim na przysłaniu do naszego kraju blisko trzech tysięcy pracowników z Uzbekistanu. którzy mieliby znaleźć zatrudnienie w branżach budowlanej, tekstylnej, rolnej i spożywczej, ponieważ uzbeccy urzędnicy podpisali porozumienia o współpracy właśnie z dziesięcioma firmami reprezentującymi wymienione wyżej sektory.

Polscy przedsiębiorcy mieli przy tym zapewnić Uzbeków, iż obywatele ich państwa otrzymają cały pakiet socjalny oraz elastyczny harmonogram pracy. Przedstawiciele resortu pracy, rodziny i polityki społecznej mają z kolei przyspieszyć oraz uprościć proces otrzymywania pozwoleń na pracę w Polsce przez uzbeckich pracowników. Warto przy tym podkreślić, że tylko w ubiegłym roku Uzbecy otrzymali blisko 1,2 tysiąca dokumentów zezwalających im na pobyt w naszym kraju.

Uzbekistan w zdecydowanej większości jest zdominowany przez wyznawców islamu, zaś sam kraj niemal od początku swojego istnienia ma poważne problemy z muzułmańskimi ekstremistami. Szacuje się, że Państwo Islamskie zwerbowało w tym azjatyckim kraju blisko półtora tysiąca Uzbeków.

Na podstawie: jahonnews.uz, rp.pl.
http://autonom.pl/

Komentarzy 15 to “Trzydzieści tysięcy imigrantów tylko w pierwszym kwartale”

 1. Ja said

  I co tu robić z tymi żydo-chazarskimi curvami, które to wymyśliły i wprowadzają? Dlaczego oni jeszcze curvy żyją???

 2. aaaa said

  Dawno myślałam o emigracji do Nowej Zelandii…..
  Czuję się zagrożona w tym państwie, niby ojczyźnie….

 3. NICK said

  Aaaa. Mylne pojęcie.
  Czasem, tak na luzie.
  To.
  Nigdzie.

 4. revers said

  No wlasnne bylem w Merlynie, pytalem sie o nyple elektryczne jakiegos pracownika, a ten mi z akcentem wschodnim „szukaj pan w nastepnym soisku”, jakoscc rosnie obslugi klientow, kupic nie trzeba.

  No w Nowej Zelandii to przynajmiej izraelski Mossad pogoniono, bo jeszcze zdarzylo by sie i Nowej Zelandii placic bezspadkowe, sporo ludzi z stanow po feraknym F911 i aktywnym negowaniu wydarzen wg. rzadowych i prasowych przedstawianiu falszywej flagi, wyjechali do kanady, potem do Australi by w koncu osiasc na dobre w Nowej Zelandii.

  Ale i to moze sie zmienic po slubie nastepcy tronu UK z amerykanka, i do krolewskiej Nowej Zelandii moze zawitac demokracja podana inaczej.

 5. VAV said

 6. Nina said

  Jakaś dzidzia ogłosiła na oficjalnej stronie jakieś firmy, że poszukiwani sa pracownicy do hurtowni. Stawka ok. 26 za dzień czy na godzinę – już nie pamiętam. Dla Polaka – połowę tej stawki, czyli 13 zł. Dodano: ze do płac dla Ukraińców i innch narodowości jest dopłata z UE. A wiadomo kto tym bajzlem kręci.

  Warto przy tej okazji usłyszeć co panoszący się po Warszawie żyd-przedsiębiorca powiedział niedawno w tv, nie nie w TVP, TVN, Polsat czy Republice. Bez ogródek wypowiedział się nt. Polski w żydowskiej telewizji Channel 1.
  – (red.) Jak prowadzi się biznes w Polsce? Jak wiemy to kraj wielu absurdalnych rozwiązań, także podatkowych.
  -(żyd-biezmesmen): Trzeba umieć manewrować między przepisami, mam kancelarię na usługach moich firm. Nie płacę podatków w ogóle – Polska to kraj, w którym największe koncerny nie płacą nic a dociska się do ziemi drobnych przedsiębiorców, zatrudniam Polaków, dobrze pracują za grosze.

  -Nie czuje się Pan źle z wypłacaniem niskich wynagrodzeń, za dobrą pracę?
  -Taki rynek. Poza tym niektórzy chcą zarabiać mniej – mają dzięki temu świadczenia na dzieci (śmiech).

  -Czy spotyka się Pan z antysemityzmem w Polsce?
  -Nie, ale to dlatego, że ja jestem w enklawie, wożony limuzyną z szoferem, zawsze w zamkniętych strefach, bez pospólstwa.

  Proszę zwrócić uwagę za słowa żyda: „bez pospólstwa”!!!!!

  (Joseph Raphaforth kontroluje znaczną część udziałów popularnej sieci kin, kilku bardzo dużych galerii handlowych oraz … warszawskiej komunikacji miejskiej… warszawskiej komunikacji miejskiej!).

  A Mateuszek-historyk, żydowski zresztą, poprzez niemieckie media wciska, że płace w Polsce to, płace w Polsce tamto. Kolejne łgarstwo, kolejna hucpa! Kolejne dno!

  Przepisane ze strony – link:
  https://forumemjot.wordpress.com/2018/05/10/zydowski-biznesmen-polacy-dobrze-pracuja-za-grosze/

 7. hucpa said

  re5

  kwiatek do kozucha, nie, cala Polska tym smrodem stoi, to żydowski majdan.

 8. hucpa said

  Dziś wiadomo wszem i wobec, ze żydzi wymordowali polską inteligencje,
  [ choćby przez Smoleńsk, tu może jaka sprawiedliwość, bo żeby potomkowie Kaina oprawcy jeździli na groby swych ofiar, oddawać im cześć, to już zakrawa na paranoje i kare brzozy,. ] mordują Palestyńczyków,,.. i,.. NIC ?
  Nie ma winnych, nie ma sprawiedliwości,.. dlatego Polacy cicho sza, godzą się na wszystko, chcą żyć, choćby na żydowskich śmieciówkach, w końcu nie każdy Polak zdolny jest emigrować.

 9. Kar said

  re:2

  – kiepskie rozwiazanie, matnia, ucieczka do nikad…mysl intesywnie nad tym, zeby ci z gory uciekli do N. Zelandii..czas ich spakowac!

 10. Lily said

  Re 5; VAV
  Wideo chrzescijanina -ksiedza J.Miedlara,pt.
  „Zadal ekshumacji w Jedwabnym’.
  Patrz,od 0.37-041,sekund, jak oddaje czesc
  swojenu panu. Dalej juz nie ogladalam.
  To nie jest jego pierwsze wideo z ta symbolika.

 11. Wit said

  „Ukraińcy” jakże potrzebni okupantom z PiS do wywierania presji na Polaków a w razie czego zrobienia z Polakami siłowego porządku.

 12. Boydar said

  Żeby się i zesrali, to Polaka nie zarżną, bo nie znajdą. Będą więc rżnąć resztę, po kolei, z pierwszych stron gazet i ekranów. A w rżnięciu żydów też mają przecież spore doświadczenie. Na dobry skład, to ukrom jest zupełnie wszystko jedno.

 13. gość said

  Bosak: Rząd nie panuje nad imigracją. Straciliśmy kontrolę nad polską polityką migracyjną

 14. VAV said

 15. Boydar said

  Jeżeli […] Bosak twierdzi ze „rząd stracił kontrolę”, nieważne zresztą nad czym, to można mieć pewność że kontrolę jednak sprawuje a różnym takim to bardzo przeszkadza.

Sorry, the comment form is closed at this time.