Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tak Izrael traktuje ocalonych z Holocaustu. Co czwarty żyje w nędzy i poniżeniu. Przyznają to sami Żydzi.

Posted by Marucha w dniu 2018-05-23 (Środa)

Ze 180 tysięcy Żydów ocalałych i mieszkających teraz w Izraelu, aż 45 tysięcy żyje w upokarzającej nędzy – wynika z raportu izraelskiego Stowarzyszenia Natychmiastowej Pomocy dla Ocalałych z Holocaustu.

Raport z 2015 roku przypomniał brytyjski Telegraph z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dziennik we wstrząsającym artykule opisał warunki w jakich w Izraelu żyje dziesiątki tysięcy ocalonych.

Jeden z nich – 79-letni Izaak mieszka w rozpadającym się mieszkanku w Raman Gat niedaleko Tel-Awiwu. Jest styczeń, więc ubrany jest w zimową odzież, bo nie ma ogrzewania, ani żadnego piecyka. Żywi się głównie surowymi warzywami i zupą w proszku, którą gotuje sobie na elektrycznej kuchence. Myje się w zimnej wodzie, w łazience, w której ledwo się mieści.

Jego najwcześniejsze wspomnienia sięgają dziecięcych lat, kiedy to z dziesiątką Żydów ukrywał się w piwnicy pod chlewnią na Ukrainie. Teraz jego przegniłe, zimne, rozpadające się mieszkanko przypomina tamtą piwnicę.

Asia Komisarowa, która przyjechała z Rosji, gdzie w czasie wojny zginął jej ojciec, została bezdomną. Właściciele mieszkania wyrzucili ją po tym jak zabrakło jej pieniędzy na opłacenie czynszu.

To tylko dwa przykłady opisujące, w jak upokarzającej nędzy żyją w Izraelu dziesiątki tysięcy ocalałych z holocaustu.

Ci ludzie tak bardzo cierpieli w początkach swego życia, że pod jego koniec nie powinni przechodzić już tego samego – mówi Tamara More, szefowa Stowarzyszenia Natychmiastowej Pomocy dla Ocalałych z Holocaustu.

Jej organizacja zrzesza wolontariuszy, którzy na stałe pomagają 3 tysiącom żyjących w nędzy ocalonym. W całym Izraelu takich osób jest 45 tysięcy. Każdego dnia 35 ocalonych umiera.

Rząd Izraela dopiero w 2014 roku przypomniał sobie o losie ocalonych i przyznał im stałą rentę w wysokości 2200 szekli – ok. 1700 zł. Ustawą wprowadzono też dodatkowe przywileje w korzystaniu z opieki medycznej i zniesiono różnicę w przyznawaniu pomocy społecznej pomiędzy tymi, którzy przybyli tuż po wojnie, a tymi, którzy przyjechali później.

Przepisy z 2014 roku pomogły wielu osobom, ale nadal 45 tysięcy z nich żyje w skrajnym ubóstwie. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy w 90-ych przybyli z Rosji, i których głównym dochodem była wypracowana w Związku Radzieckim emerytura.

Taka była właśnie sytuacja Asi Komarowej, która do Izraela przyjechała z Sankt Petersburga. W Izraelu znalazła się gdy miała ponad 50 lat, więc cały czas miała problemy ze znalezieniem stałej pracy. Kiedy właściciel mieszkania wykorzystał sytuację i podniósł czynsz została z niego wyrzucona.

Przed całkowitą bezdomnością uratowało ją Stowarzyszenie, które przyjęło ją do swego przytułku, w którym zmarła.

Oprócz biedy ogromnym problemem ocalonych jest też samotność. Wielu z nich w zagładzie utraciło cale rodziny. Teraz w Izraelu mieszkają w starych pozbawionych wind budynkach, co często uniemożliwia im opuszczenie mieszkania i przebywanie wśród ludzi.

Dal wielu z nich ostatnimi towarzyszami życia są domowe koty.

Za: wolnosc24.pl

Od Redakcji KIP:

Izrael, chociaż powstał po wojnie, uzurpuje sobie prawo do odszkodowań za wszystkich żydów zamordowanych w czasie wojny, ale nie dzieli się z nimi, lecz przejmuje te odszkodowania dla „Przemysłu Holokaust”.

W związku z tym Izrael bierze na siebie odpowiedzialność za zbrodnie żydokomuny w Polsce i Polacy powinni wystawić Izraelowi rachunek za te zbrodnie, które są dziesiątki, jeśli nie setki razy większe niż zbrodnie społecznych polskich mętów na żydach w czasie wojny.

W Gettcie Warszawskim, jak żyd wyszedł za jego mury, to modlił się, aby nie spotkać żydowskich służb porządkowych z Judenratu, bo zwykle tracił życie, lecz granatowego polskiego policjanta, bo ci puszczali żydów wolno.

Polacy uratowali w czasie wojny ponad 100 tysięcy żydów. Najwięcej Polaków jest wyróżnionych medalem „Sprawiedliwy Wśród Nardów Świata”. W związku z tym Polacy maja pełne prawo zażądać od żydów, aby za każdego uratowanego żyda zapłacili odszkodowanie w wysokości 10 milionów złotych i nie jest to kwota wygórowana.

Daje to sumę:
100 000 x 10 000 ooo zł= 1 000 000 000 000 zł
Słownie 1 BILION PLN

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/

Komentarzy 27 to “Tak Izrael traktuje ocalonych z Holocaustu. Co czwarty żyje w nędzy i poniżeniu. Przyznają to sami Żydzi.”

 1. Antares said

  Ci ocaleni pewnie Nas oskarżają o swoje krzywdy. A to jak zwykle żyd żydowi zgotował taki los. Tylko oczywiście o tym nie powie.

 2. Słowianin said

  no tak skoro o tej nędzy alarmuje izraelski raport to na pewno musi być prawda…
  tylko patrzeć jak będziemy spontaniczne zrzutki robic na rozbitków z holokaustu…
  rozbitkowie, rozbitkowie, rozbitkowie, gdzie nie splunąć wszędzie ocaleni z holokaustu…
  o kurde a ten holokaust to dlaczego on był?
  desz pada jak skoczy wilgotność, susza jak słonko przygrzeje, ślisko się robi jak pada śnieg, powódź jak rzeka wyleje, a nie wie ktoś co powoduje te zjawisko atmosferyczne o nazwie holokaust?
  to jest chyba najbardziej cykliczne zjawisko w przyrodzie i najmniej wyjaśnione…
  dziwne takie bo występuje tylko tam gdzie zawędrują żydzi… mają chyba specjalne względy u opatrzności no bo jak to wytłumaczyć?

 3. Nina said

  Świetny artykuł – warto go gdzie tylko można propagować. Podane w nim fakty i liczby są nie naciągane, są ważne

 4. Antychazar said

  Oni/góra pi…dolą ludzi holokitu bo sami go urządzili. To Qurewska mafia kryminalna a nie żaden naród. Tam ynteres i kasa się liczy a nie człowiek. Zresztą wszystko co ich dotyczy jest GÓWNO warte. Razem z nimi wszystkimi. „Wszelka ohyda bierze się od żyda”.

 5. hucpa said

  Litość nad żydem człekokształtnym, to litość nad głupotą, rzecz kosztowna.

  Pomysł na skasowanie, uratowanych żydów, niestety nie przejdzie, żaden przebieraniec, nie odważy się, nawet pomyśleć,. a żydowi oddać, jak szczurowi zwymiotować.

 6. RomanK said

  Hucpa..co i komu sa winni ci ludzie…. ktorzy przezyli Pieklo , zeby dozywac w …..Czyscu?????..mimo , ze sa .. wybrani…..

 7. Edward. said


  Zydzi musza oddac Polsce Pieniadze!!!!!!!!!

 8. Alex. said

  Żydzi z Rosji Sowieckiej uratowani nie przeżyli żadnego holokaustu i ich los to zupełnie co innego i jest sprawą państwową Izraela .

 9. lopek said

  Tzw. Holokaust to była eugenika społeczna. Chodzi o to, że już wtedy wiedziano, że powstanie Izrael i nie życzono sobie tam biedoty żydowskiej – więc Hitlerem ją wymordowano.
  Wobec powyższego – czy dzisiaj ci co to są najbliżej samego Lucyfera – pożądają w Izraelu wspomnianą biedotę żydowską? Oczywiście, że nie. Dobrze – ten artykuł wygląda mi na to, że szykuje się jakieś dodatkowe skubanie gojów i nic więcej.

 10. anty......ch said

  to oczywiste że na holokauście żeruje przedsiębiorstwo Holokaust i to ta firma grabi narody , ich sztandarowym hasłem jest słowo ; antysemityzm; a działaniem jest utrzymywanie świata w kłamstwie i dzięki temu ograbiają innych ,wywołują konflikty zamykają ludziom usta tym słowem ; antysemityzm ; to należy usunąć to słowo z Polskiego języka nie używać traktować jako antypolonizm i zwalczać to antyspołeczne słowo

 11. Marek said

  Qrva, witamy hrabiego Potockiego.
  Z prawowitej linii prezydentów 2RP, od Piłsudskiego poczynając:)

 12. Wit said

  Chazarom jest obojętne kogo mordują i w jaki sposób – czy żyda czy Palestyńczyka. Dla chazara dzień bez mordu, kłamstwa czy kradzieży to dzień całkowicie stracony.

 13. franz said

 14. hucpa said

  re12

  Wit, Chazar to neologizm odciążający żydów od wielkiej tajemnicy zwanej ohydą spustoszenia, czyli sprawczości plemiona niszczycieli, co dalej dobrze Wit ująłeś,. żydowi,. `dzień bez mordu, kłamstwa czy kradzieży to dzień całkowicie stracony`..

  re 6

  Nie ma pytań złych, są źle skonstruowane.
  Sprawca cierpienia to szatan. Cierpienie dla chrześcijanina, poświęcone Panu Bogu, jest medalem do Nieba. A dla żydów, to dopust boży, męka i przeklinanie. To materialiści, którzy wiedza o swym przeznaczeniu, płacą za nie tu i teraz.
  Taki to już los skazańców, za wybraństwo lucyferyczne, Mamona, ..Bóg prawdziwy wskazuje, na bieżąco, gdzie raki zimują. Los żyda może niejednemu wydawać się luksusem lecz to nieprawda, to przeklęte przez Boga i ludzi.

 15. Archer said

  Żyją w biedzie dlatego, że Polska ociąga się z wypłatą za mienie bez spadkowe. Gdyby Polacy zapłacili żydom przynajmniej te 65 miliardów dolarów (a najlepiej 300 miliardów zielonych), to żydzi ocaleli z holocaustu mieliby godne życie pod palmami gdzieś na Hawajach, a nie w Israelu gdzie można być zabitym przez Palestyńczyka kamieniem. Ale czego się można spodziewać po faszystowskiej i antysemickiej Polsce.

  Swoją drogą, w Polsce najniższe emerytury są około 1000 złotych brutto, a niektórzy nawet tego nie mają i muszą żyć z groszowych zasiłków z MOPS-u. W Izraelu wypłacają emerytom ocalałym z Holocaustu 2200 szekli (około 1700 złotych). To kto żyje w większej biedzie? Jeszcze Polska wypłaca z pieniędzy polskiego podatnika dodatki do emerytur żydom, zdaje się 100 euro. Czyli nie mają znowu tak źle.

 16. Piotr Podgórni said

  Ad. 15. Ten artykół pokazuje, że odszkodowań żądają te siły, które ten holokaut organizowały.

 17. keaton88 said

  Niestety, żal, że tak to wygląda…

 18. Wit said

  Re. 16

  Jak już się skończy interes/deal na jednym holokauście to zorganizują kolejny. Chazar nie potrafi żyć bez wojny i zabijania, to pokój jest dla niego śmiertelnym zagrożeniem.

 19. stachu01 said

  W kwestii odszkodowań od żydów można by zaliczyć jeszcze roszczenia w imieniu tych Polaków, którzy nie narodzili się, a mogli, gdyby nie doszło do zbrodni na Polakach ze strony zwyrodnialców żydowskich w mundurach NKWD i UB. Precedens w tego typu myśleniu wybąkał przecież już jakiś żyd w swojej racji, więc droga otwarta i dla naszej.
  Warte zastanowienia jest również oszacowanie strat Polaków wynikających z zawłaszczania przez żydów, na drodze bandyckiego blokowania dostępu dla czysto polskiej młodzieży, posad sędziowskich, prokuratorskich, administracyjnych, naukowych, dziennikarskich itd.
  Do załatwienia są też kwestie odszkodowań dla Polaków zmuszonych przez „polskich” żydów do emigracji.

 20. jjj said

  1. Ciekawe ilu z tych 180 tys. urodziło się przed 8/9 maja 1945?
  2 Ciekawe ilu z tych co spełniają warunek 1, było chociaż 1 godzinę pod okupacją niemiecką?

 21. Kapsel said

  Żydów masowo nie ratowali Niemcy, Rosjanie czy Amerykanie. Żydów ratowali Polacy, co dla wielu jest dziś bardzo niewygodne

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04411-Zydow-masowo-ratowali-Polacy-a-nie-Niemcy.htm

 22. hucpa said

  re 21

  polski mesjanizm, przypuszczam.

  ====

  Malo ich, bohaterów przeciwstawiających się maszynie zła. Ostatecznie samo w sobie popęka, lawa ujdzie, komin zapadnie, nastanie nowe,.

  A żyda zrachować, kto próbował,. pierwej zgonić to ścierwo dla własnego bezpieczeństwa w kupę,. żeby Palestyńczycy mogli pomoc żydom kończyć mur wokół tego tworu, po co im kopać, bezecne rowy i tunele. Wyciągamy nauki z Czarnobyla, Fukushimy, zakładamy na mury kapturek, żeby zarazy nie wylało, gruby na jakie następne 1000 lat, z dnem nieprzemakalnym, coby szczury nie uciekły, i wreszcie zapanuje na ziemi, ład i porządek.

  Cwane bestie usadziły się wokół grobu Pańskiego i myślą, ze na nich nie ma bata.

 23. hucpa said

  Kto by pomyślał, ze na świecie istnieje inteligentne zalegalizowane UFO, legalnie działająca szajka złodziei, bandytów i morderców, poprzebieranych za świętych, na których nie ma mocnych. Nazwali się,..

  Niejeden bohaterski naród, lub wyjątkowa jednostka, brała się za nich,. nieskutecznie, ostatnio to był,.

  TO odżywało, wracało, i dalej robiło swoje. Przekleństwo ubrane w chałat, upodabnia się do nas i chce nas wszystkich zbawić w piekle, podsuwając do konsumpcji, za grzech, co ino duszo chcesz.

 24. Kapsel said

  “ Ilu Palestyńczyków uratowali w Krwawy Poniedziałek Żydzi?”

  https://marucha.wordpress.com/2018/05/23/zydzi-powinni-przeprosic-polakow/#comment-756997

 25. Salcie said

  Sprzed kilku lat a coraz bardziej aktualne…
  ———————————————————-
  Judenland

 26. stachu01 said

  Wypowiedź z filmiku, że paru żydów rządzi milionami Polaków jest trochę nie na miejscu, nawet jeśli odnosi się tylko na potrzeby żartu sytuacyjnego.To nie jest parę żydów. W tym „programie” rządzenia uczestniczą setki tysiące obywateli Polski pochodzenia żydowskiego. Szef tamtego miasteczka jest żydem z pochodzenia, zastępca szefa, była skarbnik też, aktualna to nie wiem, nawet wójt gminy to żydówka, nie mówię o większości załogi muzeum. I tak jest w całej Polsce. A to tylko administracja. Jest niemożliwym, aby z tej hołoty, która przyszła w liczbie czterysta tysięcy w latach powojennych tak rozrosła się ta szczurza armia. Taki stan rzeczy jest wytłumaczalny tylko i wyłącznie na gruncie tezy, że ten ich cały holokaust wyglądał nieco inaczej i ogromna część zagazowanych raczyła była zmartwychwstać w dwa tygodnie później.
  Stary Dżordż Orłel wiedział o kim pisał. Z teleekranami też miał rację.

 27. hucpa said

  Judeo polonia POLIN, Słowiańsko-parchata kolonia żydowska, w centrum Europy, wymieszana na wzór Ibrahella, z tym ze po jasnej karnacji, by Polacy nie widzieli OBCYCH.[ film `Oni zyja`] Duch żydowski unosi się nad Polska, uczy kraść, kombinować, mordować, gwałcić, nienawidzić, pogardzać,. jeden drugiemu wilkiem, brat brata topi w Wiśle, za parę szekli. Paranoja katolicyzmu w wydaniu polskim podszytego śmierdzącym Talmudem. Polska razwiedka kos-cielna biesiaduje przy stole mamona.

  Ohyda spustoszenia.

  Pod panowaniem Hitlera parchów padło w/g „zaprzeczeń„z wycieńczenia, brudu i likwidacji, nie więcej jak 130-180 tys jednostek, zapewne tych mniej wartościowych parchowi.
  Ja bym powiedział, ze Hitler nawet dbał o to, by sami się zarządzali, by nie było niedomowień, w razie przegranej. Gdyby wiedział, o co parch go osądzi, jakimi prawami będzie męczył, ich los byłby odmienny, i dziś, nie miałby kto, poza Grenlandią pretensji do kogokolwiek.

Sorry, the comment form is closed at this time.