Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Jedwabny Szlak w Stalowej Woli

Posted by Marucha w dniu 2018-05-24 (Czwartek)

Dwadzieścia kilometrów od Stalowej Woli znajduje się europejski tor, który niemal łączy się z szerokim torem. Uważałem i nadal uważam to miejsce jako szansę rozwoju gospodarczego dla kilkunastu powiatów z trzech województw, ale głównie dla Stalowej Woli i graniczącego z nią Niska.

Gdy byłem prezydentem planowałem tam powstanie terminalu przeładunkowego. Prowadziłem nawet rozmowy z przedsiębiorcami z Ukrainy, którzy chcieli w ten pomysł inwestować i nawet zapewniali mnie, że mogą w krótkim czasie przywieść potrzebną ilość dolarów w walizkach.

Ostatecznie zajęło się nimi ABW, ale po nich pojawiali się następni zainteresowani. Nie jestem już prezydentem Stalowej Woli, a w sprawie terminalu nic się nie dzieje. Udało się jedynie wpisać tę inwestycję do jakiejś wojewódzkiej strategii czy programu, ale nic z tego nie wynika.

W ten sposób znika ostatnia szansa na silny impuls rozwoju gospodarczego dla Stalowej Woli i tych kilkunastu powiatów. Blisko lokalizacji terminalu będą się krzyżować drogi ekspresowe S19 i S74. Taki węzeł komunikacyjny to unikalna sytuacja w skali Polski. Dodatkowo to szansa na wpięcie się w Nowy Jedwabny Szlak. S19 ma być częścią Via Baltica, sięgając do Grecji.

Chińczycy już wynajęli port w Salonikach i ma on być wykorzystywany w ramach południowej linii Nowego Jedwabnego Szlaku. Szeroki tor koło Stalowej Woli, to z kolei szansa na wpięcie się w linię Szlaku przechodzącą przez Rosję. Oczywiście przedsięwzięcie jest ryzykowne, ale nikt nie przedstawia żadnej szansy na perspektywę rozwoju gospodarczego regionu.

Złości mnie i smuci zarazem kompletna bierność samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkiego w tej sprawie. To pokazuje, że samorządy zaczynają grzęznąć. Nie ma myślenia dalekowzrocznego i szerszego niż granice własnej gminy czy powiatu. Im niższy szczebel samorządu, tym większa troska o święty spokój.

Dokłada się do tego polityka rządu, podporządkowana interesom USA i z tego względu nieufna i niekonsekwentna wobec Chin w tym i Nowego Jedwabnego Szlaku. Tylko na tym przykładzie widać, że jest to ze szkodą dla polskich interesów. W samej Stalowej Woli jest przecież chiński partner, którego można zainteresować udziałem w powstaniu terminalu.

Niestety obawiam się, że takie myślenie przerasta lokalnych samorządowców i pewnie nadal będą wmawiać wyborcom, że kawałek drogi, jakiś plac zabaw albo impreza z udziałem marnego premiera z jeszcze nędzniejszym prezydentem państwa, to epokowe osiągnięcie.

A Państwo spotykacie się wąskim czy szerokim myśleniem swoich władz samorządowych?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 6 do “Jedwabny Szlak w Stalowej Woli”

 1. Pan Szlęzak udaje czy nie wie? Nasi bogobojni miłośnicy hamburgerów juz dawno zrezygnowali z Jedwabnego Szlaku. Sytuację wykorzystała Rosja i Białoruś. Port w Kaliningradzie będzie rozbudowywany. Natomiast szerokie tory PKP rozbierze i spokój. Po co nam chińskie juany, wolimy jak nas hamburger poniża

 2. Archer said

  Tutaj są dwa bardzo ciekawe filmiki o największym „sojuszniku” USA i ich relacjach „partnerskich” z Polską:

 3. hucpa said

  żydzi polscy pilnują swego poletka, M O J E, nie skośne, nie daj panie, Polska by odżyła i Polacy łby podnieśli,. lepiej postraszyć ruskiem, do walić śmieciówa, poględzić na RM, a haracz do portfelika, z parunastu milionów niewolników, to rarytas.

  Autochton idzie za dropsa do pierdla, żyd za miliony na oczach gawiedzi, komisyjnie, odjeżdża Lamborgyni, i co mu zrobisz ?

  Możesz szmatę założyć na kij, powoli,. pochodzić, postękać, w czasie wolnym od harówki, to cala twoja wolność, niewolniku !

  Możesz jeszcze gluta palic i zagłosować, oczywiście na swego pana żyda, który obieca zbawienie.

  ,…….

 4. AHA said

  POLSKI NIE MA to nawed nie BANANOWA REPUBLIKA to BANTUSTAN przygotowywany na ewakuacje PEOPLE z Bliskiego Wschodu program mieszkaniowy lotnisko koleje. Przeciez to nie dla polskich KOZLATEK. TAM nie ma wody a jarzyny ruskie semity podlewaja goownami. TRZEBA UCIEKAC gdzie ano do RAJU do POLIN.

 5. Moher49 said

  Panie Szlęzak, było minęło i se ne vrati. Nie trzeba było w kulki pogrywać z mieszkańcami Stalowej Woli to może by na kolejną kadencję wybrali.

 6. revers said

  poględzić na RM, …

  Ojciec rebe Rydzyk, lub po uporzadkowaniu liter rebe Rzydyk, zydek ostanio dostal na ten bezbozny cel robienia wody, szamba w glowie polakom, a sczegolnie nawroconym polkom 80 mln zlp, i rozne geszefciki przymaryjne, na zasadzie zrob dobrze gawiedzi, gojom, zalatw sobie nowego meybacha od bezdomnego. Nie bez kozery kreci sie tez kolo niego Daniels.

  Choc w kasie niby panstwa pusto, dodatkowo obciazona ustawka 447 to na propagande pro semicka musi byc kasa, anty rosyjska.

  Amazon jest szybszy, nadchodzi nieublagalnie od zachodu juz jest we Wroclawiu i w Szczecinie, a kazda transkacja nozwana jest w usraelu i tam pieniadze maja zistac praktycznie tych samych produktow co na chinskiej alibabie, tyle ze drozej z korzysia dla gudlaja.

  Polski goi to nawet nie zauazy ze je chinskiego hamburgera, czy chicka no bo kupowal u amerykanow w amazonie i zo drozej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: