Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  revers o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  gorej o Rozbić system samowładzy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Sprawa deportowanej Rosjanki a prawa człowieka

Posted by Marucha w dniu 2018-05-25 (Piątek)

Osoba Jekateriny Cywilskiej, obywatelki Federacji Rosyjskiej, która została wydalona z Polski za rzekomą działalność hybrydową przeciwko państwu pozostaje w centrum uwagi rosyjskich mediów i działaczy społecznych.

Tym razem organy, zajmujące się ochroną praw dzieci są zaniepokojone losem jej niepełnoletniej córki, która została na terytorium Polski bez opieki matki.

Jekaterina, która pochodzi z Woroneża w 2013 roku wspólnie z sześcioletnią córką przeprowadziła się do Polski, gdzie jako filolog-slawista znalazła pracę. Później wyszła za mąż za obywatela Polski i wspólnie zamieszkali w Krakowie.

W połowie maja kobieta dostała telefon z policji — poinformowano ją, że powinna stawić się na komisariat, ponieważ była świadkiem jakiejś kradzieży na ulicy św. Gertrudy w Krakowie. Rosjanka powiedziała, że niczego nie widziała, ale zapewniono ją, że to tylko zwykła formalność.

Następnego ranka wyszła z domu, wówczas zatrzymali ją nieznani ludzie w cywilu, pokazali legitymacje oficerów straży granicznej RP i poprosili o okazanie dokumentów, rzekomo w celu kontroli. Kiedy kobieta wyciągnęła paszport i pozwolenie na pobyt dowiedziała się, że zostanie w trybie natychmiastowym deportowana z Polski.

Wszystkie te działania podjęto na podstawie dokumentu, podpisanego przez ministra spraw wewnętrznych Polski, w którym oskarżono ją o „podsycanie polsko-ukraińskiej wrogości” i stwierdzono, iż jej poglądy są sprzeczne z polityką historyczną współczesnej Polski.

Jekaterina domagała się, by jej córka wyjechała z kraju razem z nią, na co nie wyrażono zgody. Na koniec wsadzono ją do samochodu i wywieziono do punktu granicznego Bezledy-Bagrationowsk w obwodzie kaliningradzkim. Z Kaliningradu poleciała do Moskwy i następnie do Woroneża, gdzie mieszkają jej rodzice.

Później kobieta dowiedziała się, że dostała pięcioletni zakaz wjazdu do Polski i innych krajów strefy Schengen. Rosjanka przypuszcza, że komuś w Polsce mogło się nie spodobać to, że przyłączyła się do stowarzyszenia „Kursk”, które odbudowuje pomniki żołnierzy radzieckich, poległych w latach 1944-1945 podczas wyzwalania Polski z rąk nazistowskich okupantów.

Jekaterina nie rozumie jednak, skąd wzięły się oskarżenia o wzniecanie polsko-ukraińskiej nienawiści? Dodaje, że już po powrocie do Rosji zaczęła dostawać na Facebooku pogróżki o treści „spalimy cię żywcem” z autoryzowanych profili z ukraińską symboliką.

Korespondentka radia Sputnik Irina Czajko porozmawiała przez telefon z Jelieną Sutorminą z Izby Społecznej Rosji i zapytała ją, co sądzi o tej sytuacji.

— Mam do tej sprawy bardzo negatywny stosunek, to po prostu dręczenie człowieka i ewidentne naruszenie wielu międzynarodowych norm prawnych. Przecież obywatelka Rosji, mieszkająca w Polsce z mężem i córką została deportowana do kraju bez podania zrozumiałych przyczyn i nawet bez decyzji sądu.

To, co zrobiły polskie władze to po prostu skandal. Prawa człowieka zostały złamane kilkukrotnie. Po pierwsze przymusowo rozdzielono matkę z niepełnoletnią córką, która nie ma w Polsce opiekuna prawnego. Co prawda mąż Jekateriny podjął już odpowiednie kroki, żeby mógł zostać opiekunem dziewczynki, ale takie sprawy mogą się długo ciągnąć.

Oprócz tego Jekaterina została pozbawiona pracy i może ponieść z tego powodu straty finansowe. Jak najszybciej zwrócę się do Rady Europy i Komisarza Praw Człowieka z prośbą o zbadanie tej sprawy.

Skontaktuję się też z Rosyjską Fundacją Obrony Praw Rodaków i poproszę ją o przydzielenie doświadczonego adwokata, który będzie bronić jej prawa do mieszkania z córką. Trzeba wyjaśnić, dlaczego władze Polski pozbawiły Jekaterinę Cywilską prawa do przebywania w krajach Schengen na okres 5 lat? Przecież nie należy ona do żadnych struktur przestępczych, nie jest terrorystką ani człowiekiem, który stanowi zagrożenie dla społeczeństwa. Musimy się dowiedzieć, o co tak naprawdę tu chodzi. I nie mam wątpliwości, że z pewnością wyjaśnimy tę sprawę.

[Sprawa jest jasna. Polski rząd to plugawe kanalie. – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 21 to “Sprawa deportowanej Rosjanki a prawa człowieka”

 1. Inkwizytor said

  Dlaczego ja jeszcze jestem na wolności ??? a tak wogóle to jebać Jarosława Kota Kaczyńskiego i Andrzeja Kornhausera Jude 🙂

 2. AlexSailor said

  No, tym razem popełnili błąd.
  Jest podpis i mocarstwo sąsiednie może z tego zrobić pokazowy użytek.
  Dopełniając miary degradacji Polski, po upokorzeniach np. z udziałem JE prezydenta w Ameryce.

 3. snag said

  admin ,…

  Zostaję w Stanach senor, jakby nie było tu sprawa trafiła by do sadu, dali adwokata i tłumacza jeśli nie było by stać. Oskarżyciel musiał by dostarczyć wiarygodne dowody a jeśli nie to wycofać oskarżenie, poza tym, po dostarczeniu dowodów, kaucja i wolność do wyroku a po wyroku skazującym, odwołania minimum do czasu aż córka dorośnie ,…

  Na marginesie, gdzie są organizacje praw człowieka, obrony dzieci, rodziców, etc.?

  Grajdołek nie Rzeczpospolita – Fuc*ing bantustan w środku Europy ,…

  ———–
  A Pan znów nam wciska jakieś bajdy o praworządności w USA…
  Admin

 4. ibrahim ibn jakub said

  jebać ukraińców…..

 5. lewarek.pl said

  2.
  „Dopełniając miary degradacji Polski, po upokorzeniach np. z udziałem JE prezydenta w Ameryce.”

  Dla Dudy to nie były żadne upokorzenia. Przeciwnie, on się specjalnie nadstawia, żeby im się podobać. No – mówi – taki lajf.

 6. snag said

  Nie wszystko senor, jeśli okazało by się ze bez podstaw zaraz znalazł by się jakiś adwokat czy firma i sadzili by winnych czyt. agencje za cala listę szkód emocjonalnych, materialnych i pochodnych. Minimum 1/3 odszkodowania adwokatowi, oni tez musza z czegoś żyć 😉 ,…

  ——-
  Panie Snag… do kogo ta mowa…
  Admin

 7. Zerohero said

  Żydostwo robi w Polsce co chce i żaden śmieć z ABW nie powie o wojnie hybrydowej, konieczności wydalenia, aresztowania…. A tutaj sadystycznie rozdzielają matkę i dziecko, bo matka „prowadziła narrację”. Jak widać jest to organizacja zatrudniająca zwyczajne g..wno ludzkie. To nie pierwszy ich taki numer.

 8. hucpa said

  re 6

  Tam gdzie zyd przy korycie, tam iluzoryczne prawa, Sajgon. Różne wydania pod publiczkę, ten sam syf.

 9. snag said

  6 ,…

  Do pana … Trump jest 16 miesięcy w B. Domu i jak do tej pory oprócz kilkuset gangsterow/kryminalistow nie udało mu się wyrzucić jednego nielegalnego imigranta który nie zadarł z prawem. W poprzednim zapomniałem o sanktuarium miastach a jest ich od jasnej w samej Kalifornii ,…

 10. RomanK said

  To odpowiedz za wyrzucenie z Rosji i zakaz wjazdu na 30 lat ..tzw „polskiego dziennikarza”…Tomasza Matejczuka.. 05.03 2018.
  Widocznei kobieta nawinela sie im pod reke,.,.,.z braku laku….

 11. andzia said

  Rzyt dolał oliwy do ognia i kopie dołki pod dwyżydzianami. Dla jewunii to dodatkowy, mocny dowód na łamanie demokracji i praw człowieka w Polsce. Jak się nie otrząśniemy z tego robactwa, to nas zeżrą do cna.

 12. Boydar said

  Pier*olenie o Szopenie, po co to analizować, roztrząsać, dzielić na sześćdziesiąt cztery jak Pan Jasiek. Przecież to wszystko ścierwo jednym ch. robione. Dla zaradzenia sytuacji, należy prewencyjnie odstrzelić (można też zadusić, żeby krwi nie przelewać) dwóch lub trzech z górnej szuflady i już po tygodniu konfiguracja się zasadniczo uzdrowi. Szybko się zreflektują, po najbliższym posiedzeniu loży. Tylko w żadnym przypadku nie mordować, to nie po katolicku, pozbawić jedynie funkcji życiowych wewnątrz naszego organizmu państwowego. Tylko kto, ja ? Sześćdziesięcioletni prawie dziadek mam się tym zająć ? A na kogo płaciłem podatki całe zawodowe życie ? Na „Pana Józefa” ?

 13. snag said

  Admin @ 6 ,…

  Przykład szefie – Za jazdę po pijanemu sędzia zdecydował ze kierowca musi mieć monitor w aucie który uniemożliwi mu jazdę po pijoku. Facet nie stawił się do warsztatu na zamontowanie aparatu. W takim wypadku obowiązkiem sadu jest aresztowanie gościa za lekceważenie wyroku czego ten nie zrobili bo ktoś tam zapomniał. Kilka dni później ten sam pijany kierowca miał wypadek i zabił dwoje ludzi. Za niedopilnowanie miasto (wyrokiem sadu) zaplaci rodzinie $13 milionów.
  https://www.seattletimes.com/seattle-news/city-of-seattle-and-family-of-relatives-killed-by-repeat-drunken-driver-settle-lawsuit-for-13-million/

  ——-
  Ja znam takich, co zabili kilkaset tysięcy… i włos im z głowy nie spadł….
  Admin

 14. GZN said

  „… jej poglądy są sprzeczne z polityką historyczną współczesnej Polski”. No to czekam na wizytę chłopców z ABW. Jako, że deportować mnie nie mogą, to zostaje tylko ciężki wpier…ol. No żebym zrozumiał, że mam zmienić…. poglądy swoje. Żeby nie były sprzeczne q…rwa.

 15. NICK said

  Proste.
  Snag.
  We hellu.
  Się Usrał.

  NIE ZNA innych znamion.
  Przykład doskonały.
  Co robi Usra-hell z ‚obywatelami’.
  Popatrz.
  Jełopie snagu.

  Na trumny.

  Jedna z nich jest dla Ciebie.
  Nie.
  Nie w Niebie.

 16. Ale dlaczego? said

  To się nazywa dyktatura.
  Na dodatek dyktatura wasalska, kondominium USA i Izraela.

  Nic nie ma znaczenia, byle mogli robić laskę rzydom.

  W uzupełnieniu:
  ABW przekracza swoje kompetencje
  http://www.mysl-polska.pl/1571

 17. RomanK said

  NIkt nie sledzi Najwzniejszego wydarzenia ostatnich dni…Forum Ekonomicznego w Petersburgu…..oczywiscie nikt w Polsce, ktorej tam nie bylo….
  Byl natomiast prez Macron, prez Japonii, Sekretarz KPCH….i szefowa Banku Swiatowego…oraz plejady innych gosci ..ktorzy sie licza..

 18. VAV said

 19. Maverick said

  Och te żydowskie chazary za wszelką cenę chcą poróżnić braci Słowian, a głupie Polactwo nabiera się na ich prymitywne intrygi. Za to czekają ich latarnie.

 20. snag said

  Admin @ 13 ,…

  Eureka !!! A gdzie takich nie ma, czy nie było?

 21. Lily said

  Re 18;VAV
  A to wszystko dzialo sie,kiedy calkowita wladze
  w I (pierwszym) PIS-ie,mieli Kaczynscy.

Sorry, the comment form is closed at this time.