Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin: „Nadchodzi zagrożenie, jakiego świat jeszcze nie widział”

Posted by Marucha w dniu 2018-05-26 (Sobota)

Nieposzanowanie norm prawnych może stać się przyczyną kryzysu, jakiego świat jeszcze nie widział – oświadczył Władimir Putin na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.

„Wyjście jednej ze stron konfliktu z pola prawnego, zerwanie umów zawsze pociąga za sobą istotne ryzyko i koszty. To aksjomat praktyki biznesowej” — przypomniał rosyjski lider.

W skali globalnej takie zachowanie państwa — zwłaszcza ośrodków siły — jest brzemienne w negatywne, jeśli nie destrukcyjne skutki — ostrzegł Putin.

Nieposzanowanie obowiązujących norm i utrata wzajemnego zaufania mogą nałożyć się na nieprzewidywalność, niepokój związany z kolosalnymi zmianami. Taki zbieg czynników może doprowadzić do kryzysu systemowego, jakiego świat jeszcze nie widział — powiedział prezydent.

Putin zaapelował o budowę gospodarki zaufania.

Nowe formy protekcjonizmu

Kolejnym zagrożeniem dla stabilność światowej gospodarki są nowe formy protekcjonizmu — uważa rosyjski prezydent.

„Jeśli wcześniej w obiegu były klasyczne formy protekcjonizmu, co oczywiście także budziło żal, takie jak dodatkowe cła importowe, wymogi techniczne lub ukryte subsydia, to dzisiaj mowa o protekcjonizmie w nowym wydaniu — o wykorzystywaniu jawnie wymyślonych pretekstów, o powoływaniu się na interesy bezpieczeństwa narodowego. Po co? W celu wyparcia konkurentów lub wymuszenia ustępstw” — powiedział Putin.

Wspólna odpowiedzialność

Odpowiedzialność za wspólną przyszłość leży na każdym państwie, zwłaszcza na państwach z wiodącą gospodarką — przypomniał Władimir Putin. Rosyjski lider wezwał do odnoszenia się z szacunkiem do innych państw i partnerów.

Swoje interesy można forsować w różny sposób: albo ignorując innych, albo szanując swoich partnerów. Rozumiem, że współczesny świat jest siecią powiązań, a państwa są między sobą powiązane. I na każdym państwie, zwłaszcza na dużych, wiodących gospodarkach świata spoczywa kolosalna odpowiedzialność za wspólną przyszłość — zakończył prezydent.

Legalny mechanizm

Putin odnotował konieczność utworzenia legalnego mechanizmu w celu wprowadzenia zmian do handlu światowego, żeby uwolnić się od archaicznych form i zachować to, co najlepsze.

Rosyjski lider podkreślił, że świat ulega zmianie, a wraz z nim zmianie ulegają instytucje i reguły. One z kolei powinny być wspólne dla wszystkich.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 33 to “Putin: „Nadchodzi zagrożenie, jakiego świat jeszcze nie widział””

 1. Plausi said

  Nizawodny mechanizm

  globalnego imperium. Na wznikającą z tego konieczność już zwracaliśmy uwagę.

  „W skali globalnej takie zachowanie państwa — zwłaszcza ośrodków siły — jest brzemienne w negatywne, jeśli nie destrukcyjne skutki”, z historii doświadzyliśmy, że aby zastąpić WBrytanię przez USA jako nadzorcę globlanego imperium potrzeba było II Wojen określanych jako światowe. A więc nie łudźmy się. Należy dodać, że rola dywersantów w Europie

  https://marucha.wordpress.com/2018/05/25/pieniadz-bezgotowkowy-fundament-nowego-porzadku-swiata/#comment-757198

  jaką przyjęła obecna administracja w Warszawie stawia ludność naszego kraju w dość niewygodnym położeniu, ale w 1939 roku nie było inaczej, też walczyli Polacy za upadające imperium, WBrytanię. Potwierdzono w ten sposób słuszność starego przysłowia: „No bo Polak przed szkodą i po szkodzie głupi”.

 2. ibrahim ibn jakub said

  „Nieposzanowanie norm prawnych może stać się przyczyną kryzysu, jakiego świat jeszcze nie widział”
  jedziem dalej:
  „Odpowiedzialność za wspólną przyszłość leży na każdym państwie ”
  Łał….towarzyszu sekretarzu putin, to jak tam Smoleńsk w kontekście tego coś pan powiedział….
  Wiem, wiem, za dużo szatańskiego hazarstwa w Polin rządzi. Ale chyba swoich ludzi pan masz tutaj. Taka wieloletnia praktyka wywiadowcza , począwszy od Cze-Ka robi swoje….

  ——–
  No właśnie, jak to z tym Smoleńskiem?
  Admin

 3. hucpa said

  Königsberg, Kaliningrad, Królewiec, – i co dalej ?,. Donbas i nUPA,.., zmiany finansowe na skale globalna, przepychanka terytorialno-kopalniana middle-east. DARPA, żołnierz GMO, automatyzacja broni, pocisków,…

  Zyd szerszen, dawca wiecznej wojny i niepokoju, spija krew ze swych poddanych.

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=1585

 4. Plausi said

  Błahostki kontra rzeczy poważne

  Nie pierwszy to raz rzeczy poważne są ignorowane, Putin zwrócił uwagę na przebudowę światowego systemu, która nam nieuchronnie grozi, ale zarówno @2, jak i @3 dorwali się do spraw, które być może niektórym Polakom wydają sie ważne a nawet bardzo ważne, ale dla całego światabez większego znaczenia, być może bez jakiegokolwiek znaczenia.

  Michalkiewicz postawił raz mądre zasadnicze dla Polaków pytanie:

  „Komu potrzebna jest Polska ?”

  Dla ułatwienia przypominamy, że Polska przestała istnieć przeszło wiek i jakoś świat tego za bardzo zauważył, a odrodzenie Polski nastąpiło dopiero w efekcie większej operacji dla Europy, likwidacji dawnych imperiów zaborczych i rozbicia ich na mniejsze jednostki administracyjne, w tym Polskę, w celu łatwiejszego zarządzania tymi jednostkami w globalnym systemie. Logika tej operacji jest dość prosta, wyrastające centrum imperium USA potrzebowało mniejsze prowincje do zarządzania imperium globalnym.

  Znaczna ilość Polaków, chyba nawet przeważająca większość, ma światopogląd grajdołka, nie jest w stanie pojąć procesów o większym znaczeniu niż jej ograniczony horyzont myślowy. To tłumaczy, że tak łatwo wpadli Polacy w nastawioną na nich pułapkę, i trzepocą się dziś trafieni tym ościeniem.

  Mniej obeznanym z geografią pragniemy przypomnieć, że Rosja jest naszym krajem bez mała ościennym, nie polegalibyśmy za bardzo na znaczeniu państw buforowych jak kraina U, a USA są za oceanem i Polska ma dla nich znaczenie jedynie jako bardzo odległe przedpole ew. działań wojennych, których USA uniknęły na swym terytorium od półtora wieku.

  Ze zgrozą musimy podkreślić słuszność zacytowanego w poprzednim naszym tekście przysłowia.

 5. Plausi said

  Winno być

  „że tak łatwo wpadli Polacy w nastawioną na nich pułapkę, i trzepocą się dziś trafieni tym ościeniem.”

  Zakradł się poważny błąd formatowania html, przepraszamy.

 6. Tekla said

  Prezydent Putin napewno wie ,ze upowcy szykuja sie na wielka wojne z Dombasem w czasie Mundialu…

 7. revers said

  wojna to juz zaczela sie 19 maja, przez ostrzaly z broni ciezszego kalibru, niz te ktore przewidywaly potozumienia Minsk2, sa tuziny zabitych i to wsrod ludnosci cywilnej.

  kulminacja nastapi miedzy 2-3 a 11 czerwca.

 8. Ola said

  A bo to co nowego? Ludzkosc zawsze byla nekana kataklizmami . Jak nie wojna , to dzuma, czarna smierc . Najchetniej jednoczesnie . I redukcja ludzkosci o setki milionow przez – nie! …… szczura i jego pchly:

  „Dane dotyczące liczby śmiertelnych ofiar czarnej śmierci różnią się, niemniej szacuje się, że w XIV wieku zabiła ok. 75–200 mln ludzi[47][48][49]. Według zajmującego się średniowieczem historyka Philipa Daileadera (2007):

  Quote-alpha.png W ostatnich badaniach utrzymuje się tendencja do twierdzenia, jakoby 45–50% ówczesnej europejskiej populacji wymarło w ciągu czterech lat. Występują też różnice geograficzne. Podczas gdy w europejskim regionie Morza Śródziemnego (Włochy, południowa Francja, Hiszpania), gdzie zaraza panowała cztery lata, zginęło prawdopodobnie ok. 75–80% populacji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii […] bliżej 20%[50].
  Na Bliskim Wschodzie (w tym Iraku, Iranie i Syrii) wymarło ok. jednej trzeciej populacji[51]. W samym Egipcie czarna śmierć zabiła ok. 40% ludności[52]. W Paryżu wymarła połowa liczącej wówczas 100 tysięcy osób populacji. We Florencji w wyniku zarazy liczba ludności spadła ze 110–120 tysięcy w 1338 do 50 tysięcy w 1351. Zmarło co najmniej 60% ludności Hamburga i Bremy[53]. Przed 1350 w Niemczech liczba osad wynosiła około 170 000, a w 1450 – już o 40 000 mniej[54]. W 1348 zaraza rozpowszechniała się tak szybko, że zanim lekarze i władze były w stanie podjąć jakieś radykalniejsze działania, liczba ludności mieszkającej w Europie była już o jedną trzecią mniejsza. W zatłoczonych miastach ilość śmiertelnych ofiar czarnej śmierci bardzo często wynosiła ok. 50% ludności. Najmniej ucierpieli Europejczycy, żyjący na odizolowanych obszarach. Tymczasem wśród mnichów i księży śmiertelność była bardzo wysoka, gdyż opiekując się chorymi, sami się łatwo zarażali[55].

  Prześladowania[edytuj | edytuj kod]

  Palenie żywcem Żydów, oskarżanych o szerzenie zarazy. Czarna śmierć przyczyniła się do nasilenia się nastrojów antysemickich i licznych pogromów Żydów.
  Czarna śmierć przyczyniła się do odnowy religijnej, zmieniającej się nieraz w fanatyzm. Niektórzy Europejczycy obwiniali o zarazę „różne grupy, np. Żydów, zakonników, cudzoziemców, żebraków, pielgrzymów”[56][57] i Romów. Trędowaci oraz inne osoby z wyraźnymi zmianami skórnymi (jak trądzik czy łuszczyca) były w całej Europie izolowane i mordowane.

  Dochodziło do wielu napaści o charakterze antysemickim[58]. W sierpniu 1349 wymordowano gminy żydowskie w Moguncji i Kolonii. W lutym tego samego roku mieszkańcy Strasburga zabili ok. 2 tysięcy Żydów[58]. W ciągu całego roku 1351 zniszczono 60 większych i 150 małych społeczności żydowskich[59]. Bardzo popularne stawały się bractwa flagelantów, liczące wówczas powyżej 800 tysięcy członków[60].

  Ponieważ XIV-wieczne lecznictwo nie potrafiło wyjaśnić przyczyn epidemii, Europejczycy upatrywali je w siłach astrologicznych, trzęsieniach ziemi i zatruwaniu studni przez Żydów[12]. Europejscy władcy nie reagowali wyraźnie na kryzys związany z pandemią, nikt bowiem nie był w stanie wyjaśnić, co ją powoduje i w jaki sposób się rozpowszechnia. Wielu ludzi wierzyło, że jedynie gniew Boży jest w stanie wywołać tak przerażające wydarzenia.”

 9. Kapsel said

  Re Artykuł

  …… Putin: „Nadchodzi zagrożenie, jakiego świat jeszcze nie widział”…

  W książce Antoniego Socci „Tajemnice Jana Pawła II”, str. 163, czytamy: Ks. Kardynał Karol Wojtyła jako Metropolita Krakowski w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych 9 listopada 1976 roku: ”Stoimy w obliczu największej w historii konfrontacji, z jaką ludzkość miała kiedykolwiek do czynienia. Nie sadzę, aby szerokie koła społeczności chrześcijańskiej zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy teraz w obliczu ostatecznej konfrontacji między kościołem a antykościołem, ewangelią a antyewangelią. Ta konfrontacja została wpisana w plany Bożej opaczności. Jest to czas próby, w który musi wejś cały Kościół, a polski Kościół w szczególności.”
  W listopadzie 1980 roku, w czasie podróży do Niemiec, Jan Paweł II, spotkał się z grupą wiernych i dziennikarzy, którzy zapytali go o treść Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Wypowiedź Papieża ukazała się potem w gazecie „Stimme des Glaubens” ( nr10 z 1981r. ):” -Co zawiera tajemnica fatimska, i dlaczego nie została opublikowana zgodnie z obietnicą już w 1960r?
  Papież: –”Z uwagi na treść robiąca wielkie wrażenie… . Ponadto każdemu chrześcijaninowi powinno wystarczyć taka wiedza: jeśli się czyta, że oceany zatopią cale kontynenty, że ludzie nagle zostaną pozbawieni życia, z minuty na minutę, i to milionami… .Kiedy się to wie, nie należy domagać się publikacji tej tajemnicy. Wielu chce wiedzieć tylko z ciekawości lub żądzy sensacji, zapominając, że wiedza niesie ze sobą także odpowiedzialność. To bardzo niebezpieczne kiedy się nic nie czyni, mówiąc, to i tak na nic… . „ W tym miejscu Papież wziął do reki różaniec i powiedział: -Oto lekarstwo na zło! Módlcie się, módlcie się, i o nic więcej nie pytajcie. O całą resztę zwróćcie się do Maryi.”. -A co się stanie z Kościołem? „Musimy być dobrze przygotowani, na bliskie już wielkie próby, włącznie z poświęceniem własnego życia, i z naszym całkowitym oddaniem Chrystusowi i dla Chrystusa. Próby będą mogły być mniej dotkliwe na skutek naszych modlitw, ale nie można ich uniknąć, gdyż prawdziwa odnowa Kościoła, będzie mogła nastąpić tylko w taki sposób. Tak jak wiele razy Kościół odradzał się z krwi, tak i tym razem nie będzie inaczej. Odmawiajmy dużo i często święty różaniec.”
  Odmawiajcie codziennie różaniec…

  http://www.duchprawdy.com/jan_pawel_II_o_III_tajemnicy_fatimskiej.htm

 10. Plausi said

  Ku odnowie kościoła

  zmierzamy wielkimi krokami.
  @9, Kapsel
  „Musimy być dobrze przygotowani”, trzeba JP II przyznać, że on swą część przygotowania znakomicie wykonał, że nam nic innego nie pozostaje, jak tylko się modlić i płacić nakeżną lichwę. Przecie, „każdemu chrześcijaninowi powinno wystarczyć taka wiedza:”, aby ocenić:

  „Kto byłby w stanie rozpoznać, gdyby na Stolcu Piotrowym zasiadł Antychryst ?”

  Kapsel na pewno.

 11. revers said

  Czyli zyd o chazarach, syjonistach napisal …

  ” Zionism is only around 100 years old. It is the transformation from religion to nationalism, to materialism created by non-religious Jews who hated their religion. The reason why they use the name Israel, the Star of David, hijacking, stealing the identity of Judaism and the Jewish people is in order to gain a legitimacy for their existence that should lead people to say, ‚oh, it is God given to them’ and that they should use fear and intimidate people from speaking out against their actions because they will call those that do anti Semitic; it couldn’t be anything further from the Truth. ”

  Yisroel Dovid Weiss

 12. onims said

  Ad 8

 13. la luna city said

  Cały ten spicz wykłada ten co powiedział że Rosja w Syrii broni swoich geostrategicznych interesów.

 14. RomanK said

  POlityka zmienia sie tak szybko ze…w oczach miga- jak telewizor:-_))))
  KIlka dni temu prez Trump oglosil ze ze spotkania z Racket Man ..nici…nicii ..sru bzdziu…nima….
  W zeszlym tygodniu odbylo sie Miedzynarodowe Forum Gospodarcze w Petersurgu…a w sobote spotkali sie przywodcy Koreii…nikt nei wiedzial z razu ..nic -ze sie spotkali, i najmniej po co….w sobote…. Dzis rano uslyszalem prez Trumpa mowiacego -jakby ngdy nic- ,ze owszem spotjkani w czerwcu bedzie jak planowani…..
  A ciele stoi i patrzy…na wrota , ktore maluja dla niego w kolorze Te…n….czy:-))))))))

  Ze zgrozą musimy podkreślić słuszność zacytowanego w poprzednim naszym tekście przysłowia.pisze pan Plausi..

  ..ano..prawda najczesciej przeraza…i poraza…..cielatko dlatego zyje ,ze zanim zacznei pojmowac co namalowali na wrotach , najczeciej juz maluja druga farba co innego:-0))))

 15. Boydar said

  Trump całym swoim dotychczasowym „pontyfikatem” daje nam do zrozumienia to, co napisano dawno temu na ścianie Langley – na tym świecie nic nie jest takie na jakie wygląda. Nie pamiętam dokładnie, ale jakoś tak. W każdym razie mówi nam żebyśmy nie interpretowali na siłę jego posunięć czy wypowiedzi, bo to fragment znacznie większego przedsięwzięcia i macanie słonia za ogon albo inną część słońskiego ciała nic nam nie da.

 16. troll polonii said

  Moze sie to niektorym wydawac truizmem ale Putin nie mowi nic innego niz kaze Dekalog i prawa przyrody.
  Putin jest ogromnie uczulony na punkcie prawa.
  I niestety, ani Ibrahim ani Hucpa nie maja racji.
  Rosja od samego poczatku domaga sie dchodzenia w sprawie Smolenska. Polska nawet jeszcze nie wszczela dochodzenia!!!
  Podobnie jak z malezyjskim samolotem.
  Rosji nie chca nawet dopusci do sledztwa bo okazalo, ze te rakiety nie byly juz na skladzie Rosji ale Ukrainy – jako pozostalosc po ZSRR.
  Nie wiadomo dlaczego dochodzenie bylo w Holandii. To byl malezyjski samolot z malezyjska obsluga i zostal zestrzelony na terenie Ukrainy.. Dochodzenie powinna prowadzic Ukraina a w dochodzeniu miala brac udzial Malezja. Malezji ani Rosji nie dopuszczono do sledztwa, a czarna skrzynke ukradli Anglicy bo mowili, ze tylko oni potrafia odczytywac czarne skrzynki. Holandia nie wyslala ani jednego dziennikarza -reortera do Ukrainy, ani jednego specjalisty od katastrof; nikt nie rozmawial ze swiadkami.
  To samo z katastrofa smolenska. Do tej pory nie wiadomo skad ten samolot wylecial. Przeciez nie z Mdagaskaru.
  Nie poproszono do sledztwa nie tylko Rosji ale nawet JEDNEGO eksperta od katastrof lotniczych a takich jesk kilku w zwiazkach zawodowych europejskiego lotnictwa. I teraz po blogach tych ekspertow od lonictwa zastepuja rozne lebiegi, ktore nawet nie wiedzadlaczego ten samolot w ogole wylecial do Rosji bez zaproszenia od rzadu rosyjskiego. W Katyniu juz byla przeciez oficjalna polska delegacja rzadowa.

  I o tym mowi Putin.
  Prawa zostaly ustanowione dla bezpieczenstwa.
  Wyobrazmy sobie, ze na publicznej, ruchliwej drodze ktos buduje linie kolejowa albo stawia dom.
  Putin zreszta porownal inaczej: ze w czasie meczu pilki noznej gracze stosuja zasady judo.
  W Polsce najlepszym przykladem jest konstytucja, o ktorej przecietny Polak nie ma zielonego pojecia i dlatego rzad lamie konstytucje na codzien i od swieta.
  Dlatego Polak nie jest w stanie nawet domagac sie od rzadu postepowanie zgodnia z konstytucja bo nie ma pojecia co tam pisze.
  A pisze na przyklad, ze umowy smieciowe sa lamaniem prawa! I ze praca nie jest przywilejem tylko praca.
  I taki nieszczesny Polak domaga sie postepowania zgodnie z prawem od Putina – a powinien od Dudy.
  Tymczasem rzad Dudy juz proponuje zmiane konstytucji na podstawie … referendum!!!
  Konstytucje pisze narod. Juz od roku powinna byc narodowa dyskusja nad nowa konstytucja.
  Znow Polacy podpisza jakis cyrograf i potem beda plakac, ze to chazary im kazaly.
  Teraz zjawia sie jakis samozwaniec i opowiada, ze zgodnie z konstytucja z 1935 roku to on jest prezydentem, choc go nikt nie wyberal ani w 1935 roku, ani w PRL-u ani w obecnej Polsce.
  I zeby bylo weselej to wielu Polakow, sie cieszy , ze wreszcie maja prawdziwka -prezydenta.
  Ale nie wiedza, ze obecna konstytucja jest niemal calkowitym odbiciem tej z 1935 roku a wiec obecny prezydent jest legalnycm prezydentem.
  Nieposzanowanie prawa
  prowadzi do zaglady cywilizacji.
  Przypomnijmy sobie jak doszlo do rozbiorow Polski, do zniszczenia Jugoslawii i wojny w Donbasie.
  Co sie stalo z Ukraina jak Zachod zalegalizowal nielegalny zamach stanu?

 17. Kapsel said

  …„Kto byłby w stanie rozpoznać, gdyby na Stolcu Piotrowym zasiadł Antychryst ?”

  Kapsel na pewno….

  Non coments !

  Dla zainteresowanych tematem polecam , wraz z przypisami poniżej tekstu głównego:

  NAUKI KATOLICKIE

  W SPOSÓB KATECHIZMOWY

  W KTÓRYCH WYŁOŻONE SĄ KRÓTKO

  Z PISMA ŚWIĘTEGO I TRADYCJI:

  HISTORIA, ZASADY RELIGII, MORALNOŚĆ CHRZEŚCIJAŃSKA,

  SAKRAMENTY, MODŁY, OBRZĘDY I ZWYCZAJE KOŚCIOŁA

  KS. FRANCISZEK POUGET

  ––––––––––––

  TOM I

  –––––––

  DZIAŁ DRUGI

  O STANIE RELIGII OD PRZYJŚCIA MESJASZA, AŻ DO SKOŃCZENIA WIEKÓW

  ––––––

  ROZDZIAŁ III

  O KOŚCIELE

  –––––

  §. 17. O końcu świata, o Antychryście, o przyjściu Eliasza i Henocha, i o nawróceniu żydów

  P. Kiedyż nastąpi koniec świata?

  O. Ten czas jest nam niewiadomy. To tylko wiemy, że Niebo i ziemia przeminą, ustępując miejsca nowemu Niebu i nowej ziemi, które będą mieszkaniem wiecznym błogosławionych (1).

  P. Cóż się dziać będzie przy końcu świata?

  O. Najznaczniejsze rzeczy na owe czasy przepowiedziane, są te: 1. Wojny, powietrza, głody prawie powszechne, częste trzęsienia ziemi, pomieszanie pory czasów i żywiołów (2). 2. Ostygłość miłości między chrześcijanami. 3. Ogłoszenie Ewangelii po wszystkiej ziemi. 4. Przyjście i prześladowanie Antychrysta. 5. Przyjście Eliasza i Henocha na ziemię. 6. Nawrócenie żydów.

  P. Czego nas uczy Pismo św. o Antychryście?

  O. 1. Że to będzie człowiek bardzo możny, bardzo wielki grzesznik, syn zguby, który się będzie sprzeciwiał i wynosił nad to wszystko, co zowią Bogiem albo co chwalą (3).

  2. Że zasiądzie w Kościele Bożym, ukazując się jakoby był Bogiem (4).

  3. Że wzbudzi przeciwko Kościołowi prześladowanie najzdradliwsze, i najstraszniejsze jakiego dotąd nie widziano; i że wielka liczba chrześcijan upadnie w tym prześladowaniu (5).

  4. Że będzie czynił fałszywe cuda, którymi wielu dadzą się uwieść.

  5. Ojcowie Kościoła mówią, że co było przepowiedziane w Proroku Danielu o Antiochu jako miał znieść Ofiarę ustawiczną Kościoła Jerozolimskiego, to też jest przepowiedziane o Antychryście, którego figurą był Antioch, że on zniesie Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej nowego prawa, wszędzie gdzie tylko jego panowanie zasięgnie (6).

  6. Że prześladowanie Antychrysta nie będzie długie. Pismo św. daje do zrozumienia, że ma trwać tylko około trzy i pół roku (7).

  7. Że Jezus Chrystus zatraci tego bezbożnika tchnieniem ust swoich, i zgubi go światłością obecności swojej (8).

  8. Że przed przyjściem Antychrysta, powstanie wielki spisek przeciwko Kościołowi i wielkie odstępstwo od wiary (9).

  Nie wiemy tego, czy ten spisek i to odstępstwo już nastąpiło. Może w tym oznaczona jest sekta mahometanów, może odszczepieństwo Greków, może odszczepieństwo lutrów, kalwinów i innych sekt nowotnych. Może też i to być, że przez to odstępstwo od wiary rozumieć się ma odszczepieństwo, i oderwanie w powszechności wszystkich kacerzów, którzy tylko mają powstać przeciwko Kościołowi aż do skończenia świata; tak że podług tego wykładu, Antychryst niemiałby się pokazać aż wtenczas, kiedy już ostatnia sekta kacerzów, albo odszczepieńców oderwie się od Kościoła (10).

  9. Że Antychryst przyjdzie tylko na krótki czas przed skończeniem świata, i dopiero wtenczas, gdy Ewangelia zostanie ogłoszona wszystkim narodom ziemi (11). (*)

  P. Czy to pewna jest, że Antychryst jeszcze nie przyszedł?

  O. To słowo antychryst, ma dwojakie znaczenie; jedno powszechne, a drugie szczególne. Podług znaczenia powszechnego, nazywają się antychrystami ci wszyscy, którzy się sprzeciwiają Jezusowi Chrystusowi. I w tym to rozumieniu kacerze nazwani są w Piśmie św. antychrystami; świat nawet jest antychrystem; bo zawsze był i jest przeciwnym Jezusowi Chrystusowi. W takim znaczeniu można prawdziwie powiedzieć, że antychrystów jest wielu i że antychryst już przyszedł, co też w rzeczy samej mówi Pismo św. (12)

  Ale biorąc imię Antychrysta w tym rozumieniu, ile znaczy owego bezbożnika, który ma wzbudzić ostatnie prześladowanie, i którego znamiona opisaliśmy dopiero wyżej, to pewna jest, że jeszcze nie przyszedł; bo jeszcze nikt się nie pokazał taki, któremu by służyły te wszystkie znamiona razem wzięte.

  A tak na potłumienie zuchwałości kacerzów, którzy Papieża mienią być właściwie Antychrystem, trzeba im tu powiedzieć, że oni sami są prawdziwymi antychrystami, będąc autorami tak strasznej potwarzy. Łatwo im zaś tego dowiedziemy.

  1. Nie mogą oni inaczej przypuścić tego urojenia głupiego, tylko rozumiejąc, że Kościół katolicki tak się popsuł, iż jego głowa widoma, z którą on zawsze zostawał zjednoczony, stała się dowódcą nieprzyjaciół Jezusa Chrystusa. Tak zaś myśleć, jest to wyraźnie sprzeciwiać się Jezusowi Chrystusowi, który obiecał zachować Kościół nienaruszony, zawsze z nim zostawać; że Duch prawdy nie miał go nigdy odstąpić, i że bramy piekielne nigdy przeciwko niemu nie miały przemóc. Więc mieć taką myśl jest być antychrystem; bo sprzeciwiać się wyraźnie słowom Jezusa Chrystusa, jest to być antychrystem.

  2. Dosyć jest mieć cokolwiek zdrowego rozumu, żeby uznać jako nie można przypisać Papieżowi znamion Antychrysta, chyba w szalonym zaślepieniu.

  3. Najbieglejsi protestanci, którzy szczerze pisali, przyznają, że twierdzenie tych, którzy Papieża mienią być Antychrystem, nie ma żadnego fundamentu (13).

  P. Czy to jest pewna, że Prorok Eliasz i Patriarcha Henoch mają powrócić na ziemię przy końcu świata?

  O. Jest to prawda ufundowana na Piśmie św. i na podaniu; dlatego obaj żywo wzięci są z ziemi (14).

  P. Dlaczego Eliasz i Henoch przyjdą na ziemię?

  O. 1. Aby się oparli Antychrystowi, i utwierdzili Żydów i narody przeciwko prześladowaniu tego bezbożnika. 2. Aby pracowali około nawrócenia żydów (15).

  P. Cóż im uczyni Antychryst?

  O. Każe ich zabić, a zaraz wkrótce potem zostanie pohańbiony obecnością Jezusa Chrystusa, który i zabitych od niego wskrzesi, i jego samego zatraci (16).

  P. Czy to pewna, że żydzi nawrócą się przy końcu świata?

  O. Pewna. Bo to jest przepowiedziane w wyraźnych słowach tak w Starym jak w Nowym Testamencie (17).

  Teraz żydzi na ukaranie tego, że Jezusa Chrystusa zabili, noszą, iż się tak rzec może, zasłonę na sercach swoich, aby widząc nie widzieli, a słysząc nie rozumieli spełnienia odwiecznych proroctw. Ta zasłona przy końcu świata spadnie z serc ich, i dopiero wtedy zrozumieją, iż na próżno innego Mesjasza czekali, i obrócą się do Jezusa Chrystusa, którego ukrzyżowali i będą żałować i opłakiwać grzech swój, a oświeceni nauką Henocha i Eliasza nawrócą się z serca do Pana Boga swojego (18). (a)

  –––––––––––

  Nauki Katolickie w sposób katechizmowy, w których wyłożone są w krótkości z Pisma świętego i Podania: dzieje, zasady Religii, moralność chrześcijańska, Sakramenta, modły, obrzędy i zwyczaje Kościoła. Napisane niegdyś przez Xiędza Franciszka Pouget, przełożone z Francuskiego. Wydanie nowe, przejrzane i poprawione. Tom I. W Warszawie. W DRUKARNI BIBLIOTEKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. 1830, ss. 489-495. (b)

  (Pisownię i słownictwo nieznacznie uwspółcześniono; przypisy literowe od red. Ultra montes).

  ——————————————————————————————————————————————————-

  Pozwolenie Władzy Duchownej:

  Dzieło: Nauki Katolickie w sposób katechizmowy, z Francuskiego języka na Polski niegdyś przez X. Józefa Jakubowskiego Zgromadzenia Xięży Misjonarzy Wizytatora przełożone, i w Warszawie w Drukarni tychże w roku 1790 wydane, i z niektórymi poprawkami do przedruku przygotowane, jako prawowierną czyli katolicką naukę wiary i obyczajów zawierające, i w niczym onej nieprzeciwne, godnym druku być sądzę.

  W Warszawie dnia 16 stycznia 1829.

  X. Paweł Rzymski.
  Wizytator XX. Misjonarzy
  Cenzor Xiąg duchownych

  W Archidiecezji Warszawskiej.

  IMPRIMATUR.

  W Warszawie dnia 18 stycznia 1829.

  JAN PAWEŁ WORONICZ,
  Arcy-Biskup Warszawski

  Prymas Królestwa mp.

  ——————————————————————————————————————————————————-
  Przypisy:

  całość tutaj

  http://www.ultramontes.pl/pouget_o_koncu_swiata.htm

 18. 3. Tajemnica Fatimska – to wojna światowa i Armagedon! Czasu zostało już niewiele! Wojna zapewne wybuchnie w 2021 roku – 7 lat po ostatnim kryzysie finansowym! (taka reguła funkcjonuje od XVIII w.) Rosja skończy pierwszy etap modernizacji armii, a USA – jeszcze NIE! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – przeczytasz w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 19. Ale dlaczego? said

  Ad 8.

  „A bo to co nowego? Ludzkość zawsze byla nękana kataklizmami . Jak nie wojna , to dzuma, czarna smierc . Najchetniej jednocześnie . I redukcja ludzkości o setki milionów przez – nie! …… szczura i jego pchly: ”

  Tak, nowego.
  100 lat temu jakby się człowiek nie wysilał, nie zgładziłby całej ludzkości.
  Teraz jak wybuchnie III wojna światowa, to będzie jak zagłada dinozaurów.
  Z tym że dinozaury nie były narażone na opad radioaktywny.
  Bomby, promieniowanie, opad radioaktywny. W powietrze dostają się dodatkowo miliony pyłów, następuje NUKLEARNA ZIMA na całym globie. Może nawet noc, albo półmrok.
  Być może nastąpi nowa epoka lodowcowa, więc zdatne do życia będą tylko rejony okołorównikowe…
  Ostatnie epoki lodowcowe prawdopodobnie nastąpiły po wielkich wybuchach wulkanów. Po wojnie jądrowej będzie podobnie, jeśli nie gorzej, na pewno w pierwszym okresie od razu nastanie zima nuklearna.

  Radioaktywność, giną rośliny i zwierzęta.

  Ludzkość w przeciągu kilku lat wymiera. Pytanie czy garstka ukryta w bunkrach może przedłużyć gatunek, czy dojdzie do degeneracji małej grupy na przestrzeni kilku pokoleń?
  Pozostałe promieniowanie, brak żywności i wody zdatnej po spożycia, mutacje w okaleczonej przyrodzie, nowe choroby, drapieżniki (?) dokończą dzieła zniszczenia.

 20. Kapsel said

  O nadzwyczaj haniebnym i niecnym bożyszczu, Antypapieżu, który rozedrze Kościół zachodni i sprawi ubóstwienie pierwszej bestii

  Apokalipsa, Rozdz. XIII. w. 11-18.

  11. I widziałem drugą bestię występującą z ziemi: a miała dwa rogi, podobne Barankowym, i mówiła jak smok.

  Bestia występująca z ziemi jest to fałszywy Prorok, który przepowiadać będzie o Synu Zatracenia, że on jest Chrystusem samym, jako też i prawą ręką jego będzie, przez którą tenże, jako i przez znaki i wojny, cudownych czynów dokazywać będzie. Dlatego też stoi u Daniela w rozdz. XI-tym: „I ściągnie rękę swą na krainy”. Powiedziano jest o bestii, że występuje z „ziemi”, ponieważ Antychryst wraz ze swymi zwolennikami ciemięstwo swoje wykonywać będzie na Wschodzie i między „morzami”. Powstanie on, górę weźmie i srożyć się będzie w „ziemi”, która leży między dwoma bliskimi morzami, i w której na one czasy zawarte będą Cesarstwo rzymskie i Królestwa i Ziemia kapłanów (a).

  Napisano jest, że ma dwa rogi, podobne Barankowym, ponieważ będzie odszczepionym chrześcijaninem i występować będzie potajemnie i w sposób oszukańczy i zgromadzi Żydów, którzy w one dni rozmnożą się wszędzie nadzwyczaj i jednomyślnie zwolennikami jego będą, i wpadnie z wielkim wojskiem do Ziemi kapłanów, zajmie stolicę Piotrową, następcę jego, ostatniego Papieża, zabije, a krew chrześcijan, zwłaszcza tych co są przełożonymi, jako wodę w okolicach Jerozolimy przelewać będzie; rozpierzchną się oni w pustynie, pustelnie, w lasy, góry i jaskinie skał, ponieważ uderzony będzie Pasterz, a owce rozproszone będą. I będzie się tak działo jako w dniu Męki Chrystusowej, w którym, jak się zdaje, Tenże patrząc w duchu na to ostatnie spustoszenie, powiedział: napisane jest: uderzę pasterza a rozproszą się owce. Natenczas Kościół łaciński rozdartym będzie i nastąpi zupełne odpadnięcie od wiary (b), a Syn Zatracenia przez tego fałszywego Proroka objawi się i każe się ogłaszać Chrystusem. Dodano także jest, że ma dwa rogi podobne Barankowym, ponieważ posiadać będzie władzę mówienia i czynienia rzeczy zastanowienia godnych, jako w prawdziwym znaczeniu napisano jest o Jezusie Chrystusie u Łukasza św. w rozdz. 24-tym, że „był mąż Prorok, mocny w uczynkach i mowie przed Bogiem i wszystkim ludem”. Te dwie własności, były niejako owymi dwoma rogami Jezusa Chrystusa, jako już wyżej powiedziano, za pomocą których żydów i pogan zwalczał i pokonywał. Podobną, i podziwienia godną władzę będzie miał ów Prorok fałszywy, ale nie w prawdzie i z Boga, tylko od smoka, czym też mieszkańców ziemi zwodzić będzie. Dlatego stoi też dalej: i mówiła jako smok. To znaczy: smok da mu taki podstęp w mówieniu i do zwodzenia ludzi, jakoby sam osobiście w ciele chodził po ziemi. A na koniec oznaczają te dwa rogi Zakon i Proroków, w których zawiera się tyle świadectw i tyle bardzo pięknych i licznych podobieństw a prawdzie Jezusa Chrystusa, Ukrzyżowanego, z Nazaretu, z których (świadectw) On sam udowodnił i uczniom swoim w Emaus jawnie przedstawił (wyłożywszy im wszystko co o Nim przez Mojżesza i Proroków napisano było, Łuk. XXIV 27), że jest sam Chrystusem, Synem Bożym. W ten sposób owo najohydniejsze bożyszcze zasadzi niejako owo dwoje, tj. świadectwa Ksiąg Zakonu i Proroków, na głowę swoją, jakoby rogi, onymi każdego zaczepi i zwodniczo udowodni: teraz przyszedł Chrystus, Zbawiciel narodu żydowskiego i Bóg pogan, i to jako król Jerozolimski; i potwierdzi to wszystko znakami; wielu zaś chrześcijan gorszyć się będzie i prawie wszyscy odpadną od wyznania Jezusa Chrystusa, Ukrzyżowanego, Nazareńskiego. Wprzódy jednakże wzięci będą przełożeni i pasterze dusz (Daniel r. XI od 32-35).

  12. I używała wszystkiej władzy pierwszej bestii przed nią, i uczyniła, żeby ziemia i mieszkający na niej kłaniali się bestii onej pierwszej, której śmiertelna rana była uleczona.

  Ponieważ będzie posiadał całą potęgę ciemności (piekła), jako Syn Zatracenia, mocą której jeszcze większe i dziwniejsze rzeczy czynić będzie, aby wszyscy ludzie uwierzyli, że on jest przybyłym na ten świat Chrystusem. Fałszywy ten Prorok będzie bowiem ściśle złączonym jednym duchem z Synem Zatracenia i o chwałę tegoż usilnie starać się będzie. Dlatego napisano: I używała wszystkiej władzy przed nią. Te słowa wyrażają cześć i uwielbienie kogoś innego, za to co on wobec innych za tego drugiego działa i mówi, aby znaczenie jego podnieść. Dlatego napisano w dalszym ciągu: I uczyniła, żeby ziemia i mieszkający na niej kłaniali się bestii onej pierwszej, której śmiertelna rana była uleczona. W dwojaki sposób osiągnie on to, że ziemia i jej mieszkańcy bestii kłaniać się będą: 1) ponieważ przez wojnę wiele mu podbije krajów; 2) ponieważ rzeczywiście namową dokaże tego, że mieszkańcy ziemi Króla Jerozolimy (który w onych dniach bardzo będzie znanym) czcią Boską jako Boga i Chrystusa wielbić będą, który na ten świat miał zstąpić. O ranie tej bestii była już wyżej mowa. W jaki zaś sposób i jakimi środkami to zdziała i tyle ludów i narodów i samych nawet chrześcijan do tego szaleństwa i zbrodni przywiedzie, to pokazuje się z następującego:

  13. I uczyniła cuda wielkie, że też i ogień uczyniła, aby zstąpił przed ludzi na ziemię.

  14. I zwiodła mieszkających na ziemi dla znaków, które jej dano czynić przed bestią: mówiąc obywatelom ziemi, aby czynili obraz bestii, która ma ranę mieczową, i ożyła.

  15. I dano jej, aby dawała ducha obrazowi bestii: ażeby mówił obraz bestii i czynił to, aby pobici byli, którzybykolwiek nie kłaniali się obrazowi bestii.

  Wszystko to stanie się dosłownie, a będzie nader straszliwym to czego Bóg w onych dniach dla grzechów ludzkich, dla doświadczenia swych wybranych dopuści. Zresztą wszystkich tych znaków dokona po części z pomocą ukrytej siły diabłów; będzie bowiem podziwienia godnym czarnoksiężnikiem, jakiego od początku świata nie było. Dlatego i wielu chrześcijan oszuka. Z obrazem zaś bestii tak się w ostatnich dniach rzecz będzie miała: wszędzie ofiara Mszy świętej zniesioną zostanie, a święte hostie, których wszędzie pilnie szukać będą, nogami deptane i w ogień rzucane będą; i inna jeszcze większa zniewaga czeka je, mianowicie ze strony Żydów, którzy wtenczas rozpuszczeni zostaną i wszędzie przewagę mieć będą; ołtarze zostaną zburzone; poświęcane szaty kapłanów i ozdoba kościołów zostaną spalone; relikwie Świętych deptać będą nogami; złote i srebrne naczynia i kosztowności różnego rodzaju będą znosić i wszędzie wystawią posąg bożka okropności, czyli obraz Antychrysta, w którym i siedzibę swą założą złe duchy, które mówić i znaki czynić będą. I to będzie okropnością spustoszenia, o którym Chrystus (Mat. rozdz. XXIV) mówi: „Gdy ujrzycie okropność spustoszenia, która jest zapowiedziana przez proroka Daniela itd…”. W onych dniach szukać będą chrześcijan i przed ołtarz włóczyć i zmuszać do kłaniania się obrazowi bestii, tj. Króla Jerozolimy, który mianym będzie za Chrystusa i Boga, co przyszedł lud swój nawiedzić i z rozproszenia pomiędzy narodami, jako też z jarzma i niewoli chrześcijańskiej wybawić; ci zaś, którzy tak kłaniać się nie będą chcieli, w najrozmaitszy sposób i najwyszukańszymi sposobami męczeni i śmiercią karani będą, ponieważ bestia i jej fałszywi prorocy prawie wszędzie przewagę i siłę broni mieć będą; nikt jej się nie oprze, i jedynym wtenczas zwycięstwem chrześcijan będzie: żeby cierpieć, być pokonanymi, umrzeć i zostać wytępionymi. Będzie to bowiem czas okropny, jako za dni króla Antiocha (I Machab. rozdz. I), który był prawdziwym wzorem tego czasu, i jak za dni Dioklecjana, lecz w sposób o wiele okropniejszy. I rozproszy się Kościół, jako poskładane karty książki, gdy wiatrem rozrzucane bywają. Czytaj: I Machab. rozdz. I, a będziesz miał jasny obraz dni ostatnich; również pomnij na owe czasy, w których Dioklecjan i Maksymian uwzięli się na zagładę całego chrześcijaństwa; ci wszyscy jednakże byli tylko wyobrażeniem ostatnich okropności i antychrystowego spustoszenia i okrucieństwa, które o wiele sroższymi i obrzydliwszymi będą. Dlatego czytamy u Mat. rozdz. XXIV. w. 21: „Albowiem na on czas będzie wielki ucisk, jaki nie był od początku świata aż dotąd, ani będzie”. Najwięcej różnić się będzie ostatnie prześladowanie od poprzedzających wszystkich tym, że w owym czasie uwiedzenie ludzi dla dziwnych znaków, których czynienie im dozwolonym będzie, przedstawia się jako bardzo wielkie i nie do uwierzenia. Również i odstępstwo będzie niesłychanie wielkim wskutek wyszukanych mąk i długich bardzo dręczących i wymyślnych katuszy, z bojaźni przed którymi ludzie się odszczepiać i poustawiane posągi bestii ubóstwiać będą; dlatego w dni one mało będzie takich, którzy wytrwają w wyznawaniu prawdziwego Boga i Imienia Jezusa z Nazaretu, Ukrzyżowanego; stąd owo wołanie: któż jest równym bestii i któż z nią walkę toczyć zdoła?

  16. I uczyni to, żeby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy, mieli cechę na prawej ręce swojej, albo na czołach swoich.

  17. I iżby żaden nie mógł kupić ani sprzedać, jedno mający cechę, albo imię bestii, albo liczbę imienia jej.

  18. Tuć jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę bestii. Albowiem liczba jest człowieka: a liczba jego sześćset sześćdziesiąt i sześć.

  Słowa te wyrażają 1) mękę głodu, za pomocą której chrześcijanie tak z domów porywani będą, że przyjdą i zostaną zmuszeni, żeby bożyszczu czyli obrazowi bestii się kłaniać, aby sobie kupić potrzebnych pokarmów. Albowiem tak jak głód ludziom długo i mocno wpierw dokucza i późno dopiero o śmierć ich przyprawia, tak będzie on najostrzejszą i najsroższą męczarnią, przez którą ludzie do wielbienia obrazu okropności powodować się dadzą. 2) Powstrzymanie wszelkiej komunikacji, do której ludzie tak wielką przykładają wartość, i dlatego wszystko zrobią, aby mieć zupełną swobodę w interesach handlowych i przemysłowych, jak to widzimy u kupców i jak nas tego uczy codzienne doświadczenie, zwłaszcza u ludzi niższego stanu. Wstrzymanie to będzie dlatego tak mocnym sidłem, wskutek którego ludzie obrazowi bestii kłaniać się i od wyznawania Imienia Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego z Nazaretu odstępować będą. Znak zaś będzie taki: jako królowie na cześć i pamiątkę dnia urodzin i wstąpienia na tron złote monety bić zwykli, na których obraz, imię i pewne liczby lat i znaki są wyrażone, po których, jak po pazurach lwa, stopień godności i majestatu każdego się poznaje i podług nich wielbi, tak staną się rzeczy podobne i jeszcze straszliwsze za dni onych. Wszyscy, którzy pójdą za Synem Zatracenia, będą mieli pewną oznakę, czyli wyryty znak w ten sposób, jak go zwykle noszą gospodarze łazienek i inni; ludzie prości na czole, wyższe stany zaś na prawej ręce. Wszyscy ci, którzy kadzidło zapalą i zniewolić się dadzą do kłaniania się bestii, otrzymają zaraz przez wyciskanie na czole lub ręce obraz bestii; a każdy kto cechę tę otrzyma i pokaże, będzie miał wszelką wolność, aby kupować, sprzedawać, podróżować, wszystko przedsiębrać i czynić; kto zaś tej cechy nie będzie miał, ani jej okazać nie zdoła, nie będzie miał mocy czynienia tego wszystkiego. Kiedy i gdzie kogo takiego schwycą, będzie uwięziony, męczony i przed posągi bożyszcza wleczony, a gdy nie zechce się mu pokłonić, to w najokrutniejszy będzie zamęczony sposób. To będzie bardzo potężnym sidłem, ponieważ, aby tym zupełniejszy osiągnąć skutek, po wszystkich bramach stolicy, po miastach, sądach, po wszystkich rynkach, publicznych drogach, po wszystkich portach (gdyż w dni one wszystko znajdować się będzie w mocy owych ludzi) ścisłe straże ustawione będą i tamże wszędzie wyobrażenia i obrazy bestii we wzmiankowanym celu wzniesione zostaną. Każdy, który się da schwytać w bramach miasta (stolicy) lub w miasteczkach, na rynku publicznym, na gościńcach, w portach morskich bez cechy bestii, natychmiast przed wystawione posągi ciągnionym i zawleczonym będzie, aby palił kadzidło i kłaniał się obrazowi bestii, wyznając, że ona jest Chrystusem, który przyszedł na świat, jako Król Jerozolimy, i ażeby cechę bestii otrzymać; jeśli zaś kto kłaniania się odmówi, to będzie męczony, dręczony i wreszcie zabity; i to za dni onych ludzie owi znosić będąmusieli. Jakże jednak chwalebne i jakże ciężkie będą te męczeństwa! Z jakimże upragnieniem zwycięstwa spoglądać będą Święci z nieba na śmiertelne żołnierzy Chrystusowych walki, które ci na ziemi staczać będą; jakże przyjemną woń rozlewać w niebie będą przed obliczem Boga i Baranka padające ofiary! Zdaje się, że Oblubieniec zachęca z łagodnym uśmiechem Kościół swój do stałości, wytrwania i zwycięstwa. (Pieśni nad Pieśniami rozdz. IV): „Przyjdź z Libanu, Oblubienico moja, przyjdź z Libanu, przyjdź, ukoronowaną zostaniesz głową Amana, włosem Sanira i Hermona, łożyskami lwa i wyżynami lamparta”. – Święty nasz Prorok wylicza sześć rodzajów ludzi, którym bestia cechę swą wytłoczy, a mianowicie: wielkich i małych, bogatych i ubogich, wolnych i niewolników. Nic nie jest zawarte w księdze tej bez przyczyny, wszystko zawiera w sobie mądrość. Przez małych rozumiemy dzieci, które w dni one się narodzą, albo już urodziwszy się, ochrzczone zostaną, ponieważ Syn Zatracenia i jego fałszywy Prorok zniszczy wszelki chrzest w Imię Trójcy Przenajświętszej dokonany lub mający się dokonać. Dlatego starać się będą o to i zmuszać wszystkie dzieci, chłopców i dziewczęta, aby przyjęły znamię bestii na czole, a chrzest ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, Ukrzyżowanego z Nazaretu, odrzuciły. Chrztowi zaś dzieci tych, które w onych dniach na świat przyjdą, przeszkadzać będą i będą je zmuszać do przyjęcia znamienia bestii na czole. Jeśli zaś jaki ojciec lub matka syna swego lub córkę dadzą ochrzcić, wtenczas będą męczeni i zabici. Dlatego mówi Chrystus u Mat. rozdz. XXIV. w. 19: „Biada brzemiennym i piersiami karmiącym w one dni”. Przez wielkich rozumie się dorosłych; przez bogatych zaś zacniejszych, potężniejszych i więcej odznaczających się w narodzie; przez ubogich ludzi pospolitych; przez wolnych urządzenia społeczne; przez niewolników wreszcie rozumiemy najniższą warstwę ludzi: niewolników, służebnice, sługi domowe; wszyscy ci otrzymają cechę bestii i obrazowi bestii kłaniać się będą. I nikt nie będzie śmiał ani kupować, ani sprzedawać, tylko ten, kto będzie miał znamię albo imię bestii, lub też liczbę jej imienia. Wypadnie to na jedno; będzie to pewne znamię, którym wszyscy jej zwolennicy i czciciele znaczonymi będą. Znak ten będzie nazwanym cechą, ponieważ będzie wyciskanym i pewne litery w pewnym języku zawierać będzie, imieniem zaś nazwanym jest, ponieważ litery te wyrażać i tworzyć będą imię jej; liczbą wreszcie, ponieważ te same litery oznaczają liczbę sześćset sześćdziesiąt i sześć, liczbę człowieka i imię jego i liczbę lat, w których się narodzi. Tuć jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę bestii. Albowiem liczba jest człowieka: a liczba jego sześćset sześćdziesiąt i sześć. Prorok święty wzywa rozum ludzki do rozwiązania tej zagadki. Trzeba nadmienić, że Księga Objawienia (Apokalypsis) została napisaną w języku greckim, w której liczba sześćset sześćdziesiąt i sześć nie jest wyraźnie zawartą, lecz zamiast niej wyrażenie antemos, które dwojakie ma znaczenie: 1) przeciwko, 2) zawiera to słowo podług liter w nim zawartych liczbę 666. Niektóre bowiem litery oznaczają u Greków jak i u Łacinników pewną liczbę, i tak też łaciński tłumacz tej Księgi Objawienia wyraz ten antemos, nie podług znaczenia, lecz jako liczbę przetłumaczył i napisał. A liczba jej jest 666. Antemos jest przydomkiem i będzie szczególniejszym przymiotem Syna Zatracenia, żeby sprzeciwiać się Chrystusowi i wszystkiemu co się Bogiem zowie. Dlatego Zbawiciel nasz dał mu nazwisko Antychrystus, wyraz złożony z anti, co po polsku znaczy przeciw, i christos, co znaczy namaszczony albo przyobiecany zbawiciel świata. Dlatego też Antemos nie będzie jej właściwym i istotnym imieniem, lecz imię, którym się mianować i na które każde kolano na ziemi uginać się będzie, będzie Chrystus. Dlatego napomina nas tak często Zbawiciel (Mat. XXIV. 23. 26), abyśmy się w one dni nie dali uwieść: „Wtedy jeśliby wam kto rzekł: Oto tu jest Chrystus, albo tam! nie wierzcie! Jeśliby tedy wam rzekli: Oto na puszczy jest, nie wychodźcie; oto jest w zamknieniu, nie wierzcie!”.

  Wykład tej zagadki jest zatem następujący: Cechą są hebrajskie głoski, które wszystkim na prawej ręce lub na czole wyciśnięte zostaną i znaczą po grecku Chrystus, po polsku zaś Namaszczony. Ponieważ on jednak nie będzie Chrystusem, lecz Antychrystem, czyli we wszystkim zupełnym przeciwieństwem Chrystusa, dlatego św. Jan po grecku napisał, że imię jej liczbą człowieka i to liczbą antemos, tj. przeciwieństwo Chrystusa, czyli Antychryst, jak go nasz Zbawiciel nazywa.

  Łaciński tłumacz po łacinie tak to wyraził: A liczbą jego jest 666, którą to liczbę tworzą greckie głoski antemos; albowiem a oznacza jedno, n pięćdziesiąt, ttrzysta, e pięć, m czterdzieści, o siedemdziesiąt, s dwieście, razem więc 666. Dalej oznacza liczba 666 miesiące, które wynoszą, 55 i 1/2 roku, w których bestia ta się urodzi i żyć będzie.

  Albowiem w roku 1855 i 1/2 bestia się urodzi, a zatem w wieku dziewiętnastym i będzie żyć 55 i 1/2 roku; w największej okropności i niezmiernej mocy szaleć będzie z fałszywymi prorokami swymi Kościół niszczyć i trzodę Chrystusa rozpraszać i mordować, i wszystkich wiernych zabijać wskutek mocy, jaka mu dana na 42 miesiące nad każdym plemieniem i każdym ludem, każdym językiem i narodem, aby Świętych Pańskich zawojowywał i przemagał, podczas gdy ona bestia w pełności panowania swego siedzieć będzie.

  Tymczasem dni poprzedniej bestii (tj. mahometańskiej sekty i monarchii), owe 1260 lat, upłyną; albowiem w ostatnim stuleciu, w pierwszym roku następnego i 55 i 1/2 roku życia swego Syn Zatracenia przez ducha ust Jezusa, Ukrzyżowanego z Nazaretu, będzie zabitym, i resztki żydów nawrócą się (c). I mówić będą: Błogosławiony, który idzie w Imię Pańskie. Niebiosa się otworzą z wielką gwałtownością, a Bóg lud swój sądzić będzie. „Lecz o onym dniu i godzinie nikt nie wie, ani Aniołowie w niebie, jedno sam Ojciec”. (Mat. XXIV. 36).

  Najpewniejsze Proroctwo. Ks. B. Holzhausera [(1613-1658)] Objaśnienia do Objawienia św. Jana Apostoła. (Odbitka z „Warty”). W Poznaniu 1876, ss. 145-153.

  http://www.ultramontes.pl/idolum_pl.htm

 21. revers said

  No ukrainska SBU jest innego zdania ze Putin ma juz biologiczna bron masowego razenia, z polaczenia wirusow eboli i ospy.

  http://nczas.com/2018/05/27/rosja-prowadzi-badania-nad-biologiczna-bronia-masowego-razenia-ukraina-przekazala-dokument-nato/

  No i komu tu wierzyc? skoro wirusa eboli wprowadzili sami amerykanie w afryce.

 22. Kapsel said

  ad. 17

  ….…„Kto byłby w stanie rozpoznać, gdyby na Stolcu Piotrowym zasiadł Antychryst ?”….

  Pomijam tysiącletni Stolec Piotrowy ale tutaj jest jeszcze CREDO wyznaniowe jakie podaje na swoich stronach Plausi

  cyt

  …..Jak widać „międzynarodówka lichwiarska” może być całkiem zadowolona z konklawe, bo nie można sobie wyobrazić, żeby kardynałowie nie zostali przez nią skorumpowani, co zresztą od tysiącleci należy do tradycji wyboru papieża, podobnie zresztą jak pierwszy podarunek jaki biskup Rzymu otrzymuje/-mywał, była/jest nim Tora od gminy żydowskiej „starszych braci” *), która ma mu stale przypominać, na które pismo święte został zaprzysiężony ….

  http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#nasniepo
  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Gdzie są dowody że Konklawe jest od tysiąca lat korumpowane i że Papieże na początek swoich pontyfikatów dostawali za każdym razem Torę… od TYSIALECI !

 23. Ad. 2 (Admin)

  „No właśnie, jak to z tym Smoleńskiem?”

  To jest przedmiot uwielbienia, taka świecka dewocja. Ma posłużyć jako wytłumaczenie, dlaczego Rosja, to nasz wróg. 🙂

  A jak to było ze Smoleńskiem naprawdę? Powiem tak: za 20 lat młodych Polaków to nie będzie obchodziło. Prawdy nie znamy i jej nie poznamy. Trzeba to zostawić tak, jak jest. PIS-owcy rozkręcili histerię quasi-religijną, więc może potrafią to zagospodarować? Obawiam się, że nie potrafią… Podobnie było z kultem „marszałka”…

 24. Re: 23 KrzysztofM
  I kolejny szubrawiec tkwi na Wawelu….
  A na Powozkach az roi sie od s…synow… z „religia smolenska” na „oltarzach” idiotow…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. Ad. 25

  A zasłużyliśmy na coś lepszego? Polacy wolą słuchać emocji, niż rozumu. Zbyt wiele pierwiastka żeńskiego w myśleniu…

  Zapomnieliśmy, że to mężczyzna zmienia świat – kobieta świata nie zmienia.

 26. Kapsel said

  Re 14 , Pan Roman.

  Za podanymi przez Plausi linkami znalazłem też jeszcze i takie stwierdzenia

  cyt

  …Błogosławiony uśmiech św. Jana-Pawła 28.11.2011 17:40 ()

  Jednym z największych osiągnięć naszego kochanego papieża Jana-Pawła II, jest zlikwidowanie kanonu 1543, który zabraniał pobierania lichwy (czyli procentu od pożyczki), czego dokonał zgodnie z wymaganiami tzw. “lichwiarskiej międzynarodówki” na potrzeby rozpasanej globalizacji. Tę operację przeprowadził nasz kochany papież we współpracy z kard. Ratzingerem, ówczesnym prefektem Kongregacji Wiary (odpowiedzialnej za kanon wiary), i następnym papieżem.

  Jak widać “międzynarodówka lichwiarska” może być całkiem zadowolona z konklawe, bo nie można sobie wyobrazić, żeby kardynałowie nie zostali przez nią skorumpowani, co zresztą od tysiącleci należy do tradycji wyboru papieża, podobnie zresztą jak pierwszy podarunek jaki biskup Rzymu otrzymuje/-mywał, była/jest nim Tora od gminy żydowskiej “starszych braci” *), która ma mu stale przypominać, na które pismo święte został zaprzysiężony … koniec cytatu.

  Niestety nie znalazłem polskiego tłumaczenia owego kanonu 1543 , znalazłem tylko w jężyku łacińskim. Z uwagi na moją nieznajomość tego języka oraz tego że język prawniczy absolutnie nie może być tłumaczony przy pomocy dostępnewgo translatora , zwracam się do Pana z ogromną prośbą o kilka słów opinii w rzeczonym temacie.

  Z góry serdecznie Dziękuję i Pozdrawiam.

  Tutaj tekst w języku łacińskim

  CODEX IURIS CANONICI
  an. 1917

  Can. 1543.
  Si res fungibilis ita alic
  ui detur ut eius fiat
  et postea tantundem in
  eodem genere restituatur, nihil lucri, ratione ipsius contractus, percipi potest; sed in
  praestatione rei fungibilis non est per se illici
  tum de lucro legali pacisci, nisi constet
  ipsum esse immoderatum, aut etiam de lucro ma
  iore, si iustus ac
  proportionatus titulus
  suffragetur.

  http://www.internetsv.info/Text/CIC1917.pdf

 27. Boydar said

  Mężczyzna jest progresywny, kobieta – zachowawcza. Przy braku finalnej równowagi (małżeństwo) świat się cofa. Inne powody istnieją również

 28. Plausi said

  Odpowiedzi

  na pytanie @22, Kapsel

  W książce od Soborze w Konstancy (Klaus Schelle – Das Konstanzer Konzil, Eine Reichstadt im brennpunkt europäischer Politik;Stadler 1996, ISBN 3 7977 0350 3, pod koniec książki) znajduje się przypis, że po wyborze papieża nawiązano do dawnej tradycji tych wyborów i gmina żydowska z Konstancy wręczyła papieżowi torę, uwaga „która ma mu stale przypominać, na które pismo święte został zaprzysiężony” pochodzi od autora cytowanego tekstu, wg. naszej wiedzy i wyraża jego prywatną, chyba prawdopodobną interpretację. Tora miała być pierwszym podarunkiem jaki papież otrzymał.

  na pytanie @26, Kapsel
  po pierwsze nasz respekt, że Pan się postarał znaleźć tekst i nie zadowolił byle jaką wypowiedzią.

  Możemy tylko pośrednio odpowiedzieć na pytanie. Wg naszych źródeł, głównie w języku niemieckim, kanon 1543 dotyczy zakazu lichwy, krążą liczne wypowiedzi, że o zniknięciu tego kanonu dowiedziano się pośrednio, bowiem na zapytanie chyba grupy duchownych z Ameryki Łacińskiej w Watykanie w pierwszej fazie działalności dream team JP II i Ratzinger w Kongregacji uzyskali odpowiedź, że nie ma takiego kanonu. Oznaczało by to, że kluczowy dla chrześcijaństwa i ludzkości kanon został potajemnie usunięty, byłby to więc spisek ? Cytowana przez Pana wersja (1917) jest ostatnią zarejestrowaną w Watykanie wersją kanonu, jego wymowa wg. nam znanych źródeł, została po raz kolejny osłabiona, tzn. miała dopuszczać „usprawiedliwione” oprocentowanie/lichwę.

  Tu wyjaśniamy, każde oprocentowanie = lichwa, i to niezależnie od jego wysokości, nie ma bowiem żadnego pokrycia w twórczości. Podstawą oprocentowania/lichwy kredytu jest szantaż, mianowicie bank wymaga tym większej lichwy, im bardziej jest kredytobiorca od niego zależny, ten sam mechanizm co w przypadku szantażu, kwota szantażu zależy też od stopnia zależności.

  My stoimy na stanowisku moralnym, sprzecznym z Watykanem, że pobieranie lichwy, nowoczesna nazwa procent, jest dla chrześcijan niedozwolone. Nie jest to co prawda żadną pociechą, ale kościół ewangelicki już przed dwoma wiekami zniósł zakaz lichwy. Można to tym tłumaczyć, że ten kościół, daleko mniej liczny niż katolicki, słabszy, od zarania był bardziej podatny na koniunkturę i naciski panujących. W gruncie był od początku na ich usługach, co potwierdza jego postawa, osobiście Lutra i innych, w okresie buntów chłopskich na ziemiach niemieckich w XVI w, którzy, za wyłączeniem Mincera, wzywali do mordu na buntownikach chłopskich. Zachowanie hierarchii kościoła katolickiego było wszakże nie inne, n.p. biskup Würzburga zasłynął z tego, że nakazał wymordować wszystkich podejrzanych o udział w buncie chłopskim, miał jeździć po wsiach i likwidować chłopów.

  Na koniec może mniej znana ciekawostka, ostatnią z wielkich religii, która zabrania lichwy jest islam, riba, odpowiednik lichwy, patrz choćby angielska wikipedia, jest przez szarijat zakazana. Szarijat nie jest żadnym ekscesywnym prymitywnym prawem, jak sugerują mendia, ale przez wieki rozwiniętym sprawnym systemem prawnym, wobec którego należałoby mieć więcej respektu i uznania, ale w czasach prymitywnej propagandy antymuzułmańskiej jest to chyba niemożliwe. Banki na prawie szarijatu nie zostały dotknięte wielkim kryzysem bankowym 2008, okazały się odporne na na to ostatnie wielkie oszustwo banków lichwiarskich. Być może, że są poważne powody, aby islam i szarijat tak bezlitośnie zwalczać.

  Na koniec taka myśl, jaką żeśmy raz spotkali, chyba przechowywana gdzieś w kazamatach wikipedii, nasz pieniądz, tzw. „fiat mony” ma wiele podobieństw z pieniądzem fałszywym, bowiem jest tak samo emitowany bez jakiegokolwiek pokrycia i wdmuchiwany do obiegu. Różnica jest wszakże, że na ogół ustawa zmusza do używania tego pieniądza, pod groźbą kary.

 29. Kapsel said

  Dzieciaczki posmarkane, skończyliście przynajmniej po trzynaście lat?

 30. Boydar said

  A to pytanie to odnośnie dmuchania, Panie Kapsel ? Do tej pory można było od trzech, i jeden dzień, oczywiście.

 31. Kapsel said

  Trzynaście lat to granica wieku z Kodeksu Cywilnego, Panie Boydar, a skąd u Pana skojarzenie z dmuchaniem, tego nawet nie próbuje odgadnąć 🙂

 32. Boydar said

  Właściwie to i ja pomyślałem o kodeksie.

 33. Rafal Cz. said

  A u mnie w Kanadzie lichwa ma sie calkiem dobrze.

Sorry, the comment form is closed at this time.