Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co różni Polskę od Węgier?

Posted by Marucha w dniu 2018-05-27 (Niedziela)

Jedna z ukraińskich agencji prasowych podała, że do sekretarza generalnego NATO, Jensa Stoltenberga, wpłynęło od władz węgierskich oficjalne pismo w sprawie rewizji polityki NATO odnośnie Ukrainy.

Dokument, który nosi nazwę „Memorandum: Inicjatywa budowy nowej polityki NATO w stosunku do Ukrainy” został zatwierdzony na pierwszym po wyborach posiedzeniu rządu Viktora Orbana.

Został on skierowany przez władze w Budapeszcie do kierownictwa NATO i wszystkich państw sojuszniczych. W dokumencie tym mowa jest o tym, iż „reformy na Ukrainie załamały się”. „Państwo Ukraińskie osłabło do tego stopnia, że nie jest ono obecnie zdolne do realizowania swoich zobowiązań, w tym stać na straży praworządności i skutecznie zarządzać sferami gospodarczą, społeczną i polityczną” – czytamy w dokumencie.

Rząd Viktora Orbana równocześnie twierdzi, że Ukraina nie odniosła sukcesu „pomimo udzielonego jej na niespotykaną skalę wsparcia politycznego i finansowego”.

W dokumencie zaznaczono, że Ukraina „stanowi zagrożenie dla sąsiadów”. W tej sytuacji Budapeszt proponuje zrewidować politykę wsparcia, jakiego NATO udziela Ukrainie. „Ażeby zabezpieczyć stabilność w regionie na wschodniej flance Sojuszu, NATO musi dostosować swoją politykę wobec Ukrainy do tych okoliczności” – napisano w dokumencie.

Pytanie jakie należy zadać brzmi – czy taki dokument nie powinien zostać opracowany w Warszawie i zaprezentowany na forum NATO razem z Węgrami, Czechami i Słowacją? Czy jeśli Węgry twierdzą, że Ukraina „stanowi zagrożenie dla sąsiadów”, to nie dotyczy to Polski?

Pytanie jest oczywiście retoryczne, bo od czasu zmiany rządu w Polsce – obserwujemy powrót do wazeliniarskiej polityki proukraińskiej. Co więcej, działania różnych instytucji państwa polskiego zostały skierowane przeciwko ludziom i środowiskom, które nie podzielają „narracji” rządowej w kwestii Ukrainy, które podnoszą publicznie sprawy, o których władze, przede wszystkim ukraińskie, nie chciałyby słyszeć. Jest to zjawisko bardzo niepokojące, stawiające pod znakiem zapytania stan praworządności w naszym kraju.

Nie jest przecież sprawą przypadku, że pewne działania wymierzone w środowiska nie akceptujące fałszu w polsko-ukraińskich relacjach, czy widzące generalnie szkodliwość obecnej polityki – są realizowane na wyraźne żądania Kijowa.

Co więcej, polskie instytucje zaczynają kopiować prymitywną propagandę ukraińską i najgorsze metody „uciszania” niewygodnych. I na tym polega różnica między Polską a Węgrami, wynikająca przede wszystkim z tego, że te ostatnie są państwem suwerennym.

Jan Engelgard
http://mysl-polska.pl

Komentarze 24 to “Co różni Polskę od Węgier?”

 1. RomanK said

  Pytanie jakie należy zadać brzmi – czy taki dokument nie powinien zostać opracowany w Warszawie i zaprezentowany na forum NATO razem z Węgrami, Czechami i Słowacją? Czy jeśli Węgry twierdzą, że Ukraina „stanowi zagrożenie dla sąsiadów”, to nie dotyczy to Polski?

  Nie panie Engelgard…. nie powinien bo raz nie ma kto..a podrugioe nikt nie wie ……jak….
  Zrobil to Orban I z nim sie licza I on jest postrzegany jako przyszly jkoordynator tego co pozostanie po natop czyli Nato bis czyli Trojmorze…
  olacy nie maja zdolnosci organiozacyjnej..czego najlepszym przykladem jest pan i poanskie ugripowanie….kanapa…ktora juz tylko mozn a odswiezac spryem- BVreezzzzz:-))))).

  ————–
  Pan Engelgard nie tworzy żadnej partii.
  Źaden mądry człowiek, idący pod prąd polackiemu kretynizmowi, nie ma szans na utworzenie partii i zwerbowanie zwolenników.
  Co innego PISdzielcy…
  Admin

 2. Tekla said

  Wegrzy zapowiedzieli ,ze jezeli nie bedzie poszanowania praw mniejszosci wegierskiej na Zakarpaciu,to beda blokowac Ukraine..wszedzie —

  a tu taki kwiatki podeslali do Warszawy kanadyjczyka Ukrainca.,i podobna delegatke z Litwy,ktory podaly krytyce Wegry..
  wiecej

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/zp-nato-delegaci-z-kanady-i-litwy-skrytykowali-wegry-za-polityke-wobec-ukrainy/

 3. RomanK said

  Nie calkiem panie Gajowy, bo ma pan tu pana Engelgarda…. I pana Piskorskiego…..
  Jednego trzyma sie w pierdlu….a drugiemiu pozwala puszczac baki…..I przezyc zyjac wygodnie na uboczu,m ale zawsze z mozliwoscia zaczerpniecia lyzka…. Polacfo …….doskonale wie co robi I kogo holubi I za co:-)))) Wic Polactfa sie nei lekaj..ale corza glosniej styekaj…byles nic nei probowal ….zrobic……bo od orgANIZAJI GOJOM WARAAAAAAA….WARAAAAAA BO ZA TO kARA…STRZASZNA KARAAA!!!!!

  ——-
  Panie Romanie, niezgłębione są drogi, jakimi polskojęzyczni bezpieczniacy dochodzą do takich a nie innych wniosków i czynów.
  Dlatego przykro mi, że p. Engelgard wciąż jest na wolności, przez co staje się mniej wiarygodny.
  Admin

 4. Tekla said

  A tu jak dwaj Ukraincy chcieli wysadzac mosty kolejowe i tunele na Zakarpaciu w imie przyjazni ,,wegiersko -ukrainskiej”

  http://napimigrans.info/vasuti-hidakat-es-alagutakat-is-fel-akartak-robbantani-karpataljan-porosenko-bator-katonai-szigoruan-az-ukran-magyar-baratsag-jegyeben/

 5. RomanK said

  Panie Gajowy…nie ma co sie przykrosic…nie pierwszy I nie ostatni….z tym jak z kiszonkami..stoi kisnie…I jak sie nei zje w odpowiednim czasie pokrywa sie plesnia , zaczyna cuchnac I powinno sie to to wywalic ,zeby nie przesmierdla …..cala chalupa:-))))

  ——
  Nb. Gajowy jeszcze nie siedzi… podejrzane…
  Admin

 6. jazmig said

  PO tak samo podlizywała się banderowcom, jak robi to PiS. Obie te partie są zdradzieckie, pracują dla zagranicznych mocodawców, a nie dla Polski.

 7. RomanK said

  I widzi pan …tu wylazi w calej krasie to co filozofy nasze 30 letnie..I mniejsze…nie moga pojac:-)))) Ze PRL bis zyje , je I ma sie calkiem:-))))
  Tam tez byly takie alianty przewodniej sily…stekaly, pierdzialy..ale sluchaly I popieraly….. braly:-))))Wszystkow iedzialy lepiej…ale tylko tyeoretycznie..bez proby zrobienia czegos…czegokolwiek….bo doskonale wiedzialy gdzi jest krawedz michy..a krawedz kija:-)))
  Ta wiedze nazywamy wiedza przetrwnia…w stanie…. neuralnie przyjaznym….cus jak w stanie neiwazkosci…liczy sie ,ale nic nie wazy:-))))

 8. RomanK said

  Chce pan siedziec????//nic prostszego zamieni pan Gajowke w organizacje Patriotyczna i wydrukuje Deklaracje Czlonkowska…
  Jak pan przekroczy liczba czlonkow zdeklarowanych ponad 5001..ma pan pewny kryminalu..za hybrydyzacje:-)))))..

 9. Niepokorny said

  O k… to teraz Orbana zatrzymaja i deportuja jak tylko przyjedzie!

 10. Tekla said

  Juz sa pokazywane fimy czarno-biale na ,,zachodzie” jak to Wegrzy rabowali biednych Rzydow w czasie wojny..,najpierw haracz od Polski a pozniej tu.. sprobuja
  Mam nadzieje ,ze tu im sie nie uda!!!

 11. Lily said

  Co rozni?,Wladza rozni.

  I ludzie.
  Admin

 12. Tekla said

  Ad.11.

  Nie tylko wladza..

 13. troll polonii said

  Schodzimy z tematu, zeby nie dotykac rzeczywistosci?

  A rzeczywistosc jest taka, ze Polacy maja w dupie polskie miasto Lwow i Polakow, ktorzy tam mieszkaja.
  Tymczasem Wegrzy, ktorym rozwalka Zwiazku Radzieckiego przez zachodni imperializm zabrala kawal terytorium wegierskiego – od samego poczatku domagaja sie praw obywaelskich ludnosci Zakarpacia. Kiedys Rumunia i Wegry domagaly sie wrecz zwrotu swoich terenow od Ukrainy.

  Ukraina to wlasciwie nielegalny zlepek roznych terytoriow, ktory nawet nie ma zarejestrowanych oficjalnie granic.
  To rowniez zlepek narodow, ktore sie nienawidza.
  Donbas rownie dobrze moglby nalezec do Japonii dokladnie na tych samych zasadach! Krym nigdy nie byl ukrainski a Ukraina jako panstwo powstala na zyczenie CIA a nie ludnosci tubylczej.

  Rzad w Kijowie , zupelnie nielegalny bo doszedl do wladzy przez zamach stanu, a wiec nie przez wybory! upiera sie przy Krymie! i innych zagrabionych ziemiach.
  Przeciez Wegrzy na Ukrainie nie sa emigrantami , tylko rdzennymi mieszkancami tej ziemi!
  Faszystowski Kijow zabronil wszystkim tubylcom poslugiwania sie wlasnym jezykiem. Polakom zabronili mowic po polsku.
  Polakow w Polsce w ogole to nie zmartwilo!!
  Natomiast Rumunia i Wegry robily wielki raban o nakaz mowienia tylko po ukrainsku. To byl glowny i pierwszy powod, dla ktorego parlament na Krymie oglosil referendum w sprawie utrzymania autonomii, ktora Wierchowna Rada odebrala. Krym sie legalnie odlaczyl od zaborcy. Na Krymie tez zabronili mowic po rosyjsku i po tatarsku.
  Stare gestapowskie metody bandytow z czasow okupacji.
  Pupilek pani Viktorii Nuland ( a poprawnie Nudel) niejaki Jacyniuk chcial jeszcze zamknac parlament na Krymie, ktory istmial od dawien dawna.
  Roznica miedzy Wegrami a Polska jest jeszcze i taka, ze polski rzad akceptuje kazde lajdactwo Kijowa. Polskie wojsko polecialo nawet do Donbasu mordowac mieszkancow wiosek kolo Doniecka.

  Jest jeszcze jedna bardzo powazna roznica miedzy Polska a Wegrami:
  Wegry odmowily napasci na Jugoslawie!!!!
  Polska poleciala pedem. Hajda na Slowian!

  Zolnierze wegierscy nie robia za wojska okupacyjne ani w Kosowie ani w innych krajach. Polskie oddzialy wojskowe sa w 40 krajach?
  I nas na to stac???
  A tu jeszcze chcemy 2 miliardy dolozyc okupantom?

  I jeszcze jedna subtelna bardzo roznica. Orban zyje w zgodzie z Putinem.
  A my sie wybieramy na Moskwe z cala armia Zachodu.
  Nie po raz pierwszy.

 14. Marek said

  Panie Roman, Petru zarejestrował swoją Nowoczesną w 5 minut tuż przed wyborami i wystartował z 11% poparciem w sondażach, gdy jeszcze nikt nie słyszał o N.
  Zmiana nie może być zarejestrowana od paru lat, a jej lider siedzi w pierdlu za niewinność.
  Jeżeli Polacy nie mają zdolności organizacyjnej, to także Amerykanie z Panem włącznie.

 15. Tekla said

  Hymn wegierski

  Boże, zbaw Węgrów
  I obdarz ich swymi łaskami!
  Wspomóż swą pomocą słuszną sprawę
  Przeciw której walczą Twoi wrogowie.
  Los, który tak długo Węgrami pomiatał,
  Przynieś im szczęśliwy;
  Ucisz ich smutki, które przygniatają
  I odpuść przeszłe i przyszłe grzech

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_W%C4%99gier

  ……………………………………………………….

  Ustawa zasadnicza Węgier

  z dnia 25 kwietnia 2011 r.

  Boże, błogosław Węgrów!

  Ustawa zasadnicza Węgier

  z dnia 25 kwietnia 2011 r.

  MY, CZŁONKOWIE NARODU WĘGIERSKIEGO, na początku nowego tysiąclecia, w poczuciu odpowiedzialności za każdego Węgra, oświadczamy, co następuje:

  Jesteśmy dumni z tego, że nasz król, Święty Stefan, tysiąc lat temu osadził państwo węgierskie na solidnych fundamentach i uczynił naszą ojczyznę częścią chrześcijańskiej Europy.

  Jesteśmy dumni z naszych przodków walczących o przetrwanie, o wolność i niepodległość.

  Jesteśmy dumni ze wspaniałego dziedzictwa duchowego Węgrów.

  Jesteśmy dumni z tego, że nasz naród przez wieki orężnie bronił Europy oraz wzbogacał skarbiec wspólnych wartości swym talentem i swoją pracowitością.

  Uznajemy rolę chrześcijaństwa w przetrwaniu narodu. Szanujemy różnorodne tradycje religijne naszego kraju.

  Przyrzekamy chronić i zachować duchową jedność naszego narodu, która w wichrach minionego stulecia rozerwana została na części. Żyjące razem z nami narodowości stanowią część węgierskiej wspólnoty politycznej i są czynnikami państwotwórczymi.

  Zobowiązujemy się do kultywowania i strzeżenia naszego dziedzictwa, naszego unikatowego języka, węgierskiej kultury, kultury i języka narodowości żyjących na terytorium Węgier – stworzonych przez człowieka oraz zasobów naturalnych Kotliny Karpackiej.

  Przyjmujemy odpowiedzialność za naszych potomnych, dlatego roztropnie korzystamy z zasobów materialnych, duchowych i naturalnych, aby chronić warunki życia pokoleń, które przyjdą po nas.

  Jesteśmy przeświadczeni, że nasza kultura narodowa stanowi bogaty wkład do różnorodnej jedności europejskiej.

  Szanujemy wolność i kulturę innych narodów, dążymy do współpracy ze wszystkimi narodami świata.

  Uznajemy, że podstawą bytu ludzkiego jest ludzka godność.

  Uznajemy, że wolność jednostki może się realizować jedynie we współdziałaniu z innymi.

  Uznajemy, że najważniejsze ramy naszej koegzystencji stanowią rodzina i naród, a podstawowe wartości naszego współbytowania to wierność, wiara i miłość.

  Uznajemy, że podstawą siły wspólnoty i godności każdego człowieka jest praca, dzieło ducha ludzkiego.

  Uznajemy za swoją powinność niesienie pomocy osobom potrzebującym i biednym.

  Uznajemy, że wspólnym celem obywateli i państwa jest zapewnienie dobrobytu, bezpieczeństwa, porządku, sprawiedliwości i wolności.

  Uznajemy, że rządy ludu istnieją tylko tam, gdzie państwo służy swym obywatelom, a także sprawiedliwie, bez nadużyć i stronniczości, kieruje ich sprawami.

  Z szacunkiem odnosimy się do zdobyczy naszej historycznej konstytucji oraz

  do Świętej Korony, która ucieleśnia konstytucyjną ciągłość państwowości Węgier i jedność narodu.

  Nie uznajemy zawieszenia naszej historycznej konstytucji wskutek obcych okupacji. Zaprzeczamy przedawnieniu nieludzkich zbrodni popełnionych przeciwko narodowi węgierskiemu i jego obywatelom w okresie panowania dyktatury narodowosocjalistycznej i komunistycznej.

  ….MY, CZŁONKOWIE NARODU WĘGIERSKIEGO, na początku nowego tysiąclecia, w poczuciu odpowiedzialności za każdego Węgra, oświadczamy, co następuje:

  Jesteśmy dumni z tego, że nasz król, Święty Stefan, tysiąc lat temu osadził państwo węgierskie na solidnych fundamentach i uczynił naszą ojczyznę częścią chrześcijańskiej Europy.

  Jesteśmy dumni z naszych przodków walczących o przetrwanie, o wolność i niepodległość.

  Jesteśmy dumni ze wspaniałego dziedzictwa duchowego Węgrów.

  Jesteśmy dumni z tego, że nasz naród przez wieki orężnie bronił Europy oraz wzbogacał skarbiec wspólnych wartości swym talentem i swoją pracowitością.

  Uznajemy rolę chrześcijaństwa w przetrwaniu narodu. Szanujemy różnorodne tradycje religijne naszego kraju.

  Przyrzekamy chronić i zachować duchową jedność naszego narodu, która w wichrach minionego stulecia rozerwana została na części. Żyjące razem z nami narodowości stanowią część węgierskiej wspólnoty politycznej i są czynnikami państwotwórczymi.

  Zobowiązujemy się do kultywowania i strzeżenia naszego dziedzictwa, naszego unikatowego języka, węgierskiej kultury, kultury i języka narodowości żyjących na terytorium Węgier – stworzonych przez człowieka oraz zasobów naturalnych Kotliny Karpackiej.

  Przyjmujemy odpowiedzialność za naszych potomnych, dlatego roztropnie korzystamy z zasobów materialnych, duchowych i naturalnych, aby chronić warunki życia pokoleń, które przyjdą po nas.

  Jesteśmy przeświadczeni, że nasza kultura narodowa stanowi bogaty wkład do różnorodnej jedności europejskiej.

  Szanujemy wolność i kulturę innych narodów, dążymy do współpracy ze wszystkimi narodami świata.

  Uznajemy, że podstawą bytu ludzkiego jest ludzka godność.

  Uznajemy, że wolność jednostki może się realizować jedynie we współdziałaniu z innymi.

  Uznajemy, że najważniejsze ramy naszej koegzystencji stanowią rodzina i naród, a podstawowe wartości naszego współbytowania to wierność, wiara i miłość.

  Uznajemy, że podstawą siły wspólnoty i godności każdego człowieka jest praca, dzieło ducha ludzkiego.

  Uznajemy za swoją powinność niesienie pomocy osobom potrzebującym i biednym.

  Uznajemy, że wspólnym celem obywateli i państwa jest zapewnienie dobrobytu, bezpieczeństwa, porządku, sprawiedliwości i wolności.

  Uznajemy, że rządy ludu istnieją tylko tam, gdzie państwo służy swym obywatelom, a także sprawiedliwie, bez nadużyć i stronniczości, kieruje ich sprawami.

  Z szacunkiem odnosimy się do zdobyczy naszej historycznej konstytucji oraz

  do Świętej Korony, która ucieleśnia konstytucyjną ciągłość państwowości Węgier i jedność narodu.

  Nie uznajemy zawieszenia naszej historycznej konstytucji wskutek obcych okupacji. Zaprzeczamy przedawnieniu nieludzkich zbrodni popełnionych przeciwko narodowi węgierskiemu i jego obywatelom w okresie panowania dyktatury narodowosocjalistycznej i komunistycznej.
  dalej..
  —-
  http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/konst/wegry2011.html

 16. RomanK said

  Panie Marek …pan nie zauwaza , czy tez nie chce zauwazyc ,ze sezam jest tak zaprojektowany i zbudowany , ze samoorganizacja jest elementem stalym konstrukcji Sezamu..a demokracja to czesc glowna umeblowania…..Zatem Sezamu sie nie przebudowuje…nie przemeblowuje…do Sesamu sie tylko znosi:-))))
  wg instrukcji obslugi: cyt:
  Right or Wrong- Sezam First!
  Czy sie to panu podoba, czy nie …Sezam nie jest panstwem medialnym…..a Polska jest..czego najlepszym dowodem jest 11% poparcia w 10min po zalozeniu partii..nowej partii… Na cos takiego w Sezamie nawet sie nikt nie porwie…mimo, ze powiadaja- ze media tu rzadza….

 17. RomanK said

  Wszystkim, ktorzy wierza w moc mediow….za przyklad….
  Pan Harry Weinstein..neikoronowany krol Hollywood..wlasciciel wielu glownych camopanii flmowych tworca wielkich filmow I karier….
  ktory ze zwyklych kurewek rozbil gwiazdy i z powrotem….a te obcalowywaly go publicznie dziekujac za Oscary, ciacki I fanfary:-))))
  Zostal nagle pozbawiaony wszystkiego…wygoniony z wlasnych firm ,,,zakladow I udzialow…..w koncu zakuty w kajdanki i postawiony przed sadem..zwolniony za milionowa kauceje…..I to wszystko bez udzalu Sadu…jakeigokolwiek processu:-))) BO postawienei przed sadem bylo tylko wysluchaniem zarzutow ze strony dwoch jakichs zupelnie neiznanych kurewek….nikomu…..Zadnego wyroku…zaednego prcesu..i faceta nie ma …….rozjechany..bez przyjaciol, opluty i zamieniony w skandal……
  Krol Hollywood:-))))))…..
  Komu sie narazil..ze nie sady, ani rzady, ani nawet mozne prady……a goscui wbily w ziemie????? Za co?????

 18. Marek said

  Na cos takiego w Sezamie nawet sie nikt nie porwie…mimo, ze powiadaja- ze media tu rzadza….
  ===
  Bo u was wasze żydy z obu partii nie potrzebują kolejnych dwóch nowych partii nawet z poparciem 11%.
  Może sobie Pan zachwalać ten swój Sezam, na zdrowie.
  First Sezam, koń by się uśmiał. Żydy z was się śmieją, Wy, Amerykanie pełną gębą.

 19. snag said

  Nie są tacy wredni i podstępni jak Polacy, pomagają jedni drugim, szanują honor i dobre imię – Mieszkając ponad 8 lat w NYC nie słyszałem o przypadku żeby Węgier podpie*dolil Węgra do władz ze pracuje nielegalnie a wśród Polaków było to normalka nawet z powodu żeby zwolniło się łózko w taniej rezydencji żeby zająć po deportowanym i wywieźć parę dolców więcej do Polski, poza tym Węgier umie spojrzeć na swoje wady i niedociągnięcia a Polak takich nie ma … no sir, przynajmniej tak myśli ,…

  Bezpieczniacy nie dochodzą do takich czy innych wniosków a wykorzystują wasze niedociągnięcia i przemądrzałość, reszta to pestka. Roman ma racje, jeden siedzi a drugi ma się dobrze a czemu bo o tego pierwszego nikt się nie upomni a dlaczego to temat rzeka i niezbyt przyjemny.

 20. snag said

  Oops !!! ,…

  Nie żółć senor, taki wredny jak narazie nie jestem, to Spolszcz.pl zrobił z gojówki, gnojówkę ,…

 21. Tekla said

  Według doniesień „Dziennika Gazety Prawnej” przed zakończonym wczoraj w Warszawie Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO węgierski rząd wystosował, do szefów rządów państw Sojuszu i sekretarza organizacji, memorandum wzywające do rewizji polityki Paktu wobec Ukrainy. Z informacji, do których dotarła „DGP” wynika, że w memorandum „Viktor Orban przekonuje, że po 2014 r. Kijów – mimo wsparcia Zachodu – nie dokonał niezbędnych reform, a Ukraina jest niezdolna do wypełnienia zobowiązań wobec organizacji międzynarodowych, takich jak ochrona praworządności”.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dgp-viktor-orban-w-warszawie-krytykuje-ukraine/pnf2h24

 22. troll polonii said

  21
  Tekla
  Kiedys Wegry mialy rzeczywiscie klopot bo wypedzily Monsanto i zniszczyly wszystkie zasiewy kukurydzy GMO- genetycznie modyfikowanej
  A wiadomo, ze USA wojuje z krajami, ktore nie zgadzaja sie na GMO i na Monsanto. W Tajlandii juz dwa razy Amerykanie „zmienili rezim” i urzadzaja rewolucje co chwile bo Tajland nie chce sie zgodzic na zasiew ryzu GMO.
  W USA nazywaja takie praktyki: wolnym rynkiem.

  Hungary Is In Trouble After Throwing Out Monsanto AND The IMF | Business Insider

  https://www.businessinsider.com.au/hungary-is-in-trouble-after-throwing-out-monsanto-and-the-imf-2012-9?r=US&IR=T

 23. Tekla said

  Ad.22 Troll Polonii

  Znam ta historie ,mam tam swoich ludzi..swiat jest czasem maly ..

 24. Tekla said

  Majac wiekszosc w parlamencie FIDESZ dalej zabiera sie za Sorosa i jego organizacje pomagajace w przemycaniu i instalowaniu nielegalnych imigrantow..

  ‚Ustawa STOP Soros–wprowadzi kary za ,,pomaganie” nielegalnym imigrantom

  bedzie tez poprawka do konstytucji aby uniemozliwic UE realizowania tzw.kwot dot imigrantow

  .https://888.hu/article-beterjesztette-a-kormany-a-stop-sorost

Sorry, the comment form is closed at this time.