Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dr Marta Cywińska: Przeczucia Dmowskiego

Posted by Marucha w dniu 2018-05-29 (Wtorek)

Sięgam po raz kolejny po przemówienia, artykuły i rozprawy Romana Dmowskiego z lat 1925-1934 w wydaniu z epoki. Wśród nich tekst zatytułowany tak, że „polityczny dreszcz” przeszywa na wskroś, a mianowicie: „Gdybym był wrogiem Polski…” .

A tak oto się zaczyna ( tu z zachowaniem oryginalnej pisowni – przyp. M.C.):

„Uważam to za rzecz bardzo pożyteczną, zastanawiać się od czasu do czasu nad tem, cobym robił, gdybym był wrogiem Polski, gdyby odbudowanie Polski było mi niedogodne i gdyby mi chodziło jej zniszczenie.

Otóż przede wszystkim używałbym wszelkich wysiłków i nie żałowałbym żadnych ofiar na to, ażeby nie dopuścić do zapanowania w tym kraju zdrowego rozsądku, ażeby postępowaniem Polaków nie zaczęła kierować trzeźwa ocena stosunków i położenia ich państwa”. Wytrawny czytelnik uchwyci przynajmniej kilka warstw ironii i nie da się zwieść pierwszej emocji. Dmowski analizując postawy oraz działania wrogów Polski podkreśla, że za nimi stoi „legion ludzi, których zajęciem byłoby szerzenie zamętów pojęć, puszczanie w obieg najrozmaitszych fałszów, podsuwanie najbardziej wariackich pomysłów”.

Jako żywo, zapowiedź tego, co nasila się teraz w stopniu ekstremalnym i szkodzi środowisku narodowemu.

”Legion ludzi” wnikających w najróżniejsze kręgi pod pozorem głoszenia identycznych poglądów, przytakiwania zgodnej i tak grupie, łączenia wyimkowych fraz na własnych warunkach. W przebraniu, w masce, stylizacji, w kostiumiku, z wystudiowaną starannie autorytarną surowością lub wabiącą jowialnością. byleby słuchali i raptem myśleli oraz działali na obcą modłę, myśląc że dla Polski.„ Legion ludzi” z rekwizytami lub bez, z mikrofonem lub przy klawiaturze, ze słuchawką w uchu lub pod stołem. Z nagłą rekomendacją lub samozwańczo.

Latami nieobecni przychodzą znikąd, perorują i zachwycony tłum słucha, wielbi, udostępnia na Facebooku i w towarzystwie. Obcy wysłannicy wykreowani na filmie, na okładce, w skupiskach, na zebraniach.

Mówią prostym językiem, poglądy narodowe powtarzają jak własne, by łatwiej było zjednać, zapodać, zapamiętać, przekazać, wytypować.

Ludzie znikąd – nagle wszechobecni, pewni siebie, rozdający nieszczere uśmiechy i uściski (ćwiczone na szkoleniach oraz zgodnie z instruktażem). Przyłapani na braku elementarnej wiedzy patriotycznej znikają, hen tam, w niebyt, a „legion ludzi” wprowadza kolejnych… .

*                            *                           *

„Przeczucia Dmowskiego” to fragment najnowszej książki Marty Cywińskiej. „Spory niegdysiejsze, spory współczesne” opisującej naszą rzeczywistość w sposób niewygodny dla lewicy, feministek oraz hedonistów. Jednocześnie pokazuje konstruktywne podejście do problemów, jakie napotyka współczesny człowiek prawicy i jego rodzina.

Autorka proponuje trzeźwe spojrzenie na sytuacje i tematy niepoprawne politycznie, np. współczesne dążenie do samorozwoju czy wychowanie ku antywartościom, uwypuklając zagrożenia z nich wynikające. Z lekkością i swadą prowadzi Czytelnika przez wątki przemilczane przez innych publicystów i pokazuje prawdziwe oblicze cywilizacji śmierci.

Patronat nad najnowszą książką Marty Cywińskiej wydaną przed wydawnictwo LTW objęła Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia oraz miesięcznik „Moja Rodzina”. Środowiska zainteresowane zorganizowaniem spotkania z dr Martą Cywińska i jej najnowszą książką proszone są o kontakt z redakcją:
redakcja@prawy.pl

http://prawy.pl

Komentarzy 10 do “Dr Marta Cywińska: Przeczucia Dmowskiego”

 1. Boydar said

  Jak Pan Gajowy będzie promował takie pozycje to te tutejsze żydy zupełnie zwątpią i się całkiem wyniosą. I co my wtedy tak zupełnie sami zrobimy ? Kto nam poprowadzi rząd, parlament, banki, fabryki i markety, kina, teatry i witryny internetowe ?

  ——
  Nie zwątpią. Nigdzie nie znajdą takiego żerowiska, jak w Polsce.
  Admin

 2. NICK said

  „Cywińska”. „Szum-lański”. „Cymański”-wyjątkowy katafon.
  Kto?
  TU wątpi?
  Wyniesienia się?

 3. Joung said

  Oj jestesmy ””””uspieni darzeniem do bogactwa blihtru I pokazania sie innym jak z najlepszej strony.
  A nie widzimy jak ”’nas resetuja”’znikamy.
  Usypiaja nas mrzonkami o jakis ”przepowiedniach ze z POLSKI niby ma wyjsc iskra I oswieci swiata.Na czym ma to polegac .?Nikt nic niewie.Kolejna sciema I usypianie.Narodu.
  Cala ta watache ktora doprowadza do katastrofy …POPROSTU TRZEBA UTYLIZOWAC……………Ludzie na co wy czekacie Ze to sie samo zrobi ?Nic podobnego.ONI SIE SMIEJA Z NAS PATRZAC NAM W TWARZ.Ten ””””’morawiecki glinski jurgiel Kaczynski duda czy juda Jak mu tam.To poprostu ”””””””””wyrafinowani politycy na uslugach (SWIATOWYCH ELIT FINANSOWYCH SWIATA ZACHODU).
  Poprostu mamy ”””””petle na szyje.I zeby sie zerwac z tego TO MUSI BYC RADYKALNY CZYN.
  Ale kto to zrobi ””Panowie w rurkach spodniach Wytatuowani?Bawidamki lalusie mamisynki ?
  ZWROCIMY SIE LEPIEJ I TO GREMIALNIE DO PANA BOGA.PROSZAC GO BY WYRATOWAL NAS Z TEGO BAGNA/
  Ale musi byc masa krytyczna.ZE BY WIDZIAL ZE TEN LUD NAPRAWDE CHCE MNIE PRZYJAC I CHCE COS ZMIENIC.
  NO TO JAZDA DO ROBOTY POLACY

 4. MatkaPolka said

  Gdybym był wrogiem Polski

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/08/gdybym-byl-wrogiem-polski-roman-dmowski/

  Roman Dmowski napisał artykuł „Gdybym był wrogiem Polski…” w 1925 r., kiedy Związek Ludowo-Narodowy współtworzył centroprawicowy rząd. Był to również okres, kiedy coraz większą aktywność przejawiali zwolennicy Józefa Piłsudskiego. Wszystkie te wydarzenia znajdują odzwierciedlenie w tym tekście. Z drugiej jednak strony uważny Czytelnik dostrzeże, że tekst ten jest przynajmniej częściowo aktualny i dzisiaj… (red.)

  „(…) Ludzie działający tymi sposobami, co my, co my dotychczas – kształcą garstkę swych zwolenników, ale jednocześnie kształcą i przeciwników wewnętrznych i wrogów zewnętrznych. W równej mierze zbroją wrogów i przyjaciół i chyba wrogów w większej mierze. Ilu mamy ludzi w narodzie, którzy nauczyli się tak myśleć jak my?

  Polityka zawsze była i zdaje się zawsze pozostanie wiedzą egzotyczną, dla szerokich mas niedostępną. Tak jest także w najwyżej rozwiniętych narodach. Trzeba stworzyć zastępy ludzi posiadających tę wiedzę i z nimi razem wypracować sposoby prowadzenia reszty. (…) Do tego trzeba nie tylko kwalifikacji umysłowych, ale i moralnych, i jedno i drugie, tylko szczupła garść ludzi w każdym narodzie posiada (…) to znaczy, że nasze metody polityczne trzeba wywrócić do góry nogami, za daleko szliśmy w głośnym myśleniu. ”

  Roman Dmowski, w liście do Stanisława Kozickiego z Algieru, 10 marca 1920 r.

  Jesienią 1925 r. po upadku gabinetu Władysława Grabskiego i przesileniu parlamentarnym, powstał rząd Aleksandra Skrzyńskiego opierający się na szerokiej koalicji, której rdzeniem było współdziałanie endecji z PPS-em. Rząd administrował ledwie pół roku – do 5 maja 1926 r. Podobieństwo dokonanego opisu sytuacyjnego wówczas, koresponduje niemal dokładnie z sytuacją ostatnich lat. Te same narzędzia, ta sama strategia, czy finał też będzie podobny …?

  Uważam to za rzecz bardzo pożyteczną zastanawiać się od czasu do czasu nad tym, co bym robił, gdybym był wrogiem Polski, gdyby odbudowanie Polski było mi niedogodne i gdyby mi chodziło o jej zniszczenie.
  (***)

 5. MatkaPolka said

  Gdybym był wrogiem Polski

  Robiłbym tak jak robili to zawsze i dzisiaj Niemcy i Żydzi – Izrael i USA

  Zabijałbym – tak jak Niemcy w II wś, i tworzył bojówki z mniejszości narodowych zabijające Polaków

  Osadziłbym na wszystkich szczeblach administracyjnych władzy w Polsce Żydów – zgodnie z referatem Bermana

  Wciągnąłbym Polskę w struktury UE i skolonizował. Narzuciłbym System Bankowy

  Szkoliłbym ekipy rządzące w Polsce i osadzał marionetkowe rządy posłuszne USA

  Rozkradłbym i zlikwidowałbym przemysł Polski i zarzucił Polskę swoimi towarami.
  Ciuchami i samochodzikami – niech się Polacy cieszą zabawkami. Ukradł bym z Polski najzdolniejszych projektantów i konstruktorów

  Wykupiłbym prasę, – aby ogłupiać Polaków. Wmówiłbym, że „Europejskie Wartości” są lepsze od polskich.
  Udowodniłbym, że dzięki mnie Polacy stali się Europejczykami, bo przedtem nie byli.
  Że „komuna” i PRL to była okupacja Ruskich – że Polski nie było – że była to III RP.
  Teraz jest wolność i Europa – teraz jest III RP
  Udowadniałbym Polakom, że „demokracja” jest lepsza – że żyli w ciemnocie i upokorzeniu.

  Rozkradłbym i wykupiłbym wybudowane po wojnie zakłady przemysłowe, –bo do niczego się nie nadawały

  Postępowałbym zgodnie Protokołami Mędrców – psułbym morale, zastępował tradycyjne wartości zgnilizną

  Zatrudniałbym Polaków w (skradzionych) Niemieckich i żydowskich firmach – kazałbym być wdzięczny
  Dałbym Polką pracę w domach rozpusty.

  Okradałbym na każdym kroku, a przede wszystkim przez banki i podatki
  Spowodował masową biedę i emigracje za chlebem – depopulacje Polski.
  Utrzymywałbym jak najmniejsze zarobki i emerytury i świadczenia socjalne

  Itd., itp

 6. ojojoj said

  do Joung

  Swego czasu tez bylo slychac ze wszystkie narody beda mowic po Polsku. A tu jedyna iskra to ta ktora sie bawi rzad nad beczka prochu, a sami polacy mowia po niewiadomo jakiemu.

 7. Polski punkt widzenia said

  (2) Nick

  Jak wiadomo … żydowskie przechrzty w Polsce podają się za polskich patriotów, narodowców i przejmują naszą polską tożsamość i kulturę – tak powstaje „polska” elita, w miejsce tej, wymordowanej przez żydów, prawdziwej polskiej inteligencji. Przykładem są tacy żydzi jak Braun, Gryguć, Ziemkiewicz etc. etc. – którzy nam, Polakom, odpowiednio objaśniają świat.

  Podobnie w przypadku dr Marty Cywińskiej (której życiorys w żydopedii zaczyna się, jak w przypadku większości żydów, od roku ukończenia studiów a o pochodzeniu i rodzinie nie ma ani słowa – zresztą sama Cywińska zręcznie unika wypowiadania się o swoich „korzeniach”, choćby w rozmowie z Janem Bodakowskim, link w przypisach pod biogramem).

  „Dama narodowa” – jak samą siebie określa dr Cywińska – o charakterystycznej fizjonomii (nie mającej nic wspólnego ze słowiańską urodą) działa, i to niezwykle intensywnie, w Ruchu Narodowym a także spotyka się z ludźmi wykładając patriotyczne, a jakże, pogadanki etc. …

  Krótko mówiąc – żydzi obstawiają wszystkie opcje polityczne, przejęli również Ruch Narodowy … manipulują (zwłaszcza młodymi) Polakami i ich indoktrynują na żydowską modłę.

  A Polacy (rodowici) potrzebują własnej, prawdziwie polskiej z pochodzenia, inteligencji – a nie tej żydowskiej, udającej polską, nota bene promowanej i podstawianej nam przez żydów …

 8. RomanK said

  Dwoje najwiekszych Polskich Narodowych Wieszczy, w swoich wielkich dramatach przepowiedzieli los Polski.
  W Weselu St Wyspianski wklada w usta Gospodarza, taklei oto zdanie ,wyrzut i prawdziwy zal do szlachty polskiej:
  cyt:
  Bo jo mysle m,ze Panowie duzo by juz mogli miec..\ ino wom sie nei kce ,,chciec….

  a w drugim dramacie bedacym jakby ciagiem dalszym Wesela….Zmartychwstanie Lusia Ogonska w usta Diabla wklada straszliwy wyrok….

  Wy??? Zmartwychwstac????
  niby czego???
  WY sluchacie grania mego….
  Zaprosiliscie na slub
  Polska to szatanski Lup…
  macie ..swoje zmartwychwstabnie…….

 9. RomanK said

  Cytujcie Cywinska i nnych wisciof polactfa……swoich nie….oplujcie4 najwiekszego z nich…..jak to usilowal pewien dupek pare dni temu w stosunku do Ojca Krapca…..

 10. Polski punkt widzenia said

  (7) c.d.

  Przykładem niech będzie rozmowa Rafała Mossakowskiego z tzw. „mediów narodowych” z dr Martą Cywińską – nota bene promowani są, w tej „narodowej” telewizji internetowej, także inni żydzi (ostatnio Tomasz Gryguć) … nie przypominam sobie, by rodowici Polacy byli tam zapraszani …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: