Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wlodek o Jaki wybierający, taki wybrany…
  Maverick o Kogo jebać, jak i w co?
  minka o Jak pokonać piątą falę, czyli…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Natan o Kogo jebać, jak i w co?
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  istra o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Mark Kirby OSB: Narodowa apostazja Irlandii

Posted by Marucha w dniu 2018-05-29 (Wtorek)

Preambuła Konstytucji Irlandii

W imię Trójcy Przenajświętszej, od Której pochodzi wszelka władza, i do Której muszą być skierowane – jako cel ostateczny – wszelkie ludzkie uczynki i działania państwowe,

My, lud Éire, pokornie uznając wszelkie nasze obowiązki wobec naszego Świętego Pana, Jezusa Chrystusa, Który wspomagał naszych ojców przez wieki próby, z wdzięcznością pamiętając ich heroiczną i nieustanną walkę o odzyskanie przez nasz Naród należnej mu niepodległości, oraz dążąc do działań na rzecz dobra wspólnego, poprzez stosowanie w praktyce Roztropności, Sprawiedliwości i Miłosierdzia, w taki sposób, aby zapewnić godność i wolność jednostce, wprowadzić zasady porządku społecznego, przywrócić jedność naszego kraju i dojść do zgody z innymi narodami, niniejszym uchwalamy, ogłaszamy i nadajemy sobie tę Konstytucję.

Kazanie w Przeoracie Silverstream
Święto Trójcy Przenajświętszej, 27 maja 2018

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Świętując dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dwa dni po narodowej apostazji Irlandii od wiary katolickiej, trudno jest wsłuchiwać się w odśpiewaną przed chwilą Ewangelię, nie wracając przy tym myślami do Konstytucji, którą naród irlandzki uchwalił dla siebie 80 lat temu w roku 1938.

W piątkowym referendum nie chodziło tylko o aborcję; chodziło o zabicie irlandzkiej duszy, o zgaszenie tego płomienia, który czynił Irlandię latarnią morską narodów, o publiczne wyrzeczenie się tego wszystkiego, co od czasu, gdy święty Patryk rozpalił potężny ogień na Wzgórzu Slane, zamieniało naszą rodzinną wyspę w ciepłą, jasną i bezpieczną przystań katolicyzmu w świecie, który stawał się zimny i ciemny.

Wśród wszystkich narodów świata, Irlandczycy wyróżniali się tym, że wytrwale wysyłali swoich synów i córki, mężnie głoszących prawdy o Trójcy Świętej, by nieśli światło wiary do najdalszych zakątków ziemi.

„A Jezus podszedł do nich i powiedział: „Otrzymałem pełną władzę w niebie i na ziemi. Idźcie więc i pozyskujcie uczniów we wszystkich narodach! Udzielajcie im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!”” (Mt 28,18)

Jak doszło więc do tego, co się teraz wydarzyło? Większość tych, którzy w piątek głosowali „Tak”, była ochrzczona, a w sakramencie Bierzmowania otrzymała znamię daru Ducha Świętego. Niektórzy z nich byli bierzmowani zaledwie kilka lat temu. Byli wśród nich tacy, którzy niegdyś klękali przy ołtarzu, by przyjąć godne uwielbienia Ciało Chrystusa, utworzone z Ducha Świętego w łonie Maryi Dziewicy, złożone w ofierze na Krzyżu, ciało Chrystusa, który zmartwychwstał, wstąpił do Nieba i powróci chwale. Są też wśród nich i tacy, którzy (a mówię to z lękiem i drżeniem) będą mieli czelność przystąpić dzisiaj do Komunii Świętej. Dla nich mogę jedynie powtórzyć słowa Apostoła:

„Ktokolwiek jednak by jadł ten chleb lub pił z kielicha Pana w sposób niegodny, ten będzie winny ciała i krwi Pana. Niech każdy wpierw wnikliwie oceni samego siebie, a potem niech je ten chleb i pije z tego kielicha. Kto bowiem je i pije, a nie zważa na ciało Pańskie, je i pije na własną zgubę.” (1Kor 11,27-29)

Nie można powiedzieć, że nas nie ostrzegano. Bóg wysyłał do Irlandii swoich proroków. Jednych głośno oklaskiwano – mam tu na myśli świętego Jana Pawła II w październiku 1979 – a potem o nich zapominano, a nawet czasem wyśmiewano ich czy wyszydzano.

Zaledwie osiem lat temu papież Benedykt XVI napisał list do katolików w Irlandii, który można nazwać proroczym. Co się z nim stało? Czemu odłożono go na bok i nie wzięto go sobie do serca?

Dochodzą nas wieści o tym, że zwycięzcy świętują w Dublinie i w innych miejscach. To szatańskie triumfy i szyderstwa wymierzone w Naszego Pana, jego Niepokalaną Matkę i w cały Kościół. Atmosfera dziwnie przywodzi na myśl to, co działo się we Francji w roku 1789, w Meksyku w roku 1910, w Rosji w roku 1917, w Niemczech w roku 1933 i w Hiszpanii w 1936. Od tłumów zdeterminowanych, by świętować zwycięstwo śmierci nad życiem gorsze są jeszcze kłamstwa zadowolonych z siebie, szczerzących się w uśmiechach ministrów, którzy z nieskrywaną satysfakcją opowiadają o Nowej Nowoczesnej Irlandii, Która Wreszcie Nastała, o Irlandii współczucia, sprawiedliwości i szacunku do kobiet. Brzmi to jak mowa pewnego starożytnego węża:

„A wąż był bardziej przebiegły od wszystkich zwierząt polnych, które Pan Bóg uczynił. Rzekł on do kobiety: „Czy Bóg rzeczywiście powiedział: «Nie wolno wam jeść ze wszystkich drzew tego ogrodu»?”. Kobieta odrzekła: „Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, lecz o owocach drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: «Nie będziecie z niego jeść, a nawet go dotykać, abyście nie umarli»”. Odparł wąż kobiecie: „Na pewno nie umrzecie. Ale Bóg wie, że gdy zjecie ten owoc, otworzą się wam oczy i staniecie się jak Bóg: poznacie dobro i zło.”” (Rdz 3,1-5)

Proszę mi wybaczyć, ale chcę jeszcze dziś powtórzyć słowa proroka Ezechiela:

„Postąpią tak z tobą za to, że na wzór narodów uprawiałaś nierząd i splamiłaś się ich bożkami. Poszłaś drogą twojej siostry. Dlatego wkładam jej kielich w twoją rękę. Tak mówi Pan Bóg: Pić będziesz z kielicha twojej siostry – jest on głęboki, szeroki i pojemny. Staniesz się przedmiotem pośmiewiska i hańby. Będziesz pełna goryczy i smutku. Kielich zgrozy i opuszczenia, kielich twojej siostry Samarii będziesz pić i do dna go wychylisz. Zgryziesz jego skorupy i poranisz nimi swoje piersi, bo Ja tak powiedziałem – wyrocznia Pana Boga.” (Ez 23,30-34)

Co nam pozostaje? Powiem Wam, co pozostaje:

„Teraz więc trwają wiara, nadzieja i miłość – te trzy. Z nich zaś największa jest miłość.” (1Kor 13,13)
Zbierzmy się przy ołtarzu, gdzie składana jest Najświętsza Ofiara, tak jak nasi ojcowie zbierali się przy Kamieniach Mszalnych. Ołtarz ogrzewa i oświeca Irlandię boskim światłem od wewnątrz. Nie przez przypadek podczas objawień w Knock w roku 1879 ukazał się ołtarz Baranka. Upadnijmy na kolana, adorując i podejmując modlitwę wynagradzającą. Wołajmy do Niepokalanej Bożej Matki, która nadal jest Królową i bolejącą Matką Irlandii. Mój drogi ojciec, w całej mądrości swoich 91 lat życia, powiedział mi wczoraj: „Bóg ma plan. Bóg będzie miał ostatnie słowo”. A co dziś Nasz Pan mówi w Ewangelii? Mówi: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata” (Mt 28,20). W tej obietnicy pokładajmy naszą nadzieję.

Dom Mark Kirby OSB
Tłum. Natalia Łajszczak
http://wieden1683.pl/

Komentarzy 61 do “Mark Kirby OSB: Narodowa apostazja Irlandii”

 1. Boydar said

  Całe wieki Irlandia się trzymała. Posyłał diabeł inne szatany, babę posłał, nic nie wskórał. Więc prawie zrezygnowany oddelegował Lolka. Pomogło. Już niecałe cztery dekady później katolicyzm w Irlandii poszedł się bujać.

 2. Antares said

  Nic Irlandii się nie stanie. Najbliższy sąsiad – angole wieki temu odeszli od katolickich zasad i do dziś istnieją, stworzyli imperium, a dziś ludzie żyją ma przyzwoitej stopie życiowej. To samo dotyczy wiele innych bogatych krajów w większości zlaicyzowanych jak francja, benelux, skandynawia gdzie stopień demoralizacji jest na takim poziomie przy którym Irlandia to oaza wszelkich cnót. I nikt ich nie straszy żadnymi karami boskimi.

  ——-
  No to już wiemy, kim Pan jest. Nareszcie.
  Admin

 3. Minus said

  W 1974 chyba, zmiana zapisu w konstytucji zrównujący KK z heretykami i innym „religiami” czy religiami uruchomił zmiany. W 1983 referendum- aborcja przyniósł wynik odwrotny niż tegoroczny 2/3 do 1/3. Za mojego pobytu tutaj najpierw lobby sodomickie wygrało referendum o uznaniu ich związków na prawach małżeństwa. Msza novusowa, niezależnie afery pedofilskie wg mnie monitorowane przez masonerię wygoniły ludzi z kościołów. Nie wszystko tutaj można zwalić na Karola Kremówkę. Np. finansowanie seminariów przez pieniądze brytyjskie, królewskie poprzedzające zmiany posoborowe (tzw. sojusz tronu z ołtarzem?) Myślenie Irysów w spodniach może być takie: jak mam bulić za turystykę aborcyjną, to wolę taniej na miejscu. Myślenie jajnikowe jest poza poznaniem rozumowym. Lewactwo i cywilizacja śmierci wygrywa. Za niedługo zabiorą się pewnie za związki międzygatunkowe i eutanazję. Mnie i żonie, niezależnie, po ogłoszeniu wyników zapaliły się te same lampki- nic tu po nas, trzeba zacząć myśleć o wyjeździe. Poza wszystkim- Irlandia w XX była lewacka, Che Gewara to romantyczny bohater tutaj (gówno wiedzą w masie swojej). Jak przyjechałem tutaj, wrażenie na mnie robiły wielodzietne rodziny na spacerach. Se ne vrati? 60 parę milionów na wyspie obok i ponad 4 tutaj, ciekawe komu taki obrót w majstrowaniu w dzietności na rękę?

 4. Dziadzius said

  Niestety wiara Katolicka [ z roznych przyczyn nawet i swawolnosci wiary samego Kosciola] nie jest dzis w stylu i nie ma co gadac takie serce i rozum wzruszajace j kazania bo ci co dzis sa w kosciele [ z wiary] nie glosowali za morderstwem a ci co glosowali za morderstem nie sa dzis w kosciele – no niby moze oni cialem sa w kosciele bo to jeszcze potrzebne poki Babcia zyje ale ich serce i umysl sa juz dawno zaprzedane diablu.

 5. Boruta said

  Irlandii może i nic się nie stanie? … ale Irlandczykom już tak. Sodomia, aborcja i inne plagi to odebranie nadziei przyszłym pokoleniom. …
  Na naszych oczach dokonuje się podmiana ludności w Europie (w tym zwłaszcza w krajach które były katolickie) na koszt podatnika, a ktoś fasnzoli nam tutaj jak to dobrze, że tak się dzieje.

 6. Yah said

  „(…) babę posłał, nic nie wskórał. Więc prawie zrezygnowany oddelegował Lolka.”

  Bono, wokalista zespołu „U2” nazwał Papieża największym liderem jakiego kiedykolwiek miał Kościół katolicki (Bono użył słowa „frontman” – które w języku angielskim oznacza lidera zespołu muzycznego). Irlandzki piosenkarz spotkał się z Papieżem w 1999 r. Obaj wezwali bogate narody, by umorzyły dług biednym krajom Trzeciego Świata. Za zainicjowanie tej kampanii – którą prowadzą obecnie aktywiści w wielu krajach – Jan Paweł II i Bono zostali nominowani do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. W wydanym wczoraj oświadczeniu Bono nazwał Papieża „wielkim showmanem, wielkim komunikatorem idei, nawet tych, z którymi część Jego słuchaczy się nie zgadzała, wielkim przyjacielem biednych tego świata”. Bono przypomniał, że Jan Paweł II był fanem kultury rockowej. Kiedyś zaprosił Boba Dylana by – w jego obecności – dał koncert w katedrze w Bolonii. Pojawił się też na koncercie zespołu „Eurythmics” i Alanis Morissette w Rzymie, podczas którego apelowano o umorzenie długów najuboższych krajów świata.

  .http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/1495350,rockowy-papiez,id,t.html

  „Poparcia dla zwolenników proaborcyjnych zmian w konstytucji udzielił również Bono, lider zespołu U2. Zespół wyruszył w nową trasę koncertową z hasłem „Repeal the 8th” czyli „odrzuć ósmą” (ósmą poprawkę do Konstytucji, będącą podstawą zakazu aborcji). W mediach społecznościowych zespół zachęca do takiego zagłosowania w majowym referendum. ”

  .https://www.pch24.pl/bono–liam-neeson-i-inne-gwiazdy-wspieraja-irlandzkich-aborcjonistow,60137,i.html

  „Polska i Węgry prezentują hipernacjonalizm” – powiedział Bono, lider legendarnego zespołu U2. Skomentował w ten sposób postawę tych krajów w czasie kryzysu związanego z napływem do Europy uchodźców. Przemówienie artysty miało miejsce w amerykańskim Kongresie.

  .http://wyborcza.pl/1,75399,19933401,lider-u2-bono-w-kongresie-usa-polska-i-wegry-prezentuja-hipernacjonalizm.html

  No i wyszło szydło z rocka …..

 7. Antares said

  Admin
  Panie Gajowy, ja tylko stwierdzam fakty. To że w tych krajach które wymieniłem jest duża liczba muzułmanów jeszcze o niczym nie przesądza, my wg różnych szacunków mamy u siebie około 2- 3 mln ukrów i tak samo nie powinniśmy się czuć bardziej bezpiecznie niż oni. Kto ma rację to czas pokaże, ale przekreślanie kraju, który przez całe wieki na zachodzie był wyspą katolicyzmu, który tyle wycierpiał od tych swoich skurwiałych angielskich protestanckich sąsiadów to uważam za mocną przesadę. To co w takim razie powie Pan o np. takiej Hiszpanii gdzie wystarczyły rządy takiego Zapatero aby przewrócić moralność katolicką tego kraju do góry nogami.

  ——–
  Panie Antares, Pana gówno obchodzi, że jakiś kraj odszedł od katolicyzm, bo wciąż da się tam żyć, płacą pensje, sklepy są wypełnione a w telewizorze idą programy. Tak Pan stwierdził i tego się trzymajmy.
  Admin

 8. Listwa said

  @ 4 Rumcajs

  Bardzo ładnie zabredziłeś. Ci co budują jeden światpwy porządek własnie walczą z katolicyzmem, bo jest im przeszkodą w budowaniu.
  Brzydko pomagasz im w budowaniu.

  Rumcajsa ver Cypiska wypierdoliłem z gajówki.
  Robactwo chce nas obleźć…
  Admin

 9. Zerohero said

  tow. Jorge Mario Bergoglio chętnie zbuduje porządek światowy wg. wskazówek pana Rothschilda.

 10. Listwa said

  @ 6 Zerohero

  Przebiera nóżkami i językiem, żeby rozmontować Kościół katolicki.

 11. Listwa said

  @ Rumcajs

 12. anawa said

  Irlandia , piekny kraj , madry narod , sluszna decyzja. Mordowac swoje dzieci i sprowadzac abdulahow . Q..a rece opadaja , ale moze i oto chodzilo ?

 13. AlexSailor said

  Nie lubię rozważań w sensie transcendentalnym, nadprzyrodzonym, bo można odjechać i zacząć bredzić od rzeczy.
  Ale tu aż w oczy bije sprawa nadużyć warstwy powołanej do służenia Bogu, to jest skandale pedofilskie, to
  jest jakieś groby, jakieś nadużycia w sierocińcach.
  Oczywiście wszystko rozdmuchane, eksploatowane z szatańskim zapałem przez media, przesadzone.
  Ale niestety coś było i to w skali jednak dużej chyba.

  Właśnie konsekwencją tego może być wynik (pewnie w części nawet i sfałszowanego o kilka – kilkanaście procent) referendum.
  Nic nie bierze się z niczego.

  Teraz odnieśmy to do polskiej rzeczywistości i popatrzmy jak wygląda sytuacja w naszej warstwie powołanej do
  ścisłej służby Bogu.

  Przypomnę też Hiszpanię, gdzie odbywał się proces kradzieży dzieci rodzicom pod pozorem ich śmierci w czasie
  porodu.
  Trudno ocenić skalę, bo jak zwykle lewackie i satanistyczne media eksploatują temat.
  Ale mogła być duża.

  Bo jeśli sól straci swój smak, to zda się tylko na wyrzucenie i podeptanie przez pogan.

  Jeszcze można podać przykład prawosławnej Rosji przed 1917r.
  Tam też warstwa kapłańska w dużej części była przegniła moralnie i przy pomocy władzy państwowej
  raczej urządzała się dobrze, niż szerzyła wiarę.
  Nie wiedziałem tego wcześniej, aż nie przeczytałem wspomnień ks. Tokarzewskiego („Straż Przednia”).
  Na ten temat są przerażające.
  Prawdopodobnie to był też ważny czynnik sukcesu „rewolucji” Lenina.

  W Polsce sytuacja jest bez porównania lepsza niż w Irlandii, ale czy to znaczy, że jest dobra??

 14. RomanK said

  ubicumque fuerit corpus illuc congregabuntur aquilae

 15. Rafal Cz. said

  Panie Gajowy, ja sie zastanawiam co by na to powiedzial Chrystus I prosze mi wierzyc nie jest to latwe zastanawianie.
  Zwlaszcza w kontekscie Marii Magdaleny oraz „A teraz ci ktorzy sa bez winy niech pierwsi rzuca kamien”!
  Ja bez winy nie jestem I dlatego prosze Boga o milosierdzie bo wiem ze u bliznich tego nie znajde.
  Wydaje mi sie pan porzadnym czlowiekiem reagujacym na zlo tego swiata. I niech tak pozostanie.
  Z szacunkiem,
  Rafal

 16. ? said

  Re 13:
  „Jeszcze można podać przykład prawosławnej Rosji przed 1917r. Tam też warstwa kapłańska w dużej części była przegniła moralnie i przy pomocy władzy państwowej raczej urządzała się dobrze, niż szerzyła wiarę.”

  Ten proces rozpoczął się od „reform” Piotra I („Wielkiego”, jak u nas Kazik). Skasowanie wyboru patriarchy i podporządkowanie cerkwi świeckiemu nadzorowi. Pisze o tym św. Teofan Rekluz w książce „Droga do zbawienia” wydanej przez benedyktynów z Tyńca.
  Jak widać, metody są wszędzie te same. W Polce też seminaria pustoszeją, a ci, którzy tam są…, no właśnie…

 17. Dictum said

  A tymczasem w Anglii: Chesterton zostanie beatyfikowany? Biskup diecezji Nottingham będzie konsultował z Watykanem możliwość otwarcia procesu.

  http://politykapolska.eu/2017/11/04/apostol-zdrowego-rozsadku-g-k-chestertona/

 18. Jaron said

  Jest to bardzo przykre, ze w Irlandii zezwolono na aborcje. Piekne kazanie, w Polsce ze strachu nikt by takiego kazania nie wyglosil.
  Matka Boska powiedziala, ze bedzie tak, ze szatan bedzie pewny swojego zwyciestwa i dzisiaj tak sie wydaje, jakby zdobyl juz ostatnie bastiony katolicyzmu. I wlasnie jak juz szatan bedzie pewny, ze wygral, to wtedy zostanie pokonany przez Maryje. Takze dla nas to tylko znak, ze dni szatana zblizaja sie do konca.

 19. Dziad Wernyhora said

  Wynik był do przewidzenia w sytuacji kiedy media i szkolnictwo (szczególnie wyższe) przepełnione są marksistami.
  W końcu niemal wszyscy co dzień siadają przed telewizorami lub czytają gazety. Dzieci w szkołach uczone są marksistowskiego myślenia.
  Do tego mamy katolików z mentalnością Novus Ordo co to niby przeciw aborcji ale „w pewnych okolicznościach można”.
  Przez nagłośnione skandale Kościół utracił autorytet. Znaczącą rolę w rozdmuchiwaniu skandali miały marksistowskie media.
  Rząd i wszystkie partie reprezentują ten sam ryt masonerii – wielki wschód. Nie ma nawet takiego pluralizmu żeby była partia reprezentująca ryt szkocki 😉
  Dlatego Obama był uwielbiany a Trump jest pogardzany.
  NB. Trump jest pro-life – plus dla niego, ale myślę, że reprezentuje ryt szkocki, co jest źródłem jego filosemityzmu.

 20. Voodoosch said

  Tu nie tylko chodzi o to w co kto wierzy. Religia oczywiscie pomaga w zrozumieniu pewnych „poczynan” i wskazuje droge ale przeciez nawet na chlopski rozum (zwykle, codzienne pojmowanie swiata) mordowanie dzieci w brzuchu powinno wywolywac oczywiste reakcje gniewu i obrzydzenia, a tak sie w spoleczenstwach „zachodnich” nie dzieje. Brak wiedzy czym aborcja jest i jak sie odbywa stanowi problem. Ludzie mysla, ze kobieta dostaje zastrzyk „tam” i dziecko znika. Nie wiedza, ze zastrzyk wywolywuje porod i dziecko, jesli przezyje, to umiera poza lonem matki, w pojemniku.
  Kiedy IM sie pokazuje zdjecia, a najlepiej filmik to odwracaja glowe i nie chca patrzec, nazywajac cie jakims porabanym oszolomem i nawiedzenym.
  Jesli w ten sam sposob bym im pokazal film z malym pieskiem lub kotkiem, ktory jest na sile wyciagany z brzucha to by bylo larum ze hej. Greenpeace by sie o wlasne nogi pozabijal tak by biegli drac pape.
  Na koniec jak zawsze dodam, ze jestem za Armagedonem. Katharsis nadejdzie i trzeba sie gotowac na apokalipse. Wychowywac dzieci wg wlasnego uznania i uczyc je by byly silne, samodzielne i zeby nie byly ofiarami.

 21. Tekla said

  Dawno przygotowywali grunt ..byly filmy jak to zakonnice mordowaly dzieci praca..to bylo grubo 10 lat temu —–powolutku..
  Teraz zrobili mega propagande ,ze lekarka z Indii/imigrantka/ zmarla bo nie zrobiono jej aborcji..

  To juz tylko czekac na Papieza,ktory tu radosnie zawita w sierpniu–

 22. Listwa said

  @ 13 AlexSailor

  „Teraz odnieśmy to do polskiej rzeczywistości i popatrzmy jak wygląda sytuacja w naszej warstwie powołanej do
  ścisłej służby Bogu.”

  – w kwestii nadużyć seksulanych , jest niewątpliwie propagandowo przerysowana. W duchowieństwie % nadużywających jest znacznie mniejszy od % w innych grupach społecznych. Nagłasnia sie w duchowieństiwie. Jest zjawosko nasilania sie przestępstw seksualnych i zboczeń wszelkiego rodzaju, ale o tym sie nie mówi. Jeszcze żeby o tym nie mówić negatwnie. Ale jak bedzie dalej szło jak idzie, to będą wpychane jako norma dobra i będą piętnowanre słowa krytyki jako „narusznei swobód obywatelskich i praw człwoieka w wyborze swojej gender i seksualności”. Nie na darmo X Przykazań stanwczo podchodzi do sfery seksualności, jak się to puści to betia wylezie.

 23. Minus said

  https://www.gosc.pl/doc/4758187.To-dowod-kryzysu-Irlandii

 24. Minus said

 25. Lovshak Russkij Agient said

  Ad 19 Dziad Wernyhora
  …..Trump jest pro-life …. dobre uśmiałem się do łez… szególnie w Palestyniue, Jemenie Syrii i I Iraku jest bardzo pro life, nawet z bombami gości na całych zgromadzeniach weselnych…. naprawde przedni kawał , Trump jest pro Life !!!!

 26. Sebastian said

  Zupełnie nie rozumiem co niektórych powyżej komentujących,co ?to na wskroś poruszające kazanie się nie podobało ? pokłosie vaticanum II
  Nastał czas próby dla Irlandii, jak wiele zależy teraz od wytrwałości w wierze pasterzy i wiernych. Niezbadane są wyroki Bożej Opatrzności.

  W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym. George Orwell.

  Po co nam Opole, jakie społeczeństwo taki festiwal

  Tęczowa flaga, czarny protest i antykatolickie bluźnierstwa – to niektóre z motywów wykorzystanych przez zespół Girls on Fire w teledysku do piosenki ,,Siła kobiet”. Utwór został zakwalifikowany do koncertu Debiutów podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  Tegoroczny opolski festiwal rozpocznie się 8 czerwca. Tego dnia odbędzie się koncert Debiutów. Jednym z wykonawców, którzy tam wystąpią jest zespół Girls on Fire. Jest to damskie trio z Wrocławia. Grupa w 2017 r. wydała swój debiutancki album ,,Siła kobiet”. Tytułowy utwór Girls on Fire wykonają w Opolu.

  https://medianarodowe.com/opole-antykatolicka-promujaca-aborcje-i-homoseksualizm-piosenka-na-koncercie-debiutow/

 27. Dziad Wernyhora said

  Ad 25 Lovshak Russkij Agient
  🙂
  Przecież napisałem że prawdopodobnie Trump jest masonem i praktycznym filosemitą

 28. Premizlaus said

  II Sobór Watykański spowodował tę całą zarazę. Gdyby Kościół nadal stał przy Tradycji, jak zawsze, to Irlandia w większości nadal byłaby katolicka, tak samo, jak Polska. Nie byłoby Wojtyłów i innych heretyków-modernistów na najwyższych urzędach kościelnych, jedynie w inkwizycyjnym kryminale, gdzie było ich miejsce.

  ——
  Nie inaczej, Panie Premizlaus, nie inaczej…
  Zaczęło się od Jana XXIII.
  Admin

 29. NICK said

  Od Wyszyńskiego, Adminie.

  Kiedyś jeszcze wrócimy.

  Do TEMATU.

  „Wyszyński” to najlepszy TW.

  Wychowawca, qrva.

  —————-
  Coś Pan chyba pojechał po bandzie, panie NICK. Ostro.
  Umie Pan się wytłumaczyć?
  Admin

 30. Poziomka said

  Wynik referendum jest 22 procentową pomyłką wcześniejszych sondaży!

  (…)

  Konkluzja:

  „Prawdę mówiąc, sfałszowane wybory i referenda są podobne do formy kabalistycznej czarnej magii skierowanej wprost na masy. Żadne inne wydarzenie nie może tak głęboko i tak szybko zmienić zbiorowej psychiki narodu; nie królewskie wesela, nie koronacje, nie rockowe koncerty, nie hity filmowe, nawet fałszywe flagi – ataki terrorystyczne. Dopóki prawie każdy wierzy w wynik irlandzkiego referendum, zmienia nie tylko polityczną rzeczywistość Irlandii, ale także psychiczną rzeczywistość: jak Irlandczycy postrzegają siebie i jak postrzegają je inne narody. W skrócie, staje się samospełniającą się zbrodnią masowego oszustwa psychologicznego.”

  https://www.henrymakow.com/

 31. Boydar said

  Taka żaba to mniam …

 32. Poziomka said

  Bo co? Bo żyd z Winnipegu?

 33. NICK said

  Za rok.
  Adminie.
  Teraz nikt by nie zrozumiał.

  Pierwiastki zapodawałem.

  A Pan już wie.

  Wiele by przypominać.

  Jedno zaś.

  Paulini Jasno-górscy.

  USUNĘLI. pomnik.
  Spiżowy.
  BYŁ. U wejścia głównego.
  Całowanie stóp lolka przez Wyszyńskiego.

 34. Boydar said

  (30) vs. (1)

  Można popatrzeć też inaczej. „Za” opowiedziało się wg, oficjalnych danych 1429000 mieszkańców Éire. To niecałe 40% ludności uprawnionej do głosowania. Klęska polega na tym, że pozostałe 60% nie obroniło pozycji. Teraz „dlaczego”. A może mieli rację ? Zwłaszcza ci którzy nie głosowali ? Chcą się mordować – niech się mordują. Mordują się mordercy. I ch, im w d. i ich dzieciom też, jakby się urodziły, też by mordowały. To i lepiej, że się nie urodzą, przynajmniej grzechu nie będą miały. A Pan Bóg już tam swoich odróżni.

  Nie popieram takiego rozumowania, ale ja nie jestem Irlandczykiem.

 35. Poziomka said

  Wynik wyborów jest zatrważający. Jednak sam fakt, że w domyśle zostały sfałszowane, potwierdza o manipulacji umysłów bez użycia Tavistock, na skalę zniszczenia zachodniego bastionu katolicyzmu pod względem psychologicznym.

 36. NICK said

  Głosowania?
  Lubelaku.
  Ustawka.
  Nie poznaję Pana.
  Wybory???
  Referenda?

 37. Boydar said

  Panie NICK’u, żyd będzie głosował za aborcją. Zez tysiąca i jednego powodu. Skąd przyszło Panu do głowy, że w Irlandii nie ma żydów w wystarczającej ilości ?

 38. Poziomka said

  @37
  Wg sondażu The Pew Research Center, 18% Irlandczyków nie wyobraża sobie mieć żyda w rodzinie.
  Reszta ma czy chce?
  https://www.jta.org/2018/05/29/news-opinion/23-british-respondents-unwilling-jew-family-poll-finds

 39. Kapsel said

  …USUNĘLI. pomnik.
  Spiżowy.
  BYŁ. U wejścia głównego….

  Po renowacji i konserwacji na Jasną Górę powrócił pomnik prymasa Stefana Wyszyńskiego. Monument stanął w innym miejscu niż wcześniej, na innym cokole i w innej aranżacji otoczenia. Teraz pielgrzymi wchodzący do sanktuarium przez Bramę Lubomirskich przechodzą obok pomnika Prymasa Tysiąclecia, który jest do nich zwrócony twarzą. Przy poprzednim usytuowaniu monumentu przechodzili za plecami prymasa.

  Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/czestochowa/a/pomnik-prymasa-wyszynskiego-wrocil-na-jasna-gore-zdjecia,11953270/

  Pomnik prymasa sprzed bramy do jasnogórskiego klasztoru zniknął w listopadzie ubiegłego roku. Paulini postanowili, że zostanie przeniesiony w nowe miejsce, kilka metrów od starego, bliżej ul. 7 Kamienic. Chcieli, by nie stał na trasie pielgrzymów wchodzących do sanktuarium. I by ci, zamiast jak dotąd widzieć jego plecy, mogli patrzeć w jego twarz.

  Od listopada stary postument rozebrano i zbudowano nowy, z porfiru. Po czteromiesięcznej konserwacji sam pomnik wrócił właśnie z Bielska Białej, gdzie się nim zajmował artysta odlewnik Marek Żebrowski. Jak opowiadał potem biuru prasowemu Jasnej Góry, największy problem był z patyną, w której były znaczne różnice. Spowodował to fakt, że poszczególne fragmenty figury były odlane z brązu w różnym składzie. Gdy pomnik oczyszczono, okazało się dodatkowo, że widać miejsca połączeń tych fragmentów. Wiele z nich trzeba było spawać jeszcze raz. Trzeba było też zadbać, by nowa patyna była już jednolita.

  ….Za rok.
  Adminie.
  Teraz nikt by nie zrozumiał….

  Nasrać na glowę , opluć i obrzygać jak stary chazarski obyczaj nakazuje.

  Zawsze coś sie przyklei , i tak Obaj Cwaj non stop !

 40. Listwa said

  @ 25 Lovshak Russkij Agient

  Określenie Pro-life dotyczy ściśle osób będacych przeciwko aborcji. Trump też jest przeciwny aborcji i wycofał finansowanie tych ośrodków które promują lub wykonuja aborcję. W tym znaczeiu jest prolife.

 41. Listwa said

  @ 28 Premizlaus

  „II Sobór Watykański spowodował tę całą zarazę”
  – dokładniej trzeba ująć, spowodowali ludzie stojący za robieniem soboru w takim kształcie w jakim był , ale przede wszystkim zarazę spowodowali ludzie stojący za krecią robotą w tzw. duchu soboru i powoływali sie na sobór i jego błedy i niejasności, ale często bez mandatu soboru, od roku 1968.

 42. Miet said

  Re.39.
  Panie Kapsel, ja jakoś nie mogę zrozumieć Pana te ostatnie dwa zdania.
  Ja jestem Częstochowianin – tam pracowałem, tam urodzili się moi synowie.
  Niestety, tak się poukładało, że Częstochowę opuściłem.
  Klasztor Jasnogórski miałem jak na obrazku z mojego bloku, w którym mieszkałem.
  Obelisk, o którym Pan pisze oglądałem nie raz i nie dwa.
  Jeżeli ojcowie Paulini chcą coś tam przerobić, przesunąć i to z uzasadnieniem, to jaki problem???
  Nigdy nie miałem żadnego problemu, co do zaufania dla Ojców Paulinów – jakie Pan ma problemy???

  Niech Pan je przedstawi i wszystko uzasadni.

 43. Listwa said

  @ 29 Nick

  „Sprzeciw wobec kard. Wyszyńskiego, bardzo często niewidoczny na zewnątrz, ukryty w postaci intryg, oszczerstw, donosów, trwa do dziś – powiedział dziś w Warszawie ks. prof. Waldemar Chrostowski. Teolog dodał, że jest to „jeden z powodów, dla których proces beatyfikacyjny prymasa Polski się wlecze” oraz, że „poprzez rozmaite kanały – rządowe, kościelne – robi się wszystko, by do beatyfikacji Wyszyńskiego nie doszło.

  Ks. prof. Waldemar Chrostowski zabrał głos w dyskusji po wygłoszeniu przez Romana Graczyka z IPN referatu „Spór kard. Wyszyńskiego ze środowiskiem Tygodnika Powszechnego o polską tradycję narodową”.

  Przytaczamy wypowiedź ks. Chrostowskiego: „.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23054&Itemid=46

 44. Kapsel said

  Re 42

  Panie Miet, to nie ja mam uzasadnić tylko niech Pan też i za Panem Gajowym zwróci się do tego Któremu odpowiedziałem na to co w 29 i 33..

  Niech wprzódy on uzasadni.

  Czy Pan naprawdę nie widzi że właśnie stanąłem w obronie Ojców Paulinów i kard. S. Wyszyńskiego.

  —————-
  Coś Pan chyba pojechał po bandzie, panie NICK. Ostro.
  Umie Pan się wytłumaczyć?
  Admin

 45. Kapsel said

  Uroczystość
  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.
  Chrystus Pan ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to dokładnie wszyscy trzej synoptycy i św. Paweł Apostoł (Mt 26, 26-28; Mk 14, 22-24; Łk 22, 19-20; 1 Kor 11, 17-30). Św. Łukasz przytacza ważne słowa, którymi Chrystus Pan nakazał swoim uczniom sprawować ten Sakrament: „To czyńcie na moją pamiątkę” (Łk 22, 19). Św. Paweł dodaje, że gdyby ktoś odważył się przyjmować Eucharystię niegodnie, sam sobie przez to gotuje sąd Boży (1 Kor 11, 25-30). Apostoł Narodów zaznacza więc, że do przyjęcia Eucharystii należy przystępować z odpowiednim przygotowaniem wewnętrznym; trzeba wypełnić niezbędne warunki, którymi są stan łaski i odpowiednie przygotowanie serca.

  Kościół od samych początków dawał wyraz swojej wierze w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i dlatego Eucharystię uczynił centralnym ośrodkiem kultu Nowego Przymierza.

  Od XVI w. przyjęła się w Kościele praktyka czterdziestogodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Praktykę tę wprowadził do Mediolanu św. Karol Boromeusz w roku 1520. Św. Filip Nereusz propagował ją w Rzymie od roku 1548. Św. Kajetan (+ 1547) propagował ten zwyczaj przez swój zakon teatynów. Papież Klemens VIII rozszerzył tę praktykę na wszystkie kościoły rzymskie w roku 1592. Dzisiaj praktyka ta znana jest w całym Kościele. Każda diecezja ma tak podzielone kościoły parafialne, aby Pan Jezus przez cały rok był nieustannie adorowany.
  Istnieją także zakony, założone jedynie w tym celu, aby nieustannie adorować Chrysusa w Najświętszym Sakramencie. W Polsce istnieją trzy zakony od wieczystej adoracji: benedyktynki-sakramentki, sprowadzone do Warszawy w wieku XVII; siostry Franciszkanki od Najśw. Sakramentu (Ubogie Klaryski od Wieczystej Adoracji) sprowadzone do Gniezna z Francji w roku 1871; oraz Siostry Eucharystki.

  Inicjatorką ustanowienia święta Bożego Ciała była św. Julianna z Cornillon (1192-1258). Kiedy była przeoryszą klasztoru augustianek w Mont Cornillon w pobliżu Liege, w roku 1245 została zaszczycona objawieniami, w których Chrystus żądał ustanowienia osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. Pan Jezus wyznaczył sobie nawet dzień uroczystości Bożego Ciała – czwartek po niedzieli Świętej Trójcy. Biskup Liege, Robert, po naradzie ze swoją kapitułą i po pilnym zbadaniu objawień, postanowił wypełnić życzenie Pana Jezusa. W roku 1246 odbyła się pierwsza procesja eucharystyczna.
  Jednak w tym samym roku biskup Robert zmarł. Wyższe duchowieństwo miasta, za namową teologów, uznało krok zmarłego ordynariusza za przedwczesny, a wprowadzenie święta pod taką nazwą za wysoce niewłaściwe. Co więcej, omalże nie oskarżono św. Julianny o herezję. Karnie została przeniesiona z klasztoru w Mont Cornillon na prowincję (1247 r.). Po interwencji archidiakona katedry w Liege, Jakuba, kardynał Hugo zlecił ponowne zbadanie sprawy i zatwierdził święto. W roku 1251 po raz drugi archidiakon Jakub poprowadził ulicami Liege procesję eucharystyczną. Pan Jezus hojnie wynagrodził za to gorliwego kapłana. Ten syn szewca z Troyes (Szampania) został wkrótce biskupem w Verdun, patriarchą Jerozolimy i ostatecznie papieżem (1261-1264). Panował jako Urban IV. On też w roku 1264 wprowadził w Rzymie uroczystość Bożego Ciała.
  Procesja Bożego Ciała Bezpośrednim impulsem do ustanowienia święta miał być cud, jaki wydarzył się w Bolsena. Kiedy kapłan odprawiał Mszę świętą, po Przeistoczeniu kielich trącony ręką przechylił się tak nieszczęśliwie, że wylało się wiele kropel krwi Chrystusa na korporał. Przerażony kapłan ujrzał, że postacie wina zmieniły się w postacie krwi. Zawiadomiony o tym cudzie papież, który przebywał wówczas w pobliskim mieście Orvieto, zabrał ten święty korporał. Do dnia obecnego znajduje się on w bogatym relikwiarzu w katedrze w Orvieto. Dotąd widać na nim plamy. W czasie procesji Bożego Ciała obnosi się ten korporał zamiast monstrancji. Korzystając z tego, że na dworze papieskim w Orvieto przebywał wówczas św. Tomasz z Akwinu, Urban IV polecił mu opracowanie tekstów liturgicznych Mszy świętej i Oficjum. Wielki doktor Kościoła uczynił to po mistrzowsku. Tekstów tych używa się do dziś. Najbardziej znany i często śpiewany jest hymn Pange lingua (Sław, języku…), a zwłaszcza jego dwie ostatnie zwrotki (Przed tak wielkim Sakramentem). Podobnie ostatnie zwrotki hymnu Verbum supernum śpiewane są przy wystawianiu Najświętszego Sakramentu (O zbawcza Hostio). Natomiast fragment hymnu Sacris solemniis stał się samodzielną pieśnią (Panis angelicus) wykonywaną przez najsłynniejszych śpiewaków operowych.
  Papież Klemens V odnowił święto (1314), które po śmierci Urbana zaczęło zanikać. Papież Jan XXII (+ 1334) zatwierdził je dla całego Kościoła. Od czasu papieża Urbana VI uroczystość Bożego Ciała należy do głównych świąt w roku liturgicznym Kościoła (1389). Pierwsza wzmianka o procesji w to święto pochodzi z Kolonii z roku 1277. Od wieku XIV spotykamy się z nią w Niemczech, Anglii, Francji, Hiszpanii i w Mediolanie. Od wieku XV przyjął się w Niemczech zwyczaj procesji do czterech ołtarzy. Msze święte przy wystawionym Najświętszym Sakramencie wprowadzono w wieku XV (obecnie wystawia się Najświętszy Sakrament tylko poza Mszą św.).
  Do roku 1955 obowiązywała oktawa Bożego Ciała. Na prośbę Episkopatu Polski w Polsce został zachowany zwyczaj obchodzenia oktawy, choć nie ma ona już charakteru liturgicznego.
  Po raz pierwszy z procesją Bożego Ciała na terenie Polski spotykamy się już w XIV wieku w Płocku i we Wrocławiu. Od wieku XVI wprowadzono zwyczaj śpiewania Ewangelii przy czterech ołtarzach. Istnieje on do dnia dzisiejszego. Od dawna przyjął się zwyczaj, kultywowany do dzisiaj, że lud przynosi do kościoła wianki ziół, które kapłan poświęca w dniu oktawy, po czym lud zabiera je do domu. Zawiesza się je na ścianie, by chroniły od choroby; poszczególne gałązki można też umieszczać na polach, by plony lepiej rosły i by Bóg zachował je od robactwa i nieurodzaju. W niektórych stronach drzewka i gałęzie, którymi był przystrojony kościół i ołtarze w czasie procesji Bożego Ciała, po oktawie zabierano na pola i tam je zatykano. Ich część palono, aby dym odstraszał chmury, niosące grad i pioruny.

  Św. Kasper de Buffalo – czciciel Krwi Chrystusa Obecnie pełna nazwa uroczystości Bożego Ciała mówi o Najświętszym Ciele i Krwi Chrystusa. Do czasu reformy soborowej istniało osobne święto ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Do dziś istnieją kościoły pod tym wezwaniem. Jak Boże Ciało jest rozwinięciem treści Wielkiego Czwartku, tak uroczystość Najdroższej Krwi Jezusa była jakby przedłużeniem Wielkiego Piątku. Ustanowił ją w roku 1849 papież Pius IX i wyznaczył to święto na pierwszą niedzielę lipca. Cały miesiąc był poświęcony tej tajemnicy. Papież św. Pius X przeniósł święto na dzień 1 lipca. Papież Pius XI podniósł je do rangi świąt pierwszej klasy (1933) na pamiątkę dziewiętnastu wieków, jakie upłynęły od przelania za nas Najświętszej Krwi.

  Szczególnym nabożeństwem do Najdroższej Krwi Pana Jezusa wyróżniał się św. Kasper de Buffalo, założyciel osobnej rodziny zakonnej pod wzewaniem Najdroższej Krwi Pana Jezusa (+ 1837). Misjonarze Krwi Chrystusa mają swoje placówki także w Polsce. Od roku 1946 pracują w Polsce także siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, założone przez św. Marię de Mattias. Oba te zgromadzenia do dzisiaj w dniu 1 lipca obchodzą uroczystość Krwi Chrystusa. Gorącym nabożeństwem do Najdroższej Krwi wyróżniał się także papież bł. Jan XXIII (+ 1963). On to zatwierdził litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

  Nabożeństwo ku czci Krwi Pańskiej ma uzasadnienie w Piśmie świętym, gdzie wychwalana jest krew męczenników, a przede wszystkim krew Jezusa Chrystusa. Po raz pierwszy Pan Jezus przelał ją przy obrzezaniu. W Ogrodzie Oliwnym pocił się krwawym potem (Łk 22, 44). Nader obficie płynęła ona przy biczowaniu i koronowaniu cierniem, a także przy ukrzyżowaniu. Kiedy żołnierz przebił Jego bok, „natychmiast wypłynęła krew i woda” (J 19, 24).
  Serdeczne nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa mieli święci średniowiecza. Połączone ono było z nabożeństwem do Ran Pana Jezusa, a zwłaszcza do Rany Jego boku. Wyróżniali się tym nabożeństwem: św. Bernard (+ 1153), św. Anzelm (+ 1109), bł. Gueryk d’Igny (+ 1160) i św. Bonawentura (+ 1270). Dominikanie w piątek po oktawie Bożego Ciała, chociaż nikt nie spodziewał się jeszcze, że na ten dzień zostanie kiedyś ustanowione święto Serca Pana Jezusa, odmawiali oficjum o Ranie boku.
  Reforma liturgii z roku 1969 złączyła uroczystość Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa z uroczystością Bożego Ciała, automatycznie znosząc dotychczasowe święto z 1 lipca. Eucharystia to bowiem Najświętsze Ciało i Najświętsza Krew Pana Jezusa.

  http://brewiarz.pl/czytelnia/boze_cialo.php3

  Cuda dla pobudzenia i wzmocnienia wiary

  W Wielki Czwartek Pan Jezus w czasie ostatniej wieczerzy ustanowił Sakrament Eucharystii. Biorąc do rąk chleb i wino powiedział: „Bierzcie i jedzcie, bierzcie i pijcie… To jest Ciało moje. To jest Krew moja”. I polecił: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Od tamtej pory każdego dnia, a nawet w każdą jego sekundę, w jakimś miejscu na świecie odprawiana jest Msza św. W sposób bezkrwawy, Jezus ofiaruje się wówczas Ojcu za nas. Na ołtarzach świata dzieje się to, co stało się wiele, wiele lat temu w Wieczerniku. Co jakiś czas Jezus przypomina nam o tym poprzez cuda eucharystyczne jakie dzieją się w różnych częściach świata.

  http://www.m.pch24.pl/cuda-dla-pobudzenia-i-wzmocnienia-wiary,15164,i.html

 46. Zdziwiony said

  Nick: „Wyszyński” to najlepszy TW.

  Racja Nick, a przed wojną to On był nazistą. Lata 1933 –1939 – Kardynał tysiąclecia – Wyszyński – jeszcze jako zwykły ksiądz i teolog, był orędownikiem nazizmu i samego Hitlera, co znajdowało wyraz w redagowanych przez niego publikacjach. http://analizy.biz/marek1962/ateneum.pdf

 47. Minus said

  29 Pan NICK, Pan Kapsel, Pan Listwa

  Może Pan jaśniej Panie NICKU? ” Za rok, Adminie, Teraz nikt by nie zrozumiał” Tak ja Pan Kapsel wygooglowałem o tym postumencie, ale se myślę- morda w kubeł, do szeregu, niech mądrzejsi pytają. Nie chodzi mi o pomnik tylko o obsrywanie prymasa. To jak jest?, można maluczkim pełnymi zdaniami? A tak przy okazji- Pan sam rozumie swoje wpisy? Bo np. Pan RomanK też od czasu do czasu pojedzie łamigłówką a’la Wałęsa, a to w sosie dyslektyka, a to w sosie po gorzale, ale w przeciwieństwie do Pana, potrafi dla odmiany zapodać składnie i zmyślnie, no i na kilkanaście cm 🙂 Ogólnie to mi te Pana wpisy wiszą, bo ich nie czytam z definicji- kiedyś prosiłem, żeby Pan pokazał, że uprawia Pan malarstwo nowoczesne nie z powodu warsztatowych braków, ale się nie doczekałem. Nawet przez myśl przemknęło: czy to nie taki miś z okienka, gdzie Pan robi za misia, a Pan Boydar za Stanisława nomen omen Wyszyńskiego. 😉 Ale ze względu na Pana literacką manierę- mało wyrazów, dużo powierzchni; niektórych kwiatów myśli Pańskiej nie da się nie zauważyć. Stąd pytanie- zdanie pierwsze.

 48. osoba prywatna said

  Kaja Godek: Irlandia, której premierem jest zadeklarowany homoseksualista, to nie kraj katolicki
  https://www.pch24.pl/kaja-godek–irlandia–ktorej-premierem-jest-zadeklarowany-homoseksualista–to-nie-kraj-katolicki,60638,i.html

 49. Minus said

  Siła złego na jednego. Jeszcze na moment wrócę do tematu i o czym wspomniałem- 3. Na własne uszy słyszałem od księdza z nr 23, że seminaria w Irlandii budowano?, prowadzono za pieniądze brytyjskie, konkretnie królewskie. Jak ktoś płaci, to wymaga, prawda? Z innych lokalnych ciekawostek- niedawno otworzono w Dublinie budynek ” kościoła scjentologicznego”. Publiczna wypowiedź kapłana, że osoby, które głosowały za aborcją popełniły grzech ciężki, spotkała się z oburzeniem w sieciach społecznościowych. Najgłośniej jak zwykle ujadają osoby, które z KK nie mają wiele albo wcale wspólnego. Ale historia kościoła na wyspach jest bardzo ciekawa. Wiecie Państwo, że w pewnym momencie, VIIw, istniały na wyspach jednocześnie 3y kościoły chrześcijańskie, wszystkie nieheretyckie? Brytyjski, iroszkocki i rzymski?

 50. Miet said

  Re.44.
  Dziękuję Panie Kapsel za wyjaśnienie.
  Rzeczywiście nie zauważyłem, że Pana wpis był odpowiedzią na inne wpisy i stąd moje dywagacje.
  Teraz już jaśniej widzę.😑

 51. Boydar said

  Tylko nie za Stanisława ! Od czasów Króla Bolesława na Stanisławów mam uczulenie !

 52. NICK said

  Przy swoim pozostaję.
  Wyszyński jest soborowy. SV II.
  Katz to jego uczeń.
  Inne podawałem wcześniej.
  Dużo tego było.
  Kto z doskoku pisze niech nic nie pisze.

  Słynne „non possumus” to śmiech na sali.
  Dla drwali.

  Wy, qrva nic nie rozumiecie.

  Powiem Wam jedno.
  Skoro obecnie rządzący nadają Wyszyńskim imienia.
  Multum placów (…).

  ——–
  Wyszyński był tym, dzięki któremu rewolucja soborowa opóźniła się w Polsce o 20 lat.
  Admin

 53. Boydar said

  To nie jest argument. To jest „co by było gdyby”.

  Polska to specyficzny kraj i jeszcze bardziej specyficzni ludzie. Ktoś bardzo doświadczony przyjął strategię, i jest co jest.

  Nie przesądzam. Ale podejrzeń Pana NICK’a bez twardych dowodów się nie obali ot tak. „Co bym zrobił, gdybym był wrogiem Polski”, warto się nad tym zastanowić.

 54. Minus said

  Wie Pan, Panie Boydar, sympatyzowanie z Bolesławem Szczodrym przeciw pierwszemu patronowi to podkładanie się pod pręgierz zarzutów a to mason, a to modernista, a to inny wróg KK. Ale dla mnie git pomada marmelada, jedna z wysp bezludnych Łysiaka przemawia do dziś i o!, takiego! To Panu Bogu, to cesarzowi.

 55. NICK said

  Tu nawet nie o opóźnienie chodzi.
  Chodzi o to, że moja Babcia wieszała na ścianie wizerunek Glempa. Po wizerunku Wyszyńskiego.
  Wtedy uznałem to za słuszne.
  Panowie.

 56. Kapsel said

  Żyd powiedział Polakowi:

  Nie mogę z tobą nic wspólnie kochać, czcić, uwielbiać, nad niczym wspólnie
  cierpieć i do niczego wspólnie dążyć – ale możemy wspólnie drwić ze
  wszystkiego.

  Wydrwię ci twego Boga, twą Ojczyznę, twą tradycję i twe Ideały, twe pragnienia i twe wysiłki i obaj będziemy wyżsi ponad to wszystko.

  Zeszedł się żydowski kpiarz z polskim kpem i zaczęli ze wszystkiego kpić.

  I wytworzyło się środowisko, w którym żadna wielka idea, żaden wielki czyn nie mógł dojrzeć. Albowiem żydowski ‚odczynnik’ rozkładał skutecznie na drwiny wszelkie przejawy woli. (…)

  Andrzej Niemojewski

 57. Kura domowa said

  Walczyliśmy przez półtora wieku o to, żeby nasze poglądy zwyciężyły w Kościele, i to nam się udało. Wreszcie odbył się Drugi Sobór Watykański i zatriumfowaliśmy. Od tej pory tezy i zasady liberalnego katolicyzmu ostatecznie i oficjalnie zostały uznane przez Kościół święty.
  Autor: Marcel Prelot, Le libéralisme catholique. W Wiki jest kilkanaście cytatów na temat SV2. A ten powyżej jest najbardziej charakterystyczny . Poszukać starczy kim bym Marcel Przelot.

 58. Boydar said

  Powtórzę, Panie Minus, nie wiem za kim; „żaden biskup na Krakowie od tej pory nie będzie miał na imię Stanisław”. I do Dziwisza raczej nie miał, a kim Dziwisz, nie powiem; niech Mój Ulubiony elaborat wysmerfuje, jak się nie boi.

  Masoneria nadaje swoim najbardziej zasłużonym członkom order imienia owego Stanisława, zapewne całkiem przypadkowo, jak to w masonerii.

  Wpier*dol babom się należał. Oni ginęli a im się nie zmydliły. Powód dobry jak każdy inny, trzeba by im ekierkę przystawić.

 59. Yah said

  A propos Św. Stanisława:

  (…) w liscie do Bolesława Śmiałego Grzegorz VII oskarża biskupów w Polsce że „ultra regulas et decreta sanctorum patrum liberisunt et absoluti”{ Wbrew regułom i dekretom świetych ojców są zupelnie wolni], co wg. Gumplowicza, ozmnacza tendencję Rzymu do zwalczanie kosciołów krajowych. Otóz obrońcą tej autonomii mógł być Św. Stanisław.(…)
  (…) Mamy podejrzenia mówi ks. Umiński – że imię Stanisław było u nas początkowo metodiańskie, a to dlatego, że jeden z synów Włodzimierza kijowskiego na długo jeszcze przed naszym Św. Stanisławem to imię nosił. Istniała także tradycja, że Św. Stanisław pochodził z rodu Rurykowiczów.(…)
  (…)Milczenie pokrywa też fakt zabójstwa świętego, we wszystkich źródłach poza Polską. Milczenie to tłumaczy Gumplowicz tym, że duchowni kronikarze oszczędzali papieża Grzegorza VII, który był wmieszany w sprawę. Że sprawa była im znana, nie może ulegać najmniejszej wątpliwości. Jeżeli pomimo to milczą oni, musieli mieć do tego jakiś powód..(…)

  (…)papież płazem póscił królowi zabójstwo biskupa – albo li też wiedzieli więcej, a wgłębi duszy zgorszeni byli tym, ze papież upoważnił króla do tak srogiego ukarania biskupa, który reformom jego chciał się przeciwstawić.(…)

  To stanowisko Gumplowicza historycy są skłonni wliczać między bajki. Tymczasem Wojciechowski stojąc na gruncie Galla, dostarcza materiału, który pośrednio potwierdza tezę Gumplowicza. W liście pisanym przez Grzegorza VII do Bolesława w roku 1075 , Wojciechowski sygnalizuje dwa zagadkowe miejsca, mianowicie celowe przemilczenie jakiejś ważnej sprawy, o której legaci mają powiedzieć ustnie, oraz życzenie „pokoju(…) po złamaniu pychy naszych nieprzyjaciół” Jacy to nieprzyjaciele? (…) Wewnątrz kraju istniała opozycja w oparciu o niego ( cesarza Henryka IV) i o czeskiego księcia Wratysława, który tak bardzo walczył o przywrócenie słowiańskiej liturgii w Czechach. Tym razem cesarz nie stał sztywno za obrządkiem łacińskim, który stał się orężem w ręku, dążącego do uniformizacji kościoła Grzegorza VII, lecz chętnie poparł obrządek słowiański, o który walczył Wratysław. Nic więc dziwnego, że zwolennicy obrządku słowiańskiego u nas na czele z biskupem krakowskim i księciem Władysławem Hermanem mogli szukać przymierza u Henryka IV i Wratysława. To jest ta zdrada, o której mówił Gall i która wyjaśnił Wojciechowski.

  Jerzy Klinger „Nurt słowiański w początkach chrześcijaństwa polskiego”

 60. NICK said

  Zapamiętajcie.
  Od Wyszyńskiego się zaczęło.
  Zło!

  Yntelignięty.

  ———–
  A konkretnie… od jego internowania?
  Admin

 61. NICK said

  „Internowanie”.
  Gajowy Panie.
  Jaja.

  Sedno?
  Wcześniej.

  Obwieszczam Wam Jak Goldberga.
  Czasu swego.
  Nikt z was spraw zasadnićzych mi nie zarzucil.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: