Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  I*** o Wypadek w Chorwacji…czy…
  revers o Wolne tematy (57 – …
  Ale dlaczego? o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Peryskop o Gulgowscy i kaszubski ren…
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  maasteer o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Andrzej Lepper
  Piskorz o Wypadek w Chorwacji…czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wielki Mur Polski. Od wściekłego dzika chroń nas Panie.

Posted by Marucha w dniu 2018-05-30 (Środa)

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poinformował, że jeszcze w maju podejmie ostateczną decyzję w kwestii budowy płotu na wschodniej granicy. Ma on ochronić Polskę przed kopytnymi uchodźcami, chorymi na ASF.

Niedawno Jurgiel gościł w Bartoszycach, gdzie rozmawiał z rolnikami z powiatów graniczących z Obwodem Kaliningradzkim. Minister rolnictwa przyjechał tam w ramach projektu „Polska jest jedna”. Niedługo będzie w dodatku odgrodzona od świata płotem z jednej strony.

Jurgiel zadeklarował, że Rada Ministrów w połowie miesiąca podejmie ostateczną decyzję co do budowy płotu na wschodniej granicy. Na razie rząd zbiera opinie ekspertów. Resort rolnictwa przygotował w tej sprawie uchwałę. Opowiada się za budową Wielkiego Musu Polskiego.

— Jest to przygotowane, a czy będzie zrealizowane decyzję podejmie rząd teraz w maju, biorąc po uwagę wszystkie za i przeciw — stwierdził Jurgiel. Więcej na razie nie potrafił rolnikom obiecać.

Oni natomiast nie ukrywali, że domagają się skutecznych rozwiązań, bo od 2014 roku, odkąd afrykański pomór świń rozszalał się w Polsce, ponieśli już dostateczne straty.

Minister usiłował udowadniać, że i tak przez ostatnie dwa lata nie stwierdzono w zasadzie ognisk choroby w stadach świń hodowlanych — co oznacza postęp. Przypomniał, że prowadzony jest odstrzał redukcyjny dzików (chociaż skuteczność takiego rozwiązania kwestionują zarówno ekolodzy, jak i niektóre środowiska rolnicze).

Rozwiązanie problemu ASF autorstwa resortu Jurgiela to płot o długości 1200 kilometrów — ciągnąłby się wzdłuż granicy z Ukrainą, Białorusią i Rosją. Wysoki na dwa metry, będzie cały z siatki, wkopany w ziemię na głębokość pół metra. Ma kosztować aż ćwierć miliarda złotych. Jeżeli budowa dojdzie do skutku, to najpierw powstaną fragmenty płotu w tych miejscach, gdzie odnotowano najwięcej migracji czworonożnych uchodźców bez wizy ze wschodu. Później te fragmenty zostaną połączone w całość.

Mieszkańcom przygranicznych miejscowości ten pomysł od początku średnio się podoba.

— Myśleliśmy, że to żart. Jakiś fake news. Ale, niestety, okazało się, że nie. Jesteśmy zdruzgotani. To był prawdziwy wstrząs. Ten płot to jakiś absurd — powiedziała mediom właścicielka gospodarstwa spod Pratulina. Obawia się, że płot zabije turystykę nad Bugiem, bo po prostu oszpeci okolicę.

— Siedzimy i zastanawiamy się, jak to będzie. Granica z Białorusią biegnie środkiem rzeki. Na środku wody postawią ten płot? A jeśli nie, to gdzie? Ile metrów od brzegu? I gdzie będą bramki, bo przecież muszą być, żeby dostać się do rzeki. Co ile metrów będą? To ważne, bo tu przyjeżdża bardzo dużo wędkarzy. Ten mur siedzi nam teraz w głowach i strasznie go wszyscy przeżywamy. Bo jeszcze nie daj Boże będziemy musieli zwijać interes.

Weterynarz powiatowy Marek Szolc napisał natomiast na Twitterze: „Nie wierzę, że to klepnęli. Ćwierć miliarda złotych na płot wzdłuż całej wschodniej granicy?! Na płot, który przetnie rezerwaty i Białowieski Park Narodowy, by nie pomóc wcale w walce z ASF? Firmy stawiające ogrodzenia chyba mają w rządzie dobre wtyki”.

Jednak ministerialni eksperci tez mają swoje racje. Płot przy całej swojej uciążliwości może okazać się całkiem skuteczny jako hamulec migracji zwierząt — podobne rozwiązanie w marcu przyjęła ustawowo Dania, która chce zbudować ogrodzenie wzdłuż granicy z Niemcami. Tam jednak sytuacja różni się o tyle, że na terenie Danii nie stwierdzono jeszcze ognisk choroby. Na razie odnotowano je wyłącznie na terenie Niemiec, budowa ogrodzenia ma zatem większy sens jako prewencja. Do Polski choroba już dotarła. Rząd zareagował jakieś dwa lata za późno. Teraz powinien skupić się na gaszeniu pożarów zamiast budować drogie tamy.

Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “Wielki Mur Polski. Od wściekłego dzika chroń nas Panie.”

 1. Moher49 said

  Nie będzie tam żadnego płota. Polska, Białoruś, Litwa, Ukraina – od Morza Czarnego aż po Odrę to będzie wielka Chazaria, którą będą utrzymywać mieszkający na tych terenach niewolnicy zwani gojami. Rządy w Polsce i Ukrainie sprawują już czarne kapelusze, mycki, menory, Chanuki itp zaraza. Potem dołączy do grona Rosja, którą też ze wszystkich stron, wszelkimi sposobami usiłują usidlić. Potem nagle wszystko pierdyknie. Ślad do czarnych kapeluszach zaginie jak po Czyngis – Hanie. Nastanie nowa Ziemia i nowe Niebo i wieczna szczęśliwość dla obecnie uciśnionych.

 2. Polski gość said

  Trzeba założyć podziemny pluton egzekucyjny u nas w Polsce i likwidować „wtylewygiętów”, arabskich i myckowych bezpaństwowców, którzy naruszają POLSKIE prawo i POLSKIE normy etyczno-społeczne.
  Już się to powoli zbliża. Oby jak najszybciej. To jest i będzie obrona konieczna narodu polskiego. Mamy do tego święte prawo i żadna curva żydowska nie ma nic do kwiczenia w tym temacie.

 3. Polski gość said

  Oby tak się stało @Moher49 jak piszesz. Zniknięcie żydo-chazarii było by największym świętem i najpiękniejszym wydarzeniem ludzkości na Świecie i w całej galaktyce.
  Nie ma rzeczy niemożliwych i koniec dziczy chazarskiej zbliż się nieuchronnie.

  Każda idea nosi w sobie zalążek upadku. Tego nie da się zmienić. Chazaria musi paść.

 4. Piotr Podgórni said

  Cyba zaczynają budowę KL Polin.

 5. Lily said

  Z murami, to biora przyklad od innych.
  Raczej nie od innych,tylko z innego kraju.

 6. Lily said

  Re 1
  Czekaja od dawna na przyjscie swojego Mesjasza. Aby to nastapilo to musza byc
  spelnione 2 warunki.Stolica Izraela ma byc
  Jerozolima,musza rowniez przejasc calkowita wladze nad Swiatem.Jeden rzad Swiatowy,
  jedna armia i religia jedna.W III.R.P,to juz
  ruszylo,ale ludzie nie zwracaja na to uwagi.

 7. revers said

  mur to sobie niech buduja ale dla „nachodzcow” z afryki polnocnej, na razie tego muru nie ma, ani skutecznej polityki imigracyjnej z kwarantana przeciw chorobom grozniejszymi niz asf, jak ebola.

 8. ERROR 404 said

  To może coś dopowiem…

  Te pierwsze „legendarne” okazy w ilości sztuk dwa vel dwie .Przytargane z niemieckich chłodni głębokiego mrożenia, z tych samych które królują obecnie w tzw. dyskontach i które wyłożone np. mięso mielone w temp. 20 stopni umownego Celcjusza po pół godzinie w układzie SI
  robi się sine ze wstydu , że to się jeszcze mięsem zwie…

  Te dwa eksponaty rzucone zostały na działce mego sąsiada, który to całą akcję widział nie mając nic innego do roboty ( gdyż to przygraniczna wieś a on z miasta).Przez przypadek oczywiście w tem samem czasie przebieżały tamtędy tzw. ( tfu…) media ( recte mędia…)… przez przypadek oczywiście…

  A wezwany do tablicy potocznie zwany ; „mierny, bierny ale wierny” tzw. ministerek nierolnictwa w państwie za wielkim murem na stadionie salw karabinowych odprawion z tego łez padołu by został zdjęty, ku szczęściu narodu zeń uwolnionego…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: