Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Jak pokonać piątą falę, czyli…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Natan o Kogo jebać, jak i w co?
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  istra o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Zagraniczne długi pozaciągane przez Tuska coraz groźniejsze dla Polski. Jesteśmy wśród państw najbardziej narażonych na kryzys.

Posted by Marucha w dniu 2018-05-30 (Środa)

Okazuje się, że Polska jest jednym z krajów, gdzie udział całkowitego zadłużenia zagranicznego w relacji do PKB jest jednym z najwyższych w Europie. Zdaniem agencji Bloomberg wynosi on obecnie 55,6 proc. PKB i wśród gospodarek „Emerging Markets” (rynków wschodzących) jest trzecim najwyższym rezultatem. Niesie to ze sobą potężne ryzyka w przypadku nagłego wzrostu kursów walut, w jakich zaciągano długi.

Niestety, tak wysoki współczynnik w sporej części jest konsekwencją nieodpowiedzialnej polityki zadłużeniowej, jaką prowadziła ekipa PO-PSL. [A co PISdami? – admin]

Jeśli spojrzymy na statystyki publikowane przez Ministerstwo Finansów, to okazuje się, że na koniec 2007 roku udział długu zagranicznego w całym długu Skarbu Państwa utrzymał się na poziomie 24,2 proc. (równowartość 121,1 mld zł). Po przejęciu władzy przez ekipę Donalda Tuska udział ten zaczął rosnąć, aż na koniec 2014 roku osiągnął pułap 35,5 proc. całego długu Skarbu Państwa (równowartość 291,3 mld zł).

Co prawda począwszy od 2015 roku udział długu zagranicznego w saldzie długu Skarbu Państwa zaczął spadać (ze wspomnianych powyżej 35,5 proc. do 30,7 proc. w marcu 2018 r.), niemniej jego równowartość kwotowa pozostała na bardzo wysokim poziomie (294,1 mld zł w marcu 2018 r.).

Jeśli do tego uwzględnimy wszystkie prywatne pożyczki i kredyty denominowane lub indeksowane do walut obcych, które banki i instytucje finansowe udzieliły polskim konsumentom oraz firmom, to okaże się, że udział całkowitego zadłużenia zagranicznego w relacji do PKB jest jednym z najwyższych w Europie. Z

daniem agencji Bloomberg wynosi on obecnie 55,6 proc. PKB i wśród gospodarek „Emerging Markets” (rynków wschodzących) jest trzecim najwyższym rezultatem (gorszym rezultatem mogą się „pochwalić” jedynie Turcja i Węgry).

Niestety, tak wysoki udział długu zagranicznego w relacji do całkowitego zadłużenia Skarbu Państwa, lub szerzej, w relacji do PKB (z uwzględnieniem długów prywatnych) niesie ze sobą bardzo poważne ryzyka związane z wypłacalnością. Wszystko jest OK, gdy kursy dolara, franka czy euro pozostają w miarę stabilne (w skali roku zmieniają się o +/- 5 proc. wartości). Gorzej, gdy w krótkim okresie czasu nagle pójdą do góry o 30 – 40 proc. Koszt obsługi zadłużenia, które wynosi 55,6 proc. PKB, staje się zabójczy dla całej gospodarki.

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 25 do “Zagraniczne długi pozaciągane przez Tuska coraz groźniejsze dla Polski. Jesteśmy wśród państw najbardziej narażonych na kryzys.”

 1. gość said

  http://prostozmostu24.pl/tyle-zarobil-tusk-bajeczna-pensja-i-emerytura/

 2. revers said

  jak pieknie zbiega sie z kryzys Tuska z kryzysem obwieszonym przez mistrza finasow Sorosa: „Wszystko, co mogło pójść źle, poszło źle”. A jak moglo byc lepiej po inwazji „nachodzcow”, oraz sankcjach na Iran, Rosje.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/kryzys-unii-europejskiej-opinia-georgea-sorosa/m112gp3

  https://www.ft.com/content/c5958712-6313-11e8-a39d-4df188287fff

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-29/soros-sees-new-global-financial-crisis-brewing-eu-under-threat

 3. Abc said

  @2
  To zydzisko zawsze nagania na spadki kiedy rynki mają rosnąć – jak będzie piał o hossie znaczy że bessa za progiem.

 4. Siekiera_Motyka said

  Tyle zarobił Tusk! Bajeczna pensja i emerytura
  http://prostozmostu24.pl/tyle-zarobil-tusk-bajeczna-pensja-i-emerytura/

 5. RomanK said

  Gowno prawda!

  https://www.statista.com/statistics/269684/national-debt-in-eu-countries-in-relation-to-gross-domestic-product-gdp/

 6. RomanK said

  Dzis mialy miejsce dwa wazne wydarzenia:
  1. Skandalicznie prowadzone przez Cipytowicze posiedzenie Rady BeZpieczenstwa ONZ w s Ukrainy..gdz dostali wszyscy odpowiednia odprawe od ambasadora Rosji… Pan Ambasador przypomnial polactfu wystepujacemu w imieniu Polski…, czym byli I Banderowcy i UON I UPA I pouczyl wszystkich obecnych ile to Polakow wymordowali…a dzis sprawuja wladze , jaka przez przewrot z pomoca USA i jej sluzalcow dostali w wyniku Majdanu.
  2. SPotkanie Pez Pytina i konferencja prasowa z Premierem Bulgarii..ktora wlasnei zmienila front…dokonujac publicznej expiacji.
  Bulgaria przyklacza sie do Rosji i Turcji podejmuje przerwana budowe elektrowni jadrowej jaka budowali z pomoca Rosji i przywracjaja do zycie tzw South Streem..przez Morze czrne i Bulgarie tzw Prawoslowny Potok….
  MIrage Trojmoza zaczyna zamieniac sie w mirage…..a Polska i Ukraina staje w obliczu odciecia od gazu i ropy..na dobre…
  Okazuje sie Ze te Chiny jakie caly czas maja nadzieje na Nowy Jedwabny Szlak…chca go budowac tak zeby omijal Ukrine….zatem chyba POlska zostanie postawiona w pozycji..jak mozan bylo przewidziec 30 lat temu, przewidujac najgorsze scenariusze jakie mozna bylo sobie wyobrazic….

 7. Dziadzius said

  widac ze judzic Rosje jest nowym planem USRaela i Polska jest ta igla co ma kluc ruskiego niedzwiedzia – prawie takie same plany jak w 1939 roku z tym ze nasi alianci beda i nszymi najezdzcami a nie obroncami
  .https://www.youtube.com/watch?v=up9u4_QwbM4

 8. Re: 6 RomanK
  A kto krzyczal na Majdanie: „slawa ukrainie???”…(jak nie zydowskie k…rwy: kaczynskie, kukizy…)
  No I po tym „objawieniu”, ktos z Rosji to uslyszal…No I skutek byl praktycznie natychmiastowy. Rosja nalozyla embargo na jablka, potem na mieso, a na koncu na warzywa dla polskich rolnikow, ktorzy mieli pretensje nie do „kneSejmitow”, ale do Rosji… No I teraz wszystko co zle, to napewno wina jest Putina…I ta durna polska gawiedz jak mantre powtarza, a nie dociera do ich tepych lbow, ze „kneSejm” jest odpowiedzialny za obecny stan rzeczy a nie agency rosyjscy, ktorych nie ma w „kneSejmie”…

  I tak sie „kolysza” of „jasza do kajfasza” trzesac sie przy tym jak g…wna w przereblu kombinujac jak „kon pod gore”…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Plausi said

  Prywatyzacja w Polsce

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Prywatyzacja

  została dokonana głównie przez elemnty obce

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  dodajmy, nie bez wsparcia przez członków tzw. NSZZ „S” i innych polskich zaprzańców.

 10. Plausi said

  Tak miłe naszemu sercu

  NSZZ „S”

  nagromadzenie bohaterskich patriotów na miarę AK, NSZ, BCh, AL, UPA … i co tam z bohaterstwa na ziemach polskich mamy. Po prostu kara boska, bowiem: „Gdy Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.”

 11. Anastazja said

  Moze wreszcie rozne kutasy sie odpierdola od Gierka

 12. Regina said

  Każda kolorowa rewolucja opierała się i opiera na gupolach,zdrajcach i młodych niedoświadczonych ludziach,głównie studentach,których łatwo było omamić.Mówienie,że po 89-tym staliśmy się krajem wolnym i demokratycznym,przy tym zadłużeniu zakrawa na kpinę z narodu polskiego.Polska po 89-tym przypominała bezpański folwark,gdzie obcy wynoszą,co tylko można wynieść. Podobno jesteśmy zadłużeni na 3 biliony.Zastanawiam się,gdzie te pieniądze się podziały.Lwia część wróciła do pożyczkodawców,reszta została rozkradziona przez tych co byli blisko koryta. Za te pieniądze mógł cały naród nie pracując dostatnio żyć,przez te ćwierćwiecze.A przecież spylali cały majątek państwowy obcym,wszystko co można było opylić,wprawdzie za bezcen,ale zawsze były to jakieś pieniądze.Grabież szła całą parą.Dług ma wszelkie znamiona długu haniebnego,bo zaciągnięty w brew interesom narodu i bez jego zgody.Czytałam o tym terminie prawniczym,funkcjonującym w prawie międzynarodowym parę lat temu w Wikipedii,informacja dzisiaj już nie istnieje,zastała skasowana,wiadomo w czyim interesie.Zainteresowanych odsyłam do: krecikowaty.blogspot.com 2013/02/haniebny-dług-metoda-na-wyjście.

 13. Ad. 12

  No przecież to wszystko da się sprawdzić. Co do grosza. 🙂 Potrzebna jedynie wola polityczna…

 14. Joannus said

  Ad 11
  ”Moze wreszcie rozne kutasy sie odpierdola od Gierka”.

  Płonna to nadzieja.
  Nazwani po imieniu przez Panią chyba nigdy nie ”od……ą” się od Gierka. Do końca życia zaś będą wspominać braki cukru czy papieru toaletowego.

 15. MatkaPolka said

  @ 6 RomanK

  A gdzie pan to znalazł – wystąpienie ambasadora FR w ONZ– o Banderowcy i UON I UPA
  Szczególnie w kontekście wypowiedzi Czaputowicz
  Wszystkie media cytują TYLKO Czaputowicz i inne politicznie poprawne wypowiedzi

  To rzeczywiście dobre – link proszę do wystąpienia Nebenzia

 16. MatkaPolka said

  Czaputowicz: Wola Ukrainy, by stać się częścią Zachodu, nie zostanie zgnieciona.

  .https://www.youtube.com/watch?v=NSbN5p_WRXQ

 17. Plausi said

  Przykład prpagandy

  „Zagraniczne długi pozaciągane przez Tuska coraz groźniejsze dla Polski.”

  to jest jedynie odwracanie uwagi od faktycznej przyczyny. Majątek narodowy został przepuszczony przez WSZYSTKIE grupy zarządzające Polską w ostatni dziesięcioleciach (por NSZZ „S”) i to nie tylko od 30 lat, jak może ktoś chce nasze zdanie czytać. To nie tylko Tusk doprowadził do zadłużenia Polski do 2 bilionów zł,, dane sprzed 2-3 lat, od tego czasu nie podawane jest więcej zadłużenie, portale zniknęły.

  Polska jest od ok. 30 lat niczym innym, jako nowym wydaniem Generalnej Guberni, a rząd „polski” pełni jedynie funkcję guberntora z ramienia sił kierujących imperium globalnym. Aby ten obraz Generalnej Guberni uzupełnić, wezwał obecnie rezydujący rząd w Warszawie oddziały okupanta i chce aby podbita ludność zapłaciła za to 2 miliardy dolarów.

  Gwarantuje każdemu wiernemu ułudzie, że inny rząd mógby być lepszy, musi się prędzej czy później rozczarować. No, trudno jest jednak nie mieć nadziej, nawet jeśli „nadzieja jest matką głupich”.

 18. Anastazja said

  15
  Matka Polka

  Ciaputowicz: Polska pomaga Ukrainie
  A to dobre. Wlasnie pomagaja przesiedlic sie Ukrom do Polski
  Polska juz pomogla: W 2014 roku; razem z Viktoria Nuland i sen. Mac Cainem i Brennonem – szefem CIA.
  I pomoglismy im pozbyc sie Krymu i Donbasu.

  A to wszystko z wdziecznosci, ze nas kiedys dranie przepedzili za San.

 19. Przestepstwa medialne USA said

  15
  Matka Polka

  Bandytyzm amerykanskich mediow nie zna granic i dziala zupelnie bezkarnie jak i cala skorumpowana faszystowska propaganda Waszyngtonu.
  O tej awanturze w ONZ, ktora miala na celu zeszmacic Rosje, New York Times napisal tak:

  Konflikt na wschodzie wybuchl w kwietniu po zaanektowaniu Krymu przez Rosje, ktory zabil 10 000 ludzi.

  „The conflict in the east erupted in April 2014 after Russia’s annexation of the Crimean Peninsula and has killed more than 10,000 people. ”

  Chodzi o to, zeby czytelnicy zrozumieli, ze aneksja Krymu spowodowala smierc 10 tysiecy ludzi.
  I nieprawda jest, ze konflikt wybuchl w kwietniu 2014 roku. Majdan sie zaczal w listopadzie 2013 roku i Rosjan na majdanie nie bylo. Byli Amerykanie (AMerykanski ambasador, Victoria Nuland, sen. Mac Cain i szef CIA); i byli snajperzy z Gruzji i Izraela i jeszcze skads ale nikt nie chce prowadzic dochodzenia.
  Rosje oskarza sie o …niewypelnienie porozumien minskich z ktorymi Rosja ma tyle samo wspolnego co Niemcy i Francja, ktorzy sa gwarantorami anie wykonawcami minskich porozumien.
  A to wszystko chodzi o to, ze spisek ze Skripalami sie nie udal, bo Skripale oba zyja, a lekarze, ktorzy ich leczyli opowiadaja, ze leczyli ich na jakies opioidy bo sie tak zachowywali jak po zazyciu srodkow narkotykowych.
  I dlatego lekarze i caly personel szpitala nie mieli zadnej odziezy ochronnej ani masek – i jakos nie umarli.
  A tymczasem 60 rosyjskich dyplomatow USA wywalio za kare za otrucie Skripali, 23 -ch wywalila Anglia a Polska 4 i teraz sie dziwia, ze polskiego notabla nie wpuscili do Rosji.
  Ale trzeba bylo po tej okropnej kompromitacji znow sie czego przyczepic wiec sie teraz czepiaja Ukrainy, Krymu i malezyjskiego samolotu.

  Czy New York Times opisze ilu ludzi Amerykanie morduja codziennie w Jemenie i lu zamordowali w Syrii od 2014 tylko roku.

  New York Times

 20. ad: artykul w NYT
  Russia Criticized at UN Over Ukraine Conflict, Crimea, Crash – The New York Times

 21. RomanK said

  Pani Matko ja sluchalem Posiedzenia na zywo..zatem zacytowalem natychmiast po uslyszeniu wypowiedzi kolejnych ambasadorow …zarowno Anglii jak USA jak I Cipatuwicza…I odpowiedz amb, RF…ktory nasyal jak swinkom do korytka…
  Prosze zobaczyc na You tube…maja napewno.

  KTo??? Panie Jasiu to my wiemy….. dlacego tez wiemy:-)))) ale wytklumacz pan to tym co sie dopiro obudzili:-)))) ze nie dos ze sie topia w gownach..to do tego sami sa sobie winni:-))))
  JOannus…kutasy nie odpierdola sie od Gierka…. bo sa zrosniete:-)))) to ten sam gatunek tego samego praca ino rozrosdniety jak opienki na pniaku:-))) Kapelusz w kapel;usz ..jak nasral takei same….. Kruluj ci Krulu…..

 22. Maverick said

  NY Times jest agenturą lucyferianizmu pod kontrolą kabały, Służy do kontroli umysłów niedoinformowanych i tych bez IQ.

 23. Anastazja said

  22
  Maverick
  Nie wazne czym jest New York Times.
  Wazne, ze jest uznanym oficjalnym organem medialnym o bardzo duzej czytelnosci.
  I jak zdecydowanie wieksza ilosc mediow, niestety, nie tylko w USA sluzy do oglupiania i dezinformacji..

  Dzis w „Wydarzeniach” jakas glizda pedzaca podala, ze w PRL-u procesje Bozego Ciala byly zakazane.
  Te Wydarzenia to chyba tez jakis lucyferyzm pod kontrola kabaly.

  Swieto Bozego Ciala, ktore jest obchodzone od 14 wieku, bylo obchodzone w czasach PRL. Od dziecinstwa bralam udzial w procesjach i na wsi i w miescie.
  A teraz jakies wiesniaki dorabiaja mity o Polsce Ludowej. I do tego urabiaja niedoinformane umysly.
  I nawet jak juz musza przyznac, ze Polsce Ludowej byly procesje, to dorabiaja wlasne lucyperskie tlumaczenia.
  Swieto Bozego Ciala jest bardzo waznym swietem w Kosciele Katolickim. Nie ma potrzeby robic z obchodow religijnych wygibasow politycznych.
  A wiadomo, ze PRL byl zacofany bo nie bylo internetu i smartfonow.
  Ale byli komunisci i zakaz religii.
  I tylko w 1979 roku ledwie wpuscili Papieza do Polski i pozwolili na homilie.
  I zupelnie przez pomylka i ze wzgledow politycznych kardynal Wyszynski cieszyl sie w Polsce Ludowej wiekszym szacunkiem niz niejeden biskup w obecnej Polsce niekomunistycznej.

  A tak sie tlumaczy tolerancje religijna w PRL:
  Boze Cialo w PRL

  Click to access ingerencja-wladz-komunistycznych-w-organizacje-procesji-bozego-ciala-w,4576.pdf

 24. wolverine said

  oczywiście pisowaty pismak bredzi jak bredzi cała ta jaczejka: zapożyczanie Polski zaczęło się „po1989” a nie za Tuska i zaczął Balcerowicz. Może mi ktoś przypomni jaki był program tzw. „Komitetu wyborczego” przed wyborami 04.06.1989??? Nie widzę, nie słyszę.
  A co zrobił Balcerowicz? Oczywiście Soros, Sachs, neoliberalizm etc ale zapomina się o dwóch zasadnicznych sprawach:
  – Balcerowicz (soros.sachs) skopiowali tzw NEP (nowaja ekonomiczeskaja politika) – róbta co chceta -a dzisiaj toto promują Korwin-Mikke + Michalkiewicz+Gwiazdowski z niewielką pomocą Ayn Rand Foundation. Poczytajta sobie „23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie” Chang Ha-Joon. „Lokalnie” profesorowie Tadeusz Kowalik, Witold Kieżun coś protestowali, ale „komuchy”, „TW”,
  – ale jest jeszcze wcześniejszy przyczynek i prowadzi do II RP-Piłsudski po zamachu majowym i przypomina o tym autor Nikander na Neon24: Piłsudski! – za ten gwałt uczyniony nad Polską !!
  http://nikander.neon24.pl/post/143741,pilsudski-za-ten-gwalt-uczyniony-nad-polska
  .
  Mamy do czynienia – w skali światowej – z ekonomią idioty ale jak ktoś wymyśla ‚washington consens” czy ‚globalizacją” to robi to w konkretnym celu: żeby zarobić kilka groszy. Polska zawsze była krajem tzw. „low cost” i dlatego żeby kogoś skorumpować w PRL to CIA nie musiało się zbyt „wysilać finansowo” a i tak jak podał jeden z polskich portali (Obserwator polityczny) to robili to przy pomocy fałszywych dolarów. A doc. Józef Kossecki w jednej ze swoich książek podał stawki jakie otrzymywały dzisiaj nazywani „opozycja demokratyczna”. A Solidarność po 13.12.1989 to za co „żyła”. A „Bolka” kto opłacał a może Morawiecki senior (Solidarność Walcząca” zdradzi ten sekret, za co żył jak bohatersko walcząc „z komuną”.
  .
  Prezydent US Adams powiedział, że naród można podbić albo mieczem albo długiem. Dług mamy – będzie jeszcze większy bo Morawieckiemu „helicopter money” się drukują – a będzie jeszcze większy bo Act 447 działa. A JP Morgan – warsaw branch- będzie czuwał. A miecz na swój łeb sami sprowadzamy radośnie „witając”. Rzygać się chce nad tymi „post1989” ELYTAMI.
  .
  Ukłony dla Gajowego z uprzejmą prośbą: „rusz się” Pan bo niektórzy postowicze są ciekawymi blogerami (Michalkiewicza+Korwin-Mikke,Sakowicza, Karnowskich, etc to SE PAN PODARUJ: „cyferki im się nie zgadzają”

  ——–
  O co chodzi z tym „rusz się”? Bo czuję, że się zaczynam wkur…ć.
  Admin

 25. wolverine said

  #24: SZPanie Gajowy, wzywając aby się Pan „ruszył się” miałem na myśli to co Pan robi aktywnie korzystając z faktu, że jest Pan gospodarzem ‚waląc’ w durnowatych postowiczów. A jest faktem, że obecni są „u Pana” postowicze, którzy są aktywnymi autorami publikacji znacząco odbiegających JAKOŚCIĄ swoich opinii opartych o rzetelnej wiedzy i uczciwych intelektualnie od takich Sakowiczów, Karnowskich, Rachoniów, Kurskich, Michalkiewiczów, Gadowskich, Korwin-Mikków, czy skrajnych kretynów jak niejaki Marcin Rola- tzw. intellectual presstitutes (to nie ja, to John Swinton w 1905 w USA).
  .
  Nie mialem intencji aby SzPana ‚wkurzać” tylko lata spędzone w corpo nauczyły mnie, że jest coś co się nazywa kaizen-continues improvement-ciągłe doskonalenie się. Odnoszę wrażenie, że Polska jest w tak krytycznym momencie, że dużo mądrości jest abs niezbędne.
  Tyle i aż tyle.
  Z poważaniem i szacunkiem

  ——–
  Rozumiem.
  Ale nie wrzucałbym do tego samego worka np. banderowskiego agenta Sakowicza i Stanisława Michalkiewicza.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: