Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  Marucha o Kogo jebać, jak i w co?
  baca o Kogo jebać, jak i w co?
  revers o Kogo jebać, jak i w co?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Antysemityzm na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2018-05-31 (Czwartek)

ANTYSEMITYZM: Na łamach Sputnika omówiono ciekawy dokument izraelski nt. antysemityzmu.

Izraelskie władze po analizie podsumowania danych za 2017 rok odnotowały dwukrotny wzrost liczby incydentów antysemickich na Ukrainie oraz utrzymanie się tendencji do jego spadku w Rosji.

W 72-stronicowym dokumencie opublikowanym przez ministerstwo ds. diaspory Ukraina została uznana za lidera na całej przestrzeni postradzieckiej pod względem liczby ataków werbalnych i aktów przemocy wobec Żydów, ich własności, świątyń i instytutów wspólnoty.

„Na Ukrainie odnotowano podwojenie liczby incydentów antysemickich w świetle tendencji do odrodzenia nacjonalizmu w Europie Wschodniej, prób rehabilitacji i gloryfikacji ruchu nacjonalistycznego z przeszłości i ich liderów odpowiedzialnych za morderstwa i wygnanie Żydów” — pisze izraelskie ministerstwo.

„Jest to drugi rok z rzędu, gdy na Ukrainie rejestruje się największa w byłym Związku Radzieckim liczba incydentów z akcentem na propagandę antysemicką w dyskursie politycznym i wandalizm przeciwko obiektom żydowskim, takim jak cmentarze, pomniki ofiar Holocaustu i budynki wspólnot żydowskich” — czytamy w dokumencie.

Autorzy raportu zarzucają ukraińskim władzom, że niewystarczająco twardo reagują na przejawy antysemityzmu, które według ich danych często są traktowane tylko jako chuligaństwo i nie są rozpatrywane jako „przestępstwa na tle nienawiści”. Jednym z rezultatów jest więc zjawisko „powtarzających się zbezczeszczeń”, gdy ten sam obiekt jest wielokrotnie atakowany bez konsekwencji dla sprawców.

Badacze także podkreślają, że wśród ukraińskich polityków, i to nie tylko marginalnych, powodem do ataków werbalnych coraz częściej jest rzeczywiste bądź domniemane żydowskie pochodzenie ich oponentów.

„Jeśli po rewolucji (przewrocie z początku 2014 roku — red.) działacze społeczni pochodzenia żydowskiego byli powoływani na najwyższe stanowiska w nowych strukturach władzy (prezydent, premier), to teraz żydowskie pochodzenie tych osób jest odbierane jako jedna z przyczyn trudnej sytuacji społeczno-politycznej w kraju. Co więcej także nieżydowscy kierownicy często są odbierani przez masy jako „ukryci Żydzi” — czytamy w raporcie.

Jego autorzy krytykują działalność ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej z Wołodymyrem Wjatrowyczem na czele zajmującego się rehabilitacją działaczy ukraińskiego nacjonalizmu, którzy okryli się hańbą, prześladując Żydów podczas II wojny światowej i w krótkim okresie niepodległości po Rewolucji Październikowej 1917 roku.

„Reakcja elementów nacjonalistycznych na protesty żydowskie przeciwko temu polega na wezwaniach do wygnania Żydów z Ukrainy lub co najmniej przypomnienia im, kto rządzi w tym kraju. Poza tym padają twierdzenia, że wyrządzone Żydom szkody były zgodnym z prawem działaniem w świetle ich związku z nieszczęściami narodu ukraińskiego, zwłaszcza z wielkim głodem, Hołodomorem w latach 1932-33 bez wspominania o żydowskich obywatelach, którzy również padli jego ofiarą” — czytamy w dokumencie.

W rozdziale poświęconym sytuacji w Rosji czytamy natomiast, że w 2017 roku w kraju tym znów odnotowano zmniejszenie liczby przejawów antysemityzmu w ostatnich latach. Najwięcej takich przypadków miało miejsce w kontekście polemiki społecznej na temat takich wydarzeń, jak „rewolucja bolszewicka w 1917 roku, rozpad Związku Radzieckiego w 1991 roku i okres „dzikiego kapitalizmu” w latach 1990-ych”.

„Żydzi byli przedstawiani jako jedna z negatywnych sił napędowych tych procesów oraz jako ich główni beneficjenci — ci, którzy zdobyli bogactwo i wpływy kosztem narodu rosyjskiego” — czytamy w dokumencie.

Izraelscy badacze piszą, że w roku 100. rocznicy rewolucji październikowej w Rosji ukazał się szereg publikacji, filmów fabularnych i dokumentalnych podkreślających negatywną rolę odgrywaną przez Żydów w wydarzeniach historycznych.

W charakterze przykładów w raporcie zacytowano wypowiedzi w kontekście sporów o przekazaniu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Soboru św. Izaaka w Petersburgu lub dyskusji na temat „rytualnego charakteru” mordu na carskiej rodzinie.

http://jeznach.neon24.pl/

Komentarzy 8 do “Antysemityzm na Ukrainie”

 1. Moher49 said

  Słowianie wszystkich krajów, łączcie się !.

 2. snag said

  A gdzie go nie ma ??? Pokażcie mi jedna nację która ich lubi ,…

 3. ibrahim ibn jakub said

  Czegoś tu nie rozumiem. Jesli na upadlinie jest antysemityzm – tak jak w Polsce – to nie może być antypolonizmu.
  No chyba, że ukraińcy to debile.

 4. Kapitan Bąba said

  Re Moher 1
  To jest mroczny sen eskimosów

 5. snag said

  3 ,…

  Jeśli jest to jak najbardziej usprawiedliwiony … HOLODOMOR … 8 -10 milionów zagłodzonych Ukrów jednej zimy 1932/33, 20 lat przed holohoaxem – Tu warto porównać efektywność żydowskiej maszyny destrukcji z nazistowską żeby dojść do konkluzji ze w tym biznesie niemcy to raczkujące pędraki przy żydach ,…

 6. Piotr Podgórni said

  Ukraina jest jak spichlerz, który zawsze był pełny. Jeśli w pewnym momencie okazuje się być pustym to kto zajumał zawartość i na jakiej giełdzie była ona sprzedana?

 7. peacelover said

  Wydaje mi sie, ze Ruskie nie zapomnieli jeszcze tych
  66 milionow zaglodzonych i wymordowanych !!!!
  i juz nie dlugo przypomna komu…i jak trzeba !!!!!

 8. gnago said

  Bez ognia dymu nie ma w Latach 90-tych PKB UKrainy wyższe było niż Polski po”światłej” transformacji przez Leszka B. ( czemu nie zgnił w kryminale nie wiem). Oligarchowie z pejsatym pochodzeniem wyprowadzili majątek tego kraju skąd zatem u Żydów zdziwienie tym faktem

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: