Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jacek o Wolne tematy (54 – …
  Zbyszko o Czy pobożność ludowa uratuje K…
  Lena o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Marcin o Wolne tematy (54 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (54 – …
  lewarek.pl o Polska polityka podżegania
  Marucha o Wolne tematy (54 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (54 – …
  Boydar o Otyłość coraz większym problem…
  revers o Czeski film w Wielkiej Brytani…
  yattakaj o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Greg o Wolne tematy (54 – …
  Greg o Wolne tematy (54 – …
  Marek Lipski o Profesjonalizm propagandy PiS
  AniaK o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

NI: „Husky” i „Cyrkon” zmorą zachodnich marynarek wojennych

Posted by Marucha w dniu 2018-06-01 (Piątek)

The National Interest

Zachód jest zaniepokojony planami Rosji dotyczącymi prac nad bronią naddźwiękową – pisze The National Interest. Gazeta zauważa, że Moskwa zamierza wyposażyć szturmowe okręty podwodne klasy „Husky” w rakiety naddźwiękowe „Cyrkon”.

NI nazywa to połączenie „ślubem dwóch najgroźniejszych rodzaju rosyjskiej broni”.

„Husky” stanie się okrętem podwodnym piątej generacji. Przypuszcza się, że ujrzy światło w trzech wariantach: model podstawowy będzie ważyć od ośmiu do dziewięciu tysięcy ton i zostanie wyposażony w miny i torpedy.

Rakieta „Cyrkon” natomiast stała się „zmorą” zachodnich marynarek wojennych — pisze gazeta. Rakieta jest w stanie osiągnąć prędkość sześciu machów, a według informacji niektórych mediów — nawet ośmiu lub dziesięciu.

https://pl.sputniknews.com

No cóż… skończyły się czasy spolegliwego Gorbaczowa i Jelcyna, a nastąpił „jastrząb” Putin, który nie zamierza bezczynnie patrzeć, jak jego kraj jest otaczany amerykańskimi bazami. I, (nie)stety, USA nie mają już monopolu na wynalazczość i postęp techniki, choć przeznaczają na niego wręcz bajońskie sumy.
Zaniepokojenie Zachodu cieszy nas niewymownie. Koorwy myślały, że można bezkarnie walić łomem w czyjeś drzwi i nikt nie wyjdzie na balkon z dwururką…
Admin

Komentarze 22 to “NI: „Husky” i „Cyrkon” zmorą zachodnich marynarek wojennych”

 1. Maciej W. said

  Czy nie oto poszło jak zatonął Kursk ? Tylko wtedy była to broń testowa – teraz nabiera kształtów realnej produkcji ?!

 2. AlexSailor said

  @Marucha

  Proszę zauważyć, że po uzbrojeniu w takie rakiety, amerykańskie lotniskowce będą się nadawać tylko do skansenu na muzea.
  Podobnie jak i inne duże okręty warte takiej rakiety.
  Znacznie ich flot radykalnie zmaleje.

  Ale to nie wszystko.
  Również lotnictwo morskie stacjonujące poza bazami w Stanach, ewentualnie poza dużymi lądowymi bazami odległymi co najmniej 1000 km od granic Rosji lub morza, będzie nie wiele warte.
  A to stacjonujące na lotniskowcach w zasadzie nawet operacyjnie nic.

  Sytuacja stanie się w typie beznadziejnych.
  Nawet wojna rozpętana w Europie Środkowej nie pomoże, bo skończy się po dwóch ładunkach nuklearnych najdalej.
  A i tak ryzyko, że się nie skończy nie pozwoli jej zacząć.

 3. AlexSailor said

  @Marucha

  Do tego dochodzi rozpoczęcie wojny handlowej z UE i połową świata.

 4. AlexSailor said

  @Marucha

  .https://www.youtube.com/watch?v=N_XQ9skuPUs

  Rosja jest o krok od wygranej.
  Brakuje im z 50-100 milionów ludzi z oprzyrządowaniem.
  Polska to 38, Białoruś 10, Rumunia 24,

  To tłumaczy powstanie baz w Polsce i w Rumunii.

 5. maniek said

  …hmmm…mam „mieszane” uczucia

  .https://www.youtube.com/watch?v=JRZEjR7EsDw ….troche rozciagniete – ale pokazane fakty!!…

  https://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/przerazajaca-armia-new-world-order.html ….fakty!

  …na Kursku – testowali „Szkwal” – dlatego potrzebowali „ochotnikow!…fakty!

  …czy to nie dziwne,ze nagle WSZYSCY posiadaja bron hipersoniczna?…Chiny – Rosja – Ameryka /Armia Swiatowa!!/…jasne sa wytlumacz\enia…bo oni maja!!

  …pomijajac pewne przegiecia…. fakty!!

  …ale czy Putin to… Putin – pewnie to tylko teorie spiskowe….

  no coz – zaangazowani sa wielcy specjalisci do rozmaitych pran lbuw – na wszystkich frontach…

  http://www.wydawnictwowektory.pl/index.php?id_product=125&controller=product&newsletterpro_source=newsletter&id_newsletter=13&SubmitCurrency=yes&id_currency=4

  …i jakos ten dolar – dalej kustyka…

  czy komus spadl chocby jeden wlos z glowy – w wyniku ujawninych grubych afer?…

  https://www.google.com/search?q=clinton+-+lolita+express+foto&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiW1OqWk7TbAhWKPFAKHZIDC30QsAQIiAE&biw=1366&bih=633

  itd..

 6. Zbyszko said

  A wszystko zaczęło sie od Jana Pawła II, który zgodnie zaleceniami Matki Boskiej w Fatimie, zawierzył Jej Rosję.
  Nie ma innego wytłumaczenia na to, że Rosja z kraju gdzie przez 2 lata Putin (po objęciu Rosji) płacił Rosjanom wynagrodzenia w deputatach, bo kasa była ograbiona i pusta, przeobraziła się w światowe mocarstwo, mogące w końcu uratować tą Kulę Ziemską.
  Putin (tak kiedyś Stalin, przed tym słynnym zwrotem w losach II wojny) wysłał Patriarchę Kiryła z Cudowną Ikoną Matki Boskiej Kazańskiej z pielgrzymką po Rosji, czym spowodował że cała Rosją zaczęła się modlić.
  Odbudował także wszystkie cerkwie zniszczone przez komunistów i nie pozwała na jakiekolwiek profanowanie Pana Boga.
  CHWAŁA PANU BOGU

 7. Sebastian said

  Jan Paweł II nie poświęcił Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi zgodnie z prośbą skierowaną do następcy świętego Piotra w trakcie objawień fatimskich – taki był sens wypowiedzi kard. Paula Josefa Cordesa w dniu 100. Rocznicy objawień w Fatimie, kiedy przebywał w Kazachstanie na Kongresie Maryjnym (za Life Site News). Zdaniem kardynała Jan Paweł II zamierzał poświęcić Rosję Matce Bożej, ale uległ bardzo silnym i stanowczym naciskom swych watykańskich doradców. Sam papież w duchu ekumenizmu obawiać się miał także reakcji cerkwi na akt poświęcenia Rosji.

  Według niemieckiego kardynała Jan Paweł II w czasie obiadu, który odbył się po uroczystości poświęcenia świata Matce Bożej, mówił jednak z radością, że niektórzy schizmatyccy biskupi prawosławni zrobili krok naprzód i sami poświęcili w tych dniach Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi (od czasu wspólnej deklaracji ekumenicznej z Balamand Kościoła katolickiego i Kościoła prawosławnego pod tytułem „Uniatyzm, dawna metoda poszukiwania jedności, a dzisiejsze poszukiwania pełnej komunii” z 1993 r. Kościół katolicki wycofał się definitywnie z deklarowanej chęci przyjęcia nawrócenia prawosławia na wiarę katolicką).

  Słowa kardynała Cordesa zgadzają się z relacją ojca Gabriela Amortha, znanego egzorcysty, który zmarł we wrześniu ubiegłego roku. Kilka miesięcy przed śmiercią duchowny ten powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu „Life Site News”: „Jan Paweł II chciał poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu, ale jego otoczenie było temu bardzo przeciwne. Otoczenie papieża obawiało się reakcji Cerkwi Prawosławnej i w ten sposób udaremniono plany papieża” (tłumaczenie serwis Polonia Christiana)

  W 1929 r. w prywatnym objawieniu Matka Boska prosiła s. Łucję o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu w akcie dokonanym przez papieża w łączności ze wszystkimi biskupami świata. Dzięki temu Rosja miała się nawrócić i przestać szerzyć swoje błędy po świecie (komunizm i wojujący ateizm). Kiedy w 1930 r. papież Pius XI nie chciał przyjąć istotnej treści II Tajemnicy Fatimskiej (gdzie mowa była o poświęceniu Rosji) poprzez odmowę rozpowszechniania kultu Niepokalanego Serca Maryi, Pan Jezus w objawieniu z 29 sierpnia 1931 r. skierowanym do siostry Łucji wypowiedział następujące surowe słowa: „Nie chcieli słyszeć mojej prośby! Przekaż moim sługom, że ponieważ postępują na wzór króla Francji, odwlekając wykonanie mojej prośby, będą towarzyszyć mu w nieszczęściu”.

  Prawy.pl przypominając historię nieudanych poświęceń Rosji pisał niedawno, że „W 1942 r. Pius XII dokonał jednak poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu, ale nie wymienił explicite Rosji. Pan Jezus, objawiając się dalej s. Łucji mówi, że na skutek tego aktu wojna zostanie skrócona, ale nie przyniesie jednak światu zapowiadanego pokoju, o czym Polacy wiedzą najlepiej, a co dzięki wiedzy o tajemnicach fatimskich nabiera dla nich nowego światła i znaczenia”. – W 1952 r. Maryja powiedziała wizjonerce, by oznajmiła ojcu świętemu, że nadal Rosja czeka na poświęcenie. Tym razem Pius XII poświęcił bezpośrednio Rosję Niepokalanemu Sercu, ale nie spełnił innego wymogu, o którym mówiła wprost Maryja – swojego aktu nie dopełnił w łączności z biskupami z całego świata – przypominaliśmy w maju tego roku.

  Kolejną próbę podjął dopiero Jan Paweł II na prośbę siostry Łucji i 13 maja 1982 roku w Fatimie poświęcił Niepokalanemu Sercu świat nie wymieniając Rosji. W akcie tym nie uczestniczyli też biskupi, o co dodatkowo prosiła Maryja. Siostra Łucja rok później przekazała swoje uwagi do aktu poświecenia na ręce nuncjusza papieskiego. W 1984 r. nastąpiło kolejne poświęcenie dokonane przez Jana Pawła II, gdzie ponownie poświęcony został świat Niepokalanemu Sercu, a zamiast słów o Rosji padło zdanie: „Oświeć szczególnie narody, których poświęcenia i zawierzenia z naszej strony Ty sama oczekujesz”. Papież sam stwierdził więc, że Maryja nadal czeka na poświęcenie Rosji. W 1985 i 1987 r. s. Łucja przyznała po raz kolejny, że poświęcenie Rosji nie zostało dokonane. W 1989 r. ks. Massias Coelho wyjawił, że s. Łucja oraz inne osoby z Watykanu otrzymały anonimową „instrukcję”, zgodnie z którą powinny mówić, że poświęcenie Rosji zostało przeprowadzone skutecznie w 1984 r. Sekretariat fatimski tłumaczy skuteczność poświęcenia faktem, że Jan Paweł II wymienił Rosję w myślach.

  http://prawy.pl/50946-wyznanie-kardynala-jan-pawel-ii-chcial-poswiecic-rosje-matce-bozej-ale-odradzili-mu-to-doradcy/

 8. Marucha said

  Re 7:
  Poświęcali, poświęcali… i poświęcić nie mogli.

 9. Marucha said

  RE 5:
  Kolejny JPEG-analityk…

 10. Bogusz said

  ad.6 .…..chyba bardziej Putinowi niż Panu Bogu

 11. pindesarbre said

  ad.6 Kraj ktory z roku na rok wymiera (z reszta nie tylko Rosja)nie moze uchodzic za mocarstwo.

 12. hulsz said

  ad.6 Putin (tak kiedyś Stalin, przed tym słynnym zwrotem w losach II wojny) wysłał Patriarchę Kiryła z Cudowną Ikoną Matki Boskiej Kazańskiej z pielgrzymką po Rosji, czym spowodował że cała Rosją zaczęła się modlić.
  Dal tez pozwolenie na otwarcie w Moskwie pierwszej w Europie szkoly satanistow z Chabad Lubawicz.Czyli Panu Bogu swieczke a diablu ogarek.

 13. gula said

  No cóż… skończyły się czasy spolegliwego Gorbaczowa i Jelcyna, a nastąpił „jastrząb” Putin, który nie zamierza bezczynnie patrzeć, jak jego kraj jest otaczany amerykańskimi bazami. I, (nie)stety, USA nie mają już monopolu na wynalazczość i postęp techniki, choć przeznaczają na niego wręcz bajońskie sumy.
  Zaniepokojenie Zachodu cieszy nas niewymownie. Koorwy myślały, że można bezkarnie walić łomem w czyjeś drzwi i nikt nie wyjdzie na balkon z dwururką…
  ——
  Kreml powinien stanowczo dzialac jakies 15 lat temu.Teraz ma NATO u swoich bram.

  —-
  A kto był wtedy u władzy?
  Admin

 14. Zbyszko said

  Marucha @8 O Stalinie, jak kazał zabrać do samolotu Cudowną Ikonę Matki Boskiej Kazańskiej i oblecieć całą Rosję, wiem od moich znajomych starych Rosjan.

 15. Rokitnik said

  ONI tak poswiecaja Rosje na prosbe Maryii…jak nie przymierzajac ” nasi ” dokonuja co rusz Intronizacji Jezusa, – na Krola Polski? Ostatnie posuniecie to H.Potockiego z kilkoma Biskupami w Kirach na podkarpaciu? Bedzie TO uznane ( w niebiosach) i faktycznie zacznie sie odwracanie naszej NIEMOCY??

 16. hucpa said

  Wiara w Boga JHVH Chrystus nasz Zbawiciel, w Trójcy, drogą do Nieba.

  Reszta to detale, ruchy Maryjne, mają ogromne poparcie w świecie zaczadzonym przez żyda, bo odciągają od Stworzyciela. Żyd przebiegle nakierowuje Maryje na centrum wiary, nie ujmując jej świętości, ale to Bóg jest Centrum, uczłowieczony dla zbawienia.

 17. Boydar said

  Skoro już użyto słowa „przebiegle”; przebiegłość odgrywa poważną rolę w komentarzu nr (16) … idi w tri pisdy

 18. maniek said

  ad9….dzieki za uznanie!…..na razie sie sprawdza!…/bez duzych liter!…:))

 19. lewarek.pl said

  16.
  To nie tak. Zupełnie fałszywa diagnoza.

 20. Boydar said

  diagnoza ?

  Mam znajomą żydówkę. Normalnie wzór cnót obywatelskich i „katolickich”. Imię Jezus nie schodzi jej z tapety. Ale już Najświętsza Panienka przez gardło nie przechodzi … za żadne piniądze.

 21. Marucha said

  Re 16:
  Nonsens.
  Kult Maryi ZBLIŻA do Jezusa. Tak było od zawsze.

 22. hucpa said

  Re 21

  Zgoda lecz mowa o Ojcu.

  re 20

  Mam również doświadczenia z żydami, to abnegaci religijni lub przeciwnie, wzór cnót chrześcijańskich, gdzie matka Boża jest na pierwszym miejscu, dalej Jezus Chrystus, a następnie Ojciec JHVH.

  Żyd jest przebiegły, nie uważa pan tego za fakt dokonany.

Sorry, the comment form is closed at this time.