Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Reportaż z kraju barbarzyńców

Posted by Marucha w dniu 2018-06-01 (Piątek)

Zgodnie z oficjalną narracją Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wszystko wskazuje na to, że biorę czynny udział w tzw. „wojnie hybrydowej” prowadzonej przez Kreml przeciwko Polsce.

Co prawda „smutni panowie” jeszcze po mnie nie przyszli (póki co, był tylko jeden „wesoły” na zwiadach), ale ABW prewencyjnie puszcza w eter sygnał ostrzegawczy: siedzieć cicho, albo wszystkich was zamkniemy!

Zaraz, zaraz… W tytule zapowiedziałam, że miało być o kraju barbarzyńców, a ja zaczynam od polskich (?) służb. Wróć!

7 maja AD 2018, a więc w dniu zaprzysiężenia na kolejną kadencję Władimira Putina, wraz z grupą polskich dziennikarzy pojechałam do tej strasznej Rosji. Na tym jednak moja wina się nie kończy. Ośmieliłam się przyjąć zaproszenie od „PR-owej machiny Kremla” (określenie użyte przez propagandystów PiS, sprzedających swoje usługi na łamach portalu wPolityce.pl), czyli Fundacji Wspierania Dyplomacji Publicznej im. Aleksandra Gorczakowa.

Był to oficjalny wyjazd prasowy zorganizowany przez Rosjan, z którymi przecież – jakby nie patrzeć – Polska utrzymuje oficjalne stosunki dyplomatyczne, tj. ambasady i konsulaty normalnie funkcjonują po obu stronach. W prawie polskim takie wyjazdy nie są zakazane, no to pojechałam. W sumie osiem dni, po cztery na Moskwę i Petersburg. W ostatnich latach byłam w Rosji kilka razy, a wspomniane miasta zwiedzałam już wcześniej, więc większego zaskoczenia nie było. No może poza jednym wyjątkiem…

9 Maja

W tym roku miałam okazję zobaczyć na żywo przebieg procesji „Nieśmiertelny Pułk”, z okazji przypadającego 9 maja Dnia Zwycięstwa. Wydarzenie – które upamiętnia zakończenie II wojny światowej i pokonanie Hitlera – polega na marszu w kolumnie z portretami swoich przodków, którzy walczyli na froncie. Pomysł na akcję zrodził się w 2012 roku w Tomsku i z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. Według oficjalnych informacji marsz jest inicjatywą obywatelską

Nigdy wcześniej nie widziałam tak licznej manifestacji. W „Nieśmiertelnym Pułku” maszerowało kilka pokoleń. Krok w krok, ramię w ramię: kombatanci poruszający się o lasce, dorośli w kwiecie wieku, nastolatkowie, dzieciaki, a nawet niemowlaki w wózkach. Tylko ulicami samej Moskwy przeszło oficjalnie ponad milion osób. Podobne marsze w tym samym czasie odbywały się też w wielu innych miastach. Jednak to nie wielkość i rozmach świadczą o wyjątkowości zgromadzenia.

Można powiedzieć, że na swój sposób przeżyłam szok. Otóż pierwszy raz w życiu zobaczyłam manifestację, podczas której nikt nie występował przeciwko komukolwiek. Żadnej agresji; żadnych haseł podżegających do nienawiści; żadnych złowieszczych okrzyków; nikt nikogo nie obrażał. Dziwne, prawda?

Odniosłam wrażenie, że uczestnicy „Nieśmiertelnego Pułku” po prostu cieszyli się z pokoju. Taką atmosferą podzieliłam się na portalu społecznościowym, wrzucając krótkie nagrania filmowe prosto z Moskwy. Sądząc po niektórych reakcjach, „zbrodnią” polskiej dziennikarski okazało się być entuzjastyczne podejście do faktu, że napotkani na marszu Rosjanie wzbudzili pozytywne odczucia (nie mogło być inaczej, jeśli widzę radosnych i spokojnych ludzi celebrujących pokój).

Do ataku ruszył Marian Piłka, 

były poseł na Sejm RP (…iluś tam kadencji). „To święto rosyjskie, a nie polskie. Dla Polski 9 maja to czas aresztowań polskich patriotów” – oznajmił w komentarzu pod moim postem były (?) polityk.

Jest to typowa reakcja zacietrzewionych ignorantów, którzy nie odrobili podstawowej lekcji z historii. Otóż niezaprzeczalnym faktem jest, że Rosjanie zdobywali Berlin razem z… Polakami. Co się zaś tyczy „aresztowań polskich patriotów” – z czym przecież nigdy nie polemizowałam – sprawiedliwiej byłoby dodać, że podobny los spotkał w ZSRR niezliczoną ilość Rosjan, także tych, którzy powrócili z frontu do ojczyzny.

W rozwiniętej dyskusji Marian Piłka stawiał pod moim adresem bardzo dziwne zarzuty. Coś w stylu, że jako dziennikarka nie mam prawa wyrażać emocji, ale jeśli już mi się wymsknęło, to powinny być to „emocje polskie”, a nie „emocje rosyjskie”. Mea culpa! Przyznaję, muszę mieć chyba jakieś poważne braki w wykształceniu, skoro nie poznałam tajników rozróżnienia na narodowość stanu emocjonalnego wynikającego z faktu, że uczestniczyłam w manifestacji, na której nie doświadczyłam grama nienawiści.

Każdy mój dziennikarski wyjazd do Rosji kończy się podobnymi reakcjami w Polsce. Trochę już jestem zmęczona przypominaniem najważniejszych faktów, ale przytaczania podstawowych oczywistości nigdy dość.

Rosja to nie ZSRR. Socjalizm wymyślili niemieccy Żydzi. Rewolucję bolszewicką sfinansowały zachodnie banki. Pierwszą i najliczniejszą ofiarą komunizmu byli Rosjanie. To Rosjanie (a konkretnie Biała Armia) jako pierwsi stawili opór bolszewikom. A kiedy Biali przegrali, aparat Związku Sowieckiego obok Rosjan tworzyli głównie Żydzi, ale też i Gruzini, Polacy, Ukraińcy, Białorusini, Litwini, Łotysze i wiele innych narodowości.

Tylko w samym Katyniu obok Polaków spoczywają dziesiątki tysięcy zamordowanych Rosjan. W tamtym systemie nie było litości dla nikogo, także dla rosyjskich patriotów, zwykłych Rosjan, rosyjskiej arystokracji i inteligencji, a nawet tych, którzy temu systemowi wiernie służyli.

Oczywiście najlepsze zostawiłam na koniec wyliczanki. W 2016 roku prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin obwieścił publicznie, że przywódca rewolucji październikowej „podłożył bombę atomową pod gmach, który nazywa się Rosja”. Jak dodał, w ostatecznym rozrachunku idee Lenina doprowadziły do rozpadu Związku Radzieckiego.

Tymczasem dla „etatowego polskiego patrioty” – którego symbolem niech będzie dzisiaj Marian Piłka – historia (a co dopiero teraźniejszość) nie ma znaczenia. Zdaje się, że sensem egzystencji i działalności (?) takich ludzi jest walka (za pomocą klawiatury) z wyimaginowanym wrogiem. Oczywiście tym wrogiem jest współczesna Rosja (której jakże wielu nie odróżnia od ZSRR), a jeśli tego nie podzielasz, jesteś „zdrajcą” i/lub „agentem wpływu”.

Ale dość o tym. Ciekawszy od niedouczonych i zakompleksionych „etatowych polskich patriotów” (nie mających na koncie jakichkolwiek realnych osiągnięć dla Polski), jest bowiem „rozmach” nadwiślańskiej bezpieki w walce z tymże wrogiem.

Widmo „wojny hybrydowej”

Podczas gdy z grupą towarzyszących mi dziennikarzy poznawaliśmy jeszcze lepiej Rosję i Rosjan – dzieląc się wrażeniami na portalach społecznościowych – 9 maja (przypadek?) rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaalarmował na Facebooku: „Kreml mobilizuje wykonawców, daje sygnał do rozpoczęcia i zakończenia wojen hybrydowych”.

Po czym cytuje on fragmenty artykułu z „Przeglądu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW”, autorstwa Jolanty Darczewskiej (z wykształcenia pedagog). Z tekstu pt. „Środki aktywne jako rosyjska agresja hybrydowa w retrospekcji. Wybrane problemy” wyłania się następujące ostrzeżenie: „Intensywność i zakres działań przeciwko państwom NATO i UE nie ulegną zmniejszeniu. (…) Kryzysotwórcza rola rosyjskiego zagrożenia będzie wzrastać, a jego skuteczne odparcie będzie wymagało zwiększonej uwagi podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronność państw…”. [Ależ kurewskie wodolejstwo… – admin]

Artykuł pani pedagog stanowi… materiał szkoleniowy (sic!) dla kadry ABW. I czego się oni dowiadują? Wyjaśnia to m.in. dołączona przez Żaryna tabelka pt. „Współczesny aparat technologii hybrydowych”. Zamieszczona w kolumnach rozpiska ujawnia informacje, po których… Ojej, chyba żaden Polak nie będzie już mógł spokojnie zasnąć.

Otóż Darczewska, a za nią Żaryn, dokonali epokowej dekonspiracji, a mianowicie ujawnili, że w ramach technologii hybrydowych (koordynowanych przez Kreml, a jakże) dokonuje się następujących przedsięwzięć organizacyjnych (wybrane fragmenty): akcje propagandowe prowadzone za pośrednictwem multimedialnych państwowych agencji informacyjnych (TV RT, Radio Sputnik, RIA Novosti); przedsięwzięcia realizowane za pośrednictwem oddziałów Rossodrużestwa [personel rządowej Agencji Współpracy z Rodakami], RONiK-ów (rosyjskie ośrodki nauki i kultury) przy ambasadach Federacji Rosyjskiej, innych organów władzy wykonawczej i ustawodawczej (np. Komisji do Spraw Obrony Suwerenności FR przy Radzie Federacji); organizowanie wydarzeń o charakterze naukowym i kulturalnym (konferencje, wystawy, rajdy pamięci, stypendia i kursy językowe). Jest też wzmianka o zakładaniu fabryk trolli.

Wystraszyli się Państwo? Bo ja bardzo. Tylko jakoś nie Rosji, lecz tych amatorów, którzy podobno mają strzec naszego bezpieczeństwa.

Jaromir Łatuszyński, major rezerwy – specjalista ds. terroryzmu międzynarodowego, określił rewelacje udostępnione przez Żaryna jako „klasyczny turbo bełkot ujawniony już na starcie – w logice i stylistyce tytułu”. Jego zdaniem tytuł opracowania mógłby równie dobrze brzmieć: „Technologie hybrydowe, jako rosyjska agresja hybrydowa”… Per analogia: „Techniki piłkarskie, jako rosyjska gra w piłkę”.

W tym kontekście Łatuszyński zwraca uwagę na konkretny fragment artykułu Darczewskiej: „(…) Środki aktywne, których nazwa jest obecnie zastępowana nazwą (terminem) technologie hybrydowe, były przedmiotem wnikliwych badań na Zachodzie w czasie zimnej wojny. Duże zasługi na tym polu miała międzyresortowa komisja do ich zwalczania przy Departamencie Stanu USA”.

I dalej – podaje major za Darczewską – „(…) Dennis Kux podjął próbę stypologizowania tych instrumentów na białe, szare i czarne. Sprawstwo i odpowiedzialność za działania w strefie białej (działania jawne i legalne) i szarej (pod przykryciem) przypisał Kremlowi, a w czarnej (z wykorzystaniem wywiadowczych metod technicznych i osobowych) – KGB …”.

Następnie Łatuszyński przypomina, że Komitet Bezpieczeństwa Państwowego został rozwiązany w 1991 roku i podzielony na kilka samodzielnych formacji – przede wszystkim SWR, FSB. „Jak widać kadra ABW uczy się nadal, jak walczyć z duchem ‚tarczy i miecza’ KPZR …, co wiele tłumaczy w kontekście efektywności działania na tym polu…” – kwituje specjalista ds. terroryzmu, dodając półżartobliwie, że stawia osiemnastoletniego Chiavasa temu, kto przedstawi racjonalne argumenty uzasadniające: Separowanie w „strefie białej i szarej” nie istniejącego „KGB” od „Kremla” (czyli władz FR, którym podlegają służby specjalne – SWR i FSB) – natomiast w „strefie czarnej” separujące obydwie formuły, ale na abarot.

Tymczasem ABW szaleje i nie odpuszcza…

Zaraz po naszym powrocie, i zaraz po tym jak udzieliłam portalowi wPolityce.pl wywiadu – w którym wyjaśniałam, że jako dziennikarze mamy przecież prawo poznawać sąsiedni kraj – bezpieka przystąpiła do kolejnych czystek wyrzucając z Polski obywateli Rosji pod pretekstem „działań hybrydowych”, odgrażając się jednocześnie, że już wkrótce dobiorą się też do obywateli Polski.

W tych działaniach dostrzegłam pewną powtarzającą się prawidłowość. Kiedy jesienią ubiegłego roku wróciłam z podobnego wyjazdu, tym razem na Kaukaz, chwilę po publikacji mojego reportażu pt. „Raport z Czeczenii” napisał do mnie niejaki Marcin Mamoń. Chodzi o dziennikarza, który słynie z tego, że czeczeńskich morderców i terrorystów – takich jak Szamil Basajew czy Doku Umarow – uważa za pozytywnych bohaterów.

Wielbicielowi zbrodniarzy nie spodobało się to, że pozytywnie oceniłam postawę Ahmata Kadyrowa, czeczeńskiego przywódcę, który zlikwidował terrorystów i doprowadził na Kaukazie do trwałego pokoju. Mamoń najpierw mnie obraził insynuacjami i oszczerstwami, a potem napisał wprost, że ma nadzieję, iż chłopcy z ABW zajmą się mną i moimi mocodawcami (do dziś zachodzę w głowę o kogo mogło mu chodzić).

Być może to zwykły przypadek, ale nazajutrz od tych pogróżek na wniosek ABW wydalono z Polski mojego znajomego prof. Dmitrija Karnauchowa, pod pretekstem – i tu niespodzianka – „wojny hybrydowej”. Według oficjalnych doniesień Rosjanin miał m.in. nawiązywać kontakty z… dziennikarzami (cóż za przewinienie!!!). A że jestem jedyną dziennikarką w Polsce, której prof. Karnauchow udzielił wywiadu, to śmiem przypuszczać, że nie był to zbieg okoliczności.

Dodam, że pochodzący z Nowosybirska historyk opowiedział mi w wywiadzie o Syberii, podkreślając jak wiele dobrego Polacy zrobili dla tego regionu, ale też ukazując wydarzenia nieco szerzej niż przedstawia się to w polskiej martyrologii. Czyżby tej wolności słowa nie mogli darować w kraju nad Wisłą?

Kolacja z prawnuczką Marszałka

Ale, ale… Przecież miało być o kraju barbarzyńców, a ja znowu zbaczam z tematu. Dopiero co wróciłam z Rosji, no to chyba już czas, by odnotować jakie atrakcje przygotowano dla nas w państwie Putina. Trochę się działo.

Wraz towarzyszącymi mi dziennikarzami odwiedziliśmy w Moskwie siedzibę państwowego koncernu medialnego „Rosja Siegodnia”, po której zakamarkach zostaliśmy oprowadzeni przez rosyjskich kolegów po fachu z redakcji Sputnika. Zwiedzaliśmy też Kreml. Ponadto zostaliśmy ugoszczeni w siedzibie Fundacji Gorczakowa, gdzie podjął nas dyrektor generalny Leonid Draczewski. Spotkaliśmy się także z przedstawicielami Rosyjsko-Polskiego Centrum Dialogu i Porozumienia. Na kolacje zapraszano do nas specjalnych gości, m.in. Ariadnę Rokossowską, prawnuczkę marszałka Konstantego Rokossowskiego.

W Petersburgu spotkaliśmy się z przedstawicielami administracji obwodu leningradzkiego. Na miejscowym Uniwersytecie zorganizowano nam spotkanie ze studentami dziennikarstwa. W Marijskim Teatrze obejrzeliśmy spektakl „Mazepa”, do libretta według Puszkina. W blasku słońca pływaliśmy statkiem po Nowie. W Pałacu Zimowym podziwialiśmy arcydzieła zebrane w Ermitażu. Po mieście oprowadzał naszą grupę sympatyczny przewodnik biegle mówiący po polsku. Przyprowadził nas m.in. na Cmentarz Piskariowski – jedno z miejsc masowych pochówków w czasie blokady Leningradu, największy na świecie cmentarz ofiar II wojny światowej, cmentarz-muzeum.

Z opowieści przewodnika dało się wyraźnie wyczuć jego niechęć do poprzedniego systemu. Wywnioskowałam to z kontekstu, kiedy wspomniał, że w Rosji mają żal do dowódców z czasów oblężenia Leningradu, za to, że nie troszczyli się oni o mieszkańców. Jak to określił: „traktowali ludzi po bolszewicku”.

Ten sam przewodnik, kiedy mijaliśmy przy jednym z placów monument Lenina, dodał: „My pomników jednak nie burzymy, ponieważ jest to część naszej historii”.

Agnieszka Piwar
Myśl Polska, nr 23-24 (3-10.06.2018)
http://mysl-polska.pl

Komentarze 42 to “Reportaż z kraju barbarzyńców”

 1. Stan said

  W internecie po polsku nie mogłem znaleźć tego, co szukałem.

  Wiersz Giennadija Zenkowa „Na cmentarzu Piscaryowa” czytany jest przez autora.

  Kraj, który nie ma szacunku do swojej historii, niszczy i dewastuje pomniki bohaterów, którzy poświęcili swoje
  życie za naszą wolność i wyzwolili nas i Europę od faszyzmu, wcześniej czy później jest skazany na samozniszczenie.

  Czytam bardzo chętnie artykuły Pani Agnieszki Piwar.
  Są ciekawie, prosto od serca napisane, głębokie duchowo w których odczuwam prawdziwą duszę słowiańską.
  Życzę Pani Agnieszce Piwar dużo sił i wytrwałości w tak zaszczytnej pracy dziennikarskiej.

 2. hucpa said

  „My pomników jednak nie burzymy, ponieważ jest to część naszej historii”.

  Agnieszka Piwar – jaka bystra.

  =======

  My burzymy, bo to nie nasza identyfikacja, nie nasze wyzwolenie, nie nasze kłamstwo, na które reagują w Leningradzie skrzywieniem warg,. `na pobiede` swoich ludzi pod Stalingradem.

  A winnych nie ma, za komunizmu masowe mordy i tortury na milionach ludzi. Komunizm jest zwycięski, bo widocznie jest żydowski, a Żyda jeszcze nikt nie powiesił, ani łba mu nie odrąbał, po drugiej wojny żydowskiej.

  Jest za co, gwałt jaki zadano samym Niemcom, jest zakłamany na ich niekorzyść, w rzeczywistości to oni mieli powojenne obozy śmierci, to oni byli odsądzani od czci i wiary, to oni byli masowo gwałceni, to oni byli masowo paleni, to ich miasta były doszczętnie niszczone, to oni żyli w biedzie, ponosząc konsekwencje walki z żydami, trzymającymi pod zaborami i posługującymi sie, naiwnymi goim.

  Dobrze żyd zamieszał w zupie gojowskiej, ciężko to myśli ale za to lżej trawi.

  ——–
  Co Pan, kurwa, pierdoli?
  Pojebało Pana?
  Nie nasze wyzwolenie?
  Gwałt zadany Niemcom?
  Ja nie wierzę temu, co czytam….
  Admin

 3. hucpa said

  Ciekawe, kto z kim i po co, będzie walczył w III wojnie żydowskiej. Mają wszystko pod zaborem. Afryka contra Oceania. Hmm, mistrz wojny kainowy, zapewne wymydli, ustawi naprzeciwko siebie z dwie drużyny, podzieli ich na dobrych i złych, niebieskich i czerwonych lub żółtych,. goim,. i hucpa gotowa.
  Podkład zrobi weselny, przybije piątaka z radiacyjnym hukiem, na tle religijno, społeczno-kulturowym, schowa sie głęboko pod ziemie, z nadzieją szczęśliwego zakończenia z odtrutka w mordzie, by zacząć wszystko na nowo.

 4. AlexSailor said

  Przypomnę.
  W Rosji stalinizm skończył się w 1953 roku, a w Polsce w 1956.

 5. Inkwizytor said

  Aga, jeżeli jeszcze bedziesz w Moskwie daj znać wcześniej. Jest tu kilku Polaków i pięknych Polek. Opowiemy Tobie jak nam się tu ciężko żyje w putinowskiej Rosji 🙂 Kontakt u pana Maruchy

 6. troll polonii said

  Do Hucpy i jemu podobnym:
  Czasem wazne jest co myslimy o sobie.
  A czasem trzeba tez i wziac pod uwage co mysla i pisza o nas inni:

  Edward Smigly Rydz: czlowiek, ktory rozpoczal II-a wojne swiatowa:

  ” I kiedy w 1939 roku przestepcza mafia NWO (Nowego Porzadku Swiatowego) razem z brytyjskimi i francuskimi szowinistami prawie wyczerpaly wszystkie mozliwe preteksty do wywolania wojny …. w sukurs przyszedl Edwrd Rydz Smigly- bandycki glupek, ktory rozpoczal II-a wojne swiatowa.”

  Rydz Smigly uciekl do Rumunii i stamtad sie tlumaczyl:
  „Koszt konstrukcji skromnych zreszta fortyfikacji wzdluz naszej zachodniej granicy wynosil tyle co 18 miesieczny budzet narodowy Polaki , i w tym samym czasie budowalismy rowniez fortyfikacje na Wschodzie. Skromny plan uzbrojenia siegal 5 miliardow zlotych. Co mialem zrobic? Nie jestem ekonomista”
  I dalej:
  „We began partial mobilization in the spring 1939. The nation hated it, more than 1000 Silesians deserted to Germany. We were unable to keep Poland mobilized for so long, we could not afford it.”

  Dobrze wiedzial, ze Polski nie stac na prowadzenie wojny i ze Polacy tej wojny nie chcieli.

  EDWARD SMIGLY RYDZ: THE MAN WHO STARTED WORLD WAR II

  http://www.tomatobubble.com/smigly_rydz.html

 7. Tekla said

  A snując tę opowieść w gruncie rzeczy chciałem, by zrozumiał, że nie ma i nie bywa historii czarno białej. Są tylko różne odcienie jej szarości. Naszej, polsko-rosyjskiej szczególnie. Ale on to chyba pojął bez mojego komentarza.

  Coś jednak zostało Rosjanom z tej dawnej sympatii do Polaków, postrzeganych jako sojusznicy w największym zwycięstwie nad faszyzmem. To było widać, gdy popychali swoje dzieci, by dawali kwiaty żołnierzom w polskich mundurach ze Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego, którzy przyjechali tu z nami, kiedy młodzi kursanci oddawali im wojskowe honory, kiedy ściskali im ręce.

  Jest idiotycznym paradoksem, że trzeba było im pojechać ponad 1000 kilometrów do obcego kraju, by tutaj nie słyszeć, że są zdrajcami albo potomkami zdrajców lecz, że niosą część wielkiego, naszego wspólnego zwycięstwa.

  https://strajk.eu/kilka-fotografii-na-rosyjskim-bruku/

 8. hucpa said

  re6

  Trolu powiedział pan jak było, oddaje tu honor.

  re2 admin

  to fakty, ale zrozumiem jak tu nie ma na nie miejsca.

 9. hucpa said

  Polak uchodzi za naiwniaka, w parze z przewrotnym żydem, ale bez sadyzmu. Jak można negować holokaust Niemców,.
  jeśli fakty o Niemczech Hitlerowskich, są powszechnie znane,. odkrywając jednocześnie kłamstwo holokaustu żydów. To hucpa z pretensjami, ze czarne nie jest białe.

 10. Marucha said

  Re 9:
  „Holokaust Niemców”…
  Widzę galopującą inflację słowa „Holokaust”.
  Biedni Niemcy… niewinne ofiary…

 11. Ad. 2

  My burzymy, bo to nie nasza identyfikacja, nie nasze wyzwolenie

  Fajniej byłoby być wyzwolonym przez USArmy? A jaki byłby skutek? Bo w Cadillaca, czy Forda przy każdym domu, to proszę nie wierzyć… 🙂

  (Poprzednia wersja do usunięcia. Przepraszam za literówki.)

 12. Józef said

  Hucpa

  My burzymy, bo to nie nasza identyfikacja, nie nasze wyzwolenie, nie nasze kłamstwo, na które reagują w Leningradzie skrzywieniem warg,. `na pobiede` swoich ludzi pod Stalingradem.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Nie Twoje zwycięstwo? To czemu żyjesz?

 13. Sebastian said

  Narodowosocjalistyczny rząd prowadził politykę solidarności społecznej, oczywiście wyłącznie dla „czystych rasowo” Niemców. Wymagało to ogromnych pieniędzy, więc przed wojną Niemcy żyły na kredyt, a w czasie wojny państwo opiekuńcze utrzymywano za pieniądze pochodzące z rabunku. Mieszkańcy podbitych krajów utrzymywali dobrostan w III Rzeszy

  – powiedział w rozmowie z ,,Do Rzeczy” Götz Aly, niemiecki historyk.

  https://niezlomni.com/wszyscy-niemcy-wzbogacili-sie-czasie-ii-wojny-swiatowej-rzesza-sciagnela-biliony-dolarow/

 14. Ad. 6:
  http://www.tomatobubble.com/id963.html// EDWARD RYDZ SMIGLY: THE MAN WHO STARTED WORLD WAR II

  Elaborat ma polski tytuł: Marszałek Rydz Śmigły; CZŁOWIEK, KTÓRY ROZPĘTAŁ DRUGĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ.

  To jest NIEMIECKA narracja Historii: Ojciec mówił mi, że CZESI NAPADEM NA CIESZYN ZNISZCZYLI EUROPĘ FRANCUSKĄ A TAJNYM PAKTEM BENESZA ZE STALINEMJ ZNISZCZYLI EUROPĘ WERSALSKĄ. Wejście Hitlera do Nadrenii było SKUTKIEM paktu Benesz-Stalin, tak jak Anschluss SKUTKIEM 3 czechosłowackich strategicznych bomb atomowych Tesli, na Warszawę, Berlin i Londyn. Sprawę „wyniuchał” wywiad polski: Beck przekazał ją Hitlerowi a Hitler Londynowi, który zafundował MONACHIUM.
  Rydz Śmigły realizował doktrynę Józefa Becka – że gra idzie o GRANICĘ NIEMIECKO-ŻYDOWSKĄ NA MISSISIPI. Niemcy musieli jednak najpierw Zabrać Rokefelerowi Folwark Żydowski, co osiągnęli przez intrygę Heydricha z Czerwonym Napoleonem, która spowodowała czystkę w sowieckiej kadrze oficerskiej i śmieć Tuchaczewskiego, bez którego Stalin rządzić NIE MÓGŁ, toteż został otruty na Sylwestra 1938 polonem – wówczas nie znanym.
  To postawiło Polskę w alternatywie: Podpisanie Paktu Antykominternowskiego, którego skutkiem byłaby WSCHODNIA GRANICA NIEMIEC NA MISSIPI, lub wystąpienie w roli Protektora USA z perspektywą Aneksji Prus Wschodnich, Śląska i Pomorza Zachodniego.
  Beck i Rydz wybrali to II.

 15. Stan said

  „Dzięki potężnym działaniom sojusz „Stop Air Base Ramstein” w czerwcu chce przyspieszyć zamknięcie amerykańskiej bazy wojskowej w pobliżu Kaiserslautern. Planowane sa duże marsze demonstracyjne i całkowita masowa blokada bazy Ramstein. Istnieje poparcie kilku wybitnych przeciwników amerykańskiej strategii wojennej.

  Amerykańska baza lotnicza Ramstein koło Kaiserslautern jest specjalnym cierniem po stronie aktywistów pokojowych i przeciwników amerykańskiej polityki wojskowej. Dlatego w tym roku ma zostać ponownie uruchomiony kolejny tydzień działań przeciwko bazie wojskowej. Ale tym razem wsparcie jest szczególnie duże – również z myślą o zbliżających się konfliktach z Rosją lub Iranem”.

 16. Rokitnik said

  BurzyMY? Moze Une burza w ramach swojego widzimisie polaczonego z sojuszem ” strategicznego partnera „? Mam nieodparte wrazenie, ze przeflancowanie US Army na wschod, – nie tyle jest zwiazane z planowanym uderzeniem na Rosje (??), co zablokowanie niechybnego ANSZLUSU ziem odzyskanych? Przy okazji…zydkowie TEZ niemiaszkow nie lubia – a wicie gniazdka w Polin ( tfuu !) musi obejmowac wszystkie aspekty zabezpieczenia??

 17. Piotr Podgórni said

  A ja głupi myślałem, ze IIWŚ rozpętał Franek Dolas.

 18. Birton said

  my, Polacy, żydowski Holokau mamy w dupach, podobnie jak Żydzi polski Holocaust

 19. Birton said

  ponadto już wiadomo na pewno, według najnowszych badań żydowskich uczonych z UE , że II Wojnę Światową wygrały, Berlin zdobyły , a przedtem wyzwoliły Polskę spod hitlerowskiego jarzma – połączone wojska żydowsko-niemieckie ( z dobrego NRD)

 20. Boydar said

  Teoretycznie nic o tym nie świadczy (16). A jednak … z „super tajnych” źródeł przeciekają systematycznie „informacje” jaka ta Bundeswehra jest ostatniemi czasy bezbronna. Kilka zaledwie samolotów mają częściowo czynnych i ze dwa czołgi na pedały. Same pedały natomiast są dość czynne.

  Nie wierzę żydoszkopskim bólom, i nikomu nie radzę. Drang nach Osten nie zostało nigdy odwołane.

 21. troll polonii said

  Cos mi sie przypomnialo; jakies szamanstwo z kraju barbarzyncow.
  Ladnie ich nasladuja Rosjanie.

  РЕБЯТА ПОРВАЛИ ИНТЕРНЕТ !!! БАНД ОДЕССА – YouTu

 22. VAV said

 23. Maverick said

  Jakie układy z chazarami ma Putin ciężko do tego dojść, Ostatnio systemy obronne S 300 były już w drodze do Syri gdy nagła wizyta Natenyahu w Moskwie zatrzymała transakcję. Izrael po cichu wykonał wiele nalotów na pozycje Irańczyków. Poza tym w Izraelu mieszka wielu Rosjan którzy udawali Żydów aby tylko wyemigrować. Jest tam obecnie najwięcej sowieckich Żydów i napewno jeszcze więcej chazarów. Pamiętajmy oni produkują chipy intela a intel ma microprocesor pracujący w srodku Intela dla właśnie żydowskich potrzeb i ich kabały.

 24. Zerohero said

  tow. Piłka niezadowolony z udziału Polki w jego zdaniem „rosyjskim święcie”. A gdzie ta kreatura była gdy w Polsce hucznie obchodzono 70 lecie Uzraela?

 25. hucpa said

  re12

  Józef, nie chodzisz pan czasem przodem do góry na czworakach, może stamtąd po widach, nie ma świata „normalnie”,. Ale czy można wymagać od żuczka, by zrozumiał żyrafę. Mnie jak i milionom innych, to zwycięstwo komunizmu oraz liberalnego świata żydowskiego, zwanego NWO, przyniosło zniszczenia na skale monstrualną. Jedynie wieczne piekło może wyrównać te rachunki.
  Do tego zwycięstwo żydowskie jest ogromną klęską dla świata, w każdym jego sensie istnienia. Począwszy od całkowitego upadku Chrześcijaństwa, po upadek wiary, cywilizacji białego człowieka. Powstanie żydowskiego NWO, jednego rządu, jednej korporacji, itd.,.Jeszcze niewidzialne dla Józefów lecz po następnej „wygranej”, po „biedzie”, znajdzie się to w świetle dnia codziennego, z zaczopowanymi Józefami, którzy tego wspaniałego niewolnictwa na niebieskiej tabletce doczekają.

 26. Antares said

  Panie Hucpa
  Ci biedni Niemcy z radością mordowali nas w Powstaniu warszawskim, z radością i przyjemnością przeprowadzili tysiące egzekucji w całym kraju, wywozili milionami do obozów koncentracyjnych, ukradli nam około 500 tyś. dzieci, zniszczyli i rozkradli majątek narodowy, dzieła sztuki i zabytki, i Panu jest żal tych skurwieli?. Hitler z himlerem nie patrzyli zwykłym Niemcom na ręce co robią, robili tak bo tak chcieli. A to jak odpłacili im się Rosjanie to wszystko nic w porównaniu z tym co Niemcy Rosjanom zrobili. Panie Hucpa pieprzy Pan straszne głupoty.

 27. revers said

  zatanczyc jak prezydent Baraba , a wszscy beda szczesliwi i zdrowi, przy kasie 447.

 28. Roman B said

  Rosja to kraj mocarstwowy. Rosjanie to ludzie, którzy tak jak Polacy zupelnie bez swojej winy wplątani zostają w wielkie zawirowania historii zostawiające stosy trupów. Co gorsza Rosjanie (obywatele) są obwiniani za Katyń ,Warszawę (brak pomocy Stalina), sposób wyzwalania naszego kraju itp… Burzy się pomniki bojców-ludzi, których tu posłano by zdławili faszystowską zarazę! Jeśli szukają pisowskie zagony alternatywnej historii ,to niech stawiają pominiki Jankesom. To nic że blaga , to nic że nie związana z rzeczywiostością… Będziemy bardziej amerykańscy od samej Ameryki!.
  Dziś we wsadzanie klina pomiędzy ludźmi (Polska-ROSJA), dano nam jeszcze miliony Ukraińców -frustratów żebraczych ,którzy zajechali nasz kraj jak szarańcza. Pracodawcy (PO) zacierają ręce, rząd i urzędnicy (postkomuna) zacierają ręce bo sa podatki. Tylko zwykły Kowalski zastanawia się czemu jego pensja jest niższa od przybysza imieniem Siergiej…???

 29. MatkaPolka said

  REPORTAŻ Z KRAJU BARBARZYŃCÓW

  W Polsce ABW – jak i cała Szkoła Policyjna w Szczytnie opanowana jest przez Ukraińców wyznawców UPA i Bandery, którzy w sposób barbarzyński mordowali Polaków.

  Rząd polski jest opanowany przez barbarzyńców z USA, którzy szczycą się wymordowaniem 100 mln Indian amerykańskich i rozsiewają swoją wersję i rozumienie „demokracji i pokoju” przez bombardowanie wszystkich państw na świecie, urządzania rewolucji i narzucania marionetkowych rządów – i eksploatacji narodów świata.

  Polska została skolonizowana przez autentyczną „Cichą Wojnę” – bynajmniej nie wojnę hybrydową, przez NATO i UE, a wszystkie profity z Polski płyną na „Zachód” i „Bliski Wschód”

  Polaków pilnują barbarzyńcy z ABW, CIA, ambasady US, i z „Sejmu na Wiejskiej”

  Obecna rusofobia w Polsce, represje przeciw Polakom i przejawom jakiejkolwiek wolnej myśli – są częścią tej machiny propagandowej w stylu Goebbelsa i Bandery, reprezentowanych w tym artykule przez Mariana Piłkę, Jolantę Darczewską, czy prof. Żaryna.

  Rzeczywiście jest to artykuł z „Kraju Barbarzyńców” – czyli z Polski

 30. gnago said

  ćwoki drogie gracie emocjami i wspominkami Olewacie co ważne: to cena gazu i umowa na nań. To blokada gazociągiem portów ujścia Odry . Zwyczajnie jak Kuba Bogu tak bóg Kubie. A jednak w imię rozumu i rozsądku odblokowałbym mały ruch graniczny i ciupasem kupił od Moskali S400 w przyzwoitej ilości

  ——–
  Akurat nam sprzedadzą…. bua ha ha… Choremu (na mózg) człowiekowi Europy.
  Admin

 31. Józef said

  Re 25 Hucpa
  Nie mam zamiaru prorokować co będzie, i głupich proroctw też nie słucham. Mogę wyciągać wnioski z tego co już się stało. Stało się to, że władza sanacyjna poprzez błędną politykę wewnętrzną i zewnętrzną, zachęciła wrogów Polski do ataku. Przegrana wojna i ucieczka przez Zaleszczyki, była wystarczającym powodem, dla których spora część polskiego społeczeństwa zauważyła, że sanacja utraciła prerogatywy legalnej władzy i zaczęła współpracować z Rosją sowiecką, bo dało to szansę biologicznego przetrwania narodu, co się stało faktem. Kto tych realiów nie rozumiał i nie dość że warczał odbytem, to jeszcze podnosił rękę na przedstawicieli nowej władzy, ginąć musiał. Co by o ludowej władzy nie powiedzieć, to ulegała ona ewolucji w kierunku pronarodowym i doprowadziła do pełnej niezależności od ZSRR w 1989 roku. Solidarnościowe bękarty władające IIRP, postanowiły niepodległość Polski zamienić na podległość a nawet wściekłą niewolę u nowych panów Żydów. Czy grozi nam taki status Polaków, jak Palestyńczyków w Palestynie? Grozi i to coraz bardziej za sprawą szczucicieli, ludzi chorych na rusofobię, do których się również i Pan zalicza.
  Dlaczego wobec Białorusi żydowskie lobby nie wyciąga swoich łapsk po ich dobra? Bo nigdy nie rządziła tam Solidarność.

 32. Boydar said

  Ależ rządziła 🙂

  tylko nigdy nie opanowała resortów MSW Białorusi. Fartuszkowcy nie Rasputin, zatruciu ołowiem podlegają jak każdy człekokształtny. A nawet i Rasputin uległ.

 33. Boydar said

  I nie Solidarność tylko antysolidarność, ewentualnie solidarność tasiemców

 34. MatkaPolka said

  Europa ma dosyć dyktatu USA – sankcji przeciw Rosji, sankcji przeciw Iranowi – Europa traci na sankcjach.

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaapelował o zaprzestanie „demonizacji Rosji” – pl.sputnik

  https://www.fort-russ.com/2018/06/huge-juncker-statement-europe-must-stop-attacking-russia

  Iran: wielka gra o biznes
  Z powodu zerwania przez Donalda Trumpa porozumienia nuklearnego ucierpi gospodarka Starego Kontynentu. Unijni przywódcy są tego świadomi i zamierzają chronić przed sankcjami USA europejskie przedsiębiorstwa zaangażowane w Iranie.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201805298058846-Iran-biznes-Sputnik

  Jedynie Barbarzyńcy z ABW z „Sejmu na Wiejskiej” – terroryzują Polskę na życzenie USA – w całości popierają agresje na Rosję i Irnaowi

 35. lewarek.pl said

  31.
  Co to za pierdolenie o Solidarności? Solidarność była autentycznym ruchem narodowym. Nie było 10 milionów Polaków-zdrajców, tylko 10 milionów ludzi pełnych nadziei na zmiany na lepsze. Ale to byli prości, naiwni ludzie, niemający w swojej masie pojęcia o mechanizmach sprawowania władzy. A tę od razu przejęły służby specjalne i żydolewactwo. Wałęsa – szkoda gadać. Ale już na samym początku strajku w Gdańsku pojawili się Geremek i Mazowiecki – nie muszę tu przypominać kim oni byli. W Szczecinie tego nie było, bo tam Jurczyk nie wpuszczał żadnych „doradców” (chociaż sam też był TW, wtedy już nie współpracującym). Komunie nie udało się opanować do końca Solidarności, potrzebny był stan wojenny. Trochę ludzi postradało życie, dużo poszło do internatów, do więzień, wielu było represjonowanych, potraciło pracę… I to mieliby być zdrajcy???
  Zdradą była dopiero umowa okrągłostołowa i to co zrobiono z drugą Solidarnością. Ale tu też trudno obwiniać zwykłych członków i działaczy niższego szczebla, który po prostu wierzyli, że wraca Solidarność z 1980. Było to oszustwo, na którym szybko się poznano, bo szeregi Solidarności gwałtownie zaczęły topnieć.
  Za kutasa uważam każdego, kto źle mówi o tych 10 milionach zaangażowanych w pierwszą Solidarność. Ja jestem dumny z tego ruchu i z mojego w nim udziału. O drugiej mówcie co chcecie.

 36. hucpa said

  re26
  panie Antares,

  Przedstawiam fakty, bez których nie ma zrozumienia, o czym mowa. To pan bredzisz, o radości Niemców. Może pora pomyśleć o głupocie Polaków. Rosjanie mieli tak dobrze pod panowaniem Stalina, iz na wieść o zbliżającym się froncie niemieckim, wyszli z propozycją wspólnej walki z ohydą komunizmu. Ale tego w szkole goim nie uczyli. Durny Hitler odrzucił te propozycje, i to był jego największy błąd jaki kiedykolwiek zrobił.

  ==========

  Powiadają, ze wojna to wyrodna Matka, nie daje a zabiera, do tego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bycie Polakiem, przede wszystkim białym chrześcijaninem, uważającym wszystkie narody europejskie, za rodzinę, w/g Pana Boga, nie zwalnia od myślenia,. mimo świata zarządzanego przez czarną mątwę żydowską.

  Rosjanin, Białorusin, Niemiec, Portugalczyk, Anglik, etc., to bracia w wierze, nieco odmiennej lecz tej samej.

  Wojny żydowskie tworzą zaciekłych wrogów, oni robią fortunę, budują władze polityczną i finansową.. a ostatnio obszarową.

  Jak można komukolwiek wybaczyć tak monstrualne skrytobójcze zbrodnie, na bezbronnych cywilach lub chronionych konwencjami międzynarodowymi, żołnierzach polskich, do tego kwiatu polskiej inteligencji.

  Do tej zbrodni na Narodzie nie można porównać żadnej innej w historii naszej cywilizacji !

  Sam Katyń, to 22000 tys. wykształconych patriotów polskich, przewodników narodu, zaciekłych wrogów stad izmu kolonialnego, zwanego komunizmem. Jak można te ohydę chwalić, jeśli się nie jest jej podwaliną i wyznawcą. Tacy powinni wisieć lub mieć odrąbane łby tępym toporem.

  Jak można kryć taką zbrodnie przez 50 lat, likwidując każdego świadka i każdą myśl, na ten temat. Obwiniać Niemców, którzy pierwsi upublicznili te zbrodnie. Tak robią tchórze i mordercy, kaci i faryzeusze.

  Przedstawia to film, „Ostatni Świadkowie”, zrobiony zaledwie 78 lat po tym fakcie, stwierdzający, cos nieprawdopodobnego- nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności.,

  Zażydzone Narody dalej wolą milczeć. Polskie żydostwo, potomkowie oprawców, dalej rządzą Polską, dodatkowo uczestnicząc w marszach i zborach, ku pamięci swych ofiar. Czy życie nie jest najlepszą groteską. Zamiast Polski dzięki Rosji mamy Polin. Mamy żyda nasadzonego na kark Narodu polskiego, który wrósł w korpus i stał się delictus. Ewidentnie na przykładzie naszego narodu zło, hodowane, mimo ostrzeżeń z Watykanu, z Biblii, narastając wydaje straszne owoce.

  Pogrobowcy sowietyzmu, polscy zdrajcy, zniedołężniali umysłowo, zmieniający zapatrywania w zależności od dostępu do koryta, nierozumiejący rzeczywistości,. lub gorzej, dzisiejsi faryzeusze, bestie, umysłowo niedorozwinięci, o was jest mowa, dzięki wam, wielka sowiecka Rosja zniszczyła Polskę i wprowadziła Żydostwo najgorszego, bo zbrodniczego rodzaju, w miejsce prawowitych, już poległych bohaterów polskich.. Sowieci za przegraną z kretesem wojnę z nowo odrodzoną Polską, planowanego komunistycznego najazdu na Europe, można powiedzieć, przy okazji `wymordowali` sobie wasala Polin, a zrobili to z nakazu żyda, podszywającego się pod Rosjanina, niemniej wykonali to własnymi rękoma, pod swoim szyldem.

  Otumanieni Rosjanie zamiast obnosić się ze zwycięstwem żyda nad białą rasą, powinni ukorzyć się przed Bogiem, i błagać o przebaczenie, spłacając winę w miarę swych możliwości. Zło nie odpuszczone lubi wracać w gorszej formie. Jest ono nienasycone.

  Niestety, to czego dokonali, zmieniło Polskę na zawsze. W efekcie zapuścili żyda na cały świat, do jego krwiobiegu.

  Ps. Karą dla nich, to wojna o Damaszek, w efekcie mają go zniszczyć tak, ze nie będzie można tam podejść przez 8 miesięcy, by pozbierać trupy. To wojna z żydem podszytym pod Izrael, oraz Narodami białej cywilizacji europejskiej, o rurę, o panowanie nad światem.

 37. Antares said

  Panie Hucpa
  „Zamiast Polski dzięki Rosji mamy Polin….”
  Dzięki Rosji, czy żydowskim skurwieliom? Rewolucja w Rosji to „dzieło żydowskie – sfinansowane i zorganizowane przez nich. A Rosjanie, owszem początkowo chcieli się przyłączyć do Niemców żeby walczyć z bolszewikami , ale szybko się zorientowali że Hitler jest gorszy niż Stalin. Np. około kilku milionów żołnierzy sowieckich którzy dostali się do niewoli, pod gołym niebem zmarli z głodu albo zamarzli.

 38. hucpa said

  re37

  Zdaje się , ze nie przeczytał pan ze zrozumieniem mojego wpisu. Rosjanom z żydami na plecach nie można, nie tylko wierzyć, ale należy traktować jak jedno licho. Zresztą, to samo odnosi się do dzisiejszej Polski. Czy jakiegokolwiek kraju poddanego władzy żydowskiej.
  Komunizm sami Rosjanie założyli sobie na plecy, z radością rabując i stając się wspólnikami jednego wielkiego ograbionego kołchozu. Trwało to niemal 80 lat. Dziś biedacy maszerują i wspominają jacy byli wielcy, strasząc pól świata, opowiadają się z nostalgia za terrorem nad ludzkością, pieprząc bajki o rozwoju cywilizacyjnym. Autochtoni, gdy zorientowali się, co jest, jak wierchuszka żydowska rozpełzła się po wszystkich urzędach, wzmocniła, i zaczęła ich samych mordować oraz zsyłać do gułagów, zaczęli zmieniać zdanie na temat raju żydowskiego, ale było za późno. Żyd bez przyzwolenia społecznego nie mógłby zniewolić tak wielkiego narodu.
  To, co żydzi komuniści piszą o Niemcach, możesz pan spokojnie włożyć miedzy bajki. Jeśli ktokolwiek zamarzł, to z przyczyny mrozu. Na brak niemieckiego siarkowodoru, można narzekać, bo wychudli pod Stalingradem.

  Natura nikogo nie pieści. Swoja droga, jak można bronić największego morderczego systemu jaki żydzi mieli na ziemi, będąc Polakiem, po Katyniu itd.,. musi to ohydny żyd i bratobójca.

 39. Boydar said

  „… komunizm sami Rosjanie założyli sobie na plecy, z radością rabując i stając się wspólnikami …”

  A ty to byś nie chciał mniejszego wyroku z uwagi na pełne sieroctwo ?

 40. hucpa said

  re 39
  Eju. co ty powiesz ? Wielu Polaków tak `oswobodziłeś` ?

 41. Zdziwiony said

  Jedną głowę hydrze urwano, niestety, tę głupszą.

  Opis: 8 maja 1945.
  Źródło: Karolina Lanckorońska, Wspomnienia wojenne, Kraków, 2001

 42. hucpa said

  Hydrze Rzymianie odrąbali łeb, ale zbyt tępym narzędziem, bo odrosła, pod nazwa komunizmu sowieckiego. Niemcy hitlerowskie próbowały również pozbyć się tej zarazy, ale ta, w międzyczasie, rozrosła się, ewoluowała, przepoczwarzając się w liberalizm demonokratyczny, zapuszczając macki na cały świat.

  http://www.nacjonalista.pl/2015/07/02/ks-dr-stanislaw-trzeciak-komunizm-a-zydzi/

Sorry, the comment form is closed at this time.