Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Gigantyczne getto w Strefie Gazy

Posted by Marucha w dniu 2018-06-03 (Niedziela)

PRL cieszyła się dużą sympatia i szacunkiem w krajach arabskich i ogólnie w krajach Trzeciego Świata ze względu na deklarowaną dezaprobatę dla kolonializmu i neokolonializmu, a także empatię dla Palestyńczyków.

III RP z tym wizerunkiem zerwała, ale teraz legł on całkowicie w gruzach.

Przewodząc Radzie Bezpieczeństwa ONZ Polska potępiła bowiem ataki Palestyńczyków na Izrael [! – admin]. Domyślam się, że jest to ze strony rządu PiS paniczna reakcja na fakt niewpuszczenia prezydenta Dudy do Białego Domu, a tym samym kolejny przejaw polityki “wstawania z kolan”.

Na tym można byłoby ten komentarz zakończyć.

Nie mogę jednak nie pozwolić sobie także na refleksję na temat obłudy USA i ich sprzymierzeńców, jaką zaprezentowali podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Nie mogą oni jakoś zauważyć, że Hamas i Islamski Dżihad strzelają do celów na terytorium Izraela z moździerzy i rakiet domowej produkcji (konstruowanych z rur wodociągowych wypełnionych saletrą, śrubami i gwoździami). Natomiast Izrael atakuje Strefę Gazy przy pomocy najnowocześniejszej broni, w tym lotnictwa, które używa także bomb zawierających biały fosfor – substancję zabronioną przez międzynarodowe konwencje, która spala człowieka do kości.

Nie mogą zauważyć rażącej dysproporcji ofiar ze strony palestyńskiej w stosunku do ofiar ze strony izraelskiej, która łatwo pokazuje kto tu jest kogo ofiarą. Od wybuchów palestyńskich “rakiet” zginęło od 2008 roku 12 Izraelczyków, a około 500 odniosło rany. Natomiast tylko podczas “operacji Płynny Ołów” (27 grudnia 2008-18 stycznia 2009) wojska izraelskie zabiły w Strefie Gazy co najmniej 1350 Palestyńczyków.

Ze strony palestyńskiej improwizowane ataki na Izrael są przejawem rozpaczy, a nie działaniami mającymi na celu zniszczenie Izraela. Rozpaczy spowodowanej nie tylko brakiem perspektyw na własne państwo, ale przede wszystkim izraelską blokadą Strefy Gazy – największego getta świata.

Na 360 km kwadratowych żyje tam co najmniej 1,5 ml ludzi – w większości uchodźców (ofiar izraelskich czystek etnicznych z 1948, 1967 i 1973 r. i ich potomków). Żyją w okropnych warunkach, bez możliwości opuszczenia tego terenu, który jest zamknięty blokadą wojskową ze wszystkich stron (także od morza). Prąd i woda są tam dostępne przez kilka godzin dziennie. Normalne szpitale nie funkcjonują.

Dane z 2006 roku mówiły o 34,8 proc. stopy bezrobocia. Wszystko ma tam charakter prowizorium. Nagłe uderzenie izraelskiego pocisku w szkole podczas lekcji, czy w domu podczas nocy, jest stałym elementem tamtejszego życia. To jest permanentny kryzys humanitarny. Jak zamierzają go rozwiązać USA i ich sojusznicy? Przez ostrzał artyleryjski i bombardowanie lotnicze?

Bohdan Piętka
Za: FB
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 41 to “Gigantyczne getto w Strefie Gazy”

 1. Stanisław said

  temat żydowski do wszystkiego pasuje – myślę.

  Jeszcze nie słyszałem czegoś takiego, żeby rabin chwalił Hitlera za holokaust żydów. Poza rabinem Szenirsenem. Widzę, że starozakonni strasznie żrą się z chazarami.
  Rabin wyjaśnia dlaczego Hitler nienawidził Żydów i… przyznaje mu rację [WIDEO]

  video/1

  Wykład rabina Yosefa Tzvi ben Porata pt. „Hitler, lewacy i Mein Kampf”:

  “Ważne historie, istotne fakty wyjaśniają sprawy, których nie wynieśliśmy ze szkoły. których nie otrzymaliśmy na świadectwie. Nigdy nie uczą ich na wyższych uczelniach. Robię wykłady stojąc naprzeciw profesorów historii. Dlaczego naprawdę Hitler znienawidził żydów? Czegoż on (Hitler) od nich chciał? Ależ to wszystko jest napisane w „Mein Kampf”. Ta książka została wydana dopiero niedawno. Dopiero teraz zezwolono na jej hebrajski przekład. Przez wszystkie te lata było to wszystko zakazane… Lecz jest wcześniejsze tłumaczenie, którego dokonał instytut „Yad Vashem”, im było wolno… Hitler w swojej książce twierdzi, że Żydzi są komunistami. To oni zrobili rosyjską rewolucję. Zabili tam 30 milionów Rosjan. Wszystkich, którzy byli inteligentni w okrutny i straszliwy sposób. I to jest ich plan dla całego świata. Następnym krajem w kolejności są Niemcy. To oni utworzyli niemiecką partię komunistyczną i socjalistyczną. „jeśli nie pokonamy ich teraz, to oni wyeliminują nas, i wymordują kolejne 20 milionów. I w taki sposób [Żydzi] udali się z kraju do kraju. Tak, że na końcu jedynymi pozostałymi inteligentami będą Żydzi. I on [Hitler] to powtarza wiele razy, nie miejcie złudzeń… I ma rację. Rosyjska rewolucja była dziełem Żydów. Rosyjska armia była zbudowana przez Trockiego, [Trocki] był nieprawdopodobnym geniuszem, niezrównanym antysemitą. On utworzył żydowski pion w partii komunistycznej, którego członkowie donosili na swojego ojca, matkę, brata i syna…
  Na pierwszej fotografii rosyjskiego rządu jest 13 członków, sześciu było Żydami. Kto założył KGB? Następcę zbrodniczego NKWD… Żydzi. Tak więc wszystko jest wyraźnie napisane. Hitler nie nienawidził Żydów ponieważ mieli „Peos”. On nie nienawidził ich za przestrzeganie Mitzvoth. Ale dlatego, że oni byli komunistami. I [Hitler] pisze jasno: „Żydzi zniszczyli religię oraz wiarę.” „[Żydzi] rozplenili w Niemczech herezję o Bogu”. Tak to Hitler pisze… „Czuję się jak posłaniec Boga aby wyeliminować Żydów.” Ponieważ oni [Żydzi] w niego [Boga] nie wierzą. On [Hitler] to dokładnie tutaj pisze. Teraz rozumiecie dlaczego oni nie uczą tego w szkołach? Albowiem kto wypisuje świadectwa? Dokładnie tacy sami lewacy. Oczywiście, że oni nie napiszą, że Hitler chciał zabić Żydów ponieważ są prekursorami lewactwa i prekursorami marksizmu, komunizmu i leninizmu. Ale to jest to co [Hitler] pisze… Oni zniszczyli wszystkie wartości. Zatruli literaturę i teatr. Kto tego dokonał? Przestrzegający Tory Żydzi zatruli niemiecki teatr? Z dziewięciu dużych niemieckich gazet siedem było w posiadaniu Żydów.”

  Tłumaczenie Paweł Marian Heinrich @Temidor

 2. Stanisław said

  Przepisałem tłumaczenie z filmików.

 3. gość said

  Zbrodnie na naszych oczach! Izraelski snajper nacisnął spust, pomimo, że 21-latka podniosła ręce

  Wiele sondaży na świecie, gdzie pytano o najbardziej faszystowski naród na świecie, wskazywało na jeden: naród żydowski. To co zrobił teraz izraelski snajper, to tylko kolejne takie… „zdarzenie”…

  Ci, którzy doświadczyli Holocaustu traktują się jak rasę panów, a innych jak zwierzęta.

  „Podniosła ręce wysoko, ale izraelscy żołnierze i tak strzelali do niej. Trafili w klatkę piersiową”

  – powiedział agencji Reutera świadek, który chciał pozostać anonimowy.

  http://lewy.pl/61623-zbrodnie-na-naszych-oczach-izraelski-snajper-nacisnal-spust-pomimo-ze-21-latka-podniosla-rece/

 4. ibrahim ibn jakub said

  Oto twarz żydowskiego hitleryzmu, żydowski faszyzmu. hitler się w grobie przewraca, jak widzi kto z niego bierze przykład. I to ma być naród wybrany, chyba przez lucyfera, jako najbardziej ludobójcza, rasistowska nacja.

 5. peacelover said

  …jak ktos przedstawia mi zydowskie tradycje lub problemy,
  to tak jakby mi podawal do stolu GOWNO na talezu,
  i jeszcze potem pytal: czy mi smakuje …. lub czy ladnie pachnie…..

  TTfu !!!!!!!!!!!

 6. Boydar said

  Jedyną żydowską tradycją jest rżnięcie chrześcijan; dosłownie i w przenośni.

 7. troll polonii said

  Re: artykul
  Troche tak a troche nie.
  Ale cenne, ze w Polsce zaczyna sie dostrzegac tragedie Palestyny.

  Polska w ONZ zachowuje sie wobec Palestynczykow tak, jak kiedys zachowala sie wobec Serbow. Potepila Serbow a bronila muzulmanow. (PiSu wtedy nie bylo u wladzy!)
  Teraz popiera zydow przeciwko ….TUBYLCOM.

  Ludnosc naplywowa jest w Izraelu – posciagali roznych elementow z calego swiata. Niektorzy nawet sa zydami.

  Wiec to nie jest „paniczna reakcja PiS-u na niewpuszczenie Dudy do Bialego Domu”.

  Moj Boze!
  Przeciez w Gazie mieszkaja ludzie! Gaza nie ma wlasnej armii!
  Mieszkaja tam takze i Polacy i jest kosciol katolicki w Gazie.

  W Gazie nie ma islamskiego dzihadu!!!!!!! Co ten pan Pietka wypisuje?

  Autor chyba sobie wszystko pomylil! Islamski dzihad jest najwiekszym wrogiem Gazy!
  Przewaznie nie ma zadnych rakiet, tylko bezbronni tubylcy strzelaja z procy albo rzucaja kamieniami. Podpalaja tez opony samochodowe.
  Trudno jest nazwac mieszkancow Gazy „uchodzcami” bo sa na swoim terenie, tyle, ze ich wypedzono z domu.
  Izrael nie ma okreslonych granic – wiec tak naprawde caly teren Izraela, WB i Gazy ciagle nalezy do Palestyny! I do Palestynczykow.
  Izraelici zas wybudowali mur – dokladnie na wzor tego w Auschwitz- na ziemi palestynskiej.
  Moze nie trzeba czepiac sie slow, ale ataki palestynskie nie sa „improwizowane”. Sa autentyczne ale to cala bron jak maja: kamienie i proce!
  Oni po prostu chca wrocic do swoich domow. Wiele rodzin ma jeszcze klucze!

  Izrael ma wzgledem Polski nieuzasadnione roszczenia ale uzurpuje sobie prawo do wlasnosci palestynskiej.

  Pocisk uderzony w szkole – to male piwo.
  Izraelici zarzucaja Gaze bombami fosforowymi, a demonstratow oblewaja …woda kloaczna z tankow septycznych!
  Dzieci trzymaja w wiezieniach.
  Jest to ohydne, paskudne, bestialskie znecanie sie nad ludnoscia tubylcza.
  Nalezy tez podziwiac bestialskie zachowanie sie polskiego rzadu w ONZ!
  Zarowno wobec Serbow, Libijczykow, Syryjczykow – jak i Arabow.
  Zastanawiam sie jakie mamy moralne prawo krytykowc hitlerowcow?

  Popatrzcie tylko na te mapy:

  Pierwsze 3 mapki to porownanie terenu Palestyny w 1948 roku (zatwierdzone przez ONZ!) i stopniowe rugowanie Palestynczykow z ich wlasnej ziemi BEZ zezwolenia ONZ.

  1. Pierwsze trzy mapki: niebieski Izrael, zielony kolor – Palestyna
  2. Drugie trzy mapki: bialy Izrael – zielona Palestyna
  3. Porownanie proporcjonalne terytorium USA do Izraela

  ISRAEL AND PALESTINE – THE MAPS TELL THE TRUE STORY

  http://www.whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/mapstellstory.html

  Nielegalna Blokada Gazy jest obraza wszystkich cywilizowanych ludzi na swiecie:

  Wlasnie teraz 62 Palestynczykow bylo zamordowanych przez izraelska armie i ponad 5.500 rannych przez bron palna; wiekszosc rannych jest kalekami do konca zycia.
  Ta blokada jest nielegalna i ludobojstwo cywilnych Palestynczykow nie ma precedensu we wspolczesnej historii.
  W Gazie mieszka 1.800 Palestynczykow, ktorzy pozbawieni sa podstawowych srodkow zywnosci, lekarstw, elektrycznosci, i innych potrzebnych srodkow. Blokada trwa juz 11 lat!
  Ilosc wszystkich Palestynczykow w Izraelu, Gazie i West Banku wynosi ponad 5.3 miliony.
  Wszystkich zydow jest 5.2 miliony. Czyli mniej wiecej ilosc jest prawie rowna – a tymczasem Zydzi kontroluja CALE terytorium!

  Ta okupacja jest nielegalna i nieuznana przez narody swiata. Rada Bezpieczenstwa ONZ nie uznaje okupacji Palestyny, i ta okupacja jest niezgodna z Konwencja Genewska i Miedzynarodowym Prawem:
  The UN Security Council has declared the occupation of Palestinian land with the settlement of 600,000+ Israeli citizens, to be illegal and a violation of international law and the Geneva Conventions on Human Rights.

  To co sie dzieje w Gazie jest obraza humanizmu, demokracji, ludzkiej godnosci wszedzie na swiecie.

  https://www.globalresearch.ca/the-illegal-israeli-blockade-of-gaza-an-insult-to-all-civilised-people-everywhere/5642629?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Zobaczcie jak wyglada taki „check point” punkt kontrolny dla Palestynczykow, ktorzy chca isc do lekarza, do pracy, do miasta na zakupy.
  Hitler by tego nie wymyslil:

  1) CHECKPOINTS IN PALESTINE 4-6 – YouTube

  I na koniec takie rewelacje:
  Izrael sie przyznal, ze uzywa broni fosforowej przeciwko ludnosci cywilnej Gazy:

  Israel admits troops may have used phosphorus shells in Gaza | World news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/world/2009/jan/21/gaza-phosphorus-shells

  Human Rights pokazuje rozmiar zniszczen wskutek uzycia broni fosforowej przeciwko mieszkancom Gazy.
  Human Rights Watch reveals extent of Israel’s phosphorus use in Gaza | World news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/world/2009/mar/25/israel-white-phosphorus-gaza

  Matka tuli dziecko zamordowane przez izraelskich zolnierzy
  Gaza protests: Mother cradles baby killed by Israeli soldiers | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5733849/Hell-Gaza-mother-cradles-dead-baby-tiny-victim-tear-gas.html

  I po polsku:

  Tak, rzeczywiście, pokażcie nam wszystkim mapę! | Wolna Palestyna

  https://palestyna.wordpress.com/2010/10/22/tak-rzeczywiscie-pokazcie-nam-wszystkim-mape/

 8. Maverick said

  Wszystko jest zaplanowane poprzez kabałę:

 9. snag said

  3 ,…

  Tu masz lepszy przykład zezwierzęcenia i pogardy do życia gojów rzekomo najbardziej moralnej armii na świecie i sądownictwa.

  Mimo ostrzeżeń ze dziecko postrzelił 12 letnią dziewczynkę po czym podszedł i dobił pozostałą zawartością magazynka. Twierdzi ze zrobił by to jeszcze raz w podobnej sytuacji.
  https://www.theguardian.com/world/2004/nov/24/israel

  Uniewinniony i wolny wyrokiem sadu ,…
  https://www.theguardian.com/world/2004/nov/24/israel

  —————
  Ameryka we wszystkim popiera każdą akcję Izraela.
  Admin

 10. gość said

 11. RomanK said

  PRL cieszyła się dużą sympatia i szacunkiem w krajach arabskich i ogólnie w krajach Trzeciego Świata ze względu na deklarowaną dezaprobatę dla kolonializmu i neokolonializmu, a także empatię dla Palestyńczyków. pisze pan Pietka:-))))))
  Cieszyla sie tez z kiszki..ktorej ARABOM nie wolno jesc …icz duzej ilosci tanich Arabesek….tanszych niz w Palestynie kozy na godziny:-)))))
  TO powodowalo ich ogrmna sympateie w krajach aranskich i wolali na nas Bulanda shakik alzavi…co sie na nasze wyklada..Kazdy Polak to Szwagier…….jak sie pan Pietka chce cieszyc ,.,prosze niech sie cieszy, jak PRL… ,,odemnie paru za to dostalo0 w ryja….

 12. Plausi said

  Przykład biblijny

  @4, ibrahim ibn jakub
  „hitler się w grobie przewraca, jak widzi kto z niego bierze przykład”

  Kto z kogo zerżnął ? To on wziął przykład z Biblii, a nie z niego wzięto.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  naziści zostali ukarani nie za zbrodnie, ale za to, że dokonali tego plagiatu, żeby nikt więcej się nie ważył. Ktoś powie, że przecież Daesh (nazywany też „państwem islamskim”) ordynarnie kopiuje. Ci dostali licencję od Izraela, Daesh czy salafizm to mozaiczna interpretacja islamu, zresztą zorganizowana przez żydowskie służby.

 13. Salcie said

  Salcie tu wkleja ten kawałek, bo temat stricte żymiański a nasza perła narodowa dr Ewa Kurek właśnie promuje swoją najnowszą książkę pt. „Jedwabne. Anatomia kłamstwa”. Trzeba nam więc się zmobilizować i masowo kupować tę książkę by poczytać ciekawe rzeczy o Jedwabnem i jednoczesnie wesprzeć finansowo autorkę.
  —————————————————————————————

  Dr Ewa Kurek: Duda – w USA nie spotykaj się z żydowskim „kundlem” a Daniels – lepiej zamilcz!

 14. Piskorz said

  re 9 A dokładniej…he would have killed her even if she was three years old. ps ŻE TEŻ TA ZIEMIA TAKIE ŚCIERWA NOSI..!!

 15. snag said

  Admin, przynudzasz p. z tą Ameryką ,…

  Amerykanie mają niecałe 100 lat doświadczeń z żydlactwem i przecierają oczy a Polacy ponad 800, furę wojen i żydowskich noży w plecach i oślepli na cacy, nie tylko dlatego ze nacja frajerów a również bo wiara każe nadstawiać im drugi policzek i wybaczać dziadostwo nie tylko ostruganym skoorwielom ,…

  —————-
  Po pierwsze – dużo więcej, niż 100 lat. Po drugie – nikt nie przeciera oczu za wyjątkiem nielicznych jednostek.
  Po trzecie – Polska nie jest ogólnoświatowym bandytą.
  Admin

 16. snag said

  P. Admin ,…

  Do drugiej wojny żydzi byli barachłem z dolnej półki w US kramie dopiero po wojnie z napływem polskich żydów zaczęli mieć jakiś wpływ i taka jest prawda a nie jak p. to widzi.

  Polacy są zbyt durni i naiwni żeby być ‚ogólnoświatowym bandytą’ a jak próbowali w spółce z innymi to ci ich bzyknęli zaczynając w Iraku.

  ——–
  Aha. Żydzi nie mieli wpływów w USA wcześniej…
  Można pęc ze śmiechu.
  Admin

 17. Gość said

  To mnie Ameryka tylko „Menelryka czosnkowa”.

 18. Salcie said

  Ad.7
  Salcie urodziła się już po wojnie ale na filmach dokumentalnych pokazujacych wojska hitlerowskie widziała dokładnie takie same barbarzyńskie sceny jak na tych filmach z żołdactwem izraelskim. A niech to szlaaaag trafi!

 19. snag said

  Uważaj waść bo pęckniesz ,…

  Statki pasażerskie z uciekającymi po Kristallnacht żydami na pokładach nie miały wstępu do amerykańskich portów, po wojnie w ’51 skazano Rosenbergs na śmierć mimo ulicznych protestów żydostwa – Wpływy żydów zaczęły się po śmierci Kennediego. Po kreowaniu grajdolka mieli pomoc od Stalina by proxy przez Czechosłowację i Francuzów i zero od Stanów do śmierci JFK ,…

  ——
  Aha…
  Stworzenie FED to nie były wpływy żydowskie ☺️
  Admin

 20. hucpa said

  Henry Ford powiedział (podobnie jak wcześniej rabin), że „Wojny są żydowskimi żniwami”. Jest to z pewnością prawdziwe dzisiaj, gdy próbują nas zaangażować w Bliski Wschód i inne wojny, aby zabić swoich wrogów, a jednocześnie osiągnąć zyski z wojny.

 21. Algom said

  Co teraz cwicza na Palestrynczykach bedzie w Polin. Przeprowadzka z israela sie zaczyna..

 22. maasteer said

  Oczywiście Polin nie wydali żadnego ambasadora w ramach sprzeciwu przeciwko zbrodniom i łamaniu praw człowieka …

 23. NyndrO said

  Chyba se wytatuuję to ” Aha „.

 24. Boydar said

  „… Amerykanie mają niecałe 100 lat doświadczeń z żydłactwem …”

  O Murwa Kać … to tam jeszcze dodatkowo są jacyś „Amerykanie” ???

  W takim razie Yellowstone będzie miał dylemat moralny; aby nie opóźniać nadmiernie inwestycji w przyszłość zapewne skorzysta z nauk bp. Amaury.

 25. NyndrO said

  Hahaha. Ki gupi.

 26. Boydar said

  Szczery, murwa, szczery !

 27. NyndrO said

  Właśnie o to chodzi w ” ki gupim „. Ki geniusz.

 28. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=78e0D4DaBg4

 29. troll polonii said

  19
  Snag
  Snag widac nie tylko nie slyszal o inkwizycji, o tym, kto zmienial nazwe Nowy Amsterdam na Nowy Jork, kogo wypedzili Hiszpanie i pare innych panstw.
  I pewnie nie wie, kto sprowadzil murzynow z Afryki na plantacje w USA.
  Snag nawet nie slyszal o Purim i o wojnach zydowskich. A bylo ich wiele.

  Prawie tyle samo co bankow:

  Manfred and Anne Lehmann Foundation

  The History of Jewish Banking
  https://www.manfredlehmann.com/news/news_detail.cgi/173/0

  Jews and Finance | My Jewish Learning (1)

  https://www.myjewishlearning.com/article/usury-and-moneylending-in-judaism/

  History of Jewish Money Lending

  https://www.jewishhistory.org/the-rothschilds/

  Thomas Jefferson, Champion of the Jews

  https://www.jewishhistory.org/thomas-jefferson/

  Historia społeczności | Wirtualny Sztetl

  https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/k/512-krakow/99-historia-spolecznosci/137527-historia-spolecznosci

  Jews, Soldiering, and Citizenship in Revolutionary and Napoleonic France | The Journal of Modern History: Vol 86, No 2

  https://www.journals.uchicago.edu/doi/abs/10.1086/675484?journalCode=jmh

  THE JEWS, THE MASONS AND THE FRENCH REVOLUTION

  http://www.orthodoxchristianbooks.com/articles/336/-jews,-masons-french-revolution/

  100 years on, international conferences debate Jewish role in Russian Revolution | The Times of Israel

  https://www.timesofisrael.com/100-years-on-international-conferences-debate-jewish-role-in-russian-revolution/

  Opium War, Big Pharma, Porno and the Jews – YouTube

 30. Tomasz Karpiel said

  Panie Ibrahim Ibn Jakub, nie ma czegoś takiego jak”naród wybrany” to są fantazje chzarskich dzikusów.

 31. Boydar said

  Panie Karpiel, jak ja Pana wezmę na muszkę, to też ktoś może powiedzieć że Pana wybrałem; i już Pan będzie taki wybrany, aż misię ammo skończy. No chyba że trafię wcześniej.

  „Uciekiniera” Pan Karpiel oglądał ? Mogę też dać Panu fory, powiedzmy … pełną instrukcję obsługi.

 32. gość said

  POLACY KARANI ZA BRAK KRĘGOSŁUPA MORALNEGO ?

 33. Tomasz Karpiel said

  Panie Boydar, proszę się zastanowić nad tymi bzdurami coś Pan nagryzmolił.

 34. Tomasz Karpiel said

 35. Boydar said

  Ja się zastanawiam zanim napiszę. W przeciwieństwie.

 36. revers said

  Getto Kosovskie dla Serbow , nie trzeba szukac na BW nemessis jak w europie pod nosem trwa nemssis serbow.w miejscu ich chrztu.

  https://www.fort-russ.com/2018/06/51567/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+fort-russ%2FvDTx+%28Fort+Russ+News+Service%29

 37. Tomasz Karpiel said

  Cieniutko Panie Boydar cieniutko z pańskim zastanawianiem, a dwururkę radzę Panu przeznaczyć na inny cel.

 38. NyndrO said

  To se Pan radź. Dwu-rurka jest wycelowana w Pański łeb.

 39. NyndrO said

  Zaznaczam, ze dwu-rurka. A ma Pan dwa łby. Pasuje.

 40. Tomasz Karpiel said

  NyndrO, nie łeb pajacu tylko głowa. A po za tym dlaczego wpier… sie w imprezę bez zaproszenia?!?!

 41. hucpa said

  re30

  Jeśli, to wybrane plemię żmijowe, przez szatana, mają jego ojcostwo w genach, wypisane na mordach, po uczynkach ich poznacie, dziełach dokonanych, jak Palestyna, poletko do mordowania i torturowania autochtonów.

Sorry, the comment form is closed at this time.