Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Morawiecki nie żartował. Polska naprawdę będzie jedną wielką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Posted by Marucha w dniu 2018-06-03 (Niedziela)

Andrzej Duda podpisał ustawę o wspieraniu inwestycji w Polsce. Nie jest to zwyczajna ustawa. Jej zapisy gwarantują tzw. inwestorom niebotyczne przywileje. Premier Morawiecki nazywa dokument „prawdziwym prorozwojowym przełomem”.

Specjalne Strefy Ekonomiczne istnieją w Polsce już od dwudziestu lat. Wyzysk w zakładach pracy położonych w takich miejscach jest szczególnie dotkliwy. Pracownicy wykonują najczęściej proste prace produkcyjno-montażowe dla zachodnich koncernów. Mimo, że kapitał jest zwolniony z podatku dochodowego, płace w SSE nie przekraczają znacząco wynagrodzenia minimalnego.

W strefach mnożą się agencje pracy tymczasowej, które dostarczają siłę roboczą według potrzeb kapitalisty, osłabiając tym samym możliwość samoorganizacji pracowniczej i kolektywnej walki o poprawę warunków pracy, Zawieszone są niektóre zapisy Kodeksu Pracy. Innymi słowy – kompletna patologia.

Mateusz Morawiecki w Specjalnych Strefach Ekonomicznych widzi klucz do sukcesu polskiej gospodarki. Ustawa podpisana przez prezydenta jest jego autorskim pomysłem. Dokument wejdzie w życie za 14 dni. Szef rządu kipiał entuzjazmem mówiąc o dobrodziejstwach, którymi już niebawem cieszyć będą się Polacy.

– Kiedy powoływane były specjalne strefy, to walczyliśmy z wielkim bezrobociem i nierównomiernym rozwojem kraju. Dziś też mamy powiaty i gminy z bardzo wysokim problemem braku pracy. W jaki sposób szybciej niż za pośrednictwem ulg doprowadzić do rozwoju całego kraju? To nasz znak firmowy. Chcemy, żeby rozwój był równomierny. Cała Polska ma być strefa inwestycyjną – powiedział Morawiecki podczas forum ekonomicznego w Krynicy.

Głównym założeniem projektu jest rozszerzenie zasad panujących w SSE na cały kraj. Inwestorzy otrzymają prezent, jakim państwo polskie ich jeszcze nie uradowało. Będzie to zwolnienie z podatku dochodowego na okres od 10-15 lat.

Niewiarygodne? Jak widać – możliwe w Polsce rządzonej przez „solidarny” i jak to powiedział Morawiecki „najbardziej prospołeczny rząd od 30 lat”.

Czego rząd oczekuje w zamian? Współpracy z ośrodkami naukowymi i uniwersyteckimi, a także jakości jeśli chodzi o gatunek miejsc pracy – premiowane będą firmy tworzące stanowiska wymagające użytkowania nowoczesnych technologii.

https://strajk.eu

Komentarze 64 to “Morawiecki nie żartował. Polska naprawdę będzie jedną wielką Specjalną Strefą Ekonomiczną.”

 1. Elo said

  Fajnie by było płacić choć ciut mniejsze podatki, ale dla polskiego przedsiębiorcy (nawet tego mikro) rząd szykuje „ułatwienie” w postaci likwidacji podatku liniowego 🙂 i ściganie prowadzących firmy za granicą, „których ciężar życia jest w Polsce” 🙂

 2. Nina said

  Nie wiem, czy z tego co zapowiedział Morawiecki a co tak pospiesznie podpisał Duda : śmiać się czy płakać.

 3. Nina said

  cd. komentarza

 4. VAV said

 5. AlexSailor said

  @Marucha

  Ciekawa jest tu implementacja prawa UE, które ZAKAZUJE tworzenia specjalnych stref ekonomicznych.
  Jak widać można się mu zupełnie nie podporządkować, pod warunkiem, że z korzyścią dla zagranicznych „inwestorów”.

  Rząd robi dokładnie odwrotnie niż to co powinien.
  Osoby fizyczne obkładane są podatkami po uszy, a osoby prawne zwalniane z podatków i jeszcze obdarowywane wprost
  z budżetu dziesiątkami milionów złotych.

  Agencje pracy tymczasowej powinny być prawnie zakazane, jako naruszające umowy o zapobieganiu i zwalczaniu niewolnictwa.
  Pobieranie pieniędzy za załatwienie pracy było zawsze ścigane z mocy polskiego prawa, które jakoś dziwnie nie ma zastosowania
  do agencji pracy tymczasowej.

  Kolejna sprawa to wykańczanie istniejących firm oraz niepewność prawna i płoszenie rodzimego kapitału.
  Jeśli teraz ktoś dostaje zwolnienie z podatku na 15 lat, to płacący wszystkie podatki konkurent w zasadzie jest
  skazany na wegetację.
  I tak działają wszystkie zwolnienia i wyjątki.

 6. VAV said

 7. @ 5 – AlexSailor

  „I tak działają wszystkie zwolnienia i wyjątki.”

  No więc, nie, nie wszystkie.
  Zwolnienia z podatku dla polskich podmiotów (dla rodzimego, polskiego kapitału), jeśli tworzą nowe miejsca pracy, są dla rodzimej gospodarki stymulujące – tzn. byłby stymulujące, gdyby rząd prowadził politykę pieniężną kraju oraz gdyby system bankowy był państwowy + spółdzielczy polski, a więc gdyby lichwiarski system żydowskich prywatnych banków został z Polski wyeliminowany.

  W każdym innym przypadku zwolnienia podatkowe są okradaniem polskich podatników na rzecz obcego kapitału oraz niszczeniem polskiego zaplecza naukowo-technicznego (dzisiaj już nawet nie niszczeniem, co całkowitą eliminacją).

 8. Miro said

  Czy pan Morawiecki skorzysta z nowych technologij ktore wprowadza swiat jak np NANO KRYSZTALOWA ENRGIE https://pro.moneymappress.com/p/NVXELC39/PNVXU1AD/?src=fb&iris=841877&popup=no&referrer=www.facebook.com&d=https%3A%2F%2Fstrategictechinvestor.com&_ga=2.163413631.251848261.1516772166-810722114.1506909721&h=true

  lub budowe UFO jak Chiny Rosja i Iran czego uczy Keshe Fundation.org https://spaceshipinstitute.org/
  czy chce depopulacji Polakow poprzez wprowadzanie 5G internetu itp

 9. VAV said

  Dlaczego światowe żydostwo i UE nienawidzą polskich reform sądowych
  https://russia-insider.com/en/politics/why-world-jewry-and-eu-hate-polands-judicial-reforms/ri23655

 10. AlexSailor said

  @VAV

  Jakich reform sądowych.
  Po prostu podporządkowanie sądownictwa władzy wykonawczej, zastąpienie nieposłusznych świń swoimi,
  wprowadzenie „sanacyjnych” rozwiązań.
  Żadna reforma i jak zwykle „żydowanie” mające uzasadnić wszystko.
  A nienawidzą, gdyż klan swoich świń będzie zagrożony w swej wszechwładzy na korzyść aktualnej (również
  w przyszłości) partii rządzącej.

  Jeśli ktoś chciałby zrobić reformę sądownictwa, to pierwszą rzeczą, którą
  powinien zrobić, jest zniesienie idiotycznego immunitetu, co wymusi oczywiście zniesienie innych immunitetów,
  np. prokuratorskiego.
  Drugą rzeczą musiałoby być ustanowienie sędziów śledczych pilnujących policji i prokuratury.
  Kolejną objęcie sędziów normalnym sposobem zatrudnienia z opłacaniem ZUSu (nie płacą),
  oraz normalną emeryturą (są na pensji do śmierci), żeby poczuli realia życia, a nie żyli w kryształowym
  świecie „bogów”.
  Ostatnia rzecz, to oczywiście losowanie sędziów do spraw i wybory przynajmniej prezesów sądów.
  Można jeszcze dodać zakaz sądzenia w swoim rejonie, żeby uciąć powiązania lokalne zarówno z przestępcami,
  jak i z lokalnymi władzami.

  Niczego więcej nie trzeba, a wszystkie rozwiązania są sprawdzone.

 11. RomanK said

  Maquiladoras……..stary polski wynalazek…zwany Folwarkiem….
  Zalezy co beda robic…da sie wyniesc czy nie?????
  Cztery nogi lepsze……
  Kazdy moze………

 12. Miłosław said

  A tymczasem w prawdziwym świecie:
  http://praca.interia.pl/news-kogokolwiek-zatrudnie-alarm-dla-rynku-pracy,nId,2588733
  http://wolnosc24.pl/2018/06/04/__trashed-16/

 13. Zbyszko said

  Skoro Polacy sami nie potrafią gospodarować (to 10-te miejsce na świecie za Gierka pod względem potencjału gospodarczego, dobitnie na to wskazuje), to muszą tutaj przyjechać tzw zagraniczni strategiczni inwestorzy* i zorganizować nam tutaj gospodarkę, byśmy mieli gdzie pracować. Więc jest chyba jasne, że należy ich zachęcać brakiem opodatkowania i niskimi kosztami nakładów robocizny bezpośredniej.
  Wie o tym każdy absolwent tych teraz nowoczesnych kierunków nauczania, jak np marketing i zarządzanie czy bankowość, sam będący przecież później takim nakładem.

  * – zagraniczny strategiczny inwestor – nowa nazwa międzynarodowej mafii lichwiarskiej

  ——
  Już dawno przyjechali, zainwestowali i zorganizowali.
  Admin

 14. revers said

  Juz to odczuli tubylcy przy skladowiskach specjalnych smieci z calej europy, a nawet swiata lub toksylogowie, a bedzie wiecej tego bo po co np. trampki produkowac z odpadow obuwia tekstylnego z stanow w Chinach jak mozna na miejscu..

 15. Boydar said

  Bardzo ładna egzegeza, Panie VAV (8). Wprawdzie nie do końca pojąłem zdanie – „… podczas gdy w Izraelu, żydowskiej ojczyźnie, sądy kierują się zdroworozsądkową polityką …” ale rozumiem też, że „ten kto nasrał winien posprzątać”, no i to jest właśnie ten obol.

 16. Yah said

  No i co im zrobimy ? Nic. Ktokolwiek nie zostanie wybrany w wyborach zachowa dotychczasowa linie polityczna, albo dla pieniędzy, albo dla pieniędzy i …. zachowania życia. Kto za bardzo podskakuje, wierzy w praworządność i sprawiedliwość ląduje w więzieniu ( bez oskarżenia) lub wisi na słupie.

  Wszystko po to, by wybić z głowy Polakom jakieś fanaberia i wtłoczenia do głowy, że oni są tutaj tylko do roboty i maja się cieszyć, ze pozwolono im żyć oraz skakać z radości jeśli zarabiają trochę więcej niż potrzeba na przeżycie.

 17. Yah said

  Nawet jeśli ktoś zarabia godnie, to tylko wtedy, gdy trzyma buzie na kłódkę. Jakakolwiek próba okazania niezadowolenia, nawet w grupie znajomych ( gdzie jest donosiciel) kończy się utratą apanaży. Nie muszę tłumaczyć, że apanaże biorą się z tego, że akurat nikomu ta robota nie odpowiada, albo jest zbyt mecząca i niebezpieczna, albo ze z naszej pracy utrzymujemy 2-3 nierobów.

  Reasumując mamy pracować, cieszyć się, że pozwolono nam żyć i nie myśleć po od myślenia i podawania poglądów, które bez szemrania mamy przyjmować, są inni

 18. Leniwiec_Lenin said

  Oj Mateuszek dodając słowa ,,nowoczesne technologie” wysypałeś się jak dzieciak. Nie tak dawno byłeś w Izraelu na konferencji o ,,wspólpracy” gospodarczej między Chazarią a Polin, z której wynikało, że krajem przodującym w strat up-ach są twoi prawdziwi ziomale. Czyli wstarczy, że judejczycy założą na słupa firmę w Polin i już ,,…premiowane będą firmy tworzące stanowiska wymagające użytkowania nowoczesnych technologii…”. Czyli kasa będzie szła do żydostwa. Ustawa ta jest zatem po to aby legalnie wytransferować nasze pieniadze do Izreala,

 19. Moher49 said

  Historia zatacza krąg. Biznesmenów zaprosił już kiedyś król Kazimierz, zwany Wielkim. Z płacami w SE nie jest tak źle. Pracowałem w firmie niemieckiej, płacili przyzwoicie. Później w polskiej firmie „krzak’ – pieniędzy nie ma.

 20. NyndrO said

  To co chodzi.

 21. Moher49 said

  @17, panie Yah, tak jest wszędzie, na całym świecie. Polska nie jest jakimś szczególnie obrzydliwym wyjątkiem.

 22. NyndrO said

  Dla Polaków jest bardzo ob

 23. NyndrO said

  żydliwym. Mam w nosi,deikatnie mówiąc szwecje, czy obecne szkopy.

 24. NyndrO said

  Jesteśmy bardzo obrzydliwi.

 25. NyndrO said

  Choć przyznaję- to nie jest wyjątek.

 26. Piotr Podgórni said

  We people Morawiecki innowator jest przedstawicielem złodziejskiego banksterstwa wie nic dobrego po nim spodziewać sie nie można. Myślę, że to właśnie dla respektowania interesów tzw. „inwestorów” sprowadzane są te amerykańskie wojska.

 27. Ola said

  a po 15 latach nie placenia podatkow zmienia nazwe i szyld firmy i kolejne 15 lat nie beda placic . Stary numer w tym kapitalizmie . Tylko Ty wyrobniku nie zaplaci podatku! To ci nasla komornika i do pudla wsadza. A pensja to rosnie chociaz wyrobnikowi ?
  a emerytura choc pewna?

  w nas sila , towarzysze , kapitalizmowi trzeba polozyc kres zanim sie sam wykonczy naszym kosztem.

 28. Boydar said

  Za piętnaście lat, Pani Olu, to Gajówkę będziemy telepitycznie prenumerowali. I nie tylko my; a Pani wciąż o tej Gwatemali.

 29. revers said

  Teraz Genossen sie mowi na towrzyszy ktorzy maja swoje swiete prawa i przewileje lepsze jak za SED i nima doopy zeby to mienic, chocby byla najbardziej twarda, lub ciemna jak heban..

  A strategiczni inwestorzy zainteresowali sie niemieckimi domami starcow, dos juz dla Helgi ktora ma kota na starosc i powtarza w kolko ze moze ” 5 razy dziennie sie bumsem-pier-lic”, bedzie szybszy odjazd do zakladu pogrzebowego, bogatych babci, nawet mercedesy wyworza worki z oma -baciami, do skadow utylizacji zwlok, jak bizness zo bizness, organow do przezszepu z tego nie bedzie.

 30. Plausi said

  Zaproszenie dla bandytów

  „Polska naprawdę będzie jedną wielką Specjalną Strefą Ekonomiczną”, a więc chodzi o zaproszenie dla bandytów wszelkiego rodzaju i nacji

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  No to otrzymaliśmy znowu PO.PiS bandytów, czyli tzw. partii patriotycznych i innych.

  „gwarantują tzw. inwestorom niebotyczne przywileje”

  chodzi najwidowczniej o TTIP wyłącznie dla Polaków.

  Jak dalece zidiociali muszą już być wyborcy w Polsce, którzy tej swołoczy pozwalają prządzić:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  a reszta daje się bez oporu robić bandytom w tzw. rządzie w wała.

 31. Plausi said

  Pilnie przypomnieć należy

  że to właśnie jest ta wywalczona przez bohaterski NSZZ demokracja .

  A propos bohaterzy.

 32. AlexSailor said

  @Yah

  Zawsze coś można robić.
  A życie nie jest wartością najważniejszą.
  Nasi przodkowie nie raz to pokazywali.
  Z tym, że oddać je bez sensu jest zbrodnią.

  Bardzo ładnie teraz GB doraźnie mówi co robić.
  NIC – nie dać się wepchnąć pod kosiarkę, nie dać się wepchnąć w wojnę, nie dać się w miarę możliwości grabić,
  nie dać się zabić.
  No i uczyć się, uczyć.
  Wielkopolska wygrała z Prusakami Powstanie przy jawnej zdradzie i kolaboracji z nimi Warszawy z Ziukiem na czele.
  Proporcja sił była pewnie jak 1 do 20, może 50.
  Ale wygrali.
  I.
  Do dziś nie ujawnili się ci, którzy faktycznie zorganizowali i dowodzili Powstaniem.
  Jak się okazało w 1939r. , bardzo słusznie.

 33. Boydar said

  A nie prościej było wcześniej utłuc Ziuka ? Godząc się z ofiarą ? To fascynujące meandry …

 34. Yah said

  Ad 31

  Panie Alex kolejne uderzenie będzie skierowane na oświatę i naukę. Dlaczego ? Nie są ludzie z wyższym wykształceniem tylko robotnicy, którzy maja pracować w SSE Polska potrzebni . W związku z powyższym ograniczy się nauczanie języków obcych bo …. niepotrzebna, skoro niewolnik ma pracować tu a nie na Zachodzie. Potwierdza to działania, których celem jest opodatkowanie Polaków pracujących za granicą.

  Tak wiec wszystko zmierza do stworzenia tu obozu pracy – getta na potrzeby UE – w którym stłoczy się Polaków i Ukraińców , wchodzącego w skład państwa zwanego Międzymorzem. Na pozostałych powstanie lebensraum dla wybranych

 35. RomanK said

  ad 13…prawo o Arendzie…nie dlatego wprowadzono ,ze Polacy rzadzili sie sami zle…..jak pokazuja dokumenty POlcy rzdzili sie tak dobrze ze , karmili cala Europe I Levant…zaopatrywali w konie armie Europy…a szlachta Europy w Zotych polskich gromadzilya poagi swoich corek…. To oddanioe spraw gospodarczych w rece Zydow…I folwarki wyjete spod prawa jednolitego sprowadzily rzeczpospolita do stanu nedzy I rozpaczy….
  Ze Polcy potrafia sie gospodarzyc swiadczy okres siezmieznego imperium Wadyslawa Wieslawa, ktory w okresie zaledwie dzicioleca zlikwidowal parchaty ffurczy management Komuny i postawil paru polskich chlopow….
  I to wlasnei nei kto inny …tylko on I jego arendarze…sprowadzili do Polski Grojse Purcow…z zza granicy..zeby im pomogli okrasc Polakow…
  to tylko ciag dalszy ….tego samego…..

 36. Boydar said

  Żeby wyjąć trzeba włożyć … 😦

  Tak, wali pornografią i pedalizmem, no ale przecież nas literalnie pier.dolą, to jak inaczej ?

 37. AlexSailor said

  @Yah

  To żadna nowość.
  W różnych miejscach świata, Europy też, robione jest to od zawsze.
  Bardzo ładnie opowiada o tym Coryllus-Maciejewski.

  Chodzi o półdarmową siłę roboczą, zyski, eksploatację i rynki zbytu.
  Polacy już od 1945r. są w takiej roli ze zmiennym szczęściem.
  Jeszcze nie wyeksploatowani do końca.

  Ale od nas też dużo zależy.
  Najważniejsze, to nie dać się zabić.

  A uderzenie w oświatę to miało miejsce w siedemnastym wieku.
  Dziecko uczy się przez minimum 14 lat, niektórzy 20 lat.
  W zasadzie nie uczy się, ale przebywa w dziennym zakładzie karnym.

  CZEGO MOŻNA UCZYĆ PRZEZ 14-20 LAT.
  W średniowieczu ludzie żyli średnio 35 lat.
  Dziś absolwent uczelni ma ok. 26 lat.
  Jest ogłupiony i zdemoralizowany, a to czego się uczy i mogłoby być mu przydatne,
  łącznie z nauką czytania i pisania, nauczyłby się normalnie w 5 lat.

  Dzieci w wieku 12-19 lat mają 7-9 godzin nauki dziennie, a do tego jeszcze
  nazadawane na 4-6 godzin ze świętami włącznie.
  Uczą się pierdół i kłamstw nie wiadomo po co.
  75% z nich nie przyda się nic poza 6 klasowe gimnazjum do końca życia.
  A pozostałe 25% wykorzysta może z 5-10% tego czego nauczy się przez 14-20 lat.

  Prosty przykład.
  II WŚ – uczą bredni i tylko ogłupiają.
  Zamiast tego wystarczyłoby przeczytać ze trzy, cztery źródła, najlepiej wybrane przez
  samych uczniów i przedyskutować.
  Zamiast poważnych rzeczy uczy się o rojeniach odnośnie Egiptu i piramid.

  Podobnie przedmioty ścisłe.
  Jedynie matematyka nie daje się oszukać, ale uczy się jej tak, żeby nie nauczyć.

 38. RomanK said

  Nie kto inny tylko Gierek…..to on ierwszy dal sie zawiezc fo Francji jako Europejczyk…I nakupi dupereli…. staroci….
  Moj niezyjacy juz przyjaciel swp. Szkot – Derek Patz..ktory jako inzynier instalowal urzadzenai w Hucie Katowice,,powiadal;
  Roman..mysmy tam montowai urzdzenia o 30 letniej technologii..
  Polacy placii top price za urzadzenia ..a mysmy demontowali swoje w Anglii ,mylismy stare , malowali i wiezli do Polski …tak te stare ,a na miejsce montowali te nowe u siebie….

 39. RomanK said

  „Ale od nas też dużo zależy.
  Najważniejsze, to nie dać się zabić…”.wyryc w kamieniu!
  Nic nei zabija szybciej od …podlej, niezaplaconej uczciwie, w szkodliwych warunkach roboty……
  A tylko z taka objezdzaja swiat…szczodrzy inwestorzy!
  Takie strefy maja sens tylko w jednym przypadku:
  W strefie obowiazuje min stawka 3/4 sredniej krajowej- jako minimum….I prawo polskie pracy I ochrony oracy.
  Rzad moze sobie zwolnic z opodatkowania inwestora..zadawalajac sie podatkami- jakie zdziera z jego pracownikow….zatem najchetniej ten inwestor lepszy, ktory zatrudni najwiecej ludzi….Powinien obowiazywac limit..nie mensze niz 350 osob zatrudnionych….

 40. Boydar said

  Qurwa, to gdyby u nas montowali takie nowe, to potem by pękli, jak Smok Wawelski. Nie byliby w stanie wywieźć.

  To może i lepiej że stare, mniej ukradli.

 41. mironik said

  W urzędzie pracy to teraz nazywają ludzi klientami jakby to był jakiś sklep,
  agencje pracy tymczasowej to jest jakaś ustawa, że tam UP ma swoje a agencje inne tam zadania,
  Znowu starych zatrudniają bo młody to robotę przy maszynie za 2 miliony to potrafi porzucić przed śniadaniem.

 42. Abc said

  Debile i hipokryci.
  Wspierać to trzeba było w 89-91 udzielając długoterminowych kredytów na preferencyjnych stawkach dla państwowych przedsiębiorstw.
  Do tego kilkuletni parasol ochronny na opracowanie konkurencyjnych produktów/technologii i zalew nimi zachodnich rynków.
  A tak **uj, d*pa i kamieni kupa.

 43. VAV said

  Polska pod żydowskim Mesjaszem
  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=171062

 44. VAV said

  re: 38
  Gierek zanim podpisal umowe na Zachodzie na zakup towarow, wysylal wczesniej specjalistow w danej branzy, ktorzy mieli sie rozeznac i zdecydowac co Polska potrzebuje. Kiedys znajoma tlumaczka ktora jezdzila z takimi specjalistami w latach 1970 na Zachod, powiedziala, ze osoby z ktorymi jezdzila czesto nie byli specjalistami, a osobami z ukladow komunistyczno-ubeckich. Byla swiadkiem jak za lapowke w postaci kilku koszul ze sztucznego materialu (wtedy to byl szczyt marzen Polakow, bo w Polsce wciaz produkowano koszule z naturalnych materialow) kupowali buble, ktore byly przeplacone i przestarzale. Ci specjalisci to byli czesto dzieci zydokomunistycznych zbrodniarzy. Dzisiaj ich wnuki kupuja dalej buble, na przyklad niskiej jakosci szczepionki ktorymi okaleczaja i usmiercaja polskie dzieci. Wprowadzili uprawy GMO powodujace choroby przewlekle i raka. Sanepid zamiast badac zywnosc importowana do Polski to przesladuje lekarzy i rodzicow, ktorzy nie chca szczepic, nakladajac kary pieniezne na rodzicow. Kupuja przestarzaly sprzet wojskowy, ktory Polsce jest niepotrzebny. Wspieraja finansowo banderowska Ukraine.
  Polska rzadza zydowskie parchy i w tym jest problem, a nie w Gierku, ktory byl tylko ich nieswiadomym narzedziem. Gierek chcial dobrze dla Polakow. Przynajmniej wybudowal zaklady pracy i bloki mieszkalne. Za Gierka Polakom zylo sie lepiej.

 45. snag said

  Alex @ 37 ,…

  „W średniowieczu ludzie żyli średnio 35 lat” … co czwarty kaleka jak nie z suchą nogą i pokręcony to zezem, nikt nie faszerował GMO szajsem, szczepionek, big pharma i ich produktu, też nie było … Coś tu nie gra, senor Alex ,…

 46. ada said

  No taki jest kolonializm i rządy plutokratyczne w interesie kapitalistów zza granicy i tylko bogatej czesci ponadnarodowej grupy.

 47. rafal z said

  O jednym należy wspomnieć. Dlaczego SSE a nie po prostu obniżka drakońskich podatków i likwidacja qurewskich przepisów?!?

  Z prostej przyczyny… Otóż Morawiecki i spółka przygotowują te zmiany dla podmiotów korporacyjnych. Inaczej mówiąc Kowalski pracujący na 1-osobowej działalności zamiast ulg to może i dostanie ale kopa w zadek!

  Kto jest właścicielem Polski korporacyjnej? Rozumiecie? Odcięcie od prawa naturalnego aby najmniejszy nigdy nie urósł… a to co się przewinie przez sito będzie podlegało kontroli i pośrednikom

 48. Zbyszko said

  Admin @13 oczywiście, że już jest po wszystkim, po Polsce, po naszej Ojczyźnie. Co, będziemy się szarpać z koniem? tzn z całym światem? który z ulgą odetchnie, że ktoś w końcu zrobił porządek z narodem morderców, budowniczych obozów koncentracyjnych itd, itp
  Tylko i wyłącznie jeszcze Matka Boska Królowa Polski nam pozostała, Która już wiele razy nas ratowała z nie takich przypadłości. Z tym tylko, że o ile w czasie Zaborów, Polacy wierzyli w Jezusa Chrystusa i masowe modlitwy na Jasnej Górze zwróciły nam niepodległość o tyle w czasach dzisiejszych to po pierwsze Polacy myślą że są wolni a po drugie, nie wierzą.
  P.S. a ta cała dzisiejsza ekipa tych różnych „odnowicieli” Polski, nie może sobie nawet stanąć kolo portretu I Sekretarza tow. (jak zwał, tak zwał) Edwarda Gierka.

 49. Plausi said

  Wojska okupacyjne

  26, Piotr Podgórni

  „to właśnie dla respektowania interesów tzw. „inwestorów” sprowadzane są te amerykańskie wojska.”

  wojska okupacyjne są zawsze po to, aby wyegzekwować trybut, co wynika z systemu imperialnego

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  również trybut na rzecz organizacji przemysłu holokaustu. także to wywalczyli członkowie NSZZ dla siebie i przyszłych pokoleń.

  https://marucha.wordpress.com/2018/06/01/relacje-polski-z-usa/#comment-758792

 50. juju44 said

  A gdzie sie podzialy „NASZE ZWIAZKI ZAWODOWE” ? Gdzie „Walczaca Solidarnosc”? Znow za miske soczewicy lub tych biblijnych srebrnikow sprzedano Polske i Polakow! Kosciol z ta wielka rzesza ” Swiatlych” biskupow i kardynalow, z reszta od czasu kardynala Wyszynskiego, w sprawach socjalnych lub egzystencjonalnych NARODU POLSKIEGO milczy lub udaje …ze nic sie nie stalo. Jak dlugo bedziemy milczec? Pamietam to przyslowie o gomolce…ze jako ostatni zgasi swiatlo w Kraju! Czy to naprawde juz tak zle z nami? Nie widzimy co sie dzieje? Nie rozumiemy kim sa ci „wybrani w wolnych i suwerennych wyborach ludzie” ?.

 51. Rokitnik said

  Wczoraj bralem udzial w Procesji Bozego Ciala.
  Wiele razy w swoim zyciu / przez dzisiatki lat /, ale takiego braku poszanowania dla Jezusa w Hostii ukrytego, to nie widzialem od swojej mlodosci?? W i e r n i ( jakoby) Kaplana idacego z Monstrancja – nie witaja przyklekiem, czy bodajze znakiem Krzyza? Prowizoryczne oltarzyki po przejsciu orszaku, natychmiast sa ogalacane z zieleni( ponoc odstrasza ” zlego ” w domostwach? Lud ochocza wyspiewuje ” ojczyzne w o l n a poblogoslaw Panie ” – a w czasie poswiecenia Swiata, przynajmniej polowa gawiedzi stala, nawet nie pochylajac glowy ? WSTYD mnie ogarnol i nistalgia za czasami, kiedy BOG cos znaczyl w tym Narodzie…

 52. revers said

  Z NETU : ” Po 1989 r. Polacy nie zachłysnęli się wcale wolnością. Zachłysnęli się bezprawiem i anarchią. Polacy lubią bezprawie i anarchię.
  Wtedy, przy Okrągłym Stole, wdeptano ich w glebę, a oni nawet tego nie czuli lub czuć nie chcieli. Mieli przecież swoją iluzoryczną „wolność”, mogli przecież pluć na „komunę” budować swoje straganiki i handlować gównem na Stadionie. Bo Balcerowicz z Wałęsą i resztą zdrajców Narodu, także z Kaczyńskimi, podzielili się w międzyczasie ich Polską. Zdecydowali się ją zniszczyć, sprzedać za bezcen. Przecież im za to zapłacił Waszyngton. Wcale niemałe pieniądze.

  Zachłysnęli się Polacy wodą święconą, którą wlewano im w mózgi za pomocą bełkotu białego dziadka. Czuli się wielkimi zwycięzcami, a pod ich nosami niszczono to wszystko co przez 45 lat wspólnie budowali.
  I zniszczono to doszczętnie. Ku radości hołoty krzyczącej „santo subito.”
  Nabrali Polacy wody święconej w usta i wstrzymali powietrze. Bo przecież nie wypadało tego przełknąć ani wypluć. Zaparli się Polacy własnej przeszłości. Napluli Polacy na to wszystko co w pocie czoła budowali z ruin i zgliszczy. I wcale nie za amerykańskie dolary.
  Budowali i im się udało. Wbrew życzeniom Zachodu. Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kołobrzeg, Gdynia, Poznań. Zrujnowane doszczętnie miasta podniesione i postawione do życia.
  Nie dzięki Wojtyle, który, razem z resztą polskiego kleru, robił wszystko aby Polsce szkodzić, ale przez naszych dziadków, rodziców i przez nas samych, którzy wiedzieli czym jest uczciwa praca i szacunek dla robotnika.

  Jak długo można wstrzymywać powietrze i milczeć na temat przeszłości, która zbudowała życie większości Polaków?
  Jak długo można skreślać samych siebie i pluć sobie w twarze za to, że w latach 1945-1989 uczciwie, w pocie czoła budowało się z ruin Ojczyznę? Jak można być taką świnią wobec samego siebie aby pluć na czas, w którym dorastało się wcale nie w niewolnictwie. Polska była jednym z najbardziej wolnych krajów za Żelazną Kurtyną, którą w środku Europy zawiesił Churchill.

  Dzisiaj wy, których wychowała i wykarmiła tamta Polska, plujecie na nią. Nie wiem czy wiecie, że plujecie sami na siebie?
  Że skreślacie swoją przeszłość i deklarujecie się, że jesteście nikim. Pozbawiacie się własnej godności, której w PRL nikt was nie pozbawiał. A której pozbawili was Wałęsa z Balcerowiczem, Wojtyłą, kardynałami i resztą gangu Okrągłego Stołu.
  Gdzie więc jest wasza przeszłość? Gdzie jest wasza godność?
  Spodziewam się, że już niedługo zabraknie wam siły by trzymać w usta nabraną 28 lat temu wodę święconą i wyplujecie ją z obrzydzeniem. Nabierzecie w płuca powietrza i wreszcie krzykniecie donośne NIE.
  Tylko, że Polski już nie będzie.
  Może zechcecie ją odnaleźć? Ale ja nic dobrego wam nie wróżę. Zdradziliście siebie samych. Za taką zdradę płaci się cenę najwyższą. Będziecie więc żyć, ale jak niewolnicy tych, którzy wmówili wam, że zakładanie kajdan zachodniej władzy nazwać można „wolnością.” Zaś bycie Polakiem szanującym swoją przeszłość to zbrodnia.
  Uwierzycie?
  Pewnie tak.
  Składam więc wam moje kondolencje. Zamknijcie te swoje trumny marzeń. Smrodem od nich wieje od 1989 r.”

 53. Dinozaur said

  Do 37:
  Wielki EU-ropejczyk i wicekanclerz Joszka Fiszer zakończył swoje wykształcenie po 4 klasach podstawówki .
  W długi marsz przez instytucje wyruszył z koktajlem Mołotowa i z powiedzeniem : Raj na ziemi znajdziecie pod brukiem ulicy – tzn. wyjmować brukowce i łupać naokało kamieniami .
  Jako przywódcy ekologicznych pacyfistów zwanych ekopaxami udało mu się zbombardować m. in. ambasadę Chin w Belgradzie i zanieczyścić pół Bałkanów uranem z pocicków przeciwpancernych.

 54. Salcie said

  Mistrz Michalkiewicz przytomnie komentuje rzeczywistość….

  ————————————————————–

  Stanisław Michalkiewicz: IV Rzesza grozi obcięciem subwencji

 55. NICK said

  C.D.

  Nasz Gość przywołał blog Gospodarza.
  https://www.ekspedyt.org/2018/06/05/parlament-i-prezydent-duda-przedluzyli-kolonialny-status-polski-o-kolejne-10-15-lat/

 56. revers said

  Z „migrantami” da rade …

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/575565,rzad-otwiera-sie-na-imigrantow-praca-pieniadze.html

 57. Boydar said

  Kuń nie zaśpiewa, Panie Rokitnik, żeby się i zesrał z wysiłku.

 58. NICK said

  A kos śpiewa.
  Jak wszystkie ptaki.
  Tylko.
  Nazywamy to gwizdaniem.

 59. revers said

  ad54

  Zawsze do sciagniecia, ksiazka pod tym samym tytulem …

  http://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/

  w formacie Adobe dokument.

 60. hucpa said

  Revers, ślicznie pan pisze ale nie zmienia faktu, zawłaszczenia Polski oraz zniszczenia jej sil przewodnich, przez
  najeźdźców Sowietów, Rosjan zgonionych na kupę przez żydów. Idiotyczna polska walka na dwa fronty, doprowadziła ich, i nie tylko, do zguby. Powojenne polskie zmaganie się z rzeczywistością za skutkowało siermiężną potęgą, za którą pan tak z namaszczeniem wzdychasz. Nie zmieni to faktu winy, tego stanu rzeczy,. Tam należy pójść z pretensjami. Nie do Polaków. Oni zrobili co mogli, jak mieli swój kraj pod swoim zarządem. Robiliby dalej,. ale inteligentni musieli wyemigrować, lub przez żydów i szabesgojow rosyjskich zostali zamordowani.

 61. revers said

  „Niemiecki prezydent odrzucił zwrot ku państwu narodowemu i wskazywał na zasadność przeniesienia suwerenności (poszczególnych państw członkowskich) na rzecz UE, przy czym oba te postulaty są znienawidzone przez polski rząd pod faktycznym przywództwem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – wskazuje „SZ”.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/575728,niemcy-sz-o-wizycie-steinmeiera-w-polsce-uprzejme-ostrzezenie.html

  Oh, wzdycha sie bez namaszczenia … . Nichilizm zachodni i zachodnia dekadencja jest cacy. Chinom jakos wyszlo inaczej.

 62. chdikk said

  Dobry moment z wywiadu z Tymińskim.

 63. chdikk said

  24:43

 64. Plausi said

  Te wątpliwości spędzają także nam sen z oczu

  no bo jakże nie dostrzec:
  @52, Revers

  „Zachłysnęli się Polacy wodą święconą, którą wlewano im w mózgi za pomocą bełkotu białego dziadka. Czuli się wielkimi zwycięzcami, a pod ich nosami niszczono to wszystko co przez 45 lat wspólnie budowali.
  I zniszczono to doszczętnie. Ku radości hołoty krzyczącej „santo subito.”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Nabrali Polacy wody święconej w usta i wstrzymali powietrze. Bo przecież nie wypadało tego przełknąć ani wypluć. Zaparli się Polacy własnej przeszłości. Napluli Polacy na to wszystko co w pocie czoła budowali z ruin i zgliszczy. I wcale nie za amerykańskie dolary.
  Budowali i im się udało. Wbrew życzeniom Zachodu. Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kołobrzeg, Gdynia, Poznań. Zrujnowane doszczętnie miasta podniesione i postawione do życia.
  Nie dzięki Wojtyle, który, razem z resztą polskiego kleru, robił wszystko aby Polsce szkodzić, ale przez naszych dziadków, rodziców i przez nas samych, którzy wiedzieli czym jest uczciwa praca i szacunek dla robotnika.

  „Jak długo można wstrzymywać powietrze i milczeć na temat przeszłości, która zbudowała życie większości Polaków?
  Jak długo można skreślać samych siebie i pluć sobie w twarze za to, że w latach 1945-1989 uczciwie, w pocie czoła budowało się z ruin Ojczyznę? Jak można być taką świnią wobec samego siebie aby pluć na czas, w którym dorastało się wcale nie w niewolnictwie. Polska była jednym z najbardziej wolnych krajów za Żelazną Kurtyną, którą w środku Europy zawiesił Churchill.

  jak długo można słuchać falszywych proroków ?

  https://marucha.wordpress.com/2018/06/01/relacje-polski-z-usa/#comment-758792

  Rozsądnym byłoby najpierw zrobić porządek we własnej głowie, aby wreszcie rozpoznać, że białe jest białe a czarne czarne. Co z tego, że wielu zdaje się powoli pojmować ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

Sorry, the comment form is closed at this time.