Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Wolne tematy (41 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-06-04 (Poniedziałek)

Cała Polska ma być jedną wielką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Dla zagranicznych „inwestorów” to prawie że raj, dla Polaków – jak zwykle – goovno, czego bliżej objaśniać nie trzeba.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/05/30/wolne-tematy-40-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/06/07/wolne-tematy-42-2018/

Gajowy Marucha

Komentarze 274 do “Wolne tematy (41 – 2018)”

 1. snag said

  … Żyd Israel Shamir radzi poliniakom i broni przed żydami – Chodzi między innymi o co-egzystencje z nimi na polskiej ziemi i 447 …

  “Good peaceful relations between Russia and Poland would save Poland, and make life of Russians better” … co w luźnym tłumaczeniu znaczy tyle co: dobra i pokojowa relacja/co-egzystencja między Polską i Rosją uratowała by Polskę i zapewniła lepszy żywot Rosjanom.

  Artykuł na poziomie, życzliwy polskiej sprawie, kupa wspaniałych historycznie udokumentowanych komentarzy, antysemitów, polonusów, życzliwych Polakom obcokrajowców w tym kilka moich, of course.

  Czekam na coś konkretnego od trolla czy jaśka bo to że umią mielić językiem nie na temat czy bez sensu na gajowce, to wiemy ,…
  http://www.unz.com/ishamir/poland-under-the-jewish-messiah/

 2. https://www.wykop.pl/link/1776218/samochod-na-tor-liczba-atomowa-90-jechalby-100lat-na-8g-paliwa-eng/

  SAMOCHÓD NA TOR JECHAŁBY 100 LAT NA 8G PALIWA [ENG]
  Dość nietypowa koncepcja została opracowana w firmie Laser Power Systems. Gdyby tor zastąpił ropę, nigdy więcej nie odwiedzalibyśmy stacji paliw. W środku również filmik.
  Gdybyś tankował tor, jeden bak starczałby na dłużej niż Twoje życie. Dlatego też firma Laser Power Systems wpadła na pomysł z użyciem Toru. Radioaktywny pierwiastek pozwalałby na stworzenie wiązki lasera, która podgrzewałaby wodę, produkowała parę i napędzała turbinę.

  Tor to jeden z najgęstszych pierwiastków. W małej próbce mamy 20 milionów razy więcej energii niż w podobnej wielkości próbce węgla.

  Niestety, jak twierdzi CEO firmy, dr Charles Stevens, producenci aut nie są zainteresowani takim pomysłem, bo zbyt dużo pieniędzy płynie z tradycyjnych paliw.

  Dobrą wiadomością jest to, że radioaktywność toru można zniwelować jedną warstwą foli aluminiowej.

  @Khaine: Czyli teoretycznie za 8g toru trzeba zapłacić $40? Koncerny naftowe byłyby bez szans. Trzeba jeszcze wziąć poprawkę na zużycie wody, o której pisze @K_R_S:

  @Nevo: I to jest najlepsze podsumowanie całej sytuacji. Magnaci finansowi, świat możnowładców rozdający karty za sprawą ropy naftowej nigdy nie pozwoli na to by ludzie jeździli tanio, żeby uwolnili się od monopolistów na energię zasilającą samochody. Podobnie w kwestii materiałów z jakich powstają auta. Może w XXI wieku nie da się produkować seryjnie niekorodujących samochodów? Da się, ale ile osób przestałoby trzepać kasę na tym, że trzeba to błotnik zrobić, a to klapę wymienić, pomalować, bo rdza zeżarła.

  GENIALNE! Sorry, że się drę, ale się podjarałem niewąsko;) 1 kg toru kosztuje 5 tys. dolców, potrzeba 8g, przy masowej produkcji stanieje jak barszcz:) Inna sprawa, że jak się to rozda ludziom, to kilku złodziei zajuma z kilku samochodów tor i można zrobić radioaktywną brudną bombę (nie mylić z rozszczepialną lub termo-)…

  @North_Pole: 1. Nie musi stanieć, dam Ci przykład niskotemperaturowych ogniw paliwowych: Takie ogniwa są produkowane, działają, cena jest trochę za wysoka, wydajność trochę za niska, ale niektórzy mogli by ją przełknąć. Sęk w tym, że ogniwa potrzebują platyny, sama cena platyny nie wpływa w zbyt wygórowany sposób na cenę ogniwa, ale gdyby chcieć zastosować ją w przemyśle samochodowym to się po prostu skończy. I wtedy jej cena poszybuje ooooostro w górę.
  2. Tor wysyła promieniowanie alfa, jest całkowicie bezpieczny, dopóki nie dostanie się do organizmu.

  @LDevil: dlaczego zaraz ‚mityczne’?
  Masz spora grupę ludzi, którzy zarabiają na ropie biliony dolarów. Nagle ktoś mówi „wsadźcie sobie tą waszą ropę, już jej nie potrzebujemy”. I z rzeki kasy robi się strumyczek (bo jednak z ropy kupę innych rzeczy oprócz paliw się wytwarza). Byłbyś na ich miejscu zainteresowany?
  W takim wypadku mogą: albo kombinować i blokować pomysły na ‚paliwa alternatywne’ (wezmą tzw. ekologów, którzy przedstawią wizję świecących, trójnogich kierowców jeżdżących takimi samochodami i masz z głowy), albo któryś stwierdzi – „mam kasę, to ja w to wchodzę”. No, albo kupuje firmę „Laser Power System” i zakopują pomysł (patentując go wcześniej, żeby nikt nie kombinował już na boku z torem).

 3. cg said

  ZOBACZ TO I NIE BĘDZIESZ MIAŁ WIĘCEJ PYTAŃ:

 4. Lily said

  Wazne dla Polaka- Slowiana.
  Wystapienie naczelnika w Bialymstoku,
  prosze wsluchac sie dobrze w to o mowi.

 5. snag said

  4 ,…

  Skoorwiel nie wspomina kto wital chlebem i solą sowieckiego najeźdźcę, przygotowywał listy polskich patriotów, inteligencji i donosił Sowietom od września 1939 do wkroczenia Niemców w ’41, jaki los ich spotkał po aresztowaniach i zsyłce do gułagów czy miejsc kaźni jak Katyń ,…

 6. gość said

  NATO ostrzega, że nie obroni Izraela w razie ataku ze strony Iranu

  W związku z ostatnimi poważnymi napięciami na Bliskim Wschodzie, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przypomniał, że Izrael nie należy do sojuszu i z tego powodu nie będzie mógł liczyć na pomoc, jeśli zostanie zaatakowany przez Iran. Choć wydaje się to oczywiste, oświadczenie szefa NATO wywołało pewne zaniepokojenie.

  Stoltenberg powiedział w wywiadzie dla Der Spiegel, że gwarancja bezpieczeństwa nie obejmuje Izrael. Państwo żydowskie faktycznie nie należy do NATO, ale jest członkiem tzw. Dialogu Śródziemnomorskiego. Szef tej organizacji przypomniał o tym w kontekście konfliktu między Izraelem a Iranem, który toczy się na terenie Syrii i mógłby przeobrazić się w otwartą wojnę.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nato-ostrzega-ze-nie-obroni-izraela-w-razie-ataku-ze-strony-iranu

 7. TG said

  Msza św. trydencka Gierzwałd.https://livestream.com/premiummediapl/events/8230758/videos/175836103

 8. gość said

  Spotkanie Bilderbergów w tym tygodniu we Włoszech

  Wpływowa, niejawna Grupa Bilderberg zbiera się w tym tygodniu by odbyć coroczne spotkanie, które tym razem, jak informowaliśmy wcześniej odbędzie się w Turynie we Włoszech.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/spotkanie_grupy_bilderberg,p372467147

 9. gość said

  Kto przyczynił się do śmierci Pawła Chruszcza?

  Polecam artykuł o tragicznie zmarłym śp. Pawle Chruszczu, radnym i społeczniku. Kibice Chrobry Głogów SA uczcili pamięć minutą ciszy, ale prezydent miasta Dni Głogowa nie wyciszył. Odbyły się one z całą pompą. Bardzo wymowne.

  http://isakowicz.pl/kto-przyczynil-sie-do-smierci-pawla-chruszcza/

 10. osoba prywatna said

  ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO SETCE
  .https://www.youtube.com/watch?v=jl1z_wicaOw

 11. Ale dlaczego? said

  Pani Lily.
  Można te oba filmy określić krótko.
  To dobitny dowód uwielbienia i poddaństwa Kaczyńskiego w stosunku do Izraela.
  Czy ma pochodzenie żydowskie, czy nie, działa w interesie syjonistów, bo ucieleśnieniem syjonizmu jest to państwo.
  A syjonizm to nic innego, jak faszyzm żydowski.

  Stąd wynika „niezrozumiała” podległość i uległość pisiorowskiego rządu w stosunku do syjonistów.
  A także do USA czy Ukrainy.
  Kaczyński realizuje rozkazy z tego państewka. Inaczej tego nie można nazwać.
  Gdyby miał choć trochę honoru, gdyby choć trochę dbał o dobro Polaków, przynajmniej by ochłodził stosunki z Izraelem po tej wojnie propagandowej antypolskiej Żydów, po awanturze z nowelizacją IPN, po ustawie 447.
  Jeśli tego nie robi ( przykładów „wchodzenia w dupę” Żydom i Izraelowi w ostatnich tygodniach co nie miara), to oczywisty dowód, że jest kukiełką sterowaną, agenturą żydowską…
  To ZDRAJCA.

 12. ski said

  Książki, gazety, propaganda angielska brytyjska judaistyczna. Z nie tak dawnej historii

  Książka to ważny przedmiot. Mimo iż czasem wydaje się niepozorna i banalna, nosi w sobie wielką moc. Treść przekazywana przez książki może kształtować postawy i opinie, a nawet skłaniać do określonych działań. Od zarania dziejów władcy i wodzowie wykorzystywali potęgę tekstu. Także w XX wieku politycy nie oparli się pokusie wpływania na umysły obywateli państw poprzez literaturę. To samo można powiedzieć o prasie.

  Już od lat 70tych XIX wieku w Wielkiej Brytanii ukazywały się książki rysujące przed czytelnikami obraz straszliwej inwazji armii z dalekich krajów na Wyspy Brytyjskie.

  Celem tej wyrafinowanej propagandy było wytworzenie w angielskim społeczeństwie poczucia strachu i zagrożenia ze strony potencjalnego nieprzyjaciela, którym w zależności od potrzeb politycznych mógł zostać praktycznie każdy.

  Już w 1871 roku ukazała się powieść The Battle of Dorking: Reminiscences of a Volunteer, napisana przez odznaczonego generała brytyjskiej armii, Sir George’a Tomkynsa Chesney’a.

  Autor roztaczał przed czytelnikami wizję inwazji armii świeżo utworzonego Cesarstwa Niemieckiego na Anglię, klęski brytyjskiej armii i rozpadu imperium na niezależne państwa. W rok po zwycięstwie Prusaków pod Sedanem musiało to zrobić piorunujące wrażenie, przynajmniej na części odbiorców. Chesney chciał zwrócić uwagę swoich przełożonych na niedostatki obrony wybrzeża i wzbudzić w społeczeństwie lęk przed obcymi, którzy zawsze czyhali na „starą, wesołą Anglię”.

  Zapoczątkował w ten sposób politycznie motywowany nurt literacki, który na kilkadziesiąt lat zagościł na półkach księgarń i w umysłach Anglosasów. Co kilka lat pojawiały się nowe książki, w których w roli najeźdźcy, w zależności od politycznych koniunktur i zmiennych relacji międzynarodowych, obsadzano coraz to inne armie. Początkowo pisano o inwazji Francuzów lub Rosjan. Kiedy stosunki między Wielką Brytanią i II Rzeszą zaczynały się psuć, autorzy powieści rzucili się do opisywania niemieckiej inwazji na Wyspy.

  Za brytyjskimi wzorami poszli pisarze z innych krajów. Literatura opisująca przyszłą wojnę, rewolucję i straszliwe inwazje zaczęła się ukazywać we Francji, Niemczech, Skandynawii, a nawet w Stanach Zjednoczonych. Odbiorcom oferowano książki o powszechnej rewolucji, zniszczeniach spowodowanych przez śmiercionośną broń wynalezioną przez szalonych naukowców i o inwazji Azjatów, Afrykanów, albo muzułmanów na Europę i Amerykę Północną. Na całym świecie opublikowano w okresie od 1871 do 1914 roku ponad 400 książek, których tematem był zbeletryzowany opis przyszłej wojny.

  Ta popularna literatura w kolorowych okładkach zawierała opis niemal wszystkich okropności, jakich ludzie mieli doświadczyć w nadchodzącym, dwudziestym stuleciu: wojny totalnej, ludobójstwa, czystek etnicznych, okrutnych prześladowań rasowych i religijnych, śmierci od nowoczesnej broni.

  William Delisle Hay, członek Royal Geographical Society w opowiadaniu The Fate of the Inferior Races ze zbioru Three Hundred Years Hence, który ukazał się w 1881 roku, zafundował czytelnikom obraz eksterminacji niższych ras (czarnej i żółtej), które zostały wytępione przez trujące substancje chemiczne zrzucane z powietrznych statków,

  a po tej hekatombie na Ziemi zapanował jeden rząd i światowy parlament.

  W tworzenie popularnego formatu literatury wojenno-inwazyjnej zaangażowali się też pisarze, których nazwiska do dziś widnieją na listach bestsellerów i w wykazach lektur szkolnych. Jack London, który był reporterem amerykańskiej prasy na wojnie rosyjsko-japońskiej, napisał w 1910 roku nowelę The Unparalleled Invasion, w której przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych wydaje rozkaz zbombardowania Chin tajemniczymi, potężnymi pociskami szklanymi, które powodują śmierć milionów ludzi. Zbrodniczej operacji dopełnia rozpylenie nad tym krajem śmiercionośnych zarazków.

  Nawet w powieści Drakula (1897) słynnego Brama Stokera pojawia się motyw inwazji wampirów, które drogą morską przybywają do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu nowych ofiar. W ten sam nurt wpisuje się także powszechnie znana książka H. G. Wellsa Wojna światów. To właśnie Wells w opowieści The World Set Free (1914) wprowadził termin „bomba atomowa”

  i opisał w zastanawiająco trafny sposób działanie tej broni. Strach przed obcymi i obawa przed atakiem z zewnątrz były sączone do mózgów brytyjskiej i zagranicznej publiczności.

  Dystrybutorzy i promotorzy wojennej propagandy strachu byli wpływowi i posiadali głębokie powiązania z angielskim światem politycznym i imperialną elitą. W najbardziej wpływowych gazetach pracowali przyjaciele lorda Alfreda Milnera: William T. Stead, redaktor naczelny Review of Reviews, George Buckle i Geoffrey Dawson w The Times, Edmund Garrett w Westminster Gazette i E.T. Cook w Daily News oraz w Daily Chronicle. Głównym brytyjskim magnatem prasowym w tych czasach był lord Northcliffe (właść. Alfred Harmsworth, wicehrabia Northcliffe), właściciel wydawnictwa Amalgamated Press i dzienników Daily Mail oraz Daily Mirror.

  Już w czasie wojny burskiej artykuły informacyjne w brytyjskich gazetach były redagowane tak, by przedstawiać Burów i prezydenta Transwalu Paula Kruegera w jak najgorszym świetle, a brytyjską armię i administrację kolonialną wysławiać pod niebiosa.

  Gazetę londyńską The Times łączyły bardzo ścisłe więzi z Foreign Office, Colonial Office i War Office. Dzięki dziennikarzom takim jak Valentine Chirol (korespondent Timesa w Berlinie) ta gazeta stała się tubą propagandową brytyjskiego rządu, otrzymującą polecenia bezpośrednio z 10 Downing Street w Londynie.

  The Times promował i popierał wojnę burską, sojusz angielsko-japoński i przymierze z Francją i Rosją. Korespondentem Timesa był też wpływowy oficer Chrles Repington, kurier kursujący między sztabami generalnymi Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii.

  Czołówkę dziennikarzy Timesa stanowili ludzie lorda Milnera, wśród nich naczelny redaktor Geofferey Dawson, pomocnik Milnera z czasów jego urzędowania w Afryce Południowej. Zwykle artykuły na temat wojska, polityki międzynarodowej i wywiadu

  były podpierane opiniami tzw. „niezależnych ekspertów” (w rzeczywistości byli to znajomi lorda Milnera, lorda Eshera albo lorda Northcliffe’a wykształceni w All Souls college w Oxfordzie).

  Lord Northcliffe był w Anglii pionierem tzw. prasy żółtej, bazującej na sensacjach i naśladującej dzienniki amerykańskie z Nowego Jorku. Dzięki temu jego przekaz mógł docierać do bardzo szerokich kręgów społeczeństwa. Aby być jeszcze skuteczniejszym i jeszcze lepiej słyszanym, lord Northcliffe kupił kilka ważnych masowych tytułów: Daily Graphic, Evening News i Weekly Dispatch.

  W czasie wojny burskiej gazety Northcliffa wspierały politykę lorda Milnera w Afryce. Seria reportaży szkalujących mieszkańców Transawalu, autorstwa Percy Fitzpatricka, The Transvaal from Within, pomogła uzasadnić i usprawiedliwić w oczach społeczeństwa atak na burskie republiki.

  Gazeta Daily Mail zakupiła od R. Kiplinga jego poemat „The Absent-Minded Beggar”, wynajęła kompozytora, który dodał do niego muzykę (był to sławny kompozytor Sir Arthur Sullivan) i zaczęła rozpowszechniać piosenkę w Anglii. Za pieniądze ze sprzedaży tekstu i melodii zakupiono zaopatrzenie dla oddziałów na froncie w Transwalu za ponad 7 mln funtów.
  Lord Northcliffe był mistrzem wrogich przejęć konkurencyjnych gazet. W 1908 roku przy pomocy Lorda Eshera i zaprzyjaźnionego menagera gazety, Moberly Bella, przejął The Times’a. Po tej operacji cena gazety spadła z trzech pensów do jednego.

  Prasa Lorda Northcliffa przedstawiała Niemcy i cesarza Wilhelma II jako stałe i straszliwe zagrożenie dla Wielkiej Brytanii, dla jej bezpieczeństwa, kolonii, handlu, transportu. Antyniemiecka kampania propagandowa wkrótce opanowała całą angielską prasę.

  Poważniejsze gazety publikowały „analizy” sytuacji międzynarodowej kładąc nacisk na militarną i przemysłową potęgę Niemiec zagrażająca Wielkiej Brytanii (te teksty trafiały do bardziej wykształconych i wyrobionych czytelników), a prasa masowa i sensacyjna zamieszczała zupełnie zmyślone historie o niemieckich agentach i niemieckich planach zawładnięcia światem (te z kolei były skierowane do masowego, niewykształconego czytelnika).

  W czasie wojny burskiej prasa Lorda Northcliffe’a wymyśliła i rozpropagowała mityczną historię ucieczki Winstona Churchilla z burskiej niewoli (powielaną tysiące razy, wiele osób do dziś wierzy, że to prawda, bo mówią o tym liczne filmy, książki i artykuły). Pomiędzy 1905 a 1914 szpiegowskie historie z Niemcami w roli czarnych charakterów można było w Anglii znaleźć w każdej gazecie, a także w groszowych wydaniach książek.

  Stopniowo umysł całego narodu, od robotników i rolników, do arystokracji został zatruty nienawiścią do Niemców, których uznano za niebywałe zagrożenie. Kilku popularnych autorów zarobiło ogromne pieniądze na pisaniu szpiegowskich powieści antyniemieckich. Niemal wszyscy pracowali dla Lorda Northcliffe’a. Warto zapoznać się z sylwetkami i twórczością kilku z nich.

  William Le Queux to autor drukownej w Daily Mail powieści w odcinkach The Invasion of 1910. Książka została napisana pod kierunkiem angielskiego generała, lord Robertsa, Le Queux zjeździł na rowerze całą południową Anglię, by wyznaczyć trasy wyimaginowanej inwazji, ale ostatecznie Lord Northcliffe zadecydował gdzie miała dziać się akcja powieści, bo oczekiwał na lepszą sprzedaż w większych miejscowościach, a nie w małych wioskach, o których pisał autor. W efekcie najeźdźcy niemieccy z powieści niszczyli każde większe miasto między Sheffield a Chelmsford.

  Erskine Childers był autorem powieści The Riddle of the Sands, w której opisano przyszłą inwazję niemiecką na wybrzeże Anglii, dokonaną przez marynarkę wojenną i armię Rzeszy. Wydanie tej książki zbiegło się z wprowadzaniem reform wojskowych lorda Haldane’a i przebazowaniem na stałe Royal Navy do baz nad Morzem Północnym. Co jeszcze bardziej zaskakujące, Childers, ochotnik walczący w czasie wojny burskiej w pułku City of London Imperial Volunteers, finansowanym przez bankierów z City, człowiek którego krewni zasiadali w Izbie Gmin, został potem irlandzkim rewolucjonistą, na swoim jachcie przemycał broń dla irlandzkich powstańców, w 1922 roku został przez irlandzki sąd skazany na śmierć za nielegalne posiadanie broni.

  Lord Northcliffe otwarcie mówił, że uważa Niemców za największe zagrożenie i będzie w sowich wydawnictwach publikował wszystko, co stawia ich w jak najgorszym świetle, oczernia i szkodzi ich interesom.

  Jednocześnie starał się nie denerwować Francuzów, zgodnie z polityką swojego rządu, który chciał włączyć Francję do koalicji przeciw Rzeszy Niemieckiej. Efektem jego działań była antyniemiecka, szpiegowska histeria w Anglii.

  Ludzie na Wyspach zaczęli widzieć tysiące niemieckich agentów wszędzie dookoła siebie. Pisarzy od lorda Northcliffe zaczął naśladować niejaki E. Philips Oppenheim, grafoman i autor 116 antyniemieckich powieści szpiegowskich.

  Jego thrillery pozwoliły mu dorobić się fortuny, mimo iż powszechnie mówi się, że jego książki były fatalnie napisane i absurdalne. Na podstawie tych dzieł nakręcono w USA sporo filmów sensacyjnych. Oppenheim na poważnie sugerował swoim czytelnikom, że cesarz niemiecki chce zdobyć Londyn i stąd rządzić światem,

  a w Anglii mieszka 290 tys. gotowych na wszystko i wojskowo wyszkolonych niemieckich agentów, przebranych za robotników, fryzjerów, sklepikarzy itp.

  Agenci mieli tylko czekać na znak z Rzeszy, by uderzyć w odpowiednim momencie i rzucić Anglię na kolana. Histeria rosła w zastraszającym tempie, a rządowi brytyjskiemu spokojnie udawało się wyjednywać w parlamencie kolejne miliony funtów na zbrojenia, bo przecież „Rzesza za jest tuż progiem, a niemieccy agenci nam zagrażają”.

  W 1909 Imperialny Komitet Obrony pod przewodem lorda Haldane’a i z pomocą przyjaciela lorda Milnera, wicehrabiego Middleton’a, rozpoczęto śledztwo w sprawie skali zagrożenia działaniami niemieckiej agentury w Anglii. Zaraz potem ustanowiono nowe biuro kontrwywiadowcze: Secret Intelligence Bureau. W 1911 roku ta sama grupa wpływowych ludzi uchwaliła w parlamencie Official Secrets Act, który dał początek współczesnym brytyjskim tajnym służbom.

  Wszystko dzięki kiepskiej, masowej literaturze i histerii przez nią wzbudzonej. Trudno się zatem dziwić, że lord Northcliffe zwykł mawiać: „Wiadomości to rzecz, którą ktoś gdzieś chce ukryć i zagłuszyć. Cała reszta to reklama” (News is what somebody somewhere wants to suppress; all the rest is advertising).

  Najsłynniejszym i najbardziej wpływowym z grona pisarzy „inwazyjnych” był lord John Buchan (1875-1940). Buchan był synem szkockiego pastora. Kształcił się na Uniwersytecie w Glasgow i w Brasenose College w Oxfordzie. Był zdolnym pisarzem i laureatem kilku nagród literackich już jako student. Należał do tzw. przedszkola Milnera (Milner’s Kindergarten), nieformalnej grupy wpływu składającej się ze zdolnych absolwentów uniwersytetu, których Milner zatrudniał potem na różnych wysokich stanowiskach, zwłaszcza w Afryce Południowej. Należeli do niej m. in. Philip Kerr, Markiz Lothian, (ambasador UK w USA w latach 1939-1940, zwolennik polityki appesementu wobec Hitlera, doprowadził do podpisania amerykańsko-brytyjskiej umowy Lend Lease), Lionel George Curtis (organizator Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Commonwealthu Brytyjskiego i zwolennik idei rządu światowego pod kontrolą Wielkiej Brytanii), John Hanbury-Williams (brytyjski oficer łącznikowy przy sztabie armii rosyjskiej w czasie I wojny światowej, attache pracujący bezpośrednio przy carze Mikołaju II).

  W 1901 roku Buchan został osobistym sekretarzem lorda Milnera. Po powrocie do Londynu zaczął działalność dziennikarza i poślubił w 1907 roku córkę Normana de l’Aigle Grosvenora. W 1910 roku zaczął pisać książki przygodowe. akcja jego pierwszych powieści z reguły rozgrywała się w południowej Afryce. W czasie I wojny światowej Buchan pracował dla biura propagandowego Wellington House. Pisał powieści propagandowe i pracował dla wywiadu. Jego najsłynniejsza powieść, The Thirty-Nine Steps

  W okresie międzywojennym Buchan popierał syjonizm i osadnictwo żydowskie w Palestynie w parlamencie. Od 1935 roku był generalnym gubernatorem Kanady. To on wprowadził Kanadę do II wojny światowej.

  Podczas pierwszej wojny światowej John Buchan był korespondentem wojennym londyńskiej prasy. Sporządzał reportaże z frontu dla gazety The Times, choć nigdy nie uczestniczył w walkach, bo był słabego zdrowia (męczyła go chroniczna choroba wrzodowa żołądka). Jednocześnie pracował w brytyjskim wywiadzie. W 1916 wyszła najpopularniejsza powieść szpiegowsko-sensacyjna Buchana: Greenmantle (Zielony płaszcz). Jej głównym bohaterem jest Richard Hannay, postać fikcyjna, inżynier górnik i oficer angielskiego wywiadu o niemiecko-szkockich korzeniach. W powieści jego zadaniem jest penetracja Turcji, Bliskiego Wschodu i środkowej Azji w celu wykrycia niemiecko-muzułmańskiego spisku mającego na celu zniszczenie Imperium Brytyjskiego.

  Przy okazji ujawnił obsesję Foreign Office na punkcie Turcji, oraz ogromną liczbę angielskich szpiegów i „biznesmenów”, którzy przekazywali informacje do Londynu. Zadziwiająca jest terminologia książki, w której Enwer Pasza jest określany jako polski awanturnik, a jego współpracownicy jako „zbiór Żydów i Cyganów”, którzy przejęli kontrolę nad „dumną rasą” za sprawą niemieckich pieniędzy i broni. (‚You are an intelligent fellow, and you will ask how a Polish adventurer, meaning Enver, and a collection of Jews and gipsies should have got control of a proud race. The ordinary man will tell you that it was German organization backed up with German money and German arms.’). Niemcy mieli spiskować z Turkami, by ogłosić w całym świecie islamu dżihad i wywołać antyislamskie powstanie, które miało przede wszystkim zagrozić brytyjskim Indiom i Kanałowi Sueskiemu. Czytelnik dowiaduje się, że „Niemcy są jak skorpion: ich żądło jest w ogonie, a ogon rozciąga się w kierunku Azji”. W powieści najważniejszym wrogiem Hannaya jest niemiecki szpieg, który pragnie doprowadzić do przedwczesnego pokoju. Hannay i jego amerykański towarzysz John Blenkiron przemierzają Europę od Holandii i Berlina przez Wiedeń, Budapeszt i Belgrad aż do Konstantynopola. Bohaterowie udaremniają spisek młodoturków i Niemców, a w końcu docierają na porę bitwy pod Erzurum, gdzie spotykają zwycięskich Rosjan. Większość fikcyjnych bohaterów książek Buchana pochodziła z brytyjskie elity: z Eton, Oxfordu i londyńskich klubów. Powieści Buchana są one wciąż przedrukowywane regularnie w dwudziestym pierwszym wieku, nadal promowane jako historie przygodowe, głównie dla młodszego czytelnika. Postać Richard Hannaya jest gwiazdą co najmniej trzech filmów, a także wielu słuchowisk radiowych.

  Kiedy w końcu rozpoczęła się wojna, powołano w Wielkiej Brytanii Biuro Propagandy Wojennej, szerzej znane jako Wellington House. Działało ono pod kontrolą Foreign Office i zostało powołane do życia w sierpniu 1914 roku przez D. Lloyd George’a. Jego szefem został członek parlamentu i „chrześcijański socjalista” Charles Masterman. Zadaniem biura było promowanie brytyjskich interesów i celów wojennych.

  Dla Mastermana pracowała absolutna czołówka brytyjskich autorów: William Archer, Hall Caine, Arthur Conan Doyle, Arnold Bennett, John Masefield, Ford Madox Ford, G. K. Chesterton, Henry Newbolt, John Galsworthy, Thomas Hardy, Gilbert Parker, G. M. Trevelyan i H. G. Wells.

  Publikacje biura były drukowane i wydawane przez największe ówczesne wydawnictwa, takie jak: Hodder & Stoughton, Methuen, Oxford University Press, John Murray, Macmillan i Thomas Nelson. To właśnie biuro Mastermana publikowało informacje na temat niemieckich okrucieństw w Belgii, rzezi Ormian w Imperium Osmańskim i wiadomości z frontu. Wszystkie informacje były odpowiednio przygotowane i obrobione, tak by przedstawić wroga w jak najgorszym świetle i wyolbrzymić jego barbarzyństwo. Drukowano plakaty i ulotki propagandowe zaprojektowane przez wybitnych artystów. Praktycznie wszystkie ważniejsze figury z londyńskiego świata prasowego pracujące na Fleet Street współpracowały z biurem.

  Jeśli przyjrzymy się uważnie historii literatury w okresie poprzedzającym rok 1914, zobaczymy, że epoka światowych wojen i rewolucji pojawiła się najpierw na łamach gazet i na stronicach książek, które brali do ręki niczego nieświadomi czytelnicy, niesłusznie uważający je za niewinną rozrywkę. Tak naprawdę kolorowe okładki z fantastycznymi ilustracjami kryły kształt wydarzeń, które miały już niedługo nadejść…

  CDN.

  Ekranizacja powieści Johna Buchana:

  Literatura

  J. Pajewski, Historia powszechna 1871-1918, Warszawa, 1967

  F. H. Hinsley, (red.), XI. Material Progress and World-Wide Problems 1870-1898, Cambridge 1962.

  C. L. Mowat (red.), XII. The Shifting Balance of World Forces 1898-1945, Cambridge 1968.

  G. Docherty, J. Macgregor, Hidden History, The Secret Origins of the First World War, Edinburgh, London, 2013.

  http://stalagmit.szkolanawigatorow.pl/ksiazki-gazety-propaganda-z-nie-tak-dawnej-historii

  http://www.revisionist.net/hysteria/events.html

  http://spartacus-educational.com/FWWwpb.htm
  https://firstworldwarhiddenhistory.wordpress.com/category/wellington-house/

 13. maasteer said

  Na fotce – szaszłyczek

 14. maasteer said

  Konwoje amerykańskiej armii widziane na drogach w całej Polsce. Czy to manewry czy coś więcej?

  Bardzo wiele osób, które zdecydowały się na wyjazd w tak zwany długi weekend, zostało zaskoczonych na drogach licznymi konwojami amerykańskiej armii. Oficjalnie to wojsko, które przyjechało na manewry NATO pod kryptonimem Saber Strike 18. Jednak ćwiczenia te odbywają się na Litwie, a US Army jeździ konwojami po całej Polsce. Czy to trening zdolności komunikacyjnych przed przygotowywaną wojną z Rosją?

  Wojskowe konwoje to nie jest obecnie w naszym kraju coś zwyczajnego ani typowego, a zwiększenie ich ilości jest zauważalne i budzi niepokój Polaków. Ludzie zastanawiają się co takiego się dzieje, że nagle na drogach całego kraju pojawiło się tak wielu żołnierzy obcego kraju. Tymczasem media tego nie zauważają i jedynie powtarzają propagandowe mantry przekonując, że stacjonowanie u nas obcych wojsk to nie problem tylko ochrona przed agresywnymi poczynaniami Rosji.

  Co więcej, polskie władze zabiegają aktualnie o jeszcze więcej amerykańskich wojsk i postulują powstanie stałych amerykańskich baz wojskowych w naszym kraju. Wicepremier Jarosław Gowin powiedział ostatnio po powrocie z Izraela, że kraj ten pozwoli na to, o ile zrezygnujemy z nowelizacji ustawy o IPN. Gdy to się stanie będziemy mogli płacić USA ponad 2 mld dolarów rocznie, za ich obecność militarną w Polsce.
  ————————–
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/konwoje-amerykanskiej-armii-widziane-na-drogach-w-calej-polsce-czy-manewry-czy-cos-wiecej

  **************************

  Wielka demonstracja przeciwników przymusu szczepień została zignorowana przez wszystkie media

  Stara zasada twórców propagandy mówi, że jeśli media o czymś nie wspominają, to znaczy, że tego nie ma. W taki właśnie sposób przemilczano celowo wielką manifestację zwolenników wolności wyboru w zakresie poddawania się eksperymentom medycznym zwanych szczepieniami, która odbyła się w zeszłą sobotę w Warszawie.

  Manifestacja organizowana przez stowarzyszenie STOP NOP, zgromadziła kilkanaście tysięcy osób, które protestowały przeciwko przymusowi szczepień, który obowiązuje w Polsce. Podobne demonstracje zorganizowali również aktywiści z wielu innych krajów świata. Argumentowano, że skoro istnieje ryzyko uszkodzeń neurologicznych, to musi być wybór, a nie przymus ich stosowania. Co warto podkreślić, protestujący wcale nie domagają się zakazu szczepień w ogóle i nie widzą problemu jeśli ktoś świadomie decyduje na poddawanie siebie lub swojego dziecka takim procedurom medycznym.

  Nie można powiedzieć tego samego o zwolennikach szczepień. Tacy ludzie przeważnie nie mają żadnej wiedzy na temat tego co wstrzykuje się podczas szczepienia. Przeważnie jednak agresywnie domagają się przymusowego szczepienia dla wszystkich, wierząc w to, że jakieś niezaszczepione dzieci zarażą ich zaszczepione. Logika nie ma tu zastosowania i tacy hejterzy nie rozumieją, że takie obawy oznaczają, że preparaty te musiałyby nie działać.
  ——————————-
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wielka-demonstracja-przeciwnikow-przymusu-szczepien-zostala-zignorowana-przez-wszystkie

 15. snag said

  Przyszla Judenfrei Europa ,…

 16. ski said

  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/czy-pani-wielomska-bedzie-umierac-za-gdansk
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-powaznej-komunikacji-z-niemcami

  Od około 1880 roku dobrze rozwijają się w Niemczech nowe gałęzie przemysłu, oparte na najnowszych osiągnięciach techniki, przede wszystkim przemysł chemiczny (oparty o przetwarzanie produktów ubocznych obróbki węgla i ropy naftowej), elektryczny i precyzyjny. Niemcy zaczynali przewyższać Anglię zarówno w technicznym zaawansowaniu przemysłu, jak i atrakcyjności produktów. Byli lepsi i sprawniejsi w rozwijaniu nowych gałęzi produkcji od Anglików, u których przemysł lekki i precyzyjny (nie mówiąc już o chemicznym i elektrycznym) rozwijał się znacznie powolniej.

  http://stalagmit.szkolanawigatorow.pl/stalowy-gigant-z-nie-tak-dawnej-historii

 17. Piskorz said

  re 3..Bardzo, bardzo dziękuję..ps Rzeczywiście nie mam więcej pytań…Rację miał Polak dając swojej książce tytuł..”Plugawe plemię”..

 18. ski said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/143777,dr-mateusz-piskorski-siedzi-juz-dwa-lata-w-wiezieniu
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/143792,mateusz-piskorski-list-zza-krat

  Ich stan umysłu niedawno znowu bardzo trafnie opisał prof. Bronisław Łagowski (cytuję z pamięci): „Amerykanie podciągają swoją broń bliżej Rosji, a rządzący Polską głoszą, że to oni podciągają Amerykanów. Zauważyłem u młodszych ode mnie i całkiem młodych, że jeśli o tym myślą, to z nutą nadziei, że doczekają, iż to na polskiej ziemi w części odbędzie się ta nowa, wspaniała wojna. W takim duchu są wychowani przez państwo”. Nic dodać, nic ująć.
  http://newsthump.com/2018/05/15/israel-accuses-palestinian-protesters-of-running-in-front-of-their-bullets-just-to-make-them-look-bad/

  https://pracownia4.wordpress.com/2017/04/14/porozmawiajmy-o-korei/

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138195,co-sie-dzialo-w-korei-w-latach-1950-53

  W przypadku nękającego telefonu z firmy windykacyjnej Sonia proponuje swoim widzom WARUNKOWĄ ZGODĘ NA SPŁATĘ DŁUGU.

  Warunkiem spłaty długu ma być udowodnienie przez firmę windykacyjną, że faktycznie nabyła to zobowiązanie i ma tytuł prawny do domagania się spłaty długu przez dłużnika. Należy się domagać dowodu faktu nabycia zaległego długu oraz potwierdzenia kwoty, za którą firma windykacyjna ten dług nabyła. Kwota zapłacona przez firmę windykacyjną stanowić będzie jeden z parametrów negocjacji spłaty zobowiązania. Tego typu żądanie jest całkowicie zgodne z prawem, ma na celu odsianie potencjalnych naciągaczy. Negocjacje z firmą windykacyjną powinny być prowadzone w formie pisemnej (zwykle list polecony).
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/143755,sposob-na-naciagaczy-15-05-2018

  http://chart.neon24.pl/post/143948,gut-polaczek-gut

  Dla przypomnienia: Breivik w Norwegii nie mógł być terrorystą, bo nie jest… islamistą. Wobec tego morderstwo, którego dokonał, zabijając ponad 70 współobywateli, nie kwalifikuje się jako akt terrorystyczny. Kilka dni temu były żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej wpadł do kościoła w San Antonio (Teksas) i zastrzelił 27 wiernych, w tym 20 dzieci. Naturalnie były żołnierz marynarki wojennej USA nie może być terrorystą, tylko… weteranem wojennym na środkach psychotropowych, leczonym przez amerykańskich lekarzy.

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/141007,polacy-na-emigracji-12-11-2017

 19. ski said

  POLSKA POTĘPIŁA PALESTYŃCZYKÓW NA FORUM ONZ http://wolnosc24.pl/2018/05/31/polska-potepia-ataki-palestynczykow-na-izrael-burzliwe-posiedzenie-rady-bezpieczenstwa-onz/

  w tym dniu w ONZ wszyscy akurat mówili o agresji Izraela a Polska o agresji Palestyńczyków.Hańba,hańba,hańba.
  Która jak mniemam już wkrótce wyjdzie Polsce bokiem.
  http://antykomunista.neon24.pl/post/144007,dawid-i-goliat-czyli-odwrocenie-pojec

  Anglicy (cokolwiek to znaczy),są „genetycznymi” rasitami
  i patrzą na świat waśnie poprzez ten pryzmat.Tak było jeśli nie „od zawsze” to w każdym razie od dawna.Gdyby znalazł się jakiś niezależny historyk który rozpowszechniłby (bo przecież nie odkrył) jak i co angielscy dyplomaci (kupcy,podróżnicy itp) już od XV w pisali o mieszkańcach Europy środkowej,to by nam włosy stanęły dęba.
  (jako ciekawostkę podam że o nie kto inny a Anglicy z bogu ducha winnego siedmiogrodzkiego księcia,dzielnego wojownika ,Włada III Țepeșa,uczynili wampira.)
  Każdy kto nie jest nimi czyli Anglikiem jest:zły,okrutny,barbarzyński i dziki do niemożliwości.
  Pięknie niczym szydlo z worka wyszło to w scenariuszu filmu Apocalypto.
  Ci Aztekowie są tak straszni że kiedy w końcu do lądu przybywają biali ludzi widz odczuwa ulgę.I pewność że od tej chwili już się te dzikusy nawzajem nie pozeżyrają bo biały człowiek przyuczy ich kultury i prawa.
  Prawda jest taka że to właśnie Anglicy mają bandytyzm „we krwi”.Nie było i nie będzie większych łotrów niż Anglicy.
  Każdy historyk (a także miłośnik tej dziedziny),wie jak wielkim utrapieniem przez stulecia było w Europie zjawisko „rozbójnictwa”.Władcy zwalczali go jak mogli ale żadnemu nie przyszło do głowy że można bandytów wziąć na państwową służbę a w nagrodę obdarzać zbójów tytułami szlacheckimi.Anglikom taki pomysł przyszedł do głowy i z wielkim sukcesem go „wykorzystali”
  Oficjalna historia uczy jak to dzielna angielska flota pokonała flotę królestwa Hiszpanii.Wszystko to są z mydła bańki.Hiszpańską flotę pokonały małe,prymitywne łajby pirackie na służbie Anglii.
  To nie jest przypadek że europejska przestępczość pod anglosaskim wpływem,wzniosła się że tak powiem na nowy,wyższy poziom.
  Niech każdy (zainteresowany),prześledzi kiedy we Francji (lub Prusach,Rosji,Polsce czy Grecji) pojawia się przestępczość zorganizowana która podobno ma kolebkę na Sycylii.Od XIV w włoskie wpływy w Europie są powszechnym zjawiskiem ale jakoś nikt nie słyszał o mafii.Ciekawe z jakich powodów zaistniała u nas z początkiem XX w.
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal 12.11.2017 12:37:18
  http://www.neon24.pl/comments/11848,ikulalibal

  No właśnie w tym problem.Tak zwani oligarchowie teoretycznie powinni być elitą a już „ekonomiczną lokomotywą” to na 100%.Miast tego są zgrają bezpłodnych trutni.
  W 2010 r N.Michałkowi nakręcił dokumentalny film „Obca ziemia”.Wstrząsający dokument o sytuacji porzuconej po 1990 r ruskiej wsi.
  A w 2014 nakręcił jego drugą część „Swoja ziemia”.W filmie pokazano osoby które „od nowa” i to dobrze,żyją z ziemi.Okazuje się że wszystkiego czego było potrzeba to inicjatywa własna bo system państwowej pomocy już jest,istnieje,trzeba tylko chcieć z niego skorzystać.
  Bardzo poruszająca (12 minuta) jest opowieść (obecnego metropolity) Tichona https://pl.wikipedia.org/wiki/Tichon_(Szewkunow) który opowiada jak to z grupą takich samych jak on „specjalistów od rolnictwa i wsi w sutannach”,mozolnie ,krok po kroku,z totalnej rozpierduchy (3000 h) uczynili wzorcowe miejsce pracy,odpoczynku,edukacji i kultury dla wielu wielu ludzi. https://www.youtube.com/watch?v=Qv04iP0yPjE
  I to wedle mnie jest elita.Tych należy wspierać ,im wszystko a tamtych wydusić czy jakoś inaczej się ich pozbyć.To prymitywni pachciarze niezdolni do niczego.Taka mentalność,na to nie ma lekarstwa.
  Dobra wiadomość z Rosji
  ikulalibal 29.05.2018 16:00:08
  http://wps.neon24.pl/post/143947,dobra-wiadomosc-z-rosji

  Pośmialiśmy się,pożartowali
  a teraz pora na poważnie uświadomić sobie o co w tym wszystkim chodzi.
  Choć pewne tendencje rzucają się w oczy ale przecież nie o narodowość oligarchów chodzi.
  Chodzi o to że ONI niczego nie potrafią.Obsiedli (częściowo „prywatyzując”), przedsięwzięcia powstałe z inicjatywy Stalina,czerpią z tego kolosalne zyski i na tym koniec.Zero innowacyjności,zero planów dalszych niż kilka kwartałów,jednym słowem absolutne dno.
  Wiele o Rosji można powiedzieć ale nie to że brak tam (szeroko rozumianej) przestrzeni do rozwinięcia skrzydeł.Mimo to oligarchowie nic nie robią.Niczego nie oswajają,niczego nie odkrywają,brak im jakiejkolwiek wizji.Cóż to za sztuka kupić angielski klub piłkarski czy najdłuższy na świecie jacht ? żadna,trzeba tylko mieć pieniądze.
  Żeby w środku tajgi zbudować miasto z kombinatem petrochemicznym w centrum ,to trzeba być wizjonerem. https://en.wikipedia.org/wiki/Nefteyugansk
  Żeby ten kombinat ukraść , mieszkańców miasta sterroryzować a i częściowo mordować https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%B2,_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%90%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 ,wystarczy być Chodorkowskim.
  Oligarchów trzeba się pozbyć nie dlatego że są żydami,nie dlatego że są bogaci (de facto są tylko właścicielami cyfr zapisanych w komputerach) a dlatego że są nie rokującymi żadnych nadziei impotentami.

  PS
  kilka lat temu pisarz Zachar Prylepin poruszany przeze mnie problem ubrał w atrakcyjną literacką formę pod tytułem „List do towarzysza Stalina” czym wywołał emocjonalne tsunami.Jedni,będący zdecydowaną mniejszością (trzeba trafu również etniczną) zatrzęśli się z oburzenia że niby antysemityzm czy coś.A drudzy przywitali tekst entuzjastycznie jako oddający istotę społecznego problemu.


  Dobra wiadomość z Rosji
  ikulalibal 29.05.2018 14:23:49

  Borys Mints też
  Też oligarcha też żyd i też opuścił.

  https://russiabusinesstoday.com/economy/billionaire-boris-mints-moves-family-to-london-amid-court-disputes/
  Dobra wiadomość z Rosji
  ikulalibal 29.05.2018 00:57:19

  @Talbot 10:30:09
  //Zobacz jak ukraiński myśliwiec poszatkował kokpit, seriami z działka karabinu maszynowego Su.//

  A co się teraz dzieje z pilotem tego Su 25 ? Prawda to że w marcu popełnił samobójstwo ? krąży taka informacja ale kto ją tam wie ?

  https://www.wprost.pl/swiat/10111809/ukrainski-pilot-znaleziony-martwy-rosjanie-oskarzali-go-o-zestrzelenie-malezyjskiego-boeinga.html
  Sponiewierana prawda, czyli car z nosem Pinokia
  ikulalibal 28.05.2018 11:10:12
  Zestrzelić samolot BUK-iem to nie taka łatwa
  do ukrycia sprawa.Można nawet powiedzieć że wręcz przeciwnie .
  Gdyby tak nie było któż odkryłby że lot 1812 Siberia Airlines został skasowany przez Ukrainę właśnie BUK-iem300 .
  Szczątki wpadły do morza a Ukraina szła w zaparte.Do dnia dzisiejszego idzie w zaparte choć wypłaciła odszkodowania. https://en.wikipedia.org/wiki/Siberia_Airlines_Flight_1812
  Sponiewierana prawda, czyli car z nosem Pinokia
  ikulalibal 28.05.2018 10:55:59

 20. Salcie said

  Salcie załapała się na sam początek Wolnych Tematów i się cieszy z tego 🙂
  Kawałek o Michale Cichym, który napisał paszkwil o Powstaniu Warszawskim najuszanowańszy Youtube przezornie dr Kurek wyciął. Michał Cichy splugawił powstańców ale potem ściekowy sqoorwiel musiał ich przeprosić 🙂

  Przepraszam powstańców

  http://wyborcza.pl/1,75968,3810803.html
  —————————————————————————
  Spotkanie z dr Ewą Kurek w Jarosławiu – Polacy i Żydzi – problemy z historią – cz1

  Spotkanie z dr Ewą Kurek w Jarosławiu – Polacy i Żydzi – problemy z historią – cz 2

 21. VAV said

 22. ibrahim ibn jakub said

  żyd stoltenberg gra pod publikę; to taki sam żyd jak nie-ten-chuj…..

 23. ski said

  Dziś nie zdobywa się już ziem, by mieć ludzi, podbija się dusze, psychikę. Opanowawszy psychikę ma się w ręku człowieka. Mając człowieka zajmuje się teren. (…) Straszliwa broń, która próbuje nie ujawniać swego istnienia. Inteligentnie i subtelnie tkwi na samym skraju areny walki. Nie sposób jej zaatakować. Jeśli się powie choć słowo przeciwko niej, zostanie się uznanym za faszystę. (…) Ta groźna metoda przenika do pewnej części środków przekazu, do pewnej części tych, którzy nauczają, opanowuje dusze, serca i mózgi. Kościół, szkołę i uniwersytet. Dawniej, by mieć władzę, trzeba było kontrolować Kościół, a więc dusze; w XIX w. szkolnictwo, a więc mózgi. Dzisiaj prym wiodą środki audiowizualne i uniwersytet. (…) Na Zachodzie nie uczy się już (…) miłości ojczyzny (…) lecz (…) tego, co nazywam „odwrotnym porządkiem”.

  [Alexandre de Marenches, dyrektor generalny francuskiej Służby Dokumentacji Wywiadu i Kontrwywiadu w latach 1970-1981]

  Podkreślę jeden fragment:
  „Zastąpienie ofiary krzyża – holokaustem jednego narodu a następnie ubóstwienie tego narodu – do tego także z premedytacją używane jest słowo „antysemityzm”. Pełni ono funkcję religijnej anatemy, religijnej klątwy, którą ma moc nakładać każdy Żyd. Ubóstwienie własnego narodu w religii holokaustu jest zwykłą renowacją obwołania siebie narodem wybranym. Każdego, kto odrzuca tę apoteozę narodu i ofiary Izraela spotka ekskomunika w postaci słowa „antysemita”.
  http://wawel.neon24.pl/post/143994,slowo-antysemityzm-skad-po-co-i-dla-kogo

  Kilka lat temu wszyscy narzekali, że ciągle pracują, że potrzebują więcej wolnego czasu. Teraz ci, którzy mają wolny czas, narzekają, że są bezrobotni. Zdecydujcie się w końcu – powiedział książę Filip o problemach z bezrobociem.
  https://www.geoengineeringwatch.org/ex-military-bio-environmental-engineer-kristen-meghan-blows-whistle-on-air-force-chemtrails/
  http://whale.to/c/kristen_meghan1.html

  http://prezydent.neon24.pl/post/137211,chemistrals-to-trucie-nas-z-samolotow-z-usa

  *W syryjskiej Dumie znaleziono granaty dymne z Salisbury, brytyjskiej miejscowości w której otruto Skripalów. Syryjskie wojska rządowe znalazły we Wschodniej Gucie chlor i granaty dymne zachodniej produkcji poinformowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Na wyzwolonych terytoriach Wschodniej Guty syryjskie wojska rządowe znalazły kontenery z chlorem bojowym niemieckiej produkcji, a także granaty dymne wyprodukowane w Salisbury powiedziała Zacharowa na briefingu w Moskwie. „Ten fakt nawet ciężko komentować, tak bardzo przeraża i podkopuje wiarę w ludzkość poszczególnych państw. My oczywiście mówimy tu nie o narodach jako takich, lecz o tych politykach i przedstawicielach ich władzy, którzy wydają tego rodzaju rozkazy i podejmują tego rodzaju decyzje” zauważyła Zacharowa. Armia syryjska podczas kontroli siedziby terrorystów we Wschodniej Gucie odnalazła także duże pomieszczenia, w których trzymano specjalną odzież najemników z „Białych Hełmów”, którzy są opłacani przez Wielką Brytanię i Arabię Saudyjską. Znaleziono ich laboratoria i oddzielne pomieszczenia do przechowywania chemikaliów.
  http://jeznach.neon24.pl/post/143382,sobota-21-kwietnia-2018

  Trocki przyznawał w swoich wspomnieniach, że tajemniczy brytyjski finansista dał mu w 1907 r. olbrzymią pożyczkę, która miała być spłacona po obaleniu cara. Arsene de Goulevitch, jeden ze świadków rewolucji, zidentyfikował tego finansistę jako lorda Milnera. Miał on przekazać Trockiemu 21 mln rubli. Lord Milner, czyli szef brytyjskiej misji przygotowującej rewolucję lutową, był członkiem Towarzystwa Fabiańskiego. Jednocześnie kierował on „Okrągłym Stołem” (Round Table Group”, elitarnym stowarzyszeniem założonym przez Cecila Rhodesa. W skład tej grupy wchodzili m.in. ludzie, którzy wprowadzili Wielką Brytanię do I wojny światowej: minister spraw zagranicznych sir Edward Grey, minister obrony Andrew Haldane, czy też jeden z twórców geopolityki Halford Mackinder. Oni niszczyli państwo z ogromnym potencjałem gospodarczym, groźnego konkurenta, kraj który rozwijał się w podobnym tempie jak obecnie postkomunistyczne Chiny, kraj którego giełdy łącznie konkurowały z londyńską pod względem kapitalizacji, państwo które zaczynało produkować więcej ropy naftowej niż USA. Jak pisał w 1913 r. francuski ekonomista Edmond Threy, dyrektor „L’Economiste europeeen”: „Jeśli sprawy potoczą się tak, jak toczyły się w od 1900 do 1912, Rosja zdominuję Europę w połowie obecnego wieku, tak z punktu widzenia politycznego, co gospodarczego i finansowego”. Myślący długofalowo ludzie z Londynu i Nowego Jorku postanowili więc to niebezpieczeństwo zażegnać (http://foxmulder3.blogspot.com/2015/01/najwieksze-sekrety-archanio-cz2-gwiazda.html).

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/143501,brytyjska-dominacja-nad-swiatem-czesc-i

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/143205,dlaczego-j-kaczynski-nie-jest-mezem-stanu

  Są też inne dowody sugerujące, że brytyjska narracja dotycząca incydentu w Salisbury jest fałszywa. Londyńska policja metropolitalna starała się zapobiec wszelkim kontaktom zewnętrznym ze Skripalami.

  Zabrali odratowaną Julię Skripal w nieznane miejsce. Do tej pory odmawiają rosyjskim władzom konsularnym dostępu do obywatela rosyjskiego co jest naruszeniem porozumień konsularnych zatwierdzonych przez Wielką Brytanię.

  Czy jest jeszcze jakiś rozdział prawa międzynarodowego, który respektuje rząd brytyjski? Brytyjskie władze odmówiły członkom rodziny w Rosji dostępu do Julii Skripal; odmówiły wizy Viktorii, kuzynce Julii, która chciała ją odwiedzić. Czy brytyjscy tajniacy przygotowują Julię, informując ją, by trzymała się oficjalnej narracji Londynu? Czy jest manipulowana jak jakiś „mandżurski kandydat” (bohater politycznego thrillera Richarda Condona z 1959 roku – przyp. tłum.)?

  Czy skłoniają ją do zdradzenia swojego kraju w zamian za honoraria, nową tożsamość w Stanach Zjednoczonych, dom, BMW i pieniądze? Czy grają na jej lojalności wobec jej ojca? Na podstawie oświadczenia przypisanego Julii przez londyńską policję metropolitarną, zaczyna wyglądać że tak jest. Czy może to oświadczenie, brzmico bardzo brytyjsko i oficjalnie, jest po prostu fałszywe?

  Tak właśnie podejrzewa ambasada Rosji w Londynie. Pewne jest tylko to,że władze brytyjskie zachowują się tak, jakby miały coś do ukrycia. Nawet niemieccy politycy, między innymi, skrytykowali brytyjski pośpiech w oskarżeniu Rosji. Kontrola szkód dopiero trwa. Biorąc pod uwagę wszystkie dowody, czy ktokolwiek zdolny do krytycznego myślenia może uwierzyć w to, co torysi mówią o sprawie z Salisbury?

  „Oni są kłamcami. I wiedzą, że są kłamcami „, napisał kiedyś egipski pisarz i laureat nagrody Nobla Naguib Mahfouz: „I my też wiemy, że oni są kłamcami. Mimo to wciąż kłamią…” Mahfouz nie pisał o Brytyjczykach, ale mógł mieć ich na myśli. Czyż jego słowa nie pasują do obecnego rządu w Londynie?

  Torysi usilnie starają się utrzymać kontrolę nad swoją narracją.
  Wówczas brytyjski elektorat mógłby zdecydować, czy chce być rządzony przez beztrosko kłamliwych polityków, którzy ryzykują sprowokowanie wojny przeciwko Federacji Rosyjskiej.
  /tłum. z franc. Bogusław Jeznach/

  http://jeznach.neon24.pl/post/143860,o-jedno-klamstwo-za-duzo

 24. ski said

  To prawda, ze na temat angielskiego rasizmu mozna spisywac tomy.
  I byli rowniez okrutni wobec bialej rasy, np. w wojnie burskiej. I w obu wojnach swiatowych.

  Ja sie zastanawiam, jakie oblicze moze przybierac rasizm.
  Bo angielski rasizm jest inny od amerykanskiego i inny od zydowskiego, choc kazdy Anglik zdaje sobie sprawe , ze…Bog byl Anglikiem.

  Anglicy w swoim rasizmie bywaja „dyskretni” podstepni i przebiegli.
  Nic nie usprawiedliwia rasizmu ale amerykanskiego imperializmu nie da sie porownac a brytyjskim.
  Anglicy tworzyli nowe panstwa i wprowadzali prosperity, budowali infrastrukture a lokalne rzady zostawiali w rekach lokalnych kacykow i administratorow.
  Anglicy wniesli duzy wklad do rozwoju cywilizacji, zachowujac stare kultury, czego nie mozna powiedziec o Amerykanach, ktorzy sa tepymi barbarzyncami, ktorzy niszcza cale narody i rownaja z ziemia ludzkie osiedla..
  Osobiscie nie mam sentymentow do Anglosasow; tron angielski splywal krwia i knuli Angole rozne spiski i intrygi; i dzielili planete na kawalki. Mieli madrych wladcow i mieli tez bardzo glupich. Zaden z dynastii niemieckich Georgow nie mowil po angielsku.
  Do 14 wieku jezykiem narodowym byl jezyk francuski a wczesniej lacina.

  Anglia tez byla najbardziej chyba najezdzanym krajem-wyspa- ze wszystkich panstw na swiecie.
  Poczawszy od Celtow, Piktow (Szkotow) Wikingow, Rzymian, Francuzow, Anglikow z Jutlandii, Saxonow, mieszkancy wysp wiecznie sie genetycznie bardzo wymieszali zachowujac jednak wyspiarski charakter wytworzyli cos w rodzaju Anglycynne – rasy angielskiej, ktora nie pochodzi z wysp tylko z polwyspu Jutlandzkiego.
  W czasie mojej pierwszej wizyty w Anglii odnosilam wrazenie, ze wszystko w Anglii jest jakas europejska kopia; tak jakby Anglicy sami niczego nie wydumali tylko wszystko jakos tak przypominalo rozne czesci Europy.
  Mimo tego kopiowania wytworzyli Anglicy to swoje „splendid isolation”..

  Mimo calego konserwatyzmu Anglicy byli ciekawi nowinek. Zwozili angielscy piraci z Nowego Swiatai starych Chin i Indii roznosci: ziemniaki, daktyle, zloto i meksykanskie kakao.

  Anglicy to kraj przestepcow; wiezienia pekaly w szwach; a jak za bardzo pekaly to wywozili skazancow za morza, gdzie musiel walczyc o przetrwanie i tak powstaly Stany Zjednoczone czy Australia.
  Ale angielskie kolonie kwitly. Te w Afryce tez. Indie bardzo skorzystaly na kolonizacji i to pomimo rzezi w Kalkucie i obozach koncentracyjnych w Indiach.
  Chce powiedziec, ze o Anglikach mozna opowiedziec bardzo duzo zlego ale i mieli tez troche bardzo przywoitych pomyslow. Wprowadzili bezplatna edukacje dla ubogich w koloniach, i administracje pozostawiali lokalnym mieszkancom.
  Wprowadzili westminsterski system parlamentarny i i budowali w koloniach infrastrukture. Anglicy nie niszczyli lokalnej kultury choc zdarzalo im sie wywozic calymi statkami rozne „pamiatki historyczne”.
  Ale te „pamiatki” traktowali jako wlasnosc narodu.
  Moze to okrutne ale prawdziwe: Anglicy uratowali tony tabliczek glinowych i waznych dokumentow historii Bliskiego Wschodu , ktore zapelniaja brytyjske muzea.
  Niewiele teraz zostalo z bagdadzkiego muzeum, ktore rozkradli Amerykanie i sprzedawali po kawalku na e-bayu;
  Cale miasta zrownane z ziemia. Zniszcona infrastruktura bardzo rozwinietcyh panstw ajk Libia, Irak, Abisynia, Afganistan..

  Mosul, Aleppo, Damaszek to najstarsze istniejace miasta na swiecie – kiedys osrodki kultury naszej cywilizacji chronione i pielegnowane przez medrcow islamu.
  Bagdad byl miedzynarodowym uniwersytetem za czasow Sasanidow i Ommayadow..Maroko bylo osrodkiem wiedzy matematycznej – podobnie Aleppo -centrum nauk medycznych.

  Anglicy wprowadzili do Afryki angielski system nauczania. Zakladali szkoly i uniwersytety. Uczelnie afrykanskie otrzymaly prawo nadawania stopni naukowych. Kolonie zyly wlasciwie na wlasnych prawach a z czasem wywalczyly sobie niepodleglosc.

  Pierwsza i druga wojna swiatowa to byla jedna wielka kompromitacja Anglii. Imperium Brytyjskie sie skonczylo zdaje sie, ze w Indiach w 1947 roku. Od tej pory Anglia miala juz tylko wspaniala przeszlosc bez specjalnych widokow na przyszlosc. Od lat Anglia ma coraz to glupszych szefow rzadu a dziela zniszczenia dokonal Tony Blair, ktory chcac ratowac budzet sprzedal zydom miejsca w Izbie Lordow.

  Czy Anglicy sa rasistami?
  Trudno powiedziec, gdy sie porownuje Anglie z USA czy Izraelem.

  Ja nigdy nie zrozumiem sytuacji murzynow w USA. Nie dosc,, ze ich na sile wywiezli z Afryki jak bydlo… ponad polowa tych murzynow zmarla w drodze z wyczerpania..zapedzili ich do roboty na planatcjach nuworyszow – purytanskich i zydowskich plantatorow i bankierow.

  Po 400 latach osadnictwa w USA murzyni sa dalej ..AFRO -Amerykanami??
  Bo takiemu idiocie kowbojskiemu przez gardlo nie moze przejsc, ze murzyn to obywatel USA i Amerykanin.

  Ogladalam niedawno wywiad z jakims Polakiem z New Jersey. Polak mieszka w USA 12 lat i powiada,ze …”murzyni nas nie rozumieja”!!
  Ten Polak to jakis wyjatkowy palant. Dopiero pare lat temu dostal amerykanskie obywatelstwo i juz gada o murzynach, ze to ” Afrykanie, ktorzy nie rozumieja bialej rasy Amerykanow bo maja slabsze IQ”.
  Jakby ten Polak mial mocniejsze IQ toby pojechal na Kube, do Brazylii czy Peru, zeby sie przekonac, ze rasizm jest tylko tam, gdzie USA.

  Amerykanie i zydzi niszcza cale narody; niszcza kulture innych panstw i okradaja kraje z ich zasobow naturalnych.
  Przypominaja tym Wikingow.

  Co gorsze, Amerykanie zniszczyli ekologie calej planety.
  Takich barbarzyncow nasza planeta nie nosila od zarania dziejow.
  Wtoruja im zydzi, ktorzy spisali pierdoly, ze im sie nalezy cala ziemia bo im tak ich plemienny bog wojny powiedzial do ucha.
  Gdzie zyd postawi stope – tam jego ziemia!.

  I to pomimo tego, ze ten bog wojny — plemienny bog Medianitow juz tyle razy pokaral wszystkie 12 plemion – nie nauczyl i plemienny Ares rozumu.

  Ani Amerykanie ani zydzi nie sa w stanie zyc w symbiozie z innymi narodami.
  Nie wniesli do cywilizacji wlasciwie nic, co moze sie innym przydac; ani lietratury, ani architektury, ani nauki, sztuki czy zasad wspolzycia.
  to swoiste demony zniszczenia.

  I w kolko cos wygaduja o bialej rasie!!!
  Zalosne.
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 12.11.2017 15:28:06

 25. Inkwizytor said

  Szaszłyki na szampurach 🙂 Panie Marucha, doczekamy się Pana w Moskwie ( z rodziną ) ileż można :)))

  ——–
  Chciałbym…
  Admin

 26. ski said

  Jerusalem Declaration
  // Daleki jestem od odsądzania Marka Jurka od czci i wiary (zwykły dureń i tyle), … //

  Niekoniecznie.
  To jest; niekoniecznie „zwykły dureń”

  Przed laty była taka sprawa że w internecie poszła informacja o tym że europejskie partie prawicowe podpisały w Jerozolimie jakąś deklarację „solidarności z Izraelem” czy coś w tym rodzaju.
  Była sobie ta informacja,była i nagle zniknęła strona będąca źródłem informacji tak że sama treść deklaracji jest wyłącznie w formie cytatów na forach i blogach.
  https://www.stormfront.org/forum/t824045/

  Fejk (mający zdyskredytować europejską prawicę) to był czy szczera prawda która nieopatrznie wymknęła się na świat boży-nie wiem.Ale sprawa była i warto o niej pamiętać ilekroć postawy „naszych prawicowców” nieprzyjemnie nas zaskakują.
  http://www.neon24.pl/comments/11848,ikulalibal,2

 27. Boydar said

  Prąd to popularnie – iskra. A iskra ma podobno wyjść … 🙂

 28. ibrahim ibn jakub said

  kaczor , ty chazarska kvrwo….

 29. gość said

  Ciemna strona Animalsów. Co organizacje prozwierzęce chcą przed Tobą ukryć?

  Największe organizacje prozwierzęce w Polsce bardzo często przedstawiają się jako nieskazitelni bohaterowie walki o dobro zwierząt. Na swoje działanie potrzebują ogromnych pieniędzy, toteż nieskrępowanie wyciągają ręce po datki finansowe za pomocą portali społecznościowych i kampanii medialnych. Pieniędzy na ich konto cały czas przybywa, a zwierząt potrzebujących pomocy wciąż jest tyle samo…

  Ten film trzeba obejrzeć!!!

 30. snag said

  Ktoś tu niedawno na temat Dzierżyńskiego coś tam ,…

  Ostatni akapit na dole – ” No one should be misled by the story of Dzerzhinsky’s Polish noble ancestry. Polish kings for centuries patronized Jews, as a result of which hundreds of Polish Jews acquired titles” ,…
  ——————————-
  Felix Edmundovich Dzerzhinsky Rubin Josifovich, (Polish: Feliks Dzierżyński Rubin Josifovich,, Russian: Феликс Эдмундович Дзержинский, Belarusian: Фелікс Эдмундавіч Дзяржынскі; September 11, 1877 [O.S. August 30] -July 20, 1926) .

  He was arrested for his revolutionary activities in 1897 and 1900, sent to Siberia, and escaped both times. He was arrested in the 1905 revolution, after which he was again jailed, this time by the Okhranka. After being released in 1912, he was quickly rearrested for revolutionary activity and jailed in Moscow.

  In 1918 he headed the CHEKA, All-Russian Extraordinary Commission for Combating Counter-Revolution and Sabotage (Cheka) in 1922 he transformed it into the GPU, State Political Administration (GPU) which became the NKVD in. Died of a heart attack at age 50.

  Citation 1. Felix Edmundovich, his father, an instructor at the Taganrog Gymnasium, where Chekhov studied, was named Rufin Iosifovich. One historical personage named Rufin held a prominent post in the Roman Empire in the Fourth Century, but Dzerzhinsky’s sister Yadwiga for some reason spells the name differently in her memoirs: Rufim, which is already close to „Ruvim” (Reuben). No one should be misled by the story of Dzerzhinsky Polish noble ancestry. Polish kings for centuries patronized Jews, as a result of which hundreds of Polish Jews acquired titles.

 31. ski said

  żeby przelać Polską krew w obronie Anglii musieliśmy angolom zapłacić
  żeby przelać Polską krew w obronie Anglii musieliśmy angolom zapłacić polskim złotem. Rozliczenie wygląda następująco: Rachunek wystawiony Polskim Siłom Powietrznym przez Rząd jego królewskiej mości :

  Całkowite koszty utrzymania Polskich Sił Powietrznych w latach 1939-1945.

  Wyasygnowane fundusze przez rząd jego królewskiej mości Polskiemu Rządowi jako kredyt 9 606 000 funtów Fundusze przeznaczone na : samoloty, silniki, wyposażenie, materiały do lotów operacyjnych i szkolenia wyżywienie, umundurowanie, zakwaterowanie, paliwo, światło, transport, pomoc medyczna materiały do utrzymania i konserwacji samolotów, w tym paliwo, bomby, amunicja, ładunki wybuchowe. Używanie instalacji lotniskowych, takich jak hangary, warsztaty, biura, itd. do 31 grudnia 1945 roku 90 044 000 funtów

  Razem 107 650 000 funtów.

  Wszystko zostało pokryte z rezerw polskiego złota zdeponowanego w Kanadzie
  http://wgospodarce.pl/informacje/20592-bitwa-o-anglie-polacy-obronili-brytyjczykow-ci-kazali-im-za-to-zaplacic-zobacz-kwoty
  Sprawa Honoru
  ikulalibal 21.05.2018 19:02:14

  70 lat temu choroba wyprowadziła Bartoszewskiego z oświęcimskiej niewoli.A Józefa Izaaka Sznersona,VI przywódcę zgromadzenia Chabat- Lubawicz który żadnym sposobem zachorować nie chciał,z piekła warszawskiego getta wyprowadziła sam Wilhelm Canaris.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Isaac_Schneersohn
  Mówicie co chcecie ale faktycznie „duch wieje, kędy chce”
  Czy Kaczyński dożyje do piątku?
  ikulalibal 20.05.2018 13:43:15

  http://ziut.neon24.pl/post/143826,czy-kaczynski-dozyje-do-piatku

  „Porażka i kompromitacja”
  „W USA Duda spotkał się do tej pory tylko z politykami na poziomie burmistrza
  Andrzej Duda jest rekordzistą – jeszcze żaden polski prezydent nie czekał tak długo na wizytę w Białym Domu. I wszystko wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni. Choć prezydent Polski od środy przebywa w USA, zaproszenie na rozmowę z nim przyjęli tylko lokalni politycy: burmistrz 250-tys. Jersey City, gubernator stanu Illinois i burmistrz Chicago. – To efekt tego, że polska polityka zagraniczna stała się wydmuszką ”

  całość http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/porazka-i-kompromitacja-w-usa-duda-spotkal-sie-do-tej-pory-tylko-z-politykami-na-poziomie-burmistrza,artykuly,427379,1.html

  @lorenco 23:43:43
  //Według powiedzenia: po nas choćby potop!//

  Dokładnie tak.A nawet jeszcze gorzej.

  Prezydent Ignacy Mościcki w rozmowie z inż. Ziemowitem Śliwińskim 6 sierpnia 1939r. miał uznać, że wojna jest nieunikniona
  || kraj cały ulegnie strasznemu zniszczeniu i cierpieniu. W tej wojnie decydować będzie przemysł (…) a my nic nie mamy, my nawet amunicji nie mamy w wystarczającej ilości. Niemniej tak korzystnej sytuacji międzynarodowej, jaką mamy dziś, może Polska nie mieć i za lat dziesiątki i setki. Anglia i Francja, Ameryka pójdą za nami. Nie możemy ustąpić i piędzi. Naród fizyczne może zginąć, ale nie może zginąć jego duch. To nasza jedyna szansa. Dlatego wojnę będziemy mieć. ||
  Mateusz Piskorski: List zza krat
  ikulalibal 18.05.2018 00:19:41

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138868,12-06-2017-co-sie-dzialo-w-serbii-w-1999-roku

  rzeczywistość jednak wygląda ździebko inaczej.
  Polska od wielu lat jest IMPORTEREM śmieci.
  2006
  https://www.ppr.pl/wiadomosci/aktualnosci/polska-sprowadza-gory-smieci-z-zagranicy-131345
  2012
  http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/spalarnie-odpadow-bedziemy-sprowadzac-smieci-z-zagranicy,68629.html
  2015
  http://kurier.pap.pl/depesza/170714/Polska-importuje-setki-tysiecy-ton-odpadow-z-UE
  2018
  https://www.wykop.pl/link/4143509/polska-stala-sie-brytyjskim-skladowiskiem-smieci-sa-sprowadzane-na-czarno/

  Więc nie każdy zakątek Polski jest tak słodki jak ten na twoich lanszaftach panie Oświat

 32. Boydar said

  Być może trzeba, Drogi Gościu; natomiast tego – http://www.gnd.art.pl/wp-content/uploads/2018/03/21-Metro-Afganistan-%C5%81ukasz-Paw%C5%82owski.pdf nie polecam nikomu. Bo nikomu prawda nie jest do szczęścia potrzebna. Mam nawet uzasadnione podejrzenia, że wręcz przeciwnie

 33. ski said

  Młody Conan czyli Prolog
  Opisana przez autora sytuacja miała swój prolog.A może nie tyle prolog co była pierwszą próbą rozpętania III Wojny Światowej przy użyciu broni biologicznej i chemicznej.Próbą nieudaną czego co poniektórzy tutejsi użytkownicy szczerze żałują.(tak przynajmniej wynika z tonu ich wypowiedzi)
  Człowiek który na czas jakiś oddalił apokalipsę nazywał się Konan Młody.
  Nikt kto nie jest bohaterem komisu czy gry komputerowej nie powinien się tak się nazywać.A on właśnie tak się nazywał.
  Wszystko,nie tylko nazwisko,było w nim nieprawdopodobne i nadzwyczajne.Pochodził z inteligenckiej rodziny.Już jako kilkuletnie dziecko wykazywał nadzwyczajne umysłowe umiejętności.Był na tę okoliczność poddawany licznym testom.
  Nikt dokładnie nie wie (a może ciągle jest to ściśle tajne),jakim sposobem w wieku 10-lat trafił do zamieszkałej w USA ciotki.Tam się uczył i wzrastał.Światu da się poznać jako Gordon Lonsdale biznesmen,milioner,perfekcyjnie władający kilkoma językami erudyta ,ulubieniec kobiet i dusza towarzystwa.
  Jego tzw „legenda” będzie tak doskonała i zawiła że nawet skrupulatny angielski sąd nie będzie w stanie określić kim był.Czy przewerbowanym przez KGB człowiekiem CIA czy międzynarodowym biznesmenem kupującym i sprzedającym również informacje.Jego działalność posłuży za kanwę wielu szpiegowskich powieści,filmowych scenariuszy i komiksów.
  Konan Młody vel Gordon Lonsdale był Snowdenem przełomu 50 i 60 lat XX w.
  Dzięki niemu świat dowiedział się co Wielka Brytania (NATO) sporządza w swych tajnych biologicznych i chemicznych laboratoriach i czego nalezy się w najbliższym czasie spodziewać.A skoro się dowiedział mógł przeciwdziałać.
  Gordon Lonsdale wpadł skutkiem donosu polskiego UB-eka Michała Goleniewskiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Goleniewski który za cenę pozostania w Berlinie Zachodnim przekazał pewne informacje.Nie o samym Gordonie,Goleniewski była na to zbyt mały.Przekazał informacje które uczuliły Anglików na to że nie wszystko o czym myśleli że jest tajne faktycznie jest tajne.Po sprawie Goleniewskiego polskie sekretne służby całkowicie utraciły zaufane ruskich sekretnych służb więc kwestie związane z Kuklińskim nalezy włożyć między bajki.
  W więzieni Gordon Lonsdale napisał kilka książek,zamierzał nawet przystąpić do dużego przekładu angielskiej literatury klasycznej ale wymieniono go na innego ważnego angielskiego biznesmena który dla odmiany został schwytany w Moskwie.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%8B%D0%B9,_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BD_%D0%A2%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
  https://en.wikipedia.org/wiki/Konon_Molody

  PS
  Od „wtedy” po dzień dzisiejszy głównym „eksporterem” laboratoriów do produkcji broni chemicznej i biologicznej jest Wielka Brytania.
  W ciągu ostatnich kilku lat na Ukrainie powstało ich kilkanaście.Podobnie jak w Gruzji.
  Bękarty Wojny cz 1
  ikulalibal 14.04.2018 11:38:51

 34. ski said


  Warsaw_ghetto_files/image002.jpg

 35. Boydar said

  https://www.o2.pl/artykul/amerykanka-zabila-meza-w-obronie-kota-6259211854342273a

  Nie mam męża, ale gdybym miał takiego … to też już bym nie miał.

 36. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/frank-walter-steinmeier-przylatuje-do-polski-niemcy-licza-na-nowe-otwarcie-z-warszawa-6259172618000513a

  Nic tak nie czyści rury jak dobra sraka.

 37. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/wkurzony-rybak-zapowiada-bedzie-wiecej-martwych-fok-6259154492139649a

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/baltyk-umiera-nie-ryby-plywajace-kosci-ze-skora-aa-NePS-SJVc-z32p.html

  Ktoś tu kłamie; nie wiem kto ale wypada jebnąć w ten rudy pysk, i rzucić fokom na pożarcie. Tylko że one ścierwa nie ruszą.

 38. Boydar said

  https://www.o2.pl/artykul/gang-szopow-harcuje-nad-odra-moga-roznosic-wscieklizne-6259178737571969a

  Chłe, chłe, też mi odkrycie. Nad Odrą od wieków grasował obcy, inwazyjny gatunek, a kontakt z nim skutkował niechybnie śmiercią lub kalectwem. I żeby tylko wściekliznę roznosili …

 39. RomanK said

  Strefy Specjane dla Specjalnego Kapitalu…..

  Najpierw wystrugano Gierka..potem kryzys..potem ubeckie spoki ajencyjne..potemwywozono przez centrale HZ z POlski miliady I okowano za granicami…Tam strugano rodzinne zwiazki jakie wrocily po rozprawieniu sie ze Soidarnioscia jako tzw Jony Venczery:-))_)..potem investorzy strategiczni…wiele probowalo si na Zachodzi i padli jak muchy w normalnej konkurencji..zeby nei stracic wszystkiego…moga wrocic jako zagraniczni inwestorzy..w strefy specjalnie:-))))Zatoczylismy wiekie kolo…znani polscyt artysci polityczni moga sprzedac swoje domy i wrocic z kasa do Polski…do swoich starych….:-))))) po NOVE~!!!!!

 40. hucpa said

  Szanowny Panie,

  Warszawa,01.06.2018r.

  Na początku chciałbym zademonstrować Panu nasze wspólne dzieło. Chodzi o najnowszy film promujący Marsz Niepodległości 2018 – marsz miliona na stulecie. To dzięki Pana wsparciu możemy ruszyć z promocją, dlatego może Pan udostępnić go jako pierwszy na swoich profilach. Dziękuję, za możliwość rozwiju dla naszego wspólnego dobra jakim jest Polska!

  Podczas rozmowy, którą na łamach Telewizji Media Narodowe przeprowadził ze mną mój kolega Damian Kita,[haha] prosiłem wszystkich chętnych do aktywnego współorganizowania Marszu Niepodległości. Również tutaj pragnę zaprosić każdego, kto tylko może, do wstąpienia w szeregi Straży Marszu lub zaproponowania takiej służby swoim znajomym. Na ostatnim spotkaniu z koordynatorami Straży Marszu podsumowaliśmy

  Na ostatnim spotkaniu z koordynatorami Straży Marszu podsumowaliśmy
  poprzedni rok. Czy wiedział Pan, że wolontariusze Marszu Niepodległości dofinansowują działania związane z bezpieczeństwem uczestników? Często też użyczają na rzecz marszu własnego sprzętu. Ci niesamowici ludzie nie dość, że służą nam 11 listopada w Warszawie, to jeszcze część z nich wkłada własne środki aby jeszcze lepiej zabezpieczyć każdego z nas. Zresztą nie tylko w tej grupie organizacyjnej mamy takich działaczy. Wierzę i ufam, że to właśnie ta ciężka praca całego zespołu i Pana wkład sprawiają, że każdego roku odnosimy wspólne frekwencyjne zwycięstwa. Jednym z dostrzegalnych owoców naszej patriotycznej manifestacji jest mobilizacja ludzi młodych, którzy po powrocie do własnych domów, zaczynają mówić z jeszcze większą dumą i zaangażowaniem o Bogu, naszym Narodzie, a honor staje się ważnym elementem ich życia. Dlatego bardzo dziękuję za każdą wpłatę z zeszłego miesiąca w imieniu naszego całego marszowego zespołu.
  Nie wspominałem o tym jeszcze nigdzie – koszt organizacji Marszu
  Niepodległości na 2018 rok szacujemy na około 200 tysięcy złotych. Suma

  Niepodległości na 2018 rok szacujemy na około 200 tysięcy złotych. Suma wydatków w zeszłym roku nie była dużo niższa, a znaczna jej część pochodziła z datków przekazywanych na 3 miesiące przed dniem 11 listopada. Jak może się Pan domyślać, ten okres jest niezwykle intensywny dla każdego działacza zaangażowanego w organizację, a na głowie mamy jeszcze swoją pracę i oczywiście kwestię pozyskiwania finansów. Nigdy nie udało nam się w tym czasie, uzbierać środki niezbędne do pokrycia wszystkich kosztów, dlatego po każdym marszu kontynuowaliśmy zbiórki, aby nie dopłacać zbyt wiele z własnych kieszeni. Chcemy to zmienić i pozyskiwać fundusze w sposób systematyczny, aby móc skoncentrować się na pracy organizacyjnej. Będziemy to czynić między innymi wysyłając raz na miesiąc wiadomość, w której poinformujemy o postępach w przygotowaniach i wskażemy obszar ponoszonych kosztów. Jak różnorodne i czasem nietypowe są to wydatki po części dowie się Pan z poniższego filmu. Resztę informacji dotyczących kosztów organizacji Marszu Niepodległości będę przekazywał sukcesywnie w trakcie naszej korespondencji.

  Jedną z najważniejszych spraw, za którą jako organizatorzy Marszu Niepodległości jesteśmy odpowiedzialni jest zabezpieczenie medyczne 100 tysięcznej grupy maszerujących patriotów w dodatkowe karetki pogotowia i ekipy ratowników. W zeszłym roku opłaciliśmy 10 karetek z wyspecjalizowaną załogą i około 40 pieszych grup ratowniczych. Należy zwrócić uwagę, że z powodu marszu ruch w Warszawie jest utrudniony, co zwiększa czas dojazdu miejskich służb ratunkowych, dlatego musimy być przygotowani na każdą ewentualność podczas trwania marszu. Ta odpowiedzialność, to również koszty, o których musimy myśleć już teraz i liczymy tu na Pana pomoc.
  Dziękuję i pozdrawiam w imieniu wszystkich

  Dziękuję i pozdrawiam w imieniu wszystkich TYTUŁEM: NUMER RACHUNKU (PKO BP): DLA WPŁAT ZAGRANICZNYCH:
  Darowizna na cele statutowe 34 1020 1013 0000 0602 0352 8726 SWIFT BPKOPLPW wolontariuszy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
  ROBERT BĄKIEWICZ [haha]
  PREZES ZARZĄDU

  STOWARZYSZENIE „MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI” ul. Majdańska 1/11 04-088 Warszawa
  KRS: 0000406677
  ADRESKORESPONDENCYJNY:
  E-MAIL: kontakt(at)marszniepodleglosci.pl
  ul. Ząbkowska 11/4, 03-736 Warszawa TELEFON: +48 513 710 580

  Żyd z niepodległości zrobił cyrk w dojnym pochodzie meczących owiec, za jednym strzałem ubija parę spraw na raz, robi kase, raz na rok oflagowuje „niepodległość”, ma święty spokój z nacjonalistami, przekierowując żywioł na mecze piłki kopanej. Duzi chłopcy, super opłacani, biegają za świńską skorą próbując wbić ją sobie do bramki. Na tej zasadzie żyd robi igrzyska dla ludu, niewiele zmieniło się od czasów rzymskich. Żyd robi z nas kupę durniów.

 41. snag said

  20 ,…

  Tutaj to sie we łbie nie mieści – Jewrejskie gęby cwaniaczków na video, zaloze sie ze ‚rytualny’ ubój (kosher) im nie przeszkadza ,…

 42. Zbyszko said

  Obecnie to się nazywa : Specjalna Strefa Ekonomiczna a kiedyś nie bawili się w jakieś ceregiele, tylko nazwali tak jak się należało, czyli Zabory

 43. Kapsel said

  Skąd w gospodarce biorą się pieniądze

  Szwajcarzy zdecydują w czerwcu w referendum, czy odebrać bankom komercyjnym prawo do kreowania pieniądza bezgotówkowego i przywrócić je bankowi centralnemu.

  Dziesiątego czerwca odbędzie się w Szwajcarii referendum, w którym obywatele tego kraju mają odpowiadać na pytanie: „Czy jesteś za popularną inicjatywą wprowadzenia odpornego na kryzysy Pieniądza Suwerennego, który będzie emitował jedynie bank centralny?”.

  Pisząc o „kryzysach”, inicjatorzy referendum mają na myśli ten z 2008 roku i wcześniejsze. Natomiast aby zrozumieć, o co chodzi w drugiej części referendalnego pytania, trzeba wiedzieć, że obecnie zdecydowana większość znajdujących się w obiegu pieniędzy to pieniądz bezgotówkowy, który kreują (z „niczego”) banki komercyjne poprzez udzielanie kredytów.
  O co chodzi Szwajcarom

  Banki centralne tworzą jedynie gotówkę. Przykładowo: obecnie w Polsce znajduje się w obiegu około 1300 mld zł. Z tej kwoty jedynie 14 proc. to gotówka (banknoty i monety), a reszta – głównie pieniądz bezgotówkowy istniejący jako elektroniczne zapisy na kontach konsumentów i firm. Inicjatorzy szwajcarskiego referendum chcą, aby bank centralny emitował cały pieniądz, a więc także bezgotówkowy.

  Fakty te są mało znane poza środowiskiem ekonomistów i bankowców. Dominuje przekonanie, że to banki centralne kreują cały pieniądz, a banki mogą udzielać tylko tylu kredytów, na ile mają pokrycie w depozytach. Oba te poglądy są błędne. Wątpiących odsyłam do opublikowanego w 2014 r. przez Bank of England raportu „Money creation in the modern economy”.

  Kreacja pieniądza bezgotówkowego, który obecnie stanowi zdecydowaną większość pieniędzy w obiegu, została zatem sprywatyzowana.

  Konstytucyjne wątpliwości

  W polskim systemie prawnym scedowanie na banki komercyjne misji kreowania pieniądza bezgotówkowego jest sprzeczne z konstytucją, gdyż jej art. 227 pkt 1 wyraźnie stanowi, że prawo do emisji pieniądza przysługuje wyłącznie NBP. Zatem albo łamana jest konstytucja, albo to, co mamy na kontach, to nie są pieniądze.

  http://www.rp.pl/Opinie/305319938-Skad-w-gospodarce-biora-sie-pieniadze.html

 44. NICK said

  Polecam.
  Ks. Stechlin, Matka Boża i czasy ostateczne.

 45. NICK said


  [sorki]

 46. Boydar said

  „… jestem szczęśliwy że mogę z księdzem /…/ wykłady księdza w internecie były impulsem do poznawania kościoła i tradycji katolickiej …”

  Jeśli p. Bąkiewicz ma problem jak ma wyglądać coś co ma wyglądać na kościół katolicki czy jak sugestywnie odegrać tradycję katolicką niech przyjedzie do Lublina. Tutejsze mają to wszystko obcykane do perfekcji. I zapewne chętnie się podzielą tą wiedzą.

  Panie NICK’u, czy Pan na pewno wiesz w co Pan grasz ? I z kim ?

 47. Nie mam konta na GOOGLE, ale Googele sporządziło serwos zdjęciowy Wandaluzji a przy okazji Majestatycznej ANDALUZJI, co mi pochlepia: https://www.google.pl/search?nfpr=1&tbm=isch&q=WSTEP+Wandaluzja&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjBmfuVt7nbAhXJFZoKHUhKBucQBQgxKAA&biw//#imgrc=5S1DXNplSjQ3IM:&spf=1528180355733//
  Są tam jednak takie rzeczy, pod którymi niegdy bym się nie podpisał, jak np. zamek OGRODZIENIEC z komentarzem:
  Tagen TV: Nieznane dzieje Polski – dr Franc Zalewski; 2. Łukasz …
  Białczyński: Historycy i archeolodzy zgodnie przyjmują, że zamki na terenie Polski powstawały w okresie średniowiecza. Zdaniem naukowców dawni mieszkańcy naszego kraju …: https://www.google.pl/search?nfpr=1&tbm=isch&q=WSTEP+Wandaluzja&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjBmfuVt7nbAhXJFZoKHUhKBucQBQgxKAA&biw//#imgrc=WfK_mY//
  Gdy w r. 1989 przyjechałem do RFN to Niemcy przygotowywali się do obchodów 800-Lecia Prymasowskiej Katedry w Spirze, więc wytłumaczyłem im, żeby się Nie Wygłupiali, gdy z katedra ta jest DUŻO STARSZA. Podobnie Protestowałem datowanie zamków nadreńskich na Średniowiecze, gdyż MUSIAŁY istnieć już w Hallsztacie, co zostało potwierdzone przez archeologa austriackiego Heinricha Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone a Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo zamki.
  Otóż według mej chronologii i systematyki archeologicznej to zamku jurajskie – z Kluczowym dla nich Ogrodzieńcem – zostały zbudowane przez greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, który zbudował też Białokamienną Moskwę. Przypisywanie tych zamków Kazimierzowi Wielkiemu jest analfabetyzmem archeologicznym i architektonicznym, gdyż Kazimierz Wielki zbudował moskiewski KREML.
  Odżegałem się tym od żydowskich roszczeń do WAWELU, którego Kazimierz Wlk NIE BYDOWAŁ, a skoro płacili Wielkie Sumy na Budowę Zamku Królewskiego to widocznie w Moskwie ??? Gotycką przebudowę Kremla podjął Iwan Kalita czyli Sakwiasty, który sfinansował koronację królewską Władysława Łokietka.

 48. Yah said

  Ad 30

  A ja Panie Nicku czuje dysonas pomiędzy Objawieniem Św. Jana Teologa, a pismami, poleconego mi przez Pana Joannusa, św Ludwika Marii Grinion de Monfort, którego pisma właśnie przeglądam.

  Z jednej strony jego pisma można traktować jako prorocze, w kontekście objawień NMP w Fatimie, Lourdes etc., z drugiej strony propozycje działań , jako nieskuteczne – bo jednak zło, pomimo modlitw milionów ludzi , zalewa świat. Przecież od czasów św Ludwika Marii Grinion de Monfort świat stacza się po równi pochyłej ku otchłani piekieł.

  Kto otrzymuje pomoc ? Polska ? ( maj 1926, wrzesień 1939, Katyń, komunizm, 1989, ustawa 447) Rosja ? ( rewolucja, stalinizm, odwrót Niemców spod Moskwy, zdobycie Berlina) Czy jeszcze ktoś inny ?

  A obiecane nawrócenie się Rosji to chyba odwróceniu się od grzechu, przylgnięcia do Jezusa, radykalny wybór Chrystusa z gotowością ofiary z życia … a nie to co chcą moi krytycy.

 49. Salcie said

  No choooolera człowieka bierze!

  ——————————————————————–

  Musisz to wiedzieć(314)Duda i A. Appelbaum rozpoczynają nową kampanię antyrosyjską?

 50. Listwa said

  @ 30 Nick

  „Prawosławni zarzucają katolikom, ze dogmatem o niepokalanym poczęciu nie przysparzają chwały Maryi tylko odzierają ja z osobistych zasług.
  Wg prawosławnych Bogarodzica była bezgrzeszna siła własnej woli. Wg. katolików była bezgrzeszna po została poczeta bez zmazy grzechu pierworodnego – tak więc nie musiała walczyć z pokusami i grzechami.”

  – można niestety spotkać takie opinie, które są subiektywną interpretacją faktów. Dogmat mówi jak jest, czyli niepokalane poczęcie czy wniebowzięcie Matki Bożej (nie wniebowstąpienie jak niekiedy błędnie wypisują) rzeczywiście miało miejsce, a każda ludzka interpretacja lub ocena wydarzeń nie zmienia i nie ma ona znaczenia dla faktów.

  Czy taka interpretacja prawosławnych jest właściwa i ogłoszenie tych dogmatów coś umniejsza Matce Bożej?

  Nie, gdyz po pierwsze dogmat ma opisać rzeczywistość niezależnie od jej ludzkiej oceny i ma pozwolić każdemu tę rzeczywstość poznać, ponadto jest to w swej istocie wielkim wyróżnieniem zachowanie od zniszczenia natury przez skutki grzechu pierworodnego, podobnie jak zabranie z duszą i ciąłem przed oblicze Pana Boga po zakończeniu życia ziemnskiego. Sama wymowa tych dogmatów już świadczy o docenieniu postaci Matki Bożej przez Pana Boga (ale też i Kościół), ludzkie zasługi z postępowania, ani tego zniwelować nie sa w stanie, ani do tego coś dodać, czyli jeśłi nawet nie musiała walczyć z pokusami, to i tak znalazła uznanie w oczach Pana Boga. Katolicka nauka dogmatyczna tylko o tym nieomylnie poucza i opisuje.

  Bo gdy poprawnym postępowaniem uzyskujemy uznanie w oczach Pana Boga, jest to takie same uznanie jak w przypadku niepokalanego poczęcia, czy wniebowziięcia. Matka Boża zbierała zasługi inaczej i na innych polach niż pozostali ludzie np. tylko ona wierzyła nieprzerwanie w zmartwychwstanie między ukrzyżowaniem, a niedzielą wielkanocną. To był wielki wyczyn nie zwątpić w Jezusa Chrystusa w tamtym momencie. To ona wykazała się wielką wiarą w Pana Boga gdy zgodziła się „niech mi się stanie według słowa twego”. I wiele innych.

  Nie można do tej rzeczywistości podchodzić tylko z punktu widzenia ograniczonego ludzkiego umysłu i spraw doczesnych.
  Prawosłałwni nie uznają prawdziwosci objawień np. w Fatimiei traktują Matke Bożą (pomimo że ją czczą i szanują) jako zwykłą kobietę, podobnie czynią protestanci. A nie jest zwykłą kobietą jak inne, gdyz Pan Bóg specjalnie przygotował ją i wybrał na matkę swego Syna. Matka Boża jest arcydziełem stworzenia. Nie ma nikogo i nic we wszechswiecie i wszechczasach, co by przerasłało i stało wyżej od arcydzieła stworenia jakim jest Matka Boża. Bo jest Matką Boga. Jest przepiękna, majestatyczna, wzbudza zachwyt swą urodą, psychiką, sposobem bycia, podejściem, dobrocią, mądrościa, reagowaniem. W każdym wymiarze jest tak wspaniałą kobietą, że nie ma ludzkich słów mogących to wyrazić. Nie jest Bogiem, ale co posiada i kim jest otrzymała od Boga.

  Dogmat ma przede wszystkim znaczenie dla przyszłości, nie tylko dla historycznego ukazania faktów. Po to fakty są pokazywanie, aby ludzie mieli pewność przyszłych wyborów i wiedzieli gdzie należy sie udać, zwłaszcza w natłoku fałszu i zwodzenia.
  To w ręce Matki Bożej Pan Bóg włóżył władze rozdawania łask, bo taki plan zbawienia przyjał. Dlatego Kościół uczy którędy trzeba przejść i w jaki sposób wygrać. Dzieki dogmatowi mamy światło wiedzy i pewność. I po to jest to powiedziane.

  Niezaleznie od opinii prawosławnych i innych, każdy z osobna człowiek potrzebuje pewności, że osoba Matki Chrystusa jest godna zaufania i istotna w dziele zbawienia, a te zaufanie oparte jest na fakcie niepokalanego poczęcia i wniebowzięcia. To też pozwala jej przychodzic z objawieniami jako wyslanniczka Syna. W jej radzie, darach, mądrości jest nasz ratunek, także przeciw zbłżdzeniu. A możemy z całym spokojem złożyć nadzieje w Matce Bożej, wiedząc że jako niepokalanie poczęta została zabrana z duszą i ciałem przed oblicze Pana Boga i ma z Nim bezpośredni kontakt.

  Szatan równiez moze przybrać rózne postacie (ukrywające jego ochydę) aby zwodzić i zgarnąć dusze do wiecznego piekła, ale nie jest w stanie przyjac ciała materialnego. Dogmat uczy, że Matka Boża dostępuje łaski stawania bezpośrednio przed obliczem Pana Boga w swym materialnym i przebóstwionym ciele, co jest nieomylnym wyróżnikiem gdy szatan kogoś udaje.

  Takie podejście jakie zostało wyrazone w komentowanej opinii, jest niedojrzałe, ograniczone, błędne.
  Nie po to to wszystko i nie tak. Trzeba odkryć prawdziwy sens i cel, a nie tworzyć hipotezy i nimi się kierować.

 51. Siekiera_Motyka said

  „Roundup” zamieni się w aspirine.

  https://www.reuters.com/article/us-monsanto-m-a-bayer-closing/bayer-to-close-monsanto-takeover-to-retire-targets-name-idUSKCN1J00IZ?il=0

 52. Listwa said

  Bez wątpienia św Ludwika Marii Grinion de Monfort jest bardzo dobry, i nieporównywalie lepszy od dysonansów poznawczych przeciwników katolicyzmu i ich samych.

 53. Listwa said

  @ 32 Boydar

  Pan Boydar chyba sie mazutu napił jeśli widzi jakiegoś lubelaka.

 54. Lily said

  Re35;Salcie
  Juz to tu pisalam,ale chce jeszcze raz przypomniec,ze A. Appelbaum reprezentowala
  Polske,tak Polske na zjezdzie Grupy Bilderberg
  o ile dobrze pamietam bylo to w rok 2015,albo 2016,znalazlam ta wiadomosc w wiarygodnym
  czasopismie,ktore kupilam.Polska,tzw III,R.P,
  byla jedynym krajem z dawnego bloku Wsch,
  na tym zjezdzie.
  Duda jak Duda,lysieje od czubka glowy,cagnie
  obrana przez Lecha Kaczynskiego(mentora)
  polityke. Naczeknik wie na kim moze polegac.
  Malzonek A. Appelbaum,rowniez bral udzial
  w zjezdzie Grupy Bilderberg,ale w innym terminie.

 55. Boydar said

  Nie ogarniam do którego to komentarza, Panie Listwo; dopóki Gospodarz nie wróci i nie poukłada klocków na bieżąco nic z tego nie będzie. Moich tylko wisi zez cztery.

 56. Dictum said

  “Polacy, przemyślcie swoją sytuację” – Israel Shamir

  Aktualizacja: 2018-06-4 11:18 am

  Polska
  Kraj w Europie
  Polska to wschodnio-europejski kraj nad Morzem Bałtyckim znany ze średniowiecznej architektury i żydowskiego dziedzictwa.

  – w ten sposób Google charakteryzuje kraj dumnych Polaków. Dla Polaka ta definicja jest bardziej bolesna niż trzy rozbiory jego kraju. Dlaczego zatrzymują się na Polsce, krzyknąłby.

  Dlaczego Google opisuje:

  Anglia
  Kraj Zjednoczonego Królestwa
  Anglia, miejsce urodzenia Szekspira i The Beatles.

  Zamiast “Anglia to europejski kraj na wyspie na Morzu Północnym, znany z jamajskich rastafarian”?

  Współczuję wam, polscy przyjaciele. Bardzo poniżające być znanym nie z czynów waszych przodków, ani z potężnego miecza Jana Sobieskiego, który ocalił Wiedeń dla chrześcijaństwa, ani z wiedzy o gwiazdach Kopernika, ani z łagodnej muzy Mickiewicza i Chopina, a za coś całkiem marginalnego dla waszej kultury i historii, przynajmniej tak marginalnego jak rastafarianie dla Brytyjczyków.

  Rosjanie i Niemcy podzielili wasz kraj trzykrotnie, ale nie sądzili, że waszym jedynym pretekstem do sławy jest to, że byliście gościnni dla Żydów. Ta bardzo żydowska postawa jest typowa dla Ameryki w naszych czasach, ponieważ Stany Zjednoczone stały się bardziej żydowskie niż kiedykolwiek była Polska. I za gościnność odpłaca się wam podłą monetą.

  Na polskiej ziemi Żydzi mieszkali przez wieki, i żyli bardzo dobrze, aż przenieśli się na nowe pastwiska – do Ameryki, Niemiec, Rosji, Izraela. Mój ojciec był polskim obywatelem, i kochał swoje wspomnienia o ziemi i jej ludzie, i tak czuli inni Żydzi z jego pokolenia.

  Ale zorganizowane żydostwo miało inne pomysły.

  Konflikt między Żydami i Polską zaczął się kilka lat temu od antypolskich publikacji w amerykańskich mediach. Żydzi zaczęli prowokować Polskę. Przypominali o polskich starciach z Żydami w latach 1930 i 1940, nie wyjątkowej historii Polski. Wiele narodów ścierało się z Żydami, ostatnio naród Gazy.

  Ostatni bunt anty-żydowski, albo pogrom, w Europie wydarzył się w Anglii w 1947, nie w Polsce, i wywołała go nie jakaś patologiczna, nielogiczna, nieracjonalna nienawiść Anglii, a ohydny czyn Żydów: zamordowali dwóch angielskich żołnierzy, ich ciała powiesili na drzewie i zainstalowali w nich minę-pułapkę. Ale Żydzi nie chcą wspominać tych brytyjskich buntów, a zawsze mówią o problemach w Polsce. [in England in 1947]

  Powiedzieli, że nazistowskie obozy koncentracyjne zbudowano w Polsce, bo Polacy sympatyzowali z nazistowskimi planami unicestwienia Żydów. Coraz częściej nawiązywali do “polskich obozów koncentracyjnych” (zamiast nazistowskie obozy koncentracyjne w Polsce), mocno sugerując polski współudział w holokauście. Na tę salwę nadużycia Polacy odpowiedzieli uchwalając prawo zakazujące każdemu oskarżania ich o współpracę z nazistami pod karą więzienia. Żydzi byli wściekli [furious and called] i wezwali do świadomego łamania prawa wykrzykując “polski holokaust!”. (Warto obejrzeć to krótkie video żeby poczuć ich wściekłość).

  Był tego powód praktyczny, a także dyskursywny. Naciskając na Polaków, żydowskie organizacje postępowały zgodnie z planem, który wykorzystały z wielkim sukcesem przeciwko Szwajcarom. Chociaż znane aktywa żydowskie w szwajcarskich bankach były dość małe, Szwajcarzy poddali się presji i wypłacili miliardy dolarów organizacjom żydowskim. Teraz podobny plan wyłudzenia zaplanowały przeciwko Polsce.

  To był praktyczny powód, podczas gdy potrzeby ich walki o dyskurs wzywały Żydów do ochrony ich praw autorskich, tj. do trzymania w swoich rękach upoważnienia do decydowania i rządzenia tym, co jest holokaustem i kto jest winny tego. Polski przykład można zastosować wobec Amerykanów i Brytyjczyków, którzy mogą się zmęczyć oskarżaniem o to, że nie zbombardowania torów kolejowych prowadzących do obozów koncentracyjnych. Rzeczywiście, Donald Trump próbował już mówić o milionach nieżydowskich “ofiarach holokaustu”. Buntownicza Polska musiała zostać stłumiona.

  Zorganizowane żydostwo wezwało Polskę do zwrócenia im całej własności, która należała do pojedynczych Żydów w Polsce przed II wojną światową. Chociaż Żydzi stanowili małą mniejszość, byli bardzo zamożną mniejszością, i wielu Żydów posiadało wiele nieruchomości. W naturalny sposób byli to polscy obywatele. W czasach komunistycznych wiele polskich własności zostało znacjonalizowanych, niezależnie od wiary ich właściciela, żydowskiej, katolickiej, a nawet buddyjskiej. Ale w 1960 rozwiązano ten problem między Stanami Zjednoczonymi i Polską. Polska rekompensowała obywatelom amerykańskim, których majątek został znacjonalizowany przez rząd polski, a Stany Zjednoczone zwolniły Polskę z wszelkich dodatkowych roszczeń i roszczeń odszkodowawczych.

  Teraz postanowili wznowić sprawę, domagając się mienia należącego do żydowskich właścicieli, którzy zginęli, nie pozostawiając żadnych spadkobierców. Jeśli właściciel umiera bezpotomnie, jego majątek trafia do państwa. To jest podstawowa zasada na całym świecie, a polscy Żydzi nie są wyjątkiem. Jeśli obywatel Polski, Jan lub Mojżesz (a nawet Ahmed) umrze bez testamentu, jego majątek w Polsce trafi do państwa polskiego. Żydzi chcą to zmienić. Mówią, że własność prywatna żydowskich obywateli polskich powinna być zwrócona Żydom, a dokładnie żydowsko-amerykańskim organizacjom.

  Organizacje te już dostały miliardy dolarów z niemieckich funduszy; te pieniądze przynoszą żydowskim urzędnikom atrakcyjne wynagrodzenie; to buduje pomniki i muzea poświęcone holokaustowi i pozwala Żydom walczyć w licznych sprawach sądowych wzmacniających ich hegemonię. Teraz chcą wstrząsnąć Polską, by uzyskać tylko $300 mld, czyli 60% krajowego PKB. Z pewnością to pozwoli wielu żydowskim funkcjonariuszom żyć w stylu, do którego się przyzwyczaili.

  Ameryka poparła to roszczenie, i kilka dni temu, S. 447, ustawa “sprawiedliwość dla niewypłaconych ocalonych dzisiaj (JUST) z 2017”, stała się prawem, ponieważ prezydent Trump podpisał ją po przegłosowaniu w Izbie Reprezentantów i Senat przegłosował w solidarności ponadpartyjnej. Teraz Polacy nie mogą po prostu lekceważyć tych roszczeń. Muszą przenieść każdą własność która kiedykolwiek należał do Żyda, w ręce amerykańskich organizacji żydowskich.

  Jeśli i kiedy podobne prawo zostanie wprowadzone w życie w USA, amerykańskie organizacje żydowskie odziedziczą po Chomskym i Unz, mnie i Giladzie Atzmonie, Amazon i Soros Fund. Jest to jawne szaleństwo: za kilka lat organizacje żydowskie staną się bogatsze niż Rothschild i Rockefeller.

  Organizacje żydowskie zbierające haracz są również bardzo bogate. Mają brudną historię oszustwa z dziesiątkami wyroków skazujących; wydają znacznie więcej pieniędzy na swoje pensje niż na potrzebujących którzy przeżyli. Norman Finkelstein napisał dobrze znaną książkę Przemysł holokaustu, pełną ostrej krytyki i oburzenia, o Władcach Holokaustu z ich pensjami pół miliona dolarów rocznie i wspaniałymi hotelami na konferencje.

  Wolałbym, żeby wydali cały swój nieuczciwy majątek na swoje pensje i hotele, bo wykorzystują to co zostało (a mówimy o miliardach dolarów), żeby odnowić żydostwo i promować ich narrację, zbudować Muzeum Holokaustu w każdym mieście, udzielać grantów malarzom, pisarzom, reżyserom, redaktorom w mediach. Przekupują całe społeczności. Utrzymają potomków Żydów razem przez stypendia, darmowe szkoły, darmowe posiłki. I de-emancypują Żydów.

  Najważniejszy i najgorszy element tego planu (czy oszustwa?) nie jest finansowy. Jest to przywrócenie porządku feudalnego, kiedy Żydzi byli poddanymi żydostwa, quasi-państwa w wielu krajach. Tak o tym napisałem / wrote:

  “Samo istnienie korporacyjnej jednostki znanej jako “naród żydowski” (lub żydostwo czy Żydzi) jest często negowane. Około 200 lat temu żydostwo istniało tak jednoznacznie, jak Francja czy Kościół. Nasi przodkowie byli poddanymi tego ekstra-terytorialnego państwa, autorytarnego pół-kryminalnego porządku, rządzonego przez bogatych ludzi i rabinów. Jej przywództwo, zwane Kahałem (hebr: wspólnota), podejmowało ważne decyzje, a zwykli Żydzi wykonywali ich wskazówki. Przywództwo mogło rozporządzać życiem i własnością Żydów, tak jak każdy feudalny władca. W murach getta nie było wolności słowa. Zbuntowany Żyd mógł zostać ukarany śmiercią. Nastała emancypacja, i siła Kahału została przerwana od wewnątrz i od zewnątrz. Żydzi zostali uwolnieni i stali się obywatelami krajów zamieszkania”.

  Ta wolność Żydów nie trwała zbyt długo: teraz Żydzi są na drodze do stawania się poddanymi żydostwa, rządzonymi przez żydowsko-amerykańskie organizacje. Chcą z mocą wsteczną ze wszystkich Żydów zrobić członkami Światowego Żydostwa, żeby ich własność pozostała w rękach żydowskich, jeśli umrą bez testamentu. Jest to prawo państwa, a nie kościoła ani wspólnoty, ani diaspory.

  Tak więc, ponad dwoma żydowskimi państwami, Izraelem i USA A, powstaje trzecie, żydostwo, quasi-państwo, którego istnienie często się neguje, ale gdy chodzi o pieniądze, zaciemnianie jest nie na miejscu. Stany Zjednoczone zdecydowały, ogłaszając Akt 447, że polski Żyd nigdy nie był obywatelem Polski; był członkiem żydostwa, i jego własność powinna wrócić do żydostwa, a nie do gojowskiego państwa polskiego. Jest to dość niezwykłe roszczenie; być może zrozumiałe w średniowieczu, kiedy żydostwo tworzyło odrębne państwo, ale teraz jest znakiem rozpoznawczym żydowskiej epoki mesjanistycznej.

  To jest koniec Oświecenia, a Żydzi, liberalni lub konserwatywni, zostali przekształceni z wolnych ludzi i obywateli swoich krajów w poddanych żydostwa. To odbywa się bez żydowskiej zgody. Zwyczajni lub nadzwyczajni Żydzi nie zgadzali się, nie głosowali, nie wyrażali w żaden sposób zgody na ten obrót wydarzeń. Piszę te linijki z myślą o ostatnim cierpieniu Philipa Rotha. Żydostwo zbiera jego duchową i materialną spuściznę – i to pomimo jego ostatniej woli, by pochować go bez żadnej żydowskiej ceremonii religijnej, mimo że nienawidził nazywania go “żydowskim pisarzem”, twierdząc, że jest on amerykańskim pisarzem.

  To nie zaczęło się dzisiaj – Niemcy już uznały żydostwo (albo Żydów świata) za przedmiot prawa międzynarodowego: “Konferencja / Conference o żydowskich roszczeniach materialnych przeciwko Niemcom, albo Konferencja Roszczeniowa, reprezentuje światowe żydostwo w negocjacjach o odszkodowaniach i restytucji dla ofiar prześladowań nazistowskich i ich spadkobierców”. Teraz to spadło na Polskę, a później, jest lista 40 krajów które zamierzają obedrzeć, od Estonii do Maroka. One wszystkie będą musiały uznać, że ich żydowscy obywatele byli, faktycznie, obcokrajowcami, członkami obcych bytów. W przeciwnym wypadku znajdą się na czarnej liście amerykańskiej administracji.

  To jest ironiczny zwrot wydarzeń dla Polski. Polska jest najbardziej proamerykańskim i antyrosyjskim krajem w Europie. W Polsce są amerykańskie czołgi i amerykańskie bazy oraz amerykańskie wyrzutnie rakietowe; Polska jest bramą na wschód i przednią bazą Imperium. W przypadku ostrej wojny z Rosją Polska będzie najbardziej niezbędnym ogniwem w zachodnim łańcuchu dowodzenia. Polacy nawet wyrąbali stare dęby w prastarej Puszczy Białowieskiej na granicy z Białorusią / chopped off the old oaks, by otworzyć drogę na wschód dla amerykańskich czołgów (dali to czy inne wyjaśnienie). Chciwość żydowskiego lobby i samozadowolenie amerykańskiej klasy politycznej mogą jeszcze osiągnąć to czego nie udało się Putinowi.

  A może nie. Polacy zawsze powtarzają ten sam kosztowny błąd: sprzymierzanie się z Zachodem przeciwko Rosji. Raz za razem byli zdradzeni przez swoich zachodnich sojuszników i musieli zapłacić cenę. [1] Każdego można raz zdradzić, ale Polskę zdradzano tyle razy, że Polacy powinni przemyśleć swoją sytuację. Polska nie ma przyszłości jako frontowa baza przeciwko Moskwie, ale to zrozumienie nie przeniknęło jeszcze do głowy Polaków.

  Żydzi kontynuują swoją ofensywę przeciwko Polsce. Nawet polski pomnik w New Jersey ma zostać usunięty, pomimo sprzeciwu Polaków. Burmistrz New Jersey nazwał polskiego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego “znanym antysemitą, białym nacjonalistą + negacjonistą holokaustu” z “zerową wiarygodnością”, który “próbuje przepisać historię na temat roli ich kraju w holocauście”. W grzecznym społeczeństwie dopuszczalne jest odniesienie się do “lobby Izraela”; jednak prawo JUST nie ma nic wspólnego z Izraelem. Siłą, która z powodzeniem dąży do tego, jest żydowskie lobby, proste i niezaprzeczalne.

  Prawo ostrzyżenia Polskie odpowiada na stare pytanie: czy interesy imperialne USA i żydowskiego lobby w USA są zbieżne? Zniszczenie Iraku i Syrii oraz wspieranie Saudyjczyków było w interesie Izraela, jasne, ale można się spierać, czy było to w interesie amerykańskim, czy nie. Teraz mamy rzadki, jasny przypadek, w którym amerykańskie lobby żydowskie działało przeciwko amerykańskim “interesom imperialnym”, i cały amerykański establiszment polityczny zaakceptował żądanie lobby, zamieniając supermocarstwo w najpotężniejszego egzekutora dla Żydów.

  Duchowe znaczenie tej sytuacji

  (Ostrzeżenie: jeśli masz silną awersję do dyskusji religijnych i duchowych, nie czytaj tej części).

  Dlaczego mówię o żydowskim Mesjaszu? Kim on jest? Pisałem o tym obszernie w książce Pardes / Pardes Mesjasz dla Żydów nie jest osobą, a siłą duchową. To duch żydostwa. Nazwałem to żydostwem – Yizraelem, w przeciwieństwie do Izraela. Yizrael jest własnym Mesjaszem, taki jest pogląd żydowskich kabalistów. Żydowski Mesjasz, duch Yizraela czyni świat doskonałym dla siebie. A teraz wchodzimy w okres jego panowania. Kiedy zasiądzie w świątyni na górze Moria, jego władza stanie się idealna – niekoniecznie wspaniała dla pojedynczych Żydów, a tym bardziej dla Gojów.

  Proroctwo mówi, że zostanie on obalony i zastąpiony przez Chrystusa, albo chrześcijańskiego mesjasza, Prawdziwego Zbawiciela i Boga. Dlatego żydowskiego Mesjasza nazywa się anty-Chrystem, tym który przyjdzie przed (jak w antipasti lub ante meridiem) i przeciwko Chrystusowi. Skoro żydowski Mesjasz jest anty-Chrystem, to Chrystus jest anty-Semitą. To oznacza nie tylko “przeciwko”, ale “przed” także, bo Chrystus wiąże się z Melchizedechem, “Tyś Kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka” (Ps 110:4), a Melchizedech poprzedził Izrael, bo on jest synem Adama.

  Ten tytuł, Syn Adama, Syn Człowieczy, jest tytułem Chrystusa, Prawdziwego Mesjasza, natomiast żydowski Mesjasz domaga się tytułu Syna Abrahama i Syna Izraela. Żydostwo odrzuca Chrystusa, to egzystencjalny sens jego istnienia. Podczas gdy wielu Żydów z czasów Jezusa poszło za Nim do Izraela, czyli Kościoła, inna część, Yizrael, czy żydostwo, walczyła z Nim, doprowadziła do Jego śmierci i kontynuowali walkę z Nim po Jego zmartwychwstaniu.

  Teraz Yizrael zwycięża, chociaż proroctwo mówi, że zostanie pokonany przez Izraela i Chrystusa. Żydzi zaprzeczają, że Melchizedek jest anty-Semitą: oni mówią, że on JEST Shem, pierwszy Semita, i że oddał swoje kapłaństwo Abrahamowi i ostatecznie Aaronowi. Z chrześcijańskiego który dzielę punktu widzenia, Melchizedek nie zrezygnował ze swojego kapłaństwa, przyjął hołd Abrahama i pobłogosławił mu, ale jego starsze kapłaństwo i pochodzenie od Adama nie zostało pomniejszone.

  Omówiłem gdzie indziej żydowskie twierdzenie, że tylko oni są Adamem, tj. w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka. Jest to fałszywe twierdzenie i źródło i przyczyna buntu Izraela przeciwko Bogu i Jego Chrystusowi. My wszyscy, nie tylko Żydzi, jesteśmy w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka, a ponadto przyjmujemy komunię krwi i ciała Chrystusowego.

  Pojawienie się żydowskiego anty-Chrysta przepowiedziano; zdumiewające jest to, że to widzimy. Uważałem, że to jest alegoria, bajka, przypowieść; ale to jest tak prawdziwe jak filiżanka herbaty.

  Israel Shamir

  Tłum. Ola Gordon

  _______________________________________________________________________

  Przypisy:

  [1] Oni poparli inwazję Napoleona na Rosję. Odmówili propozycje Rosji przed II wojną światową sojuszu przeciwko Hitlerowi. Zamiast tego, w styczniu 1934 sprzymierzyli się z Hitlerem przeciwko Rosji, i w 1938 przyłączyli się do rozczłonkowania przez Hitlera Czechosłowacji, blokując plany Rosji ratowania Czechów. Później sprzymierzyli się z Anglią i Francją, ale w każdym razie przeciwko Rosji. Nawet w sierpniu 1939 Polska była nieugięta / Poland was adamant w przyjęciu jakiejkolwiek rosyjskiej pomocy, co mogłoby zatrzymać inwazję Hitlera.

  Anglia i Francja wypowiedziały wojnę Hitlerowi, gdy napadł Polskę, ale była to “fałszywa wojna”. Nie zrobili nic by ratować Polskę. Wykrwawili Polaków pod Monte Cassino. Zachód pchnął Polaków do powstania przeciwko Niemcom w 1944, mając nadzieję na ponowne ustanowienie antyrosyjskiej Polski, ale nic nie zrobili gdy powstańcy wykrwawiali się na śmierć. (No, nie do końca nic: narzekali dlaczego rosyjscy żołnierze nie chcą za nich umierać). W 1945 zachodni alianci zgodzili się na rosyjskie panowanie w Polsce.

  Źródło: Poland Under the Jewish Messiah (“Polska pod żydowskim mesjaszem”), Israel Shamir • 1.06.2018 • http://www.unz.com/ishamir/poland-under-the-jewish-messiah/

 57. Piskorz said

  re 38..RADZĘ POSŁUCHAĆ TEGO, co pod nr 3…to przejdą wszystkie dysonanse…lepiej trzymać się konkretów…bo to nas otacza /czytaj raczej…zagraża/..!!

 58. NICK said

  Dziękuję Panom powyżej.

 59. Yah said

  „(…)Cerkiew Prawosławna wysoko wynosząc Matkę Boga w swoich pochwalnych hymnach nigdy nie ośmiela się przypisywać Jej czegoś, co nie zostało powiedziane o Niej w Piśmie Świętym bądź w Tradycji. „Prawda obca jest każdej przesadzie, zarówno w jedną jak i w drugą stronę; daje wszystkiemu odpowiednią miarę i odpowiednie miejsce” (Biskup Ignacy Brianczaninow). Wysławiając nieskazitelność Bogurodzicy oraz mężne znoszenie trosk i zmartwień w Jej ziemskim życiu, Ojcowie Cerkwi odrzucali jednak myśl, że była Ona pośredniczką między Bogiem i ludźmi w sensie wspólnego z Bogiem dzieła Odkupienia ludzkości. Mówiąc o Jej gotowości poniesienia śmierci razem z Jej Synem i znoszenia z Nim wszelkich cierpień dla zbawienia wszystkich, sławny Ojciec Zachodniego Kościoła, święty Ambroży z Mediolanu dodaje: „Jednak cierpienia Chrystusa nie potrzebowały żadnej pomocy, gdyż Zbawiciel Sam przepowiedział to już dawno temu: Rozglądałem się: nikt nie pomagał. Zdumiewałem się, a nie było kto by podtrzymał; wówczas moje ramię przyszło Mi w pomoc” (Iz 63:5).”

  Ten sam święty Ojciec naucza o powszechności grzechu pierworodnego, od którego jedynie Chrystus był wolny: „Wśród wszystkich ludzi zrodzonych z kobiet nie ma ani jednego, kto byłby doskonale święty, z wyjątkiem Jezusa Chrystusa, który poprzez wyjątkowy, nowy cud niepokalanego poczęcia nie doświadczył ziemskiego splamienia” (święty Ambroży, Komentarze na Ewangelię św. Łukasza).

  „Tylko Bóg jest bez grzechu. Wszyscy zrodzeni w zwykły sposób z kobiety i mężczyzny, to znaczy z cielesnego połączenia, stają się winni grzechu. A zatem Ten, kto jest bez grzechu, nie mógł być poczęty w ten sposób”. „Tylko jeden Człowiek, Pośrednik między Bogiem i człowiekiem, wolny jest z więzów grzesznych narodzin, gdyż został On zrodzony z Dziewicy, i ponieważ w urodzeniu tym nie doświadczył dotknięcia grzechu (święty Ambroży, O małżeństwie i zmysłowości).

  Inny sławny nauczyciel Cerkwi, szczególnie czczony na Zachodzie, błogosławiony Augustyn, pisał: „Dla wszystkich ludzi, z wyłączeniem Tego, który jest Kamieniem Węgielnym, nie widzę innego sposobu aby mogli stać się świątynią Bożą i mieszkaniem dla Boga jak duchowe narodziny, które przecież muszą być poprzedzone przez narodziny cielesne. (…)

  (…) Ponadto fałszywi czciciele głoszą jeszcze, że Matka Boża jest „uzupełnieniem Świętej Trójcy” czy też „czwartą Hipostazą”; że „Syn i Matka są objawieniem Ojca przez drugą i trzecią Hipostazę”; że Maryja Dziewica „jest stworzeniem, ale już dłużej nim nie jest”; to wszystko jest owocem ich próżnej, fałszywej mądrości, która nie poprzestaje na tym, co Cerkiew przekazała od czasów Apostolskich, ale usiłują prześcignąć samego Boga w wywyższaniu Bogurodzicy.

  W ten sposób wypełniają się słowa świętego Epifaniusza z Cypru: „Jacyś pozbawieni rozumu ludzie usiłowali i wciąż usiłują Przeczystą Dziewicę postawić na miejscu Boga”. Ale to, co ludzie ofiarują Bogurodzicy w swojej głupocie, okazuje się bluźnierstwem a nie pochwałą; a przecież Niepokalana będąc Matką Prawdy (J 14:6) odrzuca wszelkie kłamstwo. (…)

  (…)Cerkiew Prawosławna naucza o Matce Bożej tego, co jest zawarte w Piśmie Świętym, co mówi o Niej święta Tradycja, i codziennie wychwala Ją w swoich świątyniach, prosząc o pomoc i obronę. Wiedząc, że cieszy się Ona tylko takim uwielbieniem, które odpowiada Jej rzeczywistej chwale, święci Ojcowie i hymnografowie usilnie błagają Ją i Jej Syna o pouczenie, jak mają ją wysławiać. „Usyp wał obronny wokół mojego umysłu, o Chryste, gdyż ośmieliłem się opiewać Twoją Przeczystą Matkę” (ikos święta Zaśnięcia). „Cerkiew uczy nas, że Chrystus został prawdziwie zrodzony z Maryi Zawsze Dziewicy (św. Epifaniusz, „Prawdziwe słowo dotyczące wiary”). „Zasadniczą sprawą dla nas jest wyznawać, że Przeczysta Zawsze Dziewica Maryja jest w rzeczywistości „Theotokos” (Bogurodzicą) aby nie popaść w bluźnierstwo. Gdyż ci, którzy zaprzeczają, że Przeczysta Dziewica jest Bogurodzicą nie są już wierzącymi, ale są uczniami faryzeuszy i saduceuszy” (św. Efrem Syryjczyk, ”Do mnicha Jana”).(…)

  (…) Pośredniczka chrześcijan, która doświadczyła wszystkich trudów ziemskiego życia, widzi każdą łzę, słyszy każdy jęk i błaganie skierowane do Niej. Szczególnie bliscy Jej są ci, którzy zmagają się w walce ze swoimi namiętnościami i gorliwie prowadzą przyjemny Bogu żywot. Ale nawet w ziemskich sprawach jest Bogurodzica niezastąpioną opiekunką. „Radością wszystkich strapionych i pośredniczką prześladowanych, karmicielką głodnych, pocieszeniem podróżujących, cichą przystanią rozbitków, nawiedzeniem chorych, opiekunką i pośredniczką osłabłych, podporą w starszym wieku, Tyś jest Matko Boża na wysokościach, o Przeczysta” (sticharion nabożeństwa do Bogurodzicy). „Nadzieja, pośredniczka i ucieczka chrześcijan”, „Matka Boża nieustająca w modlitwie” (kondak na Zaśnięcie Matki Bożej), „zbawiająca świat przez Swoje nieustanne błagania” (kondak Bogurodzicy trzeciego głosu). „Dzień i noc wciąż modli się za nas, berła królestw są podtrzymywane dzięki Jej modlitwom” (modlitwy o północy).

  Nie ma takiego umysłu i nie ma takich słów, które opisałyby wielkość Bogurodzicy, która zrodzona została w grzesznej ludzkości, ale stała się „czcigodniejszą od Cherubinów i chwalebniejszą bez porównania od Serafinów”. „Raduję się widząc jak łaska ukrytych tajemnic Bożych objawia się i wyraźnie wypełnia w Dziewicy, i nie wiem jak zrozumieć dziwny i tajemniczy sposób dzięki któremu Bezgrzeszny objawił się nam jako jedyny wybrany, ponad całe stworzenie widzialne i niewidzialne. Dlatego pragnę uczcić Dziewicę, ale stoję jak oniemiały ze zdumienia, niezdolny do myśli i do słów. Jednak wciąż mam śmiałość głosić i wysławiać Bogurodzicę: Zaprawdę jest Ona Niebieskim Przybytkiem” (ikos Wprowadzenia Matki Bożej do Świątyni). „Żaden język nie jest w stanie godnie Cię wychwalać, ani żaden umysł, nawet istot niebieskich, nie potrafi wysławiać Ciebie Bogurodzico. Będąc dobrą przyjmij naszą wiarę, bo naszą miłość do Boga dobrze znasz. Tyś jest opiekunką chrześcijan i Ciebie wysławiamy (irmos 9 pieśni kanonu święta Bożego Objawienia).(…)

  Św. Jan Maksymowicz, „traktat o Maryi, Bożej Rodzicielce.

 60. Yah said

  .http://www.duchprawdy.com/traktat_sw_ludwik_maria_grignion_de_montfort.pdf

  .http://www.monasterujkowice.pl/books.php?b=017&c=print

 61. Boydar said

  Panie Yah.

  Kiedy u katolików baba się puszcza, to mówią czy nie mówią ale wiedzą – […], […] albo […]. I nikt się nie zastanawia czy katoliczka. Czasem tylko dobrotliwy pijaczek bałaknie po dwóch głębszych, że dziewucha porządna tylko cipę ma łajdaczkę.
  I tak samo jest w u każdych katolików. Bo zestaw wymagań jest jeden dla wszystkich.

  A jak u prawosławnych, „każdy ch. na swój strój”, to winnych nie ma i wsio w pariadkie. Bo nie ma jednego ojca, tam ojciec w każdym porcie, i pod różnymi kapitanami. Mam Panu wymienić rodzaje i odmiany „prawosławia” ? Celowo używam słowa katolik, a nie chrześcijanin, bo heretyków i innych protestantów, o śj nie wspominając, „uznane autorytety” kwalifikują jako „chrześcijan” a ja całego świata nie poprawię, nawet z samym sobą mi ciężko idzie. Jak dla mnie najwyższym autorytetem w tej dziedzinie są żydzi. Jeśli kogoś rżną, a nie jest to akurat żyd (bo rzezie żydów w wykonaniu żydów to u unych sport narodowy), to na pewno jest to katolik. Tak że się Pan tak nie rozpędzaj, bo jeszcze kto uwierzy że Pan drugi Szurkowski jesteś.

 62. NICK said

  Coś ktoś dziś przymula.
  (36 i 49).

 63. Boydar said

  Przymula … jak to łatwo powiedzieć. Mam propozycję; zamiast sznapsa walnij Pan TO – http://halat.pl/drang_nach_osten.html

  Możesz Pan od Niemca wziąć wszystko; silnik wysokoprężny, turbinę, benzynę syntetyczną, wiertarkę udarową albo radio. Ale nigdy nie bierz Pan wiary.

 64. VAV said

 65. osoba prywatna said

  Mieszkańcy Baranowa coraz bliżej wywłaszczenia. PiS potwierdza budowę nowego lotniska.
  https://strajk.eu/mieszkancy-baranowa-coraz-blizej-wywlaszczenia-pis-potwierdza-budowe-nowego-lotniska/

 66. osoba prywatna said

  O swobodę uniwersytetów i godność pracowników uczelni. Protest na UW przeciw reformie Gowina
  https://strajk.eu/o-swobode-uniwersytetow-i-godnosc-pracownikow-uczelni-protest-na-uw-przeciw-reformie-gowina/

 67. osoba prywatna said

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/k-tusz-k-un-jest.jpg?itok=CSI-OCNg

 68. osoba prywatna said

  Fool (If You Think It’s Over) ◉ CHRIS REA
  .https://www.youtube.com/watch?v=cCd88ub_Tc8

 69. Yah said

  Ad 49

  „A jak u prawosławnych, „każdy ch. na swój strój”” – ciekawe stwierdzenie, prawde mówiąc nie spotkałem się z takim sformułowaniem, ale w porównaniu z Panem niewiele jednak wiem.

  „Bo nie ma jednego ojca, tam ojciec w każdym porcie, i pod różnymi kapitanami. Mam Panu wymienić rodzaje i odmiany „prawosławia” ?”

  Poproszę Panie Boydar, ale uprzedzając pańską odpowiedź nie chcę, żeby Pan podawał przykłady sekt prawosławnych , tylko jak Pan to ujął, odmian prawosławia zachowujących sukcesję apostolską, po tylko takie jako prawosławie możemy traktować.

  Idąc ( może myśli Pan inaczej ) Pana tokiem rozumowania to sektę założoną przez katolika można nazwać katolicką, a obozy założone przez Niemców na ziemiach polskich – polskimi obozami koncentracyjnymi.

  Z tego co się orientuję jedyna „odmiana” prawoslawia zachowującą sukcesję apostolska są staroobrzędowcy. Pan pewnie poda więcej przykładów.

  „(…) bo jeszcze kto uwierzy że Pan drugi Szurkowski jesteś.”

  Szozda, Panie Boydar, Szozda, Stanisław Szozda .

 70. osoba prywatna said

  Papież Franciszek będzie gospodarzem spotkania z inwestorami i dyrektorami dużych firm naftowych. Spotkanie zaplanowane w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk ma pomóc w przyspieszeniu działań w celu transformacji gospodarki świata w duchu „zrównoważonego rozwoju” zgodnie z Agendą 30.
  Na dwudniowe spotkanie za zamkniętymi drzwiami, zaproszeni zostali m.in.: Larry Fink, szef BlackRock, największego na świecie funduszu założonego przez brokerów z Wall Street, Robert Dudley, szef grupy BP; Eldar Saetre, dyrektor generalny Equinor, norweskiej państwowej spółki energetycznej; oraz Ernest Moniz, były sekretarz ds. energii USA za prezydentury Baracka Obamy.
  https://www.pch24.pl/szefowie-koncernow-naftowych-w-watykanie–temat–zrownowazony-rozwoj,60731,i.html

 71. osoba prywatna said

  Kto może zamieszkać nad Wełtawą? Decyzja należy tylko do Czechów – stanowczo zapewnia premier Babisz
  https://www.pch24.pl/kto-moze-zamieszkac-nad-weltawa–decyzja-nalezy-tylko-do-czechow—stanowczo-zapewnia-premier-babisz,60737,i.html

 72. gość said

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej właśnie orzekł, iż w jego rozumieniu małżonkami mogą być osoby tej samej płci. „To niebezpieczny precedens – definiowanie w skali UE pojęć z zakresu prawa rodzinnego.” – komentuje na gorąco sprawę Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

  http://prostozmostu24.pl/19739-2/

 73. osoba prywatna said

  Unia Europejska chce wprowadzić małżeństwa gejów w Polsce.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=i9ffB71fdfo

  ——-
  Zatem je wprowadzi.
  Admin

 74. gość said

  Wnuk Wałęsy w areszcie. Usłyszał zarzuty dotyczące udziału w rozboju

  Bartłomiej W., wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy, wspólnie z dwoma kolegami, usłyszał zarzut udziału w rozboju na obywatelu Szwecji.

  Cała trójka, decyzją sądu, została tymczasowo aresztowana. Podejrzani przebywają w areszcie śledczym. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/16219-wnuk-walesy-w-areszcie-uslyszal-zarzuty-dotyczace-udzialu-w-rozboju

 75. gość said

  Świat na krawędzi wojny. Iran zacznie wzbogacanie uranu. Izrael odpowiada: „Nie pozwolimy!”

  Iran rozpoczął prace nad infrastrukturą potrzebną do budowy zaawansowanych technologicznie wirówek wzbogacających uran w zakładzie położonym w pobliżu miasta Natanz w środkowym Iranie – powiedział we wtorek szef agencji energii atomowej Iranu Ali Akbar Salehi.

  http://nczas.com/2018/06/05/swiat-na-krawedzi-wojny-iran-zacznie-wzbogacanie-uranu-izrael-odpowiada-nie-pozwolimy/

 76. osoba prywatna said

  Zapomniane żydowskie ludobójstwo – Sabra i Szatila cz. 1.
  http://prawy.pl/72618-zapomniane-zydowskie-ludobojstwo-sabra-i-szatila-cz-1/

 77. gość said

  Projekt: szczepienia jako jeden z warunków przyjęcia do żłobków i przedszkoli

  Opracowany został projekt nowelizacji ustawy, który ma na celu wprowadzić obowiązek szczepienia jako kryterium przyjęć do żłobków i przedszkoli – podaje „GW”.

  Jednym z autorów projektu jest społecznik i wrocławski aktywista SLD, Robert Wagner.

  – Widzimy, co się dzieje w Europie, a szczególnie u naszych południowych sąsiadów. Już jakiś czas temu chcieliśmy, aby miasto Wrocław wprowadziło obowiązek szczepienia jako kryterium przyjęć do żłobków i przedszkoli – mówi Robert Wagner.

  Dodaje:– Usłyszeliśmy, że trzeba to wprowadzić ustawowo, więc ruszamy z całą procedurą.

  http://www.rynekaptek.pl/prawo/projekt-szczepienia-jako-jeden-z-warunkow-przyjecia-do-zlobkow-i-przedszkoli,26263.html

 78. Boydar said

  Panie Yah.

  Pan wskaże oficjalny dokument Naczelnego Zwierzchnika Prawosławia że to są sekty. Heretycy prawosławia. Bo praktycznie na każdą „katolicką” sektę, to katolicy taką bumagę mają. Bez względu czy aktualny papież liże menorę, koran czy tylko podogonie pierzastego węża.

  I zaraz potem możemy iść na wódkę. W ogóle PO można więcej.

 79. gość said

  Rozpoczęły się ćwiczeniach NATO, na wschodniej flance, przy granicach Rosji

  Co ciekawe po raz pierwszy weźmie w nich udział Izrael, wysyłając kilkudziesięciu spadochroniarzy. Saber Strike 18, bo o tym mowa, to międzynarodowe ćwiczenia na obszarze Polski i Państw Nadbałtyckich, w których udział weźmie ponad 18 tys. żołnierzy z 19 państw. To już 8. edycja.

  https://www.wykop.pl/link/4346033/rozpoczely-sie-cwiczeniach-nato-na-wschodniej-flance-przy-granicach-rosji/

 80. gość said

  Polska kupi firmę Pesa, a skorzystają Niemcy

  Bydgoska firma produkująca pojazdy szynowe, w tym tramwaje i lokomotywy, przejdzie w państwowe ręce.

  Wśród analityków zdania są podzielone — jedni zwracają uwagę, że zastrzyk gotówki od państwa pomoże firmie wyjść na prostą, inni boją się, że Mateusz Morawiecki niepotrzebnie utopi budżetowe pieniądze.

  Polski Fundusz Rozwoju oraz Pesa parafowały umowę, na podstawie której państwo wykupi udziały w firmie i stanie się jej najważniejszym inwestorem. Dla Pesy oznacza to zastrzyk gotówki i możliwość sfinalizowania kontraktu z Niemcami, który przeciągał się w czasie tak bardzo, że nad Pesą zaczęło krążyć widmo niewypłacalności.

  PFR przede wszystkim pospłaca kredyty bankowe zaciągnięte przez producenta tramwajów i pociągów. Niewątpliwie firma będzie mogła ruszyć do przodu z realizacją zamówień — zwłaszcza tego największego, dla Deutsche Bahn, za 100 mln złotych.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201806048095276-Pesa-przejecie-nacjonalizacja-Polska-Niemcy/

 81. snag said

  Angela wie kogo importować 😉 ,…
  .https://twitter.com/RealJamesWoods/status/999706146838478848

 82. Yah said

  Pan wskaże oficjalny dokument Naczelnego Zwierzchnika Prawosławia że to są sekty.

  Panie Boydar, nie kłóćmy się. Pan doskonale wie, ze nie ma kogoś takiego ja Naczelnik …. ( niezły z Pana jajcarz) , jak również Pan wie, że skoro wierzenia tych sekt nie są zgodne ( a nie są zgodne) z Nicejsko-konstantynopolitańskim wyznaniem wiary to to to jako prawosławie nie może być traktowane.

  Choć oczywiście nie przeszkadza to księdzu Dębinskiemu nazwać te sekty prawosławnymi. Oczywiście nie posądzam kapłana o złe zamiary i kłamstwo tylko raczej o zastosowanie niefortunnego skrótu myślowego.

  Poczytać można :

  .http://pbc.biaman.pl/dlibra/doccontent?id=14045

 83. gość said

  Bluźnierczy tort powoduje zamieszanie w Argentynie

  W dniach 24-28 maja 2018 r. W Buenos Aires odbył się Festiwal Sztuki Współczesnej Argentyny (Feria de Arte Contemporanea de Argentina – FACA).

  Dwaj argentyńscy „artyści” – Emiliano Paolini i Rita Marianela Perelli – zrobili tort w kształcie Naszego Pana Jezusa Chrystusa w ramach swojej wystawy.

  Kiedy minister kultury Buenos Aires, Enrique Avogrado, przyszedł na swoją wystawę, Paolini, pierwszy rząd poniżej po lewej , zrobił kpinę z Najświętszej Eucharystii, zapraszając Ministra, drugi od lewej , a Prezydenta Festiwalu, trzeci przyjść i zjeść ciało Chrystusa. Bluźniercza kpina została przyjęta z uśmiechem i obie zaakceptowały plasterki ciasta do zjedzenia, powyżej i poniżej drugiego rzędu .
  (tłumacz Google)

  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A784-Cake.htm

 84. osoba prywatna said

  Architektura zgodna z duchem posoborowym. Ohyda.
  http://www.bryla.pl/bryla/51,85301,21569643.html?i=0

 85. Yah said

  Panie Boydar tak a propos postu numer 70. Pan myśli, że coś takiego na Białorusi, w Bułgarii, Rumunii, Mołdawii by przeszło ?

  Pan sobie popatrzy:

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=DDGwSRz-o3Q

 86. snag said

  65 – Pytanie ,…

  Jeśli rabin może wstrzymać ekskawacje miejsca masowego mordu, odmówić sekcji zwłok czy czekania w kolejce żeby doktor wydał pozwolenie na wydanie zwłok, to dlaczego ktoś kto nie wierzy w skuteczność szczepionek nie może odmówić szczepień powołując się na religie. Gdzie kler?

 87. VAV said

  Salvini o węgierskim przywódcy Orbanie: „Razem zmienimy Europę”

  Oś włosko-węgierska oznaczałaby silniejszą siłę anty-UE w Brukseli, która mogłaby zmienić obecny układ sił i zmusić UE do wysłuchania różnych „populistycznych” sił, szczególnie po kolejnym prawicowym zwycięstwie w ostatnich wyborach w Słowenii przez konserwatywna partia SDS prowadzona przez Janeza Janšę, kolejnego przyjaciela Orbana.

  Najpierw Brexit, AFD w Niemczech jako druga partia w kraju, prawicowe zwycięstwo w Austrii, dojście Salviniego do władzy we Włoszech, reelekcja Orbana, a teraz Słowenia. Długa seria anty-unijnych zwycięstw, które naprawdę pokazują, jak zmieniają się czasy, UE rozpada się i każdego dnia mniej ludzi w nią wierzy.

 88. snag said

  Okazja podpisać petycję z protestem przeciw profanacji … w połowie textu, niebieskie ‚here’ ,…
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A784-Cake.htm

 89. VAV said

  re:76 Zepsuty owoc biskupowania Bergoglio w Buenos Aires i papiezowania Franka w Rzymie.

 90. Boydar said

  Panie Yah, przejdźmy na wyższy poziom niedopowiedzeń. Ja nie mam już praktycznie rodziny. To co mam to są tylko krewni. I dopiero teraz, kiedy mam swoje krzyżyki, stawiam sobie pytanie – kto i jak mi życie rozj.ebał. I dla tego dzisiaj rozumiem jak ważna jest uczciwa, pełna rodzina. Każdy kto ją destruuje, obojętnie, mnie czy drugiemu, jest moim śmiertelnym wrogiem. Tak jak napisałem wcześniej, im bardziej mój ojciec nie jest ojcem, tym bardziej ja chcę mieć ojca. I nie ustanawiam dla porządku w papierach – ojciec jest niepotrzebny.

  Nie wiem czy by przeszło. Bardzo ładne i potrzebne reszcie przedstawienie, żadnego zamiatania sprawy pod dywan. Patrzcie, tylu macie zdrowo walniętych, obejrzyjcie ich dokładnie i z bliska. To czasem nie wasze potomstwo ? A to policja, robi swoje, nie bije, nie zabija, pilnuje legalu na który zagłosowaliście. Przemyślcie to sobie.

  I co Pan w tym złego widzi ?

  Czy w dawnych czasach a normalnych, ojciec pozwoliłby córce na taki „happening” z pedałami ? Spuściłby wpier.dol i tyle by było jej. Ojciec jest już tylko w książkach.

  Jestem skrzywiony, rozumie mnie Pan ?

 91. TG said

  Ad.76 Argentyna …https://www.youtube.com/watch?v=w0__ULScEcc.

 92. gość said

 93. NICK said

  PRECEDENS unijny.
  Kolejny.
  Definicja „małżeństwa”.
  Wyrok.
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/nowa-definicja-ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwa-precedensowy-wyrok-trybuna%C5%82u-sprawiedliwo%C5%9Bci-ue/ar-AAyeMws?li=BBr5CAq&ocid=UP97DHP

 94. gość said

  Jan Zbigniew Potocki u Roli! Kim jest? „Hrabią”, „prezydentem II RP”, oszustem? Sąd arbitrażowy?

  Nadawana na żywo 2 godziny temu

 95. Yah said

  Ad 83

  Rozumiem Pana.

  W dawnych czasach …. dzisiaj matka jeździ na imprezy pe..skie z córką. 30 lat pracy aktywistów w kolorowych magazynach zrobiły swoje.

  A props rodziny. Przyjechały do mojej matki siostry ( trochę starsze od Polski Ludowej). Niby swoje lata mają, wierzące i praktykujące, pilgrzymki Fatima, Lourdes etc. a kompletnie nie widzą tego zła wokół nas. Zachwycone światem, pełnymi pólkami w sklepach . Gdy próbuję rozmawiać o degrengoladzie milkną, jakby nie wiedziały o czym mówię. Tym samym kończą się rozmowy na temat posunięć władz w Warszawie.

  40 lat temu nap …lały na komunę, „Ruskich” i zachwycały sie Lolkiem z równym zapałem , jak teraz zachwycają sie światem. Nie dziwią się, że dyrekcją szkoly panstwowej, gdzie pracuje corka jednej z nich , są trzy osoby z …. Kijowa.

  Nie wiem czy jestem skrzywiony ( Listwa powie , ze tak ) ale ja nie rozumiem już ludzi ….

 96. Miet said

  Re.81.
  Panie Snagu, podpisałem. Stwierdzam jednak, że procedurę z podpisywaniem mają nieźle pogmatwaną. Ale niech tam.
  Mimo, że nie wierzę w skuteczność internetowych petycji, to dla spokoju sumienia podpisałem.
  Tak sobie myślę, że gdyby to było przeciwko Allahowi, to ten bydlak „artysta” już by trawkę wąchał od dołu i byłoby po krzyku.

 97. snag said

  Angolom odbija na cacy* ,…

  Skazana bo nabija się pod zydowska melodię Hava Nagila z Elie Wiesel, Anne Frank, holocaust industry i żydów … że jeśli chodzi o pieniądze czy dymanie gojów to dla nich nie istnieje coś takiego jak wstyd … Sdzia orzekł że pójdzie siedzieć bo nieczuła na cierpienia ocalałych holohoax’u. W następnym miesiącu osądzi jak długo.

  *pod video jest ostrzeżenie dla ‚delikatnych’ … kliknij i cierp 😉 ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=9tmY6iItnP0&bpctr=1528170711

  Alison Chabloz convicted over antisemitic songs in landmark case – Judge rules her videos are ‚grossly offensive’.
  ———————————————————
  https://www.thejc.com/news/uk-news/alison-chabloz-antisemitic-songs-blogger-1.464612

  “Alison Chabloz, of Derbyshire, was convicted [for] Chabloz mocked Jewish figures, including Nobel Peace Prize winner Elie Wiesel, as well as Anne and Otto Frank, to the tune of Hava Nagila. District Judge John Zani said he was “entirely satisfied” that the material was “grossly offensive”, and that it was intended to insult Jewish people. The Campaign Against Antisemitism (CAA) said: “Essentially this is a ruling on the legality of Holocaust denial and antisemitic conspiracy theories in the UK. This is about where the line lies between free speech and dangerous antisemitic incitement”.

 98. Listwa said

  @ 88 Yah

  Ty za mnie nie mów, co uważam. Sam powiem jak będę chciał coś powiedzieć.
  Nie mam zamiaru zajmować się tym, z jak bardzo skrzywionej rodziny pochodzisz.

 99. snag said

  Miet ,…

  Nie ‚panie’, please, snag na ‚ty’ wystarczy … z resztą się zgadzam – Akurat tak sie sklada ze Argentyna ma piątą co do wielkosci populacje zydowskiej diaspory na świecie i takie ekscesy – Przypadek?

 100. troll polonii said

  81
  Snag
  Ten ohydny happening, niestety odzwierciedla w paskudny sposob prawde naszych czasow:
  Bluznimy przeciwko Jezusowi kazda kropla rozlanej krwi niewinnych. Bogacimy sie na mordowaniu nauk Chrystusa. Zywimy sie jego ranami. Stalismy sie kanibalami, mordercami religii i z tego zyjemy.
  Amerykanie zyja z gieldy, ktorej akcje rosna po wyrzuceniu kazdej bomby zrzuconej na ludnosc cywilna. Czyli, Amerykanie zyja z zabitych ludzi, ktorych stworzyl Bog – a nie kowboje! To Jankesy uzurpuja sobie role boga na ziemi i decyduja kto ma zyc -a kto ma im sluzyc.
  To przeciez ludzkosc naszego swiata zeruje na ranach Chrystusa Pana.

  Zadna petycja nie zagraza obecnemu status quo. Obojetnie czy ktos bedzie wysylac podpisy do NATO, Dudy czy Trumpa czy narodu amerykanskiego, ktory slabo sie interesuje czym sie zywi. I co mu smakuje..
  W parlamentach swiata niewolnicy nie maja reprezentacji.
  Maja krwiopijcy i antychrysty.

 101. Listwa said

  Te Ujkowice podają niewiarygodne teksty.

  Jeśli ktoś podejmuje sprawy wiary i podaje takie fałsze „Inny sławny nauczyciel Cerkwi, szczególnie czczony na Zachodzie, błogosławiony Augustyn, pisał” – to jego wiarygodność jest zerowa.

  Św Augustyn żył blisko 700 lat przed pojawieniem sie Cerkwi prawosławnej, był biskupem Kościoła katolickiego i zmarł jako katolicki biskuo, a ci opowiadają ze jest tylko czczony na Zachodzie. Fałszują nawet na płaszczyźnie faktów historycznych, które można łatwo sprawdzić, to czego nalezy sie spodziewać, jak nie kolejnych fałszy i niedorzeczności.
  .
  Są też inne kwiatki tego Ujkowickiego utworu.

  Jak to „(4) Nauka mówiąca, że Bogurodzica została zachowana od grzechu pierworodnego, jak również, że została zachowana przez łaskę Bożą od osobistych grzechów, czyni Boga niemiłosiernym i niesprawiedliwym, gdyż jeżeli Bóg mógł uchronić Maryję od grzechu i oczyścić Ją przed Jej narodzeniem, w takim razie dlaczego nie oczyszcza On innych ludzi przed ich narodzeniem ale pozostawia ich w grzechu? Z tego wynika również, że Bóg zbawia ludzi z pominięciem ich wolnej woli, z góry przeznaczając pewnych ludzi przed ich urodzeniem do zbawienia.”

  Za dużo wyciagaja wniosków a za mało uczą.

  Całość tu:
  http://www.monasterujkowice.pl/books.php?b=17&c=6

 102. osoba prywatna said

  Maksim Mrvica jest chorwackim pianistą. Urodził się 3 maja 1975r. w Szybeniku położonym nad ujściem rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. Lekcje gry na fortepianie zaczął pobierać w wieku dziewięciu lat. Wtedy też po raz pierwszy wystąpił publicznie.
  Maksim Mrvica~Tango In Ebony
  .https://www.youtube.com/watch?v=ep_oxMUR8u4

  .https://www.youtube.com/watch?v=YkKue_MEnkk

 103. Ale dlaczego? said

  Ad 30.

  „O rozmnażanie „szkodników” na polskim wybrzeżu rybacy oskarżają pracowników Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Jego nieżyjący już szef, prof. Krzysztof Skóra, zapoczątkował prace m.in. nad przywróceniem populacji szarych fok na polskim wybrzeżu. Obecnie ich liczbę szacuje się na 300 osobników. Sukces biologów to atrakcja dla turystów. Tymczasem w 2014 roku naukowcy z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni zauważyli, że foki zamiast polować na ryby, jedzą je wprost z sieci.”

  Noż do cholery.
  Polska ma ze 400 km wybrzeża. 300 fok nie ma prawa żywić się w Bałtyku, bo kilku rybaków mniej złowi?
  Bałtyk jest przełowiony.
  Już dawno ekolodzy (tacy naukowcy!) mówili o tym, że należy zakazać na jakiś czas całkowicie odłowu przynajmniej dorsza, bo ryby wyginą…

  Kurwy japońskie zaś kilka dni temu wymordowali 333 płetwale karłowate, z czego aż 120 sztuk stanowiły samice w ciąży, a 114 z nich nie przekroczyło progu dojrzałości. Oficjalnie w celach naukowych (!).
  Wieloryby prawdopodobnie mają świadomość, są myślącymi istotami…

  https://viralka.org/japonczycy-zamordowali-120-ciezarnych-wielorybow-w-celach-naukowych/2/

 104. Marucha said

  Re 101:
  Św Augustyn żył blisko 700 lat przed pojawieniem sie Cerkwi prawosławnej, był biskupem Kościoła katolickiego i zmarł jako katolicki biskuo, a ci opowiadają ze jest tylko czczony na Zachodzie

  Przypadkowo zauważyłem, że nie „tylko”, lecz:
  szczególnie czczony na Zachodzie,

 105. osoba prywatna said

  Marta Cywińska: Kobiecjonizm to nowa epoka, nowa kobieta i początek upadku feminizmu
  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/16180-marta-cywinska-kobiecjonizm-to-nowa-epoka-nowa-kobieta-i-poczatek-upadku-feminizmu

 106. osoba prywatna said

  Brawurowe wystąpienie Jabłonowskiego. He he he, blade twarze z pejsami.

 107. NICK said

  Ech, właśnie, Gospodarzu.
  Może znów przerwa „na żądanie”.

  Panowie nabiorą sił i wiedzy i Wiary Prawdziwej.
  Będzie więcej syntezy.

  OBAJ potrzebni.

  Teraz trudno nadążyć już.

  Alfabetycznie: Listwa i Yah (i Boydar) 🙂 .

 108. Boydar said

  Każ się Pan wypchać, nie zamierzam niczego nowego nabierać !!! A to stare mi wystarczy do końca, mojego albo Jej. Bezapelacyjnie.

 109. osoba prywatna said

  Francja wprowadza bezwzględny nakaz szczepień (http://www.tvn24.pl)
  https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/francja-wprowadza-bezwzgledny-nakaz-szczepien,841876.html

 110. osoba prywatna said

 111. Ale dlaczego? said

  Śpiew waleni:

 112. Ale dlaczego? said

  Czasami bym chciał, żeby COŚ przyleciało i postawiło ultimatum chorej na umyśle ludzkości:
  Albo się poprawicie, albo was skasujemy.

  „Dzień w którym zatrzymała się Ziemia”:
  https://www.cda.pl/video/18060145f?wersja=720p

 113. Listwa said

  @ 105 Marucha

  Oczywiście jest nieprzypadkowo szczególnie czczony na Zachodzie, lecz jeśli ktoś pragnie wykroczyć poza zakres czczenia i dopisuje gdzie św Augustyn przynalezał, to powien napisac prawdę.

  Sw Augustyn nawrócił się w Rzymie, dzięki wieloletniej modlitwie swej matki św Moniki i powrócił do Hippony w Pn Afryce, tam był biskupem Kościoła Rzymskiego i tam zmarł jako oddany biskup Kościołowi Rzymskiemu.

  Nie miał związków ze wschodem i nie nalezał do Cerkwi, a nawet o Cerkwi nie słyszał, bo ta pojawiła się po blisko 700 latach od jego smierci.

  Fałsz historyczny jako narzędzie przekazywania prawdy. Cos nie tak.

  ——-
  Chodziło niezupełnie o to, lecz o nietożsamość słów „tylko” i „zwlaszcza”.
  Admin

 114. gość said

  Ujawniamy: Ponad 27 tys. obywateli Izraela otrzymało od 2002 r. polskie obywatelstwo!

  Ponad 27 tys. obywateli Izraela otrzymało w latach 2002–2017 r. polskie obywatelstwo. Pobiliśmy swoisty rekord. Żaden wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa nie został rozpatrzony negatywnie. Seryjna „produkcja” nowych obywateli Polski trwa w najlepsze i od trzech lat przekracza 3,5 tys. rocznie. Według ostrożnych szacunków tylko 1 na 20 nowych obywateli Polski zna polski język (dane izraelskiego dziennika „Yedioth Ahronoth” z 2014 r.) i czuje się związany z polską kulturą.

  Dla reszty polski paszport to najtańsza możliwość szukania pracy w Unii Europejskiej i polisa bezpieczeństwa, gdyby na Bliskim Wschodzie zaczęło źle się dziać. Nie wiadomo, co Polska otrzymała w zamian za stworzenie tej unikatowej „szybkiej ścieżki” na zostanie Polakiem. Wiadomo, że od ponad 30 lat czeka na powrót do ojczyzny nawet 300 tys. Polaków z dawnych republik sowieckich. Tylko w Kazachstanie Polaków jest oficjalnie 34 tys., a nieoficjalnie (według danych Kościoła katolickiego) ok. 100 tys. Na wschodzie okazuje się uzyskanie polskiego obywatelstwa znacznie trudniejsze niż w Izraelu. I to pomimo faktu, że się jest Polakiem z pochodzenia i zna się język polski.

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5681-ujawniamy-ponad-27-tys-obywateli-izraela-otrzymalo-do-2002-r-polskie-obywatelstwo

 115. Boydar said

  Panie Listwa

  Ujkowice to faktycznie niekiepski zespół magików, ale do tego akurat stwierdzenia (o św. Augustynie) czepić się nie można. Przecież fakt że ktoś żył siedemset lat wcześniej nie przesądza o niemożności bycia nauczycielem; ewentualnie „nauczycielem”, gdyż żywcem prelekcji dla cerkiewnych nie prowadził. Zostawił pisma, i one stanowią materiał nauczania; o ile stanowią, tego nie wiem. Dla mnie św. Augustyn również jest nauczycielem, choć przecież na jego wykłady dawno już nie chodzę.

 116. gość said

 117. NICK said

  Widzicie podobieństwa?

  Wtedy już z Nas żydzili.

 118. NICK said

  Gość.
  (116)
  TAK.

 119. osoba prywatna said

  Przeciwnicy nielegalnej imigracji znów ogłosili zwycięstwo – tym razem w Słowenii. Słoweńska Partia Demokratyczna (SDS), która otwarcie potępiała otwieranie granic dla imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, zyskała podczas niedzielnych wyborów największe poparcie.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/antyimigrancka-partia-wygrala-wybory-w-slowenii

 120. Yah said

  Autor postu 101 nie zauważył, ze nie jest to żaden ujkowicki utwór tylko traktat Św. Jana Maksymowicza.

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_z_Szanghaju_i_San_Francisco

 121. Yah said

  Autor postu 113 …

 122. Lily said

  Warto posluchac.

 123. Boydar said

  https://finanse.wp.pl/chcesz-pojechac-do-pracy-sprawdz-gdzie-zarobisz-najwiecej-6257330832569985a

  I po to te lotniska ? Kiedyś Batorym płynęli.

 124. Yah said

  Ad 115
  A propos zagajenia Pana Boydara

  „Wtedy właśnie po raz pierwszy stał się znany dla cudów przypisywanych jego ( Św. Jana Maksymowicza) modlitwie, a jako osoba publiczna nie mógł już do końca ukrywać ascetycznego trybu życia jaki prowadził. Mimo że w czasie japońskiej okupacji z powodów duszpasterskich zignorował polecenie opuszczenia Szanghaju, władze japońskie nie czyniły mu przeszkód działalności. Jako jedyny prawosławny biskup w Chinach który odmówił podporządkowania się Cerkwi rosyjskiej pozostającej pod wpływami władz ZSRR, w 1946 został podniesiony do godności arcybiskupa przez Święty Synod Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Poza Granicami Rosji.”

 125. Lily said

  Re 122;Lily
  Jak widze inwigilacja na calego.
  Moze znajdziecie sobie jakos po tytule.
  Rzad Pis chce zniszczyc Polakow w Republice
  Litewskiej | Maciej Skalski

 126. Yah said

  Dzięki Bożej Opatrzności w naszych czasach prawosławne chrześcijaństwo powraca na Zachód, z którego zostało wyparte około 900 lat temu. Z początku była to najczęściej nieuświadomiona praca uchodźców z krajów prawosławnych, która przekształciła się w szerszy ruch, który ukazał całkiem nowe perspektywy mieszkańcom Zachodu; przez kilka dekad ten rozwijający się ruch zachodnich konwertytów stał się już całkiem powszechnym zjawiskiem.

  Gdy Prawosławie stopniowo zapuszczało młode korzenie na Zachodzie i stawało się znów „miejscowe” w tych krajach, wśród zachodnich konwertytów wzrastało naturalne zainteresowanie dawnym prawosławnym dziedzictwem Zachodu, szczególnie świętymi i Ojcami wczesnych wieków chrześcijaństwa, z których wielu w niczym nie ustępowało swoim współczesnym wschodnim odpowiednikom. Wszyscy oni oddychali czystym powietrzem ortodoksji i swoimi modlitwami wydzielali ten sam zapach prawosławnego kultu, który został potem niestety utracony na Zachodzie. Miłość i cześć arcybiskupa Jana Maksymowicza (†1966) dla tych zachodnich świętych szczególnie przysłużyła się do rozbudzenia zainteresowania nimi i pomogła w przywróceniu należnego im miejsca w Cerkwi Prawosławnej.

  W odniesieniu do większości świętych Zachodu nie było z tym żadnego problemu, ich żywoty i pisma zostały powtórnie odczytane ku wielkiej radości prawosławnych chrześcijan, którzy odkrywali, że nieskażony duch wschodniego chrześcijaństwa był kiedyś obecny także na Zachodzie. Istotnie, to powtórne odkrywanie zachodniego Prawosławia zapowiada jego przyszły rozkwit w krajach Zachodu.

  Jednak w odniesieniu do kilku zachodnich Ojców pojawiły się „komplikacje” spowodowane przede wszystkim pewnymi dawnymi dysputami dogmatycznymi prowadzonymi we wczesnych wiekach chrześcijaństwa; ocena tych Ojców różniła się na Wschodzie i na Zachodzie. Jednak dla prawosławnych chrześcijan ważne jest, aby widzieć ich wielkość i znaczenie prawosławnymi oczami, a nie poprzez późniejszy pryzmat Rzymskiego Katolicyzmu.

  Najwybitniejszym z tych „kontrowersyjnych” Ojców Zachodu jest bez wątpienia błogosławiony Augustyn, biskup Hippony w północnej Afryce. Na Zachodzie uważany jest za najważniejszego Ojca Kościoła, natomiast na Wschodzie jako największy „doktor łaski” traktowany był zawsze z rezerwą.

  Ojciec Serafim Rose „The Place of Blessed Augustine in the Orthodox Church”

  .http://monasterujkowice.pl/books.php?b=019&c=print

 127. Yah said

  „W XX wieku imię błogosławionego Augustyna można znaleźć w każdym ogólnie obowiązującym prawosławnym kalendarzu, zazwyczaj pod datą 15 czerwca (razem z błogosławionym Hieronimem), ale czasami też pod datą odejścia z tego świata 28 sierpnia. Cerkiew Grecka czci Augustyna z dużo mniejszą powściągliwością niż robi to Cerkiew Rosyjska, co możemy zauważyć na przykładzie oficjalnego kalendarza jednej ze współczesnych „starokalendarzowych” Cerkwi Greckich, gdzie nie nazywa się go „błogosławionym Augustynem” tak jak w kalendarzu rosyjskim, ale „świętym Augustynem Wielkim” (agios Augustinos o megas).

  Cerkiew Rosyjska jednakże darzy tego świętego ogromną miłością, nawet jeżeli nie przyznaje mu tytułu „wielki”. Arcybiskup Jan Maksymowicz, gdy został biskupem diecezji w Zachodniej Europie, dokładał wszelkich starań aby okazywać mu wyjątkową cześć (razem z wielu innymi zachodnimi świętymi); zlecił on nawet napisanie specjalnego nabożeństwa na cześć błogosławionego Augustyna (które dotychczas nie istniało w słowiańskiej Minei); nabożeństwo to zostało oficjalnie przyjęte przez Synod Biskupów Rosyjskiej Cerkwi Za Granicą pod przewodnictwem Metropolity Anastazego. Arcybiskup Jan odprawiał to nabożeństwo co roku w dzień wspomnienia błogosławionego Augustyna, bez względu na to, gdzie akurat się znajdował. ”

  Tamże

 128. Kapsel said

  Szczepienia warunkiem przyjęcia do żłobka i przedszkola? Jest projekt w tej sprawie

  Wrocławscy aktywiści chcą, aby szczepienia dzieci były kryterium przyjęcia do żłobków i przedszkoli. Powstał w tej sprawie projekt nowelizacji ustawy. Nie jest to inicjatywa partyjna – podaje Gazeta Wyborcza.

  Rośnie liczba przeciwnych szczepieniom Polaków. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar mówi o nawet 30 proc. wzroście „antyszczepionkowców” rocznie.

  W związku z tym w sieci pojawił się projekt nowelizacji ustawy o szczepieniach dzieci, który zakłada wprowadzenie obowiązku szczepienia jako warunek przyjęcia do żłobków i przedszkoli. O sprawie pisze Gazeta Wyborcza.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-szczepienia-warunkiem-przyjecia-do-zlobka-i-przedszkola-jest,nId,2590101#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 129. Lily said

  Re 125;Lily
  Zrodlo; Media Narodowe.

 130. Listwa said

  Cały ten fragment związany z Augustynem jaki Ujkowice podają:

  „Inny sławny nauczyciel Cerkwi, szczególnie czczony na Zachodzie, błogosławiony Augustyn, pisał: „Dla wszystkich ludzi, z wyłączeniem Tego, który jest Kamieniem Węgielnym, nie widzę innego sposobu aby mogli stać się świątynią Bożą i mieszkaniem dla Boga jak duchowe narodziny, które przecież muszą być poprzedzone przez narodziny cielesne. (…)”

  – nie ma związku z tematem jak podjęli. Prawosławni na ogół mają tendencyjne teksty podciągnięte pod teze że Kosciół katolicki błądzi i Cerkiew jest jedynym Kościołem i sugerują fałszywie, że różni święci sprzed 1054 to wszyscy Cerkiew i żaden z nich katolik, bo w kalendarzu cerkiewnym ich mają. Manipulacja.

  Mają też wadliwą metodykę, weźmy to:

  „Cerkiew Prawosławna wysoko wynosząc Matkę Boga w swoich pochwalnych hymnach nigdy nie ośmiela się przypisywać Jej czegoś, co nie zostało powiedziane o Niej w Piśmie Świętym bądź w Tradycji.”

  – po pierwsze jakie Pismo św i jaką Tradycje mają na myśli. Tajne jest to. A jeszcze pozostaje kwestia jak oni to interpretują.

  Np. Kościół broni rodzinę i uważa ją za wartość w wielu wymiarach. Nie ma literalnie napisane w Pismie św że ma rodziny bronić, występowac przeciw środkom wczesnoporonnym mechanicznym i chemicznym, bo jest to zabijanie dzieci. Z drugiej strony jest wiele zorganizowanych i opłacanych systematycznie od lat, ataków na rodzinę, propagande przeciw niej.

  Chociaż tego literalnie nie ma, to jednak ma to swoje zakorzenienie w porządku i etyce jaka zawarta jest w Piśmie sw. Trzeba po prostu podchodzić dogłębnie i ze znajomościa tekstu. A nie uprawiać polityke antykatolicką na bazie po swojemu pojętemu czytelnictwu. Kościół rozumie wartość rodziny i wróg rozumie.

  Jezus Chrystus nie zostawił nic na piśmie i niczego będąc na ziemi nie podyktował. Wszystkiego nauczał ustnie. Choć były w owym czasie pisma hebrajskie, greckie , rzymskie. Mógł.
  Sw Jan napisał, ze aby opisac wszystko co Chrystus nauczał i uczynił, to na ziemi zabrakłoby miejsca na pomieszczenie wszystkich ksiąg.
  Czym przenośnią ukazuje, ze Pismo św to tylko niewielki procent całosci. Nie można ograniczyć sie od literalnego i prymitywnego podejścia do treści Pisma sw.

  A tak prawosławni podchodzą. O. Krąpiec miał negatywny stosunek do prawosławia, okreslał ich jako odnoga chrzesciajństwa martwa i bez życia. (tak mniej więcej to widział). I sa tego widoczne przejawy.

 131. Lily said

  „Ubostwo jest najgorsza forma przemocy”
  Zrodlo; Mahatma Gandhi.

  „W skrajnej biedzie wciaz zyje w Polsce
  tylu ludzi,ilu mieszka w Warszawie”.
  Zrodlo; Mateusz Morawiecki.

  Wedlug innych,jest to liczba wielokrotnie
  pomniejszona. Wstyd,wstyd,rozdaja pieniadze
  podatnikow,a Tubylcow doprowadzeni do ubostwa.

 132. Listwa said

  Roberto de Mattei:

  „Młodsze pokolenia nie wiedzą, starsze zaś zdążyły już zapomnieć, jak burzliwe były lata bezpośrednio po II Soborze Watykańskim, których obecne wydarzenia są jedynie konsekwencją. 40 lat temu, tuż po wybuchu rewolucji 1968 r., grupa odgrywających podczas soboru kluczową rolę kardynałów i biskupów usiłowała przeforsować radykalną zmianę w nauczaniu Kościoła o małżeństwie. Próba została udaremniona w wyniku ogłoszenia 25 lipca 1968 r. encykliki Pawła VI Humanae vitœ, która potwierdzała zakaz stosowania sztucznej antykoncepcji, przywracając nadzieję zdezorientowanym wiernym”

  Nawet zagrożenie pochodziło i pochodzi od niektórych kardynałów i biskupów, pochodzi także od Cerkwi.

  „Ponieważ przekonani jesteśmy, że na przestrzeni wieków dokonuje się stały wzrost Kościoła, i jako że zdeterminowani jesteśmy przyczyniać się na ile tylko będzie to w naszej mocy do jego prawdziwego rozwoju, odrzucamy rzekomy powołujący się na II Sobór Watykański postęp, będący w rzeczywistości katastrofalnym w skutkach nadużyciem. Opierając się na klasycznym rozróżnieniu przedstawionym przez św. Wincentego z Lerynu, im bardziej pragniemy wzrostu prawdziwego chwalebnego profectus, tym bardziej zdecydowanie i bezkompromisowo odrzucać musimy zgubne pennutatio oraz wszelkie radykalne i haniebne wypaczenia; radykalne, jako że mają one swe źródło w modernizmie i negują wszelką wiarę; haniebne, ponieważ modernista neguje prawdy wiary w sposób pokrętny i zakamuflowany”.

  Dominikanin o.Rogera Calmela, który od samego początku, tj. od 1969 r. odrzucał novus ordo Pawła VI.

  Pytany, w jaki sposób powinniśmy napominać papieża w sytuacji, gdyby przekroczył on granice swej władzy, kard. Burke wymienił dwa kroki, […] „reakcję opartą na prawie naturalnym, na Ewangeliach oraz na tradycji kanonicznej”. P0 pierwsze, powiedział, „Bezpośrednio do papieża skierowane powinno zostać napomnienie dotyczące domniemanego błędu czy też zaniedbania obowiązku; następnie zaś, gdyby trwał w swym błędzie lub nie reagował, ogłoszona powinna zostać publiczna deklaracja. [. . .] Papież podobnie jak wierni podporządkowany jest Słowu Bożemu, wierze katolickiej -i jest gwarantem posłuszeństwa Kościoła, będąc tym sensie jest servus servorum”.

  – sedewakantyści też mają swoje ideologie i trudno i coś wytłumaczyć. Oni uważaja ze papieża nie ma i juz. Wszystko załatwili i sa najmądrzejsi. Tylko nic to ni edaje.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23105&Itemid=46

 133. snag said

  103 ,…

  Jeszcze jeden enviro freak który nie wie co papla – Kilkanascie lat temu nasi enviro freaks przepchneli ustawe która uznała nasze foki za zagrożony gatunek … Tak wygląda dziś San Francisco Bay, głodne foki opanowały Sacramento River atakują ludzi na plaży i w wodzie, łosoś który idzie na tarło jeśli nie zostanie zjedzony przez foki to zdycha w zanieczyszczonej fekaliami wodzie a enviro freaks dalej swoje … biedne foki … a pod spodem na każdym plakacie czy reklamie 1-800 numer gdzie wysyłać dotacje ,…

  .https://www.google.com/search?biw=1280&bih=615&tbm=isch&sa=1&ei=sfAWW8KDGqjb0gKfz4zwBg&q=sea+lions+san+francisco+bay&oq=sea+lions+san+francisco+bay&gs_l=img.3..0i8i30k1.626276.627881.0.628774.4.4.0.0.0.0.196.445.3j1.4.0….0…1c.1.64.img..0.4.443…0j0i30k1j0i24k1.0.ZcJTRZqPQ6M

  Follow the money trail, te organizacje dbają o własne doopy, im nigdy nie dogodzisz bo jak wszystko cacy to nie ma pracy ,…

  Get it ??? ,…

 134. Boydar said

  I tak właśnie działa „Stronnictwo Ruskie”

  https://wiadomosci.wp.pl/poslowie-pis-chca-zakazu-porno-uzaleznia-jak-narkotyki-6259526037866113a

  Dostają z rana SMS – „głosujecie to i to”. A za chwilę drugiego -” czy chcecie otrzymać kopię swoich akt ?”

  I o dziwo, żadnej dyskusji nie ma, a jeśli jest to pro forma, jak FVPF, i ponura jakaś takaś.

 135. gość said

 136. maasteer said

  Maciejczuk vs. Jabłonowski. Stosunki Polska, USA – Rosja, a globalny komunizm?

 137. https://marucha.wordpress.com/2018/06/04/wolne-tematy-41-2018/

  Ad. 31. Prezydent Ignacy Mościcki w rozmowie z inż. Ziemowitem Śliwińskim 6 sierpnia 1939r. miał uznać, że wojna jest nieunikniona: kraj cały ulegnie strasznemu zniszczeniu i cierpieniu. W tej wojnie decydować będzie przemysł (…) a my nic nie mamy, my nawet amunicji nie mamy w wystarczającej ilości. Niemniej tak korzystnej sytuacji międzynarodowej, jaką mamy dziś, może Polska nie mieć i za lat dziesiątki i setki. Anglia i Francja, Ameryka pójdą za nami. Nie możemy ustąpić i piędzi. Naród fizyczne może zginąć, ale nie może zginąć jego duch. To nasza jedyna szansa. Dlatego wojnę będziemy mieć. ||
  Mateusz Piskorski: List zza krat
  ikulalibal 18.05.2018 00:19:41

  Ad. 2: Silnik spalinowo-parowy VDTW i minireaktor URSZULA SIPIŃSKA Diabli Wzięli. W ubiegłym tygodniu i wczaraj oglosiłem posty na temat energetyki TOROWEJ a dziś przeczytałem, że Polsce grożą kary unijne za ZATRUWANIE Europy rtęcia przez BEŁCHATÓW. Ja zaatakowałem Pierdzila Rokefelera moim VDTW, redukującym żużycie benzynu o 75% a w sukurs przyszli mi Hindusi reakorem Torowym ELIMINUJĄCYM ropę naftową z energetyki i trakcji spalinowej.
  Hindusi, którzy nie mając ropy, ale największe na świecie zasoby TORU, postawili na energetyke Torową i osiągnęli sukces – wobec czego BEŁCHATÓW może być zastąpiony reaktoprami Torowymi.
  Samochód może jeździć na 8 gramach Toru sto lat. Giełdowa cena toru wynposi 40 USD za gram a Polska może być światowym producentem toru po 100 Zł za gram u Producenta. Tor nie nadaje się do bronio termojądrowej.

 138. snag said

  Pytanie @ 86 bylo do 77 a nie do 65 ,…

  Sorry ,…

 139. snag said

  Dictum @ 56 ,…

  Ten sam temat @ 1 – Bez komentarza w obu wersjach, żałosne ,…

 140. piasek said

  -Pani ma biustonosz niedopięty!
  -Tak wiem, ale ja do posła Pięty!!!

  Poseł Pięta wyjaśnia, dlaczego kradł pieniądze.Poseł PiS Stanisław Pięta w młodości dopuszczał się różnych czynów. Także tych wbrew prawu, jak na przykład kradzież. Kradł między innymi portfele z pieniędzmi, dokumenty. Jak to dziś tłumaczy? „Przygotowywaliśmy się do zbrojnego powstania”. milicyjnY dokument o klauzuli „TAJNE SPECJALNEGO ZNACZENIA”, jaki trafił w 1989 roku na biurko Naczelnika Wydziału III Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Jest to notatka ze sprawy „obywatela Pięty Stanisława”.W odpowiedzi na Wasze pismo (…) dotyczące obywatela Pięta Stanisław informuję, że wyżej wymieniony (…) z samochodu zaparkowanego marki Fiat 126p (…) skradł portmonetkę wraz z zawartością 5500 złotych gotówki, dwie karty żywnościowe (…) oraz kartę paliwową” – możemy przeczytać w dokumencie. „Tego samego dnia na terenie Katowic zatrzymano Stanisława Piętę, który usiłować pozbyć się kart żywnościowych i karty paliwowej (…). Przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław Pięta przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że kradzieży z portfela z gotówką, kartami żywnościowymi i kartą paliwową dokonał w pobliżu dworca PKP w Gliwicach.NO OBYWATEL BEZ SKAZY . ANIOŁ PRAWICY !!!!!!

  https://pikio.pl/izabela-pek-uderza-w-piete/
  czarnapantera czarnapantera Modelka Izabela Pek

  FAKT: Iza, wyjaśnijmy na początku, dlaczego w tej historii byłaś Joanną?

  modelka konkubina Stanisława Pięty – Izabela Pek : Bo od razu byłyby wyciągnięte moje zdjęcia z sesji modelek. A przecież nie o mnie chodziło, nic na tym nie chciałam ugrać…

  Oto zegarek człowieka XXI wieku! Chciałbyś taki?

  Anonimowa pozostałaś raptem kilka godzin.

  – Ledwo ukazał się artykuł w Fakcie, a już dobijał się do mnie dziennikarz, który potem wywalił na pierwszej stronie moje zdjęcia z sesji z tytułem „Modelka oskarża”. Stereotyp: „rozbierała się do zdjęć więc jest kobietą lekkich obyczajów”.

  Skąd wiedział, że Joanna to ty?

  – Jak donieśli mi znajomi, Pięta od razu poleciał po pomoc do kolegów od wizerunku. Chciał się ratować moim kosztem. Wiedziałam że to mi grozi, ale skala hejtu mnie poraziła. Wielu ludzi, którzy publicznie popierali „dobrą zmianę”, teraz robi ze mnie dziwkę. Wprost pisali, że wskoczyłam do łóżka i Pięcie, i innym politykom PiS.

  To nieprawda? Politycy PiS i dwa tygodniki też takie plotki rozsiewają.

  – To może rzucą choć jedno nazwisko? Nie rzucą, bo innych nie było. Tylko dzięki przyjaciołom przetrwałam to piekło.

  Wciąż sugeruje się też, że jesteś agentką podstawioną Pięcie, żeby go skompromitować.

  – No i jak się odnieść do takiej głupoty? Byłam z PiS od początku. Prezesowi PiS poświęciłam najwięcej miejsca w pracy magisterskiej, którą obroniłam 18 czerwca 2010 r. na Uniwersytecie Gdańskim. Uważałam, że to Jarosław Kaczyński powinien kandydować. Ale jak poznałam Andrzeja Dudę, zmieniłam zdanie – pewnie, jak wielu, którzy się z nim zetknęli w kampanii. Gdy poseł Marcin Horała, którego dobrze znam, zaproponował wyjazd kampanijnym autobusem, nie wahałam się. Wtedy Duda mnie oczarował. Patrzyłam, jak porywa tłumy. Nigdy tej fascynacji nie ukrywałam. Ale nikt mnie nie nasłał ani na niego, ani na Piętę, ani na PiS.

  Pisano, że może stać za tobą izraelski Mossad, bo masz coś po hebrajsku wytatuowane na ręce.

  – Ręce to mi opadają jak coś takiego czytam… Tatuaż to cytat z Psalmu 119, wers 94: „Należę do Ciebie – wybaw mnie bo badam Twe postanowienia”. Hymn o pokładaniu ufności w Bogu, a nie żadna agentura.

  Wiele razy w naszych rozmowach podkreślałaś, że jesteś wierząca. No to skąd się wzięłaś w łóżku żonatego posła Pięty?

  – Historia, którą opisaliście jest prawdziwa. Wypatrzył mnie, zadzwonił, dużo o mnie wiedział. Zaproponował współpracę. Mówił, że skoro znam środowisko Trójmiasta to mogę się dowiedzieć czegoś w sprawie Amber Gold. Poczułam, że to może być dla mnie szansa na pracę dla „dobrej zmiany”. Po co mam pracować w mamy firmie, jak mogę dla Sejmu czy rządu, co i tak robiłam w internecie za darmo? I Pięta mi to obiecał „jak się wykażę”.

  Prawdą jest sobotnia informacja Radia ZET, że starałaś się wcześniej o pracę w kancelarii prezydenta?

  – Tak było. Rozmawiałam na ten temat z jego najbliższymi współpracownikami. Twierdzenie, że nagle przeczytali moje twitty i zaczęli mnie odsuwać to nieprawda. Nikt mnie nigdy nie blokował. Wiedzieli, że wspieram prezydenta i w niczym mu nie zaszkodzę.

  Wracając do Pięty. Poznaliście się 10 kwietnia. Byliście na pan – pani?

  – Tak, do 4 maja. Wtedy przyjechał do Gdyni. Zapytał, czy możemy pojechać od razu nad morze, że to jego pierwszy taki spacer od lat. Cieszył się jak dziecko. Szybko skracał dystans. Po kilku godzinach już byliśmy po imieniu. Chyba wtedy pierwszy raz pomyślałam, że fajnie byłoby mieć takiego faceta.

  Tyle że on zajęty…

  – Dlatego szybko tę myśl wyparłam! Ważna była szansa na pracę dla rządu, a może i prezydenta. Zaprosił mnie do Warszawy. To był 8 maja. Zapraszał, bym przenocowała z nim w hotelu sejmowym. Stanowczo odmówiłam tłumacząc, że nie jestem zainteresowana romansem. Zażądałam, by znalazł mi jakiś nocleg. Nadąsany zamówił taksówkę i zawiózł mnie do domu pielgrzyma. Już wtedy opowiadał mi, że jego małżeństwa praktycznie nie ma. A gdy ja się otworzyłam i zdradziłam, że marzę o rodzinie i dzieciach, uczepił się tego. I tym mnie zdobył.

  Nie dość, że facet żonaty to znacznie starszy. Wielu to dziwi.

  – Straciłam ojca w wypadku będąc małą dziewczynką. Całe życie szukałam faceta, który się mną zaopiekuje, zatroszczy… Możesz się śmiać, ale naprawdę tego 25 maja, gdy zaczęliśmy ze sobą być, czułam że złapałam Pana Boga za nogi. Że Staszek zostawi rodzinę i będzie miał ze mną dzieci. A on mnie w tym utwierdzał.

  Załatwiając pracę?

  – Ja nie chciałam iść do żadnych spółek. To on się upierał, a teraz się tego wypiera! Chciałam być urzędniczką. Zarabiać ze 3500 zł i móc wyjechać z Gdyni do Warszawy. Takie miałam przyziemne marzenia. I tak najważniejsze było mieć dzieci. Pięta wysłał mnie nawet do ginekologa, żebym sprawdziła czy jestem na to fizycznie gotowa!

  Zaczęłaś od pracy pro bono.

  – Najpierw był ten Amber Gold. Potem protest pod siedzibą Rzecznika Praw Obywatelskich. Pięta wkręcił mnie wtedy na wywiad do TV Republika. Poradziłam sobie, bo zawsze czułam się dziennikarką. Mam ciągoty do pisania. Jako wolny strzelec wysyłam moje teksty do różnych wydawców. Ostatnio ukazało się ich kilka w „Tygodniku Solidarność”, ale po ataku na mnie kazano mi usunąć wzmiankę o tym, bo uznano ją za… szkodliwą. A parę miesięcy temu dostałam specjalne podziękowania… Starałam się opublikować coś i na wpolityce.pl. Dziś czytam tam, że to dowód iż byłam prowadzona przez obce służby i już w 2015 r. polityków PiS ostrzegały przede mną służby. No i co ja mam odpowiedzieć na takie bzdury?

  Z twojej korespondencji z Piętą wynika, że pod koniec sierpnia coś się zaczęło psuć.

  – Jeszcze na początku sierpnia byliśmy na spacerze w Warszawie. Ale potem Pięta przestał się odzywać. Nagle nie miał czasu. Odpowiedzi były zdawkowe. Że za kilka dni przyjedzie, że zapracowany… Czułam iż wymyka się moja szansa na nowe życie, na dzieci… Nie chciałam jeszcze przyznać się sama przed sobą, że dałam się wykorzystać jak nastolatka. Zaniedbałam własną pracę zarobkową, żeby mu dogodzić, nie zawieść, być na każde zawołanie.

  I wpadłaś na pomysł zemsty?

  – Miałam ochotę go rozszarpać tak, jak on poszarpał moje marzenia i rozbudzone przez siebie pragnienia! Jednak nie zrobiłabym tego, gdyby mnie nie sprowokował wypowiedziami publicznymi o „swoim domu” i wartościach rodzinnych. Wciskał mi przez miesiące, że choć jesteśmy od siebie z dala, to jestem jedyna, że sypia w samochodzie, w biurze. Nie mogłam dłużej znieść tej podłości. On był w moim domu. Przedstawiłam go mojej mamie, a on roztaczał i przed nią wizje naszej wspólnej przyszłości. Zapewniał ją, że się mną zaopiekuje, że ma się o nic nie martwić.

  Żałujesz, że zdecydowałaś się to ujawnić?

  – Przez te tygodnie, gdy sprawdzałeś mnie i dowody, miałam chwile zwątpienia. Staszek Pięta sprzedał mnie dwa razy. Wolę nie mówić, co teraz czuję. Nie mogłam dłużej milczeć.

  Niektórzy zarzucają ci ukartowanie tego wszystkiego, bo masz zapisane daty, wiadomości, zdjęcia…

  – Niczego nie kasuję, to i wszystko mam. To nie miały być haki na Piętę, a zapis naszego związku. Lubię wracać do dobrych wspomnień. A to nie tak to miało się skończyć. Dobrze, że to wyszło na jaw. Powyłaziło z wielu ludzi to, co najgorsze. Pokazali kim są naprawdę.
  http://kontrowersje.net/afera_rozporkowa_z_udzia_em_pos_a_pi_ty_to_obraz_n_dzy_i_rozpaczy_pa_stwa_polskiego
  izabela pek duda

 141. pomarańczowa ośmiornica said

  Apropo samochodów na czyste paliwo, panie Wandaluzja, pan się spojrzy, jakie to piękne:

  .https://www.youtube.com/watch?v=rUg_ukBwsyo

 142. Yah said

  „A tak prawosławni podchodzą. O. Krąpiec miał negatywny stosunek do prawosławia, okreslał ich jako odnoga chrzesciajństwa martwa i bez życia. (tak mniej więcej to widział). I sa tego widoczne przejawy.”

  Jeśli się rzuca bezmyślnie takie poważne oskarżenia, a ponadto wkłada w usta O. Krąpca warto przytoczyć źródła abyśmy sami mogli stwierdzić prawdziwość tych oskarżeń . Ja nic takiego nie znalazłem.

  Bo co to znaczy martwa, bez życia ? Pozbawiona ożywczej mocy Ducha Świętego ? Pozbawiona dobrych uczynków ?

  Czy tez może martwa, bez życia to znaczy nie podlegająca ewolucji, rozwojowi, nie dodająca niczego nowego ?
  Takie stwierdzenia w ustach teologa, który musiał wiedzieć co to znaczy martwa wiara, brzmią jak bezpodstawne oskarżenia wynikające li tylko z niechęci i uprzedzeń do prawosławia.

  Źródła !!! Źródła !!!

  „Nie ma literalnie napisane w Pismie św że ma rodziny bronić, występowac przeciw środkom wczesnoporonnym mechanicznym i chemicznym, bo jest to zabijanie dzieci. Z drugiej strony jest wiele zorganizowanych i opłacanych systematycznie od lat, ataków na rodzinę, propagande przeciw niej.”

  „Nie ma literalnie napisane w Pismie św że ma rodziny bronić, występowac przeciw środkom wczesnoporonnym mechanicznym i chemicznym, bo jest to zabijanie dzieci. Z drugiej strony jest wiele zorganizowanych i opłacanych systematycznie od lat, ataków na rodzinę, propagande przeciw niej.”

  Czcij ojca i matkę swoją. Nie zabijaj. Bardziej literalnie chyba nie trzeba.

 143. Ad. 137:
  Może i PIĘKNE, jednak Polscy fizycy kilkanaście lat temu oświadczyli: NIGDY NIE BĘDZIE SAMACHODÓW NA PRĄD, BO TO ABSURD TECHNICZNY, EKOLOGICZNY I FINANSOWY.
  Ja to uzupełniłem, że to Oszustwo Japońskie za pieniądze Pierdziela Rokefelera, żeby RATOWAĆ napęd benzynowy przed moim silnikiem spalinowo-parowym VDTW, palącym na autostradzie 20% a w ruchu miejskim 25% silnika spalinowego OTTO. Terrorystom Ekologicznym Joschki Fischera trzeba było dać BROŃ do walki z moim VDTW więc dostarczyli ją Japończycy Pierdziela-Rokefelera – całkowicie NIEKONKURENCYJNĄ wobec OTTA, wobec czego zagrozić Tygrysowi Benzynowemu NIEMOŻEBNA.
  Teraz Tygrys Benzynowy został zbity przez Hindusów więc po raz drugi Paryża I Madrytu Nie Spali.
  Książe Demidow mówił mi, że sekretarz KW PZPR Piłotowicz ochrzanił aktyw: JAK MOGLIŚCIE DOPUŚCIĆ, ŻEBY SPRZEDAŻ ALKOHOLU NA DOLNYM ŚLĄSKU SPADŁA W UBIEGŁYM ROKU O 15% ??? – To dopiero koleś Pierdziela Rokefelera.

 144. Yah said

  „Nawet zagrożenie pochodziło i pochodzi od niektórych kardynałów i biskupów, pochodzi także od Cerkwi. ”

  Źródła !!! Źródła !!!

  Listy pasterskie i inne dokumenty, a nie dyskusje na forach.

 145. NyndrO said

  Ale Pan mimo wszystko chuja rozumi.

 146. osoba prywatna said

 147. revers said

 148. towarzysz0 said

  Panie Listwa!

  Te Ujkowice podają niewiarygodne teksty.

  Jeśli ktoś podejmuje sprawy wiary i podaje takie fałsze „Inny sławny nauczyciel Cerkwi, szczególnie czczony na Zachodzie, błogosławiony Augustyn, pisał” – to jego wiarygodność jest zerowa.

  Wg ortodoksów Cerkiew była założona przez Pana Jezusa Chrystusa z apostołami, przetrwała na terenach prawosławnych (dlatego nazywa się ortodoksyjną), następnie zachodnia część Cerkwi odeszła od Prawdy. Św. Augustyn był więc w Cerkwi, tak samo, jaki św Paweł.

  Gdzie tu fałsz? Widzę tu raczej u Pana brak szczerej chęc zrozumienia. Podobnie, jak i u wielu prawosławnych.

  Raczej przekonują mnie słowa p. Zoffi Kossak w jej utworze pt Dziedzictwo : ” Ile nieopisanych nieszczęść powoduje zła wola człowieka! Wszak schizma nie musiała nastąpić. Dokonały jej obustronnie – pycha i upór jednostek, nic więcej. ”
  Wydaje się, że Józef Mackiewicz myślał podobnie.

 149. towarzysz0 said

  Tu cytat z wypowiedzi Pana Listwy
  Te Ujkowice podają niewiarygodne teksty.

  Jeśli ktoś podejmuje sprawy wiary i podaje takie fałsze „Inny sławny nauczyciel Cerkwi, szczególnie czczony na Zachodzie, błogosławiony Augustyn, pisał” – to jego wiarygodność jest zerowa.

 150. revers said

 151. Boydar said

  „… Źródła !!! Źródła !!! …”

  Cała ziemskie i materialne ciało Kościoła Katolickiego było cierpliwie i konsekwentnie przez wieki nasączane żydzizmem, natomiast skromnego prawosławia cudownym zrządzeniem losu Sanhedryn nie zauważył.

  Ma Pan coś do dodania, Panie Yah ?

 152. revers said

  http://linkis.com/wordpress.com/NTP8p

 153. Boydar said

  „… Co to jest endemiczność?

  Otóż jest to coś przypisanego do danego obszaru – tam występujące …”

  W jednym ze swoich pierwszych gajówkowych komentarzy napisałem, że polska ziemia której to wg. MI6 „żaden yard kwadratowy” itd. sama zwymiotuje pasożyta. Nawet jeśli Jej w tym procesie nie pomożemy.

  A Millera wówczas jeszcze nie czytałem 🙂

 154. andzia said

  re 86
  Kler mieszka w posiadłościach i hoduje jelonki. Księża są na dole i płaca haracz od każdego katolika w parafi, nawet jak nie chodzi do kościoła i nie daje na tacę.mówił mi o tym ksiądz na kolędzie
  re:94
  Ten sąd arbitrażowy jest jakiś samozwańczy, bo przepisy obowiązujace w Polsce nie przewidują takiego tworu. Podobno wyniósł się do Anglii.

 155. Boydar said

  I po coś Pan to – https://marucha.wordpress.com/2018/06/04/totalna-kapitulacja/#comment-759759 zapuścił, Panie Revers ? To przeczy stanowi wyższej nieobecności stronnictwa ruskiego, przynajmniej w łonie KIP. A Panu Gajowemu sprzeciwiać się nie godzi ! 🙂

 156. Lily said

  Kto rzadzi III.R.P.?
  Naczelnikowi sie zachcialo : > ))
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/premier-
  morawiecki-odwiedza-kaczynskiego-w-szpitalu/4mbwkq4

 157. Boydar said

  „… Przyszła ambasador USA w Polsce podczas przesłuchania w komisji spraw zagranicznych Senatu powiedziała, że wzrost antysemityzmu w Europie Wschodniej wynika z nowelizacji prawa o Holokauście, które niedawno uchwaliła Polska. Zapowiedziała też, że będzie domagać się od polskich władz, aby tego typu zapisy nie pojawiły się w kolejnych ustawach.

  https://wiadomosci.wp.pl/polscy-dyplomaci-reaguja-na-slowa-ambasador-usa-o-antysemityzmie-przygotowuja-odpowiedz-6259810307155585a

  Czyli chu.je w końcu wymiękły, tak to w przyrodzie działa, marne z nich je.baki.

  Albo cichy finał niekiepskiej ustawki; ja stawiam na ruskie stronnictwo 🙂 🙂 🙂

 158. Yah said

  Panie Boydar, zauważył i dlatego ja zwalcza, rekami pożytecznych idiotów powyżej.

 159. Boydar said

  Żeby tylko pryszczy od tego zwalczania nie dostało …

 160. Listwa said

  @ 148 towarzysz0

  „Gdzie tu fałsz? Widzę tu raczej u Pana brak szczerej chęci zrozumienia.”

  – akurat szczerej chęci zrozumienia to Pan zarzucić raczej mi nie może. Na temat prawosławia napisałem więcej w Gajówce niż wszyscy prawosławni tu razem wzięci. Bo ich nie stać na to, żeby napisać prawdę i przedstawić fakty, także na swój temat. Za to łatwo im przychodzi rzucać antykatolickie i antyrzymskie slogany, które fałszują obraz i Kościoła i historii i autentycznego nauczania.

  Pisze Pan:
  „Wg ortodoksów Cerkiew była założona przez Pana Jezusa Chrystusa z apostołami, przetrwała na terenach prawosławnych (dlatego nazywa się ortodoksyjną), następnie zachodnia część Cerkwi odeszła od Prawdy. Św. Augustyn był więc w Cerkwi, tak samo, jaki św Paweł.”
  A dlaczego Pan nie chce przyjąć faktów z historii, a za dobrą monetę bierze Pan tylko to, co Cerkiew prawosławna uważa?

  Jak to się dzieje, że Pan ma trudność z dostrzeżeniem faktów?

  Wpis @ 101 Listwa:
  „Św Augustyn żył blisko 700 lat przed pojawieniem sie Cerkwi prawosławnej, był biskupem Kościoła katolickiego i zmarł jako katolicki biskup, a ci opowiadają ze jest tylko czczony na Zachodzie. Fałszują nawet na płaszczyźnie faktów historycznych, które można łatwo sprawdzić, to czego nalezy sie spodziewać, jak nie kolejnych fałszy i niedorzeczności.”

  Wpis @ 113 Listwa:
  „Sw Augustyn nawrócił się w Rzymie, dzięki wieloletniej modlitwie swej matki św Moniki i powrócił do Hippony w Pn Afryce, tam był biskupem Kościoła Rzymskiego i tam zmarł jako oddany biskup Kościołowi Rzymskiemu. Nie miał związków ze wschodem i nie nalezał do Cerkwi, a nawet o Cerkwi nie słyszał, bo ta pojawiła się po blisko 700 latach od jego smierci”.

  Dlaczego Pan bierze pod uwagę to co mówi Cerkiew, a nie bierze pod uwagę co mówią katolicy? I dokłada Pan – niestety- swoje wydumania, co Pan widzi odnośnie mojej szczerości chęci zrozumienia. Źle Pan widzi.
  O tym kto ma rację nie decyduje „uważanie”, ani tym bardziej kłamliwe slogany ze strony propagandzistów prawosławnych, lecz historia Kościoła.

  Jaka jest zatem historia Kościoła? Kim był i gdzie żył św. Augustyn? był biskupem katolickim czy popem prawosławnym? utrzymywał jedność z Rzymem i papieżem, czy z jakąś autekefaliczną i oderwaną od Rzymu Cerkwią prawosławną? czy podzielał naukę katolicką czy prawosławaną?
  Panu się chyba wydaje, że wystarczy poprzestać, na tym co uważają prawosławni, a to jest błąd.

  Tu napisałem troche o prawosławiu, ,
  https://marucha.wordpress.com/2018/05/28/komu-jeszcze-w-polsce-ufamy/

  a we wpisie @ 193
  „Jest jeszcze do wykazania poprawności prawowsławia w świetle zgodności z Objawieniem kwestie : Filoque, Czysca, prymatu, momentu przeistoczenia, praktyk liturgicznych, kapłaństwa, rozwodów, odpustów, nieomylności nauczania, niepokalane poczęcie, dogmat wniebowzięcia, czy tych Mytarstw”.

  – to są główne pola decydujące o odstępstwie Cerkwi od pierwotnego nauczania. Nie opinia prawosławnych decyduje, kto jest Kościołem, a kto nierządnicą (jak mówią o Kościele katolickim), a decyduje o tym wierność nauczaniu Jezusa Chrystusa. Prawosławni mają liczne sprzeniewierzenia.

  Wróćmy do omawianego utworu propagandowego podanego przez Ujkowice.
  Podjęli temat „Łacińskie zniekształcenie prawdziwego kultu Przeczystej Bogurodzicy i Zawsze Dziewicy Maryi w nowo wprowadzonym dogmacie o „Niepokalanym Poczęciu”

  i piszą:
  „Twierdzę, że Bogurodzica nie mogła byś uświęcona przed Swoim poczęciem, jako że jeszcze nie istniała. Jeżeli tak, to tym bardziej nie mogła być uświęcona w momencie poczęcia, więc pozostaje wierzyć, że była uświęcona po Swoim poczęciu w łonie Swojej matki. Takie uświęcenie, jeżeli zmywa grzech, czyni świętym Jej narodzenie, a nie poczęcie.”

  – kto twierdzi, ze Bogurodzica była uświęcona przed swoim poczęciem? Kościół ? omawiany dogmat? Czy prawosławny autor twierdzi, że Kościół twierdzi? Sam wymyśli i oskarża o to Kościół.

  „Jeżeli tak, to tym bardziej nie mogła być uświęcona w momencie poczęcia, więc pozostaje wierzyć, że była uświęcona po Swoim poczęciu w łonie Swojej matki”

  – a skąd on to wziął? i dlaczego pozostaje wierzyć w to, co ten prawosławny autor podrzuca? Jego domniemana i domorosłe wnioski nie mają żadnej wiarygodności.

  inny fragment z tego samego utworu:

  „Ponadto fałszywi czciciele głoszą jeszcze, że Matka Boża jest „uzupełnieniem Świętej Trójcy” czy też „czwartą Hipostazą”; że „Syn i Matka są objawieniem Ojca przez drugą i trzecią Hipostazę”; że Maryja Dziewica „jest stworzeniem, ale już dłużej nim nie jest”; to wszystko jest owocem ich próżnej, fałszywej mądrości, która nie poprzestaje na tym, co Cerkiew przekazała od czasów Apostolskich, ale usiłują prześcignąć samego Boga w wywyższaniu Bogurodzicy.”

  – a co to ma wspólnego z Kościołem katolickim? z ogłoszonym dogmatem o „Niepokalanym Poczęciu”? miał omówić dogmat, a przedstawia jakieś bzdury fałszywych czcicieli i sugeruje, ze to treść katolickiego dogmatu.

  To są przykłady prawosławnej tendencyjności, zakłamania, steku propagandowych bzdur i sloganów religijnych.

  „Te dążenia do przebóstwienia Matki Bożej daje się zauważyć zwłaszcza na Zachodzie, gdzie w tym samym czasie plenią się różne sekty o charakterze protestanckim, razem z głównymi nurtami protestantyzmu, luteranizmem i kalwinizmem, które całkowicie odrzuciły kult Matki Bożej i w ogóle nie zwracają się do Niej w swoich modlitwach.”

  – a dlaczego ten twórca utworu nie napisze prawdy np. o rozwodach w protestantyźmie i prawosławiu i to porówna – jak już tak „dogłębnie” odnosi się do dogmatu o „Niepokalanym Poczęciu”. Są tacy prawosławni, ktorzy uważają, że cały protestantyzm to kolejne odgałęzienia Kościoła i jego dalsza emanacja oraz dowód na automatyczną autentyczność nauczania Cerkwi. A jakie są fakty? Protestantyzm to Kościół katolicki czy bunt przeciw Kościołowi? Niektórzy teksciarze prawosławni pracują nad ciemnotą swego ludu.

  Czytelnicy prawosławni z takich tekstów nie dowiedzą się prawdy o Kościele, jego nauce i dogmatach. W najlepszym wypadku będą mieli mętlik.

  „Wg ortodoksów Cerkiew była założona przez Pana Jezusa Chrystusa z apostołami, przetrwała na terenach prawosławnych (dlatego nazywa się ortodoksyjną), następnie zachodnia część Cerkwi odeszła od Prawdy. Św. Augustyn był więc w Cerkwi, tak samo, jaki św Paweł”

  – bzdura totalna. Tekst już jest zbyt długi wiec na tym skończę, ale jeśli Pan chciałby rozwinięcia, to dopisze.

 161. Listwa said

  @ 148 towarzysz0

  „Gdzie tu fałsz? Widzę tu raczej u Pana brak szczerej chęci zrozumienia.”

  – akurat szczerej chęci zrozumienia to Pan zarzucić raczej mi nie może. Na temat prawosławia napisałem więcej w Gajówce niż wszyscy prawosławni tu razem wzięci. Bo ich nie stać na to, żeby napisać prawdę i przedstawić fakty, także na swój temat. Za to łatwo im przychodzi rzucać antykatolickie i antyrzymskie slogany, które fałszują obraz i Kościoła i historii i autentycznego nauczania.

  Pisze Pan:
  „Wg ortodoksów Cerkiew była założona przez Pana Jezusa Chrystusa z apostołami, przetrwała na terenach prawosławnych (dlatego nazywa się ortodoksyjną), następnie zachodnia część Cerkwi odeszła od Prawdy. Św. Augustyn był więc w Cerkwi, tak samo, jaki św Paweł.”
  A dlaczego Pan nie chce przyjąć faktów z historii, a za dobrą monetę bierze Pan tylko to, co Cerkiew prawosławna uważa?

  Jak to się dzieje, że Pan ma trudność z dostrzeżeniem faktów?

  Wpis @ 101 Listwa:
  „Św Augustyn żył blisko 700 lat przed pojawieniem sie Cerkwi prawosławnej, był biskupem Kościoła katolickiego i zmarł jako katolicki biskup, a ci opowiadają ze jest tylko czczony na Zachodzie. Fałszują nawet na płaszczyźnie faktów historycznych, które można łatwo sprawdzić, to czego nalezy sie spodziewać, jak nie kolejnych fałszy i niedorzeczności.”

  Wpis @ 113 Listwa:
  „Sw Augustyn nawrócił się w Rzymie, dzięki wieloletniej modlitwie swej matki św Moniki i powrócił do Hippony w Pn Afryce, tam był biskupem Kościoła Rzymskiego i tam zmarł jako oddany biskup Kościołowi Rzymskiemu. Nie miał związków ze wschodem i nie nalezał do Cerkwi, a nawet o Cerkwi nie słyszał, bo ta pojawiła się po blisko 700 latach od jego smierci”.

  Dlaczego Pan bierze pod uwagę to co mówi Cerkiew, a nie bierze pod uwagę co mówią katolicy? I dokłada Pan – niestety- swoje wydumania, co Pan widzi odnośnie mojej szczerości chęci zrozumienia. Źle Pan widzi.
  O tym kto ma rację nie decyduje „uważanie”, ani tym bardziej kłamliwe slogany ze strony propagandzistów prawosławnych, lecz historia Kościoła.

  Jaka jest zatem historia Kościoła? Kim był i gdzie żył św. Augustyn? był biskupem katolickim czy popem prawosławnym? utrzymywał jedność z Rzymem i papieżem, czy z jakąś autekefaliczną i oderwaną od Rzymu Cerkwią prawosławną? czy podzielał naukę katolicką czy prawosławaną?
  Panu się chyba wydaje, że wystarczy poprzestać, na tym co uważają prawosławni, a to jest błąd.

  Tu napisałem troche o prawosławiu, ,
  https://marucha.wordpress.com/2018/05/28/komu-jeszcze-w-polsce-ufamy/

  a we wpisie @ 193
  „Jest jeszcze do wykazania poprawności prawowsławia w świetle zgodności z Objawieniem kwestie : Filoque, Czysca, prymatu, momentu przeistoczenia, praktyk liturgicznych, kapłaństwa, rozwodów, odpustów, nieomylności nauczania, niepokalane poczęcie, dogmat wniebowzięcia, czy tych Mytarstw”.

  – to są główne pola decydujące o odstępstwie Cerkwi od pierwotnego nauczania. Nie opinia prawosławnych decyduje, kto jest Kościołem, a kto nierządnicą (jak mówią o Kościele katolickim), a decyduje o tym wierność nauczaniu Jezusa Chrystusa. Prawosławni mają liczne sprzeniewierzenia.

  Wróćmy do omawianego utworu propagandowego podanego przez Ujkowice.
  Podjęli temat „Łacińskie zniekształcenie prawdziwego kultu Przeczystej Bogurodzicy i Zawsze Dziewicy Maryi w nowo wprowadzonym dogmacie o „Niepokalanym Poczęciu”

  i piszą:
  „Twierdzę, że Bogurodzica nie mogła byś uświęcona przed Swoim poczęciem, jako że jeszcze nie istniała. Jeżeli tak, to tym bardziej nie mogła być uświęcona w momencie poczęcia, więc pozostaje wierzyć, że była uświęcona po Swoim poczęciu w łonie Swojej matki. Takie uświęcenie, jeżeli zmywa grzech, czyni świętym Jej narodzenie, a nie poczęcie.”

  – kto twierdzi, ze Bogurodzica była uświęcona przed swoim poczęciem? Kościół ? omawiany dogmat? Czy prawosławny autor twierdzi, że Kościół twierdzi? Sam wymyśli i oskarża o to Kościół.

  „Jeżeli tak, to tym bardziej nie mogła być uświęcona w momencie poczęcia, więc pozostaje wierzyć, że była uświęcona po Swoim poczęciu w łonie Swojej matki”

  – a skąd on to wziął? i dlaczego pozostaje wierzyć w to, co ten prawosławny autor podrzuca? Jego domniemana i domorosłe wnioski nie mają żadnej wiarygodności.

  inny fragment z tego samego utworu:

  „Ponadto fałszywi czciciele głoszą jeszcze, że Matka Boża jest „uzupełnieniem Świętej Trójcy” czy też „czwartą Hipostazą”; że „Syn i Matka są objawieniem Ojca przez drugą i trzecią Hipostazę”; że Maryja Dziewica „jest stworzeniem, ale już dłużej nim nie jest”; to wszystko jest owocem ich próżnej, fałszywej mądrości, która nie poprzestaje na tym, co Cerkiew przekazała od czasów Apostolskich, ale usiłują prześcignąć samego Boga w wywyższaniu Bogurodzicy.”

  – a co to ma wspólnego z Kościołem katolickim? z ogłoszonym dogmatem o „Niepokalanym Poczęciu”? miał omówić dogmat, a przedstawia jakieś bzdury fałszywych czcicieli i sugeruje, ze to treść katolickiego dogmatu.

  To są przykłady prawosławnej tendencyjności, zakłamania, steku propagandowych bzdur i sloganów religijnych.

  „Te dążenia do przebóstwienia Matki Bożej daje się zauważyć zwłaszcza na Zachodzie, gdzie w tym samym czasie plenią się różne sekty o charakterze protestanckim, razem z głównymi nurtami protestantyzmu, luteranizmem i kalwinizmem, które całkowicie odrzuciły kult Matki Bożej i w ogóle nie zwracają się do Niej w swoich modlitwach.”

  – a dlaczego ten twórca utworu nie napisze prawdy np. o rozwodach w protestantyźmie i prawosławiu i to porówna – jak już tak „dogłębnie” odnosi się do dogmatu o „Niepokalanym Poczęciu”. Są tacy prawosławni, ktorzy uważają, że cały protestantyzm to kolejne odgałęzienia Kościoła i jego dalsza emanacja oraz dowód na automatyczną autentyczność nauczania Cerkwi. A jakie są fakty? Protestantyzm to Kościół katolicki czy bunt przeciw Kościołowi? Niektórzy teksciarze prawosławni pracują nad ciemnotą swego ludu.

  Czytelnicy prawosławni z takich tekstów nie dowiedzą się prawdy o Kościele, jego nauce i dogmatach. W najlepszym wypadku będą mieli mętlik.

  „Wg ortodoksów Cerkiew była założona przez Pana Jezusa Chrystusa z apostołami, przetrwała na terenach prawosławnych (dlatego nazywa się ortodoksyjną), następnie zachodnia część Cerkwi odeszła od Prawdy. Św. Augustyn był więc w Cerkwi, tak samo, jaki św Paweł”

  – bzdura totalna. Tekst już jest zbyt długi wiec na tym skończę, ale jeśli Pan chciałby rozwinięcia, to dopisze.

 162. osoba prywatna said

  Rząd PiS chce zniszczyć Polaków w Republice Litewskiej | Marcin Skalski

 163. Sebastian said

  Jak przeprowadzić aborcję domowym sposobem? Między innymi o tym rozmawiano podczas warsztatów, jakie odbyły się w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał. Później w tym samym miejscu przeprowadzono zajęcia feministyczne. Placówka zgodę na organizację warsztatów tłumaczy chęcią zaspokojenia zainteresowań poznaniaków. Opozycyjni radni uważają jednak, że taka działalność galerii bądź co bądź sztuki, jest skandalem.

  http://poznan.tvp.pl/37517120/lewicowa-ideologia-za-publiczne-pieniadze

 164. Sebastian said

  Przypomnijmy w tym miejscu, co mówił wtedy prezes Jarosław Kaczyński:

  „Ważne jest pytanie: czy rząd ma prawo – pod obcym, zewnętrznym naciskiem, bez wyraźnej zgody narodu – podejmować decyzje, które z wysokim stopniem prawdopodobieństwa mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie, naszą codzienność, nasze życie publiczne, przestrzeń publiczną, na naszą realną sferę wolności, wreszcie na nasze bezpieczeństwo” – powiedział prezes PiS.

  https://www.magnapolonia.org/warto-przypomniec-co-mowil-przed-wyborami-prezes-jaroslaw-kaczynski/

 165. Listwa said

  Dwa razy poszło. Coś im ta szwankuje

  ” Maryja Dziewica „jest stworzeniem, ale już dłużej nim nie jest”;”

  – oczywiście Kościół katolicki naucza ze Maryja jest stworzeniem, twierdzi nawet jest arcydziełem stworzenia. Nie twierdzi,ze Maryja jest Bogiem ,czwartą osobą Trójcy św i podobnych bzdur.

  Twierdzi, ze Maryja jest ściśle zjednoczona z Panem Bogiem, tak scisle, ze jej wola jest w peni podporzadkowana i zgodna z wolą Pana Boga. Maryja radosnie i dobrowolnie zgadza sie z Panem Bogiem we wszystkim, gdyż będąc wniebowzięta staje przed Panem Bogiem twarzą w twarz, ma bezposredni dostęp, a druga osoba Boska, czyli Jezus Chrystus z woli Boga jest jej synem. Maryja jak nikt inny zna też mądrość Pana Boga i dobroć, króra jest zupełnie czymś innym niz mądrość i dobroć ludzi, zwłaszcza żyjacych na tym łez padole.

  Kazdy jest zaproszony do zbawienia i uczestnictwa w tym samym co Maryja, jeśłi wypełni warunki okreslone przez Jezusa Chrystusa.
  Są tacy którzy wypisują brednie na temat objawień, ale są tez tacy , ktorzy otrzymali np. dar uzdrowienia z cieżkich chorób.
  Oficjalnie potwirdzone i zbadane sa tylko przypadki najcięższe a powrót do zdrowia jest niewytłumaczalny z pubnktu widzenia mozliwości medycyny. Badana to oczywoście zespół lekarzy o róznych swiatopoglądsch i przynależnoci religijnej, także z pogladami ateistycznymi.

 166. Boydar said

  @ (163)

  Optymalnie to granat w pisdę wsadzić a zawleczkę za pokwitowaniem oddać tatusiowi. Optymalnie również, gdyby obywatelki instruktorki zademonstrowały to na sobie.

 167. osoba prywatna said

  Dlaczego Ignacy Mościcki zdelegalizował masońską lożę B’nai B’rith
  http://alternews.pl/uncategorized/dlaczego-ignacy-moscicki-zdelegalizowal-masonska-loze-bnai-brith/

 168. TG said

  Ad. 164.Dekretem papieskim dopuszczalne są objawienia prywatne. Ostatnio większym zainteresowaniem cieszą się orędzia MB przekazane Ks. Gobiemu.Czy na czasie czy już po?. Polecam referaty Ks.Adama Lenika, który znał Go osobiście. Może to wniesie więcej niż najmądrzejsze dyskusje  Ponadto wymowny znak https://www.youtube.com/watch?v=0w8mLqV1Xik

 169. Boydar said

  Aż czkawki dostały (167), ze śmiechu. Bo niby wszystkie, nie akurat tą jedną.

  Dostał od mistrza polecenie to zdelegalizował; za mistrzem nie trafi, już on tam swoje wie, po to jest mistrzem, żeby wiedzieć.

 170. TG said

  Jeszcze jeden film.https://www.youtube.com/watch?v=WDjZHIPHlxc

 171. towarzysz0 said

  Panie Listwa!

  Już dla takiego pouczającego wykładu (oczywiście, bez ironii) warto było dołączyć do rozmowy. Bardzo dziękuję. I nawet Pan mnie nie zmieszał z błotem!

  Tak, wielu prawosławnych piszą bzdury i oszczerstwa przeciwko katolicyzmowi. Tak samo, jak głupie i bezpodstawne są opinie niektórych Rosjan o Polakach. I na odwrót.

  Jak i na płaszczyźnie religii, tak i na narodowościowej płaszczyźnie zależy mi jednak na, ( o ile jest to możliwe bez rezygnowania z własnej tożsamości) jakimś porozumieniu, współżyciu. Zwłaszcza wobec narastającego zagrożenia ze strony świata muzułmańskiego.

  Gdy oni (prawosławni) piszą – św. Augustyn prawosławny, czyli prawy. Czy my, katolicy, z tym się nie zgadzamy? Przecież nazwanie św. Augustyna prawosławnym nie oznacza, że on, św. Augustyn akceptował ww przez Pana błędy prawosławia: Filoque, Czysciec, prymat, moment przeistoczenia, praktyki liturgiczne kapłaństwo, rozwody, odpusty, nieomylność nauczania, niepokalane poczęcie, dogmat wniebowzięcia.

 172. osoba prywatna said

  Dr Robert Zajac – $700.000 utraconego zysku rocznie z powodu nieszczepienia dzieci.
  .https://www.youtube.com/watch?v=5SDdFf3zQ5M

  Aga- Wczoraj (12:29)
  Ostatnio kolejny raz zostalem wezwany do zaszczepie nia swoich dzieci. Podsunalem lekarzowi karteczke, zeby napisal mi ze gwarantuje ze po tej szczepionce nic sie nie stanie mojemu dziecku a jesli cos sie stanie to za to zaplaci.. Lekarz nie podpisal. Podlozylem mu kolejna ze odmawia podpisu pod moim pismem. Lekarz tez nie chcial podpisac. W koncu powiedzial ze nie musze szczepic swojego dziecka ale musze liczyc sie z wezwaniem do sanepidu. Po miesiacu wezwano mnie do sanepidu. Pani ktora straszyla mnie kara za niezaszczepienie dziecka rowniez nie podpisala karki ze mojemu dziecku nic sie nie stanie po podaniu szczepionki i ze zaplaci za ewentualne zle skutki tej szczepionki. Pani odmowila. Nie ukarala mnie tez kara. Tak jakby sobie zapomniala po co przyszedlem…. Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego oni sie boja skoro szczepienia sa tak potrzebne i bezpieczne?

 173. osoba prywatna said

  Żyjemy w posoborowym matrixie | Olga Bojar
  .https://www.youtube.com/watch?v=JJrRUoDb6aE

 174. Boydar said

  @ Towarzysz0

  „… zwłaszcza wobec narastającego zagrożenia ze strony świata muzułmańskiego …”

  Jedno rzucone hasło „bij muzułmana” i nie ma ani jednego po trzech dniach. Bo który to, to „widać słychać i czuć”. Są natomiast zupełnie inne „zagrożenia” i raczej skoncentrujmy się na nich. Dodatkowy ogon można bez trudu amputować, wątroby z nowotworem już nie za bardzo.

  Komentarz (171) bardzo misię podoba, jest wyważony.

 175. NICK said

  https://wpolityce.pl/polityka/397337-tylko-u-nas-tajemnicza-smierc-pawla-chruszcza-rozmawialem-z-nim-krotko-przed-smiercia-nie-wierze-ze-targnal-sie-na-zycie

  KGHM w tle.

 176. NICK said

  Boydar. (151).

  „prawosławia cudownym zrządzeniem losu Sanhedryn nie zauważył.”

  NIE?
  I nie pisz Pan o „źródłach”.
  NIC. Najlepiej.

  P.S. Uczestniczy Pan w rozpindalaniu Gajówki.
  Tej Prawdziwej.
  Jak solidarność?

 177. Sebastian said

  USA, działając w interesie Izraela, zablokowały rezolucję ONZ, która nawoływała do ochrony Palestyńczyków. Polska wstrzymała się od głosu. Wiadomo, że w tej sytuacji nasz głos i tak nie miał żadnego znaczenia poza symbolicznym. W momencie jednak, kiedy tak silni gracze pozwalają sobie na popełnianie przestępstw na oczach świata, każdy głos, choćby najbardziej symboliczny, ma znaczenie moralne.

  http://prawy.pl/72711-skandal-polska-wstrzymala-sie-od-glosu-przy-glosowaniu-za-rezolucja-nawolujaca-do-ochrony-palestynczykow/

 178. VAV said

  https://pbs.twimg.com/media/De8MDDBUwAEnQcf.jpg:large

 179. Boydar said

  Panie NICK’u, o tym czy moje komentarze ukazują się w Gajówce, decyduje wyłącznie Pan Gajowy Marucha, no i ja oczywiście je popełniając. Inseminując mi jawnie „rozpindalenie” Gajówki daje Pan świadectwo, że moja, właściwie niezmienna od początku postawa, zaczyna Panu coraz bardziej przeszkadzać. Szczerze mówiąc, zupełnie mi to nie przeszkadza.

  Czy doceni Pan, że potrafię być taktowny i delikatny ? Oraz dyskretny 🙂

 180. Boydar said

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Podatek-na-papieza-7389839.html

 181. narozniak said

  szlachta jerozolimskie knuje
  https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ortodoksyjni-rabini-z-europejskich-miast-debatuja-w-warszawie,261756.html

 182. Sebastian said

  Czasami kapłan i wspólnota znajdując się 500m od katolickiej świątyni odczują „potrzebę” i muszą powydziwiać. Msza w kościele? Toż to takie pretensjonalne. Ornat? A kto tam dzisiaj nosi ornat? Alba i stuła wystarczą. Odpowiedni stół? Po co, mamy odpowiednią ilość kajaków. Krucyfiks? Po jakiego wała? Skrzyżuje się wiosła i git. I odcelebruje się jak zwykle byle jak, byle gdzie i na byle czym. A jak się ktoś zapyta o powód tego dziadowania liturgicznego, to się głupio uśmiechniemy i życzymy szczęścia.

  http://www.bibula.com/?p=101934

 183. NICK said

  Panie Sebastianie.
  (173).
  Pan to odłoży na lat 3 do 5.

  Powiem tylko jedno.
  Żydzenie Stolicy Piotrowej trwa.

  Od początku. Truizm.

 184. osoba prywatna said

  Tego już nikt nie cofnie: niedługo Polska zacznie obchodzić Święto Ropoznawania Etniczności, dzięki Prezydentowi…
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/projekt-nowego-swieta-swieto-rozpoznawania-pochodzenia/

 185. NICK said

  „Morawiecki”.

  https://wpolityce.pl/polityka/397517-bardzo-mocne-wystapienie-premiera-morawieckiego-my-wam-pokazalismy-gdzie-te-pieniadze-sa-zakopane-opozycja-w-histerii

  Mocne?

 186. NICK said

  OP. (184).

  TO jest bardzo dobry link

 187. gość said

  Znany zakonnik z zakazem wypowiedzi! Kara za prawdę o papieżu Franciszku, biskupach i islamskich imigrantach?!

  Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE – znany rekolekcjonista, kaznodzieja i kapłan z zakonu paulinów otrzymał zakaz wypowiedzi publicznych i przeniesiono go z Wrocławia do klasztoru paulinów w Łęczyszycach koło Grójca. O sprawie poinformował na swoim profilu na Twitterze red. Rafał Dudkiewicz z Polskiego Radia24.

  Ojciec Pelanowski w swoich kazaniach wielokrotnie sprzeciwiał się sprowadzaniu do Polski islamskich imigrantów i ostro krytykował papieża Franciszka, a także polskich biskupów w tym arcybiskupa metropolitę łódzkiego Grzegorza Rysia, Prymasa Polski Wojciecha Polaka, którzy bezrefleksyjnie naciskają na otwarcie się Polski na islamskich przybyszów.

  Według red. Dudkiewicza, decyzję tę podjął generał zakonu paulinów, a ojciec Augustyn Pelanowski może sprawować Mszę Świętą jedynie prywatnie:

  http://dzienniknarodowy.pl/znany-zakonnik-zakazem-wypowiedzi-kara-prawde-o-papiezu-franciszku-biskupach-islamskich-imigrantach/

 188. osoba prywatna said

  Poruszanie nogami kluczowe dla zdrowia mózgu i układu nerwowego
  http://kopalniawiedzy.pl/nogi-miesnie-strefa-podprzykomorowa-nerwowe-komorki-macierzyste-ruch-Rafaella-Adami,28231

 189. gość said

  Byle jak, byle gdzie, na byle czym

  Czasami kapłan i wspólnota znajdując się 500m od katolickiej świątyni odczują „potrzebę” i muszą powydziwiać. Msza w kościele? Toż to takie pretensjonalne. Ornat? A kto tam dzisiaj nosi ornat? Alba i stuła wystarczą. Odpowiedni stół? Po co, mamy odpowiednią ilość kajaków. Krucyfiks? Po jakiego wała? Skrzyżuje się wiosła i git. I odcelebruje się jak zwykle byle jak, byle gdzie i na byle czym. A jak się ktoś zapyta o powód tego dziadowania liturgicznego, to się głupio uśmiechniemy i życzymy szczęścia.

  http://breviarium.blogspot.com/2018/06/byle-jak-byle-gdzie-na-byle-czym.html

 190. gość said

  KARDYNAŁ Z WATYKANU WEŹMIE UDZIAŁ W SPOTKANIU GRUPY BILDERBERG

  Oficjalna strona sławnej globalistycznej konferencji Bilderberg opublikowała listę uczestników tegorocznego spotkania, które odbędzie się w dniach 7-10 czerwca i odbędzie się w hotelu NH Lingotto w Turynie we Włoszech.

  W tym roku lista oficjalnych uczestników zawiera imię o szczególnym znaczeniu: „kardynał” Pietro Parolin z Watykanu. Parolin jest watykańskim sekretarzem stanu, co oznacza, że jest on prawą ręką „papieża” Franciszka.

  https://gloria.tv/article/9pMZKahGNM1d3pL4Yc4Uuu41s

 191. osoba prywatna said

  Pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego Monika Ekiert obecnie robi karierę w USA. Polscy widzowie znają m.in. z serialu ,,Barwy szczęścia”. Tym razem zadbała o światowy rozgłos, choć o jej kreacji, którą zaprezentowała w Cannes, było głośno głównie w Izraelu.
  Sukienka, jaką założyła na festiwal filmowy w Cannes, przedstawiała gwiazdę Dawida oraz zdjęcie Jerozolimy.

 192. NICK said

  Rodzaj reasume.
  Tłumaczenie: Ola Gordon.

  http://www.bibula.com/?p=101949

 193. NyndrO said

  …tylko po co zrobiła se również blond-kudły?

 194. NICK said

  Maniakalnie powtarzam.
  O dobrej.
  Rewolucji.
  DOBREJ.

  wznawiam pytania:

  https://www.bing.com/videos/search?q=depeche+mode+where+is+the+revolution+you+tube&view=detail&mid=37D0328ED20CD41B0FD737D0328ED20CD41B0FD7&FORM=VIRE

 195. gość said

  RANKING NAJLEPSZYCH ROSYJSKICH UCZELNI

  Agencja RAEX sporządziła spis rosyjskich uczelni klasyfikując je według poziomu nauczania. Na czele uplasowały się trzy uczelnie moskiewskie.

  Informację o rankingu rosyjskich uczelni podała w środę agencja RIA Nowosti. Ranking agencji RAEX nie pozostawia wątpliwości, że najsilniejszym ośrodkiem akademickim w Rosji jest stolica tego kraju. Pierwsze trzy miejsca zajęły własnie uczelnie z Moskwy. Jako najlepszy określono Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. M. W. Łomonosowa. Zaraz za nim znalazły się Moskiewski Instytut Fizyczno-Techniczny i Narodowy Jądrowy Uniwersytet Badawczy.

  Dopiero na czwartym miejscu znalazł się Sanktpetersburski Uniwersytet Państwowy. Piąte miejsce zajęła kolejna uczelnia z Moskwy – znany Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych. Za nim znalazła się Wyższa Szkoła Ekonomiczna z Moskwy, Narodowy Badawczy Tomski Uniwersytet Technologiczny, Narodowy Badawczy Nowosybirski Uniwersytet Państwowy, Moskiewski Państwowy Uniwersytet Techniczny im. N. E. Baumana i Sanktpetersburski Uniwersytet Politechniczny im. Piotra Wielkiego.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/ranking-najlepszych-rosyjskich-uczelni/

 196. snag said

  Jak trzymać snaga z daleka od gajówki i oddać Polskę walkowerem? Przeładować forum tematem religii – Chałupa płonie a ci, rzymscy czy prawosławni? A żydki nie śpią ,…

  ——-
  Snagu, nie w Tobie ratunek. Nie od Ciebie oczekujemy dobrych rad i zrozumienia polskości.
  Admin

 197. Antymarxista said


  Karoń o tak zwanej leczniczej MARIHUANIE, czyli o ZBRODNI zawartej w pojęciu „medyczna marihuana”?

 198. Boydar said

  – „… Rosjanie /i Niemcy/ podzielili wasz kraj trzykrotnie …”
  # Najbardziej rosyjska z tych Rosjan to była Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg

  – „… konflikt między Żydami i Polską zaczął się kilka lat temu …”
  # przedtem żadnych konfliktów nie było, rżnęli nas jak chcieli

  – „… Żydzi stanowili małą mniejszość, byli bardzo zamożną mniejszością, i wielu Żydów posiadało wiele nieruchomości …”
  # tak, była ich mniejszość, niecałe sześć milionów; a te nieruchomości wbrew talmudowi musieli dopiero ukraść (co za wstyd !) tym bezczelnym gojom bo ci po dobroci oddać nie chcieli

  – „… teraz Polacy nie mogą po prostu lekceważyć tych roszczeń …”
  # spoko majonez, panie Shamir, Polacy jako jedyni w Polin mogą je zlekceważyć a nawet niestety muszą; oni tu nic swojego nie mają

  Qurwa, jemu to chyba cały think tank psycholi to pisze, jeden by tyle squrwysyństwa nie wymyślił.

  Ale jedno wskazuje słusznie; cały zamysł Stalina miał na celu rozj.ebanie hegemonii kahałów. No i chyba się jak widać udało.

 199. NICK said

  BAT Out of [hell].
  Trudno.
  Kumplowi z Anią.

  Co lubicie z deflepardóff?

 200. gość said

  Winnicki ostro atakuje rząd PiS: „Oszukaliście ws. imigrantów”

 201. revers said

  Rzad otwiera sie na imigrantow …

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/575565,rzad-otwiera-sie-na-imigrantow-praca-pieniadze.html

 202. NICK said

  Miało być ostrzej.
  Niech będzie TO.
  Z Królowej siedzibą we tle.

  https://www.bing.com/videos/search?q=%C5%9Bpiewaj%2c+%C5%9Bpiewaj+you+tube&qpvt=%C5%9Bpiewaj%2c+%C5%9Bpiewaj+you+tube&view=detail&mid=B891E0B2637B31FF710AB891E0B2637B31FF710A&&FORM=VRDGAR

 203. revers said

  Panowie Carlos z panem Boydarem, sprzeczaja sie czy chuj to huj w porawnej polszczyznie, a tymczasem nalezy niezwlocznie modyfikowac slowa samego Sienkiewicza, bylego szefa ABW a po kondzieli Henryka S. prawnuka, ze nihuj tylko doopa, doopa i kamieni kupa jest w RP.

  http://dzienniknarodowy.pl/przyszla-ambasador-usa-zaczyna-skandalicznych-naciskow-polske-takiego-sojusznika/

  Nowa ambasador stanow pani Mosbacher , podobnie jak pani ambasadorka Izreala bedzie pisala nowa ustawe IPN, zmieni prawo o sadach, i w koncu dorzuci muzulmanow by bylo wiecej Islamu nad Wisla. napewno w kwestii prywatyzacji tez ma swoej pro 447 zdanie, czyli bilion na stol i bez bezspadkowego gadania

 204. snag said

  Boydar ,…

  Wam koorwa nikt nie dogodzi – Wczytaj się w całość zamiast onanizować zdaniami wyciętymi z kontekstu – Jemu chodzi o 300 miliardów i fakt że chcą was bzyknąć a nie o lekcję historii – Zamiast pieprzyć napisz coś mądrzejszego i bardziej przekonującego i opublikuj gdzie ludzie który wiedzą coś o żydowskiej naturze i traktowaniu gojow czytają zanim zostawia was bezdomnych, bez ojczyzny i z gołą doopą ,…

  Na koniec … Facet nie adresuje do ciebie czy kogoś na gajówce a do paru milionów* którzy go czytają, mają trochę sumienia, dość żydowskiego dziadostwa i w doopie twoje ‚szczegóły’ ,…

  *Jego artykuły są publikowane na kilku anty-establishment stronach na które zaglądam i gdzie między innymi piszą tacy jak Finkelstein, Judd i im podobni ,…

 205. osoba prywatna said

  ALEKSANDER JABŁONOWSKI MACIEJ PORĘBA I GEOPOLITYKA POLSKA 03VI2018
  .https://www.youtube.com/watch?v=sjxINWqiXRI

 206. Ale dlaczego? said

  Ad 133.

  Logika to trudna dziedzina.
  Dość logicznie napisałem o 300 fokach.
  Rozsądek, roztropność, miłosierdzie i szacunek do życia, do słabszych. To już abstrakcja.

  Miotają się ludzie o prostackich umysłach. Od wyrzynania wszystkiego co żyje do głoszenia że „życie drzewa jest ważniejsze od życia człowieka”…

  Ile to tysięcy lat temu mędrzec chiński pisał o ZŁOTYM ŚRODKU?

 207. revers said

  Pan Wladyslaw K.-K. „Patriotyzmu nie będzie nas uczył człowiek, który przez lata był na żołdzie międzynarodowej finansjery”

  http://dzienniknarodowy.pl/o-morawieckim-patriotyzmu-bedzie-nas-uczyl-czlowiek-ktory-lata-byl-zoldzie-miedzynarodowej-finansjery-wideo/

  Nareszcie ktos z przylepno-buforowego PSL cos konkretnego powiedzial o premierze RP.

 208. Boydar said

  Aaaaaa … bzyknąć … rozumiem. A nas to znaczy kogo ?

 209. snag said

  196 ,…

  … a czy ktokolwiek, kiedykolwiek przekonał was że ‚nie tędy droga’ ??? ,…

 210. Boydar said

  My teraz mamy inne zmartwienia niż chciałby Mój Ulubiony Stanisław 🙂

  https://kobieta.onet.pl/dziecko/ciekawostki/gawarisz-pa-ruski-sprawdz-czy-znasz-rosyjskie-slowa-quiz/dyypdh6

 211. tube said

  https://wiadomosci.wp.pl/jasna-deklaracja-usa-ws-baz-wojskowych-w-polsce-pytania-tez-do-szefa-nato-6259916773680769a

  ZA GLEBOKO WESZLI W ODBYT AZ ZABOLALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 212. Boydar said

  Śluzem się musimy też zająć, kto smaruje ten jedzie

  https://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/ginekolozka-namawia-do-spania-bez-majtek-akcja-wietrzenie-narodowe-cieszy-sie-coraz/5h14enk

 213. NICK said

  Lubelak i kobieta.onet.pl

 214. Boydar said

  Ja uważam że to może i śmieszne ale ma sens.

 215. Piskorz said

  re 204 Popieram całkowicie…też jestem tego zdania.

 216. snag said

  Zamiast Shamir’a ,…

 217. Listwa said

  @ 171 towarzysz0
  Czasami zbyt pochopnie staje się impertynencki.

  „Gdy oni (prawosławni) piszą – św. Augustyn prawosławny, czyli prawy. Czy my, katolicy, z tym się nie zgadzamy? Przecież nazwanie św. Augustyna prawosławnym nie oznacza, że on, św. Augustyn akceptował ww przez Pana błędy prawosławia”

  – nie akceptował, ale też św Augustyn nie należał do prawosławia i prawosławni robią nadużycie sugerując, że ojcowie Kościoła sprzed 1054 należeli do Cerkwi. Konstantynopolski wschód Imperium Rzymskiego robił problemy przez swoją chęć dominacji nad całym Imperium, ale też miał skłonność do własnej interpretacji nauki chrzescijańskiej, towarzyszyła temu wielowiekowa niechęć między meszkańcami wschodu i zachodu. Ok roku 800 pojawił sie Focjusz, to on był autorem zamieszania z Filioque.

  Ale Rzym i Konstantynopol dogadali się i w 842 obchodzone było wspólnie święto prawosławia. Stąd zapewne Cerkiew przyjęła nazwę prawosławie, ona nie oznacza prawy, prawości, a chodzi o prawowierność. Czyli chodzi o zgodność z autentycznym chrześcijańskim nauczaniem pierwotnym. Prawosławni głoszą, że oni są zgodni z tym nauczaniem i są prawowierni oraz że Kościół katolicki odstąpił od niego i prawowierny nie jest. Ale zamiast dowodów rzucają slogany.

  Chrystus założył jeden Kościół, powołał apostołów, klucze władzy dał Piotrowi, określił doktrynę. Pierwsze trzy wieki to prześladowania i męczeństwo licznych chrześcijan, początek i pierwsze prześladowania były w Jerozolimie, nie Rzymie.
  Był jeden Kościół , aż do umownej daty 1054, choć schizma wschodnia to proces w okresie ok 1054 – 1438. Protestantyzm to ok. 1500r. Przy podziałach pojawiają się też ich nazwy, służy to też odróżnianiu grup. Prawosławni wpadli na pomysł, że w swoich kręgach określają Kościół katolicki jako nierządnice, zdrajcy, odstępcy, siebie zaś za jedynych prawowiernych. W kręgach katolickich twierdzą, ze prawosławie i katolicyzm to jeden Kościół (moderniści niszczący Kościół mówią prawie jeden) , z tym, że oczywiście katolicyzm wg prawosławnych robi błędy doktrynalne, a oni głoszą idealną naukę. Do tego dokładają manipulowanie nazewnictwem, bez wnikania w szczegóły i historię wydarzeń.

  Pisząc że sw Augustyn był w Cerkwi i Hieronim i inni, zacierają istniejącą róznice organizacyjną, historyczną, doktrynalną z korzyścią dla prawosławia, licząc na powiększenie swych szeregów o nieświadomych katolików.
  Jednak to oni zburzyli istniejący porządek, zaczęli od uwag i watpliwości odnosnie trzech dogmatów (czyli Filioque, Czyściec, prymat papieski.), odgrzali kotlet Focjusza i doszli do całkowitego zerwania istniejących od 1000 lat więzi oraz podjęli się reinterpretacji nauki pierwotnej, i ewoluują dalej.

  Jak pisze ks. Tomasz Dąbrowski w swym opracowaniu nt. róznic doktrynalnych i liturgicznych:

  „Od roku 1054 do Soboru florenckiego w 1439 nastąpiła powolna schizma zwana później prawosławna, lecz własciwie i apodyktycznie żadnego dogmatu całkowicie nie odrzucali, lecz przyjmowali tylko pewną odrębność w szczegółach, odnoszących się do trzech dogmatów.
  Dzisiaj rzecz sie ma inaczej, schizmatycy wprowadzili z biegiem czasu dalsze zmiany i odrzucaja niektóre dogmaty wprost, nie jest to już czysta schizma ale schizma połączona z herezją, czyli błędnowierstwo.
  Jak dawniej tak i obecnie nie umieją , a moze nie chcą, schizmatycy określić różnic dogmatycznych. Okreslenia były i są chwiejne, czasami nieco odmienne. Rozróznienie w tej mierze są trudne , bo działa dogmatyczne schizatyckie są rzadkie, róznobrzmiące, niejasne i niedokładne”.

  Gdyby mówić że św Augustyn był w Cerkwi bo był prawy, to tego typu sformułowania byłyby mylące. I to mylące w zakresie, gdzie jest prawdziwy Kosciół a gdzie jest odstępstwo, czyja nauka jest prawowierna, a czyja błędnowierna, kto należał do Cerkwi a kto do Kościoła i to poprzez podmianę nazewnictwa i dezorientację.

  To co katolickie niech pozostanie katolickie, a o należących do Kościoła nie nalezy mówić że byli w Cerkwi lub byli prawosławnymi. Jednocześnie prawosławni unikają kto co uważał i czego nie podzielał.

  Niech oni nie kradną nazw, osób, nie fałszują przynalezności, nie podmieniają znaczeń. Negują znacznie np Fatimy jak masoni, negują prymat jak protestanci i pouczaja wg swej logiki jacy to oni prawowierni,

  Cos o Filioque mówią na trzymając się kurczowo jednego zdania i swojej interpretacji.

  Tą rzeczywistośc trzeba poznawać:

 218. Listwa said

  ad 215
  od 8 min.

 219. VAV said

  Putin robił śmieszne miny podczas sciskania sie przdstawicieli Rosji i Austrii po podpisaniu umowy o dostawach gazu do 2040 r. Między Gazprom Export a OMV Gas Marketing & Trading GmbH. Alexey Miller, Przewodniczący Komitetu Zarządzającego Gazpromu i Rainer Seele, Prezes Zarządu OMV, podpisali w Wiedniu umowę przedłużającą do 2040 r. Istniejącą umowę między Gazprom Export a OMV Gas Marketing & Trading GmbH na dostawy rosyjskiego gazu do Austrii . Umowa obowiązywała do 2028 r.
  .https://www.youtube.com/watch?v=OdNGdE6tnVw

 220. Listwa said

  Tutaj wypowiedź innego fałszerza, jezuity modernisty o. Remigiusz Recław
  Co za głupoty opowiada.

 221. 167. Osoba prywatna said – 2018-06-06 (środa) @ 12:16:00
  Dlaczego Ignacy Mościcki zdelegalizował masońską lożę B’nai B’rith
  http://alternews.pl/uncategorized/dlaczego-ignacy-moscicki-zdelegalizowal-masonska-loze-bnai-brith/
  169: Boydar said – 2018-06-06 (środa) @ 12:52:22
  Aż czkawki dostały (167), ze śmiechu. Bo niby wszystkie, nie akurat tą jedną.

  Masoneria była wyznaniem wiary Nowego Izraela dla HANDLU I EKSPLOATACJI NIEWOLNIKÓW. Oliver Cromwell chciał najpierw Handlować Żydami więc załadował Żydami zdezelowane staki i popłynął na Jamajkę, gdzie był hiszpański targ niewolniczy. Hiszpanie nie chcieli jednak Żydów kupować wię kazał staki z Pejsatymi ZATOPIĆ.
  Został przy tym Pouczony, że WEDŁUG PRAWA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO – a Purytanie byli chrześcijanami – to Prawo do Handlowania i Posiadania niewolików mają TYLKO RZYMIANIE czyli Żydzi.
  Moja amerykańska kuzynka, prowadząca blog o Prawdzicach, zaklęła mnie w capa rewelacją, że Biblia i Talmud – jako STATUTY Kapitału Kryminalnego – zostały upowszechbnione przez Rzymian DLA PODBOJU ŚWIATA. Odpowiedziałem, że Stary Testament jest kroniką Plemienną a konstytucją Kapitału Kryminalnego jest Talmud. Jednak Asz twierdził, że Biblia jest INDOKTRYNATEM Talmudu. Młodzież żydowska mówiłą: BIBLIA JEST WODĄ A TALMUD WINEM – Przed winem trzeba się napić czystej wody.
  Według doktryna angielskiego Konserwatyzmu kapitał historyczny Rządzi kapitałem politycznym i finansowym. Karol Marks podał MASOŃSKĄ formułę angielskiego konserwatyzmu: Jest Jeden Bóg w Trzech Osobach: TECHNIKA, PIENIĄDZ I DUPA. Jeśli wymyślił to Cromwell to było to osiąnięcie na miarę masońskiego OBRZEZANIA PO ŚMIERCI dla konspirowania kapitału krymianlnego jako Nowego Izraela. Żydzi legitymowali się Penisem, po czym masona jako Nowoizraelity z SYNAGOGALNEJ loży masońskiej poznać było nie można. Poza tym kapitałowi kryminalnemu udzielili MASEK w postaci nalanych twarzy Rotszyldy, którzy są Wettytnami-Piastami a nie Synami Jechnatona-Jehowy.
  Ponieważ Postopryczna chciała przeprowadzić w Rosji reformację na sposób niemiecki czy angielski to Przebogaqre monastyry wezwały Polaków, co nazywa się Smutą. Podczas Smuty skarbiec Iwana Groźnego został przewieziony dio tureckiej naówczas Odessy, a był to skarbiec Największy bo każdy podejrzany o posiadnie złota był mazany smołą. Złotem tym finansowano Powstania Kozackie dla HANDLU NIEWOLNIKAMI.
  Turcja jako państwo NIEWOLNICZE żyć bez dopływu niewolników nie mogła i upadła po powstniu imperialzmów europejskich. Rotszyldy próbowały reanimować Turcję Leopoldem II.
  Podczas wojen napoleońskich mafia odeska spod znaku CZASZKI I PISZCZELI Opryczny wywiozła skarbiec Iwana Groźnego do Ameryki kupując Nowy Jork. To spowodowało śledztwo carskie, które opisał Mickiewicz w DZIADACH, co doprowadziuło do powstania Dekabrystów, które obaliło Aleksandra Antymasońskiego. Mikołaj Pałkin szedł na pasku angielskim, ale Anglia okazała się protektorem Turcji więc został zamordowany przez rodzinę.
  Masońska Anglia zmierzała do odbudowy Postoprycznej Riosji jako dostarczyciela Niewoników dla Muzułmańskiego Wschodu, co stało się Konieczne po upadku Leopolda II.
  Szansa na to zaistniała po klęsce Rosji w I.WŚ, na skutek czego władzę w Piotrogrodzie zdobył Paryski Rotszyld LENIN, który wziął na żołd okupacyjną armię niemiecką jako Czerwoną. Ta Armia Czerwona poniosła jednak 2 klęski z Polakami, ale Dzierżyński i Stalin uratowali żydowską rewolucję bolszewicką sprzedając Południową Mongolię nacjonalstom chińskim a Północną Mandzurię samurajom za najemników chińskich i japońskich. Tym najemnikom płacili już nie Rotszykdy a Rokefelery, toteż miejsce wyeliminowanego zamachem Afanazji Kapłan Rotszylda Paryskiego zajął agent Rokefelerów Józef Stalin, który podjął budowę Państwa NIEWOLNICZEGO.
  Skutkiem tego państwa niewolniczego była wielkoprzemysłowa produkcja AMERYKANÓW w Gułagu, w trakcie czego zamordowani 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji. To spowodowało polskie śledztwo przeciw Bolszewikom, których wielu prominantów było w polskiej niewoli. Śledztwo to wykazała IDENTYCZNOŚĆ rosyjskiego Bolszewizmu z nowojorską lożą Czaszki i Piszczele.
  W Antymasońskim Akcie Prezydenckim wprowadzono kategorię Głównej Zdrady Politycznej, do czego zaliczono Przynależność do Partii Komunistcznej i Loży Masońskiej jako JEDNEJ ORGANIZACJI POLITYCZNEJ.
  Przed Antymasońskim Aktem Prezydenckim w Polsce kursowała taka definicja masona: Najpierw Żyd; Potem Czeka i Inteligence Service; Następnie Homoseksualista i Prawdopodobnie Jezuita. Wykształcony w Leningradzie Urainiec mówił mi, że w Związku Sowieckim masoni – których nazywał PLAGĄ – mieli przywilej NIEPODPISYWANIA dokumentów współpracy z KPZS, KGB i innymi organami politycznymi.

 222. Rafal Cz. said


  Mysle do dobry utwor.

 223. Rafal Cz. said

  Panie Wandaluzja, z calym szacunkiem ale czego wlasciwie pan chce? Bo czasu brak na rozwazania.

 224. NyndrO said

  Ja cię szmaciarzu opublikowuje,snag.

 225. hucpa said

  Ciekawe ile w tym paszkwilu prawdy, mrze jaki towarzysz Vladimira Putinowicza powie ?

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/trybunal-wojskowy-o-destrukcyjnej-dzialalnosci-putina-2018-06

  ——
  Ech, znowu ta Wolna Polska…
  Admin

 226. hucpa said

  Zrozumieć żydopate w kaftanie bezpieczeństwa może jaki kojlega,

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/israel-shamir-mesjasz-jest-tutaj-2018-06

 227. Ad 218 Listwa

  Napisał Pan: „Tutaj wypowiedź innego fałszerza, jezuity modernisty o. Remigiusz Recław. Co za głupoty opowiada.”, link .https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw

  W istocie. Ja wytrzymałem do siódmej minuty.
  Jezuita łże jak z nut, ale też nie można na sto procent wykluczyć, że zupełnie nie wierzy w to co mówi, gdy tak (ruki pa szwam) przemawia do maluczkich, jeszcze głupszych od niego samego. Jeśli to ostatnie założyć, to łatwiej nam przyjdzie zrozumieć znacznie wyższej rangi potulnych karierowiczów, choćby w tym czymś, co ciągle jeszcze nosi nazwę Episkopatu.

 228. Yah said

  Ad 215

  Listwa, te „opracowania” ks. Dąbrowskiego, pisząc twoim językiem, są z d…y wzięte. Jak zresztą wszystkie twoje wpisy w których bezczelnie kłamiesz, manipulujesz i przemilczasz prawdę. Bezczelnie przytaczasz ponownie to, czego prawdziwości nie jesteś w stanie udowodnić.

  Listwa – braciszek-kłamczuszek Jen Psaki.

  Wiesz jak się nazywa to co uskutecznisz – HUCPA. Atlantycka HUCPA.

  Ciekawe jak będzie wyglądała twoja aktywność w Gajówce gdy nie będzie moich wpisów. O czy tym biedaku będziesz pisał,

  Gdy nie pisałem w gajówce ( parę miesięcy) naliczyłem jełopie tyle twoich wpisów co teraz robisz w jeden dzień.

  Beze mnie ciebie niema. Jesteś nikim.

 229. revers said

  ad223

  no tak sie bawi globalna oligarchia, Abramowicz z Berezowskim, zona Abramowicza Zukowa z Ivanka Trumpa, co nie zmienilo faktu ze Abramowicz znalazl sie na liscie sankcji „ludzi Putina”.

  https://www.tvp.info/37284169/gdzie-jest-abramowicz-oligarcha-nie-doczekal-sie-na-przedluzenie-wizy

 230. Boydar said

  @ Pan Rozpuszczalnik

  Uważam, że powiedzenie „Jezuita łże jak z nut” to dokładnie taki sam niuans jak „kościół katolicki obchodzi dzień judaizmu” lub „św. Augustyn jest nauczycielem cerkwi”.

  Bez względu na okoliczność, że Jezuitów praktycznie nie ma (podobnie jak np. plezjozaurów), to co jest, nazwę ukradło, i na pewno zrobiło to w bardzo konkretnym celu. Ja bym tego czegoś mimo wszystko nie wspierał, ani słowem, ani myślą, a tym bardziej uczynkiem klawiaturowym. Nawet Pan Gajowy używając określenia „głupie ch.uje” adresuje je polactwu, nie Polakom.

  Wierzę, że Jezuici zrobili wiele na pożytek zwykłych ludzi a Bogu na chwałę. Dlatego poszli na pierwszy ogień (jeden z pierwszych). Obecnie ich skalpy są obnoszone po jarmarkach dla gawiedzi.

  Kłaniam się najuprzejmiej.

 231. revers said

  ad223,227

  i panu gajowemu sie dostalo „Komentarz „fiesta” (bez cenzury)

  To co napisal „ch*j na kaczych lapach” … ” w komenatarzach. tez sie dowartsciowuja fiesty, a303 inaczej.

 232. Boydar said

  Słuszne skądinąd powiedzenie u nas cziornych niet zyskało nową jakość.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201806068104998-sputnik-mundial-rosja-rasizm/

  A tak swoją drogą, jak jeśli mieszkańcy GB uwierzą w te bajki z mchu i paproci, to popularność Putina wzrośnie kilkaset razy. I może właśnie o to chodzi 🙂

 233. Mietek said

  „Od roku 1054 do Soboru florenckiego w 1439 nastąpiła powolna schizma zwana później prawosławna, lecz własciwie i apodyktycznie żadnego dogmatu całkowicie nie odrzucali, lecz przyjmowali tylko pewną odrębność w szczegółach, odnoszących się do trzech dogmatów.
  Dzisiaj rzecz sie ma inaczej, schizmatycy wprowadzili z biegiem czasu dalsze zmiany i odrzucaja niektóre dogmaty wprost, nie jest to już czysta schizma ale schizma połączona z herezją, czyli błędnowierstwo.
  Jak dawniej tak i obecnie nie umieją , a moze nie chcą, schizmatycy określić różnic dogmatycznych. Okreslenia były i są chwiejne, czasami nieco odmienne. Rozróznienie w tej mierze są trudne , bo działa dogmatyczne schizatyckie są rzadkie, róznobrzmiące, niejasne i niedokładne”

  Listwa po raz kolejny udowadnia, że zamieszcza jako swoje teksty innych autorów. Ten sam tekst ukazał sie w innym watku i tam Listwa nie podał autora.

 234. Boydar said

  „Ile w tym paszkwilu prawdy”

  Ależ to sama prawda ! „Zjazd” miał miejsce w lutym 2011. Jeśli referent miał rację, to jak potężna musiała być Rosja w 2011 jeśli przy galopującej destrukcji (za sprawą Putina naturalnie) jeszcze siedem lat później zdołała pokonać w Syrii taką niekwestionowaną potęgę jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej czy okiełznać Turcję, drugą siłę NATO ze strata tylko jednego własnego samolotu 🙂

  Myślę, że cały tekst „referatu” został ściśle uzgodniony z FSB i GRU oraz na wszelki wypadek parafowany na marginesie podpisem Władymira Władymirowicza.

 235. VAV said

  Kto jest zaproszony z Polski na konferencję grupy Bilderberg w Turynie?

  – Applebaum, Anne (POL), Columnist, Washington Post; Professor of Practice, London School of Economics

  – Hajdarowicz, Greg (POL), Founder and President, Gremi International Sarl

  – Sikorski, Radoslaw (POL), Senior Fellow, Harvard University; Former Minister of Foreign Affairs, Poland

 236. Boydar said

  http://www.newsweek.pl/biznes/gospodarka/ceny-benzyny-sejm-uchwalil-oplate-emisyjna,artykuly,428408,1.html – za nowelizacją ustawy głosowało 231 posłów „Zjednoczonej Prawicy”

  „Wzrost cen benzyny jest niedopuszczalny” – Władimir Putin, zimny czekista i tępiciel Rosjan (odpowiedzi na pytania telefoniczne)

  I niech mnie ktoś przekona że Stronnictwo Ruskie nie istnieje 🙂

 237. VAV said

  Globalna elita zbiera się w Turynie na tajemniczym spotkaniu Grupy Bilderberg, w którym biorą udział politycy i liderzy przemyslu, aby omówić populizm w Europie i Rosję. Nie ma nikogo z Chin ani Rosji. Najwiecej osob jest z USA. Patrzac po nazwiskach i naciaganych tytulach to nic ciekawego.
  Na liście uczestników znajduje się 95-letni sekretarz stanu USA Henry Kissinger.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5815011/Secretive-group-global-elite-gather-Turin-latest-Bilderberg-Group-meeting.html

 238. eent said

  O żydowskich roszczeniach z nieco innej strony:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/05/porzadek-prawny-wedlug-plemiennego-boga-starego-testamentu/

 239. NICK said

  Wszystko to wiemy ale zwróćmy uwagę.
  Coraz oficjalniej o lichwie.

  http://www.rp.pl/Opinie/305319938-Skad-w-gospodarce-biora-sie-pieniadze.html

 240. Listwa said

  @ 230 Mietek.

  „Listwa po raz kolejny udowadnia, że zamieszcza jako swoje teksty innych autorów. Ten sam tekst ukazał sie w innym watku i tam Listwa nie podał autora.”
  – Mieciu.
  Nie pitol.

  Komentarz @ 147
  https://marucha.wordpress.com/2018/05/28/komu-jeszcze-w-polsce-ufamy/#comments

  Fakt nie podałem autora, ale popatrz uważnie swymi schizmatyckimi oczami, czy tam jest cudzysłów. Jest?
  Pokaż też jak znajdziesz, gdzie teksty mojego autorstwa zamieszczam w cudzysłów?

  Jak „Listwa po raz kolejny udowadnia” to pokaż heretyku gdzie był choć jeden przypadek gdzie zamieściłem tekst innego autora jako swój? Udowadniasz że jesteś nieuczciwy jak Yah,

  A jeśli w komentarzu podałem tekst bez autora, a teraz podaje ten sam tekst (nieco uzupełniony i poprawiony) wraz z podaniem autora, to jak moze w ogóle przyjść do głowy zarzut „Listwa po raz kolejny udowadnia, że zamieszcza jako swoje teksty innych autorów. „.
  Jesteś Mieciu nielogiczny jak Yah.

  Wchodź na stronę Pana Rozpuszczalnika, bo jest dobra i pisana wzbogaconym stylem publicystyki, i ucz się logiki, zamiast wchłaniać teksty prawosławne, a przy okazji ich tendencyjność, fałsz, propagandę, zwichniętą logikę.

  Masz:
  http://rozpuszczalnik.blogspot.com/

 241. revers said

  Z perpektywy Niemiec Polski juz nie ma, nie bedzie niepodlegla …
  https://www.magnapolonia.org/z-perspektywy-niemiec-w-europie-nie-ma-miejsca-na-niepodlegla-polske/

 242. osoba prywatna said

  Wielka Brytania: 100-letnia polska emigrantka zamordowana. Bandyta wykazał się okrucieństwem
  http://dzienniknarodowy.pl/wielka-brytania-100-letnia-polska-emigrantka-zamordowana-bandyta-wykazal-sie-okrucienstwem/

 243. Listwa said

  @ 225 Rozpuszczalnik

  Autorytet Episkopatu jest zerowy, na ich własne życzenie.

  Niezaleznie od tego czy .Recław wie że opowiada bzdury, czy nie wie, to i tak opowiada głupoty. W dalszej cześci pokazuje jak rozpozanać Lefebrystów i wyszło mu nawet, że stronę „Polonia Christiana” też robią Lefebryści.

  To wygląda komicznie jak ktos wie o co chodzi.
  Ale ten lis nie robi tego przypadkowo. On wie że Bractwo Piusa X trzyma fundament Tradycjonalizmu katolickiego, a inne strony interentowe nawiązujące do Tradycjonalizmu również pracują na rzecz Tradycjonalizmu, a przeciw takim jak on.

  Robi jawnie z Bractwa tych „złych od których trzeba trzymac sie z daleka”, bo jak powiada katolik nie podważa soboru, a gadaniną że wszystkie strony tradycjonalistyczne bądź sympatyzujące z tradycjonalizmem są autorstwa lefebrystów i kryją się za nimi „źli lefebryści”, żeby nieswiadomi sprawy jego słuchacze, stronili od wszelkich takich stron i treści.

  Cwany farbowany lis od Jezuitów.

 244. osoba prywatna said

  I uciekli na sygnale, zamiast z 5 zabić.
  http://dzienniknarodowy.pl/afrykanscy-migranci-zaatakowali-patrol-karabinierow-salvini-zerowa-tolerancja-deportacja-wideo/

 245. osoba prywatna said

  Głos parcha, po marokańskim parchu.
  http://dzienniknarodowy.pl/francuski-dziennikarz-nielegalne-obozy-migrantow-calais-paryzu-wina-wegier-polski-wideo/

 246. troll polonii said

  241
  Osoba prywatna.
  Prawde mowiac, wine za masowa emigracje z Bliskiego Wschodu ponosi PRZEDE WSZYSTKIM Francja za zniszczenie Libii i bombardowanie Mali- bylej kolonii francuskiej. Okradli Tuaregow ze zlota i podpalili im domy.
  Francuski „filozof” Bernard Henry-Levy nawolywal do napadu na Libie… niech sie teraz martwi, kogo zaprosil do Europy. Cale zydostwo czeka az Europejczycy oczyszcza dla nich Bliski Wschod i reszte dobija w Europie. Wreszcie beda mieli lebensraum. Voila!

 247. osoba prywatna said

  Może to prymitywne żołdactwo wybije się samo.
  http://forsal.pl/artykuly/1128949,litwa-zderzyly-sie-cztery-wozy-opancerzone-usa-13-zolnierzy-rannych.html

 248. osoba prywatna said

  Desant bandziorów na plaże w Ustce z podkładem AC/DC.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/cwiczenia-baltops-desant-amfibii-na-plaze-w-ustce,843277.html

 249. Listwa said

  Są takie prawosławne mądrale, co podważają sens i prawdziwość objawień w Fatimie (ale tez inne).
  W czym są zgodni z masonami i wrogami chrześcijaństwa, bo według nich nic na ten temat nie ma w „Dziejach apostolskich”

  (@ 46 TG
  Objawienia prywatne są dopuszczone, jeśli są zbadane oraz tylko wtedy, gdy wynik weryfikacji jest pozytywny, to znaczy objawienia pochodzą z „nieba” a nie są demoniczne. Treści ks. Gobi nie były oficjalnie weryfikowane, ks. Lenik nie należy do tych objawień. Trzeba bardzo uważać, wchodząc w tematykę objawień. Szatan jest bardzo inteligentny, kto zaczyna z nim grać w niewinne szachy to skończy w piekle. )

  Zapominają że Pan Bóg stwórca wszystkiego, może zrobić co zechce, a nawet PIsmo św nie może Go ograniczyć.
  Jeśli są prawdziwe objawienia Maryjne, towarzyszą im tez dowody prawdziwości.

  Objawienia Fatimskie były badane i uzyskały potwierdzenie, że rzeczywiście uczestniczyła w nich Matka Boża.
  A jeśli były prawdziwe, to występowanie przeciw nim jest wystąpieniem przeciw misji Matki Bożej i przeciw decyzji Pana Boga.
  Po coś one były. I nic nie są warte kiwania się przed Ikonami, gdy jest bunt i nieposłuszeństwo przeciw realnej Matce Bożej i temu co ona chce zrobić i ma do przekazania.

  Niejaki Dądela pisze: „Otóż w objawieniach fatimskich wymieniony został jeden kraj – jest nim Rosja, i zostaje ona wspomniana w bardzo pejoratywnym świetle, gdyż fatimska Maryja radzi ludzkości jak uniknąć kar i nieszczęść nadchodzących na świat z powodu „błędów Rosji”.(…)”

  M. Dądela: „Objawienia Fatimskie z perspektywy prawosławia”

  Otóż Matka Boża powiedziała, że papież poświęci Rosję i nastanie czas pokoju, moje niepokalane serce zwycięży. To nie jest perojatywne.
  Rosja i jej nawrócenie według tego co Matka Boża przekazała, jest istotna w dziejach. Rosja w 1917 r, ani teraz, nie jest oazą świętości, doskonałości, raju i głupotą jest uwazać inaczej, głupotą jest ignorować słowa dotyczące przyszłości, a które za pośrednictwem Matki Bożej przekazało Niebo. Głupotą jest ignorować wskazane kierunki i istotne punkty. Fatima była w przeddzień epoki rewolucyjnej, tego co szerzy sie obecnie takze w Europie, tego co określane jest jako atlantyzm. Trzeba prawdziwe objawienia poznać i rozumieć a nie podważac negować.
  Dzieci fatimskie były proste i niewykształcone, sądziły że Rosja to jakaś zła kobieta która powinna się poprawić.
  A jeśli także w Rosji jest zło i głupota, to nie należy miec pretensji do objawień i podważać je ramię w ramię z masonami, tylko trzeba miec pretensję do siebie. Prawosławni robią błąd.

 250. osoba prywatna said

  Berlin: Palestyńczycy próbowali wepchnąć Izraelczyka pod pociąg za „70 lat mordów na dzieciach ze Strefy Gazy”
  http://dzienniknarodowy.pl/berlin-palestynczycy-probowali/

  Gorzów Wlkp: Pijany kierowca z Ukrainy miał problemy z zaparkowaniem … pod komendą [WIDEO]
  http://dzienniknarodowy.pl/gorzow-wlkp-pijany-kierowca-ukrainy-mial-problemy-zaparkowaniem-komenda-wideo/

  Gdańsk: Pijany Ukrainiec jeździł samochodem po molo. Tłumaczył się, że nie wiedział iż to niedozwolone
  http://dzienniknarodowy.pl/gdansk-pijany-ukrainiec-jezdzil-samochodem-molo-tlumaczyl-sie-ze-wiedzial-iz-niedozwolone/

  Hidżabem należy zakrywać „wdzięki” dziewczynek w wieku nawet poniżej 2 lat, by nie prowokować pożądania! – uważa saudyjski duchowny islamski. Oto jego wywód:
  http://dzienniknarodowy.pl/islamski-duchowny-dziewczynki-wieku-nawet-ponizej-2-moga-prowokowac-pozadanie-wideo/

 251. Listwa said

  „Św. Paweł nauczał: „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1 Tes 5,22). W tym wypadku nawet wielki zwolennik charyzmatyzmu, kard. Suenens przestrzegał, że podłoże tego może być diaboliczne. Może być tak, że w wielu wypadkach zamiast napełnienia Duchem Świętym mamy do czynienia z inicjacją satanistyczną. Śmieszne? Wystarczy sobie przypomnieć Harrisa, który był przyjmowany po parafiach i nałożył ręce na miliony ludzi, rzekomo posługując się mocą od Ducha Świętego. Potem przyznał się, że działał za pośrednictwem demonów, a ludzie ci, przez niefrasobliwość kapłanów, zostali poddani inicjacji okultystycznej i otworzyli się na działanie złych duchów.”

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23119&Itemid=46

  Sutanna przed głupotą i niewiedzą nie chroni. Zielonoświątkowcy i różni charyzmatycy od mowy językami, smiania i wszelkich odpoczynków w duchu św są zagrożeniem nie tylko dla katolicyzmu. Prawosławie to dla nich bardzo podatny grunt. Mądre władze Rosji pogoniły jehowych , może i pogonia i tych zielonych

 252. MirRor said

  Listwa jest Pan po prostu – Lux in Tenebris !

  dzięki wielkie

 253. Lily said

  Wazne dla Polaka!.

 254. revers said

  Pragnienia elit, w tym niestety nie tylko swieckich, Opus Dei rowniez …

  http://www.piotrskarga.pl/obledne-pragnienia-elit–chca-ograniczyc-populacje-swiata-o-90-proc–,8165,i.html

 255. Sebastian said

  Cztery amerykańskie wozy opancerzone Stryker zderzyły się w czwartek w centralnej części Litwy, na drodze Preny-Kowno. W wypadku rany odniosło 13 amerykańskich żołnierzy, którzy zostali przewiezieni na obserwację do szpitala w Kownie – podała litewska armia.

  https://www.tvp.info/37547980/wypadek-wozow-us-army-na-litwie-13-zolnierzy-rannych

 256. Sebastian said

  Mundial 2018. W amerykańskiej stacji naśmiewają się z polskiego godła
  W amerykańskiej „ESPN” zamieszczono wideo, w którym przeanalizowano grupę H piłkarskich mistrzostw świata. Przy omawianiu Biało-Czerwonych dziennikarze śmiali się z polskiego godła, w nieudolny sposób naśladując głos orła.

  https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/758969/mundial-2018-w-amerykanskiej-stacji-nasmiewaja-sie-z-polskiego-godla

 257. Sebastian said

  Nowoczesna chce wprowadzenia Polski do strefy euro. Zaczęli już zbierać podpisy

  Przedstawiciele Nowoczesnej rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją o rozpoczęcie integracji ze strefą euro i zainicjowanie ogólnopolskiej akcji edukacyjnej na ten temat. Za kilka tygodni planują złożyć petycję u szefa rządu.

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Nowoczesna-chce-wprowadzenia-Polski-do-strefy-euro.-Zaczeli-juz-zbierac-podpisy

 258. Sebastian said

  Matka Winstona Churchilla była wyjątkowo puszczalską zdzirą. Jennie Jerome, córka spekulanta z Wall Street Leonarda Jerome’a (związanego z Corneliusem Vanderbildtem) wyszła za utracjuszowskiego brytyjskiego arystokratę i zarazem syfilityka, wpływowego polityka Partii Konserwatywnej Lorda Randolpha Churchilla.Przespała się jednak niemalże z całą heteroseksualną częścią brytyjskiej arystokracji, w tym z późniejszym królem Edwardem VII. A także z akredytowanymi w Londynie dyplomatami takimi jak Herbert von Bismarck. Każdy z nich zastanawiał się później, czy młody Winston Churchill nie jest jego synem. A ich protekcja umożliwiła mu błyskotliwą karierę.

  http://www.polishclub.org/2018/06/06/dies-irae-zarlacz-chruchill-the-darkest-asshole/

 259. snag said

  255 ,…

  Z tego samego orła nabijaliście się na gajowce kilka lat temu promując białą kwokę w koronie – Oberwało mi się oj oberwało kiedy broniłem wersje na ekranie ESPN, w linku ,…

 260. Boydar said

  „… oni są jak podłączeni w szopce do prądu …”

  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/hanna-bakula-o-obecnej-sytuacji-politycznej-w-polsce/7rjd405

  No przecież pisałem tyle razy … 🙂

 261. TG said

  Ad 249. Panie Listwa. Ludzie poświęcają różne rzeczy po to ,aby zło nie atakowało. Nawet jest takie porzekadlo „Boi się jak diabeł święconej wody”. Ja myślę ,że taka była prośba MB,aby ochronić Rosję przed działaniami bolszewików.
  Po drugie,objawienia prywatne pomagają w rozwoju wiary. Nie mają wpływu na zmianę obowiązujących dogmatów. Co do Ks. Gobiego to jego dzieło jest przetrawione przez intelektualistów teologów i stanowi cenny dar dla przypomnienia pozycji kapłana.Ks. Lenik znal i współpracował z Ks. Gobi i dobrze,że pozostawił takie swiadectwo. Jest to jedna z lepszych lektur do przemyslenia. To ,że diabeł jest sprytny to nie odkrycie. Przecież Lucyfer przed buntem był archaniołem, ponadto poszedł na pojedynek z Chrystusem.
  Mając taką inteligencję, cały widzialny świat do kuszenia człowieka o wolnej woli, mysli Pan ,że nie pogra na nosie Bogu kradnąc Mu dusze?Resztę prosze sobie dokończyć, muszę przerwać Jesli bedzie trzeba to podejmę dalszą polemike po powrocie .

 262. NyndrO said

  Pan Boydar się zdenerwował.

 263. gość said

  Rosyjska armia dostanie potężną broń. Nowa super-rakieta balistyczna w służbie już za niecałe dwa lata

  Międzykontynentalna rakieta balistyczna RS-28 Sarmat wejdzie do służby w rosyjskiej armii w roku 2020 – zapowiedział w czwartek prezydent Władimir Putin. Zapewnił także, że Rosja poinformuje w bliskiej przyszłości o innych planowanych rodzajach nowoczesnej broni.

  http://nczas.com/2018/06/07/rosyjska-armia-dostanie-potezna-bron-nowa-super-rakieta-balistyczna-w-sluzbie-juz-za-niecale-dwa-lata/

 264. gość said

  Powstanie armii Unii Europejskiej coraz bliżej. Czas się bać?

  Angela Merkel poparła utworzenie wspólnej unijnej armii, a jak wiadomo co ona postanowi, staje się unijnym prawem. Ma nosić nazwę „Europejskiej Inicjatywy Interwencyjnej” (w skrócie EII) i z założenia działać poza granicami Unii Europejskiej. Wystarczy jednak jedna decyzja, żeby to się zmieniło, a wojsko wkroczyło do krajów, w których „łamana jest praworządność i demokracja”.

  Byłby to ostatni etap praktycznej likwidacji suwerennych państw. Biorąc pod uwagę, jak nasi decydenci cieszą się ze stacjonowania obcych wojsk w naszym kraju, możliwe, że i te przyjmą z radością. Problem z takimi wojskami jest jednak taki, jak z krzyżakami, których sprowadził książę Konrad Mazowiecki do pomocy przy pogańskich Prusach i Jaćwingach, którzy oczywiście chętnie przyjechali, ale wyjechać nie chcieli.

  Tak może być i przy armii USA i przy armii UE. Jeśli ktoś nie jest w stanie zapewnić własnemu narodowi bezpieczeństwa nie powinien mu przewodzić. Jak uczy Ewangelia najemnik nigdy nie umrze za owce, a jedynie swój pasterz, który z tymi owcami czuje więź.

  http://prawy.pl/72794-powstanie-armii-unii-europejskiej-coraz-blizej-czas-sie-bac/

 265. gość said

  PiS wyrzuci senatora za … antysemityzm i prawdę o Żydach. Partia rządząca coraz bardziej filosemicka!

  Rzecznik dyscypliny partyjnej Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski potwierdził, że złożył wniosek, który ma doprowadzić do usunięcia z partii senatora Waldemara Bonkowskiego. Przyczyną takich działań mają być domniemane antysemickie wpisy parlamentarzysty w internecie.

  http://dzienniknarodowy.pl/pis-wyrzuci-senatora-antysemi/

 266. Boydar said

  „… Holenderscy deputowani odrzucili inicjatywę lidera partii Forum Demokratyczne Thierry Bode, który wskazywał na to, że Ukraina musiała zamknąć przestrzeń powietrzną nad Donbasem podczas działań zbrojnych …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806068111442-Holandia-Ukraina-katastrofa-MH17/

  Qurwa, une za chwilę będą głosować że po środzie jest piątek.

 267. gość said

  WŁOCHY: 36 TYS. EURO PODRZUCONO W KONFESJONALE W KOŚCIELE W RZYMIE

  36 tysięcy euro w gotówce znaleźli karabinierzy w torbach zostawionych w konfesjonale w kościele w Rzymie. Funkcjonariusze zostali wezwani przez księdza zaniepokojonego odkryciem podejrzanej paczki.

  Do tajemniczego zdarzenia doszło w parafii Santa Maria delle Fornaci niedaleko Watykanu – podały w czwartek rzymskie media. Gdy ksiądz wszedł do konfesjonału, zobaczył tam paczkę, która wzbudziła jego podejrzenia. Zadzwonił na posterunek karabinierów, by zawiadomić o znalezisku.

  Patrol odkrył w paczce dwie plastikowe torby z pieniędzmi. Okazało się, że było tam 36 tysięcy euro. Karabinierzy prowadzą postępowanie, by wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/wlochy-36-tys-euro-podrzucono-w-konfesjonale-w-kosciele-w-rzymie/

 268. gość said

  Musisz to wiedzieć(315)Giną społecznicy w Polsce i na świecie pod rządami „suwerennych” włodarzy

  .https://youtu.be/znr2nNEXeY0

 269. gość said

  Kolejny kraj mówi NIE! Doskonały wynik w Szwecji partii antyimigracyjnej!

  Najpierw Brexit, potem Węgry, Polska, niemalże Austria, niedawno Włochy, a teraz… Szwecja! Partia Szwedzcy Demokraci cieszy się coraz większym poparciem ku przerażeniu Brukseli.

  We wrześniu w Szwecji odbędą się wybory parlamentarne. Wszyscy zachodzą w głowę, czy Szwecja nie stanie się kolejnym krajem z siłą taką, jaką np. we Francji jest Front Narodowy.

  „Antyimigrancka partia Szwedzcy Demokraci rośnie w siłę przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi. Od ostatnich notowań jej poparcie wzrosło o 3,7% podczas gdy dla rządzonych socjaldemokratów spadło o 4,3%”

  http://lewy.pl/61708-kolejny-kraj-mowi-nie-doskonaly-wynik-w-szwecji-partii-antyimigracyjnej/

 270. TG said

  P.Listwa. Muszę Panu wytknąć niekompetencję i zuchwałość w analizowaniu tego co doktknął Pan bez znajomości wydarzeń.Niebo reaguje w odpowiednim czasie , tak jak ostrzegał przez św.Faustynę o Marszału.Dzienniczek był przez Watykan zablokowany a i teraz np Fronda pokazuje jedną tylko część oraz nadzieję, że jest zbawiony. Gdyby poświecono Rosję ,gdyby znano prawdę o Marszałku, gdyby przyjęto orędzia Gobiego, to może mielibyśmy inną rzeczywistość.Ks. Gobi jak i Ks Martin pokazali jaki przekręt zrobili z objawieniami Fatimskimi, a popularyzowanie Medjugorie jest wpisane w te plany.Orędzia tej drugiej siostry mają dużo wspólnego z wizjami sinej Polski niejakiego Georga Friedmana.Z beatyfikacją siosry Łucji idzie jakoś opornie , nie wiedzą, którą wstawić na obrazki. Gajówka pisała o dwóch i dużo materiałów jest w j. angielskim na you tube.
  „Dzieci fatimskie były proste i niewykształcone, sądziły że Rosja to jakaś zła kobieta która powinna się poprawić” Jak to Pan wymyślił?

 271. gość said

  Tajemnicza śmierć radnego. Pobili dziennikarza Faktu za „wtykanie nosa” w sprawę Pawła Chruszcza!

  Dramatyczny zwrot akcji w sprawie tajemniczej śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. Fotoreporter Faktu zajmujący się na miejscu tą sprawą został brutalnie pobity i skopany przez pięciu napastników, którzy zaczaili się na niego, gdy wracał w środę wieczorem ze spaceru z psami. „Ty policyjna kur…, to za Pawła Chruszcza, zobaczysz!” – usłyszał nasz dziennikarz.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/glogow-pobili-reportera-za-zajmowanie-sie-smiercia-pawla-chruszcza/7ly3zlw

 272. osoba prywatna said

  Tysiące metrów kwadratowych polskiej trawy na MŚ 2018 w Rosji
  https://pl.sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201806078117064-MS-2018-Rosja-polska-trawa-murawa-stadiony-Kaliningrad/

 273. osoba prywatna said

  Odessa wymyka się spod kontroli Ukrainy?
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806078117526-Ukraina-Odessa-nastroje/

  Putin: Ukraina to dla mnie bratni kraj
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806078115379-Wladimir-Putin-Ukraina-Rosja-wspolna-przyszlosc-bratni-kraj/

 274. osoba prywatna said

  Białoruś: wysocy rangą urzędnicy zatrzymani za łapówki.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806078113545-sputnik-bialorus-lapowki/

  Ukraina pochwaliła się suszą na Krymie
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201806058097266-Ukraina-Krym-susza-Sputnik/

Sorry, the comment form is closed at this time.