Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przyszła ambasador USA tropi „antysemityzm” w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2018-06-06 (Środa)

Już niedługo możemy poznać nazwisko nowego ambasadora Stanów Zjednoczonych w naszym kraju. Najpoważniejszą kandydatką na to stanowisko jest Georgette Mosbacher, która podczas przesłuchania przed senacką komisją spraw zagranicznych stwierdziła, że w Europie Wschodniej panuje „antysemityzm”, a jego źródłem jest nowelizacja ustawy o polskim Instytucie Pamięci Narodowej.

Ponadto Amerykanka przyznała, że chce przekonywać polskie władze do przyjęcia „uchodźców”. .

Mosbacher jest kandydatką na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, nominowaną na to stanowisko przez prezydenta Donalda Trumpa. Wpierw musi jednak uzyskać akceptację amerykańskiego Senatu, dlatego była dzisiaj przesłuchiwana przez członków senackiej komisji spraw zagranicznych.

Jedno z postawionych jej pytań dotyczyło wiedzy potencjalnej ambasador o kwestię „antysemityzmu”, a dokładniej jej wiedzy na temat tego zjawiska w regionie Europy Wschodniej.

71-letnia [mogła by się wnukami zająć – admin] bizneswoman i polityk Partii Republikańskiej odparła, iż tematyka jest jej znana, zaś sam „antysemityzm” w naszym regionie miał zostać wywołany przez nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która w swoich założeniach miała przeciwdziałać oskarżaniu Polski o współudział w Holokauście.

Mosbacher zadeklarowała przy tym, że będzie współpracować z polskimi władzami, aby w przyszłości żadne prawo „nie wywoływało uprzedzeń”, ponieważ „nietolerancja w jakiejkolwiek formie jest nie do zaakceptowania”.

To nie jedyny temat, jaki potencjalna amerykańska ambasador chce poruszać z polskimi władzami. Republikańska polityk zapewniła przy tym amerykańskich senatorów, że będzie chciała przekonać rządzących do przyjęcia uchodźców.

Ponadto Mosbacher „zdaje sobie sprawę z zastrzeżeń odnoszących się do poszanowania instytucji demokratycznych w Polsce, ograniczania wolności słowa, niezawisłości sądów i rządów prawa”, dlatego ma zamanifestować swoje przywiązanie do tych wartości.

Na podstawie: wpolityce.pl, dorzeczy.pl.
http://autonom.pl/

Pierwsze słyszę, aby rolą ambasadora było wpierdalanie się (bo inaczej tego nie można nazwać) do polityki kraju, w którym urzęduje. Władzom „polskim” przypominam – oczywiście bez nadziei na odbiór – że Polska nie musi akceptować nominowanego do swej funkcji ambasadora.
Admin

Komentarzy 26 do “Przyszła ambasador USA tropi „antysemityzm” w Polsce”

 1. Joe said

  Obawiam się, że obecne władze przyjęłyby i konia, gdyby cesarz Trump miałby kaprys mianować go swoim ambasadorem.

 2. revers said

  Prof.Wroblewski ” o kwestie praworządności i imigrantów bym się nie martwił, natomiast ta wzmianka o fali antysemityzmu może niepokoić. Wess Mitchell jako chrześcijański syjonista związany ze środowiskiem lobby żydowskiego popiera opinię tego lobby ws. ustawy 447, a pani przyszła ambasador wyraża opinie zbieżne z jego stanowiskiem. To powinno nas niepokoić – dodał profesor.”

  http://dzienniknarodowy.pl/prof-wroblewski-szef-ambasador-mosbacher-syjonista-wspierajacy-ustawe-447-powinno-nas-niepokoic/

  Czyli kasa na stol, wbrew temu co mowi naczelnik i byla premier Szydlo, ktora przed wyborami traktuje ustawe 447 jako element walki wyborczej, mowiac ze wybierzecie PIS to nie bedzie reaizacji ustawy 447, bo przeczez pis to prawo i sprawiedliwosc nie talmudyczna, nie syjonistyczne prawo.

 3. Antypita said

  Wygląda jak lale z Ag.Tow. na Soho.
  Ja będą dla niej antypitką. Ciekawe czy mnie co mi zrobi.

 4. podlasie said

  Ambasador czy gubernator?

 5. osoba prywatna said

  Sądząc po brylach, to może to jakaś znajoma Jurasa, tego z Owsików.
  Też podobnej wielkości nosi, by objąć wzrokiem całą orkiestrę WOŚP.

 6. dardee said

  bardzo intere suka jąca posztać….

  przypomina mi postać pani z rządu w filmie hameryhańskim ”igrzyska głodowe”

  w którym władza kosztem śmierci wybranych kilkunastu osób nie zabija milionów …trzymając ich w luxusowych lub biednych strefach .

  czyli kopiuj wklej dzisiejszego swiata …u nas jest tak że elyty szwiatofe umorzą oczywiście wszystkim wszystkie długi
  ale najpierw w wielkiej kolejnej techno rewolucji ma zniknąć każdy kraj który swoja tradycją i duchem nie idzie w parze z
  analnym oświeceniem mas…

  ewentualnie wielki kryzys i wojna kopiuj wklej lata 1929-1933 czy cóś i dalej az do 1945 .gdzie usa np. w 2025 skasuje cały swiat zginie miliard alb dwa , wiekszosc oczywiscie kobiety i dzieci a ue będzie miała proces norymberga 2 o holokaust na wyznawcach meczetowcach ….

  słowa tej zdzirosławy aszkenazyjskiej ambsador us ra ela swiadczą o wielkim gadzim teatrze jaki się rozgrywa na Słowianach i ich braciach a także na słabszych nacjach które już praktycznie padły pod naporem zawartości kartofla i kotleta z mc donalds we krwi…gdzie absrurdalne retoryki master fikcji przekładają się jednak na ofiary z setek tysięcy dzieci rocznie na całym swiecie.

  Kraje w których ludzie nie podążają za myślami np. George Sorosa i jego mocodawców dostają nową porcję przymusowych szczepionek i zakaz wycofania syntetycznego fluoru z past d. zębów ( patrz zakazy Norwegii czy Danii)

  1 Polska : prezydent D…pa podpisał kolejne 170 mln pln na szczepionki , następnie przy aktywnym sprzeciwie kilkuset tysięcy Polaków wprowadza niekonstytucyjny przymus na kolejne szczepienia

  2. Francuzi dostali także po D..pie za skłonności prawicowo patriotyczne obowiązek gorszy niż w Polsce ,projekt czy może już wdrożenie 30 tys euro kara lub 2 lata pozbawienia wolności…..to wczoraj czy przedwczoraj ogłoszono , zródło wolnemedia.net

  3.Włochy ,,,tu komentarz raczej zbędny . Włosi mają przymus od dawna…

  …kontrolowany tekno global auszwic trwa ….

  Nadzieja w Ludziach Dobrej Woli

  Pozdrawiam

 7. lolek said

  Repnin w spódnicy?
  Na „wejściu smoka” się skończy.

 8. dardee said

  Naturalnie szczepienia sa oprócz wielkiej szkody niestety tylko czubkiem góry lodowej zmian jakie sobą reprezentują a które cały czas postępują ….wręcz lawinowo

  Obserwuje się także kontrolowane przejęcia tw opozycji wzorem np. Egiptu i Bractwa , gdzie to rzucono im majak władzy niczym mięso dla głodnych psów…dziś odsiadują dożywocie lub 25 lat.

  Za hasłem jeśli istnieje opozycja do twoich strategicznych interesów – stań na jej czele.

  kontroluj bydło a tygrysków wyłapuj i kasuj jako pierwszych….

  dobranoc

 9. Majster said

  „Pierwsze słyszę, aby rolą ambasadora było w….nie się (bo inaczej tego nie można nazwać) do polityki kraju, w którym urzęduje.” Panie Gajowy, to stara amerykańska tradycja, jak pisał profesor Jerzy Robert Nowak, już za sejmu kontraktowego amerykański urzędnik powiedział do posłów OKP „słuchajcie naszego ambasadora”. Teraz mamy powtórkę z tego, tyle że jest to jawnie powiedziane.Wielu ludzi to usłyszało i nie da już się nabrać na gadanie o dobrej Ameryce.

 10. NyndrO said

  Wejście smoka? Ona ma w piździe. Ma papiry.

 11. AlexSailor said

  Jeśli mocarstwo lub jakiekolwiek państwo za cel strategiczny ma walkę z antysemityzmem lub czymś podobnym wyimaginowanym,
  np. o prawa zboczeńców, to w zasadzie jest w fazie schyłkowej, która może trwać i 100 lat, ale również i 10.
  Jeśli do tak ważnego miejsca (nie napiszę państwa) wysyła się ambasadora, który już na wstępie czyni
  siebie wrogiem i nie ambasadorem, ale gubernatorem okupacyjnym 40 milionowego narodu.
  A to w sytuacji, gdy konkurencyjne mocarstwo z wielką łatwością może przejąć to terytorium
  za zgodą lub w przypadku nawet obojętności tegoż narodu, to gratulować dyplomacji.
  Polityka us będzie miała taki skutek, że Rosja bez jednego strzału, ba – ku radości zainteresowanych,
  przejmie strategiczne terytorium czy to na zasadzie sojuszu, czy zależności, czy okupacji taniej nawet.

  Tylko braku mocy przerobowych rosyjskiej machiny państwowej i ograniczoności jej zasobów, przede
  wszystkim ludzkich, mogą us politycy zawdzięczać, że jeszcze się to nie stało.

 12. cg said

  jazd europejskich rabinów w Warszawie: http://jackcaleib.com/medium/12677739Z

  W Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja, w której uczestniczyło ponad 30 ortodoksyjnych rabinów z całej Europy. Jak podkreślali, przyjechali do Polski, żeby na własne oczy ocenić, jak wygląda sytuacja społeczności żydowskiej po przyjęciu przez polski parlament ustawy o IPN. (TVN24/x-news)

 13. Polski Punkt Widzenia said

  Lwica salonowa, femme fatale – tak piszą w mediach o przyszłej ambasador w Polsce … 71 – letnia trzykrotna rozwódka (wszyscy mężowie byli milionerami … ostatni mąż, żyd Mosbacher, był nawet swego czasu członkiem amerykańskiego rządu, ministrem handlu), w zasadzie bez doświadczenia w dyplomacji, ale za to długoletnia przyjaciółka prezydenta Trumpa.

  Pani od biznesów kosmetycznych (co widać) i poradników (np. jak wyjść za milionera i dobrze rozwieść się), która już wywołała „burzę” po swoich mało dyplomatycznych wypowiedziach (a przy okazji obnażyła swój żenujący poziom wiedzy o Polsce) … rudowłosa, choć z natury brunetka, i do tego z ochrypłym głosem – taaaka amerykańska ! :-))))

 14. Salcie said

  Prosze najuszanowanszego Panstwa, ambasadoressa Żorżeta Mosbacherowa – nadstawiaczka cymes nad cymesami!
  Wiedziała skubana komu sie nadstawić 🙂
  ———————————-
  Ambasadoressa Mosbacherowa bardziej wyedukowana niż panienki z partii Wolność! – Michalkiewicz

 15. troll polonii said

  To tropienie Polako to najlepsze referencje na stanowisko ambasadora.
  Dokladnie za takie same referencje, Niemcy domagaja sie wyrzucenia z Niemiec amerykanskiego ambasadora, ktory polecil natentychmist zerwac Niemcom wszelki stosunki handlowe z Iranem.
  Na Ukrainie, a konkretnie na Majdanie amerykanski ambasador Pyatt razem z Viktoria Nuland rozdawal kanapki i wspieral na duchu uzbrojona opozycje.
  W Polsce za to jest szansa, ze bedziemy miec pania ambasador, ktora najpierw wygrala konkurs pieknosci w czasie ostatniej Eurowizji a nastepnie przeszla zwyciesko antypolskie interview.
  Wiec nie musi znac art. 41 ONZ o roli ambasadora, bo ona wie lepiej.

 16. Ada said

  Amerykański plastic poczuł się tak silny, zeby zaczynać od krytyki niepodległego kraju ?
  A może jej co innego z ta niepodległością powiedzieli ?
  Kto wie…

 17. Salcie said

  Może by tak tę nadmuchaną Żorżetę podesłać Ewie Kurek by Żorżetę trochę dokształcić? 🙂
  Nie pamiętam czy poniższy wywiad z lutego tego roku był już w Gajówce. Może był. Podobno niezastąpiony Marcin Rola szykuje już nowy wywiad z dr Ewą Kurek. Będę śledzić.
  ———————————————————————————

  Dr Ewa Kurek: „Żydzi zrobili genialny PR na swojej zagładzie!” O słabości PL i oszustwach Izraela!

 18. Salcie said

  Kronika getta łódzkiego / Litzmannstadt Getto – Ostatni rok

  W listopadzie 1940 r., na polecenie Chaima Rumkowskiego, utworzono w obrębie getta Wydział Archiwum. Do jego zadań należało gromadzenie dokumentów mających w przyszłości stanowić podstawę do opisania historii getta. W placówce tej, od 12.01.1941 r. do 31.07.1944 r. pracownicy, w większości dziennikarze i pisarze, opracowywali kronikę getta. Teksty Kroniki redagowano z początku w języku polskim, w okresie od września do grudnia 1942 równolegle w języku polskim i niemieckim, a dopiero od stycznia 1943 wyłącznie po niemiecku.

  Każdego dnia powstawało sprawozdanie dzienne, w którym zamieszczano aktualne na dany dzień informacje o ważnych wydarzeniach z życia getta. Powstawało coś na kształt pozbawionej czytelników, codziennej gazety tworzonej wyłącznie na potrzeby archiwum, po to, by umożliwić przyszłym pokoleniom zrozumienie życia i śmierci w getcie.

  W poszczególnych rubrykach Kroniki, jej twórcy umieszczali najważniejsze fakty ze wszystkich obszarów gettowego życia. Poczynając od opisu aktualnej pogody, liczby urodzin i zgonów, nieszczęśliwych wypadków, po najważniejsze wydarzenia z zakresu zaopatrzenia i produkcji poszczególnych zakładów getta, chorób zakaźnych i przyczyn zgonów. Ponadto, w formie felietonu, powstawały teksty dotyczące różnych aspektów życia codziennego, kulturalnego oraz krążących po getcie plotek i humoru.

  Poszczególne numery Kroniki powstawały w wyniku pracy zespołowej. Czasem fragmenty pisane przez poszczególnych autorów były łączone w jedną całość, niekiedy zaś występują jako odrębne przekazy, zawierające różniące się między sobą omówienie tych samych zagadnień i podpisane inicjałami poszczególnych pracowników Wydziału Archiwum.

  Kronika nie daje pełnego wglądu w codzienność życia w getcie. Jako że tekst w niej zawarty podlegał wewnętrznej cenzurze, niektóre sprawy nie są w ogóle omawiane lub zostały w niej jedynie nadmienione. Poza tym twórcy Kroniki podobnie jak inni mieszkańcy getta byli odcięci od świata zewnętrznego i jak oni cierpieli w straszliwych warunkach gettowej egzystencji, zdając sobie sprawę z rosnącego zagrożenia życia własnego i opisywanej przez siebie społeczności.

  Mimo wspomnianych wcześniej ograniczeń i specyficznych okoliczności powstawania tekstów, Kronika jest jednym z najcenniejszych źródeł do dziejów getta łódzkiego.

  W 2009 r. ukazała się pełna polskojęzyczna, drukowana wersja Kroniki, opracowana przez pracowników Uniwersytetu Łódzkiego i Archiwum Państwowego Łodzi. Jej wydanie poprzedziła publikacja niemieckojęzycznej wersji w roku 2007. Na tych właśnie edycjach – niemieckiej i polskiej bazuje elektroniczna wersja ostatnich dwunastu miesięcy Kroniki Litzmannstadt Getto.

  Kronika
  Sprawozdanie dzienne z niedzieli 1 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z poniedziałku 2 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z wtorku 3 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne ze środy 4 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z czwartku 5 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z piątku 6 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z soboty 7 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z niedzieli 8 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z poniedziałku 9 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z wtorku 10 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne ze środy 11 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z czwartku 12 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z piątku 13 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z soboty 14 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z niedzieli 15 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z poniedziałku 16 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z wtorku 17 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne ze środy 18 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z czwartku 19 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z piątku 20 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z soboty 21 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z niedzieli 22 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z poniedziałku 23 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z wtorku 24 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne ze środy 25 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z czwartku 26 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z piątku 27 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z soboty 28 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z niedzieli 29 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z poniedziałku 30 sierpnia 1943 r.
  Sprawozdanie dzienne z wtorku 31 sierpnia 1943 r.

  http://www.ghettochronik.de/pl/tageschronik

 19. Salcie said

  Kurczę, trzebaby to chyba wszystko zarchiwizować w Gajówce, bo nasi polskojęzyczni przebierańcy mogą wymazać ze strachu przed prawdą .

 20. gość said

 21. RomanK said

  ..to ze pani ambasdor to be..cokolwiek powiedziala tzn ..ze umie mowic:-))))) I moze mowic duzo..bez przerwy…..
  I radze wszystkim lizodupom przygotowac zie na wlasciwy stosunek do pani ambassador….ladne ubranka i komplementy dla panio Ambassador ..duzo komplementow ,,kwiatow I calowanie craczek….I zachwyty nad pieknoscia starej pudernicy:-)))).
  Z drugiej strony popatrzcie ,kto rzeczywiscie bedzie Gubernatorem Polski….patrzcie ne wojskowych….ja mysle ze wojskowy..inaczej nei robnili by takiej szopki..czhyba ze wszystko co robia w Polsce jest decoy…..co moze rowniez miec miejsce…Ale jesli bedzie to ktorys z generalow……a to nie sa zarty….

 22. Rokitnik said

  P. Romanie. Czy pan tak dla jaj kaleczy nasza pisownie ( udawadniajac 30 letnia rozlake z Krajem) czy tylko z niechlujstwa? Powiem panu, ze ceniac MYSLI nie umiem pochwalic FORMY przekazu… Pozdrawiam.

 23. Premizlaus said

  Sporo tynku używa, bo wygląda na 30 lat.

 24. RomanK said

  Paluchy panie Rokitnik.,.nazywaja to neuropathy… w polaczeniu z dysleksja daje efekty:-)))
  Jesli pan woli forme a wiekszosc Polakow- jakies 99.99% tak….maja doskonaly Portal Gazeta…. dla szabes mehesow I druga Polin Shtyme dla szabes mamzero oraz wiele dla mamzerow mehesow I zwycczanjnych troli…..Wiekszosc literatow to przeciez Tuwimy:-)))

 25. NyndrO said

  A was ile jest jakieś procent?

 26. Lily said

  Re 4;Podlasie
  Jak do tej pory ambasador,bo o ile mnie
  wiadomo to Senat/Kongres USA jeszcze nie
  mial swojego zjazdu – posiedzenia w III.R.P. Chociaz po tych czestych wizytach
  oficjeli z III.R,P, wszystko moze sie wkrotce
  zmienic.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: