Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Znany zakonnik z zakazem wypowiedzi! Kara za prawdę o papieżu Franciszku, biskupach i islamskich imigrantach?

Posted by Marucha w dniu 2018-06-06 (Środa)

Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE – znany rekolekcjonista, kaznodzieja i kapłan z zakonu paulinów otrzymał zakaz wypowiedzi publicznych i przeniesiono go z Wrocławia do klasztoru paulinów w Łęczyszycach koło Grójca.

O sprawie poinformował na swoim profilu na Twitterze red. Rafał Dudkiewicz z Polskiego Radia24.

Ojciec Pelanowski w swoich kazaniach wielokrotnie sprzeciwiał się sprowadzaniu do Polski islamskich imigrantów i ostro krytykował papieża Franciszka, a także polskich biskupów w tym arcybiskupa metropolitę łódzkiego Grzegorza Rysia, Prymasa Polski Wojciecha Polaka, którzy bezrefleksyjnie naciskają na otwarcie się Polski na islamskich przybyszów.

Według red. Dudkiewicza, decyzję tę podjął generał zakonu paulinów, a ojciec Augustyn Pelanowski może sprawować Mszę Świętą jedynie prywatnie:

– Ojciec Augustyn Pelanowski, znany paulin kaznodzieja, został przeniesiony z klasztoru wrocławskiego-decyzją Generała Paulinów-do klasztoru w Łęczyszycach, niedaleko Grójca. Otrzymał zakaz publicznych wystąpień i może odprawiać tylko msze prywatne. Kara za mówienie prawdy – napisał dziennikarz.

Rafal Dudkiewicz
@RafalDudkiewic1
Ojciec Augustyn Pelanowski, znany paulin kaznodzieja, został przeniesiony z klasztoru wrocławskiego-decyzją Generała Paulinów-do klasztoru w Łęczyszycach, niedaleko Grójca.
Otrzymał zakaz publicznych wystąpień i może odprawiać tylko msze prywatne.
Kara za mówienie prawdy.
15:58 – 5 cze 2018

Ojciec Pelanowski w swoim kazaniu na uroczystość Świętego Szczepana, 26 grudnia 2017 roku przewidział swoją przyszłość mówiąc:

– Jak mi zamkną usta i będę głodny, i spragniony, i wyrzucą mnie może z zakonu. Może będę przybyszem, będę chory i nagi, w zamknięciu bez pozwolenia odzywania się, to mnie może ktoś z was odwiedzi […], bo moi bracia w wierze mi mogą uczynić to, co Szczepanowi. I patrzcie, kto na mnie pierwszy rzuci kamieniem. Jak dostanę kamieniem w głowę, to może przed śmiercią zdążę wam powiedzieć, kto pierwszy rzucił i tez powiem: „Panie nie poczytaj mu tego za grzech”. I zapewne nie będzie to muzułmanin, tylko ktoś bliski, jak bliscy byli Szczepanowi ci, którzy go ukamienowali. Amen. – tak kończył swoje kazanie w Święto Świętego Szczepana.

Właściwie nie trzeba komentować tej sprawy, a jedynie należy modlić się o za ojca Augustyna Pelanowskiego i jego przełożonych, którzy uciszają odważnego kapłana. Warto wysłuchać w całości dramatycznego kazania, w którym ojciec Pelanowski przewidział swoją przyszłość.

http://dzienniknarodowy.pl

Komentarze 23 to “Znany zakonnik z zakazem wypowiedzi! Kara za prawdę o papieżu Franciszku, biskupach i islamskich imigrantach?”

 1. www said

  Franciszek to mściwy gość boją go i olewają Pana Boga

 2. Antypita said

  A ja się nie boję Www i mam bergolonego kryptożyda pomiędzy kieszeniami portek.

  ——–
  W ogóle nie chodzi o żadne banie się.
  My się też go nie boimy, tylko żal nam milionów ludzi prowadzonych przez fałszywego pasterza.
  Admin

 3. Niech wstąpi do sedeków albo FSSPX. Posłuszeństwo wobec satanistów nie obowiązuje.

 4. A Ka said

  Wszystkim ust nie zamkna,mysle ze nadejdzie dzien kiedy Polacy dowiedza sie prawdy o o.Marku,o o.Stanislawie i ich mordercach!!!

  ——–
  Dowiedzą się… i nic to ich nie obejdzie. Oleją, jak wszystko, co jest ważne dla człowieka.
  Admin

 5. NICK said

  Nomen omen.
  Pisałem i cytowałem Pelanowskiego.
  I co?
  ON, Pelanowski będzie miał zasługi w Niebie i Pamięć Prawdziwą.

 6. lewarek.pl said

  O. Pelanowski powinien być wdzięczny Panu Bogu. Dla zakonnika to próba wiary i charakteru. Nie wszyscy mogą tego dostąpić. Jest po dobrej stronie i niech tak trwa. Trzeba się za niego modlić.

 7. jaja said

  Zanosi sie na to, ze tylko wzorem pierwszych chrzescijan tylko w katakumbach bedzie mozna odprawiac Mszę Święta Trydencką. Przeciez przy takiej lajdackiej postawie Bergoglia, wszedzie gdzie siegaja jego coraz dluzsze szpony to tylko tron z obsadzony przez ucielesnionych belzebubow w miejsce Oltarza, bedzie wielbiony przez durnych nieczytatych „wiernych.”Naprawde trzeba byc skonczonym idiota, zeby herezje wyglaszane przez bergolia moglyby byc uwazane jako nauczanie Biskupa Rzymu. ja juz nawet nie czytam co bergoglio bredzi bo na podszepty sztana lepiej zatykac uszy.

 8. VAV said

  Dlaczego tu nie ma podanego imienia i nazwiska generala Paulinow ktory przesladuje o. Augustyna Pelanowskiego? Powinno byc jego zdjecie, korzenie rodzinne i powiazania z zydomosoneria.
  Zydzi tak was wycwiczyli, ze mowicie ogolniki typu: sad skazal, prokurator oskarzyl itd rzadko podaja imiona i nazwiska tych demonow i wrogow Polakow i Kosciola.
  Tak daleko nie zajedziecie i nic nie zmienicie na lepsze. Nazwiska szabasgojow i zdrajcow i ich twarze powinny byc znane wszystkim Polakom.
  Rys i Polak przebrani za biskuow to zydowskie parchy z nadania Zyda Jana Pawla II.

 9. hucpa said

  Kościół będący emisariuszem Pana Boga na ziemi, żydzi zawsze atakowali z prawdziwą furią i mściwością, za skazanie ich na wieczne potępienie, plemię kainowe, dla nich nie ma ratunku, to prawdziwi krzyżaccy, to oni ukrzyżowali Boga oraz krzyżują ludzi.

  Walczą o nasze dusze, władze, wpływy, bogactwo,. za ich przyczyną następowały podziały na przestrzeni istnienia. Sposoby niszczenia opanowali oni do perfekcji, czy to narodów, jak Rosja, Polska, Niemcy, itd,..czy Kościołów chrześcijańskich.

  =====

  re8

  słusznie, mordy na tapetę z danymi na czerwono.

 10. Polski Punkt Widzenia said

  (8) VAV

  Generałem Zakonu Paulinów – nota bene 86 z kolei, licząc od XIV wieku – jest, wybrany 4 lata temu, o. Arnold Chrapkowski, urodzony w 1968 roku w Dziemianach, w diecezji pelplińskiej (Kaszuby), doktor prawa kanonicznego i nauczyciel akademicki.

  W zeszłym roku do Konfraterni Zakonu Paulinów został przyjęty ks. abp. St.Gądecki – konfratrem jest również o. T. Rydzyk i inne „znakomitości” wiadomego pochodzenia (z zażydzonego Episkopatu) … tak więc komentarz zbyteczny.

 11. NyndrO said

  A ja wygrywam! Zupełnie mam bałwana w dupięę.

 12. NyndrO said

  Chociaż pewnie przegrywam.

 13. Martka said

  Ciekawe, jak długo będą Go trzymać w „uwięzieniu”, z dala od ludzi, którzy Go potrzebują… Dużo dobrego zostawił, choćby na yt – wspaniałe kazania. Są ksiązki. Jest to jedyny jutubowy kaznodzieja, którego słucham, nieraz ze łzami w oczach… niezjadliwi są dla mnie Glas Szustak i reszta tej neonowej charyzmatyckiej ferajny.

 14. Zbyszko said

  Hierarchom Kościoła należy się bezwzględne posłuszeństwo, dopóki mówią PRAWDĘ.
  Ks Na.tanek wypowiedział posłuszeństwo hierarchom którzy mówią nieprawdę i prowadzą powierzone im owce na zatracenie.
  W naszym bezwzględnym interesie jest więc szukanie PRAWDY, bo pójście za księdzem który na (o zgrozo) festynie kościelnym, tańczy na scenie z półnagimi tancerkami, może nas naśladujących ich, pójściem dalej tym tropem, zaprowadzić do piekła.
  Powinniśmy nie tylko nie chodzić na takie festyny, ale bardzo gorliwie, masowo w kościele modlić się za tego księdza, jednego z drugim.
  Jeżeli uratujemy takiego księdza, to Matka Boska nam tego TAM nie zapomni.
  Np współczesny Kościół zdefiniował uznane przez Niego objawienia dane nam w ciągu tych 2tyś lat, jako prywatne i nieobowiązujące, czym zaprzecza Pismu Świętemu, gdzie Pan Jezus wyraźnie mówił apostołom w Wieczerniku :
  „wiele chcę wam jeszcze powiedzieć, ale teraz nie jesteście jeszcze na to gotowi”, czym chyba wyraźnie przygotował nas na późniejsze Swoje Orędzia (czyli niejako uzupełnienie Ewangelii) dawane nam na przetrzeni tych 2tyś przez ludzi wybranych, zwanych przez Kościół mistykami.
  A jak już wiemy,w tych Orędziach dane nam są BARDZO WAŻNE służące naszemu uświęceniu informacje.

 15. Boydar said

  Jeżeli mówią prawdę, a my tą prawdę rozumiemy i popieramy, to taka relacja my – hierarchowie nie może być nazywana posłuszeństwem, bo to jest wspólne działanie w słusznym kierunku. W ogóle, z tym posłuszeństwem to ciekawa sprawa, bo co może mi nakazać taki hierarcha, żebym nie kradł ? Nie mordował ? Nie kłamał ? To już mi Ktoś wcześniej życzliwie podpowiedział, a ktoś zupełnie inny dokładnie odwrotnie. Może natomiast taki hierarcha „nakazać” głosowanie na Bolka, albo wzięcie udziału w wyborach na najbardziej obiecującego złodzieja albo inną jew-chu.jnię. Co nagminnie czyni.

  Ja oczekuję od hierarchy Kościoła Katolickiego rozeznania w rzeczach i sprawach, i podnoszenia publicznie i głośno ogólnego (powszechnego) niezrozumienia sensu Ewangelii w aspekcie spraw bieżących. Niestety, już w dawnych czasach ta ich rola mocno podupadła. A w każdym razie wyjątki były nieliczne i nie mam żadnej pewności czy nie stanowiły jedynie zaworu bezpieczeństwa, tak tylko dla utrzymania pozorów.

  Tak się bowiem zaczyna i kończy przyjmowanie „wiary” od żydoszkopa. Panie NICK’u.

 16. hucpa said

  Podam jeden przykład zakłamanej historii, którą żydzi uwielbiają wcierać w chłonne mózgi, za pomocą różnych wersji filmowych. Wiąże się ona z Chrystusem oraz znienawidzoną przez nich cywilizacją rzymską.

  Nowy wyprodukowany przekaz filmowy pt. Paweł, z Tarasu z J. Caviezel w roli głównej, jako Łukasz, film mówiący o czasach rzymskich pod panowaniem Nerona.

  Nie poruszając samych postaci Pawła i Łukasza, skupmy się od razu na tle tego obrazu. Na przedstawianym barbarzyństwie Rzymian względem chrześcijan, cyrku w Koloseum, paleniu na krzyżach, rozrywaniu przez dzikie bestie, itp. fantazji żydowskich, niszczenia chrześcijan. Maja one długi, iście szatański wymiar. Także spalenie Rzymu, a kreatura Neron, etc.,.

  Otóż te i wiele innych, przepoczwarzeń rzeczywistości, to zwykła kreacja wyssana z żydowskiego almanachu kłamstw i pomówień. Tworzenie gruszki z pietruszki dla osiągnięcia niecnych celów, po to, by nas pognębić, pomniejszyć nasze znaczenie, zakłamać nam rzeczywistość, zniszczyć nas cywilizacyjnie.

  Neron był jednym z najcenniejszych Cesarzy jakich miało Cesarstwo rzymskie. Był jego wielkim uczonym, piastował kulturze i rozwojowi cywilizacji. Nie palił Rzymu, tym bardziej nie obwiniał o to chrześcijan, natomiast były notowane próby podpaleń miasta przez żydow. Nie robił krzywdy chrześcijanom, przeciwnie Rzymianie byli wyrozumiali każdej wierze, można powiedzieć, ze nieśli światło cywilizacyjne. Surowo przestrzegali prawa i obowiązujących reguł.

  Na podobnej zasadzie kłamie się w literaturze dziejowej o większych wydarzeniach związanych z żydami, dla przykładu, ostatnio podobna kampania oszczerstw dotyczyła Hitlera. Kłamano o Niemcach przez 70 lat i dalej kłamie, o Holo zwidzie żydowskim. On miał miejsce ale dotyczył ich wrogów, nas, białej rasy.. wykonane niestety własnoręcznie, pod żyda przebiegłym panowaniem. Słynne, raba, jak dasz mi panowanie nad finansami, żadna władza mi się nie oprze,.. zaledwie General Patton zrozumiał to, pod koniec wojny, w związku z tym został zamordowany.

  Uwaga żyd ostatnio znowu pobekuje o potrzebie trymowania owiec, przeludnieniu itp. bajkach dla `bydła` na dobranoc.

  Warto sobie przyswoić te przypowieść, bo świadczy ona o żydowskim Matrixie – Matrioszkach, zaimplantowane do naszej łepetyny,. zaśrubowane, przyspawane na amen.

 17. andzia said

  re komentarz Gajowego do 4
  A co mają zrobić (myślę o sobie). Jak Pan Gajowy jest taki mądry, to morze poradzi.

 18. Lily said

  „Patrza,a nie widza,sluchaja,a nie slysza”.
  OTWORZ, OCZY.
  „Wszedzie mamy swoich ludzi”,pamietacie
  czyje to slowa?.
  Slowo „mamy”zmien na obsadzamy..

 19. Joannus said

  Z mego powodu wykluczać was będą z synagogi – zapowiadał Pan Jezus.
  Ten przypadek to potwierdza.

  Ad 6
  Lewarek dobrze ujął.
  Bo prześladowanie nie może być powodem oddzielenia od Chrystusa, który mówi – mnie prześladowali i was prześladować będą.

  Swoją drogą jak pogodzić nauczanie przez wojtylianów prawd i moralności, gdy ci przeformatowani judaizmem łżą i prześladują prawdomównych konfratrów.
  Za tzw.”komuny” lamentowali jak ich prześladują a teraz sami co pokazują.
  Filar naszej wiary, Tradycję obalili, a drugi Pismo Święte przeinterpretowują aby dogodzić bogobójcom, samozwańczym władcom świata.

 20. Joannus said

  Ad 16
  Nick jak ulał pasuje do treści komentarza.

 21. hucpa said

  re20

  To nie dotrze do niebieskiej tabletki a do czerwonej, panie Joannus. Żyd tak skopał mozgi, ze została z nich papka żydowska, błotko, w którym niewolnicy się tarzają, jeden drugiemu wykłócając, wiem lepiej, która prawda żydowska nie jest kłamstwem.

  Żyd ma wielu płatnych na etacie parobków, opisujących jego kłamstwa w dowolnej narracji, technikolorze, historii,.. wielu dziedzinach.

 22. Lily said

  Re 18;Lily
  Czy ktos z Was rozpoznal kogos w Jonathan
  Pryce?.
  Jesli NIE,to znaczy jedno,ze kiepscy z Was
  detektywi. : > ))

 23. Lily said

  Re 21;Hucpa.
  Sluchajcie,wyciagajcie wnioski.

Sorry, the comment form is closed at this time.