Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Czaputowicz chwali Tuska i broni Mosbacher. Polskie MSZ w pełnej krasie.

Posted by Marucha w dniu 2018-06-09 (Sobota)

Jacek Czaputowicz ewidentnie „wysypał się” przed francuskim dziennikarzem. fot. PAP

W ramach kompetencji szefa Rady Europejskiej trudno zarzucić cokolwiek Tuskowi – stwierdził Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ poszedł jeszcze dalej. Szokujące słowa przyszłej amerykańskiej ambasador USA w naszym kraju określił mianem „nieszczęśliwej wypowiedzi” i „skrótu myślowego”. Profesor zabrał również głos w sprawie oczyszczenia swojego resortu z pracowników, którzy karierę rozpoczynali w okresie PRL oraz ustawy o IPN.

Kandydatura Jacka Czaputowicza jest pewnym eksperymentem, ale wierzę, że udanym – stwierdził w styczniu br. Jarosław Kaczyński. Ostatnia działalność szefa MSZ pokazuje jednak, że naczelnik mógł się pomylić, a „eksperyment” wymyka się spod kontroli.

W ostatniej wypowiedzi minister przyznał, że nie ma absolutnie nic do zarzucenia Donaldowi Tuskowi, który jego zdaniem spełnia swoje kompetencje, jako szef Rady Europy.

Czaputowicz z całą pewnością powinien sięgnąć pamięcią do niedawnych wypowiedzi byłego premiera, który sprawując urząd w Unii, aktywnie mieszał się w wewnętrzne sprawy polskie, biorąc oczywiście stronę totalnej opozycji.

Podczas rozmowy z Krzysztofem Ziemcem minister mówił wiele o stosunkach z USA. Jego zdaniem poważną przeszkodą jest ustawa o IPN. W stosunkach z USA i Izraelem to jest problem i trzeba tu podjąć jakąś decyzję – przyznał. Zgodził się również ze słowami Jarosława Gowina, który apelował, by do ustawy wnieść odpowiednie poprawki.

To była nieszczęśliwa wypowiedź. Myślę, że to był skrót myślowy i mogło to wynikać z niezbyt pełnej jeszcze wiedzy dotyczącej sytuacji, która ma miejsce w Polsce – w ten sposób Czaputowicz skomentował skandaliczną wypowiedź przyszłej ambasador w naszym kraju. Przypomnijmy, że Mosbacher stwierdziła, iż za wzrost poziomu antysemityzmu w Polsce odpowiada ustawa o IPN.

Czaputowicz powiedział, co jego zdaniem prowadzi do wzrostu niechęci Polaków wobec Izraela: Raczej ustawa amerykańska Just Act, która chce uprzywilejować grupę obywateli polskich, w tym wypadku żydowskiego pochodzenia, ponad innych Polaków może spowodować wzrost – nie chcę tu użyć słowa antysemityzm – ale jakichś niechęci.

Minister odciął się również od określenia „komunistyczne złogi w MSZ”. Przyznał, że udało mu się wymienić wielu pracowników resortu i aktualnie w ministerstwie pracuje ok. 5 proc. osób, które swoją karierę rozpoczęły przed 1990 r.

Źródło: RMF FM/nczas.com
http://nczas.com

Każdy kolejny minister spraw zagranicznych III RP przywodzi na myśl pytanie, czy to już dno, czy następny może być jeszcze gorszy? Min. Czaputowicz odpowiada na nie jednoznacznie. Może.
Admin

Komentarzy 5 to “Czaputowicz chwali Tuska i broni Mosbacher. Polskie MSZ w pełnej krasie.”

 1. Poziomka said

  Za Poruszycielem:

  “Ojcem chrzestnym” Czaputowicza, który wprowadził go do środowiska KOR, był Jan Lityński – późniejszy współzałożyciel polskiego oddziału żydowskiej loży masońskiej B’nai B’rith. Jest to więc duchowy potomek masona Jana Józefa Lipskiego. Środowisko skrajnie antynarodowe, co najlepiej wyrażają słowa Jacka Kuronia: “Naszym wrogiem nie są komuniści. Naszym wrogiem są narodowcy”.

  Współpraca z KOR miała doprowadzić do utworzenia niezależnej organizacji studenckiej. Młody narybek uczył się od Kuronia, Romaszewskich, Macierewicza, Jana Józefa Lipskiego czy Anieli Steinsbergowej
  rp.pl/Plus-Minus/301189943-Jacek-Czaputowicz-Opozycjonista-u-wladzy.html

  Czaputowicz aktywnie działał w pacyfistycznej organizacji “Wolność i Pokój”, skupiającej różnej maści ekologów i anarchistów. Kto tam jeszcze tak dzielnie walczył o pokój, m.in.: Bogdan Klich, Konstanty Miodowicz, Andrzej Miszk, Piotr Niemczyk, Jan Józef Lipski(!), Bartłomiej Sienkiewicz. Co za ironia, że psychiatra i pacyfista Bogdan Klich został szefem MON w rządzie PO, a ten ostatni był takim pacyfistą, że założył własną firmę o charakterze militarnym ASBS, której udział odnotowano w wojnie na Ukrainie, a z ramienia PO został szefem MSW. To nie jest wyjątkowa kariera, bo członkowie WiP byli masowo zatrudniani do UOP, aby przeprowadzić weryfikację starych służb PRL-owskich [źródło]. Trochę dziwi taka nadrezprezentacja ekologów i pacyfistów w służbach specjalnych.

  Tutaj pod szyldem WiP Czaputowicz (w okularkach) prowadzi protest głodowy:

  ——–
  Podejrzewam, że Pizdupowicz ma odpowiednie korzenie.
  Admin

 2. RomanK said

  PRL bis ma swoja ciaglosc….. protesty w pokojach..to speecjalnosc tych nozem chrzczonych komnandosow:-))))

 3. jjj said

  Tak mi się wydaje, że ton nadają i to nie w duchu propolskim, nie tyle „komunistyczne złogi w MSZ” lub nie przede wszystkim, lecz „etniczne”, bardzo często zatrudnione już w „nowych czasach”…….
  ” Raczej ustawa amerykańska Just Act, która chce uprzywilejować grupę obywateli polskich, w tym wypadku żydowskiego pochodzenia, ponad innych Polaków…”
  To dostrzeganie takiego uprzywilejowania/takiej możliwości uprzywilejowania jest dopuszczalne? Takie zdania, złożone z takich słów „żydowskiego pochodzenia, ponad innych Polaków”, w ogóle mają prawo istnieć, i to w obiegu publicznym?:))))))))

 4. Nina said

  Coś się święci, nie wolno – przynajmniej u pana Gajowego – dłużej milczeć i udawać, że o niczym nikt nie słyszy. Posłuchajcie, państwo, Grzegorza Brauna w materiale pt. ” Patrzcie na mapę Polski, bo czas jest bliski”. Ps. Czputowicz to element tej układanki, niewielki elemencik, ale …

  .https://www.youtube.com/watch?v=_lB1tsZjEgI&t=945s

 5. anonim said

  Ale że Pani Nina potrzebuje Pana z Brodą by jej wytłumaczył że brednie o zpupywzientym przypływie 100 milionów dodatkowych pasażerów to geszeft i konieczność wynikającej z tego budowy za pierdyliard (liczba nieokreślona stale przyrastająca) dolarów bazy wojskowej znaczy cywilnego portu lotniczego w Baranowie który a nusz widelec stanie się bazą IDF na Polin to faktyczny cel tego nagłego przypływu troski o parafrazując von Morawietzkiego młodszego „powietrznomobilność” Polaków.

Sorry, the comment form is closed at this time.