Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Między politycznym eskapizmem…
  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Europa Wschodnia to jest obszar marginalny dla Waszyngtonu

Posted by Marucha w dniu 2018-06-11 (Poniedziałek)

[… ale nie dostrzegają tego skretyniali pispatridioci, rojąc sobie w durnych łbach, że jesteśmy dla USA „ważnym sprzymierzeńcem”… – admin]

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z redaktorem naczelnym tygodnika „NIE” Jerzym Urbanem.

Macierewicz tupnął nogą tak mocno, że zatrząsnęło „wierchuszką” Platformy Obywatelskiej. Burzę wywołała wypowiedź wiceprezesa partii rządzącej w Polskim Radiu. Były szef ministerstwa Obrony Narodowej uznał, że Polska nie musi być skazana na Brukselę. Jako alternatywę dla Unii Europejskiej wskazał sojusz państw Europy Środkowowschodniej z USA. Czy to mu ujdzie, skoro na Twitterze generał Stanisław Koziej napisał, że ta wypowiedź Macierewicza to „zbrodnia stanu”?

– Ja nie uważam żadnej wypowiedzi za zbrodnię stanu, ponieważ Macierewicz, jak i jego partyjni koledzy, jak i wszyscy zajmujący się w Polsce polityką, a także czymkolwiek innym, mówią, co im ślina na język przyniesie. Koncepcja Macierewicza jest znana i wyśmiana przez realistów w Polsce. Żaden zespół środkowo-wschodnio-europejski nie powstaje. Każdy kraj ma zupełnie inną politykę. A stosunki Stanów Zjednoczonych z Europą Wschodnią są prawie żadne, bo to jest obszar marginalny dla Waszyngtonu. Żadne zespoły państw nie są tu dla Waszyngtonu interesujące. Partnerem dla Stanów jest ewentualnie Unia Europejska, z którą stosunki teraz się pogarszają, ale mam nadzieję, że to jest przejściowe.

Panie redaktorze, natomiast Grzegorz Schetyna na antenie Tok Fm zapytany, czy Macierewicz działa pod wpływem rosyjskiej agentury, odparł: „Jego decyzje i polityczna droga absolutnie potwierdzają te oskarżenia”. A więc, może należy więźnia politycznego Mateusza Piskorskiego wypuścić, a do celi pana Antoniego wsadzić?

– Bardzo bym to popierał, bardzo, ale to jest niewykonalne. Na razie.

Szkoda…

– Bardzo żałuję. Może by Rosja pomogła w przywróceniu demokracji w Polsce? Podobno przeszkadzała w tworzeniu demokracji po wojnie, no to teraz mogłaby nowy autorytarny ustrój pomóc zmienić na demokratyczny. Nie wzywam wojska, bo nigdy nie byłem zwolennikiem wzywania wojska rosyjskiego, ale poparcie polityczne dla demokracji byłoby bardzo korzystne. Choć mało wiarygodne.

Panie redaktorze, zawsze humor Panu dopisuje. Za to Panu dziękuję, bo jakieś światełko jest przed nami.

[Co za czasy, że w wypowiedziach Żyda Urbana jest więcej sensu, niż u gazetopolskich patridiotów… – admin]

https://pl.sputniknews.com

Swoją drogą… ciekawe były by reakcje „szwiata” i „międzynarodowych”, gdyby Rosja zaczęła nagle wprowadzać demokrację w Puerto Rico.
Admin

Komentarzy 16 to “Europa Wschodnia to jest obszar marginalny dla Waszyngtonu”

 1. Notoryczny motorniczy said

  Ani Polska, ani USA (zachowujące wszelkie proporcje) nie są suwerennymi bytami polityki międzynarodowej. Oczywiście w Ameryce jest więcej Ameryki niż Polski w Polsce, ale to niczego nie zmienia.

  „Trójmorze” czyli blok państw Europe Środkowej i Wschodniej będzie mieć stolicę w Budapeszcie, a właściwie pomiędzy Budapesztem i Wiedniem, bo tak jak Berlin reaktywował projekt Mitteleurope (a w jego ramach projekt Judeopolonia) tak na południe od Karpat Budapeszt reaktywował projekt Austo-Węgry (właśc. Węgro-Austrię).

  Wojska amerykańskie są tu tylko jako propagandowe wsparcie projektu Judeopolonia i nic więcej.

 2. Notoryczny motorniczy said

  [Co za czasy, że w wypowiedziach Żyda Urbana jest więcej sensu, niż u gazetopolskich patridiotów… – admin]

  ….którzy też są Żydami, tylko skierowanymi na inny odcinek ideologicznego frontu.

  ——–
  To też może być prawdą. Choć nie do końca. znam wielu autentycznych Polaków, którzy są gorsi od Żydów. Tzn. glupsi. M.in. wyznawcy Gazety Polskiej.
  Admin

 3. Notoryczny motorniczy said

  Ojcem chrzestnym dziecka Sakiewicza jest Antoni Macierewicz. Chrzest oczywiście w rycie trydenckim, czyli chyba lepiej już się nie da, prawda?

  ———-
  No i co z tego?
  Admin

 4. Joe said

  Dla Ameryki Europa Srodkowo-Wschodnia jest ważna. Z tym, że nie nie muszą już nikomu nadskakiwać, żeby realizować swoje cele (przynajmniej) jeśli chodzi o Polskę.
  Bo Polskę kupili na raty. Zaczęli w latach 70tych sponsorować ”odpowiednich” ludzi, a w 1989r. dokonali finalnej transakcji sponsorując wybory Solidarności.
  Niby dlaczego teraz mieliby się z kimkolwiek liczyć czy negocjować? Pan wydaje polecenie niewolnikowi i niewolnik ma je wykonać.

 5. jjj said

  „ale nie dostrzegają tego skretyniali pispatridioci, rojąc sobie w durnych łbach, że jesteśmy dla USA „ważnym sprzymierzeńcem””

  O ile wolno, wolno?:)…, uważam, że wątpię by tak uważali. 🙂
  Właśnie dlatego, iż uważają, że Polska jest dla US bardzo mało znaczącym „sprzymierzeńcem”, zabiegają o uwagę USA, łaskawe spojrzenie, a może nawet poklepanie po plecach, oferując i obiecując, ale głównie konkretnie – oferując dużo, za każdy mały, czasem nic nieznaczący gest.
  Z pewnością natomiast uważają, że USA jest hiper, super najwspanialszym i najważniejszym sprzymierzeńcem dla PL, o którego przychylność należy zabiegać bez względu na koszty.

  ————
  Wie Pan co… jakby nie było, zachowujemy się wobec USA jak kundle. Nie tylko rząd. Polacy również.
  Admin

 6. Kajtek said

  Skoro:
  [… ale nie dostrzegają tego skretyniali pispatridioci, rojąc sobie w durnych łbach, że jesteśmy dla USA „ważnym sprzymierzeńcem”… – admin]
  to z kim należy się przymierzyć szanowny Adminie? Można wiedzieć?

  Pomyśl Pan.
  Admin

 7. Jarek Majchrzyk said

  „Żadne zespoły państw nie są tu dla Waszyngtonu interesujące. Partnerem dla Stanów jest ewentualnie Unia Europejska, z którą stosunki teraz się pogarszają, ale mam nadzieję, że to jest przejściowe.”

  Urban „ma nadzieje”, ze USA dogadaja sie kiedys (po Trumpie?) z lakowanymi liberalami? Taki z niego kur… patriota.

  Co do Europy i USA – niektorzy w USA tez czytali Friedmana…

  ——–
  Kto mówił, że z niego „patriota”? Przecież to Żyd.
  Admin

 8. revers said

  Po dwoch slubach i rozwodzie mozna i tak jak pod postem 3, chociaz zdrowas odmowili po lacinie? czy po ukrainsku? tym rycie.

  Przychodzil tez Sakiewicz do Wierzbickiego

  „”Kariera Sakiewicza nabrała tempa w czerwcową noc 2005 r. Wierzbicki, ówczesny redaktor naczelny „GP”, oskarżył Sakiewicza (szefa działu krajowego, członka zarządu spółki) o to, że przyszedł do niego z propozycją kryptoreklamy: gazeta miała publikować korzystne dla firmy komunikacyjnej teksty bez informacji, że są sponsorowane. Sakiewicz odrzuca te zarzuty. Jeszcze tej samej nocy obaj jadą do drukarni. Wierzbicki dojeżdża pierwszy, ściąga z łamów tekst Sakiewicza i wstawia swój pt. „Przychodzi Sakiewicz do Wierzbickiego”. Gdy wychodzi, Sakiewicz zdejmuje tekst i w to miejsce daje własny pt. „Koniec ery Michnika”.

  Dziś Wierzbicki obiecuje: – Przyjdzie czas, że we własnym tekście opowiem o zamachu na „Gazetę Polską”.””

  http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,132907,14745275,Tomasz_Sakiewicz__Szef__Gazety_Polskiej___uczen_Macierewicza.html

  Szkoda ze bylego dzialacza PZPR red. Tragalskiego nie wybral Sakowicz na ojca chrzestenego.

  „Macierewicz jest ojcem chrzestnym jednej z kuzynek Mateusza Kijowskiego. Lider KOD dokładnie zapamiętał swoje ostatnie spotkanie z Macierewiczem na ślubie tej kuzynki w 1992 roku. Czemu? Bo Macierewicz był wówczas szefem MSW w rządzie Jana Olszewskiego i właśnie ogłosił w Sejmie listę agentów, co przyczyniło się do upadku gabinetu. Choć ślub odbyły się tuż po odwołaniu rządu Olszewskiego, to Macierewicz pojawił się na nim jeszcze w towarzystwie funkcjonariuszy BOR. – Najbliższe związki z Antonim Macierewiczem miał mój stryj – podkreśla Mateusz Kijowski.”

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/antoni-macierewicz-i-mateusz-kijowski-kiedys-byli-niemal-rodzina/l41mq2c

  Dobrze ze nie jest marginalny dla Waszingtonu DC ISIS ktory ma schronienie w strefie okupowanej przez stany, oraz w wielu bazach szkoleniowych w swiecoe, m.in. w Kolumbii, Kosowie, Afganistanie.

  No a Antek raz moze po lacinie odmowic ojcze nasz, raz po isismansku lub quasi hebrajsku, anglojidisz

 9. Boydar said

  Ale już nażarty, jak te muchi Diogenesa. Ja bym nie odganiał.

 10. ibrahim ibn jakub said

  panie koziej…sram na brukselę;
  o…k….wa, popełniłem zbrodnie stanu….

 11. troll polonii said

  Nie znam sie na numerologii, ambitnych planach hegemonow- wiem tylko to, co przeczytam.
  Ale zastanawia mnie taka zbieznosc „trojkowa”.
  Amerykanie opowiadaja, ze trzeba podzielic Syrie na trzy czesci. I Rosje tez na trzy czesci.
  A to cale Trojmorze ma podzielic Europe na trzy nierowne czesci: Zachodnia, srodkowa i wschodnia, do Uralu.
  Tak sie jakos zbiegly okolicznosci.
  Wiadomo, ze jestesmy w trakcie montowania kolejnej miedzynarodowki, czyli globalizacji ale mnie zaintrygowal ten system trojpolowki z trojmorzem wlacznie.

 12. revers said

  latwiej bedzie zarzadzac trojpolowka, utrzymac wladze, zawsze mozna jenej z polowki spacyfikowac druga, a nawet trzecia – kalsyczny ruch konika w szachach, czy great chess Brzezinskiego.

 13. Plausi said

  PiS da

  Admin: „nie dostrzegają tego skretyniali pispatridioci, rojąc sobie w durnych łbach, że jesteśmy dla USA „ważnym sprzymierzeńcem””

  Przy-wódce PiSu wywodzą się z NSZZ, co to oznacza ?

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/solidarnosc-byla-operacja-specjalna-cia/

  A więc jako podwykonawcy oficerów prowadzących nie mają nic „dostrzegać”, tylko wykonywać postawione im przez ich oficerów prowadzących zadania. Oceniając wykonanie zadań, musimy dojść do wniosku, że wywiązują się nieźle, a to oznacza, że PiS da nam w d…ę nie gorzej niż PO. Może dotrze, że PiS nie jest żadną alternatywą PO, bowiem zadania obu band są podobne, tyle że kierwnictwo ich operacji jest inne.

  Wyobrażenie, że w Warszawie mamy rząd polski, jest karygodnym błędem. Nie określalibyśmy wszakże tych zagubionych w gąszczu propagandy „durnymi łbami”, wcale niełatwo jest uniknąć szkód umysłowych w czasach permanentnej wojny psychologicznej. Jak dramatyczne te zjawiska zagubienia mogą być, podkreśla powyższy link.

  Na znaczenie Polski dla sił okupujących nasz kraj zwracaliśmy już uwagę,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  naturalnie każdy polski fanfaron może mieć zdanie odmienne, ale rzeczywistość go doścignie, weźmy choćby „ustawę 447”.

  Wspominaną tu „zdradą stanu” wyborców, jest głosowanie na ten PO.PiS demokracji, jaki im zainscenizowano, między innymi przy udziale V żydowskiej kolumny, to zawsze obecne w Polsce komando dywersyjne „Jankiel”.

  ———–
  Panie Plausi, ja nie mówię o rządzie, bo nie ma o czym mówić.
  Ja mówię o zwykłych Polakach, patriotach, katolikach etc. etc. wpatrzonych w USRael.
  Admin

 14. Joannus said

  Ad 6
  Kajtek zdaje się nie wyrósł jeszcze z krótkich spodenek

 15. Notoryczny Motorniczy said

  > No i co z tego? Admin

  No właśnie nic, po prostu kolekcja kwitów i tyle, ale w odczuciu sporej grupy Polaków jest to „dowód” na uczciwość i patriotyzm.

  Marek Jurek też tam chodzi (Karolkowa, Warszawa, redemptoryści) i do tego „broni życia”!

 16. revers said

  To teraz liczcie szekle z waszymi kaplanami, patriotami szabasowymi, nawet takie ustawki rytowe nie wiele pomoga. No marginalny bo zejety bez strzalu, wystrczy moneta zabrzeczyc, kapelana posunac i ukochana Polin w pelnej krasie, gdzie mozna cwiczyc zajmowanie lotniska WP prze obce jednsotki wojskowe, lub nawet ISIs..

  http://wprawo.pl/2018/06/11/izraelscy-zolnierze-przecwiczyli-zajmowanie-polskiego-lotniska-wojskowego/

Sorry, the comment form is closed at this time.