Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Ukraina nie jest gotowa do wojny z Rosją”

Posted by Marucha w dniu 2018-06-12 (Wtorek)

Ukraina rozumie, że jej siły zbrojne nie są zdolne do prowadzenia działań zbrojnych z Rosją – pisze „Strana.ue”, powołując się na starszego oficera ze sztabu operacji Połączonych Sił.

Zgodnie z jego słowami w przypadku konfliktu z Moskwą ani państwo ukraińskie, ani armia „nie pociągnie” takiej wojny. Ukraiński oficer dodał, że Kijów nie dysponuje wystarczającym kontyngentem wojskowym na granicy obwodów charkowskiego, czernihowskiego i sumskiego.

Ukraina nie ma po prostu aż tylu pododdziałów zdolnych do prowadzenia działań bojowych — podkreślił ukraiński oficer. [To po kiego ch… Ukraina podskakuje jak wesz na grzebieniu? – admin]

Deputowany do Rady Najwyższej, lider partii „Za Życie” Wadym Rabinowycz powiedział wcześniej, co Ukraina powinna zrobić, żeby „zwyciężyć” Moskwę. Jego zdaniem Kijów powinien uczynić swoich obywateli „szczęśliwszymi”, żeby wzbudzić „zawiść” sąsiednich państw, w tym Rosji.
[Skazane na powodzenie – admin]

https://pl.sputniknews.com

Cooo? Bohaterowie spod znaku piły i siekiery stchórzyli przed ruskimi? Ależ atakujcie Rosję, atakujcie!
Admin

Komentarzy 10 to “„Ukraina nie jest gotowa do wojny z Rosją””

 1. Archer said

  Rosji taka Ukraina by nie dała rady, i nikt przy zdrowych zmysłach w to nie wierzy. Ale z takimi separatystami gdzie jest ich 30 – 40 tysięcy, to powinno ukraińskie wojsko w 3-4 dni czapkami nakryć i spacyfikować, zanim by ruskie zareagowali dużymi siłami. To jest „konflikt” pozorowany, mający na celu przez tamtejszą juntę kijowską wyciąganie pieniędzy od USA, krajów zachodnich, a zwłaszcza durnych polaczków, bo ukry „walczą z ruskimi”. Fabryki Poroszenki bez przeszkód pracują pełną parą w Rosji.
  USA też zmusiło takie bantustany jak Polska do sankcji uderzające w Rosję, a amerykańskie firmy jakby nigdy nic działają na rynku rosyjskim zarabiając kokosy. Ta „wojna” na Upadlinie jest bardzo wygodna dla wielu krajów i wielkich tego świata, i nie ma widoków żeby się szybko zakończyła. Chyba, że Rosja naprawdę wejdzie i zajmie Kijów.

 2. Niepokorny said

  Ukraina ma podskakiwac, zeby wojna trwala angazujac ekonomicznie Rosje. Im wieksze Rosja ma koszty tym lepiej dla Ameryki, Bo Ameryka caly czas jest bogatsza. Powtarzaja udana strategie z koncowki Zimnej Wojny.

 3. RomanK said

  Panei Gajowy w czernichowskim, charkowskim i sumskim????banderiwci????? TO typowy parch… Rusi Czerwonej….Wolyn I Podole….tam na wschodzie to normalni ludzie:-)))) dobrzy pracowici , cierpliwi ludzie..ale widze ich cierpliwosc tez ma granice….

 4. maasteer said

  A może banderowcy jednak zdecydują się (za namowa bezstronnych instruktorów) na ligową rozgrywkę w Donbasie przed rozpoczęciem (lub w trakcie) mistrzostw w Rosji??
  Od razu obstawiam samobója. Albo nawet kilka. Zobaczymy ….

 5. revers said

  To nie przeszgodzilo im w przerzucie samolotami tansportowymi z ery CCCP IL76 700 tys ton paliw o strategicznym znaczeniu do bazy NATO an Greenlandii w ekstremalnych warukach -50 stopni i w bardzo krotkim czasie 5 dni potwierdzajac przydatnosc czesci ich sll do strategicznych planow NATO np. zajecia syberii lub czesci szelfu antarktycznego, lub przejecia kontroli powietrznej nad tym terenem..

 6. maasteer said

  Ad 5 Revers

  Z tego co wiem to Nato nie posiada lodołamaczy atomowych aby otrzymać ten teren w tak skrajnych warunkach. A na punkt zbioru paliwa znajdzie się jakiś iskander lub kalibr ….

 7. revers said

  ale powietrze mozna kontrolowac, a nawet przeprowadzic wachlarzowy nalot z polnocy a poludnie z namniej oczekiwanego kierunku.

 8. Moher49 said

  Ukraina ma takich podpowiadaczy jak i Polska. Co oni kombinują?.

 9. Zerohero said

  Deputowany do Rady Najwyższej, lider partii „Za Życie” Wadym Rabinowycz powiedział wcześniej, co Ukraina powinna zrobić, żeby „zwyciężyć” Moskwę. Jego zdaniem Kijów powinien uczynić swoich obywateli „szczęśliwszymi”, żeby wzbudzić „zawiść” sąsiednich państw, w tym Rosji.

  Cóż za degeneracja. Nie potrafią się sobą rządzić, nie potrafią budować, tworzyć…a nawet marzenie o wzbogaceniu motywują chęcią zaszkodzenia innym.

 10. VAV said

  Kreml powiedział, że słowa rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o „poważnych (grobowych) konsekwencjach dla państwowości Ukrainy jako takiej”, jeśli Kijów podejmie jakąkolwiek próbę wyzwolenia Donbasu podczas Mistrzostw Świata FIFA, należy rozumieć „w sposób jednoznaczny”.

  „Mam nadzieję, że takie prowokacje nie dojdą do skutku, a jeśli tak się stanie, myślę, że będzie to miało bardzo poważne konsekwencje dla ukraińskiej państwowości jako takiej .. Chcę raz jeszcze podkreślić, że mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie”, powiedział Putin 7 czerwca, odpowiadając na pytanie, czy armia ukraińska może skorzystać z mistrzostw świata w Rosji i uwolnić Donbas.

  Czytaj więcej na UNIAN: https://www.unian.info/politics/10151114-kremlin-putin-s-words-about-consequences-for-ukraine-s-statehood-should-be-take-unequivocally.html

Sorry, the comment form is closed at this time.