Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (44 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-06-14 (Czwartek)

Polaków urabia się do bezmyślnej akceptacji obrotu bezgotówkowego, o czym niech zaświadczy choćby artykul:
>http://www.edufinanse.pl/moje-platnosci/news-karta-zaplacisz-tez-w-urzedzie,nId,2591118
w jakim autor zachwyca się zaletami płacenia przy pomocy plastykowych kart – zapominając wszakże o pewnej wadzie tego rozwiązania, której przez szacunek dla inteligencji czytelników wymieniać nie będziemy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/06/10/wolne-tematy-43-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/06/21/wolne-tematy-45-2018/

Gajowy Marucha

Komentarze 422 to “Wolne tematy (44 – 2018)”

 1. VAV said

  ⚽ Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w 68. Kongresie Międzynarodowej Federacji Związku Piłki Nożnej (FIFA), który został otwarty w Moskiewskim Expocentre przed 2018 FIFA World Cup Russia.
  .https://www.youtube.com/watch?v=nA3wEpr76Q0

 2. gość said

  PiS wymięka w sprawie futer?

  Anonimowy członek PiS zdradził gazecie.pl, że partia rządząca musi się teraz skupić na odbudowywaniu spadającego poparcia. Na najbliższe 1,5 roku plan jest taki: unikać kontrowersji. Dlatego najpierw projekt ustawy o ochronie zwierząt ma wejść w mocno okrojonej formie, a po wyborach 2019 powróci debata, w zależności od tego, jakie będą nastroje elektoratu.

  – Czaban przeszarżował, ale przynajmniej będzie z czego schodzić – mieli śmiać się członkowie PiS kiedy projekt pilotowany przez Krzysztofa Czabańskiego trafił do Sejmu – i prawie natychmiast do tzw. zamrażarki.

  Projekt nie poszedł w zapomnienie z miejsca tylko dlatego, że osobiście popierał go Jarosław Kaczyński i jego podpis widniał jako pierwszy na liście. Teraz jednak prezesa dopadły problemy zdrowotne, a PiS-owi w ostatnim czasie mocno spadło poparcie.

  https://strajk.eu/pis-wymieka-w-sprawie-futer/

 3. gość said

  Do konstytucji wpiszmy sobie mocarstwowy status Rzeczypospolitej! – Stanisław Michalkiewicz

  .https://youtu.be/iYqcdxL6rcc

 4. revers said

  PISowski przekret na dentobusach dla dzieci szkolnych …

  https://crowdmedia.pl/ministerstwo-nie-obroni-sie-przed-zarzutami-nik-gigantyczna-defraudacja-srodkow-przeznaczonych-na-leczenie-dzieci/

 5. revers said

  „W trakcie przesłuchania w dn. 8.06.2018r. przesłuchujący mnie policjant odczytał skierowaną do mnie przez Prokuraturę (przez w/w prok. M.Młynarczyka) propozycję zamieszczenia na stronie http://www.wiernipolsce1. oraz na kilku innych stronach internetowych, przeprosin wobec bliżej nie określonych grup społeczności żydowskiej w zamian za zaniechanie prowadzenia w/w sprawy. Była to ze strony Prokuratury (prok. M.Młynarczyka) zastosowana wobec mnie próba szantażu pod groźbą dalszych represji ze strony Prokuratury i jej zleceniodawców.”

  Czyli syjonizm ciag dalszy ..
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/144143,faszystowskie-dzialania-prokuratury-w-obronie-syjonizmu

 6. gość said

  „Rynek pracownika”? W Polsce coś takiego nie istnieje

  Nagminne łamanie i obchodzenie prawa. Szykany i presja. Słabość instytucji. Wszechmoc pracodawców. To wciąż prawdziwy świat kryjący się za bajeczką o panującym w Polsce rzekomo „rynku pracownika”.

  „Wypierdalaj” – tymi słowami dyrekcja polskiego oddziału dużej międzynarodowej firmy z branży rolno-spożywczej (70 krajów, 155 tys. pracowników, 3 mld dol. zysku operacyjnego rocznie) pożegnała swojego długoletniego pracownika. Dlaczego? „Zauważyłem, że firma tuszuje informacje o wypadkach przy pracy, przyzwala się na wulgarne traktowanie pracowników i nie pozwala na tworzenie związków zawodowych.

  Pytałem też o podwyżki. Następnego dnia zostałem zwolniony. Poszedłem do sądu pracy i po dwóch latach stan jest taki, że wygrałem w dwóch instancjach, ale firma ciągle walczy. Przełożeni dotrzymali słowa w jednym: w moim regionie jestem spalony w branży. Żyję w poczuciu krzywdy. Nie tak to powinno wyglądać”.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1752282,1,rynek-pracownika-w-polsce-cos-takiego-nie-istnieje.read

 7. gość said

  Podatek od linków, czyli dlaczego reforma praw autorskich w UE powinna martwić programistów i każdego, kto korzysta z internetu?

  Udostępniasz w internecie swój kod, a może inne projekty, filmy lub zdjęcia? Piszesz bloga i zdarza Ci się linkować do innych źródeł? Chcesz rozwinąć nową e-usługę obejmującą dostęp do treści? W takim razie powinieneś dobrze przyjrzeć się reformie praw autorskich w UE, która właśnie dociera do ostatnich faz legislacyjnych. Hasła takie jak “filtrowanie platform” czy “podatek od linków” mogą dawać pewne wyobrażenie problemu, ale tak naprawdę chodzi o zmianę zasad, które do tej pory były motorem rozwoju internetu.

  https://niebezpiecznik.pl/post/podatek-od-linkow-czyli-dlaczego-reforma-praw-autorskich-w-ue-powinna-martwic-programistow-i-kazdego-kto-korzysta-z-internetu/

 8. gość said

  Izraelski polityk mówi o „dominacji rasy żydowskiej”

  Parlamentarzysta syjonistycznego Likudu, Miki Zohar, w dość oryginalny sposób postanowił bronić izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, będącego dodatkowo szefem jego ugrupowania. Zdaniem Zohara, Izraelczycy mimo prowadzonych śledztw dotyczących korupcji szefa rządu dalej go popierają, ponieważ „żydowska rasa ma największy kapitał ludzki” oraz „jest najmądrzejsza i najbardziej pojętna”.

  http://autonom.pl/?p=22529

 9. gość said

  Dwuznaczne manewry. Izraelscy spadochroniarze ćwiczyli w Polsce przejęcie lotniska

  zraelscy spadochroniarze ćwiczyli w Polsce i w kilku innych państwach europejskich. Ich ćwiczenia miały też historyczne tło.

  Dla izraelskich komandosów ćwiczenia nad Polską i Niemcami, gdzie mieściły się obozy zagłady miały wymiar symboliczny – tak pisze „The Times of Israel”.

  Najważniejszym zadaniem dla izraelskich spadochroniarzy była misja przejęcia lotniska w Polsce. Izraelscy i amerykańscy spadochroniarze przylecieli z Niemiec i wykonali skoki w Polsce.

  „To był dla nas wielki przywilej i zaszczyt, zarówno współpraca [z USA red.], jak i symboliczne wydarzenie” – powiedział major Amir Puri, dowódca izraelskich spadochroniarzy.

  http://www.bibula.com/?p=102144

 10. gość said

  Łódzki drukarz odmówił usługi organizacjom LGBT. Został prawomocnie skazany

  Dobiegła końca głośna sprawa łódzkiego drukarza. Sąd Najwyższy orzekł, że oskarżony jest winny, ale nie nałożył na niego żadnej grzywny. Tym samym sąd oddalił kasację Zbigniewa Ziobry.

  Sprawa Adama J. toczyła się od 2017 r. kiedy to odmówił Fundacji LGBT Biznes Forum wydrukowania materiałów promocyjnych. W e-mailu zawarł wiadomość o następującej treści: „Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą”.

  Zdaniem Sądu Rejonowego dla Widzewa – Łodzi popełnił on wykroczenie ze 138 art. Kodeksu Wykroczeń: „Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.”

  https://www.pch24.pl/lodzki-drukarz-odmowil-uslugi-organizacjom-lgbt–zostal-prawomocnie-skazany,60953,i.html#ixzz5IQQ6IUMx

 11. Piskorz said

  OSTRZEŻENIE
  Radzę uważać na ukraińskie kasjerki…Kosztem naszym robią sobie zakupy..Kupujesz 1 masło..A POTEM NA PARAGONIE MASZ ZAPŁACONE ZA 2…..A W KOSZYKU JEDNO..!! PS ZACZYNA TO BYĆ PRAKTYKĄ..!! PATRZMY UWAŻNIE NA PARAGONY..!!

 12. gość said

  Jak masoni wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej

  Jednym z najważniejszych punktów programu polskiej masonerii po 1989 r. było wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej. W. Markiewicz, mason obrządku szkockiego stwierdził w 1993 r. w swym referacie programowym (tzw. desce lożowej):

  „Czyżby nasz kraj potrzebował jakiejś moralnej Gwiazdy Płomienistej? Zapewne tej gwiazdy, która jeszcze przed końcem wieku będzie reprezentować Polskę na sztandarze Unii Europejskiej. Wolnomularstwo polskie przez swój humanizm, poszukiwanie prawdy i uczciwą pracę winno być jednym z ważnych ośrodków stabilizacji i postępu w tym kierunku. (…) Misterne przeobrażenia materii i orbity ciał niebieskich w Kosmosie wokół pierwotnego punktu eksplozji są w bezpośredniej analogii do Gwiazdy Płomienistej jako promieniującego środka naszej braterskiej unii. Naszą siłą grawitacji jest przyciąganie serc i umysłów do tej unii”.

  http://prawy.pl/73207-jak-masoni-wprowadzali-polske-do-unii-europejskiej/

 13. gość said

  Ksiądz Isakowicz-Zaleski bojkotuje prezydencie referendum w sprawie zmiany konstytucji

  Jak informuje portal dorzeczy.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wezwał do bojkotu referendum na temat nowej konstytucji, które zainicjował prezydent Andrzej Duda.

  O tym, że duchowny nie zamierza wziąć udziału w referendum poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaapelował także, aby inni poszli jego śladem. Powód? Stosunek prezydenta Andrzeja Dudu do ofiar ludobójstwa na Wołyniu oraz ich rodzin.

  „Na referendum nie pójdę, gdyż prezydent Andrzej Duda stale odmawia udziału w wydarzeniach upamiętniających ofiary ludobójstwa Polaków na Kresach. Na dodatek fraternizuje się z gloryfikatorami UPA. Zachęcam Kresowian i ich potomków, aby w formie protestu też nie poszli do urn” – napisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  https://www.magnapolonia.org/ksiadz-isakowicz-zaleski-bojkotuje-prezydencie-referendum-w-sprawie-zmiany-konstytucji/

 14. gość said

  Kalifornia może rozpaść się na trzy stany. Wkrótce odbędzie się referendum

  Stany Zjednoczone mogą pozyskać nowe stany. Okazuje się bowiem, że całkiem prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym Kalifornia rozpadnie się na trzy części. W listopadzie odbędzie się referendum w tej sprawie.

  Miliarder Tim Draper rozpoczął w sierpniu zeszłego roku kampanię na rzecz fragmentacji Kalifornii. Co ciekawe, amerykański biznesmen chciał początkowo podzielić ją na sześć osobnych stanów, ale ostatecznie pozostał przy trzech. Dzięki kampanii „CAL 3” zdobył 600 tysięcy podpisów. Władze potwierdziły już ważność 420 tysięcy z nich, a biuro sekretarza stanu Kalifornia powiadomiło, że już w listopadzie odbędzie się głosowanie.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kalifornia-moze-rozpasc-sie-na-trzy-stany-wkrotce-odbedzie-sie-referendum

 15. Antymon said

  Nie wiecie, co się stało z portalem prawica.net? „Strona zamknięta” – to wygląda poważnie, to nie jest „błąd 404” albo „strona chwilowo nieczynna”. Dawno tam nie wchodziłem, więc nie wiem, czy to się stało dzisiaj, czy wcześniej. Ktoś może wie coś więcej na ten temat?

  ——–
  Zauważylem wczoraj.
  Admin

 16. gość said

  List od ofiary śmiertelnej Andrzeja Dudy – Prof. Jerzy R. Nowak: Minął Tydzień

  .https://youtu.be/vHmKZs3jI5Q

 17. maasteer said

  Ośmiornice na talerzu – żeby tak rządzących nami okupantów tak przemielić! Ale nie wiem czy by byli zjadliwi?

 18. gość said

  Adolf Kudlinski

  Obronność

  .https://youtu.be/_jEELn1HeaE

 19. Piskorz said

  Впрочем, в последнее время попасть на работу там становится все сложнее, и украинцы в этом сезоне отказываются от трудовых поездок в Польшу. MNIEJ CHĘTNYCH
  UKRAIŃCÓW…na wyjazdy na „saksy” do Polski..?!

 20. andzia said

  Wczoraj stałam przed salą rozpraw a przed drugą strapiony człowiek nie wyglądający żle. Zanim nas wywołano, to usłyaszłam jak wołają jego
  „z wionsku OPS Gmina taka i taka ..imię , nazwisko, o skierowanie na przymusowe leczenie./ Przecież go nie wyleczą. Po wysłuchaniu wcześnie wykładu P.Zielińskiej do wieczora miałam dzień zmarnowany.

 21. snag said

  Milan @ 219 w poprzednich ,…

  Greg (Grzegorz) Hajdarowicz założyciel i właściciel Gremi International SARL (holding/inwestment) w Luksemburgu, właściciel łańcucha Six Senses Hotels Resorts Spas, wydawca Rzeczpospolitej, związany z produkcja filmów, autor książki … Wierząc Wiki i anglojęzycznym źródłom bo w polskich źródłach praktycznie nie istnieje to wygląda że świeży narybek Bilderbergow ,…

  Wiecej:

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grzegorz-hajdarowicz-przestal-byc-prezesem-gremi-media
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Hajdarowicz

  Wyróżnienia … między innymi 😉 ,…

  „Hiena Roku 2013” (30 stycznia 2014) przyznana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za łamanie zasad etyki środków masowego przekazu poprzez pozbawienie opieki prawnej dziennikarzy wydawanych przez jego spółkę Presspublikę tytułów prasowych w sprawach dotyczących okresu ich pracy w jego wydawnictwach ,…

  Kogoś przypomina mimo że ten to nie Ślązak 😉

  .https://media.vanityfair.com/photos/57c4942abf3a9d3b61adf54d/master/w_768,c_limit/gene-wilder-obituary-2016.jpg

 22. Żydowska mafia SZALEJE w III RP i zamówiła w prokuraturze PiS znęcanie się nad Dariuszem Kusiorem ! said

  Redaktor Dariusz Kusior z Otwocka, bardzo znany, CENIONY dziennikarz w Polsce i na forum Polonii Światowej padł ofiarą ZEMSTY w dniu 8 czerwca 2018r. grasującego lobby żydowskiego w III RP, która wypowiedziała otwartą wojnę Polsce jako państwu za nie płacenie HARACZY finansowych żydowskiej mafii przez polskiego podatnika.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/144143,faszystowskie-dzialania-prokuratury-w-obronie-syjonizmu

  Dnia 8.06.2018r. na polecenie Prokuratury Warszawa-Praga Północ tzn. prokuratora Macieja Młynarczyka lokalna Policja dokonała brutalnego przeszukania mieszkania Dariusza Kusiora oraz dokonała ZABORU lub KRADZIERZY sprzętu komputerowego (dysków komputerowych).

  Ten NAPAD dokonano pod groźbą użycia przemocy wobec Dariusza Kusiora, gdybym on nie wyraził zgody na ten RABUNEK. Wobec takiej groźby takiej bezkarnej PRZEMOCY Dariusz Kusior uległem brutalnym działaniom lokalnej policji i prokuratury działającej na zamówienie bardzo agresywnego żydowskiego lobby grasującego w III RP, który jest wspierany przez zajdle anty-polski gang PiS.

  Wszystko wyglada na to, że sprawujaca władzę w III Republice Polin totalitarna pro-żydowska dykatura gangu PiS nosi znamiona ewidentnie niebezpiecznej faszyzacji życia politycznego i społecznego życia w Polsce tak aby polski podatnik siedział cicho pod bardzo agresywnymi FINANSOWYMI szantażami płacenia HARACZY dla żydów przez polskiego podatnika, u którego żydzi zamieszkali w Polsce usiłują WYMUSIĆ poprawność polityczną z restrykcyjnym traktowaniem osób o odmiennych poglądach na temat żydowskiego złodziejstwa w całej historii Polski.

  „HIT! ŻYDZI CHCĄ SZANTAŻEM WYMUSIĆ NA NAS HARACZ, JAK ZWYKLI BANDYCI!” :

 23. osoba prywatna said

  Rosja „rozniosła” Arabię Saudyjską.
  https://pl.sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201806148159914-sputnik-rosja-arabia-saudyjska-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-2018/

 24. revers said

  re20

  saadzac po ilosci sciaagniec wnioskow, tych spraw jest bardzo duzo …

  http://ops.pl/2016/11/wniosek-do-sadu-o-przymusowe-leczenie-psychiatryczne/

  ucieszy sie big farmacja bo prochy maja na kazde zadarzenie oraz AA Rockefelera.

 25. revers said

  ad20,22

 26. revers said

  kto jest strategicznym partnerem? gdy bez usraela nie da sie zyc.

  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/16274-pora-powiedziec-sobie-jasno-izrael-nie-jest-naszym-sojusznikiem-ani-strategicznym-ani-nawet-zwyczajnym

 27. Polski Stanisław said

  Zobaczcie co wyrabiają. Polacy jak widać są dyskryminowani. Czyżby druga Palestyna się z Polski robi?

  Tajne wybory do Rad Osiedli
  Autor: Krzysztof Krzysztof

  Konia z rzędem temu, kto znajdzie obwieszczenia o wyborach do rad osiedli… Łażąc po Gocławiu i Saskiej Kępie znalazłem dwa! Jedno na drzwiach do Szkoły Podstawowej nr 185,

  drugie – na budynku spółdzielczym przy Arabskiej.

  Pod obwieszczeniami podpisana jest Przewodnicząca Dzielnicowej Komisji Wyborczej – Pani Katarzyna Niwińska. Podejrzewam, że nie wie, co sygnowała swoim nazwiskiem…

  Harmonogram czynności wyborczych jest, delikatnie mówiąc, bardzo napięty. Do 18 maja miały być powołane osiedlowe komisje wyborcze. Na stronie Urzędu Dzielnicy nie ma żadnych informacji o składach powołanych (?) komisji. Nie ma tam też informacji o zasadach kandydowania do rad osiedli, w szczególności karty kandydata. Czyżby kandydaci mieliby być brani „z łapanki”? Jak zwykle włodarze dzielnicy nie zdali egzaminu z pro obywatelskości.

  Idźmy dalej w kalendarz wyborczy. Zgłaszanie kandydatów 21-25 maja. Ogłoszenie listy kandydatów – do 1 czerwca. Udostępnienie spisu wyborców: 4-6 czerwca. Wybory 17 czerwca. Pytam: gdzie podziały się terminy, zawite przepisami państwowymi???

  Mam świadomość faktu, że władzom dzielnicy zależy na utrzymaniu status quo. Nie może jednak być tak, że wieloletni burmistrz ustawia kolejne wybory „pod siebie”. Bo czym innym jest nakazanie pracownikom urzędu kandydowania do władz dzielnicy?

  Ilu mieszkańców dzielnicy nie weźmie udziału w wyborach z tej prostej przyczyny, że Urząd zaniechał informowania o tychże? Gdzie się podziało 6000 obwieszczeń, wydrukowanych ponoć przez Dzielnicę?

  Ilu mieszkańców nie zgłosiło swojej kandydatury do rad w powodu braku informacji ze strony Urzędu Dzielnicy?

  I pytanie podstawowe: jak mamy współrządzić dzielnicą, skoro Urząd odwraca się do nas plecami???

  Włodzimierz Pawłowski

  Artykuł ukazał się w czerwcowym numerze Gazety Południk Praski

  Krzysztof Krzysztof | 14 czerwca 2018 o 13:00 | Tagi: apragapoludnie, Gocław, Grochów, Południk Praski, praga-południe, rada osiedla, Rada Osiedla Kamionek, Saska Kępa, wybory | Kategorie: AKTUALNOŚCI | URL: https://wp.me/p8HcgZ-iV

 28. Francuzom bombę atomową zrobili Niemcy a Polaczy zrobili ją wcześniej sami. W Polsce sojusz z Arabami reprezentowali kolaboranci chadeccy Piaseccy; Bolesław jeździł do Nasera, obiecując mu bombę atomową, i przyjmował Arafata.
  Saddam Husajn zlecił reformę bliskowschodniego rynku lotniczego – najlepszego na świecie – SWISSAIROWI, II co do wielkości przewoźnikowi lotniczemu na świecie. Ten zlecił opracowanie i produkcję mego Aerobusa ANTONOWOWI w Dniepropietrowsku. Lufthansa wysadziła jednak nad Atlanyukiem 2 Swissairy z 450 ludźmi a Prezydent Bush-Junior kazał SKATOWAĆ mego pełnomocnika w NASA, wobec czego kanclerz Schroeder i Jasir Arafat przeniesli Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu a sto mld $ na reformę bliskowschodniego rynku lotniczego poszło dla rodzin ofiar Swissaira nad Atlantykiem, żeby Nie Płakali.
  Obserwowałem, jak mój Aerobus-SADDAM stał się KITANEM od Chin Prawdziców z Kiteżu teraz Nowogrodzie Niżnym. Formalnie był on dla aneksji Tajwanu, ale Japonia oglosiła protektorat nad Tajwanem, co świadczy że musiała już mieć Aerobusa-NIPPONA, gdyż bez tej techniki nie można było Tajwanu ani Zdobyć ani Bronić. Nie zrobiły tego USA, gdyż wiedziały Co Się Święci. KITAN przeszedł chrzest bojowy w wojnie jugosłowiańskiej, gdzie WYRŻNĄŁ wszystkie Apacze, ale miast zlikwidować US Army dokonał aneksji Morza Południowochińskiego, którego US Navy nie mając tej techniki, bronić Nie Mogło.
  Morze Południowchińskie to azjatycke Morze Śródziemne. Doktryna Teodora Roosevelta mówi, że aby panować w Azji Wschodniej i na Świecie trzeba kontrolować morze Południowochińskie. W amerykańskiej wojnie imperialnej kanonierki amerykańskie napotkały tam niemieckie, ale do wymiany ognia nie doszło, gdyż obie strony postanowiły Podzielić Imperium Brytyjskie, które – nie mając ropy naftowej – bronić się nie mogło. Przypuszczam, że pośrednikami byli nacjonaliści polscy, który użyczyli Amerykanom silnik Nadrowskiego, skaperowany przez Niemców na DISLA, za co Amerykanie obiecali im Surinam (północno-wschodnie Borneo), Mozambik i Togo. Imperium uratował Winston Churchill znajdując ropę w Nigerii.
  Gra moim Aerobusem była na podstawie prawa WOJENNEGO. Po złamaniu imperialnej doktryny amerykańskiej na Morzu Południowochińskim Fidel Castri powtórzył to wobec SPORNYCH archipelagów na Morzu Karaibskim zamawiając przez Siostry Alvarado Aerobusa u KAMAZA. Skutkiem tego było Patrolowanie Zatoki Meksykańskiej przez atomowe bombowce rosyjskie, co było ZŁAMANIEM Umowy Kennedyego z Chruszczowem. Siostry Alvarado zostały zastrzelone przez swego ochroniarza.
  Komuniści posłużyli się kolaborantem i sygnatariuszem ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Bolesławem Piascekim dla eliminowania Prawdziców. Na uniwersytetach uczono np. że SZANIEC był wydawany przez Bolesława Piaseckiego w Nowogródku Litewskim, gdy był wydawany przez mego wuja Jerzego Szaniawskiego. Bolesław Piasecki PODJĄŁ SIĘ TEŻ ARESZTOWANIA STALINA W KIJOWIE W ROKU 1947 I ZAMORDOWANIA GO I BERII W ROKU 1953, gdy Stalina wziął do niewoli mój ojciec a zamordował go i Berię mój stryj Czesław Prawdzic wg planu Jerzego Szaniawskiego, który był najbardziej prześladowanym pisarzem w PRL: http://wandaluzja.pl/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii//.
  Z tej racji licencji na reformę bliskowschodniego rynku lotniczego na MOIM AEROBUSIE mogli udzielić Saddamowi Husajnowi i Swissairowi Piasceccy jako kolaboranci i CHADECY, choć ja głosiłerm, że legislatorem Aerobusa jest Urszula Sipińska. Jestem ubezwłasnowolniony Kapturowym Wyrokiem Politycznym jako OSZUST ŚWIATOWY, który Oszukał Niemców Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej na 8 miliardów DM, który to Wyrok jest egzekwowany Bezterminowym Internowaniem z ZAKAZEM Pieniędzy, Towarzystwa, Publikacji, Fotografii, Seksu, etc, etc… na rabicnacką melodię NIECH WIE, ILE DUPA KOSZTUJE.
  Ta gra na Prawie Wojennym była niczym wobec SKOKU indyjskiego TATA na Całą Awiację Światową licencją na mój Aerobus wicepremiera Waldemara Pawlaka, czego skutkiem jest indyjski Aerobus-TATA, co ujawnił tygodnik POLITYKA. Przy okazji okazało się, że na MOJE ZLECENIE Aerobus został opracowany przez ŚWIDNIK, ale Premier Tusk, który wyrzucił Pawlaka na zbitą morde, sprzedał Świdnik mafii sycylijskiej choć z korzystniejszą ofertą wystąpiły WODOCHODY.
  Pytałem Asza, Co To Za Kapitał TATA? na co on, że Południowokoreański. Myślę sobie, CZY Południowokoreańczycy odważyliby się tak narazić Gułażnemu USA? TAŃCE, HULANKI, SWAWOLE… Może to kapitał PÓŁNOCNOKOREAŃSKI pod flagą południowokoreańskiego ??? – Sprawa byłaby więc taka, jak przydupnik Pierdziela Rokefelera JÓZEF STALIN ???

 29. Boydar said

  Już nie wiem kto zapuścił w Gajówce ten artykuł, kliknąłem i wisiał na pasku kilka ładnych dni – http://kosciesza.neon24.pl/post/144131,antypolska-mitologia-marca-68

  W każdym bądź razie, komentarz Pana Romana jest bardziej niż słuszny. Jeżeli zaś Autor odważył się aż na tyle, oczekuję również odpowiedzi nt. systemu zarządzania tymi „zasobami”. Bo to jest klucz do zrobienia czegokolwiek. „Toto” samo nie kombinuje, jest precyzyjnie i on-line sterowane. Przez kogo ? I czy całe przez jednego ?

 30. andzia said

  Dr Z. Kękuś: mój były kolega z pracy Mateusz Morawiecki: https://www.youtube.com/watch?v=OoMwY-aCtxg&t=32s

 31. Salcie said

  Młode polskie wilczki czyli światelko w tunelu 🙂
  —————————————-
  Studio eMisja: „Moja walka o prawdę – wyznania byłego księdza”

 32. revers said

  ad29 typuje przymierze BB

 33. Salcie said

  Tadeusz Matuszyk: vicePremierzy w Polsce to szabesGoje służący Żydom!

 34. revers said

  a za walke z islamem, lub przerobionym judaizmem …

  wiezienie z muzulmanami lub i innymi sodomitami.

  https://www.infowars.com/tommy-robinson-shipped-to-high-security-muslim-prison-to-be-released-to-general-population/

 35. Boydar said

  Przyjmijmy taką (32) tezę, Panie Reversie. W takim razie kto będzie na nich pracował ? Państwo Izrael jako eksperyment udowodniło, że samoistny byt żydostwa możliwy nie jest, moim zdaniem ani tam ani gdzie indziej, bez kroplówki juesej dawno by się rozwiało. Już Lenin i Stalin próbowali dać im normalność, i to bez żadnego zagrożenia np. Arabami. Parę lat, przejedli dotację i … getto. totalny syf, kiła i mogiła. Zresztą, widział Pan kiedyś tasiemca luzem ?

  I teraz, jeśli ja to wiem, to tamci wiedzą to znacznie lepiej. A więc teza jest fałszywa, i ma posłużyć na roboczo jakiemuś celowi. Nie dajmy się zwieść po raz kolejny.

 36. brys said

  ad 23 Szanowna O.P

  Podsyłanie linków o ludziach biegających za skórzanym pęcherzem wypełnionym powietrzem pod ciśnieniem i kopiących go w celu trafienienia w prostokąt o pewnych wymirach jest nadużyciem, gdyż najdelikatniej mówiąc nie da się kibla otworzyć żeby z niej piłka k… nie wyleciała. Przepraszam że się czepiam, ale mam lewandoglikoorłodobojofobie.

  Pzdr

 37. revers said

  censor 34 p.Robinsona z Anglii wsadzono do czupy z mazulmanami za to samo i za tasiemca globalnego.

 38. Boydar said

  A kiedy to było, z tym Robinsonem ?

 39. Kapitan Bąba said

  Czy leci z nami lekarz?????
  .https://warszawawpigulce.pl/neonazisci-w-lesie-kabackim-tylko-u-nas

 40. Lily said

  Kolega,czy nawet przyjaciel blogera Jacka M.

  https://www.mostholyfamilymonastery.com/news/what-makes-the-edls-former-leader-who-says-he-is-a-friend-of-the-jews-tick/#.Wx1f-CAyUdW

 41. andzia said

  Sałatka byłaby dobra bez tych robali.

  ———–
  „Robale” są główną treścią sałatki.
  Admin

 42. NC said

  RE 10: Tymczasem Sąd Najwyzszy USA uniewinnił cukiernika z Denver, który w roku 2012 odmówił wykonania tortu weselnego na ślub pary homoseksualistów ze wzgledów religijnych.

  https://www.cnbc.com/2018/06/04/supreme-court-rules-in-favor-of-colorado-baker-who-refused-to-make-wedding-cake-for-gay-couple-for-religious-reasons.html

 43. Boydar said

  Po piątym, Pani Andziu, to już nie ma większego znaczenia; słowo harcerza.

 44. osoba prywatna said

  Deyna – film o Kazimierzu Deynie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=I-9ahc53snM

 45. revers said

  Potem przyjezdzaja tylko czolgisci bankowi z ecb, imf, wb i kasuja co moga, podwyzszaja podatki, uszczelniaja system fiskalny lub poborcy, poborcow. szkolacy i praktykujacy

  http://innpoland.pl/144269,dlug-publiczny-polski-rekordowe-zadluzenie-polski-pkb-na-mieszkanca

 46. Lily said

  Re 42;Revers
  O to wlasnie chodzi rzadzacym III.R.P,
  zeby jak najbardziej zadluzyc Nasz kraj.
  Polityka dystrukcyjna.Wszyscy oni siebie
  warci.Wystarczy sprawdzic,jak przeglosowuja
  niekorzystne dla Polski ustawy.

 47. osoba prywatna said

 48. ŻYDO-masoński Sąd Najwyższy "warszawki" PiS depcze Konstytucje ! said

  RE: wpisu 10 & 39

  Trybun ludowy Cejrowski wypowiedział się w telewizornii na temat ZNĘCANIA się nad drukarzem z Łodzi Adamem J. przez zdemoralizowanych „sadowników żydowskich” w III Republice Polin.

  Cejrowski oświadczył publicznie że członkowie Sadu Najwyższego(SN) absolutnie NIE rozumieją obowiązującego prawa, bowiem nikt nie ma prawa osądzać przekonań religijnych i zgodnymi z nimi postępowań tak długo, jak te postępowania nie naruszają prawa!

  Prawo wyznawania swojej RELIGI jest zabezpieczone w konstytucji, w której NIE ma PRZYWILEJÓW dla homoseksualistów i słusznie !!!

  Organizacja zrzeszająca homoseksualistów, a właściwie ich najagresywniejszych działaczy mogła sobie drukować plakaty w każdym innym miejscu, jeśli prowadzący taką działalność gospodarczą podmiot wyraził na to zgodę.

  Tu mamy do czynienia z ewidentną ZEMSTĄ bezkarnej kasty homoseksualnej, a sędziowie SN nie rozumieją, że nie są od osądzania sumień, ale czynów i nie tworzą prawa, ale mają parszywy obowiązek go stosować!

  Ten wyrok pokazuje kto w SN zasiada i jak bardzo potrzeba wywalenia z sądów ŻYDOkomunistycznych degeneratów, a często po prostu agentów służb, koterii anty-religijnych masońskich chciwców których dawno już ponoć „nie ma”!

  Ten wyrok na drukarza Adama J. z Łodzi jest wyrazem podzięki (AWANSOWANIA) dla skrajnego lewactwa UE za brutalne mieszanie się w polskie wewnętrzne sprawy z PODEPTANIEM polskiej Konstytucji włącznie.

  Cała ta UE, to nic innego, tylko taka sama uzurpująca sobie władzę „nowoczesna ŻYDOkomuna”, jak przepoczwarzeni w liberałów ŻYDOkomuchy. To można sprawdzić, szukając ich pochodzenia.

 49. osoba prywatna said

  Zbuduj swoją strzelnicę za mniej niż 1000zł! Cz. 2/2
  .https://www.youtube.com/watch?v=BqHnCmNmg_w&feature=youtu.be

 50. revers said

  ad42,43

 51. Ola said

  ad 44, Osoba Prywatna

  no wreszcie! Warto sobie to wydrukowac i powiesic na scianie , najlepiej nad monitorem , z ktorego takie rozne Michalkiewicze & Co.
  obrzydzaja Ci zycie i swiat , glownie oczywiscie Polske .A to nie po bozemu! Bog to podobno milosc, a wiara to nadzieja.
  Nie zapominaj – jestes na tym swiecie tak krotko jak mgnienie , ciesz sie ta chwila.
  Niech zadne gadajace ryje w internetach Ci jej nie zmaca zadnym spiskiem i agentura.

 52. andzia said

  re: 40
  Ale zasiadać przy stole z takim obrzydlistwm, to jakoś nietęgo jest. Lepiej byłoby prościej

 53. andzia said

  Czekać tylko, jak Gajowy zaproponuje chrabąszcze do jedzenia, bo to podobno na topie, .

  ——
  Pani Andzia chce się mnie czepiać i podgryzać, ale ja się nie dam, bo i tak ją lubię.
  Admin

 54. revers said

  Pracownicy Opla z Polski wystawieni w Niemczech na ulice

  http://innpoland.pl/144293,polacy-z-fabryki-opla-w-niemczech-eksmitowani-z-hotelu-interwencja-policji

  Niemiecka goscinosc, zarzadzanie i wikt, oby tak dbali takze o „nachodzcow”.

 55. osoba prywatna said

  Jadwiga Kalinowska: Uzależnienia fizyczne i duchowe jako narzędzia walki z narodami chrześcijańskimi
  .https://www.youtube.com/watch?v=IpyGN0New6g&t=79shttps%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DIpyGN0New6g&t=79s

 56. osoba prywatna said

  Nasz antykomunizm – dla myślących zamiast etykietek !
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/nasz-antykomunizm-dla-myslacych-zamiast-etykietek/

 57. guła said

  „żydowska poczta”, panie Stanisław.

 58. revers said

  Jak to w Niemieckim Oplu bywa

  http://wolnosc24.pl/2018/06/15/polacy-wyrzuceni-z-niemieckiego-hotelu-znalezli-swoje-rzeczy-w-workach-na-smieci/

  Obdachloss und Arbeit bei Opel macht Frei, czyli nie kupuj Opla.

 59. Zerohero said

  @Marucha

  „Po wejściu na popularną witrynę „Prawica.net” ukazuje się komunikat „Strona zamknięta”. Zero wyjaśnień…”

  Prawica.net zaliczyła kilka lat temu pad systemu. Okazało się, że admin nie zrobił kopii i wiele wartościowych materiałów znikło, a większość zmieniła swoje adresy URL, więc linki na artykuły na PN przestały działać.
  Przypuszczam, że teraz mieliśmy do czynienia z równie niepoważnym zachowaniem.
  Żeby nie było, że ja jestem malkontent i człowiek cierpiący na „klientozę”. Rozumiem czyjąś pracę, poświęcenie, opłacanie serwera. Jednak prowadzenie takiej strony to pewna forma zobowiązania. Przecież liczni autorzy tam piszą, komentują i suma sumarum poświęcają wiecej czasu niż admin. tymczasem pewnego dnia admin oświadcza, że strona pogubiła teksty albo, że jest zamknięta. I na tym koniec.

 60. Brutus said

  Ciekawa wypowiedź red. Gadowskiego na temat: kto faktycznie rządzi w PGE. Wynika z tego, że w PiS-e rządzą niewiele rozumiejący politycy, a ludzie z PO nadal mają się, jakpączki w maśle. To kto tak naprawdę rządzi naszym państwem, naszymi pieniędzmi.
  .https://m.youtube.com/watch?v=5gjGXil8lto

 61. Marucha said

  Re 60:
  Toteż i nic nie spekulowałem na temat ewentualnych przyczyn zamknięcia strony. Stwierdziłem tylko fakt.
  Na ogół, jeśli strona jest zamknięta przez dostawcę Internetu, znajduje się tam jakiś krótki komunikat…

 62. andzia said

  re 54 Gajowy
  -pozdrawiam, życzę spełniienia marzeń.Co do komentarza uśmiechy,

 63. Zerohero said

  Mam jeszcze teorie spiskową, że ktoś niepowołany dochrapał się na PN hasła i narobił szkód.

  Pierwszym podejrzanym – ABW.
  Admin

 64. Marucha said

  Re 63:
  Tak a propos chrabąszczy… jeszcze w głębokiej komunie, gdy nikomu się nie śniły dzisiejsze wariactwa i zboczenia, „Przekrój” zamieścił przepis na zupę z chrabąszczy. Nie skorzystałem…

  PS. Moim marzeniem jest pozbyć się bólu. Ale właściwie to nie narzekam. Da się z nim jakoś żyć.

 65. Piskorz said

  re 48 B. dziękuję za przypomnienie..!! To powinno być jak codzienny pacierz..

 66. revers said

  Kuchcinski, malze, kawior, owoce moza za grubsze pieniadze ja osmierniczki …

  https://wiesci24.pl/2018/06/15/oburzajace-zakupy-marszalka-sejmu-kawior-malze-i-krewetki-w-zamowieniu-kuchinskiego/

  stac pana wojta, nad wojtami i gojami.

  Inni z PIS kasuja po 700 tys za nie przepracowanie ani minuty w KGHM

  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,142076,23508613,zarobil-z-kghm-700-tys-nie-pracujac-ani-minuty-dobra-zmiana.html

  czyli dobra zmiana u zlobu.

 67. Ad. 33: https://postimg.cc/image/jn15h10pz/

  ZIEMIA LECHITÓW NALEŻY SIĘ NAM.
  Ziemia polska to nasz nowy SYJON
  „Nadszedł czas walki z Polską”
  Musimy usunąć gojów z ich ziemi jak niegdyś Josue usunął Chananejczyków z ich rodzinnego CHANAAN
  Rozpocznie się walka tu, gdzie jesteśmy najsilniejsi i gdzie mamy najklepsze widoki”

  Gdy w r. 1990 r. wróciłem z RFN to Asz mówił, że w Polsce jest walka miedzy Żydami polskimi a rosyjskimi. Żydzi rosyjscy uważają, że należy Polaków traktować JAK PALESTYŃCZYKÓW, natomiast Żydzi polscy uważają to za Przedwczesne.
  Hrabia Kurowski mówił zaś, że Hitlerowcy Żydzi w Izraelu nazywają się LEHI – od Imperium Lechitów od Renu do Pacyfiku ze stolicą w Stalingradzie lub Konstantynopolu: http://wandaluzja.pl/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//.
  To ja zniszczyłem Centralny Port Lotniczy w Modlinie, gdyż tam jest Skarbiec Włastów, z którego zapłacono dla USA 750 tysięcy ton złota za ZAPROTESTOWANIE granicy izraelsko-niemieckiej na Wiśle: http://wandaluzja.pl/?p=p_354&sName=00.-w-s-t-e-p
  Nowy obraz mapy bitowej.bmp, Rok 2007//
  Granica ta miała być realizowana rosyjską taktyczną bronią atomową i MOIM Niemieckim Aerobusem.

 68. andzia said

  Ja proponuję następującą zbiórkę na pomoc Gajowemu w chorobie.Skoro w miejscu zamieszkania nie może Pan uzyskać pomocy, to może gdzie indziej, Niech Pan poda nr konta. bo lepiej wrzucić jakieś pieniiądze, niż inaczej,

 69. andzia said

  Panie Gajowy, to nie wstyd żyjemy w parchatych czasach każdy może się znależć tu i tam,

 70. Marucha said

  Re 69, 70:
  Pani Andziu, Bóg Pani zaplać za dobre serce… ale ja naprawdę z tymi bólami mogę żyć. Czasami są prawie niezauważalne, jak dwa dni temu, kiedy byłem z wnukami w ZOO i parku rozrywki. Sporo chodziłem i jakoś dawałem radę.
  Dziś było trochę gorzej – byliśmy w dużym ogrodzie botanicznym, musiałem często zatrzymywać się, siadać sobie itd. To chyba już tak musi być. Ale jeszcze spróbuję z akupunkturą.
  Jak wrócę do domu, położę się, odpocznę, to jest całkiem dobrze.

 71. andzia said

  Panie Gajowy ból to odpwiedż organimzu, że jest niedobrze. Martwię się o Pana i ponawiam apel o ten nr konta.

 72. Boydar said

  „… auto premier nie miało /włączonych/ sygnałów dźwiękowych, ani świetlnych. To oznacza, że Sebastian K. po przepuszczeniu BMW mógł nie wiedzieć, że ma przepuścić jeszcze dwa inne samochody. Jeśli audi z Beatą Szydło nie było pojazdem uprzywilejowanym, to pierwszeństwo miał kierowca seicento /…/ odstęp pojazdów w kolumnie był za duży’ i że to /…/ mogło zmylić kierowcę Seicento …”

  https://wiadomosci.wp.pl/prokuratura-prostuje-doniesienia-ws-wypadku-szydlo-rzeczpospolita-odpowiada-6263161655121537a

  I po co półtora roku „śledztwa” ? W Gajówce dokładnie to samo napisaliśmy dwa dni po zdarzeniu.

 73. Boydar said

  Jeszcze w klimacie lewa (bo nie prawa), subtytuł płacze – „… przepisy, które zaskakują nawet doświadczonych /kierowców/ kodeks jest pełen kruczków …”

  całego tekstu nie warto czytać bo tam nic szcególnego nie ma, za wyjątkiem tego zdania.

  https://autokult.pl/31503,przepisy-ktore-zaskakuja-nawet-doswiadczonych-kierowcow-kodeks-jest-pelen-kruczkow

  Wszystkie przepisy obowiązujące w Polsce, nie tylko o ruchu drogowym, są tak skonstruowane, aby można było uznaniowo podjąć decyzję winny-niewinny. I ta decyzja należy do dina albo jego podwładnego. Sztuka adwokacka, sędziowska, prokuratorska, polega na znajomości „drugiej strony lustra” i zgody na interpretację. Gdyby nie ta okoliczność przyrody, faktycznie wystarczyłby Excel.

  I jeszcze jeden przykład dwustronności monety,panie lekkich obyczajów protestują – „… chce wykreślenia danych, nie tylko z bazy portalu, ale również z wszelkich innych nośników: komputerów, telefonów administratorów itd. Ponadto powołują się na zagwarantowane w przepisach RODO prawo „do bycia zapomnianym” …”

  https://wiadomosci.wp.pl/nieoczekiwany-efekt-rodo-prostytutki-z-najwiekszego-seksportalu-zadaja-usuniecia-danych-6263073133742209a

  W myśl art. 2 ust. l ustawy o dostępie do informacji publicznej, na zasadach i w trybie określonym w jej przepisach, każdemu przysługuje prawo dostępu do informacji publicznej. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu jedynie w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych, jak również ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy. Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, oraz przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa (art. 5 ust. l i 2 cytowanej ustawy).

  Są najstarszymi na świecie „osobami publicznymi”, prowadzą usługi dla ludności, informacja o oferowanych usługach jest istotnym elementem podaży i popytu, nie rozumiem o co ten krzyk.

 74. Wydaje mi się, że mój ojciec wiedział o Złocie Serbskim od marszała Broz-Tito-Pindara. Ślad po tym zlocie Urwał się we Wrocławiu, z czego wynikało, że zostało przetopione w HUTMENIE. Ja jednak WYNYŚLIŁEM, że w Hutmenie przetopione być nie mogło, gdyż tam pracowali Polacy, więc sprawa wydałaby się, natomiast Wałbrzych był pod jurysdykcją prywatnej armii inwalidów Hitlera, toteż złoto to powinno pojechać metrem fortecznym do Wałbrzycha i być przetopione na cegły z monogramem AH.
  Złota tego było 4 pociągi, po 2 na bomby atomowe na Moskwę i Leningrad. Po zniszczeniu przez AK Jedynego samolotu zdolnego do operowania tymi bombami, eszelon 5 pociągów z 2 lokomotywami spalinowymi każdy – został wycofany z Łucka i ukryty pod KSIĄŻEM. Córka leśniczego niemieckiego i żona polskiego wskazała SmerSzowi zamaskowany wjazd kolejowy pod Książ, skąd SmerSz wyprowadził pociąg z 3 pulmanami: 2 obite blachą cynkowa z napisami GAZY BOJOWE i jeden dla eskorty. Wjazad został wysadzony, a o innych wagonach mowy nie było.
  To, że o INNYCH wagonach Leśniczanka nie mówiła jest zrozumiałe, gdyż kilka miesięcy przed SmerSzem byli tam żołnierze Waltera, którzy jeden pociąg ze złotem wyprowadzili, drugi dali Amerykanom Pattona na Waligórza a 2 zasypali dynamitem. Gdy była gorączka Złotego Pociągu to dostałem list, że Złoty Pociąg z Wałbrzycha stoi w Warszawie przy ulicy Takiej numer Taki, z czego wynikało, że II pojechał do Berlina.
  Broz-Tito miał Majestatyczny pseudonim PINDAR od Pinusu, z której to racji Albańczycy przezywali Amerykanów PINDAISTAMI – że USA zostały uratowane w wojnie Ukraińskiej przez Broz-Tito-Pindara wzięciem do niewoli Generalissimusa, który wydał dla Oppenheimera i Saharowa rozkaz zniszczenia Wschodnich Stanów wybuchem na dnie Atlantyku Car-Bomby. Rozkaz ten jest podpisany przez Ławrentego Berię jako Komisarza Bezpieczeństwa Nuklearnego ZSRS, ale nie znam daty tego dokumentu, który może być andatowany?
  Stalin był przydupnikiem Pierdziela Rokefelera, toteż taki rozkaz powinein wydać Pierdziel, co jest zrozumiałe, gdyż taka bomba niszczyła Holokaustyczne USA na wschód od Missisipi a nie zagrażała Gułażnym na zachód od Missisipi.
  Zwiadowcy Waltera zabrali spod Książą jedną walizkową bombę atomową odpalaną sygnałem radiowym lub zegarem. Pamiętam jak ojciec rozmawiał ze znajomym, który powiedział mu, że SOWIECI MAJĄ BOMBĘ ATOMOWĄ, na co ojciec: TO TERAZ ZAMINUJĄ PORTY AMERYKAŃSKIE.

 75. osoba prywatna said

  Nienarodzone dzieci wolą Bacha od Adele
  http://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-nienarodzone-dzieci-wola-bacha-od-adele,nId,2594086

  wolny- 25 min temu
  Dlaczego? A słyszeliście o „Złotej proporcji” i stroju A-432 Hz? Gdyby tym maluszkom puszczono V symfonię Beethowena w stroju 432 Hz to by jeszcze bardziej się cieszyły. Większość z sonat Mozarta podzielona była na dwie części dokładnie z zachowaniem złotej proporcji. Badacze odnajdowali złote proporcje w Piątej Symfonii Beethovena oraz w muzyce takich wirtuozów jak Bartok, Debussy, Schubert i Satie. Przykładem utworu w którym wykorzystano złotą liczbę jest V Symfonia Beethovena. Jej tempo jest oparte na złotej liczbie a dokładnie 5/3, co jest stosunkiem czwartej liczby ciągu Fibonacciego do trzeciej. Tak pisał o V symfonii romantyczny kompozytor niemiecki Robert Schumann: „Ilekroć się ją słyszy, działa na nas z niezmienną mocą, jak owe zjawiska przyrody, które ilekroć się powtarzają, napełniają nas zawsze lękiem i zdumieniem”. Złoty podział w muzyce dostrzeżono również w dziełach Jana Sebastiana Bacha. Złote cięcie pojawia się tam nie tylko w budowie frazy ale również w harmonice i przebiegu linii melodycznych poszczególnych instrumentów. Znaleziono to również w fugach i kantatach innych twórców muzyki baroku. Podobnie jest z większości sonat Mozarta. Innymi muzykami, którzy świadomie lub nie wykorzystywali złoty podział byli: Bartok, Debussy, Bethoveen, Schubert i Satie. Aby usłyszeć złotą gamę wystarczy w tym celu rozpocząć ją od dźwięku „C” a następnie naciskać kolejno klawisze zgodnie z regułą Fibonacciego, czyli drugi, trzeci, piąty itd. Gama składa się z 8 dźwięków i podzielona jest na tercję (3 dźwięki) i kwintę (5 dźwięków). Liczby te dzielą całą wielkość w stosunku złotym (liczby 3, 5, 8 to trójka Fibonacciego). Do złotego podziału nawiązują również współcześni twórcy. Ciąg Fibonacciego wykorzystuje choćby zespół Tool, o czym możemy przekonać się na przykładzie utworu „Lateralus” z wydanego w 2001 roku albumu o tym samym tytule. Według badań Dana Wintera, w chwili, gdy przeżywamy miłość i/lub współczucie, dźwięk wydawany przez bicie naszego serca tworzy harmoniczną kaskadę fal, widoczną na urządzeniu pomiarowym, w której to kaskadzie przestrzenie (odległości) między składowymi harmonicznymi (dźwiękami serca) oscylującą wokół liczby Phi. Okazuje się, że ludzkie uczucia można przedstawić w sposób liczbowy i graficzny. Jak wynika z badań, kształt uczucia miłości czy też buddyjskiej miłującej dobroci (współczucia) jest ściśle skorelowany z liczbą Phi = 1,618… Liczba Phi wyznacza Boską Proporcję, geometrię Złotego Cięcia i Złotej Spirali, na której (według niektórych fizyków) opiera się (fraktalna) budowa naszego wszechświata. Jeśli więc kształt Miłości / Współczucia oraz budowa wszechświata są ściśle skorelowane z liczbą Phi, to można założyć, że Miłość i wszechświat mają ze sobą wiele wspólnego… Czyż nie brzmi to znajomo? Jak blisko stąd do stwierdzenia, że Bóg który jest miłością stworzył wszystko, co istnieje… Należy jeszcze dodać informacje o dźwięku 432 Hz. Częstotliwość ta jest określana jako pitagorejska ponieważ już Pitagoras opracował pierwsze jej zasady. (Zasady tego strojenia były już znane w około 1800 lat p.n.e!) Według Pitagorasa używano stosunek 3 : 2 dźwięków w strojeniu. Według tego stroju uzyskano dźwięk A = 432 Hz. Dźwięk ten jest ściśle powiązany z tz. regułą „złotego podziału” Już w czasach Pitagorasa używano 432Hz dźwięku jako podstawy do strojenia instrumentów. Dlaczego zmieniono strój z A – 432 Hz na a – 440Hz? Pierwsza próba zmiany stroju nastąpiła w roku 1917 z inicjatywy Rockefellerów. Świat muzyczny się na to nie zgodził, jednak rząd USA w rok później zaakceptował to jako standard.Nastąpił potem szereg takich prób i inicjatywy te zawsze wychodziły z dynastii rządzących klas. Świat muzyczny uparcie się na to nie zgadzał. Dopiero w roku 1939 Anglia oraz Niemcy wprowadziły legislację standaryzującą częstotliwość 440 Hz jako ISO 16 dla strojenia wszelkich instrumentów. Ponownie świat muzyków tego nie akceptował ale w roku 1951 na kongresie muzyków w Londynie zaakceptowano ten standard

 76. osoba prywatna said

  Zacznij od Bacha Zbigniew Wodecki
  .https://www.youtube.com/watch?v=yiTuD80LtmE

 77. osoba prywatna said

  Pietruszka
  Na kamienie nerkowe.
  450 g korzenia pietruszki,
  2 łyżki białego octu winnego,
  80 ml gęstej śmietany,
  2 łyżki oliwy,
  1,5 łyżeczki posiekanych kaparów,
  sól pieprz.
  Pietruszkę obieramy i trzemy na tarce.
  Mieszamy z octem i szczyptą soli.
  Odstawiamy na 10 min.
  Odciskamy.
  Mieszamy z pozostałymi składnikami.

  Gienadij Małachow i Nadjeżda Siemionowa polecają kurację arbuzem i czarnym chlebem

  Ta kuracja trwa tydzień i w jej trakcie je się arbuza i ciemny chleb. Jak mówi Małachow – chcesz jeść, jedz arbuz. Chcesz pić – pij arbuz. Chcesz jeść bardzo – jedz arbuz z chlebem. Podczas oczyszczania wskazane jest, by z osobą oczyszczającą się był ktoś bliski, ktoś z domowników lub przyjaciel, ponieważ jest rodzaj operacji bez skalpela. Podczas wydalania piasku i kamyków może nastąpić zasłabnięcie, więc pacjent będzie czuł się bezpieczniej, gdy ktoś z nim będzie.

  Zgodnie z rytmem biologicznym poszczególnych narządów ciała, dobrze opisanym w medycynie chińskiej, czas najbardziej sprzyjający wydalaniu kamieni z nerek i pęcherza to godziny między 17.00 a 21.00 naszego czasu. Należy w tym czasie brać ciepłą kąpiel i jeść arbuz. Ciepło rozszerza drogi moczowe, znosi ból i skurcze a arbuz ułatwia wydalanie piasku i kamieni.
  http://www.mirachlebowska.pl/pytania-psychodietetyka/jak-usunac-kamienie-nerkowe

  Prosty syrop z cytryny i pietruszki na kamicę nerkową
  https://www.pepsieliot.com/prosty-syrop-z-cytryny-i-pietruszki-na-kamice-nerkowa/

  Znakomity do picia jest również sok z natki pietruszki wymieszany z sokiem z jabłek. Wspaniale orzeźwia. Polecam!

 78. Kapsel said

  Ujawniono prawdziwy dług państwa. Kwota jest gigantyczna

  Rząd nie podawał dotąd, ile wynosi jego prawdziwe zadłużenie. Zobowiązania wobec emerytów w ogóle pomijano w statystykach, dzięki czemu dług nie przekraczał biliona złotych. Teraz karty zostały odkryte. Zadłużenie jest sześciokrotnie większe!

  Wpływów podatkowych jest wiecznie za mało, a państwo ma tyle „na szybko” do zrobienia, że czuje się w obowiązku zaciągać długi. Co tu dużo mówić – to się zwykle podoba wyborcom. A to trzeba szybko zbudować autostradę, a to przedszkole, sfinansować policję, szpital, czy szkołę. Żeby zabłysnąć można nawet postawić deficytowy aquapark. Ludzie akceptują rozmach na kredyt. Póki nie okaże się, że państwo kredytowało się ponad miarę i trzeba te długi spłacać, rosną odsetki.

  Oficjalnie polski sektor finansów publicznych ma 962 mld zł długu. To jednak tylko część prawdy. I to niewielka.

  Przy liczeniu oficjalnego poziomu zadłużenia państwa nie zaprzątano sobie dotąd głowy tym, ile trzeba będzie w przyszłości wypłacić emerytom, choć państwo jest do tego przecież zobowiązane. Tak się złożyło, że Unia Europejska zgłosiła się po pełne dane. GUS musiał więc zrobić odpowiednie obliczenia.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gus-emerytury-pierwszy-filar-drugi-filar-ppe,246,0,2403830.html

  PKN Orlen zapłaci największy podatek za 2017 rok. Astronomiczne będą też podatki PZU, PKO BP i PGNIG

  Cztery spółki – PKN Orlen, PZU, PKO BP, PGNIG – zapłacą największe podatki za zeszły rok. Każda z tych firm wpłaci do budżetu państwa z tytułu podatku dochodowego ponad miliard złotych – szacuje „Rzeczpospolita”.

  W kwietniu ministerstwo finansów ujawniło dane o podatku dochodowym za 2016 rok zapłaconym przez wszystkie firmy, mające powyżej 50 mln euro obrotu. Z tych danych wynika, że budżet państwa czerpie najwięcej korzyści z gigantów kontrolowanych przez rząd. Pierwsza dziesiątka największych płatników wnosi aż jedną czwartą CIT. Z sieci handlowych najwięcej płacą Biedronka i Rossmann.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkn-orlen-pzu-pko-bp-najwieksze-podatki,90,0,2408794.html

 79. Kapsel said

  To już kolejny donos byłych prezydentów na Polskę do zagranicznych instytucji. Tym razem pod listem wzywającym do obrony polskiej praworządności podpisali się też byli polscy premierzy i szefowie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. List zatytułowany „Europo, broń praworządności w Polsce” opublikowała… „Gazeta Wyborcza”. I wszystko jasne.

  „Od upadku komunizmu w 1989 roku Polska była jednym z pionierów demokratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej. Zwieńczeniem tych przemian było nasze członkostwo w NATO i Unii Europejskiej. Polska i jej obywatele sercem i rozumem budowali podwaliny demokratycznego państwa prawa będącego jedną z podstawowych wartości zjednoczonej, wolnej i demokratycznej Europy” – czytamy we wstępie listu.

  Dalej zaczyna się już atak na polski rząd. „3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw” – informują przerażeni „byli” rządzący.

  Współcześni zdrajcy twierdzą, że „mechanizmy obrony państwa” zawiodły i mimo oporu społecznego partia rządząca „kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz” łamiąc Konstytucję.

  Na koniec sygnatariusze listu apelują do Unii Europejskiej, która jest „ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność”. „Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządności” – czytamy.

  Pod listem podpisali się: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld, Radosław Sikorski, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis oraz Zbigniew Bujak.

  https://wrealu24.pl/co-za-wstyd-byli-prezydenci-donosza-na-polske-europo-bron-praworzadnosci-w-polsce/

 80. Lily said

  Tubylcom zabierze,a swoim da. : > )

 81. osoba prywatna said

  Poziom ludzkiej inteligencji ulega stopniowo redukcji. Dlaczego głupiejemy?
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/poziom-ludzkiej-inteligencji-ulega-stopniowo-redukcji-dlaczego-glupiejemy

 82. osoba prywatna said

  Sztuczna inteligencja potrafi zobaczyć ludzi przez ściany
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sztuczna-inteligencja-potrafi-zobaczyc-ludzi-przez-sciany

  https://g.redditmedia.com/SM9j_ZHkVFk7KPW6WtGjJ6r2qZniz6wJbbXipHmAwZs.gif?fit=crop&crop=faces%2Centropy&arh=2&w=640&fm=mp4&mp4-fragmented=false&s=3c60e86e1d03403cf08ec2789bc7b2d0

 83. osoba prywatna said

  Oby tylko M. Poręba nie podzielił losu Piskorskiego.

 84. osoba prywatna said

  Re 84
  Jack Brodnicki
  Jack Brodnicki
  15 minut temu (edytowany)
  88000 kibucow ( kibicow ) amerykanskich przyjechalo do Rosji ! Jest to najwieksza ilosc Jankesow jaka kiedy kolwiek jednorazowo do Rosji przyjechala… Komu beda kibicowac ?! Amerykanie przeciez nie dostali sie na Mundial ! Dodatkowo ktos kto ma podstawowe pojecie o amerykanskim sporcie swietnie wie , ze football zwany tutaj „soccer’em” jest malo popularny i malo znany ! Az tu nagle 88.000,- ” milosnikow tego sportu jedzie do Rosji… Wszyscy mlodzi, zdrowi , wysportowani mezczyzni… Przynajmniej przytlaczajaca wiekszosc. CHOLERNIE TO CIEKAWE … I ten bezwizowy wjazd… Co za piekna „okazja”. Mam nadzieje, ze rosyjskie FSBR dobrze sprawdza, to stado „milosnikow soccer’a” , bo moim zdaniem wiekszosc z nich nie jedzie tam po to by. podziwiac europejski football. Jestem przekonany ,ze przynajmniej ponad polowa z nich TO CZYNNA AGENTURA ZNANYCH NA CALYM SWIECIE SLUZB. Pytanie tylko , po co ich tam przyslano , czy tylko szpiclowac , czy moze jednak cos wiecej…

 85. osoba prywatna said

  Donald Trump na szczycie G7: Krym jest rosyjski, bo wszyscy mówią po rosyjsku
  http://www.rp.pl/Prezydent–USA/180619610-Donald-Trump-na-szczycie-G7-Krym-jest-rosyjski-bo-wszyscy-mowia-po-rosyjsku.html

 86. Piskorz said

  re 85 Tak samo jak z tymi policajami z Izraela /120/ sztuk przyjechało do- Kielc…z okazji rocznicy „pogromu”!! Szkoda. że nie więcej..!! A ilu wyjechało z powrotem..?

 87. Lily said

  Re 87;Piskorz
  Ustawa 1066,podtrzymywana przez Jaroslawa
  „poboznego”,mowi o udziale obcych sluzb.
  Dlatego tez,roznej masci sluzby,musza miec
  rozeznanie na Naszym terenie.

 88. osoba prywatna said

  Jedyne takie jezioro w skali świata znajduje się na terenie Nadleśnictwa Włocławek
  .https://www.youtube.com/watch?v=u81kYtbFVm4

 89. Lily said

  Pomazaniec Jaroslawa,wychowanek Lecha.
  Tytul wideo,Duda”Teren Polski to po Izraelu
  najwieksza ojczyzna Zydow”.

  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice
  ten oglupialy narod(mowa oTybylcach),
  az dopniemy swego”,deklaracja J.K.
  Jak widac,idzie im to sprawnie wedlug opracowanego planu w1989 r,a byc moze
  duzo,duzo wczesniej.
  Najgorszy wrog,to ten na wlasnej piersi
  wychodowany.
  Stare polskie przyslowie glosi.”Za dobre serce,gorzkie lzy”.
  W Polsce, potwierdza sie to w100 procentach.

 90. Patrzajta, jak Żydy sobie tworzą pomniki:
  http://fakty.interia.pl/polska/news-prezes-pis-kaczynski-byl-prezydentem-nadziei-dla-milionow-po,nId,2594996

 91. NyndrO said

  Oj biedne pajace… Gdzie nam do Czechow, którzy pokazywali tym śmierdzielom gołe zadki. * https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/poslanka-sobecka-chce-us-army-w-toruniu-ale-wtracil-sie-posel-z-grudziadza/16lz5m7

 92. osoba prywatna said

  USA są dla PIS-u tym, czym Niemcy dla PO | Marcin Skalski
  .https://www.youtube.com/watch?v=n5a_czf5WBg

 93. osoba prywatna said

  Żołnierze Israel Defence Forces zakończyli odbywające się w Polsce ćwiczenia Swift Response-18, które integrują elementy 6 Brygady Powietrznodesantowej z jednostkami sojuszniczymi w ramach zgrupowania pododdziałów powietrznodesantowych. Sprawdzana jest ich zdolność do działania w różnych warunkach oraz natychmiastowego przemieszczenia do wskazanych rejonów prowadzenia operacji.
  http://www.defence24.pl/izraelski-desant-w-polsce-wideo

 94. Lily said

  Re 93;NyndrO
  W Czechach rzadza czescy narodowcy,ktorzy
  dbaja o interesy swojego kraju i jego obywateli.
  Czechom mozna tylko pozazdroscic.

 95. osoba prywatna said

  Najnowsze techniki inwigilacji – Witold Hake:
  .https://www.youtube.com/watch?v=LwpkLnQ2qoo

 96. osoba prywatna said

  Do czego może doprowadzić oddychanie ustami.
  .https://www.youtube.com/watch?v=1-U5O7HCt0A

 97. revers said

  Autorytarystyczne swietosci ciag dalszy …

  http://polityczek.pl/uncategorised/7705-morawiecki-kaczynski-byl-naukowcem-inteligentem-rewolucjonista-i-konserwatysta-otwartym-na-swiat

  Lech k: byl rewolucjnista jak Che? czy Wladimir?

  http://polityczek.pl/twitter/7702-szczecin-przylebska-z-mezem-zawitala-na-odsloniecie-pomnika-kaczynskiego

 98. revers said

  re39

  pare dni temu p. Boydar

  „Okrutna zemsta brytyjskich elit spod znaku poprawności politycznej. Tak można określić wysłanie Robinsona, krytyka islamu, do więzienia, gdzie większość stanowią muzułmanie.” …

  http://wolnosc24.pl/2018/06/14/robinson-wydany-na-smierc-przez-brytyjskich-sedziow-wpakowali-go-do-wiezienia-z-muzulmanami/

  Czekamy na podobne sprawy w najjasniejszej.

 99. osoba prywatna said

  Nie przypuszczałem, iż jest aż taka ilość w Polsce tych szpetnych budynków. Jeszcze jeden syf, który dotarł z hameryki.

  Liczba drapaczy chmur w Europie.
  Warunek: 40 pięter i powyżej 150m wysokości.

  https://i.redditmedia.com/H1Ejhqeksl0eV4igay0Hr8F6LetO-OroJnllgRhUhUo.jpg?w=896&s=7e0a8f94303073b1c2b0f05b301ae9af

 100. osoba prywatna said

  Ciekawe kim był ów.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=_1jxykAEjuY

  https://dorzeczy.pl/kraj/67577/CBA-zatrzymalo-bylego-prezesa-firmy-GetBack.html

 101. osoba prywatna said

  Best: W GetBacku nie ma czego ratować
  http://www.parkiet.com/Wierzytelnosci/306139985-Best-W-GetBacku-nie-ma-czego-ratowac.html

 102. osoba prywatna said

  Izrael stał się bezpieczną przystanią dla pedofilów żydowskich z całego świata, ostrzegł w poniedziałek czołowy rzecznik ofiar nadużyć seksualnych wobec dzieci w Knesecie na wstępnej rozprawie w ultra-ortodoksyjnej społeczności.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/izrael-staje-sie-schronieniem-dla-pedofilow-2016-04

 103. osoba prywatna said

  Zdjęcie dnia: Plastikowa hipokryzja National Geographic – jeden numer i dwie plastikowe torby
  https://www.spidersweb.pl/2018/06/national-geographic-plastik-hipokryzja.html

 104. Diana said

  W. GADOWSKI: JAK DŁUGO DOBRA ZMIANA BĘDZIE TOLEROWAĆ UKŁAD WEWNĄTRZ BARDZO DUŻYCH PIENIĘDZY SKARBU PAŃSTWA?

  13 czerwca 2018 22:11/w Informacje, Polska, Radio Maryja.

  Pytanie do dobrej zmiany – jak długo będzie tolerować układ wewnątrz bardzo dużych pieniędzy Skarbu Państwa? (…) Jak długo będzie trwała taka nieprzejrzysta polityka energetyczna? Jak długo inwestycje w energetyce będą tylko pozorowane? – pytał w swoim „Komentarzu tygodnia” red. Witold Gadowski.

  Na wstępie swojego komentarza dziennikarz nawiązał do postaci zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka. Zwrócił uwagę na zagadkowe okoliczności śmierci biznesmena.

  – Dr Jan Kulczyk proponował budowę mostu energetycznego z Kaliningradem, proponował i zakupił „Ciech”, ale także był reprezentantem na polskim rynku (i nie tylko) firmy Tamoil, firmy uzależnionej od rodziny Kaddafich. Nawet w imieniu Tamoil składał wstępne oferty na zakup rafinerii gdańskiej Lotosu. Normalne działania biznesowe – można by powiedzieć, tylko że pewnego dnia pan Kulczyk dowiedział się, że nie żyje Muammar Kaddafi, a więc zobowiązania wobec rodziny Kaddafich już nie były tak ważne. Potem nastąpił słynny zabieg w Wiedniu… Tu następuje szereg domysłów. Co z tym wspólnego mógł mieć Kaddafi? – zastanawiał się redaktor.

  Publicysta podjął także wątek Polskiej Grupy Energetycznej. W tym kontekście wskazał na postać Wojciecha Kowalczyka, który za kadencji obecnego rządu opracowywał program restrukturyzacji górnictwa, a obecnie – już po zmianie władzy – jest wiceprezesem PGE.

  – W 2014 roku przy programie restrukturyzacji kopalń pojawia się pan Wojciech Kowalczyk, wcześniej wiceminister w resorcie skarbu, resorcie finansów. Bardzo dobry znajomy Jana Krzysztofa Bieleckiego i protegowany Jacka Rostowskiego. Opracowuje program restrukturyzacji górnictwa za czasów rządów Ewy Kopacz, polegający de facto na stopniowej likwidacji polskich kopalń węgla i zastępowania ich wydobycia importem. Wydawać by się mogło, że nadchodzi dobra zmiana, rząd Beaty Szydło, to pan Wojciech Kowalczyk nie ma czego szukać (…) Tymczasem dzieje się zupełnie inaczej. Pan Kowalczyk pełni funkcję wiceministra w Ministerstwie Energetyki i dalej jest pełnomocnikiem (przez wiele miesięcy) ds. restrukturyzacji kopalń. Opracowuje zupełnie nowy plan, wręcz przeciwny do tego, który był opracowany przez rząd Ewy Kopacz. (…) W lutym 2017 roku pan Wojciech Kowalczyk obejmuje funkcję wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej ds. inwestycji kapitałowych. Mówiąc krótko, od niego zależy, w co będą inwestowane gigantyczne pieniądze, rozporządzane przez PGE – wskazywał dziennikarz.

  Kolejną ważną postacią związaną z PGE jest Marek Pastuszko – wskazał Witold Gadowski.

  – Marek Pastuszko – niezwykle ważna postać, członek rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej, radca prawny, kiedyś związany z Polisą. Dziś to bardzo ważna postać, może nawet ważniejsza od Wojciecha Kowalczyka. Pytanie do dobrej zmiany – jak długo będzie tolerować tego typu układ wewnątrz bardzo dużych pieniędzy Skarbu Państwa? Nie muszę dodawać, że pan Kowalczyk obsadza swoich ludzi w różnych miejscach. Jak długo będzie trwała taka nieprzejrzysta polityka energetyczna? Jak długo inwestycje w energetyce będą tylko pozorowane? – pytał autor „Komentarza tygodnia”.

  Dziennikarz nawiązał również do spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong-Una, do którego doszło w Singapurze. Przestawił swoje przypuszczenia na temat tego, o czym mogli ze sobą rozmawiać obaj liderzy.

  – Wiele lat temu niejaki dr Khan z Pakistanu złamał monopol wielkich mocarstw na technologię budowy broni nuklearnej. Pierwszym beneficjentem działań dr Khana był Pakistan, który – wbrew mocarstwom – uzyskał dostęp do technologii broni nuklearnej. Potem dr Khan sprzedał tę technologię do Brazylii i do Korei Północnej. Wydaje mi się, że Donald Trump, przy wszystkich innych motywacjach, siedząc z panem Kim Dzong-Unem rozmawiał o tym, żeby technologia dr. Khana, budowy tzw. taniej broni nuklearnej, nie została sprzedana do Iranu, bo na ten temat rozmowy pomiędzy Koreą Północną a Iranem były już dosyć zaawansowane, o czym informowali agenci Mosadu – zauważył redaktor.

  Publicysta poinformował, że presja społeczna zaowocowała planowanym na 14 czerwca otwarciu na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau wystawy poświęconej polskiemu ruchowi oporu w tym miejscu.

  – W ten czwartek o godz. 13:00 w bloku XI na terenie Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau, czyli obozu w Oświęcimiu-Brzezince, nastąpi uroczyste otwarcie wystawcy poświęconej polskiemu ruchowi oporu na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Ma to miejsce w rocznicę pierwszego transportu, który przyszedł na teren tego obozu. Pan Cywiński, jak widać, nie jest z granitu, sprowadzanego z innych krajów. Zaczął trząść się o swoją posadkę i wreszcie działa tak, jak my chcemy. Otwiera wreszcie wystawę, poświęconą polskiemu ruchowi oporu. To się nam udało. Teraz żądamy od pana Cywińskiego przywrócenia możliwości śpiewania hymnu polskiego pod ścianą straceń w obozie w Auschwitz – akcentował Witold Gadowski.

 105. osoba prywatna said

  WYWIAD K.KRAWCZYK.mpg
  .https://www.youtube.com/watch?v=1VslUOjZqoc

 106. Antystenes said

  Uderzenia są jasno skierowane przeciwko cywilizacji

  łacińskiej, chca podkopac kulture chrzescijanska aby

  calkowicie ja zniszczyć. A co bedzie pozniej to nieistotne,

  jesli rozwalą ogólne pojecie dobra i zła wtedy bedzie czas na

  wprowadzenie całkowitego niewolnictwa duchowego, tak aby

  niewolnik cieszyl sie z tego, ze jest niewolnikiem a

  wszelakie odbiegniecie od jednego jedynego ideologicznie

  przypisanego systemu sam zgłaszał najlepiej nawet na siebie

  ba nawet aby sam siebie skarał.

 107. https://www.wykop.pl/link/1045115/czysta-energia-atomowa-z-toru/?sR=51464a555677634c4146597

  wuzer19 4 lata 6 mies. temu
  @atpl77: @Bios: @K_R_S: Tor jest powszechniejszy od uranu, jest też dużo bezpieczniejszy bo w wyniku jego rozpadu powstaje dużo mniej odpadów. Dlaczego go nie wybrano? Proste – nie ma zastosowania przy tworzeniu broni atomowej. Czy istnieje już technologia pozwalająca na wykorzystanie go do produkcji energii elektrycznej? Co zaskakujące – tak. Indie rozpoczęły realizację planu który zakłada uruchomienie torowej elektrowni atomowej.
  http://www.wykop.pl/link/1302459/indie-buduja-eksperymentalna-elektrownie-atomowa-zasilana-torem-ang-tlumacz/ – link chyba wygasł, ale w pierwszym komentarzu jest tłumaczenie artykułu. 
  http://www.wykop.pl/link/1045115/czysta-energia-atomowa-z-toru/?sR=51464a555677634c4146597a//

  https://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/354178,Polacy-na-tropie-paliwa-przyszlosci//
  Polacy na tropie paliwa przyszłości
  ostatnia aktualizacja:20.04.2011 14:00
      Pierwiastek tor – tańszy i bezpieczniejszy niż uran – mógłby częściowo zastąpić tradycyjne paliwo atomowe. Postulują to polscy naukowcy z Instytutu Energii Atomowej POLATOM.
  *****
  Wyszło szydło z worka. W 1968 r. Amerykanie skontrowali minireaktor URSZULA SIPIŃSKA raktorem TOROWYM, który po wojnie Sześciodniowej zagrożony przez WATERGATE Prezydent Nixon kazał ZAMKNĄĆ. W r. 1977 Pierdziel Rokefeler wespół z Japończykami kupił we wrocławskiej TOSHIBIE minireaktor USi, aby nie dopuścić do francuskiej energetyki Gminnej na USi a po CZARNOBYLU cała energatyka Jądrowa została POTĘPIONA łącznie z BEZPIECZNĄ energetyka Torową.
  Zacząła się Moda na Energetykę Odnawialną, do czego rękę przyłożyłem ja proponując Nawodnienie Sahary WŁOSKIM skraplaczem pustynnej mgły nocnej z lustra fotoelektrycznego Siemenda: w nocy WODA a w dzięń PRĄD. Energatyka Odnawialna okazała się jednak ekonomicznie NIEOPŁACALNA jako Wisząca na Kieszeni Podatnika czyli OBYWATELA.
  Gdy okazało się, że Indii na Energetykę Odnawialną NIE STAĆ, i że kraj ten stoi przed alternatywą: NĘDZA, albo energetyka na TORZE, którego ten subkontynent ma największe zasoby na świecie, to do konkurencji weszli Koreańczycy finansując 2 wielkie elektrownie Torowe, w Delhi I Bombaju, I, żeby było ciekawiej, w samych Centrach tych aglomeracji jako BEZPIECZNYCH.

 108. Artykuły Komentarze said

  Panie Gajowy dlaczego od południa nie działają Artykuły i Komentarze
  po prawej stronie.

  ——–
  Wygląda na to, że serwer Feedage ma problemy… albo że ta usługa została wyłączona. Jeśli nie pojawi się w ciągu kilku dni, trzeba będzie wymysleć coś innego.
  Admin

 109. Rafal Cz. said

  Ad 107.
  Pewien sedzia z Texasu stwierdzil ze nie ma nic gorszego od niewolnika ktory polubil swoj status.
  I ja jestem zwolennikiem tego texanczyka I takim umre.

 110. snag said

  98 ,…

  Planeta malp ,…

  https://vignette.wikia.nocookie.net/planetoftheapes/images/e/e9/Mutant_service-0.jpg/revision/latest?cb=20141111180601

  .http://www.theofantastique.com/wp-content/uploads/2013/02/794_5.jpg

 111. Salcie said

  Europosłowie z Polski nie wytrzymali i mocno wygarnęli co myślą o UE.

 112. Salcie said

  Dr Ewa Kurek we Wrocławiu – 13.06.2018 1/2

  Dr Ewa Kurek we Wrocławiu – 13.06.2018 2/2

 113. Kapitan Bąba said

  Powstali 2 dni przed katastrofą malezyjskiego samolotu na Ukrainie. Teraz szukają dowodów na Rosję.
  https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/internet-pelen-jest-dowodow-na-zbrodnie-trzeba-wiedziec-gdzie-ich-szukac,158,2754

 114. Antystenes said

  Ludzie stojący dziś u steru cywilizacji i rządów – to fałsz wcielony. Realizują oni słowo Boże o tyle tylko, o ile pomaga do wygodniejszego bytu na ziemi; oni chcą, aby Bóg pomagał duchowi służyć materii, oni przez niebo zdobywają ziemię. Jest to bój o władzę Królestwa Bożego z królestwem ziemskim.

  Jesli ktos zgadnie kto to napisal stawiam browar i caluje w policzek

 115. revers said

  Pan Troll nie zdazyl byc w Jemenie i policzyc wszystkich tam zabitych dzieci, a bedzie tego z 300 tys.

  https://www.yemenpress.org/yemen/catastrophic-risk-of-death-for-300000-yemeni-children-trapped-by-attack-on-hodeidah/

 116. http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/555836,japonia-przygotowuje-powrot-do-atomu-i-chce-pomoc-zbudowac-go-polsce.html//
  Ekoatomowy wariant rządu. Polska postawi na tor zamiast uranu?

  JAPONIA PRZYGOTOWUJE POWRÓT DO ATOMU I CHCE POMÓC ZBUDOWAĆ GO POLSCE
  Japoński rząd w ubiegłym tygodniu zdecydował się rozpocząć rewizję polityki energetycznej tak, by powrócić na większą skalę do korzystania z energetyki jądrowej. Japończycy nie kryją, że zależy im na eksporcie swoich rozwiązań i technologii, także do Polski. Japończycy wyłączyli swoje elektrownie atomowe po wypadku w Fukushimie, spowodowanym przez trzęsienie ziemi z marca 2011 r. Od tego czasu udało im się włączyć zaledwie 5 z ponad 50 reaktorów, które pracowały w kraju przed trzęsieniem.

  Wszystko to na melodię A ZA TEGO KRÓLA JANA… Japończycy muszą współpracować z Polską, gdyż Beze Mnie będzie to jurysdykcja Wojenna, którą obejść udało się tylko Koreańczykom. – A teraz, W JAKI SPOSÓB Japończycy obywają się BEZ 45 superreaktorów ROCKEFELLER ??? To wyjaśnia pyskówka w parlamencie japońskim po FUKUSHIMIE. – DLACZEGO NIE WYŁĄCZONO REAKTORÓW? – RZĄD OBAWIAŁ SIĘ PANIKI W TOKIO I DZIKIEJ EWAKUACJI. A POZA TYM ARMIA OBIECAŁA DOSTARCZYĆ REAKTORY PRZENOŚNE. – I DOSTARCZYŁA? – TAK, ALE OKAZAŁY SIE NIESTOSOWNE.
  Japończycy kupili minireaktor URSZULA SIPIŃSKA z Pierdzielem Rokefeleram we wrocławskiej TOSHIBIE w r. 1977, ale Pierdziel zadbał, żeby nie mogły być stosowane energetycznie. Jednak po Fukushimie, która wyłączyła 50 superreaktorów, rząd japoński nie oglądając się na Pierdziela kazał przystosować reaktory wojskowe do potrzeb Energetycznych i zastąpić nimi ROCKEFELLERY tworząc kwasienergetykę gminną.

 117. Lily said

  Re 3;Gosc
  Wpisza sobie.
  „Teren Polski to po Izraelu najwieksza
  ojczyzna Zydow”,oswiadczyl Duda.
  „Polska,ojczyzna dwuch narodow”,Gowin.
  Stad ta mowa o referendum,zeby w razie
  czego mogli powiedziec Nam,sami tego
  chcieliscie.W innych sprawach niekorzystnych
  dla Polski,referendum nie przeprowadzili.

 118. revers said

  A tymczysem kolejna afeara na miare Amber Gold zamiatana jest pod dywany gabinetow rzadowych i partyjnych, z czego partie rzadzace musza zyc …

  http://natemat.pl/240923,o-co-chodzi-w-aferze-getback-o-wielkie-pieniadze-i-uklad-powiazan-z-wladza

  a wszycy nie uciekana do Izraeal jak prezes getabcku, czy do Brukseli jak Tusk.

 119. Teo said

  Szanowny Panie Gajowy
  Martwimy sie ze Pan cierpi. Nie znam przyczyn i objawow. Pewnie przeoczylem.
  Mam serdecznego kolege, znakomity bolowiec, na wczesnej emeryturce. Rezyduje, chyba troche na Polnoc od Pana.

  Prosze dac znac jezeli moglbym cos pomoc i zorganizowac wizyte. Serdecznosci. Elektryk

  ——
  Jeśli Pan bylby uprzejmy, to proszę o kontakt na adres dgmarucha(at)gmail.com
  Dziękuję.
  PS. Jak mówiłem, z tymi bólami da się żyć. Z tymi, jakie miałem parę miesięcy temu, a które przeszły – nie bardzo.
  Admin

 120. Ola said

  ad 115, Antystsnes

  szczelam w ciemno : ks. Natanek?

  Natanka mozna nawet posluchac , nawet cieplutko moze sie zrobic . Ale tego Miedlara?? toc to czorcisko.

 121. revers said

  ad118

  To szykowac teaz warant palestynki, swe organy jak nalezy, bo coraz mniej nalezy do gojow, raptem 4 glosy w Knesejmie pro polskie, reszta w rekach lichwy, sanhedrynow, kahalow lacznie z organami autochtonow …

  Rczej te kostytucyjne plus500 to na hodowanie maloletnich organow w folwarku zwanym Polin ZIO MOB , reszta to przyjecie absolutnej wladzy przez godlajow

  https://justice4poland.com/2017/03/31/israel-1-in-child-trafficking-1-in-organ-trafficking/

 122. Joannus said

  Ad 114
  TVN 24 to niezwykle ”wiarygodne” źródło dla takich jak Kapitan Bomba.

 123. osoba prywatna said

  Robert Winnicki powiedział na kongresie Ruchu Narodowego „Narodowa Mobilizacja”, że RN nie dopuści do dalszego upokarzania Polski na arenie międzynarodowej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-na-kongresie-rn-pis-pelza-przed-banderowcami-srodowiskami-zydowskimi-i-unia/

  ——
  A co RN może zrobić?
  Otworzyć nową witrynę? Kanał na Twitterze?
  I walczyć nie tylko z wrogami Polski, ale i z tymi milionami otępiałych patridiotów?
  Niestety.
  Admin

 124. Kapitan Bąba said

  Re 123 Joannus
  Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Kto to jest ten Joannus, nie pamiętam żeby się tu udzielał? Po kiego mnie zaczepiasz???
  Jak się finansują? Kilkukrotnie prowadzili duże międzynarodowe akcje crowdfundingowe na Kickstarterze, w tej ubiegłorocznej zebrali 68 tys. euro. Ponadto mają granty m.in. od Open Society Foundations, Google, National Endowment for Democracy. Prowadzą także płatne szkolenia (np. obecnie 5-dniowe za 1800 funtów od osoby). Toler nie chciał zdradzić, ile zarabia. Powiedział jedynie, że mógł pozwolić sobie na zrezygnację z poprzedniej pracy, natomiast dodał, że „na szczęście żona ma dobre ubezpieczenie społeczne”. (http://www.tvn24.pl)

  ——
  Jako admin stwierdzam, iż Joannus udziela się tu od b. dawna.
  Admin

 125. Kapitan Bąba said

  Re.123 – aaa, już chyba wiem o co chodzi. Raz pozwoliłem sobie na osobistą wycieczkę do jednego z uczestników forum i w końcu trafiła się okazja, żeby się odgryźć. Ok. czuję się ukarany nasz gadatliwy koleżko 🙂

 126. revers said

  Juz nie prostytutki, Anastazje, kochanki, ale asystentki poslow i ministrow, wice-

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/strach-w-pis-poslowie-boja-sie-o-swoich-grzechow-obyczajowych/ts13xy7?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare

 127. osoba prywatna said

  „Rabini uważają Chrystusa za skur**syna” – Stanisław Michalkiewicz
  .https://www.youtube.com/watch?v=hRjtzUYdLws

 128. osoba prywatna said

  Za 2 lata nikt nie zginie w pojazdach Volvo. Ten film z wypadku jest na to dowodem
  http://www.geekweek.pl/news/2018-06-17/za-2-lata-nikt-nie-zginie-w-pojazdach-volvo-ten-film-z-wypadku-jest-na-to-dowodem/

  ——
  A Titanic nigdy nie zatonie.
  Admin

 129. osoba prywatna said

  2018-06-16 Transport kolejowy samochodów w pionie (lata 70. XX w)
  http://www.retronauta.pl/transport-kolejowy-samochodow-w-pionie

 130. osoba prywatna said

  Paczki pocztowe z ludźmi istniały naprawdę – to nie wymysł tylko kreskówek oraz filmów.
  http://www.retronauta.pl/dzieci-wyslane-jako-paczki

 131. osoba prywatna said

  Jachtem zbudowanym na balkonie popłynął wokół globu (1999-2003)
  http://www.retronauta.pl/jachtem-zbudowanym-na-balkonie-poplynal-wokol-globu

 132. osoba prywatna said

  Księżyc jest własnością Stanów Zjednoczonych
  http://www.geekweek.pl/news/2015-06-10/ksiezyc-jest-wlasnoscia-stanow-zjednoczonych/

  ——–
  Przecież czyjąś własnością musi być!
  Podobnie jak miejski skwerk jest własnością gangu murzyńskiego.
  Admin

 133. osoba prywatna said

  Boston Dynamics zapowiada nowe robo-zwierzęta i chce zalać nimi świat
  http://www.geekweek.pl/news/2018-06-16/boston-dynamics-zapowiada-nowe-robo-zwierzeta-i-chce-zalac-nimi-swiat/

 134. osoba prywatna said

  Chłopak wstawia naprawdę fajne filmiki i ciekawie opowiada.
  PODRÓŻ NA SYBERIĘ cz.2: MOSKWA – SYBERIA
  .https://www.youtube.com/watch?v=ay0qRyoo3ew

  MIASTO NA SYBERII (Jak wygląda?) L A B Y T N A N G I
  .https://www.youtube.com/watch?v=-LkV6QBEPWA

 135. NICK said

  Gospodarzu.
  „”Blogi internetowe zagrażają demokracji” – Barack Obama”

  Nie.
  Blogi internetowe służą demokracji.

  „Demokracji”

  Demonkracyi.

  A dlaczegóż?
  Służą?

  Retoryka.

  Normalni. Skryw się.
  Nienormalnym nie odpowiem.
  Normalnym też NIE.

 136. osoba prywatna said

 137. osoba prywatna said

  Bardzo ciekawe głosy z audycji PR III – Za, a nawet przeciw.
  Przeciw – Jabłonowski, reżyser Żyd z Żyda. Są i oczywiście głosy radosne, by armia żołdaków z ziemi ukradzionej Indianom rozgościła się w Polsce na stałe.
  Gównojad amerykański, niejaki skrzypczak, pieje wręcz z zachwytu.
  Wiadomo kto tej męskiej koorvie przypiął gwiazdki na pagony.

 138. snag said

  128 ,..

  Nie tylko rabini ,…
  .https://youtu.be/2WvZ-6mOutU

 139. osoba prywatna said

  By najwspanialszy sojusznik PiSdy, nie wpadał więcej na przydrożne drzewa, pójdą one pod piły.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis-bierze-sie-za-drzewa-przy-drogach-pojda,229,0,2408677.html

 140. osoba prywatna said

  Wokół Jeziora Lednickiego odkryto ponad 600 zabytków
  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1457549,wokol-jeziora-lednickiego-odkryto-ponad-600-zabytkow.html

 141. revers said

  re138

  trudno zeby amerykanskie wilczki, kojoty i izraelskie lisy (wide ostania akcja pacafikacja lotniska niby WP w Miroslawcu) wpuszczone do polskiego kurnia i owczarni daly zyc zywym lub nie wygolily dokladnie baranow, owce z tego co maja lub ustawa stanowa 447.

 142. osoba prywatna said

  Pierwszy homoseksualny ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej
  https://www.wprost.pl/swiat/10133069/pierwszy-homoseksualny-slub-w-brytyjskiej-rodzinie-krolewskiej.html

 143. osoba prywatna said

  Strajk producentów owoców miękkich: Od 18 czerwca nie zbieramy!
  http://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/z-kraju/6415-strajk-producentow-owocow-miekkich-od-18-czerwca-nie-zbieramy

 144. Lily said

  Gen.Skrzypczak za wojskami USA w Polsce.
  Domyslam sie,ze jest zwolennikiem obecnego
  wodza w III.R.P. Ciekawe jakie pochodzenie?.

 145. Boydar said

  Pies mojego sąsiada również (145), i szczeka na pewno głośniej; a zęby ma jakie !

 146. Lily said

  Re 142;Revers
  A wszystko to dzieje sie pod rzadami Pis-u.
  Jeden Ojciec tak sie wypowiedzal.
  „Boze bron Polske przed moimi synami”.
  Zmarl w 2005 r, przed wyborami.

 147. Ceny w PL vs GER said

 148. revers said

  nie trzeba czekac na jutro, gdy juz na prywatnych posesjach i ogrodkach, wyrastaja jak grzyb po deszczu juz nie polskie skrzaty,
  a SKRZDY wyciagniete do min 2 metrow wysokosci na piediestalach jak to mialo miejsce ostatnio w Szczecinie, w zacnej czesci miasta, choc powinny miec wymiary niemieckich Zwergow ze znakiem handlowym.

  A dzialo sie przez kilka dni w miescie Szczecin oblezonym kaczyzmem, az roilo sie od roznych BOR-owcow, specluzb, policji w miejscu przemarszow i pierdusnic nasuadujacych pod wiatami, cale ulice wylaczone z ruchu, ba watne arterie komunikacyjne do niektorych dzielnic i osiedli by sekta mogla sobie posabowac bez informacji tibylcow w miejscu o czasie i miejscach sabatow, jak zawsze ze wzgledu an TERRORYTM i bezpieczenszwo sabatnikow sekty.

  praktycznie pol pyrwatna incjatywa, tylko przez kase skarbca bez dna finansowana, zapewne na konto ostatnich podwyzek cen paliw z kaczym dodatkiem w cenie paliwa, ale lemingi i to przelkna jak pelikany.

 149. revers said

  ad149
  waha w gore, jak i namiestnik najjasniejszej po sabacie sekty smolenskiej …

 150. revers said

 151. maasteer said

  Jerzy Zięba ostry jak nigdy. „Ludzie! Zobaczcie, co z nami robią Żydzi! Gdzie jesteś PiSie? Siedzieliście jak banda tumanów!”

  Znany propagator zdrowego stylu życia, walczący o wolność i pełną informację w kwestii leków i terapii medycznych, Jerzy Zięba chcąc nie chcąc został zmuszony przez system do zajęcia się polityką. I zaczyna mówić bolesną prawdę nie tylko w kwestiach medycznych, ale także politycznych.

  Walcząc o uświadamianie Polaków w kwestiach medycznych Jerzy Zięba zetknął się z brutalną rzeczywistością polityczną. Jego wysiłki, apele i działania na rzecz pełnej informacji o lekach i terapiach medycznych odbiły się od ściany stworzonej przez polski system polityczny.

  Mówiąc wprost – został całkowicie olany przez polityków i dlatego postanowił nakłaniać Polakó do zmiany systemu politycznego w naszym kraju.

  „Nic nie będzie zmienione dopóki cala ekipa polskiego Sejmu nie będzie wymieniona! I tutaj podkreślam jedną ważną rzecz – w cale mi nie chodzi o pana Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS, czy PO, czy jakieś inne partie. Mnie chodzi o to żeby w polskim Sejmie nie było partii” – mówił Zięba na majowym spotkaniu w Wagnerówce.

  Jego zdaniem system partyjny blokuje oddziaływanie obywateli na władzę, sprowadzając polityków do lojalności partyjnej, zamiast do lojalności wobec narodu i wyborców.

  Zięba proponuje dla Polski model szwajcarski, z silną pozycją wiążących referendów. Jego zdaniem partie polityczne jedynie dzielą ludzi.

  „W Sejmie nie ma opozycji. Jaka to jest opozycja? Śmiech na sali. Te kurduple intelektualne wszyscy powinni być wywaleni!” – mówił Zięba. „Ja coraz bardziej zamiast zdrowiem zajmuje się polityką, ale nie widzę innej możliwości.”

  Jerzy Zięba ma rację – w Polsce nie ma możliwości zmiany bez oddziaływania politycznego. Nasze państwo zawłaszczyło prawie wszystkie sfery naszego życia. Wszystko jest regulowane przez państwo i praktycznie każda zmiana wymaga decyzji na poziomie parlamentarnym i rządowym.

  Czy jednak jest to wina systemu partyjnego? Niekoniecznie. Partie polityczne są tylko narzędziem. Należy oczywiście bardziej związać parlamentarzystów z wyborcami, jednak możliwe jest to także w systemie partyjnym np. poprzez wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych i możliwość odwołania posła lub senatora w powszechnym głosowaniu przeprowadzonym na wniosek odpowiedniej ilości wyborców.

  Na spotkaniu Jerzy Zięba poruszył także bardzo ważne politycznie tematy m.in. w sprawie żydowskich roszczeń majątkowych.
  ———————————
  http://nczas.com/2018/06/17/jerzy-zieba-ostry-jak-nigdy-ludzie-zobaczcie-co-z-nami-robia-zydzi-gdzie-jestes-pisie-siedzieliscie-jak-banda-tumanow-video/

 152. Piskorz said

  re 148 A po co nam to porównywanie..? PO KIEGO BEJA? TYLKO WUJ KUPUJE W ROSSMANNIE..Przecież to gówno trzeba szerokim łukiem omijać..! Aha..bo to tak elegancko brzmi..KUPIŁAM TO W ROSSMANNIE..Nie posikaj się głupia babo..!

 153. revers said

  „Gdzie jesteś PiSie?” ale co za PIS?, kolejna partia interesow syjonistycznych, gdzie tylko Winnickiemu pozwolono cos od siebie i narodu mowic, senatorow ostrzej poruszjacych sprawe stosunkow zydo-polskich zawiesza sie w czlonkostwie partii de facto koszernej partii.

 154. maasteer said

  W Bieszczadach wilki zlikwidowały problem bezpańskich psów. Teraz “zdejmują” te na łańcuchu

  Bieszczadzkie wilki zlikwidowały problem bezpańskich psów. Praktycznie wszystkie psy wałęsające się luzem i bez opieki właścicieli zostały już zjedzone przez drapieżniki – wynika z danych Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

  – Muszę znaleźć Miśka. W starciu z watahą nie miałby szans. Wilki zjadają u nas wszystkie psy biegające luzem – zwierzała się do kamery pani Magda, bohaterka programu Przystanek Bieszczady. Okazuje się, że w dramatycznej scenie poszukiwania owczarka podhalańskiego wcale nie było przesady. Wilki zlikwidowały już problem wałęsających się psów w Bieszczadach. Teraz drapieżniki potrafią polować na zwierzęta w obejściu, nawet “zdjąć psa z łańcucha”.

  149 udokumentowanych ataków wilków w Bieszczadach
  W 2017 roku urzędnicy RDOŚ udokumentowali 149 przypadków ataków bieszczadzkich wilków na zwierzęta gospodarskie. Najczęściej drapieżniki polują na owce oraz krowy, jednak jak wynika z raportów służb wilkom przypisano również 15 zagryzionych psów. To przypadki udokumentowane na podstawie zgłoszenia właściciela i oględzin rzeczoznawców szacujących szkody. Odszkodowania za zagryzione zwierzęta wypłaca skarb państwa. W ubiegłym roku wyniosły one 161,8 tys. zł

  Starcie wilka z psem nagrał na monitoringu gospodarstwa jeden z rolników. – Film trochę ku przestrodze, a trochę informacyjnie. Jeżeli zdarzyło się, że nie znaleźliście swojego psa, to może właśnie był wilk – podsumował.

  Odszkodowanie za psa, nawet 10 tys. zł
  —————————————————-
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=18892

  “Po owocach ich poznacie” Mt. 7.16  ————————–
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=18863

 155. Boydar said

  Statystyki głosowań PiS’u wskazują na silne trzymanie za mordę, w dodatku niekoniecznie przez tych co do tej pory. Dlatego p. Zięba „protestuje”. Po to m.in. został stworzony medialnie, bo został, jak wielu innych. Jakie jest trzecie dno to nie wiem, może być zmienione w locie, nie ma sensu gdybać.

 156. http://3.bp.blogspot.com/-V-jlq5HhoN0/VIgbcbseojI/AAAAAAAASBc/u1l1oQmsVJY/s1600/image001.jpg//

  O nas:
  Prezentowane na blogu materiały są własnością kolekcjonerów oraz instytucji w Polsce i zagranicą, które wyraziły zgodę na ich publikację na łamach bloga oraz strony StaryMalbork.pl Na blogu prezentujemy także fragmenty materiałów prasowych dotyczących historii i wydarzeń najbliższych okolic. Celem istnienia bloga i strony StaryMalbork.pl jest pokazywanie historii Malborka i okolic bez ideologizowania minionych i obecnych czasów. Piszemy o wydarzeniach dawnych i współczesnych w Malborku i okolicznych miejscowościach.
  kontakt: Andrzej Gilewski: andyfoto[at]o2.pl Jacek Kmieć. 

  Zgłaszam ZŁODZIEJSTWO: Próbuje się ukraść KWIDZYNIOWI drzeworyt z Zakupu przez Krzyżaków włości od Stańków w roku 1293. Po tej transakcji Krzyżacy zbudowali słynny wiadukt kwidzyński do przeładunku zboża i zbudowali przystań przeładunkową.

 157. revers said

  re155
  dokladnie p.boydar, bingo.

 158. snag said

  Oops !!!,…

  … a co na to gajówkowe lewactwo? ,…

  ——-
  A co ma być na to?
  Rysunek, jak rysunek.
  Admin

 159. lewarek.pl said

  Amerykanie nie wierzą, że na ich kraj spadną bomby atomowe i nie przygotowują się do wojny.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ameryka-atomowe-mocarstwo-nieprzygotowane-na-atomowy-atak/bf7mt0h

 160. Boydar said

  https://treborok.wordpress.com/jak-powinna-wygladac-prawdziwa-lalka/?preview=true

  Moja córeczka robi dokładnie to samo, myślałem że coś z nią jest nie tak …

 161. Jan Maria Tomaszewski-kuzyn razy 3; TVP +wodociagi+,orlen -razem 30 tys mies – odslania pomnik S+ P prezydenta RP ?

 162. hucpa said

  Napakowani propagandą żydowską, sie zestrzelą.. Niemcy i Japonia miały jako pierwsze możliwość posiadania bomby atomowej i zniszczenia świata [ nieoficjalnie wojskowi wiedzą, ze nie wygrali wojny ] ale Hitler zabronił dalszych badan stwierdzając, ze to nieludzkie. Bomba atomowa jest finansowana oraz doskonalona, jak i rozpowszechniana przez amerykańskich Z Y D O W – R.F.

  Ten raj, to robota żydów międzynarodowych. Żydostwu, nie powinno przypisywać się narodowości, oni pracują jak jeden gułag, pod wspólna egida. Pilnuje tego antychryst, wykonuje jego namiestnik na ziemi, Żyd.

 163. hucpa said

  Teraz następuje ciekawa kompozycja, ponieważ zydostwo ma tysiące głowic nuklearnych, którymi grozą sobie na wzajem, mając pod sobą miliony istnień ludzkich, uwłaszczonych przez F.R.

  Wiemy, iż antychryst, zwykle niewidzialne naszej percepcji zło, nienawidzi ludzi, ale czy ich całkowicie zniszczy, bo ma do tego kolejną wyjątkową okazje, napracował się przez dwa tysiąclecia biedaczysko, aż strach pomyśleć.

  Czy Bóg pozwoli na całkowite zniszczenie perły w koronie, Ziemi. Hitler wolał się poddać, ze swoim wielkim planem oczyszczenia odmętów ziemskich, z prowodyrów diabla, wiec kto zrobi porządek, w sytuacji przystawionego granatu atomowego do durnego łba. Oni od II wojny żydowskiej klekoczą i ciągną kasę, stawiając koszmary samopalenia, po krajach białych jełopów. Czyżby to były nawiedzenia zaplanowanej nam przyszłości.

  Promo, Ziemia jest pomiędzy światami nadprzyrodzonym, innymi wymiarami, czy jest częścią składową Nieba lub Piekła ?

 164. hucpa said

  Nie przepadają żydzi za upublicznianiem, zamykają prewencyjnie świadków ich przekrętów, zagniatania białego ciasta, z rodzynkami z Bliskiego W. i każdego czarnego, jaki zdecyduje się, za parę srebrników, szukac wiatru w polu, czyli darmochy na życie. Po co mu dzidą w antylopę, jak może macać białe boginię i nie robić NIC.

  https://medianarodowe.com/z-ostatniej-chwili-tommy-robinson-zostal-umieszczony-w-skrzydle-muzulmanskim/

 165. hucpa said

  Komu ONZ żydowska ten szczep parchaty wsadzi,.. euro-pejczycy juz nie-chętni do utrzymywania i macania, albo francuskie kredy na biedy,

  https://medianarodowe.com/nikt-nie-chce-przyjac-statku-z-migrantami-ponad-600-osob-na-pokladzie/

 166. hucpa said

  Klasa w wykonaniu mistrza kopanej piłki, z żydem nie będzie się kopał i koniec. Może powinni im upierdol dać na 100 do koła, napluć w trakcie po ryjach, słowem skopać dupy, z jednego z główki uśpić, poza tym ciekawe jak narodowcy na stadionach zachowają się z żydami gwiazdami.

  https://medianarodowe.com/messi-dyskryminuje-żydów-kuriozalny-wniosek-izraela-o-wyrzucenie-argentyny-w-mundialu/

  Niech żyd sam się wyrzuci, bo z tym nikt nawet nie chce się kopać.

 167. maasteer said

  „Rz”: Państwo polskie pozwane za szczepienie z powikłaniami

  Milion złotych odszkodowania i 2 tys. zł miesięcznie dożywotniej renty – domagają się od Skarbu Państwa rodzice dziecka, u którego wystąpiła gruźlica poszczepienna. O sprawie pisze „Rzeczpospolita”.

  Pozew wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie – informuje autorka artykułu Joanna Ćwiek.

  „Rodzice są zdania, że skoro państwo wprowadziło obowiązek szczepienia dziecka w pierwszej dobie, a oni się do niego zastosowali, to państwo powinno wziąć na siebie za to odpowiedzialność” – mówi gazecie mec. Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziców.

  Mec. Tetela oddaje, że z jego informacji wynika, że jest to pierwszy tego typu pozew przeciwko państwu polskiemu. Prawnik ocenia także, że szanse na wygraną w procesie są spore, ponieważ lekarze potwierdzili, że choroba dziecka była następstwem szczepienia.

  Na korzystny dla rodziców werdykt procesu liczy też stowarzyszenie zrzeszające przeciwników szczepionek STOP NOP. „Wygrana umocniłaby ich pozycję i zwiększyła szansę przygotowanego przez nich projektu ustawy, który znosi obowiązek szczepień. Pod tym projektem podpisało się 22 tys. osób” – precyzuje „Rzeczpospolita”.

  http://fakty.interia.pl/prasa/news-rz-panstwo-polskie-pozwane-za-szczepienie-z-powiklaniami,nId,2595322

 168. VAV said

 169. W szkole PODSTAWOWEJ nauczycielka mówiła, że Anglicyt szukali kamieniołomu, z którego czerpano kamień na budowę Piramid, i znaleźli takowy – w Afryce Południowej !!! Wiosek z tego był taki, że bloki wieziono przez Ocean Indyjski i Morze Czerwone do kanału ismilskiego a potem Kanałami Budowlanymi na budowę ??? Ta sprawa nie dawała mi spokoju, aż 10 lat temu przeczytałem, że Francuzi, Anglicy i Amerykanie stwierdzili, że Piramidy budowalno z BETONU. Uzupełniłem to, że Cement na budiowę piramid produkowano w Istrii.
  MAGALITYCZNY PŁOCK budowano z wapienia DROGOWEGO z Kazimierza Dolnego, ale najważniejsze są tu kamieniołomy krakowskie, OPUSZCZONE nagle 7 tysięcy lat temu. Stosowano tam Piły DIAMENTOWE i wiertła POTRÓJNE, jakie stwierdzono też w kilku innych miejscach, w tym dolnych partiach OGRODZIEŃCA. Potwierdza to moje datowanie zamków jurajskich na greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, budowniczego Białokamiennej Moskwy.
  Niemcy powinni zaprosić dr Franca Zalewskiego na kilka wykładów na ten temat, gdyż WSPARLI moją chronologię ZAMKÓW archeologiem Heinrichem Kusche, który zidentyfikował GĘSTĄ SIATKĘ na zdjęciach staelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zmkowe. To zpostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podsatwie rekultywowane rolniczo ZAMKI.
  Dr. Zalewski stawia pytanie, NA CO BYŁY POTRZEBNE TAKIE ILOŚCI BUDULCA, skoro można była z tego zbudować 7 Krakowów ??? Odpowiedziałem, że kamieniołomy krakowskie Opuszczono po zbudowaniu przez Ogigesa kanału Przemysłowego czyli Polskiego Renu, gdyż LEPSZY wapień był w Chrzanowie.
  W tym świetle to archeologia HITLEROWSKA przy badaniach przez Muzeum Pierwszych Piastów Lednicy i Okolic jest DYWERSJĄ, za co płaci Berliński Komitet Redakcji i Cenzury Mediów Polskich czyli instytucja POLAKOŻERCZA. Historiografia polska zaczyna się od tego, że tynk palatium lednickiego był barwiony LAZURYTEM z Afganistanu, który był zawsze wielkokrotnie droższy od złota. To tłumaczono tym, że Piastowie UKRADLI skarbiec awarski Karolowi Wlk, co jest Absurdem. Skarbiec karoliński to mógł złupić Popiel I Gnuśny w Moguncji, gdzie był II co do wspaniałości Pałac Karola Wlk w Wiesbadan, gdzie jest kasyno Dostojewskiego.
  Potem Popiel I ukoronował Ludwika Pobożnego w paryskiej krypcie Karolingów MIECZEM: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow// czego pomnikiem był rozebrany przez Fryderyka Wlk pałac Popiela Gnuśnego w Kruszwicy. Fryderyk kazał Pawtórzyć WIADUKT z Łagiewnik do Brodzek w postaci wrocławskiego wiaduktu kolejowego. Gdy proponowano rozebranie tego wiaduktu i zbudowanie NOWOCZESNEGO to zacząlem krzyczeć, żeby sobie wykorzystali istniejące tunele FORTECZNEGO METRA WROCŁAWSKIEGO, którymi potem MSW Miller wywiózł do Niemiec olbrzymie archiwum Prowincji Śląskiej. Robienie Polaczkom zupy z mózgu opłaciła się więc MILIONKROTNIE.
  Barwienie tynku lazurytem z Afganistanu w Lednicy i na Ostrowie Poznańskim było więc techniką PRZEDFARBIARSKĄ, czyli PRZED kulturą trypolską na Ukrainie.

 170. Lily said

  „Musisz to wiedziec”,nr 317.

 171. Lily said

  Skad sie biora w III.R.P.

 172. osoba prywatna said

  RUSOFOBIA: O urojeniach nadwiślańskich rusofobów w konfrontacji z rosyjską rzeczywistością pisze Krzysztof Podgórski, polski publicysta
  http://jeznach.neon24.pl/post/144179,gdzie-ta-wojna-hybrydowa

  Już jest w gajówce… 🙂
  Admin

 173. osoba prywatna said

  Tak się dziwnie składa, że w IIIRP co jakiś czas mają miejsce afery finansowe, których ujawnienie jest przysłowiową „musztardą po obiedzie”
  http://stan35.neon24.pl/post/144176,art-b-amber-gold-getback-afery

  autor
  Tak,tak, to stare i wyciszone afery, Kryże bolszewik, dostał stołek z poręki Kalsteina w nagrodę by wyciszyc afery FOZZ, tak samo wyciszona aferę Art, B, dziwnie się składa, że w oba wątki prowadzą do Kalsteina i jego ówczesnego środowiska.
  Te afery to pikuś z takimi jak kupno największej kupy złomy tzw. rafinerii Możejki – strata 40 mld zł, łapówki siegające nawet mld zł – odpowiedzialni – Olechowski – Kaczynski L. – mlaskaty.
  Obecnie to tzw. repolonizacja PKO SA – strata siegająca nawet 35 mld zł, odpowiedzialni to Kalstein – Morawicki – Daniels, zablokowanie wyjaśnienie tzw. afery ,,wiatrakowej” związanych z energetyką – strata też około 30 mld zł, odpowiedzialni za wyciszenie afer – Kalstein – Ziobro – Daniels.
  Zakup katarskiego gazu skroplonego fakturowanego w usraelu przez spółki Sorosa – strata około 20 mld zł z powodu kosztów zawyżonych zakupu gazu po 880 $ za 1000 m3, zamiast po 400 $ – odpowiedzialni – Kalstein – Morawicki – Daniels.
  Zakup tzw. systemu patriot za 100 mld zł (5 zestawów) dla wojsk okupacyjnych NATO (przecież nie dla polaków) – odpowiedzialni Duda, Kalstein, Daniels
  Pompowanie gazu dla banderowskiej Upadłej bez płatności – strata około 12 mld zł – odpowiedzialni Duda – Daniels itd.
  Prawdzi złodzieje by tuszować swoją wyjątkową antypolskość wskazują nam na innych złodziei, tak się opłaca, ponieważ naiwni odwracają uwagę od prawdziwych aferzystów.
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z. 18.06.2018 09:11:21

 174. osoba prywatna said

  Uzbeckie ministerstwo potwierdza: Zawarto umowy na zatrudnianie obywateli tego kraju w Polsce
  http://dzienniknarodowy.pl/uzbeckie-ministerstwo-potwierdza-zawarto-umowy-zatrudnianie-obywateli-tego-kraju-polsce/

 175. osoba prywatna said

  Moskwa: Taksówka zmiotła z ulicy 8 osób, w tym zagranicznych kibiców Mundialu
  http://dzienniknarodowy.pl/moskwa-taksowka-zmiotla-ulicy-8-osob-tym-zagranicznych-kibicow-mundialu/

 176. osoba prywatna said

  Nakaz przeniesienia Tommy’ego Robinsona do więzienia ze znacznie większą ilością muzułmanów przyszedł z „góry”, według menedżera Robinsona, Caolana Robertsona.
  http://dzienniknarodowy.pl/menedzer-tommyego-robinsona-imam-wiezieniu-wiedzial-o-transferze-wczesniej-niz-dyrektor-straznicy/

 177. osoba prywatna said

  Córka żydowskiego chałaciarza pluje jadem na Polaków.
  http://dzienniknarodowy.pl/tomaszewski-janda-mowiac-slowa-okreslila-swoja-nienawisc-polski/

 178. osoba prywatna said

  Wielka Brytania: 140 tys. muzułmanów świętuje w parku w Birmingham zakończenie Ramadanu [WIDEO]
  http://dzienniknarodowy.pl/wielka-brytania-140-tys-muzulmanow-swietuje-parku-birmingham-zakonczenie-ramadanu-wideo/

 179. osoba prywatna said

  Prąd zdrożał już o 100%. I może być jeszcze droższy.
  http://dzienniknarodowy.pl/prad-zdrozal-juz-o-100-moze-byc-jeszcze-drozszy/

 180. Salcie said

  Wczoraj minęło 2 lata jak Włodek Kuliński, nasz przyjaciel i wielki polski patriota – odmaszerował na służbę do Najwyższego.
  —————————————————————————–

  Dwa lata temu zmarł Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia

  https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/2018/05/22/dwa-lata-temu-zmarl-wlodek-kulinski-wirtualna-polonia/#more-3504

 181. osoba prywatna said

  Oblepione gliną półziemianki wkopane w ziemię, a wokół nich osoby krzątające się w obdartych łachmanach? Tak wcale nie było! Nasi przodkowie już ponad tysiąc lat temu nosili kolorowe ubrania, często wykonane w bardziej skomplikowany sposób, niż te produkowane dzisiaj. O dawnych tkaninach opowiada PAP prof. Jerzy Maik.
  …”Szczególną uwagę należy zwrócić na wykonywane w pierwszych wiekach naszej ery na Pomorzu tkaniny, które są co prawda jednobarwne, ale na skutek zastosowania specjalnego sposobu tkania – różnego kierunku skrętu nici – udało się uzyskać na nich efekt iluzji optycznej. W ten sposób materiał w zależności od kąta patrzenia musiał mienić się w oczach obserwatora” – dodał prof. Maik.
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,414274,polskie-pradzieje-byly-kolorowe-czyli-o-tkaninach-naszych-przodkow.html

 182. osoba prywatna said

  Jak spać, żeby się wyspać?/ Noc Biologów w Poznaniu.
  Warto przewietrzyć sypialnię, bo zazwyczaj robimy to zbyt rzadko i w naszym pokoju do spania znajduje się tylko 6 proc. tlenu, co stanowi zagrożenie dla naszego organizmu. I nie zaszkodzi postarać się o trochę zieleni, która nie dość, że dostarczy nam więcej tlenu, to jeszcze zapewni nam spokój, gdyż – jak powiedziała studentka – w trakcie snu drgamy z taką samą częstotliwością, co rośliny (12 MHz).
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C398775%2Cjak-spac-zeby-sie-wyspac-noc-biologow-w-poznaniu.html

 183. osoba prywatna said

  Miklós Horthy – polski przyjaciel w trudnych czasach
  http://magyar24.pl/2017/06/miklos-horthy-polski-przyjaciel-w-trudnych-czasach/

  Ta nieszczęsna II wojna światowa
  http://magyar24.pl/2017/07/ta-nieszczesna-ii-wojna-swiatowa/

 184. Boydar said

  @ OP (183)

  Jak się wyspać ?

  – podziękować Bogu i Jego Pomocnikom za opiekę w mijającym dniu (zmówić pacierz)
  – śpimy przy otwartym oknie
  – śpimy ()w miarę możliwości z rękami za głową (zwiększamy objętość płuc i ułatwiamy pracę mięśni oddechowych, głównie mostkowo – obojczykowo – sutkowych)
  – nie śpimy na „żyle wodnej”
  – nie śpimy w mieście tylko na wsi 🙂

  A, przed samym zaśnięciem warto przemyśleć czy mamy się po co budzić.

 185. Boydar said

  chyba misię nawias przestawił, przepraszam

 186. Boydar said

  @ OP (182)

  Kiedy jeszcze byłem całkiem nieduży, tak ze cztery latka, widziałem jak tkała moja chachłacka Babka. Z lnu, prześcieradła. To znaczy tkała tkaninę na nie. Fenomenalne. To się błyszczało jak srebro i było wręcz śliskie a jednocześnie leciutko szorstkie.

  Mam jeszcze trochę (ponad pięćdziesiąt lat !!!) przetarte takie grube prześcieradło, kiedy się na nim położyć to się nie chce wstawać, jest tak wspaniałe w kontakcie ze skórą. Myślę, że ma również inne właściwości, nie tylko miękkość jako taką; len to len. To na czym śpimy, pościel, ma również zasadniczy wpływ (185), ale np. ja się wyśpię również bez pościeli i na dwóch krzesłach, a nie każdy tak ma.

 187. Boydar said

  „… Historia ziemi sandomierskiej, to historia ludzi, którzy mówią Bogu i swej ojczyźnie, ziemi, tradycji, jednoznaczne „tak”, odrzucając wszelkie przejawy przemocy, kłamstwa i zdrady – powiedział w Sandomierzu abp Marek Jędraszewski, podczas obchodów 200-lecia diecezji …”

  https://lublin.onet.pl/abp-jedraszewski-historia-ziemi-sandomierskiej-to-historia-ludzi-mowiacych-bogu-tak/wv1n52t

  Gdyby tak jeszcze potrafili innym „ludziom” mówić „nie” …

 188. osoba prywatna said

  „Umasowienie, jako strategia zarządzania NWO” – Dr Aldona Ciborowska
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ht6g9mpcohY

 189. osoba prywatna said

  Pochodzący z Pakistanu brytyjski minister spraw wewnętrznych odpowiada za przeniesienie Tommy’ego Robinsona do więzienia kontrolowanego przez muzułmanów
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pochodzacy-z-pakistanu-brytyjski-minister-spraw-wewnetrznych-odpowiada-za-przeniesienie

 190. osoba prywatna said

  Na terenie indonezyjskiej prowincji Południowe Sulawesi, ogromny pyton, mierzący ponad 8 metrów długości, pożarł 54 letnią kobietę. Do tragedii doszło na wyspie Muna. Według rodziny ofiary, kobieta udała się do ogródka po warzywa i już stamtąd nie wróciła.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-indonezji-wielki-pyton-pozarl-kobiete

 191. Boydar said

  Ciekawe czy Kalisza dałby radę opierdolić …

 192. osoba prywatna said

  Trump i Kim podpisują w Singapurze deklarację pokoju (bo alternatywa jest zbyt kosztowna)
  https://pracownia4.wordpress.com/2018/06/16/trump-i-kim-podpisuja-w-singapurze-deklaracje-pokoju-bo-alternatywa-jest-zbyt-kosztowna/

 193. osoba prywatna said

  Re 192
  Rozwartość szczęki ten gad ma dość sporą, lecz fi Rysia byłoby dużą przeszkodą dla niego. No, chyba żeby ktoś żmijce dopomógł kopiąc w zad tego koszernego wieprza wbijając go w ten sposób do środka.

 194. Boydar said

  Można by wstępnie zrolować …

 195. Boydar said

  Po PRAWEJ jest zasygnalizowane w którym kierunku do Cywilizacji (159)

 196. Boydar said

  A środkiem standardowo – Highway to Hell

  .https://www.youtube.com/watch?v=l482T0yNkeo

 197. Boydar said

  „… wpisany w prawo kanoniczne, które mówi o tym, że „każde zamierzone małżeństwo należy ogłosić publicznie, gdyż nie jest to sprawa prywatna, interesująca tylko narzeczonych …”

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rodo-kosciol-dane-osobowe,69,0,2408773.html

  I krótka piłka. Była niedawno w Gajówce „dyskusia”, co jest sprawą prywatną a co społeczeństwa; czyje jest dziecko, kto ma powód i obowiązek o nie dbać i w jakim zakresie.

 198. osoba prywatna said

  Zniesienie podatku PIT umożliwiłoby likwidację 9,2 tys. urzędniczych etatów. Rządzie – na co czekasz? Odwagi!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04449-Rozliczaniem-PIT-zajmuje-sie-9,2-tys-urzednikow.htm

 199. osoba prywatna said

  Do konstytucji wpiszmy sobie mocarstwowy status Rzeczypospolitej! – Stanisław Michalkiewicz
  .https://www.youtube.com/watch?v=iYqcdxL6rcc

 200. osoba prywatna said

  Krzysztofa Jurgiela w resorcie rolnictwa zastąpi szef Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej?
  Media spekulują, że jego następcą może zostać wiceszef komisji rolnictwa Jan Ardanowski. To parlamentarzysta PiS z Torunia z wyższym wykształceniem rolniczym. Poseł jest też m.in. przewodniczącym Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej oraz należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju (!) Europy.
  Read more: http://www.pch24.pl/krzysztofa-jurgiela-w-resorcie-rolnictwa-zastapi-szef-polsko-izraelskiej-grupy-parlamentarnej-,61029,i.html#ixzz5InIznfNp

  Read more: http://www.pch24.pl/krzysztofa-jurgiela-w-resorcie-rolnictwa-zastapi-szef-polsko-izraelskiej-grupy-parlamentarnej-,61029,i.html#ixzz5InIqaqsF

 201. osoba prywatna said

  Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew rodziców, którzy domagają się od Skarbu Państwa miliona złotych odszkodowania i dożywotniej renty dla ich dziecka w wysokości 2 tys. zł miesięcznie. Powód? Trwały uszczerbek na zdrowiu ich dziecka w postaci gruźlicy poszczepiennej, spowodowany przymusowym szczepieniem.
  Read more: http://www.pch24.pl/pozew-przeciwko-panstwu-polskiemu–szczepienie-o-maly-wlos-nie-doprowadzilo-do-tragedii,61036,i.html#ixzz5InJLm91o

 202. snag said

  Dzięki inicjatywie pożytecznego idioty olimpijczykowi Dariuszowi Popielowi odrestaurowano żydowski cmentarz i macie jeszcze jeden holohoax pomnik, tym razem w Krościenku nad Dunajcem – Ciekawe kto go do tego namówił?

  Księżulo też zaszczycił, a jakże … Z takimi polakami po kiego wam wrogowie ???

  https://www.jta.org/2018/06/18/news-opinion/monument-dedicated-jews-southern-polish-village-kroscienko

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/41/85/5b26bca4e5409_p.jpg?1529299102

  http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/g/na-cmentarzu-zydowskim-w-kroscienku-nad-dunajcem-odslonieto-pomnik-ofiar-holokaustu,13267188,29678206/

  A tu sam bohater ,…

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/0e/8c/5b26bcbdc0d44_p.jpg?1529299104

  Następnym razem przyślą geodetów i adwokatów z lista posiadłości nabytych od okupanta w czasie rozbiorów czy otrzymanych w nagrodę za kablowanie.

  ————
  Z dziwną satysfakcją, Schadenfreude, zapodaje Pan dużo takich wiadomości…
  Sprawia to Panu radość?
  Admin

 203. snag said

  Admin ,…

  Jak tutaj mowia – It’s a shitty job, but somebody has to do it … co w luźnym tłumaczeniu znaczy tyle co … opróżnianie szamba jest gównianą robotą ale ktoś musi to robić 😉 ,…

 204. osoba prywatna said

  Chore, martwe dziki zrzucane z nieba na terenie kraju.
  http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/chory-martwy-dzik-zawieszony-wysoko-na-drzewie-dziwna-plotka-wsrod-rolnikow-i-mysliwych,n,1000221019.html
  Zdjęcie z monitoringu. I wszystko jasne.

 205. snag said

  Oy vey … UN anti semitic ,…

  Wygląda na to ze Angole szybsi w wetowaniu i głębiej w zio-odbycie niż nasi Israel-firsters – Głosowanie ma odbyć się w 2019 a ci już skomla ze nie fair ,…

  Britain condemns ‘anti-Israel bias’ at UN Human Rights Council
  ————————————————
  https://www.timesofisrael.com/britain-condemns-anti-israel-bias-at-un-human-rights-council/

 206. Boydar said

  Nie widzę nic niestosownego w fakcie odnowienia tego „cmentarza” choć to raczej kirkut, przynajmniej tak się miejsce pochówku żydów nazywało do tej pory.

  Czy jest prawdą, że żydoszkopy zamordowały tu swoich współbraci ? Wygląda na to, że jest, nikt tego nie kwestionuje. Więc miejsce im się należy. Kto za tą renowację zapłacił ? Wygląda że zrzutka była wewnętrzna, tym bardziej nic złego. Czy mamy pewność że ci żydzi nie żyją ? Wygląda na to że mamy, tym bardziej. Czy rozstrzeliwanych żydów ktoś pytał, czy przypadkiem nie nawrócili się na wiarę katolicką ? Raczej nie, więc i ksiądz katolicki przy takiej „okazji” jest zasadny, nawet dla jednego żyda ukatolicyzowanego.

  To o co kurwa Ssssnagowi chodzi, że pozwalamy na cywilizowane zachowania ? Niech się zajmie wyjebaniem stąd tych żywych a nie martwymi od siedemdziesięciu lat.

  Poza tym, skoro żydoszkopy ich rozwalili to znaczy się une się nie kwalifikowały do podboju Polin. Być może były właśnie częściowo zasymilowane, trzeba by się Pana Romana zapytać. Choć przecież żyd się nie asymiluje, ale to jest inna sprawa.

 207. osoba prywatna said

  Za pomocą magnesu neodymowego wyłowił z rzeki broń (foto)
  Jak się okazało mężczyzna przeczesywał dno rzeki za pomocą magnesu neodymowego przyczepionego do linki. Poszukiwacz nie posiadał pozwolenie na taką działalność. W konsekwencji magnes również został zabezpieczony przez policjantów.
  http://www.lublin112.pl/pomoca-magnesu-neodymowego-wylowil-rzeki-bron-foto/#close_info_content

 208. snag said

  Spodziewałem się że książe wykręci im numer i się nie zawiodłem – W oficjalnym planie podróży z mapą Jerozolima znajduje się na terytorium Palestyny i należy do Palestyńczyków ,…

  Naczalnych grajdolka krew zalała i chcą żeby zmienił 😉 ,…

  Minister blasts Prince William for listing Old City as Palestinian in itinerary
  —————————-
  https://www.timesofisrael.com/minister-blasts-prince-william-for-listing-old-city-as-palestinian-in-itinerary/

  Ze’ev Elkin says Jerusalem has been Israel’s capital for 3,000 years, calls on those arranging royal visit to change the official document

 209. osoba prywatna said

  Polacy zatrudnieni w zakładach Opla w Niemczech, których bez uprzedzenia wyrzucono z hotelu, skierują pozew przeciwko placówce. Ciągle czekają na obiecaną przez konsulat pomoc prawną w postaci dostępu do listy polskojęzycznych adwokatów.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pracownicy-opla-wyrzuceni-z-hotelu-idziemy,66,0,2409026.html

 210. osoba prywatna said

  Mark Knopfler – The Long Road
  .https://www.youtube.com/watch?v=zqHdzatTBhA

 211. Kapitan Bąba said

  Re. 205
  We wrześniu ub. roku w rowie przy drodze pomiędzy Nowym Dworem Mazowieckim a Legionowem w lesie przed Jabłonną przez tydzień w rowie leżał dzik. Brak śladów zderzenia, brak śladów hamowania – mi to wyglądało jakby ktoś wyrzucił go z samochodu.
  Zdjęcie ciekawe tylko nie wiem czy godło jest z właściwego kraju.

 212. snag said

  207 ,…

  … a o to koorwa że gdyby te $30.000 przeznaczyć na premie dla wyróżniających się nauczycieli to mieliby jakiś bodziec żeby uczyć a być dumnymi ze uczą. Pożytek dla wszystkich – Żydzi mają szmal bo umieją dymać Boydarow i stać ich a wszystko tylko nie na utrzymanie cmentarzy swoich przodków. Gdyby przeznaczyli 1/10 tego co dedykują na szkalowanie Polaków to tacy jak Boydar i ten naiwny olimpijczyk nie musieli by się litować i czepiac snaga ze ma tupet odnotować.

  Nie wspominając o pielęgniarkach czy lekarzach lokalnych ośrodków zdrowia, strażakach czy policjantowi któremu zależy na porządku.

  Gdyby żydzi płacili ktos mialby prace i płacił podatki do kasy miasteczka ,..

  Czemuś biedny, bom koorwa gupi … czemuś …

  ————
  A gdyby się tak p. Snag zajął dymaniem Amerykanów?
  Admin

 213. osoba prywatna said

  Silna wola
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ocm-kWC-Evo

 214. osoba prywatna said

  Przepisywała leki przeciwbólowe. Ponad 800 pacjentów zmarło
  https://www.o2.pl/artykul/przepisywala-leki-przeciwbolowe-ponad–pacjentow-zmarlo–6263765697664641a

 215. osoba prywatna said

  TVN-ie, dlaczego nie płacisz podatków?
  https://gf24.pl/biznes-i-gospodarka/item/1061-tvn-ie-dlaczego-nie-placisz-podatkow

 216. snag said

  Coś dla angolojęzycznych ,…

  Krótko i węzłowato … niech mi ktoś powie ze gość nie ma racji ,…

  utu says: @ szopen

  The consolation of losers: what goes around… It was not a payback. You can’t take a solace form it. Frampol was Frampol but Hamburg was Hamburg. Circumstances were different and justifications were different and intentions were different in both cases.

  In many ways Poland was the greatest loser of the WWII. Poland was used like pawn to start the war and betrayed by its political class, its leaders and its all allies. Its leadership run away from Poland in Sept 1939 and left nobody to sign a surrender with Germany. No Polish Marechal Petain option was tried in Poland. Instead Poland was encourage to continue fight with its civilians which only lead to atrocities and did not shorten the war by even 1 hour. The total war was started by Poland on Polish territory by not signing surrender treaty with Germany! Now on top of it Poland is being blamed for Holocaust. And what is Poland’s response: to make claims for reparations from Germany. How could you be so stupid? It is a sign of insanity trying to do the same and hoping to get different results. You have no friends and your allies will screw you again. Perhaps it is time to reconsider what briefly was possible in 1938 and 1939 to go with Germany instead of looking for exotic transatlantic alliance with the US which most for time does not even know that you exist and is controlled by your greatest enemy which Israel. You are fucked!

  http://www.unz.com/ishamir/poland-under-the-jewish-messiah/#new_comments

 217. Salcie said

  Robert Winnicki | „Rząd nie wstał z kolan,lecz pełza przed banderowcami,środowiskami żydowskimi,UE”

 218. Salcie said

 219. Ola said

  ad 210, osoba prywatna

  ostroznie! prawnicy ( adwokaci ) w Niemczech , nawet jesli polskojezyczni, to najbardziej zlodziejska grupa zawodowa .
  Tu adwokatowi nie zalezy zeby sprawe wygrac , bo wygrywa czy przegrywa – zarabia na sprawie tyle samo . I nie malo .
  Juz za jeden krotki list informacyjny do mandata to 400 euro , za obecnosc adwokata na sprawie w sadzie , nawet jesli nie powie jednego slowa – to 2000 euro . Wiec juz na „dzien dobry” kazdy z gliwickich pracownikow musi sie liczyc z minimum 2400 euro kosztow adwokackich .Oczywiscie , w przypadku wygranej pokrywa te koszty strona przeciwna , ale do wygranej , jesli w ogole , moze uplynac duzo czasu i na pewno beda odwolania i kolejne koszty . I niestety , ale wiekszosc spraw konczy sie tu bez orzekania winy na zasadzie braku dowodow lub slowo przeciw slowu ( aussage gegen aussage) . Trzeba sie dobrze zastanowic , czy gra warta jest swieczki i na ile ma sie mocne nerwy i jak wypelniony portfel .

 220. snag said

  Nie! ,…

  Bo six-pack-joe z US pipidówy nie robi to na ochotnika, bo nie six-pack-joe chcą wydymać na setki miliardów a Polakow i nie six-pack-joe jest celem ich oszczerstw i szkalowania – W małym miasteczku nie uwidzisz p. zyda a jak jest to sie nie przyzna, a kilkanascie kilometrow od miejsca zamieszkania mądrali Boydara przyjeżdża żyd z grajdolka z półlitrową żytniej do sołtysa i chce załatwić żeby zajął się żydowskim cmentarzem, bo zaniedbany ,…

  Czas otworzyć oczy ,…

  ——–
  Ameryka jest dymana przez Żydów od początków powstania Izraela. Na więcej, niż setki miliardów.
  W Polsce Żyd załatwi pieniądze na cmentarz – w USA na darmowe przekazanie najnowszej technologii wojskowej.
  A to, że Żydzi chcą Polskę wyszlamować zawdzięczamy Amerykanom, którzy popierają w ciemno tę plugawą rasę.
  Admin

 221. osoba prywatna said

  Zamykam firmę w Polsce i przenoszę się do….
  .https://www.youtube.com/watch?v=-J8ET-8POfY

 222. NICK said

  Przypomnę te co mają we poprzek.
  A co tam.

 223. https://marucha.wordpress.com/2018/06/14/wolne-tematy-44-2018/
  Ad. 163: 164:

  Nareszcie ktoś na Forum Maruchy powiedział Poza Mną, że w II.WŚ Niemcy i Japonia MIAŁY BROŃ ATOMOWĄ. Hitlerowi dwie STRATEGICZNE bomby atomowe Tesli dali w MONACHIUM Anglicy jako Krzyżowcowi Antybolszewickiemu. Dyktat Monachijski został podpisany 30 IX 1938 a Stalin został otruty Polonem na Sylwestra 37, zaś jego sobowtór pojawił się na Trybunie jako Ozdrowiony Stalin 1-Maja 1938.
  Z tego można wnosić, że NUKLEARNY pakt Benesz-Stalin został zainspirowany przez Rokefelera. Benesz żył NIENAWIŚCIĄ do Niemców, ale czyżby z tej Nienawiści zdecydował się na wykonanie dla Stalina 3 strategicznych bomb atomowych: na Warszawę, Berlin i Londyn ??? co jest zrozumiałe w przypadku Pierdziela Rokefelera, który stracił poczycie rzeczywistości, o czym świadczą Gułażne USA.
  Z drugiej strony podział USA na GUŁĄŻNE i HOLOKAUSTYCZNE zdaje się świadczyć o konsensusie Rokefelerów z Rotszyldami z granicą na Missisipi i wykorzystaniem tego przez Churchilla dla zaszachowania Rotszyldów Daniem Kanady USA, wobec czego ci odstąpili od konsensusu z Pierdzielem za oddanie Hitlerowi 2 strategicznych bomb atomowych Benesza, na Waszawę i Berlin po zainkasowaniu przez Churchilla w Monachium III strategicznej bomby atomowej Benesza, na Londyn. W takim razie byłoby to SZALEŃSTWO Pierdziala Rokefelera, którego Plan został zniszczony otruciem przez Kaganowiczów Stalina.
  Mając w ręku lasalistów Kaganowiczów Hitler i generałowie pruscy zaczęli mysleć o Wschodniej granicy Rzeszy na Missisipi, z pozostawieniem Rotszyldom Stanów Pułaskiego, czemu przeciwstawił się bojący się Rotszyldów Churchill, który musiał WRACAĆ do aliansu z Rokefelerami, zaszachowanymi dodatkowo przez Hitlera Buschami-Sherffami-Bushami z Krakowa jako habsburskimi komisarzami Patentu Łukasiewicza. Od tego momentu możemy mówić o Utracie przez Pierdziela Folwarku Żydowskiego, gdzie Stalin II poczynał sobie coraz lepiej. Stalin II w sojuszu z Battenbergami zamordował Sikorskiego, co było Katastrofą Churchilla, który grał na IV front na Bałkanach, gdzie Broz-Tito-Pindar miał uratować Imperium Brytyjskie.
  Wynika z tego sprawa, DLACZEGO Rzesza i Cesarstwo Dalekiego Wschodu nie zagrały bombą atomową ??? I szkopułem było to, że Hitler wstrzymał prace nad bombowcem strategicznym, GDYŻ WIEDZIAŁ, że Poolacy pracują nad bombowcem do bombardowania Uralu i Mają Wyniki. Łowczy Siedmiogrodu chciał kupić PIŁSUDSKIEGO przez polsko-rumuńską konwencję zbrojeniową, ale zakupił go mój dziadek więc sfingowano Rozerwanie się bombowca z misją rumuńską, którą wysłano do USA, co okzało się katastrofą, bo amerykańscy generałowie NIE ROZUMELI polskiej doktryny lotniczej.
  Z tego powodu Anglosasi przegrali 2 wojny lotnicze a III podjęli Polacy dzięki Murzynom, gdyż Amerykanie mieli Dzięki Polskiej Doktrynie Lotniczej NADMIAR lotników, których NIEDOSTATEK spowodował klęskę III Rzeszy. Brak lotnictwa strategicznego miał fatalne skutki w wojnie z Anglia i ZSRS i UNIEMOŻLIWIŁ zagranie bombą atomową. Przy ataku na Pearl Harbor Japończycy popełnili błąd nie atakując w II fazie amerykańskich strategicznych zapasów paliw, co zmusiłoby US Navy do ewakuacji Hawajów i ułatwiłoby kapitalnie atakowanie Zachodniego Wybrzeża.
  Za Niestosowaniem broni atomowej były też racje polityczne. Najważniejszą było sprzedanie przez mnichów bułgarskich Hitlerowi bułgarskiego skrbu imperialnego, który Wystarczał na zakupienie USA. Wypadało więc Skapitulować, aby potem cichcem wykupić przez amerykańską Germanię USA, co jest doktryną aktualną do dziś. Przypuszczam, że układ Gorbaczowa z Kohlem o wschodniej grancy Niemiec na ODRZE był na zasadzie: Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu Niemcom a Skarbiec Włastów w Modlinie Rosji i w domyśle wspólne wykupienie USA.
  Uchwała rady politycznej Wehrmachtu w/s budowy TAKTYCZNEJ broni atomowej była w dniu wymuszonej przez Śmigłego kapitulacji MODLINA. Preambuły śledztw US Army i Armii Czerwonej w/s hitlerowskiej bomby atomowej są identyczne: BOMBA ATOMOWA HITLERA ZOSTAŁA SFINANSOWANA ZA OLBRZYMIE SKARBY WYWIEZIONE Z POLSKI I INNYCH KRAJÓW OKUPOWANYCH, w czym chodziło o bombę zbudowana przez berliński instytut Pocztowy.
  Prawdopodobnie Śmigły myślał, że Niemcy wywiozą Skarb Włastów do Berlina, a wówczas Anglicy będą MUSIELI rzucić na Berlin czechosłowacką bombę atomową, ale generałowie Wehramchtu nie zgodzili się na wywóz Skarbu Włastów, również z tej racji, że Hitlerowi jako Naczelnemu Wodzowi przypadało Całe Złoto Zdobyczne, więc uszczknęli tylko złota dla Instytutu Pocztowego.

 224. PaniWoźna said

  O ćwiczeniach wojsk izraelskich na terenie Polski i ustawie nt. poruszania się OBCYCH (nie sojuszniczych) wojsk po terytorium RP. Zachęcam, dużo materiałów z samych ćwiczeń i nie tylko. Jeśli było, przepraszam!

 225. NICK said

 226. snag said

  P. admin ,…

  Rozmawiamy o six-pack-joe, przeciętnym zjadaczu chleba z US pipidówy i priorytetach mieszkańców Krościenka nad Dunajcem a nie szujach w amerykańskim rządzie.

  Na marginesie ten szajs nie ogranicza się do naczalnych Krościenka a praktycznie do każdej pipidówy gdzie mieszkał żyd i chodzi nie tylko o szmal a azyl jak zacznie parzyć w doope w grajdołku … a zacznie … pytanie kiedy, nie czy? .

 227. snag said

  Prorok !!! 😉 ,…

  Trump zjednoczy Koreę, uzna ze Donbas nalezy Rosjii, utrze nosa EU i wygra pokojowego Nobla ,…

  ——-
  A nie zostanie ogłoszony świętym?
  Admin

 228. snag said

  Że Krym należy do Rosji już przyznał ,…

  ———
  A czy jego zdaniem Rzeszów należy do Polski?
  Admin

 229. NyndrO said

  https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/heather-locklear-grozila-ze-sie-zastrzeli/3pfknlj *

  .https://www.youtube.com/watch?v=KwE1iK_MJr0

 230. NyndrO said

 231. NyndrO said


 232. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=6PqleeOdXGo

 233. revers said

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/nwo/rozpoczyna-sie-spotkanie-grupy-bilderberg/

  1 – Populizm w Europie, czyli jak walczyć z narodowym patriotyzmem.
  2 – Nierówności społeczne, czyli jak pomóc biednym islamskim najeźdźcom.
  3 – Przyszłość pracy, jak szybciej wdrażać kluczowe projekty przez korporacje.
  4 – Sztuczna inteligencja, czyli jak najszybciej wprowadzić sztuczną inteligencję, co wiąże się z pełną kontrolą nad ludzkością.
  5 – US przed wyborami, czyli wybór służalczych polityków.
  6 – Wolny handel, czyli wdrożyć takie przepisy, które pozwolą korporacjom handlować z łatwą eliminacją konkurencji i bez płacenia podatków.
  7 – Przywództwo amerykańskie na świecie, czyli czy Ameryka może upaść, kiedy to nastąpi i jak ją uratować.
  8 – Sprawa Rosji, czyli przekazanie wytycznych, jak walczyć z Rosją.
  9 – Komputery kwantowe, czyli wdrażanie nowej technologii w celu jeszcze szybszego przetwarzania naszych danych.
  10 – Arabia Saudyjska i Iran, czyli przekazanie wskazówek, jak przejąć te państwa.
  11 – świat prawdy, czyli jak walczyć z internetem, aby prawda globalistów była wiodącym nurtem.

  To zapraszamy do nowego wspanialego swiata wg. Huxleja lub Orwella mala namiastka.

 234. Boydar said

  Czyżbym wymacał Pana Ssssnaga ? Takim banalnym tekstem ? Pierwszeństwo jednak należy się Panu Nyndr0, po sprawiedliwości, i przychylam się że niekoniecznie zły.

 235. http://www.unz.com/ishamir/poland-under-the-jewish-messiah/#new_comments//

  There was a practical reason, as well as a discursive one. By putting pressure on the Poles, the Jewish organisations followed the blueprint they had utilised against the Swiss with great success. Although known Jewish assets in Swiss banks were quite small, the Swiss gave in under pressure and paid billions of dollars to the Jewish organisations. Now a similar extortion racket has been planned against Poland.

  To jest Tryumf ŻYDOGERMANII. Lufthansa wyszadziła 2 Swissairy nad Atlantykiem z 450 ludźmi a Holokauści rzucili się na Szwajcarię z jakimiś wyimaginowymi roszczeniami finansowymi – bo jeśli były jakieś to zamordowanych KOMINTERNOWCÓW na podstawie ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu. Zresztą gdyby nie Antikomunistischbefehl to wszyscy Polacy i Niemcy mieliby już spermę jezuicką, gdyż Żydzi muszą zapładniać gojki czyli Zwierzaczki, bo brak krwi Zwierzęcej powoduje u nich WSTRĘT do kobiet.
  To spowodowało PRZEZNACZENIE 100 miliardów $ Saddama Husajna na reformę bliskowschodniego rynku lotniczego dla Rodzin Ofiar niemieckiego terroryzmu lotniczego czyli Spermy Jerozolimskiej.

 236. Boydar said

  „… zawsze z odwagą będziemy mówić prawdę …” – przewodniczący PSL Kosiniak-Kamysz

  https://lublin.onet.pl/przewodniczacy-psl-zawsze-z-odwaga-bedziemy-mowic-prawde/s5jfbtv

  Czyżby Łubianka przysłała wam kopię kwitów ?

 237. Boydar said

  Tow. Augustyniak mógłby pisać w Der Stürmer

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201806198181878-Makkartyzm-Polska-Guantanamo-Rosja-polityka/

 238. Ale dlaczego? said

  O szczepionce na raka szyjki macicy, kupionym przez „polski” rząd do szczepienia dziewczynek:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/gardasil-bedzie-najwiekszym-skandalem-historii-medycyny-2014-04

  Nie skrzywdźcie swoich dzieci tym gównem!

 239. Ola said

  Znowu nyndrowo- boydarowska sieczka . jakaz ona jest fascynujaca . Gdzie jest moderacja?

 240. NyndrO said

  Śpi. A my cwaniaczki to wykorzystujemy. https://www.youtube.com/watch?v=ohSDwCpJUt4

 241. Boydar said

  Jak ja nie cierpię tych kobiet …

 242. NyndrO said

  Pani Olu…. Mało ma Pani zmarszczek? Spokojnie.

 243. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=GpSuMtD8v6Q

 244. Boydar said

 245. revers said

  Panie w niemczech szybko tepieja, jak pani kanclerzowa, krora juz nie przebiera w uchodzcach, nachodzcach, i kasownikach deutsche banku, ktorym moze byc kanlerzowej doopa, na azylowym prawie skonczywszy.

  Co z tym lnem p.Boydar, tylko w poscieli wystepowal, czy koszulach, ostania lniana i zdrowa koszule na lato jak znalazl kupilem niestety w kanadyjskim CA ciuch sieci, nie w „Polski Len” sieci handlowej ktora poslano z torbami po reformach Bucholtza i Lewandowskiego krotkiej sprzedarzy short sale.

 246. Boydar said

  Nie wiem, Panie Reversie, ręczę za tamten; od orki, nasion, po międlenie i tkanie. Ręczne, z sercem i celem pracy. Dzisiaj może być tylko nazwa, i pewnie jest.

  http://www.paz.most.org.pl/len/bajka1.html

 247. Boydar said

  Len, podobnie jak bambus, zawiera wysoce ponadnormatywną ilość … krzemianów 🙂

 248. Kapitan Bąba said

  Krzysztofa Jurgiela w resorcie rolnictwa zastąpi szef Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej?

 249. Kapitan Bąba said

  1. Krzysztofa Jurgiela w resorcie rolnictwa zastąpi szef Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej?
  https://www.pch24.pl/krzysztofa-jurgiela-w-resorcie-rolnictwa-zastapi-szef-polsko-izraelskiej-grupy-parlamentarnej-,61029,komentarze.html#comment
  2. Susza w Polsce
  3. Woda
  4. Współpraca
  5. Izrael
  Kurwa mać!

 250. maasteer said

  i omega 3

 251. Boydar said

  https://kobieta.wp.pl/czule-wyzwiska-czyli-janusz-dzbanusz-i-obelgi-tej-dzisiejszej-mlodziezy-6263066363909761a

 252. Boydar said

  Ale to wewnętrznie, Panie Maasteer. Zewnętrznie omega 3 nie odgrywają roli. A bieliznę to tylko mole ciamkają, koza ewentualnie.

 253. maasteer said

  Oj tam Panie Boydar – jak ładna bielizna to sam Pan pociamka , a jak Pan nie, to ja przynajmniej ….

 254. Lily said

  „To nie slowa,a symbole rzadza Swiatem”
  Czyje to symbole ?.
  https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&pid=52fac674-67fa-491d-9e01-b98af3865dc4&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

 255. Boydar said

  Nie śmiałem wspomnieć, to taki purytański forumn, ta nasza Gajówka … 🙂

 256. maasteer said

  A jak Pan szanowny Boydar match dzisiejszy obstawia??

 257. maasteer said

  I tak się dziwię, że jeszcze im – „ruskim” zamachów nie narobili, skirpalów nie potruli, tylko w Syrii napierda … ją.

 258. maasteer said

  podczas mundialu – miało być

 259. Kapitan Bąba said

  Sprzedali już nas całkowicie:
  .https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5701-ujawniamy-tajne-rozmowy-z-izraelem-politycy-lobbuja-za-powstaniem-w-polsce-najwiekszej-ekspozytury-izraelskiego-wywiadu#.WyhIrLoVQyk.facebook

 260. NyndrO said

  Nie zostałem wywołany, ale jestem letko hedonistą.Gram w gry,piję piwo, źrę piccę oraz od zawsze siedzę w Piłce. Już mam z 2,5 promille. Myślę, że będzie bardzo ciężko z gorylami. Szczególnie, że Robusiowi (niestety) Anna robi we łbie hokus -pokus. Prawdopodobnnie jest najlepszą „dziewiątką” na świecie ( Lewy znaczy). Anna by się widziała w okularach i gaciach w Madrycie. I Chłopu łeb zryła. Jak to Baby. A goryle są na serio mocni. Zresztą anny też. Gwarntuję.

 261. NyndrO said

  Co do organizacji w Rosji. No niestety. Hitlerynka m z pewnością zatwardzenie. Miało nie być wody w kranach, bojkoty. Tym czasem WSZYSCY trenerzy i zawodnicy mowią, że są w szoku, że można to tak świetnie zorganizować. Są zachwyceni. No i taka moja obserwacja… widzieliście gdzieś zboczone „pussy riot”? Pewnie kozacy nie interesują się Piłką i skupili się na tym, co ich interesuje.- tępieniem dziwek.

 262. maasteer said

  Pan NyndrO
  Znowu pytam, ile masz Pan na pace, bo ja chyba ze …. ostro ponad 120 ….

  ps można by kiedy się spróbować na te promile … 🙂

 263. NyndrO said

  W tej chwili 116. Ale robię sto pompek na raz. Kawał ze mnie bydlaka. 2,5 promille to dla mnie lekki rausz. Co do miłego spotkania, nie ma problemu. Chętnie. Wszystkich w Gajówie traktuję, jak Przyjaciół. Wczoraj lekko mnie jeden agregat zachwiał, ale przeszło.

 264. maasteer said

  Ad 253 Pan NynrO
  „widzieliście gdzieś zboczone „pussy riot” – oni/one tylko w chrześcijańskich świątyniach (za wsparciem) balują. Do innych jedynie słusznych, to już nie są takie kozaczki …

 265. maasteer said

  „Ale robię sto pompek na raz” – no to, no to – jest gość – ja z dychę bym wycisnął nawet – to to przewaga ….

 266. Boydar said

  A’propos wyniku; nie dostałem jeszcze iskrówki z Kremla, pewnie coś tam niedługo zdecydują.

 267. maasteer said

  Ad 258 Pan Boydar szanowny – to znowu premie będą …

 268. maasteer said

  Oj. Chyba ktoś znowu (nie ja oczywiście) – rozbija WT. Są dwa takie modele …

 269. NyndrO said

  No w Rosji bal się chyba skończył. Pan Prezydent zdaje się powiedział sorosowi „paszła won”.

 270. Boydar said

  Paaniee Maasteer, to już resztówka, dwieście siedemdziesiąt pozycji, nie ma czego żałować, prawie że wyprzedaż z rabatem 🙂 Na co Panu Gajowemu jakieś stare Wolne … żaden z Niego pazerny przydaś..

 271. NyndrO said

  Ale premię też chcę. Co mnie to obchodzi….

 272. Boydar said

  I wie Pan co jeszcze ? Możliwość wymiany myśli z ludźmi którzy rozumieją o czym rozmawiasz, warta jest każdej zyebki, słowo harcerza.

 273. maasteer said

  A był szanowny P. B. harcerzem??

 274. NyndrO said

  Ja na przykład zawsze podejmuję to ryzyko z tegoż powodu. A zaznaczam, że jestem dumnym posiadaczem trzech banów.

 275. NyndrO said

  I nie jestem uczestnikiem ŻADNEGO innego forum. Nic innego mi nie pasuje.

 276. Boydar said

  Byłem, jeden dzień, (słownie jeden); drużynowy był mnie wqurwił na samym początku, że nie mam mundurka. A skąd qurwa miałem mieć jak żeśmy z Matką i młodszymi braćmi butelki na chleb sprzedawali. Ale drużynowy to drużynowy, a harcerstwo to harcerstwo.

 277. Telimena50 said

  Czy tych pijanych nie moznaby zmoderowac? Takie g…… wrzucaja tutaj, znafcy pilki noznej. Niech wyp………ja na sportowe forum!

 278. NyndrO said

  A Pani ma 50. lat, czy obwód w łapie? Coś czuję, że Paani między innymi o mnie mówi…. Panie by renty nie wystarczyło, żeby mnie upić, Kobito.

 279. Boydar said

  Pięćdziesiąt lat ? Coraz młodsze te dzieci do Gajówki trafiają, to dobrze.

 280. NyndrO said

  Idę się kąpać i do baru. Do przyjaciół. Pani se znajdzie w wikipedii, co znczy ” przyjaciel”. To że gó*na tu wrzucają, to jeszcze nic. Tu gó*na dopusczają do głosu! Kochom Panią! Jak wy nienawidzicie, kiedy ktoś sie przyjaźni…. Jak Pani tak bardzo to przeszkadza, to niech Pani walnie apelację do Pana Kierownika. A tak w ogóle, to kiedy Pani coś sensownego ostatnio wpisała? Lepiej my debile, niż przemądrzała, nic nie wnosząca pani Telimena.Se gadam z Panem Boydarem, bo mi się tak podoba. Do czasu, kiedy właściciel witryny mnie nie wywali, chuuuj Pani do tego. Liczę się, że da. Ale żyję, a nie jestem skostnialą, naburmuszoną babą.

  ———-
  Panie NyndrO… trochę Pan zaczyna przesadzać, nie uważa Pan?
  PS. Admin nie rości sobie prawa monpolu do robienia uwag względem uczestników forum.
  Admin

 281. Sowa said

  WHY I CHOOSE TO LIVE IN POLAND OVER AMERICA

  http://polonization.pl/why-i-choose-to-live-in-poland-over-america/

  Co an to Polonusy?

 282. Boydar said

  W sumie, to Pani Telimenie pewnie daliby kredyt …

 283. NyndrO said

  Niech se pani Chłopa znajdzie. Bez cienia złośliwości.

 284. NyndrO said

  Chociaż nie. Bo Pani se znajdzie sierotę, ktora będzie sie Pani bała. Szkoda Człowieka.

 285. snag said

  237 ,…

  Pilnuje snaga 😉 ,…

 286. odnośnik said

  Cała „szopka” na miejscu przygotowana jest przez oszustów bardzo profesjonalnie. Zagranicznych przedsiębiorców odbiera podstawiony szofer i zawozi do siedziby firmy. W hotelu nieświadomi goście ponoszą koszty znacznie przewyższające normalne stawki, gdyż właściciele hotelu dzielą się zyskami z oszustami. W kolejnych dniach Polacy są proszeni o przekazanie pieniędzy a to na prezent dla szefa chińskiej firmy („bo tak wypada w chińskiej kulturze”), a to na notariusza, który ma potwierdzić prawdziwość kontraktu (a tak naprawdę jest podstawionym aktorem). Pojawiają się też koszty za „wymagany przez rząd certyfikat” lub rachunki za wystawne bankiety. Każdy z tych elementów kosztuje od paruset euro do kilku tysięcy. Oszuści wymyślają najróżniejsze kreatywne sposoby na wyłudzenie pieniędzy, a zaproszony przedsiębiorca ich nie kwestionuje. Jest gotowy ponieść dodatkowe koszty, ponieważ jest nastawiony na duży zysk z umowy. Goście są w obcym kraju, nie znają języka ani kultury, więc łatwo dają się omotać. Warto dodać, że dochodziło również do kradzieży kart kredytowych podczas tego typu wyjazdów.

  https://www.chinskiraport.pl/blog/oszustwo-na-duze-zamowienie/
  https://www.wykop.pl/link/4371481/oszustwo-na-duze-zamowienie-z-chin-omowienie/

  Nic ci nie da skarga w chinskim. Bronią swoich, a Chiny de facto nie mają umów międzynarodowych zmuszajacych je skutecznie do egzekucji np. wyroku sądu jakiegokolwiek poza chinskim. Jedynie śmiać się jeszcze bardziej będą ze ponosisz dodatkowe koszty bez sensu, czym jeszcze bardziej się osłabiasz. Zobacz sam, co dzieje się w sprawie ich działań na Spartly i innych. Jest wyrok, mają to gdzieś.Podobnie jak z Covexem. Tu dało się coś odzyskać, bo zaangażowało się Państwo, sprawa biega na poziomie międzyrządowym, a chinczykom zależy na dobrych relacjach biznesowych przez sprawę Jedwabnego Szlaku.

  Zwracam uwagę, że to z 2015 info, poczytaj sobie jak kombinowali, blokowali.
  U nich to kwestia innego podejścia do interesów. W skrócie, jak jesteś naiwny, to wręcz NALEŻY cię nabić w butelkę. Coś takiego jak dobre imię firmy dla nich jest nieistotne, bo dalej będą robić te same interesy pod innym szyldem, liczy się kasa i nic więcej.
  Dla nich wszyscy poza nimi są barbarzyńcami, których należy dymać ile się da. Oni, i tylko oni są „ludzmi cywilizowanymi”, reszta to zwierzęta. W dużym uproszczeniu ofkz, ale taka jest ich tradycja i myślenie wpajane od dziecka.

  To stąd takze bierze się ich znieczulica przy wypadkach np. Tu dochodzi dodatkowo przekonanie, ze pomoc osobie „trafionej”, a więc słabszej życiowo, powoduje przejęcie za jej życie odpowiedzialności, bo wtrąciłeś się w działanie „losu”
  Podobnie mają Japończycy zresztą. Tylko że u nich to kwestia wiary w boskość narodu, a nie majac tak dużych zasobów i wewnętrznego rynku, przyswoili sobie zachodnie myślenie w sferze biznesowej. Gdy tam trafi Gai-Jin gajdzin, myślą o nim w kategoriach ” bezwłosa małpa” równocześnie szczerząc ząbki i kłaniając się.

  https://www.wykop.pl/link/4368477/cba-zatrzymalo-prezesa-getback-na-lotnisku-probowal-uciec-do-izraela/

  https://antyart13.pl/

  https://www.wykop.pl/link/4371627/wykopowicze-nie-pozwolmy-unii-europejskiej-zniszczyc-internetu/

  Nie pozwól Unii Europejskiej zniszczyć Internetu

  20 czerwca 2018 roku Parlament Unii Europejskiej będzie głosował za wprowadzeniem nowego prawa autorskiego, które zablokuje swobodną wymianę treści w internecie. Prawo autorskie dotyczy wszystkich (nie tylko muzyków, fotografów czy twórców filmów), dlatego jego zmiana będzie oddziaływać także na Ciebie. Zobacz jak:
  Jestem użytkownikiem:

  Każdy Twój komentarz będzie musiał przejść obowiązkową kontrolę jeszcze przed jego publikacją. Treści kontrowersyjne lub potencjalnie groźne będą blokowane.
  Znalezienie interesujących Cię treści będzie niezwykle trudne. Z powodu opłaty za linkowanie, wyszukiwarki i agregaty treści będą blokowały dostęp do wielu mniejszych serwisów.
  Udostępnianie treści, dzielenie się linkami, tworzenie memów może zostać potraktowane jako plagiat.

  Jestem twórcą treści:

  Ruch do Twojego serwisu z Google, Facebooka może być mocno ograniczony.
  Jeśli w zamieszczonej przeze Ciebie recenzji książki, filmu czy gry na Twoim blogu lub kanale YouTube, zamieścisz cytat np. z okładki książki naruszysz prawo autorskie, a antypirackie filtry usuną Twoją treść.
  Tworzona przez Ciebie parodia, satyra, remiks a nawet cover przestaną być dopuszczalne w sieci.

  Jestem serwisem, w którym użytkownicy mają możliwość tworzenia treści (np mogą publikować komentarze):

  Musisz zbudować mechanizm wykrywania treści pirackich i potencjalnie kontrowersyjnych.
  Bierzesz odpowiedzialność za wszelkie treści publikowane przez Internautów w Twoim serwisie.
  Musisz płacić tantiemy wydawcom za to, że do nich linkujesz.

  Nie bądź bierny. Walcz o wolny Internet.

  Przyłącz się do akcji #antyart13 #SaveYourInternet

  Jak możesz to zrobić?
  Interweniuj
  u swojego Europosła
  Dołącz do akcji
  kod do umieszczenia na stronie
  Powiadom znajomych na:
  Dowiedz się więcej na temat proponowanych zmian

  › Polska głosowała za cenzurą Internetu
  › „Podatek od linków” nadchodzi. Unia chce filtrowania treści w internecie
  › Cenzura internetu i podatek od linkowania – takiej Unii Europejskiej chcecie?
  › Podatek od LINKÓW? Nowe prawo ograniczy swobodne dzielenie się…

  https://juliareda.eu/2018/05/censorship-machines-link-tax-finish-line/

 287. lewarek.pl said

  Panie NyndrO, zostaw Pan tę kobitę, niech się Pan nie znęca, bo to bardzo nieładnie tak traktować niewiastę. Zaraz mecz, niech się Pan mobilizuje w inny sposób. Flaszka jest? Flaga jest? Gardło przećwiczone? No to przyjmujemy pozycję startową…

 288. osoba prywatna said

  Sposób na rządowych złodziei i korupcję? Kula w łeb?
  Mieliśmy doskonałe prawo które zapobiegało przestępstwom z chęci zysku popełnianym przez urzędnikom. Niepostrzeżenie zlikwidowano prawo i zniesiono karę śmierci. Komu to przeszkadzało ? Ano łotrom co rozkradli i rozprzedali Polskę.
  http://nathanel.neon24.pl/post/144198,zbrodnia-przeciw-polsce-zlodziejowi-kula-w-leb

 289. osoba prywatna said

  Co nam daje Unia.
  http://naszeblogi.pl/50740-co-nam-daje-unia

 290. odnośnik said

  http://bydgoszcz.tvp.pl/18964613/brudna-woda-splywa-z-kopalni-do-gopla
  http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/odkrywka-w-zloczewie-blizej-realizacji-czy-rolnicy-na-tym-straca/

  https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/109069/kopalnia_kradnie_wode_-_protest_przeciwko_odkrywce_oscislowo

  http://www.przyjezierze.org/pl,oby_nie_bylo_za_po%C5%BAno_,390.html

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/minister-j-szyszko-interweniuje-ws-budowy-odkrywki-wegla-brunatnego-oscislowo/

  http://zm.org.pl/?a=globsrod
  stopkopalni.pl/prawda-o-kopalni/degradacja-srodowiska/

  Decyzja wydana 15 listopada 2017 roku przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska przychyla się do stanowiska które między innymi reprezentuje w tym sporze nasze stowarzyszenie. Twierdzimy ,że odkrywka Tomisławice nigdy nie powinna powstać , mówiliśmy to już w 2007 roku. Wtedy nikt nas nie słuchał. Dalsza rozbudowa tej odkrywki tylko by pogłębiała katastrofę ekologiczną na terenach Natura 2000. Należy oddać GDOŚ w Warszawie ,że podjęta decyzja świadczy o przezorności o przyszłość tego regionu. Nie może być tak jak było przy pozwoleniu na budowę odkrywki Tomisławice w 2008 roku, gdzie decyzje były podejmowane z rażącym naruszeniem prawa. Jest to sukces wielu organizacji zaangażowanych w tą batalię . Teraz oczekujemy podobnej decyzji dotyczącej planowanej odkrywki Ościsłowo.

  Józef Drzazgowski

  http://www.przyjezierze.org/pl,walka_dawida_z_goliatem,393.html

  http://eko.org.pl/o_377

  7. Przeciwnicy odkrywek apelują o powstrzymanie degradacji środowiska

  Ryszard Dominiak i Szymon Simiński (aktywni uczestnicy naszych koalicyjnych protestów np. przed Sejmem czy RDOŚ ) w imieniu NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i rolników niezrzeszonych wystosowali apel do Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów Miast i Gmin, Starostów, Marszałków i Wojewodów o podjęcie stanowczych i natychmiastowych kroków, mających na celu powstrzymanie niszczenia środowiska, które jest ich miejscem pracy.

  W naszym przypadku – piszą – „niszczeniu i degradacji środowiska dopuszczają się odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego, zarówno te działające, jak i te wyeksploatowane”.

  Autorzy apelu wzywają do zdecydowanych działań ze strony władz lokalnych na wyżej wymienianych szczeblach Samorządów: ” Upoważnieni przez naszych przodków, działając w imieniu niemego interesariusza Matki Ziemi oraz naszych dzieci i wnuków wnosimy o prawne zabezpieczenia naszych praw nabytych, opisanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.” ( podkreśl. Red)

  Apel trafi też do Prezydenta i Premiera.

  https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja /110043/jesli_obronimy_j_wilczynskie_to_ obronimy_odkrywke_oscislowo

  Degradacja środowiska
  http://www.StopKopalni.pl – Prawda o kopalni – Degradacja środowiska

  Odkrywka spowoduje trwałe obniżenie poziomu wód podziemnych i powierzchniowych:

  Przez obniżenie poziomu wód, wysychać będą studnie, rzeki oraz gleby w promieniu 50 kilometrów od kopalni. Przykładowo w rejonie kopalni Turek i Konin poziom wód podziemnych trwale obniżył się o 50-80 metrów.
  Odwadnianie rejonu odkrywki wiąże się z likwidacją lub zmianą przebiegu rzek i ich dopływów przepływających przez ten teren. Dotyczy to dopływów zasilających rzekę Orla.

  W Wielkopolsce już teraz jest coraz mniej opadów. Dodatkowe obniżenie poziomu i zanieczyszczenie wód doprowadzi do pustynnienia i zniszczy roślinność:
  img3

  Wody w okolicy odkrywki zostaną zmętnione przez zawiesiny ilaste. Z tego powodu trwale zaniknie życie biologicznena obszarze znacznie wykraczającym poza obszar zajęty pod kopalnię i zwałowisko nakładu.
  Ponadto w wyniku budowy elektrowni dojdzie do:
  a) zmian termicznych wód powierzchniowych przy otwartym obiegu wód chłodniczych (jak np. w elektrowniach Konina i Pątnowa),
  b) zanieczyszczeń chemicznych wód podziemnych w wyniku spłukiwania i ługowania wodami opadowymi składników ze składowiska popiołów.

  Wydobycie metodą odkrywkową prowadzi do „trzęsień ziemi” o sile prawie 5 stopni w skali Richtera:

  Węgiel brunatny w okolicach Krobi znajduje się w rowie tektonicznym. Podobna sytuacja miała miejsce w Bełchatowie. Tam średnia siła wstrząsów w okresie 30 lat wyniosła 4,4-4,9 stopnia w skali Richtera. W sumie od 1980 roku odnotowano tam 1234 wstrząsy. Wiele z nich było odczuwalnych w promieniu kilkunastu kilometrów. W domach pękały tynki i szyby, przewracały się meble i sprzęty.
  Zwałowisko powoduje nacisk na podłoże, podczas gdy w wyrobisku trwająca eksploatacja pokładów węgla powoduje coraz większe ubytki masy skalnej (węgla) i zakłócenia równowagi naprężeń.
  W efekcie dochodzi do przesunięć mas skalnych względem siebie, powodując powstawanie zjawisk analogicznych do „tąpnięć” na obszarach górniczych związanych z kopalniami węgla kamiennego, a na powierzchni odczuwalnych w postaci „trzęsień ziemi”.

  Zanieczyszczeniu ulegnie również powietrze, a w okolicy pojawią się toksyczne opady, szkodliwe dla roślin i zabudowań:
  img9

  W przypadku budowy kopalni zniszczone zostaną działające w rejonie wiatraki wykorzystujące energię odnawialną.
  Zniszczone zostanie 11 wiatraków o wartości 50 milionów euro. Produkują one zieloną energię dla 40 tysięcy gospodarstw domowych.

 291. odnośnik said

  Prawda o kopalni
  StopKopalni.pl – Prawda o kopalni

  Budowa kopalni odkrywkowej powoduje nieodwracalne skutki dla regionu. Odczują je nie tylko mieszkańcy obszaru, na którym będzie prowadzone wydobycie, ale również terenów oddalonych od wyrobiska nawet o 50 kilometrów. Odkrywka zniszczy rolnictwo i lokalny biznes, stanowi zagrożenie dla zdrowia mieszkańców i środowiska naturalnego.

  Przed negatywnymi skutkami budowy kopalni przestrzegają eksperci, których raporty i opinie można pobrać za pośrednictwem naszej strony:

  Stowarzyszenie Gospodarka Przestrzenna, Instytut Geologii UAM, Przedsiębiorczość dla Ekologii

  Sprawozdanie z konferencji dot. skutków eksploatacji odkrywkowej

  prof. Michał Mierzejewski

  Uwagi do projektu budowy kopalni węgla brunatnego w okolicy Krobi

  prof. dr hab. Roman Chlebowski,
  Uniwersytet Warszawski

  Opinia o zagrożeniach dla środowiska przyrodniczego i ludności wynikających z planowanego założenia kopalni odkrywkowej na terenach gmin Miejska Górka, Krobia, Poniec

  prof. dr hab. Walenty Poczta,
  dr Benedykt Pepliński, dr Natalia Bartkowiak,
  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

  Ocena skutków budowy kopalni odkrywkowej dla rolnictwa,

  Zbigniew Balcerkiewicz,

  Wykład na temat skutków budowy kopalni odkrywkowej,

 292. Boydar said

  No, dostałem tą iskrówkę. Okólnik w sumie. Cytuję (gryf jest „poufne” ale przecież w Gajówce sami swoi) :

  Daragije Poliaki STOP daliśmy Wam stadion, trawę i piłkę STOP swój mecz musicie jednak wygrać sami STOP o problemach meldować po wykonaniu zadania STOP podpis (jak zawsze nieczytelny)

  I teraz nie wiem, jaja sobie robią, czyco ?

 293. odnośnik said

  Prawda o kopalni
  StopKopalni.pl – Prawda o kopalniEpitafium dla Gopła

  W związku z reakcją KE na sprawę kopalni Tomisławice, warto przypomnieć głos mieszkanki, która przez lata obserwowała degradację wielkopolskich jezior. Poniższy wiersz daje świadectwo, że niszczenie środowiska to nie tylko kwestie ekonomiczne czy ekologiczne, ale też egzystencjalne. Ludzie potrzebują swojej małej zielonej ojczyzny, aby godnie żyć. Człowiek chce szanować zamieszkiwane miejsce, które zastał rodząc się Chce je chronić, jak własny dom. Ludzie cierpią, kiedy zdają sobie sprawę, że w przyszłe pokolenia – ich dzieci i wnuki – nie doczekają tego, co ukształtowało wrażliwość rodziców – krajobrazy, kręte ścieżki, zachody słońca. To nie jest czczy romantyzm, zastępowalny dodatek, to jest chleb powszedni. Znikająca gwałtownie przyroda wywołuje podobne odczucia, jak utrata kogoś bliskiego. Przeczytajcie Państwo wiersz „Epitafium dla Gopła”.

  Epitafium do Gopła

  Kiedy rozkopią naszą ziemię
  wyrwą w niej głeboki lej nad Gopłem
  śmierć powoli
  krok po kroku
  zejdzie do wody

  Rozpaczliwie bezbronna
  samotnie umierać będzie
  ta błękitno-modra
  drobinka wszechświata
  gdy jej pradawne wody
  płyną wgłąb
  bezlitośnie
  okaleczonej ziemi

  Potem ktoś litościwy
  zawiesi na drzewie
  k l e p s y d r ę

  Umarło jezioro
  Umarło śmiercią nieneturalną
  Świeć Panie nad jego tonią

  Teresa Brauer
  Józkowi Drzazkowskiemu,
  dzięki któremu czarna
  wizja dla Gopła, ma
  szansę nigdy się nie
  spełnić. W podziękowaniu
  za zaangażowanie i serce
  Wydawcy

  Stowarzyszenie „Nie kopalni odkrywkowej”
  Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA
  Fundacja „Rozwój TAK – Odkrywki NIE”

  Zespół redakcyjny:

  Radosław Gawlik (red. naczelny)
  Anna Dziadek
  Hanna Schudy
  Tomasz Waśniewski

 294. odnośnik said

  Przyjezierze.org / Aktualności / Zielone światło- nadzieja czy zagłada
  Zielone światło- nadzieja czy zagłada
  Zielone światło- nadzieja czy zagłada

  27 kwiecień 2015

  Pyrrusowe zwycięstwo

  Szaleni ekolodzy wreszcie dopięli swego. Po latach wysyłania listów, walk o rzetelne ekspertyzy i protestowania z symbolicznymi pustymi wiadrami, dostali czego chcieli. Woda popłynie. Obrońcy jezior jednak nie wyglądają na zadowolonych.

  I niestety znowu mają rację.

  3 marca – mocny początek

  Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.
  W piśmie od Pana Marszałka możemy przeczytać, że „Jeziora Powidzkiego Parku Krajobrazowego stanowią najcenniejszą część obszaru Natura 2000 Pojezierze Gnieźnieńskie i grozi im całkowita degradacja oraz zniszczenie unikalnych gatunków roślinności podwodnej”.

  Cóż się stało, że zauważono problem umierających jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego? Kto się obudził, zareagował, zobaczył, że drastycznie obniżył się poziom jezior i należy działać?

  Fakty i pieniądze

  Podczas spotkania poruszono kilka istotnych kwestii:

  ze względu na tragiczny stan Jeziora Wilczyńskiego i grożąca mu całkowitą degradację będzie zasilony wodami z odwodnienia kopalni,
  wody do zasilania jezior z odkrywki posiadają dużą koncentrację zawiesin oraz wielokrotnie wyższe zawartości składników mineralnych – szczególnie fosforu,
  ze względu na problemy techniczne dopuszcza się możliwość zasilania jeziora bez konieczności podczyszczania z nadmiaru związków mineralnych, nie wspominając o zawiesinach.

  Podczas spotkania ustalono następujący harmonogram realizacji inwestycji:

  niezwłoczne zawarcie porozumienia pomiędzy WZMiUW w Poznaniu a KWB Konin S.A. w sprawie uzupełnienia Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (KIP),
  firma Torexpo wraz z zespołem naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pod kierunkiem prof. Włodzimierza Marszelewskiego ma wykonać specyfikację do uzupełnienia KIP na podstawie zlecenia. Wstępny termin opracowania:15 kwiecień 2015 r.,
  planowany termin rozpoczęciaprzerzutu wód kopalnianych do Jez. Wilczyńskiego to okres zimowy 2015-2016. Przedsięwzięcie ma kosztować około 12 milionów złotych (współfinansowanie: KWB Konin, położone nad akwenem gminy, Starosta Koniński oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  O realności podobnych zapewnień można przeczytać w innym miejscu: „Będzie pięknie jak się spełni”

  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi…

  Co sprawia, że po wielu latach stagnacji Kopalnia stałą się bardzo otwarta na rozmowy? Co więcej, ogłasza gotowość poniesienia części kosztów przerzutu?

  Przychodzą mi do głowy dwie tezy. Pierwsza – idealistyczna: KWB próbuje spojrzeć na sprawę w perspektywie wyrządzonych szkód i dokonać zadośćuczynienia. Nieudolność tych prób pozwolę sobie w tym momencie pominąć.

  Druga, bardziej przyziemna: trudna sytuacja zmusza KWB do podjęcia pewnych ustępstw, choćby kosmetycznych, w celu uzyskania pozytywnej decyzji środowiskowej na uruchomienie eksploatacji złoża Ościsłowo.

  Za taką możliwością przemawiają fakty: kończą się złoża w Drzewcach i Jóźwinie IIB, zaś zasoby i jakość złoża na odkrywce Tomisławice są gorsze od oczekiwań. Uwzględniając dodatkowo kontrowersje wokół legalności tej odkrywki stawiają pod znakiem zapytania dalszą eksploatację tegoż złoża. W tej sytuacji Inwestorowi bardzo zależy na eksploatacji złoża Ościsłowo i stąd prawdopodobnie takie przyspieszenie i chęć działania. Jakże słuszne dotychczasowe zdecydowane stanowisko Wójta Gminy Wilczyn na etapie rozpatrywania wniosku o wydanie decyzji środowiskowej warunkowane koniecznością naprawienia dotychczasowych szkód oznaczało brak postępu w pracach nad tą inwestycją.

  22 kwietnia

  Docierają do nas kolejne rewelacje: KWB Konin sfinansuje odmulanie Kanału Warta-Gopło.

  Zacznijmy od tego, dlaczego jest to konieczne. Wody z odkrywki Tomisławice cechują się dużą koncentracją zawiesin oraz wielokrotnie wyższą zawartością składników mineralnych, szczególnie fosforu.

  Przez 5 lat wody kopalniane z odkrywki były odprowadzane rzeką Pichną, Notecią do Kanału Warta-Gopło. Spowodowało to zamulenie gigantyczną ilością osadów, które są nie tylko w Kanale, lecz prawdopodobnie też w Gople i zabijają życie biologiczne w tym historycznym akwenie. Z oczyszczanego 320 m odcinka Kanału o szerokości 20 m wydobytych zostanie 9,5 tys. m3 osadu. Oznacza to, że z powierzchni 1 m2 lustra wody wydobytych zostanie aż 1,5 m3 szlamu.

  Niedźwiedzia przysługa

  Jak pisała wcześniej wspominając, że nie ma możliwości oczyszczenia z zawiesin i związków mineralnych wody kierowanej do jeziora Wilczyńskiego. Należy zadać pytanie czy takiej pomocy potrzebują jeziora Pojezierza Gnieźnieńskiego? Czy w tych działaniach jest dobro przyrody Powidzkiego Parku Krajobrazowego – bogactwa jego flory i fauny? A może chodzi tu znowu o dobro Inwestora pod przykrywką działań na rzecz ratowania przyrody? Przypomnę 2008 rok, kiedy przedstawiciele Kopalni zapewniali mieszkańców Kruszwicy i wszystkich zgromadzonych na proteście, że wody kopalniane poprawią jakość wód w Gople. Już wtedy informowaliśmy, jakie mogą być tego skutki. Wystarczyło zaledwie pięć lat tłoczenia wód kopalnianych do wód powierzchniowych aby móc obserwować opłakane tego konsekwencje. Tak duża i nieprzemyślana ingerencja w środowisko skutkuje tym, co możemy zaobserwować w naszej okolicy .

  Tu mała dygresja. Gdyby instytucje odpowiedzialne za stan środowiska (od Ministerstwa Środowiska poczynając) kilka lat wcześnie poważnie potraktowały problem zanikających jezior podnoszony wielokrotnie w ekspertyzach, konferencjach i petycjach naukowców, np. Prof. Piotra Ilnickiego, Prof. Lubomiry Burchardt, Prof. Juliana Chmiela, dr. Michała Kupczyka, dr. Macieja Gąbki oraz wielu innych, to prawdopodobnie problem miałby znacznie mniejsze rozmiary.

  Rozwiązanie

  Jedynym słusznym kierunkiem powstrzymaniu dalszej degradacji pogranicza Wielkopolski i Kujaw jest niedopuszczenie do budowy kolejnych odkrywek węgla brunatnego.

  Zamiast leczyć kolejne choroby, trzeba pozbyć się z ustroju pasożyta. Wtedy żadne kolejne kroplówki nie będą potrzebne.

  Julia Drzazgowska

 295. odnośnik said

  https://archeologia.com.pl/2017/03/06/kopalnia-odkrywkowa-zagraza-cmentarzysku/

 296. odnośnik said

  Wprowadzenie znakowania „wolne od GMO”

  Kampania ma na celu wprowadzenie w Polsce systemu znakowania „wolne od GMO”, informującego o braku genetycznie modyfikowanych organizmów w żywności. Taki system wyróżnia także produkty (mięso, nabiał, jajka) pochodzące od zwierząt karmionych paszami bez GMO. Stosują go już u siebie m.in. Austriacy, Niemcy, Francuzi, Słoweńcy. Uważamy, że to działania godne naśladowania. Więcej o idei znakowania „wolne od GMO” w naszym raporcie eksperckim „Znakowanie żywności wolnej od GMO. Propozycja dla Polski”.

  Stoimy po stronie rolników i producentów żywności, ale przede wszystkim konsumentów. Domagamy się przestrzegania jednego z ich podstawowych praw: prawa do uzyskania wyczerpującej informacji na temat produktu. Szczególnego znaczenia nabiera ono podczas zakupów żywności. Z różnych względów – zdrowotnych, światopoglądowych, religijnych – chcemy wiedzieć, co dokładnie trafia na nasze talerze. Powinniśmy być informowani, czy dany produkt zawiera GMO, czy jest od nich wolny. Jako przedstawiciele obywateli, zbieramy ich głosy, m.in. poprzez deklarację poparcia kampanii.

  Więcej informacji:
  http://www.facebook.com/chcewiedziecpl

 297. osoba prywatna said

  Terefererendum, czyli mąż pani Kornhauser zakałapućkany
  https://www.ekspedyt.org/2018/06/16/terefererendum-czyli-maz-pani-kornhauser-zakalapuckany/

 298. snag said

  Pamiętam jak Polacy wygrywali z najlepszymi 😦 ,…

 299. Marucha said

  No cóż…
  Zaśmiecacie Wolne Tematy.
  Nie widzę innej możliwości, niż odczekiwać, aż będzie ponad 500 wpisów i dopiero wtedy je wymieniać.

 300. osoba prywatna said

  „Hitler z RPA” ogłosił, że czarni mogą dokonać eksterminacji białych!
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/hitler-z-rpa-oglosil-ze-czarni-moga-dokonac-eksterminacji-bialych

 301. osoba prywatna said

  I co do Polski, sztuczna inteligencja się raczej nie pomyli – 15 pozycja.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sztuczna-inteligencja-obliczyla-kto-zwyciezy-tegoroczne-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej

 302. osoba prywatna said

  Kryzys polityczny w Niemczech. Angela Merkel dostała ultimatum w sprawie imigrantów!
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kryzys-polityczny-w-niemczech-angela-merkel-dostala-ultimatum-w-sprawie-imigrantow

 303. NICK said

  Pani Telimeno.
  Proszę się nie obrażać.

  Życie nauczyło. Stary i Nowy Testament.
  Sam doświadczyłem.
  Prawdziwy Katolicki Kościół tak nauczał

  Kobieta winna być posłuszna.
  Sam Bóg tak to zaprojektował.

  TYLKO facio musi być MĘŻEM. Mężczyzną. Też prawda.

  Pani wie, zna wiele w tym temacie… .

  [po co ja się wtrącam?]

  Mężczyzna. PRAWDZIWY. Ma rację.
  Nawet jak się pomyli a ta rzadkość zdarzyć się może.
  PRAWDZIWY.
  Nie oceniam, który.

 304. osoba prywatna said

  Clint Eastwood zapowiedział walkę z Hollywood i oświadczył, że „to miejsce zdrajców i pedofilów”
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/clint-eastwood-zapowiedzial-walke-z-hollywood-i-oswiadczyl-ze-miejsce-zdrajcow-i-pedofilow

 305. osoba prywatna said

  Kierowca, który w Moskwie wjechał w grupę pieszych, tłumaczy, co się stało
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23551754,kierowca-ktory-w-moskwie-wjechal-w-ludzi-tlumaczy-co-sie-stalo.html

 306. osoba prywatna said

  Unia Europejska chce wyrżnąć naszą branżę drzewną.
  http://lewy.pl/61996-unia-europejska-chce-wyrznac-nasza-branze-drzewna/

 307. osoba prywatna said

  Doda musi wymienić piersi. Jej są starego modelu, który ma datę ważności na 15 lat…
  http://lewy.pl/61940-doda-musi-wymienic-piersi-jej-sa-starego-modelu-ktory-ma-date-waznosci-na-15-lat/
  Okazałe penisy i plastykowe pupy do onanizmu obok zabawek w chińskim centrum w Węgrowie!
  http://lewy.pl/61981-okazale-penisy-i-plastykowe-pupy-do-onanizmu-obok-zabawek-w-chinskim-centrum-w-wegrowie/

 308. NyndrO said

  No i hUUj. Czy Grosicki i Lewandowski byli na boisku? Sprawdzałem u mnie. Na grylu ich nie było.A najlepszy jest Cionek. Tiago, Polak z Kujaw.Idzie na króla strzelców. A Krychowiak ma asystę.

 309. NyndrO said

  Panie Kierowniku, to moja wina. Prowokuję. Proszę dać mi bana, To wszystkim dobrze zrobi.

  ———
  Nie dam bana.
  Mam do Pana słabość. Co najmniej za dwie rzeczy,
  Raz – za obietnicę dostarczania mi szlugów do pierdla.
  Dwa – za natychmiastowe przysłanie lekarstw…
  Admin

 310. NyndrO said

  Mi przede wszystkim.

 311. osoba prywatna said

  Potężne złoża gazu odkryte koło Przemyśla
  https://wsensie.pl/gospodarka/28888-potezne-zloza-gazu-odkryte-kolo-przemysla

 312. osoba prywatna said

  Jak PiS przez 2,5 roku import śmieci akceptował
  https://www.ekspedyt.org/2018/06/04/jak-pis-przez-25-roku-import-smieci-akceptowal/

 313. Boydar said

  Ja też chcem, buuuuuuuu …………

 314. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=nwo+you+tube&view=detail&mid=B86AB60B77A1D251BA9AB86AB60B77A1D251BA9A&FORM=VIRE

  To jest współczesna „wiara”
  I Siewiernyj.
  I… .

 315. NICK said

  Zaraz będzie następne przywołanie.

  https://www.bing.com/videos/search?q=pszczo%C5%82y+you+tube&view=detail&mid=4C8F9A2516231C2B89824C8F9A2516231C2B8982&FORM=VIRE

 316. NICK said

  Oto jest.

  http://naszeblogi.pl/50740-co-nam-daje-unia

 317. NyndrO said

  No to nie. Łaski bez. * Z rakietą do pierdla jest aktualne niezależnie od sytuacji. Jak ja będę rózwnież siedział, to Ania wie co robić.

 318. Boydar said

  Aż siem bojam odezwać …

 319. Kapitan Bąba said

  Re. 264

 320. NICK said

  Mniej bergolić.

  A tu:
  https://www.bing.com/videos/search?q=pszczo%C5%82y+you+tube+muzyka&view=detail&mid=77D4B7FC948EE71ED1DB77D4B7FC948EE71ED1DB&FORM=VIRE

 321. Kapitan Bąba said

  Re. 264 „Wczoraj lekko mnie jeden agregat zachwiał, ale przeszło”
  Nyndro – co to za łobuz?? Pytanie podstawowe -miał rację czy nie? Bo jak nie no to słabo 🙂

 322. Boydar said

  Co by nie powiedzieć, a trzeci raz już czytam, te Wolne były superowe, nawet dla postronnego, co nic nie kuma.

  Do pięciuset trochę brakuje, ale to da się nadrobić; trochę jeszcze dzisiaj i resztę jutro z samego rana, tylko pewnie znowu Kierownika Amba wciamka. Najwyżej dociągniemy do sześciuset, Panie NyndruŚ, się mówi się trudno, heavy duty

 323. NyndrO said

  Ja i tak mam wartę 24. Stój! Bydę szczyloł!

 324. Piskorz said

  re 281 P. Nyndro…..takie sranie w banie mocium Panie…takie przelewanie z pustego w próżne..!! O wszytskim o niczym..!! Pisz pan coś ciekawego , a jak nie to a bas..jak mówią żabojady!!

 325. Boydar said

  „… WY LUDZIE TO JESTEŚCIE JEDNAK POPIERDOLENI. …”

  Czy, tak będzie dobrze, Panie Piskorzu ?

 326. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=pszczo%C5%82y+you+tube+muzyka&&view=detail&mid=B5E133B35D0FA395F3A6B5E133B35D0FA395F3A6&&FORM=VDRVRV

 327. NyndrO said

  Wal się, Piskorz, tak mawiają u mnie na osiedlu. Gra?

 328. NyndrO said

  Nie, nie uważam. Co nie znaczy, że mnie wszystko wku*wiać nie zaczyna. Chciałbym dostac po pysku, ale każdy się boi. Da mi Pan bana na tydzień, to dojdę do siebie. W dup*e mam rożnych telimenów, ników i innych przychlastów. Nigdy tego nie miałem. Baby mają to co miesiąc, to ja chyba raz na 38 lat tez mogę.

 329. NyndrO said

  Panie Piskorz, a dlaczego ja mam napisac coś ciekawego? A pan ma zespół downa? Pan napisz.

 330. Bronisław said

  Panie NyndrO!

  Czy pan się wreszcie uspokoi, czy trzeba pana wysłać na przymusowe leczenie?!!! „Burdel” to może pan robić sobie w swoim gospodarstwie, a nie smrodzić u Szanownego Pana Gajowego! Jak ma pan chociaż trochę honoru to się pan chyba opamięta!!!

  Łącze gorące pozdrowienia dla Gajowiczów, a zwłaszcza Pana Wacława oraz życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 331. Miet said

  To cenne co Pan napisał, Panie Bronisławie.
  Dziękuję.

 332. hucpa said

  re 330
  No to szlus, Piłka, od judzenia zrobiła się kwadratowa, jak żydo -Polaka łeb. Biega dziwnie, ma jako takie, nie skoordynowane ruchy. Często się biedaczysko przewraca, widać nie myśli,. logicznie, w efekcie dupa do piłki, do sędziego, sobie po prostu lata,..licząc grosiki. Absolutnie nie czuje gry. Jak drewniane paca-nowo ma wyćwiczyć sie na zespół, zgrany i ścigły, trafiający w cel, to raczej niemożliwe, w wykonaniu żydo – Polaka. Poza szmalcem, nie ma idei. Nie ma pomysłu, nie ma nic. To sportowe szmaciaki w polskich barwach, takie nyniusia pustki, zera, no sowie-tynki. Jak przyjechali, tak i zostali, nadęte, chodzące tylem, bez przewodu.
  Czarne z Somali, bije niby białe, jaki wstyd, polskie zachazarowane tałatajstwo, w polskich barwach, osmiesza Polske na arenie miedzy-narodowej. Siedziało by na zadupiu. Z polskiej husarii zostały wspomnienia, nawet z kawałkiem nadmuchanej świńskiej skóry, biedaczyska nie wiedza co zrobić. A trenują i trenują,. konia na etacie sportowca,. prędzej by wytrenować.

 333. Boydar said

  Tak (333), ładny mamy burdel w tym naszym archeo.

 334. NyndrO said

  Siostry!

 335. NyndrO said

  Sorry, Panie Kierowniku. Chyba Pana wk*rwiłem,. Nigdy to nie jest moja intencją. Słabszy dzień. Ja tam o tym zapominam i mam nadzieję, że Pan też zdoła.

 336. NyndrO said

  A Pan, Panie Boydar Kochany niech nie sugeruje, że jest ofiarą. Pan jest współsprawcą 😉 Musimy trochę ostrożniej, bo wykończymy tego naszego Kierownika. I tak powinniśmy dostać nagany na piśmie! 😉

 337. NyndrO said

  NiCK, między nami jest ok. Nie powinieneś wjeżdżać na moją Rodzinę, ale ja też święty nie jestem. Wszytstko gra.

 338. Boydar said

  Zróbmy sobie godzinkę, no dwie, przerwy, żeby kto nie pomyślał że nie rozumiemy po polskiemu.

  Ja ? Ofiarą ? Chyba że we wspólnym grobie !!! Naganę z czerwonym paskiem to żeśmy właśnie dostali (300). Teraz Pan Kierownik będzie ostro filował kto się da wkręcić. Bo i takich frajerów ci u nas dostatek.

 339. NyndrO said

  No wieem. A mu jesteśmy perwersyjni, bo to wykorzystujemy dla zabawy. Musimy przestać. Lepiej spotkajmy się kiedyś na piwku. Może być nawet w Lublinie. Zawsze lepiej, niż w Łodzi.

 340. NyndrO said

  Wybaczta. Gorszy dzień.

 341. NyndrO said

  Jest mi autentycznie głupio, co się rzadko zdarza. Pewnie niestety.

 342. Boydar said

  Ty se NyndruŚ nie rób jaj, przecież wiesz że ja piwa nie piję. A teraz morda w kubeł, nnno.

 343. NyndrO said

  Są gorsi. Chociaż, czy ja wiem… Kotka, ani Pieska bym nie skrzywdził. 😉 *

 344. NyndrO said

  Żeby nie było….to nie ja. Ale ciekawy materiał, że tak powiem socjologiczny.

 345. Ad. 51:
  CZOŁG IZRAELSKI NA WAWELU z transparentem: 447:

  Jeśli Bydląt nie ruszają HOLOKAUSTYCZNE i GUŁĄŻNE USA, ani Ad. 236. to powinien poruszyć ich los Pierdziela Rokefelera.
  WYKAZAŁEM, że pretensje żydoamerykańskie do Wawelu – że jakoby w XIV wieku Żydzi płacili Wielkie Sumy na budowę Zamku Królewskiego nie mogą odnosić się do WAWELU, który król dał Uniwersytetowi po spaleniu przez mieszczan gmachów uniwersyteckich na Kazimierzu.
  Jan Zbigniew hrabia Potocki skontrował te roszczenia Hipoteką Chicago z wygnania Anglików przez Kazimierza Pułaskiego z obszaru między Apallachami a Missisipi, co właściwie kończyło Rewolucję Amerykańską. To powtórzył Tadeusz Kościuszko na terenie między Missisipi a Górami Skalistymi, pozyskując WSZYSTKICH Murzynów i Indian oraz zadając klęskę kolonialnej armii francuskiej na Haiti, która pilnowała Francuskiego Imperium Kolonialnego – bez czego wyprawa amerykańskiego korpusu na Nowy Orlean nie miała sensu.
  Wykazałem też, że Ponieważ Kazimierz III Nie Podjął odbudowy zburzonego przez Jana Luksemburskiego GARGAMELLA, który odbudowano tylko na zamek Rezydencjonalny PRZEGORZAŁY bez Wieży Babel, to budowa onego Wspaniałego Zamku Królewskiego, na który Płacili Żydzi, musiała mieć miejsce Gdzieś Indziej, czyli Najwyraźniej w Mokwie, więc niech sobie ustawiają izraelskie czołgi na dziedzińcu kramlowskim.
  Poza tym mi się należy 10% NAPOLEOŃSKIEGO za Kataster Jerozolimski, a ponieważ mój kataster jerozolimski został Przekwalifikowany przez Niemców, Izraelczyków i Palestyńczyków na WOJENNY z powołaniem na GŁUPKA od Rozstrzeliwania Antysemitów Indianiego Jonesa to dochodzi do tego 10% Fajterskiego i przekwalifikowuje Znaleźne przez odrzucanie Monitów i Ultimatum z Napoleońskiego na 51% RZYMSKIEGO.
  Można tu zacytować Ultimatum Piłsudskiego do Białej Rosji: ZACHOWUJECIE SIĘ PANOWIE TAK, JAKBYŚCIE TO WY ZWYCIĘŻALI, GDY ZWYCIĘŻAM JA… Atutem Izraela i Palestyńczyków jest tu to, że Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki są agentami Rotszyldów a SPROWADZENIEM kapitału Rotszyldów zdezawuowali Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego i Polskę.
  Mogę przypomnieć, że gdy Prezydent Sadat wygnał mój kapitał egiptologiczny to wycofałem go do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona, o której Żydzi NIE WIEDZIALI.

 346. Boydar said

  Oooo … Nasz Ukochany Gospodarz się ocknął … ale jeszcze nie do końca. Uwzględniając numerację to chce dotrzymać słowa. Miły Starszy Pan … 🙂

 347. Boydar said

  „Wybacz, Rosjo, pomyliliśmy się”

  Nie ma sprawy, przywróćcie życie naszym dziewczynom i chłopakom, babciom, dziadkom, kobietom i mężczyznom. Niecałe trzydzieści milionów.

  I wtedy będziemy kwita.

  Ale cytat był skądinąd – https://pl.sputniknews.com/swiat/201806208198349-rosja-mundial-niemcy-prgnozy/

 348. maasteer said

  Odnośnie wczorajszego meczu. Już nie mogę znieść hejtu naszej narodowej drużyny – ileż można na nich pluć i poniewierać!!! Jak można pisać takie bezczelne komentarze, że nasi dobrze grają tylko w spotach reklamowych, ze tylko o fryzury dbają? To nie do pomyślenia.

  Ja wam wytłumaczę o co chodziło! W ramach retorsji politycznych ruscy się zemścili na naszych Bogu ducha winnych piłkarzach.

  Prawda i cała prawda jest taka, ze piłka którą grali była zaczipowana i leciała w innym kierunku niż kopali nasi piłkarze. A poza tym ruscy byli na koksie i na dopingu (wg danych CIA) co się okaże za kilka dni lub tygodni.

 349. Revers said

  Re277 Rez harcerskiego mundurka nie Mialem , ale na Czas pozyczalem, no plecaczek i manieristisch Musial bye wojskowa, zawsze za paczke szlugow lub flaszke mozna bylo na pobliskim poligonie zalatwic plus sucharki z Kawa i 100g Kostki tnt na perarde z prawdziwego Zdarzenia.

  A tak po mundialu w niemieckim zdf ie mozna zobaczyc tylko zadolone gebe afro segenalczykow jak to zwycziezlyly niezwycizonych bilo czerwonych, Husarenritt z obrazkow juz w eliminacjach.

 350. maasteer said

  A poza tym na naszych zawodnikach zastosowali ruscy referencyjną broń akustyczno-genetyczną (jak na pracownikach ambasady amerykańskiej), która zadziałała tylko na naszych i zakłóciła pracę ich neuronów mózgowych – przez co okazali się zdezorientowani, zmieszani i wystraszeni.

 351. Boydar said

  Ja miałem obok tylko ruski pułk łączności i lotnisko wojskowe. Nie mieli mundurka na mnie. Byki same.

 352. maasteer said

  Ad 353 Pan Boydar
  „ruski pułk łączności ” a szo eto takoje?? razkażitie 🙂

 353. Boydar said

  Tak sobie myślę, że jak się z Nyndr0 weźmiemy solidnie do roboty to do Niedzieli stuknie Gajówce sześćdziesiąt milionów. To dziesięć razy więcej niż spaliliśmy żydów w Jedwabnem

 354. maasteer said

  Ad 354 Pan Boydar antysemitnik straszny

  Ja ostrzegam Pana , że jak się Pan nie uspokoi to z Mateuszem Piskorskim los podzieli, pewnych rzeczy kwestionować nie można, no wie Pan – była historia Dariusza Ratajczaka …., boję się o Pana – poważnie

 355. Boydar said

  Pomiędzy Moskwą a Berlinem (ale nie wiem czy przez Warszawę) leciał zakopany w ziemi kabelek telefoniczny specjalnej troski. Piszę kabelek bo z tego co śp. mój Tata wspominał to miał fi około piętnastu centymetrów. No i te transmisje, bo łączność była po nośnej i oczywiście kodowana, musiały być co pewien odcinek wzmacniane, mniej więcej co sto kilometrów. Były więc stacje zez osprzętem które to realizowały. Ponieważ taka stacja była jedynym punktem w którym można się było do tego kabla sensownie dobrać, obstawione były oprócz fachowców od telefonii jeszcze po prostu wojskiem. Sam kabel był kilka metrów pod ziemią, zresztą dalej jest bo nikt go nigdy potem nie wykopywał mimo postępu techniki. Wiem że jest zaznaczony na mapach geodezyjnych ze stosownym gryfem.

 356. maasteer said

  Ad 356 Pan Boydar

  ” fi około piętnastu centymetrów.” – z grubej rury Pan leci …. poważnie aż 15 cm???

 357. Boydar said

  Ja absolutnie nic nie kwestionuję. Razem z Nyndr0 leliśmy na te sześć milionów benzynę, naftę, bimber, napalm i paliwo do V2, wszystko co było w magazynie. A i tak się nie chciało palić. Dopiero tamtejszy rabin podpowiedział jak sprawę załatwić. Ale nie powiem co powiedział bo to by było zbyt proste rozwiązanie naszych dzisiejszych problemów.

 358. Boydar said

  Ja ??? Tam żyły były po dziesięć kwadrat, myślę że ze dwadzieścia par i jeszcze pancerz niczym z T34. Proszę zauważyć, że zwyczajny TKD 4×100 miał prawie sześć centymetrów, a pary były po 0,4

  Normalny był, taki jak podmorskie, być może nawet podmorski, lepszego nie trzeba było.

 359. maasteer said

  Panie Boydar – ja wsio panimaju. Ja do samej średnicy nie ma aż tak dużej wątpliwości, tylko do średnicy połączonej z długością …

 360. maasteer said

  A co z meczem Pan Boydar powie?

 361. Boydar said

  Na meczach się nie znam i nie wiem czy chcę znać. Jak coś przyślą to zakabluję nie mieszkając.

 362. Marucha said

  Re 336:

  Wie Pan, kilka dni temu w pełnym pędzie jakiś kolorowy rowerzysta jebnął we mnie, a właściwie w tył mojego roweru pod kątem prostym.
  Idota w ogole nie przewidział, że choć na drodze nie widać lwów ani antylop, to mogą być inni ludzie. Wyjechał z bocznej drogi.
  Kraksa była spektakularna. Do tej pory nie rozumiem, że obyło się bez rozbitej głowy, połamanych nóg i rąk, nawet bez poważniejszych obtarć. Starszy Pan chyba wciąż zachował resztki fizyczności…

  Człowiek gorąco mnie przepraszał – a ja, jak zwykle dobroduszny, nie wezwalem policji i pozwoliłem mu odejść. Czego teraz żałuję.
  Dopiero w domu zauwaźyłem, że siła uderzenia była tak duża, że wygięła mi rurę trzymającą tylne koło i teraz tarcza tylnego hamulca trze o tę rurę. Pobliski warsztat rowerowy nie może tego zrobić…

  Tak, że przeprosiny przeprosinami, ale…

  Narobił Pan gnoju w gajówce, co nie ulega wątpliwości.

  Jest Panu glupio? To dobrze, bo powinno być glupio. A gdyby nie było, to bym Pana zbanował. Ludzi którym odbija mogę tolerować. Psychopatów – nigdy.

 363. Anna Nyndr0 said

  Szanowny Panie wandaluzja.pl,
  dziękuję,za wpisy.
  @odnośnik, zaciekawiły mnie opowiastki o jeziorach( które mnie otaczają) .
  Kiedyś słyszałam coś, w tym temacie, lecz tylko z opowiadań_ ojca z jego kumplem, już nie pamiętam z Którym.

  Nie wiem tylko, o których kopalniach Pan /i piszesz?
  Wiele ich w okolicy. Któreś konkretnie??

 364. NyndrO said

  A ja mogę być psychopatą. Biorę to pod uwagę. Czy Pan to sprawdzi- do Pana to należy i Pańskie prawo. Myślę, że się poprawię, ale zagwarantować nie mogę. Nawiasem, gościa, który Pana walnął nanaczyłbym do końca życia . Z nogi. Co do wczorajszego dnia, jeszcze raz przepraszam. Nie powtórzy się. Sam nie wiem co mi odwaliło.. czasem staję się bardzo głupio agresywny..Aż sam sę siebie boję. Nie będę mił Panu za złe, jeśli mnie Pan wywali.

  ——-
  Pan psychopatą NIE jest.
  A ja… cóż, nie miałem wtedy pod ręką łopaty ani nawet półcegłówki.
  Admin

 365. Revers said

  Re351 to nie ruska bron, ale bark zawodnikow, Sam lewandowski z erstra fryzurka nie wygra nahet meczu w szmacianke.
  W podrozy zrobilismy Zaklady przed meczem , padaly wyniki remisowe 0:0 ,1:1

  Za to grumpy sa tak ustawione przez now zeby kazdemu dokopac, multi kulti promotable, bialych pograzyc. Do Togo propaganda w szadenfreunde mediach proafrykanska ze polakow pograzyli.

 366. NyndrO said

  Wątpliwości nie ulega i ja się tego nie wstydzę. Tak. Zrobiłem gnój. Chcialbym tu zostać, ale wszystko w Pana rękach. Chuj mnie sytzelił i dałem dupy.

 367. NyndrO said

  A co lekarstw- niech Pan nie będzie miał sentymentów. Ja bym nawet wrogowi to wysłał. Byle bym go lubił.. A lubię wielu swoich wrogów.

 368. Boydar said

  O ile sobie dobrze przypominam to coś wspominałeś że mnie też lubisz …

 369. NyndrO said

  Kochom.

 370. Boydar said

  Nnnno, to zmienia postać rzeczy.

  A Pan Gajowy niech tak nie narzeka na nas, teraz ma zupełnie dobry powód żeby do Gajówki raz na trzy dni zajrzeć 🙂

 371. NyndrO said

  W Wakacje? Dla takich psycholi będzie zaglądać?

 372. Boydar said

  Otrąb i osypki dorzucić czasem trzeba, nawet i gotowanych kartofli przy większym święcie, ale nie za dużo, sam rozumiesz …

 373. NyndrO said

  Sam nie rozumiem. No ale z Tobą bez problermu. Sam rozumiesz.

 374. troll polonii said

  /var/folders/yz/jd2ns6wd16s9t_ncjjyc8b0c0000gn/T/com.apple.mail/com.apple.mail.drag/Pijany kocur.mp4

  Nyndr0?

 375. maasteer said

  Jak dobiję do 400 to będzie hit … mało brakuje 🙂

 376. Boydar said

  Ja do piątku jeszcze na Aero lecę, 512kB i otwierają się bez problemu.

 377. maasteer said

  Ad 363 Pan Gajowy

  A jaki Pan ma rowerek, tak z ciekawości, trekingowy, górski, marka/model jak można wiedzieć, bo się tym trochę interesuje ?
  Tak myślę, że ewentualnie gdyby Pan zgłosił taką stłuczkę to mógłby Pan zostać uznany za ksenofoba/rasistę czy coś w tym stylu – „jakiś kolorowy rowerzysta jebnął we mnie”. Przecież wiadomo, że oni (inostrańcy) zawsze mają rację i zapewne to jego pierwszeństwo by było , a nie jak Pan Gajowy błędnie ocenia – jego samego. Gdyby Pan wezwał milicję to jeszcze jakie odszkodowanie przyszło by się płacić (jemu), a tak to tylko pozostanie swój rower połatać na własny koszt – czyż nie tak??

  Pozdrawiam upalnie z Polin

 378. Boydar said

  A Gospodarz mówi że to my gnój robimy … (374)

 379. ali said

  Jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości odpowie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom – powiedział znany dziennikarz Wojciech Czuchnowski na początku konferencji zorganizowanej przez Antoniego Macierewicza. I wyszedł.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/06/20/schody-do-piekla/

 380. Revers said

  Re363 nie dobry znak p.gajowy, choc mi sie zdarzylo kilka razy i bez Osob 3 Spasc na cztery lapy z wywrotnego skladaka ze wzgedu na obszerna sportowa torbe mufti ktora dodatkowo zminiala srodek ciezkosci rowers,rowerzysty a raz scigac mnie gangsta dla jaj

 381. Telimena50 said

  Panie Gospodarzu – moja Mama mawiala “ cham pozostanie chamem na wieki wiekow Amen.
  Pozniejsza wersja tej sentencji brzmi: “ nie rusz g…… bo smierdzi”.

  ———–
  NyndrO miał zły dzień… niech mu Pani da jeszcze szansę.
  Admin

 382. gość said

  Wystąpienie posła Chruszcza na sesji Rady Miasta Głogów ws. śmierci brata

 383. gość said

  Dr Kękuś ostro u Roli: „Rząd PiS pełza! Nie ma mowy o żadnych roszczeniach od Polski!” Jony Daniels?

  .https://youtu.be/hRf3HVkXrkc

 384. Marucha said

  Re 378:
  Mam trzy rowery: zwykły Crescent, elektryczny składak 20″ do jazdy po mieście (Speedarrow) i elektryczny górski 26″, w tej chwili nie pamiętam nazwy, kupiony na Internecie.
  To właśnie w górski walnął mnie ten cholerny inzynier, czy może mikrobiolog.
  To nie była stluczka. Impet był taki, że rowery się rozleciały na kilkanaście metrów.

 385. gość said

  Cenzura internetu już niedługo? Komisja Europejska przegłosowała zmiany!

  Cenzura internetu niedługo może stać się faktem. Czy skończy się internet jaki znamy? Dzisiaj w Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego głosowano nad dyrektywą o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. Jakie były wyniki głosowania? Czy to powrót ACTA?

  20 czerwca odbyło się głosowanie Komisji Europejskiej. 15 członków KE było za, sprzeciw zgłosiło 10 głosujących. Oznacza to zatem, że ustawa została przegłosowana. Teraz trafi ona do parlamentu i pod głosowanie plenarne. Prawdopodobieństwo przyjęcia tej ustawy przez Parlament Europejski jest wysokie. Czeka nas cenzura internetu?

  http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/a/cenzura-internetu-juz-niedlugo-komisja-europejska-przeglosowala-zmiany,13233217/

 386. gość said

  Wstrząsające dane UE: polskie drogi najbardziej śmiercionośne w Europie

  Tego już nie da się przykryć ogłaszaniem policyjnych akcji „prędkość” ani bajaniem polityków o „planowanych zmianach” – z europejskiego podsumowania ETSC jasno wynika, że polskie drogi są najbardziej śmiercionośne w UE. Czy Polacy w końcu zaczną domagać się od władz działań?

  Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) opublikowała najnowszy raport dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego. I od razu wstrząs – w tym roku wyjątkowo Rada nie przyznała nagrody za poprawę BRD żadnemu z krajów. Bo Unia ma coraz większy kłopot z dalszą poprawą.

  Wszystko dlatego, że najlepsi – jak Szwedzi, Duńczycy czy Norwegowie – wykorzystali już większość narzędzi takich jak budowa lepszej infrastruktury, skuteczny nadzór i edukacja, więc powoli dochodzą do ściany i będą musieli poszukać nowych narzędzi. Z kolei najgorsi w Europie – a są to Polska, Bułgaria, Rumunia i Chorwacja – od lat nie potrafią wdrożyć nawet tego, co najlepsi już dobrze przetestowali.

  http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/wstrzasajace-dane-ue-polskie-drogi-najbardziej-smiercionosne-europie/

 387. Peryskop said

  Szczepienna porażka sportowa

  Prof. Maria Majewska mejlem 19 czerwca 2018

  Załączniki

  Poszczepienna porażka i de-ewolucja

  Drodzy Państwo,

  Znajdujemy się w newralgicznym momencie walki o wolność i dobrowolność szczepień w Polsce, którymi cieszą się setki milionów obywateli UE. Polska jest wyrzutkiem europejskiej demokracji, bo jako jedyna (obok Bułgarii) stosuje faszystowski przymus szczepień dzieci od pierwszych godzin życia. Rezultatem tego przymusu jest masywne okaleczenie biologiczne i neurologiczne młodych pokoleń Polaków. Obecnie już pond 25% polskich dzieci cierpi na poważne poszczepienne choroby chroniczne i neurologiczne oraz mamy już ponad 250 000 dzieci autystycznych. Jest dziś udowodnione ponad wszelką wątpliwość, że autyzm jest chroniczną encefalopatią poszczepienną. W Polsce mamy ok. 6 milionów dzieci, co znaczy, że co najmniej 1 dziecko na 24 jest już autystyczne. I tych dzieci stale gwałtownie przybywa, proporcjonalnie do wzrostu obowiązkowych/przymusowych szczepień.

  W parze z wykładniczym wzrostem przypadków autyzmu, uszkodzeń neurologicznych oraz upośledzeń umysłowych dramatycznie obniżają się wskaźniki inteligencji młodych pokoleń. Na załączonym wykresie 1 widzimy, że od połowy lat 1970 nastąpiło znacznie przyspieszenie spadków ilorazu inteligencji (IQ). O ile w skali światowej spadek IQ na pokolenie wynosi obecnie ok. 2,5 punktu, to w USA czy w UK wynosi on ok 6-7. Jak jest w Polsce? Tego nikt tego nie mierzy, ale z całą pewnością można założyć, że jest podobnie, na co wskazują doniesienia medialne.

  Wykres. 1

  W połowie lat 1970, wraz z wprowadzaniem kolejnych toksycznych szczepień u niemowląt i małych dzieci, rozpoczęła się epidemia autyzmu (wykres 2), która stała się dziś już pandemią.

  Wykres 2.

  Oburzające jest, że kiedy jakieś dziecko zachoruje na łagodną dziś i łatwo uleczalną chorobę zakaźną, korporacyjne media fałszywie trąbią o „epidemii” i zagrożeniu egzystencji całego narodu, a gdy setki tysięcy dzieci w kraju chorują na autyzm poszczepienny i 25% na poważne poszczepienne choroby chroniczne, nikt w mediach nie zwraca na to uwagi. Milczą też na ten temat MZ, izby lekarskie, rząd i Sejm, które powinny przecież bić na alarm, że młode pokolenia Polaków ulegają szybkiej degeneracji.

  Nie trudno się domyślić, jaka będzie przyszłość narodów, które zezwoliły swym skorumpowanym rządom na biologiczne i neurologiczne wyniszczenie szczepionkami. Już dziś w USA na ogromną skalę brakuje pilotów, żołnierzy, lekarzy, inżynierów, nauczycieli akademickich, a także mechaników, murarzy, elektryków i przedstawicieli innych „męskich” zawodów. I będzie coraz gorzej. Obserwujemy szybko postępującą de-ewolucję człowieka napędzaną przez skorumpowaną korporacyjną medycynę.

  Dzisiejsza porażka polskiej drużyny piłkarskiej z drużyną dużo biedniejszego i liczącego tylko 15 mln ludzi Senegalu jest wymownym przykładem tego zjawiska. (GDP per capita Polski wynosi 29 251 $, a Senegalu tylko 2568 $). Mimo, iż polscy piłkarze są doskonale wyszkoleni, zadbani i motywowani, to przegrali z mniej doświadczoną i biedniejszą drużyną Afrykanów. Uważam, że główną przyczyną tej porażki jest biologiczne okaleczenie naszych piłkarzy nadmiernymi, toksycznymi (pełnymi rtęci i aluminium) szczepionkami, które musieli przyjmować od pierwszych godzin/ tygodni życia. Metale te poważnie uszkadzają mitochondria, których idealny stan jest warunkiem doskonałego zdrowia fizycznego i atletyzmu. Wskutek poszczepiennych uszkodzeń, nasi piłkarze byli wyraźnie spowolnieni i nieskoordynowani, więc nic dziwnego że przegrali z pełnymi wigoru Afrykanami, którzy pewnie nie przyjęli żadnej szczepionki, lub wzięli ich bardzo niewiele.

  Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w słabeuszy bądź kaleki.

  Drodzy Rodacy,

  Nie możemy obecnie liczyć na pomoc rządu czy Sejmu w ratowaniu naszego narodu przed szczepienną degeneracją i zagładą. Jak wiemy ze statystyk, od kilku lat systematycznie skraca się średnia życia Polaków. Musimy bronić się sami. Dlatego apeluję do Wszystkich Państwa. Zbierajmy podpisy pod zaproponowaną przez Stop NOP niezwykle ważną ustawą, która znosi haniebny przymus szczepień w Polsce. To dla nas jedyny ratunek. Nie mamy czasu do stracenia. W linkach poniżej umieszczone są propozycje ustawy i tabela do wydrukowania, na której należy zbierać podpisy. Trzeba je wysłać na wskazany adres w Warszawie. Byłoby bardzo dobrze, gdyby każdemu z nas udało się zebrać co najmniej 10 lub 20 podpisów wśród rodziny i znajomych i warto poprosić ich o zbieranie kolejnych podpisów. Pozostały niecałe 3 tygodnie na tę bardzo ważną akcję, która może zadecydować o przetrwaniu biologicznym naszego narodu.

  http://stopnop.com.pl/ustawa/

  http://stopnop.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/tabela-do-zbiórki-podpisów-STOP-NOP1.pdf

 388. osoba prywatna said

  Przerażająca prostytucja polskiej młodzieży, plugawienie Polski.
  http://gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/1306-przerazajaca-prostytucja-polskiej-mlodziezy-plugawienie-polski

 389. Boydar said

  Ja sobie te wszystkie fotki przejrzałem (387), nie pod tym artykułem ale o tym „wydarzeniu”; polskiej młodzieży to tam niewiele było, raczej sami swoi.

 390. osoba prywatna said

  Z sieci:
  „Znana antropolog Nancy Shepper – Hughes, dyrektor instytutu medycznej antrologii Na Uniwersytecie Berkley w Kalifornii prowadziła długoletnie śledztwo w sprawie globalnej siatki handlarzy organami. Odkryła że światową stolicą tej potwornej działalności jest Tel Awiw w Izraelu. W 2009 roku złapano kilku wpływowych rabinów nowojorskich handlujących organami z Izraela. Niedawno złapano kolejnego żyda we Włoszech który oferował organy dzieci. Na terenach okupowanych przez Izrael znikają dzieci. Co roku znika bardzo dużo dzieci w Syrii, Arabii Saudyjskiej, Libanie, Egipcie, Libii, Maroku, Tunezji, Sudanie, Jemenie . Tysiące dzieci zniknęło podczas wojny w Iraku. Mówi się coraz częściej o wyspecjalizowanych strukturach wojsk USA które miałby zajmować się porywaniem dzieci dla organów na obszarach konfliktów w jakich biorą udział Amerykanie. Bardzo dużo organów dzieci sprzedawała ISIS, oczywiście przede wszystkim swoim sponsorom : Żydom i Amerykanom oraz klinikom przeszczepów i różnym organizacjom. Żywych ludzi sprzedawano bogatym zwyrodnialcom, sadystom, psychopatom, organizacjom religijnym i masońskim dla rytuałów i obrzędów. To był wielki handel, korporacje żydowskie i amerykańskie przekazywały broń ISIS oraz wielkie pieniądze za organy oraz za żywych ludzi przeznaczonych na organy. Tu macie cennik organów jaki obowiązywał i obowiązuje :

  Cennik kobiet i dzieci :
  dziewczynki do 9 roku życia – około 165 USD za sztukę
  dziewczynki do 20 roku życia – około 124 USD za sztukę
  kobiety powyżej 20 roku życia – około 90 USD za sztukę
  chłopcy do 14 roku życia – około 130 USD

  Cennik organów :
  para oczu – 1525 dol.
  skóra głowy- 607 dol.
  czaszka z zębami- 1200 dol.
  ramię- 500 dol.
  tętnica wieńcowa- 1525 dol.
  serce- 119 000 dol.
  wątroba- 157 000 dol.
  dłoń i przedramię- 385 dol.
  jednostka krwi- 337 dol.
  śledziona- 508 dol.
  żołądek- 508 dol.
  jelito cienkie- 2519 dol.
  nerka- 262 000 dol.
  pęcherzyk żółciowy- 1219 dol.
  skóra (za cal kwadratowy) – 10 dol.

  https://www.haaretz.com/1.5127094

  Mariusz Pomianowski (@Mariusz_marpom) , 19 czerwca 2018 at 17:09 ”
  (KODŁUCH…)

  A TERAZ SIĘ PRZENOSZĄ Z BIZNESEM DO POLIN…
  ZAGŁĘBIA DARMOWYCH NERECZEK KATOLIŃSKICH DZIECI….

 391. gość said

  WĘGRY: UCHWALONO POPRAWKĘ DO KONSTYTUCJI DOTYCZĄCĄ IMIGRANTÓW

  W przyjętej poprawce do konstytucji zapisano, że na Węgrzech nie wolno osiedlać obcej ludności, która nie ma prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się.

  Dodatkowo, do konstytucji wpisano, że korzystanie z prawa do wyrażania opinii i zgromadzeń nie może odbywać się z uszczerbkiem dla życia osobistego i rodzinnego innych osób oraz ich rodzin.

  Oprócz kwestii imigranckiej i prawa do zgromadzeń uchwalono poprzez wpisanie do konstytucji Naczelnego Sądu Administracyjnego. Węgierska opozycja bardzo krytycznie wyraża się na temat poprawek, które jej zdaniem służą ograniczeniu wolności oraz zwiększenia politycznej kontroli nad wymiarem sprawiedliwości.

  Zmiany w konstytucji dotyczące imigrantów zostały przyjęte większością 159 głosów do 5. Za głosował rządzący Fidesz, oraz część pozostającego w opozycji Jobbiku.

  https://kresy.pl/wydarzenia/wegry-uchwalono-poprawke-do-konstytucji-dotyczaca-imigrantow/

 392. gość said

  Niemcy potwierdzają: Nie dotrzymamy celów klimatycznych i pozostajemy krajem węgla brunatnego

  Minister środowiska RFN właśnie poinformowała, że jej kraj nie zdoła dotrzymać celów klimatycznych na 2020 rok. Niemcy pozostaną także „krajem węgla brunatnego”, bowiem kluczowe znaczenie przy produkcji energii elektrycznej za Odrą nadal będą odgrywały elektrownie opalane tym surowcem. Warto podkreślić, że wśród 10 największych siłowni węglowych UE, aż 7 leży na terytorium Niemiec. To tyle jeśli chodzi o niemiecką propagandę w zakresie ochrony klimatu i „Energiewende”.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04451–Niemcy-pozostana-krajem-wegla-brunatnego.htm

 393. gość said

  Nowy minister rolnictwa jest kłamcą?

  Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że nowym ministrem rolnictwa będzie Jan Krzysztof Ardanowski, w latach 2005–2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w latach 2007–2010 doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi i rolnictwa, poseł na Sejm VII i VIII kadencji.

  Warto w tym momencie przypomnieć słowa z prawicowego tygodnika Uważam Rze, który kilka lat temu nazwał wprost Ardanowskiego kłamcą i zarzucił mu, że uprawia kłamstwo propagandowe. Chodziło o to, że Jan K. Ardanowski, wówczas szeregowy poseł z okręgu kieleckiego, powiedział w Radio Maryja, że spadek cen produktów rolnych jest niekorzystny, a zniesienie limitów na produkcję cukru i mleka przez Unię Europejską zaszkodzi polskiemu rolnictwu.

  http://prawy.pl/73503-nowy-minister-rolnictwa-jest-klamca/

 394. gość said

  PROF. ZDZISŁAW WINNICKI: ODREALNIONA POLONOFOBIA KATARZYNY GÓJSKIEJ

  Gdzie było środowisko „Gazety Polskiej” gdy na Wileńszczyźnie wprowadzano rządy gubernatorskie i faktyczny stan wojenny w pierwszych latach litewskiej niepodległości (nota bene z użyciem zastraszających ludność polską Wileńszczyzny samochodów pancernych Skot przekazanych armii litewskiej przez min. Onyszkiewicza)? Jak reagowali na próby przymusowej lituanizacji wszystkich instytucji samorządowych? Co zrobili w kwestiach ograniczania szkolnictwa polskojęzycznego? Co zrobili w kwestiach reprywatyzacji okradanych polskich chłopów? – pyta. prof. Zdzisław Winnicki w przesłanym do naszej redakcji tekście.

  Jednostronny, krzywdzący i pozbawiony podstawowej wiedzy o realiach życia Polaków na Wileńszczyźnie atak red. Katarzyny Gójskiej na Związek Polaków na Litwie oraz Akcję Wyborczą Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin to kontynuacja przebrzmiałej doktryny Giedroycia głoszącą, że należy poświęcić interesy Polaków na Kresach na rzecz wspierania bezwarunkowego nacjonalizmu litewskiego, białoruskiego i ukraińskiego gdyż w ten sposób zabezpieczymy w ogóle interesy polskie przed Rosją / sowietami. Narody litewski, białoruski i ukraiński w zamian za odcięcie się Polski nie tylko od dziejowego dorobku polskiego na Wschodzie, ale przede wszystkim od praw tamtejszych naszych rodaków, miały się odwdzięczyć przyjaźnią i obrona przed Moskwą. Tezy szkodliwego giedroycizmu prezentował wszystkie polskie rządy po roku 1989.

  https://kresy.pl/publicystyka/prof-zdzislaw-winnicki-odrealniona-polonofobia-katarzyny-gojskiej/

 395. gość said

  Bunt pielęgniarek – sięgają po L4 w całej Polsce

  O podwyżki walczą kolejne załogi. Szpital w Lublinie, w Biłgoraju, w Choroszczy, w Koninie – wszędzie tam pielęgniarki domagają się podwyżek i grożą kompletnym paraliżem placówek.

  https://strajk.eu/bunt-pielegniarek-siegaja-po-l4-w-calej-polsce/

 396. gość said

  Skandal w Izraelu – Minister Energii oskarżony o szpiegowanie dla Iranu

  Były Minister Energii i Infrastruktury Gonen Segev usłyszał najcięższy zarzut, jaki można postawić obywatelowi Izraela. Oficjalnie oskarżono go o szpiegostwo i udzielanie pomocy największemu przeciwnikowi na Bliskim Wschodzie – Iranowi.

  W poniedziałek, izraelskie służby specjalne Szin Bet, odpowiedzialne za kontrwywiad i bezpieczeństwo wewnętrzne ogłosiły, że Gonen Segev jest irańskim agentem. Były Minister Energii i Infrastruktury został aresztowany w Gwinei Równikowej w zeszłym miesiącu pod zarzutem szpiegowania i udzielania wrogiemu państwu ważnych informacji.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/skandal-w-izraelu-minister-energii-oskarzony-o-szpiegowanie-dla-iranu

 397. gość said

  Uwaga! Do Polski napływają tysiące imigrantów z Azji i Afryki

  Do Polski napływają tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy imigrantów z Afryki i Azji. Tylko w Warszawie działa kilkadziesiąt wyspecjalizowanych agencji, które legalizują przybyszów. Proceder jest prosty. Tworzy się fikcyjną firmę, która wystawia zapotrzebowanie na pracowników. Dzięki temu do Polski transportuje się migrantów, rzekomo do pracy. Otrzymują oni pozwolenie na 3 lata pracy – najwięcej w całej Unii Europejskiej. Dlatego migranci walą nad Wisłę drzwiami i oknami, a firm prowadzących ten proceder jest bez liku. ABW odmawia komentarza w tej sprawie. O wszystkim mówił w rozmowie z ,,Aktualnościami dnia” w Radiu Maryja dziennikarz Marcin Wikło z ,,Sieci”, który proceder legalizowania migrantów w Polsce opisał wraz z red. Markiem Pyzą.

  https://gloria.tv/article/3dbCZjZY3xsh1X43h4TV9MKaW

 398. osoba prywatna said

 399. gość said

  NWO – to dzieje się naprawdę

  Dużo się ostatnio słyszy i czyta o tzw. Nowym Porządku Świata (czyli NWO z ang. New World Order), który to światowe elity próbują zaprowadzić na świecie. Jego ostateczny cel to stworzenie jednego światowego rządu, który niepodzielnie będzie rządził duszami i ciałami wszystkich ludzi. Jednymi ze środków, które ku temu mają prowadzić są globalizacja, laicyzacja społeczeństwa oraz dążenie do wykorzenienia obecnie panujących religii aby zastąpić je jedną globalną wiarą. W co? Zwolennicy tej teorii najczęściej wskazują na Lucyfera. Kto za tym stoi? Również powołując się na fanów teorii spiskowych oczywiście masoni.

  Większość ludzi jest zbyt zajęta pracą, kredytem, Trudnymi Sprawami i wakacjami Ryśka na Maderze, żeby w ogóle dopuścić do siebie myśl, że świat wcale nie działa tak jak im to pokazuje telewizja. Wprowadzanie NWO już się zaczęło, za naszego życia. Ile to potrwa i czym zostanie przypieczętowane? Podejrzewać można najgorsze ale w tym krótkim artykule chce otworzyć oczy osobom, które po prostu nie wierzą w nic innego niż to co mieli napisane w szkolnych podręcznikach.

  https://innemedium.pl/wiadomosc/nwo-dzieje-sie-naprawde

 400. NICKDO said

  Kumplu.
  Przesadziłeś.

  Także osobiście do mnie, że Rodzinę ruszam. Twoją.

  Tego nie wybaczę.
  NIE.

 401. osoba prywatna said

  Tajne rozmowy z Izraelem. Tamci naciskają na powstanie w Polsce największej ekspozytury izraelskiego wywiadu.
  Centralny Port Komunikacyjny
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23228&Itemid=100

 402. osoba prywatna said

  Według „Dziennika Gazety Prawnej”, w ciągu ostatnich 10 lat liczba dzieci z obcym obywatelstwem, które przyszły na świat w Polsce wzrosła niemal dziesięciokrotnie. Ukraińców rodzi się w naszym kraju prawie 40 razy więcej, niż w 2007 roku.
  https://kresy.pl/wydarzenia/w-polsce-rodzi-sie-coraz-wiecej-dzieci-obcokrajowcow-glownie-ukraincow/

 403. osoba prywatna said

 404. Po bankructwie Energetyki Ekologicznej Niemcy i Polska WRACZJĄ do energetyki Węgla Brunatnego. To jest Nonsensem, gdyż Polsce grożą kary unijne za Trucie Europy Rtęcią z węgla bełchatowskiego. Rząd PiS nie obawią się jednak tego, gdyż wie, że Unia Europejska ma być takim Folwarkiem Rotszyldów, jakim miała być Rosja Sowiecka, ale dzięki Stalinowi jako Przydupnikowi Pierdziela została Niewolniczym Folwarkiem Rokefelerów. Wydaje się, że podczas podboju przez Tadeusza Kościuszkę Gór Skalistych kawaleria amerykańska wzięła wodza Apaczów Skunksa Pierdziela więc Kościuszko zakrzyknął DO PIERDLA.
  Wiek XIX był WĘGLA I PARY a XX ROPY I ELEKTRYCZNOŚCI. Ojcem techniki Elektrycznej był Tesla a Petrochamicznej Łukasiewicz, na czym powstał silnik spalinowy OTTA a potem SIŁOWY Nadrowskiego skaperowany na DISLA. Habsburskim powiernikiem patentu Łukasiewicza był Arystokrata Szkocki Rockefeller, który przez zakup na Salonie Samochodowym PARYŻ 1901 Parowego Silnika PANNA MERCEDES wziął kapitałowo Cały Świat.
  Polacy zamierzali dać Rosję Borysowi Sawinkowowi, ale po bitwie nad Niemnem Dzierżyński ze Stalinem sprzedali Południową Mongolię nacjonalistom chińskim a Północną Mandzurię samurajom za najemników chińskich i japońskich, toteż Mauzerów, którym płacili Rotszyldy, zastąpili Kitajce i Nippony, którym płacili PRZEZ STALINA Rokefelery. Wobec tego Piłsudski wezwał Sawinkowa i zapytał, CO CHCE: Smoleńsk czy Piotrogród? Ten wybrał Piotrogród, w jaki to sposób w Rosji powstała Dwuwładza: Stalin-Kirow.
  Kirow zdradził Sawinkowa więc został zamordowany przez Jagodę i Wyszyńskiego: http://wandaluzja.pl/?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-i//, w jaki to sposób powstało w Rosji Samowładztwo a faktycznie dwuwładza: Stalin-Tuchaczewski. Nie zdający sobie z tego sprawy Pierdziel kazał Stalinowi zamordować Tuchaczewskiego a Beneszowi zrobić dla Stalina 3 bomby atomowe Tesli: na Warszawę, Berlin i Londyn. To spowodowało OTRUCIE STALINA na Sylwestra 1937, ANSCHLUSS i MONACHIUM, w którym Anglicy zarekwirowali bombę atomową Na LONDYN a 2 pozstałe dali Hitlerowi jako Krzyżowcowi Antybolszewickiemu. Kryli się za tym Rotszyldy jako Narodowy Kapitał Angielski, którzy chcieli ODZYSKAĆ Rosję.
  RENESANS Pierdziela Rokefelera to sojusz z Buschami-Sherffami-Bushami jako Holokaystami z Oświęcimia, gdzie Preskott Bush był Dyrektorem Obozu Pracy Niewolniczej: http://wandaluzja.pl/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej//. Z Holokaustem to nie miało nic wspólnego, gdyż Żydzi nie podlegali jurysdykcji Pracy Niewolniczej, która była dla Słowian i Murzynów. Według raportu Armii Czerwonej to system Pracy Niewolniczej Oświęcimia obejmował 13 tysięcy km2, na których było STO Podobozów Pracy Niewolniczej, składujących ciała w kopalniach na poziomach Do Zawalenia. Kapitał ten poszedł przez tajne konta palestyńskie Eichmanna-Wallenberga na Budowę Izraela.
  Kapitał Rotszyldów to kapitał WĘGLOWY a kapitał Pierdziela Rokefelera to żydoarabski kapitał PETROCHEMICZNY, więc Rotszyldy BUDUJĄ Unię Europejską na Starym Dobrym Kapitale Węglwym, co obiecała im w ubiegłym tygodniu ANIELICA Satelitarnej Detekcji Złota.

 405. VAV said

 406. wincenty said

  Na czym Francuscy królowie składali przysięgę?
  Odpowiedź na to pytanie jest zadziwiająca – przysięgę składano na biblii Reims (Texte du sacre), którą zapisano dwoma rodzajami pisma słowiańskiego – bukwicą i głagolicą, która do tej pory uważana jest we Francji za świętą.
  https://treborok.wordpress.com/na-czym-francuscy-krolowie-skladali-przysiege/?preview=true

 407. Peryskop said

  Fwd: Wielka mobilizacja świadomych ludzi – obywatelska ustawa o wolność

  Prof. Maria Majewska mejlem 20 czerwca 2018
  wazny apel o podpisy.

  ———- Forwarded message ———-
  From: Justyna Socha
  Date: 2018-06-17 14:33 GMT+02:00
  Subject: Wielka mobilizacja świadomych ludzi – obywatelska ustawa o wolność
  To: nonnocere3@gmail.com

  #wolność #zdrowie
  Uśmiechnięci, świadomi ludzie. Pewni swoich racji. Zdeterminowani w działaniu na rzecz prawdy i w obronie swoich dzieci. Pełni nadziei, że wygramy. Że już wkrótce przekroczymy masę krytyczną i wygramy! Mający za nic, że przeciw sobie mamy gigantyczne korporacje.

  To jest prawdziwe życie. Nie wyświetlacze smartfonów i ekrany monitorów. Tak odległe od internetowego hejtu nakręcanego frustracjami małych ludzi i marketingu szeptanego.

  Tak było wczoraj na konferencji w Jasionce. Zebraliśmy tam w ciągu tylko jednego dnia 765 podpisów o wolność! W tym czasie Aga i Wiola liczyły podpisy zebrane przez was z tak ogromnym zaangażowaniem w całym kraju! Które doceniamy czując wielką wdzięczność!

  Nie chcemy, aby policja mogła rzucić nas na ziemię i skuć kajdankami po to, żeby naszym dzieciom wbrew naszej woli podano siłą źle przebadany, tani czy przeznaczony do utylizacji preparat, który może odebrać mu zdrowie, a nawet życie.

  Możemy temu zapobiec!

  #ustawaSTOPNOP
  Z jakch powodów powinniście udzielić poparcia obywatelskiemu projektowi STOP NOP?

  1. #przejrzystość
  Teraz kolejne obowiązki narzucają niejawnie opłaceni przez koncerny eksperci. Zatrzymajmy to poprzez wprowadzenie konsultacji publicznych zmian kalendarza szczepień.
  2. #odpowiedzialność
  Lekarze powinni ponosić odpowiedzialności za brak respektowania prawa pacjenta do świadomej zgody na profilaktyczne zabiegi medyczne. Dla bezpieczeństwa dzieci informować rodziców pisemnie o powikłaniach, odnotowywać metody wykluczenia przeciwwskazań i odnotowywać NOP. Dotychczasowe prawo regulujące te kwestie i odpowiedzialność karną jest martwe.
  3. #bezpieczeństwo
  Rodzice powinni znać listę niepożądanych odczynów poszczepiennych i działań niepożądanych z charakterystyk szczepionek, które lekarz będzie zobowiązany pisemnie im przedstawić. Teraz większość z nich uważa, że to niepotrzebna rodzicom wiedza, która wprowadzi zamęt w ich głowach. Rodzice powinni też mieć możliwości zgłaszania NOP, co w obecnym systemie jest niemożliwością zagrażając zdrowiu i życiu wszystkich polskich dzieci.
  4. #kontrola
  Rodzice powinni mieć prawo skarżyć decyzję o nieodnotowaniu NOP u ich dziecka przez sanepid do sądu administracyjnego. Będzie to realizacją ich praw konstytucyjnych.
  5. #likwidacjaprzymusu
  Według projektu **przymusowe szczepienia ochronne** będą **dobrowolne** i zależne od **woli** rodziców. Nikt nie będzie musiał starać się o zaświadczenia odraczające szczepienia i tłumaczyć dlaczego nie chce szczepić, czy to w postępowaniach egzekucyjnych w sprawie egzekucji nałożonej grzywny, czy to przed sądem rodzinnym rozważającym ograniczenie władzy rodzicielskiej m. in. z powodu niewykonania „szczepienia ochronnego” – *vide* sprawa białogardzka. Dlatego projekt wprowadza zasadniczą zmianę wprowadzając dobrowolność szczepień ochronnych, tak jak są dobrowolne w 20 innych krajach Europy.
  6. #mobilizacjaspołeczna
  Niech politycy zrozumieją, że to naród sprawuje władzę, a oni mają obowiązek służby. Niech wiedzą, że patrzymy im na ręce!

  #KOCHAMYWOLNOŚĆ
  Możesz siedzieć i biernie przyglądać się jak opłaceni przez koncerny politycy odbierają nam resztki wolności.
  Możesz krytykować paraliżując działania innych.
  Możesz pójść z nami.
  Nie będzie łatwo.
  Wręcz przeciwnie, to żmudna praca.
  Podziekują nam nasze dzieci i przyszłe pokolenia.
  Zaczęło się na ulicach rok temu 3 czerwca.
  Poczuliśmy jedność.
  I razem możemy góry przenosić.

  Idziesz z nami?

  ZBIERAMY PODPISY O WOLNOŚĆ!

  Tydzień temu było tylko 22 tysiące.

  Teraz mamy 35 tysięcy podpisów. To dużo bez pomocy korporacyjnych mediów!

  WIELKA MOBILIZACJA!
  Potrzebujemy ponad 100 tysięcy podpisów – dziennie 4000.
  RAZEM MOŻEMY TO ZROBIĆ!

  TERAZ WYDRUKUJ TABELE I ROZDAJ ZNAJOMYM!
  Odbierz i wyślij do nas do 30.06. lub do 6.07. z gwarantowanym terminem doręczenia.

  http://www.stopnop.com.pl/tabela
  http://www.stopnop.com.pl/ustawa

 408. hucpa said

  Nst. krok 100% i każdy z każdym bez limitów, w pełni sodomą i gomorą, zwierzęta uczyć.

 409. hucpa said

  Bolszewia, za cara Mikołaja II, gdy abdykował w 1917 roku 15 Marca, nie stanowiła siły, która mogłaby tego dokonać, a mimo to, w 1918 roku Lenin, wydaje rozkaz, zamordowania, przez żydowski oddział zbrodniczy, całej rodziny carskiej w Jekatyrenburgu.

  Trocki z banda 275 żydów z N.Y na SS Kristianiafjord, są więzieni, po drodze, przez Kanadyjczyków, ale po wstawiennictwie Amerykanów, Sir Wiliama Wisemana, partnera firmy bankowej, Kuhn&Leob, zostają wypuszczeni, by dalej kontynuować podróż, do Rosji, w celu założenia komunizmu.

  Wcześniej Niemcy, przy pomocy A. Hiphanda, kochanka Rozy Luksemburg, werbują Lenina w Szwajcarii, w celu likwidacji frontu wschodniego za pomocą rewolucji, pod hasłem dojścia do władzy proletariatu, przez kapitulacje na froncie niemieckim i zakończenia wojny imperialistycznej. W związku z tym Lenin, sam po matce Żyd, musi polegać na żydach oraz innych mniejszościach narodowych.

  Niemców kosztowało zlikwidowanie frontu wschodniego, 10 ton złota. Lenin dostał 6 mln.$ w zlocie, od Maxa Warburga powiązanego z dowództwem niemieckim w tamtym czasie. Do tego należy dodać zdolności żydów do przekupstwa, zdrady, brutalności i oszustwa, dzięki czemu mogli opłacić i znaleźć wystarczającą ilościowo bandę morderców i złodziei, żeby w Petersburgu zagarnąć władze państwową, opierając się na zbirach z naganem w ręku, krzyczących „wszelka władza w ręce sowietów”.

  95% ludności rosyjskiej było przeciwko nim, ale przepłacając „czynodralow rosyjskich” opłaconym szumowinom udało się przeprowadzić pucz, zdobywając władze w Petersburgu.

  Długie lata upłynęły zanim zdobyli oni, Lenin i Trocki z banda, władze w całej Rosji. Z więzień wypuszczono poł miliona więźniów, weteranów rewolucji z 1905 roku, gdy rządy Kiereńskiego nie zdołały utrzymać się przy władzy i dokończyć procesu sadowego, oskarżającego Lenina i Trockiego o zdradę Rosji, finansowanie przez obce rządy, finansjery międzynarodowej, gdzie główną role odegrała Rezerwa Federalna, założona przez brata Maxa, Paul Wartburg, stojących za tymi działaniami, jak i wojsk amerykańskich podczas wojen, która to, do dziś kontroluje świat, sama będąc zarządzaną przez żydów.

  F.R. Act stworzył mechanizm spłacania astronomicznych długów i oprocentowan, za pomocą podatku dochodowego, proporcjonalnego do zarobków, do czego nawoływał Karol Marx, w swoim Manifeście Komunistycznym. Można powiedzieć, ze od czasu założenia Rezerwy,. Ameryka jest pod kontrola komunistów.

  Bankierzy-konspiratorzy, rzeczywiści sprawcy nieszczęść światowych, w większości zydzi, unikają płacenia podatków dochodowych i spadkowych tzw.[ tax ezemptions] co motywuje ich do zyskownych inwestycji w ruchy rewolucyjne, dążące do centralizacji władzy, mimo wielkiego ryzyka, z tym związanego. Żydom zawsze to odpowiada, ponieważ maja wtedy, ułatwione dojście do władzy centralnej. Przejmując nad nią kontrole, jak obecnie, ma to miejsce.
  Przeraczkowało to, w kompleks władzy wojskowo-przemysłowo-syjonistyczny, opłacany za pomocą ściąganych podatków dochodowych, gdzie każe się opłacać swoje zyski, oprocentowanie składane długów, jak i same długi.

  Ciekawostka jest planowanie I wojny przez żydów finansistów od ponad 20 lat. Żydowski bankier B. Baruch mając całkowitą kontrole nad gospodarka US, ustanowiony przez Prezydenta Wilsona jako prezes „War Industries Board”, zarobił 200 mln.$ na tym stanowisku, co uczyniło go miliarderem.

  Kiedy Amerykanie zwęszyli, ze Max, brat Paula Warburga, zawiaduje finansami Niemiec, zostaje on zmuszony do dymisji, teściem trzeciego brata Feliksa Warburga był Jacob Shiff, główny partner firmy Kuhn&Loeb&Co,..w której to trzej bracia byli partnerami, podczas gdy Max kierował również bankiem Rot szyldów we Frankfurcie.

  Gdyby kiedykolwiek wrócono w Rosji do procesu Kiereńskiego przeciwko bezpośrednim sprawcom „Rewolucji Bolszewi”, powinno się, przede wszystkim, osądzić i ukarać te dwie rodziny gangsterskie, Rotszylda I Warburgow.

  Jacob Shiff finansował Trockiego wydając 20 Mln w zlocie na rzecz rewolucji bolszewickiej.

  Okazało się to, udaną inwestycją, ponieważ rząd Lenina, w kilka lat po objęciu władzy, zwrócił firmie Kuhn, Loeb&Co, Sto mln.$ tj. 600 mln rubli w zlocie. W latach 1918-22. Specyfikacja zawarta jest w „carat i rewolucja” generała A. De Goulevitcha.

  Kasa od niemieckich i amerykańskich bankierów żydów, Maxa Warburga i Olafa Aschberga z Nye Banken ze Sztokholmu, jak i Rhune Westphalian Syndykat oraz bankier Jivotovski, którego córkę poślubił Trocki, przyczynili się do rewolucji bolszewickiej. Shiff wydal miliony na obalenie caratu jak i później na obalenie Kiereńskiego, jednocześnie organizując 10 mil.$ na pomoc żydom w Rosji. Ci sami bankierzy dominowali przy Traktacie Wersalskim, przygotowując warunki do następnej wojny światowej. Hitler to przemawiał, po wyzwoleniu się, z ich zniewolenia finansowego.

  Ps. Polskę jak i Rosje żydzi umiłowali, co do wolnego handlu i dostępu do źródeł. Prusy zahodowali żyda, co do ich militaryzmu i możliwości zarobku wokół wojen. Niemiecki antysemityzm jest dla nich , jak się okazuje, drobną uciążliwością, na której potrafią jeszcze zarobić, holokaust.

  „Juden raus „ jak do tej pory, jest pobożnym zawołaniem, oni trzymają za gardło, jak pyton zająca.

 410. Ola said

 411. Boydar said

  Nie obrażaj źwierzaczków …

 412. NyndrO said

  Dzisiaj w Kielcach święto dronów (międzynarodowy event dronowy. Poważnie). Cieszmy się i radujmy się nim. Nastepna uwertura się zaczyna. Nie dziwię się. Trzeba iść do przodu.

 413. NyndrO said

  Panie Kierowniku, Pan już zmieni ten talerz.Te ośmiorniczki. To one mnie opętały. Wszyscy wszystko wiedzą.

 414. Boydar said

  Ten „Ardanowski” to wygląda (394) na niezłego numeranta, nie wiem czy do jednej szkoły z Antonim nie chodził

  .https://img.4plebs.org/boards/tg/image/1492/06/1492066056897.jpg

 415. Boydar said

  Tylko egzorcyzmy, tylko; albo na trzy „zdrowaśki” …

 416. NyndrO said

  Pan tym ośmiorniczkom trochę pomógł.

 417. Boydar said

  Ja Cię mogę prewencyjnie wyegzorcyzmować, tu niedaleko mnie jest kaflarnia, całe wózki wchodzą 🙂

 418. osoba prywatna said

  Kiedy w Polsce zniknie gotówka?
  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/waluty/news/kiedy-w-polsce-zniknie-gotowka,2574865,1023?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 419. osoba prywatna said

  Oszustwa medyczne: Blokowanie info o witaminie C
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/oszustwa-medyczne-blokowanie-info-o-witaminie-c-2018-06

 420. Boydar said

  „… przedsiębiorca działał bez zezwolenia /…/ nigdy nie wydaliśmy mu zgody na składowanie odpadów /…/ on nigdy też takiego wniosku nie złożył – tłumaczył nam Andrzej Romańczuk, starosta włodawski …”

  „… ubiegłym roku wydaliśmy zgodę na składowanie śmieci w tym magazynie firmie w Sobianowic. /…/ zezwolenie jest ważne do 2020 r. – mówi Dariusz Kowalski, wicestarosta łęczyński …”

  http://www.dziennikwschodni.pl/wlodawa/odpady-z-danii-przyjechaly-do-naszego-regionu-rozladunek-zablokowal-starosta,n,1000221270.html

  Wprawdzie „oscylator” wymyślili w ’89 Bagsik&Gąsiorowski, ale prawa patentowe już wygasły 🙂

 421. osoba prywatna said

  Złoże Przemyśl: Sześćdziesięciolatek wciąż trzyma się mocno
  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-zloze-przemysl-szescdziesieciolatek-wciaz-trzyma-sie-mocno,nId,2593586#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sorry, the comment form is closed at this time.