Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Yah o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Yagiel o Wolne tematy (22 – …
  JW o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Andy X o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Aspera o Podlaskie: kościół pełen wiern…
  JW o Kobieta mnie doi
  bryś o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Sołtys o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Kar o Kobieta mnie doi
  laika o Wolne tematy (22 – …
  Stanisław Potocki o Kobieta mnie doi
  Mari o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 510 obserwujących.

Prof. Żaryn dla wPolityce.pl: Gdy ujawniłem, że Muzeum Polin jest zbudowane na szczątkach ludzkich starano się zwolnić mnie z pracy

Posted by Marucha w dniu 2018-06-17 (Niedziela)

Książka, autorstwa – wówczas – dr Bogusława Kopki o KL Warschau wydana w IPN wywołała wielki szum w środowisku historycznym, a także wśród osób wspierających ideę budowy pomnika ku czci ofiar tegoż obozu, skupionych wokół pani sędzi Marii Trzcińskiej.


Genezą tego szumu był stan badań nad historią obozu. Rada Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa, sama nie mogąc podjąć decyzji co do treści upamiętnienia obozu na planowanym pomniku, zgłosiła bodaj w 2006 r. wniosek do IPN z prośbą o rozstrzygnięcie sporu do do obszaru obozu, liczby pomordowanych Polaków, czasu istnienia oraz istnienia lub nie, komór gazowych na jego terenie (konkretnie w miejscu rozbudowy węzła kolejowego przy dworcu Warszawa Zachodnia).

Razem z prof. Januszem Kurtyką podjęliśmy zatem decyzję (byłem wówczas dyrektorem BEP IPN), że zaprosimy panią Marię Trzcińską, by razem z wytypowanym przez nas historykiem z IPN (dr Kopką) opracowali wspólną pracę na ten temat.

Czytaj również: nasz wywiad. Prof. Kopka: Obóz koncentracyjny KL Warschau mieścił się m. in. na terenie, gdzie stoi Muzeum Polin

Niestety, szybko okazało się, że nie uda się wypracować wspólnego stanowiska, stąd zaproponowaliśmy by powstała książka – dwugłos. I na to nie zgodziła się pani sędzia, wycofując swój tekst. „Jednostronna”, jak ją wówczas nazwano, publikacja dr Kopki stanowiła zatem doskonały, choć pozamerytoryczny, cel ataku.

Pamiętam spotkanie w Muzeum Powstania Warszawskiego, promocję książki, która o mało nie zakończyła się wejściem oddziałów prewencji policji; takie były emocje! O podłożu tych emocji długo by można było mówić. Niestety, konsekwencją szumu wokół książki było zaniechanie przez Radę (dziś już nieistniejącą) budowy pomnika ku czci ofiar KL Warschau. Nie chciano jak rozumiem uznać arbitralnie ustaleń Kopki, potem Zygmunta Walkowskiego, i przeciąć dalsze spekulacje opóźniające należne uhonorowanie ofiar żydowskich i polskich w tym obozie.

To przykre, bo jest to bodaj jedyny obóz koncentracyjny, który nie ma swego należnego uhonorowania w przestrzeni geograficzno-historycznej w Europie.

Wywiad z prof. Kopką można potraktować, jako impuls dla władz (raczej przyszłych) miasta Warszawy i MKiDN, by wrócić do zaniechanego tematu upamiętnienia ofiar obozu i skończyć go godnie. Niewątpliwie, jednym ze skutków opracowania zadanego przez kierownictwo IPN dr Kopce, były jego ustalania dotyczące kolejnych losów terytorium, na którym znajdował się obóz. W tym losów powojennych, kiedy to na obszarze obozu i jego ruin grzebano ludzi, w tym więzionych po wojnie Niemców.

Pamiętam doskonale, a można to sprawdzić w internecie i w zasobach telewizji, a także w aktach zakładowych IPN (w dokumentacji adresowanej do prezesa), jaką furie wywołałem z racji upublicznienia informacji, że Muzeum Polin budowane jest na szczątkach ludzkich.

Jedni, jak prof. Tomasz Szarota nie negowali faktów, ale argumentowali że cała Warszawa jest cmentarzyskiem (do tego odniósł się dziś w wywiadzie prof. Kopka), inni słali na mnie donosy (prezes IPN Janusz Kurtyka pokazywał mi co najmniej jeden), że zerwałem niepisaną umowę podjętą za plecami opinii publicznej (do dziś nie wiem między kim a kim), której sednem było kontynuowanie planu budowy Muzeum „bez zakłóceń”.

Przypomnę, że w tym czasie plac nie był jeszcze zabudowany i opóźnienie robót nie stanowiło fundamentalnej przeszkody w budowie tego ważnego obiektu pamięci. Prawda, jak wiadomo, i tak, i tak wypłynie – prędzej czy później (nie sądzę by akurat po naszych tekstach).

Zobaczymy, czy te same osoby, które niegdyś zajęły się donoszeniem by zwolnić mnie z pracy, będą potrafiły zniwelować szkody. Pozdrawiam prof. Bogusława Kopkę.

Jan Żaryn
Historyk, profesor UKSW, pracownik IPN, były dyrektor BEP IPN, prezes Stowarzyszenia PJN, społecznik, wychowawca.

https://wpolityce.pl

Komentarzy 25 to “Prof. Żaryn dla wPolityce.pl: Gdy ujawniłem, że Muzeum Polin jest zbudowane na szczątkach ludzkich starano się zwolnić mnie z pracy”

 1. waligora said

  https://rafzen.wordpress.com/2018/06/09/dlaczego-judeo-satanisci-w-polsce-obchodza-falszywa-100-rocznice-niepodleglosci-polski/

 2. NICK said

  Ja bym Żarzyna bergolnął.

  Czemu tkwi?
  Zakotwiczony?

 3. NICK said

  Neologizm wprowadzam Wam.
  Bergolnąć znaczy pyerdolnąćć.
  Doprowadzając do końca ludzkości.

  Bez śmiechu i oddechu.

  OSTATECZNIE.

  Wprowadzając religię „światową”.

  Nie ma spraw. Nawet pozareligijnych. Ukrytych.

 4. Piskorz said

  re art „Szkoda”, że o tajemniczej śmierci p. sędzi Trzcińskiej w swoim mieszkaniu…ani słowa..!

 5. To na zdjęciu, to krematorium?

 6. Rafzen said

  To ta antypolska prostytutka już jest profesorem ? Nic dziwnego skoro według udokumentowanych źródeł Pan Paweł Szydłowski deklaruje, że ojcem założycielem /jeden z wielu/ obecnej historii Polski i Polaków był sam J. Stalin. Tusk, Morawiecki to zresztą wybitni historycy mający jednak krótką pamięć i nawet nie pamiętają już, że W. Bartoszewski nie podpisał Deklaracji Terezińskiej w imieniu władzy okupacyjnej w Polsce /posiadał pełne pełnomocnictwa do podpisu/ w związku z ustawą SS – 447 obowiązującą w USA.

 7. snag said

  4 ,…

  Tajemnicza? ,…

 8. Rafzen said

  Żaryn usiłuje wybielić się od największego skandalu w Polsce. Przecież jest senatorem partii, która posiada wszechwładzę w Polsce więc niech Nam nie sprzedaje bredni o niemożności i jakimś antypolaku z IPN Kopce !!!

 9. hucpa said

  Re 5

  Wyglada na zakład przetwórstwa kosmicznego, w pełni zautomatyzowany, sen sen.

 10. hucpa said

  A ten komik kosmonauta ustawił sie w kolejce, jako Jan Żaryn
  Historyk, profesor UKSW, pracownik IPN, były dyrektor BEP IPN,
  prezes Stowarzyszenia PJN, społecznik, wychowawca.

  Czemu nie Chazar ucywilizowany w Polsce, który zmienia stan osobowy, z żyda na Polaka, zamiana identyfikacji, koleżeńskie tytuły i dyplomy. To stanowi dziś inteligencje polska, mało arystokracje.

 11. hucpa said

  Drugi w kolejce, przezwany Kupka, żyd prof., a jakże, chwali się, ze żydzi pobudowali Polin.ezje na ziemi Kl. Warschaw, gdzie palono zewłok oraz po wojnie rżnięto bandytów, to znaczy bandyci torturowali i mordowali Polaków patriotów, każdego przeciwnego władzy sowieckiej, i do dołów. Żyd wie co robił tata i dziadzio.

 12. hucpa said

  Po tym Zażaryntym nawaleniu Kopki, jasne sie staje, jak żydzi nienawidzą Polaków, białego człowieka jako takiego, quisque.

 13. Marucha said

  Widzę wiele komentarzy na temat prof. Żaryna.
  I żadnych na temat treści jego artykułu.

  Wniosków nie chce mi się wyciągać, bo leżą na wierzchu.

 14. Rafzen said

  Skoro Gajowy zatrąbił w róg to należy zauważyć, iż Żaryn manipuluje faktami i teraz miło mu do tej Kupki oszczerstw w sprawie Polski i Polaków.
  Otóż manipulacja polega na tym iż:
  1/. KL Warschau był obozem dla Polaków, a teraz znajdują się oczywiście żydzi i obywatele Niemiec i znajdzie się tam niedługo również cały „cywilizowany” świat.
  2/. To Żaryn jest odpowiedzialny za Kupkę i całą aferę z KL Warschau, ponieważ to on go delegował do tych kłamstw ! cyt:”Razem z prof. Januszem Kurtyką podjęliśmy zatem decyzję (byłem wówczas dyrektorem BEP IPN), że zaprosimy panią Marię Trzcińską, by razem z wytypowanym przez nas historykiem z IPN (dr Kopką) opracowali wspólną pracę na ten temat.”
  3/. Prochy Polaków po wojnie zostały pogrzebane i muzeum żydowskie nie zostało postawione na ludzkich szczątkach tylko na krematorium ! Zasadnicza różnica faktów.

  Zatem świetna manipulacja stalinowskich historyków.

 15. Boydar said

  „… i żadnych na temat treści jego artykułu …” – Pan Gajowy

  A to się da oddzielić ? – „… w budowie tego ważnego obiektu pamięci …” – przecież to sedno sprawy, i nie moje słowa, tylko Żaryna.

  Może i mógłby się wyłgać, wyjaśniając że muzeum POLIN rzeczywisty sens zyska dopiero kiedy np. za naście lat wyeksponowane w nim zostaną żydowskie zbrodnie i przekręty na Polsce i Polakach (a zostaną bezapelacyjnie). Ale przecież on wcale nie miał/ma takiego zamiaru. To co tu treściować ?

 16. Marucha said

  Panowie,
  Fakty świadczą przeciwko Żarynowi i z nimi nie dyskutuję, bo mogę być niedoinformowany, ale nigdy nie byłem ch…m idącym w zaparte.

 17. Boydar said

  „Pan Gajowy nie jest …” … też mi odkrycie … 🙂

 18. NICK said

  A Tchórzewską (?)
  Na łamach dziennika rydzyka czytali?
  Drzewiej?
  Na temat KL warszawa?

  (Mogłem pomylić nazwisko)

 19. Rafzen said

  Gajowy ma świetny blog i wielu światłych komentatorów.

 20. Don Pedro said

  @19 Zwłaszcza ty polski-słowianinie-zmiemianie. Co tam w Stowarzyszeniu Ziemiańskim, masz już jakiegoś członka?

 21. Rafzen said

  W krainie deszczowców nie noszą członków ze sobą albo mają obrzezane. My natomiast wiemy jak używać członka i go używamy ku uciesze li tylko kobiet i z tego powodu członków u Nas dostatek.

 22. Boydar said

  A u nas to jeszcze się przy ich pomocy rozmnażamy. Choć przyznać wypada że coraz niechętniej.

 23. hucpa said

  Juz wyciągnięte na światło dente.

 24. Rafzen said

  To fakt że rozmnażanie teraz obciążone jest kredytem wysokiego ryzyka. Pierwszych rat nie spłaca się do czasu urodzenia tzw. sex przedmałżeński, natomiast sam kredyt jest rozłożony w czasie na 26 lat lub więcej. Zatem stres pożyczkobiorców powoduje niechęć rozmnażania,,na czym korzystają oczywiście nie tylko sprzedawcy lodów ale także sodomici z krainy deszczowców..

 25. Boydar said

  To nie ryzyko jest zasadniczym powodem, tylko zanik popędu płciowego. Jest zastępowany cybermasakrą lub cybermułem, narkotykami i zdegenerowanymi zachowaniami. Kiedyś chłopak nawet jak zwalił konia przed świerszczykiem to dalej myślał o dziewczynie. Dzisiaj już nawet to nie.

Sorry, the comment form is closed at this time.