Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemiecka szkoła zakupiła muzułmankom burki, by wesprzeć ich integrację

Posted by Marucha w dniu 2018-06-18 (Poniedziałek)

[A gdzie granaty? – admin]

Gimnazjum Pestalozzi w Herne zakupiło 20 burek, aby umożliwić muzułmańskim uczennicom udział w lekcjach pływania i wspierać ich integrację – potwierdza dyrektor szkoły Volker Gößling.

– Teraz nikt już nie ma wymówki, by nie brać udziału w lekcjach pływania – mówi Gößling. Według niego lekcje pływania przyczyniają się do integracji i zbliżają do kultury niemieckiej.

Uczyniono tak, ponieważ bez burkinis, muzułmańskie dziewczęta nie chciały brać udziału w zajęciach na basenie.
– Chcę, aby wszyscy nauczyli się pływać i stworzyłem ku temu odpowiednie warunki – dodaje dyrektor.

Prawie 400 euro wydano na zakup islamskiej odzieży. Pieniądze pochodzą między innymi ze zbiórek. Obecnie piętnaście dziewcząt przyjęło ofertę szkoły.

Inicjatywa szkoły spotkała się z ostrą krytyką. Ekspert w dziedzinie edukacji, Klaus Spenlen, powiedział, że szkoła „odrzuca tradycje, których nigdy nie należy porzucać” i nazywa to formą „prewencyjnego posłuszeństwa”.

Lekcje pływania są dostępne w Herner Schule w szóstej i ósmej klasie. Osoby związani ze szkołą twierdzą, że wielu młodych muzułmanów odmawiało lekcji pływania ze względów religijnych.
[No i ch… z nimi – admin]

/Voice of Europe/
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 6 to “Niemiecka szkoła zakupiła muzułmankom burki, by wesprzeć ich integrację”

 1. wolverine said

  o co chodzi tym kretynom z ‚magnapolonia”?1sz-problem w Niemczech a nie miedzy Bugiem a Odrą.2gie: „cywilizacja łacińska” dorobiła się Pussy Riots i topless (a kretyny amerykańskie wymyśliły ‚bath law’ – 3 toaleta do LBGT i tera POTUS Trump to uwalił) i co te dziewczynki miałyby pływać w topless?
  .
  Wg mojego skromnego zdania obowiązek noszenia burki dla kobiet i mężczyzn – wersja afgańska (tylko oczy za siateczką) winien być wprowadzony ‚między Bugiem a Odrą” dla elyt: kaczyński, duda, gowin, szczerski,.Schetyna, Kwaśniewski, Hartman, …a już szczególnie ‚kucharek” jak Holland, Środa, Szydło, Mazurek, Olejnik, pp. prezydentowa, Kopacz, Mazurek, etc.
  .

 2. snag said

  … a w Polinie extra tenke kondomy ,…

 3. Grace said

  Zalosne !

 4. NC said

  Jak się pływa w burce?

 5. NyndrO said

  Ciekawie w normalnych państwach. Ma sie setki kibiców ze stoperami.

 6. jaja said

  Chyba ten zakup niedlugo sie skonczy, jak makrele wygryza ze stanowiska zbuntowani Bawarczycy. A na to ponoc powaznie sie zanosi jak donosza nawet mendy. I nie placza, nie ubolewaja nad tym mozliwym coupem, gdyz widocznie i im upiorne widmo szare komorki do pracy zaprzeglo.

Sorry, the comment form is closed at this time.