Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  Krzysztof M o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  lewarek.pl o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  Marcin o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Joannus o Polska zapłaci Amerykanom tyle…
  matołek o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Birton o Skutki uboczne 13. emerytury:…
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Zniesienie podatku PIT umożliwiłoby likwidację 9,2 tys. urzędniczych etatów. Rządzie – na co czekasz? Odwagi!

Posted by Marucha w dniu 2018-06-18 (Poniedziałek)

[Jaki rządzie? Co ten rząd ma w ogóle do gadania? – admin]

Podatek dochodowy (PIT) jest daniną, która generuje największe koszty utrzymania aparatu skarbowego. Według bardzo ostrożnych szacunków przy jego wyliczaniu, ściąganiu, weryfikowaniu i interpretowaniu pracuje w naszym kraju bezpośrednio aż 9,2 tys. urzędników.

Jego ewentualne zniesienie (przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowych wpływów do budżetu poprzez ujednolicenie podatku VAT) dałoby potężne oszczędności publiczne, ułatwiłoby życie milionom przedsiębiorców i prawdopodobnie mocno napędziło gospodarkę.

Rządzie – na co czekasz? Odwagi!

Pisałem już o tym kiedyś, ale nie zaszkodzi powtórzyć: Lobby podatkowo-administracyjne w naszym kraju jest niezwykle silne. Tysiące urzędników (po jednej stronie) oraz księgowych (po drugiej stronie), mają pracę tylko dlatego, że wyliczają, sprawdzają lub optymalizują prawidłową wysokość podatku do zapłaty. Wszystko to jest możliwe, gdyż w naszym kraju istnieje niezwykle skomplikowany, najeżony wielką ilością różnego rodzaju ulg, progów, wyjątków i zwolnień, system podatkowy, którego głównym trzonem jest podatek od dochodów (PIT).

Poseł Stanisław Tyszka (Kukiz’15) pod koniec kwietnia złożył do Ministerstwa Finansów bardzo ciekawą interpelację (nr 22100) na temat kosztów poboru podatku PIT w Polsce. Odpowiedź jaka przyszła ze strony resortu finansów zawierała mnóstwo danych, które potwierdzają, że utrzymywanie podatku dochodowego PIT w obecnej formie jest niezwykle kłopotliwe i kosztowne.

Po pierwsze – należy pamiętać, że opodatkowane podatkiem PIT w Polsce są nie tylko dochody z tytułu pracy najemnej, ale również dochody z tytułu: emerytury, renty, innych świadczeń (zasiłków, dopłat, nagród, dotacji), działalności wykonywanej osobiście, działalności gospodarczej, najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, pomnażania kapitału pieniężnego, praw majątkowych oraz odpłatnego zbycia nieruchomości, praw czy rzeczy ruchomych.

Po drugie – przy naliczaniu podatku dochodowego funkcjonują różnego rodzaju ulgi, progi, wyjątki i zwolnienia. To powoduje, że aby prawidłowo rozliczyć podatek trzeba najpierw zasięgnąć opinii księgowego / doradcy podatkowego (a to kosztuje). Nieraz potrzebna jest również tzw. indywidualna interpretacja organu skarbowego (w latach 2003 – 2016 wydano ich łącznie 335 tys.).

W tym miejscu warto wspomnieć, że kiedy w 1991 roku polski parlament uchwalał ustawę o PIT, to liczyła ona zaledwie 16 stron. W ciągu kolejnego ćwierćwiecza była ona nowelizowana aż 314 razy. Dzisiaj zamiast 16, liczy sobie aż 267 stron!

Stosowanie ustawy o PIT w obecnym kształcie generuje bardzo wysokie koszty po stronie państwa. W odpowiedzi na pytanie posła Tyszki („Ile osób spośród zatrudnionych w administracji skarbowej zajmuje się obsługą podatku PIT w Polsce?”) resort finansów wskazał, że w 2017 roku wyliczaniem, ściąganiem, weryfikowaniem i interpretowaniem podatków dochodowych PIT zajmowało się dokładnie 9 261 urzędników. Łączne koszty ich zatrudnienia wyniosły zdaniem Ministerstwa Finansów aż 844,737 mln zł.

Powstaje pytanie – po co utrzymywać kosztowny w obsłudze podatek PIT, skoro generowane za jego pomocą przychody państwa można by już dziś osiągnąć poprzez ujednolicony podatek VAT? Odchudzenie aparatu skarbowego o ponad 9 tys. etatów dałoby zauważalne oszczędności. Wszak ponad 844 mln zł na ulicy nie leży.

Likwidacja PIT ułatwiłaby też życie ponad 20 milionom osób w Polsce (tyle bowiem osób złożyło deklaracje podatkowe PIT za ubiegły rok) i prawdopodobnie napędziłaby także gospodarkę (poprzez wzrost konsumpcji wewnętrznej), bowiem wiele osób uwolniłoby całkiem spore pokłady gotówki, które do tej pory były zabierane przez fiskusa.

Zatem drogi rządzie – na co czekasz? Odwagi! Postaw się silnemu lobby podatkowo-administracyjnemu i stań po stronie obywateli!
[Obywateli jakiego państwa? – admin]

http://niewygodne.info.pl/

 

Komentarze 92 to “Zniesienie podatku PIT umożliwiłoby likwidację 9,2 tys. urzędniczych etatów. Rządzie – na co czekasz? Odwagi!”

 1. Zbyszko said

  Kiedy to właśnie o to chodziło przy wprowadzaniu kolejnych podatków, które umożliwiają zatrudnienie całej watahy swoich, którzy tymi poszczególnymi podatkami zarabiają na swoje utrzymanie. Całe piony jakiegoś kolejnych podatków, to prywatne biznesy dla ludzi którym trzeba dać solidne utrzymanie.

 2. Kubuś Fatalista said

  A jaka jest obecnie liczebność tak zwanej „administracji rządowej i samorządowej”? W porównaniu do tej sprzed eurokołchozu?

 3. wolverine said

  a po cholerę płacić podatki!! Jest taka MODERN!! Monetary Theory (https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_Monetary_Theory ) i wg tej teorii podatki są niepotrzebne: pieniądz nie jest „towarem’ (nie jest emitowany) a jest tworzony przez ‚prawo”. Żałosne są te wymagania polskich przedsiębiorców: gdyby nie podatki to ‚my’ podróż na księżyc to bułka z masłem. A co do redukcji zatrudnienia w administracji: przed wojną sejm i senat obsługiwało 35 osób a dzisiaj-1600 osób. Prof. Hugo Steinhaus – Żyd jakby się ktoś pytał – powiedział: żeby zajmować się problemami organizacji trzeba najpierw SPAŚĆ Z DRZEWA. A przy okazji jest taka nauka: prakseologia: nauka sprawnego działania (https://pl.wikipedia.org/wiki/Prakseologia ) i polska miała swoich znakomitych reprezentantów: pp. Kotarbiński i Kieżun. 1szy wprowadził (za komuny!!) do języka polskiego śląskie słowo: SPOLEGLIWOŚĆ (nie przyjęło się między Bugiem a Odrą) a prof. Kieżun – autor „Patologia polskiej transformacji” – to TW.

 4. rafal z said

  Zbyszko said
  2018-06-18 (Poniedziałek) @ 17:35:28

  celem jest co innego:

  Zarówno podatek dochodowy jak i VAT niemal w całości odpowiadają za REJESTROWANIE ekonomicznej działalności ludzi. I to jest cel główny tych dwóch instrumentów. REJESTRACJA, której pochodną będzie zupełna KONTROLA

  Dlatego wszędzie gdzie Wielki Brat rządzi tam te dwa instrumenty podatkowe na pewno będą istnieć

  Do obowiązków firm w tym małych tzn jednoosobowych co chwilę wprowadzają rozwiązania, które ów rejestrację pogłębiają. Ostatnio wprowadzili JPK(Jednolity Plik Kontrolny). A teraz bawią się VATem. Musi być osobne konto na VAT. I takich rozwiązań jest mnóstwo. Ale wszystkie te „projekty” bazują na dwóch filarach: podatku dochodowym i VACie

 5. Jurek said

  ha ha , kolejne podprowadzenie szczurów na rzeź :-))))))))) Metodą na wizję pięknego i oszczędnego państwa bez podatków. Oglądali łapacza szczurów ? Zrazu się rozjaśni.

  Korporacje i oligopole nie chcą podatków. Wkrótce tylko one będą mogły produkować nawet watę cukrową i wodę sodową na ulicy. Bez podatków. Nam pozostanie nędzna zapłata wystarczająca tylko na to by coś zeżreć, mieć siłe na cały dzień pracy . Kiedyś niewolnicy dostawali od swego pana michę brukwi, kąt w familoku i przewóz wozem drabiniastym na miejsce pracy.

  Dzisiaj musisz zapłacić za to samemu. Spodlił się i schamiał ten pan.

 6. Zbyszko said

  Jurek@5 Korporacje i oligopole już dawno nie płacą podatków, wręcz przeciwnie, tym patologicznym tworom, powszechne obniżenie podatków zagraża, bo podnosi się konkurencyjność przedsiębiorczości indywidualnej.
  Więc nie jest to takie śmieszne

 7. Don Pedro said

  Judeopolonia jest przede wszystkim (jeśli nie wyłącznie) przedsięwzięciem ekonomicznym. Żydzi administrując ziemiami Słowian (głównie Polaków, ale też Ukraińców) zapewniają gospodarce niemieckiej tanią siłę roboczą, a do tego gwarantują, że nie powstanie tutaj konkurencja dla ich gospodarki. Niemcy w zamian pozwalają im pasożytować na Polakach, ale też rozciągać na polskie ziemie żydowskie projekty polityczne, finansowe i ekonomiczne.

  Ideologia tzw holokaustu, i generalnie cała tzw historia tzw współżycia Polaków i Żydów (rzeczpospolita przyjaciół wg niejakiego Dudy) to propagandowa podbudowa i przykrywka dla ww procesów.

  Warunki egzystencji jakie mają Polacy na swoich ziemiach są pochodną planów Żydów i Niemców i nie mają nic wspólnego z potrzebami samych Polaków.

 8. Jurek said

  Zbyszko, tu wyraźnie chodzi o rozwalenie polskich firm. No pokumaj sam, co byś zrobił, by wykończyć Polaków. Zabrałbyś im możliwość zarobkowania, zbankrutował, zdechł ich ! Zacząłbyś od prywatyzacji kombinatów,miast powiatów, firm i ostatecznie zaczipował jako super niewolników. Pozostały im – komunizmowi żydowskiemu – na drodze, te resztki firm prywatnych polskich. Myślisz . że żyd obniża podatki w trosce :-)))))))))))))) o Polaka :-)))))))))))))) Tak to się robi. Żyd wie, jak podłożyć trutkę tym najinteligentniejszym szczurom ( film !!!!!!!!!!! )

  Im wyższe podatki, tym większy obrót i inwestowanie w środki produkcji i obsługę tych środków :-))) Historia gospodarcza się kłania. Nowa Zelandia, Szwecja , choćby Polska w latach 90-tych – na początku. Miałem firmę w tym czasie. 45 % pod doch. od spółki i bodaj 23 % od zysku właściciela. By nie płacić podatków kupowało sie kolejne maszyny i zatrudniało obsługę. Firmy rosły w oczach i jak na drożdżach. Potem żyd się połapał i wszystko zmienił. Obniżył podatki :-))))))))))) Zaczęły się bankructwa – masowe. I kryzys z którego polskie firmy już się nie podniosły. A te które miały potencjał, żyd wykończył agentami skarbowymi. Ech szkoda gadać, bo i po co .

 9. rick said

  Autor artykułu nie zna skali problemu. Trzeba się pozbyć nie 9,2 tysiąca urzędników, ale przynajmniej 192 tysięcy. To jest jeden z tysiąca warunków koniecznych do naprawy zepsutego państwa.

 10. Re: 9 Rick

  Polska jest w stanie bez zadnego problem zarzadzac ok. 15.000 Urzednikow (z mojego punktu widzenia nie wiecej, anizeli 3000) plus sluzby publiczne: Policja, Straz pozarna, Sluzba Zdrowia itp. sluzby publiczne. (jako servis na zasadzie kontraktu przy obecnej technologii I szybkim przeplywie informacji)\
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie przewiduje ZADNYCH PODATKOW (w jakiejkolwiek formie) dla Polek I Polakow na calym terenie Polski.

 11. NyndrO said

  Panie Jachu, prosze tego nie brać za zaczepkę, ale niby policja i wojsko powinny być prywatne? Jak to żadnych podatków?

 12. NyndrO said

  A „nie przewiduję” brzmi, jakby Pan planował się koronować. Muszę ostrzyc, że żartuję, bo w Gajówie jest tylu sztywniakow, że trzeba informować, że się żartuje. Proszę tego nie brać osobiście.

 13. Re: 11 NyndrO
  Wojsko to kto? To my wszyscy dorosli mezczyzni od 20 do 55 lat po przeszkoleniu 6-8 miesiecznym w jednostce (koszarach) I po przeszkoleniu kazdy zabiera bron, amunicje I mundur do domu I staje sie zolnierzem (czy spi, czy pracuje, czy sie uczy, czy robi zakupy) posiadajac bron przy sobie (bron krotka).

  Czy wojsko bedzie prywatne? A czy Ojczyzna jest prywatna? Owszem jest. Ojczyzna jest PRYWATNA WLASNOSCIA Polek I Polakow !!!!.

  Sluzba Zdrowia? Szpitale? Lekarze? Niech burmistrzowie miast o tym decyduja ile ma byc szpitali, ile przychodni, ile I jakich sklepow, ile hurtownii itp..

  Policja? A niech mieszkancy wsi, miast wybieraja komendanta Policji, a ten niech sobie sam dobiera wspolpracownikow (na zasadzie kontraktu) – to jest kwestia do uzgodnienia.

  Podatki? A jakie k…rwa podatki? Sami pracujemy, sami wytwarzamy, sami wymyslamy I sami mamy sie opodatkowywac? W imie czego I kogo???…

  A czy pan kiedys zadal od swoich dzieci zaplaty za to ze z panem mieszkaja, zywi ich pan, ubiera, daje pieniadze na szkole I czasami wciska „kieszkonkowe???”…
  Prosze, niech sie pan zapyta swoich sasiadow, ktorzy maja dzieci…”Czy ich dzieci oplacaja szkole, jedzenie, spanie, komorne itd, itd.???…

  Nie? No prosze…No to jesl Polska jest nasza Ojczyzna – nasza Matka, to jakze to by wygladalo, aby panska Matka zadala od pana jakiegokolwiek podatku???…
  (no chyba ze to „macocha” albo k…rwa na smyczy „lichwiarskiego alfonsa”,…To juz zupelnie co innego…)…

  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. NyndrO said

  Ale Pan wali dyrdymały. Ja chcę płacić podatki na policję i wojsko. Wtedy mogę czegoś od nich ządać i ich oceniać. Ja np. nie chcę byc wojskiem, ani policją. Chcę ich zatrudniać. nie znaczy to, że nie poszedłbym sie naparzać. Pan pisze o utopii. Ma Pan prawo i nie mam zamiaru się sprzeczać.

 15. NyndrO said

  A co do Matki, to niczego ode mnie nie wymaga. sam, z własnej woli Jej pomogę na starość. Ten przykład jest już tak śmieszny, że aż smutny. 🙂

 16. NyndrO said

  Na marginesie – rzadko potwierdzam słowa pana Sssssnaga, ale lepsza dobra macocha, niż zła matka.

 17. Re: 15 NyndrO
  Nie dogadamy sie. Wogole nie ma pan zielonego pojecia o jak funcjonuje system cyrkulacji srodkow finansowych ani zasob dobr materialnych (bogactwa naturalnego) jakie sa w naszym posiadaniu….
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Trudno mi dyskutowac z czlowiekiem uprawiajacym (zyjacym) wersje: „lozko, micha I fabryka…” I nie widzacym nic ponad wlasnego nosa.
  „Slepy nie moze prowadzic slepego, bo obaj wpadna w dol…”

 18. NyndrO said

  Owszem, w tej sprawie się nie dogadamy. I mamy do tego prawo. A łóżko i dobra micha i nawet dobre zimne piwko, jak najbardziej poproszę! Pozdrawiam.

 19. NyndrO said

  Stać mnie! 😉

 20. NyndrO said

  I jeszcze bym poprosił lornetę i meduzę.

  ———–
  Co tak sam pijesz, chytrusie?
  Admin

 21. Re: 19 NyndrO

  Polecam poczytac troche n/t Libii za rzadow Kadafiego (ponad 20 lat)…Moze wtedy sie dogadamy co „z czym sie je I o czym dyskusja”…To na poczatek…

  Na dzisiaj? Nie ten poziom wiedzy. Przykro mi.

  =================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ———–
  Pozostaje tylko znaleźć w Polsce źródła ropy naftowej porownywalne z libijskimi…
  Admin

 22. NyndrO said

  Ma Pan niesamowicie śmieszne ego. Ale mi to nie przeszkadza. Żeby tylko się na Pana nie obaliło, bo bedzie boleć.

 23. NyndrO said

  Proszę Pana tylko o jedno. Niech Panu nie będzie przykro. Bo mi jest przykro, że Panu jest przykro. Dużo zdrowia życzę! 😉

 24. Re: 22 Nyndro
  A tak cos konkretnego ma pan do powiedzenia czy tylko „pierdzenie o utopii???”…

  Wez sie pan za czytanie ksiazek, a nie „docenia” sie przy „pifku” posrod innych glupcow, ktorym ambicje dosc powaznie przekraczaja realne mozliwosci nie tylko intelektualne.

  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Przypominam, ze nie jest to prywatna wymiana slow, ale publiczna…Czytajacy nie sa idiotami…

 25. NyndrO said

  Cichutko….. Ciiii. Bo Pan bączka puści i będzie przykrość. Miłego dnia. panu i Pańskiemu ego. chociaz jako buddysta, każdemu ego spuściłbym manto. 🙂

 26. NyndrO said

  Nie ma sensu, żeby Pan gadał z kimś, kto lubi się wyspać, zjeść dobry, obfity posiłek, popić zimnym piwkiem i być zadowolonym z życia głupcem. Całuję rączkami.

 27. NyndrO said

  A czytać lubię „Tytusa, Romka i Atomka. Fajowe obrazki.

 28. jaja said

  Panie Jasku tym co nie rozumia cyrkulacji powietrznego fiuta nalezy polecic film na youtube „Czterech jezdzcow Apokalipsy.” Tam kazdemu, madre glowy , bardzo znane na zwiska na swiatowym zerowisku slowem bardzo wyedukowane – antosie ( ciekawe jaki to bodziec sklonil ich do takich szczerych wynurzen) wyloza kawe na lawe , lopata wbija do glowy jak sie na tym swiecie hajc kreci, ze nawet najglupszy pokapuje jak hieny na nim zeruja.

 29. Re: 25 nyndro

  do ksiazek. uczyc sie, a nie chwalic sie „beddyzmem” czy „dyplomowym debilizmem”…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. NyndrO said

  Jak to „chwalić się”? Czy pan Kierownik „chwali się”, że jest kaatolikiem? Paaanie Jaśku. Już myślałem, że ma pan rację, że czytający nie są idiotami, ale zaczynam mieć wątpliwości. 😉

 31. Re: 28 Jaja.

  Czasami sie zastanawiam, czy to idioci z urodzenia czy z przekonania powtarzajacy zydowska mantre w kolko I na okraglo. Jak pijak odbijajcy sie od sciany do sciany „belkocacy: ja jestem trzezwy”…
  ———-=======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ———–
  Ależ NyndrO wcale nie twierdzi, że jest trzeźwy!
  Admin

 32. Re: 30…nyndro
  I pozniej przy „pifku” nyndro bedzie sie chwalil przed innymi „pifkowiczami”, ze prowadzil powazna dyskusje z „jaskiem z Toronto”…w Gajowce…No I „urosnie” niemalze do „autorytetu” grilowego…
  No super. Trzeba sie „dowartosciowac”…No bo jakze inaczej….
  Ech, szkoda gadac…
  Do NAUKI !!! DO KSIAZEK !!!.
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. NyndrO said

  Miałem w liceum koleżankę z podobnie wielkim ego. Zabawne dziewczę było. Serio. Nikt nie wie, co się z nią teraz dzieje. Pan mi powie, Panie Jaśko… osoby z dysfunkcjami w Pana rodzaju na serio myslą, że są takie mądre, czy z rozpaczy sobie to wmawiacie? Żywo jestem zainteresowany. to oczywiście rzadko bywa niebezpieczne dla Ludzi, ale zagadnienie jest warte uwagi. Ale po nocach pani nie płacze, nie? * Pan nauczy Pana Jaja pisac po polsku. W końcu jest Pan „Polska walcząca”. 😉

 34. NyndrO said

  Ale jaja! Pan serio myśli, że wsród normalnych Ludzi ktoś się interesuje z kim ja rozmawiałem? I tak całe dnie i noce? przecież to zakrawa na ostry dekielek… Ja panu nie chcę dopiec. Troszkę się martwię, że Polska będzie walczyła Panami Jaśkami.

 35. jaja said

  Dr. Nyndro

  Ciekawe jak wysoko pana wpisy są szacowane? No i adres pracodawcy też ważny. Pytam, bo mam dziurę w kieszeni i tez połakomiłabym sie na fuszke. Stukać po klawiaturze umiem, stukam i to na tempo, szablon na skompromitowanie,ośmieszenie wskazanego adresata by się w miarę potrzeby znalazł. Więc ………… liczę na wsparcie.

 36. Boydar said

  NyndruŚ, skąd Ty masz taką świętą cierpliwość ?

 37. NyndrO said

  Z medytacji 😉 Troszku się z panem Jasiem pobawiłem, ale każda zabawa się nudzi… teraz se zrobię na śniadnie michę dobrego szpagietti, popiję piwkiem i poogldam meczyki. Pan niech te dziury kopie. Ja już do chłopaków dzwoniłem, żeby mi przygotowali z dwie tony sody kaustycznej. Kierowca odbierze wieczorem. 😉

 38. NyndrO said

  Panie Jaja. Ja jestem pracodawcą. Ma pan moje wsparcie. Wspieram Pana. Pan prześle życiorys. Ale od urodzenia. 😉

 39. Boydar said

  A z tą optyką to całkiem dobry pomysł na dobry początek dnia; też sobie nalałem, zdrówko !

 40. NyndrO said

  Cheers, jak mawiają starzy Aborygeni. Żeby nam sie Dzieci rakiet nie czepiały. 😉

 41. Boydar said

  Prosit !
  nie wiem skąd, ale zawsze myślałem, że to po rosyjsku 🙂

 42. Boydar said

  No, teraz można dopiero zabrać się do jakiejś roboty; za Panem Semperparatusem – „… żeby żyć …”

 43. Boydar said

  http://www.medonet.pl/zdrowie,abstynenci-czesciej-na-zwolnieniu-lekarskim–nowe-badania,artykul,1725625.html

 44. guła said

  9 lis 2013 – Ogólnie państwo polskie zatrudnia 1 896 340 osób. …

  Na 589 770 osób przypada 41 341 210 000 zł z budżetu państwa, co daje średnio na
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/744843,ile-osob-zatrudnionych-jest-przez-panstwo-i-ile-kosztuje-ich-utrzymanie.html
  ………………..
  Uparty znajdzie dane za 2017r.
  Interia w tym roku (2018) poinformowała o 2 mil stanowisk pracy w tzw budżetówce.
  I skąd toto napływa, no skąd?
  ……………………..

  WP …… pewne te na misjach. W Kraju ewentualnie OT której nie sposób zorganizować. No bez uzbrojenia to jak?

 45. snag said

  Jasko & 24 ,…

  … Szkoda wiatru ,…

 46. snag said

  BTW Jaśko ,…

  Na temat bipolar disorder na pewno coś Jaśko słyszał … w tym wypadku you’re dealing z tripolar a od święta z quatro jak p. Anna zawita so be gentle with polar challenged 😉 ,…

 47. snag said

  Nieuleczalny !!! ,…

 48. NICK said

  Wy ostatnio naprawdę przeginacie.
  Lubelak i Kumpel.

  Pobergolić to se można.
  Nie z facetem poważnym, Jaśkiem, który tylko raz słabość okazał.
  Raz, powiadam.

 49. Marucha said

  Podatki? A jakie k…rwa podatki? Sami pracujemy, sami wytwarzamy, sami wymyslamy I sami mamy sie opodatkowywac? W imie czego I kogo???…

  A co z tymi którzy nie wytwarzają nic materialnego?
  Jakimiś polonistami, historykami, muzykologami… kopa w d…ę i do piachu?

 50. NICK said

  Polski! Mecenat.

  Nie kojarzony z niczym niepolskim.
  Jesteście skażeni.

  Nie ma półśrodków.

  Te? Widzimy!

  EFEKTaA.

  Jeju… .

  TAK? TAK!
  NIE? NIE!

 51. NICK said

  I jak mi ktoś napisze o utopii to Cromwell zniknie z historii.

  Zaprzeczacie nauczaniu Chrystusa.

 52. outsiderR said

  „P.S. Nie przewiduje ZADNYCH PODATKOW (w jakiejkolwiek formie) dla Polek I Polakow na calym terenie Polski.”

  Rozumiem, rozumiem… Wszytko jasne 🙂

  1. Natomiast Polki i Polacy POZA terenem Polski mogą być opodatkowani?
  2. Jak wyglądają kwestie podatków ( i opodatkowania) w innych państwach, niż Polska?

  Inne państwa opodatkowują swoich obywateli, czy też nie ma obowiązków podatkowych?

  Innymi słowy – Polska ma być rajem podatkowym?
  Ciekawe, ciekawe…

 53. NICK said

  Out.
  SUWERENNOŚĆ.
  Zwo-lenniku korpo-racji. Kopro-racji.

 54. NyndrO said

  Wy na serio myślicie, że nie powinno się opłacać wojska i policji, czy robicie se jaja?

 55. NyndrO said

  Myslicie że już jesteśta w Niebie?

 56. NICK said

  Nie.
  To są tylko zadania.

  Nie do ciupciania.

 57. NyndrO said

  Twoje zadanie zadnie jest takie, żeby się rozpędzić z całej siły i biec, Prędzej, czy później ściana się znajdzie. Popraw o posadzkę.

 58. NyndrO said

  Tej NICK, powiedz mi tak szczerze. Ty wiesz, że masz pod kopułą nasrane, czy myślisz, że jesteś filozofem? Bo mi się wydaje, że ani to, ani drugie. Ty cep jesteś. Powinno cię to uwolnić. Totalny przerost formy nad treścią. Mowię poważnie.

 59. NICK said

  Biegnij z TŁUMEM.
  Gawiedzią… .
  I nie mów.
  Żeś nie wiedzioł.

  Przecież dobrze wiesz.
  A co zjesz, to zjesz.
  Co wypijesz
  to wypijesz.
  Bawisz się.
  Żyjesz?

  Jedz. Jedz.
  Nie wiedz.

  Pij. Pij.
  Źle żyj.

  Używaj.

  Świat.
  Cały?
  Komunały!

  {to było do Ciebie i okólnie]

  P.S. Skąd wiedza, że Pani Telimena jest niewiastą? I dlaczego tak się zachowałeś?
  Uspokój się.
  Przeproś Panią Telimenę.
  Mężczyzna steruje ale UMIEJĘTNIE.

 60. NyndrO said

  Pocałuj mnie w pupcię. A Telimena niech po tobie posprząta. I żeby nie było chamstwa, zrobię to za darmo.

 61. NICK said

  Pupcia. To tak po pedalsku?

 62. NyndrO said

  I znowu pytanie; to są wiersze, czy masz tak łeb rozwalony, że myślisz, że są? Czy co to jest? Alegorie jakieś, czy normalna schizofernia?

 63. NICK said

  USPOKÓJ SIĘ.

  (serio piszę)

 64. NyndrO said

  No ja cię uważam za pedała, to jak mam gadać? Mówiłem Ci. Umów się ze mną na ubitej ziemi, to tak ci wpie*dolę, że ci się odjazdów odechce do końca życia. Nie rozumisz?

 65. NyndrO said

  Wiadomo, że speniasz, to trzymaj mordę. I pisz se te swoje elaboraty pseudointelektualne.. No człowieku, ile ty masz lat? Ciota jesteś.

 66. NICK said

  Uspokój się.

 67. NyndrO said

  Mam do ciebie 60 kilometrów. Ania mnie hamuje,ale nigdy, nigdy ci gnoju nie zapomnę coś napisał. Pilnuj się.

 68. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=ErvgV4P6Fzc&list=RDMMJmKLT59cTIc&index=35

 69. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=n7MZwH24CI8

 70. NICK said

  Uspokój się………………. .

 71. NyndrO said

  Pilnuj się. Jestem w miarę spokojny. Widzisz Hendryka od Rollinsów? Jestem w miarę podobny, tylko o 25 kilo cięższy. Spokojny.

 72. Kura domowa said

  Ja tylko odnośnie panów kaleczących język polski. To śmiesznie wygląda, i nic więcej.

 73. NyndrO said

  A przed „i” nie stawiamy przecinka. Poza tym ok.

 74. Boydar said

  W co Wy gracie, siakieś dmuchane takie.

 75. NyndrO said

  A bo mnie ostatnio wszystko wu^wia. Nie wiem dzlaczemu.

 76. Boydar said

  Panie Nyndr0, czy kwestionuje Pan WSZYSTKO co NICK pisze ? Czy tylko jakąś „niefrasobliwość” którą personalnie popełnił ?

  To pierwsze jest trudne do udowodnienia; jeśli zaś to drugie, weź „to” na klatę, może się pomylił, może też Go coś ostatnio a na okrągło „wu^wia”. Spróbuj, w imię zasad.

 77. NyndrO said

  Próbuję. I nawet krok po kroczku mi wychodzi. Ale mnie wk*rwił. A taki był dobry herbatnik. Muszę to przerobić, bo nie wytrzymam. Dobrze, że Baba trzyma mnie na smyczy. To znaczy niedobrze 😉 O! Umiem żartować. Jest coraz lepiej! 😉

 78. NyndrO said

  Może odblokowało mnie to ” w imię zasad, sk*rwysynu” . 😉

 79. Boydar said

  Senegal Cię wpienił; no zwyczajnie dzisiaj lepsi byli. Chciałbyś żeby gorszy wygrał ?

 80. Boydar said

  No nieee … aż tak to nie 🙂

 81. NyndrO said

  A dzie tam. To mam w dziurce od pipoka. Ostatnio coś we mnie pękło. Jakiś dziwnie agresywny jestem. Pierwszy raz w życiu coś takiego mam, Dużo wrażeń nieprzyjemnych. W sumie to oznacza, że jestem miętki, ale przyrzekłem sobie i Babie, że nikogo nie na*ierdolę. A nigdy nie miałem takiej ochoty.. Osobistych problemów dużo + testosteron. Szajba. Muszę to opanować i to zrobię. Może ja powinienem j*bnąć banią w mur.

 82. Re: 49 Marucha.
  Czy musze wszystko wyjasniac „kawe na lawe???”

  A jak mozna rozpoznac bogate panstwo (bogaty Narod???)???…

  Rozpoznac mozna po ilosci gotowki w kieszeniach u kazdego obywatela, a wiec muzycy, aktorzy, rezyserzy, autorzy rowniez pracuja I rowniez tworza, a jesli potencjali widzowie nie BEDA mieli „kasy” w kieszeni, to sila rzeczy nie zakupia biletu na spektakl, ksiazki itd. itd.,

  Ja nie jestem po to, aby „uszczesliwiac”, ale po to, aby Polki I Polacy mieli realna mozliwosc godziwego zycia I po to, aby wypier…olic lichwiarska bande finansowa, ktora okupuje I terroryzuje nas wszystkich.

  I moze zakoncze: NIKT nie pojdzie do „piachu” – ani staruszek ani nienarodzone dziecko, jak rowniez zadne pokolenie nie bedzie zaczynac swego doroslego zycia od „lyzki I widelca”…

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 83. Re: 52 Outsider.
  Jesli wybiera sie pan na posla Rzeczypospolitej, to moze powtorze jeszcze raz „drukowanymi litereami: ” ZADNA POLKA I POLAK NIGDY NIE BEDZIE OBCIAZANY (OBLOZONY) JAKIMKOLWIEK PODATKIEM (od nieruchomosci, produktu, uslugi, wynagrodzenia itd. itd. itd.”…

  Nie interesuja mnie inne kraje I jaki jest tam system podatkowy, jaki tam podatek oplacaja Polacy poza granicami RP.

  Prosze nie wymagac ode mnie, abym mial mozliwosc ingerowania w ulgi podatkowe lub ich likwidacji w krajach, w ktorych obowiazuje lichwiarski system podatkowy w ktorych pracuja Polacy jako „najemnicy” czy niewolnicy…

  Polecam uwazniej czytac moje publiczne wypowiedzi, bowiem z oczywistych wzgledow…(Gajowke rowniez czytaja nasi wrogowie…m.in.. „straszni bracia w swej wierze”, ktorzy uprawiaja m.in., doktryne: „kochaj blizniego…az koszula spadnie z niego”…

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 84. outsiderR said

  Nie wybieram się ani „na posła” ani „za posła”… skąd tak podłe przypuszczenia?

  Poza tym też uważam,że podatki są zbyt duże. Nawet opłata za śmieci jest w tej chwili specyficzną formą podatku. Abonament RTV też.

  Podatek od posiadania (czegokolwiek, również od posiadania nieruchomości) sprawia, że w istocie nie jesteśmy właścicielami.
  Wystarczy, że jako właściciele domu przechodzimy na emeryturę, spadają nasze dochody,
  nie mamy środków na opłacenie „podatku od posiadania”, przychodzi komornik i przestajemy być „właścicielem nieruchomości”. To totalne nieporozumienie.

  Im wyższe obciążenia podatkowe, tym urzędnicy mają większe możliwości defraudacji…

  Niemniej jednak podatki jakieś być muszą, nie byłbym wyznawcą teorii, że ma nie być „żadnych”.
  To po prostu skrajność. Przypominam, że filozofowie polecali drogę środka.

  Podatki powinny być przede wszystkim proste, no i oczywiście niskie.
  Moim zdaniem starczyłoby 20% VAT (to i tak dużo).
  Gdzieniegdzie jeszcze mamy akcyzę, jakby co.
  I to wszystko. Biurokratów zmusić do aktywności zawodowej innej, niż siedzenie za biurkiem.

  No ale, co ja tam będę się wymądrzał, nie znam się przecież…

  Może faktycznie ŻADNYCH podatków być nie powinno?
  Co ja tam wiem,. Nie będę się kłócił 😉

 85. Marucha said

  Re 82:
  Panie Jasiek,

  Istniały i zawsze (mam nadzieję) będą istnieć zawody i zajęcia, które nie przynoszą wymiernego zysku w pieniądzach – a które są potrzebne po to, abyśmy nie spadli na poziom troglodytów, dla których świat ogranicza się do żarcia, srania i kopulowania.

  Nie wiem, czy Pan to rozumie.

 86. Re: 85 Marucha.

  Panie Gajowy, prosze przyjac do wiadomosci lub nie, ze ZADNA POLKA ani ZADEN POLAK NA TERENIE NASZEJ OJCZYZNY NIE BEDZIE UISZCZAL (nie bedzie obciazany) ZADNYM PODATKIEM.

  Czy moze mi Pan choc raz uwierzyc, ze tak bedzie, jesli Minister Skarbu znac bedzie system cyrkulacji srodkow finansowych I bedzie posiadal wystarczajaca wiedze na temat lichwiarskiego procederu finansowego.

  Moglbym zadac pytanie, ktore powinno byc zadawane KAZDEMU kandydatowi na Prezydenta RP:
  „Czy moglby mi pan, pani wskazac lub podac nazwisko Ministra Skarbu, ktorego bedzie pan (pani) nominowal na to stanowisko???”

  Czy od czasu zakonczenia II zydowskiej wojny swiatowej KTOKOLWIEK zapytal przyszlego Prezydenta jaki bedzie Minister Skarbu???…

  Nie Panie Gajowy…Bo nikomu do glowy nie przyszlo I nie przychodzi, ze FINANSE SA NAJWAZNIEJSZA DZIEDZINA FUNKCJONOWANIA NARODU (PANSTWA), a nie zaden prezydent, poslowie czy cala admnistracja…

  Jesli chodzi o to, abysmy w/g panskiego „domniemania” lub „przypuszczenia”, ze zeszlibysmy na poziom „lozka, michy I fabryki”, to ja nie widze takiej, lub az takiej „czarnej wizji” jaka raczyl Pan zapodac.
  Malo tego. Polacy beda pracowac mniej godzin za dokladnie to samo wynagrodznie jakby pracowali 8 godzin dzienne, a obecnie „uprawiana” doktryna „zycia z pracy” z powodzeniem bedzie sobie mozna wlozyc miedzy bajki. Zaczniemy zyc z naszego Narodowego bogactwa, a nie z zapierdalania na rachunki nie posiadajac czasu na wlasna rodzine (wychowywania dzieci, pojscia do kina czy teatru).

  I moze tak na zakonczenie: Ilosc pieniedzy w kieszeniach Polakow bedzie NIEOGRANICZONA, JAK NIEOGRANICZONA jest nasza pomyslowosc, wola tworzenia, produkcji I uslug, jakie swiadczymy sami dla siebie, a nadwyzki zamieniac bedziemy na to, czego nie posiadamy, bez zadnych „posrednikow”…

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Powtorze jeszcze raz: „ZADNA POLKA ANI POLAK NIE BEDA OBCIAZANI JAKIMKOLWIEK PODATKIEM WE WLASNEJ OJCZYZNIE”.
  (a reszte…niech sobie Pan „dospiewa”…w ciszy…

 87. Rokitnik said

  Panie Jasko…. Prosze sie nie gniewac na mnie ale mam pytanie KIEDY to ma w przyblizeniu nastapic?
  Ja CZARNO widze te nasze zmienianie pozycji z niewolnika na wlodarza. Uwazam, ze sami z siebie NIC juz nie wykrzeszemy albowiem ZNIKLA kadra – ELITA, wiodaca nas ku lepszemu… Wiec albo nastapi wyrazna inerwencja NIEBA albo panujacy ”uklad swiatowy ” sie z a w a l i, cos na wzor rozpadu naszych zaborcow pod wlasnym ciezarem?
  A pisze to, poniewaz Pan zawsze pisze w trybie mniej jak przypuszczalnym, – jakby pod natchnieniem jakowym / ciekawe?
  Pozdrawiam

 88. Re: 87 Rokitnik…

  Samo sie nic nie zrobi, a checiami pieklo jest wybrukowane… O wolnosc, niepodleglosc I suwerennosc walczyc musimy wszyscy, by nikt nie byl niewolnikiem we wlasnym Domu (Ojczyznie), ktory otrzymalismy w prezencie.
  Pyta sie pan o elity? One sa…I nie sa to ludzie w „garniturach” ani siedzacy za biurkami. One sa I ciezko pracuja na to, by uwolnic pozostalych z jarzma zniewolenia (politycznego, finansowego, gosodarczego czy tzw. ,”intelektualnego”.

  Nie mozna zbudowac fundamentu na prawie, ktore ustalil czlowiek (jako istota niedoskonala),, ale na Prawie Boga (Prawie Naturalnym), Ktory jest Stworzycielem Czlowieka. Inaczej sie nie da.

  A kiedy to nastapi? Nie wiem I prosze nie oczekiwac, ze przyjedzie „ktos” na „bialym koniu” I wszystko pozalatwia, wszystko ureguluje I wszystko ponaprawia…
  Owszem, cuda sie zdarzaja…Wiec zacznijmy sie wszyscy modlic o ten cud..
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 89. Rokitnik said

  Ba….nigdy ELIT nie kojarzylem z tymi za biurkiem…Pewna nadzieje we mnie zbudzila Intronizacja w Kirach….poparta deklaracja uporzadkowania Polski ( Statutem ?) oparta wlasnie o prawo Naturalne ale czy to nie sa aby plonne nadzieje?
  MY tu ( prawie ) wszyscy w Gajowce zabiegamy o PRAWDE i na tym odcinku, nie ma wyrazniej pracujacego ” zespolu ” dla dobra naszej Ojczyzny. Powtorze za Ko. Nydro ” nie naleze i nie bywam na INNYCH forach „…ten mi w zupelnosci wystarczy !

 90. Re: 89 Rokitnik.
  Polecam: stanac przed lustrem (w lazience, czy w przedpokoju tam gdzie ma pan lustro) i najlepiej zeby nikogo wokol nie bylo i zadac sobie samemu pytanie: „Po co mnie Bog stworzyl??” (po co zyje??).

  Pytanie jest bardzo proste, ale odpowiedz niestety juz nie… Prosze sprobowac…Odpowiedziec sobie samemu na to banalne (jak by sie wydawalo) pytanie.

  Wracajac do kwestii waznego zagadnienia, to dawno (31 lat) temu siedmiu Polakow postanowilo „rozgryzc” lichwiarski proceder finansowy od samej „podszewki” (jak funkcjonuje, w jaki sposob sie ukrywa, w jaki sposob uprawia propagande, w jaki sposob doprowadza do bankructwa, do smierci… itd. itd)…Trzech juz nie zyje, przy dwoch kreca sie „agenci” mosadu, a dwoch jeszcze publicznie pisze jak jest naprawde, bez zadnego „sciemniania”…

  Bez poznania Prawdy (Prawdy, Drogi i Zycia) czlowiek zawsze bedzie niewolnikiem wlasnego „ja”, wlasnych slabosci, wlasnej niedoskonalosci, wlasnej namietnosci, pychy czy proznosci, ale tylko w okreslonym czasie swego pielgrzymowania, bo kiedy pozna juz Prawde, to zazwyczaj jest juz za pozno…, bo wystawiany „rachunek” za dane (swoje) zycie staje sie az nazbyc wysokie i sila rzeczy sprawiedliwe…

  Tak, chcialem powiedziec, ze to Bog jest Przewodnikiem Czlowieka, a nie odwrotnie…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 91. NyndrO said

  Pan Jaśko jest tak ciekawy, żę śmierdziele się spuszczają ze sczęścia. Opanowali temat.

 92. Figa said

  Nyndro jest wulgarny, po prostu oblesny, celowo obniza poziom strony. Fuuuu, nogdy nie zapoznam sie z zadnym wpisem tego prostaka i nieuka. Po knajacku nie rozumiem.

Sorry, the comment form is closed at this time.