Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Parlamencie Europejskim przegłosowano cenzurę Internetu w UE

Posted by Marucha w dniu 2018-06-20 (Środa)

Stało się to, czego wszyscy się obawiali. Komisja prawna UE zagłosowała za cenzurą Internetu pod pozorem walki o prawa autorskie. Oznacza to, że machina ruszyła i rozpoczyna się procedowanie potwora prawnego, który ma na celu zduszenie swobody wypowiedzi w Internecie.

Kontrowersje budzi zwłaszcza słynny już art. 13 cenzurujący internet. Dzisiaj został on przegłosowany głosami komisji JURI w stosunku 15:10, a kolejny art. 11 czyli podatek od linków w stosunku 13:12. Teraz czas na decyzję Parlamentu Europejskiego, która jest spodziewana w lipcu lub we wrześniu bieżącego roku.

Wspomniany artykuł 11 wprowadza dodatkowe prawa autorskie do witryn z wiadomościami. Oznacza to, że jeśli ktoś chce korzystanie z treści dziennikarskich znajdowanych w Internecie, nawet dodając tylko link, będzie musiał uzyskać licencję wydawcy!

Nie mniej kontrowersji wzbudza artykuł 13, który właściwie po prostu wprowadza dla wydawców treści obowiązek cenzury wypowiedzi. Chodzi o tak zwane maszyny cenzurujące, zwane dla niepoznaki anty-plagiatowymi.

Wszystkie platformy internetowe, na których użytkownicy mogą udostępniać treści, będą zmuszone monitorować zachowanie użytkowników, aby wykrywać i zapobiegać naruszeniom praw autorskich? Tworzenie takich algorytmów będzie wymagane prawem, zatem prawo nałoży też obowiązek szpiegowania użytkowników Internetu.

Oznacza to, że po wejściu tego prawa, w całej UE dzisiejsza kultura internetowa zostanie zdelegalizowana. Oznaczać to będzie również likwidację memów. Tak daleko nie poszli nawet cenzorzy Internetu z Iranu czy z Chin.

Procedowanie szkodliwego prawa już się rozpoczęło, ale jednocześnie rosną w siłę przeciwnicy drakońskich przepisów. Mowa o ponad 80 sygnatariuszach reprezentujących organizacje praw człowieka i praw cyfrowych, organizacje działające na rzecz wolności mediów, wydawców, dziennikarzy, bibliotek, instytucji naukowych i badawczych.

Ludzie ci na temat przygotowywanego prawa wypowiadają się jednoznacznie negatywnie. Przeważa przekonanie, że nie spełnia ona wyznaczonych celów służąc jedynie interesowi korporacji. Jako główny zarzut wspomina się, że jest to ACTA 2 wprowadzana tylnymi drzwiami, tak jak kiedyś konstytucja UE zwana potem Traktatem Lizbońskim, i nie będzie to służyć interesowi publicznemu, a wręcz będzie kontrskuteczne.

Po dzisiejszym głosowaniu ustawa cenzurująca internet w UE trafi do Parlamentu Europejskiego. Stanie się to w lipcu lub we wrześniu bieżącego roku. Wszystko zależy od tego na którym posiedzenie Parlamentu Europejskiego to trafi.

Prawie na pewno prawo to zostanie przegłosowane. Zanim jednak zacznie obowiązywać odbędą się rozmowy z Radą Europejską, które mają przygotować kraje członkowskie do wdrożenia nowego prawa. Ostateczne głosowanie stanowiące wyrok dla wolności Internetu w UE, prawdopodobnie nastąpi w nadchodzących miesiącach.

https://zmianynaziemi.pl/

Jeśli istotnie te przepisy zostaną wdrożone, będzie to koniec gajówki, której działanie jest oparte właśnie na zamieszczaniu linków i artykułów publikowanych na innych stronach. Nie wiem, czy dałoby się przenieść ją na słynne „ruskie serwery”…
Admin

 

Komentarze 52 to “W Parlamencie Europejskim przegłosowano cenzurę Internetu w UE”

 1. Revers said

  Koniec gajowki! Koniec wolnego swiata, jeszcze jest mozliwosc w szyfrowaniu linkow do niekoniecznie ruskich serverow, bo w indiach zlokalizowanych lub Nowej zelandii.

  ——
  Im bardziej skomplikowany będzie dostęp do gajówki, tym mniej ludzi będzie ją czytać.
  Niektórzy przecież nie potrafią wyrobić sobie konta na Google czy Paypal.
  Admin

 2. maasteer said

  A może Pan Gajowy się przeniesie do Rosji jak Gerard Depardieu??
  Tam będzie większa wolność słowa bez tych eurokomunistycznych bzdetów.

  ——–
  Gdybym był trochę młodszy…
  Admin

 3. ibrahim ibn jakub said

  pies ich jebał i suka im dupę lizała. Piszę teraz, bo jutro może nie będę mógł.

 4. Może w końcu po tym to roznegliżowane bydło wpatrzone w Pejsbooki i inne ścierwa się obudzi, jak zaczną mieć blokowany dostęp za byle bzdurę.

 5. jaja said

  Moze dzieki temu szybciej otaczajaca rzeczywistosc przebije sie do swiadomosci motlochu. Bo to wszystko swiadczy, ze szykuje sie koniec wielkiego zarcia i cenzura u niepozadanych mediow sluzy jako zabezpieczenie miekiego ladowania sprawcom obecnego „boomu.”.

 6. Salcie said

  No to takich świadectw też już nie przeczytamy w ocenzurowanym internecie….

  ………………………………;

  Mariusz Kutera

  Żydzi wyłapywali i mordowali Polaków podczas kampanii wrześniowej 1939.
  Stosując tę samą broń, jaką obecnie stosują syjoniści przeciwko Polsce i Polakom, — zacznijmy wreszcie głośno na cały świat pisać i mówić o zbrodni Milicji Żydowskiej, która we wrześniu 1939r. w Zamościu
  — po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim — wyłapywała ukrywających się w tym mieście lub okolicach żołnierzy polskich — rozstrzeliwując ich na miejscu albo przekazując NKWD.
  We wrześniu 1939 roku, gdy bolszewicy prowadzili na rozstrzelanie kolumnę około 2000 polskich jeńców w okolicach Kostopola, — jeden z cudem ocalonych tak opisywał ich zachowanie
  – “Gdy kolumna szła przez miasteczko – miejscowi Żydzi pluli na nas, wyzywali najbardziej plugawymi słowami, rzucali w nas kamieniami…”

  Żydzi stawiali bramy powitalne we wrześniu 1939r. wkraczającym wojskom niemieckim w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku, Krakowie.
  ————————————————————————————————————————————————-
  W Zarębach Kościelnych na czele witających stał rabin w odświętnym stroju – cyt prof. Krzysztof Jasiewicz.
  Albo, że — całowali wjeżdżające czołgi sowieckie do Wilna lub z radością —nosili trumnę z napisem Polska — we w Lwowie.
  Albo mówmy o powstaniach antypolskich we wrześniu 1939r. w licznych miejscowościach na wschodzie, o masowej kolaboracji żydów z gestapo lub NKWD czy udziale w Holocauście
  — o czym pisali nawet żydowscy pisarze — świadkowie tamtych dni —
  • Emanuel Ringelblum,
  • Chaim Aron Kapłan
  • czy nawet sam Marek Edelman
  • jak również tysiące polskich świadków
  I tak żydzi powiedzą, — że to wyrwane z kontekstu, lub, że Polacy to antysemici więc nie są wiarygodni.
  I tak — jak w wypadku tego dzieciaka — zrobią wszystko, aby pokazać, że to nie oni a swoi sami go zabili.
  ++++++++++
  Żydowski capo kolaborujący z oficerem SS.
  http://detektywprawdy.blogspot.com.au/…/zydzi-wyapywali…
  http://ruch-obywatelski.com/…/zydzi-wylapywali-i…/
  +++++++++++++++++++++++
  Jak Żydzi witali Niemców – równie entuzjastycznie jak Sowietów.
  Później zaczęła się tragedia…
  Wkroczenie Niemców w czerwcu 1941 r. do Międzyrzeca Koreckiego pan Julian zapamiętał równie dobrze jak Sowietów w 1939 r.
  — W jakiejś mierze było ono podobne do ich wejścia do miasta. — Nowych okupantów witał ten sam kahał żydowski.
  Materiał pochodzi ze strony KRESY.PL
  – Byłem znowu na rynku — i widziałem, z jakim entuzjazmem Żydzi witali Niemców
  – wspomina Julian Jamróz.
  – Ci zbaranieli, byli zdziwieni i wściekli. — Oficerowie zaczęli bić po twarzach i kopać starszyznę żydowską, a żołnierze wywracać przygotowane stoły.
  — Zrobił się wielki lament – aj waj, szatan przyszedł
  – można było usłyszeć z tłumu uciekających Żydów.
  Polacy też byli przestraszeni. — Okazało się jednak, że nie było tak źle.
  Niemcy wprowadzili porządek i unormowali wszystkie sprawy. W sklepach ponownie pojawiły się towary. Ludzie odetchnęli, bo za Sowietów po najprostsze artykuły takie jak nafta, czy mydło trzeba było stać w kolejce. — Jak ktoś nie piekł sam chleba, to też miał kłopot z jego kupnem.
  — Niemcy zamknęli tylko szkołę i zamienili ją w koszary miejscowego garnizonu, składającego się z kompanii Wehrmachtu.
  Ukraińcy tolerowani przez Niemców od początku zaczęli się szarogęsić.
  Dokonali pogromu Żydów, w trakcie którego splądrowali ich domy. W 1942 r. w Międzyrzecu zostało utworzone getto żydowskie, szybko zresztą zlikwidowane przez (nadzorowaną przez Niemców) policję ukraińską.
  — W tym samym czasie tu i ówdzie słyszało się już o napadach na Polaków, które w 1943 r. zaczęły przybierać masowy charakter.
  Byłem wtedy ministrantem w parafii św. Antoniego, której proboszczował ks. Jan Pająk i uczestniczyłem w pogrzebach ofiar z okolicznych miejscowości, których było po kilka dziennie.
  — Naoglądałem się tylu strasznych rzeczy, które wciąż śnią mi się…

 7. brys said

  ad 4. gazeta w. i interia się nie zmieni, a blogerzy modowi nie potrzebują linków, bo wszystko wiedzą sami.

  A cytowanie ogólnodostępnych badań będzie możliwe? A jeżeli każdy da dopisek na stronie: proszę udostępniać z podaniem źródła?

 8. Boydar said

  Ciekawe czy się rozpadnie (Algieria)

  https://www.o2.pl/artykul/algieria-wylaczyla-internet-w-calym-kraju-zeby-uniknac-oszustw-na-maturze-6265053808354945a

 9. lopek said

  A co? Może ktoś miał nadzieję, że wywijający ludzkością pomiot Szatana nie powróci do metod wypróbowanych kiedyś i Stalinem i Hitlerem? To przecież dzisiaj kontynuacja tego co kiedyś właśnie zapoczątkowano w/w osobnikami – tylko metody na razie nieco inne – bo opierające się w głównej mierze na forsie i duraczeniu. Cel ciągle ten sam – upodlić ludzi tak – aby Szatan mógł Bogu powiedzieć, że z tym stworzeniem człowieka – to Mu kompletnie nie wyszło.

 10. Boydar said

  Niby dlaczego nie wyszło, każda społeczność produkuje odpadki; chwilowo jest ich jakby więcej. To przejściowe.

  Jak na Szatana to nawet nieźle wygląda …

 11. NyndrO said

  Ja się nie bardzo znam, ale stworzenie człowieka chyba wyszło. I danie człowiekowi wolnej woli. Oczywiście zdarzają się choroby psychiczne ( co u nas, pogan, uważa się za efekt karmy), ale przecież większość ludzi jest zdrowa i w takich przypadkach zdrowi ludzie powinni się odpowiednio zaopiekować ludźmi chorymi. To dość prosta sprawa być powinna.

 12. NyndrO said

  Mam takie pytanie. Kto mnie troche zna wie, że nie szydzę, czy se jaja robię (często se robie, ale nie w takich sprawach) , bo mnie to na prawdę interesuje. Czy Bóg stworzył Anioły? Czy stworzył Antychrysta?

 13. Boydar said

  Panie Nyndr0, ja się upieram przy tej kaflarni; Pan nie swoim głosem mówisz.

 14. NyndrO said

  Ale o co chodzi? Znowu coś źle zrobiłem?

 15. NyndrO said

  Czasem Pan mnie o kilka długości wyprzedza, ale zrobiłem coś złego?

 16. NyndrO said

  Mnie takie rzeczy na prawdę interesują. pn nie wie, że j wyznawców Złego po prostu zlikwidował, ale to pytanie nie jest rzadną prowokacją! Gdzie mam się dowiedzieć takich rzeczy, jak nie Tu?

 17. NyndrO said

  Klawiatura mi nawala. „(…) Pan nie wie, że ja wyznawców Złego bym (…)” No i oczywiście „żadną”.

 18. NyndrO said

  Nie dziwię się, że Pan nie uważa buddyzmu. Absolutnie się nie dziwię. ALE ja nie mam z Antychrystem nic wspólnego, oprócz tego, że bym go zabił, gdyby to było możliwe. * A ja Kościół uważam

 19. NyndrO said

  O ile dobrze rozumuję jakoś w miarę, to nawet, gdyby stworzył Antychrysta, niekoniecznie miałbym Mu to za złe. Przecież nie bedzie prowadził nas za rączkę. Wolna wola. Ja pytam.

 20. Boydar said

  Nie, nie …wszystko dobrze 🙂

 21. NyndrO said

  A! ok. Bo czasem sie boję, że Pan wali batem po tyłku, a ja nie czuję.

 22. Syjokat said

  Boją się Qrwy żydowskie prawdy rozpowszechnianej w internecie. Kat udaje ofiarę. Dzięki internetowi ludzie dowiadują się jak syjonistyczno-talmudyczne bydło kurwiło się wywołują wszystkie nieszczęścia na świecie. W Hujni Jewrejskiej (UE) siedzi kurwa żydowska na kurwie żydowskiej. Wyjdźmy z tego gówna. Przejęło bydło żydowskie już właściwie wszystkie media i jeszcze internet chcą mendy zablokować. BOJĄ SIĘ ŻYDOWSKIE ŚWINIE UJAWNIANIA PRAWDY O NICH.

 23. Boydar said

  Weź Pan przestań … bo mi się głupio robi … mimo mojej zarozumiałości.

  A Szatana nie zabijaj, bo cały parlament jewropejski do Nieba trafi, a Ono z gumy nie jest, „jak powszechnie wiadomo”. Siebie tylko pilnuj, i innych, w miarę możliwości. I nie pisz, że przed „i” się nie stawia przecinka, skoro ja stawiam to znaczy że się stawia.

 24. NyndrO said

  Przepraszam.

 25. Marucha said

  Panie NyndrO,
  Bóg stworzył wszystko.W tym istoty obdarzone rozumem i duszą. Ale dał im wolną wolę – bo nie zależało Mu na tym, aby ZMUSZAĆ je do posłuszeństwa, choć mógłby to zrobić.

 26. NyndrO said

  Czyli Antychryst jest stworzony z pełna świadomością Boga?

 27. NyndrO said

  Pomijając oczywisty fakt, że Bóg świadomość musi mieć absolutnie pełną .

 28. Boydar said

  Co Diabeł złego zrobił na siłę człowiekowi ?

  ———
  Opętania dobrych ludzi?
  Admin

 29. NyndrO said

  Pan tylko uzupełnił moje pytnia. Mam jeszcze jedno. To Bóg musi Go usunąć, czy my mamy takie zadanie ( i w ogóle mozliwości, ale sądzę, że jest to możliwe. Pewien nie jestem). W sensie, czy sami jestesmy w stanie, czy mamy po prostu probówać, ergo stawać się lepsi i lepsi. Oczywiscie to nie jest nigdzie napisane, ale jak Pan myśli. I czy kiedy nie damy rady, a wszystko w tym kierunku idzie, On pomoże, czy da nam popełnić samobójstwo?

 30. NyndrO said

  A jeśli da, to co potem, czyli w niczym? * Mam jeszcze jedno. Czy ja dobrze rozumuję odróżniając Pana Jezusa Chrystusa od Boga?

  ———
  Panie NyndrO, na problemie Trójcy Świętej lepsi od nas połamali sobie zęby.
  To jest tajemnica, której nigdy nikt nie zgłębi. Nawet Święty Tomasz, największy filozof i teolog wszechczasów, poddał się.
  Z jednej strony Jezus Chrystus jest synem Boga – a z drugiej On i Jego Ojciec to jedno.
  Admin

 31. Boydar said

  Ty nie zadawaj takich pytań bo dostaniemy obaj dożywotni szlaban. Zwłaszcza że muszę Ci odpowiedzieć.

  Jeśli się uprzemy, to szatan z głodu zdechnie, sam.

  A Jezus Chrystus jest „interfejsem” Pana Boga ponadczasowo adekwatnym do naszego. Do naszego rozumu, konstrukcji, mentalności, moralności. Widać dalej z krzaka nie było w planie. Duch Święty również, jest Emanacją, ale to ostatnia deska ratunku, parafrazując – wersja lite, samo Dobro i Mądrość w jednym; jest jedną z trzech możliwości oddziaływania na człowieka które Bóg sobie zostawił do awaryjnego użytku żeby nas ratować kiedy się całkiem pogubimy.

  Zauważ Poganinie Dalekowschodni, że trójpostaciowość Boga Stwórcy, Prasłowianie wyczaili jeszcze przed Chrystusem. „TO” nie jest to samo, mimo ze jest TYM SAMYM.

 32. NyndrO said

  Pojęcie Ducha Świątego jest badzo daleko jeszcze ode mnie. W ogóle nie potrafię tego objąć rozumem. Nieuchwytne. Jeszcze lub nigdt nie będzie. I wątpię, żeby akutat za to dostailibyśmy bana. Ja w takich sprawach nie żartuje. A kiedy nie pajacuję, Pan Kierownik nie wkurza się na mnie.

 33. NyndrO said

  ” Jeszcze, lub być może nigdy nie będzie” .

 34. NyndrO said

  Ale jest autentycznym Synem, który czały czas płacze, bo nie nie może posiadać świadomości Boga, czy ma tą świadomość? Ja wiem, że to może „dzikie” pytania, ale co mam zrobić. Wam ufam najbardziej. To w ogóle jest gdzieś napisane, czy to już kwestia Wiary?

  ——-
  „Ojciec i ja – to jedno”.
  Admin

 35. NyndrO said

  Rozumiem.

 36. Boydar said

  Jest napisane – przyszłość zna tylko Ojciec. Znaczy się, w czasie pobytu Pana Jezusa na ziemi, kiedy posiadał ludzkie ciało, Bóg Ojciec ograniczył Swą boską właściwość dla doskonalszej kompatybilności. Zarówno z przeszłością jak i przyszłością. Tak było aż do końca – Eloi, Eloi, lama sabachthani? to pytanie, bez względu jak je przetłumaczyć. Widać tak było słusznie i prawo. Pokazał nam tym samym (Bóg Ojciec), że mamy wszyscy równe szanse, z samym tym co otrzymaliśmy.

 37. NyndrO said

  Znaczy nie rozumiem. Ale po prostu jestem człowiekiem nie? Zrozumiem po śmierci. W każdym razie będę próbował. Ale i sprawdzał. Bo nie sądzę, żeby się na mnie wkurzyli za sprawdzanie, kiedy mam czyste serce.

 38. Boydar said

  A mi nie ufaj, czytaj i kontruj. Pamiętasz, co dziadek Feliks zawsze mówił …

 39. Boydar said

  No sam widzisz (38 vs. 37), jak ja Cię kumam 🙂

 40. NyndrO said

  Pański wpis (36.) dał mi dużo do myślenia. Cieszę się, że ” Pana mam”. Chociaż Pan guupi, jak jasna cholewa.

 41. Boydar said

  @ Pan Gajowy (28)

  Jeżeli przyjmiemy co znaczy dobrzy. Zapewne, ale wątpliwości istnieją, co do ich nieskazitelności, zwłaszcza że nie wiemy o nich wszystkiego.

  Załóżmy jednak. W takim układzie nie mają winy, i Bóg „sprawę zna”. A testowane jest otoczenie, pod każdym względem. Swoją zapłatę
  za cierpienie odbiorą we właściwym czasie, misja szczególna ale najwyraźniej konieczna, np. ich najbliższym, nie nam sądzić.

 42. NyndrO said

  Dał mi nowy horyzont.

 43. Boydar said

  „… cieszę się, że ” Pana mam” …”

  Urwasz co chcesz i ile chcesz, nikomu nie żałuję. Dopóki Pan Gajowy mnie nie moderuje to myślę że dobrze myślę, dziwnie Mu wierzę.

  A, wszystkie zaimki osobowe proszę czytać jako „Pan Nyndr0”; z narracji pasuje mi czasem zwracać się bezpośrednio; to nie jest spoufalanie czy brak szacunku dla Buddysty 🙂

 44. NyndrO said

  Sam bym na to nie wpadł. Serio. Sero serio.

 45. NyndrO said

  Co Ty wiesz o zabijaniu?

 46. Boydar said

  Wiem. Że do końca nie będę wiedział czy miałem rację. Jak i to że nie miałem. Ba, nie miałem prawa mieć. I co, co mam z tym teraz zrobić ? Jak wiesz, to powiedz, będziesz pierwszy.

 47. lopek said

  Re 10:
  „Niby dlaczego nie wyszło, każda społeczność produkuje odpadki; chwilowo jest ich jakby więcej. To przejściowe.”
  Koniec cytatu.
  Nie wyszło chociażby dlatego, że Jezus Chrystus ostrzegł ludzi dobitnie i wyraźnie – o dzieciach Szatana na tej Ziemi. Być może Bóg Ojciec tylko po to zesłał swojego Syna na Ziemię aby On powyższe uświadomił ludziom. Wyszło na to, że Syn Boga rzucał grochem o ścianę.

 48. NyndrO said

  Ale Bóg musiał to wiedzieć. I że Pan Jezus będzie rzucał grochem o ścianę również. No musiał wiedzieć. W sumie stąd moje pytania.

 49. NyndrO said

  Pan Jezus zdawał się był nie wiedzieć. Ale tak się może tylko zdawać.

 50. lopek said

  Re 48 i 49:
  W sumie w poczynaniu Boga zawsze jest logika i ta na poziomie percepcji człowieka – bo niby dlaczego było kiedyś dla Adama i Ewy fora ze dwora – gdyby tak poza Rajem na Ziemi nie było już wtedy dzieci Szatana?

 51. Boydar said

  Czy 1911 naprawdę uważa, że Gajówka istotnie zagraża dalszej egzystencji liczby ? Zagraża to, „coście squrwesyny uczynili z ta krainą”, nie Gajówka. Samiście sobie winni, wy, wasi antenaci i wasi sponsorzy.

  ———
  Panie Boydar, to tylko szambo gdzieś wybiło… szkoda śliny.
  Admin

 52. Antymarxista said

  1. Może nie przejdzie?
  2. Jak przejdzie to:
  2.1 jak obejść?
  2.2 jak zablokować?
  2.3 jakie inne alternatywy?

  Grunt to nie poddawać się.

Sorry, the comment form is closed at this time.