Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Coraz więcej cudzoziemców zamierza osiedlić się w Polsce – fala imigrantów coraz bardziej zalewa nasz kraj

Posted by Marucha w dniu 2018-06-21 (Czwartek)

– Wzrasta liczba cudzoziemców, którzy ubiegają się o zezwolenie na pobyt w Polsce – powiedziała w środę wiceszefowa MSWiA Renata Szczęch. Zwróciła uwagę, że coraz częściej w naszym kraju chcą zamieszkać Hindusi, Wietnamczycy i Chińczycy.

Szczęch wzięła udział w Sejmie w konferencji pt. „Od wieku na rzecz ochrony pracy – Państwowa Inspekcja Pracy w 100-lecie niepodległości Państwa Polskiego”.

Wiceszefowa MSWiA podkreśliła, że w 2017 r. o zezwolenie na pobyt w Polsce ubiegało się ponad 200 tys. cudzoziemców z tzw. państw trzecich. Chodzi o obywateli m.in. Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii.

– Te liczby rosną. Analogicznie do 2017 r. w roku bieżącym mamy wzrost już prawie o 170 proc. — powiedziała.

Zwróciła uwagę, że wśród cudzoziemców, którzy chcą zamieszkać w Polsce, dominują Ukraińcy. Ale coraz częściej są to także Hindusi, Wietnamczycy, Chińczycy i obywatele Azji centralnej i środkowej. Jak powiedziała wiceminister, Polska jest coraz częściej atrakcyjnym krajem dla cudzoziemców.

– Sprawia to, że musimy być przygotowani na wiele nowych wyzwań, których do tej pory jeszcze nie obserwowaliśmy — mówiła.

Natomiast wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przypomniał, że Państwowa Inspekcja Pracy została powołana w 1919 r.

– Mieliśmy wtedy najlepsze w Europie ustawodawstwo, jeśli chodzi o ochronę praw pracowniczych, prawa pracownicze — mówił. Jak zaznaczył, polski system umocowania inspekcji jest bardzo ciekawy, ponieważ podlega ona marszałkowi Sejmu, a nie administracji rządowej.

Zwrócił uwagę, że dla ministerstwa relacje z PIP są bardzo ważne. Przypomniał, że resort współpracował z inspekcją m.in., aby wyeliminować syndrom tzw. pierwszej dniówki (czyli zatrudnianie bez podpisania umowy; teraz umowa musi być podpisana jeszcze przed podjęciem pracy).

Szwed powiedział, że w 2017 w wypadkach przy pracy poszkodowanych zostało ponad 88 tys. pracowników.

– Niestety prawie 270 osób poniosło śmierć. (…) Koszty FUS z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych wyniosły około 5 mld zł — zaznaczył. Dodał, że wypadków ubywa, ale ich przyczyny są od lat takie same.

Szef PIP Wiesław Łyszczek powiedział, że Inspekcja od lat wypełnia misję ochrony zdrowia i życia zatrudnionych i ochrony praw pracowniczych. Zwrócił uwagę, że te wartości przyświecały idei „Solidarności”. Jak zaznaczył, wśród najczęściej kontrolowanych przez inspektorów spraw są zatrudnianie cudzoziemców i wypłata minimalnej stawki godzinowej.

Podkreślił, że PIP zajmuje się nie tylko kontrolowaniem, ale także edukuje, prowadząc m.in. kampanie informacyjne.

https://www.magnapolonia.org

Zob. też: 
https://www.magnapolonia.org/tak-wzrosla-liczba-imigrantow-w-polsce-za-rzadow-pis/

Komentarze 34 to “Coraz więcej cudzoziemców zamierza osiedlić się w Polsce – fala imigrantów coraz bardziej zalewa nasz kraj”

 1. gosc po raz pierwszy said

  — Pani Minister Szczech powiedziala o 200 tys. chetnych do zamieszkania w Polsce . Wymienila wsrod nich obywateli Ukrainy , Bialorusi , Moldawii , Gruzji , dodala jeszcze Hindusow , Wietnamczykow , Chinczykow . Cieszy mnie , ze niema wsrod chetnych do osiedlenia w naszej Ojczyznie obywateli Izraela a w ogole Zydow . Bo oni nas mocno nienawidza . Tak zrozumialem z wypowiedzi Pani Minister . Ale to dobrze , niech nie przyjezdzaja . Bo my ich tak jak Oni nas . A moze jednak ich kochamy ?

  ——-
  Rzydzi nie zgłaszają publicznie chęci osiedlenia się w Polsce. Nie muszą. Albo już tu są, albo dostaną od ręki polski paszport, albo po prostu tu zamieszkają i co im Pan zrobi?
  Admin

 2. VAV said

 3. osoba prywatna said

  Marek Pyza: Polska ma bardzo szeroko otwarte drzwi dla nielegalnych imigrantów
  Read more: http://www.pch24.pl/marek-pyza–polska-ma-bardzo-szeroko-otwarte-drzwi-dla-nielegalnych-imigrantow,61098,i.html#ixzz5J4q3Dfpw

  Fałszywe dokumenty, fikcyjna praca. Tak mafia ściąga do Polski tysiące imigrantów
  Read more: http://www.pch24.pl/falszywe-dokumenty–fikcyjna-praca–tak-mafia-sciaga-do-polski-tysiace-imigrantow,61096,i.html#ixzz5J4qVQB2J

 4. lopek said

  Polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza okupująca Polskę – zawsze jest bardziej papieska od papieża w stosunku do Lucyfera – więc przebije w zasiedlaniu kolorowymi naszego kraju całą Europę Zachodnia i co? No co?

 5. troll polonii said

  3
  Osoba Prywatna
  Ta gazeta dalej nie podaje jakie sa PRAWNE kryteria przyjmowania emigrantow w Polsce.
  Te fake news sa celowo puszczane w glupi tlum.

  Kazda wiza potrzebuje pewnych dokumentow, ktorych weryfikacje przeprowadza panstwo i panstwowa administracja. Nikt na gebe nie przybywa do nowego kraju i od razu ma staly pobyt.
  I nie mafia sciaga tych falszywych emigrantow tylko polskie wladze, ktore maja w dupie podstawowe obowiazki kontrolowania ruchu ludnosci.
  Kto do cholery i w jakim celu chroni zaniedban administracyjnych?
  Ciekawe jakie dokumenty musialo przedstawic ok. 5 milionow ukrow, ktorzy przebywaja na terenie Polski?
  Niejaki Szakaszwili przekraczal polska granice tam i z powrotem i jeszcze go na rekach nosili.
  Nie mal nawet waznego paszportu!!

 6. troll polonii said

  Admin

  Rzydzi nie zgłaszają publicznie chęci osiedlenia się w Polsce. Nie muszą. Albo już tu są, albo dostaną od ręki polski paszport, albo po prostu tu zamieszkają i co im Pan zrobi?
  Admin

  Coraz wiecej zydow chce sie osiedlic w Polsce

  https://au.search.yahoo.com/search?ei=utf-8&fr=aaplw&p=Coraz+wiecej+zydow+chce+sie+osiedlic+w+Polsce

  Web results

  Paszporty gratis! Żydzi masowo dostają polskie obywatelst​wo …
  http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.htmlCached
  Z roku na rok konsulat RP w Tel Awiwie wydaje coraz więcej polskich paszportów, … W Polsce jak i w Izraelu istnieją kancelarie prawne specjalizujące się w …

  Seweryn Aszkenazy: Żydzi powinni powrócić do Polski | Fronda.pl
  http://www.fronda.pl/a/seweryn-aszkenazy-zydzi-powinni-powrocic-do-polski,106737.htmlCached

  19 Lut 2018 … To jednak właśnie od Polski Światowy Kongres Żydów oraz inne organizacje żydowskie, domagają się 65 mld dolarów. … Jak więc może oddać 65 miliardów euro? Przecież … Powinni mieć więcej empatii i wczuć się w sytuację Polski i Polaków. ….. To Polska ma rację- przyznaje to coraz więcej krajów UE …

  Michalkiewicz: „PiS oddaje Polskę Żydom” – Klub Inteligencji…
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/michalkiewicz-pis-oddaje-polske-zydom/Cached
  11 Mar 2018 … Polska znajduje się między Rosją a Niemcami jak między młotem a kowadłem, stąd …. Benjamin Franklin: W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie , żydzi … roku było tyle co żydów, za 10 lat ma ich być o połowę więcej a od 20 do 25 lat będzie ich dwa razy więcej. ….. Coraz lepiej to wygląda.

  Musicie to przeczytać! Co o nas piszą w żydowskich mediach …
  jacekmiedlar.pl/2017/02/24/musicie-to-przeczytac-co-o-nas-pisza-w-zydowskich-mediach-antypolonizm-kwitnie-pomimo-wyciagnietej-dloni-polskich-wladz/Cached
  24 Lut 2017 … „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców” … Polityczną, twierdzi że „antysemicka mowa nienawiści staje się coraz bardziej … Jak długo polskie władze będą się kajać przed społecznością, wśród której jest tylu oszczerców i antypolonitów? …. Zydzi prawie z kazdego kraju do ktorego sie probowali osiedlic, …
  Żydowska okupacja coraz groźniejsza dla Polski – Rzeczpospolita…

  wps.neon24.pl.neon24.pl/post/127887,zydowska-okupacja-coraz-grozniejsza-dla-polskiCached

  2 Lut 2018 … Tysiąc lat zamieszkiwania Żydów na ziemiach polskich pomiędzy …. Wykształceni tradycyjnie Żydzi zaczęli uczyć się języków i poznawać kulturę kraju osiedlenia. … Świat wokół różnił się coraz bardziej i zmieniał coraz szybciej. …. Aby dowiedzieć się więcej o rodzajach stosowanych plików cookies oraz o …
  Rządy Żydów w Polsce – czyli jak Żydzi Polakom Holokaust – bicie…

  kekusz.pl/2016/04/rzady-zydow-w-polsce-czyli-jak-zydzi-polakom-holokaust-bicie-palowanie-strzelanie-do-nas-z-broni-palnej-w-polsce-przygotowuja/Cached

  ŻYDZI a SPRAWA POLSKA | forumemjot dla Polski
  forumemjot.wordpress.com/zydzi-a-sprawa-polska/
  2. bm. dowiedzieliśmy się, jakiej Polski Pan nie chce. ….. wartość, bo chrześcijanie wyżynają się wzajemnie i robią więcej miejsca dla nas, Żydów. …… Polacy klepią biedę, a goście, którzy powinni być tylko gośćmi coraz bardziej swawolą i …

  „Polska bezpieczną przystanią dla Żydów w Europie”. Premier pisze…
  http://www.tvp.info/36311730/polska-bezpieczna-przystania-dla-zydow-w-europie-premier-pisze-do-znanego-rabinaCached

  8 Mar 2018 … Zarówno Polska, jak i Izrael mają moralny obowiązek stania się … było kilka razy więcej Polaków ” – napisał polski premier i zaznaczył, że mimo …

  Coraz więcej obcokrajowców ubiega się o zezwolenie na pobyt w …
  telewizjarepublika.pl/coraz-wiecej-obcokrajowcow-ubiega-sie-o-zezwolenie-na-pobyt-w-polsce,44155.htmlCached
  4 Lut 2017 … Coraz więcej obcokrajowców ubiega się o zezwolenie na pobyt w Polsce … Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, liczba obcokrajowców, którzy w …. Mnóstwo żydów dostaje polskie paszporty,no i ukraińcy,ale oni są na innych zasadach. …. Niemcy to dla mnie ostatni kraj, w ktorym mozna sie osiedlic.

 7. troll polonii said

  Bardzo przepraszam
  Cos mi sie pomyrdalo w poprzednim wpisie:

  „Rzydzi nie zgłaszają publicznie chęci osiedlenia się w Polsce. Nie muszą. Albo już tu są, albo dostaną od ręki polski paszport, albo po prostu tu zamieszkają i co im Pan zrobi?”
  Admin

  Paszporty gratis! Żydzi masowo dostają polskie obywatelst​wo | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html

  Polska bezpieczną przystanią dla Żydów w Europie”. Premier pisze do znanego rabina – tvp.info

  https://www.tvp.info/36311730/polska-bezpieczna-przystania-dla-zydow-w-europie-premier-pisze-do-znanego-rabina

  ŻYDZI a SPRAWA POLSKA | forumemjot dla Polski

  https://forumemjot.wordpress.com/zydzi-a-sprawa-polska/

  Wpierw żydzi z Niemiec złupili Polskę i Polaków, później żydzi z Rosji, a obecnie żydzi z całego świata wybierają się na rabunek do Polski ! | forumemjot dla Polski

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/06/19/wpierw-zydzi-z-niemiec-zlupili-polske-i-polakow-pozniej-zydzi-z-rosji-a-obecnie-zydzi-z-calego-swiata-wybieraja-sie-na-rabunek-do-polski/

  Rezydent Polin. Andrzej Juda – OBOWIĄZKI MAM ŻYDOWSKIE | forumemjo

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/08/24/rezydent-polin-andrzej-juda-jestem-polakiem-ale-obowiazki-mam-zydowskie/

  PiS chce naprawdę oddać Polskę Żydom ! | forumemjot dla Polski

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/06/20/pis-chce-naprawde-oddac-polske-zydom/

  Coraz więcej obcokrajowców ubiega się o zezwolenie na pobyt w Polsce | Telewizja R

  http://telewizjarepublika.pl/coraz-wiecej-obcokrajowcow-ubiega-sie-o-zezwolenie-na-pobyt-w-polsce,44155.html

  11 procent Ukraińców chce się osiedlić w Polsce na stałe – Praca w INTERIA.PL

  http://praca.interia.pl/news-11-procent-ukraincow-chce-sie-osiedlic-w-polsce-na-stale,nId,2559261

 8. snag said

  No proszę, a na gajowce tylko zrzędzić potrafią ,…

 9. snag said

  7 ,…

  Shmuley Boteach dziś gasnąca gwiazda na amerykańskim niebie … to taki amerykański Jonny Daniels zaczął karierę od promowania kabały idiotom w hollydolly, miedzy innymi Madonnie dzisiaj nobody ,…

 10. Przemko said

  jeśli Polacy z Zachodu nie chcą wracać (ja nie chcę…) to trzeba ściągać Polaków ze Wschodu. dopiero potem można ściągać Wietnamczyków i Chińczyków – których podziwiam i szanuję i którzy będą dobrymi obywatelami Polski. żadnych chazarów i upadlińskiego bydła w PL!

 11. Kura domowa said

  Panie Przemko, ja siedziałam 10 lat w Szwajcarii, z tego połowa na czarno. Jestem w Polsce 6 lat od tego czasu. I choćby nie wiem co się zdarzyło, ja tu będę. Wróciłam, bo mam starszych rodziców a jestem jedynaczką. Mam wobec nich obowiązek. Taki sam, jaki moi rodzice mieli kiedyś wobec mnie. Jeśli chodzi o finanse…wiadomo jak jest. i wiem że byłoby mi lepiej tam. TYLKO finansowo. Nic więcej. Tu w Polsce zarabiam mało, ale to nic nie szkodzi. Mam za to bliskich koło siebie. Pozdrawiam.

 12. Przemko said

  Pani Kuro. Pani sytuacja jest inna. Poniekąd została Pani zmuszona do powrotu. Dzięki Bogu – oboje moi rodzice (po 70ce) trzymają się całkiem dobrze, a jeśli będą potrzebowali stałej opieki – zajmie się tym moje rodzeństwo. Ja zapewnię finanse na to – ale przez większość czasu z oddali. Polska wywołuje u mnie nerwowość – kraj z takimi bogactwami i takim położeniem powinien być mocarstwem (regionalnym) a jest CH D i KK. Lepiej już nie będzie! Żal pisać. Pozdrawiam.

 13. Kura domowa said

  Ad. Pan Przemko
  To nie Polska wywołuje u Pana nerwowość, lecz rządzący nami ludzie.

  ——
  Pani Kuro miła… Naród nielepszy.
  Admin

 14. hucpa said

  Polska nie powinna być zakałą białych narodów, pozwalając na osiedlanie się żydów, cyganów, i reszty mniejszości pół dzikiej. Do tego musiałaby mieć ciężka rękę i trzymać ich krótko za mordy. A nie ma, nigdy nie miała.

  W Polsce odwrotnie, nie tylko robią co chcą ale częstokroć korzystają z nadmiernych ulg i przywilejów, zrównujących ich w prawach z Polakami. Dziś mają po wymordowaniu polskiej inteligencji, totalnie upodlony ich władza kraj i mieszkańców. Np. Matka Polka musi zatruć swe dziecko szczepionka lub idzie w/g żydowskiego prawa talmudycznego do piekła tj. więzienia.

  Nasza bieda wynika z naszej pobłażliwości oraz litości, zdaje się, że wyprowadził nas w pole nadmiar ufności, graniczącej z głupota, co wynikło z,…niech każdy sobie domyśli,..to oczywiste !

 15. RomanK said

  Ogladam dzis nowe video Rosjan jadacych przez Polske samochodem i zwiedzjacych tak przejazdem…I komentujaych na zywo to co zaobserwowali…. nie ukrywm, ze I ja bylem przyjemnie zaskoczony i tym co widziale I tym co mowili Rosjanie a oni mowili jak jest…
  Czysto…nei pamietam tak czystego PRLu….porzadne drogi doskonale rozwiazania duzo budujacych sie drog, mostow, rozjazdowq…
  Stacje infra struktura..schldny zadbany kraj…
  Jechali sze Slowacji przez Podkarpacie , przez moja gmine na Rzeszow Debice Tanobrzeg na Warszawe….
  Rosjanie filmowali interakcje z przypadkowymi ludzmi…policja…I stwierdzali zgodnei z tym co widzialem ..ze Polacy to bardzo porzadni ludzie…I serdeczni i odnoszacy sie do Rosjan z tak wielka przyjaznia- jak swoich….
  Zaskoczyla mnie liosc jodly sadzonej przy domach ..zastapila wczesniejsze lipy, jesiony, deby….
  Zaskoczyl mnie zwyczaj podawania flakow w kociolkach pogrzewanych- jak za czasow SwP Cysorza…. I piekne karczmy z bali kladzionych wg starej sztuki ciesli goralskich.

  Ciekawy komentarz. ….. POlsza krasiwaja strana, luczsze cziem Germania I czistsze I luczsze I jeda wkusniejszaja …I ..Poliaki eto choroszyje ludie , oczien choroszije…czto …….nie oni winowaty prawitielstwa…. jakze celny komentarz…..

  ——–
  Bóg Panu zapłać za trochę optymizmu.
  Admin

 16. RomanK said

  Nie bojmy sie porzdnych dobrych ludzi….. strzezmy sie przed lobuzami…DObre Prawo Emigracyjne to podstawa!

 17. Boydar said

  Prawa może nie być wcale, strażnik ma wiedzieć PO CO pilnuje; kiedy będzie wiedział po co, sam ogarnie JAK.

  To przesada, zasady powinny być spisane, ale spisane jest również Dziesięć Przykazań, i tylko strażników jakby zbrakło …

  Nie możemy w każdym zakątku obejścia mieć wroga, bo to wtedy nie jest obejście tylko laboratorium broni biologicznej. Nie mówię, że obecni strażnicy to wrogowie czy sami wrogowie, ale za ich wczorajszych szefów nie dał bym pustego kartonu po Tymbarku. Mam nadzieję że idzie ku lepszemu.

 18. Tekla said

  W Brazylii mieszka od 2 do 3 milionow naszych rodakow..wielu z nich chetnie by wrocilo do Polski..jakos nikt nie jest tym zainteresowany..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_w_Brazylii

 19. Tekla said

  Ocenia się, że poza Polską żyje 18-20 milionów

  Polaków i osób polskiego pochodzenia.

  Największa liczba przedstawicieli Polonii żyje w Stanach Zjednoczonych, gdzie w sondażu
  przeprowadzonym w 2012 r. polskie pochodzenie zadeklarowało 9 660 tys. osób.
  W Kanadzie mieszka ich ok. 1 mln, w Brazylii – 1 500 tys. (spotyka się wyższe szacunki),
  w Argentynie 120 tys., Australii – 170 tys., natomiast w Republice Południowej Afryki –
  30 tys.
  W Europie Zachodniej liczbę Polaków i osób polskiego pochodzenia lub wywodzących się
  z Polski szacuje się na ok. 4 200 tys. osób. Z tej liczby ok. 1 500 tys. osób mieszka
  w Niemczech, 800 tys. we Francji, 200 tys. w Holandii, 100 tys. w Belgii, a 85 tys. w Austrii.
  Liczebność polskiej Diaspory we Włoszech szacujemy na 150 tys., w Hiszpanii na 85 tys.,
  a w Grecji na 10 tys. W Wielkiej Brytanii mieszka 800 tys. Polaków, w Irlandii 150 tys.,
  natomiast w Islandii 11 tys. W Szwecji liczebność środowiska polonijnego szacuje się na 110
  tys., w Norwegii na 110 tys., a w Danii na 60 tys. W Czechach mieszka 120 tys. Polaków i
  osób polskiego pochodzenia. Kilkutysięczne skupiska występują także w Rumunii, na
  Węgrzech i na Słowacji. We Francji dominuje „stara” Polonia, natomiast w państwach
  anglosaskich i skandynawskich – migranci ostatniego dziesięciolecia.
  Około miliona osób polskiego pochodzenia żyje w przestrzeni postradzieckiej, chociaż
  i w tym wypadku spotyka się wyższe szacunki. Według spisów przeprowadzonych
  w ostatnich latach liczba Polaków na Litwie wynosi 200 tys. a na Białorusi 295 tys. osób.
  Ta ostatnia liczba może być zaniżona, bowiem część osób mogła nie ujawnić narodowości
  polskiej. Na Ukrainie wg ostatniego spisu mieszka 144 tys. osób polskiej narodowości;
  również i ta wartość może być znacznie zaniżona. W Kazachstanie mieszka 34 tys. Polaków,
  na Łotwie – 46 tys., natomiast w Rosji – 47 tys.

  https://www.msz.gov.pl/resource/70a7021e-304c-4075-a812-18e5b3410966:JCR

 20. Ona said

  Taka sobie opowieść SF. ŻYDZI. Kim są ci co się za żydów podają? Biblia odpowiada, ale mało kto ją czyta obecnie. I mało kto wierzy w proroctwa w niej zawarte. To są przebiegłe bestie, które najpierw pochłonęły Rosję i jej mieszkańców obarczyły winą za komunizm który sie tam wylęgł. Ludność Rosji stała siępierwszą ofiarą besti. Pochłonęła miliny ofiar. Uczyli nas, że komunizm wylęgł się w Rosji i stamtąd rozprzestrzenił na świat. Co jest półprawdą.Ludność Rosji stała się pierwszą ofiarą udanego eksperymentu. Eksperymantu do którego bestie przygotowywały się od stuleci. Tak jak Polska nie rządzili Polacy tak Rosją Rosjanie. Caryca Katarzyna- bestia. lenin-bestia. Kim byli twórcy ideologi marksistowskiej? Bestiami. Marts, Engels, i cała reszta bestie. Nie mylić z Niemcami. Niemcy sa takimi samymi ofiarami besti jak my i Rosjanie czy chińczycy. Poptrzcie na bestie w Polsce, Rosji w Chinach czy Afryce. Czy one przypominają wygladem zewnętrznym żydów? Nie. Bo bestia tylko przejęła ich wiarę pozmieniała ja jak i naszą i udaje żydów. I tak mamy bestie we wszystkich narodach świata. Pokazują nam małą grupkę żydów protestujacych przeciw głównej bazie besti. Izraelowi.I tą grupka to zydzi, mają ich wygląd i zachowaki swoją religię. Popatrzcie na naszych polityków, mówi sie o nich głosno, żydzi. To, że rzekomo wyznaja judaizm nie czyni z nich żydów. Talmud z kolei to taka odmiana judaizmu jak luteranizm czy jehowi chrześcijaństwa. Stwirzina w okreslonym celu. Przygotowanie świata na przyjscie sztana, lucyfera. baala czy jak go tam zwą. Mówią, że kazdy z nas ma sobowtóra. I te sobowtóry to własnie bestie, które sa naszymi kopiami.

 21. Ona said

  Dodam jeszcze, że przystawką przed daniem głównym Rosją,była Francja z Rewolucja francuską. A zakończeniem i wielka biesiadą bedzie NWO.

 22. Sebastian said

  Ad. 15 Zaiste pokrzepiający komentarz. Wygląda na to, że Rosjanie dysponują zdolnością odróżniania normalnych porządnych Polaków od zwykłych pszeków, parchów czy chachłów

 23. Sebastian said

  A może tak Słowianie zachodni, połabscy a nie niemcy ?

 24. andzia said

  Kaczor zawsze był fałszywy, obiecanki cacanki a interesy obcych na pierwszym miejscu.

 25. troll polonii said

  15
  To juz wolno Rosjanom przejezdzac przez Polske? Od kiedy?

 26. revers said

  No niestety jak wladcy z nie innych stron rozdaja juz darmowe bilety MPK dla obcokrajowcow, uchodzcow to jak maja nie przyjezdzac? jescze kilka takich decyzji, apartamenty, bilety mpk, kolejowe, talony na samochod za darmo i caly swiat do Polin sie zbierze.

  http://wprawo.pl/2018/06/21/skandal-darmowe-bilety-mpk-dla-obcokrajowcow-bez-znizek-dla-polakow-radni-rzeszowa-przeglosowali/

  A tubylcom placic wysokie podatki z zamrozonymi progami podatkowymi do usranej i szybkiej smierci.

 27. Kar said

  ja, do pani Kury Domowej; b. ladny gest (powrot i oddanie to co nalezne rodzicom) z Pani strony.., dzisiaj sporadyczny-unikalny, bo wyscig szczurow wciaz aktualny

 28. revers said

  Sa juz swieta nachodzcy „refugee”

  https://ndie.pl/dzisiaj-w-katowicach-i-innych-miastach-beda-witac-uchodzcow-welcome-refugee/

  azeby nie bylo goloslowia muzeum Polin w warszawce wystawia chwilowo eksponaty uchodzciw i nachodzcow z Czeczeni, Erytreji, Sudanu, Syrii w zamian tych ktorzy wyjechali dobrowolnie w marcu 1968 roku.

  No piekne manipulacje pod ustawe 447 oraz umacnienie wladzy mniejszosci wybranych nad tubylcami.

 29. snag said

  Religia kłamstwa, zdrady i nienawiści – Dobra kniga na temat stosunku talmudycznych żydów do Chrześcijan i obraz co was tam czeka jeśli nie pogonicie Schuldrichow, Danielsów ich czarno-opakowanej zgrai i uniemożliwicie im powrót – Książka która powinien przeczytać każdy Chrześcijanin. Wydana 7 lat temu i nie rozumiem* dlaczego nie przetłumaczona na polski w kraju gdzie 90% obywateli wyznaje Katolicyzm i doświadczyło tyle wieków współżycia z nimi ,…

  *nie rozumiem nie znaczy ze nie wiem.

  Judaism’s Strange Gods: by Michael Hoffman

  Hoffman provides a taste of the hate Rabbinic Jews hold for Christians and those who believe in the Talmud should be called out for it just as Muslims are for the Koran. Frankly, Talmudic Jews hate Christians as much, if not more so, than Muslims. Their own writings prove it. I intend to read Hoffman’s other book on the topic. This one was an eye opener.

  Artykuł/wywiad na temat w Russia Insider, jednej z lepszych politycznie niepoprawnych websites on line ,…
  ——————————————-
  https://russia-insider.com/en/orthodox-judaism-religion-lying-and-deceit-saker-interviews-michael-hoffman/ri23905

 30. Lily said

  Re 28;Revers
  Po nasiadowce Magdalenkowo-okraglostolowej
  prowadzina jest polityka anty-Tubylcza.
  Strasznie to przykre,ze wiekszosc etnicznych
  Polakow w Polsce ma krotka pamiec, nie
  kojarzy faktow i nie wyciaga z tego odpowiednich wnioskow.

 31. Lily said

  Re 24;Andzia
  Jeden z Ojcow,mial powiedziec.
  „Boze chron Polske,przed moimi synami”.
  Wygladalo na to,ze ow czlowiek znal
  zamiary swych synow. Zmarl w 2005 r,
  przed wyborami.

 32. Boydar said

  Jak to się stało, że „zapomniała” (20) Pani Ona o Stalinie, prawie nikt nie zapomina … A uwaga Pana Sebastiana (23) całkiem zasadna.

 33. Zdrada pisdzielców said

  Takie oto emaile rozsyłają /spamują/ po kontach wp – agencja pracy bangladesz, nepal, arabowie:

 34. Zdrada pisdzielców said

  link .https://s22.postimg.cc/kqfrogbzl/Pracownicy_z_Nepalu_-_Screen_Shot_2018-06-22.jpg

Sorry, the comment form is closed at this time.