Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Trochu straszno, trochu śmieszno

Posted by Marucha w dniu 2018-06-21 (Czwartek)

Kiedy rok temu Prezydent Andrzej Duda zapowiedział odwołanie się do Narodu i przeprowadzenie referendum w sprawie zmiany Konstytucji – ucieszyłem się i ja i moi koledzy z Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji.

Zespół założyliśmy zaraz na pooczątku kadencji w przekonaniu, że Konstytucja z 1997 r. wymaga pilnej zmiany bo właśnie nie określa tego co powinna, a za to obiecuje Polakom jakieś gruszki na wierzbie.

Konstytucja obecna wprowadza bałagan w relacje miedzy poszczególnymi ośrodkami władzy. I tak np. prezydent wybierany jest w powszechnych wyborach, jest zwierzchnikiem np. sił zbrojnych, mianuje ministrów, ale tych ministrów powołuje Sejm i premier parlamentarnej większości.

I tak w samej konstytucji tkwi źródło stałego konfliktu miedzy premierem, a prezydentem – widzieliśmy to i za Millera i Kwaśniewskiego i widzimy obecnie.

Podobnie chaotycznie Konstytucja opisuje sposób funkcjonowania władzy sądowniczej, czego efekty widzimy w obecnej kadencji kiedy rząd wprowadza zmiany, a opozycja twierdzi, ze są to zmiany niekonstytucyjne. Gdyby przepis był jasny, nie byłoby żadnych wątpliwości kto powołuje kogo i kto ma prawo go odwołać.

Te konstytucyjne sprzeczności są oczywiste i są źródłem wielu patologii, w tym patologii dotykających zwykłych obywateli np. poprzez fatalne funkcjonowanie polskich sądów. Sądy w Polsce funkcjonują źle nie dlatego, że Polacy są gorsi od Niemców, Anglików czy Amerykanów. Ale dlatego, że źle określono ich ustrojową konstrukcję.

Tak więc potrzeba zmiany Konstytucji jest oczywista i pilna i ubiegłoroczna zapowiedź Prezydenta działania w tym kierunku dawała nadzieję że ten konieczny proces się rozpocznie.
Tymczasem mijały tygodnie i Kancelaria Prezydenta nie podejmowała żadnych działań w tym kierunku. Nie przedstawiano w publicznych mediach debaty na tematy konstytucyjne, nie sięgano do opinii obywateli. Na nasze dwa pisma skierowane do prezydenta oferujące współpracę Poselskiego Zespołu w organizowaniu obywatelskiej dyskusji nie otrzymaliśmy w zasadzie odpowiedzi.

Mniej więcej po pół roku w wielu miastach Polski odbyły się spotkania pracowników prezydenckiej Kancelarii gdzie dyskutowano na tematy konstytucji. Miały to być konsultacje. Uczestniczyłem w takim spotkaniu w Opolu mając nadzieję, że w jakiś sposób zgłaszane problemy dotrą do Prezydenta.

I oto po ponad roku od zapowiedzi referendum Prezydent opublikował listę 15 pytań jakie miałyby być przedmiotem konstytucyjnego referendum.

Spośród tych pytań zaledwie pierwsze trzy mogą być uznane za pytania konstytucyjne. Zdecydowana większość pytań po prostu do konstytucyjnego referendum pasuje jak pięść do nosa.

Nie ma na świecie bowiem państwa, które wpisałoby do konstytucji takie sprawy jak wiek emerytalny, które gwarantowałoby konstytucyjnie programy socjalne (500+) czy przynależność do sojuszy. To wszystko są sprawy bieżące i rozwiązuje się je ustawami. Wpisanie do Konstytucji ot choćby wieku emerytalnego byłoby po prostu nadużyciem i głupotą. Średni wiek życia ludzi się zmienia i nie sposób tych kwestii regulować w ustawie zasadniczej, bo ona nie od tego jest.

A co powiedzieć o pytaniu o przynależność do Unii Europejskiej? A jak się Unia rozwiąże albo zmieni nazwę to Polska będzie musiała zmieniać Konstytucję? Na litość! Takich spraw nie reguluje się w Konstytucji – żadne państwo tego nie czyni.

Wiedza o tym co jest materią konstytucyjną, a co absolutnie nie może się w Ustawie Zasadniczej znaleźć jest dostępna dla każdego, kto przez chwilę choć na ten temat pomyśli. Na pewno powinien ją posiąść student pierwszego roku prawa.

Tymczasem, doktor prawa prezydent średniej wielkości państwa europejskiego dr praw Andrzej Duda tej wiedzy nie wykazuje i chce pytać Polaków na temat ochrony ciąży i wieku emerytalnego.

Z listy prezydenckich pytań do referendum konstytucyjnego powiało nie tylko śmiesznością, ale i grozą. Jeśli to jest poziom prezydenta, to kto rządzi tym nieszczęsnym krajem? Boże miej nas w opiece!

Janusz Sanocki
Za: FB
https://konserwatyzm.pl/

Przykład idzie z góry, a konkretnie z Unii Europejskiej, której konstytucja jest przykładem absurdalnej szczegółowości (278 stron!). Nie jestem jednak pewien, czy włączono do niej przepisy na wytwarzanie dropsów.
Admin

Komentarzy 10 to “Trochu straszno, trochu śmieszno”

 1. Władysław Dębczyk said

  No niestety, znam tego pana jeszcze z czasów kiedy się przykleił do Kukiza. Jest to osoba, która przyczyniła się moim zdaniem istotnie do tego, że ruch Kukiza w okresie badaj os 2014 i 2015 roku skutecznie zniechęcał wiele organizacji oddolnych do wspólnego działania. Zatem jakiekolwiek wypowiedzi tego pana nota bene byłego burmistrza Nysy nie są miarodajne. Jego zamysł bycia przy Kukizie była jedna….za wszelką cenę dostać si9ę do Sejmu, chocby na grzbiecie Kukiza i przejśc do własnych lodów.

  —————
  Co nie jest miarodajne w wypowiedzi p. Sanockiego na temat idiotycznego referendum?
  Admin

 2. Niepokorny said

  Akurat wiek emerytalny powinien byc wpisany do konstytucji, zeby utrudnic banksterom jego podwyzszanie. Z tym, ze powinien to byc przywilej, a nie nakaz.
  Nie kazdy ma prace jak p. Sanocki, dluzsze zycie wcale nie oznacza, ze dluzej mozna tyrac w kopalni czy na wysokosci. No chyba, ze p. Sanocki uwaza podobnie jak ex-prezydent, ze zawsze mozna wziac kredyt i zmienic prace.
  Co do reszty to zgoda. Pytan jest za duzo. Poza tym jestem pewien, ze frekwencja bedzie ponizej minimum, wiec d… z tego referendum bedzie.

 3. Boydar said

  Ośrodkom sprawującym do tej pory władzę rzeczywistą w Polsce obecna Konstytucja pasowała, każdy przekręt był możliwy i zgodny.

  Czyżby coś się w kwestii szofera zmieniło ?

  Referendum. Cokolwiek zostanie wyreferendowane, o ile będzie, Ruscy Szachiści to przewidzieli.

  Nie macie kart, chłopcy, już nie, zostały wam bite blotki. Góra waszej pierd.olonej piramidy nie jest już wasza, a na reorganizację nie macie ani sił ani środków. W dodatku szczury pędzą maić bramy, przecież zawsze tak było, taką macie krótką pamięć ?

 4. lopek said

  Te 15 pytań to taka zmyłka dla głupich tubylców. Pytania będą diametralnie inne o ile polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza w ogóle zdecyduje się na referendum.
  Słowem – konstytucję i tak zmieni się kiedyś pod obowiązujący etap mądrości – a głupim tubylcom – -jak zwykle – nic do tego.

 5. Antymarksista said


  „To jest robienie z ludzi kompletnych idiotów”! Karoń i Rola o pytaniach p. Dudy ws. konstytucji!
  58,538 views
  2.1K
  129
  Share
  wRealu24.pl
  Streamed live on Jun 14, 2018

 6. Czy chcesz pożyczyć pieniądze? jeśli tak, skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail: (dakany.endre@gmail.com) said

  Czy chcesz pożyczyć pieniądze? jeśli tak, skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail: (dakany.endre(a)gmail.com)

  Oferta pożyczki.

 7. hucpa said

  Z deszczu pod rynnę, konstytucyjną,..Winnicki z Braunem i spółką, żydowską wierchuszką Ruchu Narodowego, posługującą się narracją polską, najgorsze bękarty, Panem Bogiem, atakują stary układ żydowski, który się zjechał, by postawić nowy gmach żydowski, obwieszony w hasła narodowe, będący kolejną poczwarką tego samego, czyli ohydnego żyda.

  Bezczelne parchy, podszywające sie pod Polaków. Hitler mial racje. Parchy raus. WON od Polakow. . Do IShella.

 8. Re: 7 Hucpa

  Pokazcie mi Polaka panowie Winnicki, Braun, I inni, ktory bedzie Ministrem Skarbu, a powiem wam kim panowie jestescie I dokad zmierzacie…

  „Pokaz mi jak (I co) jesz, a powiem ci kim jestes”..

  „Pokaz mi swoich przyjaciol, a powiem ci kim jestes”…

  „Zadaj mi pytanie, a powiem ci dokad zmierzasz”

  „Pokaz mi jak piszesz, a powiem ci dokad zmierzasz”…

  Tak wiec, ja juz „przerabialem” te wszystkie patriotyczne „peany”, „obietnice” czy „dazenia” do stworzenia wolnej I niepodleglej Polski, ale NIGDY NIKT nie oznajmil jakich uzyje (uzyskania) do tego celu narzedzi…
  Czy nie jest to az nazbyt nagminne???…

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. przelotem said

  Re 6

  http://lowiczanin.info/magda-potrzebuje-pilnie-naszej-pomocy/

  tutaj masz sporą konkurencje
  i jeszcze coś takiego !

  ahmed
  9 maja 2018 at 10:02 · Reply

  witam, potrzebujemy 5 dawców nerki za rozsądną kwotę 550 000 $ w trybie pilnym.
  zainteresowana osoba powinna natychmiast skontaktować się z nami.
  email: drwalterhospital@gmail.com.

  dwa dni już wisi.. i nikt nie zwrócił uwagi.

  Gajówka to nie jest miejsce na takie wpisy ! .

 10. Mozets said

  Może ktoś z komentatorów i ludzi światłych , konstytucjonalistów, prawników, polityków, poda na tym forum jak powinny wyglądać (in extenso) pytania referendalne dot. zmian w konstytucji. Propozycje Prezydenta RP są rzeczywiście (nawet wg. mnie – choc nie jestem specjalistą w tej dziedzinie) niedobre. Ja mogę co najwyżej podać jak przystrzelać karabin wyborowy z lunetą , armatę czołgową i inną, jak wystrzelić samodzielnie rakietę operacyjno-taktyczną z głowicą jądrową. Itp. uzbrojeniowe tajniki. Natomiast szczerze chciałbym zobaczyć kilka dosłownie ( najwyżej 10) pytań, które uczyniłoby z Konstytucji RP nie zbiór pobożnych życzeń a dekalog polityczny i ustrojowy na 2 góra 3 stronach maszynopisu.
  kpt. Marek Mozets specjalista uzbrojenia (jnwsws).

Sorry, the comment form is closed at this time.