Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lanie w kaczy kuper, a nie rozpoznanie walką

Posted by Marucha w dniu 2018-06-22 (Piątek)

Szlaban w Białym Domu dla prezydenta Dudy w sytuacji, gdy prezydent USA spotyka się nawet z wyklętym na Zachodzie przywódcą KRLD, wywołał panikę w szeregach pisowskich. O konieczności rewizji nowelizacji ustawy o IPN mówią już nie tylko panowie Gowin i Czaputowicz, ale także doradca prezydenta Dudy – prof. socjologii Andrzej Zybertowicz.

Użył on zdumiewającej argumentacji, która – jak przypuszczam – zostanie wkrótce podana do wierzenia twardemu elektoratowi gazetopolskiemu i radiomaryjnemu. Otóż stwierdził on, że nowelizacja ustawy o IPN i to co w jej następstwie się stało było “rozpoznaniem walką”.

Przypominam, że rozpoznanie walką (razwiedka bojem) to taktyka armii sowieckiej z okresu drugiej wojny światowej polegająca na przeprowadzeniu przez wydzielony oddział ataku na linie wroga – z reguły ataku samobójczego – którego celem było ujawnienie pozycji ogniowych i potencjału bojowego przeciwnika.

Socjolog Zybertowicz, którego nigdy nie uważałem za osobę poważną, sugeruje tym samym, że taki miał być rzekomo cel PiS-u w wypadku nowelizacji ustawy o IPN, a teraz następuje wycofanie się na z góry przewidziane pozycje.

Otóż nie. To nie było rozpoznanie walką. To było lanie w kaczy kuper na oczach całego świata. Nastąpiła doszczętna kompromitacja pisowskiej polityki zagranicznej oraz rachub geopolitycznych “prawicy niepodległościowej”. Rachub opartych nie na realiach, ale na wierze w wartość sojuszu z USA, Izraelem i Ukrainą oraz na wierze w istnienie takiego sojuszu.

Po takiej kompromitacji w każdym normalnym kraju nastąpiłoby zejście ze sceny politycznej skompromitowanej formacji. Tym bardziej powinno to nastąpić po dochodzących z kręgów władzy głosach w sprawie rewizji nowelizacji ustawy o IPN. Ale nie nastąpi, ponieważ elektorat PiS jest jeszcze bardziej niezdolny do krytycznego myślenia niż elektorat liberalny.

Bohdan Piętka
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 11 to “Lanie w kaczy kuper, a nie rozpoznanie walką”

 1. lopek said

  Tę ustawę polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza pisała pod dyktando Izraela – więc tubylcom dokopano także i za pomocą owej ustawy – co z góry było zaplanowane. W związku z powyższym pozostaje pytanie – kto bardziej nienawidzi Polaków – czy polskojęzyczne dzieci szatana żrące na co dzień polski chleb – czy też obcojęzyczne dzieci szatana?

 2. jazmig said

  Ta ustawa spełniła bardzo ważną rolę: uświadomiła ona Polakom, że Izrael jest wrogiem Polski, a przyjaźń jankesów jest jedną wielką lipą.

  Natomiast PiS na polecenia jankesów łasi się i mizdrzy do syjonistów, podobnie jak do banderowców, zamiast im powiedzieć: spadajcie. Polska nie ma żadnych interesów w Izraelu, ani na Ukrainie, więc nie musimy się z nimi cackać.

  Węgry nie zawahały się wypieprzyć Sorosa, znanego żydowskiego grandziarza, ani rozpocząć wojnę dyplomatyczną z banderowcami, blokując im wszystko w NATO.

  Natomiast pisowskie cioty padają plackiem przed syjonistami i banderowcami i skamlą o łaskę.

 3. Marek said

  ad1, ad2 – brawo

 4. Rajd na Dieppe said

  Rozpoznanie bojem (recon by fire) , to taktyka powszechnie używane przez zachodnich aliantów i przypisywanie jej ekskluzywnie Sowietom to jeden z wielu przykładów kształtowania w Polakach zniekształconej wizji historii, zwłaszcza w zakresie demonizowania wschodniego sąsiada.

 5. hucpa said

  Polski żyd chciałby zabezpieczenia zdobyczy przed żydem międzynarodowym, a wara, po pierwsze siedzicie tu, z naszego nadania, won, możecie ugryźć i przeżuwać ale zdobycz jest nasza. To tak w skrócie.

 6. Rokitnik said

  ad 3. Panie Marku, zadne brawo !
  MY jestesmy z racji ”wyborow tych a nie innych ” w czarnej d…polityki, spraw spolecznych, obronnosci, finansow ( depozytow, srodkow zdeponowanych gdzie indziej ) i…dlugo by wymieniac kamienie trzymajace nas w niewoli?
  Wskazanie SPRAWCY ( jak wyzej) nie rozwiazuje spraw egzystencji Polski po spodziewanym i wielce p.podobnym TOTALNYM BOJKOCIE Miedzynarodowym, w przypadku tompniecia w ktorejs z tych agend. Probowali stawiac sie Francuzi, Szwajcarzy, Irlandczycy, Grecy…i dlugo by wymieniac tych, ktorym TO sie nie udalo? Jakze MY bez faktycznej wladzy wykonawczej i sluzb OCHRONY Pastwa, mielibysmy sobie dac rade?
  I to w stuacji nacisku Sanchedrynu, obecnosci Yankesow w Kraju, zarzuceniu relacji z Rosja, Bialorusia, Litwa….zeby tylko tych wymienic?
  Pan Jasko z Toronto pisze ( od lat), co nalezaloby zrobic dla niezaleznosci finansowej. Ja
  zwracam uwage na porywanie sie z motyka na slonce wszystkich piszacych i wkur**wionych, w stylu; musimy, wyperd***my, skonczmy z pasoZytami, etc.
  Panie Marku, w TYM stanie rzeczy potrzebne sa KADRY myslace przyszlosciowo, a takich opisujacych mizerote powszechna /aczkolwiek przyozdobiona grilem, pifkiem i swoistym uporzadkowaniem ulicy / liczyc mozna na peczki, – lacznie z Narodowcami i p.Jablonowskim..obecnym trybunem ludu.?
  Ps. z grzecznosci do p.Maruchy milcze o kondycji spolecznej spoleczenstwa zachwyconego ” dobra zmiana ” !?!

 7. jaja said

  Juz tak ta pelzajaca przed mocodawcami wladza sie skompromitowala, i obrzydla superdawcom doszczetniem ze nawet Duda nie zostal zaszczycony audiencja w toalecie w B.D. Gdyby Trump byl za potrzeba to doszloby do upragnionego spotkania i Duda moglby sie pochwalic, ze laske robil Trumpowi.

 8. Sebastian said

  przykład rozpoznania walką, choćby Monte Casino.

  Odpowiedź Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka w związku z oświadczeniem Honorowego Prezesa IHRA (Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście) prof. Yehudy Bauera

  Honorowy Prezes IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance) prof. Yehuda Bauer w oświadczeniu z 31 stycznia 2018 r., komentując nowelizację ustawy o IPN, stwierdził m.in., że „uporczywe powtarzanie przez rząd polski postulatu, uznanego przez praktycznie wszystkie Ośrodki Badań i Memoriały zajmujące się Holocaustem – z pewnością przez wszystkie główne centra w Jerozolimie, Waszyngtonie, Amsterdamie, Paryżu (i innych miejscach), stowarzyszone z IHRA – wydaje się ukrywać prawdziwy cel ustawy, który sprowadza się do ataku na wolne badania nad Holocaustem w Polsce”.

  Ponadto prof. Bauer zaznaczył, że „muzeum utworzone w Markowej przedstawia naród polski jako naród ratujący Żydów, co jest rażącym kłamstwem”.

  Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek informuje w piśmie adresowanym 5 lutego 2018 r. do Prezesa IHRA, że „w kwestii badań historycznych IPN z całą stanowczością podkreśla, że badania naukowe w Polsce były, są i będą wolne od ograniczeń i żadne obowiązujące i będące w procedowaniu przepisy tego nie zmieniają”.

  Odnosząc się do stwierdzenia dotyczącego historii społeczności żydowskiej w Markowej, Prezes IPN informuje, że „Instytut Pamięci Narodowej jako pierwszy podjął badania dotyczące mordu na Żydach w ramach niemieckiej Akcji Reinhardt w tej miejscowości oraz udziału miejscowej ludności polskiej w wyszukiwaniu Żydów. Wynikiem tego było opublikowanie w 2014 r. obszernego artykułu dr. Mateusza Szpytmy, ówczesnego pracownika Oddziału IPN w Krakowie, obecnie Zastępcy Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej „Zbrodnie na ludności żydowskiej w Markowej w 1942 roku w kontekście postępowań karnych 1949–1954”.

  „Chcielibyśmy zaznaczyć, że pojawiły się inne publikacje dot. Akcji Reinhardt w Markowej, niestety nie uwzględniły opublikowanych wcześniej ustaleń IPN w tej sprawie. Załączamy niniejszy artykuł w języku polskim oraz robocze tłumaczenie w języku angielskim. Zaznaczmy również, że sprawa, o której Pan Profesor pisze, jest ujęta w scenografii Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej” – czytamy w piśmie dr. Jarosława Szarka.

  jakieś pytania ???

  https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/46930,Odpowiedz-Prezesa-IPN-dr-Jaroslawa-Szarka-w-zwiazku-z-oswiadczeniem-Honorowego-P.html

 9. lewarek.pl said

  A dlaczego to Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów jest w jakiejś zapadłej Markowej, a nie w centrum Warszawy?

 10. peacelover said

  …” dobre ” jest tylko to, co jest dobre dla zydow…!!
  …a ” prawda ” jest tylko takie stwierdzenie, ktore faworyzuje zydow… !!

  Zdaje sie , ze niektorzy dyskutanci zapomnieli o tym oczywistym , a ponurym fakcie !!!(?)

 11. Władysław Dębczyk said

  Oczywiście iż powinno być natychmiastowej zejście ze sceny politycznej PiSu za taką debilna polityke…..ale…..to oznaczało by wejście na scenę stronnictwa pruskiego, reprezentowaneho przez V kolumnę (PO+PSL+Nowoczest i przydatki). Tak więc jestesmy w klinczu

Sorry, the comment form is closed at this time.