Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Medyczna tyrania w Polsce: noworodek pilnowany przez uzbrojonych policjantów w szpitalu

Posted by Marucha w dniu 2018-06-22 (Piątek)

Rodzice nowo narodzonej Klary odmówili zgody na zabiegi profilaktyczne u noworodka, czyli szczepienia i podania witaminy K. Znany warszawski Szpital Bielański w odpowiedzi na to wezwał policję i wysłał pismo do sądu.

Dopiero wieczorem rodzicom przedstawiono wyniki badań i dowiedzieli się, że dziecko wymaga antybiotykoterapii, na którą się zgodzili.

Matki z dzieckiem przez kilka dni pilnowało dwóch uzbrojonych policjantów [Nie mają skurwysyny innych zadań dla policji? – admin].

Stowarzyszenie STOP NOP i środowisko wspierających rodzinę ludzi zapewniło rodzinie wsparcie prawne oraz zebrało środki na przeniesienie rodziny do prywatnego szpitala. Do tego jednak nie doszło.

Media poinformowane przez szpital przedstawiły inną wersję wydarzeń, że rodzice nie zgodzili się na antybiotyk i chcieli uciec.

– My nie podejmowaliśmy żadnych prób ucieczki z tego szpitala. W ogóle coś takiego nie było naszym zamiarem. Chcieliśmy wszystko zakończyć spokojnie. Doprowadzając do sytuacji, gdy będziemy mogli placówkę zmienić na inną, gdzie będziemy mogli się czuć bezpiecznie – relacjonował Wojciech Borys, ojciec dziewczynki.

– Policja została wezwana około godziny 16. A my zostaliśmy poinformowani o konieczności podania antybiotyku o godzinie 19. I w momencie kiedy była mowa o podaniu tego antybiotyku, już była policja na korytarzu i dano nam kwadrans na podjęcie decyzji, na wyrażanie zgody na podanie tego antybiotyku. Nie było nawet cienia myśli z naszej strony, że moglibyśmy odmówić podania tego antybiotyku – podkreślał.

Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziny, krytycznie ocenił wydarzenia ze Szpitala Bielańskiego podczas konferencji prasowej w dniu wypisu Klary z mamą.

– W tym wypadku interwencja sądu i ograniczenie w tej sytuacji władzy rodzicielskiej są nieuzasadnione. Do tego prawdą jest, że do dziś dnia mama nie otrzymała postanowienia. Nie wiem, na jakiej podstawie jest przetrzymywana w szpitalu. Z jakiego powodu w tym szpitalu przez parę dni znajdowali się funkcjonariusze policji, budząc jej niepokój. Jest to sytuacja w państwie prawa niedopuszczalna.
[Dobrze, że nie spałowali rodziców, a przy okazji noworodka. – admin]

– Moja partnerka znosi to bardzo ciężko. Przebywa w tej chwili w pokoju z innymi pacjentkami. Gdy była wzywana policja, była z nimi. Patrzyły na nią jak na osobę, której należy się bać. Myślały, że to osoba groźna ze względu na to, że pilnuje nas policja – tłumaczył ojciec dziecka.

– Dochodziło do takich absurdalnych zdarzeń, że mama, która udaje się do toalety na oddziale noworodkowym, jest śledzona przez funkcjonariuszy policji – dodał pełnomocnik.

– Uważam, że taka sytuacja jest niedopuszczalna i bardzo mi przykro jako rodzicowi, że w pierwszych godzinach po urodzeniu dziecka ja i moja partnerka musieliśmy przeżywać takie doświadczenia – podkreślił Wojciech Borys.
– Pani doktor, która powiadomiła policję, sama sobie zdaje sprawę, że postąpiła zbyt pochopnie, że cała sytuacja może przede wszystkim zaszkodzić opinii szpitala. Do tej pory szpital miał dobrą opinię. Zresztą na tej podstawie ten szpital wybraliśmy. Teraz tego żałuję.

Dramatem jest, że rodzicom nie podano podstawy prawnej, na mocy której ograniczono ich wolność. Że szpital zaprzeczał, że ojciec jest ojcem dziecka, mimo że potwierdziła to matka. Dramatem jest, że nie uszanowano prawa opiekunów małego pacjenta do świadomej zgody i zamiast je realizować, lekarze powiadomili policję i sąd. Będziemy informować o decyzji sądu w tej sprawie. Termin nie został jeszcze wyznaczony.

Jeszcze w kwietniu doszło do podobnej sytuacji w tym samym szpitalu. Rodzice przyjechali z gorączkującym dzieckiem po pomoc. Tam musieli się zgodzić na przyjęcie na SOR, ale lekarz zapewniał ich, że nie jest to równoznaczne z przyjęciem na oddział. Kiedy wypłynął temat szczepień, a dziecko nie było szczepione według obowiązkowego kalendarza, lekarz powiadomił sąd. Rodzice udali się po pomoc do innego szpitala, ale byli poszukiwani przez policję, a wkrótce również odbędzie się posiedzenie sądu rodzinnego.

Historia Alfiego Evansa, wbrew woli rodziców decyzją sądu odłączonego od aparatury wspomagającej oddychanie, pokazała, do czego prowadzi kult medycznej tyranii. Jednak osoby, które myślą, że Polska jest od niej wolna, są w błędzie. Dochodzi do sytuacji, gdy szpital staje się więzieniem dla dziecka i rodziców podobnie jak w Liverpoolu. Strzeżcie swoich praw rodzicielskich! Strzeżcie swoich dzieci, które w obecnym systemie są tylko towarem.

Głęboko wierzę, że historia Alfiego – małego wojownika – będzie początkiem koniecznych zmian. Jego imię będzie na jednym z transparentów niesionych przez tłum 2 czerwca 2018 r. na ulicach Warszawy i innych państw. O tym więcej za tydzień oraz na stronie http://www.stopnop.com.pl/protest

Justyna Socha
https://warszawskagazeta.pl

Komentarzy 39 to “Medyczna tyrania w Polsce: noworodek pilnowany przez uzbrojonych policjantów w szpitalu”

 1. gość said

  Rodzice pozywają Polskę za powikłania po szczepieniu dziecka. Chcą milion złotych odszkodowania

  Milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę w wys. 2 tys. zł miesięcznie chcą dla swojego dziecka rodzice, którzy pozwali Polskę za trwały uszczerbek na jego zdrowiu. Jak twierdzą powikłania miało wywołać szczepienie przeciwko gruźlicy. Pozew został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Według pełnomocnika rodziny, to pierwszy pozew przeciw Polsce ws. niepożądanych skutków poszczepiennyc

  – Rodzice, których dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek szczepień, zamierzają wykazać odpowiedzialność Skarbu Państwa za ten skutek. Są zdania, że skoro państwo wprowadziło obowiązek szczepienia dziecka w pierwszej dobie, a oni się do niego zastosowali, to państwo powinno wziąć na siebie za to odpowiedzialność – powiedział „Rzeczpospolitej” mec. Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziny.

  Lekarze w tym przypadku potwierdzili związek szczepienia z chorobą dziecka.

  Mecenas podkreślił, że to pierwszy pozew przeciwko Polsce ws. niepożądanych skutków poszczepiennych. Do tej pory rodzice pozywali firmy farmaceutyczne, przychodnie lub szpitale i lekarzy.

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-06-18/rodzice-pozywaja-polske-za-powiklania-po-szczepieniu-dziecka-chca-milion-zlotych-odszkodowania/

 2. maasteer said

  Mówiła mi ostatnio jedna osoba, która jest mocno zaangażowana w ruchy pro-life, że Socha chce wejść do knesejmu i sprzedaje swoich ziomali na prawo i lewo a ten szykowany przez nią projekt ustawy to lipa, która dopiero wprowadzi szczepienny holokaust. Nie wiem na 100 proc czy te informacje są wiarygodne, ale nie widzę powodu dla którego miałaby ona kłamać.

  Jak to było???

  Was Polaków nie będzie ….

 3. maasteer said

  A skoro się tak o nas martwią i wiedzą co dla nas najlepsze to nich zlikwidują limity na świadczenia zdrowotne w Narodowym Funduszu Zagłady i kolejki do lekarzy i specjalistów poprzez zwiększenie (bez ograniczeń) środków na to..

  Dziwne że na szczepienia nie ma ograniczeń i kasy nie brakuje … ??

  Ludzie zdrowi nie sa nikomu potrzebni. Medycyna to takie zarządzanie objawami – leczyć, ale nie wyleczyć, a na pewno nie uzdrowić.

  Przez nieokaleczanie neurologiczne dzieci, zwane odmową szczepień, kartele farmaceutyczne tracą ogromną kasę. Raz za same szczepienia, a kolejne wiele razy przez to że ludzie mniej chorują i „leków” nie kupują.

 4. maasteer said

  „Dramatem jest, że rodzicom nie podano podstawy prawnej, na mocy której ograniczono ich wolność.”

  Podstawą prawną jest oczywiście znaczny nadmiar gojów w państwie Polin, którzy zostali przeznaczeni do utylizacji jako element zbędny.

  Ten przymus szczepień kojarzy mi się z nazistami odbierającymi dzieci w obozach koncentracyjnych do różnych badań i doświadczeń – Mengele.

  To jest taka podgotowka – dziś krzyczą: o ten i tamten niezaszczepiony, a jutro będą krzyczeć, że do tego niezaczipowany!! A do tego gotówką płacą zamiast kart używać.

 5. Kura domowa said

  Panie maaster, w przedszkolu mojego dziecka wisi karteczka zachęcająca do bezpłatnego szczepienia przeciwko pneumokokom. Jeszcze 2 lata temu taka szczepionka kosztowała 200 zł.

 6. maasteer said

  Mam nadzieję, że Pani się na to nie skusi. Ja bym nawet zapłacił te 200 zeta, żeby mi tylko wpisali, że zaszczepili i wywalili te ścierwo do kosza – ale nie ma tak dobrze 🙂

 7. hucpa said

  Żebyście wiedzieli, co żydowska mafia, przebrana w białe kitle wyprawia, począwszy od sodo-komunizmu, gdzie mieli właściwie wolna rękę w operacjach, jak rozebrać na części osobnika, to by wam kopary opadły na beton.

  To popłuczyny, które wyłażą jak wesz z tego uczonego w truciu i mordowaniu syndykatu, w dodatku opłacanego z podatku dochodowego. Raj zbójom na ziemi, piekła nie ma. Każdy potencjalny pacjent u żyda, ofiarą losu nieświadomą, dzięki zasrancel media, swego marnego położenia, znajdując się pod piecza żydów, ubranych w biały lub czarny kitel. Judasze.

 8. Kura domowa said

  Panie maaster, nigdy w życiu! Choć za rok będę musiała iść z dzieckiem na przymusowe szczepienia a naprawdę nie chcę. Nie stać mnie na adwokatów, i nie wiem, co robić.

 9. Kura domowa said

  Jak to jest , ze za tej okrutnej komuny dzieci były zdrowe po szczepieniach?

 10. maasteer said

  Ad 8 Kura Domowa
  Na razie nie są „przymusowe”

  Wystarczy wejść na strony prowadzone przez przeciwników szczepień, a tam wszelkie procedury odmowy są wyłożone jak na dłoni. Wszelkie takie rozmowy warto nagrywać – w przychodniach walą kardynalne błedy proceduralne.

  Po pierwsze nie podpisywać żadnej zgody bo zgoda to wzięcie na siebie wszelkiej odpowiedzialności za wstrzykiwane dziecku ścierwo.

  Po drugie niech ci co tak na to nalegają niech podpiszą oświadczenia, że to co wstrzykują jest bezpieczne, przebadane, że znaja pełny skład. A jak składu nie znają to znaczy, że chcą przeprowadzić eksperyment medyczny, a to – póki co – jest jeszcze zabronione.
  A jak powiedzą, że znają skład to niech oświadczą, że szczepionka nie zawiera związków kancerogennych i neurotoksyn.
  A do tego niech udostępnią ulotkę po polsku. A jak dadzą ulotkę to wówczas zażyczy Pani sobie dodatkowo charakterystykę produktu leczniczego – równiez po polsku.

  I trzeba zapytać, czy zrobią dziecku odpowiednie badania przed szczepieniem – jest to w ulotkach wielu szczepionek,

  Bo oni nie wiedzą, czy dziecko ma zaburzenia odporności, przeciwciała czy też inne przeciwskazania

  Dotychczasowe moje doświadczenie pokazuje, że nikt Pani niczego nie podpisze i niczego nie udostępni, a w dużej mierze się odpierd…lą

  link przykładowy:
  Pytania do lekarza, zanim zaszczepisz dziecko

  https://astromaria.wordpress.com/2015/03/17/pytania-do-lekarza-zanim-zaszczepisz-dziecko/

  I odwagi trochę 🙂 !

 11. maasteer said

  Ad 9 K. D
  Nas kiedyś szczepili innymi, znacznie mniej toksycznymi szczepionkami, których terminy ważności były znacznie krótsze.

 12. Re: Artykul…

  A jak to dawniej bylo? Kobiety rodzily w domach I ludzie umierali w domach…
  A teraz? „Gojom” sie szpitali zachcialo I z byle kaszlem I goraczka „wala” dzwiami I oknami do przychodni. We lbach sie „gojom” popier…olilo z ta „nowoczesnoscia” I zakupy musza tez robic w „supermarketach”…, bo to nowoczesnie, no bo jakze to tak, robic zakupy w osiedlowym sklepie…Co na to „towarzystwo” by powiedzialo…

  To samo z bankami…”Goje” musza trzymac „zaskurniaki” koniecznie w banku, a w „sperm-marketach” placa kartami elektronicznymi…No bo jakze inaczej placic, jak nie „karta”……Co by „towarzystwo” powiedzialo…Wtecznicy jacys, albo „ciemnogrod”…

  I tak k…rwa przeskakujemy z „galezi na galaz” by sie „pokazac”…jak „miche” czy „autko” kupic na „kreche” od lichwiarza…
  „Sie wie, sie ma… Sie pije..sie wyglada”…I na scianie „plazma” musi byc…Bez firanek w oknach, no bo sasiedzi tez musza ogladac „niekonczace sie seriale”…

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. hucpa said

  Dr. James Bradstreet został wyłowiony z rzeki Rocky Broad w okolicy jednej z miejscowości w Karolinie Południowej. Był specjalistą od szczepień, naukowcem który powiązał szczepienia z autyzmem, dzięki niemu firmy farmaceutyczne musiały zapłacić miliony odszkodowań. Wiele dzieci uratował. Został znaleziony z raną postrzałową piersi. Wdzięczni rodzice zrobili zbiórkę pieniędzy na odnalezienie sprawców,. znajdą ?

 14. emeryt said

  Do tematu – „perełka” znaleziona w necie :

  Z prasy niezależnej (archiwum)

  Zagłada Polski

  Okryci tajemnicą, dziesięciu okrutnych, bezlitosnych mężczyzn tworzy „ukryte koło” (Inner Circle) spisku iluminatów. Michehva nawiązał do sytuacji w Polsce. ;Nie chcę narzucać moich metod w niszczeniu naszych wrogów – ciągnął dalej Michehva – ale wiedzą wszyscy, czego moi ludzie dokonali w narodzie polskim. Trzy wielkie mocarstwa przez pokolenia nie mogły złamać ducha tego narodu. Moi ludzie w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do tego, że naród ten – pod naszym dyktandem – idzie do Unii Europejskiej jak nasza zawszona hołota szła (też pod dyktando) do „łaźni” hitlerowskich. W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu z Polaków wierzy w to, że to ich ojcowie mordowali naszą hołotę. Polacy, dopóki mają czym napchać swoje zwierzęce żołądki, to nic nie robią, tylko jak bezmyślne cielęta patrzą w nasze okienko, w którym widzą świat i siebie takimi, jakich my im przedstawiamy. A jak już nie mają za co kupić żarcia, to się wieszają, trują, skaczą z pięter na bruk. Nie minie wiele czasu, a świat zapomni, że istniał kiedyś naród polski. Wroga trzeba najpierw uśpić, a później niszczyć go szybko, z całą bezwzględnością, aby nie zdążył się obudzić i zerwać do walki” -zakończył triumfalnie Michehva. „Wiemy, że znajomość historii swoich przodków czyni naród – ciągnął dalej Zoran. Wielki Mistrz Michehva doprowadził do tego, że np. Polacy nie znają swojej historii nawet sprzed 50 lat. Ale znajomość katolickiej doktryny i zasad postępowania czyni katolików. A moi ludzie doprowadzili do tego, że obrzędy katolickie zamieniają się w teatry i to gorszego gatunku. A co u nich z Dekalogiem, który jest podstawą postępowania wierzących? Moi ludzie zamieniają katolikom Dekalog na sodomię I eutanazję. Już nic u nich nie ma stałego, obowiązującego. Katolicy masowo połykają przynętę nazywaną „reformą soborową”, „wyzwoleniem człowieka”.
  Genialność moich ludzi doprowadziła do tego, że nasi wrogowie sami się wyniszczają. Nie musimy zadawać sobie trudu, jak to robiliśmy w Rosji i wszędzie tam, gdzie zdobyliśmy władzę pod hasłem wyzwolenia ludu. A czyż ślepa wiara Polaków w Unię Europejską nie jest w dużej mierze także dziełem moich ludzi na stanowiskach kościelnych? Czy Wielki Mistrz Michehva nie widzi, że zniszczenie w Polakach instynktu samoobrony nie jest tylko dziełem jego ludzi? Czy muszę tu przypominać, że moi ludzie we władzach kościelnych w Polsce przez swoje genialne nauczanie niszczą w Polakach wolę walki? Nasi niepoprawni ortodoksi – na rozkaz rabinów szli bez oporu do obozów śmierci. Polaków już nie musimy wysyłać do obozów zagłady. My im tylko odbieramy wolę walki, a nasi mędrcy stwarzają im takie warunki, że sami nie chcą dłużej żyć. Odbierają życie swoim dzieciom i sami popełniają samobójstwo. To jest niesłychane w historii. To jest mądrość, aby naszych wrogów doprowadzić do takiej depresji i braku wiary w siebie. Takiej mądrości brakowało naszym mędrcom przez tysiące lat.
  …Nawiązując do swoich obaw, Zoran mówił dalej: „W narodzie polskim ciągle zauważamy tu i owdzie odruchy, które mogą spowodować wybuch wulkanu. Są to objawy buntu jako skutek gwałtownego wyniszczenia narodu, w którym ciągle drzemią ogromne ukryte siły. Nasi ludzie ciągle rozładowują te odruchy buntu. Ale dopiero wejście tego bydła do Unii Europejskiej obezwładni ich całkowicie. W Unii Europejskiej Polacy będą jak wynędzniała mysz w pazurach wielkiego kota. Po ich wejściu do Unii Europejskiej będzie zależało tylko od naszego humoru, jak długo pozwolimy im konać w jękach w śmiertelnym przerażeniu.
  Niebezpiecznych dla nas patriotów można „kupić”. Zależy tylko, za ile, co też ciągle robimy. A których nie możemy „kupić”, mamy dzisiaj wypróbowane sposoby, że tacy umierają „na zawał serca” albo w „wypadkach”. Tacy ciągłe znikają z tej ziemi i z ludzkiej pamięci. Bezmyślne masy przyjmują to jako naturalne” – mówił dalej Zoran.
  „…Moi ludzie doprowadzili do tego, że masowe sprowadzenie do Polski niezdrowej żywności z krajów Europy Zachodniej uważane jest za gest dobrodziejstwa władz Unii Europejskiej. Żywność ta tak otępia i zatruwa Polaków, że nie są zdolni do żadnego zrywu, który zagrażałby władzy moich ludzi w tym kraju. A ostatnio „gwoździem do trumny” Polaków jest zakup przez władze szczepionki z zawartością rtęci. Za tę decyzję należy się wielka nagroda naszemu pełnomocnikowi na Polskę” – powiedział podniecony Michehva.
  „.. .Wiem, że wszystkim tu obecnym szczególnie leży na sercu oczyszczenie Polski z narodu, który daleki jest od uznania naszego boga światłości Lucyfera – ciągnął dalej Michehva. – Dlatego moi ludzie wprowadzają tam genialne akcje, które złożą do grobu nawet pamięć o tym narodzie. Przez media zniszczyliśmy ducha tego narodu, a przez zaplanowany głód kierujemy myśli Polaków ku samobójczym sznurom.
  …A najważniejsze, że nasz pełnomocnik na Polskę wynajduje coraz to nowe sposoby obezwładnienia tego bydełka, które ciągle wierzy w swojego Chrystusa.”

  – (fragmenty) Kurier Codzienny, Chicago 3-5.10.2003

 15. troll polonii said

  Na tym polega kapitalizm. Na zysku.
  I wymuszaniu zysku.

  W Polsce jest stanowczo za duzo entuzjastow usankcjonowanego dzieciobojstwa.

 16. lopek said

  „…A najważniejsze, że nasz pełnomocnik na Polskę wynajduje coraz to nowe sposoby obezwładnienia tego bydełka, które ciągle wierzy w swojego Chrystusa.””
  Koniec cytatu.
  Jezus Chrystus rządzi w Niebie na Ziemi rządzi Szatan za pomocą swoich dzieci – więc pytam się – dlaczego Polacy maje nie wierzyć w Jezusa Chrystusa? Tylko wiara w Boga nie pozwala Szatanowi – tutaj na Ziemi – do końca przerobić ludzi stworzonych przez Boga na swoje odchody. Ponadto Szatan nie jest w stanie postawić szlabanu na Niebo żadnemu człowiekowi stworzonemu przez Boga.

 17. Abc said

  Może będzie w przyszłości jakąś dużą szychą że une go tak pilnują, począwszy od wieku „jamochłonowego”.

 18. VAV said

 19. VAV said

  Prawo przyczyny i skutku czyli co zasiejesz to zbierzesz w przypadku Jaroslawa Kaczynskiego ktory ma krew polskich dzieci na swoich rekach, zadzalalo szybko, rak powoli go zżera.

 20. Re: 15 Troll Polonii

  Czy zaraz sie dowiemy od Trolla Polonii, ze w/g „kapitalizmu” : „czas to pieniadz???”

  Kapitalizm nie jest oparty o zysk…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Polski punkt widzenia said

  (14) Emeryt

  Kto nie docenia inteligencji przeciwnika (w tym przypadku Polaków) lub tę inteligencję lekceważy – sam jest głupcem … to moje podsumowanie tych żałosnych, żydowskich wypocin a raczej bezkrytycznego i przedwczesnego, a przede wszystkim zbrodniczego, żydowskiego triumfalizmu …

  Przypomnę stare polskie przysłowia:
  „kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada” oraz „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni” …

 22. NICK said

  Mimo żem świadom pewnych dobrodziejstw.
  Wsze szczepionki weg.?!?

 23. Zbigniew Kozioł said

  Nie wszystko musi być dokładnie tak, jak opisane w artykule. Mam znajomą pielęgniarkę która dokładnie tam pracuje. Oto co ona mi napisała (nie zamierzam ustosunkowywać sie do tego);

  —–
  (… usunięte na prośbę użytkownika – admin)

 24. Zbigniew Kozioł said

  Ludzie kochane… Panie Marucha…. prosiłbym bardzo, aby Pan usunął mój wpis pod @23. Powiedzmy… powiedzmy że zamieściłem to bez zgody mojej znajomej…

 25. Listwa said

  @ 16 Lopek

  Słusznie pan pisze, tylko bez tego „Jezus Chrystus rządzi w Niebie na Ziemi rządzi Szatan ”

  Chrystus rządzi wszędzie, a szatan tylko tam gdzie mu ludzie pozwolą miec wpływy, poprzez swoje grzechy naiwność głupote.

 26. Re: 25 Listwa.
  Obawiam sie, ze szatan funkcjonuje za przyzwoleniem Samego Boga do testowania ludzi (kuszenia, korumpowania, grzeszenia, itd. itd., itd…) co w tym przypadku ludzie maja g…no do pozwalania na dzialania szatana, bowiem to Bog dal mu wladze, a nie czlowiek…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. Listwa said

  @ 26 jasiek z toronto

  Są ludzie którzy sami wybierają szatana dla swych ziemskich korzyści, są też tacy którzy sami leca za przyjemnosciami i egzaltacją jaka jest w niektórzych grzechach. Pan Bóg dopuszcza to , bo szanuje ich wolną wolę, ale na to nie pozwolił. Co nie oznacza że na ziemi rządzi szatan i może sie nie ogladać na to co Pan Bóg sądzi. .

 28. NICK said

  Rzekłbym.
  Bóg Nasz.
  Pan Nasz.

  Dał wolną wolę.
  Także lUCYFEROWI.

  Jest to ograniczone.

  My?
  Granic nie znamy.

 29. Tak, Panie NICK. W fizyce, czego nauczyłem się już bardzo dawno temu, najważniejsze jest znać granice (ograniczenia, warunki brzegowe) aby jakikolwiek problem z sensem rozwiązać. Problemy (zadania na przykład podręcznikowe) rozwiązuje się od końca: co wynika z tego, że ja nie mogę czegoś nie zrobić?

  Jeśli ktoś ograniczeń nie zna i nie rozumie, to problemu nie rozwiąże. Zagubi się. Nie jest bowiem efektywne pójście drogami na oślep których nie znamy. Stąd te (można tak sobie myśleć) kulturowe czy religijne nakazy i zakazy. Można być wierzącym lub nie, ale jeśli ich się nie postrzega i nie szanuje, to życie marne. Cała kultura, upadająca teraz, polega na tym, że narzuca nam ograniczenia.

 30. NICK said

  Tak. Zbigniewie Panie.
  Dobrze, że Pan jest.

 31. Re: 27 Listwa…\
  To ze ludzie wybieraja zlo czy dobro, to zupelnie inna sprawa od tego o czym ja napisalem.
  Wladze nad szatanem ma Bog I to ON decyduje na jakie posuniecia wobec ludzi szatan moze sobie pozwolic, bo gdyby nie mial zadnych ograniczen, to zapewne juz by nas (ludzi) nie bylo na tej ziemi…Jesli juz…
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. Listwa said

  @ 31 jasiek z toronto

  Jeśli szatan działa, to jest to możliwe jedynie za przyzwoleniem Pana Boga.

  „tym przypadku ludzie maja g…no do pozwalania na dzialania szatana”

  – co nie zmienia faktu , ze mają ludzie do pozwalania na szaleństwa szatana, godząc sie na grzech, głupote , lekkomyślnośc.
  Pan Bóg ma szereg innych mozliwości testowania , a dokładniej uświadamoania człowiekowi grzechu i zła jaki czyni, , niż .dopuszcaanie szatana bezpośednio do człowieka.

  Nie należy wszystkiego zwalac na szatana, najpierw własne niedoskonałosci w kolejce stoją, którymi trzeba się zając. Bo to one powodują pokusy. Pan Bóg nie podlega sam pokusie i nigdy do zła nie kusi- jest to prawda ewangeliczna.

 33. Re: 32 Listwa…
  Nie dogadamy sie…

  Ja nawiazuje do zwierzchnosci a pan do niedoskonalosci czlowieka jako dziela skonczonego…

  Prosze nie zapominac o tym, ze lucyfer nie jest sam, ale ma do dyspozycji 1/3 upadlych aniolow, ktorzy mu sluza oczywiscie w ramach dopuszczonych przez Stworce, co w tym przypadku czlowiek staje sie (lub moze stac sie) jego ofiara (zdobycza) jesli poprzez kuszenie (bez bicia, torturowania I jakiejkolwiek przemocy) niezbywalnym prawem wolnej woli zgodzi sie DOBROWOLNIE na lucyfera sluzbe…

  Owszem, Bog obdarzyl czlowieka wieloma zdolnosciami, jak rowniez zostal ostrzezony przed dzialaniem Zlego podczas swej pielgrzymki zycia w czasie…

  I tutaj mozna smialo zadac proste pytanie: „W jakim celu Bog stworzyl Czlowieka???”
  (Czlowieka niedoskonalego, a obdarzonego, Czlowieka jako odzwierciedlenie Samego Boga, Czlowieka zyjacego w okreslonym (zamknietym) czasie, Czlowieka jako dziela skonczonego)…

  Wniosek: Smierc Czlowieka jest dopiero poczatkiem jego zycia (wiecznego), a nie jego koncem…
  (I wszystko co czlowiek zdobyl w sensie materialnym podczas swego zycia fizycznego jest w zasadzie g…wno warte, a wiec co staje sie nawieksza wartoscia?
  Pan Jezus Chrystus doskonale do objasnil w Ewangelii sw. Lukasza…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Re: cd.

  Alez Bog dopuscil bezposrednio szatana do czlowieka…

  Prosze sobie przypomniec historie Hioba tak na poczatek…
  Potem historie Ojca Pio,…itd. itd…

  Jesli chodzi o testowanie czlowieka przez Samego Boga to prosze sobie przypomniec historie ojca ktory mial zlozyc ofiare Bogu ze swego syna… (to byla niesamowita proba milosci czlowieka do Boga)…

  Tak wiec w dalszym ciagu pozostaje pytanie: „W jakim celu Bog stworzyl Czlowieka na Swoj Obraz I Podobienstwo???”…

  Odpowiedz jest bardzo prosta…I w zasadzie wszystko tlumaczy…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Rokitnik said

  at 14 Wyglada to przerazajaco..ale to R A C Z E J wytwor wyobrazni piszacego, – jak jaki kolwiek przeciek z Sanchedrynu? Ponadto, tu i owdzie dostrzegam lekkie przebudzenia, a jakby zaczely sie klopoty urzedujacych, lub rozruby….to ten uspiony Narod, szybciej jak Une pojdzie po rozum do glowy i….?

 36. Listwa said

  @ 33 jasiek z toronto

  Mówimy o tym , jakie szatan ma mozliwości działania, a zaczeło się od zanegowania tezy że szatan rządzi na ziemi.

  Nie rządzi. Natomiast ludzie swoimi wyborami mogą mu uniemozliwiać lub pozwalać na realizację jego zamierzeń.
  Jednoczesnie cały czas szatan nie moze uwolnić sie „od ręki” Boga i nie jest w stanie uczynic więcej niż Pan Bóg dopuści.
  Co nie oznacza też , ze w pewnych przypadkach może skończyc sie wiecznym potępieniem konkretnych osób. Nie dlatago że PAn Bóg tego chciał, ale dlatego że ta konkretna osob dażyła uparcie do potępienia. Czym sama sie wpisała w plan szatański.

 37. Re: 36 Listwa…
  No teraz gada pan jak swiadomy czlowieczy pielgrzym.
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. Listwa said

  Jasiek z toronto
  No

 39. Re: 38 Listwa.

  Badzmy w kontakcie.
  (jasiek80@outlook.com)

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.