Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

W Polsce będzie rolnictwo oparte o GMO i komasację ziemi?

Posted by Marucha w dniu 2018-06-22 (Piątek)

[Jak tu nie ciskać qrvami… – admin]

Adam Tański [były min. rolnictwa – admin] uważa, że trzeba znaleźć mechanizmy zwiększające tempo przemian agrarnych na polskiej wsi.

O ile okres transformacji w 1989 roku był bardzo trudny dla rolników, to czas po wejściu do UE jest najkorzystniejszy dla rolników i mieszkańców wsi w całej historii polskiej wsi i rolnictwa – taki wniosek sformułowano w ostatnim raporcie „Polska wieś” FDPA.

Komentując raport, Adam Tański – w 2003 r. minister rolnictwa, a w latach 1992-2002 prezes AWRSP – wskazał na kilka wyzwań stojących przed sektorem rolnym.

Po pierwsze jest to wykorzystanie zasobów ziemi i pracy. Tański podkreślał niską w Polsce produktywność ziemi – prowadzi to do odchodzenia młodych ze wsi. Tański uznał za niezbędną szybszą poprawę struktury agrarnej gospodarstw. Jak mówił, obecnie mamy taką strukturę, jaka była w latach 60. w krajach Europy Zachodniej.

Za hamujące proces zmian agrarnych uznał: brak planów zagospodarowania i trudność z inwestowaniem, powolne scalanie i wymianę gruntów, stygmatyzowanie dużych gospodarstw i przeciwstawianie ich gospodarstwom rodzinnym, ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego powstrzymującą procesy przepływu ziemi, brak reformy systemu ubezpieczeń społecznych i dopłaty bezpośrednie – przywileje są powiązane z posiadaniem ziemi.

Musimy znaleźć mechanizm zachęcający do zbywania ziemi – mówił Tański i ostrzegał, że w przeciwnym razie zapłacimy cenę, jaką płacimy w produkcji trzody chlewnej – nastąpiła koncentracja produkcji, a tego procesu w Polsce nie zauważono.

Druga ważna kwestia to zrównoważony rozwój – zapewnienie białka. Trzeba wspomagać system wspierający produkcję białka w kraju – chociażby wspomagając zużycie śruty rzepakowej w produkcji pasz.

Trzecie wyzwanie dotyczy postępu biologicznego – jesteśmy krajem, który ma jedne z najniższych plony zbóż w Europie. Nie możemy tego wyjaśnić tylko warunkami biologicznymi – w tych samych warunkach możliwe jest osiąganie dwukrotnie wyższych plonów. Trzeba zwiększyć wykorzystywanie kwalifikowanego materiału siewnego. Tański stwierdził, że być może właściwsze od wspierania rolników byłoby tu wspieranie firm sprzedających materiały siewne. [A kiedyś rolnik siał własne zboże – admin]

Za potrzebne uznał też stosowanie roślin GMO – uznał za nieracjonalne i nieuzasadnione mówienie o zagrożeniu niesionym przez te rośliny. GMO jest niezbędne, aby wyżywić ludzkość – przekonywał. Jak stwierdził, jest zaniepokojony, bo minister Jurgiel zrozumiał ten problem i był skłonny wydłużyć moratorium na stosowanie soi o kilka lat – ale złożył dymisję.

Andrzej Hałasiewicz, wiceprzewodniczący Rady FDPA, w dyskusji wskazywał na potrzebę całościowego patrzenia na żywność i rolnictwo. Podkreślił, że sprzeciw wobec GMO wywołuje nie samo modyfikowanie, ale system, który GMO wprowadza do produkcji – potrzebna jest ostrożność. To dystrybucja żywności, a nie mała produkcja jest światowym problemem – mówił.

http://www.farmer.pl/

Komentarze 24 to “W Polsce będzie rolnictwo oparte o GMO i komasację ziemi?”

 1. snag said

  A tutaj coraz więcej farmerów wraca do mniejszych gospodarstw z organicznym produktem, bez GMO, pestycydów i innego szajsu ,…

  ——–
  … Mówi obywatel kraju, który niemal wyłącznie odpowiada za GMO…
  Admin

 2. AlexSailor said

  No i widać jakie męty były u władzy.
  Produkować gówno, z nie żywność i to jak najwięcej, mimo że już obecną nie ma co zrobić.
  Maliny, jabłka, truskawki gniją na krzakach, bo nikt ich nie chce, w marketach produkty żywnościowe nadają się w 80% do wyrzucenia a pozostałe 20% jest drogie i niedostępne dla większości.
  A chodni wyłącznie o odebranie Polakom ziemi, co już zapoczątkowano zakazując jej kupna.
  Bo przecież wyjątek pozwalający kupić ziemię tylko prywatnie, tylko w swojej gminie, tylko przez rolnika, tylko przez prowadzącego gospodarstwo, i tylko gdy robi to przez co najmniej 5 lat, jest tylko wyjątkiem.

 3. snag said

  Nikt was nie zmusza żeby adoptować i wdrażać, do kogo pretensje, senor? Rożnica miedzy wami i nami jest taka ze tutaj farmer ma wybór a w Polinie tez ma … propozycje nie do odrzucenia. Zapomniałem dodać ze mamy coraz więcej Farmer’s Markets (targowiska) ze świeżymi produktami prosto z pola czy ogrodu … palce lizać, senor 😉

  ———–
  Nie na temat. Gówno mnie obchodzą wewnętrzne sprawy USA – farmerzy, podatki, bicie Murzynów itd.
  Niech USA przestanie się wpierdalać do innych krajów. Bombardować, mordować, wymuszać posłuszeństwo rozbojem.
  Tylko o to mi chodzi.
  Admin

 4. Kura domowa said

  A mówił mi sąsiad rolnik mający kilka hektarów ziemi, że niedługo takich jak on zniszczą. Jeżeli taki rolnik posiada trzodę chlewną, musi wybudować specjalny pokój dla weterynarza, gdzie może się przebrać (!!!). A ma na przykład 10 świń i nic więcej. Inny sąsiad ma 3 krowy i 4 świnie. Przed wejściem do obory jest obowiązkowa tabliczka: nieupoważnionym wstęp wzbroniony.
  Szłam raz z synem koło jego domu, i wiedziałam, że maciora ma młode. Chciałam pokazać dziecku małe prosięta. Nie wolno już nam wejść do obory sąsiada, bo jeszcze będzie problem „uprzejmie donoszę”. Zadaję sobie pytanie, czy aby marksizm leninizm to nie jest piaskownica w porównaniu z Wielkim Burdelem

 5. snag said

  4 ,…

  A kury?

 6. hucpa said

  Dobrze wiadomo, że Usa to pies, który kręci się za żydowskim ogonem. A więc pretensje należy zgłasza do ogona. Czy tu, czy tam, gdziekolwiek, ten sam problem, odwieczny. Nie bije się w nogi a w łeb. Dziś bestia jest zaewidencjonowana pod nazwa Izrahell. A że to satanawonog to ma parę głów, masę odrośli. Ubić łby, odrośla same padną, City London,, N.Y i Californikiejszyn. No, qowno się rozlało, jest troszku roboty.

 7. hucpa said

  Najlepiej zacząć od swego domku, stawonogi czarzaste, aż się proszą o lektyki i niewolników do ich obsługi. Warto jeszcze, na te chwilę, wrócić do starych obrządków, staro biblijnych, i traktować to, jak „oko za oko” i „ząb za ząb”. Ponieważ ORBAN wielki człowiek, potrafi to robić w białych rękawiczkach, delikatnie, to bardziej wartościowych, mu dla niepoznaki podrzucić.

 8. snag said

  Na temat senor, na temat … wasi robią co im Bruksela każe a nasi co opłacalne i na co popyt – Tu rynek dyktuje nie nie dupek w Brukseli i nierzadko taki który nigdy nie był na polu i poznał farmera. ,…

 9. Re: 3 Gajowy – komentarz…

  Polecam 3 minuty w matrixie…

  Obwiniac Amerykanow, ze nie wiedza, ze sa zydowskimi najemnikami, to tak jakby oskarzac Rzymian za Ukrzyzowanie Syna Boga Jezusa Chrystusa…

  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. RomanK said

  Panie Gajowy….lata temu moje dzieci byly male…pomagalem koledze na farmie..budowalem mu dobudowke do obory….jadac do domu wieczorem jego zona mowi mi ,,moze wezmiesz mleczko dla chlopcow??? NO pewnie..przyniosla mi galonowa butelke a jak postawilem na podlodze trucka…kolega popatrzyl na mnie ..I mowi porabalo cie..surowe mleko wieziesz- jak Coca cole??? Odsunal siedzenie wywalil mi gnata.przykruytego kurtka i skrzynka z narzedziami……a na jego miejsce schowal mleko…..
  Za gnata- mowi mi n-ic ci nie zrobia..a za mleko obaj pojdziemy do mamara…… taki kraj- panie Gajowy…..
  Snag wie co pisze…za zdrowe jedzenie ludzie chca placic I ryzykowac…….

  ——-
  No przecież Snag nam Ameryki nie odkrył! Czy ktoś tu pisał, że woli niezdrowe jedzenie albo GMO?

  I powtórzę jeszcze kolejny raz: mnie nie dotyczy, mnie niewiele obchodzi wewnętrzna polityka USA, czy wolno im pić surowe mleko, leczyć się ziołami, nosić broń czy wyznawać religię Węża Pierzastego. To są ich sprawy – i nawet gdybym mógł, do łba by mi nie przyszło ich zbombardować, aby wprowadzić lepszą demokrację.
  Mnie obchodzi polityka zagraniczna USA.
  A ta, jaka jest, każdy widzi.
  Chyba, że uznaje, iż warto było zamordować pół miliona dzieci w Iraku.
  Admin

 11. Re: 9 RomanK

  Gdyby Amerykanie nie ogladali „zydowskich szczekaczek”, a zajmowali sie wlasnymi sprawami, to dzisiaj nie musieliby chowac mleka (raw milk) gdzies w truck’u (pick-up’ie), tylko zydowskie zmijowe plemie musialoby sie chowac gdzies po ziemiankach…

  („Gdyby Amerykanie dowiedzieli jak lichwiarze robia „przekrety” finansowe, to narodowa rewolucja bylaby nastepnego dnia przed wschodem slonca” (W.Ford – „International Jews”)

  – A wiec Amerykanie nie chcieli i nie chca sie dowiedziec jak zydzi ich robia w „bambusa” i „bambusami” wciaz pozostaja…-

  W Kanadzie rowniez zydzi zabronili Kanadolom kupowania surowego mleka (prosto od krowy), ale nie jest to niemozliwe, aby takie normalne mleko zdobyc (gallon mleka 5.25% kosztuje 18 dolarow a 3.25% – 12 dol za gallon – kupuje to wiem)

  Owszem, sa raz w tygodniu tzw., „zieleniaki” – przyjezdzaja rolnicy, ale nie wszystko mozna kupic – podstawowe warzywa, normalny chleb (prawie normalny) itp…ceny mniej wiecej jak w „Walmart’cie” (Mar(shal) Law)…

  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. troll polonii said

  3
  Snag

  „My „- to kto?
  Wy -Amerykanie??
  Taki lepsiejszy narod?
  Palce lizac?

  Pozwole sobie przypomniec, ze Monsanto- miedzynarodowy terrorysta jest „waszego” chowu.
  Juz kilka razy bombardowali np. Bangkok, zeby zmusic do przyjecia GMO. Polska tez musiala podpisac.
  Indie sie buntuja.
  Monsanto ‚wykupilo’ miliony hektarow na Ukrainie. Zatruja cala Europe!

  India slashes Monsanto’s GMO seed royalty, says US firm ‚free to leave…

  https://www.rt.com/business/421119-india-cuts-monsanto-loyalty/

 13. troll polonii said

  3
  Admin
  Wlasciwie, to co wyprawiaja amerykanskie biznesy – ma wplyw na caly swiat.

  Jasiek z Toronto ma racje;
  Swiezego mleka nie wolno w wielu krajach sprzedawac, bo monopol na zatruwanie mleka chemikaliami maja rzeczywiscie mocno podejarzane genetycznie firmy.
  Pobieraja za ten niecny proceder straszne pieniadze za tzw. long life milk, ktore pod wplywem roznych specyfikow chemicznych nie tylko nie nadaje sie na kwasne mleko ale w ogole nie nadaje sie do konsumpcji, bo powoduje okropne alergie.
  Tak dziala kapitalizm: zmusza konsumenta do kupowania trucizn. Azeby trucizny nie mialy konkurencji na rynku to zmusza sie lapowkami i pogrozkami rozne rzady do wprowadzania idiotycznych, antyludzkich ustaw.
  Przeciez zakaz sprzedazy surowego mleka to wyjatkowe przestepstwo!!!
  W kazdym slowniku nazywa sie to bandytyzm i terroryzm.

  Monsanto grasuje po calym swiecie.

  US to Start ‘Trade Wars’ with Nations Opposed to Monsanto, GMO Crops

  Hungary Destroys All Monsanto GMO Maize Fields

  https://www.businessinsider.com.au/hungary-is-in-trouble-after-throwing-out-monsanto-and-the-imf-2012-9#W5r8R64ZUX563Fz7.99

 14. troll polonii said

  A te francowate, jankesowskie lobuzy opowiadaja, ze to Rosja napadla na Ukraine!!!!!!!

  Monsanto’s Land Grab in Ukraine | The Oakland Institute

  https://www.oaklandinstitute.org/monsantos-land-grab-ukraine

  GMO-colonization of Ukraine

  https://www.strategic-culture.org/news/2015/05/23/gmo-colonization-of-ukraine.html

 15. lopek said

  Tak,tak – najpierw dzieci Szatana rozpirzyli w Polsce przemysł – więc teraz została tylko do rozpirzenia polska wieś. Na mój nos – dzieci Szatana chcą właśnie z Polski uczynić wzorcowy odcinek budowy Piekła na Ziemi – bo przecież ta niewyobrażalna nienawiść Szatana do Polski i Polaków musi się jakoś zmaterializować – czyż nie!

 16. anonim said

  Tak żeby było wiadomo co to za słowianin

  Odpowiadając na argumenty znaczy pierdy…
  1.”Musimy znaleźć mechanizm zachęcający do zbywania ziemi – mówił Tański i ostrzegał, że w przeciwnym razie zapłacimy cenę, jaką płacimy w produkcji trzody chlewnej – nastąpiła koncentracja produkcji, a tego procesu w Polsce nie zauważono”.

  -Koncentrat nastąpił ponieważ „polski rząd” wspierał zagraniczne wielkie firmy produkujące trzodę chlewną w osiedlaniu się w Polsce jednocześnie powolnie likwidując Polską produkcję trzody chlewnej obostrzeniami przepisów, niską ceną skupu a aktualnie ASF które jest wisienką na torcie.

  2. „Trzecie wyzwanie dotyczy postępu biologicznego – jesteśmy krajem, który ma jedne z najniższych plony zbóż w Europie. Nie możemy tego wyjaśnić tylko warunkami biologicznymi – w tych samych warunkach możliwe jest osiąganie dwukrotnie wyższych plonów.”

  -Pokaz czystego idiotyzmu, Nawet pan minister sam sobie odpowiada. Otóż clue rozwiązania zagadki tego dwukrotnego wzrostu produkcji w jewropie zachodniej z hektara polega na właśnie dwukrotnie wyższym użyciu nawozów sztucznych.
  Do rozstrzygnięcia pozostają kwestia czy większą rolę w „niemożności” nabycia polskiego rolnika podobnej ilości nawozów sztucznych ma o połowę niższa wysokość subsydiów dla polskiego rolnictwa czy tylko wysokie ceny tychże nawozów wynikające z bohaterskiej wojny gospodarczej z państwem które dostarcza głównego surowca do produkcji tych nawozów.

  3. „Za potrzebne uznał też stosowanie roślin GMO – uznał za nieracjonalne i nieuzasadnione mówienie o zagrożeniu niesionym przez te rośliny. GMO jest niezbędne, aby wyżywić ludzkość – przekonywał. Jak stwierdził, jest zaniepokojony, bo minister Jurgiel zrozumiał ten problem i był skłonny wydłużyć moratorium na stosowanie soi o kilka lat – ale złożył dymisję”.

  – Tutaj przynajmniej uczciwie słowianin Tański pokazał skąd mu nogi wyrastają.
  Gdyby przynajmniej dokończył że poskutkuje to uzależnieniem się od rynku zbytu w USA które jest głównym konsumentem i wytwórcą GMO szajsu na świecie z jednoczesnym zamknięciem innych rynków zbytu.
  Zgodnie jednak z powiedzeniem „dobry slowianin to slowianin zakonspirowany”
  takiej szczerości po styropianie Tańskim spodziewać się nielzja.

 17. Marucha said

  Re 8:
  Po pierwsze, robią nie nasi, ale „nasi”. Dokładnie, jak w USA, które robią to, co gówniane państewko Izrael im każe.

  Czy to, co robią w USA jest opłacalne?
  Pakowanie miliardów USD w Izrael i jego wojenki?
  To ma być „opłacalne”?

  Czy to z tej „oplacalności” wynika, że zadłużenie zagraniczne USA zbliża się do 100% amerykańskiego PKB, a niektórzy (np. MFW) twierdzą, że go przekracza?

  Pozwolę sobie wkleić z Wikipedii:

  As of April 30, 2018, debt held by the public was $15.3 trillion and intragovernmental holdings were $5.7 trillion, for a total or „National Debt” of $21 trillion.
  Debt held by the public was approximately 77% of GDP in 2017, ranked 43rd highest out of 207 countries. ”

  (Trilion to po naszemu bilion)

 18. troll polonii said

  Bardzo sie oplaca Amerykanom zadzierac z Chinami i nakladac sankcje na rozne panstwa. No i te bazy wojskowe rozwalone po calym swiecie. Na tym ‚rozciaganiu” wykopyrtnal sie Aleksander Wielki, Napoleon, Hitler…

  Jak rosnie dlug USA:

  http://www.usdebtclock.org/

 19. Marucha said

  Re 18:
  Chiny zablokują eksport pierwastków rzadkich i cała amerykańska elektronika leży.
  Czy tego chcą USMany?

 20. Joannus said

  Ad 15
  Dobrze ujęte, o co tak naprawdę chodzi.

 21. VAV said

  Bayer + Monsanto = Diabelskie połączenie
  https://www.corbettreport.com/bayer/

 22. NICK said

  „z organicznym produktem, ”
  Daj linki jełopie.
  Nie wciskaj tego,tej baby ze zwichniętą żuchwą. (1).

  Pamiętaj!

  Sprawy seksu są między dwoma. Osobami.

  Ty się negliżuj.
  Wedle potrzeb.

 23. NICK said

  Plci odmiennej.

 24. NICK said

  ze tutaj farmer ma wybór a w Polinie tez ma .
  żaden. WAŁŁ.
  SKOŃCZONYM SQRVIELEM JESTEŚ.
  sssNAGU.

  ——–
  Jakby Pan przeczytał to, co Snagowi odrzuciłem, to by Panu zabrakło określeń…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.