Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  Marcin o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Joannus o Polska zapłaci Amerykanom tyle…
  matołek o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Birton o Skutki uboczne 13. emerytury:…
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Olo o Pięć lat nieróbstwa Dudy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Kto kogo robi w balona?

Posted by Marucha w dniu 2018-06-23 (Sobota)

To, że kraje Unii Europejskiej rozgrywają w Brukseli własne interesy, zdążyliśmy już przywyknąć, choć wiele z nich siedziało do niedawno jak mysz pod miotłą. Zwłaszcza kraje Europy Wschodniej i Środkowej, te postsowieckie, które traktowano po macoszemu i czasem w taki sposób, że dawano do zrozumienia, iż zrobiono im łaskę przyjmując do Wspólnoty jako dzieci „gorszego Boga”.

W rzeczywistości, bilans kto komu zrobił łaskę wcale nie jest dla strony zachodniej i wschodniej taki oczywisty. Strony widzą to inaczej.

Dawne „demoludy” weszły do Unii, ale wcześniej otworzyły dla zachodniego kapitału, który dusząc się, nie miał już gdzie inwestować, szeroko drzwi swojej ojczyzny, pozwalając się zalać zachodnimi towarami po cenach dumpingowych w stosunku do cen polskich wyrobów.

Otwarte podwoje pozwoliły zachodnim koncernom przejąć rynek, wykupywać – a potem często i likwidować – polskie zakłady przemysłowe, które wcześniej usłużni „umyślni” znad Wisły, zwani też V kolumną, doprowadzali do upadku i jako nierentowne sprzedawali za przysłowiową złotówkę.

Ciekawe, czy przyjdzie kiedyś kolej na rozliczenie tych bossów polskiej złodziejskiej prywatyzacji, czy któraś formacja polityczna postawi ich w końcu w stan oskarżenia o zdradę polskiego narodu i wykończenie, czasem dosłownie fizyczne, bezrobotnych ze zlikwidowanych zakładów, zepchniętych na margines społecznego życia, za dramat robotników pegeerów.

Już wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość tego nie zrobi, mimo początkowych zapowiedzi, pogróżek i prężenia muskułów. Nie zrobią tego ludzie z innych partii Zjednoczonej Prawicy i z lewicy. Coraz więcej w rządzie Mateusza Morawieckiego ludzi z dawnej Unii Wolności, podobnie jak w otoczeniu prezydenta Andrzeja Dudy, który też miał epizod przynależności do UW, jak Morawiecki w doradzaniu Tuskowi.

Gdy uwalono przegłosowaną już Sejmie ustawę degradacyjną, którą prezydent w marcu tego roku zawetował, na mocy której nie tylko Jaruzelski i Kiszczak mieli stracić pośmiertnie stopnie generalskie, ale i sporo innych osób, wyborcom PiS-u zrzedły miny. Niby miano coś w tej ustawie poprawić, prezydent obiecał wyjść z nową inicjatywą, ale powoli stawało się oczywiste, że to tylko jakaś ustawka z prezydentem, puszczenie w stronę wyborców „perskiego oka”, bo żadnej ustawy degradacyjnej nie będzie. I to nie tylko z tego powodu, że mógłby zostać nią objęty zięć europosła z PiS Ryszarda Czarneckiego, pierwszy i jedyny polski kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski, co wywołało konsternację nawet wśród PiS-owców. Powody były jeszcze inne.

Jeśli przyjrzymy się uczestnikom, zasiadającym przy Okrągłym Stole, to zobaczymy, że oprócz przeskakującego płot noblisty z wąsem i jego świty złożonej z dobranych niedemokratycznie – więc namaszczonych przez niego i Kiszczaka „legęd” Solidarności, w grupach doradczych zasiadał zarówno śp. Lech Kaczyńśki, jak i szefujący dziś PiS-owi Kaczyński Jarosław.

Początkowo przy głównym meblu, który dotąd można podziwiać jako historyczny rekwizyt w Pałacu Prezydenckim, siedzieć mieli obaj, ale ponieważ Kiszczak zgodził na obecność tylko jednego z bliźniaków, bracia solidarnie zrezygnowali z zasiadania w grupie najważniejszej i wybrali obrady przy w tzw. podstolikach. Lech pracował w zespole do spraw pluralizmu związkowego, a Jarosław przy podstoliku ds. reform politycznych. Nie było tajemnicą, że śp. Lech Kaczyński był też uczestnikiem spotkań w willi rządowej w Magdalence.

Media to ostatnimi czasy wyciszyły, a prorządowe nawet się o tym nie zająkną, jednak warto o tym wszystkim pamiętać, by zrozumieć na przykład klapę z ustawą degradcyjną. Bo tak na zdrowy rozum, czy się godzi najpierw zasiadać do rozmów na zaproszenie generała Kiszczaka, wiedząc w 1989 roku kim on jest, i jaką władzę reprezentuje, a po 29 latach zdecydować, że zarówno Kiszczak, jak i Jaruzelski, który okrągły stół przyklepał, to ludzie nie warci szlifów generalskich, bo odpowiadali za wprowadzenie w Polsce stanu wojennego, służyli Sowietom i ich wywiadowi? Przecież to kompromitacja! [Swoją drogą degradowanie neboszczyków to też niewielki powód do szacunku – admin]

Tym samym uczestnicy okrągłego stołu strony podobno Solidarnościowej powinni strzelić sobie w łeb. To się po prostu kupy nie trzyma. Tym bardziej, że również głosami ludzi Solidarności, zasiadających wówczas w Sejmie, wybrano tytułem nagrody gen. Jaruzelskiego na prezydenta wolnej już jakoby RP.

Ustawka z prezydentem Dudą ocaliła honor „legęd” i nadgorliwych, lizusowskich inicjatorów tej ustawy, którzy popadli w polityczną schizofrenię i zapomnieli o historii. Bo z drugiej strony mówili przecież o honorze, i że się pewnym ludziom ręki nie podaje. A tu, proszę… nawet wódeczka w Magdalence. I wywindowanie za zasługi „zbrodniarza” na prezydenta.

Alicja Dołowska
http://prawy.pl/

Komentarze 4 to “Kto kogo robi w balona?”

 1. Joe said

  Gen. Hermaszewski jest raczej teściem Czarneckiego, a nie odwrotnie.
  A co do Kiszczaka i Jaruzelskiego to rozważyłbym odebranie im stopni, za ich życia, było na to sporo czasu. I to nie za stan wojenny, któy Polskę uratował, ale za oddanie Polski takim szumowinom, co uczyniło szkody porównywalne do II Wojny Światowej, a kto wie czy nie większe.

  ——
  Dokładnie tak, Panie Joe.
  Admin

 2. lopek said

  „Kto kogo robi w balona?”
  Koniec cytatu.
  Przecież w balona nie robił swojego oficera prowadzącego LechKacz ani nie robi w balona obecnie swojego oficera prowadzącego JarKacz.
  W balona robi się tubylców przez polskojęzyczną wspólnotę rozbójniczą – której integralną częścią jest kierownictwo PiS jak też i oficerowie prowadzący.

 3. Zdziwiony said

  Podczas gdy Wałęsa jak Luter przybijał tekst 21 postulatów do bramy Stoczni Gdańskiej, a Gierek był jeszcze u wladzy, prymas Wyszyński w kazaniu apelował o „równowagę i spokój”, o to, by:

  „Po pierwsze — pracować rzetelnie. Po drugie — nie trwonić, nie marnować darów ziemi, ale oszczędzać, bo pamiętajmy — jesteśmy Narodem ciągle jeszcze na dorobku. Nikt nas w tym nie wyręczy.”
  Grzmiał:
  „Praca, a nie bezczynność jest sprzymierzeńcem człowieka w jego życiu osobistym, w dobrobycie rodzinnym i domowym oraz w dobrobycie narodowym. Im sumienniej będziemy pracowali, tym mniej będziemy pożyczali”. „Gdy nie ma pracy rzetelnej, to i najlepszy ustrój gospodarczy zawiedzie”.
  Podkreślał, że należy pracować a nie biernie oczekiwać na pomoc z nieba. Najświętsza Panienka pomaga jedynie tym, którzy sumiennie wypełniają swe obowiązki.

  Wysłuchaj kazanie Prymasa Polski księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego:
  http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/audio/kazanie-prymasa-polski-ksiedza-kardynala-stefana-wyszynskiego-45150

 4. Carlos said

  bardzo dobry artykul i takie same komentarze

Sorry, the comment form is closed at this time.