Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Całkowity zwrot ws. Smoleńska! Rada Europy uderza w Rosję.

Posted by Marucha w dniu 2018-06-25 (Poniedziałek)

Smoleńsk nadal w naszym kraju jest bardzo delikatnym tematem. Próby wyjaśnienia okoliczności katastrofy trwają do dziś, jednak teraz w tej sprawie nastąpił całkowity zwrot. Wszystko za sprawą dokumentu uchwalonego przez Radę Europy.

Podczas dzisiejszego posiedzenia w Strasburgu komisja prawna i praw człowieka Rady Europy przyjęła projekt rezolucji dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jej autorem jest holenderski parlamentarzysta Pieter Omtzigt. Pod projektem podpisało się ponad 40 parlamentarzystów, w tym członkowie PiS.

[Dla przypomnienia: liczba parlamentarzystów UE to coś około 700-800 osób. – admin]

– Zgromadzenie wzywa Rosję do przekazania wraku polskiego samolotu Tu-154 odpowiednim władzom polskim bez dalszej zwłoki, w bliskiej współpracy z polskimi ekspertami i w sposób, który nie spowoduje dalszego pogorszenia się stanu potencjalnych dowodów – czytamy w rezolucji.

W świetle tego dokumentu rosyjskie władze są zobowiązane do zwrotu wraku samolotu Tu-154M który rozbił się pod Smoleńskiem. Dzięki temu specjaliści powołani przez polską komisję będą mogli przepadać go pod kątem znalezienia prawdziwej przyczyny katastrofy sprzed 8 lat.

Zwolennicy teorii zamachu podejrzewają, że nawet jeżeli Rosja zwróci wrak, to nie oddadzą części oryginalnego wraku, lecz przygotowane i spreparowane szczątki, które mają posłużyć, aby prawda nie wyszła na jaw. Inni zaś sądzą, że Rosja za nic będzie miała dokument i nie prześle do Polski żadnych części.

[Oczywiście, że Rosja sobie podetrze dokumentem odwrotną część ciała, i słusznie – admin]

Trzeba przyznać, że oba scenariusze są prawdopodobne, jeśli założymy, że teorie nagłaśniane przez Antoniego Macierewicza i innych członków PiS są prawdziwe. W takim wypadku Putin bez wątpienia powinien się obawiać, ponieważ nasz aktualny rząd jest bardzo nastawiony na wyjaśnienie tej tajemnicy.

[Gówno, a nie wyjaśnienie. Aktualny rząd jest nastawiony na zrzucenie winy na Rosję za wszelką cenę. Dlatego Rosja wraku nie odda. Nie chce, aby następnego dnia w szczątkach odnaleziono paszport Putina i jego odciski palców – admin]

https://pikio.pl/

 

Komentarze 52 to “Całkowity zwrot ws. Smoleńska! Rada Europy uderza w Rosję.”

 1. JerzyS said

  ale jeśli wybuch?
  Tu kak Rosyanie,
  podczas lotu wsadzili tam do środka bombu?

 2. troll polonii said

  A Rada Europy, co ma do gadania? Czy Holendrzy oddali zaginiony malezyjski samolot?
  Po latach , na przyklad wychodzi na jaw – wiele rzeczy od dawna wiadomo- co naprawde sie stalo w 9/11 – no to moze za pare lat sie dowiemy co sie naprawde stalo w Rosji??

  FFWN: Larry Silverstein’s Big World Trade Center Bet Is Paying Off (understate…

  https://www.veteranstoday.com/2018/06/22/ffwn-6-22-18/

 3. Kajtek said

  Rosja nie zachowuje się jak poważne państwo.
  Cudzą własność się oddaje właścicielowi.
  Przynależenie do cywilizacji białego człowieka zobowiązuje.

 4. revers said

  panie Kajtek powiedz to pan panu „Jojo” komendantowi policji na dzisiaj jak to obuwie sportowe za jego szkolnych czasow znikalo z szkoly, a w czasach „wojny z terroryzmem” do KG Policji w warszawie rowniez trafialo bardzo drogie obuwie sportowe do badan nad pozostaloscia po materialach wybuchowych i do dzis nie wrocilo lub wrocilo w stanie nie do uzycia.

  Moze jednak rosjanie rowniez prowadza dlugoletnie ekspertyzy wraka z badaniem polowicznego rozapadu radioaktywnosci pierwiastkow lub polowicznego, dzesietnego dlugoletniego rozkladu zwiazkow chemiczynch w resztkakch paliwa lotnicznego.

  Umyslne lub nieumyslne tankowanie do samolotu TU154 nie sprawdzonego paliwa lotniczego w tego typu samolotach moze prowadzic do katastrofy lotniczej, o czym przekonal sie juz po starcie Chor Aleksandrowa, lub przy ladowaniu jak w przypadku Smolenskim.

 5. Dbały o ideały said

  Wy nawet nie wiecie jakimi technikami dysponują Rosjanie. Oni mogą ładunki wybuchowe nawet sms-sami przesyłać na każdy telefon. Wystarczy, że znali numer komórki Jachwe pamięci Kalksteina i sprawa gotowa. Tak wysadzili też dwie wierze 11 września w USA bo mieli numery komórek do ochroniarzy ale jakoś o tym cisza. Nawet ocieplenie Ruskie wywołują bo zbierają się każdej nocy koło Kremla i chuchają w niebo. Aż mnie siarki przechodzą jak słyszę o tych złych Rosjanach. Ciekawe co teraz Wowa wymyśli, słyszełam, że chce kamieniami Biały Dom obrzucić i szyby Trampkowi powybijać.

 6. lopek said

  „Rada Europy uderza w Rosję.”
  Koniec cytatu.
  Zanim uderzyła – zatelefonowała do Władimira z zapytaniem – czy on się na takie uderzenie zgadza – bo ono absolutnie nie jest zobowiązujące – i ma tylko na celu dalsze skołowanie głupich Polaczków.

 7. AlexSailor said

  Oj, tam może być któreś jeszcze dno.
  Ciekawe, że dopiero po pogorszeniu się stosunków w usa takie kwiatki RE serwuje.

 8. aaa said

  To chyba oczywiste, że wrak samolotu powinien być zwrócony. Śmieszne jest to, że w żaden sposób nie da się tego wyegzekwować. Nadmieniam, że w tym samolocie zginęły osoby:
  1. Lech Kaczyński, Prezydent RP 2. Maria Kaczyńska, Małżonka Prezydenta RP 3. Ryszard Kaczorowski, były Prezydent RP na uchodźstwie 4. Joanna Agacka-Indecka, przewodnicząca Naczelnej Rady Adwokackiej 5. Ewa Bąkowska, wnuczka gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego 6. Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych RP 7. Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP 8. Anna Maria Borowska, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 9. Bartosz Borowski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 10. Tadeusz Buk, dowódca Wojsk Lądowych RP 11. Miron Chodakowski, prawosławny ordynariusz polowy Wojska Polskiego 12. Czesław Cywiński, przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK 13. Leszek Deptuła, poseł na Sejm RP 14. Zbigniew Dębski, członek Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari 15. Grzegorz Dolniak, poseł na Sejm RP 16. Katarzyna Doraczyńska, biuro prasowe Kancelarii Prezydenta 17. Edward Duchnowski, sekretarz generalny Związku Sybiraków 18. Aleksander Fedorowicz, tłumacz prezydenta RP 19. Janina Fetlińska, senator RP 20. Jarosław Florczak, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 21. Artur Francuz, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 22. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego 23. Grażyna Gęsicka, poseł na Sejm RP 24. Kazimierz Gilarski, dowódca Garnizonu Warszawa 25. Przemysław Gosiewski, poseł na Sejm RP 26. Bronisław Gostomski, ksiądz, duszpasterz Rodzin Katyńskich w Londynie 27. Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP 28. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta RP 29. Paweł Janeczek, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 30. Dariusz Jankowski, Biuro Obsługi Kancelarii Prezydenta RP 31. Izabela Jaruga-Nowacka, poseł na Sejm RP 32. Józef Joniec, zakonnik, prezes Stowarzyszenia Parafiada 33. Sebastian Karpiniuk, poseł na Sejm RP 34. Andrzej Karweta, dowódca Marynarki Wojennej RP 35. Mariusz Kazana, dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ 36. Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich 37. Stanisław Nałęcz-Komornicki, kanclerz Orderu Wojennego Virtutti Militari 38. Stanisław Jerzy Komorowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej 39. Paweł Krajewski, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 40. Andrzej Kremer, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych 41. Zdzisław Król, kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-2007 42. Janusz Krupski, kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 43. Janusz Kurtyka, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej 44. Andrzej Kwaśnik, Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich 45. Bronisław Kwiatkowski, Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP 46. Wojciech Lubiński, lekarz prezydenta RP 47. Tadeusz Lutoborski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 48. Barbara Mamińska, dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP 49. Zenona Mamontowicz-Łojek, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 50. Stefan Melak, Prezes Komitetu Katyńskiego 51. Tomasz Merta, Podsekretarz Stanu w MKiDN 52. Dariusz Michałowski, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 53. Stanisław Mikke, wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa 54. Aleksandra Natalli-Świat, poseł na Sejm RP 55. Janina Natusiewicz-Mirer, sybiraczka, dawna działaczka opozycji demokratycznej 56. Piotr Nosek, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 57. Piotr Nurowski, szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego 58. Bronisława Orawiec-Löffler, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 59. Jan Osiński, Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 60. Adam Pilch, Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe 61. Katarzyna Piskorska, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 62. Maciej Płażyński, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” 63. Tadeusz Płoski, ordynariusz polowy Wojska Polskiego 64. Agnieszka Pogródka-Węcławek, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 65. Włodzimierz Potasiński, dowódca Wojsk Specjalnych RP 66. Andrzej Przewoźnik, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa 67. Krzysztof Putra, wicemarszałek Sejmu RP 68. Ryszard Rumianek, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 69. Arkadiusz Rybicki, poseł na Sejm RP 70. Wojciech Seweryn, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 71. Andrzej Sariusz Skąpski, prezes Federacji Rodzin Katyńskich 72. Sławomir Skrzypek, prezes Narodowego Banku Polskiego 73. Leszek Solski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 74. Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta RP 75. Jacek Surówka, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 76. Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego 77. Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu RP 78. Jolanta Szymanek-Deresz, poseł na Sejm RP 79. Izabela Tomaszewska, dyrektor Zespołu Protokolarnego Kancelarii Prezydenta RP 80. Marek Uleryk, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu 81. Anna Walentynowicz, legendarna działaczka Solidarności 82. Teresa Walewska-Przyjałkowska, wiceprezes Fundacji Golgota Wschodu 83. Zbigniew Wassermann, poseł na Sejm RP 84. Wiesław Woda, poseł na Sejm RP 85. Edward Wojtas, poseł na Sejm RP 86. Paweł Wypych, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP 87. Stanisław Zając, senator RP 88. Janusz Zakrzeński, aktor,członek rady programowej Związku Piłsudczyków 89. Gabriela Zych, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji Członkowie załogi 90. Arkadiusz Protasiuk, kapitan 91. Robert Grzywna, członek załogi 92. Andrzej Michalak, członek załogi 93. Artur Ziętek, członek załogi 94. Barbara Maciejczyk, stewardesa 95. Natalia Januszko, stewardesa 96. Justyna Moniuszko, stewardesa (http://www.tvn24.pl)

  Czy jest coś nienormalnego w dochodzeniu o przyczynach tej katastrofy?
  To, że kilka osób podetrze sobie tylną część ciała, nie ma znaczenia. Dla admina dodam, że każdy z nas sobie podciera tą część ciała, nie wykluczając Rosjan, a czym, to każdy ma wybór: od papieru toaletowego, po Sowietskij Sojuz (gazeta ze śliskiego papieru)!

 9. AlexSailor said

  @Marucha

  Bo nie było chyba.
  Bardzo ważne.
  Trzeba rozpowszechniać wszędzie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=uPMTzubHqpg

  .http://ziut.neon24.pl/post/144220,pamietacie-atak-na-meksykanskich-marynarzy-w-gdyni

 10. Marucha said

  Re 8:
  Nie jest to wcale oczywiste.
  Zwłaszcza przy silnych podejrzeniach, że polskojęzyczni psychopaci mogą majdrować przy wraku samolotu.
  Polskim (żydowskim) władzom nie chodzi o dotarcie do prawdy o wypadku – im chodzi o zwalenie winy na Rosję. Kto tego nie rozumie, ten jest idiotą.
  Myślę, że Rosjanie oddaliby wrak Polakom. Jewrejom nie chcą. I słusznie.

 11. Dbały o ideały said

  Re 8

  Piszesz, że do podcieranie służył Sowietskij Sojuz, a ja mam lepszy i sprawdzony pomysł, jest to Gazeta Wyborcza.
  Bo:
  Ja Gazetę Wyborczą kupuję
  Jak papieru toaletowego w sklepach brakuje
  I wielka mi przyjemność po dupie szpera
  Jak widzę tam mordę Szechtera

 12. Ad. 8

  Czy jest coś nienormalnego w dochodzeniu o przyczynach tej katastrofy?

  Nienormalne jest najpierw zrzeczenie się prowadzenia śledztwa (tak postąpił rząd Polski), a potem domaganie się wraku etc. i wygrażanie pięściami tym, którzy śledztwo prowadzą. 🙂

 13. zamachowiec said

  Niech sobie PiS zabiera tą kupę złomu, ale na swój koszt a nie na koszt podatnika. Polsce i Polakom nic po tym złomie. Przyczyny tej katastrofy są znane – błąd pilota. Dalsze prace wszelkich komisji ds. badania tej katastrofy niczego nie wniosą i są ztratą pieniędzy i zaśmiecaniem debaty publicznej. Ile jeszcze z polskich kieszeni zostanie wyciągnięte w imię samooszustw starego człowieka Jarosława K. i cynicznych machinacji Antoniego M? Jarosławie K., trzeba było nie kazać bratu lądować za wszelką cenę, „ruskim” i Tuskowi na złość, to byś nie musiał budować bratu pokracznych pomników i bezcześcić Wawelu zwłokami tego człowieka, który na twoje polecenie podpisał neo-targowicę lizbońską.

  Debili, którzy do dziś bredzą w internecie, TRwam GaPolu i innych gadzinówkach o zamachu i żądają zwrotu wraku należałoby obciążyć kosztami zabaw Antoniego M. i jego kumpli oraz kosztem transportu i utylizacji świętego wraku. Trzeźwych – zwolnić z finansowania tych jasełek.

  Jak to powiedział kiedyś pewien gość rozcinając zasłonę oszustwa oddzielającą go od świata rzeczywistego „A dość już tych podziemnych ciuciubabek!”.

  ——
  Pełna zgoda!
  Admin

 14. Stan said

  „Tego tragicznego dnia , pierwsze wiadomości dotarły do mnie w pracy. Byłem w szoku.
  Ta tragedia mnie przygniotła i zupełnie rozbiła. Co mnie przerażało najbardziej ?
  Nie rozmiar katastrofy lotniczej i śmierć ludzi…. Przerażała mnie od pierwszych chwil wizja tego, że nie ważne co się stało,
  armia wyznawców sPiSkowiej teorii dziejów zrobi z tego zamach. Że znajda się zaraz głupcy którzy stwierdzą, że mgła była sztuczna. Przerażała mnie wizja katastrofy całego narodu….. i STAŁO SIĘ 😦 Tego po prostu nie dało się powstrzymać. Jak samolot rozorał smoleńską ziemię, tak samo rozorał nasza społeczność 😦 To straszne i bardzo cierpię z tego powodu .

  Jeżeli to był zamach to należy się zastanowić KTO na tym zamachu zyskał. Z perspektywy czasu wyraźnie widać DWÓCH beneficjentów tego ewentualnego zamachu. Są to Jarosław K i Antoni M. W pierwszym i drugim przypadku , dodatkowo jest zastanawiające DLACZEGO nie polecili razem z urzędującym Prezydentem RP?

  Katastrofa w Smoleńsku jest banalna:
  Piloci lecą do Smoleńska. Od kontrolera białoruskiej przestrzeni powietrznej dowiadują się że w Smoleńsku nie ma warunków do lądowania: zamiast 1200 metrów widoczności poziomej jest 400. Lecą dalej w kierunku lotniska. Od kontrolera lotniska w Smoleńsku dowiadują się że w Smoleńsku nie ma warunków do lądowania: zamiast 1200 metrów widoczności poziomej jest 400, do tego mgła. Lecą dalej w kierunku lotniska. Od swoich kolegów z Jaka którzy wylądowali w Smoleńsku w ostatniej chwili (jak sami przyznają) dowiadują się że w Smoleńsku nie ma warunków do lądowania: zamiast 1200 metrów widoczności poziomej jest 400 (później 200), zamiast 100 metrów podstawy chmur jest „grubo poniżej 50”, pod chmurami mgła. Lecą dalej w kierunku lotniska. Z jakiego powodu ?

  a) chcieli popełnić spektakularne samobójstwo
  b) nie rozumieli co znaczy „nie ma warunków do lądowania”
  c) działali pod presją wagi lotu i rangi pasażerów;

  Na pokładzie m.in. konstytucyjny zwierzchnik sił zbrojnych Lech Kaczyński oraz dowódca sił powietrznych gen. Błasik Najbardziej sensowna jest odpowiedź „c)”.

  W tym momencie pojawia się na scenie Macierewicz ze swoimi „ekspertami” i zaczynają mówić o wszystkim tylko nie o rzeczy najważniejszej, o odpowiedzialności osób znajdujących się na pokładzie samolotu.
  Macierewicz więc działa nie po to by katastrofę wyjaśnić, ale po to by odsunąć od
  prezydenta Lecha Kaczyńskiego odpowiedzialność za katastrofę.”

  Proces śledztwa w Rosji trwa i dopóki nie będzie zakończony, to zgodnie z prawem międzynarodowym
  i rosyjskim nie wolno wydawać nikomu szczątków samolotu.
  Gdyby Polska otrzymała wrak samolotu, to zrobiono by 3600 części relikwie i umieszczono by w każdej miejscowości
  i każdy obywatel ukochanej Polski modliłby się przed tą relikwią i powstałaby nowa religia wyznawców sPiSkowej teorii.
  Byłoby to bardzo groźne i dlatego dla dobra wierzących, nie można dopuścić do tego, aby wrak samolotu był w Polsce.

 15. Stan said

  „Sądzę, że odpowiednie i odpowiedzialne instytucje powinny sprawdzić oraz upublicznić biling
  Jaroslawa z rozmowy satelitarnej z bratem !!!
  Oby nie zrobili tego Rosjanie. Jeżeli oni to zrobią to w najmniej odpowiednim dla Polski czasie.
  Ten człowiek kłamie , okłamał Polaków i cynicznie czerpał korzyści politycze z tragedii smoleńskiej !!!”

 16. AlexSailor said

  @Stan

  Lekko Pan pieprzysz.
  8 lat to wystarczający czas na ukończenie śledztwa.
  Pilot nie może poddać się naciskom i sam musi decydować – w teorii – w praktyce lekko się podda, ale nie tak żeby zabić siebie i innych.
  Pilot nie jest zwykłym człowiekiem, musi mieć taką odporność, żeby zachować się tak, jak ten w Gruzji.

  Po katastrofie miałem takie same obawy jak Pan – przede wszystkim, że szlak trafi stosunki z Rosją.
  Która też nie za mądrze się zachowywała po samym zamachu.
  Od pierwszych chwil trzeba było robić wszystko maksymalnie jawnie.
  Kilka (naście) minut po zdarzeniu na miejscu był polski reporter kamerzysta i filmował co się dało, ale
  nie dopuszczono go do wraku, a i te taśmy które nakręcił z daleka zabrano.
  Właśnie jego trzeba było do samego wraku dopuścić, żeby wszystko dokumentował, a później zrobić
  kopie taśm i mielibyśmy połowę mniej problemów dziś.

  Nie wiem co tam się stało, w co grają Rosjanie, w co nasze kolejne rządy PO i PIS, w co „sojusznicy”,
  czy był to zamach czy wypadek, i w ogóle dlaczego wszyscy kłamią, dlaczego giną ludzie, itp.

  Poza tym lotnisko w Smoleńsku, jak każdy obiekt rosyjski, jest na bieżąco monitorowane przez amerykańskie
  satelity z góry, a takie zdjęcia i nagrania dają na prawdę duże możliwości.
  Jednak nie zostały od 8 lat wykorzystane.
  Nasze ujadacze w każdej chwili mogą przecież stwierdzić, że zostali zaatakowani i tym samym uruchomić
  pakt NATO, a wtedy amerykanie te nagrania i wszystko co wiedzą o Smoleńsku zobowiązani są udostępnić
  pod groźbą zniszczenie NATO.
  Bo jeśli tego nie zrobią, tak małej rzeczy, to cały sojusz o kant rozbić.

  Niejaki „Pan Nikt” szykuje książkę o Smoleńsku zapowiadając rewelacje, a nie jest ob ani rusofilem,
  ani rusofobem, co jest rzadko spotykane.
  Jeśli dożyje i wyda, może dowiemy się więcej niż z 8 lat śledztw.

  Tam w Smoleńsku i wokół niego stało się coś dziwnego.
  Potencjalnych sprawców zamachu jest kilkunastu.
  A jeszcze mamy wcześniej Mirosławiec, który wygląda na próbę generalną.
  Za dużo przypadków, poczynając od tego, że samolot z prezydentem i całym
  dowództwem armii nie rozbija się, a jak już by się rozbił to nie giną ludzie, a
  jak już, to nie wszyscy.

  Dlatego Rosjanie też coś kryją, a może kogoś, i może bardzo zdziwilibyśmy się kogo.
  Cóż.
  Podobnie jak z tym naszym samolotem, sprawa miała się z Kurskiem.
  Wygląda na to, że został po prostu storpedowany.
  A wersje, które można znaleźć w necie, stawiają włosy dęba.

 17. lopek said

  Przecież my tak dokładnie nie wiemy – po co LechKacz tam leciał. Wiemy tylko, że chciał się ogrzać w blasku pomordowanych tam przez unych z NKWD – polskich oficerów. Nie wiemy natomiast komu tak naprawdę LechKacz jako – UN – chciał złożyć tam kwiaty. Wiemy, że une nienawidzą Polaków wręcz szatańską nienawiścią – więc może – UN – leciał tam aby złożyć kwiaty mordercom z NKWD – chociaż oficjalnie kwiaty miał składać pomordowanym oficerom. Któż to wie, któż to wie?

 18. Bogusz said

  Nie znam się na zamachach ani ich technikach ale gdybym ja miał go zorganizować, to zapakowałbym bombę na samolot w Warszawie i po około 100 km lotu w polskiej przestrzeni powietrznej nacisnąłbym pilota , otrzepał ręce i po medalach. Czy uważacie, że Putin jest głupszy ode mnie. Dla mnie jest oczywiste, ze całą robotę wykonał Mosad aby jeszcze bardziej poróżnić nas z Rosjanami

 19. Ad. 18

  Putin, zanim jeszcze ktokolwiek ze służb pojawił się na miejscu, powiedział „wszyscy zginęli”. Moim zdaniem to był sygnał – wiedziałem o sprawie. Jednocześnie nie mógł być sprawcą, bo to zdanie nie padłoby; byłby idiotą, gdyby będąc sprawcą, pośrednio przyznał się do tego. Rosjanie mają wiedzę, jak było naprawdę. Ale idzie Wielka Gra. I wydarzenie smoleńskie jest jednym z elementów tej Gry.
  Powinniśmy na to patrzeć z pokorą, a oceniać z rozwagą.

  ——–
  Czy istnieje gdzieś zapis tego, co Putin powiedział??
  Admin

 20. Boydar said

  Panie Zamachowiec (13), a co ten gość mówił wcześniej ?

 21. Marucha said

  Jakiego wiatru w żagle nabrał Macierewicz!
  ROSJA MUSI SIĘ ZASTOSOWAĆ DO STANOWISKA KOMISJI RE W SPRAWIE WRAKU TU-154M.
  Czy istnieją granice zidiocenia?

 22. qwerty said

  Admin ty jesteś tak czytelny, że aż śmieszny. Mamy tu bekę z ciebie jak się patrzy.

 23. qwerty said

  Ad 21-oczywiście
  Czytając twój bełkot odpowiadam na zadane pytanie, nie istnieją.

 24. Marucha said

  Re 20:
  Co by ten gość wcześniej nie powiedział, „Zamachowiec” napisał szczerą prawdę.
  Nie wierzę w żaden zamach na ludzi nic nie znaczących w polityce światowej, w dodatku prożydowskich.

 25. zamachowiec said

  @18 Krzysztof M

  Admin:

  Czy istnieje gdzieś zapis tego, co Putin powiedział??

  Antoni M słyszał to przecież na własne uszy w pociągu … Więcej dowodów nie potrzeba, można lecieć z tymi objawieniami do Internetu.

  Krzysztof M:
  Tak, to nie mogła być zwykła katastrofa. Samoloty prowadzone przez niekompetentne załogi bez uprawnień, treningów i nalotu nigdy nie rozbijają się w złych warunkach pogodowych. Zejście poniżej minimów wysokości, które ma się we własnych nieaktualnych (sic!) papierach i instrukcji obsługi samolotu nie miały nic do rzeczy. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości schodzenia też nie.

  A skoro nie zwykła, trywialna katastrofa, gdzie załoga odpowiada za wszystko, to oczywiście zamach. Jak zamach to oczywiście Putin wszechmocny i wszechwiedzący jak sam Jahwe Ojciec. No i oczywiście Wielka Gra, a nie jakieś Koło Fortuny czy Familiada …

  Polacy to nacja dotknięta w zaskakującym stopniu zaraźliwą durnotą przenoszoną drogą internetową, GaPolową i RydzTVzyjną. Choć wiele wskazuje na to, że znaczna część populacji to debile naturalni.

 26. Marucha said

  Re 22, 23:
  Wypierdku… nie wtrącaj się do rozmowy dorosłych ludzi.

 27. Marucha said

  Re 25:
  Aaa… skoro Macierewicz to słyszał, to kimże my jesteśmy, aby podawać to w wątpliwość?

  Ja zresztą sam słyszałem (chyba w Radio Maryja, nic innego mi nie odbierało) jak Macierewicz stwierdził, iż Rosjanie ZMUSILI polską załogę do lądowania.

  Bezczelność tego parchatego chuja powala. Przecież istnieją zapisy lotu, rozmowy wieży z załogą…

 28. Boydar said

  Jeżeli jest prawdą, że Putin tak powiedział, to znaczy że tak wynikało z raportu, przecież sam tego nie widział, trudno polemizować. Natomiast CZY tak powiedział, to sprawa do dyskusi. Jedno jest pewne, doniesień że tak powiedział, nikt nie dementował. Może nie było potrzeby.

  Kim byli w rzeczywistości ci którzy zginęli to my nie wiemy, tak jak zdecydowana większość nie wie, że pięknie zalegendowany poseł PiS Adam A., wiceprzewodniczący polsko-izraelskiej komisji/grupy ds. „trudnych” jest obecnie całkiem wysoko umocowanym masonem. Choć wygląda z pozoru tylko na starszego brata.

  Szkoda mi tylko załogi, naprawdę, ale, jak mówi poeta (też Żyd, choć reformowany), „jeszcze Polska wtedy żyła gdy za Nią ginęli”.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Gdyby tak Putin chciał dementować wszystko, co mu przypisują na Internecie i w „międzynarodowych mediach”, to by nie miał w ogóle czasu na rozgrywanie symultanki Rosja kontra Świat Demokratyczny.

  A ten pan z PIS to Adam Abramowicz. Nazwisko mówi samo za siebie.
  Abramowicz, Joskowicz, Srulowicz…

 30. zamachowiec said

  @27 Marucha

  Z tym, że Macierewicz (faktycznie kawał ch*, ale po co obniżać prestiż strony ciężkim słowem) słyszał Putina to był żart. Nie mam pojęcia skąd Krzysztof M czerpie te rewelacje. Pewnie ze stron jaczejki mediów PiSowskich.

  Przecież istnieją zapisy lotu, rozmowy wieży z załogą…

  Odnośnie zapisu korespondencji z wieżą – jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że pilot nie kwituje komunikatów wieży wysokością. Czyli łamie procedury. Elita lotnictwa polskiego … Dziwne, że komisja Anodiny tego nie wytknęła. Wieża dla nisko lecących samolotów zna kierunek, ale odczyt wysokości jest obarczony zbyt dużym błędem, stąd procedura.
  Błąd Rosjan polegał na tym, że najpierw uznali iż polski pilot rozumie, co to znaczy „pasadka dopołnitielno”, a potem nie odesłali go na inne lotnisko, gdy nie kwitował korespondencji wysokością. Powinni go za to odesłać „na drzewo”, ale niestety pod presją zwierzchników pozwolili kontynuować ten cyrk, więc polski pilot trafił na drzewo samodzielnie, na nieszczęście rodzin załogi, pasażerów i polskiego podatnika.

 31. Sceptyk said

  Re 11. Jak na razie papieru toaletowego u nas dostatek, a GW nie radzę używać bo można raka pewnej części ciała dostać.

 32. Marucha said

  Re 30:
  Słusznie.
  Zignorowano też „usłowij dla prijoma niet”.

  Rosjanie popełnili błąd. Starali się współpracować z polską załogą do ostatniej chwili, choć wiadomo było, czym to się skończy.

 33. zamachowiec said

  Żeby było jasne – poniżej 50m wieża może samolotu już w ogóle nie widzieć na radarze, czyli nie znać też i kierunku. Różni mędrcy czepiają się, że komenda „gorizon” była za późno. A kto jest winien? Pilot, bo nie podawał wysokości! Tylko przy tej prędkości schodzenia to i przy 75 metrach nad ziemią (nie to samo co poziom lotniska, pamiętamy o nieregulaminowym resecie wysokościomierza barycznego!) „gorizon” mógłby być za póżno.

 34. Boydar said

  Tylko kokpit jest linią papilarną aeroplanu. Całą resztę można wyprodukować u szwagra w garażu, jak się ma z czego no i ma oczywiście garaż. No więc kokpitu niet. Jakieś pytania ?

 35. revers said

  Juz jeden cyrk byl po oddaniu Boeninga z lotu MH17, dziwnym trafem wlascicel Boeninga z Melezji nic nie mial do powiedzania w tej sprawie.

  A o locie MH370 juz nigdy nikt sie nie dowie bo boening za gleboko pograzyl sie w ocenie z nazwy niby spokojnym, za to ukradzione chinskie patenty na wraz z zaginionymi chinskimi wynalazcami trafily w nie te rece nowych wlascicieli, i tak maja sie wlasnosci u bialych lacznie z wlasnosciami ostaniego cara Rosji Mikolaja, ktora z racji banksterskich rewolucji czeka na nowych wlascicieli o wiadomym pochodzeniu lub kibuca..

 36. Izaurus said

  18…18…18… sine dubio, sine commentaribus!!!!

 37. awkzim said

  Ad no prawie wszyscy:
  Czytaj ze zrozumieniem:
  1.”komisja prawna i praw człowieka Rady Europy przyjęła projekt rezolucji” – projekt, to nie jest rezolucja;
  2. podczas dyskusji nad tym projektem może on być zmieniony lub odrzucony;
  3. jaką, dla Rosji, moc prawną ma rezolucja Rady Europy – żadną.
  4. Dla przypomnienia – w Rosji jest nadrzędność prawa wewnętrznego ( Konstytucji) nad zewnętrznym.
  5. znów ktoś chce wrócić do gry odgrzewając stare kotlety – helem.

  ——
  Ewidentna oczywistość.
  Admin

 38. NICK said

  Jaki TAM (?) był zamach takie tu dywagacje.
  A Zamachowscy się cieszą.
  Dejta żyć.

  MatkoPolko, wzywam Cię.

  Żadnych, Lubelaku.

 39. Listwa said

  Wydali chyba 30 mln zł na komisje smoleńskie, specjalistów, prace, dochodzenie, ekshumacje i tylko kilka animacji zrobili i filmik kilkuminutowy.
  Niewiele. Nic nie udowodnii z tego co opowiadali, także w radyjku z torunia.

 40. Listwa said

  @ 3 Kajtek @ 8 aaa

  Jeśli dochodzi do takiej katastrofy i ginie tylu i takich ludzi i jeśli od razu podnosi się jazgot „Rosja i Putin zrobili zamach” to sie nie dziwcie, że nie chcą oddać i pilnują dochodzenia.

  Sami wsiedli do samolotu w takim składzie, a nie powinni własnie z racji hipotetycznego wypadku, Rosja ich nie zmuszała.

 41. NICK said

  Nikt tam nie wsiadł.

 42. Ad. 19 (Admin)

  Czy istnieje zapis – nie wiem. Pamiętam z doniesień w TVP tego dnia.

  ——
  Aha…
  Admin

 43. Listwa said

  Nikt tam nie wsiadł.

  – to Rosja sama jakiś wrak Tu 154 podrzuciła żeby ją oskarzali o zamorodownie prezydenta kaczyńsskiego i świty ?

 44. Ad. 43

  Idzie Wielka Gra. Rosja walczy o przetrwanie. Równolegle dolar walczy o utrzymanie pozycji na świecie. Chiny walczą o prymat w skali globu. W tym wszystkim być może wewnątrz Rosji siły nie do końca zależne od Putina poszły na całość i… Putin dowiedział się pięć po dwunastej… Pozostała mu jedna możliwość (ta druga, to natychmiastowa WOJNA) – iść na układ, ugrać ile się da.
  To wszystko to tylko moje domysły.
  Prawdy nigdy się nie dowiemy. I nie to powinno być najważniejsze. Najważniejsze jest to, czy damy się wrobić w wielką zawieruchę. Czy damy się wrobić w destabilizację Rosji. Na początku lat 80-tych KOR parł do czegoś właśnie takiego…

 45. Listwa said

  @ 44 Krzysztof M

  Wieża z kimś rozmawiała, piloci jakieś komunikaty o pogodzie otrzymywali, piloci Jak-a podawali wysokośc chmur, sytuację pogodową, sami wylądowali. I co z Polski żaden Tu 154 nie przyleciał? Tylko jakiś wrak ktoś podrzucił, gdzie 3 dni wcześniej wylądaował Tu 154 z Tuskiem?

  Tyle rodzin pojechało do Moskwy i widziało ciała. Znam rodzinejednej ze stuardes, widzieli ciało. też w Polsce.

 46. hucpa said

  Tusk płakał na piersi Putina,…że ostatni raz, nigdy więcej. Źle to wygląda. Tuszy się potem rezydentura wice parcha europejskiego, mimo że duka jak niemowlę,.. To mord na oczach świata, który sam przysrał ze strachu i nie zjawił na pogrzebach, jak im wulkan srulnoł w telewizji, ze strachu. Tusk i Komórka, to ewidentni sprawcy, z polityków, choć osobiście tego nie zrobili, coby taki Tusk mógł się serdecznie obruszać, na kazalnicy sejmowej, do ludu,. JA bratu żydowi, takie rzeczy, a fej, same se zrobili, i co za radocha, której nie można ukryć.

  Mikołaj za darmo, dla ordy niewygodnych, podskakujących starszym i mądrzejszym mordercom – wprawionym w zawodzie.

  Kupa pro polskich żydów, poszła z dymem, paru dobili, jeśli nie wszystkich, obojętnie czy tu czy tam, bombę założyli wcześniej, brygada parchata resztę dobiła, jak to pod Katyniem w modzie, i wciąż na czasie, gdyby jakim gołodupcom zachciało się ścigać winnych. Szkoda tych paru szabesgojow Polaków.

  Gra szła o wiele, tu i tam. Putina rozumiem, żydzi zagrażali jego mocarstwowości ale żydki lewackie przegięły pałę i za to powinni zostać skazani na sznurek. Nie mniej, zachód parchaty daje Tusku opiekę, która dała mu takie zrządzenie losu.

  Szaber inwestycje w Polin miały iść po powrozie, wieszania Polaka lub jego, z tej racji, dobrowolnej probanicji.

  Putinu zapewne to na reke, niech zydostwo sie wymorduje.

 47. Ad. 45

  Proszę mi podać choć jeden z tych „faktów”, które znamy wyłącznie z mediów, a które nie mogły być inscenizacją.
  Więcej na ten temat w Gajówce głosu nie zabiorę. Nie my ustalamy, co jest finalnie dobre dla Polski. Robią to ludzie, którzy mają wiedzę.
  Jeśli nasze służby siedzą cicho, to znaczy taki dyskurs publiczny, jaki jest, taki ma być.

 48. Boydar said

  Wszystkie przesłanki są tu, w Polsce. Tam, w Rosji, jest tylko pestka po wisience z tortu. Wsie pagibli … a może wsie miortwyje ? Tak jak Pan Gajowy postuluje – gdzie jest zapis ? Bo to jest różnica kontekstowa. I tak czy owak (jeśli coś w tym stylu Putin rzeczywiście powiedział), może to nie była smutna informacja, tylko przekaz … do bardzo konkretnego adresata.

 49. Listwa said

  @ 47 Krzysztof M

  „Więcej na ten temat w Gajówce głosu nie zabiorę.”

  – a po co pan jest dla siebie taki destrukcyjny. Popełnił pan błąd i co z tego? Prosze skorygowac i jedziemy dalej.

  Po co nam poszukiwanie „faktów”, które znamy wyłącznie z mediów, a które nie mogły być inscenizacją.?

  Trzymajmy sie faktów które znamy. Nie było inscenizacji. Nie ma takiej katastrofy lotniczej żeby nie udało sie ustalic jej przyczyn.

 50. wolverine said

  wszystkim miłośnikom ‚dobrej zmiany’ zabierających głos powyżej a szczególnie #8-aaa: tu jest informacja ze strony Council of Europe: http://website-pace.net/web/as-jur/main?p_auth=opi9cJul&p_p_id=newsreader_WAR_PACECALENDARportlet&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=2&_newsreader_WAR_PACECALENDARportlet_articleId=7129&_newsreader_WAR_PACECALENDARportlet_backUrl=%2Fweb%2Fas-jur&_newsreader_WAR_PACECALENDARportlet_javax.portlet.action=viewDetail i cytuję fragment z tej strony: the committee recalls that under Appendix 13 of the Chicago Convention, the State of occurrence is required to return the wreckage and other evidentiary material to the State of registration of the aircraft as soon as the technical air safety investigation is completed, which was the case in January 2011.” i tłumaczenie od fragmentu „as soon as..” do końca: TAK SZYBKO JAK TECHNICZNE ŚLEDZTWO BEZPIECZEŃSTWA LOTNICZEGO JEST ZAKOŃCZONE, CO MIAŁO MIEJSCE W STYCZNIU 2011.
  Czyli dla tych dżentlemenów SPRAWA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA raportem Millera no chyba, że nie znam angielskiego.
  Z „lokalnego” – czyli polskiego punktu widzenia to zwracam uwagę, że to Council of Europe ‚ruszyła” sprawę wiezień CIA w „Klewkach” (a kasę – od CIA- za tą imprę wzięli kolesie od Kwaśniewskiego a Millera poświęcieli później; i jeszcze na dokładkę to te kanalie – „od Kwaśniewskiego” jak Kalisz, Dukaczewski, Siemiątkowski – zwalili winę na gen. Kiszczaka i Jaruzelskiego,że „kazali słuchać CIA”)
  .
  Dla mnie Council of Europe wisi kalafiorem ale pacanom z „dobrej zmiany” radziłbym, żeby se byli ostrożni (to te pacany posługują się „komisją wenecką”) i wtedy mogą się mieć nie wesoło.
  .
  A dodatkowo mam pytania:
  – czy to był samolot wojskowy?
  – czy za sterami siedział PILOT WOJSKOWY?
  – kto był „zwierzchnikiem sił zbrojnych RP” w kwietniu 2010?
  – jakie były procedury związane z organizacją lotów „najważniejszych osób w państwie” (dla ułatwienie podam, że muricans czyli rednecks czyli Amerykanie, jak leci ich prezydent to w izbie kontroli lotów lotniska przyjmującego siedzi AMERYKAŃSKI oficer kontroli lotów i ON ZARZĄDZA procedurą lądowania.
  i na koniec: CO ZA MÓZGOWIEC pakuje ELITĘ kraju do jednego samolotu nawet na przejeżdżkę lokalną? POTUS (czyli prezedent US) jak lecą razem z wiceprezydentem US czy sekretarzem stanu, etc to LECĄ OSOBNYMI SAMOLOTAMI.
  .
  I to by było na tyle.

 51. Ad. 49

  🙂 nie zabiorę głosu w tej sprawie nie dlatego, że się pomyliłem (?), ale dlatego, że moje domysły zbyt daleko odbiegają od średniej. 🙂

 52. Listwa said

  @ 51 Krzysztof M

  To nie powód żeby ich nie zademonstrować. I milczeć.

Sorry, the comment form is closed at this time.