Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Łukaszenka dopuścił, że Białoruś wejdzie w skład innego państwa

Posted by Marucha w dniu 2018-06-25 (Poniedziałek)

Tytuł mylący. Nie „dopuścił” – czyli wyraził zgodę – ale przewiduje, że tak może się stać. – admin

Niezadowalające wyniki rozwoju gospodarczego mogą doprowadzić Białoruś do utraty niezależności. Stwierdził to prezydent republiki Aleksander Łukaszenko podczas swojej wizyty w rejonie szkłowskim.

Zdaniem lidera państwa, Mińsk musi w pełni realizować postawione przed sobą cele gospodarcze, w tym w rolnictwie.

„Jedyny powód niewypełnienia zadania to śmierć” — podkreślił Łukaszenka.

„Jesteśmy na froncie. Nie przetrwamy tych lat, upadniemy, wtedy trzeba będzie stać się częścią jakiegoś państwa, albo o nas będą sobie nogi wycierać. A nie daj Boże, nawet rozpoczną wojnę, jak na Ukrainie” — cytuje prezydenta kanał ONT.

O tym, kto grozi Białorusi i w skład jakiego państwa może ona wejść w przypadku porażki w gospodarce, Łukaszenka nie powiedział.

W tym samym czasie wezwał wszystkich pracowników rolnych do przestrzegania planu oraz przestrzegania technologii produkcji.

„Jeśli nie będziemy budować naszych relacji tak, to będziemy wkrótce chodzić po świecie bez spodni” — powiedział prezydent.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 to “Łukaszenka dopuścił, że Białoruś wejdzie w skład innego państwa”

 1. lopek said

  Białoruś ma to szczęście, że ma Łukaszenkę a ten wie co une zrobiły z Polską i Ukrainą. Jednak une nie odpuszczą i dobrze o tym wie Łukaszenka.

 2. julius said

  W pierwszym kwartale 2018 r. Rosja odpowiadała za 39,2% białoruskiego eksportu i około 59,2% importu. Nie jest tajemnicą, że przez długi czas Rosja subsydiowała białoruską gospodarkę poprzez przyjazną zniżkę na ropę. Pod koniec 2017 r. cena rosyjskiej ropy dla Białorusi osiągnęła prawie 300 USD za tonę. Obecnie realizowana jest duża liczba projektów współpracy przemysłowej, takich jak BelAZ OJSC z Uralmashzavod OJSC i Sinara-Transport Machines OJSC, między Belenergo i Ural Turbine Plant, powiedział ekspert od eurazjatyckiej integracji.
  Kofner uważa, że ​​kolejnym krokiem w kierunku integracji dwustronnej powinno być utworzenie jednolitego rynku zamówień publicznych, wspólnego rynku ropy i gazu, ogólnego rynku energii elektrycznej i ogólnego w Unii.
  Tak więc słowa Łukaszenki można interpretować w trzech kontekstach jednocześnie: jako próba
  1). Zmobilizowamia ludności;
  2). Przypomnienie Kremlowi granic integracji;
  3). Wskazanie na zagrożenia ze strony Zachodu.
  Jeśli mówimy o zarzutach w stosunku do Rosji, wydają się one zasadniczo sprzeczne, a nawet nielogiczne. W końcu to Mińsk wybrał kurs zbliżenia z Moskwą, którego wynikiem jest rosyjska sprzedaż ropy i gazu po cenach nierynkowych, stałe pożyczki z Moskwy i unia celna korzystna dla obywateli Białorusi, pozwalająca im przekroczyć granicę i pracować w Rosji. Do końca 2017 r. Białoruski eksport jest w 44% zorientowany na rynek rosyjski.
  Czy można więc zatrzymać tę dwoistość – utrzymując jej gospodarkę na powierzchni dzięki przyjaźni z Rosją, oskarżając ją o zamiar pochłonięcia Białorusi? A jaka jest alternatywa dla tej przyjaźni? Podporządkowanie się kapitałowi europejskiemu i wejście na prawach kolonii do historycznie i duchowo obcego świata euroatlantyckiego?
  https://x-true.info/71459-minsk-perekladyvaet-vinu-za-plohuyu-ekonomiku-na-rossiyu.html

 3. AlexSailor said

  Połączenie Polski i Białorusi byłoby naturalne, ale do tego potrzebne są dobre stosunki z Rosją i Polska a nie cyrk zwany roboczo Polin.

 4. julius said

  Według stanu na koniec grudnia 2016 r. 64,9% Białorusinów chce widzieć swój kraj w sojuszu z Rosją, 19,1% – w Unii Europejskiej. Reszta albo była niezdecydowana (13,9%), albo odmówiła odpowiedzi (2,2%)

  Читать полностью: https://news.tut.by/economics/532361.html?crnd=91555

 5. Rob said

  @4 Julius

  Według stanu na 25.06.2018 roku 0,17% Białorusinów chce widzieć swój kraj w sojuszu z Polską.

  ———–
  Nawet u nich, tak nam niegdys przyjaznych, mamy przesrane. Bo po co im taki sojusz z kopanym przez wszystkich kundlem?
  Admin

 6. Kajtek said

  Po co chłopu wolność?
  Po nic. Tyle.

  ——
  Jak na razie to białoruskie chłopstwo ma wolność, a polskimi panami pomiata byle wypierdek z Brukseli.
  Admin

 7. Głos Prawdy said

  Czasem dowiadujecie się nowości nawet szybciej niż my czy Rosjanie 🙂

 8. Głos Prawdy said

  Cóż, muszę powiedzieć. że mu ciężko przeszło to przez gardło.On dobrze rozumie, że gospodarka jest doprowadzona do granicy listwy, ludzie chociaż zacofani i bojaźliwi pójdą niedługo do otwartej rewolucji. długów w kraju jest tyle, oficjalna cyfra jest mocno zaniżona, że zostaje tylko jedno rozwiązanie: ktoś tu musi pomóc. Wykupić długi albo jeszcze w jakiś sposób podtrzymać. I ten ktoś to najprawdopodobniej Rosja. Dla niego podobna decyzja jest bardzo ciężka, ale przy Rosji ma chociażby szansę zostać przy władzy, do Europy – ? Ten scenariusz nie dla Łukaszenko i nie dla nazego narodu w jego większym procencie

  ——
  Białoruś już jest w Europie. Nie musi wchodzić do Unii. I lepiej niech nie wchodzi.
  Admin

 9. Moher49 said

  A ja zapraszam Białoruś do Polski. Pana Aleksandra Łukaszenkę mianuję Prezydentem. Przywracamy karę śmierci.

 10. Maciej said

  Połączenie Polski i Białorusi to nienajlepszy pomysł.

  Dużo lepszym pomysłem byłoby PRZYŁĄCZENIE Polski do Białorusi, na warunkach podyktowanych przez Baćkę Łukaszenkę oczywiście.

  Miałoby to wiele dobrych stron, jednym z efektów byłaby całkowita likwidacja/anihiliacja „polskiego”? Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pomijam MON, MS, MSW itp. Ich likwidacja przyniosłaby Polakom same korzyści. Otwartą pozostaje propozycja reaktywacji obozów pracy w Auschwitz czy Berezie Kartuskiej dla zwolnionego personelu.

  Przypominam że żydzi zostali wygnani z Wielkiego Księstwa Litewskiego w 1495 roku przez Aleksandra Jagiellończyka. Chyba jednak wrócili. W 1566 wprowadzono tam obowiązek noszenia przez żydów żółtych kapeluszy. Był ktoś niedawno w Mińsku? Noszą?

 11. maasteer said

  Ad 9 Moher 49

  „Przywracamy karę śmierci.”

  Pan chyba nie jest na bieżąco. Kara śmierci jest w Polin wykonywana z powodzeniem od wielu lat przez Narodowy Fundusz Zagłady poprzez limitowanie lub niefinansowanie świadczeń zdrowotnych (oprócz szczepień oczywiście).

 12. maasteer said

  A co do Białorusi no to cóż … I na nią przyszła pora. Polska (Polin) już dawno się poddała wstępując do Hujni Gejropejskiej i tracąc swą suwerenność. Białoruś i tak przetrwała prawie 15 lat. w miarę niezależnie. Pozostanie jej wstąpić do Unii Euro-Azjatyckiej lub BRICS tam przynajmniej pedalstwa nie promują!

  ——-
  I to jest dobra alternatywa. Zachowa suwerenność.
  Admin

 13. maasteer said

  Ad 12 Gajowy – „Zachowa suwerenność.”

  W dzisiejszych czasach to tak prawdę mówiąc ciężko jest zachować pełną suwerenność dla tak małych krajów jak Białoruś czy Litwa, Estonia. One zawsze popadną w pewne zależności od większych krajów czy innych unii. Ale Rosja obecnie z pewnością nie wywiera na stowarzyszone kraje takiej presji jak UE stosując szantaże polityczne i finansowe – typu marsz gejów czy kontrola praworządności itp.

Sorry, the comment form is closed at this time.