Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Zmarnowane pokolenie
  JanuszT o Wolne tematy (6 – 2…
  Lily. o Strefa B istnieje, więc jest n…
  Marek o Po co nam Korwin-Mikke?
  Marek o Maski opadły
  WI42 o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Marek o Maski opadły
  Yagiel o Maski opadły
  WI42 o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Stingray – Służby dopadną Cię wszędzie

Posted by Marucha w dniu 2018-06-26 (Wtorek)

Na służby specjalne rządy wydają ogromne pieniądze. Nie po to aby chronić obywatela, ale po to aby chronić siebie przed nami, wtedy gdy się zorientujemy jak nas robią „w konia”.


Stingray to ryba ze śmiercionośnym kolcem, którym zabiła jednego ze znakomitych światowych przyrodników. Stingray to jest też urządzenie jakie policja – i nie tylko policja używa – aby z jego pomocą wyśledzić gdzie jesteś, odczytać twoje SMS-y, e-maile, rozmowy…

Służby policji w USA i, jak się wydaje, również w Europie, w tym w Polsce, używają skrycie urządzenie, które znane jest jako Stingray, a służy do monitorowania aktywności telefonu i w ten sposób do śledzenia. Urządzenie jest tak tajne (i faktycznie bezprawne) że ich użytkownikom nie wolno jest powiedzieć nic na temat technologii lub zasady działania – informuje The New York Times.

Zastosowana w nich technologia umożliwia przechwytywanie SMS, e-maili, rozmów telefonicznych i danych dotyczących lokalizacji. Raport „The Times” mówi, że Stingray często uzyskuje informacje na temat urządzeń w pobliżu śledzonego celu, a nie tylko z urządzenia na które jest skierowane.


Urządzenie wywołało kontrowersje w słynnej Dolinie Krzemowej gdy niedawno szeryf powiatu Santa Clara County, Laurie Smith, poprosiła urzędników powiatu by zapłacili 502,000$ za zakup tej technologii. Pani szeryf odmówiła jednak podania szczegółów na temat działania systemu, poza stwierdzeniem, że wykorzystuje się je do śledzenia telefonów komórkowych, terrorystów i innych przestępców.

Choć nie wiemy zbyt wiele o systemie Stingray, który czasami idzie nazwany jest KingFish, dziennikarzom udało się zebrać kilka informacji na temat jak jest używany i gdzie.

Oto co wiadomo na podstawie sprawozdań:

Jest w stanie uzyskać dostęp do urządzeń mobilnych, ponieważ wobec telefonu pozoruje że jest wieżą telefonii komórkowej, co często określane jest jako „symulator sieci komórkowej.” [Chodzi raczej o symulatora stacji bazowej, BTS – admin]

Washington Post opracował graficzny schemat pokazujący ja to działa. Po włączeniu aparatu Stingray, sygnały z pobliskich telefonów są przekierowywane do niego, tak jakby to była wieża komórkowa. Zaprojektowano go tak, że ani sieć serwisu telefonu komórkowego ani użytkownik nie mogą wykryć jego wykorzystania. [Urządzenie Stingray po prostu udaje, że jest stacją bazową, wysyłając odpowiednie sygnały do telefonów komórkowych. Ma dostęp do danych pochodzących nie tylko od podejrzanego i śledzonego delikwenta, ale również od wszystkich osób, jakie przypadkowo znajdują się w pobliżu – admin]

Nie można dokładnie ustalić jak powszechnie technologia jest stosowana, ponieważ służby policji (pod nadzorem FBI) są zmuszone do podpisania umów o nieujawnianiu informacji na ten temat. Wygląda jednak na to, że w USA jest w użyciu na terenie całego kraju. Zarówno władze jak i policja posługują się Stingray w Nowym Jorku, na Florydzie, w Teksasie, Wisconsin, Minnesocie i Illinois. Lokalna policja posługuje się tą technologią w Virginii, North Carolinie, Georgii, Missouri, Michigan, Arizonie, Kalifornii, Idaho, Waszyngtonie i na Alasce. Aktywność stosowania Stingray w większości stanów jest nieznana.

Urządzenia są zwykle opłacane przez poszczególne instytucje, a w niektórych przypadkach za symulatory stacji bazowych telefonii komórkowej płaci rząd federalny poprzez dotacje Homeland Security.

Choć o Stingray teraz jeszcze nie wiadomo zbyt wiele, urządzenie nie jest nowe. Stróże prawa w Północnej Karolinie powiedzieli, że używali go już w 2013 r.

Firma Harris, która produkuje urządzenia Stingray, zarobiła już 40 milionów dolarów za swe systemy technologii śledzenia, sprzedając je miastom, stanom i władzom federalnym.
Było wiele spekulacji na temat tego, jak informacje uzyskane przez urządzenia StingRay są używane.

„W interesie użytkowników jest utrzymanie pełnej tajemnicy, gdyż w grę wchodzi problem ochrony prywatności” – mówi Orin Kerr, ekspert prawa dotyczącego ochrony prywatności z George Washington University. „Cóż jest tak tajemniczego, że próbują to ukryć?” – pyta.

No ale skoro sprawa zaczęła oglądać światło dzienne, to wcześniej czy później pojawi się coraz więcej konkretnych wiadomości.

PS. „W 2008 r. za IMSI Catcher produkcji amerykańskiej trzeba było zapłacić około 170 tys. dolarów, co sprawiało, że był to sprzęt, w który zaopatrywały się głównie służby specjalne. Jednak już w 2010 r. na Defcon (doroczne spotkanie hakerów i specjalistów IT odbywające się w Las Vegas), grupa zapaleńców udowodniła, że urządzenia o podobnych możliwościach zbudować można za 1500 dolarów z możliwych samodzielnie do zdobycia części. Obecnie chiński producent oferuje IMSI Catcher w Internecie w cenie 1800 dolarów za sztukę, co sprawia, że taki sprzęt stał się ogólnie dostępny.”

[IMSI – International Mobile Subscriber Identity – unikalny numer przypisany do każdej karty SIM w sieci GSM lub UMTS. Identyfikuje kraj, operatora oraz abonenta. Nie mylić z IMEI albo numerem telefonu – admin gajówki]

http://nathanel.neon24.pl

Komentarzy 7 do “Stingray – Służby dopadną Cię wszędzie”

 1. NICK said

  W.Post wolno o tym pisać?

  Każde, ponoć, urządzenie elektroniczne jest znaczone celem różnych identyfikacji.
  Nabywcy.

 2. revers said

  no to pieknie zyjemy jednak w lepszym matryksie, do mnie dzisaj 28 razy dobijal sie jakis numer zaczynajacy sie na 616xxx853, reszte nich stingraye , imsi catcher szukaja, moze zlapia wkoncu tego Bin Ladena po raz kolejny, albo Mataharii.

 3. jazmig said

  W Polsce na mocy obowiązującego prawa, operator komórkowy ma obowiązek przekazać wszystkie dane telefonu, jego rozmowy, sms-y, położenie itp. Bez problemów można określić położenie tel. z dokładnością do 1,5 m.

  ———–
  Jeśli nie ma włączonego GPS, to raczej więcej, niż 1.5 m.
  Admin

 4. plausi said

  Sluzb specjalnych to z przeproszeniem jak nas…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_s%C5%82u%C5%BCb_specjalnych

  Służby specjalne to są zalegalizowane organizacje przestępcze, także zbrodnicze. Jak wiemy mord czy tortury należą do programu najbardziej nawet demokratycznych służb specjalnych.

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Specslu

  Państwo jest organem przemocy wobec szerokich rzesz społeczeństwa.

 5. Abcdef said

  Po górach się niedawno temu pętałem i głos straszliwy usłyszałem w pewnym momencie zza płonącego krzewu: Wrócę was do feudalizmu, bowiem nigdy z niego nie wyrośliście. Dałem wam książki, biblioteki, darmową edukację, wolną wolę — mój największy błąd…

  Nie pamiętam, jak zszedłem z tych gór. Bez nowych tablic.

 6. Teresa said

  jesteśmy sami, czy mamy kilkuosobową rodzinkę, styl opracowania aranżacji pokoi będzie rozmaity. Ostatnio ze względu na wysoki koszt mieszkań w aglomeracjach, coraz bardziej popularne są wnętrza z aneksem kuchennym otwartym na pokój dzienny. Dzięki temu nawet nieduże mieszkanko zapewni tak potrzebne nam uczucie przestrzenności. Oczywiście to rozwiązanie ma określone minusy, niemniej wielu uważa, że to dla wielu z inwestorów naprawdę sprawdzone rozwiązanie. sprawdź

 7. narozniak said

  wystarczy nie nosić ze sobą telefonu

Sorry, the comment form is closed at this time.