Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Niezawisimaja Gazieta”: Putin…
  lewarek.pl o Maxima Redemptionis
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Boydar o Powstaje Fundacja Rodzina…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Boydar o Jak piórko na wietrze…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Marek o Powstaje Fundacja Rodzina…
  revers o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  ot co o Obrzezaniec
  Emilian58 o Judejczykowie i Putin
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Mietek o McGregor: Moskwa się nie …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Nie wyszła relokacja, znajdzie się inny sposób. Imigracyjne urabianie opinii publicznej trwa.

Posted by Marucha w dniu 2018-06-30 (Sobota)

Wobec narastających nastrojów antyimigracyjnych UE zmienia narrację i rezygnuje z przymusowych mechanizmów relokacji tzw. uchodźców. Teraz ma być „bezpiecznie”, „dobrowolnie” i „efektywnie” – przynajmniej w założeniach.

Doświadczenie każe jednak przyjąć, że zmianie ulegnie jedynie narracja, a nie praktyka.

Podczas poświęconego kwestiom imigranckim szczytu UE, szefowie 28 państw ustalili m.in., że uchodźcy będą kierowani do specjalnych centrów kontroli, które zdecydują o przyznaniu azylu, zaś z centrów przybysze zostaną rozlokowani do innych krajów. Teraz jednak ów rozdział odbywać ma się na zasadach dobrowolności.

Program – w teorii – wydaje się rozwiązywać spory o politykę imigracyjną, jakie zaostrzały się w UE w ostatnich miesiącach. Praktyka może jednak okazać się kolejną porażką. Przesłanki ku temu są jasno widoczne. Centra kontroli – odgrywające w założeniach ważną rolę – skazane są na porażkę. Przecież już teraz podobne komórki funkcjonują i mają ogromne problemy z identyfikacją imigrantów przybywających do UE bez dokumentów, albo posługują się fałszywkami. A grono krajów, które nie chcą przyjmować imigrantów z nieznaną przeszłością rośnie – mimo dotychczasowego stosowania retoryki solidarności i współodpowiedzialności.

To co nie udało się pomimo przymusu i gróźb, nie uda się także „po dobroci”… Chyba, żeby w jakiś sposób po raz kolejny spróbować „urobić” społeczeństwa. Sposób jest dość prosty: ludziom powie się, że teraz to nie UE, ale dane państwo („samodzielnie”!) będzie decydowało o przyjęciu imigrantów (formalnie w większości przypadków błędnie nazywanych uchodźcami).

To celowy zabieg, bowiem trudniej odmówić pomocy naprawdę potrzebującym i szukającym bezpiecznego schronienia. I tu w ruch idą media, które już przekonują, że w Polsce nastroje się mocno zmieniły i Polacy są coraz bardziej za pomocą „uchodźcom”, że retoryka obozu władzy była bezpodstawnie oparta na strachu, że nikt nam nikogo (groźnego) nie przysłał, więc generalnie nie ma powodów do obaw.

Taka narracja – co należy zauważyć – kłóci się choćby z ustaleniami tygodnika „Sieci”, który opisywał działalność mafii nielegalnie sprowadzających do Polski obywateli spoza UE.

Warto tu również przypomnieć sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, wedle którego w Polsce maleje liczba osób sprzeciwiających się przyjmowaniu uchodźców (nie nielegalnych imigrantów). Negatywnie na pytanie o to, czy Polska powinna przyjmować uchodźców, odpowiedziało 53 proc. badanych, co oznacza zauważalne skurczenie się tej grupy z 60,4 proc. Ale to spadek tylko pozorny. Poprzednie badanie (z 2017 roku) dotyczyło bowiem przyjmowania uchodźców, ale w ramach mechanizmu relokacji, który sam w sobie budził sprzeciw. W tamtym badaniu na „tak” – przy wspomnianym zróżnicowaniu pytań – było w kolejnych latach, tylko 37 i 45 proc. respondentów.

Odwrócić się miał także trend dotyczący przyjmowania „uchodźców z krajów muzułmańskich, nawet gdyby to się wiązało z koniecznością opuszczenia UE”. Dwa lata temu na „nie” – mimo eurogróźb – było 56,6 proc. respondentów, a na „tak” – 38 proc. Obecnie jest to odpowiednio: 36 i 56 proc.

Cały czas jednak miesza się tu pojęcia „imigranci” oraz „uchodźcy” oraz gra się polskim brakiem wrażliwości na los ludzi, których życie jest zagrożone. Jako, że na forum unijnym sprawa „uchodźców” jest bardzo żywa, trzeba uważnie patrzeć rządzącym na ręce. Szczególnie, że już namawiani są do przyjęcia „racjonalnej” polityki imigracyjnej, a nadzieje, że Polska w temacie migracji odegra w UE „znaczącą” rolę – rosną.

Może bowiem okazać się, że to co nie wyszło siłą, uda się „sposobem”. Bo przecież nie ma wątpliwości, że imigranckim problemem Bruksela i Berlin wciąż chcą się podzielić.

Marcin Austyn
http://www.pch24.pl

Nie zapominajmy też u kurewsko demagogicznym porównywaniu np. polskich uchodźców w Iranie podczas II WŚ z obecnymi nachodźcami z krajów, gdzie nawet nie ma żadnej wojny ani zamieszek.
Admin

Komentarzy 16 do “Nie wyszła relokacja, znajdzie się inny sposób. Imigracyjne urabianie opinii publicznej trwa.”

 1. semperparatus said

  Łatwy sposób na pozbycie się tych roszczeniowych i obcych nam emigrantów:
  1.Przymusowe odsyłanie wszystkich tam skąd przybyli(to dla tych nowo przybywających)
  2.Cofnięcie socjalu wszystkim już osiedlonym w każdym europejskim kraju
  Skutek murowany i bardzo szybki.Ale to pod warunkiem,że elity chcą dla nas dobrze…Jak wiemy-jest niestety zupełnie przeciwnie…Są to elity antynarodowe ,kompradorskie…wrogowie narodu i społeczeństwa…Stąd tylu „ciapaków”w Europie…

 2. lopek said

  To jest wojna dzieci szatana z ludzkością stworzoną przez Boga. Wojna – póki co jednostronna – gdzie owa ludzkość jest tak zainfekowana przez Piekło, że wcale tej wojny nie dostrzega w swojej większości. Wojny – dzieci szatana nie przerwą – zwłaszcza, że przecież ludzie się nie bronią. Nie będzie ta nasza cywilizacją – pierwszą cywilizacją – którą kompletnie wyniszczą dzieci szatana z białą rasą włącznie i kropka.

 3. NICK said

  Tytuł i zdjęcie „parki”.

  Znaczy to się dzieje.

  We tzw. polin to też widać.
  ZALEW.
  Upa.

  I co?
  Im Zrobicie?

  TO JEST.

  Inne „sposoby”.

 4. Plausi said

  Wykręcili PO.PiS patriotyzmu

  Wstawienie Morawieckiego oznaczało, że patriotyczny numer propagandowy dla pospólstwa się zakończył, I tym razem dała się znaczna liczba ludzi w Polsce nabrać na ten numer, podobnie jak poprzednio

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  PiS przeszedł do realizacji planu. Partia AfD w RFN mówi otwarcie o szeroko zakrojonej operacji likwidacji narodów i wymiany ludności w RFN i UE. Także w języku polskim można zhaleźć wskazówki tego rodzaju:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  również o organizatorach tego procesu od dziesięcioleci. Na opracowanie Kalergiego odnośnie tej reorganizacji społeczeństwa zwracaliśmy już uwagę

  http://balder.org/coudenpo

  czy jest to w stanie pobudzić do zastanowienia i uwolnić Polaków od ich niezłomnej wiary w te i podobne baśniowe legendy, jak choćby ta

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  trudno powiedzić, wytresowani przez pasożydującą na nich społeczność (także rodzimą elitę), mają Polacy trudność z samodzielnym wnioskowaniem.

 5. ? said

  Polacy z Kazachstanu nadal dla tych sqrvysynuff nie istnieją. To jest najlepszy test przedwyborczy – Polonia z Kazachstanu i krajów sąsiednich.

 6. ? said

  I znów o imporcie tanich roboli: https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/poznan-brakuje-motorniczych-i-kierowcow-58923.html

 7. ? said

  Adminie, przepraszam za spam, ale jeszcze to:

  Blisko 40 proc. polskich firm zatrudnia pracowników spoza Unii. Najczęściej w budownictwie i przemyśle

  https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/blisko-40-proc-polskich-firm-zatrudnia-pracownikow-spoza-unii-najczesciej-w-budownictwie-i-przemysle-63303.html

 8. hucpa said

  Szatan na radzie Starszych i Mądrzejszych diabłów, demokratycznie zadecydował, Rotenszyld ma wykonać, żydzi wprowadzić. Jak nie kij to pałka. Rozkaz ma być wykonany. Jasne. Znaczy Ciemne.

 9. jaja said

  Czyli c.ujnia wybrala alternatywe dotyczaca lawiny emigracyjnej: jak nie kijem to obuchem. Jak takie sa trendy operacyjno-kretackie osranych liderow spod kurnikowej grzedy, to lawina pogrzebie nie tylko zduraczone masy ale nawet koguty na grzedzie. Pamela Geller miala chyba racje gdy napisala czyje to gardla beda najpierw podrzynane , ano, wytypowala – nasze.

 10. troll polonii said

  Podobno Pan Bog jak chcial ukarac ludzkosc to im stworzyl Wieze Babel…i pomieszal jezyki

 11. Siekiera_Motyka said

  Komedia !!!

  „Polskie firmy chcą pracowników z Nepalu. W jakim języku szkolić z bhp?

  19.06.2018 ”

  „Pracownicy spod Czomolungmy

  Po Ukraińcach i Białorusinach trzecią najliczniejszą grupą pracujących w Polsce cudzoziemców są Nepalczycy. W 2017 r. wydano im ponad 7 tys. zezwoleń na pracę, a ich liczba w porównaniu z 2016 rokiem wzrosła prawie 6-krotnie.

  Pracodawcom najbardziej doskwierają procedury administracyjne, dlatego apelują do władz o dalsze uproszczenia procedur zatrudnienia pracowników z państw takich jak Indie, Nepal, Filipiny czy Bangladesz.

  – Niskie bezrobocie w połączeniu z niechęcią Polaków do wykonywania określonych prac sprawia, że firmom brakuje rąk do pracy. Jest to sytuacja ciekawa i zupełnie nowa dla polskiego biznesu. Po raz pierwszy od urynkowienia polskiej gospodarki w ’89 i pracodawcy lobbują za uproszczeniem procedur zatrudniania obcokrajowców. Mimo przepisów ułatwiających zatrudnienie cudzoziemców, które weszły w życie w styczniu tego roku, 37 proc. przedsiębiorstw badanych w 1Q 2018 r. w „Barometrze imigracji zarobkowej” deklaruje, że największą barierą dla zatrudnienia pracowników z Ukrainy są kwestie administracyjne – mówi Tadeusz Zając, ekspert Pracodawców RP. – Kiedy już dojdzie do zatrudnienia pracownika z zagranicy pozostaje szereg procedur, choćby związanych z bhp, które należy przemyśleć i dostosować do obecnych realiów – dodaje. ”

  Tu widać jednego z tych Nepalczyków. Ramiona jak żelazo.

 12. revers said

  „Agencje prasowe podały, że kanclerz Niemiec Angela Merkel wysłała list do swoich partnerów koalicyjnych, w którym poinformowała, że 14 państw unijnych, w tym Węgry i Polska, zaoferowało przyjęcie z Niemiec osób ubiegających się o azyl, które złożyły wcześniej wniosek azylowy w innym państwie członkowskim. Polska nie zawarła żadnego porozumienia dotyczącego przyjmowania odsyłanych z Niemiec osób ubiegających się o azyl. Węgry i Czechy, również zdementowały informację.”

  A moze kto podpisal, albo wzial pieniadze a konto refugee biznesu?

  http://telewizjarepublika.pl/europejska-dyplomacja-dementuje-absurdalne-zapewnienia-angeli-merkel-cos-sie-pani-kanclerz-mocno-pomieszalo,67019.html

  ——
  A może kurrwy rządzące Polską się po prostu w żywe oczy wypierają się tego, na co się zgodzili.
  Admin

 13. troll polonii said

  Polska niegdys przyjela ponad 100 tysiecy islamistow z Kosowa i Czeczeni.
  Ci nie nadaja sie do zadnej pracy?

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 13 – A oni w końcu zostali w Polsce ? Co dzisiaj robią ? Budują bazy komputerowe i sieci telekomunikacyjne ? A może maliny zbierają ? Jest pewne ze tej informacji władza nam nie da no bo UE dba o informacje osobiste obywateli UE.

 15. Plausi said

  „o imporcie tanich roboli”

  @6, ?
  mówi jedna z czterech swobód UE

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Wolno

  niestety lud polski nie bardzo pojął, o co tu chodzi, a zresztą

  „kurrwy rządzące Polską się po prostu w żywe oczy wypierają się tego, na co się zgodzili”, wystarczy uważniej przeczytać Cyrograf Lizboński.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#K_

  Przypominamy patriotycznego sygnatariusza tego cyrografu, i obecnie zarządzających jego wspólników.

  Globalna karawana eksploatacji pracowników wędruje od dziesięcioleci z zachodu na wschód, aż do Nepalu ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Globalizacja

  Główny mechanizm globalizacji jest prosty i polega na tym, aby przenosić działalność gospodarczą tam, gdzie są największe zyski, z kolei przesuwać tanią siłę roboczą do pracy w rejonach o wyższych kosztach pracowniczych, co też gwarantuje większe zyski, przez eliminację rodzimych najemników przez importowaną taniochę, co wywiera presję na zarobki ludności rodzimej. Programy wymiany ludności są prowadzone od dziesięcioleci w sposób znakomicie zorganizowany

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Niestety niewielu w pomrocznej jest w stanie te proste zależności pojąć.

  Głównym celem globalizacji jest zatem likwidacja narodów i wszelkich lokalnych środowisk społecznych, gdyż te ją utrudniają.

 16. andzia said

  Kiedy okupują ten kraj, o którym myślałeś, że jest wolny…Polskę
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23326&

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: