Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czarne scenariusze: Europa drży przed spotkaniem Putina i Trumpa

Posted by Marucha w dniu 2018-07-01 (Niedziela)

Jak zachodnie media zareagowały na doniesienia o porozumieniu ws. spotkania przywódców Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych Władimira Putina i Donalda Trumpa?

Zawarcie porozumienia przez Rosję i USA z pominięciem Europy może stać się koszmarnym scenariuszem dla Europy [!!! – admin] i osłabić NATO — pisze niemiecka Die Welt.

Periodyk donosi, że wynikiem spotkania Władimira Putina i Donalda Trumpa może stać się zgoda Waszyngtonu na zaniechanie udziału w ćwiczeniach wojskowych sojuszu północnoatlantyckiego na wschodniej granicy NATO. W odpowiedzi na to Moskwa mogłaby zrezygnować z prowadzenia manewrów na zachodzie Rosji.

Zdaniem gazety taka decyzja Stanów Zjednoczonych może osłabić tę organizację wojskową i „zakwestionować jej podstawowe zasady”.

Podkreśla się, że przy tym możliwości Moskwy do prowadzenia ofensywy nie zmienią się; a wśród państw europejskich szczególnie niezadowolone będą Polska i kraje bałtyckie, które ustawicznie przypominają o „rosyjskim zagrożeniu”.

Ponadto Die Welt sugeruje, że jeśli wynikiem negocjacji dwóch liderów stanie się złagodzenie antyrosyjskich sankcji, Europa również będzie musiała znieść ograniczenia gospodarcze.

Ewentualne konsekwencje spotkania Władimira Putina i Donalda Trumpa przestraszyły także Londyn. Donosi o tym gazeta The Times, powołując się na swoje źródła w brytyjskim gabinecie ministrów.

W brytyjskim rządzie istnieją obawy co do „pokojowego porozumienia” między Rosją a USA, do którego mogą dojść Władimir Putin i Donald Trump.

Zdaniem rozmówców periodyku hipotetyczna „transakcja” między Moskwą i Waszyngtonem nie leży w interesie NATO. W Londynie zakłada się, że w trakcie rozmowy Władimir Putin „jest w stanie skłonić Trumpa do rezygnacji z udziału w jesiennych ćwiczeniach wojskowych sojuszu północnoatlantyckiego w Norwegii” i uzgodni z amerykańskim prezydentem „uznanie aneksji Krymu i zmian w kwestii sankcji w zamian za rozejm na wschodzie Ukrainy”.

Konkretnie niepokoi nas nagłe zawarcie czegoś na podobieństwo „pokojowej transakcji” między Putinem a Trumpem. Można wyobrazić sobie, jak mówią do siebie: „Po co mamy trzymać tyle sprzętu wojskowego w Europie?” — i zgadzają się na rozpoczęcie jego wycofania — miał powiedzieć członek rządu, którego nazwiska gazeta nie podaje.

[Zobaczcie, jak te szumowiny boją się zwykłego, wciąż jeszcze hipotetycznego, odprężenia między mocarstwami. Niepokoi ich „pokojowa transakcja”… Coś tu trzeba komentować? – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 89 to “Czarne scenariusze: Europa drży przed spotkaniem Putina i Trumpa”

 1. RomanK said

  Odprezenie..jak i napiecie regulowane jest od wielu wiekow z tych samych osrodkow…. Wybor Trumpa spowodowal napierw zdziwienie polaczone z pewnego rodzaju rozbawieniem…liczyli ze t sie da zalatwic w ciagu paru dni, tygodni…w koncu po kilku miesiacach rozwalania Deep State wybuchla wscieklosc jaka nimi trzesie do dzis, w koncu strach I panika….
  Europa ..tzw stara Europa zyla na garnuszki przez 70 lat…mimo ze potencjal demografczny jak I ekonomiczny ma wiekszy niz USA…
  To rozleniwienie elit i pazernosc ich w Europie spowdowala ,ze byli z wlasnej woli utrzymankiem ….I o tym wie doskonale Trump…
  Anglicy wiedza na czym polega amerykansko anglsasska policy..i odskoczyli zawczasu….

  Jesli Trump z Putinem zalatwia plan nastepnej Fazy rozwoju Ludzkosci ..bez Black Gulepch….odbedzie sie to poprzez przeciecie krwioobiegu jaki ich karmi. KOnta jakie sa ich potegoa …znikna….zamienia sie w to czym zawsze byly…Zerem…niczym….a ich ilosc nie bedzie miec zadnego znaczenia.

 2. NICK said

  Pomilczę poza jednym.
  Skąd ta wiara we trampka?

  Dalej wierzycie we wybory wolne?

  We Państwie tak dziwnym jak u-sra-hell?

  ZDOMINOWANYM!
  Wierzycie?

  Pacynki we teatrze?
  LALEK!
  KALEK.

 3. julius said

  W przypadku elit politycznych krajów przybałtyckich i Polski wszelkie straty są dopuszczalne, choćby tylko po to, by drażnić Rosję. Ten stan rzeczy jest po prostu podyktowany prostym projektem biznesowym, który może stać się przedmiotem dyskusji na szczycie Rosja-USA:
  Koszt dostarczenia amerykańskiego LNG na rynek europejski wynosi od 265-295 USD za 1 000 metrów sześciennych, podczas gdy średnia cena kontraktów eksportowych Gazpromu wynosi 190 USD za 1000 metrów sześciennych.
  W ten sposób Stany Zjednoczone mogą łatwo kupować rosyjski gaz po 190 USD a następnie sprzedać go cierpiącym Polakom, Litwinom i innym zawodowym Rusofobom po 290 USD, jako swój własny. 100 dolarów dla Amerykanów, 190 dolarów dla Gazpromu, przy pełnym konsensusie stron. Nawet Niemcy nie będą mieli nic przeciwko temu, kto będzie przeciwny zwiększeniu kosztów ogólnych u konkurentów?
  Polska chciałaby kupować w ciągu roku co najmniej 10 mld metrów sześciennych gazu amerykańskiego każdego roku czyli dać zarobić na sobie Amerykanom miliard dolarów tylko za zmianę z rosyjskiej flagi na flagę USA – nie ma potrzeby, aby Polakom w tym przeszkadzać. Nawet dwa razy tyle zapłaci reszta szlachetnych członków Klubu Rusofobów Europy Wschodniej – trzy miliardy USD zysków rocznie dla Wielkiego Brata za oceanu, zachowując ilość eksportu rosyjskiego gazu.
  Podział Europy Wschodniej w proporcji od 100 do 190 – czy to nie jest przedmiotem konsensusu w nadchodzących rozmowach w Helsinkach?
  https://aftershock.news/?q=node/660554

 4. Ola said

  wszystko biznes
  a ze bazy amerykanskie z Niemczech przeniosa do Polski? a jak, przeciez sojusznicy USA -Rosja beda odbywac wspolne manewry militarne . Rozloza Europe a i Chinom sie dostanie , najwiekszym wrogom handlowym USA. Takiego rozwoju sytuacji , qa, nikt nie przewidzial. Ten Trump jeszcze nie raz zadziwi swiat , zanim go przemebluje.

 5. Boydar said

  Jaka znowu wiara w Trampka, Panie NICK’u, to jest wiara w siły które za nim stoją. W nie też Pan nie wierzy ? „Karta nie świnia, nad ranem przyjdzie”, no i wygląda że właśnie przyszła. My możemy tylko kibicować, a w miarę możliwości zglanować sąsiedni sektor; zupełnie przypadkiem, jak to w ferworze kibicowania.

 6. RomanK said

  BIngo panie Boydar z malutka poprawka….. Wiara…to w polityce najmniej przydatna wartosc….Dlatego Sluzby kosztuja:-))
  Wierzyc nalezy w Boga…reszta chocialbym wiedziec…. kiedy wiertnicy co raz biora wiadro pluczki i miesazja kijem….czekajac na pojawienie sie piany…nei znacz-y ze wierza w piane:-)))) oni poprostu widzac piane ..wiedza, ze zblizaja sie do zloza….

 7. NICK said

  Toż napisałem o pacynkach teatru światowego.
  Trampek to, co najwyżej, podłej maści reżyserek.

  A, że scenariusz jest ścisły!!!
  ŚCISŁY.

  „uMYSŁY”.
  Wysiadają.

  Wielu osobom.

 8. Boydar said

  Ani NICK, ani Boydar nie zajmują się polityką sensu stricto; nam potrzeba tylko właśnie wiary, czy te sińce na dupie są w słusznej sprawie czy wręcz przeciwnie. Paradoksalnie, inaczej boli.

 9. Re: 6 RomanK

  Obawiam sie, ze jednak wiara dosc powazne uzaleznienia w polityce…, a zwlaszcza w zydowskiej polityce z ktora obecnie mamy do czynienia. Ich polityka opiera sie wlasnie o Talmud I lichwiarski proceder, ktory ta polityke finansuje z kieszeni opodatkowanych „gojow”…

  Kto nie zna lichwiarskiego systemu finansowego, nie ma pojecia o obecnej polityce…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. NICK said

  P. Roman.
  Pisz Pan do gawiedzi.
  „Pod strzechę”.

  We pośród ‚entelaktualistów’ nic pozytywnego nie zajdzie.
  Dlaczego?

  [gawiedź też TU zagląda; trochę starania]

 11. Re: 8 Boydar…

  Czy panska zona wie gdzie kupic tanio I dobry towar, jak mleko,ser, pieczywo itd…???…

  No skoro wie, to juz zajmuje sie polityka w sensie stricto razem z panem, ktory te zakupy finansuje lub wspol-finansuje…
  Wiec o co chodzi???…
  Polityka rodzinna nie jest inna od polityki Narodowej… (oczywiscie, jest w innej skali)
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Boydar said

  Jak się żyje w samym środku żydowskiego sztetla pod Świdnikiem, to ma się niewielki wybór. Można jeść albo nie jeść. Produkty nadal pochodzą od tych samych producentów i różnią się tylko ceną. Po jednych można mieć rozwolnienie przez parę godzin a po innych przez trzy dni. Ale i tu reguły nie ma, bo taka sama nalepka o niczym nie przesądza. Kiedyś, spuściłby po zmierzchu wpier.dol sprzedawcy. A dzisiaj ? Co on bidny winien, sam to je, i jego dzieci też.

  Dlatego należy przyjąć zupełnie inną strategię. Rżnąć po kolei pierwszych z list, albo i nawet losowo. Już tam oni sami i szybko doprowadzą do do stabilizacji jakości produktów; numery telefonów do tych co trzeba mają przecież w swoich komórkach.

 13. Re: 12 Boydar

  Dlatego tez, nie zajmuje sie zydowskimi „galeziami” czy „liscmi”, ale kieruje uwage nad zlikwidowaniem „korzenia” zmijowego plemienia I ich lichwiarskiego procederu finansowego, ktory to talmudyczne k…restwo finansuje z naszych „gojowskich” podatkow…, bo to my „goje” jestesmy zakladnikami tego zmijowego plemienia we wlasnym Domu…

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Boydar said

  Nie, metodę na korzeń to podaję ja (roundup ???); Pan tylko z upodobaniem wciąż wymienia jego rozliczne odgałęzienia. Plemienną solidarność w eksterminacji gojów rozbić może tylko strach, doczesny i namacalny. Bo jak wskazuje historia i doświadczenie, nawet perspektywa braku szczęśliwej wieczności nie robi na nich większego wrażenia. Więc ch. im w d., nie warto się nimi przejmować; jeżeli mówią od wieków że goj to niżej niż zwierzę, to warto się zastanowić czy czasem nie jest dokładnie odwrotnie.

 15. RomanK said

  KTo zna sie na pacynkaowych teatrach wie…do szczegolnie agresywnych sztuk..wybiera sie staranniew pacynki….tak zrobione z mocnego material..ze nei rozleci sie za pierwszym pociagnieciem sznurka…
  Wiara panie Boydar..owszem w polityce przydala sie wojownikom Islamu…dzieki niej slonce grzalo im wypiete dupy…a Ruskie grzali- jak wstali:-))) Teraz policzmy straty:-))))
  Zyski policzyli zawczasu:-))) zawsze tak robia:-)))) nazywa sie to planowaniem strategicznym i rachunkiem ekonomicznym Policy.

 16. RomanK said

  aaa panei Nick ..dla „gawiedzi” to ja moge napisac gdzie jest wyprzedaz….tu jest Gajowka…kazdy powinien sam sie zorientowac ,ze tu obnizki same sie wynosza …..

 17. Marcin said

  Jabłka gniją w piwnicy a tu na horyzoncie jakieś bliżej nie określone odprężenie.
  Zdrada.

 18. Re: 14 Boydar…

  Round-leds – to skuteczna metoda, ale nie ostateczna i nie efektywna jak brak doplywu wody (gotowki) do „korzenia” zmijowego…
  Kazdy robi to, do czego jest zdolny, a nie do czego, do czego nie jest zdolny…

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. snag said

  Wróbelki ćwierkają że w zamian za wycofanie kontyngentu Rosjan z Syrii ,…

 20. lopek said

  „Czarne scenariusze: Europa drży przed spotkaniem Putina i Trumpa”
  Koniec cytatu.
  Spokojnie – nie będzie żadnego odprężenia – bo skoro powraca się do świata dwu lub wielobiegunowego (dobry i zły policjant) – to i zimna wojna bis musi trwać nadal. Jedno wiemy na pewno – dzieci Szatana będą dalej prowadzić jednostronną wojnę z ludźmi stworzonymi przez Boga – gdzie ich priorytetem jest wyniszczenie białej rasy na Ziemi.

 21. Dziadzius said

  Jakos mnie dziwi ze tu na Gajowce gdzie jest taka wielka i przyjemna i swiadoma grupa „komentarzystow” jeszcze nie zauwazyla ze ich opinie o Trump sa tylko te przezuwane opinie karmione dla „fejk nius” przez partje Demok-ratow [ czytaj NEW WORLD ORDER ] . Trump do tego czasu nie zrobil nic nowego czego nie przyrzekal na elekcji.
  Akcja przeciw nielegalnemu przekroczeniu granicy USA byla juz OPIEWANA jako niezbednie potrzebna przez Clinton i przez OBA-ma. Obama [ a nie Trump ]wydal ten rozkaz na separacje dzieci od rodzicow ktorzy nielegalnie weszli do Ameryki – tych rodzicow co mieli isc do wiezienia i czekac na decyzje Urzedu Imigracj. ****Look up the mp4 video titled presidents on immigration11.mp4
  Trump narzekal ze wszystkie narody [ oprucz chyba poslusznej Polski ] nie placa swojej naleznej procentowo czesci od Dochodu Narodowego na NATO- i nawet kilka razy grozil ze się wycofa z NATO a raczej ze wycofa pieniadze USA z NATO .
  Trump podczas elekcji mowil ze Ameryka musi odbudowac swoje przedsiebiorstwa i ze nikt poza USA nie bedzie dyktowal jej polityke handlowa.- i zaraz po elekcji zaczal dyskusje nad traktatami handlowymi – zawiesil NAFTA miedzy Kanada –Meksykiem- USA —–bo ten trakta nie był „wygodny” dla USA [ Kanada postawila clo o wysokosci 270% na mleko z USA i drzewo sosnowe jest scinana z pol RZADOWYCH a nie z ] Ameryka wycofa się z WTO bo jest zawsze przeglosowana przez Niemcy i Francje i UK i Hiszpanie dla ich dobra a nie USA a Trump już nazwal ta organizacje [corrupt] zepsuta. Trump wydal rozkazy o nowe cla na handel stala i aluminium z UE i Kanada i Maksykiem – no i oczywiście wieka burza i UE w odwecie wydala nowe cla na handel z Ameryka bo Amaryka chce się odizolowac w handlu dla zabezpieczenie wlasnej niepodleglosci handlowej i politycznej [ co jest sprzeczne z dazeniami EU]—ale tym samym dechem Kanada i EU już straszy Chiny zmniejszonymi tonami importacji na stal i aluminiun bo to by *zniszczylo” przedsiebiorstwa EU?????i Kanady ????
  Trump przeniosl ambasade uSA do Jerozoolimy –To było w planie jeszcze za Regan i za obojga Bush i Clinton
  Trump domaga się od wszystkich czlonkow ONZ żeby zaplacial swoje ZALEGLE [ latami] Czlonkowskie bo inaczej on wystapi z ONZ i usunie ich biura i przywileje dyplomatyczne z USA !!
  Trump troche zapaskudzil się w Syrji i w Iranie ale jak miał inaczej robic niż co mowi jerozolima jeżeli chce odbudowac USA a te rakiety Tamahawk były już stare i na szmelc?

 22. Słowianin said

  1. oficjalnie błędem są jakiekolwiek rozmowy z zachodem… Rosja ma wojska na miejscu, paliwo też – ćwiczyć więc mogą ile chcą u siebie za darmo, natomiast wściekły pies musi finansować swoje sfory ho ho ho aż zza oceanu i dowozić im amciu i prochy – nie mają kasy lichwiarze, bo są w przededniu bankructwa i stąd chętki na rozmowy…
  na miejscu Prezydenta Putina non stop bym robił ćwiczenia… żeby wściekłe psy zdechły z wyczerpania
  2. a nieoficjalnie to ludzie Trampka właśnie rozkręcają aresztowania żydowskich pedofilów – tych 2700 których już zgarnęła FBI sypie następnych z coraz wyższej półki – być może o wykończeniu bandyckiego syjonistycznego satanizmu Trampek chce sobie z Prezydentem Putinem tak szczerze na osobnosci pogadać… skandalik z Pizzagate dotarł już do Rotszylda na którego terenie znaleziono szczątki zamordowanych dzieci:
  https://thefreethoughtproject.com/rothschilds-nxivm-sex-cult-connected-to-alleged-child-trafficking-bunker-found-in-tucson/

 23. Polak :-) said

  100 lat Polsko

 24. Marek said

  RomanK: Europa ..tzw stara Europa zyla na garnuszki przez 70 lat…mimo ze potencjal demografczny jak I ekonomiczny ma wiekszy niz USA…
  ===
  Kogo? Może bandytów z usia:)
  Ktoś tu się z koniem na łby pozamieniał.

 25. Ola said

  USA i stara Europa od dziesiecioleci zyja ponad stan, za pozyczone i za dodrukowane . zastrzykiem bylo przeniesienie produkcji do taniej Azji , ale to przyspieszylo agonie . swiat ciagnie na wariackich papierach , wiec nie dziwota ze Trump prezydentem USA.
  Normalny nie ogarnia tej kuwety , tyle co tam sie na zydkach odreaguje .

 26. Marek said

  Mow za siebie. Zycie na garnuszku, oznacza zycie na cudzy koszt. Powojenne pokolenia w Europie kto karmil? Ludzie nie pracowali, nie rodzili dzieci, nie wychowywali ich? Samo sie zrobilo wszystko?

 27. Miet said

  No to ja p.Markowi odpowiem – za siebie – oczywiście.
  A czy słyszał Pan o takiej pomocy dla głodujących w Europie po WWII, jak np. paczki UNRA???
  A czy popijał szanowny p. Marek tran dostarczony z tej okropnej Hameryki?
  Ja to pamiętam – gęba mi się krzywiała, gdy mi to podawano w mojej szkole.
  Teraz wiem jakie to było wtedy ważne dla nas dzieci.

 28. hucpa said

  Trump, to podwójne dno, tego samego garnka, nie ma czym się podniecać. Black nobility – Guelphianie, wygrali na przełomie XII wieku, i od tego czasu, następuje powolny i w efekcie, skuteczny upadek wielkich białych narodów, w zalewie żydostwa, wszelakiej maści outsajderów, napuszczanymi pod róznymi auspicjami, na siebie na wzajem, sąsiadów, za uncję złota, często obiecanego, najlepszym przykładem – Rosja, Polska, Niemcy itd,..

  Gibbelini, stanowiący białą arystokracje, ostatecznie upadli, jak wiemy, na przełomie XIX / XX wieku. Pozostała zaimpregnowana protekcjonistyczna żydowska władza arystokratyczna, w tworzącym się jawnie, królestwie szatana.

  Może dlatego JP2 powędrował do Synagogi, by oddać hołd `koziej gębie` wielorożnej, dwóm panom nie będziesz służył, źlena tym wyjdziesz, na ziemi święty w piekle przeklęty.

 29. hucpa said

  Hitler najprawdopodobniej próbował ten fakt zmienić, dlatego tak niepopularna to dyspozycja w świecie szatana.

 30. Rokitnik said

  Ameryka skonczyla sie w latach 60- tych ubieglego wieku! Co prawda moja przyszywana tesciowa twierdzi, ze burdel TUTAJ byl juz przed 2 wojna ? No…ale ona spotkala sie wowczas w USA tylko z zydowskimi prywatnymi manufakturami / w ktorych jak to u nich, burdel wylazil na kazdym kroku / !
  Bylo INACZEJ, nie bylo kopropracji z mnustwem Dyrektorow, nie bylo zwiazkow zawodowych, nie bylo czarnej poprawnosci polityczno spolecznej… dlugo by wymieniac. Z tym, ze zydowscy chalaciarze odeszli w niebyt spoleczny…a rekiny zydowskie nadal nadaja ton wektorom amerykanskim.
  Ale wowczas – zaraz po II Swiatowej faktycznie Ameryka p o ma g a l a wyniszczonej Europie ( plan Marszala, Unra i wstretny w smaku tran, …ktorego rowniez nienawidzilem!).

 31. RomanK said

  Panie Marku ..pan poprosi do klawiatury konia…to mnu wyjasnie ..a on to juz panu moze da rady:-))))) jego sprawa jak:-))))
  Pane3i Mieciu..niech pan powie panom…co uwazja ze Ameryka skonczyla sie w latach 60 tych….
  ujak przybylem to w 80tych faktycznie ogladaem t co zrobili w 60tych…. a stadion Dallas Cowboys mial 4 lata i wywolywal wstrzymanie oddechu….
  Dzis praktycznei nie zostalo nic…stadion tez zniknal….a nowe miasto pmagalem budowac przez 35 lat…niedwno doznalem dziwnego uczucia ..kiedy przejezdzale m I zobaczylem demolition crew kolo resteuracji Taco Bell ,ktora budowalem jako pierwsza….ztarzymalem sie i pytam co bedziecie robic …Demolowac…..a dlaczego pytasz??? Budowalem to w 85…..
  Podszedl do mnie kierownik grupy I mowi mi …Budowales to powiedz mi co warto oszczedzic …
  powiadam mu dach…caly dach to 2×12 kazda 38 stop dluga…. #`1 Fir zCanady…. Przyjechalem za 4 godz ..nowy znajomui mowi mi chodz popatrz..patrze I oczom nie wierza wszystko poskladane proste i kazdy gwozdz wyciagniety….on pokazuje mi dlozona deske I powiada ty to pisales???? Patrze a tam napisane olowkiem…. „luki w gore” ….co to za jezyk?????
  Odpowiadam mu polski …..pisalem chlopakom , ktorzy nie mieli pojecia co robia..ale musieli pracowacv:-)))))
  W latach 80 – 2000 powstala nowa Ameryka XXIII wieku…..

 32. Polski punkt widzenia said

  (23) Polak

  Panie Polak – to bezczelna żydowska indoktrynacja, a mówiąc kolokwialnie …”robienie ludziom wody z mózgu” w sprawie polskiego pochodzenia (narodowości) czyli bycia Polakiem.

  Żadna z osób występujących w tym materiale filmowym – o ile nie ma polskiej krwi, polskich genów – nie jest Polakiem !

  Naród Polski jest jednym z narodów słowiańskich, należącym do rasy białej – zachowanie polskiej tożsamości (przekazywanie potomkom polskich genów) jest podstawą jego przetrwania.

  Rozmywanie pojęcia „narodu” – zaliczanie do niego każdego, kto mieszka w Polsce, bez względu na geny i kolor skóry – jest w interesie żydów, którzy są śmiertelnymi wrogami Polaków … każdy kto akceptuje i propaguje ten filmowy przekaz działa na szkodę Narodu Polskiego !

 33. Marek said

  Brawo. Za ten tran dostaliście siłę roboczą z Europy, w tym dobrze wykształconą, także z Europy Wschodniej. Co nam jeszcze daliście, nie licząc demokracji? Pewnie byśmy zdechli bez waszej pomocy. Europa istniała tysiące lat zanim powstała USA.

 34. Miet said

  To chyba nie na pańską główkę, p. Marek.
  Pan nie zrozumie nigdy, że najlepsza i najbardziej wartościowa pomoc, to ta którą się dostaje wtedy, gdy jej nabardziej potrzebujemy.
  Czy nauczono pana bycia wdzięcznym za taką pomoc – nawet jeżeli była to łyżka tranu???

 35. Marek said

  Panie, zlituj się. Odnosiłem się głównie do tego gniota:
  „Europa ..tzw stara Europa zyla na garnuszki przez 70 lat…mimo ze potencjal demografczny jak I ekonomiczny ma wiekszy niz USA…”

 36. hucpa said

  Komunistyczny świat po wojenny uściślił władze żydowską. Po ostatniej wojnie Ameryka zdaje się kapitulować, przejmując Senhedryn z mafią sowiecką. Płaci za przyłożenie ręki do rewolucji bolszewickiej, za poddanie finansów światu przestępczemu, żydostwu. Anglia za to odetchnęła z ulgą ale City zalewa ją mogilnikami, jak i resztę zażydzonej do niemożliwości Europy, ustanowionej na nowo, po przegranej Niemców. Między drzewami schowanym żydom łatwiej manewrować. Tworzyć zastępcze tematy, na granicy groteski i horroru. Mają doświadczenie, oraz kontakty.

 37. Re: 31 RomanK

  Tak, tak… zydzi w USA potrzebowali Europejczykow z fachem w rekach, by zbudowali dla nich opodatkowana I oprocentowana „nieruchomosc”…
  To tak jak za czasow PRL-u…zaraz po zakonczeniu II zydowskiej wojny swiatowej…

  Cos jeszcze dodac???…

  A jak terez wyglada „hameryka???”…Skoro tak przykladnie europejczycy sie do jej zbudowania przykladali…

  Psu na bude I zydowi na mycke…

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wyjdz pan na powietrze panie Romanie…Dobrze panu zrobi…

 38. Miet said

  Re.35.
  Nie ma zlituj się.
  RomanK napisał prawdę – dla pana to może jakiś gniot.
  Przypomnę tylko o Planie Marshala – cała Europa Zachodnia na nim skorzystała – głównie Niemcy.
  Bolszewia uniosła się „honorem” i powiedziała nie bo dla niej było ważniejsze budowanie łagrów.
  Niech pan to przemyśli, co p.RomanK napisał.

 39. Rob said

  @Miet
  Z tym tranem to bym nie przesadzał. Zalecam co najmniej wielką ostrożność a najlepiej trzymać się od tego z daleka!
  Wiem, wiem że niby witamina D.
  Teraz sprzedaje się nawet TROCINY jako coś bardzo dobrego dla zdrowia (błonnik).
  Głupim ludziom wszystko można wcisnąć.

 40. Miet said

  Re.39.
  Ależ panie Rob – gdzie ja przesaadzam.
  To był rok 1950 – dzieciom w Polsce brakowało wszystkiego. Ten tran był wielką pomocą.
  Wtedy mógłby pan pierniczyć trzy po trzy niedożywionym dzieciom o wyższości trocin nad tranem.
  Niech pan sobie wyobrazi jakie to były czasy.

 41. Marucha said

  Chwała Amerykanom za paczki z UNRA, za tran, fistaszki w metalowych puszkach…

  Plan Marshalla nas nie objął, co może i dobre było – bolszewia, owszem, budowała łagry – ale i chyba coś więcej, bo jakiś przemysł w Polsce powstał, jakieś domy budowano, szkoły zakładanoi, drogi kładziono… Zawsze lepiej być samodzielnym. Przy okazji o kilkadziesiąt lat opóźniło się w naszym kraju nadejście „postępu” i „demokracji”.

  Jeden człowiek pisał tu nawet, że to Amerykanie wyzwolili Polskę. Jeszcze nie wie, że to Amerykanie Polskę w ogole założyli i Wawel wybudowali.

  Atoli mam silne wrażenie, że Amerykanie już sobie własny wkład odebrali, i to wielokrotnie. Więc jak długo można żywić wdzięczność? Jakie mamy mieć TU i TERAZ powody do wdzięczności? Za bycie naszym WROGIEM?

  Nb. Szwecja też „pomagała” innym krajom po 2. wojnie, uprzednio usilnie wspomagając Niemcy, co prawdopodobnie przedłużyło wojnę o parę lat.

 42. rycho08 said

  Tran – żeby stworzyć solidarność…
  Solidarność – aby zagrabić wszystko..

  A głupki się cieszą…

 43. troll polonii said

  38
  Miet
  Probuje przemyslec co pan Miet napisal.
  Juz po kapitulacji Niemiec i po zwyciestwie Armii Czerownehj nad armia hitlerowska- Alianici, w tym Amerykanie wymordowali 1.5 (poltoral miliona niemieckich cywilow a przy okazji zbombardowali nalotami dywanowymi nie tylko Drezdno ale i niemieckie obozy koncentracyjne, w ktorych byli tez i Polacy.
  Ten tran i te UNRWE mogli sobie w dupe wsadzic.

 44. troll polonii said

  I zadaje sie, ze zboczylismy z tematu.
  Czy to dlatego, ze probujemy chronic Anglikow i boimy sie przypomniec im Falklandy?????

  Tam tez bylo referendum. I tylko 1600 Anglikow, pracownikow JKM.
  I to przybysze zadecydowali o wynikach referendum. Tubylcow sie nikt nie pytal!!
  Ze nie wspomne refrendum w Sudanie..

  ——-
  Swoją drogą prawa Argentyny do Falklandów są wątpliwe.
  Admin

 45. troll polonii said

  44
  Admin
  Ja to tez rozumiem. Mnie chodzi o wartosc i znaczenie referendum.
  Choc niektorzy twierdza, ze o ile Argentyna ma slabe prawo do wysp – to Anglia ma jeszcze slabsze.
  Podobnie jak USA do Hawajow.

  Ja mam inny problem: od kiedy to Amerykanie rozdawali ten tran??

  UNRWA United Nations Relief and Works Agency

  UNRRA – United Nations Relief and Rehabilitation Administration

  Tyle co pamietam, to na workach , ktore trzymalismy w namiocie gospodarczym na obozie – bylo napisane UNRWA – juz wtedy probowalismy rozszyfrowac… te Palestyne.
  UNRWA zostala zalozona jeszcze chyba w czasie wojny – moze nawet przed zalozeniem Izraela- zeby pomagac….Palestynie

  UNRRA – jest tez organizacja ONZ a wiec nie jest to scisle amerykanska pomoc. Jest to miedzynarodowa pomoc pod gida ONZ.

  Podobno tylko stonka ziemniaczana byla ameryknska.
  Ale nie mam dowodow.

 46. troll polonii said

  – error: pod egida ONZ

 47. Mozets said

  Cytuję: ///Polityka rodzinna nie jest inna od polityki Narodowej… (oczywiscie, jest w innej skali)
  ======================
  jasiek z Toronto ///
  *********************************************************************
  Jasiek z Toronto ma całkowitą rację. To tylko kwestia skali. Np. wieczorny ból głowy małżonki to także polityka (łóżkowa…)
  kpt. Marek Mozets specjalista uzbrojenia (jnwsws) .

 48. Marucha said

  Re 45:
  W referendach na Falklandach wygrywali miażdżąca przewagą zwolennicy przynbależności do Wielkiej Brytanii.
  Ludność Falklandow to 70% Brytyjczycy, reszta to potomkowie Skandynawów, Chiljczyków i innych nacji.

  Co do praw Argentyny, to obudziła się ona dopiero w 1820 roku. Do tej pory wyspy – odkryte przez Brytyjczyka w XVI wieku – przechodziły z rąk do rąk, bez wojny: Anglia – Francja – Hiszpania – znowu Anglia.

 49. Marucha said

  A z tą stonką, co rzekomo była zrzucana na kraje demokracji ludowej… to ja bym tak z góry tego nie wyśmiewał.
  Skąd wzięło się tyle żuka z Colorado w Polsce?
  Turyści amerykańscy zawlekli?

 50. troll polonii said

  48
  Marucha
  Mnie sie nie tak bardzo rozchodzi o to referendum ale o to DLACZEGO Anglia nie uznaje referendum na Krymie?. Nie Rosja proponowala i przygotowywala to referendum.
  Pierwsze referendum na Krymie bylo o autonomii i zachowaniu roli parlamentu krymskiego. Krym sie nie palil do Rosji. Dopiero po awanturach i pogrozkach ukrainskich i amerykanskich – mieszkancy Krymu sie bardzo wystraszyli.

  Na Falklandach bylo troche inaczej i byla bardzo zbrojna interwencja. Referendum przygotowala Anglia.
  Ale jesli Anglicy tak bardzo krytykuja Krym i Rosje – to niech sie stukna w glowe na Falklandach.
  Ja nie krytykuje referendum w Gibraltarze

 51. Marucha said

  Re 50:
  Dlaczego nie uznano referendum na Krymie?
  Bo nie uznano i już.
  Od kiedy to bandyta musi się tłumaczyć przed ludźmi, że jest bandytą?

 52. Boydar said

  „… Pierwsze dwieście lat od odkrycia Cieśniny Falklandzkiej przez Johna Stronga to ciągłe „przerzucanie” wysp pomiędzy kolejnymi potęgami kolonialnymi. Pierwotnie zwierzchnictwo nad Falklandami objął król Jerzy III Hanowerski, władca Wielkiej Brytanii. Stało się to jednak dopiero w 1761 roku, czyli aż 71 lat po dopłynięciu do wysp angielskiego podróżnika. Następnie Falklandy przejęła Francja (1764) i Hiszpania (1767), aby w 1771 roku wyspy wróciły pod jurysdykcję Wielkiej Brytanii. Argentyna na arenę zmagań o Wyspy Falklandzkie wkroczyła w 1820 roku, kiedy to nowo powstała Republika Argentyńska zgłosiła o nie pretensje. Zjednoczone Prowincje La Platy (bo tak wtedy nazywało się państwo argentyńskie) w 1828 roku wysłały na Falklandy swego gubernatora. Brytyjczycy, którzy tak naprawdę nigdy nie zrzekli się roszczeń do wysp, powrócili na nie w 1833 roku, kiedy Amerykanie w 1831 roku najechali wyspę i zburzyli miasto argentyńskiego gubernatora. Amerykanie bez zastrzeżeń oddali Falklandy Brytyjczykom …”

  za http://www.konflikty.pl/historia/czasy-najnowsze/wojna-o-falklandy-malwiny-1982-rok/

 53. Marek said

  „Europa ..tzw stara Europa zyla na garnuszki przez 70 lat…mimo ze potencjal demografczny jak I ekonomiczny ma wiekszy niz USA…”
  ===
  Miet, przemyślałem sobie gniota romanowego. I wyszło mi że plan Marschala nie był rozpisany na 70 lat.
  Wy, hamerykańskie boofony.

 54. Boydar said

  Myśl Pana Rycha (42) jest zdecydowanie warta uwagi. Po pierwsze, nie ubyło im. Po drugie zbudowano przyczółek wdzięczności, na złość Ruskim. Po trzecie, co by kradli lata później gdyby naród był słaby i schorowany. To tak a’propos UNRY i tranu.
  Przy okazji dystrybucji rozwinęli sponiewieraną wojną agenturę. I tak mieliśmy szczęście że IG Farben w owym czasie nie produkowało jeszcze sztucznego tranu ze zbawiennym GMO.

 55. Isreal said

  nasze siurki pi srać w gacie już powinny bo jak dawny i obecny sojusznik i wróg dawny i obecny se pogadajo ……

 56. RomanK said

  Przyczolek wdziecznosci..postal obok polityki….zbudowaly go nedzne dollarcki zapracowane ciezko w kopalniach Penstylwanii, fabrykach Ohio, Michigan. na polach Texasu….I paczki z ubraniem, ktore trwalo lata , czapki..I lekarstwa….jakimi krewni z Ameryki ratowali bliskich w Polsce…
  Krotka pamiec maja Polacy …bo najwieksza pomoc jaka szla do Polski to w latach 82-90…Zorganizowana Polonia ratujac glodujaca Polske wyczerpala wszystkie swoje fundusze,, …a Poczta amerykanska zrezygnowala z oplat….Amerykanie sie przylaczyli w Akcji Poland runs on empty!…….dzieki Jaruzelowi I jego Juncie..ktorzy oczywiscie kradli wiele z otrzymywanej pomocy…I pasli szafarze na uboczku [boc to w polskiej zi4mi….
  Leki , sprzet szpitalny..kto chorowal w tamtym czasie pamieta..jak szpitale odsylaly do centrow dystrybucji lekow po wymagane leki…
  Ta pomoc ..zupelnie od serca i od prostych ludzi wynosila miliardy dollarowi bezplatnie.
  Ile dzieci w owym czasie dostalo pomoc poprzez przywiezienie do USA I poddawaniu operacji….???? nei setki…tysiace!!!! Operacje za jakie amerykanskie dzieci musialy placic…
  MOj syn po powrocie ze szpitala od kolezanki mieli wtedy po 7-8 lat.////mowi mi …..w szpitalu razem z Roxane,,,,lezy dziwczykna z Polski….robili jej ta sama operacje co Roxan….ale na operacje Roxan mysmy musieli zbierac pieniadze w mollach ,w teatrze, w kinach…
  Ja wiem ze wam sie to nalezalo , za bohaterstwo naszych przodkow….ale ludzi pamiec maja….a Churchill wiedzial co pisal..

 57. Boydar said

  Ja się odniosłem tylko do UNRY, DDT i tranu, w ówczesnych ramkach czasowych.

 58. Marek said

  MOj syn po powrocie ze szpitala od kolezanki mieli wtedy po 7-8 lat.////mowi mi …..w szpitalu razem z Roxane,,,,lezy dziwczykna z Polski….robili jej ta sama operacje co Roxan….ale na operacje Roxan mysmy musieli zbierac pieniadze w mollach ,w teatrze, w kinach…
  Ja wiem ze wam sie to nalezalo , za bohaterstwo naszych przodkow
  ===
  Zaraz się rozpłaczę. Pan wspierał i teraz tego żałuje? Dobrze żeś Pan napisał „dziecko z Polski”. Pochodzenie dziecka Pan sprawdził? Ja dobrze pamiętam lata 80. W tym kartki i kolejki po żywność i inne dobra. Moja rodzina nie była karmiona paczkami amerykańskiej pomocy, ani nie korzystała z waszej służby zdrowia. Owszem biedaki cwaniaki latali po parafiach po odbiór pomocy z zachodu. Ale zapewniam czytaczy, że z tego nie dało się wyżyć, ani nikt nie umierał z głodu bez waszych paczek. Natomiast mogę Panu powiedzieć, jak dzisiaj kilka miesięcy Polacy muszą czekać na wizytę u specjalisty w publicznej służbie zdrowia albo ponad rok na prosty zabieg na zaćmę. Bez kolejki jest odpłatnie na tym samym sprzęcie w szpitalu publicznym.

  Tu Pana doopa boli:
  „„Europa ..tzw stara Europa zyla na garnuszki przez 70 lat…mimo ze potencjal demografczny jak I ekonomiczny ma wiekszy niz USA…”
  Zdechlibyśmy, cała Europa, bez waszej 70letniej pomocy, haha.

 59. troll polonii said

  57
  Boydar
  UNRRA /UNWRA – to byly organizacje Narodow Zjednoczonych a nie Ameryki.

 60. RomanK said

  Gdybys Marek byl blizej niz dlugosc mojej reku bolaby cie ryj rozbity:-)))I naprawde plakalbys/
  To ze ty nei korzystales z pomocy swiadczy tylko o tym , ze byles sprawdca biedy tych , ktorzy z niej musieli korzystac! Tylko tyle!

  Ani ja, ani inne biedaki cwaniaki nie mieli przepustek do sklepow „Consumy”..na plodqarmowe zarcie I gacie z przydzialu…
  Lezaca obok Rozane dziewczynka z Polski Ania…dostala sie tu dzieki rekomendacji Caritasu,,,nie SB… Nie pochodzila z zadnej bogatej rodzny bo zeby mogla ja zobaczyc jej mama ..zebralismy pieniadze na bilet i zorganizaowali jej tu pobyt.
  I nie mowie tu o opreacjach usuniecia zacmy z pijanstwa….ale o ratujacych zycie dzieci operacjach, na jakie w Polsce nei mogly liczyc z roznych wzgledow…jak masz dobra pamiec to opisz wyglad przecietnego szpitala powiatowego -gdzies w Polsce w tamtym czasie…..

  Czy zdechlibyscie bez pomocy…nie wiem…mialem okazje porownywac Europe z Planem Marshala i bez…w 60 latach przez jakis czas mieszkalem z dziadkami we Francji i mialem mozliwosc porownania….za kazdym razem to byla podroz w czasie…..kazdy rok coraz badrdziej odleglych:-))))

 61. Marucha said

  Re 60:
  Panie Romanie, co innego pomoc od indywidualnych ludzi, czy to Polonusów, czy urodzonych Amerykanów – a co innego państwo.
  Państwo Amerykańskie nie wyszło źle na pomocy Europie. Ani na II Wojnie jako takiej. Nikt mi nie wmówi nic innego.

  Polska dała sobie radę bez Planu Marshalla…

 62. revers said

  Bez przesady z tym planem Marshall, w porownaiu do tego jak byla europa wyniszczona po drugiej wojnie swiatowej w tym Niemcy, to bylo 100 mln USD pozyczki niskooprecentowanej, ktore Niemcy szybko splacili, ustabilizowali swoja walute, a ze zwrotow uttworzyli wlasny bank inwestycyjny do ponownego rozwoju KfW ktory do dzisiaj funkcjonuje, i z ktorego nawet Polacy skorzystali budujac krotkie odcinki autostrady np. Krakow-Katowice, ale za ktore w przeciwnienstwie do Niemiec biora ciezkie pieniadze za przejazd.

  Wcale to nie budujace, placic jeszcze dodatkowo za pozostalosci po planie Marshalla w Polsce zj. autostrady ktorych i tak nie wiele jest. A z URNA to paczki nie wiele ratowaly potrzbujacym za to na okolicznych bazarach mozna bylo kupic sto URNuw po cenach czarnorynkowych lepszych jak u zyda.

 63. troll polonii said

  Ile kosztuje ta potezna baza w Niemczech, ktora ssie Niemcy juz od tylu lat?
  Mnie Niemiaszkow nie zal, ale USA niewiele pomoglo – a nawet wprost przeciwnie we Francji, Wloszech.

  Dlaczego celowo(?) pomija sie Turyngie i kompletnie zniszczone zaklady zbrojeniowe w Nordhausen?
  Miasto , zaklady i OKROPNY oboz koncentracyjny – Dora w ktorym wymordowano Polakow i Rosjan. Nordhausen bylo kilkakrotnie bombardowane (carpet bombing). . Zgineli tam tez zydzi.
  Czy to dlatego, ze Amerykanie bombardowali – to sie nie liczy?
  Zobaczcie sobie w internecie.: KZ Dora.

 64. NICK said

  Trzym się Pan, Marku. I Olu.

  Niektóre, wyraźnie pro u-sra-hellskie szuje tutejsze, SĄ agentami.
  Dostali rozkaz i paszporty.
  Teraz tu piszą.

  Sztuk ich tylko trzy a rządzą.
  Ciekawe, P. Gajowy.
  Co Pan taki delikatny.
  „Twardy bądź jak Roman”

  Bratny?

 65. revers said

  A cos pan panie Troll nie policzyl zakladow Thysena, Krupa z kapitalem amerykanskiego pra seniora Busha? czy amerykanskie fabryki Forda i Opla pod Koeln, na ktore nie spadal zadna bomba z nalotow dywanowych.

  To samo mozna powiedziec o miedzynarodowym obozie w Berlin-Schoenow, w ktorych bunkrach prowadzono produjcje amunicji, jak by nie bylo beczka prochu ktora alianci nie osczedzali dniem i noca w nalotach a zginelo w nich mnostwo warszawiakow tam pracujacych przymusowo po powstaniu, jak i rosjan,francuzow, belgow.

  Za to teraz stoi okazaly pomnik rosyjski, odremontowany, nie wyburzony jak w zbanderyzowanym polin.

 66. Marek said

  RomanK said
  2018-07-02 (Poniedziałek) @ 14:56:19

  Gdybys Marek byl blizej niz dlugosc mojej reku bolaby cie ryj rozbity:-)))I naprawde plakalbys/
  To ze ty nei korzystales z pomocy swiadczy tylko o tym , ze byles sprawdca biedy tych , ktorzy z niej musieli korzystac! Tylko tyle!
  ===
  Pan jest pospolity cham. Po raz wtóry mi wpiera ubeckie korzenie. Moja polska rodzina z obu stron pochodzi spod Lwowa, mieszkali na wsi i żyli głównie z ziemi, prości ludzie. Rodzina Ojca przyjechała na Śląsk z jedną kozą, a Matki z jedną krową.
  A że jesteś szybki do bicia w mordę, bo ktoś ma inne zdanie i nie skłamałem w nim, to też świadczy o czymś.

 67. NICK said

  Un sam, P. Marku, jest na smyczy.
  Co widać po popuszczeniu bączka.
  Szkoda, że przy okazji sraczka leci.

 68. Marek said

  Czy zdechlibyscie bez pomocy…nie wiem…mialem okazje porownywac Europe z Planem Marshala i bez…w 60 latach przez jakis czas mieszkalem z dziadkami we Francji i mialem mozliwosc porownania….za kazdym razem to byla podroz w czasie
  ===
  Pan się kompromituje stosując powyższe porównania
  Francja w porównaniu z Polską nie była zniszczona.

 69. Boydar said

  Jak będziecie mieli tyle lat co Pan Roman, to zobaczymy co będziecie pamiętać.

 70. NICK said

  Założyć pam-persa.
  Oby.

 71. snag said

  39 ,…

  Wtedy nie miales wyboru, pani kazala otworzyc buzie to otwierales bez gadania, dzisiaj uczen pokaże pani palca i cacy – Nie te czasy.

 72. snag said

  43 ,…

  Do Drezna i innych miast powinni byli wysyłać EXFIL, wyciągać Niemców za ucho i bron Boże nie uszkodzić ,…

 73. snag said

  44, 45 ,…

  Falklandy były niezamieszkałe nie tylko kiedy Angole je odkryli … a zawsze ,…

 74. Boydar said

  Hrabstwo w tą, hrabstwo w tamtą, co to jest te trzynaście tysięcy kilometrów.

 75. Marek said

  Panowie Nick i Boydar, obaj możecie mieć rację w sprawie R. W sumie, staram się, ale nie zawsze wychodzi.
  Pan Roman napisał Tu wiele ciekawych rzeczy, ma wiedzę i doświadczenie życiowe, to się czuje. Sporo nauczyłem się po jego komentarzach.

 76. RomanK said

  ad61. panei Gajowy ..dala sobie rady:-))) as jakie miala inne wyjscie/?????????
  Nie rozumiem skad pretensje I o co do USA???? Polakow zwlaszcza:-))) O co ??? Nie do wlasnych rzadwo nie do siebie ale wlasnei do USA??? Ze US nie pomagalo czy nei pomaga??? a jak przypomniec ze pomagalo I pomaga to ..ze to prywatnie….
  Jak pryetanie jak Poczta panstwowa zrezygnowala z oplat…a uslugi swiadczyla????
  Jak obywatele USA darowizny odpisywali z podatkow???…
  I taki psi k’hooy powie ze przypominajac o tym jest chamstwem:-))))
  Zrezta pan pamieta jak Polska odplacila zolnierzom Blekitnej Armii…..
  TO ze dzis wojska USA sa w POlsce to na to nei maja ni wplywu Polacy ani Amerykanie…takei sa interesy USA i tak je realizuja…byc moze w wyniku rozmow jakie beda mialy miejsce w helsinkach…wyjada w ciagu kilku godzin zostawiajac wszystko co tam jest …albo tez wyczycza do ostatniego kosza smieci….
  To ze tam sa nei wynika z takich czy innych interesow Polski ani nikogo innego ale tylko i wylacznei z interesow i polityki rzadu USa. Gdyby polskie rzady nie prosily sie ,,nei byloby ich tam….
  Jak sie byle jakiemu lhooykowi wydaje ze po opuszczeniu Polski w Polsce nastanie Raj na ziemi …to neich cvzeka:-))))
  POlska stracila podmiotowosc geopolitycznqa w XVI wieku…i do dzis pozostaje tylko przedmiotem wielkiej polityki siwatopwej, zalezna od wielu roznych panstw glownych sil….i od tegoi tylko zalezy pozycja i sytuacja Polski…
  Kazdy komu sie myszki we lbie roja…nei popatrzy na Syrie…ktora miala ustabilizowana pozycje an Bliskim Wschodzie…..i porowna z Europa srodjkowa…. Zeby zabeltac w Europie musi pan macic wode kadyceuszem polskim…..
  Niech pan to wytlumaczy psim k;hooykom jesli pan da radsy:-)))

 77. NICK said

  Moja racja nigdy ogólną nie jest.

  A Pana racja Marku?

  Jak to mówią: toć ‚wszyscy’ tak mówią.
  Miej Pan swój rozum.
  Wszyscy to nikt!

  Najpierw napisał a potem zwisał.
  RomanK.
  Dychotoniczny albo gorzej.
  Ej.

 78. NICK said

  Szczerze wiem.
  RomanieK.
  Hm.
  Że Gospodarz.
  Wie.

 79. Marucha said

  Re 76:
  Panie Romanie,
  Oczywiście, że nie mam pretensji do USA o to, że Polska wpadła w sferę wplywów radzieckich i nie objął jej Plan Marshalla! (Choć można by było ją mieć, jeśli Pan wie, co mam na myśli).

  Ja tylko pokazuję, że ta pomoc miała znaczenie bardziej propagandowe, niż konkretne.
  Polska dawała sobie radę w ogóle bez tej pomocy. Zniszczony kraj odbudowano. Może nie?
  Co, do diabła, zawdzięczalismy Amerykanom? NIC.

  Za to teraz zawdzięczamy im antypolską ustawę, dzięki której będą wspomagać rzydostwo w grabieniu Polski.

  Pretensji nie mam o pomoc! Mam pretensję, o jej wyolbrzymianie, o to że Amerykanie robią z siebie jedynych zbawców.
  Przeciez jeden taki pisal tu, że USA wyzwoliły Polskę w II Wojnie!
  Niedlugo dowiemy się, że zbudowali dla nas Pałac Kultury i Tysiąc Szkół na Tysiąclecie.

  Po raz kolejny powtarzam, że mam pretensję głównie do administracji USA o to, że swoje „interesy” realizują w bandycki sposób, zarazem głosząc w parszywie zakłamany sposób „demokrację” i „prawa człowieka”.

  Niech się odpierdolą od Polski.

 80. NICK said

  No i „psi k’hooy”.
  (76).

  A zaraz podejdzie ułożony inaczej Miet.
  „profesur” znaczy.

  „psi k’hooy”
  z tego wyniknie.

  Gospodarz prosił.
  Do pitolenia jest dział.
  Od-rębny.

  I „psi k’hooy”.
  Wedle usrańców.

 81. NICK said

  Wystarczy gdy u-srał-hell przestanie się wtrącać.
  Wtrącanie ZSSR? To pikuś był.

 82. snag said

  49 ,…

  Wymiana handlowa, dostawy dla wojska w Europie, etc. – Amerykańskiego skorpiona roznieśli po wszystkich kontynentach oprócz Antarktyki, a w Stanach mamy np. plagę zebra muszelek rodem z Morza Kaspijskiego … Musi Khrushchev podesłał 😉 ,…

  http://www.sleloinvasives.org/about-invasives/general-invasive-species-list/zebra-mussel-quagga-mussel/

 83. Marucha said

  Re 81:
  Oczywiście ZSRR się wtracala do spraw polskich – ale mało do polityki wewnętrznej. moralności, obyczajów, rozmiarów ogórków itd. To był istotnie pikuś w porównaniu z tym, co robi Unia oraz oba Izraele.

  Szczytem cynizmu jest pie*dolenie, że wojska USA są w Polsce na życzenie Polaków. Są na życzenie SYJONISTYCZNO-AMERYKAŃSKIEJ PŁATNEJ AGENTURY, która sprawuje rządy w Polsce, a podlega USRaelowi.

  A Amerykanie się strasznie wzbraniali i dopiero po usilnych prośbach wysłali te wojska. Do pacyfikowania resztki Polaków, która jeszcze ma mózg.

 84. NICK said

  Podesłali stonkę.
  Potem DDt.
  ( ilu Polaków zmarło-zabili, rozsypując toto; o tej eksterminacji to się nie mówi )

  A teraz?
  Qrva?
  Całą chemię zabójczą.
  U-sra-HELL.

  Monsanta. Bayer’y. IG Farben.
  Obozy.
  Holo coś tam.
  KREDYTY na niczym nie oparte.
  FEDy sqrvione, poparte waszymi podatkami i dziećmi.

  A śmiecie mi tu piszą.
  Importowane i palące na hałdach
  Polski.

  Nie.

 85. snag said

  59 ,…

  A kto wtedy utrzymywał UN i praktycznie dzisiaj? ,…

  ———
  Ten, w czyim interesie zostało stworzone.
  Admin

 86. snag said

  Wątpię czy kogokolwiek, podobnie jak Unia Narodów ,…

 87. snag said

  Nawiązując do postu Romana ,…

  Na Long Island w 1978/79 uciułaliśmy na operacje serca trojga dzieci, znaczy na użycie sali operacyjnej, specjalnego pokoju dla dziecka i mamy i bilety lotnicze* … Chirurdzy i ekipy operowali gratis.

  *LOT nie odpowiedział na nasz apel żeby dorzucił przelot,…

  W czasie stanu wojennego śp. p. Johnson Piasecka i dorzuciła $milion z własnej kieszeni do naszych składek na pomoc rodzinom internowanych ,…

 88. troll polonii said

  85
  Snag
  Znaczy sie, wklad USA do ONZ to 22%
  A reszta /78%/ – to inne kraje?? Razem, do kupy?.
  Czyli , USA rzadzi a inne kraje placa.

  86
  ONZ stworzyl Syjon, zeby stworzyc i zalegalizowac panstwo Izrael.
  Wszyscy sie wtedy bardzo cieszyli.. nawet Turcja, dzieki ktorej przeglosowano „kontrowersyjny projekt”.
  Dobrze tak Turkom.
  Teraz musza kupowac S-400, zeby sie bronic.

 89. Carlos said

  Jako dziecko ( 9 lat) bylem operowany dwukrotnie we Wroclawiu na nerki . Byl to 1963 i 64 rok. Gdyby te zdarzenie mialo miejsce dzis, prawdopodobnie nie doczekalbym operacji. Sprzetu nie bylo takiego jak teraz, wiedza tez mniejsza, ale podejscie i serce lekarzy o wiele lepsze. Opieka pooperacyjna w sanatoriach, dzieci chore wysylane na prewentoria, gdzie szkolna nauka byla kontynuowana i ktos mi bedzie mowil, ze to mi dala Ameryka ? Fuck of !!! Juz zdazylem byc w szpitalu w tym roku i w tej judeopolonii i wiem, ze jak cie przyjma na np. wyciecie polipow na jelicie, to chocbys mial widocznego raka na czole, nie zbadaja schorzenia, bo nie ma funduszow. Ze zdjeciem pluc (podejrzenie zmian nowotworowych) na cito, lekarka nie przyjela mnie w szpitalu na Grabiszynskiej z braku miejsc. Jedynie zrobiono powtornie zdjecie, ktore -na moje szczescie- okazalo sie na tyle dobre, ze moge zrobic TK w normalnej kolejce tzn, poczekac 8 miesiecy na wizyte u pulmunologa, a pozniej nastepne 10 miesiecy na TK. KOMUNO WROC !!!- mowi stary antykomunista, syn lwowiaka i AK-owca. To qu…a paradoks.

Sorry, the comment form is closed at this time.