Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rusofobia ponad podziałami

Posted by Marucha w dniu 2018-07-01 (Niedziela)

Portal onet.pl [„Der Onet” – admin] opublikował 18 maja br. wyjątkowo obrzydliwy i szkodliwy tekst pt. „10 faktów o rzekomym wyzwoleniu Polski”. Jest to streszczenie tez zawartych w książce pt. „Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski? Orgia grabieży, fala mordów i spalona ziemia”.

Autor tej książki, wydanej przez portal Ciekawostki Historyczne – niejaki Dariusz Kaliński – został przedstawiony przez onet.pl jako „specjalista od II wojny światowej i działań sił specjalnych”.

[Zapamiętajmy to nazwisko. Może kiedyś nadarzy się komuś z nas okazja przyp…nia temu gnojowi w zęby – admin]

W rzeczywistości jest to młody człowiek bez jakiegokolwiek dorobku naukowego, który w jednym z programów TV Republika był przedstawiany jako „pisarz”.

Onet.pl zacytował i rozwinął następujące tezy „pisarza” Dariusza Kalińskiego:

„1. Rano ratowali, nocą gwałcili. 2. Czerwonoarmiści okradali Polaków i plądrowali ich domostwa już w momencie »wyzwolenia«. 3. Krasnoarmiejcy masowo rekwirowali żywność, zupełnie nie licząc się z potrzebami Polaków. 4. Nawet szeregowi żołnierze Armii Czerwonej zupełnie lekceważyli polskie władze. 5. Na »ziemiach odzyskanych« szykanowali i dyskryminowali Polaków, wyróżniając Niemców. 6. Grabili powracających z Niemiec więźniów i robotników przymusowych, w tym również własnych rodaków. 7. Dopuszczali się masowych gwałtów na więźniarkach i robotnicach przymusowych powracających do Polski. 8. Zdemontowali i wywieźli z Polski ponad tysiąc zakładów przemysłowych. 9. Podstępem rozbroili i aresztowali żołnierzy AK, którzy wcześniej wspólnie z nimi odbijali z rąk Niemców polskie miasta. 10. Na terenie Polski stworzyli sieć obozów, przez które przeszło nawet 100 tys. Polaków”.

Można dodać, że jeszcze uprawiali kanibalizm, pili krew niemowląt i gotowali we wrzątku koty.

Tak teraz pisze się historię. Cel polityczny jest oczywisty – wykopanie pomiędzy Polską i Rosją rowu, którego nie będzie dało się zasypać.

Mamy tutaj do czynienia z tendencyjnym powieleniem znanej od kilkudziesięciu lat narracji środowisk skrajnie antykomunistycznych, sprowadzającej wyzwolenie Polski spod okupacji niemieckiej wyłącznie do gwałtów i grabieży Armii Czerwonej oraz działalności NKWD i Smiersz na zapleczu frontu. Przy czym sugeruje się, że takie zachowania Armii Czerwonej były powszechne.

Być może czytelnicy antykomunistycznych autorów, a może też oni sami, nie wiedzą, że w wyzwolonym Paryżu żołnierze amerykańscy też domagali się „wdzięczności” od Francuzek.

Tak samo było podczas wyzwalania przez nich Belgii i Holandii. We Włoszech szlak bojowy Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego znaczyły niezliczone gwałty i rabunki, których dopuszczali się żołnierze marokańscy we francuskich mundurach (goumiers). Przyzwolenie na takie czyny jako nagrodę za poświęcenie w walce dał im dowódca tego korpusu – bohater narodowy Francji, gen. (później marszałek) Alphonse Juin. Nikt jednak na Zachodzie nie wyciąga z tego takich wniosków jak w Polsce.

[Ktoś tu w gajówce pisał, że nie interesują go porównania… – admin]

Antykomunistyczni autorzy być może też nie wiedzą, że gwałtów i rabunków na ludności polskiej dopuszczali się także gloryfikowani przez nich „żołnierze wyklęci”. Po prostu wojna demoralizuje człowieka, zwłaszcza człowieka z bronią.

Najbardziej poraża to, że onet.pl referując tezy „pisarza” Kalińskiego zamieścił (za portalem Ciekawostki Historyczne) dwie ilustracje będące dosłownym powieleniem niemieckich plakatów propagandowych z okresu Generalnego Gubernatorstwa.

Zob, artykuł:
>https://wiadomosci.onet.pl/kraj/10-faktow-o-rzekomym-wyzwoleniu-polski/7bx53kh

Pierwsza przedstawia bolszewickiego żołnierza w budionówce gwałcącego dziewczynę, a na drugiej jest ogromny bolszewik w budionówce strzelający do leżącego dziecka. Nie mam wątpliwości, że to zostało wzięte z plakatów propagandowych rozpowszechnianych przez niemieckie władze okupacyjne Generalnego Gubernatorstwa.

Taki też jest poziom narracji „pisarza” Kalińskiego. Notabene na okładce jego książki jest zdjęcie radzieckiego żołnierza, który wyrywa rower kobiecie na oczach grupki gapiów. Zdjęcie wykonane po wojnie w Berlinie. To mówi wszystko o rzetelności autora.

Słyszałem kiedyś hasło, że sport łączy pokolenia. W Polsce nie tylko pokolenia, ale śmiertelnych przeciwników politycznych łączy rusofobia.

Oto prof. Jan Hartman napisał na swoim blogu politycznym:

„Może i jest mundial wielkim świętem piłki. Ale przede wszystkim jest wielką promocją reżimu Putina. Rosja to nie jest kraj godny tego, by gościć u siebie cały świat. Świat, przyjmując tę gościnę, zdradza ofiary autorytarnego rządu kremlowskiego dyktatora. Z Rosją trzeba mieć dobre i rzeczowe stosunki, których stałym elementem powinno być wywieranie nacisku w kwestii przestrzegania praw człowieka w tym kraju. Udział w globalnej imprezie sportowej, mającej tak wyraziste cele komercyjne i polityczne, to jednak coś więcej niż praktykowanie dobrych relacji z potężnym państwem, którego nie można nie zauważać i bojkotować. Radosne obcowanie z rosyjskimi notablami wygląda bowiem na bratanie się z wrogami wolności, demokracji i praworządności”.

To napisał Jan Hartman – liberalno-lewicowy filozof i polityk, śmiertelnie znienawidzony przez polską prawicę, w tym przede wszystkim przez rządzący PiS. Ale to co napisał mogłoby się równie dobrze znaleźć nie na jego blogu w „Polityce”, ale na łamach lub portalach internetowych „Gazety Polskiej”, „Do Rzeczy”, „Sieci”, „Uważam Rze”, „Gazety Warszawskiej” i jakiegokolwiek innego okołopisowskiego tytułu prasowego i internetowego. Równie dobrze pod takim tekstem zamiast Jana Hartmana mogliby się podpisać Dorota Kania, Katarzyna Gójska, Tomasz Sakiewicz, Piotr Lisiewicz, bracia Karnowscy, Paweł Lisicki, Piotr Zychowicz, Bronisław Wildstein, Cezary Gmyz, Józef Brynkus i inne znane postacie prawicowego dziennikarstwa – nie tylko okołopisowskiego.

Prof. Bronisław Łagowski już dawno temu postawił tezę, że rusofobia w Polsce, przede wszystkim wśród uczestników życia politycznego, jest chorobą nieuleczalną. Na powyższym przykładzie widać to idealnie.

Śmiertelnie skłócone strony polskiej sceny politycznej łączy właściwie tylko jedno – ten sam stosunek do Rosji i Putina.

Jednakże nie należy tego mylić z osobą Putina, bo dla wszystkich odłamów post-Solidarności każda Rosja będzie nie do zaakceptowania i najlepiej byłoby, gdyby zniknęła na zawsze. Mamy zatem w Polsce rusofobię ponad podziałami politycznymi. Może to i dobrze, bo w przeciwnym razie targające krajem konflikty, wzniecane przez walczące ze sobą na noże kliki polityczne, mogłyby doprowadzić do rozpadu wspólnoty narodowej.

Byłem w Biedronce, a tam na ladzie dzieło Garri Kasparowa pt. „Nadchodzi zima. Dlaczego trzeba powstrzymać Władimira Putina i wrogów wolnego świata”. Na okładce jest też dopisek: „Szokująca opowieść o tym, jak Rosja stacza się z powrotem ku dyktaturze, i o tym, jak Zachód płaci teraz za to, że do tego dopuścił”. W reklamie tej książki na portalu wydawnictwa Insignis, które ją wydało, czytamy m.in.: „Dojście do władzy Władimira Putina, objęcie w 1999 roku urzędu prezydenta przez byłego podpułkownika KGB, było silnym sygnałem, że Rosja oddala się od demokracji (…). Nadchodzi zima: książka, której siłą jest Garri Kasparow ze swoim niezwykłym intelektem, dobitnie ukazuje, kim naprawdę jest Putin: jawnym zagrożeniem dla świata”.

Książkę reklamuje Anne Appelbaum, która pisze: „Zawsze trzeba czytać to, co pisze Garri Kasparow, który wcześniej niż wielu innych przestrzegał przed zagrożeniami putinizmu. To rzadki okaz rosyjskiego [Ha ha! „Rosyjskiego” – admin] demokraty, który zachowując realizm w odniesieniu do własnego kraju, pozostaje jednak pełen nadziei na przyszłość”.

Na stronie wydawnictwa Insignis książka jest w cenie 39,99 zł, w empiku 38,99 zł, a w Biedronce 4,99 zł. Ta dewaluacja najlepiej świadczy o wartości książki Kasparowa. Oczywiście nie kupiłem. Szkoda mi było 4,99 zł.

Bogdan Piętka
Myśl Polska, nr 27-28 (1-8.07.2018)
http://mysl-polska.pl

To, co przejawia się w „polskich” mediach i polityce, to już nie rusofobia. To amok mózgowo zdegenerowanych kreatur spoza gatunku homo sapiens. Niestety, przejawia się on równie mocno u szarego człowieka.
Admin

Komentarzy 48 to “Rusofobia ponad podziałami”

 1. jjj said

  Rozumiem/akceptuję twierdzenie, ze tresowanie w rusofobii jest po to, by podległość wobec Ż przedstawiać jako normę czy wręcz sukces, by zawsze być uzależnionym od US-Izr,
  Zdaję sobie sprawę, że „opozycjoniści” tam nad Wołgą i Moskwą, szczególnie „głośniej słyszalni”, często są tacy a la „korowscy” i niewiele mają wspólnego z nacją ros.

  Zrzucanie wszystkiego na Putina, przypomina mi – z opisów na szczęście – zrzucanie wszystkiego na Trockiego w ZSRR, oczywiście zachowując wszelkie proporcje, szczególnie co do skutków dla „oskarżanych wspieraczy” jednego i drugiego; chodzi mi do pewnego stopnia o sposób prowadzenia propagandy.

  Ba, zgadzam się, że opisana książka raczej nie ma „odkrywać prawd”, bo to nic nowego, tylko kanalizować w „słusznym” antyrosyjskim kierunku, że jest elementem inżynierii społecznej.

  No, ale….
  Ale:
  „Na terenie Polski stworzyli sieć obozów, przez które przeszło nawet 100 tys. Polaków”., jak rozumiem budzi zastrzeżenia
  A jak by było: żydowskie w przeważającym stopniu NKWD na terenie Polski stworzyło sieć obozów, przez które przeszło nawet 100 tys. Polaków”, też budzi zastrzeżenia?
  (Acz z pewną dozą nieśmiałości dodałbym, że „stworzyli obozy” chyba wszak przy pomocy i pod osłoną Armii Czerwonej noszącej te same znaki na czapkach, tylko inne otoki).

 2. PaniWoźna said

  Szukanie wroga jest podstawą współczesnej polityki wewnętrznej RP. Już nic innego nie jest w stanie jednoczyć Polaków. Emigracja zarobkowa, kretyńska telewizja i praca w korpo zatomizowała nas. Ale takie środki jednoczenia to wielka tragedia i degradacja intelektualna. Ubolewają nad tym wybitni uczenj, których głos rozsądku jest nlokowany lub ignorowany. Dodatkowo podgrzewanie tego typu nastrojów jest na rękę naszym namiestnikom zagranicznym. Przykre. Dzieci w tym dorastają a czym skorupka za młodu…

 3. Siekiera_Motyka said

  Twarz nic nie ukrywa

 4. Boydar said

  Prawidłowo (3) !

 5. lopek said

  Ta rzeczona rusofobia i „polskie obozy” to dwie strony złego szeląga – którego w palcach obraca sobie – dziecię Szatana.

 6. Wojsko od stworzenia Świata gwałci – jeżeli tylko jeszcze ma czym, po ostatnim boju…
  Zauważyli to szalenie dawno temu Żydzi (przez duże Ż, bo to byli poprzednicy żydów i hazaraków) i ustanowili raz na zawsze, że „żydowstwo” jest przekazywane przez MATKĘ,
  dlatego gdy ktoś wyrżnął Żydów i zabrał sobie ich żony i córki w niewolę, to nawet jeszcze dobrze nie odpoczął po tych wszystkich rżnięciach, a już mu się kręciły pod nogami nowe Srulki, jak małe czarne kulki…

  Hazarak Ilia Erenburg na wszelkie dostępne mu sposoby nawoływał krasnoarmiejców do gwałcenia „Niemek”,
  No a gdzie były te „Niemki”?
  Najpierw WSZYSTKIE kobiety padły ofiarą w Prusach Wschodnich, a trochę póżniej WSZYSTKIE na Śląsku – NA TERENACH KTÓRE PRZED WOJNĄ NIE NALEŻALY DO POLSKI.
  Gwałcili bardzo sumiennie, zbiorowo, wszystko co się rusza, a jest we wieku 5…100 lat – bardzo często mordowali te zbiorowo zgwałcone.
  Podobno w Królewieckim ZOO zgwałcili nawet pingwiny, bo myśleli, że to takoje małyje zakonniczki…

  Podobnie było na Śląsku, tyle, że tutaj mordowanie nawet tych zbiorowo zgwałconych było rzadkością – różne są tego wytłumaczenia, od: „Stalin przymknął mordę Erenburgowi”, przez „inny Front szedł tędy” do „Najpierw wszystko zagrabić, wysłać do zniszczonej Otczizny i dopiero wtedy jebat’ gitlerowskuju swołocz”

  Podczas studiów dorabiałem sobie w gliwickim „Carbochemie”, Ślązacy, zwykle bardzo nieufni względem „goroli” jakoś mi ufali, albo raczej czasy już były dla nich lżejsze, więc się dowiedziałem, że : wszystkie maszyny/instalacje rurociągowe/elektryczne zostały pieczołowicie zapakowane tuż po wojnie
  i wywiezione do ZSRR – wróciły wiele lat póżniej na swoje miejsce, w ramach jakiejś „bratniej pomocy”, ku zaskoczeniu tych, którzy pomagali je wysyłać!

  To nie są proste, łatwe sprawy – z czasem coraz łatwiej je wykorzystywać głupcom lub szubrawcom.
  Jedno tylko jest gwarantowane: jak tylko zechcesz dojść do prawdy, to zawsze natkniesz się na żydowski szlaban!

 7. troll polonii said

  Nienawisc latwo wywolac bo to zwalnia od myslenia.
  A niestety, wielu Polakow nie ma tej naturalnej checi dociekania. Czesto polykaja papke przygotowana i trawia latami. Bez skutku.
  Nie kazdy Polak potrafi odkrywac swiat na nowo.
  A obecny system edukacji nalozyl nam kaganiec oswiaty.
  Stereotypow nie da sie przeskoczyc. My nie chcemy wiedziec. Chocby ze zwyklej ciekawosci.

  Zastanawiam sie jednak, dlaczego my mamy duzo wieksze pretensje do Rosjan niz do Niemcow??? Rasowe uprzedzenie do Slowian? Serbow tez nie lubimy.

 8. Mozets said

  Zamieszczone zdjęcie jest wykonane na ulicach Berlina, po wkroczeniu tam Krasnoj Armii. Krasnoarmiejec w ten sposób ( dośc intelektualny) daje Niemce do zrozumienia , że interesuje go szybki kontakt seksualny z Niemką , nawet gdyby nie chciała odłożyć roweru pod ścianę. (…)
  kpt. Marek Mozets (jnwsws).

 9. Boydar said

  „… dlaczego my mamy …”

  I standardowo, od czterech trefli – „my” to znaczy kto ? 🙂

  Ja, Polaka rozpoznaję w trudniejszych przypadkach m.in. po stosunku do Rosji. Wbrew wszelkiej dysponowanej wiedzy.

 10. NICK said

  „Ja, Polaka rozpoznaję w trudniejszych przypadkach m.in. po stosunku do Rosji. Wbrew wszelkiej dysponowanej wiedzy.”

  Lubelak.
  Mądre.
  Prawdziwe.

  Po „naszych” zawiłych agresjach na wschód.
  Dawno temu.
  Zresztą… .

  I po tym jak we Jałcie zachował się Stalin… .

  I po Królestwie Kongresowym… .

  I po tysiącach fuck’tuf historii prawdziwej.

  Rosjanie zatem zawsze wiedzieli?
  ZAWSZE?
  Że jesteśmy buforem?
  A, i, bufonem?

 11. troll polonii said

  8.
  No i…?

  Bylo to w czasie wojny. Nie ma usprawiedliwienia dla zadnego gwaltu – ktorego akurat nie ma na zdjeciu. Moze akurat chcial ukrasc rower.

  Ale czy powinnismy dyskutowac awantury Armii Czerwonej bez dyskutowania OBECNEJ armii USA? I jaki jest los i dzieci ii kobiet w 70 lat po wojnie?

  USA nie byla w stanie wojny z Irakiem!!! Irak nie napadl na USA!!

  Zolnierze USA gwalca wszystkich

  Classified Evidence: US Soldiers Raped Boys In Front Of Their Mothers
  Tajne dokumenty: Amerykanscy zolnierze gwalca malych chlopcow w obecnosci matek

  http://www.mintpressnews.com/classified-evidence-us-soldiers-raped-boys-in-front-of-their-mothers/200160/

  Gwalcenie irackich kobiet prze zolnierzy USA
  the truth: Rape of Iraqi women by U.S. soldiers viedo and photo

  http://serveice.blogspot.com.au/2011/08/rape-of-iraqi-women-by-us-soldiers.html

  Masowe gwalty kobiet i dzieci przez amerykanskich zolnierzy
  Mass-rape of women & children by American soldiers – YouTube

  US soldiers tortured and raped Iraqi women
  Zolnierze USA gwalcili i i torturowali kobiety irackie

  http://www.liveleak.com/view?i=ca6_1375246828

  Zeznania amerykanskiego zolnierza: „Nigdy nie myslalem, ze Irakijczycy to istoty ludzkie_ -opowiada zolnierz USA, ktory zgwalcil 14 letnia dziewczynke zanim zabil ja i jej rodzine.
  (tego sie zwierzetom TEZ sie nie robi!)
  ‚I didn’t think of Iraqis as humans,’ says U.S. soldier who raped 14-year-old girl before killing her and her family | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article- 1340207/I-didnt-think-Iraqis-humans-says-U-S-soldier-raped-14-year-old-girl-killing-her-family.html

 12. troll polonii said

  Zeznania amerykanskiego zolnierza: „Nigdy nie myslalem, ze Irakijczycy to istoty ludzkie_ -opowiada zolnierz USA, ktory zgwalcil 14 letnia dziewczynke zanim zabil ja i jej rodzine.
  (tego sie zwierzetom TEZ sie nie robi!)
  ‚I didn’t think of Iraqis as humans,’ says U.S. soldier who raped 14-year-old girl before killing her and her family | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1340207/I-didnt-think-Iraqis-humans-says-U-S-soldier-raped-14-year-old-girl-killing-her-family.html

 13. Sceptyk said

  Panie Gajowy , z całym szacunkiem „[Zapamiętajmy to nazwisko. Może kiedyś nadarzy się komuś z nas okazja przyp…nia temu gnojowi w zęby – admin]”
  Ten wymieniony może i pewnie będzie się nazywał całkiem inaczej np. Nowopolski, Potocki lub jakoś tam!
  Dzisiaj medycyna to i fizjonomię potrafi zmienić. Pozostają jedynie dane genetyczne!

 14. RomanK said

  Wojna , bitwa i zolnierze…..a moralnosc etyka I prawo…..
  Jesli dozwlone wiecej ..dozwolone jest i mniej……wolno zabic bezkarnie….mozna okrac , okaleczyc czy zgwalcic … Niemcy pokazali jak nalezy prowadzic nowoczesna wojne…. Nie wiem dlaczego dzis w Polsce zniknal temat gwaltow Niemcow popelnianych na Polakach Rosjankach , Slowianach….I dzieci jakie zostaly po nich ..wytykane palcami w latach 50 tych?????
  Bydlakiem staje sie kazdy Czlowiek..w chwili wyrzucenia na smietnik chocby jednego przykazania Dekalogu. Najczesciej dzieje sie tro w chw2ili kiedy wystrojony przy orkiestrach wypowiada …Przysiegam…..
  Pamientajcie o Nankin…….

 15. Rob said

  J. Kaczmarski:
  „Pozwól Cezarze gdy zdobędziemy cały świat
  Gwałcić rabować sycić wszelkie pożądania
  Proste prośby żołnierzy te same są od lat
  A Juliusz Cezar milcząc zabaw nie zabrania”
  Tak sobie myślę, że jeśli już ktoś chciałby dokonać zamachu na L. Kaczyńskiego i delegację
  to właśnie po to żeby wznieść poziom nienawiści Polaków do Rosjan na ekstremalnie wysoki poziom.

 16. Boydar said

  I ja chciałem ten teks zapuścić, Panie Rob. Zdałem sobie jednak sprawę, że Juliusz Cezar nie był chrześcijaninem ani nawet Apaczem. Takie były czasy.

 17. troll polonii said

  16
  Boydar
  Ale Napoleon podobno byl.

 18. Jarek Majchrzyk said

  Czy komunizm i bolszewizm to nie byla mimo wszystko perwersja Rosyjskosci? Sa rzeczy ktore ciezko obronic…

  ————
  Tak samo, jak obrzydliwa żydofilia jest perwersją polskości?
  Admin

 19. Re: 15 Troll Polonii

  Nie byl.., a byl napewno finansowany przez zydow m.in., rotschildow…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Re: 16
  Komuniz nie powstal z bolszewizmu ani bolszewizm z komunizmu… jesli juz…

  Glownym zrodlem tych politycznym systemow (zamordyzmu, terroru, zlodziejstwa itd, itd. ) byl I jest talmudyzm… Tak wiec, jesli mowa o systemach politycznych, to wpierw trzeba zwrocic uwage (baczna uwage) na zaleznosci lub ukierunkowania w strone zydowskiego talmudu…

  Polecam zapoznac sie z „24 Protokolami medrcow Sjonu”..

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. revers said

  re1
  15,16,17
  tak samo jak bolszewizm, i komunizm.

 22. JerzyS said

  jesień 1862 roku

  „‚Wywołując powstanie, do którego czynimy przygotowania, spełniamy ten obowiązek w przekonaniu ,
  iż dla stłumienia naszego ruchu Rosja nie tylko kraj zniszczy, ale nawet będzie zmuszona wylać rzekę krwi polskiej;
  ta zaś rzeka stanie się na długie lata przeszkodą do wszelkiego kompromisu z najeźdźcami naszego kraju ,
  nie przypuszczam bowiem, aby nawet za pół wieku naród polski pościł tę krew w niepamięć
  i aby wyciągnął rękę do nieprzyjaciela, który tę rzekę wypełnił krwią polską”

  Cytat z książki Lecha Mażewskiego „Powstańczy szantaż”

  i troszkę później:
  „Jak relacjonuje płk dypl. Pluta-Czachowski (. . .)
  Okulicki ciska jak piołunem słowem Teheran.
  W Teheranie, wyjaśnia, alianci zachodni zdradzili Polskę. Przywódcy Zachodu okazali się małodusznymi.
  Musimy zdobyć się na wielki zbrojny czyn. Podejmiemy w sercu Polski walkę z taką mocą, by wstrząsnęła opinią świata.
  Krew będzie się lala potokami, a mury będą się walić w gruzy.
  I taka walka sprawi, że opinia świata wymusi na rządach przekreślenie decyzji teherańskiej, a Rzeczpospolita ocaleje”. (Matłachowski str. 63

 23. Siekiera_Motyka said

  Ad . 20 – Dodam

  >http://powstanie.pl/pdf/Ksiazka_KULISY_KATASTROFY_POWSTANIA_WARSZAWSKIEGO.pdf

  Nie wiedziałem ze ten Diabeł ma pomnik który daje poczucie jak by przedstawiał Piekło 😦

 24. keram said

  Fotografię zamieszczoną przez Pana Gajowego przedstawiająca żołnierza radzieckiego wyrywającego rower kobiecie ,wielokrotnie na przestrzeni kilku lat widziałem zamieszczaną w wiedeńskiej gazecie KRONE ZEITUNG , zawsze na pierwszej stronie.. Oczywiście podpis głosił ,że żołnierze rabują mieszkańców Wiednia . Być może do dzisiaj biedacy przy różnych okazjach się uskarżają .Biedni ci Austriacy , wszak byli pierwszymi „ofiarami ” swego rodaka , no i czuli się bardzo sponiewierani przez „Ruskich” najezdzców … . Hmm…, widać zbyt wiele fototek w tym klimacie nie mają…

 25. snag said

  6 ,…

  W Słupsku za ostatnim pociągiem ładowali szyny i podkłady kolejowe które jechały do Sojuzu – W miasteczku gdzie się wychowałem został nasyp kolejowy który dziś służy za ścieżkę rowerową a po fabryce tylko mury zostały, nie wspominając o pompach irygacyjnych, dużej radiostacji i trzech ponad 110 metrowych wież których Niemcy nie zdążyli wysadzić ,…

 26. RomanK said

  Pan Jerzy S….. Rosjanie maja ciekawe stare powiedzenie…. Czuzaja krow I sliozy…woda……
  Slowianie wszystkich krajowe …Laczcie Sie!!!!!!!!

 27. hucpa said

  Krótko mówiąc, siedzi w tym G..e i zarządza nim Żyd. A Rosjanie Troll winni światu owoców sowietyzmu jak Amerykanie wytrysków żydowskiego fiskalizmu. Zapłatą za dozwolenie, spustoszenia ohydy, będzie 3 wojna żydowska. Nie myśleć, że to koniec, bez kary i zapłaty za zło dokonane. Żyd wie, że za każdą reakcją idzie anty reakcja. My zapomnieliśmy o prawach natury pod wpływem diabła. Dziś ludziom wydaje się, że mogą być źli, nazywając zło dobrem bez konsekwencji.

 28. hucpa said

  Trockizm w wydaniu sowieckim był zagrożeniem upadku dla świata. Dzisiaj to się uwidacznia w lewicowaniu struktur rządowych na zachodzie. Postępującym zażydzeniu. Dlatego następuje jego upadek. Dotarł on też do Kościoła, o czym Matka Anielska przepowiada trzecią tajemnicą Fatimską.

 29. RomanK said

  Jak malo kto zauwaza…manifest Komunistyczny jaki zlecono do napisania Marxowi..zawieral w sobie Plan Masonski…wk torym wg ich doktryny zawarta byla I teza i antyteza I Synteza….. te socjalizmy zaowocowaly powstaniem Syjonizmu -Supremasizmu./././I aby przetrwal jako taki…powstal bolszewizm z internacjonalizqamem I hitleryza faszystowski z nazizmem….
  PO wyrzuceniu na smietnik histori zmasakrowanych w smiertelnej wojnie i bolszewizmu i nazizmu…I 100mln niewinnych ludzi.nie ma konkurencji.
  Dlatego- panie Hucpa- nei bylo zadnego trockizmu w wydaniu sowieckim….byl poprostu Trocki..urzednik upelnomocniony Planu.
  Pan bardzo wierzy w przepowiednie????
  Chrzescijanie praktykuja Ora et Labora….I po tym ich pan poznaje

 30. RomanK said

  CO do zdjecia….OTo najlepszy przyklad Fake News…Przeciez to Uczciwy zaolnierz sowiecki, chcial pomoc z przebita dentka,,ale rasistka , nazistka, feministka niemcka hiterowa wyrwala mu rower ze z spracowanych ronk…!!!!!
  Boze co nazizm z ludzi zrobil….kudy mu tam to telawizji Kurskiego:-))))

 31. Boydar said

  Przecenia Pan Roman magię Kabały; teza tezą, antyteza i synteza też, ale Nagana musiał w ręce trzymać żywy konkretny człowiekopodobny, i spust naciskać. A teraz płacze że mu boisko dla dzieciaków na kirkucie postawili.

  Wapno, wapno, wapno … tylko wapno … żadnych krematoriów, dym zarazę roznosi.

 32. RomanK said

  Pan zna Kabale??? panei Boydar??/ choc troche..?? tak dla gojow…bo ta wlasciwa zastrzezona tylko dla rabinow powyzj 27 lat i z rekomendacjami….
  Nagan to prymitywne I powolne narzedzie… GLOD ..panie Boydar GLOD to jest wynalazek…. zawsze jakis psi k;hooy znajdzie usprawiedliwienie ..ze nie chcieli jesc nie musieli….nikt ich do postow nie zmuszal…
  Tak samo jak w kolejkach …nikt nie zmuszal sami stali,,widzi pan rodzina Trolla I Marka nie stala I jakos sobie dala rade ,,,jak Polska po wojnie bez Planu Marshala.,..:-))).
  Tzn tez nei calkiem tak…bo nalezna Polsce czesc mial wyplacic ZSRRm, ktory wzial co prawdanalezne, ale nei podzielil pryncypialnei , ale po swojemu..jak towarzysz, towarzyszowi ..sobie , sobie , sobie , sobie , sobie . sobie I….. nam….i sobie , sobie..etc… dokladnei, jak nasz Jontus nas karmil kasza:-))))))

 33. NICK said

  Czyli Roman ZNA?
  Jak dokładnie jest z tą kabałą?
  Dokładnie.

  Pana narracją napiszę: żebyś Pan we wór swój spuszczony nie był.
  Miłe, prawda?

 34. Boydar said

  Czy ja znam ? Nie, nie znam, nie jest mi to do niczego potrzebne. Ale wiem co tam jest … tam nic nie ma. Jest rozpaczliwa a bezczelna próba zhakowania systemu, który a’priori jest niehakowalny. Jeśli tylko stwierdzi że coś kombinujesz to już jesteś out of services. To Pan Bóg wymyślił, nie ja. Hardware jest ważne, ale software ważniejszy. Najlepszy komputer bez softu to sterta martwego szmelcu.

  Pan wie, co ja uważam. Bóg stworzył świat, ale Lucyfer go wykonał, na zlecenie i dyspozycję. Stąd pretensja, i bunt. Miał wszystko, otrzymał nawet wolną wolę, to była jego zapłata i nagroda, domagał się więcej. Chciał udziału we władzy. I też mu dano, zgodnie z kompetencją. A jaka ona jest, każdy widzi, i to Bóg miał rację, zawsze i wszędzie. Bo gów.no chłopu nie zegarek.

 35. NICK said

  Zakończę daaawnym Kazikiem.
  On tam wieeele wiedział.
  Przed Nami.
  Powtórka.

  https://www.bing.com/videos/search?q=kazik+staszewski&&view=detail&mid=F871B0AC33C5F1B732E3F871B0AC33C5F1B732E3&&FORM=VDRVRV

 36. hucpa said

  Re 29

  Polak [ polanus} to zabawny widok, jak dźwiga pod pachami sowieta i nazistę, nie widząc że na karaku siedzi mu żyd i nim powozi, to tak obrazowo panie RomanieK, bez zbędnego balastu,..umysłowego.

 37. @ 36. Hucpa,
  To jest raczej smutny widok…
  Ale to nie Polak ma ręce zajęte produktami żydowskiego rasizmu, tylko szabesgoj/szipel.
  Trzeba więc uwolnić ręce szipla, aby ponownie stał się Polakiem, a wtedy szabesgoje
  i hazaraki wyniosą się z naszej Ojczyzny – jak zdążą…
  Gajówkowicze tak pracowicie się o to starają!

 38. Lena said

  Niby wszystko wiecie i rozumiecie … Ale wytłumaczcie mi mądrale taką sytuacją. Moje dziadkowie zostali zesłani jako Polacy do Kazachstanu tam urodziły dzieci i wnuki.Oczewiście my mamy akcent wszyscy. Tam my wszyscy jesteśmy obcy nam mówią po co tu prszyjechałaśłaś. Prszyechałam do Polski tak jak mam pochodzenie Polskie.Wieńkszośc Polaków przez to że mam akcent po co tu prszyjechałaś . A tak że dzieci i i nauczycieli w szkole mówią do naszych dzieci
  Bo nie urodziłeś w Polsce.I sto procent to komentaże rodziców. To kto jest okrótny ruscy żołnierzy zniencający się nad swoimi ofiarami ,czy wy którzy gniebice teraz ich ofiar za to żmają akcent i mają gdzie jechać.”No zobacz jeszcze zatrudnili tą ukrainkę ” -gdzie wy mądrale podążający i wszystko wiedzące….

  ——
  Pani Leno, nie my, nie my.
  To zażydzona hołota.
  Admin

 39. Yah said

  Pani Leno. To celowe działanie władz. Wpuszczają i banderowców i potomków Polaków. Po co i jednych i drugich ? Ano jak zwykle, żeby napuścić Polaka na Polaka. No bo co za problem dla władz w Wawie sprawdzic kto jest potomkiem zesłanców ? Żaden. Ale nie robią tego celowo

 40. Marucha said

  Re 38, 39:
  Co prawda to samo zjawisko zaobserwowałem w Niemczech wobec repatriantów niemieckich z ZSRR.

  Ale pozostaje faktem, że wielu Polaków to dość paskudne mendy. I nie trzeba ich nawet napuszczać. Jest to wynikiem potwornego zażydzenia narodu. Nie tylko genetycznego, ale i mentalnego.
  A władze oczywiście potęgują te tendencje, zamiast je zwalczać.
  Szkoda wielka, że prawdopodobnie nie będę mógł osobiście wykopać stołka spod ich nóg.

  Pani Leno, z czasem nauczy się Pani odróżniać Polaków od tego polskojęzycznego bydła. Jesteśmy z Panią.

 41. Ola said

  o kurka! jednak bedzie wojna
  dwie ostatnie tez sie tak zaczely – upadek gospodarczy i wszystkiemu winne zydki.
  historia chyba rzeczywiscie lubi sie powtarza
  i niczego nie uczy

 42. Marucha said

  Re 41:
  A przecież żydki niczemu niewinne.
  Choć sami nieustannie prowadzą wojny, ale to w słusznej sprawie.

 43. troll polonii said

  41
  Ola
  Ola ma racje!
  Ogromna ilosc Polakow posluchala Szymona Peresa, bylego prezydenta Izraela, ze nie tylko nie nalezy sie uczyc historii ale nalezy wrecz NIENAWIDZIC historii Polski.
  Te wszystkie przejmujace krytyki zydow i zydostwa – to zwykle pustoslowie.
  My nie lubimy zydow ale sluchamy i powtarzamy to, co nam Izrael kaze. Zbyt wielu Polakow uwierzylo, ze jestesmy narodem wybranym – zydowska propaganda- i ze Polak ma prawo nienawidziec drugiego Polaka – bo to przeciez nigdy nie wiadomo, kto zyd a kto Polak, a kto ma korzenie..
  Zasianie watpliwosci jest psychologiczna metoda stara jak swiat. Dlatego powstaje tyle roznych sekt religijnych i dewiantow politycznych. Jest to tez wytrych do lamania prawa.

  Polak teraz opowiada o Slowianach ale nie zna wspolczesnej historii. I nie chce znac. Malo kogo obchodzi historia II-ej wojny swiatowej. Neo-historycy koncentruja sie glownie na historii… PRL. i komunizmu, o ktorym nie maja zielonego pojecia. (zbyt wielu Polakow utrzymuje, ze w Polsce byl komunizm choc nie maja ochoty przedstawic dowodow)

  I pewnie dlatego jest tyle glupawych dyskusji na temat innych kultur i narodow, zebysmy przypadkiem nie zaczeli kojarzyc faktow i zdarzen w naszej historii!!

  Izrael powstal dokladnie na tej samej zasadzie, ktora tak wspaniale dziala dzis w Europie:
  Wymuszonej emigracji, ktora rozwalila Bliski Wschod, Poludniowa Afryke, Jugoslawie; a teraz rozwala Polske i cala Europe…
  W kazdym przypadku tuba zydowska kontroluje strumien nienawisci przeciwko…ofiarom.
  I ofiarami nie sa zydzi.
  Chodzi o to, zeby tymi ‚zydami’ zamknac kazda dyskusje.

  Kiedy Bliski Wschod blagal Zachod, zeby nie sprowadzac obcych przybyszow do Palestyny – Zachod popieral rozwalke Palestyny. Juz od czasow Napoleona. Zjechala sie obca swolocz z calego swiata.
  Kiedy Poludniowa Afryka proponowala krajom demokracji , zeby sie odpierniczyli od suwerennego kraju – Zachod nalozyl niemozliwe sankcje na cala ludnosc bogatego kraju!
  A do Afryki Poludniowej zjechala sie obca swolocz z Mozambiku i innych panstw.
  Cala Europa poparla najazd zupelnie obcych przybyszow na niezalezny, samodzielny kraj, w ktorym wszystkie religie zyly w zgodzie.
  Podobny manewr zadzialal i w Libii- z poparciem calego Zachodu.

  Od 9/11 wymyslono nienawisc do islamu, choc ZADEN muzulmanin nie bral udzialu w rozwaleniu
  wiezowcow!! Napasc na Afganistan przyjelismy z wielkim westchnieniem ulgi!!! Dorze tak muzulamanom! Za tyc 5-u Arabow z Arabii Saudyjskiej!!!
  Jak to dobrze, ze morduja tych, ktorzy o Nowym Jorku nie slyszeli. Kobiety, dzieci, slubne orszaki.
  Wielu nieukom sie marzylo, ze wreszcie dorwa tego nieboszczyka Osame Bin Ladena i bedzie spokoj!
  Jakos uczona Europa nie kojarzy, ze Polazy i Niemcy to katolicy ale zupelnie rozni.
  Dla ‚uczonych’ Europejczykow, Afghanowie i Arabowie to ta sama religia i ta sama rasa!! Wszystko jedno kogo morduja.
  Inwazja obcej armii na Afganistan nikogo nie oburzyla. Bo to nie Rosjanie napadli.

  Ale chetnie popieramy rozne atrapy – bo tak nam kaze swiatowa mafia. No wiec mieli racje „muzulmanie” – czytaj: islamisci – jak napadli na Rosje w Czeczni. Mieli racje muzulmanie ( czytaj: islamisci) jak napadli na Jugoslawie.
  Islam i islamizm , to taka sama roznica jak nacja i nazizm.
  Ale ktoby takich szczegolow dochodzil!

  Najazd na Europe jest fizycznie i ideologcznie kontrolowany przez te sama mafie.
  Polska ma sie rzucac na Rosje wiec nie moze sobie zawracac glowy inwazja muzulmanow – wielu z nich to ofiary wojny, bo Polska ma wazniejsze zadanie. (Islamistow wolno nam bylo przyjac ponad 100 tysiecy z Czeczni i Albanii – muzulmanow- nie)
  Polakom wolno, za zgoda mafii, przyjac 5 miliomow obcych przybyszow z Ukrainy, bo to ta sama krew i slowianska rasa. (Hi, hi, Tatary, Kozaki, Mongoly i Zydy.)

  I nawet dla poboznych, podobno, Polakow, nie jest wazne, ze zbombardowanio tyle chrzescijanskich kosciolow w Europie . NIKT NA BLOGACH sie nie zainteresowal ile katolickich kosciolow zbombardowano w krajach Bliskiego Wschodu!

  Jakos ani IPN ani neo-historycy panstwa polskiego nigdy sie nie zainteresowali, tym, ze ponad 80 tysiecy katolickich ksiezy – Polakow zginelo w obozach smierci w Stutthofie, Sachsenhausen Dachau.
  Naturalnie, w PRL mozna bylo wydawac pulikacje, informacje, literature obozowa – wspomnienia ksiezy…
  Teraz nie wolno. Mnostwo ksiazek i publikacji popalono, zlikwidowano…Ossolineum przepadlo..
  mamy wolna Polske – duzo lepsza od PRL.
  My nienawidzimy PRL – bo nam zydy kaza!. Dlaczego?
  To PRL krytykowalo Izrael, i popieralo Arabow w walce z Izraelem. Nie do wybaczenia!!
  Ale my mamy calym sercem i dusza nienawidziec PRL – bo a nuz kaza nam sie uczyc historii.

  Naszym zadaniem teraz jest bluznic na inne denominacje – zebysmy nie mieli czasu zjamowac sie wlasna religia. A najwyzsza pora.
  Uczyli nas na lekcjach religii, ze kazdy chce zyc i kazdy ma prawo do zycia. My teraz, za podszeptem obcej propagandy, odmawiamy tego prawa ludziom, o ktorych nic nie wiemy.

  Balfour-Like Declaration Film – YouTube

  Why is Israel Controlling 9/11 „Troof?” – Veterans Today | News – Military Foreign Affairs Policy

  https://www.veteranstoday.com/2018/07/01/why-is-israel-controlling-9-11-troof/

  US Has Killed More Than 20 Million People in 37 “Victim Nations” Since World War II | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 44. troll polonii said

  Polska ma bojowe zadanie:

  Na sam widok Ruskie uciekna ze strachu

  https://www.rt.com/news/352712-poland-russia-atlantic-council/

  Anglia tez ma bojowe zadanie: Musi wyjsc z Unii:

  Ultra-Orthodox Jews to be majority of UK Jewish population by 2031, study reveals — RT UK News
  https://www.rt.com/uk/430776-orthodox-conservative-jewish-population/

 45. Marucha said

  Możemy sobie nawijać, co chcemy, a faktów nikt i nic nie zmieni: za niemal całe zło na świecie – polityczne, gospodarcze, kulturowe, duchowe – ponoszą odpowiedzialność tasiemce.
  Są jak trucizna wpuszczona do organizmu. Nie trzeba jej wiele, nieraz wystarczą jakieś mikrogramy.

 46. Boydar said

  Pani Leno, tyle lat Pani jakoś wytrzymała, niechby i jeszcze ze trzy, może cztery. Jest tak jak Gajowy pisze, my też z tym wszechogarniającym i wszechobecnym kurewstwem lekko nie mamy, musimy w nim pływać jak ryba w Gangesie.

 47. troll polonii said

  38
  Lena
  To niestety dosc czeste zjawisko.
  Bylo to pare lat temu.
  Nasi znajomi Polacy wrocili do Polski z Australii. A wyjechali z Polski do Australii w latach 80-tych, czyli stosunkowo niedawno.
  Wrocili do Australii z powrotem bo im dzieci plakaly i nie chcialy chodzic do szkoly..
  Zmienili im szkole. Nie pomoglo. Chamstwo nie tylko dzieci ale i nauczycieli bylo nie do wytrzymania. To zreszta nie byl jedyny powod. Co innego przyjechac do Polski na wakacje – a co innego na stale.
  Nauczycielka np. wywolywala dziecko do tablicy i kazala wypisywac jakies wyrazy, po czym sie nasmiewala i „pani” i cala klasa z bledow ortograficznych.( „To w Australii nie ucza polskiej ortografii?)
  Takiej „kuracji” ortograficznej nie przechodzily inne dzieci.

  A inni moi znajomi, architekci z Syrii jak wrocili do Polski – to byli tak zdumieni i nedza i brakiem pracy i …traktowaniem kobiet, ze szybko dali dyla do…Rosji.
  No bo co moze teraz robic architekt w Polsce???
  I okazalo sie, ze w Polsce matka z trojgiem dzieci musi pracowac, bo zaden mezczyzna na posadzie nie jest w stanie utrzymac rodziny.
  Polacy w Polsce maja slabe pojecie jak sie zylo na Bliskim Wschodzie.
  I NIKOGO nie interesowalo dlaczego dobrze sytuowana rodzina ucieka z Syrii.
  A do tego srodowisko uwazalo ich za zdrajcow i bogata holote, ktorzy….. dla pieniedzy zdradzili ojczyne.
  Atmosfera byla nie do wytrzymania. Wyjezdzali z PRL-u a wrocili do chlewu.

 48. Lena said

  Ja naprawdę uważam że nie wszyscy są tacy,w większości Polaków spotykam miłych.Ale czasem przeraża ta różnicą -cała prżepaśc po między inteligencją a b…….

Sorry, the comment form is closed at this time.