Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (48 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-07-01 (Niedziela)

„Nataniachu [tak! -admin] i Kaczyński powinni dostać za wspólną deklarację walki z antysemityzmem i antypolonizmem pokojowego Nobla. Nikt nie zrobił tyle dla przełamywania stereotypów i wzajemnych uprzedzeń oraz budowania pomostów pomiędzy narodami” – napisał na Twitterze dziennikarz Sakiewicz.

A co z samym Sakiewiczem? Macierewiczem? Targalskim?
(Swoją drogą była już propozycja wystawienia Balcerowicza do Nagrody Nobla – za puszczenie narodu z torbami).

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/06/27/wolne-tematy-47-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/07/05/wolne-tematy-49-2018/
Gajowy Marucha

Komentarze 232 to “Wolne tematy (48 – 2018)”

 1. osoba prywatna said

  ALEKSANDER JABŁONOWSKI 99 PRAWDZIWA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  .https://www.youtube.com/watch?v=LkGBDtb10io

 2. Boydar said

  To raczej na deser mi wygląda.

 3. revers said

  Wlasnie to jest wyzszoc kapitalizmu nad religia, wojnami i ideologiami ze nikt nic nie wie kto je finansowal …

  Tajemnicza afera Lafarge’a w Syrii jest tak niewygodna dla władz francuskich, jak i wizerunku niektórych państw NATO, które rozpętały wojnę w Syrii popierając aktywnie organizacje dżihadystów, że wielu komentatorów dziwi się, że w ogóle wyszła na wierzch. Doszło do tego dzięki niezwykłemu uporowi organizacji pozarządowej Sherpa, która śledzi zbrodnicze poczynania zachodnich koncernów w krajach pozaeuropejskich, jak i grupy prawników, która oparła się państwowym naciskom.

  Z tego, co dziś wiadomo, należący do Lafarge’a kombinat cementowy w Dżabalijji na północy Syrii, finansował nie tylko syryjską Al-Kaidę, co odpowiadało słabo maskowanej polityce USA, Izraela, Francji i Wielkiej Brytanii, ale też Państwo Islamskie (PI). Otrzymało ono od koncernu wpłaty w wysokości co najmniej 12 milionów euro, nie licząc usług budowlanych wykonanych na rzecz tej organizacji i aktywnego udziału w przemycie ropy naftowej dla PI. To nie mogło się dziać bez wiedzy i akceptacji rządu, jak też francuskiego wywiadu zagranicznego (DGSE). Ze zgromadzonych świadectw wynika, że rząd się na to zgadzał. Zgromadzone przez PI sumy pozwalały na zakupy broni i organizację zamachów w Europie.

  https://wolnemedia.net/wielki-koncern-oskarzony-o-zbrodnie-przeciw-ludzkosci/

  Nic tylko czekac na nastepny dzihadz w centrum europy, choc ostanio nawet gen. norweski odezwal sie z kim trzeba walczyc. W Duisburgu ramadan wylaczyl miasto zupenie z snu i ciszy letniej.

 4. TG said

  TG said
  2018-07-01 (Niedziela) @ 18:48:27

  Ad.238 „Byłaby Pani zawodolona gdyby siakiś Boydar Panią musiał bronić ? ”
  A
  Siakiś nie tylko nie musiał, ale powinien stanąć po właściwej stronie. Popisuje się Pan znajomścią „bab”,ale trafił Pan kulą w płot.Bardziej by mi schlebiła Joanna d’Arc .
  Pan NyndrO nie jest mustangiem , a z ludzmi jest tak jak z Jasiem, Czego się Jaś nie nauczy , Jan nie będzie umiał. Aleksander Bocheński w przeszłości napisał książkę „Dzieje głupoty w Polsce”, a Wielki Polak pozostawił nam takie zdanie warunkowe. Jeżeli Polacy nie będą mądrzy ,to Polski nie bedzie.cbdo
  TG said
  2018-07-01 (Niedziela) @ 19:03:32

  Ad. Boydar .Kawał z morałem.Jechał góral w pociągu i przyglądał się inteligentowi trzymającego się ręcznego hamulca.Podszedł do niego i mówi mu: Panocku nie trzeba mieć tu (pokazał na czoło)tylko tu(pokazał na bicepsy). Jak powiedział tak zrobił. Pociąg zatrzymał się i góral dostał mandat. Wtedy inteligent odpowiedział mu jak się należało
  Jako wychowawcy P.NyndrO i nie tylko ten kawał się Panu przyda.Ma wprawdzie długą brodę ,ale uważam ,że powtarzanie jest matką uczących się.

 5. Boydar said

  Kobieto ! Litości !!! Jeśli nie dla mnie to chociaż dla siebie.

 6. snag said

  ,…

 7. tnt said

  Triumf Izraela, złość Ukrainy
  http://jeznach.neon24.pl/post/144413,triumf-izraela-zlosc-ukrainy

 8. andzia said

  Jedyną prawdziwą religią jest rzymskokatolicka: https://www.youtube.com/watch?v=d8YPTga1SoY&t=48s
  Również o buddyżmie, islamie i judaiżmie – dr Jerzy Jaśkowski.

 9. snag said

  Jew poseł, syn wpływowego rabina i naczalny jednej z najbardziej wpływowych rządowych organizacji grajdolka … Mieszane małżeństwa z gojem/ka są ‚dla nas” jak plaga tyfusu, cholery i ospy będzie powodem zapaści organizmu (ten organizm to oni i ich plemienna odrębność) słowem coś lepszego niż reszta.

  Spróbujcie powiedzieć coś takiego w Polinie.

  Intermarriage of U.S. Jews – It’s a plague. Like typhus, cholera, smallpox. In Herzog’s view, intermarriage, too, could cause the collapse of bodily systems
  —————————————-
  https://www.haaretz.com/opinion/.premium-typhus-cholera-intermarriage-of-u-s-jews-1.6213502
  https://theuglytruth.wordpress.com/2018/06/28/head-of-jewish-agency-herzog-a-jew-is-a-jew-is-a-jew-no-matter-which-stream-he-belongs-to-if-he-wears-a-skullcap-or-not/

 10. revers said

  Radaman 2018 w Duisburgu
  http://www.anonymousnews.ru/2017/06/22/ramadan-als-machtdemonstration-19-000-muslime-belagern-dortmund-polizei-kapituliert/

 11. Piskorz said

  https://www.siepomaga.pl/irek-konieczny Jak nie uzbierają /zostało chyba kilka tys/ na operację…TO CHŁOPIEC STRACI WZROK..PILNE..ps Dałem swoją dolę..jak zawsze..

 12. Piskorz said

  re 9 Jako Ali Baba…gdyby się ktoś pytał..

 13. Rob said

  Klub PiS zgłosił pomysł żeby odebrać pokojową nagrodę Nobla Wałęsie a dać J. Kaczyńskiemu.

 14. VAV said

 15. VAV said

 16. revers said

  Po kolejnych oplatach emisyjnych, danin solidarnosciowych, podatek bankowy, zniesienie limitu składek na ZUS, podatek od galerii, podatek od handlu, podatek od paliw i atomow, wody i CO2, wprowdza sie podatek cukrowy ..

  https://crowdmedia.pl/rzadzacy-znowu-siegna-do-naszych-kieszeni-ten-kontrowersyjny-podatek-zaskoczy-niejednego-polaka/

 17. revers said

  Naczely Rabin na Polin zadowolony z decyzji Knesejmu …
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/577102,schudrich-morawiecki-netanjahu-nowelizacja-ustawa-ipn-izrael-zydzi.html

 18. revers said

  „”Co więcej izraelskim politykom to nadal mało.

  „To niewątpliwie dobra zmiana, ale niewystarczająca” – powiedział członek Knesetu Itzik Shmuli w wywiadzie dla „Maariv”. „Zgodnie z ustawa nadal nie wolno wspominać o udziale niektórych Polaków w zbrodniach na Żydach.”

  „Jedyna różnica polega na tym, że zamiast odpowiedzialności karnej jest odpowiedzialność cywilna. Nawet w obecnej formie rzuca głęboki cień na współczesną Polską, która zamiast wyciągać wnioski z historii woli jej zaprzeczać i rozmydlać. Zapewniamy ludzi ocalonych z Holokaustu, że te próby się nie powiodą” – uważa opozycyjny polityk.””

  https://nczas.com/2018/06/27/zydzi-juz-z-nas-sie-smieja-presja-na-polske-byla-skuteczna-poslowie-knesteu-mowia-ze-jeszcze-im-malo/

  ————
  Każdy dureń wie, że gdy szantażyście ustąpi się raz, to już nie będzie końca coraz to nowym żądaniom. Błędne koło można przerwać tylko zabijając szantażystę.
  Admin

 19. Salcie said

  Leszek Żebrowski – Jedwabne 1941

 20. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kazimierz-dolny-boisko-zbudowane-na-zydowskim-cmentarzu/50nem8j

  ——–
  Minimum 100 milionów odszkodowania.
  Admin

 21. Boydar said

  Niestety, Matka Natura poskąpiła państwu Izrael, Yellowstone jest sporo dalej. Prawdopodobnie nie przewidziała wszystkich potrzeb oraz rozwoju sytuacji.

  Na szczęście są jeszcze niezawodne Arabusy.

 22. revers said

  Ale w Polin maja pelny wypas, lepszy jak w Egipcie w niewoli, dokladaja podatki od wszystkiego, wykupuja co lepsze nieruchomosci, nawet w centrum gminy bedace na uzytek publiczny budynek w urzedzie, transferuja z powidzeniem pieniadze goim do rajow podatkowych lub lepszy procent, nawet ostanie zapewnienai Morawieckego ze zostalo 30 mld zlp z uszczelenienia VAT-ow po PO, do dyspozycji polskich rodzin i potrzebujacych sa malo wiarygodne, przyjmujac obsluge zadluzenia ktore zbliza sie do 1 mld, i wcale nie pochodzi tylko od polityki finansowej PO, czy mienia bezspadkowego wynikjacego z ustawy us447.

  https://nczas.com/2018/06/27/zydzi-juz-z-nas-sie-smieja-presja-na-polske-byla-skuteczna-poslowie-knesteu-mowia-ze-jeszcze-im-malo/

 23. Salcie said

  Najświeższe Komentarze Mediów Izraela o Polsce – Agnieszka Zell

 24. veri said

  ” Nataniachu i Kaczyński powinni dostać za wspólną deklarację walki z antysemityzmem i antypolonizmem ” –

  – ciekawe ktory z nich byl tak bojowo nastawiony przeciw antysemityzmowi a ktory przeciw antypolonizmowi ?

  ——
  Zwróćcie uwagę na to, jak – było nie było znany dziennikarz – pisze nazwisko premiera Żydolandii.
  Admin

 25. revers said

  add22

  korrekta ponad 1 bilion

  lub aktulne zadluzenie za obywatelskim zegarem dlugu

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/FOR-Licznik-Dlugu-Publicznego-Polski-wskazal-1-000-000-000-000-zl-7492792.html

 26. revers said

  ad22,25
  najatualniejszy D.P.w.g.O.Z.D.P..
  http://www.dlugpubliczny.org.pl/

 27. TG said

  Ad „Kobieto ! Litości !!! Jeśli nie dla mnie to chociaż dla siebie.”Co tak Pana poruszyło?
  P.Boydarze , podam już nie kawał z morałem ,ale moje doswiadczenie .W miejscu publicznym byly dzieci , „wapniacy ” i w siłe wieku. Był też jeden taki jeszcze nieokiełzany, kłamał, i ” przemądrzały” z zasobem łaciny kuchennej. Na uwagi reagował jeszcze gorzej.
  Wtedy podeszlam do niego i spokojnie zapytałam , którą szklankę wybrałbyś do wypicia , tę z czystą wodą czy z rynsztoku.Zaniemówił , ale odpowiedział,no pewnie ,że tę czystą.I pociągnełam dalej. Moje uszy i wielu z tych obok( nie wszyscy) chcieliby słyszeć czystą, nie zaklamaną ,piękną mowę, a ty na siłę lejesz mam rynsztok.
  Po jakimś czasie spotkaliśmy się i podziękował mi.Powiedział ,że to była najskuteczniejsza rada.

 28. Boydar said

  Pani TG, niech Pani napisze że jest Pani świadkiem jechowy, wtedy coś zrozumiem.

 29. revers said

  Te panie tak maja

 30. Marek said

  Rosja pokonala Hiszpanie po dogrywce w karnych:)

 31. TG said

  Nie jestem świadkiem” jehowy”. A Pan…przyparty do muru zamiast argumentu rzuca słowem jeszcze z ortograficznym blędem. Kim Pan jest?

 32. Boydar said

  Przede mną był „widzący z Lublina”; ja jestem „rzucający słowami” 🙂

  Kiedyś rzucałem nożem, ale się okazało że nie mam tylu noży co trzeba, więc zmieniłem oręż.

 33. Boydar said

  http://prawy.pl/74001-z-ostatniej-chwili-haniebnie-glosowali-poslowie-pis-po-nowoczesnej-psl-i-prawicy-rp/

  Japaczę, paczę, i nie widzę, jak głosował Mój Ulubiony Poseł Abramowicz (z zawodu poseł na sejm, jak donosi gów.no wyborcze). A wcale nie mam oczu szeroko zamkniętych.

  Jedno jest pewne, pokazano zainteresowanym, że jeżeli zajdzie konieczność, to szabas ustalimy na przyszły wtorek i to za kołem polarnym. Przez piętnaście minut, tyle trwają trzy czytania jednego zdania. Chcieliście demokracji ? No to zobaczymy. Dowództwo NATO mogłoby się wiele od PiS nauczyć w temacie dyscypliny, manewrów i sztuki maskowania.

  http://sonar.wyborcza.pl/sonar/0,158750,271.html

 34. Salcie said

  ALEKSANDER JABŁONOWSKI 99 PRAWDZIWA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 35. TG said

  Dlaczego Pan nie pisze wprost. Kto to ten „widzący z Lublina”? Już kiedys podałam ,że pamiętam smierć Stalina, pamiętam też wielu wykształconych w Lublinie, którzy także poza granicą kraju rzucali slowami, a naiwni brali za noże. Ale w Lublinie byli też WYBITNI.
  Panie Boydar ,kiedys ironicznie napisałam dlaczego reaguję na wpisy. Pan sarkastycznie odpisał, że mam w naturze donosicielstwo.

 36. Boydar said

  Trudno mi uwierzyć choć skrezola nie boli , Pani poda łaskawie link do takiej mojej wypowiedzi.

 37. TG said

  W dyskusji o intelekcie niech Pan poszuka . Ja nie mam potrzeby, pamięc mnie nie myli.

 38. Boydar said

  Ja wiem, że nie ma Pani potrzeby. W sumie, ja też nie mam. W Gajówce pojawia się tyle oszczerstw i fejków że jeden mniej czy więcej różnicy nie robi. W razie poruty zawsze można przecież zmienić nick albo mieć ich dwa, albo i nawet pińćset. Pan Gajowy życzliwy.

 39. TG said

  ….można przecież zmienić nick albo mieć ich dwa, albo i nawet pińćset. Pan Gajowy życzliwy.Wiem , że Pan Gajowy jest życzliwym Gospodarzem i rozpoznaje swoje owieczki nie tylko po kolczyku w uchu.Ma takie możliwości , ale co to ma do rzeczy w odniesieniu do Pana.Istotnie nagannym jest jeśli ktoś używa nicków by prowadzić między nimi spory . Jeśli zaś zmiana ubióru ma podkreslać walory ,to nie jest złem.( z sieci , z pamięci)
  Niech Pan nie myśli ,że podrywam Pana na intelekt – to też pamiętam.

 40. Boydar said

  Ulżyło mi … 🙂

 41. Piskorz said

  re 11 Brakuje jeszcze 5 693,22 zł ..OPERACJA ZAPLANOWANA NA 11 LIPCA…

 42. Piskorz said

  Missing French gangster Redoine Faid who broke out of prison with hijacked helicopter may be disguised as Orthodox Jew https://www.mirror.co.uk/news/world-news/missing-french-gangster-redoine-faid-12835460 …ZNALAZŁ DOBRĄ METODĘ..niech go tam szukają..

 43. VAV said

 44. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201807028280627-sputnik-elon-musk-matryca-matrix-ludzkosc/

  A gdzie jest klawisz [delete jude „Musk”], panie Musk ? Bo przecież użycie dostępnej funkcji w takiej grze to nie grzech, prawda ?

  W każdym razie głosuje za.

 45. TG said

  Są słowa proszę , przepraszam, dziękuję i na końcu ten symbolik. No ale lepszy rydz niż niż nic.Skoro ulżyło to rozumiem ,że bedzie w ” w górę serce”.Nie krążyć po tej samej orbicie. Inne elektrony może też pójdą za Panem.

 46. revers said

  Musk, nie moozg a intelektualne gwalty ida dalej, kobiet na mezzczyznach, i odwrotnie …

  „Kaczyński obok JP2 i Piłsudskiego jako twórca polskiej niepodległości. „To jest gwałt na historii” ”

  http://polityczek.pl/uncategorised/7867-kaczynski-obok-jp2-i-pilsudskiego-jako-tworca-polskiej-niepodleglosci-to-jest-gwalt-na-historii

 47. Boydar said

  Ja dopiero po jakichś piętnastu latach „pożycia” oduczyłem moją Babę zabijania pająka ścianie. Ona go nie rozumiała. Dalej nie rozumie, ale uwierzyła, że może jednak nie trzeba. Zwłaszcza że to przeważnie kosarz 😦

 48. revers said

  Temat tabu, gwalty kobiet na …
  https://mensrightspolska.wordpress.com/2018/01/27/gwalty-na-mezczyznach-temat-tabu/

 49. Sebastian said

  Brak reakcji wobec kolejnych przykładów promocji pogaństwa może stać się naszym zbiorowym grzechem zaniechania. Wzbudzanie sentymentów za bożkami, czarownicami i zaklęciami to jedna z metod walki z chrześcijaństwem, chociaż ukryta za szyldem dbałości o tradycję i poszukiwania słowiańskich korzeni. W trosce o dusze współbraci, duchowni i świeccy nie powinni przyglądać się z obojętnością temu zjawisku, którego jednym z przejawów jest popularyzowanie magii, zabobonów i wróżbiarstwa, chociażby przy okazji wydarzeń kulturalnych.

  Read more: http://www.pch24.pl/festiwal-na-poganskich-motywach–wiedzma-twarza-suprasla-,61265,i.html#ixzz5K6aGumyp

 50. Sebastian said

  Dla mnie największym wstrząsem jest to, że sprawy ustawodawcze w Polsce załatwia się na tajnych spotkaniach z przedstawicielami Mosadu, albo w siedzibach Mosadu, a nie w Sejmie RP

  — powiedział na antenie telewizji wPolsce.pl poseł Kukiz‘15 Marek Jakubiak, odnosząc się do kwestii nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

  https://wpolityce.pl/polityka/402108-jakubiak-dla-wpolscepl-wszystko-idzie-w-zlym-kierunku

 51. Sebastian said

  Do potwornej masakry nigeryjskich chrześcijan doszło przed tygodniem w stanie Plateu, który jest nazywany „epicentrum chrześcijaństwa” w Nigerii. Członkowie muzułmańskiego ludu Fulbe zaatakowali ludzi wracających z pogrzebu ojca jednego z chrześcijańskich ministów. Zdaniem miejscowych biskupów katolickich, masakra jest elementem planu, który ma doprowadzić do islamizacji środkowej części kraju.

  https://www.magnapolonia.org/w-nigerii-muzulmanie-zamordowali-w-bestialski-sposob-200-chrzescijan/

 52. VAV said

 53. Boydar said

  O w mordę jeża … znalazłem, jestem wstrząśnięty …

  https://www.dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/posel-duszek-wprowadzi-sie-do-biura-po-abramowiczu,n,1000221716.html

  Coś się kroi, i to przed końcem kadencji; Adasiek najwyraźniej dostał cynk i dyspozycję.

  Nie jest już Moim Ulubionym Posłem.

 54. revers said

  re51

  W nagrode czekaja ich w europie cieple posadki, zawody pieniezne, kluchy babskie, i ROTARY grube pieniadze.

 55. osoba prywatna said

  Wit C i sepsa: wyszło szydło z worka. Thomas E. Levy
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wit-c-i-sepsa-wyszlo-szydlo-z-worka-thomas-e-levy-2018-07

 56. Lily said

  Re 19;Salcia
  Osoba w ciemnej marynarce po prawej
  stronie ekranu,o ile dobrze pamietam,
  jest na dlugiej liscie lobbystow Izraela.
  Od zawsze mial u mnie,ZERO zaufania.

 57. Boydar said

  https://www.dziennikwschodni.pl/rolnictwo/szklarnia-pod-lublinem-robi-wrazenie-to-jedno-z-najnowoczesniejszych-gospodarstw-w-lubelskiem,n,1000221813.html

  A pomyśleć że oglądam to kilka razy w tygodniu … no, no … nie wiedziałem.

 58. osoba prywatna said

  Jakbym czytał o starszych i mądrzejszych.
  http://tylkoprzyroda.pl/wideo/osy-zmieniaja-biedronki-w-zombie

 59. Boydar said

  Poseł Jakubiak też nie wiedział; skąd miał wiedzieć, dopiero trzy lata posłuje

  https://wpolityce.pl/polityka/402108-jakubiak-dla-wpolscepl-wszystko-idzie-w-zlym-kierunku

  A taka jedna panna to dopiero od położnika na porodówce się dowiedziała skąd się „to” wzięło i dlaczego takie be-żowe, na fejszbuku przyjaciółki pisały wyraźnie, że jak Murzynowi uczciwie obciągnie przed, to wszystko będzie all right.

 60. Boydar said

  Jeżeli te Murzyniątka są prawdziwe, Panie Reversie, to zdjęcie sobie pozwolę wydrukować i zachować; znam kilku z rotary w Lublinie, pokażę, niech się też ucieszą.

 61. Boydar said

  @ OP (58)

  Ciekawe co upier.doliło pierwszego żyda.

 62. osoba prywatna said

  Kot akrobata kradnie jedzenie ptakom
  http://tylkoprzyroda.pl/wiadomosc/kot-akrobata-kradnie-jedzenie-ptakom

  Unikatowy kociak z pięcioma uszami narodził się w regionie Rostowa
  http://tylkoprzyroda.pl/wiadomosc/unikatowy-kociak-piecioma-uszami-narodzil-sie-w-regionie-rostowa

 63. Boydar said

  A to nie pani Bęgowska tam z tyłu ?

  .https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/papuas.png

  On ma wszystko jak trzeba, a ona właśnie nie powinna.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ambasador-papui-nowej-gwinei-przyszedl-na-szczyt-onz-bez-majtek

 64. osoba prywatna said

  Gwałtowny atak kota na kobietę za bezmyślne posypywanie śniegiem
  http://tylkoprzyroda.pl/wideo/gwaltowny-atak-kota-kobiete-za-bezmyslne-posypywanie-sniegiem

 65. Boydar said

  Ten portal „tylkoprzyroda” to lewizna.

  http://tylkoprzyroda.pl/wideo/dlaczego-koty-lubia-kozlek-lekarski-waleriana

  Wszystko co napisali to nieprawda.

 66. revers said

  Z tego co wiem, to obrady zerwał nie pan premier, ale Viktor Orban. To pewnie będzie niedługo wychodziło. Jest sukces Grupy Wyszehradzkiej jako całości, a nie tylko Polski

  No wielki sukces bo Makron odwolal juz dyplomate francuskiego z Budapesztu, za lobowanie za „wschodnim malym blokiem”, czy tam wyszogradzkim.

  https://de.sputniknews.com/politik/20180702321391209-macron-botschafter-ungarn-kuendigung/

  I kto podskoczy osi Paryz-Berlin?, gdy armia szybkiego reagowania gotowa po estonie ale bez bylych demoludow, do tego obowiazkowa sluzba wojskowa w Francji azczyan sie od 16 lat, chlopcy, dzewczeta, czy kochajacy tranwersi, kochajacy inaczej jak macron.

 67. Voodoosch said

  Ad 49.
  Panie Sebastianie jezeli zaczniemy usuwac wszystkie „przedchrzescijanskie/poganskie” obrzedy to co nam zostanie? Niektorzy juz do malowania jajek sie przyfrandzalaja, ze to przeciez poganskie. Swieto Zmarlych zastapilo Dziady, mozna tak wymieniac bez konca. Trzeba zaakceptowac fakt, ze wiekszosc swiat chrzescijanskich mialo swoje odpowiedniki wczesniej. Jezeli ktos nie przesadza z „miloscia” do natury tylko ja rozumie i akceptuje to prawdziwy katolik nie powinien miec nic przeciwko (chyba).
  Szeptuchy to pokretny ale i ciekawy temat – gdzie te kobieciny stoja? Czy to „wiedzmy” czy jednak gleboko wierzace chrzescijanki? Zdarzalo sie juz wczesniej, ze gleboko wierzacy byli oskarzani, ze … za mocno wierza.

 68. osoba prywatna said

  PARIAS – Wzorowy
  .https://www.youtube.com/watch?v=YZyvtmNqsYw&feature=youtu.be

 69. Boydar said

  Dlaczego niby nie malować jajek ??? Jak równouprawnienie to babcia też

  .http://s3.flog.pl/media/foto/2309038_ja-i-nie-moj-cyc-.jpg

 70. VAV said

 71. NICK said

  Nie, Lubelaku. (65).
  Prawda.
  Wieeelokrotnie doświadczana.

  W ogólniaku, we wakacje, pracowałem jako salowa. W szpitalu, oczywiście.
  Waleriana była we powszechnym użyciu. Lali na spodki i obserwowali jak koty się zachowują.

  Cyklopa sprowadziłem na Kozłka Lekarskiego. Korzeń jego zawiera najwięcej substancji czynnych.
  Działających jak we artykule.
  [mam sporą wiedzę; szkoda „czasu”]

  Babcia prze trzy lata uprawiała Kozłka.
  Bliżej jesieni, po wyoraniu, pół wsi kociej się schodziło.

  Kocimiętka jest gorsza..

  Guzik Pan wiesz o kotach.
  Normalnych.

  Może pasza miejskim szkodzi?

 72. Boydar said

  Nie w tym rzecz, Panie NICK’u.

  Oczywiście że koty są łase tak na walerianę jak i na kocimiętkę. Mam jedno i drugie w sporej ilości oraz tuzin kotów na wyposażeniu, dochodzących, bo na stałe kocinkę tylko jedną.
  Owszem, przychodzą, wytarzają się i … następna wizyta w przedmiotowej sprawie za miesiąc.
  Jedno i drugie ziele jest darem Boga przeciw kleszczom. Kot nie rozumie, ale co robić wie. No i właśnie robi.

 73. NICK said

  Też się łagodnie wycofam. Ale dodam. Kleszcze to pryszcz. Opisywałem przeca jak od kleszczy i robali obłych Cyklopa wybawiłem.

  Idźmy we inne.
  Dobra.

 74. Boydar said

  No to mamy kotsensusa.

 75. Piskorz said

  «В бедной Болгарии люди живут на много лучше, чем мы в богатой России.” Tak powiedział Rosjanin do swego kolegi po powrocie od syna mieszkającego w Bułgarii 10 lat z żoną i dziećmi..ps Znalezione portalu rosyjskim..

 76. Boydar said

  Rosjanie mają obowiązki rosyjskie a Bułgarzy bułgarskie.

 77. Znalazłem kapitalny tekst na: http://wprawo.pl/2018/07/02/post-modernizm-nieprzejrzystosc-oceanu-informacyjnego-czyli-post-truth-2/
  ‘Post-modernizm: >nieprzejrzystość oceanu informacyjnego< czyli post-truth’
  „Naszym celem jasne cele!” Tak ponoć mawiał towarzysz Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili, ksywka Stalin, gdy po zwycięskiej Rewolucji Październikowej (która nota bene miała miejsce w listopadzie…) ‘stalową’ ręką rządził Sowiecką Rosją. Rzecz jasna chodziło mu o Łubiankę, gdzie mieściły się budzące powszechną grozę katownie KGB/NKWD. Tam, w specjalnych warunkach człowieka można było dogłębnie poznać, dokonać wiwisekcji, rozpracować jego charakter, zrozumieć jego motywy, znaleźć właściwy paragraf, sprawić by się odpowiednio zachowywał. My, współcześni, nie mamy jasności co do faktycznych celów wielu działających na scenie polityczno-historycznej podmiotów: kto, kiedy, po co i dlaczego podejmuje dane działanie. Zwykli ludzie, gdy podejmują swoje decyzje (np. wyborcze), nie mają dostępu do wielu istotnych informacji; zyskują go najczęściej ze znacznym opóźnieniem. Oznacza to ni mniej ni więcej, że grupy dysponujące władzą oraz zajmujące się dystrybucją komunikatów do otoczenia celowo zatajają ważne informacje. Gdy uświadomimy sobie, że cechują się one odmiennymi standardami moralnymi od reszty społeczeństwa, co z etycznego punktu widzenia nieraz bywa określane m.in. jako: nieuczciwość, hipokryzja, machiawelizm, itd., to otrzymamy istotny atrybut funkcjonowania tzw. społeczeństwa post-modernistycznego. Zdecydowana większość ludzi nie ma czasu, danych oraz umiejętności, czyli praktycznie możliwości, by na bieżąco weryfikować serwowany im bełkot komunikacyjno-informacyjny (tzw. nieprzejrzyste morze informacyjne), który ich non stop otacza. Do tego dochodzi intelektualna standaryzacja, zaszczepiana w procesie edukacji, oraz, nazwijmy to roboczo, umysłowe lenistwo. Gdy mniej więcej rok przed inwazją ‘nachodźców’ na Unię Europejską na jednym z tematycznych seminariów przedstawiłem scenariusz masowej migracji (jako preludium do konfliktu globalnego), moje wystąpienie zostało przyjęte przez (było nie było) specjalistów z, delikatnie mówiąc, sceptycyzmem oraz jawnie okazywanym niedowierzaniem. Dominowało przeświadczenie, że jest pokój (w relacjach międzypaństwowych), spokój (w relacjach społecznych) i nic nie wskazuje, by miało to ulec zmianie. Półtora roku później gratulowano mi ‘genialnej’ diagnozy! Ta mentalna inercja jest mniej więcej od ćwierć wieku na Zachodzie celowo wykorzystywana przez tzw. zarządzanie percepcją (perception management). Jego istota z grubsza polega na tym, by otoczenie nieświadome rzeczywistych zamiarów działającej organizacji – skłonić do określonych działań i zachowań, których by nie powzięło, gdyby znało rzeczywisty jej cel.
  Przypadek pierwszy. Odtajniony niedawno w Wielkiej Brytanii dokument rządowy o sygnaturze FCO 30/1048 z kwietnia 1971 r. wprost stwierdzał, że gabinet Jej Królewskiej Mości powinien utrzymywać przez około 30 lat brytyjską opinię publiczną w niewiedzy co do rzeczywistych konsekwencji członkostwa w Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej, a później Unii Europejskiej. Miano przekonywać obywateli, że spotykają ich korzyści w postaci bezpieczeństwa regionu, swobody podróżowania oraz wolnej i otwartej przestrzeni wymiany kapitałów, dóbr oraz usług. O utracie narodowej waluty, suwerenności, czy też wprowadzeniu prawa europejskiego miano nie mówić. Oznacza to, że o faktycznym celu: powstaniu ponadnarodowego państwa oraz, pozostającej poza jakąkolwiek kontrolą, unijnej biurokracji, prowadzącej politykę zagraniczną, obronną, fiskalną, jak też walutowo-gospodarczą – obywatelom brytyjskim nie powiedziano! Albowiem ich sentyment do splendid isolation, tj. niezależnej polityki zagranicznej, cechującej się niechęcią wchodzenia w stałe sojusze i zachowaniem dominującej pozycji Zjednoczonego Królestwa w brytyjskiej sferze wpływów, funta oraz Imperium obejmującego ¼ świata ciągle jest silny. Oczekiwano, że wyborcom blisko 30 lat zajmie zrozumienie tego co się dzieje, i wtedy będzie zbyt późno, by móc z Unii Europejskiej wyjść. Dodam jeszcze, że nikt z polityków brytyjskich za udział w zbiorowym oraz celowym wprowadzaniu społeczeństwa w błąd nadal nie poniósł jakichkolwiek konsekwencji prawno-karnych.
  Sytuacja druga. Stany Zjednoczone. 21 października 1990 roku 15-letnia dziewczyna z Kuwejtu, Nayirah, złożyła przed Senacką Komisją Praw Człowieka zeznania. Rzekomo była wolontariuszką w szpitalu, w którym iraccy żołnierze dokonali mordów na znajdujących się w inkubatorach noworodkach. Krętactwo tego przedstawienia może by się wydało, gdyby ją wzięto w krzyżowy ogień pytań, lub gdyby ktoś zwrócił uwagę, że doskonale posługuje się językiem angielskim. Jednak nie po to powołano Komisję, która miała tylko przyjąć i uwiarygodnić zeznanie cudem odnalezionego świadka tych drastycznych scen, by rzecz zdemaskować. Ta sprawa, odpowiednio nagłośniona, tak bowiem poruszyła amerykańską opinię publiczną, że, o ile ta uprzednio była niechętna inwazji na Irak, to teraz gremialnie poparła ten pomysł. Drugim argumentem za wojną w Zatoce Perskiej, lansowanym przez kręgi rządowe oraz część służb specjalnych, miało być posiadanie przez reżim Saddama Husajna broni masowego rażenia. Ci funkcjonariusze amerykańskich służb, którzy prezentowali sceptyczne podejście do tego ‘faktu’, byli dymisjonowani lub zwalniani. Jakiś czas po podboju Iraku, zrabowaniu jego bogactw i zniszczeniu jego gospodarki, rozlicznych mordach na bezbronnej ludności cywilnej dokonywanych m.in. przez najemników BlackWater (dodajmy: którzy pozostali całkowicie bezkarni), fiasku odnalezienia broni masowego rażenia, oraz utworzeniu powolnych okupantom władz – film z przesłuchania przed Komisją obejrzał specjalista od komunikacji niewerbalnej. Szybko zdiagnozował, że dziewczyna kłamie oraz że została specjalnie przeszkolona. Alians dziennikarzy śledczych ostatecznie ustalił, że Nayirah to faktycznie Nijirah Al-Sabah, członkini rodziny królewskiej, córka Saud Al-Saud Nasser Al-Sabah, ambasadora Kuwejtu w USA i Kanadzie. Więcej, opisanej przez nią sytuacji nieludzkich zachowań żołnierzy irackich w określonym czasie i miejscu nie mogła widzieć, gdyż: 1) nigdy się one nie wydarzyły (było to kłamstwo); 2) znajdowała się wtedy zupełnie gdzie indziej. Dowiedziano się też, że została przeszkolona m.in. pod kątem umiejętności aktorskich przez specjalistów działających na zlecenie londyńskiej korporacji PR-owej Hill&Knowlton, która wcześniej przeprowadziła specyficzne badania opinii publicznej w USA. Dzięki nim zidentyfikowano, że największe oburzenie u ludzi wywołuje mordowanie niewinnych, małych dzieci. Stąd ta właśnie konfabulacja stanowiła centralny punkt składanych zeznań. Dodatkowo, by zatrzeć ślady, za usługi te zapłaciła kuwejcka rodzina królewska. Ją też obwiniano, gdy sprawa się wydała. Jednak, gdy uwzględnimy że wszystko to działo się pod kontrolą służb specjalnych, a oba preteksty były całkowicie zmyślone, to hipokryzja grup rządzących okazuje się porażająca. Prezydent oraz administracja amerykańska, wyłoniona w wyborach, oszukała z premedytacją swoich obywateli, światową opinię publiczną, międzynarodowe instytucje i organizacje, media oraz rządy innych krajów. Stany Zjednoczone, współuczestnicząc w realizacji militarnych interesów oraz koncepcji ‘Wielkiego [Imperium] Izraela’, łamiąc prawo międzynarodowe – najechały na kolejny kraj na Bliskim Wschodzie, pogłębiając geostrategiczną destabilizację tego regionu. Nie poczuły się też później zobowiązane do uiszczenia reparacji wojennych za bezpodstawne zniszczenie i rabunek Iraku. Nie stanęły, jak III Rzesza w Norymberdze, za zbrodnie wojenne przed międzynarodowym trybunałem. Co więcej, nie odpowiedziały za ludobójstwo cywilów. Jak również nikogo nie przeprosiły. Skandaliczne oszustwo amerykańskich elit rządzących pozostało bez konsekwencji prawno-karnych, faktycznie bez jakiejkolwiek kary.
  Tu dygresja istotna dla polskiego społeczeństwa znajdującego się na tzw. płyciźnie informacyjnej związanej z faktycznie funkcjonującym embargiem komunikacyjnym. Ekipa rządząca Polską na początku lat 90. XX wieku bezkrytycznie przyjęła zapewnienia o posiadaniu brani masowego rażenia przez Irak – głoszone przez amerykańską administrację, ponoć reprezentującą państwo demokratyczne i najwyższe standardy, oraz działającą zgodnie z prawem amerykańskim oraz prawem międzynarodowym. Polska jako koalicjant wysłała kontyngent wojskowy, by wziął udział w bezprawnym napadzie na inny kraj. Gdy zostały ujawnione informacje o więzieniu CIA w Starych Kiejkutach oraz stosowaniu w nim tortur, a także o przekazaniu polskim służbom 15 mln dolarów (w kartonach, gotówką, tak bowiem rozlicza się transakcje w krajach afrykańskich, republikach bananowych, tak uiszczają rachunki mafie np. narkotykowe…) – urzędujący wówczas prezydent A. Kwaśniewski oraz premier L. Miller wyjaśniali, że są ‘zobowiązani do tajemnicy, która ma status Cosmic Top Secret i nie jesteśmy z tego zwolnieni’. Pojawia się aksjologiczno-prawny problem: komu faktycznie podlegali, skoro zgodnie z prawem ich najwyższym zobowiązaniem jest lojalności oraz służenie jedynemu suwerenowi, jakim jest Naród Polski?! A prokuratura, która w niezawisłym i praworządnym kraju jest z urzędu zobowiązana do wszczęcia śledztwa w sprawie gigantycznej amerykańskiej łapówki dla polskich służb – nie zrobiła NIC! Za takie pieniądze można nie tylko uchwalić cały pakiet stosownych ustaw (tu uwaga: jesteśmy tani, gdyż przeprowadzenie takiego aktu w polskim sejmie kosztowało podówczas 1 milion dolarów), zmienić urzędujący gabinet (czyli obalić rząd!), ale i wykreować w wyborach całkowicie nowy układ sił politycznych (co zapewne kilka razy już robiono). Wracając po tym dopowiedzeniu do rzeczy/naszych baranów (ad rem lub revenons à nos moutons) – media wydawane i/lub edytowane na terenie Polski w stosownym czasie praktycznie rzecz biorąc nie pisały o obu przytoczonych przykładach manipulowania anglosaską opinią publiczną. Pewne informacje o tych sytuacjach można znaleźć w polskojęzycznych mediach dostępnych w Internecie oraz komunikatorach środowiskowych. Stan taki wskazuje, że Polacy są systemowo odcięci od istotnych bieżących informacji. Bezsprzecznie media rządowe oraz opozycyjne w szczególności służą układowi rządzącemu do intelektualnego niewolenia społeczeństwa oraz, m.in. poprzez utrzymanie zrębów istniejącego układu politycznego, do zachowania przez konglomerat agentur oraz służb pozycji siły monopolizującej zarządzanie i eksploatację polskiego (tak to należy zakwalifikować) protektoratu. Wskazuje to na: 1) półkolonialny status Polski w globalno-komunikacyjnym obiegu informacji, a co za tym idzie na umowno-fasadowy charakter tzw. demokracji parlamentarnej; 2) Państwo Polskie, jego struktury oraz liczne podległe mu instytucje i organizacje są opanowane przez rotacyjnie wymieniające się kompradorskie grupy, układy, kliki i koterie, których ośrodki wysługują się interesom obcych mocodawców kosztem polskiego społeczeństwa. Potwierdza to w całej rozciągłości najnowsza afera informacyjna związana z uchwaleniem amerykańskiej ustawy JUST 447. Jedynie nieliczni publicyści byli ‘głosem wołającego na puszczy’ (J 1, 23, przekł. ks. J. Wujka). Za to, generalnie rzecz ujmując, media funkcjonujące na terenie Polski, zarówno rządowe jak i ‘nierządne’, mainstreamowe (tak zwane głównego koryta/ścieku) jak i alternatywne, nawet (do pewnego momentu) o sprawie się NIE zająknęły, zaś rząd RP nie zrobił NIC, by zapobiec instytucjonalno-prawnej materializacji niebezpieczeństwa zagrabienia całego majątku narodowego przez ‘przedsiębiorstwo Holokaustu’. Dzielnie i do końca walczyła tylko część amerykańskiej Polonii. Większość polskich polityków (którzy sprawowali oraz PiaStują ważne urzędy) była i jest absolwentami organizowanych – co ważne: to Amerykanie zawsze sami dobierali uczestników kursów! – przez Departament Stanu USA szkoleń „The International Visitor Leadership”, które są zlecane fundacji amerykańskich Żydów. Uświadomiwszy to sobie – należy zadać pytanie: 1) czy zaciągnęli oni zobowiązania (jakie?; wobec kogo?; na czym polegające?, itd.), których konsekwencje są istotne dla polskiego społeczeństwa i wobec kogo są lojalni?; 2) czy na naszych oczach nie następuje instalowanie urzędów i instytucji POLIN w strukturach organizacyjnych Państwa Polskiego? Funkcjonuje już, zakazana w czasach II. RP za agenturalną i antypolską spiskową działalność, bardzo wpływowa i piekielnie bogata międzynarodowa masońska B'nai B'rith (Żydowskie Stowarzyszenie B'nai B'rith w Rzeczypospolitej Polskiej, B'nai B'rith – Loża Polin). Jej ‘ramieniem operacyjnym’ jest Anti-Defamation League – główna organizacja przemysłu Holokaustu. Istnieje też bardzo silne lobby żydowskie w Polsce, powiązane z agenturą Mosadu. Nota bene wkrótce ma powstać w Polsce jego wielka centrala na całą Europę. Instalują się struktury agencji bezpieczeństwa Shin Bet, sił wojskowych oraz policji. Są to wyniki wieloletniej globalnej ofensywy przedsiębiorstwa Holokaustu, które spektakularnie spotwarzyło Naród Polski i Państwo Polskie, oraz ostatniej wizyty szefów Mosadu, agencji bezpieczeństwa Shin Bet, sztabu IDF (Israel Defence Forces) sił zbrojnych Izraela i policji izraelskiej. Pseudo-badacze otrzymują bogate granty na eksplorację problematyki ‘wtórnego polskiego antysemityzmu’. Organizacje kulturalno-muzealne hojnie sponsorowane m.in. przez Państwo Polskie, opluwają Naród Polski za – jak twierdzą – ‘język nienawiści’ oraz antysemityzm. W Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja Rady Rabinów z Rabbinical Centre of Europe, którzy otwarcie radzą nad tym, jak społeczność żydowska ma w Polsce rosnąć w siłę, na Wawelu obradował Kneset, a spadochroniarze izraelscy (operacja Swift Response-18) zajmują lotnisko wojskowe w Mirosławcu. Funkcjonariusze Mosadu afiszując się bronią, bez przeszkód, paradują po Krakowie; widać że są pewni siebie, że czują się jak u siebie. Żydzi w Izraelu, nie znając języka polskiego, tysiącami otrzymują polskie paszporty. Liczni biznesmeni, którzy są ścigani przez polski wymiar sprawiedliwości m.in. za ‘nieprawidłowości’ przy prywatyzacji wielu polskich przedsiębiorstw, chronią się przed ujęciem i deportacją w Izraelu. Media w Polsce, tak jak na Zachodzie, są zdominowane przez Żydów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz szereg centralnych urzędów rządu polskiego w znacznym stopniu są obsadzone i kontrolowane przez Żydów. Polakom od lat ‘Gazeta Wyborcza’ (tu dodam, że akronim G.W. bywa wykorzystywany do oddania zawartości jej szpalt poprzez nawiązanie do tzw. trzeciego stanu prawdy) nachalnie serwuje ‘pedagogikę wstydu’. Co dalej? Jak jeszcze można Polaków bardziej upodlić i zepchnąć do stanu grabionej ludności służebnej – siły roboczej – niedotykalnych (w hindi dalit, haridźan) pariasów? Polacy, jako jedyny naród w tak wielkiej liczbie uratowali Żydów podczas II wojny światowej! Zapewne w nagrodę przedsiębiorstwo Holokaustu chce zagrabić nasz majątek narodowy wyceniony przez Światową Żydowską Organizację ds. Restytucji Mienia (WJRO, World Jewish Restitution Organization) na 300 miliardów dolarów. A żydowski ruch roszczeniowy otwarcie wzywa do jak najszybszego odebrania mienia żydowskiego z rąk władz administracyjnych w Polsce nawet za cenę tzw. ‘specjalnego wynagrodzenia’, tj. przekupując polskich polityków. Jak by tego było mało rząd polski wspiera dyplomatycznie Izrael np. na forum ONZ i, wbrew wspólnemu stanowisku Unii Europejskiej, wstrzymuje się w głosowaniach nad środkami ochrony dla masowo mordowanych przez izraelskich snajperów Palestyńczyków. Więcej, w bulwersujący sposób, jako że przebieg procesu legislacyjnego brakiem dyskusji oraz szybkością procedowania przypominał sejm niemy z 1717 roku oraz sejmy rozbiorowe z 1773 i 1793, znowelizował w polskim parlamencie ustawę o IPN. Wygląda to na symboliczne zrzeczenie się suwerenności w 100-lecie odzyskania niepodległości… Czy rzeczywiście ma być tak, jak chcą np. Ignacy Karpowicz lub John le Carré piszący, że: – Każdy dobry uczynek (prędzej czy później) będzie należycie ukarany?! Warto zauważyć, że wskutek nieadekwatnej do potrzeb i nieskutecznej polityki zagranicznej Polska znalazła się w stanie geopolitycznego podporządkowania i krytycznego zagrożenia dla istnienia Państwa poprzez uległość wobec roszczeń oraz wielu innych niebezpieczeństw płynących szczególnie z zależności niemiecko-brukselskich oraz amerykańsko-żydowskich. Ustawa 1066 o ‘bratniej pomocy’ nie tylko nie została anulowana, ale jej nowelizacja stworzyła możliwość pobytu obcych wojsk podczas pokoju np. w celu ochrony istniejącego reżymu oraz ewentualnemu militarnemu przeciwdziałaniu próbom odzyskania pełnej niepodległości. W takiej sytuacji specyficzny kontekst tworzy nowy projekt przepisów o posiadaniu broni palnej, która faktycznie prowadzi do niemal całkowitego rozbrojenia polskiego społeczeństwa. Oby dowcip z pierwszych miesięcy urzędowania „dobrej zmiany”: – Gdzie leży Polska? NIGDZIE! Za to stoi dumnie wyprostowana! – nie nabrał złowróżbnego znaczenia!
  Jak podobno zwykł mawiać pewien amerykański polityk, działający na początku XX wieku, Hiram Johnson, ‘Prawda jest zwykle pierwszą ofiarą’. Post-modernizm, dekadencki stan głębokiego kryzysu moralności, cywilizacji, nauki i kultury europejskiej, trwający od co najmniej stu lat, metamorfizuje społeczne systemy wartości. Skażeni nim ludzie preferują w sferze komunikacji społecznej posługiwanie się przede wszystkim post-prawdami (post-truth), czyli fałszem, dezinformacją, zmyśleniami, manipulacją i kłamstwem, i traktuje tę sytuację jako coś oczywistego i normalnego. Prowadzi to w konsekwencji do toksycznego skażenia moralnego i etycznego zanieczyszczenia środowiska komunikacyjnego człowieka nieprawdą, zatarcia aksjologicznych granic wartości i rozmywania wzorców postępowania. Ks. Józef Stanisław Tischner w książce pod tytułem „Historia filozofii po góralsku” zgodność faktów z rzeczywistością w ujęciu komunikacyjnym usystematyzował w trzech formach: stadium podstawowe – prowda, jakościowo wyższe stadium, poparte zapewnieniem, poniekąd certyfikowane – scyro-prowda, oraz stadium zaprzeczenia, falsyfikacji, zanegowania – g..wno-prowda. Niestety, to co w mediach współczesnych dominuje, i jest w sposób ciągły serwowane jednostce oraz społeczeństwu, to informacyjna papka, trzeci stan prawdy, czy, jak ostatnio dowcipkują w Europarlamencie w nawiązaniu do niemiecko-francuskiego tandemu i podziału na równych i równiejszych, gdzie ci pierwsi, manipulując drugimi, z faktów robią non stop scheiße and merde. Tym podsumowaniem kończę ten nieco obszerniejszy esej, będący próbą uświadomienia negatywnych konsekwencji podmieniania i inwersji społecznych systemów wartości dla funkcjonowania zbiorowości jako całości, oraz zapraszam do lektury przyszłego tekstu.
  Autor: John van der Zant

 78. Boydar said

  Dwa tysiące czterysta cztery wyrazy (77). A wystarczy jeden (nie) kłam. No ale to z Nieba i strasznie stare, a to nowoczesne, no i zrozumiałe dla wszystkich, nawet dla kozojebcy.

 79. NICK said

  Tylko Alfa.(77).
  I nie samiec.

  Dobranoc.

 80. Boydar said

  Dobranoc; żeby się jakiś miły kiciuś przyśnił, a pamiętliwy

  .https://animalreader.ru/wp-content/uploads/2013/03/chernaja-pantera-mify-i-fakty_1.jpg

 81. Boydar said

  Do Nie Pticy

  Wszystkie moje komentarze, od początku obecności w Gajówce w Wolnych Tematach, nie mają łącznie dwóch tysięcy czterystu czterech wyrazów. A jeśli nawet, co niestety możliwe, to bardzo przepraszam.

 82. lewarek.pl said

  Zwróćcie uwagę na to, jak – było nie było znany dziennikarz – pisze nazwisko premiera Żydolandii.
  Admin

  Gdyby to nie był Sakiewicz, byłbym za.
  Za ostatnią literą.
  Ale ta pisbanderowska menda raczej się pomyliła.
  Chyba że…
  Nie potrafi dwom panom służyć?

 83. Ad. 19, 23
  Panie Leszku, Pan odwraca Kota Ogonem. Histeria JEDWABNEGO była ZAGŁUSZANIEM mej książki: INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001, która przeleżała wydawnictwie 2 lata. W ksiązce ogłosiłem stanowisko Uniwersytetu Wrocławskiego, że HOLOKAUST TO ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL WERMACHTU wydany w Białymstoku na podstawie Śledztwa Abwehry w Jedwabnem w sprawie ZŁAMANIA przez Goldę Meir i Menachema Begina Planu BARBAROSSA.
  Reżyser Bohdan Poręba telefonował do mnie KOLAKROTNIE w sprawie podanych przeze mnie 3 PODSTAWOWYCH Dokumentów w/s JEDWABNEGO: Warszawskie akta Hermana Schapera, dowódcy plutonu egzekucyjnego Sonderkommando-A w Ełku, które w Jedwabnem działało jako CIECHANÓW, prowadzone Tak Pedantycznie, że mogłyby być eksponowane w Szkole Handlowej; Śledztwo Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego redukującego Polskę do Generalnej Guberni i 16 milionów mieszkańców oraz I śledztwa SmerSza w/s JEDWABNEGO W Ełku w roku 1948, gdyż Zamachy na Stalina podlegały SmerSzowi, czym był też Plan Barbarossa z JEDWABNEGO.
  W procesie w Ełku SmerSz zamordował 10 Świadków a Pan mówi, że SKAZAŁ DWUNASTU więc czyżby 2 NIE ZAMORDOWAŁ ??? Rzezimieszek Stalinowski Rzempliński – Prezes Jaruzelo-UNIJNEGO Trybunału Konstytucyjnego – zrobił karierę na Publicznej Deklaracji w sprawie Procesu w Ełku: WYDANO DZIESIĘĆ WYROKÓW ŚMIERCI. – POWINNI WYDAĆ STO. To awansuje tego rzezimieszka z Sumienia Narodu na ORŁA UNII EUROPEJSKIEJ ROTSZYLDÓW, i uwalnia go z OBOWIĄZKU POBICIA SIĘ z J. T. Grossem o tytuł Sumienia Narodu Poskiego.
  Bohdan Poręba telefonował do mnie, że tych Dokumentów Nie Może Zmaleźć; Odpowiedziałem, że drukował je odcinkami Leszek Bubel. Miałem niektóre Odcinki, ale ukradła mi policja polityczna, na co odpowiedział, że Leszek Bubel NIE CHCE Z NIM GADAĆ O FILMIE O JEDWABNJEM, z czego wynika, że egzemlarze archiwlne skonfiksowała mu Policja Polityczna III.RP Mossad, tak jak mnie. Jeszcze lepsza sprawa jest z Warszawkimi Aktami Hermana Schapera, które Uratował przed SmerSzem Prezydent Bolesław Bierut. Otóż zostały wywiezione do Niemiec i UTAJNIONE. Zwrócił się w tej sprawie o pomoc do Ojca Rydzyka, który mianował go Zapiewajłą Churu Babek Godzinkowych…
  Poradziłem mu, aby zwrócił się do Cesarza Japonii, bo znaleziona w synagodze białostostockiej podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem uwierzytelniona politycznie Karta Atlantycka: https://www.google.pl/search?biw=1164&bih=835&tbm=isch&sa=1&ei=Q7M6W5-OOojUsAfx3I6AAg&q=Tajemnicza+mapa+równie+tajemniczego&oq=// Jest AKTEM KONSTYTUCYJNYM JAPONII.
  Bohdan Poręba został OTRUTY, gdy zadeklarował Podróż do USA w sprawie filmu o JEDWABNEM, bo Nie Wiedział, że żydomuna przekwalifikowała się w Mossad.

 84. snag said

  Zawsze go szanowałem i głosowałem na niego jak kandydował na Prezydenta ,…

 85. osoba prywatna said

  USA chce stworzyć broń kinetyczną, która będzie bombardować cele naziemne z orbity
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-chce-stworzyc-bron-kinetyczna-ktora-bedzie-bombardowac-cele-naziemne-z-orbity

 86. osoba prywatna said

  Szalony zjazd rowerami po lodowcu we francuskich Alpach
  https://www.trt.pl/film/63figz9jb4/Szalony-zjazd-rowerami-po-lodowcu-we-francuskich-Alpach

 87. osoba prywatna said

 88. Polo said

  stan umysłu polactwa z miast.
  https://wiadomosci.wp.pl/dostal-500-zl-mandatu-za-zniwa-pod-oknami-rolnicy-bronia-sie-przed-hejtem-miastowych-6269094049093249a

 89. revers said

  Co tam panowie sedziowie, czas z wiekiem 65 lat w stan spoczynku isc

  http://polityczek.pl/uncategorised/7878-komunikat-kancelarii-dudy-sedziowie-sn-ktorzy-ukonczyli-65-lat-przechodza-w-stan-spoczynku

  na nowa dojna zmiane zrobic miejsce.

  „Tylko w 2017 roku rząd PiS wypłacił sobie nagrody dwunastokrotnie wyższe niż te, które w latach 2014-2015 przyznał sobie rząd PO-PSL – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. !”

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nik-nagrody-rzadu-pis-dwanascie-razy-wyzsze-niz-za-czasow-po-psl/lyw5btv

 90. NICK said

  Zauważmy, że są to oficjalne dane GUS odługu Polski

  https://crowdmedia.pl/setki-miliardow-dlugu-w-dwa-lata-gus-ujawnil-szokujaca-dane-o-stanie-finansow-publicznych/

 91. Andrzej Stankiewicz, TO SAMOBÓJSTWO PARTII RZĄDZĄCEJ, SUPER-Express, w VII 2018, s. 4.

  Mundial ROSJA 2018:
  POLACY WON. Macie już Mistrzostwo Świata w NODZE ekonomiczno-finansowej Kaczyński-Morawiecki.

 92. Boydar said

  Tytuł z SG wp.pl – „Agata Buzek wygląda strasznie”

  https://gwiazdy.wp.pl/wielki-biust-i-mocny-makijaz-agata-buzek-nie-przypomina-samej-siebie-6269345868478593a

  Dlaczego zaraz strasznie i co w tym dziwnego. Normalna przechodzona gudła bez słowiańskich genów, to jak ma wyglądać ?

 93. Marucha said

  Re 92:
  Zawsze wyglądała strasznie. Chyba największa brzydota, jaką widziałem w świecie tzw. celebrytów. Ohyda.
  I do tego dostała rolę ślicznej Klary w „Zemście”….
  Ja to odebrałem jako żydowskie sranie Polakom na talerz.

  I jeszcze podobno ma „fanów” na Instagramie. Chyba jakichś zboczeńców.

 94. Boydar said

  @ artykuł od Pana Polo (88)

  Najstarszy mechanizm na świecie. Wystarczy zabrać człowiekowi przyrodzony sens bytu to i diabeł potrzebny nie będzie. Skąd się w tym mieście wziuny ? Z takiego samego gnoju wyleźli. Teraz im śmierdzi, i przypomina. No to dzwonią.

  Każdy jeden żyd, będzie tępił i prześladował wszelkie przejawy cudzego patriotyzmu, uczciwości czy najzwyklejszego sumienia. Bo mu to przypomina co mógł mieć a sam odtrącił, nikt mu nie zabierał, wręcz przeciwnie, nawet go wybrał. I dalej, qurwa, odtrąca ! Do wapna.

 95. Voodoosch said

  Podczas dzisiejszej podrozy do pracy na moim czarnym, jak noc listopadowa motorze, naszly mnie dosc osobliwe przemyslenia. Przepychac sie przez Londyn przez godzine, zeby dotrzec do gniazda lucyferian, mianowicie City of London to zadna przyjemnosc. Cos prawie, jak droga do piekla. Nagle zdalem sobie sprawe, ze nie widze juz w tych korkach postrzegolnych ludzi w samochodach. Nie ma pana Johna, pana Ahmeda w taxi, ani pani Daisy w wysluzonym Mini Morissie. Jest jedna wielka masa, ktora ja traktuje jak cos naturalnego. Nie wsciekam sie jak mi po raz nasty w ciagu godziny ktos zajezdza droge (BO MU SIE W LUSTERKO NIE CHCE ZAJRZEC). Omijam spokojnie, nie zwracam uwagi i pedze dalej. To cos jak jazda samochodem przez las podczas burzy. Nie wsciekasz sie przeciez na sarne co ci przeleci przed zderzakiem, albo na galaz lub cale drzewo lezace na drodze po pierdyknieciu jakiegos pioruna. Bo na kogo sie wsciekac? Na nature. Przeciez to nie ma sensu. Skrzyczysz sarne i co? Przestanie w biegac na droge?
  Wczesniej, kiedy jezdzilem samochodem to nadzieralem pape nawet na najmniejsza glupote innych uzytkownikow drog – wykonywalem nawet jakies dziwne szamanskie ruchy rekoma, a teraz … spokoj i pogodzenie sie z faktem ze 10 mln ludzi w jednym miejscu to jeden zepsuty, toczacy chorobe organizm, ktorym za bardzo nie warto sie przejmowac.

  Ide po kawe.

 96. NICK said

  Gietrzwałd. Homilia bp Zawitkowskiego z Dnia Pokuty.

  https://www.ekspedyt.org/2018/07/01/niezwykla-homilia-bp-zawitkowskiego-w-gietrzwaldzie-100-lat-odzyskanej-niepodleglosci-a-my-wciaz-zniewoleni/

 97. Lily said

  Kaczynski nie walczy z antypolonizmem.
  W III.R.P,tylko swiadomi Polacy- Slowianie walcza z antypolonizmem,bez powodzenia.
  Dlaczego pisze”Polacy- Slowianie”,bo
  teraz wszyscy podszywaja sie pod
  Polakow, w wiadomych celach.
  Uprawianie antypolonizmu w III.R.P,to jest
  sposob na sukces z zyciu zawodowym.

 98. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/staniszkis-kaczy%c5%84ski-zdruzgotany-duda-bez-charakteru/ar-AAzsGVI?li=BBr5CAq&ocid=UE12DHP//
  Staniszkis: KACZYŃSKI ZDRUZGOTANY, DUDA BEZ CHARAKTERU

  Artykuł Stankiewicza: TO SAMOBÓJSTWO PARTII RZĄDZĄCEJ, SUPER-Express, 2 VII 2018, s. 4. skomentowałem: Mundial ROSJA 2018: POLACY WON. Macie już Mistrzostwo Świata w NODZE ekonomiczno-finansowej Kaczyński-Morawiecki.
  Bohdan Poręba mówił, że Żydokomuna grała Wałęsą dla SKOMPROMITOWANIA Solidarności i powrotu na tym do WŁADZY. Żydłak Wałesa mówił otwarcie: POLACY BĘDĄ KLĄĆ, ALE GŁOSOWAĆ NA MNIE, ale gdy obiecał, że mnie ZAMORDUJE to pierdolnąłem go Etatyzmem Pruskim, że została Odbytnica Wałęsy więc plan komunistów czy raczej kominternowców udał się Nadzyczajnie.
  Dziś TAK gra Jarosław Kaczyński: POLACY BĘDĄ KLĄĆ, ALE GŁOSOWAĆ NA MNIE, bo boją się folksdojcza Donalda Tuska. Może by się to udało, gdyby Polacy nie zostali Wypierdoleni z mundialu ROSJA 2018, tak jak Węgrzy ze SZWAJCARII: A GRAJCIE SOBIE W NOGĘ KACZYŃSKIEGO, która jest taka jak Program Dla Polski Donalda Tuska: GRILOWANIE + DOBRA PIŁKA NOŻNA, więc niemieckie bydle na URSZULI SIPIŃSKIEJ czepiło się spermy Boskiego Adolfa z odbytnicy Francoisa Mitterranda.
  Jarosław Kaczyński postawił Polskę w alternatywie: Paryski Rotszyld TUSK – Londyński Rotszyld KACZYŃSKI. Paryski Rotszyld, który dał ubogiemu Adolfowi 900 milionów dolców a jego totumfackiemu Himmlerowi 100, był bardziej antypolski od Londyńskiego, bo powiedział Orłowskiemu: PANIE HRABIO, WY NAPOTKACIE NAS, NIEZWYCIĘŻONYCH ŻYDÓW, NA SWEJ DRODZE DO WILNA I LWOWA, NA ŚLĄSK AUSTRIACKI I PRUSKI, gdy Londyński Sapiesze: TEN POZNAŃ TO MOŻECIE SOBIE WZIĄĆ. Z tej racji w przeddzień Bitwy Warszawskiej Rozwadowski internował w Armii wszystkich Żydów.
  Ciekawe jeszcze, JAKIE KARTY MA DUDA dla Polski Prezydenckiej? bo sądzę, że Nie lepsze od Wałęsy ale z ATUTEM Pistoletów Maszynowych Mossadu, jakie zalecali Na Polaków w latach 90. Żydzi Rosyjscy.

 99. Lily said

  Re 96; NICK
  Cenzura,nagranie zniklo.
  Dowod na to,ze prawda wrogow boli,oj boli.

 100. Boydar said

  Karty to rozdaje Krupier, my to możemy co najwyżej wywrócić stolik, albo pragmatycznie poczekać aż przyjdzie lepsza. Na razie mamy same blotki i jednego tylko jokera – bez nas nie pograją.

 101. NICK said

  Mie-szczuchy.
  WON ze wsi.

  https://wiadomosci.wp.pl/dostal-500-zl-mandatu-za-zniwa-pod-oknami-rolnicy-bronia-sie-przed-hejtem-miastowych-6269094049093249a

 102. osoba prywatna said

  Bociania miłość.
  https://demotywatory.pl/4862559/Niezwykla-bociania-lojalnosc-Bubu-nie-moze-odleciec-do-Afryki

 103. Tekla said

  Wlosi nie chca nachodzcow to Hiszpanie ich wezma..

  .https://www.breitbart.com/london/2018/07/01/report-soros-secret-meeting-socialist-spanish-leader/

 104. Zdziwiony said

  Re 99 Homilia bpa Zawitkowskiego

  ..https://youtu.be/_5lZACr_MFI

 105. Boydar said

  A tu homilia Żyda Lema

  http://cia.media.pl/stanislaw_lem_uranowe_uszy

 106. Sebastian said

  Ad. 101. Serce mi pęka jak takie rzeczy czytam. Co prawda urodziłem się i mieszkałem w mieście, ale co rok na wakacje jeździłem do mojej ukochanej babci na wieś. Ja się pytam co za qrva od planowania przestrzennego doprowadziła do bliskiego sąsiedztwa buractwa z miasta z normalnymi ludźmi niekiedy od wielu pokoleń uprawiającymi ziemię. Do reszty chcą sqrwysyny zniszczyć rolnictwo.

  ——-
  Moim zdaniem rolnicy powinni tak uprzykrzać życie miejskim dwużydzianom Polaka, aby ci sami się wynieśli.
  Admin

 107. Boydar said

  Wystarczy, że Sąd orzeknie – „tak ma być”. Łącznie z najwyższym. Aby tak było, sąd musi być albo polski z Polaków, albo wiszący na drutach. Póki co, musi być ten drugi, nie widzę problemu. Końce drutów są na Łubiance. Tam korozja nie występuje.

 108. Sebastian said

  Ad. 67. Ja nie jestem za tym, żeby to wymazać z pamięci, nas też uczono w szkole o np. wróżbach andrzejkowych, o wierzeniach Słowian, greków, rzymian, czy starożytnych Egipcjan itp. Można uznać te rzeczy za element folkloru. Jestem jednak przeciwny promowaniu rozwiązłości w noc kupały, pogaństwa etc. etc. Cały czas toczy się walka o dusze na wszelkie sposoby, diabeł nie śpi – pozdrawiam

 109. Sebastian said

  z obozu wroga : Blisko 100 osób z Europy, USA i Izraela podpisało poniższy list publiczny skierowany do blisko 100 polskich organizacji pozarządowych, które z okazji 50. rocznicy Marca ’68 wyraziły swą solidarność z ówczesnymi ofiarami i sprzeciw wobec narastającego dziś antysemityzmu. + lista squrvysynów

  http://wyborcza.pl/7,95891,23294056,dziekujemy-za-potepienie-antysemityzmu-i-za-slowa-solidarnosci.html?disableRedirects=true

 110. Sebastian said

  Każdy, kto liczył, że partia rządząca zechce podreperować w poniedziałek swój wizerunek w oczach konserwatywnych wyborców, mocno się zawiódł. Po wizerunkowej klęsce związanej z rejteradą wobec agresywnych roszczeń Izraela, PiS wymierzył, nie po raz pierwszy zresztą, siarczysty cios swoim zwolennikom domagającym się prawnej ochrony najsłabszych z najsłabszych – nienarodzonych dotkniętych chorobą bądź niepełnosprawnością.

  Nigdy dość przypominać, że obecny stan prawny powoduje odbieranie możliwości do przyjścia na świat nie tylko chorym i upośledzonym, lecz także dzieciom źle zdiagnozowanym, a więc zdrowym, lecz zabijanym na podstawie tak zwanej przesłanki eugenicznej w przepisach aborcyjnych.

  Read more: http://www.pch24.pl/wyrok-na-dzieci–policzek-dla-wyborcow,61331,i.html#ixzz5KBvKVwyN

 111. Boydar said

  Najwięcej niedorozwiniętych dzieci przytrafia się żydówkom i miksom. Na własną prośbę i na skutek postępowania ich całej nacji. Morderstwo to morderstwo, ale tą sprawę żydzi muszą rozstrzygnąć i załatwić sami, nic nam do tego, nie przeszkadzajmy Samaelowi, On już tam dobrze wie co i jak, na pewno się nie pomyli.

 112. Sebastian said

  Gazety izraelskie, w przeciwieństwie do polskich, nie mają wątpliwości, jak ocenić naszą ekspresową rejteradę z ustawy „antydefamacyjnej” (Sejm, Senat i podpis prezydenta w 9 godzin – takiej legislacyjnego rekordu jeszcze nie było!). „Nie poszliśmy na kompromis, doprowadziliśmy do uchylenia [polskiego] prawa i przywróciliśmy stosunki z Polską”, pochwalił się w „Haaretzu” prowadzący poufne rozmowy z Polską Jakow Nagel – i w tym duchu mniej więcej widzą to wszyscy. Polacy próbowali wybielić swą haniebną przeszłość, wyprzeć się współudziału w holocauście, ale dostali dobrą szkołę i musieli się przyznać. Kto nie wierzy, niech przerzuci choćby same tytuły zachodnich gazet.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-a-wiec-kleska,nId,2600421#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 113. Sebastian said

  Niemcy osiągnęły przewagę gospodarczą m.in. dzięki działalności wysokoemisyjnych elektrowni węglowych i równie emisyjnemu ciężkiemu przemysłowi. Uzyskane nadwyżki kapitałowe zaczęli inwestować w nowe technologie. W ten sposób powstała gałąź gospodarki związana z produkcją i eksploatacją OZE. Problemem okazał się być jednak niewielki rynek zbytu na nowe produkty „made in Germany”. Wtedy do gry weszła UE, która zaczęła robić wszystko, aby energetyka konwencjonalna przestała być opłacalna, a kraje takie jak Polska same uznały, że prąd to najlepiej kupować u Niemców.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04468-Ciemny-cel-polityki-klimatycznej-UE.htm

 114. revers said

  re113

  Niermcy osiagnely tak bardzo duza przewage gospodarcza, ze ok 18 mld. euro wywedrowalo wraz z „uchodzcami” na zasadzie uchodzcy pomagaja swoim rodzinom lub wspoplemincom przez transfer pieniedzy poza granicami uni, czy Niemiec. To samo dotyczy cudow i skokow gospodarczych nad Wisla, dgy proporcjonalie tylko do samej ukrainy wedruje transferowo 3-4 mld euro z RP.

  A tak poza tym pan naczelnik oglosil wielki sukces Polin w sprawie IPN: ”

  -Jestem przekonany, że wizerunek Polski byłby dużo lepszy, gdyby odrzucić pedagogikę wstydu. Najpierw pedagogika wstydu niszczy polskie poczucie pewności siebie, a później to się przekłada na naszą politykę wobec innych państw – powiedział w „Sygnałach dnia” prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po podpisaniu polsko-izraelskiej deklaracji i zakończeniu sporu o odpowiedzialność za holokaust.”

  Maslo maslanne z kacza kupa to ma byc cymes dla polaka.

 115. Boydar said

  „… gdy Chorwat strzelał do Serba, czy Ukrainiec do Polaka

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201807038286082-Slowianie-Polska-Rosja-Konrad-Rekas/

  Was Rękas to całkiem pojebało. Ukrainiec ? Strzelał do Polaka ? Z czego ? Z wideł ? Czy z drewnianej piły ? „Strzelał” to takie bardziej cywilizowane, zwyczajne, europejskie, tak ? Ja cię jeszcze kiedyś spotkam, pokażę ci co Chachły potrafią, bez karabinu, i bez mrugnięcia okiem.

  Bo nie ma żadnych „Ukraińców”, ci którzy rżnęli Polaków i dzieci do stołów przybijali, to było starożytne, a jakże, ŻYDOSTWO ! skrzyżowane niestety z Chachłami. Oraz przestępczy margines wybanowany z Polski, Rusi i innych okolicznych nacji. Dokładnie tak jak w Czeczenii, tam się skrzyżowali z oryginalnymi Czeczenami. I potem się mówi że do Polski uchodźcy z Czeczenii, tak, najgorsza, niedobita przez Putina zakała i tłuszcza. Żaden prawdziwy Czeczen nie opuści Ojczyzny, bo nic innego nie ma świecie. Tak jak Polak Polski. Ale to z kolei bardzo śliski temat.

 116. Boydar said

  A w ogóle, jak przyjąć taką rękasową narrację, to z racji zamieszkiwania Ukrainy przez różnych bandytów i nazywanie ich „Ukraińcami” budzi skojarzenie z „polskimi obozami koncentracyjnymi”; no przecież były w Polsce.

 117. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201807038292015-sputnik-bialorus-lukaszenka-bron/

  Wszystko Bat’ka słusznie i naukowo prawisz, ino te paluszki; to tak całkiem serio czy tylko dla zmylenia przeciwnika ?

 118. Zdzicho said

  Słowo się rzekło teściowie u płota.

 119. Lily said

  Re14;Revers
  Jakos bardzo szybko doszedl do siebie,
  po tej operecji?.Jak Sejm uchwala
  niekorzystne dla Polski i Polakow uchwaly,
  to Kaczynski jest nieobecny na glosowaniu,
  albo cierpi bolesci i jest w szpitalu.A podwladni
  chodza w odwiedziny i po wskazowki?.
  Na spotkaniach w terenie,na niewygodne
  dla siebie pytania odpowiada tak.”Ja nic nie
  moge, jestem tylko zwyklym poslem”.
  Jaki on biedny,nic nie moze. Kaczynski
  dopina swego,buduje panstwo jakie zaplanowal.

 120. Sebastian said

  Frans Timmermans pracuje wspaniale na rzecz Polski. Za kilka lat stanie tutaj jego pomnik – przyznała Magdalena Gersdorf w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Na łamach niemieckiej gazety sędzia zaatakowała polskie władze i ostro skrytykowała reformę sądownictwa. Pochwaliła również interwencje władz UE.

  https://nczas.com/2018/07/02/gersdorf-orbituje-w-polsce-stanie-pomnik-timmermansa-wspaniale-pracuje-dla-polski/

  Tak sobie myślę, a może dlatego demontują obecne pomniki by miejsce zrobić

 121. Voodoosch said

  „City [Corona Temple] kontroluje nie tylko Bank of England, ale i Federalną Rezerwę USA.”

  Czy to rzeczywiscie prawda (to z USA)? Jesli tak ma ktos moze jakies ciekawe linki na temat Corona Temple?

 122. Głos Prawdy said

  „Nigdy nie zapomnimy”.
  https://profilib.net/chtenie/106842/sbornik-sbornik-nikogda-ne-zabudem.php

  “W południe rozległy się krzyki z innej kamery, po lewej stronie. Przez szczelinę zobaczyłam, że przesłuchiwano staruszkę lat osiemdziesięciu. Niemiec na łamanym rosyjskim mówił:
  – Pozostało 15 minut. Będziesz odpowiadać?
  Starsza pani milczała. I znowu:
  – Jeszcze 10 minut. Będziesz odpowiadać?
  Milczenie.
  – Jeszcze 5 minut…
  I w końcu:
  – Została jedna sekunda. Będziesz odpowiadać? – I w tej samej chwili z wścieklizną: – Brać ją!
  Tu zaczęło się to, co nie opowiesz. Staruszce odcięto uszy, wydłubano oczy. Widzieć tego nie mogłam, tylko słyszałam jęki. Martwą, wrzucili ją do rowu, gdzie już leżał nieznajomy.
  Po dwuch dniach wypuścili nas. Nie mogliśmy uwierzyć własnym uszom – czekamy na śmierć, a tu przychodzą i mówią: „Możesz iść do domu”. Kilku sekund staliśmy w oszołomieniu. Dopiero po tym, jak kazano nam „oczyścić kamerę”, moja mama pośpiesznie wyszła, a ja poszłam za nią.
  Przychodząc do oddziału, udaliśmy się do dowódcy i mama na czym stoi świat zaczęła besztać zdrajcę. Dowódca oddziału przerwał jej:
  – Nie powinnaś go tak… Na próżno to robisz …
  – Dlaczego to na próżno? – zaprotestowała mama.
  – Twoje szczęście, że był tam Sazonov.
  – Co ty mówisz?!
  Dowódca spokojnie ogłosił:
  – Sazonov nie jest zdrajca. On działacz podziemia, i swoim zwolnieniem jesteście zobowiązani jemu.
  Wszyscy zrozumieli.
  Mama powiedziała z poczuciem winy:
  – A tak go przeklinałam …”
  – Cóż, nic mu się z tego nie stanie, powiedział dowódca.
  W oddziale dowiedzieliśmy się o starej kobiecie, która była torturowana przez faszystów. Była to matka dowódcy brygady partyzanckiej (nie pamiętam jego nazwiska). Przebrana za żebraczkę udała się do Rudenska, by zebrać niezbędne informacje na temat niemieckiego garnizonu. Jeden zdrajca rozpoznał ją i zgłosił na policję. Złapali ją …Zatrzymaliśmy się w korpusie. Po kilku dniach okazało się, że hitlerowcy rozstrzelali działacza podziemia Sazonova. Mama i ja bardzo żałowaliśmy go.

  Pola Nikołajewa (1933 r.)
  Mińsk
  …………….

  Nad jeziorem

  Pięć kilometrów od naszej siedziby znajdowała się wieś Babinkovichi w powiecie Senno.. Tam mieszkał działacz podziemia Borys. Niosłam mu ulotki, otrzymałam niezbędne informacje i wróciłam z raportem do oddziału partyzanckiego. Noc była spokojna, księżycowa. Na wąskiej ścieżce ostrożnie przedzierałam się między krzakami. Kiedy krzaki się skończyły, zaczął się sosnowy las. W głębi było duże, okrągłe jezioro. Pośrodku jeziora, na wysepce, stała wioska Kurmeli. Mieściła się tam także siedziba naszego oddziału partyzanckiego.
  W pobliżu jeziora las się skończył, i krzaki znów poszły. Nagle z krzaków wyszedł cichy szelest. Zatrzymałam się i słuchałam. Czyjeś kroki dotarły do ich uszu. „Pewnie partyzanci idą na zadanie”, pomyślałam, ale postanowiłam poczekać na to, co stanie się dalej. Kilka minut później w krzakach pękły suche gałęzie. W świetle księżyca ujrzałam wierzchowego na koniu. Jechał prosto na mnie. Nagle zaszczekał pies. Musiał wyczuć nieznajomego. Wtedy zdałam sobie sprawę, że to był Niemiec.
  Co mam zrobić? Gdzie się schować?
  Do pamięci dotarły słowa doświadczonego partyzanta, który opowiedział, jak i gdzie ukryć się przed psim węchem.
  „Jeśli pies podąża za tobą”, powiedział, „możesz tylko ukryć ślady w wodzie”.
  Przechodząc w jedną stronę, szybko pobiegłam do jeziora. Pies warknął głośniej i rzucił się za mną. Pobiegłam nad jezioro i wskoczyłam do wody. Na brzegu rósł duży nie to łoza, nie to olchowy krzak. Poszłam do niego. Woda dochodziła mi do pasa. Dno okazało się lepkim, posuwać się było bardzo ciężko. Żeby nie narobić zgiełku, ległam na wodę i cichutko popłynęłam. Dostawszy się do krzaka, uczepiłam się rękami za gałązki i ukryłam się. Duży pies podbiegł do brzegu i zatrzymał się w miejscu, gdzie wskoczyłam do wody. On powąchał ziemię, spojrzał na wodę i zaszczekał. Drżałam z zimna i ze strachu. Podjechał konny. To był Niemiec – teraz widziałam to wyraźnie. Zaczął przeglądać brzeg. Cała umierająca ze strachu próbowałam nie oddychać. Niemiec stał przez kilka minut i odjechał. Pies niechętnie pobiegł za nim. Gdy tętent ucichł, wyszłam z wody, ukryłam się w krzaku i zaczęłam przysłuchiwać sie.
  W tej stronie, w której ukrywał się konny, nie było żadnego dźwięku. Stałam jeszcze trochę i poszłam. Ale zanim zdążyłam zrobić kilka kroków, szczekanie psa znów zabrzmiało. Zdałam sobie sprawę, że Niemiec był sprytny: odjechał i czekał, aż wyjdę na brzeg. Znów wskoczyłam do wody.
  Brzeg w tym miejscu był stromy, a dla mnie było to dobre. Niemiec, gdyby chciał, nie mógł ruszyć konno do wody. Znowu pies podbiegł i zaczął szczekać. Za nim jechał konny i słuchał. Przylgnąłam do brzegu i starałam się nie ruszać. Zrobiło mi się zimno i drżałam na całym ciele. Nagle coś zaczęło pełzać po mojej nodze, łaskocząc i zaczynając wgryzać się w ciało. Potem poczułam ból. Ostrożnie nagnąłam się i zacęłam obmacywać nogę ręką. Coś miękkiego i śliskiego spadło mi pod palce. Pijawki! Oderwałam od nogi parę pijawek, a reszte, która wessała się poniżej, nie mogłam dosięgnąć: bałam się, że stracę równowagę i zahałasuję.
  Niemiec wstał i nie usłyszawszy niczego podejrzanego, pojechał. Czekałam pół godziny, wspiąłam się na brzeg, usiadłam na ziemi i słuchałam, oczekujac, co zrobi Niemiec. Ale wszystko było bardzo cicho. Oderwałam inne pijawki i poszłam ostrożnie na przejście.
  Przewoźnik był zawsze na promie. Wywiózł mnie łodzią na wyspę. Doszłam do oddziału cała mokra. W ziemiance pośpiesznie zmieniłam ubranie i poszłam do dowódcy oddziału, wujka Aloszy. Gdy zobaczył mnie, zapytał, czy wykonałam zadanie.
  „Wykonałam,” odpowiedziałam.
  „Dlaczego twoje włosy są mokre?”
  Opowiedziałam, co mi się przydarzyło w drodze.
  – Dobra robota! Jesteś mała a sprytna – pochwalił mnie dowódca. „A to, co powiedziałaś, jest dla nas bardzo ważne.”
  „Co mam teraz zrobić?” zapytałam.
  „Jutro zobaczymy” – odpowiedział. „Teraz idź do ziemianki i odpocznij.”

  Zoya Vasilevskaya

  …………………….
  To tylko małe fragmenty ze strasznego życia Białorusinów, które opisywały dzieci. Rzeczywistość była jeszcze bardziej brutalna. Na samym początku wojny nie było zbyt wielu ludzi odważnych. Tłumy trafiły do niewoli, tam przechodzili straszne katuszy. Nie brakowało tchórzy i zdrajców, którzy służyli Niemcom. Nie było ich tak wielu jak na Ukrainie, i może nie byli oni takimi sadystami, ale było wystarczająco dużo łajdaków i słabych. Mało tego z Rosji przychodziły rozkazy strzelać wszystkich tchórzy, i tego, kto nie przestrzega dyscypliny. Byli gwałciciele, spekulanci i inni swoje białoruskie szumowiny. Dzisiaj kolejna rocznica wyzwolenia Białorusi, a smutno mi jest ile zniszczeń musieliśmy przejść.

 123. Boydar said

  Do City, które jest wydzielonym z Londynu hrabstwem na prawach szczególnych, nawet kurlowa Anglii musi się duuuużo wcześniej na wizytę (bynajmniej nie wizytację) próbować umawiać, nie mając jednocześnie żadnej pewności że dostanie wizę. A Pan tu o jakichś linkach plączesz 🙂

 124. Głos Prawdy said

  Lata sowieckich represji mocno wpłynęły na świadomość narodu. Niektórzy nie chcieli iść na wojnę. dlatego, że było im wszystko jedno kto ich zabije – Niemcy lub swoje. To był straszny czas, piekło na ziemi

 125. Głos Prawdy said

  „Czerwony kat”, „krwawy pies rewolucji”: od czasu bolszewickiego przewrotu Feliks Dzierżyński bez wytchnienia pracował na swoją reputację architekta sowieckiego terroru. Ostatnio panuje moda na pokazywanie jego bardziej ludzkiej twarzy. Prawda jest jednak taka, że szef Czeki i GPU był przede wszystkim zbrodniarzem odpowiedzialnym za śmierć setek tysięcy osób.

  Opisy tortur stosowanych przez podwładnych Dzierżyńskiego – funkcjonariuszy stworzonej przez niego radzieckiej służby bezpieczeństwa – jeżą włos na głowie. W Kijowie na przykład funkcjonariusze upodobali sobie przykładanie do nagiego torsu ofiary podgrzewanej klatki ze szczurem. Zdesperowane zwierzę zębami torowało sobie jedyną drogę ucieczki: przez ciało nieszczęśnika. Na tym jednak kreatywność oprawców się nie kończyła.

  Więźniom polewano dłonie wrzątkiem, by potem zedrzeć z nich skórę na „białe rękawiczki”. Innych przetaczano nagich we wnętrzu beczek naszpikowanych skierowanymi do środka gwoździami. Miażdżono czaszki przez stopniowe zaciskanie na nich skórzanego pasa. Przepiłowywano kości. Przykuwano ludzi do desek i wsuwano ich powoli do pieca lub wrzącej wody. Zimą popularne było polewanie wodą na mrozie tak długo, aż katowani nie zamienili się w słupy lodu.
  Często uciekano się do tortur psychologicznych. Prowadzono przetrzymywanych na egzekucję, lecz strzelano ślepakami. By wymusić posłuszeństwo, brano zakładników całymi setkami i tak samo całymi setkami ich rozstrzeliwano. Zmuszano do obserwowania tortur i gwałtów na najbliższych osobach. Po wszystkim grzebano niekiedy żywcem.

  Oszaleli z okrucieństwa
  Sadyści pracujący dla Dzierżyńskiego śmiali się ze swoich ofiar w czasie tortur, które traktowali jak sport. Prześcigali się wzajemnie w okrucieństwie i urządzali polowania na ludzi. Większość stanowili mężczyźni, ale nie brakowało kobiet. Jedna z nich sama zabiła ponad siedmiuset ludzi. Potrzebowała na to raptem dwóch miesięcy, za narzędzie zbrodni wystarczały jej niekiedy gołe ręce. Inna miała na sumieniu ponad setkę, w tym całą rodzinę ukrzyżowanego przez siebie byłego męża.
  Nawet samym oprawcom trudno było znieść takie bestialstwo. Powszechne było wśród nich pijaństwo i narkomania, które pozwalały zapomnieć o codziennych okrucieństwach. Nie wszystkim się to udawało, wielu traciło więc zmysły. Prominentny bolszewik Bucharin stwierdził nawet, że zaburzenia psychiczne stanowiły ryzyko zawodowe pracowników sowieckiego aparatu terroru. Jego twórcą był Feliks Dzierżyński.

  Wszechwładna Czeka
  W grudniu 1917 roku Dzierżyński stanął na czele Wszechrosyjskiej Komisji Nadzwyczajnej do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem, w skrócie Czeka. W krótkim czasie stała się ona wszechpotężną instytucją liczącą przeszło ćwierć miliona osób, przed którą drżała cała ogarnięta rewolucyjną pożogą Rosja. Czekistowskie trzyosobowe „trybunały” w niczym nieskrępowany sposób decydowały o aresztowaniu, zesłaniu czy egzekucji dowolnego człowieka.

  Nikt nie był bezpieczny. Za działalność kontrrewolucyjną mogło być uznane niemal wszystko: handel prywatny, pijaństwo czy spóźnienie się do pracy. Każdy mieszkaniec kraju mógł zostać aresztowany jako sabotażysta, białogwardzista czy wróg proletariatu. Przypadkowo dobierani, wszechwładni i bezkarni czekiści byli coraz bardziej zdemoralizowani.
  Więzienia zapełniały się błyskawicznie, a w teczkach ponad połowy aresztowanych znajdował się jedynie nakaz zatrzymania lub pojedynczy donos. Przeludnienie, brak ogrzewania, jedzenia i wody były codziennością przetrzymywanych.
  Prawie połowa z nich cierpiała na przewlekłe choroby. Choć liczba funkcjonariuszy Czeka szybko rosła, aparat nie miał możliwości należytego rozpatrzenia każdej sprawy. O życiu, śmierci czy zesłaniu do obozu decydowano naprędce i często zupełnie dowolnie.

  Przykład szedł z góry. Pewnego razu na posiedzeniu sowieckiego rządu Lenin przesłał Dzierżyńskiemu pytanie na kartce: „ilu niebezpiecznych kontrrewolucjonistów mamy w więzieniu?”. Żelazny Feliks odpisał: 1500. Lenin postawił przy tej liczbie krzyżyk na znak, iż wiadomość przeczytał i zwrócił notatkę. Dzierżyński źle zrozumiał swojego przywódcę: tej samej nocy przez pomyłkę rozstrzelano w Moskwie półtora tysiąca osób.

  Ćwierć miliona ofiar
  Pierwsze obozy koncentracyjne powstały w sowieckiej Rosji już w 1918 roku. Złapani uciekinierzy karani byli pomnożeniem kary przez dziesięć: z pięciu lat odsiadki robiło się pięćdziesiąt. Druga ucieczka oznaczała już rozstrzelanie. Wkrótce powstały też pierwsze obozy pracy przymusowej.
  Szybko uznano, że warunki panujące w istniejących obozach były niedostatecznie surowe. W 1923 roku utworzono słynny obóz robot przymusowych specjalnego przeznaczenia na Wyspach Sołowieckich, uznawany za pierwszy z łagrów wchodzących w skład późniejszego „Archipelagu Gułag”. Trudno opisać w krótkim tekście, jak złowrogie i pełne absurdów było to miejsce, więc ograniczę się tylko do przykładów kar i szykan.
  Pracującym przy wyrębie drzew nie pozwalano jesienią suszyć odzieży. Gdy spadła gruba warstwa puszystego śniegu, nie wydawano ubrań ani butów. Nie pozwalano wrócić na noc pod dach, gdy nie wyrobiono wyśrubowanej normy.
  By utworzyć nowy punkt obozowy, wysyłano kilkuset więźniów na pustkowie, gdzie wszystko musieli budować od zera, bez żadnych materiałów. Stosowano też oblewanie wodą na mrozie, wystawianie gołego więźnia na żer dla chmar komarów, włóczenie końmi po porębie, trzymanie człowieka zanurzonego po szyję w bagnie czy też przywiązywanie wzdłuż do drewnianego bala i spuszczanie po długich, stromych, kręconych schodach.
  W 1922 roku Czeka przekształcono w Zjednoczony Państwowy Zarząd Polityczny (w skrócie OGPU). Liczbę ofiar obu instytucji trudno oszacować. Historycy szacują, że do śmierci Dzierżyńskiego w 1926 roku wyniosła przynajmniej ćwierć miliona osób. Niewykluczone, że było ich więcej niż poległych w działaniach zbrojnych w czasie wojny domowej.
  Dzierżyński często osobiście przesłuchiwał więźniów, ale nie był – jak mu zarzucano – sadystą bezpośrednio dopuszczającym się największych okrucieństw.

  Uznawał jednak masowy terror za konieczność, świadomie zbudował jego machinę i ponosi odpowiedzialność za jej krwawą działalność.
  https://www.sadistic.pl/szukaj/o+rosji+w+skrócie/

 126. Głos Prawdy said

  Masońska symbolika ukryta w popularnych portalach i aplikacjach!
  .https://www.youtube.com/watch?v=AnOE29T38ww

 127. Voodoosch said

  Taaa czytalem te „ciekawostki” o City: o pozwoleniu dla krolwej, o osmiusetletniej korporacji Corona Temple, o eksterytorialnym statusie tego miejsca, o mozliwosci oddania glosow przez firmy w wyborach na burmistrza itp.
  Ja CHCEM zglebic wiedze na temat tego miejsca, a nic nie moge wygooglowac ciekawego tylko wciaz te „turystyczne” ciekawostki. Wlasnie przez to ze malo informacji dostepnych temat robi sie jeszcze bardziej filuterny.

 128. Głos Prawdy said

  Masońska symbolika na FIFA World Cup w Rosji
  https://www.salon24.pl/u/baczewski/878403,masonska-symbolika-na-fifa-world-cup-w-rosji

 129. Boydar said

  Jeśli my wiemy że jest masońska to ona już nie jest masońska, choć pewnie i tam idiotów nie brakuje. Ale masońską może z powodzeniem udawać, dla tych idiotów właśnie 🙂

 130. Sebastian said

  Ad 115; Mój ojciec na emeryturze z racji wolnego czasu często spędza czas nad wodą oddając się wędkarstwu o ile zdrowie i pogoda pozwolą. Jako, że ukraińców u nas dostatek to i podczas wędkowania jakiś się czasem przypałęta i o brania pyta. Ku zdziwieniu ukraińca ojciec zapytał skąd się wzięła ukraina skoro jej nigdy nawet na mapach historycznych nie było i dla potwierdzenia swojej tezy pokazał gościowi mapę chazarii, którą mu kiedyś wydrukowałem ( chyba wszędzie nosi ją ze sobą 😉 ) ukrainiec jak ją zobaczył to z miejsca poszedł w p**du

 131. Boydar said

  Po widły ?

 132. NICK said

  Trójmorze.

  https://wpolityce.pl/polityka/402324-kuchcinski-o-zgromadzeniu-parlamentarnym-trojmorza

  „Action Direct”

 133. Sebastian said

  No właśnie kto go tam wie, dlatego upomniałem ojca.

  a to z innej beczki

  Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych w poniedziałek odrzuciła projekt dezyderatu w sprawie negatywnych postaw wobec muzułmanów. Projekt dezyderatu był wynikiem listu środowiska muzułmanów w Polsce do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

  Muzułmanie w swoim liście porównali się do Żydów mieszkających w III Rzeszy. Prosili o podjęcie działań mających na celu ochronę mniejszości muzułmańskiej w Polsce. Podkreślali, że media publiczne przedstawiają islam w negatywny i krzywdzący sposób.

  https://ndie.pl/polscy-muzulmanie-pisza-list-do-marszalka-sejmu-komisja-odrzuca-skargi-muzulmanow/

 134. Boydar said

  O kurwa, to już mamy „polskich muzułmanów” ? Nawet tasiemce odczekały parę wieków zanim zaczęły sobie rościć (133)

  Doniesienia o dobrych muzułmanach, póki co, docierają tylko z Iranu, podobno od trzech do pięciu dziennie, nawet ich zdjęcia publikują

 135. NICK said

  Dla kociarzy kotów miejskich.

  https://wawalove.wp.pl/kot-zaklinowal-sie-w-oknie-na-pomoc-ruszyli-strazacy-wideo-6269440388601985a

 136. NICK said

  Zwróćcie uwagę na źródło : wp.pl
  To waźne.
  Źródło po raz pierwszy w tym temacie zmienia narrację a jest poczytne.

  https://ksiazki.wp.pl/snily-im-sie-plonace-domy-plonacy-ludzie-byly-dziecmi-gdy-zaczelo-sie-pieklo-6269355770247297a

 137. NICK said

  Wszystko co próbuje odżyć jest talmudycznie tłamszone.

  Zapominamy.

  Byliśmy u progu.
  Za Gierka.
  Rewolucji technologicznej w Polsce.
  Mieliśmy dziesiąte miejsce we świecie.
  Wszystkie przemysły rozkwitały.
  WSZYSTKIE.
  DOSŁOWNIE.

  Było o krok.

  I co?

  Zrobiono strajki. Radomskie, świdnickie a wkrótce potem sierpniowy… .
  Kto?
  Spowodował?

  A kto tego nie widział a teraz psikh..kuje.
  Kuje.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/402370-sprzedaz-solarisa-pokazuje-kapitalowa-niemoc-polskich-firm

 138. NICK said

  Cieszy, zaprawdę.

  https://news.fsspx.pl/2018/07/650-kaplanow-w-bractwie-kaplanskim-sw-piusa-x/

 139. NICK said

  Do polactfa

  Nasza misja? Doskonała!
  Nasze POLIN! A wam? Wała… .

  Bo, polactfem? Mieszko był!
  A Kazimierz? Tylko spił.

  Był Metody i Cyryli.
  Kto? Nieżydzi? Co ich zmyli?

  I. Słowianie-chrześcijanie.
  Nic tu po was.
  NIC.
  Zostanie.

 140. Głos Prawdy said

  Podczas gdy oszczędzasz by kupic używane auto, miliony nowych gniją na składowiskach. Absurd gospodarki rynkowej

  Nigdy nie zastanawialiście się nad tym, czy nadążają salony samochodowe sprzedać wszystkie auto? Pomyślcie: tylko w 2015 roku firmy po całym świecie wyprodukowały więcej 68 mln samochodow – i chyba nie wszystkie je rozkupią. To, co zobaczycie w tym artykule, tylko wierzchołek góry lodowej.
  Podobnych parkingów, zabitych nowiutkimi samochodami, w świecie jeszcze niemało. Jeśli myślicie, że to wszystko photoshop, mylicie się — wszystkie zdjęcia są prawdziwe. W tym artykule będzie mowa o tak zwanych „cmentarzach nowych samochodów” – parkingach, gdzie przechowywane są niesprzedane samochody.
  Oto, na przykład, parking w pobliżu fabryki „Nissan”. Tylko zastanówcie się, ile tu może być samochodów!
  Logiczne byłoby sprzedawanie ich ze zniżką. Jednak producenci samochodów nie robią ustępstw. Chcą zwrócić każdego dolara wydanego na ich tworzenie. Ponadto, jeśli zrzucić parę tysięcy dolarów z każdego samochodu, inne drogie samochody pozostaną bez kupującego. Producenci samochodów muszą kupować coraz więcej ziemi, aby pomieścić zgromadzone pozostałości.
  Ogromne obszary z nowymi samochodami. Firmy samochodowe nie mogą zatrzymać przenośnika taśmowego, ponieważ wtedy konieczne będzie zamknięcie fabryk i zwolnienie tysięcy pracowników. W tym wypadku, a propos, zacznie się efekt domino — zbankrutują odlewnicze zakłady (huty), czyja produkcja wykorzystuje się dla wyrobu automobilowych korpusów, zamknie się kupa innych przedsiębiorstw, które wytwarzają węzły i agregaty..
  Niesprzedane samochody zaparkowane w mieście Shirness w Wielkiej Brytanii.

  Jest to duży parking w Swindon w Wielkiej Brytanii, w którym zgromadziły się samochody, a nabywcow nadal nie ma.

  Dziesiątki tysięcy samochodów produkowanych jest w fabrykach każdego tygodnia przez wiele lat, ale nie wszystkie można sprzedać. W krajach rozwiniętych prawie każda rodzina ma teraz co najmniej jeden samochód, więc dlaczego potrzebujemy nowych? O wiele bardziej opłaca się konsumentowi, aby Niesprzedane pojazdy zaparkowane w mieście Shirness w Wielkiej Brytanii.

  Jest to duży parking w Swindon w Wielkiej Brytanii, w którym zgromadziły się samochody, a nabywcy nadal nie są widoczni.

  Dziesiątki tysięcy samochodów produkowanych jest w fabrykach każdego tygodnia przez wiele lat, ale nie wszystkie można sprzedać. W krajach rozwiniętych prawie każda rodzina ma teraz co najmniej jeden samochód, więc dlaczego potrzebujemy nowych? O wiele bardziej opłaca się konsumentowi, aby ostrożnie wykorzystywać już kupiony samochód i przekazać go serwisowi samochodowemu, dla, powiedzmy, karoserii, czym nabywać nowe auto..
  Na pasie startowym obok Sankt Petersburga są teraz tysiące samochodów. Zostały przywiezione z Europy i nikomu nie służą. Portu lotniczego nie można wykorzystywać w pierwotnym celu.

  Smutno jest to przyznać, ale nie ma realnego rozwiązania problemu. Dlatego samochody nadal schodzą z przenośnika i idą prosto na parking, gdzie są już zgromadzone miliony innych.
  Niektóre rodziny mogą zmieniać samochody co roku, ale większość woli jeździć tym, co mają. Dowód jest na twoich oczach. Miliony samochodów są wyrzucane z bramy fabryk, aby następnie stać na zawsze na parkingu.

  Gdzie jest wyjście? Producenci samochodów nieustannie opracowują nowe modele z najnowszą technologią. Niesprzedane samochody dwuletnie nie mają już szans na znalezienie nabywcy. Innej alternatywy, z wyjątkiem tego, jak zdemontować części lub zmiażdżyć pod prasą, nie ma.
  Niektore z autogigantów przeniosły produkcję do Chin, naprzykład — General Motors i Cadillac. Na żal, wyprodukowane w Chinach na amerykańskiej licencji auta nie mają popytu w USA w byłej objętości. Teraz placyki w Chinach są zabite pod sufit takimi nowiutkimi auto.
  http://webnovosti.info/новости/пока-ты-копишь-на-б-у-авто-миллионы-новых-гниют-на-свалках-абсурд-рыночной-экономики/
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=114&v=5aIWTxrYl5Y

 141. NICK said

  Ma modlitwa. Dzisiejsza.

 142. Carlos said

  http://zbrodnieoun-upa.blogspot.com/ znalazlem przypadkiem w sieci

 143. Boydar said

  „… Tymczasem rodzicie uczniów uczęszczających do Philips High School w miejscowości Bury, gdzie również wprowadzono neutralny genderowo strój, skarżą się, że przed podjęciem takiej decyzji władze szkoły nie zapytały ich o zdanie …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201807038292943-Sputnik-Wielka-Brytania-prawa-transwestyci/

  Skarżą się; a kredki mają ? No, to po jednej kredce trzeba wbić w każdy jeden otwór pani dyrektor. Jak ktoś się brzydzi to może odwrócić głowę. Następna „pani dyrektor” pomyśli może dłużej ale z pewnością dojdzie do wniosków bardziej neutralnych.

 144. JOIGNAC said

  Ja też pytam, co by zrobili „nasi”…?
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/slowacja-bratyslawa-zada-rozebrania-ogrodzenia-ambasady-usa/lsrtwtv

 145. Boydar said

  @ (141)

  Przecież nawet Pan Bóg jak ma wątpliwość to rabinów pyta; a pani Gepert nie potrafi ?

 146. NICK said

  Żadna ludzi modlitwa nie jest doskonała.
  Wiadomo.

 147. Piskorz said

  re 11 2018-07-01 (Niedziela) @ 22:08:33

  https://www.siepomaga.pl/irek-konieczny Jak nie uzbierają /zostało chyba kilka tys/ na operację…TO CHŁOPIEC STRACI WZROK..PILNE..ps Dałem swoją dolę..jak zawsze..
  ZOSTAŁO JUŻ TYLKO 4 TYS DO UZBIERANIA NA OPERACJĘ..!!! JESZCZE TYLKO 8 DNI ZBIÓRKI,,

 148. Boydar said

  TO NIE JEST ŻADNA MODLITWA

  To powtórzenie pretensji faryzeuszy ze Chrystus nie wytruł ich oponentów a ich samych nie ustanowił królami świata.

 149. , said

 150. NICK said

  Kpisz.
  Lub pośpiech.
  „zamiast pacierza, na dobranoc”

  Było na końcu.
  Dzwońcu.

  Lubelaku.

  Żeś się wykształcił na Gajówce.

  Mam swe zasady.
  Żenada.
  Że. Nadasz.
  Żenady.

  Baj. To mój kraj.

  Nie wq.

 151. Boydar said

  Nie będzie mi gudła Pana Boga pouczała; szlus, donnerwetter zu ende.

 152. NICK said

  Nadałeś, Lubelaku.
  Wpisem ostatnim.
  Spokojnie.

  Przecież we Polin dobrze będzie.

 153. Boydar said

  Owszem, i tego robaka też zjemy.

 154. gość said

  Całość wystąpienia, w którym Rober tWinnicki podsumował rządy PiS,

 155. Boydar said

  Wnerwił mnie Pan NICK niemożebnie. Idę spać, dobranoc.

 156. Piskorz said

  St. Zjednoczone jak ognia unikają tej wstydliwej historii. W czerwcu 1939 r. do portu w Miami zbliżał się statek „St. Louis”, na pokładzie którego znajdowało się 937 żydowskich uchodźców. Kiedy statek był już blisko Miami amerykańska straż przybrzeżna przekazała jego kapitanowi, że „St. Louis” – jako „element niepożądany” – nie może cumować ani w Miami, ani w żadnym innym porcie USA. Po wielu dniach nieudanych negocjacji kapitan musiał podjąć decyzję o powrocie do Europy. Na pokładzie statku był również 2-letni Joachim Hirsch. Niedługo później został on zagazowany w Auschwitz.
  Z PORTALU…NIEWYGODNE INFO.PL

 157. NICK said

  Ktoś musi.
  Czyli.
  Ja.

  To FAKT.

 158. Głos Prawdy said

  O mentalnym (psychicznym) obozie koncentracyjnym i Putinie, który nie wiele może zrobić …

  W moim niedawnym artykule na temat mentalnego obozu koncentracyjnego, napisałem, że po przejściu przez ogromną ilość informacji i porównaniu tysięcy faktów historycznych przez 22 lata badań, mam wszelkie powody, by twierdzić, że otaczająca nas przestrzeń informacyjna (w której wszyscy istniejemy i którą dosłownie -„oddychamy jak powietrzem”, jest sztucznie stworzonym środowiskiem ze wszystkimi oznakami obozu koncentracyjnego.
  Dosłownie, mentalny (psychiczny) obóz koncentracyjny sprawia, że nasze środowisko informacyjne jest wielowymiarową i różnorodną dezinformacją, która ma miejsce absolutnie we wszystkich sferach naszej działalności życiowej i przyrodoznawstwa. A najbardziej smutne jest to, że instytucje państwowe i specjalnie wyszkoleni ludzie – agenci wpływów, którzy mają polaryzujący wpływ na świadomość rosyjskiej populacji – podnoszą tę dezinformację do statusu Prawdy!
  Oznacza to, że nasi posiadacze władzy celowo zapełniają dezinformacją, jak kupa kamieni, kierunki w historii naturalnej: w historii, w filozofii, w biologii, w fizyce itd., które, ich zdaniem, istnieją w tych sferach nie dla zwykłych śmiertelników , ale tylko dla „wybranych przez Boga”

  Z CAŁYM MOIM SZACUNKIEM DO PUTINA, który niedawno zrobił Rosjanom prawdziwe święto z okazji zakończenia budowy pierwszej kolei mostu Krymskiego i pokazał, że Rosja, jej wielenarodowy narod są w stanie nadal czynić wielkie rzeczy, NIE MOGĘ NIE POWIEDZIEĆ, że niezależnie od nikogo istnieje inna Prawda Życia… całkiem nie radosna…
  Jako przykład demonstrujący inną prawdę życia, chciałbym przedstawić krótkie, ale bardzo żywe przemówienie Konstantina Kryłowa, publicysty i dziennikarza, który ostatnio wypowiadał się na temat pierwszego kanału telewizyjnego Rosji:

  K.Kryłow: Ja, szczerze mówiąc, wierzę, że Federacja Rosyjska oczywiście nie jest imperium, choćby dlatego, że jest kolonią. Rosja jest krajem rządzonym przez metody kolonialne. Za metropolię można uznać, na przykład, Moskiewski Kreml, a także niektóre miejsca poza Rosją, takie jak Courchevel.

  A. Gordon: powstaje pytanie: „Kto w takim razie zarządza?”

  K. Kryłow: zarządza antynarodowa elita, która w rzeczywistości postrzega ludność Rosji jako podbitych tubylców, na przykład, jak Brytyjczycy postrzegali w swoich czasach hinduistów. Zbudowali piramidę ludów, z których niektóre były przybliżone, by uciskać tubylców, a większość ludów nie ma żadnych praw i istnieje dokładnie tak, jak ludy kolonialne. Przede wszystkim dotyczy to Ruskich w Rosji! (odgłosy aplauzu). Dlatego też można nazwać Rosję nie imperium, nie państwem narodowym, ale państwem antynarodowym! Będzie to najdokładniejsza naukowa definicja tego, w czym żyjemy.

  A. Gordon: proszę podać definicję „antynarodowego państwa”.

  K.Kryłow: to proste! Antynarodowe państwo — to państwo, w którym istnieje jeden najbardziej krzywdzony naród, w naszym wypadku to narodowa większość — Ruscy, dalej istnieje piramida narodów, niektóre narody również są uciskane, niektóre mają nieco większe prawa niż reszta, i są wykorzystywane mniej więcej tak samo, jak sikhowie w Indiach, aby trzymać w uległości i strachu ludność. I z góry powtarzam, anty-narodowa elita, której głównymi właściwościami nie jest nawet to, że jest innej krwi, ale sposób, w jaki słusznie zauważono, że jest absolutnie inna w duchu. Postrzega ludność Rosji jako bydło, niewolników, stado, a samych siebie jako absolutnych panów, którzy muszą zarządzać tym bydłem wyłącznie dla siebie.

  (Całkowicie zgadzam się z Konstantinem Kryłowem.) Co więcej, dowody jego słuszności zostały zebrane przeze mnie w artykule „Rusek, kim jesteś i gdzie jesteś?” (Komentarz autora)

  K.Kryłow: ponieważ jestem nieco obcy w tym „społeczeństwie tolerancyjnym”, mogę pozwolić sobie na trochę więcej prawdy niż inni.

  Z wielką przyjemnością wysłuchałem oceny, że „Rosja 15, a może 20 lat szuka ideologii”. To prawda! Szuka, ale nie może znaleźć. Ale powiedzmy wreszcie, kto potrzebuje tej ideologii i po co to jest?! W zasadzie ideologia jest potrzebna państwu oto do czego. Usłyszałem tę sformułowanie, nawiasem mówiąc, od wielkiego specjalisty ds. ideologii — od funkcjonariusza policji do zadań Specjalnych, który w swoim czasie pilnował „Rosyjski marsz” od Rosjan.
  Stary dziadek próbował przebić się w szeregi „Rosyjskiego marszu”, a policjant go nie wpuścił. Dziadek zapytał: „ależ, synu, dlaczego?” Policjant powiedział genialne zdanie, i w tym jest istota rosyjskiej ideologii: „w Domu trzeba siedzieć, dziadek! W domu siedzieć!”

  Otóż, ideologia w Rosji teraz — to próby znaleźć jeszcze jakikolwiek sposób, żeby ludzie, przy czym absolutnie konkretni ludzie, rdzenna ludność, nawet wygłoszę nieprzyzwoite słowo — „Ruscy”, siedzieli cicho w domu i nie oburzali się tym, co się w Rosji odbywa! Tę ideologię państwo właściwie szuka, stale proponując różne jej warianty. I nam, trafnie mówiąc, proponuje się teraz droga — uczestniczyć w tymże samym przedsięwzięciu.
  Na przykład, wszyscy doskonale wiemy, że położenie narodu rosyjskiego zdaniem samego narodu rosyjskiego nie można nazwać genialnym. Tak naprawdę Rosjanie bardzo wiele mają problemów, począwszy od (i to jest główny problem!) z rosyjskiej władzy, a kończąc, na przykład, etnokryminalnymi diasporami! Tak oto, zamiast rozwiązać te problemy, władza stara się teraz przyzwyczaić Rosjan TOLEROWAĆ TO jeszcze w jakiś sposób!

  18 marca 2018 r. Ja, Anton Błagin, osobiście głosowałem na Władimira Putina i jednocześnie przekonałem innych, że to jest właściwy wybór! Powiedziałem i napisałem w moich artykułach, że Putin jest najbardziej wartościową postacią spośród wszystkich proponowanych kandydatów na stanowisko prezydenta Rosji. I to prawda! Moim zdaniem wszyscy pozostali kandydaci na prezydenta Rosji, liczący 7 osób, najmniej zasługują na to wysokie stanowisko.
  Z tym wszystkim widzę i rozumiem, że Putin jest dla ludzi tylko osobą publiczną o specjalnym statusie, którego przeznaczeniem jest dosłownie odgrywanie roli tak optymistycznego bohatera. Będąc prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jest tyle rzeczy, których mu nie można! – Jako przedstawiciel najwyższej władzy w kraju, okazuje się, że nie ma prawa robić wiele! To zostało mi powiedziane w liście, który nadszedł do mnie z „Administracji Prezydenta Rosji” jeszcze w 2016 roku!

  .https://cont.ws/uploads/pic/2018/5/Screenshot_24%20%286%29.jpg

  Z treści listu E. Maksimowej, głównego doradcy Departamentu analitycznego i prawnego, wynika, że Prezydent Rosji Władimir Putin jest mocno ograniczony w swoich prawach i możliwościach.
  Sądy w Rosji jako jedna z gałęzi władzy całkowicie niezależne od władzy Prezydenta Rosji.

  Prokuratura Rosji również jest niezależnym organem państwowym, działającym niezależnie od kogokolwiek.

  Komitet śledczy Rosji też jest samodzielnym i niezależnym podmiotem…

  Prezydent Rosji, jak jest napisane w liście E. Maksimowej, NIE MA uprawnień by sprawdzać ich pracę, a więc wszystkie te gałęzie rosyjskiej władzy mają WŁADZĘ ABSOLUTNĄ nad ludźmi z Rosji w części swoich kompetencji! A Putin dla ludu Rosji, okazuje się, jest — kimś w rodzaju „ślubnego generała”, jak wisienka na torcie, którą stawiają, żeby zrobić cukierniczy wyrób pociągającym.
  W naszym przypadku Władimir Putin swoją charyzmą — ściśle w granicach swoich uprawnień — sprawia, że bardziej atrakcyjnie wygląda cały ten brzydki system władzy rosyjskiej. Dlatego osobiście do Putina nie mam pretensji. W życiu Rosjan odgrywa on wyjątkowo pozytywną rolę, (i ludzie to doceniają, co pokazały wyniki wyborów, które odbyły się 18 marca 2018 roku), …czego nie można powiedzieć o całym systemie władzy rosyjskiej!

  I w tym zakresie zgadzam się całkowicie z opinią Konstantyna Kryłowa, który uważa, że rosyjski system władzy rządzi Rosją kolonialnymi metodami. To, że to prawda, wygadał się w 2012 roku na Międzynarodowym forum gospodarczym” Sbierbanku German Gref:
  Przy czym, zwrócicie uwagę, Międzynarodowe ekonomiczne forum odbyło się w 2012 roku pod szyldem „Wyjście z administracyjnego ślepego zaułku (impasu)”! Oni wówczas, okazuje się, znajdowali się w ślepym zaułku!
  Na to, że Rosja jest sterowana właśnie kolonialnymi metodami, a ludność dosłownie ogłupia się przez media i specjalnie przeszkolonych „agentow wpływu”, wskazuje również fakt, że bank centralny Rosji (jak i organizacja „RPC”!) ogłoszony w Konstytucji Federacji Rosyjskiej — niezależnym od państwa podmiotem, (który jednak działa na terenie Rosji, i działa nie tyle w interesie Rosji, ile dla utrzymania stabilności Światowego Systemu Finansowego).
  W „Słowniku ekonomicznym” przyczyna niezależności Centralnego Banku Rosji została wyjaśniona w następujący sposób:

  NIEZALEŻNOŚĆ BANKU CENTRALNEGO

  „Niezależność banku centralnego od rządu może zabezpieczać się pozbawieniem Rządu prawa zwalniać dyrektorów Banku Centralnego albo narzucać mu swoją politykę. Niezależność banku centralnego jest z zadowoleniem przyjmowana przez tych, którzy są przekonani, że stabilne pieniądze są dobrodziejstwem dla gospodarki.
  Stabilność podaży pieniądza może czasami być sprzeczna z celami rządu, zwłaszcza gdy ma na celu zwiększenie zatrudnienia w kraju lub ochronę różnych praw majątkowych ustanowionych w prawie.

  Istnieje przekonanie, że rządy zbyt łatwo poddają się nieprzemyślanej realizacji wiodącej polityki inflacyjnej w wyniku prób zwiększenia zatrudnienia lub niezdolności do oparcia się niektórym grupom lobbingującym wydatki rządowe i obniżki podatków. Tak więc, pod bezpośrednią kontrolą polityków, bank centralny jest zmuszony prowadzić politykę pieniężną prowadzącą do inflacji i nie jest w stanie prowadzić wystarczająco restrykcyjnej polityki pieniężnej, która uniemożliwia inflację … ”
  I skoro Rząd Federacji Rosyjskiej nagle chce zmniejszyć bezrobocie w kraju — zwiększyć zatrudnienie ludności przez tworzenie nowych miejsc pracy, co nieuchronnie musi pociągać za sobą wydatkowania ponad normę pieniężnej masy, co znajduje się w rozporządzeniu państwa, to CB RF mając zobowiązania przed Światowym Finansowym Systemem, musi przeszkadzać temu, żeby „nie powiększać inflację”, wielkość której jest uwarunkowana przede wszystkim wysokimi stopami procentowymi kredytowania ludności i przemysłowych przedsiębiorstw komiercyjnymi bankami. A początkową stopę procentową kredytowania im zadaje sam Bank Centralny RF! Oto taki dziwny schemat wychodzi!
  Artykuł 75 Konstytucji Federacji Rosyjskiej: „Ochrona i zapewnienie stabilności rubla jest główną funkcją Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej, który wykonuje niezależnie od innych władz panstwowych”.
  Jeśli tak, to po prostu zastanawiam się, dlaczego nasi liberałowie tak demonicznie szaleją w stosunku do Putina rok po roku, jakby miał w rękach laskę monarchii!
  Dla mnie to zagadka — taka aktywność protestów liberalnej opozycji w stosunku do Putina!

  Nasza władza — to smok o sześciu głowach, z których każda żyje niezależnie od siebie i każda jest silna na swój sposób! A niektórzy „rosyjscy nacjonaliści” chcą ściąć głowę jednemu tylko Putinowi!

  Okazuje się, że z Putina specjalnie robią „chłopca do bicia”, aby lud odwracał się na prowokacji i NIE widział, kto faktycznie czyni losy narodu rosyjskiego i kto stworzył dla wszystkich Rosjan dosłownie psychiczny obóz koncentracyjny, o którym jeszcze w 1928 roku opowiedział osobisty biograf rodziny Rothschildów Mark Eli Rawarz:
  https://cont.ws/uploads/pic/2018/5/937572_900%20%282%29.jpg (Pod naszą kontrolą są…)

  19 maja 2018 r. Murmansk Anton Błagin

  Komentarzy:

  Biały Rusek: Brawo, Anton! Od dawna czekałem od Ciebie tego typu artykuł. Bardzo dobry pomysł, że nasza antynarodowa elita jednoznacznie nie nasza! Ona jest obca!

  Ona obca nam we krwi, według ducha, według poglądu na świat. Ona obca nam we wszystkich aspektach Życia! Dlatego wprowadziłes do obrotu bardzo udany, moim zdaniem, termin – OBCY. W to pojęcie OBCY wchodzi znaczna część Żydów — żydzi, a także szabesgoi z wielu narodów, zamieszkujących nasz kraj.

  Są OBCY! Ale w tej sytuacji jest wina naszego nieszczęśliwego, ale jednak tworzącego państwo narodu. Ogromna ilość z nas — to „Iwany, nie pomietujacy pokrewieństwa”. Oni nie chcą wiedzieć, kim są, skąd pochodzą i dlaczego. Oni się radują „szklanym busom”, które im wieszają NIEPOWOŁANI. To i film, i literatura, i krzywa historia, i zatruty pokarm i Woda.

  Ale ponieważ prawo przechodzenia ilości w jakość nie jest odwołane, to objawienie (APOKALIPSA) rozpocznie się dosłownie jutro! Mnóstwo patriotów, do których odnosisz się i Ty, stopniowo rozbujają tę „łódź ciemnoty”
  i lud zakrzyczy od tego, co zobaczył na trzeźwo i obrazy naszego bytu.

  Andrzej Коsogorow: brawo! Doskonały artykuł! Byłoby warto tutaj wspomnieć o około 150 tajnych konwencji, podpisanych Rosją po rozpadzie ZSRR. Co to za konwencji? Ano te, dla których minister obrony narodowej nie może być wojskowym, minister zdrowia — lekarzem, minister edukacji — nauczycielem. Aby zarządzający nie mieli zrozumienia, czym oni rządzą!!! Widzieliście ministrów obrony w Skandynawii, Europy???
  https://pereklad.online.ua/russko-polskiy/

  ………………………………………………
  Szanowne Państwo! Czy nie przypomina Wam to coś? Zrozumcie wreszcie, że nie ma nieokupowanych krajów, jest tylko mniejsza lub większą okupacja narodów zależnie od tego jakie korzyści można od nich pobrać.

 159. Głos Prawdy said

  źródło poprzedniego umieszczonego artykułu: O mentalnym (psychicznym) obozie koncentracyjnym i Putinie, który nie wiele może zrobić …
  https://blagin-anton.livejournal.com/1018736.html

 160. Piskorz said

  PiS: Pomiot żmijowy?” PYTANIE Z „GATUNKU” PYTAŃ ..RETORYCZNYCH…

 161. Piskorz said

  re 147 https://www.siepomaga.pl/irek-konieczny Jak nie uzbierają /zostało chyba kilka tys/ na operację…TO CHŁOPIEC STRACI WZROK..PILNE..ps Dałem swoją dolę..jak zawsze..
  ZOSTAŁO JUŻ TYLKO 4 TYS DO UZBIERANIA NA OPERACJĘ..!!! JESZCZE TYLKO 8 DNI ZBIÓRKI,,
  INFO OSTATNIE…ZOSTAŁO TYLKO 500 PLN DO ZEBRANIA..BĘDZIE OPERACJA OKA..!!! W MAGDEBURGU..

 162. VAV said

 163. revers said

  114pani Lilly w linku do youtube o sukcesie kaczynskiego . Jest. Takze wpis nicka podpisujacego sie gajowy marucha.napewno nie z gajowki Ale z dobrym tekstrm.

 164. Salcie said

  Wiele lat temu Żydzi na całym świecie darli się, że w mieście Oświęcim Polacy ośmielają się budować dyskoteki dla młodzieży. Teraz gdy tylko spodoba im się jakiś kawałek polskiej ziemi – tam swoimi koszernymi georadarami natychmiast wyszukują koszerne „święte” kamienie cmentarne. Strach się bać!
  —————————————————————
  Żydzi domagają się likwidacji boiska szkolnego w Kazimierzu Dolnym

  Już nie tylko teksty ustaw musimy „konsultować” ze stroną żydowską. Oto portal Haaretz bije na alarm, że Polacy wybudowali boisko szkolne w miejscu, gdzie setki lat temu Żydzi chowali swoich zmarłych.
  Utrzymują oni, że przeprowadzili badania za pomocą georadaru, które miały potwierdzić, że na głębokości 2,4 m znajduje się wielki kamień, co – ich zdaniem – potwierdza, że jest tam pochowany zmarły w roku 1856 Rebbe Yechezkel Taub.
  – Jak lokalny burmistrz czy jakikolwiek mieszkaniec miasta czułby się, gdyby dzieci grały w piłkę nożną na grobie dziadka? – w rozmowie Haaretz powiedział Mei Bulka, przedstawiciel żydowskiej organizacji J-nerations, która oficjalnie zajmuje się renowacją kirkutów.
  Burmistrz Kazimierza nie chce jednak słyszeć o likwidacji wybudowanego niedawno boiska. Ale czy nie zostanie do tego zmuszony w imię wyższych racji „państwowych”?

  Z Magna Polonia

  Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

 165. hucpa said

  Czyżby miała powtórzyć się historia z początku XX wieku, w bardziej otwartej formie. Bogactwo `raz` przyciągnęło parchów, może znowu.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706085631720-sputnik-rosja-korea-dlug/

 166. Henryk Pająk, CHAZARSKA DZICZ PANEM ŚWIATA, Tom I: Zagałada Rosji; Wydawnictwo RETRO – Całość 3 obszerne tomy.

  Tytuł pochodzi od Gułażnej Ameryki. Jak mi tłumaczył Asz to nadzorcami niewolników byli Chazarzy, którzy kopulowali gułażki Za Chleb. One same starały się zajść w ciążę, gdyż los cieżarnych był znośniejszy. Potem rodziły dzieci, które były odbierane matkom a chlopców po obrzezaniu wysyłano do USA jako Sieroty Żydowskie.
  Aresztowań dokonywano Rodzinami, które były parcelowane na chłopców w wieku Przeddoktrynalnym i Podokrtrynalnym. Przeddoktrynalnych też obrzezywano. W ten sposób wymordowano 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji. Napad Wehrmachtu na Armię Czerwoną zapobiegł deportacji Polaków z Ukrainy do Finlandii a Finów na Ukrainę.
  Uważa się, że USA są rządzone przez Holokaustów, ale ile tych Holokaustów było – 10 miliomów? gdy gułażników jest w USA 5 razy więcej. Ponieważ to Gułaznicy przez kilkadziesiąt lat grabili Rosje i Demoludy, importując na potęgę kapitał sowiecki i europejski to są dużo bogatsi od Holokaustów i znacznie lepiej zorganizowani przez KGB, co nazywa się CHAZARSKĄ DZICZĄ.
  Dzierżyński nie był sadystą, choć publikowano jego kolorowe zdjęcie w katowni bolszewickiej w towarztystwie berlińskich kurtyzan. Bolszewicki sadyzm był powszechny, czego symbolem jest szklana trumna z głodnymi szczurami. Ja to uważam za OPRYCZNĄ szkołę katowską z Odessy. Na Wołyniu uśmiercano Polaków 360 sadystycznymi metodami, więc nie była to sztuka ludowa, ale szkoła katowska z Odessy, gdzie podczas Smuty Postopryczna ewakuowała skarbiec Iwana Groźnego, który podczas wojen napoleońskich został wywieziony do USA, śledztwo czego opisał Mickiewicz w DZIADACH czyli Amerykańskim Dramacie Narodowym. Morałem CHAZARSKIEJ DZICZY jest posłanie, że to, co spotkało Rosję i jej Sto Narodów może się powtórzyć pod Sztandarem USA na szklanej trumnie z glodnymi szczurami.
  DZIEDZICZNYMI begami Polskiej Chazarii byli Prawdzice. Kagan traktował bega poufale mówiąc doń MÓJ TY KOŹLE lub BARANIE, na co beg odpowiadał BEEEEE…, skąd turecki zwrot grzecznościowy MIŁY BARANKU. Gdy w r. 882 cesarz Karol III Gruby pobił nad Liwcem idącego na odsiecz Płocka bega Prawdzica to kagan wezwał Turków więc Prawdzice wycofali się do Moskwy. Ponieważ Prawdzice zatakowali z Samanidami z Samarkandy Kazachstan to Turcy musieli przewieść Skarby Chińskie z Szewczenki do Astrachania. Beg turecki zezwolił kaganowi na 10 Żon, wsród których była ŻYDÓWKA, wobec czego bega tureckiego zastąpił Żydowski, co było początkiem Żydowskiej Chazarii.
  Prawdzice jednak nie popuścili i po klęsce znad Regnicą, gdzie zginął stary witeź Tugumir-Stoigniew mlody złożył zaraz hołd trybutarny dla dowodzącego odsieczą dla Ottona I Bolesława Srogiego, który przyrzekł mu pomoc w Odzyskaniu Powołża, co zostało uwiecznione na tympanonie fundacyjnym mostu Judyty w Pradze. Bolesław zdobył Białą Wieżę (Wołgograd) i Astrachań w l. 964-5, gdy wracająca z wojny Prawdziców o Zjednoczenie Chin polska jazda uderzyła na Chazarów od tyłu. Ponieważ na wracającą ze Skarbami Chińskimi flotyllę czeską uderzył książę kijowski Światosław z Bizantyjczykami to Czesi i Polacy zdobyli Konstantynopol, gdzie Bolesław rządził kilka lat a wracający w wojny chińskiej junior Mieczysław-Mieszko odbił Niemcom Szczecin-Gniezno.
  W ten sposób Prawdzice ODZYSKALI Białą Wieżę (Wołgograd) i Astrachań, gdzie Prześladowali Żydów, za co zostali wygnani przez wracającego z wojny chińskiej z Prawdzicami Bolesława III w r. 1117. Prawdzice utrzymali się w Moskwie, ale została ona zdobyta przy powrocie z kolejnej wojny chińskiej w r. 1125, którą Bolesław III oddał Ryrykowiczom kijowskim – bocznej gałęzi Piastów Szczecińskich: GDY IGOR OBLEGAŁ KONSTANTYNOPOL TO ŚWIĘTOSŁAW KOPULOWAŁ W KIJOWIE OLGĘ OKRUTNICĘ, która urodziła Światosława.
  Prawdzice zdążyli przewieść skarbiec moskiewski do Rygi, skąd sfinansowaliu napad Skandynawów na Płock, gdzie sprofanowali grobowce królewskie, wobec czego Bolesław musiał spod Rygi ustąpić. Został zamordowany przez Prawdziców przed ponowną wyprawą na Rygę. To rzekome prześladowania Żydów Chazarskich przez Prawdziców były jakoby powodem Niewyobrażalnego SADYZMU bolszewików wobec Rosjan. W systemie bolszewickim Chazarom przypadł urząd Nadzorcy Niewolników i Rozpłodnika Amerykanów – jak powtarzali Polacy ZA CHLEB.
  Rewolucja bolszewicka została sfinansowana przez Armię Niemiecką, ale przebranym w mundury rosyjskie MAUZEROM płacili Rotszyldy. Biała Rosja na Kubaniu była wypłacalna z racji dostaw broni amerykańskiej, francuskiej i brytyjskiej oraz skarbów KILKUSET rodów rosyjskich, które w bitwie pod Orłem zdobyli Kozacy Polscy. Po klęskach Armii Czerwonej z Polakami, gdy Moskwa stała Otworem, Dzierżyński i Stalin sprzedali Południową Mongolię nacjonalistom chińskim a Północną Mandzurię samurajom za najemników chińskich i japońskich, którym płacili Rokefelery, którzy w ten sposób ZABRALI Rosję Rotszyldom, robiąc z nej Folwark Żydowki i Rozpłodownię Amerykanów.
  Zwycięstwo Rokefelerów nad Rotszyldami zafundował cesarz Franciszek Józef powierzając arystokratom Szkockim krakowski patent Łukasiewicza, który powołał Cywilizację Techniczną na silnikach OTTA i NADROWSKIEGO (skaperowanym w monachijskim domu wariatów przez Diesla), co nazwano BMW. BMW dokonał też zamachu na mój VDTW Monte Christo z Powołaniem na Spalenie przez admirała holenderskiego LONDYNU. Gdyby zamach BMW na mój WDTW się udał to może mielibyśmy już Cywilizację Ekologiczną jakiegoś Baumanna, który pilnował mnie na berlińskim Szpadnale przed gówniarzami tureckimi i rzucił Na Kolana kapitał żydoarabski Rokefelera: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE. Przyszło mi więc bronić PIERDZIELA-Rokefelera przez Baumannem i cywilizacji Technicznej przed Ekologiczną, ale Pierdziala wezmą do worka Koreańczycy, jak Rumuni skarby Kilkuset Rodów Rosyjskich.
  Pająkowie ostrzegają, że LOS ROSJI MOŻE ZOSTAĆ POWTÓRZONY POD FLAGĄ AMERYKAŃSKĄ, w której to racji chciano zdyskontować VDTW Monte Christo. Najpierw chciała mnie zamordować US Army za Satelitarną Detekcję Złota, na co nie zgodził się Kanclerz Kohl, bo potrzebny byłem do Zjednoczenia Niemiec i Likwidacji ZSRS, no i miał Pewność, że dokona tego Lech Wałęsaw w Polsce. Żądania Żydów Rosyjskich, aby Polaków traktować Pistoletami Maszynowymi nie była austrackim gadaniem tylko Pierdzeniem CHAZARSKIEJ DZICZY USA. Za tym kryła się Córka Hitlera z KLUCZAMI do skarbca Hitlera w Wałbrzychu, za co obiecała Putinowi skarbiec Włastów w Modlinie.
  Ten plan storpedował Stan Tymiński: CHCECIE RZĄDZIĆ POLAKAMI PISTOLETEM MASZYNOWYM TO JA BEDĘ RZĄDZIĆ WAMI KIJEM, co podjął hrabia Potocki. Na to dictum KOR musiał wystawić Wałęsę, choć wiadomo było, że SKOMPROMITUJE chrześcijańskich Talibów do mordowania Polaków. W ten sposób upadła Polska PM więc Żydom pozostała Fałszywa Flaga PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI.

 167. Salcie said

  Ad. 158 – Głos Prawdy

  Salcie jest pod wrażeniem tej niesamowitej analizy. Dzięki.

 168. Lily said

  Re 17;Revers
  Tytul wideo.Zmiana w temacie o IPN ustalono
  w kwaterze Mossadu.

 169. Salcie said

  Jerzy Zięba – Walka o Zdrowie Polaków Motorem Zmiany Ustroju Społeczno-Politycznego w Polsce

 170. Lily said

  Senator w rzadzie Kaczynskiego z importu.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/anna-anders-omija-obowiazkowy-rejestr-korzysci/5j62qjd

 171. TG said

  „Wnerwił mnie Pan NICK niemożebnie. Idę spać, dobranoc.”
  Czy Pan Boydar dalej śpi ?
  Panie NICK – pozdrawiam!

 172. Boydar said

  A co by Pani TG sobie życzyła ? Dzisiaj letko zajmany jestem.

 173. Lily said

  Musisz to wiedziec(319) W Azji taki przewoznik
  traci mozliwosci lad…

 174. Salcie said

  Wokół Konfliktu Polska-Izrael – Agnieszka Zell

 175. TG said

  Ad.Przepraszam, byłam przyzwyczajona do pańskiej roboty na dwie szychty a nawet więcej.

 176. TG said

  Korekta. Miało być:…pańskiej roboty JEDNOCZEŚNIE na dwie szychty a nawet więcej.

 177. Sebastian said

  Wprowadzenie elementów oddolnej demokracji w naszym kraju wydają się bardzo proste – wszystko leży w zasięgu ręki. Aktualnie prowadzona jest w Polsce debata przedreferendalna, której celem jest zmiana Konstytucji RP. Rodzi się więc realna szansa, aby wprowadzić do konstytucji formy demokracji bezpośredniej/oddolnej, przewidujące udział obywateli, a wiec rzeczywistego suwerena do procesu decyzyjnego państwa polskiego. Przyjrzyjmy się, jakby to mogło wyglądać w przyszłości. Pomarzyć zawsze można…

  http://www.nacjonalista.pl/2018/07/04/prof-miroslaw-matyja-marzenia-o-oddolnej-demokracji-w-polsce/

 178. Sebastian said

  27. czerwca PiS doprowadził do zwołania jednodniowego posiedzenia Sejmu w środku wakacji, licząc zapewne na nieobecność części posłów i uniknięcie w związku z tym debaty sejmowej, po czym w ciągu dwóch godzin doprowadził do przyjęcia ustawy znoszącej karalność za przypisywanie narodowi polskiemu nazistowskich zbrodni na Żydach. Usunięte zostały art. 55a i 55b dodane w noweli z 26. stycznia br. do ustawy o IPN. Nowela przeszła bez debaty i pracy w komisjach oraz bez poprawek i dyskusji w Senacie. Jeszcze tego samego dnia podpisał ją prezydent. Wieczorem premier Morawiecki wystąpił na wspólnej konferencji z premierem Izraela.

  W podobnym trybie pracowały jedynie sejm „niemy” z 1717 r. i sejmy rozbiorowe z lat 1773 i 1793. Skojarzenia z nimi są jak najbardziej znaczące, bo oto otrzymaliśmy niezbity dowód, że Polska pod rządami PiS nie jest państwem niepodległym, lecz kolonią Stanów Zjednoczonych

  https://www.salon24.pl/u/ronald-lasecki/877445,polska-jest-kolonia-usa

 179. Sebastian said

  Wczoraj (3 lipca) miała miejsce trzydziesta rocznica od tragicznych wydarzeń jakie rozegrały się na wodach Zatoki Perskiej. Amerykański krążownik USS Vincennes typu Ticonderoga, wracający z patrolu w kierunku cieśniny Ormuz wykrył irański samolot Airbus A300. Wykonywał on lot czarterowy z Bandar Abbas do Dubaju. Na pokładzie znajdowało się 16 członków załogi oraz 274 pasażerów, w tym 66 dzieci. Z przyczyn niewyjaśnionych do dzisiaj, okręt (znajdujący się wówczas na wodach terytorialnych Iranu) zestrzelił liniowiec pasażerski za pomocą dwóch rakiet SM-2MR. Wszyscy lecący samolotem zginęli.

  http://xportal.pl/?p=33886

 180. Lily said

  „To nie slowa,a symbole rzadza Swiatem”.
  https://www.youtube/watch?v=0SakKgC2h0
  Od min.5:09/

 181. Sebastian said

  Mundial Polska – planowana żenada

  Mundialowa przygoda polskiej drużyny zakończyła się w raczej szybkim tempie z racji tej, że niestety nasza drużyna raczej niewiele wniosła do sztuki futbolowej. Jak już stwierdziłam w poprzednim artykule, nie jestem ekspertem od piłki nożnej ale jak każdy przeciętny widz posiadający bynajmniej to przysłowiowe minimum pojęcia o futbolu, potrafię ocenić choćby pobieżnie możliwości piłkarzy.

  Zdecydowanie zgadzam się z ostrymi słowami krytyki większości kibiców pod adresem polskiej drużyny, choć wielu z nich uparcie broniło gwiazdy Lewandowskiego, twierdząc jakoby nie miał z kim grać. Oj miał, miał z kim grać a w dodatku jako kapitan posiadał pewien wpływ na taktykę gry, nie da się ukryć jednak, że nie dość iż nie wykazał ducha walki, to sprawiał wrażenie gracza z trzecioligowego klubu. Natomiast tak krytykowanemu Pazdanowi i jeszcze kilku innych zawodnikom nie można było odmówić serca i zapału do walki. Niestety tzw. gołym okiem widoczny był brak koncepcji gry, za co jest w stu procentach odpowiedzialny trener.

  http://www.myslowianie.pl/nh680-fcfscd/mundial-polska-planowana-zenada/

 182. Czerwic said

  https://myslkatolicka.org/2018/07/04/

  Nieznany z nazwiska autor artykułu z „Correspondance de Rome” opiera swoją analizę fatalnego stanu sprawy katolickiej już w tamtych odległych czasach na jednym głównym argumencie: zło pochodzi z braku charakteru u katolików. Ów brak charakteru przejawia się w przyjmowaniu przez katolików łatwej postawy liberalnej, która od prawdy woli „święty spokój”, dobre samopoczucie, zgodę, sympatyczne relacje, nawet z przeciwnikami Kościoła i wrogami wiary.

  Łatwiej bowiem, w imię fałszywie pojętej pokory, pobłażliwie przymykać oczy na błędy nawet w najbliższym otoczeniu, niż je prostować. Łatwiej, w imię fałszywie pojętej jedności, jeść i pić przy wspólnym stole, niż uderzyć pięścią w stół i zepsuć wszystkim dobry nastrój stanowczą obroną atakowanej prawdy. Łatwiej ustąpić, w imię fałszywie pojętej łagodności, niż zmierzyć się z gniewem oponentów, gdy męstwo wymaga reakcji. Łatwiej wreszcie, jawić się jako ktoś pokorny, zgodny i łagodny niż wystawić się na zarzuty o pychę, tworzenie podziałów i konfliktowość. Łatwiej, ale czy bardziej po katolicku?

  Pierwotna „Myśl Katolicka” nie obawiała się złośliwej łatki „nadkatolików” przypiętej jej przez „pokornych”, zgodnych i łagodnych liberałów. Dlatego sformułowaną w artykule „Correspondance de Rome” piękną misję przywrócenia sprawie katolickiej ludzi o prawych, mężnych charakterach z ochotą przyjęła za swoją.

  A. Potocka

  Do naszego obozu

  Charakter

  z „Correspondance de Rome”

  Coraz częściej słychać dziś skargi i ubolewania nad losem sprawy katolickiej. I nie można powiedzieć, że skargi te są przesadzone.

  Jakkolwiek uskarżanie się nie jest rzeczą zdrożną, czy jednak nie lepiejby było, zamiast tego, zbadać przyczynę fatalnego stanu rzeczy i znaleźć środki zaradcze?

  Kto tylko głębiej się zastanawia, dochodzi do przekonania, że zło pochodzi prawie wyłącznie z braku charakteru wśród wielu, nawet wybitnych, katolików.

  Cóż to jest charakter? Jest to pojęcie dość skomplikowane i rozbiór jego należy uprościć. Faktycznie od organizmu, który toczy ciężka choroba, niewiele zazwyczaj wymaga się wysiłku, co najwyżej tyle tylko, ile on jeszcze znieść może, tyle tylko, ile konieczne, by zatamować zło i wywołać reakcyję fizyologiczną, jako wstęp do polepszenia i wyzdrowienia.

  Takiego też minimum należy żądać od wielu, bardzo wielu katolików naszej epoki. Jakaż to klęska stan taki! To niezbędne minimum odnośnie do katolików stanowi:strzedz się owej uprzejmej pobłażliwości, która każe spokojnie znosić, z całą swobodą tolerować, a nawet z pewną sympatyą traktować błędne doktryny, jak również ich autorów i obrońców.

  Ta sama pobłażliwość nakazuje żyć w najlepszej zgodzie z najgorszymi nicponiami;wymaga, byśmy w swej obecności dozwalali wygłaszać i wykonywać najprzeróżniejsze dziwne i niebezpieczne rzeczy:każe wreszcie zamykać oczy i milczeć na to, co najwyższym wstrętem przejmuje sumienie uczciwego człowieka.

  Sypie się, jak z rękawa, najprzeróżniejsze „poważne” ku temu powody: względy grzeczności, uprzejmości, obowiązek przystosowywania się do ducha czasu, do środowiska, w jakiem się przebywa, i t. p. i t. p. Trzeba się starać nie widzieć, –bo i poco? Wróg jest od nas silniejszy. Należy milczeć, gdyż można go podrażnić i do gorszych popchnąć ekscesów. Opór? pocóż opór, zwłaszcza stanowczy? Chyba po to tylko, by tem silniejsze wywoływać napaści. Ależ, naturalnie, ustępować, ustępować zawsze: na ustępstwach zyskuje się najwięcej! Należy wszystko godzić i łagodzić, bo to bardziej w duchu wiary, to nawet szczyt dyplomatycznej zręczności!…To też żyje się ze wszystkimi bez różnicy, spotyka, bywa, bo to właśnie kruszy przesądy!

 183. Czerwic said

  Cztery sposoby na rozeznanie duszy człowieka po jego wyglądzie
  Posted on 3 Lip 2018

  św. Korneliusz a Lapide (1597-1637), flamandzki jezuita, komentator Pisma św., egzegeta

  Tak, jak łaska buduje na naturze i zaniedbanie cnót przyrodzonych zawsze odbija się niekorzystnie na nadprzyrodzonym życiu człowieka, tak też człowiek lekceważący zupełnie to, jak się prezentuje na zewnątrz, wystawia sobie świadectwo nieuporządkowanej duszy.

  Rzecz to tak naturalna, że aż dziw, iż dziś odrzucana lub błędnie rozumiana. Jako istota złożona z duszy i ciała człowiek nie może kierować się wyłącznie „anielskimi” kryteriami w życiu, czysto intelektualnymi czy duchowymi pojęciami. Zwłaszcza dlatego, że jest istotą z natury społeczną. Żyjąc wśród innych, swym postępowaniem zewnętrznym wpływa on na swych bliźnich, czy tego chce, czy nie. To, że katolik ma się kierować zmysłem katolickim, patrzeć na wszystko i robić wszystko przez pryzmat wieczności, do której został powołany przez Stwórcę, nie znaczy, iż miałby mieć za nic to, jak w doczesności dąży do tego celu również w relacji do bliźnich.

  Nie chodzi tu bynajmniej o nadmierne przywiązanie do pozorów, rzeczy materialnych, zewnętrznych, przemijających. Kluczowym pojęciem jest tu cnota, czyli właściwe usposobienie, sprawność, wynikająca z długotrwałego wysiłku, ćwiczenia się czy „boju wewnętrznego” oraz szukania w postępowaniu owego złotego środka i trzymania się go. Bogacz nie zasługuje na potępienie za to, że ma pieniądze, ale za to, że niewłaściwie dysponuje danymi mu przez Opatrzność dobrami materialnymi. Podobnie i dbanie o swój wygląd zewnętrzny: wyraz twarzy, gestykulację, chód, ubiór, traktowanie innych, szanowanie zwyczajów, tradycyj, wszystko to należy brać pod uwagę przez wzgląd na miłość Boga i bliźniego. Jest to obowiązkiem każdego człowieka, niezależnie od jego stanu, płci czy wieku.

  „Jak cię widzą, tak cię piszą”, głosi znana maksyma ludowa. Pismo święte, zwłaszcza księgi mądrościowe, pełne jest wskazówek, dzięki którym można poznać człowieka mądrego (roztropnego, sprawiedliwego, prawego, cnotliwego, etc.), ale również głupiego (złego, niesprawiedliwego, etc.) i to po jego zewnętrznym wyglądzie. I święci rozumieli tę prawdę, dlatego też warto brać z nich przykład w naszym postępowaniu na prostej drodze życia prawego i szlachetnego ku naszemu celowi ostatecznemu.

  Niniejszym kontynuujemy serię tekstów dotyczących katolickiej obyczajowości, kultury, wychowania, praktyki wiary na co dzień, jak również przyrodzonej strony życia człowieka na ziemi ściśle związanej z jego nadprzyrodznym celem. Jest ona bowiem jedną z dziedzin najbardziej zaniedbywanych w naszej upadłej epoce przesiąkniętej miernością, przeciętnością, niedbalstwem, miałkością.

  Redakcja „Myśli Katolickiej”

  Cztery sposoby na rozeznanie duszy człowieka po jego wyglądzie

  Duszę człowieka można rozeznać po jego twarzy, oczach, śmiechu, ubiorze i chodzie. To są sposoby poznania duszy człowieka nauczane przez ks. Korneliusza a Lapide TJ. Jeśli Państwo nie wierzą w to, proszę przeczytać te komentarze na ten temat napisane przez wielu świętych i teologów katolickich.

  ks. Korneliusz a Lapide TJ

  „Ubiór ciała i szczerzenie zębów w uśmiechu, i chód człowieka wydają go.” (Eklezjastyk XIX, 27)

  Objaśniając ten werset Syracydes podaje cztery sposoby, dzięki którym można ujrzeć, jak gdyby przez okna duszy, ukryte cnoty lub wady, prostotę lub hipokryzję osoby.

  Pierwszym dość wyraźnym sposobem jest zewnętrzny wygląd i wyraz twarzy, głównie oczu. Natura osoby pokazuje się i ujawnia w oczach. Jeśli bowiem lampą ciała są oczy, czemuż zdziwienie budzi to, że lampa ujawnia ciało? Gdy zatem spotyka się człowieka zuchwałego, wydaje się, że jego oczy szerzą terror; gdy spotyka się człowieka pobożnego, jego oczy szerzą radość. Tak, jak mądrość i świętość jaśnieją na twarzy mądrego i świętego (Ekle. VIII, 1), tak też głupota i zło omraczają twarz głupiego i przewrotnego.

  Św. Ambroży (Księga o Eliaszu, roz. X) wspaniale mówi: „Twarz jest świadkiem myśli i cichym tłumaczem serca. Zewnętrzny wygląd jest często znakiem sumienia i niewypowiedzianymi słowami umysłu”.

  Św. Augustyn (Reguła dla sług Bożych, pod koniec) mówi: „Nie mówcie, że macie dusze czyste, jeśli macie nieczyste oczy, ponieważ nieczyste oczy są wysłannikami nieczystego serca”.

  Drugim sposobem jest odzież lub strój: narzucający się ubiór ujawnia wewnętrzną pychę, zakłamany strój ujawnia zakłamanie; rozwiązły strój rozwiązłość; kapryśny ubiór kapryśność; posępny strój posępność; zmysłowy strój wskazuje na i przedstawia zmysłowość ducha. Stąd św. Augustyn (List LXXIII do Posydiusza) mówi: „Prawdziwą ozdobą chrześcijanina nie jest fałszywe przyozdobienie, ani wystawny i ostentacyjny strój, ale raczej dobre obyczaje”. (do dobrych obyczajów należał również zawsze i wszędzie odpowiedni strój – przyp. PA)

  Za pośrednictwem twarzy, stroju i rozwiązłych obyczajów Juliana Apostaty św. Grzegorz z Nazjanzu rozeznał jego ukryte bezbożnictwo. Odnosi się do tego (Mowa II, w: Julian) tymi słowy: „Nie jest też dla mnie świadectwem dobra, gdy widzę człowieka o zgiętym karku, o przygarbionych barkach, ustawicznie pobudzonej posturze, bezczelnych oczach oraz błąkającym się i wściekłym spojrzeniu, chwiejnym i niepewnym kroku, ordynarnych nozdrzach ziejących pogardą oraz aroganckim i niepohamowanym śmiechem”. Po opisaniu jego rozwiązłej duszy innymi podobnymi uwagami, stwierdza: „Stąd jego postura mówi wyraźnie: co za wielką nikczemność żywiła rzymska ziemia!”

  Trzecim sposobem jest śmiech. Zaiste, szczery i równomierny śmiech ujawnia szczere, stałe i otwarte serce. Krótki, przewrotny, sardoniczny i arogancki śmiech ujawnia ciasnego, przewrotnego, fałszywego i aroganckiego ducha i oznacza nasączenie nienawiścią. Pisze w tej sprawie Raban (Raban Maur – duchowny uczony średniowieczny – przyp. PA), że postawą ciała człowiek dowodzi jakości swej woli.

  Czwartym sposobem jest chód. Szybki i gwałtowny chód jest symptomem impulsywnego ducha, tak, jak powolny krok ujawnia powolność ducha; lekki krok lekkość ducha; arogancki krok aroganckiego ducha; wściekły krok gniewnego ducha; a nienaturalny i udawany krok fałszywość ducha.

  Z tej racji Beda (Beda Czcigodny – średnowieczny duchowny uczony, Doktor Kościoła – przyp. PA) (w Przysłowiach) mówi: „Ruch ciała uzewnętrznia stan umysłu”.

  A św. Bernard (Na drodze ku dobremu życiu, roz. IX) mówi: „Niech wasz chód będzie prosty, a wasz krok uczciwy. Żaden wstyd, żadna zmysłowość, żadna arogancja, żadna bezczelność, żadna frywolność nie powinna pojawić się w waszym sposobie chodzenia. Zaiste, duch jawi się w ruchach ciała, noszenie się ciała jest znakiem duszy”.

  (Commentaria in Scripturam Sacram, Paryż, 1875, tom IX, ss. 542-542)

  https://myslkatolicka.org/2018/07/03/quattuor-modi/

 184. , said

 185. NICK said

  TG. (171).

  Też pozdrawiam, szczerze.

  Lubelak. Nie jest taki zły.
  Tylko, czasem, łapie pchły.

  Jest dobry.
  Jak bobry.

  P.S.
  Pisze się: zajumany.
  Lubelaku. 🙂 .

  Zatem TG.
  Spoko oko na Maroko.

  Muszę!
  Napisać.
  Proszę dać Mu szansę.
  To nie JO ni Dawny Kumpel.

  Lubię Was.

 186. Boydar said

  „zajumany” znaczy „ukradziony”, o czym Pan NICK rozmawia ???

 187. NICK said

  Tera to ja idę spać.

 188. Boydar said

  I ja; ciężki dzień. Dobranoc.

 189. Sergiusz Mitin, ROSYJSKI GRUNWALD DO POPRAWKI – Większośc tego, czego uczą się Rosjanie o kluczowej dla ich historii zwycięskiej bitwie na Kulikowym Polu, jest legendą zrodzoną znacznie poźniej. Może się okazać, że istotną rolę w tej bitwie odegrał… Jagiełło; Focus HISTORIA, lipiec-sierpeń 2018, s. 50-55.

  Z Wikipedii ZNIKNĄŁ opis oblężenia Bełza przez Kazimierza Wielkiego i Ludwika Wielkiego, prawdopodobnie w roku 1362. Polacy oblegali Bełz kilka miesięcy z marnym skutkiem. Kazimierzowi przybył z pomocą Ludwik Wlk więc okopy obsadzili Węgrzy, którzy zaatakowali brawurowo z Opłakanym skutkiem. W szturmie został ranny sam Ludwik, co opóźniło wycofanie armii węgierskiej, ale gdy doszło do tego to na murach Bełza ściągnięto chorągwie litewskie i zawieszono WĘGIRSKIE. – Jak sobie przypominam to opis ten pochodzi z kroniki miejskiej BEŁZA, który został uznany widocznie za Niewiarygodny.
  Ja połączyłem ten ops z enigmatyczną Bitwą pod Bełzem, w której Polacy zdobyli artylerię turkiestańską, która URATOWAŁA FRANCJĘ. Skutkiem tego mogła być tez bitwa nad Sinymi Wodami, po której Litwini zajęli Kijów Północny a Polacy Południowy. Kronika rodowa Turczyńskich mówi, że Kazimierz Wielki wysłał do Wołgogradu poselstwo TURCZYŃSKIEJ, która była Tatarką, która zawarła z GENERAŁEM Mamajem korzystny Pokój, który awansował go na CHANA.
  Z tym można wiązać aneksję przez Kazimierza Wlk MOSKWY i jej przebudowę Gotycką, w tym budowę Gotyckiego Kremla. Budowa Gotyckiej Moskwy, gdzie nie ma Krzty Bizantynizmu, była naśladownictwem Fortecznego Lublina, którego budowę po bitwie pod Lublinem w r. 1339 zarzucono jako Niepotrzebną na rzecz budowy zamku NISKIEGO we Lwowie, obecnie Pałac Franca Josefa. Musimy jednak pamiętać, że KILKUKROTNEGO bankruta politycznego Władysława Łokietka podniósł z Upadku Iwan Kalita (Sakwiasty), zagrożony kupiniem Rosji przez templariuszy ryskich (Kawalerów Mieczowych) u Tatarów za złoto Prawdziców w cytadeli ryskiej. W Akcie Hołdowniczym Iwana dla Gedymina i Władysława Łokietka Iwan wyglada tak, jakby to ON był Suwerenem!
  W Akcie Hołdowniczym mamy KREML Greckiego Boga Prapoczątku Jura-Uranosa – czyli, że Iwan podjął budowę Gotyckiego Kremla PO ROKU 1320. Budowę Gotyckiego Kremla ukończył dopiero STALIN Klajstrując Go, co ja tłumaczę tym, że Kazimierz wracając w r. 1370 do Krakowa zabrał ze sobą plany muratorskie, a ponieważ został zamordowany przez Lisów to Nie Było Architekta, który potrafiłby to ROZWIĄZAĆ ???
  Na podstawie tytułowego artykułu można sądzić, że Bitwa rozegrała się w ZADOŃSKU. Mamaj chciał zrzucić zależność od Ludwika Wielkiego więc zawarł sojusz z chytruskiem Jagiełłą, na co Ludwik kazał Dymitrowi oblec Riazań. Ponieważ Riazań uzyskał odsiecz Mamaja to Dymitr wyruszył na południe lewym brzgiem Donu, aby obsadzić most w Zadońsku, dla nadciągajcących Polaków i Węgrów. Tatarzy byli jednak szybsi a Moskowianie BOHATERSCY, bo przyjęli bitwę w otwartym polu z dużo silniejszym przeciwnikiem i mimo wielkich strat most UTRZYMALI do nadejścia armii Wołyńskiej, która rozbiła Tatarów.
  Mamaj wiózł ze sobą flotyllą skarbiec z Białej Wieży (Wołgogradu), która została zajęta przez Timura Kulwego. Węgrzy pognali za tą flotyllą, ale dopłynęła na Krym, gdzie zagarnęli ją Genueńczycy zabijając Mamaja, wobec czego Ludwik musiał wyganiać Timura w Wołgogradu, który zdążył rozebrać Białą Wieżę Prawdziców i zasypać Kanał Wołgodoński. Ludwik osadził tam Tochtamysza.
  Na pogromionego Dymitra uderzył Jagiełło i ZAJĄŁ MOSKWĘ.

 190. lewarek.pl said

  Nie zamierzam przekonywać kogokolwiek, ale moim zdaniem Jarosław Kaczyński jest człowiekiem albo niedorozwiniętym politycznie albo kawałem cynicznego skurwiela. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby to robił w interesie Polski. To że rządy Izraela i Polski się dogadały w sprawie mało istotnej z punktu widzenia żądań Holocaust Industry, która to organizacja jest grupą prywatnych inwestorów bardzo wpływową, skoro zmusiła Kongres USA do uchwalenia ustawy popierającej żądania wypłaty przez Polskę kwoty co najmniej 65 miliardów USD, za mienie bezspadkowe pozostawione przez polskich obywateli żydowskiego pochodzenia. Ich nie interesuje zwrot mienia, tylko kasa i będą teraz naciskać każdą administrację amerykańską obojętnie demokratyczną czy republikańską. Mogą nawet zainwestować w kampanię wyborczą wybranego prezydenta, gdyż jak pisałam jeśli na zwycięską kampanię można wydać parę miliardów USD, to przy zysku minimum 65 milardów USD rachunek jest prosty.

  Dlaczego właśnie grupa gangsterów zwancyh dla niepoznaki „Holocaust Industry” upatrzyła sobie właśnie Polskę. Przecież w innych krajach sytuacja była podobna z tzw. mieniem bezspadkowym pozostawionym przez ludność żydowską będącą obywatelami tych krajów?

  Dlatego że wiedziała że w Polsce madgalenkowej rządzą haki w wyniku nie przeprowadzonej lustracji. W wyniku przeprowadzonej lustracji wszyscy ci śmierdziele począwszy od Kwaśniewskich, Tusków, Kaczyńskich, wolą wykrwawiać Polskę niż ujawnić swoje prawdziwe oblicze z okresu PRL. Dlatego ci ludzie współdziałają z Holocaust Industry, czego mieliśmy piękny przykład, kiedy wysiłki Polonii Amerykańskiej były sabotowane przez pisowskich lodziarzy, którym to parę dni temu strategos wydał rozkaz by pięknie rozłożyli nogi.

  PiS pokazując przykład wzorowej współpracy z Holocaust Industry, pokazał gdzie ma polską rację stanu, chyba że strategos nad strategosami rozumie Polską Racje Stanu jako rozkładanie nóg na każde żądanie przez stronę żydowską. Niech Państwo nie będą zdziwieni, kiedy okaże się że Polska magdalenkowa zaczęła już wypłacać gangsterom z Holocaust Industry pierwsze sumy.

  Teraz należy oczekiwać kiedy banderowcy zmuszą naszego strategosa do ogłoszenia kolejnego rozłożenia nóg w sprawie nowelizacji do nowelizacji ustawy o IPN, który zapewne zostanie ogłoszony jako kolejny sukces. Wszystko zależy od tego jakimi kompromatami dysponują banderowcy.

  Całość: .http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/po-robio-laske-pis-rozkada-nogi-widziane-z-usa

 191. Piskorz said

  PRZYPOMNIENIE..

  USA to jak do tej pory jedyny kraj, którego władze postanowiły dwukrotnie użyć broni jądrowej przeciw ludziom.

  Władze USA od 1945r. nagminnie łamią wszelkie prawa, umowy i konwencje międzynarodowe. Niemal wszystkie konflikty zbrojne na świecie po 1945r. nie obyły się bez udziału lub inspiracji USA. PS MAJĄ PRZENIEŚĆ 35 TYS BYKÓW Z NIEMIEC DO POLSKI..!!

  ——
  Snag napisze, że to była dwukrotna pomyłka. Mieli zrzucić dzieciom cukierki, ale wzięli nie to opakowanie.
  Admin

 192. Piskorz said

  Park im rtm Pileckiego we Włoszech.!!! .VICOLI – park im. rtm Witolda Pileckiego. Na zachód od miejscowości wznosi się masyw górski Gran Sasso (gdzie w roku 1943 został uwięziony Benito Mussolini, uwolniony następnie w wyniku brawurowej akcji niemieckich spadochroniarzy dowodzonych przez Otto Skorzennego ).

 193. Salcie said

  Czy ci osobnicy w mundurach straży miejskiej to Polacy czy może Ukraińcy? Bo trudno zgadnąć.
  —————————————–

 194. A kuzyn prezesa na trzech etatach; /;wodociagi,orlen tvp miesiecz. 30.000 zl /-aktualnie specjalista teatrolog ;wskrzesiciel teatru TVP odebral nagrode ZAiKSU-……. .i co mi pan zrobi ?!

 195. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201807058310526-Sputnik-Afganistan-narkotyki-produkcja-opium-USA/

  „Amerykanie przegrali”; a czy aby na pewno ? I co znaczy „Amerykanie” ?

  To nie „Amerykanie” zainwestowali te miliardy zielonych w rozwój produkcji, tylko ich nieŻąd. Który nigdy w interesie „Amerykanów” w nic nie inwestował, zawsze przeciw. Inna sprawa, że „Amerykanom” to dziwnie nie przeszkadza.

  Ostatnio wpadł mi w oko jakiś film SF (?), gdzie mamy scenę przypadkowej wizyty „Amerykanów” właśnie w fabryce narkotyków w Afganistanie. Kiedy już doszli do porozumienia że nie trzeba ich rzucać krokodylom albo innym piraniom na paszę, zaczęli wymieniać rzeczowe uwagi. I dialog jest m.in. następujący – „jak możecie to produkować, przecież to czysta śmierć”; „a jak wy możecie to kupować ? przestańcie, przestaniemy i my”

 196. Lily said

  Re 193;Salcia
  Czytalam w internecie,ze III.R.P,ma najwiecej
  policjantow w U.E,w przeliczeniu na 100 tys
  mieszkancow. Drugie miejsce zajmuja Niemcy
  z liczba znaznie nizsza. Tubylcy musza czac
  wladze nad soba.
  Wladza III.R.P,tylko wojsko polskie redukuja
  ,bo moglo by w razie czego,stanac w Naszej obronie.Woli obce,bo to pewniejsze dla nich.

 197. Tekla said

  Ad.193 Pani Salcie

  Nie koniecznie Ukraincy..
  Ja to przerabialam z rodzina 15 lat temu w swoim miescie..Lapanki mi robili..czekali na mnie jak wracalam z pracy..albo o swicie dzwonil, ze chodnik nie odsniezony..gdzie dom jest daleko za miastem..a sam UM tonal.. w sniegu —
  Wymascili mi kolegium za trawke pod moja furtka..to bylo pol mojej pensji..i na tym sie nie skonczylo..trwalo to bardzo dlugo..a tylko dlatego ,ze smialam sie poskarzyc na nich oficjalnym pismem do pracodawcy -prezydenta..
  Nawet pewnego razu wtargneli do domu..akurat z kolezanka z Warszawy pilysmy wino..tak szukali na mnie haka..teraz dom stoi samotny, zrobila sie wielka cisza..

  Sp.moja Mama opowiadala mi ,ze w czasie okupacji niemieckiej tak ich przesladowala policja granatowa tez skladajaca sie z Polakow..mieli wstawac w nocy i odsniezac droge dla szwabow..

 198. Lily said

  Re 190; Lewarek.PL
  Po prostu pilnuje interesow INNYCH,tak jak
  braciszek to robil. Zreszta jak cala niemal
  reszta po1989 r.
  Wiecej tutaj.
  http://www.kekusz.pl/category/zbigniew-kekus/

 199. Boydar said

  A jaki interes mieli, Pani Teklo, ci „Polacy” żeby gnębić Polaków ?

 200. Głos Prawdy said

  oglądałam dzisiaj euronews. Morawiecki stał jak winowajca i usprawiedliwiał się, jak zawsze zresztą. Unia przyciska Polskę za gardło, Izrael straci wkrótce swą moc, USA was zdradzi, z Rosja stosunki rozerwane. Zostaniecie tylko z Matką Bożą

 201. Carlos said

  Pani Teklo! Od dawna, mowie, ze my sie sami wykonczymy, po co nam wrogowie? Sp. pilot Skalski opowiadal w wiezieniu ze bila go ” polska swolocz” nie Rozanski, tylko prostactwo polskie- mielismy zawsze i dalej mamy cechy charakteru, ktory pozwala innym robic z nami co chca. Pozdrawiam…

 202. Tekla said

  Ad.Pan Carlos

  Tak tez jestem tego samego zdania..
  Serdecznie pozdrawiam..

 203. Tekla said

  Ad.199 Pan Boydar

  Zastanawiam sie nad tym od pol wieku..dlugo..

  Pierwsza sprawa to to ,ze nasza rodzina zyla wedlug Dekalogu..

  Drugie mysle ,ze nie pasowalo wielu ,ze nasza rodzina ze strony mojej Sp.Matki mieszkala tam od pra-pra dziadkow..wiec wiedzialo sie kto kto..

  A trzecie to ,ze sasiad okazal sie bylym sbekiem..,ktory sprywatyzowal sie..sporo tego nachapal..a swoje dzieci corki i zieciow
  powpychal na dobre stolki../bank,celnictwo..itd/ bal sie ,ze za duzo wiemy..

  powodow moge spisac jeszcze cala liste..

 204. troll polonii said

  199
  Boydar
  Polacy to taki sam narod jak kazdy inny. Sa anioly i sa s-syny.

  W czasie wojny moja mame na Pawiaku pobila kluczami klucznica – Polka. Mama do konca zycia cierpiala na watrobe. Polacy zdawali innych na gestapo. To nie zadna tajemnica.
  Ludzie zachowuja sie roznie w warunkach nienaturalnych. Trudno wymagac od wszystkich bohaterstwa i etyki w momencie zagrozenia.
  A co brakowalo Kuklinskiemu, ze w warunkach pokojowych donosil na Polakow do obcych agencji wywiadowczych?

 205. Bodzio said

  Snag napisze, że to była dwukrotna pomyłka. Mieli zrzucić dzieciom cukierki, ale wzięli nie to opakowanie.
  Admin

  Skoro były dwie bomby atomowe to należało je zużyć żeby się nie przeterminowały. Obydwie znajdowały się w USA, więc kto miał to zrobić jak nie Amerykanie?

 206. Bodzio said

  ad 193 @Salcie
  Czy ci osobnicy w mundurach straży miejskiej to Polacy czy może Ukraińcy? Bo trudno zgadnąć.

  W przypadku sk…ysynów narodowość jest cechą co najwyżej trzeciorzędną.

 207. troll polonii said

  134
  Boydar
  re: Polscy muzulmanie

  Muzulmanie mieszkaja w Polsce od ponad 600 lat!
  Sa to potomkowie Tatarow. Jak pan pojedzie w bialostockie to pan moze sie przygladnac
  starym meczetom. Spolecznosc muzulmanska dalej istnieje. Wielu Polakow nawet o tym nie wie.

  Odwiedziny u polskich Tatarów. Skąd się wzięli na Podlasiu? – YouTube

  Polscy Muzułmanie – cały film – YouTube

  ———
  To chyba nie o nich chodzi. Ci muzułmanie z Białostockiego są w porządku.
  Admin

 208. VAV said

 209. Sebastian said

  Ostatnimi laty wiele narodów afrykańskich powołało do życia Komisje Prawdy, aby poprzez te instytucje stanąć twarzą w twarz z historią i rozliczyć się ze zbrodni, dokonanych przez swoje rządy. Nie zapowiada się, aby Waszyngton zdobył się na podobny krok. Dlatego William Blum napisał książkę – świadectwo śmiercionośnej polityki jego ojczyzny oraz pomnik wszystkich jej ofiar. Jej treść otwierają, a mój tekst niech zamkną najbardziej dające do myślenia słowa autora: „Gdybym został prezydentem, wstrzymałbym ataki terrorystyczne skierowane przeciwko Stanom Zjednoczonym w ciągu kilku dni i nieodwołalnie. Najpierw przeprosiłbym wszystkie wdowy i sieroty, ludzi torturowanych i doprowadzonych do ubóstwa i miliony innych ofiar amerykańskiego imperializmu. Następnie ogłosiłbym wszem i wobec i z ręką na sercu, że kończę z amerykańskimi interwencjami gdziekolwiek na świecie. Poinformowałbym Izrael, że nie jest już pięćdziesiątym pierwszym stanem USA, ale – o dziwo – obcym krajem. Potem zredukowałbym budżet wojskowy o co najmniej 90%, a wygospodarowane oszczędności wykorzystał na odszkodowania dla ofiar. (…) Oto co bym zrobił przez pierwsze trzy dni urzędowania w Białym Domu. Czwartego dnia zostałbym zamordowany”.

  http://myslkonserwatywna.pl/pochron-za-kulisami-mrocznego-imperium/

 210. Kolejna „inicjatywa”:

  http://m.fronda.pl/a/bartyzel-bosak-braun-holocher-krajski-mentzen-mossakowski-winnicki-wilk-chca-razem-wypelniac-misje-dziejowa,112094.html

 211. Undercover said

  Ad 158

  A nie pisałem wielokrotnie tu w Gajówce, że Polacy maja cicho siedzieć i z zapartym tchem śledzić walki kosmopolitów „patriotów”, tradycjonalistów, przy czym wszyscy, powtarzam wszyscy są wiadomego pochodzenia lub namaszczeni przez wiadomego pochodzenia osobników. Jakiekolwiek próby „wyjścia dziadka z domu” i postępowania nie wg. uprzednio przygotowanego scenariusza kończą się od śmierci, przez wypadek, samobójstwo, więzienie skończywszy na zbluzganiu przez „patriotycznego obrońcę prawdy i tradycji”.

  Jesteś użyteczny bo dobrze układasz płytki Panom, piszesz prace naukowe, które potwierdzają Pańskie teorie, lub po prostu napijasz punkty profesorowi z Panów żyjesz na względnie dobry poziomie. Nie jesteś przydatny, piszesz prawdę żyjesz w głubince UE.

 212. andzia said

  V-ce minister Cichocki chce polować na antysemitów również poza granicami Polski. O antypoloniżmie cicho sza, wszak ustawa o ipn na to zezwala: http://wprawo.pl/2018/07/05/szok-wiceminister-msz-chce-polowac-na-antysemitow-poza-granicami-polski-o-antypolonizmie-nawet-sie-nie-zajaknal-wideo/

 213. Boydar said

  Trollu, nie p… !!!

  Polscy Tatarzy od samego początku stwierdzili i oświadczyli, że z tą bandą nic wspólnego nie mają. Tak jak Troll nie ma pojęcia co pisze. I pod polskich Tatarów nie podkopuj, bo nawet trąbka Trollowi nie pomoże.

 214. Sebastian said

  Amerykańska administracja chce, aby nałożone przez nią sankcje na Iran były respektowane także przez inne kraje. Biały Dom chce aby eksport ropy naftowej z Iranu został zredukowany do zera po wejściu w życie amerykańskich sankcji wobec tego kraju.

  Wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu USA (nie ujawnił swojego nazwiska) powiedział, że wszystkie kraje, które obecnie kupują od Iranu ropę, powinny przestać to robić w listopadzie, gdy zaczną obowiązywać amerykańskie sankcje gospodarcze.

  https://nafta.wnp.pl/amerykanie-chca-odciac-iran-od-sprzedazy-ropy,325901_1_0_0.html

 215. Sebastian said

  Ad. 210 . Ciekaw jestem Panie Robercie czy ma szanse konsolidacja czy jak zwykle cała para pójdzie w gwizdek.

 216. troll polonii said

  211
  Nie obrazaj sie.
  Chodzilo ci o muzulmanow.

  Nie o islamistow.
  Ja nie mam pojecia co pisze?
  A ty masz?
  Polska przyjela ponad 100 tysiecy ISLAMISTOW z Arabii Saudyjskiej, Kosowa i Czeczni.
  Pamietam jak Polacy wyli z zachwytu. Popierali najgorsze lajno z Kosowa.

  Nasi Tatarzy byli oburzeni islamistami.

 217. troll polonii said

  211
  Boydar

  Nigdy nie za pozno na nauki.

  Różnica między muzułmaninem a islamistą – tvp.info

  https://www.tvp.info/26179634/muzulmanin-to-nie-islamista-pierwszy-dba-o-wlasna-modlitwe-a-drugi-pilnuje-zeby-inni-sie-modlili

 218. Sebastian said

  Żałosna antyrosyjska szczujnia w TVP Sport.

  Jak wiadomo obserwatorom obecnie rozgrywających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej, w niedzielę 1 lipca reprezentacja gospodarzy tego turnieju, czyli Rosji, pokonała po dogrywce i rzutach karnych topową reprezentację Hiszpanii i awansowała do ćwierćfinału. Ów emocjonujący mecz prawdopodobnie przełożył się na jakąś większą falę sympatii do Rosji w polskim Internecie, która zaniepokoiła inżynierów społecznych zarządzających naszym nieszczęśliwym narodem, bo już następnego dnia rano, w cyklicznym programie „Studio Mundial” emitowanym przez TVP Sport, w którym omawiane są zawsze mecze rozegrane poprzedniego dnia na Mistrzostwach Świata, pojawił się ni z tego, ni z owego człowiek zupełnie niezwiązany z futbolem, czyli Adam Balcer ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, który na około pół godziny zdominował program, nadając jak zdarta płyta znaną propagandę popleczników NWO w stylu: w Rosji jest korupcja, w Rosji są łamane prawa człowieka, Rosja okupuje Krym itd.

  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/144458,syjon-reaguje-natychmiast

 219. troll polonii said

  211
  Boydar
  Doksztalcanie Boydara

  Grob sw. Jana Chrzciciela w meczecie Omajadow w Damaszku.

  Saint John the Baptist tomb in Umayyad Mosque, Damascus, Syria Stock Photo, Royalty Free Image: 64027718 – Alamy

  http://www.alamy.com/stock-photo-saint-john-the-baptist-tomb-in-umayyad-mosque-damascus-syria-64027718.html

 220. VAV said

 221. Voodoosch said

  Muzulmanow na swiecie jest okolo dwoch miliardow, wiec domyslam sie ze czesc z nich jest nie-pierdolnieta. Wrzucac kazdego do tego samego wora to tak jak mowic o chrzescijanach jako calosci – nonsens. Muzulmanin z Indonezji ma nie wiele wspolnego z tym z Arabii Saudyjskiej.
  W Londynie wystepuje ciekawy trend. Muzulmanka, ktora u siebie w domu, czyli np. w w/w Arabii Saudyjskiej ubiera sie w te wszystkie urki burki, dlugie suknie itp. Kiedy natomiast wjezdza do Londynu z kolezankami i wedruja do Harrodsa na zakupy to juz w mini i w pelnym make-upie. Sharia dotyczy ich tylko u nich w Panstwie. Poza granicami juz nie.
  Teraz druga strona medalu. Arabia Saudyjska jak wiadomo jest bogata i czesc jej mieszkancow rowniez ale juz na przyklad Pakistan bogaty nie jest i trend, ktory zamiescilem powyzej jest odwrotny. U siebie mlode dziewczyny w miastach biegaja w dzinsach i t-shirtach, a na emigracji od dolu do gory w szmatach, ot tak na pokaz jacy to one religijne.
  Podobnie z mezczyznami, ktorzy we wlasnym gronie popijaja alkohol (tylko pod dachem – bo wtedy Allah nie widzi), a juz na wielokulturowej imprezie nawet nie tkna.
  Polnocna Afryka to raczej niewyedukowane barachlo, a juz np. Iran odwrotnie.

 222. Lily said

  Wladza ustawodawcza po 2015 r.?.
  Szczesliwy bo posrod swoich,w samym srodku.

 223. Boydar said

  Jak ja piszę „nie p…” to nie p…

  Ja dokładnie wiem co było w zlinkowanym artykule i kto co powiedział a później napisał. To Troll jak zwyczajny troll liczy na to że czytelnik nie doczyta, nie zapamięta, pogubi się i na koniec zgłupieje; a racja będzie tego co głośniej krzyczy.

  Ja nic nie muszę krzyczeć, bo racja i tak jest moja, a właściwie swoja, a ja ją tylko podniosłem.

 224. Voodoosch said

  Muzulmanow na swiecie jest okolo dwoch miliardow, wiec domyslam sie ze czesc z nich jest nie-pier***nieta. Wrzucac kazdego do tego samego wora to tak jak mowic o chrzescijanach jako calosci – nonsens. Muzulmanin z Indonezji ma nie wiele wspolnego z tym z Arabii Saudyjskiej.
  W Londynie wystepuje ciekawy trend. Muzulmanka, ktora u siebie w domu, czyli np. w w/w Arabii Saudyjskiej ubiera sie w te wszystkie urki burki, dlugie suknie itp. Kiedy natomiast wjezdza do Londynu z kolezankami i wedruja do Harrodsa na zakupy to juz w mini i w pelnym make-upie. Sharia dotyczy ich tylko u nich w Panstwie. Poza granicami juz nie.
  Teraz druga strona medalu. Arabia Saudyjska jak wiadomo jest bogata i czesc jej mieszkancow rowniez ale juz na przyklad Pakistan bogaty nie jest i trend, ktory zamiescilem powyzej jest odwrotny. U siebie mlode dziewczyny w miastach biegaja w dzinsach i t-shirtach, a na emigracji od dolu do gory w szmatach, ot tak na pokaz jacy to one religijne.
  Podobnie z mezczyznami, ktorzy we wlasnym gronie popijaja alkohol (tylko pod dachem – bo wtedy Allah nie widzi), a juz na wielokulturowej imprezie nawet nie tkna.
  Polnocna Afryka to raczej niewyedukowane barachlo, a juz np. Iran odwrotnie.

 225. Voodoosch said

  Stylistycznie – zj**alem.

 226. lewarek.pl said

  Panie Gajowy, nie jest tak całkiem źle. Lud się garnie.
  http://prawy.pl/74310-warszawa-tlumy-na-promocji-najnowszej-ksiazki-stanislawa-michalkiewicza/

 227. lewarek.pl said

  Ci muzułmanie z Białostockiego są w porządku.
  Admin

  Podobno są już indoktrynowani przez przeszkolonych w Arabii Saudyjskiej swoich byłych liderów np. imama Miśkiewicza.

  ——-
  O żesz k…
  Admin

 228. troll polonii said

  223
  Voodoosch

  Arabia Saudyjska to wahabici – z islamem maja tylko tyle wspolnego, ze udaja muzulmanow, tak jak u nas cala masa zydow udaje katolikow.
  W Turcji jest tez duzo przebierancow zydowskich z Tessalonik. Nazywaja sie donmeh.
  Arabowie, Iranczycy, Syryjczycy, Afganowie, Malezja , Kazachstan, Indonezja itp. to islam. Dziela sie glownie na dwie grupy, ktore zydzi i jankesy probuja sklocic: sunitow i szyitow.
  Ktos kto nigdy nie byl na Bliskim Wschodzie – nie ma zielonego pojecia, ale ma opinie!!!
  Polacy bardzo czesto jezdza do muzulmanow na wakacje i sobie chwala. W Hurgadzie, w Egipcie, na Bali, Tunezji, Turcji, itp.
  Dawniej Polacy jezdzili do Bosni i do Sarajewa. W Jugosalwii nigdy nie bylo problemow religijnych.
  Polacy pracowali i w Libii i w Iraku i w Syrii. W Katarze i Dubaju. Duzo Polakow mieszka w Dubaju.

  Nagle, po 9/11 zydzi kazali nam nienawidziec islam.
  Na ogol ludzie nie oczytani nie wiedza, ze w Anglii jest pelno Arabow i pelno Pakistanczykow i jakos nie ma problemow religijnych. A przeciez Arabowie powykupywali cale wyspy! W Polsce jest pelno ludzi z Indii przeciez tam nawet po oderwaniu Pakistanu, mieszkaja miliony muzulmanow. My nawet nie wiemy, w co kto wierzy
  Jak mozna nie wiedziec, ze szaria jest w kazdym demokratycznym kraju?.

  W Niemczech Turcy mieszkaja od lat. Cale miliony. I dopiero teraz sie zmienili???

  Szaria – to nie prawo religijne!!!!!! To zasady zycia w spoleczenstwie.
  Nie ma rady na zydowska propagande. Oni maja duzo pieniedzy na oglupianie nieoczytanych.
  Polacy nawet nie zauwazyli, ze na Bali, w Hurgadzie, Tunezji, jest szariat?
  W kazdej niemal konstytucji mamy szariat.

  Takich durakow jak teraz, to w PRL-u nigdy nie bylo!!
  Tzw. radykalizm islamski wprowadzaja Amerykanie do kazdego kraju, w ktorym wynajmuja chlopow do mordowania ludzi. Przed najazdem na Afganistan zadna kobieta nie nosila burki. Ani w Libii ani w Iraku.
  Arabia Saudyjska jest sztucznym panstwem stworzonym z Hadzi, przez wywiad brytyjski w 1920 roku. Chodzi o kotrolowanie pol naftowych A ta dynastia Saudich – to tez nie Araby!
  Islamista to przewaznie najemnik. Z wywiadow wyszlo, ze 70 % islamistow nie slyszalo o Koranie. To sa najemnicy, ktorych sie rekrutuje rzekomo do walki z Amerykanami.
  Glupich nie sieja.
  Tymczasem tak sie sklada, ze gdy chodzi o polskie spoleczenstwo – im kto mniej umie, tym bardziej jest agresywny, ordynarny i zaczepny.

  W Moskwie kazdego roku muzulmanie obchodza ramadan. Miliony ich wychodzi na ulice i blokuje ruch uliczny. I jakos nikomu to nie przeszkadza. W Rosji jest kilka republik muzulmanskich. To nie tylko Czecznia i Tatarstan. Normalni muzulmanie.

  Ale sto tysiecy zydowskich najemnikow z Kosowa – Polska bardzo chetnie przyjela.

  Muslims Celebrate End of Ramadan in Moscow – YouTube
  Muzulmanie obchodza zakonczenie ramadanu w Moskwie:

  Tacy, co maja wielkie zaufanie do Ruskich powinni sie i temu przygladnac:

  Ramadan w Moskwie. Zdjecia z drona:
  Russia: Drone captures massive Eid al-Fitr celebrations in Moscow – YouTube

 229. Marucha said

  Re 228:

  Przeciętnego Europejczyka mało obchodzą wszelkie różnice między wahabitami, sunnitam, szyitami itp.

  Przeciętny Europejczyk widzi inwazję obcych, wzrost przestępczości, wandalizmu, widzi ich arogancję i bezczelność, widzi koszty społeczne, które nigdy nie zaowocują asymilacją. Widzi ohydne brody i równie ohydne szmaty na ulicach. Widzi wreszcie, ile musi na nich płacić ze swych ciężko zapracowanych pieniędzy.

  I widzi, że nie pochodzą oni z Grenlandii ani ze Słowacji.

  Przeciętny Europejczyk nie ma nic przeciwko tym ludziom, gdy są u siebie, w swoich krajach. Dlatego jeździ do Egiptu i do Turcji. U nich nie robi chlewu i nie chce, aby oni robili chlew u niego.

  Pisze Pan, że po 9/11 Żydzi kazali nam nienawidzieć islam?
  Pierwsze słyszę
  Mainstreamowe media i politycy, a nawet sam p.o. papieża, wręcz zachęcają do ich przyjmowania, goszczenia, płodzenia z nimi dzieci. Nawet usiłują ich wciskać na siłę! Szantażują nas chrześcijańską miłością!
  Co więcej, Żydzi finansują ich eskapady do Europy, drukują im książeczki instruktażowe etc,

 230. Voodoosch said

  Ad. 228.

  Na chlopski rozum: Kto najbardziej na swiecie nienawidzi muzulmanow (jaki narod) i komu najbardziej na swiecie zalezy, zeby WSZYSCY ich nienawidzili?
  Kto finansuje ten zalew imigrantow z Afryki? Kto naglasnia (organizuje) jakies „ZAMACHY TERRORYSTYCZNIE” w Zachodniej Europie? Zamch terrorystyczny podczas ktorego zginelo 5 osob… (Westminster Bridge). K***a to chyba Irlandczykow nie widzieli w latach osiemdziesiatych (i nikt nie powiedzial Irlandczycy wypie***alac).
  Widzialem gdzies w necie wywiad z jakims Irakijczykiem, siedzacym u siebie w kraju i mowiacym, ze ta Europa przyjmuje najwiekszy syf jaki mozna znalezc na Bliskim Wschodzie. Sami bandyci i zdegenerowani ludzie tam jada. Potem mamy obraz muzulmanina jako troglodyty belkoczacego po swojemu jakies wymyslone religijne formulki. Do tego szczypta faktow o gwaltach (jak g***o wpuscili to co sie dziwic ze sa gwalty i rozboje), zeby prawilne pseudo-portale rozbuchaly to na portalach spolecznosciowych i mamy plan wykonany.
  A w tym samym czasie ONI dzialaja.

 231. Voodoosch said

  Panie kierowniku bo mainstreamowe media i politycy sa zmanipulowani i tez wykonuja plan (niektorzy pewnie w niewiedzy). Europa ma byc niespokojnym i niebezpiecznym miejscem. Wszyscy tu maja sie zrec ze soba. Na takim „stole” sie dobre interesy robi i latwo przekonuje lud na swoje.

 232. Boydar said

  PRZYJRZEĆ murwa kać !!!; nie „przyglądnąć”. Przyglądnąć” to niedouczone trolle po wumlu udające Polaków mówią. A jak się już „przyglądną” to zaraz potem mówią „faaaajne”.

Sorry, the comment form is closed at this time.