Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Rząd kupował reklamy w TV Trwam. Nie dowiemy się jednak ile wydał pieniędzy, bo to „tajemnica przedsiębiorstwa” (sic!)

Posted by Marucha w dniu 2018-07-02 (Poniedziałek)

Gdy PiS był partią opozycją, to jedną z politycznych narracji, które miały uderzyć w rządzącą wówczas Platformę, był zarzut finansowego wspierania tylko „swoich” mediów. Politykom PiS nie podobało się to, że reklamy spółek Skarbu Państwa oraz komunikaty i ogłoszenia ministerstw były publikowane tylko w sprzyjających rządowi mediach.

Dzisiaj, nie dość że partia Jarosława Kaczyńskiego robi dokładnie to samo co robiła ekipa Donalda Tuska, to jeszcze dodatkowo ukrywa informacje o poszczególnych wydatkach z publicznej kasy, twierdząc że to „tajemnica przedsiębiorstwa” (!).

Przypomnijmy – w grudniu 2013 roku założony przez posłów PiS parlamentarny zespół ds. obrony wolności słowa ogłosił raport pt.: „Wydatki KPRM i ministerstw na ogłoszenia i komunikaty w środkach masowego przekazu w latach 2008-2012„. Powstał na podstawie danych o wydatkach na reklamy nadesłanych przez ministerstwa.

Posłowie opozycyjnej wówczas partii wyliczyli, że w ciągu pięciu lat rządowe resorty wydały na reklamę ponad 124 mln zł. Co istotne – większość z tych pieniędzy zgarniały media, które w powszechnym odczuciu uchodziły za sprzyjające rządowi Donalda Tuska, a nie przychylne partii Jarosława Kaczyńskiego.

W 2013 roku PiS krytykował PO za „niesprawiedliwe traktowanie mediów” i dotowanie reklamami/ogłoszeniami tylko tych, które są przychylne rządowi.

Co się jednak stało, gdy PiS doszedł do władzy? Wystarczy spojrzeć na tygodniki „Sieci” i „Gazetę Polską”. Począwszy od 2016 roku zaroiło się tam od reklam spółek Skarbu Państwa kontrolowanych przez rząd.

No cóż. Po raz kolejny udowodnione zostało, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Patrząc przez ten pryzmat nie powinno nas szokować to, że PiS robi to samo, co robiła PO.

Problem leży gdzie indziej. Otóż obecna ekipa rządowa czasem nie kwapi się do ujawnienia kwot publicznych pieniędzy (a więc nas wszystkich), jakie przekazuje poszczególnym mediom. Tak było np. w przypadku spotów MON emitowanych w TV Trwam.

Przypomnijmy – w 2016 roku Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) podpisało z Fundacją Lux Veritatis umowę na zakup czasu antenowego w Telewizji Trwam. Umowa dotyczyła emisji spotu informacyjnego promującego Szczyt NATO, jaki odbył się w lipcu 2016 roku w Warszawie.

Zgodnie z informacjami MON: „Potrzeba emisji spotu wynikała z dążenia do zaprezentowania jak najszerszemu gronu odbiorców celów i spodziewanych efektów Szczytu NATO, który był jednym z najważniejszych przedsięwzięć międzynarodowych kiedykolwiek organizowanych w Polsce”.

Wszystko pięknie, cacy. Kogoś jednak może interesować to, ile naszych pieniędzy poszło na emisję wspomnianych spotów. Tym bardziej, że nie wszystkich może przekonywać zapewnienie ze strony MON, iż TV Trwam gwarantuje dostęp do „najszerszego grona odbiorców”.

I tutaj natrafiamy na poważną przeszkodę. Okazuje się bowiem, że zdaniem MON szczegóły dotyczące umowy z fundacją Lux Veritatis posiadają „określoną wartość gospodarczą” i w związku z tym „stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, tj. informację chronioną przede wszystkim przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji” (sic!).

Niestety, ale czytając powyższe słowa MON po raz pierwszy nie mogłem powstrzymać się od śmiechu.

Od kiedy to wydatki publiczne (a za takie bez wątpienia uchodzą wydatki ministerialne na wszelkiego rodzaju promocję), które stanowią określoną wartość gospodarczą są „tajemnicą przedsiębiorstwa”?! Czy nie jest przypadkiem tak, że MON nie chce ujawnić ile pieniędzy przelało na konta fundacji Lux Veritatis, bo okaże się, że kwota ta będzie nieadekwatna do celu, jakim było przedstawienie materiałów „najszerszemu gronu odbiorców”? Czy rzeczywiście obecna ekipa rządowa musi pod względem ograniczania jawności bić na głowę ekipę Tuska?!

http://niewygodne.info.pl

Komentarze 32 to “Rząd kupował reklamy w TV Trwam. Nie dowiemy się jednak ile wydał pieniędzy, bo to „tajemnica przedsiębiorstwa” (sic!)”

 1. Zbyszko said

  „Tajemnica przedsiębiorstwa” – swego czasu siostry Bejda/Wojda zamieściły kiedyś dokumenty które wskazywały że wszystkie urzędy państwowe są firmami prywatnymi zarejestrowanymi w Waszyngtonie a ich zwierzchnicy prezesami tych firm.
  Tutaj jest ich kolejne wezwanie skierowane do sędziów, komorników itd by nie służyli okupantowi:
  https://wojdabejda.wordpress.com/2018/05/04/sedziowie-komornicy-zostaliscie-uwolnieni-dzialajcie-w-interesie-suwerena-przestancie-sluzyc-prywatnym-nielegalnym-firmom-okupanta/

 2. RomanK said

  Najwiekszy i najlepszy business to prywatny business tylko na rzadowych zamowieniach!
  Mielionowe fundusze wyborcze ..ida na reklamy spoty, jakie sprzedaja ….media…. bez mediow nei ma elekcji…obojetnbie w jakim systemie!
  jenomandatowe ..proporcjonalene…ciche gloscne …bez mediow nei da sie narzucic delegacji do sprawowania wladzy…publicznego przyzwolenia, ktore nichby virtualne ..ale musi byc:-))))))
  Demokracja obecnych czasow to Kasa zainwestowana w Media, Ktora Media pomnazaja przez udzial w propagowaniu chojniejszej …..wladzy:-))))

 3. Stanley said

  nie do końca się trzeba z tym zgodzić, bo co innego jest W Sieci, a co innego GW, która szkaluje Polske i Polaków od lat. Dotowanie tego gniota przez Tuskoli miało zupełnie inny wymiar „gatunkowy”. Jak się TO weźmie pod uwagę, to wtedy dopiero można dokopać PISowi .

 4. Boydar said

  Gdzie obecnie są pieniądze zapłacone Michnikowi a gdzie te co dostał wuj muchomor ? Konkrety proszę.

  Już tu byli tacy, co zamiast Sportów chcieli palić Komitety.

 5. NICK said

  Proste.
  Przedsiębiorstwo.
  Holo.
  Muchomorek.
  Rzydzyk!
  Tak od dzisiaj pisać proszę.

 6. Kadzidło said

  nowa telewizja w Polsce Eternal Word Television Network (EWTN) konkurencja dla protestancko katolickiej tv trwam

  EWTN Polska ruszy 19 października
  dodano: 2018-06-21 18:12 | aktualizacja: 2018-06-21 23:25
  autor: Jacek Grzeszczak | źródło: EWTN/forum.satkurier.pl (jarek999)

  EWTN Polska Logo z FB Potwierdzają się zapowiedzi z marca br. dotyczące startu w Polsce nowego kanału religijnego EWTN Polska. Ruszyła strona domowa kanału, konta na portalach społecznościowych i opublikowano komunikat wskazujący datę startu na 19 października 2018.

  EWTN Polska Logo z biuletynu

  Otwarcie EWTN Polska nastąpi już 19 października 2018 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Uroczystej inauguracji dokona Michael Warsaw Michał Warszawski? oby nie z tych warszawskich – Prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy Eternal Word Television Network (EWTN), największej na świecie religijnej sieci medialnej z siedzibą w Irondale w stanie Alabama, USA.

  Michael Warsaw urodził się w Springfield w stanie Massachusetts. Ukończył studia licencjackie z zakresu religii i edukacji religijnej na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie, gdzie ukończył także studia magisterskie z zakresu liturgii.

  Michael Warsaw dołączył do EWTN w 1991 roku i zajmował wysokie stanowiska kierownicze w obszarach produkcji telewizyjnej, operacji satelitarnych i usług technicznych. Został prezesem EWTN w 2000 r. i objął stanowisko dyrektora naczelnego w 2009 r., a od 2013 roku został mianowany przewodniczącym zarządu EWTN. W tym charakterze nadzoruje strategiczny kierunek i misję Sieci na całym świecie.

  W kwietniu 2017 r. Papież Franciszek mianował Michaela Warsaw konsultorem Watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji. W tej roli służy on jako doradca Stolicy Apostolskiej w zakresie strategii komunikacyjnej dla Kościoła Katolickiego.

  Michael Warsaw dzieli swój czas między Birmingham w Alabamie i Waszyngtonem, gdzie jego żona, dr Jacqueline Leary-Warsaw, służy jako dziekan Wyższej Szkoły Muzyki, Dramatu i Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Ameryki. Mają dwoje dzieci – syna, Michaela Warsaw Jr. i córkę Angelicę Elizabeth Warsaw.

  Dyrektorem generalnym polskiego oddziału EWTN został ksiądz Piotr Wiśniowski. W biuletynie EWTN Polska nr. 1 z czerwca, z którym w całości można zapoznać się w tym miejscu, opublikowano wywiad z duchownym, przeprowadzony przez Ewę Przyjazną z Fundacji Vide et Crede im św. Jana Pawła II, poniżej zamieszczamy fragment i odsyłamy po całość do biuletynu.

  Czy telewizja EWTN jest już dostępna w naszym kraju?

  Ks. Piotr Wiśniowski:
  Telewizja EWTN jest dostępna w Polsce, zarówno w przestrzeni internetowej, jak i z satelity. Oczywiście w języku angielskim. Jednakże misją Telewizji Wiekuistego Słowa jest globalna ewangelizacja, dlatego od pewnego czasu powstają jej oddziały w różnych językach: hiszpańskim, niemieckim, węgierskim, chorwackim, słowackim, czeskim, ukraińskim, szwedzkim… Od tego roku, z pomocą Bożą, do tej rodziny dołączy także język polski.

  Z czyjej inicjatywy powstaje ta telewizja w Polsce?

  Ks. Piotr Wiśniowski:
  Nie potrafię wskazać głównego inicjatora tego pomysłu, ale z wiarą przyznaję, że bez Ducha Świętego byłoby to niemożliwe. Kluczowym wydarzeniem w powstaniu EWTN Polska była wizyta przedstawicieli Fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II, na czele z bpem Andrzejem Siemieniewskim, w głównej siedzibie EWTN w Irondale w Alabamie jesienią 2017 roku. Od niej właśnie wszystko się zaczęło.

  Czy ta telewizja jest skierowana tylko do katolików? Jaka będzie jej oferta programowa?

  Ks. Piotr Wiśniowski:
  Chociaż EWTN określa siebie jako Global Catholic Network, to jednak odbiorcami jej przekazu nie są tylko wierni Kościoła Katolickiego. Katolikos (z greckiego) oznacza otwarty, powszechny, czyli dla wszystkich – i taki jest Kościół, a co za tym idzie – EWTN.

  Na początku funkcjonowania EWTN Polska bardzo dużo programów i filmów będzie zaczerpniętych z oryginalnej ramówki amerykańskiej. Oczywiście przetłumaczonych na język polski. Program EWTN skonstruowany jest w taki sposób, aby przede wszystkim pobudzać do zadawania pytań i na nie odpowiadać. Pytań o Boga, o życie teraz i potem, pytań o człowieka i jego przeznaczenie, pytań o Kościół i drogę do niego i bez niego, pytań, które każdy nosi w sercu, ale nie wie jak i komu je zadać. Mam też ogromną nadzieję, że budując własne studio EWTN Polska, sami będziemy niedługo produkować większość programów i filmów – chociaż na pewno pozostaniemy w stałej współpracy z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi, ubogacając się nawzajem.

  http://www.ewtn.pl/2018/06/13/biuletyn-nr-1-juz-do-pobrania/
  Na razie nie pada informacja co do sposobu odbioru kanału, nie wiadomo czy pojawi się w przekazie satelitarnym, czy też kanał trafi do sieci i docelowo także zasili oferty operatorów kablowych i IPTV na terenie kraju.
  http://satkurier.pl/news/171768/ewtn-polska-ruszy-19-pazdziernika.html

 7. RomanK said

  EWTN nadajca program radiowy z Denton TX..odbierana i slyschana jest przez praktycznie wszystkich Chrzescijan wszelakich denominacji. Potwioerdzaja to telefony do prowadzacych programy apologetyyczne ksiezy I laickich apologetow..I rozmowy z ludzmi. Amerykanie sluchaja radia w swoich samochodzach a spedzaja w nich duzo czasu… oczywiscie przeprowadzja tez non stop zbiorki funduszy …z ogromnym zdziwieniem =stwierdzilem fakt ze prawie polowa tych dobrowolnych od sreca darowizm niewielkich ale bardzo licznych pochodzi od nie katolikow sluchaczy Radia…..fenomen???czy moze wlasciwa misja ????
  Szczesc Boze!

 8. Boydar said

  I pierwszy artykuł (o tematyce krajowej) na oficjalnej stronie ewtn – https://ekai.pl/kielce-instytucje-i-stowarzyszenia-zaangazowane-w-obchody-72-rocznicy-pogromu-zydow/

  A tu obie Krysie –

 9. Boydar said

  Panie Romanie, ja już trzydzieści osiem lat w Lublinie żyję, dłużej jak Pan w Dallas; ja już ich wszystkie odmiany zdążyłem zapoznać.

 10. NICK said

  Roman się odkrył po raz kolejny. (7).

  Uważnie czytać.

  Znaczy należy do bergolniętych.
  Co najwyżej.

  „psi k’hooy”.

 11. Boydar said

  Nie, to tylko atawizm, trzeba zrozumieć.

 12. AlexSailor said

  „Rząd kupował reklamy w TV Trwam.”
  – I bardzo dobrze.

  ” Nie dowiemy się jednak ile wydał pieniędzy, bo to „tajemnica przedsiębiorstwa””
  – Co jest nie dość, że kłamstwem i syństwem, to jeszcze (łagodnie mówiąc) przekroczeniem prawa.

 13. zbigniewc said

  NICK to wyjątkowo upierdliwy typ.

 14. hucpa said

  Radio Maryja i TV Trwam, co by nie pleść, na polskiej scenie żydowskiej- pomalowanych folksdojczów, to zbawienie na tle reszty poppierduszek żydowskich. Manna z Nieba dla zgłodniałych pokarmu Bożego. Rydzyk nie gupi chłop i z żyda wyciśnie resztę zgnilizny. Przynajmniej jest opowiedziany po jednej stronie mimo, że dzisiaj dwóm panom służyć, to standart i norma.

 15. jjj said

  Piękny myk, by uczynic zludnymi postanowienia ustawy o informacji publicznej, przy uzyciuciu ustawy o tajemnicy prawnie chronionej, czy jak tam sie ona nazywa.
  A co do samej tresci wyplywajacej z informacji…. Wciąz, choc sentyment do PiS pojawil sie i minal w moim przypadku w 2005-2006, w formie duzo slabszej pojawil się na chwilę w 2015, zniknąl zaraz bezpowrotnie, nie potrafię potępić jednoznacznie opisanej sytuacji
  Wiadomo, okolice PiS to bezkrytyczne wspieranie Żydów, szczegolnie w wydaniu „prawicowym”, USraela, mydlenie oczu udawnym patriotyzmem. Takze „wspieranie walki z antysemizmem”, co juz przeszlo – rzeklbym- na pozycje tępienia patritycznych Polakow. Koń (tv i propaganda w ich wydaniu) jaki jest kazdy widzi
  . No, ale przynajmniej -mając to co wyzej w świadomości – pojawia sie ten patriotyzm, chocby pseudo i chocby udawany. Pojawia sie krytyka „ukochanej unii” i „aparatu sądowego”, chocby nie taka jaka by sie nam/mi podobala. W latach 2005-2007, o ile pamiętam i o ile mam wiedzę, Pis próbowal być „w porzadku”, nie robil duzych skoków i staral sie przypodobac „duzym mediom”. Skutek byk taki: w tv panstwowej … atakowano okolice rządowe, a gazetki/media „prawicowo-propisowskie” ( mówie o 2005-2007) narzekaly, ze nawet nie są zapraszane na konferencje prasowe. Z mediow lał sie wtedy jeden ryk: antypisowski, ale takze i calkowicie antypolski-prounijny.
  Dzis po skoku na media wygląda to ciut inaczej. Moge nie znosic PiS bardziej niz PO, za te pozory patriotyzmu sprawiajace, ze poklady hipokryzji są większe niz u „szczerze proeuropejskiej PO”, ale sadze, ze do „oglupianych odbiorcow tv i mediów”, dojdzie ciut więcej, niz gdyby byla wszędzie wylacznie narracja a la tvn.
  Zapewne tv „publiczna” ma moze podlejsze zadanie niz tvn:serwowanie narracji filożskiej pod plaszczykiem patriotyzmu, ów plaszczyk ulatwi schowanie przekazu, ze wobec Źydow jedynie dopuszczalny serwilizm i to lizusowski. Tvn nie ma tego plaszczyka, wiec nie dociera do tych, ktorzy uważają sie za patriotów .
  Tak, „media propisowskie”, moze i są podlejsze od „proeuropejskich”. Ale i tak wole tą odmienna propagandę (choc nie ogladam), wiecej mimo wszystko dojdzie ludzi, niz czysty przekaza gazwybowo-tvnowy.
  Tak to wszystko, z pewną dozą niesmialosci ;), osmielam sie dostrzegac😉

 16. lopek said

  W kraju podbitym – zwłaszcza podbitym przez dzieci Szatana nic istotnego nie dzieje się bez zgody owych dzieci. Słowem – kanalizuje się, wszystkich – a jak wszystkich to i moherowe berety nie mogą być zostawione na samopas – na tej szatańskiej, globalnej budowie Piekła na Ziemi.

 17. Łacinnik uliczny said

  To tak jak Bubel śpiewa: „Kurwa kurwie łba nie urwie bo jak urwie to po kurwie”.

 18. Zerohero said

  @3, Stanley

  Wiedziałem! Wiedziałem, k..wa, że w tym kraju znajdą się obrońcy złodziei z PIS twierdzący, że kradzież w wykonaniu Rydzola nie jest prawdziwą kradzieżą, bo kasa idzie na zbożny cel.
  A ja uważam, że rebe Rydzyk jest gorszy od Michnika, bo urabia obecnie tych których nie dał rady urobić Michnik. I co Pan na to?

  Z rydzykowym pozdrowieniem,
  śmierć wrogom Izraela!

  ———–
  Nie inaczej. Rydzyk nie dość, że zatruwa dusze Polaków, to jeszcze propaguje antykosciół bergoliański.
  Admin

 19. Boydar said

  A jak Pan Gajowy te dwie sprawy odróżnia ? 🙂

  ———-
  Sformułowałem się niejasno.
  Chodzi mi o POLITYCZNE mieszanie we łbach oraz TEOLOGICZNE brednie.
  Wiele razy przekonałem się, że ojcowie z Radia nie mają podstawowej wiedzy.
  Admin

 20. Boydar said

  Podstawową to mają; albo mówisz jak muchomor każe albo weg i wilczy bilet. A ryba się od głowy psuje.

  Dalej jestem za inwestowaniem w infrastrukturę. Któregoś pięknego poranka wstanie jakiś Żukow i powie, co wszyscy wiedzą – „tam nie ma Rosjan …”.

 21. Sebastian said

  chyba jednak nie wiedzą

 22. jjj said

  Piękny myk, by uczynic zludnymi postanowienia ustawy o informacji publicznej, przy uzyciuciu ustawy o tajemnicy prawnie chronionej, czy jak tam sie ona nazywa.
  A co do samej tresci wyplywajacej z informacji…. Wciąz, choc sentyment do PiS pojawil sie i minal w moim przypadku w 2005-2006, w formie duzo slabszej pojawil się na chwilę w 2015, zniknąl zaraz bezpowrotnie, nie potrafię potępić jednoznacznie opisanej sytuacji
  Wiadomo, okolice PiS to bezkrytyczne wspieranie Żydów, szczegolnie w wydaniu „prawicowym”, USraela, mydlenie oczu udawnym patriotyzmem. Takze „wspieranie walki z antysemizmem”, co juz przeszlo – rzeklbym- na pozycje tępienia patritycznych Polakow. Koń (tv i propaganda w ich wydaniu) jaki jest kazdy widzi
  . No, ale przynajmniej -mając to co wyzej w świadomości – pojawia sie ten patriotyzm, chocby pseudo i chocby udawany. Pojawia sie krytyka „ukochanej unii” i „aparatu sądowego”, chocby nie taka jaka by sie nam/mi podobala. W latach 2005-2007, o ile pamiętam i o ile mam wiedzę, Pis próbowal być „w porzadku”, nie robil duzych skoków i staral sie przypodobac „duzym mediom”. Skutek byk taki: w tv panstwowej … atakowano okolice rządowe, a gazetki/media „prawicowo-propisowskie” ( mówie o 2005-2007) narzekaly, ze nawet nie są zapraszane na konferencje prasowe. Z mediow lał sie wtedy jeden ryk: antypisowski, ale takze i calkowicie antypolski-prounijny.
  Dzis po skoku na media wygląda to ciut inaczej. Moge nie znosic PiS bardziej niz PO, za te pozory patriotyzmu sprawiajace, ze poklady hipokryzji są większe niz u „szczerze proeuropejskiej PO”, ale sadze, ze do „oglupianych odbiorcow tv i mediów”, dojdzie ciut więcej, niz gdyby byla wszędzie wylacznie narracja a la tvn.
  Zapewne tv „publiczna” ma moze podlejsze zadanie niz tvn:serwowanie narracji filożskiej pod plaszczykiem patriotyzmu, ów plaszczyk ulatwi schowanie przekazu, ze wobec Źydow jedynie dopuszczalny serwilizm i to lizusowski. Tvn nie ma tego plaszczyka, wiec nie dociera do tych, ktorzy uważają sie za patriotów .
  Tak, „media propisowskie”, moze i są podlejsze od „proeuropejskich”. Ale i tak wole tą odmienna propagandę (choc nie ogladam), wiecej mimo wszystko dojdzie ludzi, niz czysty przekaza gazwybowo-tvnowy.
  Tak to wszystko, z pewną dozą niesmialosci ;), osmielam sie dostrzegac

 23. RomanK said

  38 lat w tym samym miejscu…Lublin….I nic…zadnego cuda????? Mialy byc , a nie bylo????
  Nie pan jeden….Tak juz sie raz zdarzylo///
  Mesjasz????? jaki Mesjasz??????? co wy ludzie opowiadacie…ja tam mieszkam cale zycie I o niczym takim nie slyszalem….
  Slowio daje ,,,ja szewc Szlomo Lubl inski…przysiegam na krzyz z palca…..niczego takiego nie bylo:-))))))
  Napisano bowiem …mieli oczy a nie widzieli…mieli uszy…a podsluchiwali……
  CUda .,..cuda ludzie!!!! Slepi podgladaja, glusi podsluchuja . chromym odebrano bilety miesieczne…..I oblozono VAtem laski….:-)))
  Halllelujah!!!!!!

 24. Boydar said

  Tak mniej więcej, jak Pan napisał 🙂

 25. Boydar said

  A co do (23) … z czasem im przejdzie, i słonia sobie pokażą; już są na pustyni. Trzeba było wcześniej, bez palców.

  To Bóg jest miłosierny, nie ja, ja jestem pamiętliwy, i mam obowiązek myśleć o własnych dzieciach.

 26. Waldek.Kecki said

  Wszelkie spoty reklamowe i informacyjne są publikowane w różnych telewizjach i na tym to polega, by jak największa liczba osób mogła je obejrzeć – więc nie widzę w tym nic dziwnego !!!

 27. Marian said

  a nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Kolejny pretekst do wywołania fali krytyki

 28. Adrem said

  To Polski nie-rząd jest przedsiębiorstwem komercyjnym ?
  Ucieszne…
  Ale właściwie to zawsze tak podejrzewałem.

 29. Magda said

  Każdy może się reklamować gdzie chce, nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

  ——-
  To nie o to chodzi, gdzie się reklamuje (choć też nie zawsze jest to wszystko jedno) – ale o utajnienie kwot pieniężnych.
  Admin

 30. Waldek.Kecki said

  Wszystko ok, jest przejrzystość, ale niech ci posłowie z PO co to wywlekają pokażą że nie mają mentalności Kalego i pokażą też ile pieniędzy za rządów PO-PSL szło do Gazety Wyborczej i TVN-u !!!

 31. jjj said

  „Od kiedy to wydatki publiczne (a za takie bez wątpienia uchodzą wydatki ministerialne na wszelkiego rodzaju promocję), które stanowią określoną wartość gospodarczą są „tajemnicą przedsiębiorstwa”?! ”

  Odnoszę wrazenie -moze błędne- źe autor powyzszego artykulu nie zrozumial wyjaśnień mon (i chyba nie tylko on)
  . Abstrahując od tego ze są one pokrętne i wywijące sie od udzielenia informacji publicznej, to jakąś treść posiadają i w jakiejs intencji (rzeklbym: niedobrej, ale cos mającej „wskazac” maluczkim) byly napisane.

  Odpowiedź Mon nie sugeruje, źe wydatek budżetowy ministerstwa obrony w postaci zaplacenia za reklamę, jest tajemnicą przedsiębiorstwa.
  Odpowiedz Mon sugeruje, że przychód jaki uzyskala TV Trwam (via Lux veritas), a więc przedsiębiorstwo prowadzące dzialalność gospodarczą, z tytulu tych reklam, jest tajemnicą przedsiebiorstwa.

  Jest to moim zdaniem -superpokrętne tlumaczenie, bo „reklamy działań rządu” i umowy zawierane miedzy budżetem panstwa a telewizją, to nie jest zwykla dzialalnosc gospodarcza, nie jest to dzialanie na „rynku konkurencyjnym” (nawet teoretycznie, nie ma na to szans)

 32. jjj said

  I co nie przeszlo o tym, ze ktos zle zrozumial pismo mon.
  Tj. oni -moim zdaniem- „wytlumaczyli” odwracając kota ogonem i ukrywajac wbrew prawu informacje publiczną, natomiast co innego niz tu odczytal Autor artykulu (a przynajmniej tak rozumjem jego wpis).

  Mon nie napisal, ze wydatki budzetowe na reklamę to tajemnica przedsiębiorstwa.
  Mon napisal, ze pieniądze jakie uzyskal za reklamę Tv Trwam, to tajemnica tego wlascnie przedsiębiorstwa czy przedsiebiorstwa prowadzacego tę tv

Sorry, the comment form is closed at this time.