Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dlaczego Kijów utracił Krym?

Posted by Marucha w dniu 2018-07-03 (Wtorek)

Ukraina mogłaby uniknąć utraty Krymu i konfliktu na Donbasie, jeśli byłaby państwem o statusie neutralnym – powiedział szef partii „Osnowa” Andriej Nikołajenko na antenie kanału NewsOne.

Polityk przypomniał, że jeszcze przed rozpadem Związku Radzieckiego w 1990 roku Rada Najwyższa Ukraińskiej SRR przyjęła deklarację neutralności. Jak mówi Nikołajenko, większość Ukraińców także poparła ten dokument.

„Dziewięćdziesiąt cztery procent Ukraińców zagłosowało za przyjęciem danej deklaracji, potwierdzając neutralny status naszego państwa. Jeśli poprzedni prezydenci nie szarpaliby nas między Moskwą i Waszyngtonem, a robili to, co postanowił naród ukraiński w 1990 roku, przed uzyskaniem niezależności, nie mielibyśmy dziś problemów z Krymem i wojny na Donbasie” — powiedział ukraiński polityk.

https://pl.sputniknews.com

Wydaje nam się, że powodem odpadnięcia Krymu od Ukrainy (a także faktycznego zerwania z Ukrainą przez Donbas i Ługańsk) było nie tylko pogwałcenie „zasady neutralności.”
Przyczyny takie, jak bezczelny banderyzm, palenie żywcem ludzi albo zakazywanie im używania ojczystego języka rosyjskiego, były chyba ważniejsze.
Admin

Komentarze 43 to “Dlaczego Kijów utracił Krym?”

 1. Voodoosch said

  Nie mozna utracic czegos, czego nigdy sie nie posiadalo.

 2. lopek said

  „Ukraina mogłaby uniknąć utraty Krymu i konfliktu na Donbasie, jeśli byłaby państwem o statusie neutralnym”
  Koniec cytatu.
  Ten Andriej Nikołajenko albo jest głupi albo uważa za takich – wszystkich innych. Przecież tu chodzi o skłócanie Słowian przez dzieci Szatana i po to oderwano Ukrainę od Rosji – i po to zainstalowano banderland także na odwiecznych, polskich ziemiach – i po to podjudza się na Rosję.

 3. Voodoosch said

  Ad.2 Lopek
  Sklocanie wystepuje w kazdym „rozwinietym” kraju. W Anglii skloca sie Anglikow z imigrantami, muzulmanow z chrzescijanami, bialych z czarnymi, pracujacych z beneficjentami. Na tym polega kontrola spoleczenstwa. Ludzie zajeci sie sa sprawami, ktore z punktu widzenia rzadzacych sa blache. Co kogo obchodzi ze jakis Hindus zostanie poturbowany? Nawet lepiej. Mozna wtedy wiecej kamer zalozyc lub wiecej kontroli nad internetem. „Zamach” jakiegos muzulmanina na moscie przy parlamencie? Pfff rewelacja dla rzadzacych. Wincej anty-terrorystycznych regulacji. Tak wiec nie jestesmy sami w tym skloceniu, my Slowianie.

 4. Bo na Krym przyjechali na wakacje ubrani na zielono uprzejmi ludzie. 🙂

 5. Boydar said

  Powody wymienione przez Pana Gajowego są istotne ale to ostatnie krople przepełniające beczkę, mam na względzie motywację ludności. Powodem zasadniczym i ponad podziałami była perspektywa totalnej czarnej dupy w której mieli wylądować po przejęciu Krymu przez US Army. Bez względu na to czy miało to się szansę ziścić czy nie. Nawet źwierzę ma instynkt samozachowawczy a w obliczu nieuchronnej eksterminacji staje murem przeciw oprawcy.

  ——-
  Nie wiem, czy Krymianie lub ludność Donbasu miała na względzie perspektywę przejęcia tych terenów przez US Army. To była chyba wiedza im niedostępna, albo trudno dostępna.
  Admin

 6. emeryt said

  Do tematu :

  https://tomaszmajewskishow.wordpress.com/2014/10/23/dlaczego-chruszczow-przekazal-krym-ukrainie-projekt-krymska-kalifornia/comment-page-1/

 7. Sebastian said

  Rusini a Ukraińcy

  Obecnie zgodnie z obowiązującą pewną „poprawnością polityczną” przyjęto powszechnie, że dla określenia każdego bez wyjątku Rusina należy używać słowa Ukrainiec, nie patrząc jaka jest prawda historyczna. Okazuje się jednak, że jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej nie wszyscy Rusini uważali się za Ukraińców. Co więcej niektórzy z nich odnosili się nawet z pewną niechęcią do „obozu ukraińskiego”. Przykładem potwierdzającym taką właśnie postawę może być przytoczone poniżej przemówienie wygłoszone przez posła Mychaiła Baczyńskiego w dniu 21 stycznia 1931 r. w Warszawie na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/04/rusini-a-ukraincy/

  z ukraińców tacy sami Rusini jak z niemców Prusowie

 8. RomanK said

  Utracila , nabyla anektowala….itp okreslenia sa lubiane przez piszacych , ale nie maja zadnego praktycznego znaczenia. Nasze wasze i najwazniejsze……. bylo:-)))))) BYLO:-))))))
  MYslenie trzezwiejacego Bolka…ktoremu sie przypomnialo ze kiedy wchodzil do mordowni mial w kieszeni 2 tysiace, na reku zegarejk i nowa kurtke ze szmateksu….a tu siedzi w smietniku w gaciach i bez butow….
  Tam- gdzie dzis Turcja byla Grecja i to ma doskonale udokumentowane….. I co z tego????
  Krym tez byl Grecki….nawet wtedy- kiedy najprzewaleczniejsze plemie mitycznych Ukrow kopalo Morze Czarne i sypalo Kaukaz…..
  Za to co sie mialo….nikt nie da zlaqmanego szelaga …Czlowiek rosnie I starzeje sie ..podobnie jego panstwa…I dla niektorych pewne ziemie odpadaja, jak zuzyta I niepotrzebna pielucha…drudzy dziecinnieja I trzeba im zalozyc pieluche…..nawet jak belkocza….ze oni potrafili wytrzymac bez kibelka 3 dni:-)))))
  Polakow dotknietych ta choroba nadwrazliwosci pamieci..trudno liczyc ..moze pomoze im leczenie Ukrow…miodem z Czytankjami z Wypisow o dzielnych Ukrach I braniem ciegow.
  Dla ekipy PoiSikanych….jak bedzie cos nie tak wypuscie Piskorskiego zrobcie Ministrem MSZ I wyslijcie na rozmowy do Moskwy:-)))))

 9. Maverick said

  Rosjanie zawsze bronili bratnich nacji słowiańskich, gdy Polacy często pragnęli zdominować innych Słowian a przed zachodem mają kompleksy.

  Trochę historii Rosji.

  W tle trochę historii Polski.

 10. Boydar said

  Jeśli jest tak jak myślę, to Moskwa Putina rozmawiać z Piskorskim nie będzie.

 11. Voodoosch said

  Gdyby byla oferta (pokojowa) odzyskania Lwowa to czy warto brac?
  Czy piekna kobiete ale jednak z syfilisem brac?

 12. Boydar said

  Nie tylko pedofilii, Panie Voodoosch

 13. RomanK said

  Voodoosh///czy pan zna historie Lwowa….????
  Brac?? czy nie brac?????..zanim pan odpowe na to pytanie ,,neich pan odpowie na takie jak…po co????w jakim celu??? na jakich warunklach??? jakimi kosztami????Ile na tym zyskam a ile moge stracic???? I Moze pan dosjc do wniosku ze latwiej bedzie sobie zlapac calkiem nowego I zywego…nawet golymi rekamik:-)))

 14. RomanK said

  ad 8..tak panie Maverick…..o rzezi Pragi pan slyszal?????.. Wierna Rzeke ogladal w TiVI czy na smart phonie????

 15. Boydar said

  „… po co???? …”

  W imię zasad …

 16. Voodoosch said

  Mialem na mysli „brac czy nie brac” po rozpadzie tego tworu na wschodzie. Pytanie dotyczylo problemu ludnosci, ktora Lwow zamieszkuje i zamieszkiwac raczej bedzie po ewentualnym rozkladzie. Czy nie byloby to wpuszczenie konia trojanskiego, a moze wszystko jedno, bo „pasazerowie” owego konia w Polsce juz sa i to w milionach.

 17. Boydar said

  Wyszli z Egiptu, wyjdą i ze Lwowa. Co zabiorą, nagrobki Orląt ?

 18. Voodoosch said

  Skad ta pewnosc ze wyjda? Z Polski nie wyszli.

 19. Boydar said

  Bo się klimat na świecie zmienia, a jak na świecie to nie tylko we Lwowi. Pewności nie ma, ale jak się klimatowi taktownie pomoże …

 20. Voodoosch said

  Ten klimat sie zmienia tak wolno, ze chyba nie zdazymy odczuc tych zmian. Poza tym ONI sie przechrzcza, znikna, zeby odrodzic sie gdzies na stolkach „nowej” wladzy – ukryci i jeszcze bardziej przebiegli.

  Prosze wybaczyc mi moj pesymizm ale jedyna dobra zmiana dla tego swiata to ostra lewatywa, ktora przeczysci, az bedzie burczec:)

 21. Ad. 5

  mam na względzie motywację ludności

  Pan sądzi, że motywację ludności ktoś rozważał? W dużej skali motywacja ludności jest zgodna z piramida Maslova. To jest piramida potrzeb.

  Przykład: Ale jeśli logika wydarzeń jest taka, że musi np. zginąć 20% ludności, żeby pozostałe 80% miało warunki rozwoju… czy ludność zgodzi się na taki scenariusz? … Odpowiedzi udzielają konkretni ludzie. … Dlatego ludności nikt o zdanie nie pyta… Po prostu elita robi to, co jest niezbędne. Dla dobra ludności.

 22. Ad. 9

  Jest taki wątek w filmie „Rok 1612”, gdy w oblężonym grodzie brakowało armat. Więc zaczęto robić te armaty ze skóry…

  Potrafimy być tak zaradni? Tak wielkiego ducha?

 23. hucpa said

  Wschodnie rubierze dawnej Polski znowu palą, hordy Ukraińców terroryzują mieszkańców powiatu chełmskiego – nie oszczędzają nawet małych dzieci.

  .https://medianarodowe.com/banda-ukraincow-terroryzuje-mieszkancow-powiatu-chelmskiego-nie-oszczedzaja-nawet-malych-dzieci/

 24. Boydar said

  Z Panem Gajowym się nie zgadzam, ludzie wiedzieli co ich miało czekać, wcześniej i lepiej niż my tutaj.

  A Pan Krzysztof mnie nie zrozumiał właściwie; miałem na względzie jak głosowali, bo ciągle uważam że wyniki referendum odzwierciedlały nastawienie.

  ———
  Panie Boydar, ja nie wyraziłem kategorycznego sądu, wyraziłem jedynie przypuszczenie, iż decydujące były raczej te bliższe ciału czynniki.
  Admin

 25. hucpa said

  Jeśli chodzi o zagęszczenie parchów, to dla Polin obojętne, czy więcej parchów czy mniej, tak nimi przesycona. Jeśli porozumie się z Rosją, mając rząd narodowy, etnicznie polski, to może ewoluować na swe przynależne miejsce.

  Parchy wrosły w Polskę, tak bardzo, że mogłaby ona, dla odzwierciedlenia rzeczywistości, nazywać się Polska Polin.

  Co za wartość kraju, który w obłędzie hołduje starym narodowym cechom niemającym nic wspólnego z teraźniejszością.

  Odbiciem genetycznym i mentalnym narodu mieszanego, po gehennie wojen i czasów powojennej naleciałości, staje się twarda tkanka żydo – Polaka..niestety to nie puszcza bialowiejska.

  Zaszłości nie pozwalają już odróżnić, bez lupy, kąkola od pszenicy. Wykonało się, co Jezus przepowiedział, poczekajmy na zbiory, wtedy będzie sąd nad sądami.

  ` Arbeit macht frei ` pozostanie w umysłach `guldenów` piosenką do raju.

  http://kontrowersje.net/arbeit_macht_frei_j_dische_schweine

 26. NICK said

  Czy Hucpa coś zaproponuje?
  Dla Polski?

  „Parchy wrosły w Polskę, tak bardzo, że mogłaby ona, dla odzwierciedlenia rzeczywistości, nazywać się Polska Polin.

  Co za wartość kraju, który w obłędzie hołduje starym narodowym cechom niemającym nic wspólnego z teraźniejszością.

  Odbiciem genetycznym i mentalnym narodu mieszanego, po gehennie wojen i czasów powojennej naleciałości, staje się twarda tkanka żydo – Polaka..niestety to nie puszcza bialowiejska.”

 27. jjj said

  Wydaje sie raczej, ze to a) powiazania uczuciowe i inne tego rejonu z Rosją, plus b) wyzszy pkb per capita Rosji (Rosjanie estonscy, majac mozliwosci obywateli unii (chocby w podjeciu pracy za granicą) uwzgledniajac jeszcze bliskość Finlandii, tak raczej mocno „do Rosji” nie ciągną) plus c) silowe „rozpierdzielenie” Ukrainy i jej rzadu/ systemu przez usraelski w znacznym stopniu majdan, co w ogóle umozliwilo akcję proRosjan i jakies jej „usprawiedliwienie” miedzynarodowe, plus pewnie d) wsciekla (pro)banderowskosc nowych wladz, ale to juz w takich sprawach to dzialania wtorne, najpierw musialo byc silowe rozpierdzielenie kraju…

 28. lewarek.pl said

  Zajęcie Krymu było akcją polityczną Moskwy, która po Majdanie wiedziała (wywiad, dobre analizy), że Amerykanie tam wejdą i ustawią swoje zabawki. Za Kuźmy czy Janukowycza nie było takiego zagrożenia i zielone ludziki nie krążyły po Krymie. Oczywiście, prorosyjskie sympatie Krymian były bardzo pomocne; trudno sobie wyobrazić, żeby Rosja w ten sposób zajęła np. Estonię.

 29. hucpa said

  Re 26 Nickus

  Ostatnia rada zanim pójdę na emeryturę. Siedzieć cicho i kształtować świadomość narodową. Polacy mają mieszane uczucia, bo wymieszali geny z żydami. Skończyć te ohydę. Odseparować się od Ohydy. Przy nadarzającej się okazji odtworzyć siły narodowe, ściągnąć reszta inteligencja, i odstawić na Marsa cyganoe oraz żydów zwanych Ukraińcami, a z resztą ułożyć i żyć jak Pan Bóg przykazał, broniąc naszej, nie waszej, własności i wolności, jak Kościoła.

 30. hucpa said

  Nie można zapomnieć, że morze czarne nie bez powodu jest nazwane, wokół niego roi się od najgorszego zasiewu genetycznego, co po ziemi kroczy, to tereny wylęgarni chowu Chechlackiego, żydów chazyjskich. Oni to po latach zmagań, zagarnęli i okupują nasz kraj.

  Co poniektórzy tym się szczycą, jak brochą na kroczu.Tak jak większość rządowa ma przypisaną polskość. Raz Chazar zawsze Chazar, tej mieszanki genetycznej żadna mentalność, przynależność, prostowanie na kołku, nie zmieni. Szkoda gadać.

 31. Marucha said

  Widzisz Pan, Panie Boydar, coś Pan sobie narobił, przyznając się do chachłackiej babki.
  Tego nie idzie zmyć.
  Jaćwingi były jeszcze gorsze, ale jakoś nikt się ich nie czepia.

 32. Boydar said

  Widzę, widzę. Widzę ich czarną rozpacz. Ale ja się i tak nie do wszystkiego jeszcze przyznałem.

 33. Marucha said

  Ja w ogóle od początku radziłem wszystkim, aby ujawniali jak najmniej informacji o sobie. Bo potem twory z rodziny tasiemcowatych mogą dosłownie wszystko wykorzystać przeciw nim.
  Nawet to, do czego ktoś się żartem „przyznał”, będzie ze śmiertelną powagą, podlane gównem nienawiści, przypomniane,

 34. troll polonii said

  Ja mysle, ze ten Nikolajenko ma racje.
  Rosjanie sa bardziej dyplomatyczni niz my.
  Facet sugeruje, ze Ukraina nie byla panstwem neutralnym.
  To przeciez jawny eufemizm.
  Soros sie przeciez przyznal, ze zalozyl NGO na Ukrainie jeszcze przed rozpadem Sojuzu.
  Moze nie wszyscy jeszcze wiedza – ale rosyjski politolog wie napewno, ze Ukraina nie miala zadnych szans na neutralnosc. Grasowaly po calym panstwie obce wywiady.
  Przeciez to byly czasy rozpadu ZSSR.
  Zarowno w Rosji jak i na Ukrainie, w szkolach, na uczelniach, w urzedach, armii i w calej administracji dzialaly obce agencje roznych wywiadow zachodnich. Tak jak potem i w Polsce, prowadzili przerozne szkolenia i „kursy ksztalceniowe” prania mozgow.

  Celem przeciez mafii jest rozczlonkowanie kazdego kraju na drobne panstewka, ktore nie moga sie obronic.
  Klasycznym przykladem jest Jugoslawia a wczesniej Czecznia, Gruzja..
  W Libii juz sa dwie stolice, a z Syrii koniecznie trzeba wykroic panstwo kurdyjskie itd, itp.
  Jakos tak sie dziwnie stalo, ze do Ukrainy sie „przylepily’ tereny wegierskie, rumunskie i …polskie. Byl to oczywisty zaczyn do przyszlych wasni i konfliktow.
  Tak jak w 1947 roku byly Indie i Pakistan… po drodze Pundzab.

  O ile Ukraina miala szanse byc politycznie samodzielna w sojuszu z Rosja, to sojusz z Zachodem, a zwlaszcza z USA – jeszcze sie nikomu nie oplacil. Widac to bylo juz bardzo wyraznie w czasach Juszczenko.

  A potem?
  Krotkie calendarium:
  Janukowicz poprosil Unie o pozyczke. Unia odmowila.
  Rosja sie zgodzila.
  Unia obiecala Umowe Stowarzyszeniowa.
  Janukowicz poprosil o zwloke, ze musi przedstawic w Radzie.
  Umowa byla rzeczywiscie do dupy. Ale przetlumaczyli ja tylko na rosyjski.
  Na ukrainskim trzeba bylo ja poczytac w Wierchownej Radzie..
  W miedzyczasie zaczal sie ‚ruch zniecierpliwenia” wsrod tzw. mas.
  Wybory mialy sie odbyc za pol roku.
  Zachod padl w panike. Bo Ukraina miala wybor: przylaczyc sie do umowy gospodarczej BRICS czy do Unii.
  Nie mozna bylo czekac na zadne wybory. Tak zreszta zaczela sie tez rewolucja w Rosji w 1914 roku. Car oglosil termin wyborow do Dumy … i trzeba bylo szybko uderzyc w glupiego cara.
  Dlaczego sie bali wyborow Amerykanie?
  Bo Donbas glosowal za Janukowiczem.
  A na Ukrainie?

  Przeciez Biden jest do tej pory dumny z tego, ze osobiscie domagal sie od Janukowicza rezygnacji – jeszcze przed wyborami! I przed majdanem!
  Wiadomo, ze jego synus narkoman, Hunter Biden, dostal wspaniala posade w ukrainskiej firmie gazowej a Monsanto kombinowalo zakup ziemi pod ‚zasiewy’, polskie parchy -oligarchy mialy czerpac zysk z gazu lupkowego; Ukraine juz dzielono miedzy siebie.
  USA mialo wielkomocarstwowe plany wobec bogatej Ukrainy.

  Na Majdanie nie bylo Rosjan. Byli Polacy i przedstawiciele polskiego rzadu. Byla pani Nuland z kanapkami i byl ambasador USA , Pyatt, na Ukraine. I byl pan senator Mc Cain i byl owczesny szef CIA!

  Tymczasem Zachod kipial od oburzenia, ze … to Rosja napadla na Ukraine.
  NATO zaczelo przygotowywac uzbrojenie ukrainskiej armii przeciwko Rosji.
  Wojsko ukrainskie odmowilo wspolpracy z NATO. Na majdanie palono zywcem milicjantow .
  Wojna domowa w pelni oplacana przez USA sie zaczela.
  Soros sie przyznal do fundowania rewolucji na Ukrainie:

  Polityka – Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. – Prison Planet

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  Biden told ex-Ukraine President Yanukovich to resign, former VP reve…

  https://www.rt.com/usa/414292-biden-tells-yanukovich-resign/

  Zamach stanu na Ukrainie byl krwawy. Janukowicz nie chcial go stlumic zbrojnie, zeby uniknac rozlewu krwi. Nie uniknal.

  The U.S. has Installed a Neo-Nazi Government in Ukraine | Global Research

  http://www.globalresearch.ca/the-u-s-has-installed-a-neo-nazi-government-in-ukraine/5371554

  Niestety, Ukraina niewiele skorzystala na tej ‚spontanicznej’ rewolucji przeciwko Rosji: Stracila tranzyt gazowy, stracila Krym i Donbas i kupe forsy.
  I miliony obywateli.
  Do tego Amerykanie wywiezli z Ukrainy cala rezerwe zlota.
  I oczywiscie Rosjanie juz nie kupuja ukrainskiego barachla:

  Loss of Russian market costs Ukraine $15bn —
  https://www.rt.com/business/358415-ukraine-losses-russian-market/

 35. RomanK said

  Ha jesli ostatnia rada ma byc ukoronowaniem dziela zycia…to co wyscie Hucpa robili cale zycie?????

  Ha ale skoro rada za darmo..to powiedzcie jeszcze ile chcecie, zeby dodac do darmowej rady …..platne ….JAK????

 36. troll polonii said

  Pomimo tego, ze Amerykanie, lacznie z prezydentem Obama sie przyznali do interwencji na Ukrainie, propaganda Zachodu a za nia banda glupcow powtarza, ze to Rosja napadla na Ukraine, i zabrala Krym i ze oficjalna armia rosysjska walczy w Donbasie.
  Republikanski senator z Teksasu, Ron Paul sie dziwil: Dlaczego USA pladruje Ukraine:
  Ron Paul: Why is US involved in Ukraine? — RT USA

  http://rt.com/usa/158448-ron-paul-us-involved-ukraine/

  A z kolei inny Amerykanin, George Soros przyznal sie, ze to on jest fundatorem ukrainskiej imprezy i osobiscie sie przyznal dziennikarzom CNN, ze to on jest osobiscie odpowiedzialny za zalozenie fundacji, ktora faktycznie przyczynila sie do obalenia Janukowicza wybranego w wolnych wyborach i zainstalowala junte w calosci wybrana (Handpicked0 przez Departament Stanu USA.

  Wywiad z Sorosem:

  Veterans News Now

  George Soros – to ten sam, ktory zalozyl w Polsce Fundacje Batorego, do ktorego nalezy PiS i ten sam, ktory wczesniej zafundowal Polakom „Okragly Stol i tzw. Magdalenke czy plan Balcerowicza.
  Jest to ten sam wyslannik Rotszylda, ktory zafundowal Otpor – jugoslawianska bojowke przeciwko Miloszewiczowi i teraz przyznal sie do fundowania rewolucji na Ukrainie. (‚Udar’ boksera Kliczko to odpowiednik Otporu)
  Soros niczego nie ukrywa, bo jest dumny z zalozonej przez siebie organizacji ogolnoswiatowej pt. Open Societies – otwarte spoleczenstwa. Celem jest jeden rzad swiatowy, na ktory to cel przeznaczone sa w tej chwili wszystkie mozliwe pieniadze podatnikow swiata.
  Soros oplacal pomaranczowa rewolucje na Ukrainie ( i rozana w Gruzji) i przeznaczyl miliony dolarow na destabilizacje kraju.

  A oto artykul i wywiad w skrocie: ( Z dnia 12 lipca 2014 roku)
  Soros: „OK, zalozylem fundacje na Ukrainie zanim Ukraina stala sie niezalezna od Rosji. I moja fundacja dziala bez przerwy od tego czau i odegrala ogromna role w obecnych wydarzeniach w tym kraju.

  W tamtym tygodniu Soros opowiedzial dziennikarzowi CNN Zakarii, ze jest osobiscie odpowiedzialny za zalozenie fundacji, ktora faktycznie przyczynila sie do obalenia rzadu Janukowicza wybranego w wolnych wyborach i zainstalowala junte w calosci wybrana (handpicked) przez Departament Stanu USA.

  Zakaria:
  Jedna z pierwszych pana osiagniec o ktorych powszechnie wiadomo, ze w czasie rewolucji 1989 roku pan finansowo wspieral dysydentow i ich dzialania na terenie wschodniej Europy i w Polsce i w Czechach. Czy robi pan to samo na Ukrainie?
  ‚Tak, ja zalozylem moja Fundacje na Ukrainie zanim Ukraina stala sie niezalezna od Rosji. I fundacja ta dziala bez zaklocen do tej pory i odegrala ogromna role w obecnych wydarzeniach’.

  Powszechnie wiaomo, ze George Soros wspolpracuje z Amerykanska organizacja Pomocy (USAID) i Narodowym Funduszem dla Popierania Demokracji (National Endowment for Democracy-NED, a teraz oficjalnie wykonujacych zadania CIA) (jest to ta sama ‚fundacja, ktora wykancza byle kraje sowieckie i Bliski Wschod- moje przyp.) a takze, Miedzyanrodowy Instytut Republikanski, Dom Wolnosci, Instytut Einsteina itp, ktore zainicjowaly kolorowe rewolucje w Europie Wschodniej i Centralnej Azji w nastepstwie rozpadu Sowieckiego Sojuzu.
  Wielu uczestnikow kijowskich demonstracji na Euro-majdanie bylo czlonkami sorosowskich NGO (Non- Governmet Organisations – organizacje poza rzadowe)i byly szkolone przez te NGO organizacjew wielu ‚warsztatach’ i w czasie rozlicznych ‚konferencji’ fundowanych przez sorosowska Miedzynarodowa Fundacje Odrodzenia i rozne instytuty i fundacje Sorosa pod roznymi nazwami.
  Te organizacje chwala sie ze dzieki nim nastapila transformacja Ukrainy.! ( napisal William F. Jasper)
  Ta transformacja doprowadzila do faszystowskiej ultra- nacjonalistycznej Ukrainy kontrolowanej przez bezpieke.
  W kwietniu ogloszono, ze Andriy Parubiy i inni czlonkowie puczu wspolpracowali z FBI i CIA zeby rozbic separatystow i wszystkich, ktorzy protestowali przeciwko juncie ustawionej i wybranej przez Wiktorie Nuland i Departament Stanu USA.
  Parubiy jest zalozycielem Narodowej Parti Socjalistycznej i aktualnie pelni funkcje szefa Bezpieczenstwa Publicznego i Rady Bezpieczenstwa Ukrainy.

  A teraz, gdy ‚czekoladowy krol’ Petro Poroszenko jest prezydentem Ukrainy, wszystkie wysilki sa skierowane na totalne zniszczenie opozycji we Wschodniej Ukrainie.
  Poroszenko jest niemal idealnym wyborem globalistow i aparatczikow Unii Europejskiej. Poroszenko zasiadal w radzie Narodowego Banku Ukrainy i wspolpracowal z IMF (Miedzynarodowym Funduszem Walutowym), Wall Street i Komisja Europejska.
  Poroszenko i liderzy junty morduja teraz ludnosc cywilna w Doniecku, a ich celem jest totalne zniszczenie (eradykacja) ‚pro-rosyjskich bojownikow’ i ‚terrorystow’, tzn bojownikow oporu, ktorzy walcza przeciwko Prawemu Sektorowi, ktorych wspieraja amerykanscy najemnicy
  Ludnosc cywilna jest rowniez ofiara twierdzy rebelizantow w Slowiansku i sasiedniego Krematorska jako odpowiedzi na opor przeciwko nowym wladzom Kijowa.

  Militarna operacja o bardzo faszystowskim charakterze, wlacznie z terrorystycznym spaleniem zywcem cywilow w budynku Zwiazkowow Zawodowych przez ‚zwolennikow nowych wladz’ (Paramilitarne oddzialy Prawego Sektora) sa bezposrednio zwiazane z dzialanoscia Sorosa na Ukrainie i US Departamentu Stanu, NGO, USAID, NED i Freedom House…
  W nastepstwie tych zdarzen i dzialanosci wyzej wymienionych organizacji Rosja moze sie spodziewac dalszych prowokacji….

  ***
  I to tyle na temat amerykanskich zrodel, ktore sie powtarzaja w roznych artykulach i opracowaniach a takze w wywiadach amerykanskich politykow: Sen. Mc Cain, ambasador USA w Kijowie, Victoria Nuland – wice minister d/s Zagranicznych; ta sama ‚dama amerykanska’ , ktora przyznala, ze nie po to wydal Departament Stanu 5 miliardow dolarow na destabilizacje Ukrainy, zeby teraz ‚popuscic’ i zrezygnowac z rewolucji.

  Subject: George Soros admits to funding the Ukraine crisis | Veterans News Now

  http://www.veteransnewsnow.com/2014/06/02/george-soros-admits-to-funding-the-ukraine-crisis/

 37. RomanK said

  NO bez jajj…..jak to sie nei przyznali… Vihte Nuland sama sie przechwalala, ze ona i jej mensh…wydali z kiesznei mojej i reszty 5mld dollarow na ponczki..I opony i na kubrak z bronitechniku dla Parubija , Laszki ui moloociw…..na noze dla Saszki Bileho I na pampersy dla Jaceniuka:-))))) cus tez I do kieszonkie wpadlo Sikorskiemu,,,bo jak geshefte to kazdy musi cos skorzystac ze swoich………
  Slava Hazarii Mahna!!!!!!!……Salo Poronili!!!!!!…ale …project padl….jak zdechly sledz…..zatem sledzcie rozmowy we Helsinkach…nei bedzie zadnego job za job..a salo moje…..oj nie budziet….

 38. hucpa said

  Re35
  Romanek stajesz w szereg z niecnota, wracaj do Polin, wodę ponosić, bezpłatnie, z Chechelkami pod dyktando..wiesz jak to się robi.

  Marucha co niańczy Chechelce, na żartach się nie zna, powołuje się na gówno, tasiemców, braterską pomoc, co to chce rąbać przy samych nozdrzach, za pomocą,.. tego się nie da obronić, chyba że wżenione w sam sufit.

  Chechlo Brr niech zapamięta, ze każdy ma prawo własnego zdania, bez zabijania, choćby Chechelce to nie pasowało.

  ROZUMIE lepiej urodzony.

  —————–
  Hucpa, tylko czekałem na pretekst…
  Wlaśnie mi go dałeś.
  Admin

 39. hucpa said

  No tak, to jesteśmy w domu.

 40. Boydar said

  Nie jesteście.

 41. Boydar said

  Tu jest wasz dom

 42. wolverine-MIKROCEFAL said

  TROLL POLONII (#34+#36) tradycyjnie z dużą satysfakcją czyta się posty – tak jak blog – jakiego Pan jesteś autorem. Kilka uzupełnień. Zamach na Ukrainie – bo tak już dzisiaj się określa wydarzenia na Majdanie – miały jeszcze jeden ‚lokalny’ – EU i Polski – wymiar: East-European Partnership było i JEST CIĄGLE projektem EU jako podwykonawca US/CIA – a konkretnie „deep state” – i pp. Sikorski i Lindt jeździli za pieniądze EU do Kijowa.
  Nie na darmo na Majdanie gościł niejaki John McCain i tu jest absolutne clou w świetle bydła jakiego się narobiło w RPjakiśtamnumer w związku z ujawnieniem że to pp. Legutko i Poręba byli tymi, którzy negocjowali z Mossadem ‚ustawę o IPN”. „dobra zmiana” miała -tak tym pacanom się wydaje – ‚dojście’ do jednego członka Kongresu US a był nim nie mniej ni więcej jak John McCain – kswya Tokyo Rose ale to funkcjonuje w mediach sprzyjających Trumpowi.
  Tatuś tego gostka-admirał US-wstrzymał działania US po tym jak w czasie wojny 6dniowej – 1967!! – lotnictwo Izraela rozwaliło SS Liberty – okręt szpiegowski marynarki wojennej).
  I teraz jest problem, bo John McCain jest zaciekłym przeciwnikiem POTUSa Donalda Trumpa (przy okazji bierze kasę od Georga Sorosa, który jeszcze bardziej nie lubi Trumpa). Ale to właśnie McCain w czasie Monachium 2017 spotkał się – w przejściu oczywiście – z PAD (Jego Eks. Prezydentem A.Dudą – że użyję poetyki pacanów z kręgu Korwin-Mikke) i zapowiedział mu „że Polska będzie przedmiotem nacisków’ ale nie powiedział, z której strony: czy USA, czy Izraela czy Putina.

 43. wolverine-MIKROCEFAL said

  w czerwcu 2018 p.Maciejewski – Coryllus – wygłosił pogadankę: Konflikt polsko-ukraiński w Galicji przed I wojną światową https://www.youtube.com/watch?v=8SHak88J3fM no i tam podał mnóstwo informacji – NIE OPINII – o samo-organizowaniu społeczeństwa ukraińskiego ‚przed Iszą wojną światową” zarówno w sensie ekonomicznym (spółdzielnie!!!) czy dostępności do edukacji UKRAIŃSKIEJ pod zarządem CK Austrii – zwłaszcza w świetle redukcji tej oświaty za II RP w trakcie ‚polonizacji” – a także jak rozlazłym państwem była CK Austria pod rządami Franciszka Józefa ! Mało ciekawe opinie nt Polaków. Skąd się wzięła disapora ukraińska w Kanadzie!!! I dziwić się, że już 01.11.1918 – czyli wcześniej niż „Polska odzyskała niepodległość – powołano Zachodnioukraińską Republikę Ludową!!!!
  I teraz problem:
  – co się stało między tym okresem o którym mówi p. Maciejewskim a tym, że zdarzyła się „rzęź wołyńska”?
  – za co przepraszał Piłsudski „panów Ukraińców”?
  Piszący te słowa ma osobiste doświadczenia jako, że przez lata mieszkał w domu (za komuny, dwie rodziny i naszymi sąsiadami byli Ukraińcy) a poza tym ojciec przyjaciela – zza Buga, ze Stanisławowa – opowiadał swoje wrażenia z tamtych lat i mówił o wybitnie negatywnym wpływie tzw. polityki „polonizacji” prowadzonej za sanacji a także relokacji Polaków na tereny „zza Bugiem” (m.in. członków armii Hallera, etc) a także o obecności ‚ukraińców” w życiu miasta a jakim mieszkam po 1945.

Sorry, the comment form is closed at this time.