Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Krajobraz po bitwie
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Wolne tematy (48 – …
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  AlexSailor o Dudo-maniacy w akcji
  Marek o Wolne tematy (48 – …
  Kar o Krajobraz po bitwie
  Jack Ravenno o Wolne tematy (48 – …
  Alina@Warszawa o Dudo-maniacy w akcji
  Kwal o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Krajobraz po bitwie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Ale dlaczego? o Arcybiskup Andrzej Szeptycki w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Gersdorfiny

Posted by Marucha w dniu 2018-07-03 (Wtorek)

Biologowie twierdzą, że organizm człowieka wytwarza rozmaite związki chemiczne, które wprawiają w ruch rozmaite mechanizmy – również te zaliczane do duchowych. Zwrócił na to uwagę Antoni Słonimski pisząc: „Albowiem Matka Chemia swoje dzieci, ofiary równie, jak i winowajców, usypia grzecznie i wyrzut sumienia, obraz morderstwa, czy pomniejsze draństwo, z kory mózgowej jak dzięcioł wydziobie.”

Warto dodać, że Matka Chemia osiąga taki rezultat przy pomocy endorfin, hormonów powodujących dobre samopoczucie, zadowolenie z siebie i tak dalej. Endorfiny wydzielają się podczas orgazmu, ale również po spożyciu czekolady. Wytwarza ją mózg, czyli rodzaj galarety, składającej się z półtora litra wody, 130 gramów białka, 95 gramów tłuszczu i soli mineralnych.

Ma nawet 200 miliardów neuronów, czyli komórek nerwowych, z których każda styka się z 10 lub nawet 15 tysiącami innych neuronów, tworząc w ten sposób sieć o niesłychanej gęstości. Przez tę sieć przebiegają impulsy elektryczne i wiele wskazuje na to, że to właśnie one, oddziałując na rozmaite związki białka i tłuszczu, wywołują rozmaite efekty, zwane skrótowo świadomością. Jeśli pod wpływem elektrycznych impulsów neurony zaczną wytwarzać endorfiny, pojawia się dobre samopoczucie, a nawet – rozmaite ekstazy.

Wygląda zatem na to, że nie tylko „Matka Chemia” – że i elektryczność też ma w kształtowaniu świadomości wielki udział – i pewnie dlatego Stanisław Lem w jednym ze swoich opowiadań włożył w usta jednego z bohaterów opinię, że kolista więź łączy roboty z „bladawcami” to znaczy – z ludźmi.

Lem pisał te rzeczy jeszcze w latach 60-tych, kiedy nikomu nie przychodziło do głowy wysuwać z powodu „bladawców” oskarżenia o „rasizm”, ale jestem pewien, że dzisiaj, za tych „bladawców” spotkałaby Lema surowa kara, że pan Rafał Pankowski, co to stworzył w Polsce rodzaj antyrasistowskiego gestapo pod nazwą „Nigdy Więcej”, z przyjemnością przytroczyłby do swojego pasa jego skalp.

Porzućmy jednak nos moutons z panem Pankowskim i jego kolaborantami i wróćmy do wspomnianej „kolistej więzi”. Najsampierw tedy bladawcy próbują eksperymentować ze sztuczną inteligencją i w ten sposób dochodzi do pojawienia się obdarzonych świadomością robotów. Te z kolei, po pewnym oczywiście czasie, też zaczynają eksperymentować, czy na przykład nie dałoby się świadomości tchnąć w kisiel i kiedy próbują na białku, to zaczyna im wychodzić. I znowu wszystko zaczyna się od początku.

Ponieważ teraz coraz częściej słyszymy o sztucznej inteligencji, którą wielu ludzi, to znaczy – bladawców – uważa za zagrożenie, to myślę, że warto zwrócić uwagę na taką ewentualność tym bardziej, że sztuczna inteligencja nie jest zagrożeniem tak wielkim, jak sztuczna półinteligencja, nie mówiąc już o sztucznej ćwierćinteligencji.

Zwyczajny pan Rafał Pankowski w zupełności nam wystarczy, to znaczy – wystarczyłby, ale zgodnie z prawem Murphy’ego, jeśli coś złego może się stać, to na pewno się stanie, a w tej sytuacji już niedługo możemy natknąć się na cały Legion elektronicznych panów Pankowskich. „Któż widok ten opisać zdoła – zastanawiał się poeta. – Fiedin, Simonow, Szołochow? Ach, któż w ogóle go wytrzyma!”

Nie wybiegajmy jednak zbyt daleko w przyszłość, bo tu rzeczywistość skrzeczy i to w dodatku głosem pani Małgorzaty Gersdorf, dlaczegoś podobnym do głosu pani profesor Joanny Senyszyn, która najwyraźniej nie chce przyjąć do wiadomości, że w bohaterskiej walce z upływem czasu została pokonana i to nawet już dawno.

Oto pani Małgorzata Gersdorf, na mocy uchwały Zgromadzenia Ogólnego sędziów Sądu Najwyższego, ma pozostać pierwszym prezesem tego Sądu aż do 30 kwietnia 2020 roku. Musi zatem – po pierwsze – dożyć do tej daty, co nakłada na nią obowiązek wzmożonej czujności, żeby, dajmy na to, się nie przeziębiła, ani nie wpadła pod samochód i tak dalej. Po drugie – musi przejść do porządku dziennego nad uchwaloną przez Sejm ustawą, według której sędziowie, którzy ukończyli 65 lat, przechodzą w stan spoczynku.

Zgromadzenie ogólne uznało jednak, że takie postanowienie ustawy jest sprzeczne z konstytucją, a ponieważ konstytucję można stosować bezpośrednio, to w efekcie takiej sprzeczności ustawa nie obowiązuje. Bardzo mi się ta opinia Zgromadzenia Ogólnego sędziów Sądu Najwyższego podoba, bo art. 45 konstytucji, który – podobnie jak i wszystkie inne – też można stosować bezpośrednio, przyznaje „każdemu” prawo do rozpatrzenia jego sprawy przez „właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd”.

W takiej sytuacji „każdy”, mający do czynienia z sądem, czy to jako oskarżony, czy strona, czy uczestnik w postępowaniu cywilnym, powinien na samym początku składać wniosek o dostarczenie udokumentowanej informacji, czy sąd, to znaczy – każdy z członków składu sądzącego – nie był w przeszłości, ani nie jest aktualnie tajnym współpracownikiem UB, SB, Urzędu Ochrony Państwa, Wojskowych Służb Informacyjnych. Centralnego Biura Śledczego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, czy Policji Skarbowej.

Wszystkie bowiem wymienione agendy państwowe mają prawo prowadzenia działalności operacyjnej, a tej bez agentury, czyli tajnych współpracowników, prowadzić niepodobna. Bycie zaś albo w przeszłości, albo aktualnie tajnym współpracownikiem wyklucza zarówno niezależność, jak i bezstronność, nie mówiąc już o niezawisłości.

Toteż „każdy” mający do czynienia z sądem ma oczywisty interes prawny w uzyskaniu informacji co do ewentualnych powiązań członków składu sądzącego z tymi państwowymi agendami i taka udokumentowana informacja powinna mu być bez żadnego ociągania się i bez żadnych dąsów dostarczona.

Mam tedy nadzieję, chociaż szczerze mówiąc, niezbyt dużą, że piastujący operetkową posadę Rzecznika Praw Obywatelskich pan Adam Bodnar, zamiast marnotrawić publiczne pieniądze na zajmowanie się głupstwami, wyegzekwuje na sądach zastosowanie się do tego obowiązku. Wymaga to jednak pewnego minimum odwagi i dlatego właśnie moja nadzieja nie jest zbyt duża.

Wróćmy jednak do konsekwencji wspomnianej uchwały Zgromadzenia Ogólnego sędziów SN. Jak się odgrażają, 4 lipca przyjdą oni do pracy, jak gdyby nigdy nic, oczywiście z panią Małgorzatą Gersdorf na czele.

Wyobrażam sobie w jaką euforię wpadnie z tego powodu niemiecki owczarek Franciszek Timmermans, a skoro wpadnie w euforię, to pewnie w mózgu wylęgną mu się gersdorfiny – bo tak pewnie będzie nazwana ta specyficzna odmiana endorfin. Wzmożonemu wydzielaniu gersdorfin z pewnością będzie sprzyjać okoliczność, że rząd nie odważy się użyć siły przeciwko przebierańcom z Sądu Najwyższego, więc będziemy mieli do czynienia z czymś w rodzaju strajku okupacyjnego.

Niejasna w związku z tym wydaje się kwestia, czy po 4 lipca rząd będzie tym sędziom wypłacał wynagrodzenie. Jeśli nie, to oprócz strajku okupacyjnego, będziemy mieli do czynienia również ze strajkiem głodowym w ramach którego sędziowie SN będą głodowali w przerwach między posiłkami.

Ta sytuacja z pewnością wywoła rezonans nie tylko wśród krajowych folksdojczów, zgrupowanych aż w 120 pozarządowych organizacjach, ale również – wśród folksdojczów zagranicznych, dzięki czemu walka o odzyskanie w Polsce politycznych wpływów przez Niemcy, nabierze nieoczekiwanych rumieńców, które jak wiadomo, są efektem oddziaływania gersdorfin na organizmy żywe.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 48 to “Gersdorfiny”

 1. Joannus said

  Znowu u felietonisty cytowanie żyda Słonimskiego – cymes.

  ——-
  Gajówka na okładce też ma cytat ze Słonimskiego…
  Admin

 2. Ad. 1

  Znowu u felietonisty cytowanie żyda Słonimskiego

  Cytatów z Krąpca, czy Tadeusza Millera proszę się nie spodziewać. 🙂 (autor książkę Millera w posiadaniu ma)

 3. Moher49 said

  Polskie państwo jest bezsilne, to kamieni kupa. Sejm niemy, władzę w kraju sprawują obce rządy. Stefanie Czarniecki larum grają. Nie ma sposobu na brukselską targowicę, dwie baby z Warszawy robią co chcą i nic im za to.

 4. Marucha said

  Re 2:

  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.

  Antoni Słonimski, poeta żydowski

 5. Ad. 4

  Chwała mu za te słowa.

 6. NICK said

  Tak.
  Są ważne podwójnie.
  (5).

 7. hucpa said

  Rozumiejąc i odczuwając zagadnienie szyda, co Słonimski przedstawił, to rzecz prawa i oczywista. Mieszaniec nie polubi czystości, nie zrozumie narodowości, nie pokocha miłością czystą, znienawidzi nienawiścią brudną.

 8. lopek said

  To show z gersdorfinami to tylko na pokaz dla skołowania tubylców – bo tubylcy i tak sądów nie odzyskają.

 9. Ola said

  pis za pisem, ziobro w ziobro, kaczystan na wieki.

 10. star1 said

  Knesejm znów pracował w nocy. Jak donoszą, tuż przed północą uchwalili ustawę rebe gowina o tzw. szkolnictwie wyższym. rabe powiedział ponoć, że nie rozumie protestów na wielu uczelniach, które myślały, właściwie ludzie tam pracujący myśleli, że przy okupacyjnym systemie można coś jeszcze wystrajkować. Nie te czasy. Na strajki pozwalała jedynie zwalczana przez lud pracujący polska władza, nie ta

 11. Ola said

 12. Bogusz said

  Antoniego Słonimskiego, Juliana Tuwima , Lema czy Jerzego Kerna można śmiało zaliczyć do najwartościowszych Polaków

 13. TG said

  Ad. Bogusz. Antoniego Słonimśkiego tak wartościował Michnik,że aż synowi nadał imię po nim.
  Dobrze zrobi stara lektura filmiku https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=oE0kUXbsir4

 14. TG said

  Teksty P.Michalkiewicza są nacechowanę złośliwością, zajadłością, złością, goryczą = sarkazmem. Angielskie powiedzenie mówi, że sarkazm jest najniższą formą dowcipu, za to najbardziej inteligentną. Widać,że Matka Chemia była hojna dla Pana Stasia.

  ——-
  Nie widzę zajadłości, złości, goryczy… Raczej rezygnację podaną ironią.
  Admin

 15. sarkazm said

  Przykład 1:
  Sędzia pracował do 65 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 600 000*** zł.
  ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany aktualnie czas życia równy 9 lat po 12 miesięcy i wychodzi 5 556 zł/mies.
  Przykład 2:
  Sędzia pracował do 70 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 680 000 zł.
  ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany czas życia 4 lata po 12 miesięcy i wychodzi 14 167 zł/mies.
  Przykład 3:
  Sędzia pracował do 73 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 740 000 zł.
  ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany czas życia 1 rok czyli 12 miesięcy i wychodzi 61 667 zł/mies.
  Konkluzja:
  Jebany sędzia żyje na komunistycznym Wilanowie w Warszawie do 98 roku życia (w Wilanowie średnia życia mężczyzn jest o 16 lat dłuższa niż na Pradze Północ!) i kosztuje młodych pracowników (z których to składek ma emeryturę) 18 500 000 zł.
  Przez 25 lat 100 młodych ludzi z najniższą krajową składa się swoimi składkami co miesiąc na to ścierwo.
  Rozumiecie już coś z tego szanowni matołkowie?
  To dobrze.
  ***Zarobki przykładowego sędziego zostały zaniżone dwukrotnie cobyście się nie posrali z wrażenia.
  To tak dla waszego dobra.

  P.S. Zamiast sędziego podstawcie sobie np. prezesa zarządu państwowej spółki.
  Pokazano metodę stosowaną przez ZUS wobec biednych.

 16. guła said

  Do kompletu

  Julian Tuwim, Semi-Eros (Wrażenia z podróży)
  Wyfioczone semitki,
  Berlińskie Judejki,
  Wiedeńskie izraelitki,
  Subtelne Salomejki,
  Wykwintne sulamitki,
  Sodomitki i gomorejki,
  Omdlewające lesbijki,
  Sarońskie lilijki,
  Haremowe zulejki –
  Skaczą koło nich żydki,
  Z żydków mają pożytki,
  Żydki dają na zbytki,
  Ale wolą aryjki,
  Więc mizdrzą się bestyjki:
  Tuczą sobie łydki,
  Bielą giętkie szyjki,
  Różują ryjki:
  Kleopatrusie, Dalilijki,
  Rebeki, Sarcie, Lilithki,
  Starozakonne żmijki,
  Salomonowe midinetki,
  King David girls z operetki,
  Esterotyczne orchidejki,
  Coś z Rafaela… coś z Cwejki…
  Ach, żydowskie kobitki,
  Ach, paneuropejski.
  Bankierskie afrodyt ki.
  Berlińskie asyryjki,
  Wiedeńskie Dahomejki,
  Powiedziałbym wam, Judytki,
  Powiedziałbym, o! hebrajki.
  Biblijne koryfejki,
  Powiedziałbym wyraz brzydki,
  Ale mi wstyd, bo…
  ……. każdy gbur wie,
  ……. głowy nie urwał:
  ……. żydowskiej k…ie,
  ……. żydowska k…a.

 17. Voodoosch said

  Ad16 Gula

  Julian Tuwim – dwulicowy, marny charakterem, poeta co to jak zawialo tam lecial. Brak kregoslupa moralnego. Strachliwy, a z za plotu ujadajacy jak wsciekly kundel. Plul na wszystkich i wszystko. Plul na Polakow i na Zydow, w zaleznosci od sytuacji.
  Czytajmy biografie poetow/autorow, bo czasem mozemy nie zrozumiec co tez taki pan chcial przekazac.
  „Być Polakiem – to ani zaszczyt, ani chluba, ani przywilej.” Julian Tuwim

 18. jjj222 said

  Dziwię się wam. Naprawdę nie widzicie o co chodzi ? Kadencji konstytucyjnej w jej trakcie ustawą skrócić nie można. Jeśli raz się uda przeprowadzić coś tak oczywiście bezprawnego, to może w przyszłym sejmie ktoś przegłosuje ustawę o stanie spoczynku dla posłów np. po sześćdziesiątce i im mandaty wygasi… Bezprawie rodem z sanacji.

 19. TG said

  Panie Gajowy. Mnie jako odbiorcy P.Michalkiewicza ta ironia sprawia przykrość.Nie mówie o osobach z którymi się rozprawia ,nie wnikam w przyczyny,
  W czasach mojej pracy nasz komputer zajmował jedno pomieszczenie.Wtedy też ktoś napisał jak to francuscy naukowcy próbowali wyobrazić sobie gabaryty komputera robiącego za nasz mózg.Wyszedł im prostopadłościan o kilometrowych wymiarach i dodali,że to byłaby tylko część operacji.Wtedy złotych drucików mieścilo się ok. miliona w takiej kostce do gry. A nasz biologiczny komputer można zmieścić w dłoniach.
  Trywializować i podpierać się wyszukanymi autorytetami ma pomagać nam porządkować siebie i otoczenie?
  Czy może być garnek madrzejszy od garncarza?I jeszcze jedno.W tych dawnych czasach pewien prof.biolog -ateista zaczął dyskuję ze mną nt. mojego „światopoglądu”. Ja mu tylko zadałam pytanie. Dla nas chemiczna analiza tkanki żywego i zmarłego jest taka sama. „Panie Prof. co powoduje różnicę?.I wtedy powiedział,że wszyscy sie zastanawiamy co to jest ta dusza.Memento- prosi jeden z suwerenów=ja. .

 20. Joannus said

  Ad 17
  Zabronił umieszczenia znaku Krzyża na swej trumnie, i tak się stało.

 21. guła said

  Tusk ustawą podniósł wiek emerytalny od 70 lat. Tak czy nie?
  PiS realizując obietnice wyborcze przywrócił wiek emerytalny od lat 65 dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet.
  Rzecz jasna nadal można było pracować w jednym jak i drugim przypadku PO spełnieniu wymaganych warunków.
  Z tego wynika, że żadna Ustawa Zasadnicza a Ustawa decyduje o wieku emerytalnym i zasadach przejścia na emeryturę, czy też dalszej pracy emerytów i żaden Timmermans w tej kwestii nie ma nic do gadania.
  Jak wszyscy to wszyscy, kasty też, chyba że są z powołania p. Merkel która, jak ćwierkają wróble, sporo w tę kastę zainwestowała.

 22. guła said

  re 17
  Zdaje się, że S. Pan sam sobie odpowiedział. Dodam tylko, że rzeczony popełnił między innymi Kwiaty Polskie.
  Wojnę spędził w USA. PO wojnie PRL wysłała po niego umyślnego w osobie Jerzego Putramenta (Bołdyn, Pół wieku, Piaski, Balet boleni), którego, już po powrocie, Tuwim wyróżnił fraszką : Szkoda papiera i atramenta/ na Pfajfera i Putramenta. Czy jakoś tak.

 23. Marucha said

  Re 17:
  Niech mi Pan powie szczerze… z czego Polacy mają być obecnie dumni?

  Re 19:
  Mnie ironia i sarkazm Michalkiewicza przykrości nie sprawiają.
  Prawdziwą przykrość natomiast sprawiają mi przyczyny tej ironii i sarkazmu, a te są widoczne dla każdego Polaka.

  Re 21:
  Debil Timmermans nie ma wogóle prawa o niczym gadać, a zwłaszcza o wewnętrznych sprawach Polski.
  A gada – bo mu na to pozwalają rządzące Polską szumowiny i durnie,

 24. TG said

  Skoro są widoczne dla każdego Polaka, to dlaczego P. Michalkiewicz wałkuje je w ironiczny i sarkastyczny sposób?To jest gra na emocjach. Ciągle mam na uwadze abp Wielgusa, który jak mało kto mówił prosto o sprawach, które może by nie zaistniały gdyby Go nie usunięto . Jakie stanowisko zajął P.Michalkiewicz? Moim zdaniem to była przełomowa chwila nie tylko dla Kościoła.

 25. NICK said

  Sarkazm.

  Bez szczegółów.
  Tak jest.

  Vood i Joannus.
  Tego nie wiem.

  Jakieś… .
  Linki?
  Po prostu tego nie znam.

 26. Marucha said

  Re 24:
  Miła Pani,
  Jak można pisać o sprawach, które nas bolą – bardzo bolą?
  Jeden będzie pisał w tonie płaczliwie-skarżącym się.
  Inny (jak gajowy) będzie bluzgał najgorszymi wyrazami, jakie zna język polski.
  A red. Michalkiewicz – woli ironizować.

  Co do abp-a Wielgusa, Michalkiewicz stwierdził w rozmowie ze mna, że po prostu uwierzył w słowa Wielgusa, który przecież publicznie przyznał się do jakiejś tam współpracy.

 27. NICK said

  WAŻNE.

  Nie każda ‚współpraca’.
  I inne grzeszki.
  TO WAŻne.

  Także Wielgusa.

  Nie będę go bronił.
  Jednakowoż.

  Ja w ogóle nie zamierzam go oceniać.
  Kontrowersje?
  Tak.

  Zbyt ich dużo… .

 28. Polski punkt widzenia said

  (12) Bogusz

  Ci żydzi – A. Słonimski, J. Tuwim, S. Lem, L. J. Kern – n i e byli Polakami (bo ta nazwa obejmuje jedynie rdzennych Polaków), ale żydami z polskim obywatelstwem … proszę nie rozpowszechniać żydowskiej indoktrynacji odnośnie pojęcia narodu i bycia Polakiem !

 29. Polski punkt widzenia said

  (23) Pan Gajowy

  „(…) rządzące Polską szumowiny i durnie.”

  Jeśli już to, ściśle biorąc – rządzące Polską żydowskie szumowiny i durnie.

  ——
  Jak już mamy uściślać, to żydowskie szumowiny i polskie durnie.
  Admin

 30. andzia said

  Pan Albin Siwak po dwóch latach znowu rozmawia z Panem Zakrzewskim. Na y.t w 8 odcinkach. W 6 podejrzewa, że ta pisiacka wymiana sędziów może mieć związek z roszczeniami żydowskimi. Następcy pewnie będą nominowani za zasłoną spokurowanej afery podwórkwej. Pan Siwak dysponuje wyrokiem SN USA, w którym orzeka się, że o roszczeniach decydują sądy krajowe. Tam obowiązują precedensy.
  Pan Albin za porto każdemu deklaruje się wysłać kserokopię tego wyroku. Warto obejrzeć całość, a tymczasem proponuję ten 6 odcinek:

 31. guła said

  SN USA niechaj się nie odzywa. Istnieje przecież precedens w ichnim prawie co do roszczeń od Polski.

  A co do sądów S. Michalkiewicz uważa że skoro sądy stanowią III władzę powinny być wybierane przez naród. Dokładnie tak samo jak władze administracyjne.

 32. guła said

  Do czasu wyboru nowego prezesa SN USA za elektoratu p. Trumpa, p. Danielsa? (zbieżność nazwisk czy się mylę?), wszelkie próby wyłudzania od Polski ponownych roszczeń ze strony Żydów umiejscowionych w USA, były oddalane. Należy zakładać też, że są oni (Żydzi) nadal obywatelami Polski którzy postanowili swoim sposobem ograbić przybraną Ojczyznę. Z tego też powodu nijak im do żądania mamony wprost. Tylko okrężna drogą.
  …………………………..
  „W świetle postanowień tej umowy, żądania, jakie pod adresem Polski wysuwają mające siedzibę na terenie USA i kierowane przez obywateli Stanów Zjednoczonych żydowskie organizacje, mają wszelkie znamiona usiłowania przestępczego wyłudzenia od Rzeczypospolitej Polskiej 65 miliardów dolarów i jako takie powinny być ścigane przez prokuraturę. Osobną sprawą jest ukrywanie przed polską opinią publiczną umów indemnizacyjnych – w tym również załączonej umowy – przez rządy Rzeczypospolitej Polskiej. Ukrywając przed polską opinią publiczną fakt istnienia tych umów oraz ich treść, kolejne rządy Rzeczypospolitej Polskiej próbują uniknąć odpowiedzialności za zaniechanie wydania rozporządzeń, umożliwiających obywatelom polskim uzyskanie restytucji lub odszkodowań za znacjonalizowane mienie. ICT”
  https://marucha.wordpress.com/2018/07/03/gersdorfiny/#comment-766395

 33. Polski Punkt Widzenia said

  (29) Pan Gajowy

  „(…) rządzące Polską szumowiny i durnie.”

  Wiadomo, że to żydzi rządzą Polską – więc, logicznie rzecz biorąc, chodzi o żydowskie szumowiny i o żydowskich durniów … :-)))

  Proszę wymienić z nazwiska tych Polaków (rodowitych rzecz jasna) rzekomo rządzących Polską – chętnie dowiem się, kto to taki.

  ————
  Żydzi nie wystawiają durniów do władzy. To, co w naszych oczach jest durne, dla nch durne wcale nie jest i służy ich celom.
  Jeśli chodzi o Polaków w rządzie, to ani metryk, ani przodków im nie sprawdzałem, więc mogę się pomylić – ale proszę, oto parę nazwsk: Morawiecki (akurat nie dureń, tylko zżydziały, co może i na jedno wychodzi), Pisdupowicz, Ziobro, Szyszko…
  Admin

 34. Boydar said

  Jak mówi poeta (żydowski, trudno) – do bankiera i skrzypka nie mówią ‚ty żydku’. Gdyby miał więcej odwagi (albo mniej rozumu), ujął by to inaczej – „do aktora i skrzypka”.

  No i tu mamy problem, Houston.

 35. TG said

  Ad.26 Co do abp-a Wielgusa, Michalkiewicz stwierdził w rozmowie ze mna, że po prostu uwierzył w słowa Wielgusa, który przecież publicznie przyznał się do jakiejś tam współpracy.
  Polecam filmy:http://www.lyrics-youtube.com/lyrics/fikcyjne-akta-abp-wielgusa-duxFaDfU2Tg ,

 36. Marucha said

  Re 35:
  Skoro materialy na abp-a Wielgusa były sfałszowane… to dlaczego się publicznie przyznał?
  Z naiwności?
  Ze strachu?
  Ja przepraszam bardzo, ale osoba takiego kalibru, nie powinna być ani naiwna ani strachliwa.

 37. Boydar said

  To nie była pora jeszcze, system musiał dojść do dna; z Wielgusem by nie doszedł. Lepper może był częściowo naiwny ale raczej nie strachliwy.

 38. guła said

  # 32 Właściwy link
  http://pressmania.pl/umowa-indemnizacyjna-pomiedzy-usa-i-prl/

 39. troll polonii said

  12
  Bogusz

  Napisal:
  „Antoniego Słonimskiego, Juliana Tuwima , Lema czy Jerzego Kerna można śmiało zaliczyć do najwartościowszych Polaków”

  Otoz nie za bardzo sie zgadzam.
  Lema czytalem w czasach mlodosci. Lem sie dosc glosno i ostentacyjnie chwalil, ze jest Polakiem.
  Jak tylko przyszla Zydopolska – to sie pulicznie objawil, ze jest zydem!.
  Dla mne to byl szok! Nie dlatego, ze jest zydem ale dlatego, ze jest swinia.
  Przestalem go czytac.

  Wole Urbana, ktory twierdzi, ze jest ‚zlapany w pulapce polskosci’: nigdy nie pretendowal do innego obywatelstwa, nigdy zadnego obcego panstwa nie popieral, zadnego obcego jezyka nie zna i nigdy nie marzyl o zamieszkaniu w innym panstwie.

 40. TG said

  Ad.36.Panie Gajowy polecam artykuł śp. autora , którego chyba Pan też znał. Dyskusję o Abp Wielgusie powinien Pan oprzeć na tym a nie na słownym oświadczeniu P.Stanisława.
  Przeczytajcie książkę abp. Stanisława Wielgusa! „Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mojego życia”
  Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2015-02-02https://wirtualnapolonia.com/2015/02/02/przeczytajcie-ksiazke-abp-stanislawa-wielgusa-tobie-panie-zaufalem-nie-zawstydze-sie-na-wieki-historia-mojego-zycia/

  ” Sebastian Karczewski, 2 sierpnia 2013 roku
  „W sprawie ks. abp. Stanisława Wielgusa mieliśmy do czynienia nie tylko „z niezweryfikowanymi sensacjami medialnymi”, ale i perfidnym kłamstwem, do którego, w złożonych prokuraturze zeznaniach, przyznał się główny oskarżyciel księdza arcybiskupa, czyli Tomasz Sakiewicz”.

 41. TG said

  https://wirtualnapolonia.com/2015/02/02/przeczytajcie-ksiazke-abp-stanislawa-wielgusa-tobie-panie-zaufalem-nie-zawstydze-sie-na-wieki-historia-mojego-zycia/

 42. Polski punkt widzenia said

  (33) Panie Gajowy

  „(…) rządzące Polską szumowiny i durnie.”
  „Żydzi nie wystawiają durniów do władzy”

  To są pańskie słowa (zdania), wzajemnie sprzeczne – proszę więc zdecydować się … w końcu durnie czy nie ? Natomiast nie ulega wątpliwości, że rządzący Polską żydzi działają w interesie żydowskim, całkowicie sprzecznym z polską racją stanu …

  Co do tych „Polaków”, których Pan wymienił … przypomnę tylko to, co jest ogólnie wiadome.

  Morawiecki sam publicznie wyjawił, że pochodzi z rodziny żydowskiej (opowiadał m. in. o ciotkach żydówkach, mieszkających w Izraelu), a jego dzieci uczyły się w szkoły żydowskiej Laudera w Warszawie. Do tego dodajmy jeszcze udział Morawieckiego (z mycką na głowie) w słynnej już „politycznej kolacyjce” u żyda J. Danielsa – nie mówiąc o innych prywatnych spotkaniach z żydami, rabinami etc. etc.

  Z kolei J. Czaputowicz swego czasu pracował u żyda B. Geremka.
  Prawdziwe nazwisko Geremka to Benjamin Lewertow albo Lewartow, syn rabina, podczas okupacji ukrywany wraz z matką przez Polaka Stefana Geremka w miejscowości Zawichost. Geremek, co znamienne w przypadku żydów, wręcz nienawidził Polaków – dał temu wyraz, i to dosłownie, w pewnej rozmowie z żydówką Hanną Krall (zapis tej rozmowy, przeprowadzonej w czerwcu 1981 roku, można znaleźć w internecie) i zatrudniał w ówczesnym MSZ tylko żydów …
  Obecny minister spraw zagranicznych był też w przeszłości współpracownikiem żydowskiego KSS KOR, a jego życiorys w żydopedii, jak w przypadku większości żydów, zaczyna się od ukończenia studiów – o pochodzeniu i rodzicach nie ma ani słowa.

  Co do Z. Ziobry i prof. J. Szyszki – „siedzą” w tej, niszczącej rodowitych Polaków pod każdym względem, żydowskiej polityce od lat i popierają ją – czy są rodowitymi Polakami ? Wątpię …

 43. Polski punkt widzenia said

  (42) powinno być: „(…) w szkole żydowskiej Laudera (…).”

 44. Marucha said

  Re 42:

  1. Nie ma żadnej logicznej sprzeczności między dwoma zdaniami:
  „(…) rządzące Polską szumowiny i durnie.”
  „Żydzi nie wystawiają durniów do władzy”

  Nie będę tego tlumaczył, bo jest elementarne.

  2. Odnośnie nazwisk i narodowości – proszę się mnie nie czepiać, bo sam się zastrzegłem, że wielu życiorysów nie znam, a i badań genetycznych nie robiłem.
  Jest faktem absolutnie nie do podważenia, iż Polacy również biorą udział w żydowskiej polityce. Przeważnie jako pożyteczni durnie.

 45. troll polonii said

  42
  Polski Punkt widzenia
  Nie jest latwo wyczaic od razu to jest kim.
  Bo znam ludzi, ktorzy podawali, ze pochodza od babki zydowki, zeby lepiej wygladac u bosa – zyda.
  Sa tacy co sie wypieraja na wszystkie strony.
  Bywaja tez agresywni- te sa najgorsze bo nie daja ludziom zyc.
  Co chce powiedziec, Jest niedobrze.
  Mam taka ksiazke pod tytulem „Poles Apart”
  Jakas zydowka byla w Polsce i napisala okropny paszkwil o Polakach. Cala ksiazka jest o tym, ze caly swiat naukowy, artystyczny, i wszyscy architekci w Polsce od wiekow to byli wylacznie zydzi. Ona nie byla z Polski to pewnie nie wiedziala, ze Wit Stwosz tez byl zydem. Nabylem te ksiazke droga kupna lata temu, nie tylko z masochizmu ale myslalem wtedy, ze udowodnie malpie, ze klamie.
  Musialem przerwac badania bo dostalem nowa prace i tak juz zostalo. Ale dobrze, ze mam taka ksiazke.
  inna ksiazke, ktora sobie cenie to „For Jerusalem” Teda Kolleka- syjonisty, ktory byl pierwszym merem Jerozolimy po powstaniu panstwa Izrael. Ksiazka dawno wydana, w 1978 roku jak jeszcze mozna bylo takie ksiazki wydawac.
  Jest to wlasciwie autobiografia syjonisty z Austrii, ktory cale zycie marzyl o ‚ojczyznie’. Autentyczny idealista. Takich mlodych bylo pelno.
  Ale opisuje calutka II wojne swiatowa w Europie i opowiada z duma o tym co wyprawiala i jak sie poswiecala Agencja Zydowska, ktora wywozila ludzi z obozow koncentracyjnych do Palestyny. (Dlatego nigdy nie bedziemy wiedziec, ilu ludzi wywiezli a ilu zginelo)
  I byly w tej agencji takie swinie co zabieraly pieniadze od zydow, wsadzali ich do pociagu a potem gdzies wywalali w nocyn w szczerym polu i jechali po nastepny towar.
  Historia Sorosa jest bardzo prawdziwaa – on z tatusiem robili to samo. Opowiada tez Kollek o tym jak budowali to panstwoIzrael, i jak rozne ‚swinie a nia zydy’ kradly i oszukiwaly i o tym jak wymordowali amerykanskich matrosow na USS Liberty zeby wywolac wojne z Egiptem. Oczywiscie Kollek uwaza, ze to byl straszny skandal bo jak mozna bylo tak popsuc caly plan. I pisze Kollek o tym jak wymuszali na Amerykanach program pomocy dla Izraela.
  Mnie niewiele zdziwi.

  Te same tricki stosuja i wobec Polski, Francji; Belgia cala zazydzona i do tego ma parlament zydowski – wiadomo, kto w Europie rzadzi.
  Wszedzie gdzie rzadza zydzi jest burdel. W izraelu tez.
  A my nie mamy sposobu na zydostwo, bo za malo chyba ich znamy
  Czy za malo sie koncetrujemy na rzeczywistym zagrozeniu., czy ja zreszta wiem.
  Moja mama mowila, ze nikt tak Polsce nie zagraza jak rzezancy a przeciez przeszla co swoje w czasie wojny.
  Babcia mi mowila, ze religia nas moze obronic ale tylko wtedy jak bedziemy religijni i bedziemy znac swoja religie.
  My chyba juz slabo sie orientujemy w naszej religii. I dlatego ciagle popieramy ewangelistow, purytanskich lotrow z Anglii – wszyscy sa tej samej antykatolickiej denominacji .
  Kazdy Polak powinien znac historie Cromwella: kiedy obcial glowe Karolowi I-emu i jego katolickiej zonie wyruszyl na katolicka Irlandie ; to angielscy purytanie w Irlandii palili zywcem katolickie dzieci.
  W Anglii nie bylo zydow przez 400 lat.
  Przyszedl Cromwell.

  Pisze o tym, zeby podkreslic jak bardzo wazna jest znajomosc historii. Mielibysmy duzo mniejsze zaufanie do naszych nieprzyjaciol a bardziej wierzylibysmy chrzescijanom, a nie przebierancom.
  W zyciu zaden Polak nie wybieralby sie na Rosjan z Amerykanami ani ne szalal by za Pilsudskim.
  A zyd? jak mu wygodnie to sie przyzna ze jest zydem a jak nie- wszystkie papiery sfalszuje. genetyczne tez.
  Ochronic nas moze tylko wlasna tozsamosc… a tej mamy coraz mniej.
  Polak powinien szanwac Polaka i to w sposob naturalny – nie wymuszony. Tak sie iranczycy poznaja.
  Zyda najlepiej poznac po tym co gada – ale zeby miec rozeznanie, trzeba cos wiedziec.
  Nie bede podawac przykladow zachwytu nad roznymi typami w Polsce ale jednego nie moge soie darowac:
  Jak mozna bylo glosowac na meza pani Kornhauser??
  To juz nikt nie pamieta ani Biblii ani historii, ani Esterki, , Judyty itp czy zony Cyrusa Wielkiego, juz nie mowiac o hrabim Komorowskim.
  Nie trzymamy sie tez zasad tradycji religijnej. Dlaczego nie szanujemy innych chrzescijan?
  Niektore kongregacje maja wlasny network i pomagaja sobie w pracy, w szkole, w sasiedztwie. My niestety, tego nie mamy. czasem, wyrywkowo, w czasie kataklizmu czy powodzi. Ale nie na codzien.
  Maja na Filipinach. Dlatego potrafili przetrwac potworne dzieje jakie im zgotowali okupanci.

 46. Boydar said

  A praktycznie cała obsada foteli w knesejmie firmująca się pisdą, głosująca karnie jednego dnia na tak, a drugiego dnia na ten sam temat, że absolutnie nie, to szumowiny czy durnie ? I kogo reprezentują ? Bo przecież podobno ktoś na nich głosował w zaufaniu ? To kto był większym durniem ? Bo oni kasę za lajka wzięli, nie ma bata, i to nie małą, trzeba by rok tyrać na kasie w Biedronce.

 47. Boydar said

  O w dupę jeża … ja nie tutaj chciałem … proszę uznać za wypadek przy pracy. Bez odszkodowania.

 48. Polski Punkt Widzenia said

  (44) Szanowny Panie Gajowy

  Odniosłam się jedynie do pańskich słów i podanych przez Pana nazwisk … to wszystko ! :-)))

  Swoją drogą – jest zasadnicza różnica pomiędzy „rządzeniem Polską” (przez żydów – co jest faktem nie do podważenia) a „braniem udziału w żydowskiej polityce” (przez rdzennych Polaków – świadomym lub nie – co jednak nie jest już faktem tak oczywistym, choćby z tej racji, że, jak to Pan wyraził, „sam się zastrzegłem, że wielu życiorysów nie znam” … czyli, inaczej mówiąc, nie jest Pan pewny czy dana osoba jest żydem, czy rdzennym Polakiem) … w tej sytuacji formułowanie kategorycznych osądów o Polakach (rodowitych) jest mocno ryzykowne.

  ————-
  Ponieważ znam Polaków, więc sądy moje nie są bezpodstawne. Wśród polactwa są takie same mendy, albo i gorsze, jak wśród tasiemcow.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.