Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MSZ Polski drży przed poprawą stosunków USA i Rosji

Posted by Marucha w dniu 2018-07-03 (Wtorek)

Minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz powiedział, że choć jest zbyt wcześnie, by mówić o wynikach spotkania prezydentów Rosji i USA, Polska jest zaniepokojona możliwym resetem amerykańsko-rosyjskich stosunków.

„Generalnie pragnienie Władimira Putina, aby przekonać prezydenta Trumpa do zmiany polityki, nie zasługuje na krytykę, ale zobaczymy, jaki będzie efekt” — powiedział Czaputowicz.

Poproszony o wypowiedzenie się na temat możliwego zresetowania stosunków między Moskwą a Waszyngtonem, minister odpowiedział, że z tego powodu istnieją „pewne uzasadnione obawy”.

Dlatego dobrze, że europejskie państwa poparły sankcje (przeciwko Rosji — red.) — dodał.

Minister spraw zagranicznych Polski zaznaczył, że jego państwo może zmienić swoją politykę wobec Rosji, jednak w tym celu strona rosyjska musi spełnić wymagania Europy w odniesieniu do Krymu i Donbasu.

[A co wy pieprzycie, Pisdupowicz? „Polityka” Polski wobec Rosji może ulec natychmiastowej zmianie na rozkaz z – wiadomo której – góry. Wy macie gówno do gadania. Waszym zadaniem będzie wówczas przekonanie polackiego tumaństwa, że zawsze byliście do Rosji przyjaźnie nastawieni i szukaliście współpracy. A póki co – idźcie zlizywać gówna z banderowskich dup.
Admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 19 to “MSZ Polski drży przed poprawą stosunków USA i Rosji”

 1. maasteer said

  No to jak można wytłumaczyć kwestionowanie chęci normalizacji stosunków między mocarstwami? co najmniej złą wolą? Czy instrukcjami z zewnątrz?
  Czyli chęć uniknięcia ewentualnego konfliktu jest obawą czy tez zagrożeniem? Kto takie herezje może opowiadać!

 2. maasteer said

  Ad admin
  „Waszym zadaniem będzie wówczas przekonanie polackiego tumaństwa, że zawsze byliście do Rosji przyjaźnie nastawieni i szukaliście współpracy”
  Taki rozkaz zostanie wydany po uznaniu Krymu. Ciekaw jestem jak PiSowcy przygotują społeczeństwo polskie do nagłej zmiany stanowiska?
  Jak będą zachwalać rosyjski Krym i ganić banderowskie rządy na ukrainie – może specjalną uchwałę podejmą i sankcje nałożą?

 3. Voodoosch said

  Jest jeden plus z zaistnialej sytuacji. Nie trzeba sledzic Izraelskich gazet. Wystarczy posluchac „polskich politykow” i juz wiemy co sie mowi w Tel Awiwie (Jerozolimie?) Pozwoli to zaoszczedzic od kilku do kilkunastu minut dziennie na przegladzie prasy.

 4. Joung said

  Dopoki zydostwo bedzie rzadzic swiatem To zawsze bedziemy mieli;;;;;;kryzysy, wojny,upadek chrzescijanstwa,bieda ,brak pracy ,morderstwa na tle rabunkowym
  Czyli demoralizacja ;;;;;swiata GOIOW.
  Z ta tluszcza nieda sie podobroci.

 5. lopek said

  „MSZ Polski drży przed poprawą stosunków USA i Rosji”
  Koniec cytatu.
  Zmiana etapu mądrości w szatańskim świecie – jest możliwa ale skoro Rosja nie będzie w nowym, etapie – be – kto będzie – be? Ktoś – be – w szatańskim świecie – być musi. Nie sądzę aby – be – miałaby stać się banderlandia – bo sprawy z banderlandią zaszły już za daleko – więc po dobroci ani rusz.

 6. Boydar said

  MSZ drży, a drogi Bronisław się w grobie przewraca; cały pogrzeb na nic. I jeszcze trzeba będzie majątki oddać, bo Izraelowi takie śmieci niepotrzebne, już nie. Może Kanada, ale to w perspektywie też nic pewnego.

 7. RomanK said

  Nie polskie MSZ nie polskie….kiedy ono bylo polskie????? a ze drzy…kazda d..pa drzy, jak poczuje ,ze ja beda rznac….,
  Wielokrotnie tu powtarzalem slowa generala najwiekszej Armii Pancernej Swiata, Czecha z pochodzenia – ktory na chrzcinach malej Celestynki, ktora juz dzis jest mama…powiedzial mi: ” Polska to wazne miejsce na swiecie …POlska , Czechy…….dla tej czesci Europy jest wazne ,zeby miec dobre stosunki z Rosja..jaka by ona niebyla i nie bedzie….im lepsze stosunki bedziecie miec z Rosja tym lepsze i bardziej owocne z USA….Lata I historia udowodnily , ze nie bez racji zrobiono go generalem w wieku 34 lat…..

  Polecam kumatym nowa ciekawa ksiazke z jej przedstawieniem:
  http://www.theimaginativeconservative.org/2018/06/ronald-reagan-john-paul-ii-pope-president-paul-kengor-christopher-beiting.html

  .

 8. Listwa said

  Niby Rosja napada, anektuje, atakuje, czołgami jeżdzi i rakietami straszy, a trójmorze budują i jakoś nikt im nie przeszkadza.

 9. jjj said

  Robienie bezkrytycznie antyrosyjskiej „polityki” czy pseudopolityki, bez patrzenia na polskie interesy – zgadzam sie z większością – jest niedobre dla Polski.
  Cieszenie sie, ze panstwa europejskie poparly sankcje, nie powinno miec miejsca, bo zamiast „radosci z tego” i to demonstracyjnej, czyli tym samym niepotrzebnego zadrazniania, powinna miec miejsce dbalosc o polskie interesy, polegające m. in.-nie tylko moim zdaniem – na jakims ulozeniu stosunków z Rosją, lub przynajmniej czynienie takich staran, a unikanie robienia, bez wzgledu na cenę, zadraznien.
  Natomiast poprawa/ reset stosunków Ros – USA, rzeczywiscie -moim skromnym zdaniem – powinien budzić niepokój kazdego chyba rządu nad Wislą, nawet gdyby byl naprawdę polski. I to zarówno u tych co kochaja Rosję i nienawidzą USA, jak i u tych co na odwrót. No chyba, ze ktos „obawial się ataku (militarnego) Rosji na Polskę, ktora jest sojusznikiem USA, który byl tuż tuź” – ktos tak sądzący ma chyba powidy by sie cieszyc. Jesli jakies strony stosunkow R-U, chca cos mocnego dla siebie nad Wisłą uzyskac, w tym Izrael ze strony US, to raczej wtedy, gdy stosunki R-U, chocby chwilowo będą dobre. Tak mi sie przynajmniej wydaje

 10. RomanK said

  Trojmorze…..to doskonaly pomysl na stabilizacje…dluga Europy…. Przyjazne wszystkim I wspolpracujace ze wszystkimi same dbajace o swe bezpieczenstwo i ,,ploty.
  Rosji przyjazne Trojmorze ottworzy mozliwosc szybkiego i skutecznego rozwiniecia Primoria..I przeniesienia tam waznej czesci potencjalu gospodarczego….a I rolnego….Jesli Trojmorze przystapi I wspomoze inwestycyjenie to przedsiewziecie,,korzysci beda dla wszystkich….
  Niewiele do tego trzeba…..co trzeba to natychmiast skonczyc Via Carpathia.

 11. Listwa said

  @ 9 RomanK

  Pod warunkiem że to będzie nasze Trojmorze.

 12. NICK said

  No.
  Agent.
  Co raz śmielszy.
  Ten… tam… .

  WY też?

 13. Joannus said

  Trójmorze = Great Khazaria

 14. hucpa said

  .https://medianarodowe.com/wyrok-sadu-w-bialymstoku-czeczeni-wspierali-isis/

  Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał kary dla Czeczenów oskarżonych ws. wspierania ISIS. Czwarta osoba została uniewinniona.

 15. lewarek.pl said

  W moim scenariuszu rekompensatą dla Ukrainy za Krym i Donbas będą ziemie południowo-wschodniej Polski. Trump i Putin mogą się dogadać w tej materii.
  Spokojnie! Jeszcze nie w tym roku. Trzeba Polaków na to przygotować – że to dla ich dobra… i w ogóle.

 16. Yah said

  Drży – ha, ha, ha. Nie drzy tylko powoli zmienia narrację. Jak ktoś drzy to się boi. Kogo się boi, jak za nim stoi osiłek ( przepraszam pracownik ochrony zza oceanu) z bejsbolem. Narodu ? Naród zajęty zakupami na kredyt , niema czasu na rozważania o polityce 😀

 17. RomanK said

  ad 11…..nasze Trojmorze:-0)))))….. Naszego to my nie mamy nawet rzadu w Polsce….ale rzad Polin dla Polakow……tzn ze nei mamy nawet wlasnego panstwa… nie widzac??????

 18. tadek said

  Podczas ostatniej wizyty Morawieckiego w Strasburgu Timmermans powiedział, że plany utworzenia trójmorza to utopia i nigdy się nie ziszczą.

 19. wolverine-MIKROCEFAŁ said

  Karol Marks napisał gdzieś tam: innej prawdy poza rzeczywistością i kiepska jest teoria nie będąca owocem analizy rzeczywistości. I ten sam Marks: możecie mi wierzyć lub nie, macie swoje oczy to widzicie.
  Z dziką radością obserwuję „drżenie Polski’ – nie tylko MSZu ale tych post1989 kanalii jakie zostały zainstalowane przez CIA/Sorosa/ pismaków jak Michalkiewicz, Gadowski ale także ‚standardowych użytkowników klawiatur’ etc przed poprawą stosunków USA i Rosją. Nikt nie chce przyznać się, że ‚post1989′ Polska jest PAŃSTWEM UPADŁYM a Polacy zeszmaceni. Jak się ma za bohaterów zdrajców jak Kukliński czyli agentów pozostających na liście płac DEEP STATE ani nie byli absolwentami Szkoły Liderów przy US State Dept. Ale, ale. Byli ludzie jak pp. Kowalik, Kieżun, Walicki – co więcej są dzisiaj jak prof. Litwin, inż. Kamycki czy prof. Matyja, którzy coś tam proponują żeby uniknąć upadku. Nic. Rules Gowin, Kaczor, Morawieccy, Balcerowicz. Michalkiewicze, Gadowscy, Płużańskie, Sumlińscy, Korwin-Mikke, Lisy, Hartmany, Michniki, Modzelewscy (BÓJ TO BĘDZIE ICH OSTATNI w grudniu 81 w Radomiu >> se dopiszcie kogo chcecie.
  Ubogacę waszą świadomość: dzisiaj Matka Kurka (wielki miłośnik „dobrej zmiany’ i wróg publiczny Owsiaka – słusznie ale nie ‚róbta co chceta’ tylko czegoś co się nazywa na świecie ‚philantrocapitalism’) pisze, że „uważam, że dzięki Mosadowi i CIA PiS wygrał wybory” http://www.kontrowersje.net/tvn_z_po_m_wi_o_ydowskim_spisku_z_udzia_em_pis_i_mosadu_i_nikt_si_nie_mieje i żeby nie traktować tego jako bełkot, to kolesie z USA dopomogli Jelcynowi wygrać wybory https://groups.google.com/forum/#!topic/soc.culture.vietnamese/NeQ6Kr7JA6Av. I jak myślicie: wybory 04.06.1989 były czyste? A pamiętacie ‚kampanię” wyborczą Wałęsy i Komitetu Obywatelskiego. To czy byli to „tajni współpracownicy” czy agenci CIA/Sorosa/? I co winni Kiszczak i Jaruzelski? A za co Clinton op….ił Polonię w Chicago (bo nie chciała Hilliary Clinton na POTUSa): http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/lewak-clinton-obraza-polske-i-polakow-maja-problem-z-demokracja-wola-putina/ czy tu http://www.faktychicago.com/wiadomosci/polonia-clintonowi-nie-daruje,news,14660.html .
  I co wina Putina, Jaruzelskiego, Kiszczaka czy agentów CIA/SOROSA i polskich absolwentów Szkoły Liderów przy US STATE DEPT.
  Bertold Brecht napisał: jeżeli masy straciły zaufanie do kierownictwa to kierownictwo musi znaleźć sobie inne masy. Ile Polaków wygoniono ‚za chlebem” za granicę? A ilu ‚niepolaków” mamy w RPjakiśtamnumer za zgodą ELYT?
  I jak ktoś mi bałaknie słowo, jaki to mamy ‚naród’ głupi’ to oświadczam: ŻYJĘ WŚRÓD TEGO NARODU, którego są resztki i te resztki dyszą aby przetrwać i i niech bogu dziękuje ten co to powie, bo dostałby w mordę,

Sorry, the comment form is closed at this time.